nvda - en to af_ZA translation catalogue (501 entries)

en: %d percent
af_ZA: %d persent

en: %s cursor
af_ZA: %s pyltjie

en: &Add
af_ZA: &voeg by

en: &Beep for capitals
af_ZA: &beep vir hoofletters

en: &Comment
af_ZA: &kommentaar

en: &Default dictionary...
af_ZA: &verstek woordeboek

en: &Dictionary entries
af_ZA: &woordeboek inskrywings

en: &Headings
af_ZA: &opskrifte

en: &Help
af_ZA: &hulp

en: &Keyboard layout:
af_ZA: &sleutelbord uitleg

en: &Maximum number of characters on one line
af_ZA: &maksimum hoeveelheid karakters op een lyn

en: &Move to
af_ZA: &beweeg na

en: &Number of lines per page
af_ZA: hoeveelheid ly&ne per bladsy

en: &Pattern
af_ZA: &teks patroon

en: &Preferences
af_ZA: &voorkeure

en: &Remove
af_ZA: v&erwyder

en: &Replacement
af_ZA: &vervanging

en: &Revert to saved configuration
af_ZA: &keer terug tot gestoorde konfigurasie

en: &Save configuration
af_ZA: &stoor konfigurasie

en: &Synthesizer:
af_ZA: &sintetiseerder

en: &Temporary dictionary...
af_ZA: &tydelike woordeboek

en: &Voice dictionary...
af_ZA: &stem woordeboek

en: About NVDA
af_ZA: in verband met nvda

en: Activates the NVDA Python Console, primarily useful for development
af_ZA: Aktifeer die NVDA python konsole, hoofsaaklik nuttig vir ontwikkelaars.

en: Answer to:
af_ZA: antwoord na:

en: Attachments
af_ZA: aanhangsels

en: Audio indication of focus and browse modes
af_ZA: Klankaanduidings van fokus en blaaimodes

en: Automatic focus mode for caret movement
af_ZA: Automatiese fokusmode vir pyltjiebeweging

en: Automatic focus mode for focus changes
af_ZA: Automatiese fokusmode vir fokusveranderinge

en: BCC:
af_ZA: blinde koolstofkopie:

en: Beep
af_ZA: biep

en: Braille &display:
af_ZA: braille &vertoner

en: Braille Display Error
af_ZA: braille vertoon fout

en: CC:
af_ZA: koolstof kopie

en: Case &sensitive
af_ZA: hoofletter &sensitief

en: Clicks the left mouse button once at the current mouse position
af_ZA: klik die linker muisknoppie by die huidige muisposisie

en: Clicks the right mouse button once at the current mouse position
af_ZA: klik die regter muisknoppie by die huidige muisposisie

en: Comment
af_ZA: kommentaar

en: Configuration File Error
af_ZA: Konfigurasie l餲 fout

en: Could not load the %s synthesizer.
af_ZA: kon nie die %s sintetiseerder laai nie.

en: Could not save configuration - probably read only file system
af_ZA: kon nie die konfigurasie stoor nie, waarskynlik 'n slegslees leeerstelsel.

en: Cursor blink rate (ms)
af_ZA: Pyltjie flits spoed (ms)

en: Date:
af_ZA: Datum:

en: Decreases the currently active setting in the synth settings ring
af_ZA: verminder die aktiewe versteller in die sintitiseerder verstellings ring

en: Default dictionary
af_ZA: verstekwoordeboek

en: Desktop
af_ZA: lessenaarblad

en: Display
af_ZA: vertoon

en: Distribution:
af_ZA: verspreiding:

en: Document formatting
af_ZA: dokumentformatering

en: E&xit
af_ZA: gaan &uit

en: E&xpand to computer braille for the word at the cursor
af_ZA: &brei die woord by die pyltjie uit in rekenaar braille

en: Elements List
af_ZA: elemente lys

en: Error
af_ZA: fout

en: Error in appModule %s
af_ZA: fout in toepassings module %s

en: Error saving log: %s
af_ZA: Probleem ondervind met die stoor van log: %s

en: Exit NVDA
af_ZA: gaan uit NVDA uit

en: Find
af_ZA: soek

en: Forward to:
af_ZA: stuur aan na:

en: From:
af_ZA: van:

en: Handy Tech braille displays
af_ZA: Handy Tech braille vertoners

en: IP address
af_ZA: IP adres

en: If pressed once, reports the current time. If pressed twice, reports the current date
af_ZA: As dit een keer gedruk word, word die tyd gelees. As dit twee keer gedruk word, word die datum gelees.

en: Increases the currently active setting in the synth settings ring
af_ZA: vermeerder die huidige versteller in die sintitiseerder verstellings ring

en: Insufficient Privileges
af_ZA: Onvoldoende voorregte

en: Key words:
af_ZA: sleutelwoorde:

en: L&ogging level:
af_ZA: l&og vlak

en: Lan&dmarks
af_ZA: &bakens

en: Language Configuration Change
af_ZA: taalkonfigurasieverandering

en: Lin&ks
af_ZA: &skakels

en: Loading document...
af_ZA: besig om dokument te laai

en: Log
af_ZA: log

en: Move navigator object to mouse
af_ZA: beweeg navigator voorwerp na die muis

en: Moves the mouse pointer to the current navigator object
af_ZA: beweeg die muis na die huidige navigator voorwerp

en: Moves the review cursor to the bottom line of the current navigator object and speaks it
af_ZA: beweeg die oorsigpyltjie na die onderste lyn en lees dit

en: Moves the review cursor to the first character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
af_ZA: beweeg die oorsigpyltjie na die eerste karakter van die lyn en lees dit

en: Moves the review cursor to the last character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
af_ZA: Beweeg die oorsigpyltjie tot by die laaste karakter van die lyn en lees dit

en: Moves the review cursor to the next character of the current navigator object and speaks it
af_ZA: beweeg die oorsigpyltjie na die volgende karakter en lees dit

en: Moves the review cursor to the next line of the current navigator object and speaks it
af_ZA: beweeg die oorsigpyltjie na die volgende lyn en lees dit

en: Moves the review cursor to the next word of the current navigator object and speaks it
af_ZA: Beweeg die oorsigpyltjie na die volgende woord en lees dit

en: Moves the review cursor to the previous character of the current navigator object and speaks it
af_ZA: beweeg die oorsigpyltjie na die vorige karakter en lees dit

en: Moves the review cursor to the previous line of the current navigator object and speaks it
af_ZA: beweeg die oorsigpyltjie na die vorige lyn en lees dit

en: Moves the review cursor to the previous word of the current navigator object and speaks it
af_ZA: beweeg die oorsigpyltjie na die vorige woord en lees dit

en: Moves the review cursor to the top line of the current navigator object and speaks it
af_ZA: beweeg die oorsigpyltjie na die boonste lyn en lees dit

en: Moves to the next available setting in the synth settings ring
af_ZA: beweeg na die volgende beskikbare versteller in die sintitiseerder verstellings ring

en: Moves to the previous available setting in the synth settings ring
af_ZA: beweeg na die vorige beskikbare versteller in die sintitiseerder verstellings ring

en: NVDA Log Viewer
af_ZA: NVDA log besigtiger

en: NVDA Python Console
af_ZA: NVDA python konsole

en: NVDA started
af_ZA: NVDA gereed

en: Newsgroup:
af_ZA: nuusgroep

en: No braille
af_ZA: geen braille

en: No caret
af_ZA: geen pyltjie

en: No formatting information
af_ZA: geen formateringsinligting

en: No next
af_ZA: geen volgende nie

en: No previous
af_ZA: geen vorige nie

en: No settings
af_ZA: geen verstellers

en: No speech
af_ZA: geen spraak

en: No start marker set
af_ZA: geen beginmarker was gestel nie

en: No text to copy
af_ZA: geen teks om te kopieer nie

en: No track playing
af_ZA: geen snit speel nie

en: NonVisual Desktop Access
af_ZA: nie-visuele lessenaarblad toegang

en: Not in a table cell
af_ZA: nie in die sel van 'n tabel nie

en: Options
af_ZA: opsies

en: Organisation:
af_ZA: organisasie:

en: Pass next key through
af_ZA: laat volgende sleutel deur

en: Pattern
af_ZA: teks patroon

en: Performs the default action on the current navigator object (example: presses it if it is a button).
af_ZA: voer die verstek aksie op die huidige navigatorvoorwerp uit, byvoorbeeld, druk dit as dit 'n knoppie is.

en: Progress &bar output:
af_ZA: &vorderingslyn afvoer

en: Quits NVDA!
af_ZA: Gaan uit NVDA uit

en: Refresh	F5
af_ZA: Hernu	F5

en: Refreshed
af_ZA: hernu

en: Regular &expression
af_ZA: 'Regular &expression'

en: Replacement
af_ZA: vervanging

en: Report &tooltips
af_ZA: lees &werktuigpunte

en: Report mouse &shape changes
af_ZA: lees muis en vormveranderings

en: Report object &descriptions
af_ZA: raporteer voorwerp &beskrywings

en: Report object &position information
af_ZA: lees voorwerp &posisie inligting

en: Report object shortcut &keys
af_ZA: lees voorwerp &kortpadsleutels

en: Reports the remaining time of the currently playing track, if any
af_ZA: raporteer die huidig oorblywende tyd van die snit wat speel

en: Reset all settings to saved state
af_ZA: Herstel alle verstellings tot gestoorde staat

en: Save As
af_ZA: Stoor as

en: Saves the current NVDA configuration
af_ZA: stoor die huidige NVDA konfigurasie

en: Say &cap before capitals
af_ZA: lees &hoofletter voor alle hoofletters.

en: Secure Desktop
af_ZA: vylige lessenaarblad

en: Sets the navigator object to the current object under the mouse pointer and speaks it
af_ZA: beweeg die navigator voorwerp na die huidige voorwerp onder die muis en lees dit

en: Shows the NVDA menu
af_ZA: vertoon die NVDA kieslys

en: Speak
af_ZA: praat

en: Speak and beep
af_ZA: praat en biep

en: Speak typed &characters
af_ZA: lees getikte &karakters

en: Speak typed &words
af_ZA: lees getikte &woorde

en: Speaks the filename of the active application along with the name of the currently loaded appModule
af_ZA: s蟤ie l餲naam van die huidige toepassing sowel as die huidige toepassingsmodule

en: Speech &dictionaries
af_ZA: spraak &woordeboeke

en: Start marked
af_ZA: begin gemerk

en: Subject:
af_ZA: onderwerp

en: Synthesizer Error
af_ZA: sintetiseerder fout

en: Taskbar
af_ZA: taakbalk

en: Temporary dictionary
af_ZA: tydelike woordeboek

en: Text &unit resolution:
af_ZA: teks &eenheid resolusie

en: The next key that is pressed will not be handled at all by NVDA, it will be passed directly through to Windows.
af_ZA: Die volgende sleutel wat gedruk word, sal glad nie deur NVDA hanteer word nie, maar direk na Windows aangestuur word.

en: There is no text on the clipboard
af_ZA: Daar is geen teks op die klipbord nie.

en: This change requires administrator privileges.
af_ZA: hierdie verandering benodig adminastratiewe voorregte

en: To:
af_ZA: na:

en: Toggle tethering of braille between the focus and the review position
af_ZA: skakel die verbinding van braille tussen die oorsig en die fokus posisie

en: Toggles between beeps, speech, beeps and speech, and off, for reporting progress bar updates
af_ZA: Skakel tussen bieps, spraak, spraak en bieps en af vir vorderingslyn opdaterings.

en: Toggles between browse mode and focus mode. When in focus mode, keys will pass straight through to the application, allowing you to interact directly with a control. When in browse mode, you can navigate the document with the cursor, quick navigation keys, etc.
af_ZA: Skakel tussen blaaimode en fokusmode. In fokusmode kan direkte aksie op 'n kontrole uitgevoer word. In blaaimode kan die dokument met die pyltjies gelees word en spoednavigasiesleutels kan gebruik word

en: Toggles on and off the movement of the navigator object due to focus changes
af_ZA: sit die beweging van die navigatorvoorwerp na aanlyding van fokusveranderings, aan of af.

en: Toggles on and off the movement of the review cursor due to the caret moving.
af_ZA: sit beweging van die weerkykwyser na aanlyding van die beweging van die wyser, aan of af

en: Toggles on and off the reporting of dynamic content changes, such as new text in dos console windows
af_ZA: sit die lees van dinamiese inhoudsveranderings aan en af, soos nuwe teks in dos konsole vensters.

en: Toggles on and off the speaking of typed characters
af_ZA: sit die lees van getikte karakters aan of af.

en: Toggles on and off the speaking of typed keys, that are not specifically characters
af_ZA: sit die lees van getikte sleutels wat nie karakters is nie, ann of af

en: Toggles on and off the speaking of typed words
af_ZA: sit die lees van getikte woorde aan of af

en: Toggles the reporting of information as the mouse moves
af_ZA: skakel die raportering van inligting soos die muis beweeg

en: Type exit() to exit the console
af_ZA: Tik 'exit' om die konsole toe te maak.

en: Type help(object) to get help about object.
af_ZA: Tik help(voorwerp) om help oor 'n voorwerp te verkry.

en: Type the text you wish to find
af_ZA: tik die teks waarna jy soek

en: Type:
af_ZA: tipe:

en: Use &screen layout (when supported)
af_ZA: Gebruik s&kermuitleg wanneer toegelaat

en: Use &spelling functionality if supported
af_ZA: gebruik &spelfunksionaliteid wanneer toegelaat word

en: Voice dictionary (%s)
af_ZA: stemwoordeboek (%s)

en: Welcome to NVDA
af_ZA: Welkom by NVDA

en: What's &new
af_ZA: wats &nuut

en: Write the current configuration to nvda.ini
af_ZA: skryf die huidige konfigurasie in nvda.ini

en: alert
af_ZA: kenisgewing

en: align center
af_ZA: gesentreerde belyning

en: align justify
af_ZA: justeerde belyning

en: align left
af_ZA: lings belyning

en: align right
af_ZA: regs belyning

en: alignment
af_ZA: belyningg

en: animation
af_ZA: animasie

en: application
af_ZA: aplikasie

en: applications
af_ZA: toepassings

en: attachment
af_ZA: aanhegsel

en: background color
af_ZA: agtergrond kleur

en: baseline
af_ZA: basislyn

en: blank
af_ZA: leeg

en: block quote
af_ZA: blok-aanhaal

en: bold
af_ZA: vetdruk

en: border
af_ZA: grens

en: box
af_ZA: blok

en: busy
af_ZA: besig

en: button
af_ZA: knoppie

en: calendar
af_ZA: kalender

en: canvas
af_ZA: doek

en: cap %s
af_ZA: hoofletter %s

en: caption
af_ZA: opskrif

en: caret
af_ZA: karet

en: cell
af_ZA: sel

en: character
af_ZA: karakter

en: chart
af_ZA: kaart

en: check box
af_ZA: merkblokkie

en: check menu item
af_ZA: merk keuse item

en: checkable
af_ZA: merkbaar

en: checked
af_ZA: gemerk

en: clickable
af_ZA: klikbare

en: clock
af_ZA: horlosie

en: collapsed
af_ZA: ingekrimp

en: color chooser
af_ZA: kleur kieser

en: column
af_ZA: kolom

en: column %s
af_ZA: kolom %s

en: column header
af_ZA: kolomopskrif

en: combo box
af_ZA: kombo blok

en: cursor
af_ZA: wyser

en: data grid
af_ZA: data rooster

en: date edit
af_ZA: datum redigeering

en: debug
af_ZA: ontfout

en: debug warning
af_ZA: ontfoutings waarskuwing

en: default style
af_ZA: verstek styl

en: definition
af_ZA: definisie

en: defunct
af_ZA: buitewerking

en: delete
af_ZA: uitvee

en: desktop icon
af_ZA: lesenaarblad ikoon

en: desktop pane
af_ZA: lesenaarblad ruit

en: dial
af_ZA: bel

en: dialog
af_ZA: dialoog

en: directory pane
af_ZA: gidsruit

en: document
af_ZA: dokument

en: done dragging
af_ZA: klaar gesleep

en: dot
af_ZA: punt

en: down arrow
af_ZA: af pyltjie

en: draggable
af_ZA: sleepbaar

en: dragging
af_ZA: sleep

en: drop down button
af_ZA: afslaanknoppie

en: drop down button grid
af_ZA: afslaanknoppie roster

en: drop list
af_ZA: afslaanlys

en: drop target
af_ZA: los teiken

en: edit
af_ZA: redigeer

en: edit bar
af_ZA: redigeerlyn

en: editable
af_ZA: redigeerbaar

en: embedded object
af_ZA: ingeslote voorwerp

en: end note
af_ZA: eind nota

en: expanded
af_ZA: uitgestrek

en: file chooser
af_ZA: l餲 kieser

en: filler
af_ZA: plekhouer

en: find a text string from the current cursor position
af_ZA: vind 'n teks string vanaf die huidige pyltjie posisie.

en: find the next occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
af_ZA: vind die volgende voorkoms van die vorige ingetikte teks vanaf die huidige pyltjie posisie.

en: find the previous occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
af_ZA: vind die vorige voorkoms van die vorige ingetikte teks vanaf die huidige pyltjie posisie.

en: focusable
af_ZA: fokusbaar

en: focused
af_ZA: gefokus

en: font chooser
af_ZA: font kieser

en: font name
af_ZA: font naam

en: font size
af_ZA: font grote

en: foot note
af_ZA: voetnota

en: footer
af_ZA: voet

en: foreground color
af_ZA: voorgrond kleur

en: form
af_ZA: vorm

en: frame
af_ZA: raam

en: glass pane
af_ZA: glasruit

en: graphic
af_ZA: grafies

en: grip
af_ZA: handvatsel

en: grouping
af_ZA: groepering

en: half checked
af_ZA: halfgemerk

en: has auto complete
af_ZA: het auto voltooi

en: has formula
af_ZA: het formule

en: header
af_ZA: opskrif

en: header item
af_ZA: opskrif item

en: heading
af_ZA: opskrif

en: heading 1
af_ZA: opskrif 1

en: heading 2
af_ZA: opskrif 2

en: heading 3
af_ZA: opskrif 3

en: heading 4
af_ZA: opskrif 4

en: heading 5
af_ZA: opskrif 5

en: heading 6
af_ZA: opskrif 6

en: help balloon
af_ZA: hulp ballon

en: hot key field
af_ZA: kitssleutelveld

en: icon
af_ZA: ikoon

en: iconified
af_ZA: geikoniseerd

en: image map
af_ZA: grafiese kaart

en: indent
af_ZA: inkeep

en: indicator
af_ZA: aanduier

en: info
af_ZA: inligting

en: input window
af_ZA: toevoervenster

en: input/output
af_ZA: toevoer/afvoer

en: invalid entry
af_ZA: ontoelaatbare inskrywing

en: invisible
af_ZA: onsigbaar

en: invoke
af_ZA: gebruik

en: italic
af_ZA: kursief

en: label
af_ZA: ettiket

en: layered pane
af_ZA: laagruit

en: left
af_ZA: links

en: left alt
af_ZA: lings alt

en: left arrow
af_ZA: lings pyltjie

en: left control
af_ZA: lings kontrole

en: left shift
af_ZA: links bokas

en: left windows
af_ZA: lings windows

en: level %s
af_ZA: vlak %s

en: line
af_ZA: lyn

en: line %s
af_ZA: lyn %s

en: link
af_ZA: skakel

en: linked
af_ZA: geskakelde

en: list
af_ZA: lys

en: list item
af_ZA: lysitem

en: menu
af_ZA: kieslys

en: menu bar
af_ZA: keuselyn

en: menu button
af_ZA: kieslysknoppie

en: menu item
af_ZA: keuse item

en: modal
af_ZA: model

en: moves to the next block quote
af_ZA: beweeg na die volgende blok aanhaling

en: moves to the next button
af_ZA: beweeg na die volgende knoppie

en: moves to the next check box
af_ZA: beweeg na die volgende merkblokkie

en: moves to the next combo box
af_ZA: beweeg na die volgende komboblok

en: moves to the next edit field
af_ZA: beweeg na die volgende redigeringsveld

en: moves to the next embedded object
af_ZA: beweeg na die volgende ingevoegde voorwerp

en: moves to the next form field
af_ZA: beweeg na die volgende formveld

en: moves to the next frame
af_ZA: beweeg na die volgende raam

en: moves to the next graphic
af_ZA: beweeg na die volginde prent

en: moves to the next heading
af_ZA: beweeg na die volgende opskrif

en: moves to the next heading at level 1
af_ZA: beweeg na die volgende opskrif op vlak 1

en: moves to the next heading at level 2
af_ZA: beweeg na die volgende opskrif op vlak 2

en: moves to the next heading at level 3
af_ZA: beweeg na die volgende opskrif op vlak 3

en: moves to the next heading at level 4
af_ZA: beweeg na die volgende opskrif op vlak 4

en: moves to the next heading at level 5
af_ZA: beweeg na die volgende opskrif op vlak 5

en: moves to the next heading at level 6
af_ZA: beweeg na die volgende opskrif op vlak 6

en: moves to the next landmark
af_ZA: beweeg na die volgende baken

en: moves to the next link
af_ZA: beweeg na die volgende skakel

en: moves to the next list
af_ZA: beweeg na die volgende lys

en: moves to the next list item
af_ZA: beweeg na die volgende lysitem

en: moves to the next radio button
af_ZA: beweeg na die volgende radioknoppie

en: moves to the next separator
af_ZA: beweeg na die volgende verdeler

en: moves to the next table
af_ZA: beweeg na die volgende tabel

en: moves to the next table column
af_ZA: beweeg na die volgende kolom van die tabel

en: moves to the next table row
af_ZA: beweeg na die volgende ry in die tabel

en: moves to the next unvisited link
af_ZA: beweeg na die volgende onbesoekde skakel

en: moves to the next visited link
af_ZA: beweeg na die volgende besoekde skakel

en: moves to the previous block quote
af_ZA: beweeg na die vorige blok aanhaling

en: moves to the previous button
af_ZA: beweeg na die vorige knoppie

en: moves to the previous check box
af_ZA: beweeg na die vorige merkblokkie

en: moves to the previous combo box
af_ZA: beweeg na die vorige komboblok

en: moves to the previous edit field
af_ZA: beweeg nie die vorige redigeringsveld

en: moves to the previous embedded object
af_ZA: beweeg na die vorige ingevoegde voorwerp

en: moves to the previous form field
af_ZA: beweeg na die vorige vormveld

en: moves to the previous frame
af_ZA: beweeg na die vorige raam

en: moves to the previous graphic
af_ZA: beweeg na die vorige prent

en: moves to the previous heading
af_ZA: beweeg na die vorige opskrif

en: moves to the previous heading at level 1
af_ZA: beweeg na die vorige opskrif op vlak 1

en: moves to the previous heading at level 2
af_ZA: beweeg na die vorige opskrif op vlak 2

en: moves to the previous heading at level 3
af_ZA: beweeg na die vorige opskrif op vlak 3

en: moves to the previous heading at level 4
af_ZA: beweeg na die vorige opskrif op vlak 4

en: moves to the previous heading at level 5
af_ZA: beweeg na die vorige opskrif op vlak 5

en: moves to the previous heading at level 6
af_ZA: beweeg nba die vorige opskrif op vlak 6

en: moves to the previous landmark
af_ZA: beweeg na die vorige baken

en: moves to the previous link
af_ZA: beweeg na die vorige skakel

en: moves to the previous list
af_ZA: beweeg na die vorige lys

en: moves to the previous list item
af_ZA: beweeg na die vorige lysitem

en: moves to the previous radio button
af_ZA: beweeg na die vorige radioknoppie

en: moves to the previous separator
af_ZA: beweeg na die vorige verdeler

en: moves to the previous table
af_ZA: beweeg na die vorige tabel

en: moves to the previous table column
af_ZA: beweeg na die vorige kolom van die tabel

en: moves to the previous table row
af_ZA: beweeg na die vorige ry in die tabel

en: moves to the previous unvisited link
af_ZA: beweeg na die vorige onbesoekde skakel

en: moves to the previous visited link
af_ZA: beweeg na die vorige besoekde skakel

en: multi line
af_ZA: multie lyn

en: no bold
af_ZA: geen vetdruk

en: no italic
af_ZA: geen kersuuf

en: no more text after a block of links
af_ZA: geen meer teks na 'n blok van skakels nie

en: no more text before a block of links
af_ZA: geen meer teks voor 'n blok van skakels nie

en: no next block quote
af_ZA: geen volgende blok aanhaling nie

en: no next button
af_ZA: geen volgende knoppie nie

en: no next check box
af_ZA: geen volgende merkblokkie nie

en: no next combo box
af_ZA: geen volgende komboblok nie

en: no next edit field
af_ZA: geen volgende redigeringsveld nie

en: no next embedded object
af_ZA: geen volgende ingevoegde voorwerp nie

en: no next form field
af_ZA: geen volgende formveld nie

en: no next frame
af_ZA: geen volgende raam nie

en: no next graphic
af_ZA: geen volginde prent nie

en: no next heading
af_ZA: geen volgende opskrif nie

en: no next heading at level 1
af_ZA: geen volgende opskrif op vlak 1 nie

en: no next heading at level 2
af_ZA: geen volgende opskrif op vlak 2 nie

en: no next heading at level 3
af_ZA: geen volgende opskrif op vlak 3 nie

en: no next heading at level 4
af_ZA: geen volgende opskrif op vlak 4 nie

en: no next heading at level 5
af_ZA: geen volgende opskrif op vlak 5 nie

en: no next heading at level 6
af_ZA: geen volgende opskrif op vlak 6 nie

en: no next landmark
af_ZA: geen volgende baken nie

en: no next link
af_ZA: geen volgende skakel nie

en: no next list
af_ZA: geen volgende lys nie

en: no next list item
af_ZA: geen volgende lysitem nie

en: no next radio button
af_ZA: geen volgende radioknoppie nie

en: no next separator
af_ZA: geen volgende verdeler nie

en: no next table
af_ZA: geen volgende tabel nie

en: no next unvisited link
af_ZA: geen volgende onbesoekde skakel nie

en: no next visited link
af_ZA: geen volgende besoekde skakel nie

en: no previous block quote
af_ZA: geen vorige blok aanhaling

en: no previous button
af_ZA: geen vorige knoppie nie

en: no previous check box
af_ZA: geen vorige merkblokkie nie

en: no previous combo box
af_ZA: geen vorige kombo blok nie

en: no previous edit field
af_ZA: geen vorige redigeringsveld nie

en: no previous embedded object
af_ZA: geen vorige ingevoegde voorwerp nie

en: no previous form field
af_ZA: geen vorige formveld nie

en: no previous frame
af_ZA: geen vorige raam nie

en: no previous graphic
af_ZA: geen vorige prent nie

en: no previous heading
af_ZA: geen vorige opskrif nie

en: no previous heading at level 1
af_ZA: geen vorige opskrif op vlak 1 nie

en: no previous heading at level 2
af_ZA: geen vorige opskrif op vlak 2 nie

en: no previous heading at level 3
af_ZA: geen vorige opskrif op vlak 3 nie

en: no previous heading at level 4
af_ZA: geen vorige opskrif op vlak 4 nie

en: no previous heading at level 5
af_ZA: geen vorige opskrif op vlak 5 nie

en: no previous heading at level 6
af_ZA: geen vorige opskrif op vlak 6 nie

en: no previous landmark
af_ZA: geen vorige baken nie

en: no previous link
af_ZA: geen vorige skakel nie

en: no previous list
af_ZA: geen vorige lys nie

en: no previous list item
af_ZA: geen vorige lysitem nie

en: no previous radio button
af_ZA: geen vorige radioknoppie nie

en: no previous separator
af_ZA: geen vorige verdeler nie

en: no previous table
af_ZA: geen vorige tabel nie

en: no previous unvisited link
af_ZA: geen vorige onbesoekde skakel nie

en: no previous visited link
af_ZA: geen vorige besoekde skakel nie

en: no strikethrough
af_ZA: geen deurstreep

en: none
af_ZA: geen

en: not %s
af_ZA: nie %s nie

en: not underlined
af_ZA: nie geonderstreep nie

en: note
af_ZA: nota

en: object has no location
af_ZA: voorwerp het geen posisie nie

en: off
af_ZA: af

en: off screen
af_ZA: afskerm

en: on
af_ZA: aan

en: option pane
af_ZA: opsie ruit

en: out of %s
af_ZA: van %s

en: out of spelling error
af_ZA: buite spelfout

en: out of table
af_ZA: uit die tabel uit

en: page
af_ZA: bladsy

en: page %s
af_ZA: bladsy %s

en: pane
af_ZA: ruit

en: panel
af_ZA: paneel

en: paragraph
af_ZA: paragraaf

en: password edit
af_ZA: wagwoord redigeer

en: pressed
af_ZA: gedruk

en: progress bar
af_ZA: vorderingslyn

en: property page
af_ZA: eienskapbladsy

en: protected
af_ZA: beskermde

en: radio button
af_ZA: radioknoppie

en: radio menu item
af_ZA: radio kieslys item

en: read only
af_ZA: slegs lees

en: received: %s
af_ZA: ontvang: %s

en: redundant object
af_ZA: oorbodige voorwerp

en: required
af_ZA: vereisde

en: rich edit
af_ZA: ryk redigering

en: right
af_ZA: regs

en: right alt
af_ZA: regs alt

en: right arrow
af_ZA: regs pyltjie

en: right control
af_ZA: regs kontrole

en: right shift
af_ZA: regs bokas

en: right windows
af_ZA: regs windows

en: root pane
af_ZA: basisruit

en: row
af_ZA: ry

en: row %s
af_ZA: ry %s

en: row header
af_ZA: ryopskrif

en: ruler
af_ZA: liniaal

en: scroll bar
af_ZA: scroll lyn

en: scroll pane
af_ZA: scroll ruit

en: section
af_ZA: seksie

en: selectable
af_ZA: kiesbaar

en: selected
af_ZA: gekose

en: selected %s
af_ZA: het %s gekies

en: selection removed
af_ZA: seleksie verwyder

en: sent: %s
af_ZA: gestuur %s

en: separator
af_ZA: skeier

en: shape
af_ZA: vorm

en: shift
af_ZA: bokas

en: skips backward past a block of links
af_ZA: spring terug verby 'n blok van skakels

en: skips forward past a block of links
af_ZA: spring voort verby 'n blok van skakels

en: slider
af_ZA: skuifknoppie

en: sound
af_ZA: klank

en: space
af_ZA: spasie

en: spelling error
af_ZA: spelfout

en: spin button
af_ZA: spinknoppie

en: split button
af_ZA: verdeelknoppie

en: split pane
af_ZA: gesplete ruit

en: status bar
af_ZA: statuslyn

en: strikethrough
af_ZA: streep deur

en: style
af_ZA: styl

en: style %s
af_ZA: steil %s

en: subMenu
af_ZA: sub-kieslys

en: subject: %s
af_ZA: onderwerp: %s

en: subscript
af_ZA: onderskrif

en: superscript
af_ZA: boskrif

en: tab control
af_ZA: tab beheer

en: table
af_ZA: tabel

en: table body
af_ZA: tabel romp

en: table footer
af_ZA: tabelvoet

en: table header
af_ZA: tabel opskrif

en: tear off menu
af_ZA: afskeur kieslys

en: terminal
af_ZA: terminaal

en: text
af_ZA: teks

en: text "%s" not found
af_ZA: teks %s nie gevind nie

en: text frame
af_ZA: teksraam

en: thumb control
af_ZA: duimkontrole

en: title bar
af_ZA: titellyn

en: toggle button
af_ZA: aanafknoppie

en: tool bar
af_ZA: werktuiglyn

en: tool tip
af_ZA: werktuigpunt

en: tree view
af_ZA: boom aansig

en: tree view button
af_ZA: boomaansigknoppie

en: tree view item
af_ZA: boom aansig item

en: unavailable
af_ZA: onbeskikbaar

en: underline
af_ZA: onderstreep

en: underlined
af_ZA: geonderstreep

en: unknown
af_ZA: onbekend

en: unread
af_ZA: ongelees

en: up arrow
af_ZA: op pyltjie

en: view port
af_ZA: kyk na poort

en: visited
af_ZA: besoekde

en: white space
af_ZA: wit spasie

en: window
af_ZA: venster
