nvda - en to ckb_IR translation catalogue (2447 entries)

en:  %s is currently running.
ckb_IR:  %s لەئێستادا کاردەکات.

en:  %s module is loaded.
ckb_IR:  %s مۆدڵ بارکراوە.

en:  fraction {fractionValue:.2f} Percent slice {pointIndex} of {pointCount}
ckb_IR:  بەشی {fractionValue:.2f} لەسەدا قاشی {pointIndex} لە {pointCount}

en:  minus
ckb_IR:  سالب

en:  square
ckb_IR:  دووجا

en:  title: {axisTitle}
ckb_IR:  ناونیشان: {axisTitle}

en:  {segmentType} {pointIndex} of {pointCount}
ckb_IR:  {segmentType} {pointIndex} لە {pointCount}

en: %d percent
ckb_IR: %d لەسەدا

en: %s application
ckb_IR: %s بەرنامە

en: %s cursor
ckb_IR: %s جێنیشاندەر

en: %s end
ckb_IR: %s کۆتایی

en: %s highlighted
ckb_IR: %s ئاماژاپێکراو

en: %s keyboard
ckb_IR: %s تەختەکلیل

en: %s mode
ckb_IR: %s شێواز

en: %s selected
ckb_IR: %s هەڵبژێردرا

en: %s selected instead
ckb_IR: %s لەبری هەڵبژێردرا

en: %s unselected
ckb_IR: %s لابردرا

en: &About add-on...
ckb_IR: &دەربارەی زیادکراوەکان...

en: &Add
ckb_IR: &زیادبکە

en: &Alignment
ckb_IR: لاگرتن

en: &Annotations
ckb_IR: تێبینییەکان

en: &Anywhere
ckb_IR: &هەر شوێنێک

en: &Beep for capitals
ckb_IR: بیپێک بکە بۆ پیتە گەورەکان

en: &Beep if typing lowercase letters when caps lock is on
ckb_IR: بیپێک بکە ئەگەر پیتی بچووک بنووسرێت لە کاتێکدا کە پیتە گەورەکان قفڵ کرابن

en: &Bookmarks
ckb_IR: نیشانەکراوەکان

en: &Brightness controls audio coordinates volume
ckb_IR: ڕووناکی کۆنتڕۆڵی ڕێژەی هەماهەنگی دەنگ دەکات

en: &Buttons
ckb_IR: &دوگمەکان

en: &Categories:
ckb_IR: &پۆلەکان:

en: &Charts
ckb_IR: نەخشە ڕوونکردنەوەییەکان

en: &Check for update...
ckb_IR: &پشکنین بۆ نوێکاری بکە...

en: &Clickable
ckb_IR: توانای کلیک لەسەرکردنی هەیە

en: &Close
ckb_IR: &داخستن

en: &Colors
ckb_IR: ڕەنگەکان

en: &Comment
ckb_IR: &لێدوان

en: &Configuration profiles...
ckb_IR: &پڕۆفایلەکانی ڕێکخستن...

en: &Continue
ckb_IR: &بەردەوامبە

en: &Continue running
ckb_IR: بەردەوامبە لە کارکردن

en: &Default dictionary...
ckb_IR: &فەرهەنگی بنەڕەت...

en: &Delete
ckb_IR: &سڕینه‌وه‌

en: &Dictionary entries
ckb_IR: نووسراوەکانی فەرهەنگ

en: &Diff algorithm:
ckb_IR: ئەلگۆریتمی جیاوازی:

en: &Donate
ckb_IR: &پاڵپشتی

en: &Done
ckb_IR: &تەواو

en: &Download update
ckb_IR: &داگرتنی نوێکردنەوە

en: &Edit
ckb_IR: &دەستکاری بکە

en: &Editor revisions
ckb_IR: پێداچوونەوەی دەستکاریکەرەکان

en: &Enable Highlighting
ckb_IR: ئاماژەپێدان چاڵاک بکە

en: &Enable browse mode on page load
ckb_IR: دۆخی گەڕان چاڵاک بکە لە کاتی بارکردنی پەڕەکە

en: &Errors
ckb_IR: هەڵەکان

en: &Font name
ckb_IR: ناوی جۆرەپیت

en: &Form fields
ckb_IR: &خانەی فۆڕم

en: &Graphics
ckb_IR: &گرافیک

en: &Groupings
ckb_IR: بە گروپکردنەکان

en: &Guess object position information when unavailable
ckb_IR: زانیاری شوێنی ئامراز مەزەندەبکە کاتێک کە بەردەست نییە

en: &HID keyboard input simulation
ckb_IR: &HID هاندانی دەرخواردەی پیتلێدەر

en: &Headings
ckb_IR: &سەردێڕەکان

en: &Help
ckb_IR: &یارمەتی

en: &Hover for cell routing
ckb_IR: &ىرۆ سەر خانەکە بۆ ڕێچکە گرتن

en: &Inflection
ckb_IR: &ڕێکخستنی تیژی دەنگ

en: &Input table:
ckb_IR: خشتەی دەرخواردە:

en: &Install NVDA on this computer
ckb_IR: NVDA لەسەر ئەم کۆمپیوتەوە جێگیربکە

en: &Install NVDA...
ckb_IR: &NVDA داببەزێنە...

en: &Keep existing desktop shortcut
ckb_IR: &قەدبڕی ئامادەی ڕوومێز بهێڵەرەوە

en: &Keyboard layout:
ckb_IR: ڕیزبەستی تەختەکلیل:

en: &Language
ckb_IR: &زمان

en: &Level
ckb_IR: &ئاست

en: &Line spacing
ckb_IR: بۆشایی ڕیز

en: &Lists
ckb_IR: &لیستەکان

en: &Maximum number of characters on one line
ckb_IR: زۆرترین بڕی پیت لەسەر یەک ڕیز

en: &Move to
ckb_IR: &بیگوازەوە بۆ

en: &New
ckb_IR: &نوێ

en: &No
ckb_IR: &نەخێر

en: &Not now
ckb_IR: &دواتر

en: &Number of lines per page
ckb_IR: بڕی ڕیزەکان لەهەر پەڕەیەک

en: &Output table:
ckb_IR: خشتەی دەرکردە:

en: &Pages
ckb_IR: &پەڕەکان

en: &Paragraph indentation
ckb_IR: بۆشایی بڕگە

en: &Pattern
ckb_IR: &شێواز

en: &Pitch
ckb_IR: &تیژی دەنگ

en: &Play audio coordinates when mouse moves
ckb_IR: کاتێک ماوس دەجووڵێت دەنگی هەماهەنگ لێبدە

en: &Play sound when toggling Screen Curtain
ckb_IR: دەنگ دەربکە کاتێک کە پەردەی ڕوونما چاڵاک و نا چاڵاک دەکەیت

en: &Play sounds when starting or exiting NVDA
ckb_IR: دەنگ لێبدە لە کاتی دەستپێکردن یاخود دەرچوون لە NVDA

en: &Port:
ckb_IR: دەرچە:

en: &Postpone update
ckb_IR: &دواخستنی نوێکردنەوە

en: &Preferences
ckb_IR: &هەڵبژاردەی پەسەندکراو

en: &Proceed with installation (not recommended)
ckb_IR: &بەردەوامبە لە جێگیرکردن (پێشنیار ناکرێت)

en: &Punctuation/symbol pronunciation...
ckb_IR: چۆنیەتی خوێندنەوەی &خاڵڕێژی/هێما...

en: &Rate
ckb_IR: &ڕێژە

en: &Remove
ckb_IR: &لابردن

en: &Rename
ckb_IR: &ناولێنانەوە

en: &Replacement
ckb_IR: &جێگرەوە

en: &Revert to saved configuration
ckb_IR: &بگەڕێوە سەر شێوەپێدانی هەڵگیراو

en: &Review add-ons...
ckb_IR: &پێداچونەوەی زیادکراوەکان...

en: &Save configuration
ckb_IR: &شێوەپێدانەکان جێگیر بکە

en: &Save configuration when exiting NVDA
ckb_IR: شێوەپێدانەکان هەڵبگرە لە کاتی چوونەدەرەوە لە NVDA

en: &Select NVDA Modifier Keys
ckb_IR: کلیلی دەستکاریکەری NVDA هەڵبژێرە

en: &Send actual symbol to synthesizer
ckb_IR: هێما ڕاستیەکە بنێرە بۆ دەنگ دووبارەکەرەوە

en: &Settings...
ckb_IR: &ڕێکخستنەکان...

en: &Sheets
ckb_IR: پەڕەکان

en: &Show Braille Viewer on Startup
ckb_IR: &لە کاتی هەڵکردن ڕووکاری بڕەیل پیشان بدە

en: &Show Speech Viewer on Startup
ckb_IR: &پیشاندانی بینینی قسەکەر لەگەڵ دەستپێکردن

en: &Show cursor
ckb_IR: جێ نیشاندەرەکە پیشان بدە

en: &Show this dialog when NVDA starts
ckb_IR: ئەم گفتوگۆیە پیشانبدە کاتێک کە NVDA دەستپێدەکات

en: &Simple review mode
ckb_IR: دۆخی پێداچوونەوەی سادە

en: &Start the new portable copy after creation
ckb_IR: لەبەرگیراوەی هەڵگرتەیی دوای دروستبوونی دەستپێبکە

en: &Symbol:
ckb_IR: هێما:

en: &Symbols
ckb_IR: هێمایەکان

en: &Synthesizer:
ckb_IR: دەنگ دووبارەکەرەوە:

en: &Tables
ckb_IR: خشتەکان

en: &Temporary dictionary...
ckb_IR: &فەرهەنگی کاتی...

en: &Touch typing mode
ckb_IR: دۆخی نووسینی دەستلێدان

en: &Trap all non-command gestures from reaching the document
ckb_IR: ڕێگری بکە لە هەموو جووڵە نا فەرمانییەکان بۆ گەیشتن بە بەڵگەنامەکە

en: &Triggers...
ckb_IR: &دەستپێکەرەکان...

en: &Type
ckb_IR: &جۆر

en: &Use CapsLock as an NVDA modifier key
ckb_IR: &کلیلی گەورەکردنی پیتەکان وەک کلیلی دەستکاریکەر بەکاربهێنە

en: &User Guide
ckb_IR: &ڕابەری بەکارهێنەر

en: &Voice
ckb_IR: &دەنگ

en: &Voice dictionary...
ckb_IR: &فەرهەنگی دەنگی...

en: &Yes
ckb_IR: &بەڵێ

en: (normal configuration)
ckb_IR: (شێوەپێدانی ئاسایی)

en: 1 suggestion
ckb_IR: 1 پێشنیار

en: 1.5 line spacing
ckb_IR: 1.5 بۆشایی نێوان ڕیزەکان

en: 100 percent Stacked Area
ckb_IR: ناوچەی کۆکراوەی لەسەدا سەد

en: 100 percent Stacked Bar
ckb_IR: میلی کۆکراوەی لەسەدا سەد

en: 100 percent Stacked Column
ckb_IR: ستوونی کۆکراوەی لەسەدا سەد

en: 100 percent Stacked Cone Bar
ckb_IR: میلی قووچەکی کۆکراوەی لەسەدا سەد

en: 100 percent Stacked Cone Column
ckb_IR: ستوونی قووچەکی کۆکراوەی لەسەدا سەد

en: 100 percent Stacked Cylinder Bar
ckb_IR: میلی سڵیندەری کۆکراوەی لەسەدا سەد

en: 100 percent Stacked Cylinder Column
ckb_IR: ستوونی سڵیندەری کۆکراوەی لەسەدا سەد

en: 100 percent Stacked Line
ckb_IR: هێڵی کۆکراوەی لەسەدا سەد

en: 100 percent Stacked Line with Markers
ckb_IR: هێڵی کۆکراوەی لەسەدا سەد بە ئاماژەپێدەرەوە

en: 100 percent Stacked Pyramid Bar
ckb_IR: میلی هەڕەمی کۆکراوەی لەسەدا سەد

en: 100 percent Stacked Pyramid Column
ckb_IR: ستوونی هەڕەمی کۆکراوەی لەسەدا سەد

en: 12.5% gray
ckb_IR: 12.5% خۆڵەمێشی

en: 25% gray
ckb_IR: 25% خۆڵەمێشی

en: 3D 100 percent Stacked Bar
ckb_IR: میلی کۆکراوەی لەسەدا سەدی سێ دووری

en: 3D 100 percent Stacked Column
ckb_IR: ستوونی کۆکراوەی لەسەدا سەدی سێ دووری

en: 3D Area
ckb_IR: ناوچەی سێ دووری

en: 3D Clustered Bar
ckb_IR: میلی تۆپەڵبووی سێ دووری

en: 3D Clustered Column
ckb_IR: ستوونی تۆپەڵبووی سێ دووری

en: 3D Column
ckb_IR: ستوونی سێ دووری

en: 3D Cone Column
ckb_IR: ستوونی قووچەکی سێ دووری

en: 3D Cylinder Column
ckb_IR: ستوونی سڵیندەری سێ دووری

en: 3D Line
ckb_IR: هێڵی سێ دووری

en: 3D Pie
ckb_IR: پای سێ دووری

en: 3D Pyramid Column
ckb_IR: ستوونی هەڕەمی سێ دووری

en: 3D Stacked Area
ckb_IR: ناوچەی کۆکراوەی سێ دووری

en: 3D Stacked Bar
ckb_IR: میلی کۆکراوەی سێ دووری

en: 3D Stacked Column
ckb_IR: ستوونی کۆکراوەی سێ دووری

en: 3D Surface
ckb_IR: ڕووپۆشی سێ دووری

en: 3D Surface (wireframe)
ckb_IR: ڕووپۆشی سێ دووری (نەخشە)

en: 50% gray
ckb_IR: 50% خۆڵەمێشی

en: 6.25% gray
ckb_IR: 6.25% خۆڵەمێشی

en: 75% gray
ckb_IR: 75% خۆڵەمێشی

en: A dialog where you can set default dictionary by adding dictionary entries to the list
ckb_IR: فۆڕمێک کەوا دەتوانیت فەرهەنگی بنەڕەت دابنێیت بە زیادکردنی زانیاری فەرهەنگی بۆ لیستەکە

en: A dialog where you can set temporary dictionary by adding dictionary entries to the edit box
ckb_IR: فۆڕمێک کەوا دەتوانیت فەرهەنگی کاتی دابنێیت بە زیادکردنی زانیاری فەرهەنگی بۆ لیستەکە

en: A dialog where you can set voice-specific dictionary by adding dictionary entries to the list
ckb_IR: فۆڕمێک کەوا دەتوانیت فەرهەنگی تایبەتی دەنگی دابنێیت بە زیادکردنی زانیاری فەرهەنگی بۆ لیستەکە

en: A free and open source screen reader for Microsoft Windows
ckb_IR: خوێنەرێکی شاشەی سەرچاوە کراوەی خۆڕاییە بۆ مایکرۆسۆفت ویندۆوز

en: A pattern is required.
ckb_IR: شێوازێک پێویستە.

en: A previous copy of NVDA has been found on your system. This copy will be updated.
ckb_IR: لەبەرگیراوەیەکی پێشووتری NVDA لەسەر سیستەمەکەت دۆزرایەوە. ئەم لەبەرگیراوەیە نوێ دەکرێتەوە.

en: A profile cannot have an empty name.
ckb_IR: پڕۆفایل ناکرێت ناوێکی بەتاڵی هەبێت.

en: A version of this add-on is already installed. Would you like to update {summary} version {curVersion} to version {newVersion}?
ckb_IR: وەشانێک لەم زیادکراوە جێگیر کراوە. دەتەوێت نوێکاری لە {summary} وەشانی {curVersion} بۆ وەشانی {newVersion}?

en: About NVDA
ckb_IR: دەرباری NVDA

en: Action unavailable in NVDA Windows Store version
ckb_IR: زیادکراوەکان ناتوانرێن جێگیر بکرێن لە NVDA وەشانی فرۆشگای ویندۆزی

en: Action unavailable in secure context
ckb_IR: ئەم کردارە بەردەست نییە لە دەقی پاراستن

en: Action unavailable while a dialog requires a response
ckb_IR: ئەم کردارە بەردەست نییە لە کاتێك دایەلۆگ چاوەڕێی وەڵامە

en: Activate
ckb_IR: چالاک کردن

en: Activates or deactivates the {profile} configuration profile
ckb_IR: چالاك کردن و ناچالاك کردنی {profile} شێوەپێدانی زانیاری تایبەتی

en: Activates the NVDA Python Console, primarily useful for development
ckb_IR: چالاك کردنی کۆنسوڵی پایثنی NVDA، بەتایبەتی بەسوودە بۆ گەشەپێدان

en: Activates the current object in the document
ckb_IR: ئۆبجێکتی ئێستا لە بەڵگەنامەکەدا چالاک دەکات

en: Activates the text at the cursor if possible
ckb_IR: دەقی نزیک جێنیشاندەرەکە چاڵاک بکە

en: Add Dictionary Entry
ckb_IR: نووسراوی فەرهەنگ زیاد بکە

en: Add Symbol
ckb_IR: هێما زیادبکە

en: Add-on Installation
ckb_IR: جێگیرکردنی زیادکراو

en: Add-ons cannot be installed in the Windows Store version of NVDA
ckb_IR: زیادکراوەکان ناتوانرێن جێگیر بکرێن لە وەشانی ویندۆزی فرۆشگای NVDA

en: Add-ons were detected in your user settings directory. Copying these to the system profile could be a security risk. Do you still wish to copy your settings?
ckb_IR: زیادکراو دۆزرایەوە لە پێڕستی ڕێکخستنی بەکارهێنەر. لەبەرگرتنەوەی ئەمانە بۆ پڕۆفایلی سیستەم دەکرێت هەڕەشە بێت لەسەر ئاسایش. هێشتا دەتەوێت ڕێکخستنەکانت لەبەر بگریتەوە?

en: Advanced
ckb_IR: پێشکەوتوو

en: Afrikaans grade 1
ckb_IR: ئەفریقی پلە ١

en: Afrikaans grade 2
ckb_IR: ئەفریقی پلە ٢

en: All add-ons are now disabled. They will be re-enabled on the next restart unless you choose to disable them again.
ckb_IR: هەموو زیادکراوەکان ئێستا ناچاڵاککراون. لە دەستپێکردنەوەی داهاتوو چاڵاک دەکرێتەوە ئەگەر بڕیار نەدەن کەوا دووبارە ناچاڵاککیان بکەنەوە.

en: All dots
ckb_IR: هەموو خاڵەکان

en: Allow skim &reading in Say All
ckb_IR: ڕێگە بە خوێندنەوەی هێواش بدە لە ڕاگەیاندنی هەموو

en: Alpha numeric input
ckb_IR: دەرخواردەی ئەلفاژمێرەیی

en: Already in a content recognition result
ckb_IR: لە ئێستادا لە ئەنجامی ناسینەوەی ناوەڕۆکیت

en: Already set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of column headers
ckb_IR: ڕیزی {rowNumber} ستوونی {columnNumber} وەک سەرەتای سەردێڕی ستوونەکان دانراوە

en: Already set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of row headers
ckb_IR: ڕیزی {rowNumber} ستوونی {columnNumber} وەک سەرەتای سەردێڕی ڕیزەکان دانراوە

en: Already set {address} as start of column headers
ckb_IR: {address} وەک سەرەتای سەردێڕەکانی ستوون دانراوە

en: Already set {address} as start of row headers
ckb_IR: {address} وەک سەرەتای سەردێڕەکانی ڕیز دانراوە

en: Always &show a warning when loading Screen Curtain
ckb_IR: هەموو کات ئاگاداری پیشانبدە کاتێک کە پەردەی ڕوونما بار دەکرێت

en: Always duck
ckb_IR: هەمیشە دەنگە لاوەکیەکەن نزمبکە

en: Always fill display
ckb_IR: هەموو کات تەواو پیشانبدە

en: Always include short character &description when announcing candidates
ckb_IR: هەمووجارێک پێناسەی کورتی پیت لەخۆبگرە لە کاتی ڕاگەیاندنی کاندیدەکان

en: Annotations
ckb_IR: یاداشت

en: Announce &selected candidate
ckb_IR: پاڵێوراوی هەڵبژێردراو ڕابگەیەنە

en: Answer to:
ckb_IR: وەڵام بۆ:

en: Appointment {subject}, {time}
ckb_IR: ژوان {time}, {subject}

en: Arabic 8 dot computer braille
ckb_IR: برەیڵی کۆمپیوتەری ٨ خاڵی عەرەبی

en: Arabic grade 1
ckb_IR: عەرەبی پلە ١

en: Arabic grade 2
ckb_IR: عەرەبی پلە ٢

en: Are you sure you want to install this add-on?
    Only install add-ons from trusted sources.
    Addon: {summary} {version}
ckb_IR: دڵنییاییت لەوەی دەتەوێت ئەم زیادکراوە جێگیر بکەیت؟
    زیادکراوەکان تەنها لە سەرچاوەی متمانەپێکراوەوە جێگیر بکە.
    زیادکراو: {version} {summary}

en: Are you sure you want to remove all the entries in this dictionary?
ckb_IR: تۆ دڵنییاییت لەوەی کە دەتەوێت هەموو نووسراوەکانی ناو ئەم فەرهەنگە لاببەیت?

en: Are you sure you want to reset all gestures to their factory defaults?
    
    			All of your user defined gestures, whether previously set or defined during this session, will be lost.
    			This cannot be undone.
ckb_IR: دڵنییاییت لەوەی کە دەتەوێت هەموو جووڵەکان بگەڕێنیتەوە سەر بنەڕەتی کارگە?
    			هەموو جووڵە هەڵگیراوەکان لەلایەن بەکارهێنەرەوە، ئەگەر پێشتر جێگیرکرابن یاخود لەم کاتەدا جێگیرکرابن، لەدەستدەچن.
    			ئەم کردارە گەڕانەوەی نییە.

en: Area
ckb_IR: ڕووبەر

en: Arti&cles
ckb_IR: بابەتەکان

en: Assamese grade 1
ckb_IR: ئەسەمیسی پلە ١

en: At least one key must be used as the NVDA key.
ckb_IR: بە لایەنی کەمەوە دەبێت یەک کلیل وەک کلیلی NVDA بەکاربێت.

en: Attachments
ckb_IR: لکێنراوەکان

en: Attempt to cancel speech for expired focus events:
ckb_IR: هەوڵی پووچەڵکردنەوەی ووتاری پێشهاتی تیشکخراوەسەری بەسەرچوو بدە:

en: Audio d&ucking mode:
ckb_IR: دۆخی نزمکەرەوەی دەنگ:

en: Audio ducking not supported
ckb_IR: پپشتگیری لە دەک کردنی دەنگ ناکرێت

en: Audio indication of focus and browse modes
ckb_IR: ئاماژەی دەنگی بۆ تیشکخستنەسەر و دۆخەکانی گەڕان

en: Automatic
ckb_IR: ئۆتۆماتيكى

en: Automatic &Say All on page load
ckb_IR: ڕاگەیاندنی خۆکردەیی هەمووان لە کاتی بارکردنی پەڕەکە

en: Automatic (prefer Diff Match Patch)
ckb_IR: خۆکردەیی (پینەی گونجاوی جیاوازی پەسەند بکە)

en: Automatic dialect switching (when supported)
ckb_IR: زاراوە گۆڕینی خۆکردەیی (کاتێک کە پشتگیریکراوە)

en: Automatic focus mode for caret movement
ckb_IR: دۆخی تیشکخستنەسەری خۆکردەیی بۆ جووڵانی کارێت

en: Automatic focus mode for focus changes
ckb_IR: دۆخی تیشکخستنەسەری خۆکردەیی بۆ گۆڕانی تیشکخستنەسەر

en: Automatic language and dialect switching on
ckb_IR: چالاكردنی گۆڕینی زمان و زاراوە بە خۆکردەیی

en: Automatic language switching (when supported)
ckb_IR: زمان گۆڕینی خۆکردەیی (کاتێک کە پشتگیریکراوە)

en: Automatic language switching off
ckb_IR: ناچالاککردنی زمان گۆڕین بە خۆکردەیی

en: Automatic language switching on
ckb_IR: چالاککردنی گۆڕینی زمان بە خۆکردەیی

en: Automatically check for &updates to NVDA
ckb_IR: خۆکردانە پشکنین بۆ نوێکاری NVDA بکە

en: Automatically report all available &candidates
ckb_IR: خۆکردەیی هەموو کاندیدە بەردەستەکان ڕابگەیەنە

en: Automatically set system &focus to focusable elements
ckb_IR: خۆکردەییانە تیشکخستنەسەری توخمە تیشکخراوەسەرەکان

en: Automatically set system focus to focusable elements off
ckb_IR: ناچالاكکردنی دانانی تیشکۆی سیستەم بۆ توخمە تیشکۆکراوەکان بە شێوەیەکی خۆکارانە

en: Automatically set system focus to focusable elements on
ckb_IR: چالاكکردنی دانانی تیشکۆی سیستەم بۆ توخمە تیشکۆکراوەکان بە شێوەیەکی خۆکارانە

en: Avoid splitting &words when possible
ckb_IR: دووربکەوە لە جیاکردنەوەی ووشەکان ئەگەر کرا

en: BCC:
ckb_IR: کۆپی نەبینراو:

en: Bar of Pie
ckb_IR: میلی بازنە

en: Baseline
ckb_IR: هێڵی بنەڕەت

en: Bashkir grade 1
ckb_IR: بەشکیرى پلە ١

en: Baum/HumanWare/APH/Orbit braille displays
ckb_IR: ڕووکاری بڕەیلی Baum/HumanWare/APH/Orbit

en: Beep
ckb_IR: بیپ بکە

en: Beep and speak progress bar updates
ckb_IR: نوێکاریەکانی شریتی پێشکەوتن بە قسە و بیپ دەرببڕە

en: Beep for progress bar updates
ckb_IR: نوێکاریەکانی شریتی پێشکەوتن بە بیپ دەرببڕە

en: Begins interaction with math content
ckb_IR: دەستپێکردن بە کارلێك کردن لەگەڵ ناوەڕۆکی بیرکاری

en: Belarusian computer braille
ckb_IR: برەیڵی کۆمپیوتەری بێلاڕوسی

en: Belarusian literary braille
ckb_IR: برەیڵی ئەدەبی بێلاڕوسی

en: Bengali grade 1
ckb_IR: بنگالی پلە ١

en: Bitmap placeholder
ckb_IR: شوێنی بیتماپ

en: Blink cursor
ckb_IR: جێ نیشاندەرەکە بترپێنە

en: Block &quotes
ckb_IR: ووتە وەرگیراوەکان

en: Bluetooth
ckb_IR: بلوتوث

en: Bluetooth Serial: {port} ({deviceName})
ckb_IR: زنجیرەی بلوتوث: {port} ({deviceName})

en: Bold off
ckb_IR: تۆخ ناچاڵاک بکە

en: Bold on
ckb_IR: تۆخ چاڵاک بکە

en: Both Colors and Styles
ckb_IR: ڕەنگەکان و شێوازەکان

en: Bottom
ckb_IR: خوارەوە

en: Braille
ckb_IR: برایەڵ

en: Braille &display:
ckb_IR: پیشاندەری &بڕەیڵ:

en: Braille Display Error
ckb_IR: هەڵە لە پیشاندەری بڕەیڵ

en: Braille cursor %s
ckb_IR: جێنیشاندەری برەیڵ %s

en: Braille cursor is turned off
ckb_IR: جێنیشاندەری برەیڵ کوژاوەتەوە

en: Braille cursor off
ckb_IR: کوژاندنەوەی جێنیشاندەری برەیڵ

en: Braille cursor on
ckb_IR: هەڵکردنی جێنیشاندەری برەیڵ

en: Braille focus context presentation: %s
ckb_IR: برەیڵ تیشکۆی لەسەر دەقی پێشکەشکردنی: %s ە

en: Braille inp&ut
ckb_IR: &دەرخواردەی برایەڵ

en: Braille input disabled
ckb_IR: دەرخواردەی بڕەیل ناچاڵاکە

en: Braille input enabled
ckb_IR: دەرخواردەی بڕەیل چاڵاکە

en: Braille tethered %s
ckb_IR: برەیڵ بەستراوە بە %s

en: Braille viewer disabled
ckb_IR: لەکارخستنی پیشاندەری برەیڵ

en: Braille viewer enabled
ckb_IR: چالاککردنی پیشاندەری برەیڵ

en: Browse Mode
ckb_IR: دۆخی گەڕان

en: Browse mode
ckb_IR: دۆخی گەڕان

en: Browse...
ckb_IR: بگەڕێ...

en: Bubble
ckb_IR: بڵق

en: Bubble with 3D effects
ckb_IR: بڵق بە کاریگەری سێ دووریەوە

en: Bulgarian 8 dot computer braille
ckb_IR: برەیڵی کۆمپیوتەری ٨ خاڵی بولگاری

en: Bulgarian grade 1
ckb_IR: بولغاری پلە ١

en: Burmese grade 1
ckb_IR: بۆرمی پلە ١

en: Burmese grade 2
ckb_IR: بۆرمی پلە ٢

en: C&hange...
ckb_IR: گۆڕین...

en: C&ontributors
ckb_IR: &بەژداربووەکان

en: CC:
ckb_IR: کۆپی بینراو:

en: COM Registration Fixing Tool
ckb_IR: ئامرازی چاککردنەوەی تۆمارکردنی COM

en: Can't change the active profile while an NVDA dialog is open
ckb_IR: ناتوانرێت پڕۆفایلی چالاک بگۆڕدرێت کاتێک دایەلۆگێکی NVDA کرابێتەوە

en: Can't select text, press twice to copy
ckb_IR: ناتواندرێت دەقەکە دەستنیشان بکرێت، دوو جار دابگرە بۆ لەبەرگرتنەوە

en: Cancel
ckb_IR: پووچەڵ بکەوە

en: Candidate
ckb_IR: پاڵێوراوەکان

en: Cannot find row {rowNumber} column {columnNumber}  in column headers
ckb_IR: نەتوانرا ڕیزی {rowNumber} ستوونی {columnNumber} بدۆزرێتەوە لە سەردێڕی ستوونەکان

en: Cannot find row {rowNumber} column {columnNumber}  in row headers
ckb_IR: ناتوانرێت ڕیزی {rowNumber} ستوونی {columnNumber} لە سەردێڕی ڕیزەکان بدۆزرێتەوە

en: Cannot find {address}    in column headers
ckb_IR: ناتوانرێت {address} بدۆزرێتەوە لە سەردێرەکانی ستوون

en: Cannot find {address}    in row headers
ckb_IR: ناتوانرێت {address} بدۆزرێتەوە لە سەردێڕەکانی ڕیز

en: Cannot install NVDA add-on from {path}.
    You must be running NVDA to be able to install add-ons.
ckb_IR: ناتوانرێت زیادکراوی NVDA لە {path} جێگیربکرێت.
    دەبێت NVDA کاربکات بۆ ئەوەی بتوانیت زیادکراوەکان جێگیربکەیت.

en: Capital pitch change percentage
ckb_IR: گۆڕانی ڕێژەی سەدی دەنگی سەرەکی

en: Caret movement timeout (in ms)
ckb_IR: کاتی بەسەرچوونی جووڵەی هێمای نووسین (بە میلی چرکە)

en: Case &sensitive
ckb_IR: دۆخ &هەستیار

en: Catalan grade 1
ckb_IR: کاتەلۆنی پلە ١

en: Category {categoryAxisData}:
ckb_IR: پۆل {categoryAxisData}:

en: Cell &borders:
ckb_IR: چوارچێوەی خانە:

en: Cell c&oordinates
ckb_IR: شوێنی خانەکان

en: Center Title placeholder
ckb_IR: شوێنی ناونیشانی ناوەڕاست

en: Central Kurdish grade 1
ckb_IR: کوردیی ناوەڕاست پلە ١

en: Change selected symbol
ckb_IR: هێمای هەڵبژێردراو بگۆڕە

en: Change tracking off
ckb_IR: لەکارخستنی بەدواداچوون

en: Change tracking on
ckb_IR: کارپێکردنی بەدواداچوون

en: Changes were made to add-ons. You must restart NVDA for these changes to take effect. Would you like to restart now?
ckb_IR: گۆڕانکاری لە زیادکراوەکان کرا. دەبێت NVDA دووبارە دەستپێبکەیتەوە بۆ ئەوەی گۆڕانکاریەکان کار بکات. دەتەوێت ئێستا دەستپێبکەیتەوە?

en: Character: {}
    Replacement: {}
ckb_IR: پیت :{} جێگری: {}

en: Chart Elements
ckb_IR: بەشەکانی نەخشەی ڕوونکرنەوەیی

en: Chart area
ckb_IR: ناوچەی نەخشەی ڕوونکردنەوەیی

en: Chart area, height: {chartAreaHeight}, width: {chartAreaWidth}, top: {chartAreaTop}, left: {chartAreaLeft}
ckb_IR: ناوچەی نەخشەی ڕوونکردنەوەیی، بەرزی: {chartAreaHeight}، پانی: {chartAreaWidth}، سەرەوە: {chartAreaTop}، چەپ: {chartAreaLeft}

en: Chart placeholder
ckb_IR: شوێنی وێنەی ڕوونکردنەوەیی

en: Chart title: {chartTitle}
ckb_IR: ناونیشانی نەخشەی ڕوونکردنەوەیی: {chartTitle}

en: Chart title: {chartTitle}, type: {chartType}
ckb_IR: ناونیشانی نەخشەی ڕوونکردنەوەی: {chartTitle}، جۆر: {chartType}

en: Checking for Update
ckb_IR: بۆ نوێکردنەوە دەگەڕێت

en: Checking for update
ckb_IR: بۆ نوێکردنەوە دەگەڕێت

en: Chinese (China, Mandarin) Current Braille System
ckb_IR: چینی (چین، ماندەرین) برەیڵی سیستەمی ئێستا

en: Chinese (China, Mandarin) Double-phonic Braille System
ckb_IR: چینی (چین، ماندەرین) سیستەمی برەیڵی دوودەنگی

en: Chinese (Hong Kong, Cantonese)
ckb_IR: چینی (هۆنگ کۆنگ، کەنتۆنیزی)

en: Chinese (Taiwan, Mandarin)
ckb_IR: چینی (تایوان، ماندەرین)

en: Clear the output pane
ckb_IR: بەشی دەرکردە پاکبکەوە

en: Clicks the left mouse button once at the current mouse position
ckb_IR: جارێک کلیک لەسەر دوگمەی چەپی ماوس دەکات لە شوێنی ئێستای ماوسەکە

en: Clicks the right mouse button at the current touch position. This is generally used to activate a context menu.
ckb_IR: داگرتنی دوگمەی ڕاستی ماوس لە شوێنی دەست لێدراوی ئێستا. بە گشتی ئەمە بەکاردێت بۆ چالاكکردنی لیستی پێکهات.

en: Clicks the right mouse button once at the current mouse position
ckb_IR: جارێک کلیک لەسەر دوگمەی ڕاستی ماوس دەکات لە شوێنی ئێستای ماوسەکە

en: Clustered Bar
ckb_IR: میلی تۆپەڵبوو

en: Clustered Column
ckb_IR: ستوونی تۆپەڵبوو

en: Clustered Cone Bar
ckb_IR: میلی قووچەکی تۆپەڵبوو

en: Clustered Cone Column
ckb_IR: ستوونی قووچەکی تۆپەڵبوو

en: Clustered Cylinder Bar
ckb_IR: میلی سڵیندەری تۆپەڵبوو

en: Clustered Pyramid Bar
ckb_IR: میلی هەڕەمی تۆپەڵبوو

en: Clustered Pyramid Column
ckb_IR: ستوونی هەڕەمی تۆپەڵبوو

en: Command line option: {langDesc}
ckb_IR: هەڵبژاردەی کۆماند ڵاین: {langDesc}

en: Commands &Quick Reference
ckb_IR: فەرمانەکان &ئاماژەپێکردنی خێرا

en: Commands Quick Reference
ckb_IR: ئاماژە خێراکانی فرمانەکان

en: Comment
ckb_IR: لێدوان

en: Comment thread: {comment}  by {author}
ckb_IR: ڕیزبەندی لێدوان: {comment} لەلایەن {author}

en: Comment: {comment} by {author}
ckb_IR: لێدوان: {comment} لەلایەن {author}

en: Comment: {comment} by {author} on {date}
ckb_IR: لێدوان: {comment} لەلایەن {author} لە {date}

en: Comments
ckb_IR: لێدوانەکان

en: Composition
ckb_IR: پێکهێنەکان

en: Configuration
ckb_IR: ڕێکخستن

en: Configuration File Error
ckb_IR: هەڵەی پەڕگەی ڕێکخستن

en: Configuration Profiles
ckb_IR: پرۆفایلی ڕێکخستنەکان

en: Configuration applied
ckb_IR: ڕێکخستن جێبیجێکرا

en: Configuration profile triggers disabled
ckb_IR: پەلەپیتکەکانی شێوەپێدانی پڕۆفایل ناچالاك کرا

en: Configuration profile triggers enabled
ckb_IR: پەلەپیتکەکانی شێوەپێدانی پڕۆفایل چالاك کرا

en: Configuration profiles
ckb_IR: پرۆفایلی ڕێکخستن

en: Configuration restored to factory defaults
ckb_IR: ڕێکخستن گەڕێنرایەوە سەر بنەڕەتی کارگە

en: Configuration saved
ckb_IR: ڕێکخستنەکە جێبەجێکرا

en: Configure how much information NVDA will present about controls. These options apply to focus reporting and NVDA object navigation, but not when reading text content e.g. web content with browse mode.
ckb_IR: ڕێژەی زانیاری پیشاندراوی NVDA دەربارەی کۆنتڕۆڵەکان لە ڕێکبخە. ئەم هەڵبژاردنانە بەکاردێت لە تیشکخستنەسەر ڕاگەیاندن و گەڕانی ئامرازی NVDA، بەڵام نەک لە کاتی خوێندنەوەی ناوەڕۆکی دەق بۆ نموونە وەک ناوەڕۆکی تۆڕ بە دۆخی گەڕان.

en: Configure visual aids.
ckb_IR: هاوکاریە بینراوەکان ڕێکبخە.

en: Confirm Deletion
ckb_IR: دڵنیام لە سڕینەوە

en: Connecting
ckb_IR: پەیوەستکردن

en: Content is not visible
ckb_IR: ناوەڕۆک دەرنەکەوتووە

en: Copied to clipboard: {text}
ckb_IR: لەبەرگیرا بۆ لەبەرگیراوەکان: {text}

en: Copied: {text}
ckb_IR: لەبەرگیرایەوە: {text}

en: Copies content of the status bar  of current application to the clipboard.
ckb_IR: لەبەرگرتنەوەی ناوەڕۆکی شریتی ڕەوشی بەرنامۆچکەی ئێستا بۆ لەبەرگیراوەکان.

en: Coptic 8 dot computer braille
ckb_IR: برەیڵی کۆمپیوتەری کۆپتیکی پلە ٨

en: Copy &portable configuration to current user account
ckb_IR: شێوەپێدانی هەڵگرتەیی بۆ هەژماری بەکارهێنەری ئێستا لەبەربگرەوە

en: Copy current &user configuration
ckb_IR: شێوەپێدانی بەکارهێنەری ئێستا لەبەربگرەوە

en: Copying Settings
ckb_IR: ڕێکخستنەکان لەبەر دەگیرێنەوە

en: Copyright (C) {years} NVDA Contributors
ckb_IR: مافی لەبەرگرتنەوە {years} (C) هاوبەشکارەکانی NVDA

en: Corners
ckb_IR: سووچەکان

en: Could not disable screen curtain
ckb_IR: ناتواندرێت پەردەی شاشە ناچالاك بکرێت

en: Could not enable screen curtain
ckb_IR: نەتوانرا توانا بە پەردەی شاشە بدرێت

en: Could not gracefully terminate the following vision enhancement providers:
    {providerNames}
ckb_IR: نەتوانرا بە شێوەیەکی شیاو کۆتایی بەم دابینکەرانەیی باشترکردنی بینایی بهێنرێن:
    {providerNames}

en: Could not gracefully terminate the {providerName} vision enhancement provider
ckb_IR: نەتوانرا بە شێوەیەکی شیاو کۆتایی بە دابینکەری باشترکردنی بینایی {providerName} بهێنرێت

en: Could not load the %s synthesizer.
ckb_IR: نەتوانرا دەنگ دووبارەکەرەوەی %s بار بکرێت.

en: Could not load the following vision enhancement providers:
    {providerNames}
ckb_IR: نەتوانرا ئەم دابینکەرانەی باشترکردنی بینایی بار بکرێن:
    {providerNames}

en: Could not load the {display} display.
ckb_IR: نەتوانرا پیشاندەری {display} بار بکرێت.

en: Could not load the {providerName} vision enhancement provider
ckb_IR: نەتوانرا دابینکەری باشترکردنی بینایی {providerName} بار بکرێت

en: Could not save configuration - probably read only file system
ckb_IR: نەتوانرا شێوەپێدانەکە جێبەجێ بکرێت - ڕەنگە سیستەمی تەنها خوێندنەوەی فایل بێت

en: Create &desktop icon and shortcut key (control+alt+n)
ckb_IR: وێنەی بچووککراوەی ڕوومێز دروستبکە و کلیلی قەدبڕی (control+alt+n)

en: Create &portable copy
ckb_IR: لەبەرگیراوەی هەڵگرتەیی دروست بکە

en: Create Portable NVDA
ckb_IR: NVDA هەڵگرتەیی دروست بکە

en: Creating Portable Copy
ckb_IR: لەبەرگیراوەی هەڵگرتەیی دروست بکە

en: Croatian 8 dot computer braille
ckb_IR: برەیڵی کۆمپیوتەری ٨ خاڵی عیبری

en: Croatian grade 1
ckb_IR: کڕواتی پلە ١

en: Current application (%s)
ckb_IR: بەرنامەی ئێستا (%s)

en: Cursor blink rate (ms)
ckb_IR: ڕێژەی ترپاندنی جێ نیشاندەرەکە (بە میلی چرکە)

en: Cursor shape for &focus:
ckb_IR: شێوەی جێ نیشاندەرەکە بۆ تیشکخستنەسەر:

en: Cursor shape for &review:
ckb_IR: شێوەی جێ نیشاندەرەکە بۆ پێداچوونەوە:

en: Cycle through the braille cursor shapes
ckb_IR: سوڕخواردن بەنێو شێوەکانی جێنیشاندەری برەیڵ

en: Cycles between available touch modes
ckb_IR: سوڕانەوە لەنێوان شێوازە بەردەستەکانی دەستلێدان

en: Cycles through audio ducking modes which determine when NVDA lowers the volume of other sounds
ckb_IR: لە ڕێگەی شێوازەکانی دەک کردنی دەنگەوە دەسوڕێتەوە کە دیاری دەکات کەی NVDA دەنگی دەنگەکانی تر دادەبەزێنێت

en: Cycles through line indentation settings
ckb_IR: لە ڕێگەی ڕێکخستنەکانی هێڵەوە دەسوڕێتەوە

en: Cycles through speech symbol levels which determine what symbols are spoken
ckb_IR: دەسوڕێتەوە لە ڕێگەی ئاستەکانی هێماکانی قسەکردنەوە کە دیاری دەکات کە چ هێمایەک قسە دەکرێت

en: Cycles through the cell border reporting settings
ckb_IR: لە ڕێگەی ڕێکخستنەکانی ڕاپۆرتکردنی سنووری خانەکانەوە دەسوڕێتەوە

en: Czech 8 dot computer braille
ckb_IR: برەیڵی کۆمپیوتەری ٨ خاڵی چیکی

en: Czech grade 1
ckb_IR: چیکی پلە ١

en: Danish 6 dot grade 1
ckb_IR: دانمارکی ٦ خاڵ پلە ١

en: Danish 6 dot grade 2
ckb_IR: دانمارکی ٦ خاڵ پلە ٢

en: Danish 8 dot computer braille
ckb_IR: برەیڵی کۆمپیوتەری ٨ خاڵی دانیمارکی

en: Danish 8 dot grade 1
ckb_IR: دانمارکی ٨ خاڵ پلە ١

en: Danish 8 dot grade 2
ckb_IR: دانمارکی ٨ خاڵ پلە ٢

en: Data Label
ckb_IR: ووردەکاری زانیاری

en: Data Table
ckb_IR: خشتەی زانیاری

en: Data validation prompt: {0}
ckb_IR: داواکردنی دڵنییابوونەوە لە زانیاری: {0}

en: Date placeholder
ckb_IR: شوێنی بەروار

en: Date:
ckb_IR: بەروار:

en: Debug logging
ckb_IR: تۆمارکردنی دۆزینەوەی هەڵە

en: Decreases the currently active setting in the synth settings ring
ckb_IR: ڕێکخستنی کارا کەمدەکاتەوە لە بازنەی ڕێکخستنی دەنگی

en: Default (Yes)
ckb_IR: بنەڕەت (بەڵێ)

en: Default dictionary
ckb_IR: فەرهەنگی بنەڕەت

en: Desktop
ckb_IR: ڕوومێز

en: Dictionary Entry Error
ckb_IR: هەڵە لە نووسراوی فەرهەنگ

en: Diff Match Patch
ckb_IR: پینەی گونجاوی جیاوازی

en: Difflib
ckb_IR: دیفلیب

en: Disabled
ckb_IR: ناچاڵاککرا

en: Dismiss the recognition result
ckb_IR: ئەنجامی ناسینەوەکە بەڕێبکە

en: Display
ckb_IR: پیشاندان

en: Display Unit Label
ckb_IR: زانیاری یەکە پیشان بدە

en: Display nonprinting characters
ckb_IR: پیتە چاپنەکراوەکان پیشان بدە

en: Displays one of the recent messages
ckb_IR: یەکێک لە نامە نوێیەکان پیشان بدە

en: Distribution:
ckb_IR: بڵاوکردنەوە:

en: Document Formatting
ckb_IR: فۆڕماتکرنی بەڵگەنامە

en: Document formatting
ckb_IR: فۆرماتکردنی بەڵگەنامە

en: Document information
ckb_IR: زانیاری بەڵگەنامە

en: Document review
ckb_IR: پێداچوونەوەی بەڵگەنامە

en: Documentation
ckb_IR: بەڵگەنامەسازی

en: Dot 8
ckb_IR: خاڵ ٨

en: Dot firm&ness
ckb_IR: &تووندی خاڵ

en: Dots 7 and 8
ckb_IR: خاڵ ٧ وە ٨

en: Double line spacing
ckb_IR: بۆشایی دوو ئەوەندەی نێوان ڕیزەکان

en: Doughnut
ckb_IR: بازنەی کونکراو

en: Down Bars
ckb_IR: میلەکانی خوارەوە

en: Downloading
ckb_IR: داگرتن

en: Downloading Update
ckb_IR: داگرتنی نوێکردنەوە

en: Drop Lines
ckb_IR: هێڵەکانی دانان

en: Duck when outputting speech and sounds
ckb_IR: نزمکردنی دەنگە لاوەکیەکەن لەکاتی قسەکردن

en: Dutch 6 dot
ckb_IR: هۆڵەندی ٦ خاڵ

en: Dutch 8 dot
ckb_IR: هۆڵەندی ٨ خاڵ

en: E&mphasis
ckb_IR: جەختکردنەوە

en: E&xit
ckb_IR: &دەرچوون

en: E&xpand to computer braille for the word at the cursor
ckb_IR: فراوانکردن بۆ کۆمپیوتەری بڕەیڵ بۆ ئەو ووشەیەی لەلای جێ نیشاندەرەکە

en: EcoBraille displays
ckb_IR: ڕووکارەکانی EcoBraille

en: Edge of table
ckb_IR: ڕۆخی خشتە

en: Edit Dictionary Entry
ckb_IR: دەستکاری نووسراوی فەرهەنگ بکە

en: Editable Text
ckb_IR: دەقێک کە دەتوانرێت دەستکاری بکرێت

en: Editing note for cell {address}
ckb_IR: دەستکاریکردنی تێبینی بۆ خانەی {address}

en: Editing profile {profile}
ckb_IR: دەستکاریکردنی پڕۆفایل {profile}

en: Elements
ckb_IR: بەشەکان

en: Elements List
ckb_IR: لیستی ئەندامەکان

en: Empty slide
ckb_IR: جووڵاوەکە بەتاڵە

en: Emulate key press: {emulateGesture}
ckb_IR: گریمانەکردنی داگرتنی کلیل: {emulateGesture}

en: Emulated system keyboard keys
ckb_IR: چاولێکردنەوەی کلیلەکانی تەختەکلیلی سیستەم

en: Emulates pressing %s on the system keyboard
ckb_IR: چاولێکردنی داگرتنی %s لەسەر تەختەکلیلی سیستەمەکە

en: Enable
ckb_IR: چاڵاککردن

en: Enable loading custom code from Developer Scratchpad directory
ckb_IR: بارکردنی کۆودی دەستکرد چاڵاک بکە لە پێڕستی تێنووسی پەرەپێدەر

en: Enable mouse &tracking
ckb_IR: بەدواداچوونی ماوس چاڵاک بکە

en: Enable touch interaction support
ckb_IR: پشتگیریکردنی کارلێککردنی دەستلێدان چاڵاک بکە

en: Enabled
ckb_IR: چاڵاککرا

en: Enabled logging categories
ckb_IR: جۆرەکانی تۆمارکردن چاڵاک بکە

en: Enabling Screen Curtain will make the screen of your computer completely black. Ensure you will be able to navigate without any use of your screen before continuing. 
    
    Do you wish to continue?
ckb_IR: چاڵاککردنی پەردەی ڕوونما وا لە ڕوونمای کۆمپیوتەرەکەت دەکات کەوا بە تەواوی ڕەش ببێت. لەوە دڵنیابە کەوا دەتوانیت بگەڕێیت بەبێ ئەوەی ڕوونمایەکەت بەکاربهێنیت بەرلەوەی بەردەوامبیت.
    
    دەتەوێت بەردەوام بیت?

en: Endnotes
ckb_IR: تێبینی ڕوونکردنەوەیی کۆتایی

en: English (U.K.) 8 dot computer braille
ckb_IR: برەیڵی کۆمپیوتەری ئینگلیزی (بەریتانی) ٨ خاڵ

en: English (U.K.) grade 1
ckb_IR: ئینگلیزی (بەڕیتانی) پلە ١

en: English (U.K.) grade 2
ckb_IR: ئینگلیزی (بەڕیتانی) پلە ٢

en: English (U.S.) 6 dot computer braille
ckb_IR: ئینگلیزی (ئەمریکی) ٦ خاڵ کۆمپیوتەر برایەڵ

en: English (U.S.) 8 dot computer braille
ckb_IR: ئینگلیزی (ئەمریکی) ٨ خاڵ کۆمپیوتەر برایەڵ

en: English (U.S.) grade 1
ckb_IR: ئینگلیزی (ئەمریکی) پلە ١

en: English (U.S.) grade 2
ckb_IR: ئینگلیزی (ئەمریکی) پلە ٢

en: English North American Braille Computer Code
ckb_IR: کۆدی کۆمپیوتەری برایەڵ ئینگلیزی ئەمریکی باکوور

en: Enter gesture to emulate:
ckb_IR: جووڵە زیادبکە بۆ گریمانەکردن:

en: Enter input gesture:
ckb_IR: جووڵەی دەرخواردە زیادبکە:

en: Erases the last entered braille cell or character
ckb_IR: سڕینەوەی کۆتا کارەکتەر یان خانەی تێچووی برەیڵ

en: Error
ckb_IR: هەڵە

en: Error Bars
ckb_IR: میلەکانی هەڵە

en: Error Copying
ckb_IR: هەڵە لە لەبەرگرتنەوە

en: Error activating profile.
ckb_IR: هەڵە لە چاڵاککردنی پڕۆفایل.

en: Error checking for update.
ckb_IR: هەلە لە گەڕان بۆ نوێکردنەوە.

en: Error copying NVDA user settings
ckb_IR: هەڵە لە لەبەرگتنەوەی ڕێکخستنی بەکارهێنەری NVDA

en: Error creating profile - probably read only file system.
ckb_IR: هەڵە لە دروستکردنی پڕۆفایل - ڕەنگە سیستەمی تەنها خوێندنەوەی فایل بێت.

en: Error deleting profile.
ckb_IR: هەڵە لە سڕینەوەی پڕۆفایل.

en: Error downloading update.
ckb_IR: هەلە لە داگرتنی نوێکردنەوە.

en: Error in appModule %s
ckb_IR: هەڵەی لە یەکەی بەرنامە %s

en: Error renaming profile.
ckb_IR: هەڵە لە ناولێنانەوەی پڕۆفایل.

en: Error saving configuration profile triggers - probably read only file system.
ckb_IR: هەڵە لە هەڵگرتنی دەستپێکەرەکانی پڕۆفایلی شێوەپێدان - ڕەنگە سیستەمی تەنها خوێندنەوەی فایل بێت.

en: Error saving log: %s
ckb_IR: هەڵە لە هەڵگرتنی تۆمار: %s

en: Error saving user defined gestures - probably read only file system.
ckb_IR: هەڵە لە هەڵگرتنی جووڵەکانی دروستکراوی بەکارهێنەر - ڕەنگە سیستەمی تەنها خوێندنەوەی فایل بێت.

en: Error: {errorText}
ckb_IR: هەڵە: {errorText}

en: Esperanto grade 1
ckb_IR: ئێسپێرانتۆ پلە ١

en: Estonian grade 0
ckb_IR: ئەستۆنی پلە ٠

en: Ethiopic grade 1
ckb_IR: ئەستۆنی پلە ١

en: Even pages footer
ckb_IR: پێپەڕەی لاپەڕە جووتەکان

en: Even pages header
ckb_IR: سەرپەڕەی لاپەڕە جووتەکان

en: Execute a previously downloaded NVDA update
ckb_IR: نوێکاری دابەزێنراوی پێشووی NVDA بەجێبگەیەنە

en: Exit
ckb_IR: دەرچوون

en: Exit NVDA
ckb_IR: لە NVDA دەرچوو

en: Exit math interaction
ckb_IR: لە کارلێکی بیرکاری دەربچۆ

en: Expanded symbol ({})
ckb_IR: هێمای فراوانکراو ({})

en: Exploded 3D Pie
ckb_IR: پای سێ دووری بەشکراو

en: Exploded Doughnut
ckb_IR: بازنەی کونکراوی بەشکراو

en: Exploded Pie
ckb_IR: بازنەی بەشکراو

en: Explore NVDA user configuration directory
ckb_IR: بە پێڕستی شێوەپێدانی بەکارهێنەری NVDA دا بگەڕێ

en: Exponential
ckb_IR: ڕیزبەندی

en: Failed to install add-on from %s
ckb_IR: شکستی هێنرا لە جێگیرکردنی زیادکراوەکە لە %s

en: Failed to open add-on package file at %s - missing file or invalid file format
ckb_IR: شکستی هێنا لە کردنەوەی فایلی گورزەی زیادکراو لە %s - فایلەکە بوونی نییە یاخود جۆری فایل گونجاو نییە

en: File in Use
ckb_IR: فایلەکە کار دەکات

en: Fill display for context changes
ckb_IR: پیشاندانی تەواو بۆ گۆڕینی ناوەڕۆك

en: Filled Radar
ckb_IR: ڕاداری پڕکراوە

en: Filter b&y:
ckb_IR: فلتەر بە:

en: Find
ckb_IR: بدۆزەوە

en: Finnish 6 dot
ckb_IR: فێلەندی ٦ خال

en: Finnish 8 dot computer braille
ckb_IR: برەیڵی کۆمپیوتەری ٨ خاڵی فێنلەندی

en: First page footer
ckb_IR: پێپەڕەی لاپەڕەی یەکەم

en: First page header
ckb_IR: سەرپەڕەی لاپەڕەی یەکەم

en: Floor
ckb_IR: نهۆم

en: Fo&rmulas
ckb_IR: هاوکێشەکان

en: Focus context presentation:
ckb_IR: تیشکخستنەسەر پێشکەشکردنی باری ئێستا:

en: Focus mode
ckb_IR: دۆخی تیشکۆ

en: Follow &mouse cursor
ckb_IR: بەدواداچوونی ئاماژەدەری ماوس

en: Follow System &Caret
ckb_IR: بەدواداچوونی هێمای نووسینی سیستەم

en: Follow system &focus
ckb_IR: بەدواداچوونی تیشک خستنەسەری سیستەم

en: Font
ckb_IR: جۆرەپیت

en: Font &size
ckb_IR: قەبارەی جۆرەپیت

en: Font attrib&utes
ckb_IR: تایبەتمەندیەکانی جۆرەپیت

en: Footer placeholder
ckb_IR: شوێنی بەشی خوارەوە

en: Footnotes
ckb_IR: تێبینی پێپەڕە

en: Formatting
ckb_IR: شێوازکاری

en: Forward to:
ckb_IR: بنێرە بۆ:

en: Fra&mes
ckb_IR: چوارچێوەکان

en: Freedom Scientific Focus/PAC Mate series
ckb_IR: زنجیرەی Freedom Scientific Focus/PAC Mate

en: French (unified) 6 dot computer braille
ckb_IR: برەیڵی کۆمپیوتەری ٦ خاڵی فەڕەنسی (یەکگرتوو)

en: French (unified) 8 dot computer braille
ckb_IR: برەیڵی کۆمپیوتەری ٨ خاڵی فەڕەنسی (یەکگرتوو)

en: French (unified) grade 2
ckb_IR: فەڕەنسی (یەکگرتوو) پلە ٢

en: From:
ckb_IR: لە:

en: Full shaped mode
ckb_IR: دۆخی شێوە تەواو

en: General
ckb_IR: گشتی

en: German 6 dot computer braille
ckb_IR: برەیڵی کۆمپیوتەری ٦ خاڵی ئەڵمانی

en: German 8 dot computer braille
ckb_IR: برەیڵی کۆمپیوتەری ٨ خاڵی ئەڵمانی

en: German grade 0
ckb_IR: ئەڵمانی پلە ٠

en: German grade 0 (detailed)
ckb_IR: ئەڵمانی پلە ٠ (بە وردی)

en: German grade 1
ckb_IR: ئەڵمانی پلە ١

en: German grade 1 (detailed)
ckb_IR: ئەڵمانی پلە ١ (بە وردی)

en: German grade 2
ckb_IR: ئەڵمانی پلە ٢

en: German grade 2 (detailed)
ckb_IR: ئەڵمانی پلە ٢ (بە وردی)

en: Greek (Greece)
ckb_IR: یۆنانی

en: Greek international braille
ckb_IR: برایەڵی یۆنانی نێودەوڵەتی

en: Gridlines are visible
ckb_IR: هێڵە تۆرەکان دیارن

en: Gujarati grade 1
ckb_IR: گوجەراتی پلە ١

en: HID keyboard input simulation is unavailable.
ckb_IR: کیبۆڕدی دەرخواردەی گریمانەیی HID بەردەست نییە.

en: HID keyboard simulation disabled
ckb_IR: کیبۆڕدی گریمانەیی HID ناچاڵاکە

en: HID keyboard simulation enabled
ckb_IR: کیبۆڕدی گریمانەیی HID چاڵاکە

en: HIMS Braille Sense/Braille EDGE/Smart Beetle/Sync Braille series
ckb_IR: زنجیرەی HIMS Braille Sense/Braille EDGE/Smart Beetle/Sync Braille

en: Half shaped mode
ckb_IR: دۆخی نیو شێوە

en: Handle keys from other &applications
ckb_IR: کلیلەکانی بەرنامەی تر کۆنتڕۆڵ بکە

en: Handout Master view
ckb_IR: ڕووکاری ڕێکخەری پارچە زانیاری

en: Handy Tech braille displays
ckb_IR: ڕووکارەکانی بڕەیلی Handy Tech

en: Has appointment
ckb_IR: ژوانی هەیە

en: Has conditional formatting
ckb_IR: شێواز دانانی مەرجی هەیە

en: Has data validation
ckb_IR: دڵنییابوونەوەی زانیاری هەیە

en: Header placeholder
ckb_IR: شوێنی بەشی سەرەوە

en: Hebrew computer braille
ckb_IR: برەیڵی کۆمپیوتەری عیبری

en: Hi Lo Lines
ckb_IR: هێڵەکانی بەرزترین و نزمترین

en: Hide nonprinting characters
ckb_IR: پیتە چاپنەکراوەکان بشارەوە

en: High-Low-Close
ckb_IR: بەرز-نزم-دابخە

en: Highlight browse &mode cursor
ckb_IR: جێ نیشاندەری باری گەڕان ئاماژەپێبکە

en: Highlight navigator &object
ckb_IR: ئامرازی ڕێبەری ئاماژەپێبکە

en: Highlight system fo&cus
ckb_IR: تیشکخستنەسەری سیستەم ئاماژەپێبکە

en: Highlighted (mar&ked) text
ckb_IR: دەقی ئاماژەپێکراو (نیشانەکراو)

en: Hindi grade 1
ckb_IR: هیندی پلە ١

en: HumanWare Brailliant BI/B series / BrailleNote Touch
ckb_IR: زنجیرەی HumanWare Brailliant BI/B / BrailleNote Touch

en: Hungarian 8 dot computer braille
ckb_IR: برەیڵی کۆمپیوتەری ٨ خاڵی هەنگاری

en: Hungarian grade 1
ckb_IR: هەنگاری پلە ١

en: Hungarian grade 2
ckb_IR: هەنگاری پلە ٢

en: I &agree
ckb_IR: من ڕازیم

en: I understand that changing these settings may cause NVDA to function incorrectly.
ckb_IR: من لەوە تێدەگەم کەوا گۆڕانکاریکردن لەم رێکخستنانە دەکرێت ببێتە هۆی ئەوەی کە NVDA بە هەڵە کار بکات.

en: I&nput gestures...
ckb_IR: جووڵەی &دەرخواردە...

en: IME closed
ckb_IR: IME داخراوە

en: IME opened
ckb_IR: IME کراوە

en: IP address
ckb_IR: ناونیشانی IP

en: Icelandic 8 dot computer braille
ckb_IR: برەیڵی کۆمپیوتەری ٨ خاڵی ئایسلەندی

en: If pressed once, reports the current time. If pressed twice, reports the current date
ckb_IR: ئەگەر جارێک دابگیرێت، کاتی ئێستا ڕادەگەیەنێت. ئەگەر دوو جار دابگیرێت، بەرواری ئێستا ڕادەگەیەنێت

en: If pressed once, the text from the previously set start marker up to and including the current position of the review cursor is selected. If pressed twice, the text is copied to the clipboard
ckb_IR: ئەگەر جارێك داگیرا، دەقەکەی پێشتر نیشانەی دەستپێکردن دابنێت وبە دەستنیشانکردن و  لەخۆگرتنی شوێنی ئێستای جێنیشاندەری پێداچوونەوە. ئەگەر دوو جار داگیرا، دەقەکە لەبەردەگیرێتەوە بۆ لەبەرگیراوەکان

en: Ignore mouse input from other &applications
ckb_IR: دەرخواردەی ماوس لە بەرنامەی تر پشتگوێ بخە

en: In order to improve NVDA in the future, NV Access wishes to collect usage data from running copies of NVDA.
    
    Data includes Operating System version, NVDA version, language, country of origin, plus certain NVDA configuration such as current synthesizer, braille display and braille table. No spoken or braille content will be ever sent to NV Access. Please refer to the User Guide for a current list of all data collected.
    
    Do you wish to allow NV Access to periodically collect this data in order to improve NVDA?
ckb_IR: بۆ ئەوەی NVDA باشتر بکەین لە داهاتوودا، NV Access وا دەخوازێت کە زانیاری بەکارهێنان کۆبکاتەوە لە لەبەرگیراوە چاڵاکەکانی NVDA.
    
    زانیاریەکان پێکدێن لە وەشانی سیستەمی هەڵسووڕاندن، وەشانی NVDA، زمان، ووڵاتی ڕەسەن، لەگەڵ چەند شێوەپێدانێکی NVDA وەک دەنگ دووبارەکەرەوەی ئێستا، ڕوونمای بڕەیڵ و خشتەی بڕەیڵ. هیچ ناوەڕۆکێکی ووتراو و بڕەیڵ نانێردرێت بۆ NV Access. تکایە سەیری ڕێبەری بەکارهێنەر بکەن بۆ لیستی ئێستای هەموو زانیاریە کۆکراوەکان.
    
    ئارەزوو دەکەیت NV Access هەندێک جار ئەم زانیاریانە کۆبکاتەوە بۆ ئەوەی NVDA بەرەوپێش ببات?

en: Include Unicode Consortium data (including emoji) when processing characters and symbols
ckb_IR: زانیاری Unicode Consorium بەکاربهێنە (بە ئیمۆجییەکانەوە) کاتێک پیتەکان و هێمایەکان کاری لەسەر دەکرێت

en: Include l&ayout tables
ckb_IR: خشتەی ڕیزبەستەکان لەخۆبگرە

en: Incompatible Add-ons
ckb_IR: زیادکراوی یەکنەگرتوو

en: Incompatible add-ons
ckb_IR: زیادکراوی یەکنەگرتوو

en: Incompatible reason
ckb_IR: هۆکاری یەکنەگرتوو

en: Increases the currently active setting in the synth settings ring
ckb_IR: زیادکردنی ڕێکخستنە چالاککراوەکەی ئێستا لە ئەڵقەی ڕێکخستنەکانی سینث

en: Input
ckb_IR: دەرخواردە

en: Input Composition
ckb_IR: داڕشتنی دەرخواردە

en: Input Gestures
ckb_IR: جووڵەکانی دەرخواردە

en: Input Message is {message}
ckb_IR: نامەی دەرخواردە بریتییە لە {message}

en: Input Message is {title}: {message}
ckb_IR: نامەی دەرخواردە بریتییە لە {message}: {title}

en: Inputs braille dots via the braille keyboard
ckb_IR: تێکردنی خاڵەکانی برەیڵ لەڕێگەی تەختەکلیلی برەیڵ

en: Install NVDA
ckb_IR: NVDA جێگیر بکە

en: Install pending &update
ckb_IR: &نوێکاری چاوەڕێ داببەزێنە

en: Install pending update
ckb_IR: جێگیرکردنی نوێکاری چاوەڕێ

en: Installation of {summary} {version} has been blocked. The minimum NVDA version required for this add-on is {minimumNVDAVersion}, your current NVDA version is {NVDAVersion}
ckb_IR: جێگیرکردنی {version} {summary} ڕاگیرا. کەمترین وەشانی NVDA پێویست بۆ ئەم زیادکراوە {minimumNVDAVersion}، وەشانی ئێستای {NVDAVersion} NVDA

en: Installing Add-on
ckb_IR: زیادکراوەکە جێگیر دەکرێت

en: Installing NVDA
ckb_IR: NVDA جێگیردەکرێت

en: Insufficient Privileges
ckb_IR: دەسەڵاتەکان بەس نین

en: Irish grade 1
ckb_IR: ئێرلەندی پلە ١

en: Irish grade 2
ckb_IR: ئێرلەندی پلە ٢

en: Israeli grade 1
ckb_IR: ئیسرائیلی پلە ١

en: Italian 6 dot computer braille
ckb_IR: برەیڵی کۆمپیوتەری ٦ خاڵی ئیتاڵی

en: Italian 8 dot computer braille
ckb_IR: برەیڵی کۆمپیوتەری ٨ خاڵی ئیتاڵی

en: Italic off
ckb_IR: لاری ناچاڵاک بکە

en: Italic on
ckb_IR: لاری چاڵاک بکە

en: Japanese (Kantenji) literary braille
ckb_IR: برەیڵی ئەدەبی ژاپۆنی (برێڵ)

en: Justified
ckb_IR: یەکسان کراوە

en: Kannada grade 1
ckb_IR: کەنەدای پلە ١

en: Kashmiri grade 1
ckb_IR: كەشميرى پلە ١

en: Kazakh grade 1
ckb_IR: کازاخستانی پلە ١

en: Key words:
ckb_IR: وشە سەرەکیەکان:

en: Keyboard
ckb_IR: تەختەکلیل

en: Khmer grade 1
ckb_IR: خمێری پلە ١

en: Korean grade 1
ckb_IR: کۆری پلە ١

en: Korean grade 1 (2006)
ckb_IR: کۆری پلە ١ (٢٠٠٦)

en: Korean grade 2
ckb_IR: کۆری پلە ٢

en: Korean grade 2 (2006)
ckb_IR: کۆری پلە ٢ (٢٠٠٦)

en: L&icense
ckb_IR: &مۆڵەت

en: L&ogging level:
ckb_IR: ئاستی پیشاندەر:

en: Lan&dmarks
ckb_IR: نی&شانە

en: Lan&dmarks and regions
ckb_IR: نیشانە و هەرێمەکان

en: Landscape
ckb_IR: شێوە ئاسۆی

en: Language Configuration Change
ckb_IR: گۆرانکاری لە ڕێکخستنی زمان

en: Latvian grade 1
ckb_IR: لاتڤی پلە ١

en: Left
ckb_IR: چەپ

en: Left aligned
ckb_IR: یەکخستن بەلای چەپدا

en: Left click
ckb_IR: کلیکی چەپ

en: Left mouse button lock
ckb_IR: قفڵی دوگمەی چەپی ماوسەکە

en: Left mouse button unlock
ckb_IR: کردنەوەی قفڵی دوگمەی چەپی ماوسەکە

en: Legend entry for series {seriesName} {seriesIndex} of {seriesCount}
ckb_IR: هێمای نووسراو بۆ زنجیرەی {seriesIndex} {seriesName} لە {seriesCount}

en: Legend entry {legendEntryIndex} of {legendEntryCount}
ckb_IR: هێمای نووسراو {legendEntryIndex} لە {legendEntryCount}

en: Legend key for Series {seriesName} {seriesIndex} of {seriesCount}
ckb_IR: کلیلی هێما بۆ زنجیرەکی {seriesName} {seriesIndex} لە {seriesCount}

en: Level
ckb_IR: ئاست

en: License Agreement
ckb_IR: ڕێککەوتنی مۆڵەت

en: Lin&ks
ckb_IR: &بەستنەوە

en: Line
ckb_IR: هێڵ

en: Line &indentation reporting:
ckb_IR: راگەیاندنی بۆشایی دانانی ڕیزەکان:

en: Line &numbers
ckb_IR: ژمارەی ڕیزەکان

en: Line with Markers
ckb_IR: هێڵ بە ئاماژەپێدەرەوە

en: Linear
ckb_IR: هێڵی

en: Lists various types of elements in this document
ckb_IR: جۆرە جیاوازەکانی توخم لەم بەڵگەنامەیەدا دەخاتە ڕوو

en: Lists various types of elements in this spreadsheet
ckb_IR: جۆرایەتیەکانی بڕگەکان دەژمێرێت لەم خشتاندنە

en: Lithuanian 6 dot
ckb_IR: لیتوانی ٦ خاڵ

en: Lithuanian 8 dot
ckb_IR: لیتوانی ٨ خاڵ

en: Loading NVDA. Please wait...
ckb_IR: NVDA بارده‌كرێت. ‏‏تکایە چاوەڕێبە...

en: Loading document...
ckb_IR: بەڵگەنامەکە بار دەکرێت...

en: Locks or unlocks the left mouse button
ckb_IR: دوگمەی چەپی ماوسەکە قفڵ دەکات یان دەیکاتەوە

en: Locks or unlocks the right mouse button
ckb_IR: دوگمەی ڕاستی ماوسەکە قفڵ دەکات یان دەیکاتەوە

en: Log
ckb_IR: تۆمارگە

en: Log fragment copied to clipboard
ckb_IR: پارچەی تۆمار لەبەرگیراوە بۆ لەبەرگیراوەکان

en: Log fragment start position marked, press again to copy to clipboard
ckb_IR: شوێنی دەستپێکی پارچەی تۆمار دیاریکرا، دووبارە دابگرە بۆ لەبەرگرتنەوە بۆ لەبەرگیراوەکان

en: Log is unavailable
ckb_IR: تۆمار بەردەست نییە

en: Logarithmic
ckb_IR: لۆگاریتمی

en: Logs information about the current navigator object which is useful to developers and activates the log viewer so the information can be examined.
ckb_IR: تۆمارکردنی زانیاری لەسەر ئامرازی ڕێبەری ئێستا کە بەسودە بۆ گەشەپێدەران و چالاککردنی بینینی تۆمار تا بڕواننە زانیاریەکان.

en: Major Gridlines
ckb_IR: هێڵە تۆڕی سەرەکی

en: Make screen black (immediate effect)
ckb_IR: ڕوونمایەکە ڕەش بکە (کاریگەری دەستبەجێیە)

en: Malay grade 2
ckb_IR: مالیزی پلە ٢

en: Malayalam grade 1
ckb_IR: مەلایالام پلە ١

en: Manipuri grade 1
ckb_IR: مەنیپوری پلە ١

en: Manual Activation
ckb_IR: چاڵاککردنی دەستی

en: Manual activate
ckb_IR: چاڵاککردنی دەستی

en: Manual activation
ckb_IR: چاڵاککردنی دەستی

en: Manual deactivate
ckb_IR: ناچاڵاککردنی دەستی

en: Marathi grade 1
ckb_IR: مەراثی پلە ١

en: Mark the current end of the log as the start of the fragment to be copied to clipboard by pressing again.
ckb_IR: کۆتایی ئێستای تۆمار وەك دەستپێكی ئەو پارچەیە دیاری بکە کە بە دووبارە داگرتن لەبەردەگیرێتەوە بۆ لەبەرگیراوەکان.

en: Marks the current position of the review cursor as the start of text to be selected or copied
ckb_IR: دیارکردنی شوێنی ئێستای جێنیشاندەری پێداچوونەوە وەك دەستپێکی دەقەکە بۆ دەستنیشانکردن یان لەبەرگرتنەوە

en: Master Thumbnails
ckb_IR: هێما سەرەکیەکان

en: Math interaction not supported.
ckb_IR: کارلێکردنی بیرکاری پشتگیری نەکراوە.

en: Media Clip placeholder
ckb_IR: شوێنی پارچەی میدیایی

en: Message &timeout (sec)
ckb_IR: کاتی بەسەرچوونی نامە (بە چرکە)

en: Microsoft Sound Mapper
ckb_IR: نەخشەکێشی دەنگی مایکرۆسۆفت

en: Microsoft UI Automation
ckb_IR: خۆکردەکردنی ڕووکاری مایکرۆسۆفت

en: Minor Gridlines
ckb_IR: هێڵە تۆڕی لاوەکی

en: Miscellaneous
ckb_IR: هەمەجۆر

en: Mongolian grade 1
ckb_IR: مەنگۆلی پلە ١

en: Mongolian grade 2
ckb_IR: مەنگۆلی پلە ٢

en: Mouse
ckb_IR: ماوس

en: Mouse text unit resolution %s
ckb_IR: ڕونی یەکەی دەقی ماوس %s

en: Mouse tracking off
ckb_IR: ناچالاك کردنی چاودێریکردنی ماوس

en: Mouse tracking on
ckb_IR: چالاك کردنی چاودێریکردنی ماوس

en: Move focus
ckb_IR: تیشکۆ بگوازەوە

en: Move navigator object to mouse
ckb_IR: ئامرازی ڕێبەری دەجوڵێنێت بۆ ماوس

en: Move the review cursor to the position marked as the start of text to be selected or copied
ckb_IR: جوڵاندنی جێنیشاندەری پێداچوونەوە بۆ شوێنی دەستنیشانکراو وەك سەرەتای دەقەکە بۆ ئەوەی دەستنیشان بکرێت یان لەبەر بگیرێتەوە

en: Move to focus
ckb_IR: بیگوازەوە بۆ تیشکۆ

en: Move to the next result
ckb_IR: بڕۆ بۆ ئەنجامی دواتر

en: Move to the previous result
ckb_IR: بڕۆ بۆ ئەنجامی پێشووتر

en: Moved above %s
ckb_IR: گواسترایەوە سەروو %s

en: Moved above blank paragraph
ckb_IR: گواسترایەوە سەروو بڕگەی بەتاڵ

en: Moved below %s
ckb_IR: گواسترایەوە ژێر %s

en: Moved below blank paragraph
ckb_IR: گواسترایەوە ژێر بڕگەی بەتاڵ

en: Moves past the end  of the container element, such as a list or table
ckb_IR: بە کۆتایی توخمە کۆنتێنەرەکەدا تێدەپەڕێت، وەک لیستێک یان خشتەیەک

en: Moves the braille display to the current focus
ckb_IR: جوڵاندنی پیشاندەری برەیڵ بۆ تیشکۆی ئێستا

en: Moves the braille display to the next line
ckb_IR: جوڵاندنی پیشاندانی برەیڵ بۆ هێڵی دواتر

en: Moves the braille display to the previous line
ckb_IR: جوڵاندنی پیشاندانی برەیڵ بۆ هێڵی پێشتر

en: Moves the focus out of the current embedded object and into the document that contains it
ckb_IR: تیشکۆ دەگوازێتەوە لەو ئامرازەی ئێستا پێیەوەیەتی بۆ ئەو بەڵگەنامەیەی کە تێیدایە

en: Moves the mouse pointer to the current navigator object
ckb_IR: جێنیشاندەری ماوسەکە دەگوازێتەوە بۆ ئۆبجێکتی ئێستای ڕێبەر

en: Moves the navigator object and focus to the first row
ckb_IR: ئامرازی ڕێبەری و تیشکۆ دەگوازێتەوە بۆ ڕیزی سەرەتا

en: Moves the navigator object and focus to the last row
ckb_IR: ئامرازی ڕێبەری و تیشکۆ دەگوازێتەوە بۆ کۆتا ڕیز

en: Moves the navigator object and focus to the next row
ckb_IR: ئامرازی ڕێبەری و تیشکۆ دەگوازێتەوە بۆ ڕیزی دواتر

en: Moves the navigator object and focus to the previous row
ckb_IR: ئامرازی ڕێبەری و تیشکۆ دەگوازێتەوە بۆ ڕیزی پێشتر

en: Moves the navigator object to the first column
ckb_IR: ئامرازی ڕێبەری دەگوازێتەوە بۆ یەکەم ستوون

en: Moves the navigator object to the first object inside it
ckb_IR: ئامرازی ڕێبەری دەگوازێتەوە بۆ یەکەم ئامرازی کە لە ناوی دایە

en: Moves the navigator object to the last column
ckb_IR: ئامرازی ڕێبەری دەگوازێتەوە بۆ کۆتا ستوون

en: Moves the navigator object to the next column
ckb_IR: ئامرازی ڕێبەری دەگوازێتەوە بۆ ستوونی دواتر

en: Moves the navigator object to the next object
ckb_IR: ئامرازی ڕێبەری دەگوازێتەوە بۆ ئامرازی دواتر

en: Moves the navigator object to the object containing it
ckb_IR: ئامرازی ڕێبەری دەگوازێتەوە بۆ ئەو ئامرازەی لەخۆی گرتووە

en: Moves the navigator object to the previous column
ckb_IR: ئامرازی ڕێبەری دەگوازێتەوە بۆ ستوونی پێشتر

en: Moves the navigator object to the previous object
ckb_IR: ئامرازی ڕێبەری دەگوازێتەوە بۆ ئامرازی پێشتر

en: Moves the review cursor to the bottom line of the current navigator object and speaks it
ckb_IR: جێنیشاندەری پێداچوونەوە دەگوازێتەوە بۆ دێڕی خوارەوەی ئامرازی ڕێبەری ئێستا و قسەی پێدەکات

en: Moves the review cursor to the first character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
ckb_IR: جێنیشاندەری پێداچوونەوە دەگوازێتەوە بۆ شوێنی یەکەم پیتی دێڕەکە کە لە ئامرازی ڕێبەری ئێستا و قسەی پێدەکات

en: Moves the review cursor to the last character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
ckb_IR: جێنیشاندەری پێداچوونەوە دەگوازێتەوە بۆ شوێنی کۆتا پیتی دێڕەکە لە ئامرازی ڕێبەری ئێستا و قسەی پێدەکات

en: Moves the review cursor to the next character of the current navigator object and speaks it
ckb_IR: جێنیشاندەری پێداچونەوە دەگوازێتەوە بۆ پیتی دواتری ئامرازی ڕێبەری ئێستا و قسەی پێدەکات

en: Moves the review cursor to the next line of the current navigator object and speaks it
ckb_IR: جێنیشاندەری پێداچوونەوە دەگوازێتەوە بۆ دێڕی دواتری ئامرازی ڕێبەری ئێستا و قسەی پێ دەکات

en: Moves the review cursor to the next word of the current navigator object and speaks it
ckb_IR: جێنیشاندەری پێداچوونەوە دەگوازێتەوە بۆ وشەی دواتری ئامرازی ڕێبەری ئێستا و قسەی پێدەکات

en: Moves the review cursor to the previous character of the current navigator object and speaks it
ckb_IR: جێنیشاندەری پێداچوونەوە دەگوازێتەوە بۆ پیتی پێشتری ئامرازی ڕێبەری ئێستا و قسەی پێدەکات

en: Moves the review cursor to the previous line of the current navigator object and speaks it
ckb_IR: جێنیشاندەری پێداچوونەوە دەگوازێتەوە بۆ هێڵی پێشتری ئامرازی ڕێبەری ئێستا و قسەی پێدەکات

en: Moves the review cursor to the previous word of the current navigator object and speaks it
ckb_IR: جێنیشاندەری پێداچوونەوە دەگوازێتەوە بۆ وشەی پێشتری ئامرازی ڕێبەری ئێستا و قسەی پێدەکات

en: Moves the review cursor to the top line of the current navigator object and speaks it
ckb_IR: جێنیشاندەری پێداچوونەوە دەگوازێتەوە بۆ هێڵی سەرەوەی ئامرازی ڕێبەری ئێستا و قسەی پێ دەکات

en: Moves to the next available setting in the synth settings ring
ckb_IR: دەچێت بۆ ڕێکخستنی داهاتوو لە بازنەی ڕێکخستنەکانی دەنگ

en: Moves to the next object in a flattened view of the object navigation hierarchy
ckb_IR: چوونە ئامرازی دواتری بینینی ڕووتەخت لە پلەبەندی ئامرازی ڕێبەری

en: Moves to the previous available setting in the synth settings ring
ckb_IR: دەچێت بۆ ڕێکخستنی پێشووتر لە بازنەی ڕێکخستنەکانی دەنگ

en: Moves to the previous object in a flattened view of the object navigation hierarchy
ckb_IR: چوونە ئامرازی پێشتری بینینی ڕووتەخت لە پلەبەندی ئامرازی ڕێبەری

en: Moves to the start of the container element, such as a list or table
ckb_IR: دەچێتە سەرەتای توخمە کۆنتێنەرەکە، وەک لیستێک یان خشتەیەک

en: Moving Average
ckb_IR: ڕێژەی جووڵە

en: N&otes
ckb_IR: تێبینییەکان

en: NVDA  Usage Data Collection
ckb_IR: کۆکراوەی زانیاری بەکارهێنانی NVDA

en: NVDA &Language (requires restart):
ckb_IR: زمانی NVDA (پێویستی بە دەستپێکردنەوە هەیە):

en: NVDA Braille Viewer
ckb_IR: ڕووکاری ىڕەیلی NVDA

en: NVDA Development
ckb_IR: پەرەپێدانی NVDA

en: NVDA Log Viewer
ckb_IR: پیشاندەری تۆماری NVDA

en: NVDA Message
ckb_IR: نامەی NVDA

en: NVDA Python Console
ckb_IR: NVDA پایثۆن کۆنسۆل

en: NVDA Settings
ckb_IR: ڕێکخستنەکانی NVDA

en: NVDA Speech Viewer
ckb_IR: NVDA پیشاندەری وتاری

en: NVDA Update
ckb_IR: نوێکردنەوەی NVDA

en: NVDA add-on package
ckb_IR: گورزەی زیادکراوی NVDA

en: NVDA is unable to remove or overwrite a file.
ckb_IR: NVDA ناتوانێت فایلێک لاببات یاخود جێگەی بگرێتەوە.

en: NVDA must be restarted for the new language to take effect.
ckb_IR: پێویستە NVDA دووبارە دەستپێبکرێتەوە بۆ ئەوەی زمانە نوێیکە کار بکات.

en: NVDA settings
ckb_IR: ڕێکخستنەکانی NVDA

en: NVDA started
ckb_IR: NVDA دەستیپێکرد

en: NVDA version {version} is available.
ckb_IR: وەشان {version}ی NVDA بەردەستە.

en: NVDA web site
ckb_IR: ماڵپەڕی NVDA

en: NVDA's interface language is now forced from the command line. On the next restart, the language  saved in NVDA's configuration will be used instead.
ckb_IR: ڕووکاری زمانی NVDA ئێستا لە کۆماندڵاینەوە کار دەکات. لە دەستپێکردنەوەی داهاتوو، ئەو زمانەی لە شێوەپێدانی NVDA هەڵگیراوە بەکاردێت.

en: Native input
ckb_IR: دەرخوادەی ڕەسەن

en: Navigating by sentence not supported in this document
ckb_IR: گەڕان لە ڕێگەی ڕستەوە لەم بەڵگەنامەیەدا پشتگیری نەکراوە

en: Nepali grade 1
ckb_IR: نیپالی پلە ١

en: New Profile
ckb_IR: پڕۆفایلی نوێ

en: New name:
ckb_IR: ناوی نوێ:

en: Newsgroup:
ckb_IR: گروپی گفتوگۆ:

en: No
ckb_IR: نەخێر

en: No Series defined.
ckb_IR: هیچ زنیجیرەیەک نەدۆزرایەوە.

en: No action
ckb_IR: هیچ کردارێک

en: No additional details
ckb_IR: هیچ وردەکارییەکی زیاتر نییە

en: No braille
ckb_IR: بڕەیل نییە

en: No caret
ckb_IR: کارێتی نییە

en: No comment thread on this cell
ckb_IR: هیچ ڕیزبەندیەکی لێدوان لەسەر ئەم خانەیە نییە

en: No comments
ckb_IR: هیچ لێدوانێک نییە

en: No containing object
ckb_IR: هیچ ئامرازێکی لەخۆ نەگرتووە

en: No ducking
ckb_IR: وەستانی نزمکەری دەنگە لاوەکیەکان

en: No emoji
ckb_IR: ئیمۆجی نییە

en: No focus
ckb_IR: تیشکۆی نەبێ

en: No formatting information
ckb_IR: هیچ زانیاریەکی شێوازکاری نییە

en: No help available here.
ckb_IR: هیچ هاریکاریەک بەردەست نییە لێرە.

en: No location information
ckb_IR: هیچ زانیارییەکی شوێن نییە

en: No long description
ckb_IR: باسکردنی درێژ بوونی نییە

en: No message yet
ckb_IR: هیچ نامەیەک تا ئێستا نییە

en: No navigator object
ckb_IR: هیچ ئامرازێکی ڕێبەری نییە

en: No new log entry to copy
ckb_IR: هیچ تۆمارێکی نوێ نییە بۆ کۆپی کردن

en: No next
ckb_IR: داهاتووی نییە

en: No next review mode
ckb_IR: دۆخی پێداچوونەوەی داهاتوو نییە

en: No note on this cell
ckb_IR: هیچ تێبینییەک نییە لەسەر ئەم خانەیە

en: No notes
ckb_IR: هیچ تێبینییەک نییە

en: No objects inside
ckb_IR: هیچ ئامرازێك بوونی نییە لەناوەوە

en: No previous
ckb_IR: پێشووی نییە

en: No previous review mode
ckb_IR: دۆخی پێداچوونەوەی پێشووتر نییە

en: No progress bar updates
ckb_IR: هیچ نوێکاریەکی شریتی پێشکەوتن نییە

en: No selection
ckb_IR: دەسنیشانکردن نییە

en: No settings
ckb_IR: هیچ ڕێکخستنێک بوونی نییە

en: No speech
ckb_IR: بێ ووتار

en: No start marker set
ckb_IR: هیچ نیشانەیەکی دەستپێکردن دانەنرا

en: No status line found
ckb_IR: هیچ هێڵێکی ڕەوش نەدۆزرایەوە

en: No symbol replacement
ckb_IR: جێگری هێما نییە

en: No system battery
ckb_IR: هیچ پاتریەکی سیستەم نییە

en: No text to copy
ckb_IR: هیچ دەقێک نییە بۆ لەبەرگرتنەوە

en: No title
ckb_IR: ناونیشانی نییە

en: No track playing
ckb_IR: هیچ تراکێك لێنەدراوە

en: No update available.
ckb_IR: نوێکردنەوە بەردەست نییە.

en: No user guide found.
ckb_IR: هیچ ڕێبەرێکی بەکارهێنەر نەدۆزرایەوە.

en: No&tes and comments
ckb_IR: تێبینییەکان و لێدوانەکان

en: NonVisual Desktop Access
ckb_IR: تێپەڕبوون بە ڕوومێزی نەبینراو

en: Normal view
ckb_IR: ڕووکاری ئاسایی

en: Northern Kurdish grade 0
ckb_IR: کوردیی باکوری پلە ٠

en: Norwegian 8 dot computer braille
ckb_IR: برەیڵی کۆمپیوتەری ٨ خاڵی نەرویجی

en: Norwegian grade 0
ckb_IR: نەوریجی پلە ٠

en: Norwegian grade 1
ckb_IR: نەوریجی پلە ١

en: Norwegian grade 2
ckb_IR: نەوریجی پلە ٢

en: Norwegian grade 3
ckb_IR: نەوریجی پلە ٣

en: Not in a container
ckb_IR: لە لەخۆگرێکدا نییە

en: Not in a table cell
ckb_IR: لە خانەی خشتەدا بوونی نییە

en: Not in table
ckb_IR: لە خشتەکەدا نییە

en: Not math
ckb_IR: بیرکاری نییە

en: Not on a note
ckb_IR: لە تێبینیدا نییە

en: Not supported in this document
ckb_IR: پشتگیری نەکراوە لە ئەم بەڵگەنامە

en: Not supported in this document.
ckb_IR: پشتگیری نەکراوە لە ئەم بەڵگەنامەیەدا.

en: Note
ckb_IR: تێبینی

en: Notes Master view
ckb_IR: ڕووکاری ڕێکخەری تێبینییەکان

en: Notes page
ckb_IR: پەڕەی تێبینیەکان

en: Nothing
ckb_IR: هیچ شتێک

en: Notify for &pending update on startup
ckb_IR: ئاگاداری بنێرە بۆ نوێکاری چاوەڕێ لە کاتی دەستپێکردن

en: Number format: {0}
ckb_IR: شێوازی ژمارە: {0}

en: OK
ckb_IR: باشە

en: Object Presentation
ckb_IR: پێشکەشکردنی ئامراز

en: Object edges positioned {left:.1f} per cent from left edge of screen, {top:.1f} per cent from top edge of screen, width is {width:.1f} per cent of screen, height is {height:.1f} per cent of screen
ckb_IR: شوێنی لێوارەکانی ئامراز جێگیرکرا لە سەدا {left:.1f} لە لێواری لای چەپی شاشەکە، لە سەدا {top:.1f} لە لێواری سەرەوەی شاشەکە، بە پانی لە سەدا {width:.1f}ی شاشەکە، بەرزی لە سەدا {height:.1f}ی شاشەکە

en: Object has no location
ckb_IR: ئۆبجێکتی هیچ شوێنێکی نییە

en: Object navigation
ckb_IR: جوڵاندی تەن

en: Object placeholder
ckb_IR: شوێنی ئامراز

en: Object review
ckb_IR: پێداچوونەوەی ئامراز

en: Off
ckb_IR: لەکارکەوتوو

en: Only when scrolling back
ckb_IR: تەنها لەکاتی سکرۆڵ بۆ دواوە

en: Open developer scratchpad directory
ckb_IR: پێڕستی تێنووسی پەرەپێدەر بکەرەوە

en: Open-High-Low-Close
ckb_IR: بکەوە-بەرز-نزم-دابخە

en: Opens NVDA configuration directory for the current user.
ckb_IR: کردنەوەی پێڕستی شێوەپێدانی NVDA بۆ بەکارهێنەری ئێستا.

en: Opens the WX GUI inspection tool. Used to get more information about the state of GUI components.
ckb_IR: ئامرازی پشکنینی WX GUI دەکاتەوە. بەکاردێت بۆ وەرگرتنی زانیاری زیاتر لەسەر دۆخی پێکهاتەکانی GUI.

en: Opens the note editing dialog
ckb_IR: گفتوگۆی دەستکاریکردنی تێبینی دەکاتەوە

en: Optelec ALVA 6 series/protocol converter
ckb_IR: Optelec ALVA 6 وەرگێڕی زنجیرە/پڕۆتۆکۆل

en: Options
ckb_IR: هەڵبژاردەکان

en: Options:
ckb_IR: بژاردەکان:

en: Org Chart placeholder
ckb_IR: شوێنی وێنەی ئەندامانی ڕێکخراوەیی

en: Organisation:
ckb_IR: ڕێکخراو:

en: Oriya grade 1
ckb_IR: ئۆریا پلە ١

en: Outline view
ckb_IR: ڕووکاری پوختە

en: Package
ckb_IR: پاکێج

en: Page {pageNumber}
ckb_IR: لاپەڕەی {pageNumber}

en: Pages and spacing
ckb_IR: پەڕەکان و بۆشایی دانان

en: Papenmeier BRAILLEX newer models
ckb_IR: مۆدێلە نوێیەکانی Papenmeier BRAILLEX

en: Papenmeier BRAILLEX older models
ckb_IR: مۆدێلە کۆنەکانی Papenmeier BRAILLEX

en: Pass next key through
ckb_IR: تێپەڕینی کلیلی دواتر بە ناویدا

en: Pattern
ckb_IR: شێواز

en: Performs the default action on the current navigator object (example: presses it if it is a button).
ckb_IR: کرداری پێشوەختە لەسەر ئامرازی ڕێبەری ئێستا ئەنجام دەدات (بۆ نمونە: ئەگەر دوگمەیە دایبگرە)

en: Persian 8 dot computer braille
ckb_IR: فارسی ٨ خاڵ کۆمپیوتەر برایەڵ

en: Persian grade 1
ckb_IR: فارسی پلە ١

en: Picture placeholder
ckb_IR: شوێنی وێنە

en: Pie
ckb_IR: بازنە

en: Pie of Pie
ckb_IR: بازنەی بازنە

en: Pivot Chart Drop Zone
ckb_IR: ناوچەی دانانی نەخشەی ڕوونکردنەوەی پیڤۆت

en: Pivot Chart Field Button
ckb_IR: دووگمەی ناوچەی نەخشەی ڕوونکردنەوەی پیڤۆت

en: Play a sound for logged e&rrors:
ckb_IR: دەنگێک دەربکە بۆ هەڵە تۆمارکراوەکان:

en: Play a sound when &auto-suggestions appear
ckb_IR: دەنگێک دەربکە کاتێک پێشنیاری خۆکردەیی دیاردەکەوێت

en: Play sound for &spelling errors while typing
ckb_IR: دەنگ دەربکە بۆ هەڵەکردن لە ڕێنووس لە کاتی نووسین

en: Please Donate
ckb_IR: تکایە پاڵپشتیمان بکەن

en: Please disable screen curtain before using Windows OCR.
ckb_IR: تکایە بەر لە بەکارهێنانی Windows OCR پەردەی شاشە ناچالاك بکە.

en: Please press OK to start the installed copy.
ckb_IR: تکایە باشە دابگرە بۆ دەستپێکردنی لەبەرگیراوە جێگیرکراوەکە.

en: Please specify a directory in which to create the portable copy.
ckb_IR: تکایە پێڕستێک دیاریبکە کە دەتەوێت تێیدا لەبەرگیراوەی هەڵگرتەیی دروستبکەیت.

en: Please wait
ckb_IR: تکایە چاوەڕێ بکە

en: Please wait while NVDA is being installed
ckb_IR: تکایە چاوەڕێ بکە تاوەکو NVDA جێگیردەکرێت

en: Please wait while NVDA tries to fix your system's COM registrations.
ckb_IR: تکایە چاوەڕێ بکە تاوەکو NVDA هەوڵدەدات کە تۆماکردنی COM ی سیستەمەکەت چاک بکات.

en: Please wait while a portable copy of NVDA is created.
ckb_IR: تکایە چاوەڕێ بکە تاوەکو لەبەرگیراوەیەکی هەڵگرتەیی لە NVDA دروست دەکرێت.

en: Please wait while settings are copied to the system configuration.
ckb_IR: تکایە چاوەڕێ بکە تاوەکو شێوەپێدانەکان لەبەر دەگیرێنەوە بۆ ڕێکخستنی سیستەمەکە.

en: Please wait while the add-on is being installed.
ckb_IR: تکایە چاوەڕێ بکە تاوەکو زیادکراوەکە جێگیر دەکرێت.

en: Please wait while your previous installation of NVDA is being updated.
ckb_IR: تکایە چاوەڕێ بکە تاکو جێگیرکراوی پێشووی NVDA نوێدەکرێتەوە.

en: Plot area
ckb_IR: ناوچەی نەخشە

en: Plot area, inside height: {plotAreaInsideHeight:.0f}, inside width: {plotAreaInsideWidth:.0f}, inside top: {plotAreaInsideTop:.0f}, inside left: {plotAreaInsideLeft:.0f}
ckb_IR: ناوچەی نەخشە، بەرزی ناوەوە: {plotAreaInsideHeight:.0f}، پانی ناوەوە: {plotAreaInsideWidth:.0f}، سەرەوەی ناوەوە: {plotAreaInsideTop:.0f}، چەپی ناوەوە: {plotAreaInsideLeft:.0f}

en: Plugins reloaded
ckb_IR: پێوەکراوەکان دووبارە بارکرانەوە

en: Polish 8 dot computer braille
ckb_IR: برەیڵی کۆمپیوتەری ٨ خاڵی پۆڵەندی

en: Polish literary braille
ckb_IR: برەیڵی ئەدەبی پۆڵەندی

en: Polynomial
ckb_IR: فرەژمارە

en: Portrait
ckb_IR: شێوە ستوونی

en: Portuguese 8 dot computer braille
ckb_IR: پرتوگالی ٨ خاڵ کۆمپیوتەر برایەڵ

en: Portuguese grade 1
ckb_IR: پرتوگالی پلە ١

en: Portuguese grade 2
ckb_IR: پرتوگالی پلە ٢

en: Positioned at {x}, {y}
ckb_IR: جێگیرکراوە لە {x}، {y}

en: Power
ckb_IR: توان

en: Presents, in browse mode, formatting info for the current review cursor position.
ckb_IR: ئامادەکردن، لە دۆخی وێبگەڕ، زانیاری شێوازکاری بۆ شوێنی جێنیشاندەری پێداچوونەوەی ئێستا.

en: Presents, in browse mode, formatting info for the text under the caret.
ckb_IR: زانیاری شێوازکاری بۆ دەقی ژێر کارێتەکە پیشاندەدات لە دۆخی وێبگەڕی.

en: Preserve
ckb_IR: پاراستن

en: Press twice to copy or reset the start marker
ckb_IR: دووجار دابگرە بۆ لەبەرگرتنەوە یان دووبارە دامەزراندنەوەی نیشانەی دەستپێکردن

en: Pressed once sets the keyboard focus to the navigator object, pressed twice sets the system caret to the position of the review cursor
ckb_IR: بە یەکجار داگرتن تیشکۆی کیبۆردەکە بۆ ئامرازی ڕێبەری دادەنێت. بە دووجار داگرتن کارێتی سیستەمەکە بۆ جێنیشاندەری پێداچوونەوە دادەنێت

en: Pressing once reverts the current configuration to the most recently saved state. Pressing three times resets to factory defaults.
ckb_IR: بە یەکجار داگرتن شێوەپێدانی ئێستای دەگەڕێنێتەوە بۆ تازەترین دۆخی پاشەکەوتکراو. بە سێ جار داگرتن ڕێکیدەخاتەوە بۆ شێوەپێدانی بنەڕەتی کارگەکە.

en: Primary Category Axis
ckb_IR: تەوەرەی پۆلێنی سەرەکی

en: Primary Series Axis
ckb_IR: تەوەرەی زنجیرەیی سەرەکی

en: Primary Value Axis
ckb_IR: تەوەرەی بەهای سەرەکی

en: Primary footer
ckb_IR: پێپەڕەی سەرەکی

en: Primary header
ckb_IR: سەرپەڕەی سەرەکی

en: Print Preview
ckb_IR: پیشاندانی چاپ

en: Profile
ckb_IR: پڕۆفایل

en: Profile Triggers
ckb_IR: دەستپێکەرەکانی پڕۆفایل

en: Profile name:
ckb_IR: ناوی پڕۆفایل:

en: Progress &bar output:
ckb_IR: دەرکردەی میلی پێشکەوتن:

en: Punctuation/symbol &level:
ckb_IR: ئاستی خاڵبەندی/هێما:

en: Punjabi grade 1
ckb_IR: بنجابی پلە ١

en: Python Console
ckb_IR: ڕووکاری پایثۆن

en: Quits NVDA!
ckb_IR: NVDA دادەخات!

en: RGB red {rgb.red}, green {rgb.green}, blue {rgb.blue}
ckb_IR: RGB سوور {rgb.red}، سەوز {rgb.green}, شین {rgb.blue}

en: Radar
ckb_IR: ڕادار

en: Radar Axis Labels
ckb_IR: ووردەکاریەکانی تەوەرەی ڕادار

en: Radar with Data Markers
ckb_IR: ڕادار بە ئاماژەپێدەری زانیاریەوە

en: Rate boos&t
ckb_IR: &بەرزکردنەوەی ڕێژە

en: Re&move
ckb_IR: لاببە

en: Re-&download update
ckb_IR: د&ووبارە داگرتنی نوێکردنەوە

en: Read by &paragraph
ckb_IR: بە بڕگە بیخوێنەوە

en: Reads all controls in the active window
ckb_IR: خوێندنەوەی هەموو کۆنتڕۆڵەکانی پەنجەرەی چالاك

en: Reads from the review cursor up to the end of the current text, moving the review cursor as it goes
ckb_IR: لە جێنیشاندەری پێداچوونەوە تاوەك و کۆتایی دەقەکە دەخوێنێتەوە، جێنیشاندەری پێداچونەوە دەگوازێتەوە و بەردەوام دەبێت

en: Reads from the system caret up to the end of the text, moving the caret as it goes
ckb_IR: لە کارێتی سیستەم تاوەك و کۆتایی دەقەکە دەخوێنێتەوە، کارێتەکە دەگوازێتەوە و بەردەوام دەبێت

en: Reads the current application status bar and moves navigator object into it.
ckb_IR: خوێندنەوەی شریتی ڕەوشی بەرنامۆچکەی ئێستا و گوازتنەوەی ئامرازی ڕێبەری بۆ ناوی.

en: Reads the current application status bar.
ckb_IR: خوێندنەوەی شریتی ڕەوشی بەرنامۆچکەی ئێستا.

en: Reads the current application status bar. If pressed twice, spells the information. If pressed three times, copies the status bar to the clipboard
ckb_IR: خوێندنەوەی شریتی ڕەوشی بەرنامۆچکەی ئێستا. ئەگەر دووجار داگیرا، زانیاریەکان حونجە دەکرێت. ئەگەر سێجار داگیرا، شریتی ڕەوش لەبەردەگیرێتەوە بۆ لەبەرگیراوەکان

en: Recognition &language:
ckb_IR: زمانی ناسینەوە:

en: Recognition failed
ckb_IR: ناسینەوەکە شکستی هێنا

en: Recognizes the content of the current navigator object with Windows OCR
ckb_IR: ناسینەوەی ناوەڕۆکی ئامرازی ڕێبەری ئێستا بەهۆی Windows OCR

en: Recognizing
ckb_IR: لە ناسینەوەدایە

en: Refresh	F5
ckb_IR: بوووژاندنەوە	F5

en: Refreshed
ckb_IR: تازەکراوەتەوە

en: Refreshes the document content
ckb_IR: ناوەڕۆکی بەڵگەنامەکە تازە دەکاتەوە

en: Regular &expression
ckb_IR: دەربڕینی ئاسایی

en: Reload plugins
ckb_IR: زیادکراوەکان باربکەوە

en: Reloads app modules and global plugins without restarting NVDA, which can be Useful for developers
ckb_IR: دووبارە بارکردنەوەی مۆدڵەکانی بەرنامۆچکەو پێوەکراوە جیهانیەکان بەبێ دووبارە دامەزراندنەوەی NVDA, کە دەکرێت بۆ گەشەپێدەران بەسوودبێت

en: Remind me &later
ckb_IR: &دوایی بخەوە بیرم

en: Remove all
ckb_IR: هەمووی لاببە

en: Removed row {rowNumber} column {columnNumber}  from column headers
ckb_IR: ڕیزی {rowNumber} ستوونی {columnNumber} لە سەردێڕی ستوونەکان لابراون

en: Removed row {rowNumber} column {columnNumber}  from row headers
ckb_IR: ڕیزی {rowNumber} ستوونی {columnNumber} لاببە لە سەردێڕی ڕیزەکان

en: Removed {address}    from column headers
ckb_IR: {address} وەک سەردێڕەکانی ستوون لابران

en: Removed {address}    from row headers
ckb_IR: {address} وەک سەردێڕەکانی ڕیز لابران

en: Rename Profile
ckb_IR: ناولێنانەوەی پڕۆفایل

en: Replacement
ckb_IR: جێگرەوە

en: Report &notifications
ckb_IR: ئاگادارکەرەوەکان ڕابگەیەنە

en: Report &tooltips
ckb_IR: سەرنجی ئامرازەکان ڕابگەیەنە

en: Report 'has details' for structured annotations
ckb_IR: 'ووردەکاری هەیە' ڕابگەیەنە بۆ یاداشتە پێکهاتەکان

en: Report aria-description always
ckb_IR: هەمووکات ووردەکاری تاکی ڕابگەیەنە

en: Report backg&round progress bars
ckb_IR: میلەکانی پێشکەوتنی پشتی ڕوونما ڕابگەیەنە

en: Report changes to the &composition string
ckb_IR: گۆڕانکاری لە ڕستە داڕێژراوەکان ڕابگەیەنە

en: Report changes to the &reading string
ckb_IR: گۆڕانکاری لە ڕستە خوێندراوەکان ڕابگەیەنە

en: Report dynamic &content changes
ckb_IR: گۆڕانی ناوەڕۆکی بەردەوام ڕابگەیەنە

en: Report formatting chan&ges after the cursor (can cause a lag)
ckb_IR: گۆڕانکاری فۆڕماتکردن ڕابگەیەنە دوای جێ نیشاندەرەکە (دەکرێت ببێتە هۆی دوواکەوتن)

en: Report mouse &shape changes
ckb_IR: گۆڕانکاری لە شێوەی ماوس ڕابگەیەنە

en: Report object &descriptions
ckb_IR: پێناسەکانی ئامراز ڕابگەیەنە

en: Report object &position information
ckb_IR: زانیاری شوێنی ئامراز ڕابگەیەنە

en: Report object shortcut &keys
ckb_IR: کلیلەکانی قەدبڕی ئامراز ڕابگەیەنە

en: Report summary of any annotation details at the system caret.
ckb_IR: ڕاگەیاندنی پوختەی هەر وردەکاریەکی ڕونکردنەوە لە کارێتی سیستەم.

en: Report transparent color values
ckb_IR: ڕاگەیاندنی نرخی ڕەنگی ڕوون

en: Reports battery status and time remaining if AC is not plugged in
ckb_IR: ڕاگەیاندنی ڕەوشی پاتری و کاتی ماوە ئەگەر کارەبای پێوەنەکرابێت

en: Reports formatting info for the current review cursor position.
ckb_IR: ڕاگەیاندنی زانیاری شێوازکاری بۆ شوێنی جێنیشاندەری پێداچونەوەی ئێستا.

en: Reports formatting info for the current review cursor position. If pressed twice, presents the information in browse mode
ckb_IR: ڕاگەیاندنی زانیاری شێوازکاری ئێستا بۆ شوێنی جێنیشاندەری پێداچونەوەی ئێستا. دووجار داگرتن، زانیاریەکان لە دۆخی وێبگەڕی پیشاندەدات

en: Reports formatting info for the text under the caret.
ckb_IR: ڕاگەیاندنی زانیاری شێوازکاری بۆ دەقی ژێر کارێتەکە.

en: Reports formatting info for the text under the caret. If pressed twice, presents the information in browse mode
ckb_IR: ڕاگەیاندنی زانیاری شیوازکاری بۆ دەقی ژێر کارێتەکە، دووجار داگرتن زانیاریەکە لە دۆخی وێبگەڕی پیشاندەدات

en: Reports formatting info for the text under this braille cell
ckb_IR: ڕیپۆرت کردنی زانیاریەکانی شیوازی پیشاندان بۆ دەقی ژێر ئەم خانەی برەیڵە

en: Reports information about the location of the current navigator object.
ckb_IR: ڕاگەیاندنی زانیاری دەربارەی شوێنی ئامرازی ڕێبەری ئێستا.

en: Reports information about the location of the currently focused object.
ckb_IR: ڕاگەیاندنی زانیاری دەربارەی شوێنی ئامرازی چڕبووەوەی ئێستا.

en: Reports information about the location of the text at the caret, or location of the currently focused object if there is no caret.
ckb_IR: ڕاگەیاندنی زانیاری دەربارەی شوێنی دەقەکە لە کارێتەکەدا، یان شوێنی ئێستای ئامرازی چڕبووەوە ئەگەر هیچ کارێتێك نەبوو.

en: Reports information about the location of the text at the review cursor, or location of the navigator object if there is no text under review cursor.
ckb_IR: ڕاگەیاندنی زانیاری دەربارەی شوێنی دەقەکە لە جێنیشاندەری پێداچوونەوە، یان شوێنی ئامرازی ڕێبەریەکە ئەگەر هیچ دەقێك لەژێر جێنیشاندەرەکە نەبوو.

en: Reports information about the location of the text or object at the position of system caret. Pressing twice may provide further detail.
ckb_IR: ڕاگەیاندنی زانیاری دەربارەی شوێنی دەقەکە یان ئامرازەکە لە شوێنی کارێتی سیستەمەکە. بۆ وردەکاری زیاتر دووجار دابگرە.

en: Reports information about the location of the text or object at the review cursor. Pressing twice may provide further detail.
ckb_IR: ڕاگەیاندنی زانیاری دەربارەی شوێنی دەق یان ئامراز لە جێنیشاندەری پێداچوونەوە. بۆ وردەکاری زیاتر دووجار دابگرە.

en: Reports the character of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice reports a description or example of that character. Pressing three times reports the numeric value of the character in decimal and hexadecimal
ckb_IR: ڕاگەیاندنی پیتی ئامرازی ئێستای ڕێبەری کە جێنیشاندەری پێداچوونەوەی لێیە. دووجار داگرتن نمونەیەك یاخود پێناسەی پیتەکە ڕادەگەیەنێت. سێجار داگرتن نرخی ژمارەیی پیتەکە ڕادەگەیەنێت لە شێوەی ژمارەی دەیی و شازدەیی

en: Reports the current line under the application cursor. Pressing this key twice will spell the current line. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
ckb_IR: ڕیپۆرتکردنی هێڵی ئێستای ژێر جێنیشاندەری بەرنامەکە. داگرتنی ئەم کلیلە دووجار هێڵی دیاریکراو حونجە دەکات. داگرتنی ئەم کلیلە سێ جار هێڵەکە حونجە دەکات بە بەکارهێنانی باسکردنی پیتەکان.

en: Reports the current navigator object. Pressing twice spells this information, and pressing three times Copies name and value of this object to the clipboard
ckb_IR: ڕاگەیاندنی ئامرازی ڕێبەری ئێستا. بە دووجار داگرتن ئەم زانیاریە حونجە بکە، بە سێجار داگرتن نرخ و ناوی ئەم ئامرازە لەبەر بگرەوە بۆ لەبەرگیراوەکان

en: Reports the elapsed time of the currently playing track, if any
ckb_IR: کاتی دەستپێکردنی تڕاکی لێدراوی ئێستا ڕادەگەیەنێت، ئەگەر هەبێت

en: Reports the length of the currently playing track, if any
ckb_IR: درێژی تڕاکی لێدراوی ئێستا ڕادەگەینێت، ئەگەر هەبێت

en: Reports the line of the current navigator object where the review cursor is situated. If this key is pressed twice, the current line will be spelled. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
ckb_IR: ڕاگەیاندنی هێڵی ئێستا ئامرازی ڕێبەری کە جێنیشاندەری پێداچوونەوەی لێیە. ئەگەر ئەم کلیکە دووجار داگیرا، هێڵی ئێستا حونجە دەکرێت. سێجار دابگرە بۆ حونجە کردنی هێڵەکە بە بەکارهێنانی باسکردنی پیتەکان.

en: Reports the name of the current NVDA configuration profile
ckb_IR:  ڕاگەیاندنی ناوی پڕۆفایلی شێوەپێدانی ئێستای NVDA

en: Reports the new object or content under your finger if different to where your finger was last
ckb_IR: ڕاگەیاندنی ئامرازی نوێ یان ناوەڕۆك لەژێر پەنجەت ئەگەر شوێنی پەنجەت لە شوێنی پێشووی جیاوازبوو

en: Reports the note on the current cell
ckb_IR: تێبینی لەسەر خانەی ئێستا ڕادەگەیەنێت

en: Reports the note or comment thread on the current cell
ckb_IR: ڕیزبەندی تێبینی یان لێدوان ڕابگەیەنە لەسەر خانەی ئێستا

en: Reports the object and content directly under your finger
ckb_IR: ڕاگەیاندنی ناوەڕۆك و ئامرازەکە ڕاستەوخۆ لەژێر پەنجەت

en: Reports the remaining time of the currently playing track, if any
ckb_IR: ڕاگەیاندنی کاتی ماوە لەو تڕاکەی ئێستا لێدراوە، ئەگەر هەبێت

en: Reports the symbol where the review cursor is positioned. Pressed twice, shows the symbol and the text used to speak it in browse mode
ckb_IR: ڕاگەیاندنی ئەو هێمایەی لە شوێنی جێنیشاندەری پێداچوونەوەی لێیە. دووجار داگرتن، هێمایەکە و ئەو دەقەی قسەی پێدەکات پیشان دەدات لە دۆخی وێبگەڕی

en: Reports the title of the current application or foreground window. If pressed twice, spells the title. If pressed three times, copies the title to the clipboard
ckb_IR: ڕاگەیاندنی ناونیشانی بەرنامۆچکەی ئێستا یان پەنجەرەی کراوە. ئەگەر دووجار داگیرا، ناونیشان حونجە دەکات. ئەگەر سێجار داگیرا، ناونیشان لەبەردەگرێتەوە بۆ لەبەرگیراوەکان

en: Reset all settings to default state
ckb_IR: هەموو ڕێکخستنەکان بگەڕێنەوە سەر باری بنەڕەت

en: Reset all settings to saved state
ckb_IR: هەموو ڕێکخستنەکان بگەڕێنەوە بۆ باری پارێزراو

en: Reset gestures
ckb_IR: جووڵەکان بسڕەوە

en: Reset to factory &defaults
ckb_IR: بگەڕێوە سەر بنەڕەتەکانی &کارگە

en: Restart
ckb_IR: دەستپێکردنەوە

en: Restart &later
ckb_IR: دواتر دەستپێبکەرەوە

en: Restart &now
ckb_IR: ئێستا دەستپێبکەرەوە

en: Restart NVDA
ckb_IR: NVDA دووبارە دەستپێبکەوە

en: Restart with add-ons disabled
ckb_IR: دەستپێکردنەوە لەگەڵ ناچاڵاککردنی زیادکراوەکان

en: Restart with debug logging enabled
ckb_IR: دەستپێکردنەوە لەگەڵ چاڵاککردنی دەرکردەکردنی هەڵە دۆزینەوەکان

en: Restarts NVDA!
ckb_IR: دەست بە NVDA دەکاتەوە!

en: Restore defaults
ckb_IR: بگەڕێوە سەر بنەڕەتەکان

en: Result
ckb_IR: ئەنجام

en: Review Cursor
ckb_IR: پێداچوونەوە بە ئاماژەدەر

en: Right
ckb_IR: ڕاست

en: Right aligned
ckb_IR: یەکخستن بەلای ڕاستدا

en: Right click
ckb_IR: کلیکی ڕاست

en: Romanian
ckb_IR: ڕۆمانی

en: Routes the cursor to or activates the object under this braille cell
ckb_IR: ڕێبەری کردنی جێنیشاندەر بۆ یان چالاك کردنی ئەو شتەی لەژێر ئەم خانەی برەیڵەدایە

en: Run COM Registration Fixing tool...
ckb_IR: ئامرازی چاککردنەوەی تۆمارکردنی COM کار پێبکە...

en: Russian computer braille
ckb_IR: برێڵی کۆمپیوتەری ڕووسی

en: Russian contracted braille
ckb_IR: برێڵی ڕووسی گرێبەست کراو

en: Russian literary braille
ckb_IR: برێڵی ئەدەبی ڕووسی

en: Russian literary braille (detailed)
ckb_IR: برێڵی ئەدەبی ڕووسی (بە وردی)

en: Sanskrit grade 1
ckb_IR: سانسکریت پلە ١

en: Save &as...	Ctrl+S
ckb_IR: هەڵبگرە وەکو…	Ctrl+S

en: Save As
ckb_IR: هەڵبگرە وەک

en: Saves the current NVDA configuration
ckb_IR: پاشەکەوت کردنی شێوەپێدانی ئێستای NVDA

en: Say &cap before capitals
ckb_IR: لە بەرامبەر پیتە گەورەکان بنووسە cap

en: Say all
ckb_IR: هەمووی بڵێ

en: Scatter
ckb_IR: پەرش بکە

en: Scatter with Lines
ckb_IR: پەرش بکە بە هێڵەکانەوە

en: Scatter with Lines and No Data Markers
ckb_IR: پەرش بکە بە هێڵەکانەوە و بەبێ ئاماژەپێدەری زانیاری

en: Scatter with Smoothed Lines
ckb_IR: پەرش بکە بە هێڵی لووس

en: Scatter with Smoothed Lines and No Data Markers
ckb_IR: پەرش بکە بە هێڵی لووسەوە و بەبێ ئاماژەپێدەری زانیاری

en: Screen Curtain
ckb_IR: پەردەی ڕوونما

en: Screen curtain disabled
ckb_IR: پەردەی شاشە ناچالاكە

en: Screen curtain enabled
ckb_IR: پەردەی شاشە چالاك کراوە

en: Screen curtain not available
ckb_IR: پەردەی شاشە بەردەست نییە

en: Screen review
ckb_IR: پێداچوونەوەی شاشە

en: Scrolls the braille display back
ckb_IR: داکێشانی برەیڵەکە بۆ دووورخستنی پیشاندەر

en: Scrolls the braille display forward
ckb_IR: هەڵکێشانی برەیڵەکە بۆ بەرەوپێشهێنانی پیشاندەر

en: Secondary Category Axis
ckb_IR: تەوەرەی پۆلێنی لاوەکی

en: Secondary Series Axis
ckb_IR: تەوەرەی زنجیرەیی لاوەکی

en: Secondary Value Axis
ckb_IR: تەوەرەی بەهای لاوەکی

en: Secure Desktop
ckb_IR: پاراستنی ڕوومێز

en: Seika Braille Displays
ckb_IR: ڕووکارەکانی بڕەیلی Seika

en: Seika Notetaker
ckb_IR: تێبینی وەگری Seika

en: Select Braille Display
ckb_IR: پیشاندەری بڕەیڵ هەڵببژێرە

en: Select Synthesizer
ckb_IR: دەنگ دووبارەکەرەوە هەڵببژێرە

en: Select until the end of the current result
ckb_IR: تاوەکو کۆتایی ئەنجامی ئێستا دیاریبکە

en: Select until the start of the current result
ckb_IR: تاوەکو سەرەتای ئەنجامی ئێستا دیاریبکە

en: Sepedi grade 1
ckb_IR: سپێدی پلە ١

en: Sepedi grade 2
ckb_IR: سپێدی پلە ٢

en: Serbian grade 1
ckb_IR: سڕبی پلە ١

en: Serial: {portName}
ckb_IR: زنجیرە: {portName}

en: Series Lines
ckb_IR: هێڵەکانی زنجیرە

en: Series color: {colorName}
ckb_IR: ڕەنگی زنجیرە: {colorName}

en: Sesotho grade 1
ckb_IR: سێسۆثۆی پلە ١

en: Sesotho grade 2
ckb_IR: سێسۆثۆی پلە ٢

en: Set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of column headers
ckb_IR: ڕیزی {rowNumber} ستوونی {columnNumber} وەک سەرەتای سەردێڕی ستوونەکان دابنێ

en: Set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of row headers
ckb_IR: ڕیزی {rowNumber} ستوونی {columnNumber} وەک سەرەتای سەردێڕی ڕیزەکان دابنێ

en: Set {address} as start of column headers
ckb_IR: {address} وەک سەرەتای سەردێڕەکانی ستوون دابنێ

en: Set {address} as start of row headers
ckb_IR: {address} وەک سەرەتای سەردێڕەکانی ڕیز دادەنێت

en: Sets the navigator object to the current focus, and the review cursor to the position of the caret inside it, if possible.
ckb_IR: تیشکۆی ئێستا دەگۆڕێت بۆ ئامرازی ڕێبەری، و جێنیشاندەری پێداچوونەوەش دەبات بۆ شوێنی کارێتەکەی ناوی، ئەگەر شیا.

en: Sets the navigator object to the current object under the mouse pointer and speaks it
ckb_IR: ئامرازی ڕێبەری لەسەر ئامرازی ئێستا دادەنێت لەژێر جێنیشاندەری ماوسەکەدا و قسەی پێدەکات

en: Setswana grade 1
ckb_IR: سیستوانەی پلە ١

en: Setswana grade 2
ckb_IR: سیستوانەی پلە ٢

en: Setting HID keyboard simulation not supported
ckb_IR: ڕێکخستنی کیبۆڕدی HID گریمانەیی پشتگیری نەکراوە

en: Shape
ckb_IR: شێوە

en: Sheet {0}, {1}
ckb_IR: پەڕەی {0}, {1}

en: Sho&w exit options when exiting NVDA
ckb_IR: هەڵبژاردەکانی چوونەدەرەوە پیشانبدە لە کاتی چوونەدەرەوە لە NVDA

en: Show indefinitely
ckb_IR: تا کاتێکی نادیار پیشانی بدە

en: Show messages
ckb_IR: نامەکان پیشان بدە

en: Shows NVDA's braille settings
ckb_IR: پیشاندانی ڕێکخستنەکانی برەیڵی NVDA

en: Shows NVDA's browse mode settings
ckb_IR: پیشاندانی شیوازی ڕێکخستنی وێبگەڕی NVDA

en: Shows NVDA's document formatting settings
ckb_IR: پیشاندانی ڕێکخستنی فۆرماتی بەڵگەنامەی NVDA

en: Shows NVDA's general settings
ckb_IR: پیشاندانی ڕێکخستنە گشتییەکانی NVDA

en: Shows NVDA's input composition settings
ckb_IR: پیشاندانی ڕێکخستنەکانی دەرخواردە داڕێژراوەکانی NVDA

en: Shows NVDA's keyboard settings
ckb_IR: پیشاندانی ڕێکخستنەکانی تەختەکلیلی NVDA

en: Shows NVDA's mouse settings
ckb_IR: پیشاندانی ڕێکخستنەکانی ماوسی NVDA

en: Shows NVDA's object presentation settings
ckb_IR: پیشاندانی ڕێکخستنەکانی پێشکەشکردنی ئۆبجێکتی NVDA

en: Shows NVDA's review cursor settings
ckb_IR: پیشاندانی ڕێکخستنەکانی جێنیشاندەری پێداچوونەوەی NVDA

en: Shows NVDA's speech settings
ckb_IR: پیشاندانی ڕێکخستنەکانی قسەکردنی NVDA

en: Shows options related to selected text or text at the cursor
ckb_IR: بژاردەکانی دەقی هەڵبژێردراو یاخود دەقی لای جێ نیشاندەرەکە پیشان بدە

en: Shows the NVDA Configuration Profiles dialog
ckb_IR: پیشاندانی دیالۆگی زانیاری تایبەتی شێوەپێدانی NVDA

en: Shows the NVDA braille display selection dialog
ckb_IR: پیشاندانی دیالۆگی هەڵبژاردنی دەرکەوتنی برێڵی NVDA

en: Shows the NVDA default dictionary dialog
ckb_IR: پیشاندانی گفتوگۆی فەرهەنگی بنەڕەتی NVDA

en: Shows the NVDA input gestures dialog
ckb_IR: پیشاندانی دەرخواردەی گفتوگۆی زانیاری جوڵە NVDA

en: Shows the NVDA menu
ckb_IR: پێڕستی NVDA پشاندەدات

en: Shows the NVDA symbol pronunciation dialog
ckb_IR: پیشاندانی گفتوگۆی هێمای شێوازی-وتنی NVDA

en: Shows the NVDA synthesizer selection dialog
ckb_IR: پیشاندانی دیالۆگی هەڵبژاردنی دەنگ دووبارەکەرەوە

en: Shows the NVDA temporary dictionary dialog
ckb_IR: یشاندانی گفتوگۆی کاتی فەرهەنگی NVDA

en: Shows the NVDA voice-specific dictionary dialog
ckb_IR: پیشاندانی گفتوگۆی دەنگی-تایبەتی فەرهەنگی NVDA

en: Shows the long description at this position if one is found.
ckb_IR: باسکردنە درێژەکە لەم شوێنە پشان بدە ئەگەر دانەیەک دۆزرایەوە.

en: Simple review mode off
ckb_IR: نا چالاك کردنی نموونەی پێداچوونەوە

en: Simple review mode on
ckb_IR: چالاك کردنی نموونەی پێداچوونەوە

en: Single letter navigation off
ckb_IR: یەک پیت ڕێدۆزی کوژاوە

en: Single letter navigation on
ckb_IR: یەک پیت ڕێدۆزی هەڵکراوە

en: Single line spacing
ckb_IR: بۆشایی تاکی نێوان ڕیزەکان

en: Sleep mode off
ckb_IR: دۆخی نوستن ناچالاك کرا

en: Sleep mode on
ckb_IR: دۆخی نوستن چالاك کرا

en: Slice color: {colorName}
ckb_IR: ڕەنگی پارچە: {colorName}

en: Slide Master view
ckb_IR: ڕووکاری ڕێکخەری جووڵاوەکان

en: Slide Number placeholder
ckb_IR: شوێنی ژمارەی لا تەنیشت

en: Slide Show - complete
ckb_IR: نیشاندانی جووڵاوی - تەواو بوو

en: Slide Sorter view
ckb_IR: ڕووکاری جیاکەرەوەی جووڵاوەکان

en: Slide show - {slideName}
ckb_IR: نیشاندانی جووڵاوی - {slideName}

en: Slide show notes - {slideName}
ckb_IR: نیشاندانی تێبینییەکانی جووڵاوی - {slideName}

en: Slide view
ckb_IR: ڕووکاری جووڵاوەکان

en: Slide {slideNumber}
ckb_IR: جووڵاو {slideNumber}

en: Slovak grade 1
ckb_IR: سلۆڤاکی پلە ١

en: Slovenian 8 dot computer braille
ckb_IR: سلۆڤینی ٨ خاڵ کۆمپیوتەر برایەڵ

en: Slovenian grade 1
ckb_IR: سلۆڤینی پلە ١

en: Southern Vietnamese grade 1
ckb_IR: ڤیاتنامی باشوری پلە ١

en: Spanish 8 dot computer braille
ckb_IR: ئیسپانی ٨ خاڵ کۆمپیوتەر برایەڵ

en: Spanish grade 1
ckb_IR: ئیسپانی پلە ١

en: Spanish grade 2
ckb_IR: ئیسپانی پلە ٢

en: Speak
ckb_IR: قسە بکە

en: Speak &passwords in all enhanced terminals (may improve performance)
ckb_IR: ووشە تێپەڕەکان بڵێ لە هەموو تێرمیناڵە پێشخراوەکان (لەوانەیە کارامەیی باشتربکات)

en: Speak and beep
ckb_IR: قسە بکە و بیپ بکە

en: Speak c&ommand keys
ckb_IR: کلیلەکانی فەرمان ڕابگەیەنە

en: Speak progress bar updates
ckb_IR: نوێکاریەکانی شریتی پێشکەوتن بە قسە دەرببڕە

en: Speak typed &characters
ckb_IR: پیتە نووسراوەکان ڕابگەیەنە

en: Speak typed &words
ckb_IR: ووشە نووسراوەکان ڕابگەیەنە

en: Speaks the filename of the active application along with the name of the currently loaded appModule
ckb_IR: خوێندنەوەی ناوی فایلی بەرنامۆچکە چالاکەکە لەگەڵ ناوی مۆدوڵی بەرنامۆچکە بارکراوەکەی ئێستا

en: Speaks the word of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice spells the word. Pressing three times spells the word using character descriptions
ckb_IR: قسە بە وشەی ئێستای ئامرازی ڕێبەری دەکات لەو شوێنەی جێنیشاندەری پێداچوونەوەی لێیە. بە دووجار داگرتن وشەکە حونجە دەکات. بە سێجار داگرتن وشەکە بە پێناسەکردنی پیتەکان حونجە دەکات

en: Speech
ckb_IR: قسەکردن

en: Speech &dictionaries
ckb_IR: ووتار &فەرهەنگەکان

en: Speech &interrupt for typed characters
ckb_IR: ووتار بپچڕێنە بۆ پیتە نووسراوەکان

en: Speech i&nterrupt for Enter key
ckb_IR: ووتار بپچڕێنە بۆ کلیلی داگیراو

en: Spelling e&rrors
ckb_IR: هەڵەکانی ڕێنووس

en: Spells the current application status bar.
ckb_IR: حونجەکردنی شریتی ڕەوشی بەرنامۆچکەی ئێستا.

en: St&art NVDA after I sign in
ckb_IR: NVDA دەستپێبکە دوای چوونەژوورەوە

en: St&yle
ckb_IR: شێواز

en: Stacked Area
ckb_IR: ڕووبەری کۆکراوە

en: Stacked Bar
ckb_IR: میلی کۆکراوە

en: Stacked Column
ckb_IR: ستوونی کۆکراوە

en: Stacked Cone Bar
ckb_IR: میلی قووچەکی کۆکراوە

en: Stacked Cone Column
ckb_IR: ستوونی قووچەکی کۆکراوە

en: Stacked Cylinder Bar
ckb_IR: میلی سڵیندەری کۆکراوە

en: Stacked Line
ckb_IR: هێڵی کۆکراوە

en: Stacked Line with Markers
ckb_IR: هێڵی کۆکراوە بە ئاماژەپێدەرەوە

en: Stacked Pyramid Bar
ckb_IR: میلی هەڕەمی کۆکراوە

en: Stacked Pyramid Column
ckb_IR: ستوونی هەڕەمی کۆکراوە

en: Standard HID Braille Display
ckb_IR: ڕووکاری ستانداردی بڕەیلی HID

en: Start marked
ckb_IR: دەستپێکردن نیشانە کرا

en: Styles
ckb_IR: شێوازەکان

en: Su&perscripts and subscripts
ckb_IR: سەرنووسەکان و ژێرنووسەکان

en: Subject:
ckb_IR: بابەت:

en: Subscript
ckb_IR: ژێرنووس

en: Subtitle placeholder
ckb_IR: شوێنی ژێرنووس

en: Success
ckb_IR: سەرکەوتووبوو

en: Successfully copied NVDA user settings
ckb_IR: بەسەرکەوتوویی ڕێکخستنەکانی بەکارهێنەری NVDA لەبەرگیرانەوە

en: Successfully installed NVDA.
ckb_IR: بە سەرکەوتوویی NVDA جێگیرکرا

en: Successfully updated your installation of NVDA.
ckb_IR: بە سەرکەوتوویی جێگیرکردنی NVDA نوێکراوەیەوە

en: Suggestions
ckb_IR: پێشنیارەکان

en: Superscript
ckb_IR: سەرنووس

en: Surface (Top View wireframe)
ckb_IR: ڕووپۆش (نەخشەی دیمەنی سەرەوە)

en: Surface (Top View)
ckb_IR: ڕووپۆش (دیمەنی سەرەوە)

en: Swedish 8 dot computer braille
ckb_IR: برێڵی کۆمپیوتەری ٨ خاڵی سویدی

en: Switches to the next review mode (e.g. object, document or screen) and positions the review position at the point of the navigator object
ckb_IR: بیگۆڕە بۆ دۆخی پێداچوونەوەی دواتر (بۆ نموونە ئامراز، بەڵگەنامە یان ڕوونما) و شوێنی پێداچوونەوە لە خاڵی ئامرازی ڕێبەرەکەدا دادەنێت

en: Switches to the previous review mode (e.g. object, document or screen) and positions the review position at the point of the navigator object
ckb_IR: بیگۆڕە بۆ دۆخی پێداچوونەوەی پێشتر (بۆ نموونە ئامراز، بەڵگەنامە یان ڕوونما) و شوێنی پێداچوونەوە لە خاڵی ئامرازی ڕێبەرەکەدا دادەنێت

en: Symbol
ckb_IR: هێما

en: Symbol "%s" is already present.
ckb_IR: هێمای "%s" لە بنەڕەتدا ئامادەیە.

en: Symbol Pronunciation (%s)
ckb_IR: خوێندنەوەی هێما (%s)

en: Symbol level %s
ckb_IR: ئاستی هێما %s

en: Synthesizer Error
ckb_IR: هەڵە لە دەنگ دووبارەکەرەوە

en: System caret
ckb_IR: کارێتی سیستەم

en: System focus
ckb_IR: تیشکۆی سیستەم

en: System status
ckb_IR: ڕەوشی سیستەم

en: Table description
ckb_IR: ووردەکاری خشتە

en: Table information
ckb_IR: زانیاری خشتە

en: Table placeholder
ckb_IR: شوێنی خشتە

en: Tamil grade 1
ckb_IR: تامیلی پلە ١

en: Taskbar
ckb_IR: تاسکبار

en: Tatar grade 1
ckb_IR: تەتەری پلە ١

en: Telugu grade 1
ckb_IR: تێلوگو پلو ١

en: Temporarily d&isable all triggers
ckb_IR: بۆ ماوەیەکی کاتی هەموو دەستپێکەرەکان ناچاڵاک بکە

en: Temporary Screen curtain, enabled until next restart
ckb_IR: پەردەی شاشەی کاتی، چالاك کراوە تا دەستپێکردنەوەی داهاتوو

en: Temporary dictionary
ckb_IR: فەرهەنگی کاتی

en: Terminal programs
ckb_IR: بەرنامەکانی تێرمیناڵ

en: Tether B&raille:
ckb_IR: بەستنەوەی بڕەیڵ:

en: Text &unit resolution:
ckb_IR: ڕوونی یەکەی دەق:

en: Text frame
ckb_IR: چوارچێوەی دەق

en: Text placeholder
ckb_IR: شوێنی دەق

en: Text review
ckb_IR: دیمەنی دەق

en: That profile already exists. Please choose a different name.
ckb_IR: ئەو پڕۆفایلە بوونی هەیە. تکایە ناوێکی جیاواز هەڵبژێرە.

en: The COM Registration Fixing tool has finished. It is highly recommended that you restart your computer now, to make sure the changes take full effect.
ckb_IR: ئامرازی چاککردنەوەی تۆمارکردنی COM تەواو بوو. وا پێشنیار دەکرێت کەوا کۆمپیوتەرەکەت دووبارە دەستپێبکەیتەوە، بۆ ئەوەی دڵنیابینەوە لەوەی کەوا گۆڕانکاریەکان کاریگەری تەواویان هەیە.

en: The following add-ons are incompatible with NVDA version {}. These add-ons can not be enabled. Please contact the add-on author for further assistance.
ckb_IR: ئەم زیادکراوانە یەکنەگرتوون لەگەڵ وەشانی {} NVDA. ئەم زیادکراوانە ناتوانرێن چاڵاکبکرێن. تکایە پەیوەندی بکە بە نووسەری زیادکراوەکەوە بۆ هاریکاری زیاتر.

en: The following command line parameters are unknown to NVDA: {params}
ckb_IR: ئەم ڕاگەیێنانەی خوارەوەی هێڵی فەرمان لەلای NVDA نەناسراون: {params}

en: The following options control the types of document formatting reported by NVDA.
ckb_IR: ئەم هەڵبژاردنانە کۆنتڕۆڵی جۆرەکانی بەڵگەنامە دەکەن کە لەلایەن NVDA ڕاگەیاندراوە.

en: The following settings are for advanced users. Changing them may cause NVDA to function incorrectly. Please only change these if you know what you are doing or have been specifically instructed by NVDA developers.
ckb_IR: ڕێکخستنەکانی دواتر بۆ بەکارهێنەری پێشکەوتووە. گۆڕانکاریکردن تێیاندا لەوانەیە ببێتە هۆی ئەوەی NVDA بە هەڵە کار بکات. تکایە ئەمانە تەنها کاتێک بگۆڕە کەوا دەزانیت چی دەکەیت یاخود بە تایبەتی لەلایەن پەرەپێدەرانی NVDA وە ڕێنمای کرابیت.

en: The installation is unable to remove or overwrite a file. Another copy of NVDA may be running on another logged-on user account. Please make sure all installed copies of NVDA are shut down and try the installation again.
ckb_IR: جێگیرکردنەکە نەیتوانی فایلێک لاببات یاخود جێگەی بگرێتەوە. لەبەرگیراوەیەکی تری NVDA دەکرێت کاربکات لەسەر هەژماری بەکارهێنەرێکی تری چاڵاک. تکایە دڵنییاببەرەوە لەوەی هەموو لەبەرگیراوە جێگیرکراوەکانی NVDA لە کارکەوتوون و دووبارە هەوڵی جێگیرکردنەوە بدە.

en: The installation of NVDA failed. Please check the Log Viewer for more information.
ckb_IR: جێگیرکردنی NVDA شکستی هێنا. تکایە پیشاندەری تۆمارەکان بپشکنە بۆ زانیاری زیاتر.

en: The installation path for NVDA has changed. it will now  be installed in {path}
ckb_IR: ڕێڕەوی جێگیرکردنی NVDA گۆڕدرا. ئێستا لە {path} جێگیردەکرێت

en: The next key that is pressed will not be handled at all by NVDA, it will be passed directly through to Windows.
ckb_IR: ئەو کلیلەی دواتر دایدەگریت NVDA دەستی بەسەرداناگرێت، ڕاستەوخۆ بۆ ویندۆوز دەگوازرێتەوە.

en: The settings panel you tried to open is unavailable on this system.
ckb_IR: ئەو پەڕەی ڕێکخستنانەی کە هەوڵتدا بیکەیتەوە لەم سیستەمەدا بەردەست نییە.

en: There is no text on the clipboard
ckb_IR: هیچ دەقێك نییە لەناو لەبەرگیراوەکان

en: This change requires administrator privileges.
ckb_IR: ئەم گۆڕانکاریە پێویستی بە دەسەڵاتی بەڕێوبەر هەیە.

en: This trigger is already associated with another profile. If you continue, it will be removed from that profile and associated with this one.
    Are you sure you want to continue?
ckb_IR: ئەم دەستپێکەرە لەگەڵ پڕۆفایلێکی تر هەماهەنگە. ئەگەر بەردەوامبیت، ئەوا لەو پڕۆفایلە لادەبرێت و لەگەڵ ئەم پڕۆفایلە هەماهەنگ دەبێت.
    دڵنیاییت لەوەی کە دەتەوێت بەردەوامبیت?

en: Thumbnails
ckb_IR: هێمایەکان

en: Title Master view
ckb_IR: ڕووکاری ڕێکخەری ناونیشان

en: Title placeholder
ckb_IR: شوێنی ناونیشان

en: To create a portable copy of NVDA, please select the path and other options and then press Continue
ckb_IR: بۆ دروستکردنی لەبەرگیراوەی هەڵگرتەیی NVDA، تکایە ڕێڕەو و هەڵبژاردەکانی تر هەڵببژێرە دواتر بەردەوامبوون دابگرە

en: To edit this profile, you will need to manually activate it. Once you have finished editing, you will need to manually deactivate it to resume normal usage.
    Do you wish to manually activate it now?
ckb_IR: بۆ دەستکاریکردنی ئەم پڕۆفایلە، پێویستت بە چاڵاککردنی دەستی دەبێت. هەرکە لە دەستکاریکردن تەواو بوویت، پێویستت بە ناچاڵاککردنی دەستی دەبێت بۆ بەردەوام بوون لە بەکارهێنانی ئاسایی.
    دەتەوێت چاڵاککردنی دەستی ئەنجام بدەیت?

en: To install NVDA to your hard drive, please press the Continue button.
ckb_IR: بۆ جێگیرکردنی NVDA لەسەر دیسکی بیرگەکەت، تکایە بەردەوامبوون دابگرە.

en: To:
ckb_IR: بۆ:

en: Toggle HID keyboard simulation
ckb_IR: کیبۆڕدی گریمانەیی HID چاڵاک و ناچاڵاک دەکات

en: Toggle braille input
ckb_IR: دەرخواردەی بڕەیل چاڵاک و ناچاڵاک دەکات

en: Toggle tethering of braille between the focus and the review position
ckb_IR: گۆڕینی ڕەوشی بەسترانەوەی برەیڵ لەنێوان تیشکۆ و شوێنی پێداچوونەوەکە

en: Toggle the braille cursor on and off
ckb_IR: گۆڕینی ڕەوشی برەیڵ بۆ هەڵکردن و کوژاندنەوە

en: Toggle the way context information is presented in braille
ckb_IR: گۆڕینی ڕەوشی پیشاندانی زانیاری دەق لە برەیڵ

en: Toggles HID keyboard simulation
ckb_IR: کیبۆڕدی گریمانەیی HID چاڵاک و ناچاڵاک دەکات

en: Toggles between beeps, speech, beeps and speech, and off, for reporting progress bar updates
ckb_IR: گۆڕینی ڕەوش لەنێوان بیپ، قسەکردن، بیپ و قسەکردن، و ناچالاكکردن، بۆ ڕاگەیاندنی نوێکاریەکانی شریتی پێشکەوتن

en: Toggles between browse mode and focus mode. When in focus mode, keys will pass straight through to the application, allowing you to interact directly with a control. When in browse mode, you can navigate the document with the cursor, quick navigation keys, etc.
ckb_IR: گۆڕینی ڕەوشی نێوان دۆخی وێبگەڕ و دۆخی تیشکۆ. کاتێك لە دۆخی تیشکۆیە، کلیلەکان ڕاستەوخۆ بە بەرنامۆچکەکە تێپەڕدەبن، ڕێگەت پێدەدات ڕاستەوخۆ مامەڵە لەگەڵ جڵەوگیردا بکەیت. کاتێك لە دۆخی وێبگەڕە، دەتوانیت ڕابەری بەڵگەنامەکە بکەیت بە جێنیشاندەرەکە، کلیلی ڕێبەری خێرا، هتد.

en: Toggles between reporting the speaker notes or the actual slide content. This does not change what is visible on-screen, but only what the user can read with NVDA
ckb_IR: چاڵاککردن و ناچاڵاککردن بە نۆرە لە نێوان ڕاگەیاندنی تێبینییەکانی قسەکەر یاخود ناوەڕۆکی نێو جووڵاوەکە. ئەمە دەرکردەی سەر ڕوونما ناگۆڕێت، تەنها ئەوەی کە بەکارهێنەر دەتوانێت بیخوێنێتەوە بە NVDA

en: Toggles disabling of all configuration profile triggers. Disabling remains in effect until NVDA is restarted
ckb_IR: گۆڕینی ڕەوشی ناچالاك کردنی هەموو پەلەپیتکەکانی شێوەپێدانی پڕۆفایل. ناچالاك دەبێت تا ئەوکاتەی دووبارە NVDA دەستپێدەکاتەوە

en: Toggles how much text will be spoken when the mouse moves
ckb_IR: گۆڕینی ڕەوشی بڕی دەقی قسەکراو کاتێك ماوس دەجوڵێتەوە

en: Toggles on and off automatic movement of the system focus due to browse mode commands
ckb_IR: گۆڕینی ڕەوشی چالاك کردن و ناچالاك کردنی جوڵەی خۆکردەیی تیشکۆی سیستەم بەهۆی فرمانەکانی دۆخی وێبگەڕی

en: Toggles on and off if the screen layout is preserved while rendering the document content
ckb_IR: ئەگەر شێوازی شاشەکە پارێزراو بێت لەکاتی ڕەندەری ناوەڕۆکی بەڵگەنامەکەدا دەگۆڕێت و دەکوژێتەوە

en: Toggles on and off reporting if clickable
ckb_IR: چالاك کردن و نا چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی توانای کلیک کردن

en: Toggles on and off the inclusion of layout tables in browse mode
ckb_IR: بەکارهینانی ریزبەستی خشتەکان ئاڵوگۆر دەکا لە دۆخی گەڕان

en: Toggles on and off the movement of the navigator object due to focus changes
ckb_IR: گۆڕینی ڕەوشی چالاك کردن و ناچالاك کردنی جوڵەی ئامرازی ڕێبەری بەهۆی گۆڕانکاریەکانی تیشکۆوە

en: Toggles on and off the movement of the review cursor due to the caret moving.
ckb_IR: گۆڕینی ڕەوشی چالاك کردن و ناچالاك کردنی جوڵەی جێنیشاندەری پێداچوونەوە بەهۆی جوڵەی کارێتەوە.

en: Toggles on and off the reporting of CLDR characters, such as emojis
ckb_IR: گۆڕینی ڕەوشی چالاك کردن و ناچالاك کردنی ڕاگەیاندنی پیتەکانی CLDR, بۆ نمونە ئیمۆجیەکان

en: Toggles on and off the reporting of articles
ckb_IR: چالاك کردن و نا چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی بابەتەکان

en: Toggles on and off the reporting of block quotes
ckb_IR: چالاك کردن و نا چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی پارچە نووسینە وەرگیراوەکان

en: Toggles on and off the reporting of colors
ckb_IR: ڕاگەیاندنی ڕەنگەکان چاڵاک و ناچاڵاک دەکات

en: Toggles on and off the reporting of comments
ckb_IR: چالاك کردن و نا چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی سەرنجەکان

en: Toggles on and off the reporting of dynamic content changes, such as new text in dos console windows
ckb_IR: گۆڕینی ڕەوشی چالاك کردن و ناچالاك کردنی ڕاگەیاندنی گۆڕانکاریە بزۆکەکانی ناوەڕۆك، بۆ نموونە لە پەنجەرەی کۆنسوڵی دۆس دەقێکی نوێ هەبێت

en: Toggles on and off the reporting of emphasis
ckb_IR: ڕاگەیاندنی جەختکردنەوە چاڵاک و ناچاڵاک دەکات

en: Toggles on and off the reporting of font attributes
ckb_IR: ڕاگەیاندنی تایبەتمەندیەکانی فۆنت چاڵاک و ناچاڵاک دەکات

en: Toggles on and off the reporting of font changes
ckb_IR: ڕاگەیاندنی گۆڕانی فۆنت چاڵاک و ناچاڵاک دەکات

en: Toggles on and off the reporting of font size changes
ckb_IR: ڕاگەیاندنی گۆڕانی قەبارەی فۆنتەکان چاڵاک و ناچاڵاک دەکات

en: Toggles on and off the reporting of frames
ckb_IR: چالاك کردن و نا چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی چوارچێوە

en: Toggles on and off the reporting of graphics
ckb_IR: چالاك کردن و نا چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی گرافیكەکان

en: Toggles on and off the reporting of groupings
ckb_IR: چالاك کردن و نا چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی پۆلێنکردنەکان

en: Toggles on and off the reporting of headings
ckb_IR: چالاك کردن و نا چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی سەردێڕەکان

en: Toggles on and off the reporting of highlighted text
ckb_IR: ڕاگەیاندنی دەقی دیاریکراو چاڵاک و ناچاڵاک دەکات

en: Toggles on and off the reporting of landmarks
ckb_IR: چالاك کردن و نا چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی شوێنە گرینگەکان

en: Toggles on and off the reporting of line numbers
ckb_IR: ڕاگەیاندنی ژمارەی ڕیزەکان چاڵاک و ناچاڵاک دەکات

en: Toggles on and off the reporting of line spacing
ckb_IR: چالاك کردن و نا چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی دووری هێڵەکان

en: Toggles on and off the reporting of links
ckb_IR: چالاك کردن و نا چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی بەستەرەکان

en: Toggles on and off the reporting of lists
ckb_IR: چالاك کردن و نا چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی لیستەکان

en: Toggles on and off the reporting of pages
ckb_IR: ڕاگەیاندنی لاپەڕەکان چاڵاک و ناچاڵاک دەکات

en: Toggles on and off the reporting of paragraph indentation
ckb_IR: چالاك کردن و ناچالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی بۆشایی بەجێهێڵدراوی دێڕی بڕگە

en: Toggles on and off the reporting of revisions
ckb_IR: ڕاگەیاندنی پێداچوونەوە چاڵاک و ناچاڵاک دەکات

en: Toggles on and off the reporting of spelling errors
ckb_IR: چالاك کردن و نا چالاك کردنی ڕاگەیاندنی هەڵەی ڕێنووسی

en: Toggles on and off the reporting of style changes
ckb_IR: ڕاگەیاندنی گۆڕانی شێواز چاڵاک و ناچاڵاک دەکات

en: Toggles on and off the reporting of superscripts and subscripts
ckb_IR: ڕاگەیاندنی هێمای سەرەوە و خوارەوەی پیتەکان چاڵاک و ناچاڵاک دەکات

en: Toggles on and off the reporting of table cell coordinates
ckb_IR: چالاک کردن و ناچالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی پۆوتانی خانەی خشتەکان

en: Toggles on and off the reporting of tables
ckb_IR: چالاك کردن و نا چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی خشتەکان

en: Toggles on and off the reporting of text alignment
ckb_IR: ڕاگەیاندنی یەکخستنی دەق چاڵاک و ناچاڵاک دەکات

en: Toggles on and off the speaking of typed characters
ckb_IR: ووتنی پیت و هێماکان چاڵاک و ناچاڵاک دەکات

en: Toggles on and off the speaking of typed keys, that are not specifically characters
ckb_IR: ووتنی دوگمە داگراوەکان چاڵاک و ناچاڵاک دەکات، کەوا پیت و هێما نین

en: Toggles on and off the speaking of typed words
ckb_IR: ووتنی وشەکان چاڵاک و ناچاڵاک دەکات

en: Toggles simple review mode on and off
ckb_IR: چالاك کردن و نا چالاك کردنی نموونەی پێداچوونەوە

en: Toggles single letter navigation on and off. When on, single letter keys in browse mode jump to various kinds of elements on the page. When off, these keys are passed to the application
ckb_IR: ئاڵوگۆڕی یەک پیت ڕێدۆزی هەڵکردن و کوژاندنەوە. کاتی هەڵکرا، کلیلەکانی یەک پیت لە دۆخی گەڕان دەپەڕێت بۆ توخمی جۆراوجۆر لە ناو ڵاپەرەکە. کاتی کوژاوە، ئەو کلیلانە تێدەپەری بو بەرنامەکە

en: Toggles sleep mode on and off for the active application.
ckb_IR: دۆخی خەو دەگۆڕێت و دەکوژێنێتەوە بۆ بەرنامە چالاکەکە.

en: Toggles the NVDA Braille viewer, a floating window that allows you to view braille output, and the text equivalent for each braille character
ckb_IR: گۆڕینی ڕەوشی پیشاندەری برەیڵی NVDA، پەنجەرەیەکی دەرپەڕیوە کە ڕێگەت پێدەدات بەرەچەی برەیڵ و هەر دەقێك هاوتا بە هەر کارەکتەرێکی برەیڵ ببینیت

en: Toggles the NVDA Speech viewer, a floating window that allows you to view all the text that NVDA is currently speaking
ckb_IR: گۆڕینی ڕەوشی پیشاندەری وتاری NVDA، پەنجەرەیەکی دەرپەڕیوە کە ڕێگەت پێدەدات هەموو ئەو دەقانە ببینیت کە NVDA ئێستا قسەی پێدەکات

en: Toggles the reporting of information as the mouse moves
ckb_IR: گۆڕینی ڕەوشی ڕاگەیاندنی زانیاریەکان لەگەڵ جولاندنەوەی ماوس

en: Toggles the state of the screen curtain, enable to make the screen black or disable to show the contents of the screen. Pressed once, screen curtain is enabled until you restart NVDA. Pressed twice, screen curtain is enabled until you disable it
ckb_IR: گۆڕینی ڕەوشی دۆخی پەردەی شاشە، چالاك بکە بۆ ڕەشکردنی شاشە یان ناچالاك بکە بۆ دەرکەوتنی ناوەڕۆکەکان لەسەر شاشە. بە یەکجار داگرتن، پەردەی شاشە چالاك دەبێت تا ئەوکاتەی NVDA دەستپێدەکەیتەوە. بە دووجار داگرتن، پەردەی شاشە چالاك دەکرێت تا ئەوکاتەی خۆت ناچالاکی دەکەیت

en: Toggles the support of touch interaction
ckb_IR: گۆڕینی ڕەوشی پشتگیری کردنی کارلێك کردن بە دەستلێدان

en: Top
ckb_IR: سەرەوە

en: Total time not available
ckb_IR: سەرجەمی کات بەردەست نییە

en: Touch Interaction
ckb_IR: کارلێککردنی دەستلێدان

en: Touch interaction disabled
ckb_IR: ناچالاك کردنی کارلێك کردن بە دەست لێدان

en: Touch interaction enabled
ckb_IR: چالاك کردنی کارلێك کردن بە دەست لێدان

en: Touch interaction not supported
ckb_IR: کارلێك کردن بە دەست لێدان پشتگیری ناکرێت

en: Touch screen
ckb_IR: پەردەی لەمسی

en: Translates any braille input
ckb_IR: وەرگێڕانی دەرخواردەی برەیڵ

en: Translates any braille input and presses the enter key
ckb_IR: وەرگێڕانی هەر دەرخواردەیەکی برەیڵ و داگرتنی کلیلی ئینتەر

en: Tries to read documentation for the selected autocompletion item.
ckb_IR: هەوڵدەدات بەڵگەنامەکان بخوێنێتەوە بۆ بڕگەی دیاریکراوە کە خودکارانە تەواوکراوە.

en: Triggers
ckb_IR: دەستپێکەرەکان

en: Trust voice's language when processing characters and symbols
ckb_IR: متمانە بە زمانی دەنگەکە بکە کاتێک پیتەکان و هێمایەکان کاری لەسەر دەکرێت

en: Tshivenda grade 1
ckb_IR: تشیڤێندای پلە ١

en: Tshivenda grade 2
ckb_IR: تشیڤێندای پلە ٢

en: Turkish grade 1
ckb_IR: تورکی پلە ١

en: Turns input help on or off. When on, any input such as pressing a key on the keyboard will tell you what script is associated with that input, if any.
ckb_IR: یارمەتی دەرخواردەکان دەدات هەڵبکرێن و بکوژێنەوە. کاتێک چالاک دەکرێت، هەر دەرخواردەیەك وەک داگرتنی کلیلێکی کیبۆردەکە پێت دەڵێت چ سکریپتێک پەیوەندی بەو دەرخواردەوە هەیە، ئەگەر هەبێت.

en: Type
ckb_IR: جۆر

en: Type exit() to exit the console
ckb_IR: بۆ دەرچوون لە کۆنسوڵ بنوسە دەرچوون()

en: Type help(object) to get help about object.
ckb_IR: بۆ وەرگرتنی یارمەتی دەربارەی ئامرازێك بنوسە یارمەتی(ئامرازەکە)

en: Type the text you wish to find
ckb_IR: ئەو دەقە بنووسە کە دەتەوێ بیدۆزیتەوە

en: Type:
ckb_IR: جۆر:

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: color
ckb_IR: ڕەنگ

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: gradient
ckb_IR: پلەی لاری

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: none
ckb_IR: هیچیان

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: pattern
ckb_IR: شێواز

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: picture
ckb_IR: وێنە

en: USB
ckb_IR: USB فلاش مێمۆری

en: Ukrainian computer braille
ckb_IR: برێڵی کۆمپیوتەری ئۆکرانی

en: Ukrainian grade 1
ckb_IR: ئۆکرانی پلە ١

en: Unable to configure user interface for Vision Enhancement Provider, it can not be enabled.
ckb_IR: نەتوانرا ڕووکاری بەکارهێنەر ڕێکبخرێت بۆ دابینکەری باشترکردنی بینایی، ناتوانرێت چاڵاک بکرێت.

en: Unable to copy
ckb_IR: ناتوانرێت لەبەر بگیرێتەوە

en: Unable to copy a file. Perhaps it is currently being used by another process or you have run out of disc space on the drive you are copying to.
ckb_IR: نەتوانرا فایلێک لەبەربگیرێتەوە. لەوانەیە لەلایەن پڕۆسەیەکی ترەوە بەکاربێت یاخود ئەو بیرگەیەی بۆی لەبەردەگریتەوە پڕبووبێتەوە.

en: Unable to copy status bar content to clipboard
ckb_IR: ڕێگەپێنەدان بە لەبەرگرتنەوەی ناوەڕۆکی شریتی ڕەوش بۆ لەبەرگیراوەکان

en: Unable to mark log position
ckb_IR: ناتوانێت شوێنی تۆمار دیاریبکرێت

en: Unable to postpone update.
ckb_IR: ناتواندرێت نوێکردنەوە دوابخرێت.

en: Underline off
ckb_IR: هێڵی ژێرەوە ناچاڵاک بکە

en: Underline on
ckb_IR: هێڵی ژێرەوە چاڵاک بکە

en: Unicode braille
ckb_IR: یونیکۆد برایەڵ

en: Unified English Braille Code grade 1
ckb_IR: کۆدی برایەڵی ئینگلیزی یەکگرتوو پلە ١

en: Unified English Braille Code grade 2
ckb_IR: کۆدی برایەڵی ئینگلیزی یەکگرتوو پلە ١

en: Uninstall NVDA
ckb_IR: هەڵوەشاندنەوەی NVDA

en: Unknown braille display
ckb_IR: پیشاندەری برایەڵ نەناسراو

en: Unknown color
ckb_IR: ڕەنگی نەناسراو

en: Unknown command line parameters
ckb_IR: ڕاگەیێنە نەناسراوەکانی هێڵی فەرمان

en: Unlabeled
ckb_IR: بە ناو نەکراوە

en: Unsupported input
ckb_IR: دەرخواردەی پشتگیری نەکراو

en: Untitled chart
ckb_IR: نەخشەی ڕوونکردنەوەیی بێ ناونیشان

en: Up Bars
ckb_IR: میلەکانی سەرەوە

en: Updating NVDA
ckb_IR: NVDA نوێدەکرێتەوە

en: Urdu grade 1
ckb_IR: ئوردوی پلە ١

en: Urdu grade 2
ckb_IR: ئوردوی پلە ٢

en: Use &screen layout (when supported)
ckb_IR: ڕیزبەستی ڕوونما بەکاربهێنە (ئەگەر پشتگیری کرابوو)

en: Use &spelling functionality if supported
ckb_IR: کرداری ڕێنووس بەکاربهێنە ئەگەر پشتگیری کراوە

en: Use NVDA during sign-in
ckb_IR: لە کاتی چوونەژوورەوە NVDA بەکاربهێنە

en: Use NVDA during sign-in (requires administrator privileges)
ckb_IR: NVDA لە کاتی چوونەژوورەوە بەکاربهێنە (پێویستی بە دەسەڵاتی بەڕێوبەر هەیە)

en: Use UI Automation to access Microsoft &Excel spreadsheet controls when available
ckb_IR: خۆکردەکردنی ڕووکار بەکاربهێنە بۆ دەستگەیشتن بە کۆنتڕۆڵەکانی بەرنامەی خشتاندنی مایکرۆسۆفت ئێکسڵ

en: Use currently saved settings during sign-in and on secure screens (requires administrator privileges)
ckb_IR: ڕێکخستنە هەڵگیراوەکانی ئێستا بەکاربهێنە لە کاتی چوونەژوورەوە یان لەسەر ڕوونما پارێزراوەکان (پێویستی بە دەسەڵاتی بەڕێوبەر هەیە)

en: Use enhanced t&yped character support in legacy Windows Console when available
ckb_IR: پشتگیری پیتی نووسراوی پێشخراو بەکاربهێنە لە ڕووکاری ویندۆوز میراتی کاتێک کە بەردەستە

en: Use screen layout off
ckb_IR: ڕیزبەستی ڕوونما بە ناچاڵاکی بەکاربهێنە

en: Use screen layout on
ckb_IR: ڕیزبەستی ڕوونما بە چاڵاکی بەکاربهێنە

en: Use this profile for:
ckb_IR: ئەمە پڕۆفایلە بەکاربێنە بۆ:

en: Use timeout
ckb_IR: کات بەسەرچوون بەکاربهێنە

en: User Guide
ckb_IR: ڕێبەری بەکارهێنەر

en: User default
ckb_IR: بەکارهێنەری گریمانە

en: Uzbek grade 1
ckb_IR: ئوزباکی پلە ١

en: V&ariant
ckb_IR: &هەمەجۆری

en: V&olume
ckb_IR: &ئاستی دەنگ

en: Version
ckb_IR: وەشان

en: Vertical Object placeholder
ckb_IR: شوێنی ئامرازی ستوونی

en: Vertical Text placeholder
ckb_IR: شوێنی دەقی ستوونی

en: Vertical Title placeholder
ckb_IR: شوێنی ناونیشانی ستوونی

en: Vietnamese grade 0
ckb_IR: ڤیاتنامی پلە ٠

en: Vietnamese grade 1
ckb_IR: ڤیاتنامی پلە ١

en: Vietnamese grade 2
ckb_IR: ڤیاتنامی پلە ٢

en: Virtually toggles the NVDA and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
ckb_IR: گۆڕینی ڕەوشی کلیلی NVDA و شیفت بۆئەوەی بەهۆی دەرخواردەیەکی برەیڵەوە کورتکراوەیەکی تەختەکلیل چاوی لێبکات بە شێوەیەکی گریمانەیی

en: Virtually toggles the NVDA key to emulate a keyboard shortcut with braille input
ckb_IR: گۆڕینی ڕەوشی کلیلی NVDA بۆئەوەی بەهۆی دەرخواردەیەکی برەیڵەوە کورتکراوەیەکی تەختەکلیل چاوی لێبکات بە شێوەیەکی گریمانەیی

en: Virtually toggles the alt and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
ckb_IR: گۆڕینی ڕەوشی کلیلی ئەڵت و شیفت بۆئەوەی بەهۆی دەرخواردەیەکی برەیڵەوە کورتکراوەیەکی تەختەکلیل چاوی لێبکات بە شێوەیەکی گریمانەیی

en: Virtually toggles the alt key to emulate a keyboard shortcut with braille input
ckb_IR: گۆڕینی ڕەوشی کلیلی ئەڵت بۆئەوەی بەهۆی دەرخواردەیەکی برەیڵەوە کورتکراوەیەکی تەختەکلیل چاوی لێبکات بە شێوەیەکی گریمانەیی

en: Virtually toggles the control and alt keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
ckb_IR: گۆڕینی ڕەوشی کلیلی کۆنتڕۆڵ و ئەڵت بۆئەوەی بەهۆی دەرخواردەیەکی برەیڵەوە کورتکراوەیەکی تەختەکلیل چاوی لێبکات بە شێوەیەکی گریمانەیی

en: Virtually toggles the control and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
ckb_IR: گۆڕینی ڕەوشی کلیلی کۆنتڕۆڵ و شیفت بۆئەوەی بەهۆی دەرخواردەیەکی برەیڵەوە کورتکراوەیەکی تەختەکلیل چاوی لێبکات بە شێوەیەکی گریمانەیی

en: Virtually toggles the control key to emulate a keyboard shortcut with braille input
ckb_IR: گۆڕینی ڕەوشی کلیلی کۆنتڕۆڵ بۆئەوەی بەهۆی دەرخواردەیەکی برەیڵەوە کورتکراوەیەکی تەختەکلیل چاوی لێبکات بە شێوەیەکی گریمانەیی

en: Virtually toggles the control, alt, and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
ckb_IR: گۆڕینی ڕەوشی کلیلی کۆنتڕۆڵ، ئەڵت، و شیفت بۆئەوەی بەهۆی دەرخواردەیەکی برەیڵەوە کورتکراوەیەکی تەختەکلیل چاوی لێبکات بە شێوەیەکی گریمانەیی

en: Virtually toggles the left windows and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
ckb_IR: گۆڕینی ڕەوشی کلیلی چەپی ویندۆوز و شیفت بۆئەوەی بەهۆی دەرخواردەیەکی برەیڵەوە کورتکراوەیەکی تەختەکلیل چاوی لێبکات بە شێوەیەکی گریمانەیی

en: Virtually toggles the left windows key to emulate a keyboard shortcut with braille input
ckb_IR: گۆڕینی ڕەوشی کلیلی چەپی ویندۆوز بۆئەوەی بەهۆی دەرخواردەیەکی برەیڵەوە کورتکراوەیەکی تەختەکلیل چاوی لێبکات بە شێوەیەکی گریمانەیی

en: Virtually toggles the shift key to emulate a keyboard shortcut with braille input
ckb_IR: گۆڕینی ڕەوشی کلیلی شیفت بۆئەوەی بەهۆی دەرخواردەیەکی برەیڵەوە کورتکراوەیەکی تەختەکلیل چاوی لێبکات بە شێوەیەکی گریمانەیی

en: Vision
ckb_IR: بینایی

en: Vision Enhancement Provider Error
ckb_IR: هەڵە لە دابینکەری باشترکردنی بینایی

en: Visual Highlight
ckb_IR: ئاماژەپێدانی بینراو

en: Voice
ckb_IR: دەنگ

en: Voice dictionary (%s)
ckb_IR: فەرهەنگی دەنگی (%s)

en: Volume-High-Low-Close
ckb_IR: پلەی دەنگ-بەرز-نزم-دابخە

en: Volume-Open-High-Low-Close
ckb_IR: پلەی دەنگ-بکەوە-بەرز-نزم-دابخە

en: Waiting for Outlook...
ckb_IR: چاوەڕێی ئاوتڵوک...

en: Waiting for Powerpoint...
ckb_IR: چاوەڕێی پاوەرپۆینت دەکرێت...

en: Walls
ckb_IR: دیوارەکان

en: Warning
ckb_IR: ئاگاداری

en: Warning!
ckb_IR: ئاگاداری!

en: We need your help in order to continue to improve NVDA.
    This project relies primarily on donations and grants. By donating, you are helping to fund full time development.
    If even $10 is donated for every download, we will be able to cover all of the ongoing costs of the project.
    All donations are received by NV Access, the non-profit organisation which develops NVDA.
    Thank you for your support.
ckb_IR: پێویستیمان بە یارمەتی تۆیە بۆ بەردەوامبوونمان لە بەرەوپێشچوونی NVDA.
    ئەم پڕۆژەیە بەشێوەیەکی سەرەکی پشت بە پاڵپشتیە ماددیەکان دەبەستێت. بە پاڵپشتی کردنت، یارمەتی دابینکردنی بودجەی گەشەپێدانی بەردەوام دەدەیت.
    ئەگەر تەنها ١٠$ پاڵپشتیبکرێین بۆ هەر داگرتنێك، ئەوکات ئێمە دەتوانین هەموو تێچووەکانی ئێستای پڕۆژەکەمان پڕبکەینەوە.
    هەموو پاڵپشتیەکان لەلایەن NV Access وەردەگیرێت، کە ڕێکخراوێکی سوود نەویستە و پەرە بە NVDA دەدات.
    سوپاس بۆ پاڵپشتیکردنت.

en: We&lcome dialog...
ckb_IR: نامەی &بەخێرهاتن...

en: Welcome to NVDA
ckb_IR: بەخێربێیت بۆ NVDA

en: Welcome to NVDA!
ckb_IR: بەخێربێیت بۆ NVDA!

en: Welsh grade 1
ckb_IR: وێڵزی پلە ١

en: Welsh grade 2
ckb_IR: وێڵزی پلە ٢

en: What would you like to &do?
ckb_IR: حەز دەکەیت چی &بکەیت?

en: What's &new
ckb_IR: ئەوەی کە &نوێیە

en: What's new
ckb_IR: چی نوێ هەیە

en: Whole &word
ckb_IR: تەواوی ووشەکە

en: Windows OCR not available
ckb_IR: Windows OCR بەردەست نیە

en: Windows OneCore voices
ckb_IR: دەنگەکانی پڕۆژەی ویندۆوز

en: Write the current configuration to nvda.ini
ckb_IR: شێوەپێدانی ئێستا لە nvda.ini بنووسە

en: X Error Bars
ckb_IR: میلەکانی هەڵەی X

en: Xhosa grade 1
ckb_IR: کۆسەی پلە ١

en: Xhosa grade 2
ckb_IR: کۆسەی پلە ٢

en: Y Error Bars
ckb_IR: میلەکانی هەڵەی Y

en: Yakut grade 1
ckb_IR: یاقوتی پلە ١

en: Yes
ckb_IR: بەڵێ

en: You are about to install version {newVersion} of {summary}, which appears to be already installed. Would you still like to update?
ckb_IR: تۆ ئێستا وەشانی {newVersion} لە {summary} جێگیر دەکەیت، کەوا دەردەکەوێت جێگیر کرابێت. هێشتا هەر دەتەوێت نوێکاری بکەیت?

en: You are about to run the COM Registration Fixing tool. This tool will try to fix common system problems that stop NVDA from being able to access content in many programs including Firefox and Internet Explorer. This tool must make changes to the System registry and therefore requires administrative access. Are you sure you wish to proceed?
ckb_IR: تۆ ئێستا ئامرازی چاککردنەوەی تۆمارکردن COM کار پێدەکەیت. ئەم ئامرازە هەوڵدەدات کێشە باوەکانی سیستەم چارەسەر بکات کە NVDA دەوەستێنێت لەوەی کە بتوانێت دەستی بگات بە ناوەڕۆکەکانی زۆرێک لە بەرنامەکان وەک Firefox و Internet Explorer. ئەم ئامرازە پێویستە گۆڕانکاری لە لە تۆماری سیستەم بکات هەر بۆیە پێویستی بە دەسەڵاتی بەڕێوەبەر هەیە. تۆ دڵنیاییت لەوەی کە دەتەوێت بەردەوامبیت?

en: You are attempting to install an earlier version of NVDA than the version currently installed. If you really wish to revert to an earlier version, you should first cancel this installation and completely uninstall NVDA before installing the earlier version.
ckb_IR: تۆ هەوڵدەدەیت کەوا وەشانێکی کۆنتری NVDA جێگیربکەیت لەو وەشانەی کەوا ئێستا جێگیرکراوە. ئەگەر ئارەزوو دەکەن کەوا بگەڕێنەوە سەر وەشانێکی کۆنتر، پێویستە یەکەمجار لەم جێگیرکردنە پاشگەزببیتەوە و NVDA بە تەواوی هەڵیبوەشێنیتەوە بەر لە جێگیرکردنی وەشانی کۆنتر.

en: You must choose a name for this profile.
ckb_IR: پێویستە ناوێک بۆ ئەم پڕۆفایلە هەڵببژێریت.

en: Your configuration file contains errors. Your configuration has been reset to factory defaults.
    More details about the errors can be found in the log file.
ckb_IR: پەڕگەی شێوەپێدانەکەت هەڵەی تێدایە. ڕێکخستنەکانت ڕێك خراونەتەوە بۆ ڕێکخستنەکانی سەرەتا. 
    وردەکاری زیاتر لەسەر هەڵەکان لە پەڕگەی تۆمارگەکەدا دەدۆزیتەوە.

en: Your gesture map file contains errors.
    More details about the errors can be found in the log file.
ckb_IR: پەڕگەی نەخشەی ئاماژەکانت هەڵەی تێدایە.
    وردەکاری زیاتر لەسەر هەڵەکان لە پەڕگەی تۆمارگەکەدا دەدۆزیتەوە.

en: Zulu grade 1
ckb_IR: زولوی پلە ١

en: Zulu grade 2
ckb_IR: زولوی پلە ٢

[ctx: action]
en: Back
ckb_IR: گەڕانەوە

[ctx: action]
en: Beginning
ckb_IR: سەرەتا

[ctx: action]
en: Document
ckb_IR: دۆکومێنت

[ctx: action]
en: End
ckb_IR: كۆتایی

[ctx: action]
en: Help
ckb_IR: یارمەتی

[ctx: action]
en: Home
ckb_IR: په‌ڕه‌ی سه‌ره‌كی

[ctx: action]
en: Information
ckb_IR: زانیاری

[ctx: action]
en: Movie
ckb_IR: فیلم

[ctx: action]
en: Next
ckb_IR: دواتر

[ctx: action]
en: Sound
ckb_IR: دەنگ

[ctx: advanced.playErrorSound]
en: Only in NVDA test versions
ckb_IR: تەنها لە وەشانە تاقیکاریەکانی NVDA

[ctx: advanced.playErrorSound]
en: Yes
ckb_IR: بەڵێ

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Default (Only when necessary)
ckb_IR: بنەڕەت (تەنها کاتێک کە پێویستە)

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: No
ckb_IR: نەخێر

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Only when necessary
ckb_IR: تەنها کاتێک کە پێویستە

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Use UIA with Microsoft Edge and other 
    &Chromium based browsers when available:
ckb_IR: خۆکردەکردنی ڕووکار بەکاربهێنە لەگەڵ مایکرۆسۆفت ئێدج و
    وێبگەڕی پشتبەستوو بە کڕۆمیەم کاتێک کە بەردەستە:

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Yes
ckb_IR: بەڵێ

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Always
ckb_IR: هەمیشە

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Default (Where suitable)
ckb_IR: بنەڕەت (کە گونجاوە)

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Only when necessary
ckb_IR: تەنها کاتێک کە پێویستە

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Use UI Automation to access Microsoft &Word document controls
ckb_IR: خۆکردەکردنی ڕووکار بەکاربهێنە بۆ دەستگەیشتن بە کۆنتڕۆڵەکانی بەڵگەنامەی مایکرۆسۆفت وۆرد

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Where suitable
ckb_IR: کە گونجاوە

en: alert
ckb_IR: وریاکەر

en: align center
ckb_IR: یەکخستن لە ناوەڕاست

en: align distributed
ckb_IR: یەکخستن بە دابەشکراوی

en: align justify
ckb_IR: یەکخستنی ناوەڕاست بەپێی هەردوو پەراوێز

en: align left
ckb_IR: یەکخستن بەلای چەپدا

en: align right
ckb_IR: یەکخستن بەلای ڕاستدا

en: alignment
ckb_IR: لاگرتن

en: alphanumeric
ckb_IR: ئەلفاژمێرەیی

en: alt
ckb_IR: ئاڵت

en: animation
ckb_IR: گرافیکی جووڵاو

en: any dots
ckb_IR: هەر خاڵێک

en: app
ckb_IR: بەرنامە

en: application
ckb_IR: بەرنامە

en: applications
ckb_IR: بەرنامۆچکەکان

[ctx: aria]
en: banner
ckb_IR: سەردێڕ

[ctx: aria]
en: complementary
ckb_IR: تەواوکاری

[ctx: aria]
en: content info
ckb_IR: زانیاری ناوەڕۆک

[ctx: aria]
en: form
ckb_IR: فۆڕم

[ctx: aria]
en: main
ckb_IR: سەرەکی

[ctx: aria]
en: navigation
ckb_IR: ڕێدۆزی

[ctx: aria]
en: search
ckb_IR: گەڕان

en: art
ckb_IR: وتار

en: article
ckb_IR: وتار

en: at {x}, {y}
ckb_IR: لە {x}, {y}

en: attachment
ckb_IR: لکێنراو

en: audio
ckb_IR: دەنگی

en: automatic
ckb_IR: خۆکردەیی

en: automatically
ckb_IR: بەشێوەيەكى ئۆتۆماتيكى

en: back
ckb_IR: دواوە

en: background color
ckb_IR: ڕەنگی پاشبنەما

en: background pattern {pattern}
ckb_IR: {pattern} شێوازی پاشبنەما

en: backspace
ckb_IR: باکسپەیس

en: baseline
ckb_IR: هێڵی بنەڕەت

en: behind {otherShape}
ckb_IR: دواوەی {otherShape}

en: bkmk
ckb_IR: ئاماژە پێ کراوەکان

en: blank
ckb_IR: بەتاڵ

en: block quote
ckb_IR: ووتەی وەرگیراو

en: bold
ckb_IR: تۆخ

en: bookmark
ckb_IR: نیشانەکراو

en: border
ckb_IR: سنوور

en: bottom edge
ckb_IR: لێواری خوارەوە

en: box
ckb_IR: باوڵە

en: bqt
ckb_IR: وەرگرتەی درێژ

en: braille keyboard
ckb_IR: پیتلێدەری برایەل

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: bnnr
ckb_IR: سەردێڕ

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: cinf
ckb_IR: زانیاری ناوەڕۆك

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: cmpl
ckb_IR: تەواوکاری

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: form
ckb_IR: فۆرم

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: main
ckb_IR: سەرەکی

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: navi
ckb_IR: ڕێدۆزی

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: srch
ckb_IR: گەڕان

en: break
ckb_IR: شکان

en: browser stop
ckb_IR: وه‌ستاندنی وێبگەڕ

en: bsyind
ckb_IR: سەروو

en: btn
ckb_IR: دووگمە

en: busy
ckb_IR: سەرقاڵ

en: busy indicator
ckb_IR: دیارکەری سەرقاڵی

en: button
ckb_IR: دوگمە

en: calendar
ckb_IR: ساڵنامە

en: canvas
ckb_IR: تابلۆ

en: cap
ckb_IR: ژێرنووس

en: cap %s
ckb_IR: گەورە %s

en: caps lock
ckb_IR: کاپس ڵۆك

en: caption
ckb_IR: ژێرنووس

en: caret
ckb_IR: کارێت

en: caret moves review cursor off
ckb_IR: ناچالاك کردنی جوڵەی جێنیشاندەری پێداچوونەوە بەهۆی کارێتەوە

en: caret moves review cursor on
ckb_IR: چالاك کردنی جوڵەی جێنیشاندەری پێداچوونەوە بەهۆی کارێتەوە

en: case
ckb_IR: دۆسیە

en: cbo
ckb_IR: سندوقی کۆمبۆ

en: cell
ckb_IR: خانه

en: cell deletion
ckb_IR: سڕینەوەی خانە

en: cell insertion
ckb_IR: تێکردن لە خانە

en: cell merge
ckb_IR: یەکخستنی خانە

en: centered
ckb_IR: ناوەند

en: character
ckb_IR: پیت

en: chart
ckb_IR: هێڵکاری

[ctx: chart]
en: column
ckb_IR: ستوون

en: chart element
ckb_IR: بەشی نەخشەی ڕوونکردنەوەیی

en: check box
ckb_IR: خانەی دیاریکردن

en: check menu item
ckb_IR: لە بڕگەی پێڕست دڵیناببەوە

en: checkable
ckb_IR: توانای پشکنینکردنی هەیە

en: checked
ckb_IR: پشکنراوە

en: chk
ckb_IR: دیاریکردن

en: clickable
ckb_IR: توانای کلیککردن لەسەری هەیە

en: clk
ckb_IR: دەتوانی کلیک بکەی لەسەری

en: clock
ckb_IR: كاتژمێر

en: cmnt
ckb_IR: توانج

en: collapsed
ckb_IR: لێککراوە

en: color chooser
ckb_IR: هەڵبژێرەری ڕەنگ

[ctx: color hue]
en: aqua
ckb_IR: شینێكی ئاوی

[ctx: color hue]
en: aqua-blue
ckb_IR: ئاوی

[ctx: color hue]
en: black
ckb_IR: ڕه‌ش

[ctx: color hue]
en: blue
ckb_IR: شین

[ctx: color hue]
en: blue-purple
ckb_IR: شینێكی مۆر

[ctx: color hue]
en: brown
ckb_IR: قاوەیی

[ctx: color hue]
en: brown-yellow
ckb_IR: قاوەییەکی زەرد

[ctx: color hue]
en: dark grey
ckb_IR: ڕەساسی تۆخ

[ctx: color hue]
en: green
ckb_IR: سه‌وز

[ctx: color hue]
en: green-aqua
ckb_IR: سه‌وزێكی ئاوی

[ctx: color hue]
en: grey
ckb_IR: ڕەساسی

[ctx: color hue]
en: light grey
ckb_IR: ڕەساسی كاڵ

[ctx: color hue]
en: orange
ckb_IR: پڕته‌قالی

[ctx: color hue]
en: orange-yellow
ckb_IR: پڕته‌قالیه‌كی زه‌رد

[ctx: color hue]
en: pink
ckb_IR: په‌مه‌یی

[ctx: color hue]
en: pink-red
ckb_IR: په‌مه‌ییه‌كی سوور

[ctx: color hue]
en: purple
ckb_IR: مۆر

[ctx: color hue]
en: purple-pink
ckb_IR: مۆرێكی په‌مه‌یی

[ctx: color hue]
en: red
ckb_IR: سوور

[ctx: color hue]
en: red-brown
ckb_IR: سورێکی قاوەیی

[ctx: color hue]
en: red-orange
ckb_IR: سوورێكی پڕته‌قالی

[ctx: color hue]
en: very dark grey
ckb_IR: ڕەساسیه‌كی زۆر تۆخ

[ctx: color hue]
en: very light grey
ckb_IR: ڕەساسیه‌كی زۆر كاڵ

[ctx: color hue]
en: white
ckb_IR: سپی

[ctx: color hue]
en: yellow
ckb_IR: زه‌رد

[ctx: color hue]
en: yellow-green
ckb_IR: زه‌ردێكی سه‌وز

[ctx: color variation]
en: bright {color}
ckb_IR: ڕووناک {color}

[ctx: color variation]
en: dark pale {color}
ckb_IR: تۆخێکی کاڵ {color}

[ctx: color variation]
en: dark {color}
ckb_IR: تۆخ {color}

[ctx: color variation]
en: dark {color} grey
ckb_IR: ڕەساسی {color} تۆخ

[ctx: color variation]
en: light pale {color}
ckb_IR: کاڵێکی کراوە {color}

[ctx: color variation]
en: pale {color}
ckb_IR: کاڵ {color}

[ctx: color variation]
en: transparent {colorDescription}
ckb_IR: ڕوون  {colorDescription}

[ctx: color variation]
en: very dark pale {color}
ckb_IR: زۆر تۆخی کراوە {color}

[ctx: color variation]
en: very dark {color}
ckb_IR: زۆر تۆخ {color}

[ctx: color variation]
en: very dark {color} grey
ckb_IR: ڕەساسی {color} زۆر تۆخ

[ctx: color variation]
en: {color} grey
ckb_IR: {color} ڕەساسی

[ctx: color variation]
en: {color} white
ckb_IR: {color} سپی

en: column
ckb_IR: ستوون

en: column %s
ckb_IR: ستوونی %s

en: column break
ckb_IR: ناوبڕی ستوون

en: column header
ckb_IR: ناونیشانی ستوون

en: column {0} of {1}
ckb_IR: ستوونی {0} لە {1}

en: column {columnNumber}
ckb_IR: ستوونی {columnNumber}

en: combo box
ckb_IR: سندووقی چەندهێندە

en: comment: {text} by {author} on {date}
ckb_IR: لێدوان: {text} لەلایەن {author} لە {date}

en: conflict
ckb_IR: ئاستەنگ

en: continuous
ckb_IR: بەردەوام

en: continuous section break
ckb_IR: ناوبڕی بەشی بەردەوام

[ctx: controlType]
en: tab
ckb_IR: بازدەر

en: covers  {otherShape}
ckb_IR: {otherShape} دەگرێتەوە

en: cropped
ckb_IR: بڕاوە

en: ctrl
ckb_IR: کۆنتڕۆڵ

en: current
ckb_IR: ئێستا

en: current date
ckb_IR: رێکه‌وتی ئێستا

en: current location
ckb_IR: ناونیشانی ئێستا

en: current page
ckb_IR: پەڕەی ئێستا

en: current step
ckb_IR: هه‌نگاوی ئێستا

en: current time
ckb_IR: كاتی ئێستا

en: cursor
ckb_IR: جێ نیشاندەر

en: custom application 1
ckb_IR: بەرنامۆچکەی دەستکردی ١

en: custom application 2
ckb_IR: بەرنامۆچکەی دەستکردی ٢

en: c{columnNumber}
ckb_IR: ستوون{columnNumber}

en: c{columnNumber}-{columnSpan}
ckb_IR: ستوون{columnNumber}-{columnSpan}

en: dash dot
ckb_IR: هێڵدار خاڵکراو

en: dash dot dot
ckb_IR: هێڵدار خاڵکراو خاڵکراو

en: dashed
ckb_IR: هێڵدار

en: data grid
ckb_IR: تۆڕی داتا

en: data item
ckb_IR: بڕگەی داتا

en: data point
ckb_IR: خاڵی زانیاری

en: date edit
ckb_IR: دەستکاریکردنی بەروار

en: debug
ckb_IR: دۆزینەوەی هەڵە

en: debug warning
ckb_IR: ئاگادارکەرەوەی هەڵە دۆزینەوە

en: decreased by {decrementValue} from point {previousIndex},
ckb_IR: بە {decrementValue} کەمکرا لە خاڵی {previousIndex},

en: default style
ckb_IR: شێوازی بنەڕەت

en: defunct
ckb_IR: کۆن

en: del
ckb_IR: ڕەشکراوە

en: delete
ckb_IR: سڕینەوە

en: deleted
ckb_IR: سڕاوەیەوە

en: deletion
ckb_IR: سڕینەوە

en: deletion: {text}
ckb_IR: سڕینەوە: {text}

en: desktop
ckb_IR: ڕوومێزە

en: desktop icon
ckb_IR: وێنۆچکەی ڕوومێز

en: desktop pane
ckb_IR: پەنجەرەی ڕوومێز

en: diagonal crosshatch
ckb_IR: یەکتربڕینی تیرەیی

en: diagonal stripe
ckb_IR: هێڵی تەوەرەیی

en: diagram
ckb_IR: نەخشەی گرافیکی

en: dial
ckb_IR: پەیوەندیکردن

en: dialog
ckb_IR: دیالۆگ

en: directory pane
ckb_IR: پەنجەرەی پێڕست

en: disabled
ckb_IR: ناچاڵاککراو

en: display field
ckb_IR: خانەی پیشاندان

en: display scroll
ckb_IR: کێشانی ڕوونما

en: dlg
ckb_IR: ئاخاوتن

en: doc
ckb_IR: دۆکومێنت

en: document
ckb_IR: بەڵگەنامە

en: done dragging
ckb_IR: راكێشان تەواو بووە

en: dot
ckb_IR: خاڵ

en: dotted
ckb_IR: خاڵکراو

en: double
ckb_IR: دوو ئەوەندە

en: double strikethrough
ckb_IR: دوو هێڵی بەسەرداهاتووە

en: double {action}
ckb_IR: دووانە  {action}

en: down arrow
ckb_IR: تیری خوارەوە

en: down-right diagonal line
ckb_IR: هێڵی تەوەرەیی خوارەوە-ڕاست

en: draggable
ckb_IR: توانای ڕاکێشانی هەیە

en: dragging
ckb_IR: ڕاکێشان

en: drbtn
ckb_IR: دوگمەی داکێش

en: drft cmnt
ckb_IR: سەرنجی ڕەشنووس

en: drop down button
ckb_IR: دوگمەی داکێش

en: drop down button grid
ckb_IR: تۆڕی دوگمەی داکێش

en: drop list
ckb_IR: لیستی داکێش

en: drop target
ckb_IR: شوێنی داگرتن

en: edit
ckb_IR: دەستکاریکردن

en: edit bar
ckb_IR: میلی دەستکاریکردن

en: editable
ckb_IR: توانای دەستکاریکردنی هەیە

en: editing
ckb_IR: دەستکاریکردن

en: edt
ckb_IR: گۆڕین

en: email
ckb_IR: ئیمەیل

en: embedded
ckb_IR: بنچینکراو

en: embedded object
ckb_IR: ئامرازی چەسپ کراو

en: emphasised
ckb_IR: جەختی لەسەرکراوەتەوە

en: end
ckb_IR: کۆتایی

en: end note
ckb_IR: تێبینی کۆتایی

en: enote
ckb_IR: تێبینی کۆتایی

en: enter
ckb_IR: ئێنتەر

en: escape
ckb_IR: ئێسکەیپ

[ctx: espeakVarient]
en: none
ckb_IR: هیچ

en: even pages section break
ckb_IR: ناوبڕی بەشی لاپەڕە جووتەکان

[ctx: excel-UIA]
en: Cell Appearance
ckb_IR: دەرکەوتنی خانە

[ctx: excel-UIA]
en: Cell height: {0.y:.1f} pt
ckb_IR: بەرزی خانە: {0.y:.1f} پۆینت

[ctx: excel-UIA]
en: Cell width: {0.x:.1f} pt
ckb_IR: پانی خانە: {0.x:.1f} پۆینت

[ctx: excel-UIA]
en: Fill color: {0.name}
ckb_IR: ڕەنگی پڕکردنەوە: {0.name}

[ctx: excel-UIA]
en: Fill type: {0}
ckb_IR: جۆری پڕکردنەوە: {0}

[ctx: excel-UIA]
en: Outline color: top={0.name}, bottom={1.name}, left={2.name}, right={3.name}
ckb_IR: ڕەنگی چێوە: سەرەوە={0.name}، خوارەوە={1.name}، چەپ={2.name}، ڕاست={3.name}

[ctx: excel-UIA]
en: Outline thickness: top={0}, bottom={1}, left={2}, right={3}
ckb_IR: چڕی چێوە: سەرەوە={0}، خوارەوە={1}، چەپ={2}، ڕاست={3}

[ctx: excel-UIA]
en: Shows a browseable message Listing information about a cell's appearance such as outline and fill colors, rotation and size
ckb_IR: نامەیەکی پیشانبدە کە توانای گەڕانی لە ناودا هەبێت هەموو ئەو زانیاریانە بژمێرێت دەربارەی دەرکەوتنی خانەیەک وەک چێوەکەی و ڕەنگە پڕکەرەکانی، ڕێژەی خواری و قەبارەکەی

[ctx: excel-UIA]
en: {firstAddress} {firstValue} through {lastAddress} {lastValue}
ckb_IR: {firstValue} {firstAddress} تاکو {lastValue} {lastAddress}

en: expanded
ckb_IR: فراوانى كرد

en: favorites
ckb_IR: دڵخواز

en: fig
ckb_IR: نموونەی وێنەیی

en: figure
ckb_IR: وێنە

en: file chooser
ckb_IR: هەڵبژێرەری فایل

en: filler
ckb_IR: پڕکەرەوە

en: find a text string from the current cursor position
ckb_IR: ڕیزێکی دەق لە شوێنی ئێستای ئاماژەدەرەوە بدۆزەرەوە

en: find the next occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
ckb_IR: ڕوودانی داهاتووی ڕستەی دەقی پێشتر داخڵکراو لە شوێنی ئاماژەدەری ئێستا بدۆزەرەوە

en: find the previous occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
ckb_IR: ڕوودانی پێشووی ڕیزبەندی دەقی پێشتر داخڵکراو لە شوێنی ئاماژەدەری ئێستا بدۆزەرەوە

en: first line indent
ckb_IR: بۆشایی دان بە ڕیزی یەکەم

en: flagged
ckb_IR: ئاماژەپێکراو

en: fnote
ckb_IR: کۆتا تێبینی

en: focus moves navigator object off
ckb_IR: ناچالاك کردنی جوڵەی ئامرازی ڕێبەری بەهۆی گۆڕانکاریەکانی تیشکۆوە

en: focus moves navigator object on
ckb_IR: چالاك کردنی جوڵەی ئامرازی ڕێبەری بەهۆی گۆڕانکاریەکانی تیشکۆوە

en: focusable
ckb_IR: تیشک دەخرێتەسەر

en: focused
ckb_IR: تیشک خراوەتەسەر

en: font chooser
ckb_IR: هەڵبژێرەری جۆرەپیت

en: font name
ckb_IR: ناوی جۆرەپیت

en: font size
ckb_IR: قەبارەی جۆرەپیت

en: foot note
ckb_IR: کۆتا تێبینی

en: footer
ckb_IR: کۆتایی

en: foreground color
ckb_IR: ڕەنگی پێشبنەما

en: form
ckb_IR: فۆڕم

en: forward
ckb_IR: بۆ پێشەوە

en: forwarded
ckb_IR: نێردراوە

en: frame
ckb_IR: چوارچێوە

en: frml
ckb_IR: هاوکێشە

en: gesture map File Error
ckb_IR: هەڵەی پەڕگەی نەخشەی ئاماژەکان

en: glass pane
ckb_IR: پەنجەرەی شووشە

en: gra
ckb_IR: گرافیک

en: grammar error
ckb_IR: هەڵە لە ڕێزمان

en: grammar: {text}
ckb_IR: ڕێزمان: {text}

en: graphic
ckb_IR: گرافیک

en: grip
ckb_IR: گرتن

en: grouping
ckb_IR: بە گرووپ کردن

en: grp
ckb_IR: کۆمەڵکردن

en: h%s
ckb_IR: س %s

en: hair
ckb_IR: موو

en: half alphanumeric
ckb_IR: نیو ئەلفاژمێرەیی

en: half checked
ckb_IR: نیوە پشکنراوە

en: half katakana
ckb_IR: نیو کاتاکانا

en: half katakana roman
ckb_IR: نیوە کاتاکانا رۆمانی

en: hanging indent
ckb_IR: بۆشایی نەدان بە ڕیزی یەکەم لە دەق

en: has attachment
ckb_IR: لکێنراوی هەیە

en: has auto complete
ckb_IR: بە ئۆتۆماتیکی تەواو دەبێ

en: has comment
ckb_IR: لێدوانی هەیە

en: has details
ckb_IR: ووردەکاری هەیە

en: has draft comment
ckb_IR: لێدوانی ڕەشنووسکراو هەیە

en: has formula
ckb_IR: هاوکێشەی هەیە

en: has long description
ckb_IR: پێناسەیەکی درێژی هەیە

en: has note
ckb_IR: تێبینی

en: has resolved comment
ckb_IR: لێدوانی چارەسەرکراو هەیە

en: header
ckb_IR: سەردێڕ

en: header item
ckb_IR: بڕگەی سەردێڕ

en: heading
ckb_IR: سه‌ردێڕی بابه‌ت

en: heading 1
ckb_IR: سه‌ردێڕی بابه‌ت ئاستی یه‌كه‌م

en: heading 2
ckb_IR: سه‌ردێڕی بابه‌ت ئاستی دووه‌م

en: heading 3
ckb_IR: سه‌ردێڕی بابه‌ت ئاستی سێیه‌م

en: heading 4
ckb_IR: سه‌ردێڕی بابه‌ت ئاستی چواره‌م

en: heading 5
ckb_IR: سه‌ردێڕی بابه‌ت ئاستی پێنجه‌م

en: heading 6
ckb_IR: سه‌ردێڕی بابه‌ت ئاستی شه‌شه‌م

en: heading level %d
ckb_IR: ئاستی سەردێڕی %d

en: help balloon
ckb_IR: باڵۆنی یارمه‌تیده‌ر

en: hidden
ckb_IR: شاردراوەتەوە

en: high importance
ckb_IR: گرنگی زۆر

en: highlight
ckb_IR: ئاماژەپێبکە

en: highlighted
ckb_IR: ئاماژەپێکراوە

en: hiragana
ckb_IR: هیراگانا

en: hiragana roman
ckb_IR: هیراگانا رۆمانی

en: hlght
ckb_IR: بەرزی

en: hlp
ckb_IR: یارمەتی

en: home
ckb_IR: په‌ڕه‌ی سه‌ره‌كی

en: home page
ckb_IR: پەڕەی سه‌ره‌كی

en: horizontal borders except outside
ckb_IR: سنووری ئاسۆیی بێجگە لە دەرەوە

en: horizontal stripe
ckb_IR: هێڵی ئاسۆیی

en: hot key field
ckb_IR: خانەی قەدبڕ

en: icon
ckb_IR: وێنەی بچووککراوە

en: iconified
ckb_IR: وێنەی بچووککراو

en: image map
ckb_IR: نەخشەی وێنە

en: indent
ckb_IR: بۆشایی بەجێهێشتن

en: indicator
ckb_IR: دیاریکەر

en: info
ckb_IR: زانیاری

en: input help off
ckb_IR: ناچالاکردنی  دەرخواردەی یارمەتی

en: input help on
ckb_IR: چالاك کردنی دەرخواردەی یارمەتی

en: input window
ckb_IR: پەنجەرەی دەرخواردە

en: input/output
ckb_IR: دەرخواردە/دەرکردە

[ctx: inputGestures]
en: &Filter by:
ckb_IR: &پاڵاوتن بەپێی:

en: ins
ckb_IR: تێخستن

en: insert
ckb_IR: خستنەناو

en: inserted
ckb_IR: زیادکرد

en: insertion
ckb_IR: تێکردن

en: insertion: {text}
ckb_IR: جێگیرکردن: {text}

en: invalid
ckb_IR: پەسند نەکراو

en: invalid entry
ckb_IR: زانیاریەکی هەڵە

en: invisible
ckb_IR: نادیار

en: invoke
ckb_IR: بانگبکە

en: italic
ckb_IR: لار

en: item
ckb_IR: بڕگە

en: katakana
ckb_IR: کاتاکانا

en: katakana roman
ckb_IR: کاتاکانا رۆمانی

[ctx: keyLabel]
en: tab
ckb_IR: بازدەر

en: keyboard, all layouts
ckb_IR: تەختەکلیل، هەموو کڵێشەکان

en: label
ckb_IR: لکێنە

en: landmark
ckb_IR: نیشانە

[ctx: languageName]
en: Aragonese
ckb_IR: ئێرەگۆنیز

[ctx: languageName]
en: Burmese
ckb_IR: بۆرمی

[ctx: languageName]
en: Central Kurdish
ckb_IR: کوردی ناوەڕاست

[ctx: languageName]
en: Northern Kurdish
ckb_IR: کوردی باکوری

[ctx: languageName]
en: Somali
ckb_IR: سۆماڵی

en: laptop
ckb_IR: لاپتۆپ

en: layered pane
ckb_IR: پەنجەرەی چینکراو

en: layout tables off
ckb_IR: ریزبەستی خشتەکان کوژاوە

en: layout tables on
ckb_IR: ریزبەستی خشتەکان هەڵکراوە

en: ldesc
ckb_IR: باسکردنی درێژ

en: left
ckb_IR: چەپ

en: left alt
ckb_IR: ئاڵتی چەپ

en: left arrow
ckb_IR: تیری چەپ

en: left control
ckb_IR: کۆنتڕۆڵی چەپ

en: left edge
ckb_IR: لێواری چەپ

en: left indent
ckb_IR: بۆشایی چەپ

en: left shift
ckb_IR: شیفتی چەپ

en: left windows
ckb_IR: پەنجەرەکانی چەپ

en: level %s
ckb_IR: ئاستی %s

en: line
ckb_IR: هێڵ

en: line %s
ckb_IR: هێڵی %s

[ctx: line indentation setting]
en: Speech
ckb_IR: ووتار

en: line scroll
ckb_IR: کێشانی هێڵ

en: line spacing %s
ckb_IR: بۆشایی نێوان ڕیزەکان %s

[ctx: line spacing value]
en: 1.5 lines
ckb_IR: 1.5 هێڵ

[ctx: line spacing value]
en: at least %.1f pt
ckb_IR: بە لایەنی کەمەوە %.1f خاڵ

[ctx: line spacing value]
en: double
ckb_IR: دوو هێندە

[ctx: line spacing value]
en: exactly {space:.1f} pt
ckb_IR: {space:.1f} خاڵی ڕێک

[ctx: line spacing value]
en: single
ckb_IR: تاک

en: linear gradient
ckb_IR: ڕەنگی گۆڕاوی هێڵی

en: link
ckb_IR: به‌سته‌ر

en: linked
ckb_IR: بەستراوە

en: list
ckb_IR: لیست

en: list item
ckb_IR: بڕگەی لیست

en: lmk
ckb_IR: نیشانە

en: lnk
ckb_IR: بەستەر

en: low importance
ckb_IR: گرنگی کەم

en: lst
ckb_IR: لیست

en: lv %s
ckb_IR: ئاست %s

en: manual
ckb_IR: دەستی

en: marked
ckb_IR: نیشانەکراوە

en: math
ckb_IR: بیركاری

en: media player
ckb_IR: لێدەری میدیا

en: medium
ckb_IR: ناوەند

en: medium dash dot
ckb_IR: هێڵدار خاڵکراوی ناوەند

en: medium dash dot dot
ckb_IR: هێڵدار خاڵکراو خاڵکراوی ناوەند

en: medium dashed
ckb_IR: هێڵداری ناوەند

en: meeting request
ckb_IR: داواکاری کۆبوونەوە

en: menu
ckb_IR: پێرست

en: menu bar
ckb_IR: شوێنی پێرست

en: menu button
ckb_IR: دوگمەی پێڕست

en: menu item
ckb_IR: ‏بڕگەی پێرست

en: mln
ckb_IR: فرە دێر

en: mnu
ckb_IR: پێرست

en: mnubar
ckb_IR: شریتی لیستەکان

en: mnubtn
ckb_IR: دوگمەی پێڕست

en: mnuitem
ckb_IR: بڕگەی پێرست

en: modal
ckb_IR: پەنجەرەی کردار

en: moved from
ckb_IR: گواسترایەوە لە

en: moved to
ckb_IR: گواسترایەوە بۆ

en: moves to the first table column
ckb_IR: دەڕوات بۆ یەکەم ستوونی خشتەکە

en: moves to the first table row
ckb_IR: دەڕوات بۆ یەکەم ڕیزی خشتەکە

en: moves to the last table column
ckb_IR: دەڕوات بۆ کۆتا ستوونی خشتەکە

en: moves to the last table row
ckb_IR: دەڕوات بۆ کۆتا ڕیزی خشتەکە

en: moves to the next annotation
ckb_IR: دەڕوات بۆ یاداشتی داهاتوو

en: moves to the next article
ckb_IR: دەڕوات بۆ وتاری داهاتوو

en: moves to the next block quote
ckb_IR: دەڕوات بۆ بەستەری داهاتووی سەردان کراو

en: moves to the next button
ckb_IR: دەڕوات دوگمەی داهاتوو

en: moves to the next check box
ckb_IR: دەڕوات بۆ خانەی دیاریکردنی داهاتوو

en: moves to the next combo box
ckb_IR: دەڕوات بۆ سندووقی کۆمبۆ داهاتوو

en: moves to the next edit field
ckb_IR: دەڕوات بۆ خانەی بژارکردنی داهاتوو

en: moves to the next embedded object
ckb_IR: دەڕوات بۆ تەنی تێخراوی داهاتوو

en: moves to the next error
ckb_IR: دەڕوات بۆ هەڵەی داهاتوو

en: moves to the next form field
ckb_IR: دەڕوات بۆ خانەی داهاتوو

en: moves to the next frame
ckb_IR: دەڕوات بۆ چوارچێوەی داهاتوو

en: moves to the next graphic
ckb_IR: دەڕوات بۆ گرافیکی داهاتوو

en: moves to the next grouping
ckb_IR: دەڕوات بۆ گروپی داهاتوو

en: moves to the next heading
ckb_IR: دەڕوات بۆ سەردێڕی داهاتوو

en: moves to the next heading at level 1
ckb_IR: دەڕوات بۆ سەردێڕی داهاتوو لە ئاستی ١

en: moves to the next heading at level 2
ckb_IR: دەڕوات بۆ سەردێڕی داهاتوو لە ئاستی ٢

en: moves to the next heading at level 3
ckb_IR: دەڕوات بۆ سەردێڕی داهاتوو لە ئاستی ٣

en: moves to the next heading at level 4
ckb_IR: دەڕوات بۆ سەردێڕی داهاتوو لە ئاستی ٤

en: moves to the next heading at level 5
ckb_IR: دەڕوات بۆ سەردێڕی داهاتوو لە ئاستی ٥

en: moves to the next heading at level 6
ckb_IR: دەڕوات بۆ سەردێڕی داهاتوو لە ئاستی ٦

en: moves to the next landmark
ckb_IR: دەڕوات بۆ نیشانەی داهاتوو

en: moves to the next link
ckb_IR: دەڕوات بۆ بەستەری داهاتوو

en: moves to the next list
ckb_IR: دەڕوات بۆ لیستی داهاتوو

en: moves to the next list item
ckb_IR: دەڕوات بۆ بڕگەی داهاتووی لیست

en: moves to the next radio button
ckb_IR: دەڕوات بۆ دوگمەی ڕادیۆی داهاتوو

en: moves to the next separator
ckb_IR: دەڕوات بۆ جیاکەری داهاتوو

en: moves to the next table
ckb_IR: دەڕوات بۆ خشتەی داهاتوو

en: moves to the next table column
ckb_IR: دەڕوات بۆ ستوونی داهاتووی خشتەکە

en: moves to the next table row
ckb_IR: دەڕوات بۆ ڕیزی داهاتووی خشتەکە

en: moves to the next unvisited link
ckb_IR: دەڕوات بۆ بەستەری داهاتووی سەردان نەکراو

en: moves to the next visited link
ckb_IR: دەڕوات بۆ بەستەری داهاتووی سەردان کراو

en: moves to the previous annotation
ckb_IR: دەڕوات بۆ یاداشتی پێشوو

en: moves to the previous article
ckb_IR: دەڕوات بۆ وتاری پێشوو

en: moves to the previous block quote
ckb_IR: دەڕوات بۆ بەستەری پێشووی سەردان کراو

en: moves to the previous button
ckb_IR: دەڕوات بۆ دوگمەی پێشوو

en: moves to the previous check box
ckb_IR: دەڕوات بۆ خانەی دیاریکردنی پێشوو

en: moves to the previous combo box
ckb_IR: دەڕوات بۆ سندووقی کۆمبۆ پێشوو

en: moves to the previous edit field
ckb_IR: دەڕوات بۆ خانەی بژارکردنی پێشوو

en: moves to the previous embedded object
ckb_IR: دەڕوات بۆ تەنی تێخراوی پێشوو

en: moves to the previous error
ckb_IR: دەڕوات بۆ هەڵەی پێشوو

en: moves to the previous form field
ckb_IR: دەڕوات بۆ خانەی پێشوو

en: moves to the previous frame
ckb_IR: دەڕوات بۆ چوارچێوەی پێشوو

en: moves to the previous graphic
ckb_IR: دەڕوات بۆ گرافیکی پێشوو

en: moves to the previous grouping
ckb_IR: دەڕوات بۆ گروپی پێشوو

en: moves to the previous heading
ckb_IR: دەڕوات بۆ سەردێڕی پێشوو

en: moves to the previous heading at level 1
ckb_IR: دەڕوات بۆ سەردێڕی پێشوو لە ئاستی ١

en: moves to the previous heading at level 2
ckb_IR: دەڕوات بۆ سەردێڕی پێشوو لە ئاستی ٢

en: moves to the previous heading at level 3
ckb_IR: دەڕوات بۆ سەردێڕی پێشوو لە ئاستی ٣

en: moves to the previous heading at level 4
ckb_IR: دەڕوات بۆ سەردێڕی پێشوو لە ئاستی ٤

en: moves to the previous heading at level 5
ckb_IR: دەڕوات بۆ سەردێڕی پێشوو لە ئاستی ٥

en: moves to the previous heading at level 6
ckb_IR: دەڕوات بۆ سەردێڕی پێشوو لە ئاستی ٦

en: moves to the previous landmark
ckb_IR: دەڕوات بۆ نیشانەی پێشوو

en: moves to the previous link
ckb_IR: دەڕوات بۆ بەستەری پێشوو

en: moves to the previous list
ckb_IR: دەڕوات بۆ لیستی پێشوو

en: moves to the previous list item
ckb_IR: دەڕوات بۆ بڕگەی پێشووی لیست

en: moves to the previous radio button
ckb_IR: دەڕوات بۆ دوگمەی ڕادیۆی پێشوو

en: moves to the previous separator
ckb_IR: دەڕوات بۆ جیاکەری پێشوو

en: moves to the previous table
ckb_IR: دەڕوات بۆ خشتەی پێشوو

en: moves to the previous table column
ckb_IR: دەڕوات بۆ ستوونی پێشووی خشتەکە

en: moves to the previous table row
ckb_IR: دەڕوات بۆ ڕیزی پێشووی خشتەکە

en: moves to the previous unvisited link
ckb_IR: دەڕوات بۆ بەستەری پێشووی سەردان نەکراو

en: moves to the previous visited link
ckb_IR: دەڕوات بۆ بەستەری پێشووی سەردان کراو

en: multi line
ckb_IR: فرە دێڕ

en: mute
ckb_IR: دەنگ بڕین

en: new column section break
ckb_IR: ناوبڕی بەشی ستوونی نوێ

en: new page section break
ckb_IR: ناوبڕی بەشی لاپەڕەی نوێ

en: next track
ckb_IR: ‏تڕاکی داهاتوو

en: no bold
ckb_IR: تۆخ نییە

en: no border lines
ckb_IR: بێ هێڵی سنوور

en: no change from point {previousIndex},
ckb_IR: هیچ گۆڕانکاریەک لە خاڵی {previousIndex},

en: no first line indent
ckb_IR: بێ بۆشایی دان بە ڕیزی یەکەم

en: no hanging indent
ckb_IR: بێ بۆشایی نەدان بە ڕیزی یەکەم لە دەق

en: no highlight
ckb_IR: ئاماژەپێکردن نییە

en: no indent
ckb_IR: بێ بۆشایی

en: no italic
ckb_IR: لار نییە

en: no left indent
ckb_IR: بێ بۆشایی چەپ

en: no more text after a block of links
ckb_IR: دوای بلۆکێک لە بەستەرەکان دەقێکی زیاتر نەبێت

en: no more text before a block of links
ckb_IR: پێش بلۆکێک لە بەستەرەکان دەقێکی زیاتر نەبێت

en: no next annotation
ckb_IR: یاداشتی داهاتوو بوونی نییە

en: no next article
ckb_IR: وتاری داهاتوو بوونی نییە

en: no next block quote
ckb_IR: سەردێدڕی داهاتوو بوونی نییە

en: no next button
ckb_IR: دوگمەی داهاتوو بوونی نییە

en: no next check box
ckb_IR: خانەی دیاریکردنی داهاتوو بوونی نییە

en: no next combo box
ckb_IR: سندووقی کۆمبۆ داهاتوو بوونی نییە

en: no next edit field
ckb_IR: خانەی بژارکردنی داهاتوو بوونی نییە

en: no next embedded object
ckb_IR: تەنی تێخراوی داهاتوو بوونی نییە

en: no next error
ckb_IR: هەڵەی داهاتوو بوونی نییە

en: no next form field
ckb_IR: خانەی داهاتوو بوونی نییە

en: no next frame
ckb_IR: چوارچێوەی داهاتوو بوونی نییە

en: no next graphic
ckb_IR: گرافیکی داهاتوو بوونی نییە

en: no next grouping
ckb_IR: گروپی داهاتوو بوونی نییە

en: no next heading
ckb_IR: سەردێدڕی داهاتوو بوونی نییە

en: no next heading at level 1
ckb_IR: سەردێدڕی داهاتوو بوونی نییە لە ئاستی ١

en: no next heading at level 2
ckb_IR: سەردێدڕی داهاتوو بوونی نییە لە ئاستی ٢

en: no next heading at level 3
ckb_IR: سەردێدڕی داهاتوو بوونی نییە لە ئاستی ٣

en: no next heading at level 4
ckb_IR: سەردێدڕی داهاتوو بوونی نییە لە ئاستی ٤

en: no next heading at level 5
ckb_IR: سەردێدڕی داهاتوو بوونی نییە لە ئاستی ٥

en: no next heading at level 6
ckb_IR: سەردێدڕی داهاتوو بوونی نییە لە ئاستی ٥

en: no next landmark
ckb_IR: نیشانەی داهاتوو بوونی نییە

en: no next link
ckb_IR: بەستەری داهاتوو بوونی نییە

en: no next list
ckb_IR: لیستی داهاتوو بوونی نییە

en: no next list item
ckb_IR: بڕگەی داهاتووی لیست بوونی نییە

en: no next radio button
ckb_IR: دوگمەی ڕادیۆی داهاتوو بوونی نییە

en: no next separator
ckb_IR: جیاکەری داهاتوو بوونی نییە

en: no next table
ckb_IR: خشتەی داهاتوو بوونی نییە

en: no next unvisited link
ckb_IR: بەستەری داهاتووی سەردان نەکراو بوونی نییە

en: no next visited link
ckb_IR: بەستەری داهاتووی سەردانکراو بوونی نییە

en: no previous annotation
ckb_IR: یاداشتی پێشوو بوونی نییە

en: no previous article
ckb_IR: وتاری پێشوو بوونی نییە

en: no previous block quote
ckb_IR: یاداشتی پێشوو بوونی نییە

en: no previous button
ckb_IR: دوگمەی پێشوو بوونی نییە

en: no previous check box
ckb_IR: خانەی دیاریکردنی پێشوو بوونی نییە

en: no previous combo box
ckb_IR: سندووقی کۆمبۆ پێشوو بوونی نییە

en: no previous edit field
ckb_IR: خانەی بژارکردنی پێشوو بوونی نییە

en: no previous embedded object
ckb_IR: تەنی تێخراوی پێشوو بوونی نییە

en: no previous error
ckb_IR: هەڵەی پێشوو بوونی نییە

en: no previous form field
ckb_IR: خانەی پێشوو بوونی نییە

en: no previous frame
ckb_IR: چوارچێوەی پێشوو بوونی نییە

en: no previous graphic
ckb_IR: گرافیکی پێشوو بوونی نییە

en: no previous grouping
ckb_IR: گروپی پێشوو بوونی نییە

en: no previous heading
ckb_IR: سەردێڕی پێشوو بوونی نییە

en: no previous heading at level 1
ckb_IR: سەردێڕی پێشوو بوونی نییە لە ئاستی ١

en: no previous heading at level 2
ckb_IR: سەردێڕی پێشوو بوونی نییە لە ئاستی ٢

en: no previous heading at level 3
ckb_IR: سەردێڕی پێشوو بوونی نییە لە ئاستی ٣

en: no previous heading at level 4
ckb_IR: سەردێڕی پێشوو بوونی نییە لە ئاستی ٤

en: no previous heading at level 5
ckb_IR: سەردێڕی پێشوو بوونی نییە لە ئاستی ٥

en: no previous heading at level 6
ckb_IR: سەردێڕی پێشوو بوونی نییە لە ئاستی ٦

en: no previous landmark
ckb_IR: نیشانەی پێشوو بوونی نییە

en: no previous link
ckb_IR: بەستەری پێشوو بوونی نییە

en: no previous list
ckb_IR: لیستی پێشوو بوونی نییە

en: no previous list item
ckb_IR: بڕگەی پێشووی لیست بوونی نییە

en: no previous radio button
ckb_IR: دوگمەی ڕادیۆی پێشوو بوونی نییە

en: no previous separator
ckb_IR: جیاکەری پێشوو بوونی نییە

en: no previous table
ckb_IR: خشتەی پێشوو بوونی نییە

en: no previous unvisited link
ckb_IR: بەستەری پێشووی سەردان نەکراو بوونی نییە

en: no previous visited link
ckb_IR: بەستەری پێشووی سەردانکراو بوونی نییە

en: no revised %s
ckb_IR: پێدانەچووەتەوە %s

en: no right indent
ckb_IR: بێ بۆشایی ڕاست

en: no status bar information
ckb_IR: هیچ زانیاریەکی شریتی ڕەوش نییە

en: no strikethrough
ckb_IR: هێڵی بەسەردانەهاتووە

en: none
ckb_IR: هیچیان

en: normal configuration
ckb_IR: شێوەپێدانە ئاساییەکان

en: normal configuration profile active
ckb_IR: شێوەپێدانی ئاسایی پڕۆفایل چالاك کرا

en: not %s
ckb_IR: %s نییە

en: not checked
ckb_IR: نەپشکنراوە

en: not deleted
ckb_IR: نەسڕاوەتەوە

en: not emphasised
ckb_IR: جەختی لەسەرنەکراوەتەوە

en: not hidden
ckb_IR: نەشاردراوەتەوە

en: not inserted
ckb_IR: تێنەکراوە

en: not marked
ckb_IR: نیشانەنەکراوە

en: not pressed
ckb_IR: دانەگیراوە

en: not selected
ckb_IR: دیارینەکراوە

en: not strong
ckb_IR: بەهێز نییە

en: not underlined
ckb_IR: هێڵی بە ژێردا نەهاتووە

en: note
ckb_IR: تێبینی

en: nsel
ckb_IR: نیشان نەکراو

en: num lock
ckb_IR: نەم ڵۆك

en: numLock numpad 0
ckb_IR: قفڵی ژمارە نەمپاد ٠

en: numLock numpad 1
ckb_IR: قفڵی ژمارە نەمپاد ١

en: numLock numpad 2
ckb_IR: قفڵی ژمارە نەمپاد ٢

en: numLock numpad 3
ckb_IR: قفڵی ژمارە نەمپاد ٣

en: numLock numpad 4
ckb_IR: قفڵی ژمارە نەمپاد ٤

en: numLock numpad 5
ckb_IR: قفڵی ژمارە نەمپاد ٥

en: numLock numpad 6
ckb_IR: قفڵی ژمارە نەمپاد ٦

en: numLock numpad 7
ckb_IR: قفڵی ژمارە نەمپاد ٧

en: numLock numpad 8
ckb_IR: قفڵی ژمارە نەمپاد ٨

en: numLock numpad 9
ckb_IR: قفڵی ژمارە نەمپاد ٩

en: numpad 1
ckb_IR: نەمپاد ١

en: numpad 2
ckb_IR: نەمپاد ٢

en: numpad 3
ckb_IR: نەمپاد ٣

en: numpad 4
ckb_IR: نەمپاد ٤

en: numpad 5
ckb_IR: نەمپاد ٥

en: numpad 6
ckb_IR: نەمپاد ٦

en: numpad 7
ckb_IR: نەمپاد ٧

en: numpad 8
ckb_IR: نەمپاد ٨

en: numpad 9
ckb_IR: نەمپاد ٩

en: numpad decimal
ckb_IR: نەمپاد ژمارەی دەیی

en: numpad delete
ckb_IR: سڕینەوە لە تەختەی ژمارەکان

en: numpad divide
ckb_IR: نەمپاد دابەش

en: numpad enter
ckb_IR: ئینتەر لە تەختەی ژمارەکان

en: numpad insert
ckb_IR: نەمپاد خستنەناو

en: numpad minus
ckb_IR: نەمپاد لێدەرکردن

en: numpad multiply
ckb_IR: نەمپاد لێکدان

en: numpad plus
ckb_IR: نەمپاد کۆکردنەوە

en: object has no location
ckb_IR: ئامراز شوێنی نییە

en: object mode
ckb_IR: دۆخی ئامراز

en: obscured
ckb_IR: شاردیەوە

en: odd pages section break
ckb_IR: ناوبڕی بەشی لاپەڕە تاکەکان

en: off
ckb_IR: ناچالاك کردن

en: off screen
ckb_IR: لە دەرەوەی ڕوونما

en: on
ckb_IR: چالاك کردن

en: option pane
ckb_IR: پەنجەرەی بژاردە

en: other item
ckb_IR: بڕگەی تر

en: out of %s
ckb_IR: %s نەماوە

en: out of bookmark
ckb_IR: نیشانەکراو نەماوە

en: out of comment
ckb_IR: لێدوان نەماوە

en: out of grammar error
ckb_IR: هەڵە لە ڕێزمان نەماوە

en: out of popular highlight
ckb_IR: لە دەرەوەی ئاماژەپێکردنی بەناوبانگ

en: out of spelling error
ckb_IR: هەڵەی ڕێنووسی نییە

en: out of table
ckb_IR: خشتە نەماوە

en: overflowing
ckb_IR: لەسەر ڕژان

en: page
ckb_IR: لاپەڕە

en: page %s
ckb_IR: لاپەڕەی %s

en: page down
ckb_IR: پەڕەی خوارەوە

en: page up
ckb_IR: پەڕەی سەرەوە

en: pane
ckb_IR: پەنجەرە

en: panel
ckb_IR: په‌ڕه‌

en: paragraph
ckb_IR: بڕگه‌

en: paragraph number
ckb_IR: ژمارەی بڕگە

en: paragraph property
ckb_IR: تایبەتمەندی بڕگە

en: password edit
ckb_IR: دەستکاریکردنی وشەی تێپەڕ

en: pinned
ckb_IR: بەستراوە

en: play pause
ckb_IR: لێدان وەستانێکی کاتی

en: pnl
ckb_IR: په‌ڕه‌

en: pressed
ckb_IR: داگیراوە

en: previous track
ckb_IR: تڕاکی پێشوو

en: prgbar
ckb_IR: شریتی پێشکەوتن

en: print screen
ckb_IR: چاپکردنی شاشە

en: progress bar
ckb_IR: میلی پێشکەوتن

en: property
ckb_IR: تایبەتمەندی

en: property page
ckb_IR: پەڕەی تایبەتمەندی

en: protected
ckb_IR: پارێزراوە

en: pwdedt
ckb_IR: گۆڕینی وشەی تێپەر

en: quadruple {action}
ckb_IR: چوار ئەوەندە {action}

en: radio button
ckb_IR: دوگمەی ڕادیۆ

en: radio menu item
ckb_IR: بڕگەی پێڕستی رادیۆ

en: rbtn
ckb_IR: دوگمەی رادیۆ

en: read only
ckb_IR: تەنها خوێندنەوە

en: received: %s
ckb_IR: وەرگیراوە: %s

en: reconcile
ckb_IR: بگەڕێوە باری پێشتر

en: rectangular gradient
ckb_IR: ڕەنگی گۆڕاوی چوارگۆشەیی

en: redundant object
ckb_IR: ئامرازی دووبارە

en: refresh
ckb_IR: تازەکردنەوە

en: region
ckb_IR: هەرێم

[ctx: repeat]
en: off
ckb_IR: ناچاڵاکە

[ctx: repeat]
en: on
ckb_IR: چاڵاکە

en: replace
ckb_IR: لە جێ دانان

en: replied
ckb_IR: وەڵامدراوەتەوە

en: replied all
ckb_IR: وەڵامی هەمووی دراوەتەوە

en: report CLDR characters off
ckb_IR: ناچالاك کردنی ڕاگەیاندنی پیتەکانی CLDR

en: report CLDR characters on
ckb_IR: چالاك کردنی ڕاگەیاندنی پیتەکانی CLDR

en: report alignment off
ckb_IR: ڕاگەیاندنی یەکخستنی نووسین ناچاڵاک دەکات

en: report alignment on
ckb_IR: ڕاگەیاندنی یەکخستنی نووسین چاڵاک دەکات

en: report articles off
ckb_IR: نا چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی بابەتەکان

en: report articles on
ckb_IR: چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی بابەتەکان

en: report block quotes off
ckb_IR: نا چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی پارچە نووسینە وەرگیراوەکان

en: report block quotes on
ckb_IR: چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی پارچە نووسینە وەرگیراوەکان

en: report colors off
ckb_IR: ڕاگەیاندنی ڕەنگەکان ناچاڵاک دەکات

en: report colors on
ckb_IR: ڕاگەیاندنی ڕەنگەکان چاڵاک دەکات

en: report comments off
ckb_IR: نا چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی سەرنجەکان

en: report comments on
ckb_IR: چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی سەرنجەکان

en: report dynamic content changes off
ckb_IR: ناچالاك کردنی ڕاگەیاندنی گۆڕانکاریە بزۆکەکانی ناوەڕۆك

en: report dynamic content changes on
ckb_IR: چالاك کردنی ڕاگەیاندنی گۆڕانکاریە بزۆکەکانی ناوەڕۆك

en: report emphasis off
ckb_IR: ڕاگەیاندنی جەختکردنەوە ناچاڵاک دەکات

en: report emphasis on
ckb_IR: ڕاگەیاندنی جەختکردنەوە چاڵاک دەکات

en: report font attributes off
ckb_IR: ڕاگەیاندنی تایبەتمەندیەکانی فۆنت ناچاڵاک دەکات

en: report font attributes on
ckb_IR: ڕاگەیاندنی تایبەتمەندیەکانی فۆنت چاڵاک دەکات

en: report font name off
ckb_IR: ڕاگەیاندنی ناوی فۆنت ناچاڵاک دەکات

en: report font name on
ckb_IR: ڕاگەیاندنی ناوی فۆنت چاڵاک دەکات

en: report font size off
ckb_IR: ڕاگەیاندنی گۆڕانی قەبارەی فۆنتەکان ناچاڵاک دەکات

en: report font size on
ckb_IR: ڕاگەیاندنی گۆڕانی قەبارەی فۆنتەکان چاڵاک دەکات

en: report frames off
ckb_IR: نا چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی چوارچێوە

en: report frames on
ckb_IR: چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی چوارچێوە

en: report graphics off
ckb_IR: نا چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی گرافیكەکان

en: report graphics on
ckb_IR: چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی گرافیكەکان

en: report groupings off
ckb_IR: نا چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی پۆلێنکردنەکان

en: report groupings on
ckb_IR: چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی پۆلێنکردنەکان

en: report headings off
ckb_IR: نا چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی سەردێڕەکان

en: report headings on
ckb_IR: چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی سەردێڕەکان

en: report highlighted off
ckb_IR: ڕاگەیاندنی نووسینی دیاریکراو ناچاڵاک دەکات

en: report highlighted on
ckb_IR: ڕاگەیاندنی نووسینی دیاریکراو چاڵاک دەکات

en: report if clickable off
ckb_IR: نا چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی توانای کلیک کردن

en: report if clickable on
ckb_IR: چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی توانای کلیک کردن

en: report landmarks and regions off
ckb_IR: نا چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی شوێنە گرینگەکان و ناوچەکان

en: report landmarks and regions on
ckb_IR: چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی شوێنە گرینگەکان و ناوچەکان

en: report line numbers off
ckb_IR: ڕاگەیاندنی ژمارەی ڕیزەکان ناچاڵاک دەکات

en: report line numbers on
ckb_IR: ڕاگەیاندنی ژمارەی ڕیزەکان چاڵاک دەکات

en: report line spacing off
ckb_IR: نا چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی دووری هێڵەکان

en: report line spacing on
ckb_IR: چالاكردنی ڕاپۆرتکردنی دووری هێڵەکان

en: report links off
ckb_IR: نا چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی بەستەرەکان

en: report links on
ckb_IR: چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی بەستەرەکان

en: report lists off
ckb_IR: نا چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی لیستەکان

en: report lists on
ckb_IR: چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی لیستەکان

en: report pages off
ckb_IR: ڕاگەیاندنی لاپەڕەکان ناچاڵاک دەکات

en: report pages on
ckb_IR: ڕاگەیاندنی لاپەڕەکان چاڵاک دەکات

en: report paragraph indentation off
ckb_IR: ناچالاک کردنی ڕاپۆرتکردنی بۆشایی بەجێهێڵدراوی دێڕی بڕگە

en: report paragraph indentation on
ckb_IR: چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی بۆشایی بەجێهێڵدراوی دێڕ لە قسەکردن

en: report revisions off
ckb_IR: ڕاگەیاندنی پێداچوونەوە ناچاڵاک دەکات

en: report revisions on
ckb_IR: ڕاگەیاندنی پێداچوونەوە چاڵاک دەکات

en: report spelling errors off
ckb_IR: نا چالاك کردنی ڕاگەیاندنی هەڵەی ڕێنووسی

en: report spelling errors on
ckb_IR: چالاك کردنی ڕاگەیاندنی هەڵەی ڕێنووسی

en: report style off
ckb_IR: ڕاگەیاندنی گۆڕانی شێواز ناچاڵاک دەکات

en: report style on
ckb_IR: ڕاگەیاندنی گۆڕانی شێواز چاڵاک دەکات

en: report superscripts and subscripts off
ckb_IR: ڕاگەیاندنی هێمای سەرەوە و خوارەوەی پیتەکان ناچاڵاک دەکات

en: report superscripts and subscripts on
ckb_IR: ڕاگەیاندنی هێمای سەرەوە و خوارەوەی پیتەکان چاڵاک دەکات

en: report table cell coordinates off
ckb_IR: ناچالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی پۆوتانی خانەی خشتەکان

en: report table cell coordinates on
ckb_IR: چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی پۆوتانی خانەی خشتەکان

en: report tables off
ckb_IR: نا چالاك کردنی ڕاپۆرتکردنی خشتەکان

en: report tables on
ckb_IR: چالاكردنی ڕاپۆر کردنی خشتەکان

en: req
ckb_IR: داواکردن

en: required
ckb_IR: پێویستە

en: reverse diagonal stripe
ckb_IR: هێڵی تیرەیی پێچەوانە

en: revised %s
ckb_IR: پێداچووەتەوە %s

en: rgn
ckb_IR: هەرێم

en: rich edit
ckb_IR: دەستکاریکردنی چڕ

en: right
ckb_IR: ڕاست

en: right alt
ckb_IR: ئاڵتی ڕاست

en: right arrow
ckb_IR: تیری ڕاست

en: right control
ckb_IR: کۆنتڕۆڵی ڕاست

en: right edge
ckb_IR: لێواری ڕاست

en: right indent
ckb_IR: بۆشایی ڕاست

en: right shift
ckb_IR: شیفتی ڕاست

en: right windows
ckb_IR: پەنجەرەکانی ڕاست

en: ro
ckb_IR: تەنها خوێندراو

en: root pane
ckb_IR: پەنجەرەی بنەڕەت

en: row
ckb_IR: ڕیز

en: row %s
ckb_IR: ڕیزی %s

en: row header
ckb_IR: ناونیشانی ڕیز

en: rslvd cmnt
ckb_IR: سەرنجی چارەسەرکراو

en: ruler
ckb_IR: ڕاستە

en: r{rowNumber}
ckb_IR: ڕێز{rowNumber}

en: r{rowNumber}-{rowSpan}
ckb_IR: ڕێز{rowNumber}-{rowSpan}

[ctx: script category]
en: Tools
ckb_IR: ئامرازەكان

en: scrlbar
ckb_IR: میلی کێشان

en: scroll bar
ckb_IR: میلی کێشان

en: scroll lock
ckb_IR: قفڵی کێشان

en: scroll pane
ckb_IR: پەنجەرەی کێشان

en: search page
ckb_IR: پەڕی گەڕان

en: sect
ckb_IR: بەش

en: section
ckb_IR: بەش

en: section %s
ckb_IR: بەشی %s

en: section property
ckb_IR: تایبەتمەندی بەش

en: sel
ckb_IR: نیشانکراو

en: selectable
ckb_IR: هەڵدەبژێردرێت

en: selected
ckb_IR: دیاریکراوە

en: selected %s
ckb_IR: %s هەڵبژێردرا

en: selection removed
ckb_IR: هەڵبژاردن لابرا

en: sent: %s
ckb_IR: نێردرا: %s

en: separator
ckb_IR: جیاکەرەوە

en: series {number} {name}
ckb_IR: زنجیرەی {number} {name}

en: shape
ckb_IR: شێوه‌

[ctx: shape]
en: 'No' symbol
ckb_IR: هێمای 'نەخێر'

[ctx: shape]
en: 'Or' flowchart symbol
ckb_IR: هێمای 'یان' لە فڵەوچارت

[ctx: shape]
en: 10-point star
ckb_IR: ئه‌ستێره‌یه‌كی پێكهاتوو له‌ ده‌ خاڵ

[ctx: shape]
en: 12-point star
ckb_IR: ئه‌ستێره‌یه‌كی پێكهاتوو له‌ دوازده‌ خاڵ

[ctx: shape]
en: 16-point star
ckb_IR: ئه‌ستێره‌یه‌كی پێكهاتوو له‌ شازده‌ خاڵ

[ctx: shape]
en: 24-point star
ckb_IR: ئه‌ستێره‌یه‌كی پێكهاتوو له‌ بیستو چوار خاڵ

[ctx: shape]
en: 32-point star
ckb_IR: ئه‌ستێره‌یه‌كی پێكهاتوو له‌ سیو دوو خاڵ

[ctx: shape]
en: 4-point star
ckb_IR: ئه‌ستێره‌یه‌كی پێكهاتوو له‌ چوار خاڵ

[ctx: shape]
en: 5-point star
ckb_IR: ئه‌ستێره‌یه‌كی پێكهاتوو له‌ شه‌ش خاڵ

[ctx: shape]
en: 6-point star
ckb_IR: ئه‌ستێره‌یه‌كی پێكهاتوو له‌ شه‌ش خاڵ

[ctx: shape]
en: 7-point star
ckb_IR: ئه‌ستێره‌یه‌كی پێكهاتوو له‌ حه‌وت‌ خاڵ

[ctx: shape]
en: 8-point star
ckb_IR: ئه‌ستێره‌یه‌كی پێكهاتوو له‌ هه‌شت‌ خاڵ

[ctx: shape]
en: Alternate process flowchart symbol
ckb_IR: هێمای پڕۆسەی جێگرەوە لە فڵەوچارت

[ctx: shape]
en: Arc
ckb_IR: كەوانە

[ctx: shape]
en: Arrows pointing left right up and down
ckb_IR: تیرە ئاڕاستەکراوەکانی چەپ ڕاست سەرەوە و خوارەوەیە

[ctx: shape]
en: Balloon
ckb_IR: باڵۆن

[ctx: shape]
en: Bent Up Arrow
ckb_IR: تیری سەروو- چەماوە

[ctx: shape]
en: Bent arrow
ckb_IR: تیرێكی چه‌ماوه‌

[ctx: shape]
en: Bevel
ckb_IR: بێڤێل

[ctx: shape]
en: Block arc
ckb_IR: بلۆكی كەوان

[ctx: shape]
en: Callout with Arrows pointing left right up and down
ckb_IR: ئاماژەکاری بە تیری ئاڕاستەکراو بۆ چەپ ڕاست سەرەوە و خوارەوە

[ctx: shape]
en: Callout with Double-ended horizontal Arrow
ckb_IR: تیری ئاسۆیی دووسەری ئاخاوتن

[ctx: shape]
en: Callout with Down Arrow
ckb_IR: تیری خوارەوەی ئاماژەکار

[ctx: shape]
en: Callout with Left Arrow
ckb_IR: تیری چەپی ئاخاوتن

[ctx: shape]
en: Callout with Right Arrow
ckb_IR: ئاماژەکاری بە تیری ڕاست

[ctx: shape]
en: Callout with UpArrow
ckb_IR: ئاماژەکاری بە تیری سەرەوە

[ctx: shape]
en: Callout with accent bar and callout line segments forming a U-shape
ckb_IR: ئاماژەکاری بە شریت و پارچەکانی هێڵی ئاماژەکردن کە شێوەی U پێکدێنێت

[ctx: shape]
en: Callout with angled callout line and accent bar
ckb_IR: ئاماژەکاری بە هێڵی گپشەدار و شریت

[ctx: shape]
en: Callout with angled line
ckb_IR: ئاماژەکاری بە هێڵی گۆشەدار

[ctx: shape]
en: Callout with arrows that point up and down
ckb_IR: ئاماژەکاری بەو تیرانەی ئاڕاستەیان بۆ سەرەوە و خوارەوەیە

[ctx: shape]
en: Callout with border and horizontal accent bar
ckb_IR: ئاماژەکاری بە سنوور و شریتی شێوە ئاسۆیی

[ctx: shape]
en: Callout with border, accent bar, and callout line segments forming a U-shape
ckb_IR: ئاماژەکاری بە سنوور، و شریت، و پارچەکانی هێڵی ئاماژەکردن کە شێوەی U پێکدێنێت

[ctx: shape]
en: Callout with border, angled callout line, and accent bar
ckb_IR: ئاماژەکاری بە سنوور، هێڵی گۆشەداری ئاماژەکار، و شریت

[ctx: shape]
en: Callout with border, diagonal straight line and accent bar
ckb_IR: ئاماژەکاری بە سنوور، لارەهێڵ و شریت

[ctx: shape]
en: Callout with callout line segments forming a U-shape
ckb_IR: ئاماژەکاری بە پارچەکانی هێڵی ئاماژەکردن کە شێوەی U پێکدێنێت

[ctx: shape]
en: Callout with diagonal callout line and accent bar
ckb_IR: ئاماژەکاری بە لارەهێڵی ئاماژەکاری و شریت

[ctx: shape]
en: Callout with diagonal straight line
ckb_IR: ئاماژەکاری بە لارەهێڵێکی ڕاست

[ctx: shape]
en: Callout with horizontal accent bar
ckb_IR: ئاماژەکاری بە شریتی شێوە ئاسۆیی

[ctx: shape]
en: Callout with horizontal line
ckb_IR: ئاماژەکاری بە هێڵی ئاسۆیی

[ctx: shape]
en: Callout with no border and angled callout line
ckb_IR: ئاماژەکاری بە بێسنوور و هێڵی گۆشەداری ئاماژەکار

[ctx: shape]
en: Callout with no border and callout line segments forming a U-shape
ckb_IR: ئاماژەکاری بە بێسنوور و پارچەکانی هێڵی ئاماژەکردن کە شێوەی U پێکدێنێت

[ctx: shape]
en: Callout with no border and diagonal callout line
ckb_IR: ئاماژەکاری بە بێسنوور و لارەهێڵی ئاماژەکار

[ctx: shape]
en: Can
ckb_IR: قوتوو

[ctx: shape]
en: Card flowchart symbol
ckb_IR: هێمای کارت لە فڵەوچارت

[ctx: shape]
en: Chart Plus symbol
ckb_IR: هێمای هێڵکاری کۆ

[ctx: shape]
en: Chart Star Symbol
ckb_IR: هێمای هێڵکاری ئەستێرە

[ctx: shape]
en: Chart X Symbol
ckb_IR: هێمای هێڵکاری چەوت

[ctx: shape]
en: Chevron
ckb_IR: تیر

[ctx: shape]
en: Circle with line through center
ckb_IR: بازنەی هێڵ بە ناوەڕاست داهاتوو

[ctx: shape]
en: Circular Arrow
ckb_IR: تیرێكی بازنه‌یی

[ctx: shape]
en: Cloud callout
ckb_IR: هەوری ئاماژەکار

[ctx: shape]
en: Cloud shape
ckb_IR: شێوه‌ی هه‌ور

[ctx: shape]
en: Collate flowchart symbol
ckb_IR: هێمای کۆکەرەوە لە فڵەوچارت

[ctx: shape]
en: Connector flowchart symbol
ckb_IR: هێمای پەیوەستکەر لە فڵەوچارت

[ctx: shape]
en: Corner
ckb_IR: گۆشە

[ctx: shape]
en: Counter-clockwise Circular arrow
ckb_IR: تیری چەماوەی بە ئاڕاستەی میلی کاتژمێر

[ctx: shape]
en: Cross
ckb_IR: خاچ

[ctx: shape]
en: Cube
ckb_IR: شەشپاڵو

[ctx: shape]
en: Curved Down Arrow
ckb_IR: تیری چەماوەبووی خوارەوە

[ctx: shape]
en: Curved Left Arrow
ckb_IR: تیری چەماوەبووی چەپ

[ctx: shape]
en: Curved Right Arrow
ckb_IR: تیری چەماوەبووی ڕاست

[ctx: shape]
en: Curved Up Arrow
ckb_IR: تیری چەماوەبووی بۆ سەرەوە

[ctx: shape]
en: Curved Up Ribbon banner
ckb_IR: لافیتەی چەماوەبووی قردێلەیی سەرەوە

[ctx: shape]
en: Curved arrow
ckb_IR: تیری چەماوە

[ctx: shape]
en: Data flowchart symbol
ckb_IR: هێمای داتا لە فڵەوچارت

[ctx: shape]
en: Decagon
ckb_IR: دە لا

[ctx: shape]
en: Decision flowchart symbol
ckb_IR: هێمای بڕیار لە فڵەوچارت

[ctx: shape]
en: Delay flowchart symbol
ckb_IR: هێمای دواخستن لە فڵەوچارت

[ctx: shape]
en: Diagonal stripe
ckb_IR: لارەهێڵ

[ctx: shape]
en: Diamond
ckb_IR: لەبزینە

[ctx: shape]
en: Direct access storage flowchart symbol
ckb_IR: هێمای ڕێپێدانی ڕاستەوخۆی بیرگە لە فڵەوچارت

[ctx: shape]
en: Display flowchart symbol
ckb_IR: هێمای پیشاندان لە فڵەوچارت

[ctx: shape]
en: Document flowchart symbol
ckb_IR: هێمای بەڵگەنامە لە فڵەوچارت

[ctx: shape]
en: Dodecagon
ckb_IR: دوازدە لا

[ctx: shape]
en: Donut
ckb_IR: دۆنەت

[ctx: shape]
en: Double brace
ckb_IR: دووانە برەیس

[ctx: shape]
en: Double bracket
ckb_IR: دووانە براکێت

[ctx: shape]
en: Double wave
ckb_IR: دووانە شەپۆل

[ctx: shape]
en: Double-ended Arrow pointing up and down
ckb_IR: تیری دووسەری ئاڕاستەکراو بۆ سەرەوە و خوارەوە

[ctx: shape]
en: Double-ended Circular arrow
ckb_IR: تیری چەماوەبووی دووسەر

[ctx: shape]
en: Double-ended horizontal Arrow
ckb_IR: تیری ئاسۆیی دووسەر

[ctx: shape]
en: Down Arrow
ckb_IR: تیری خوارەوە

[ctx: shape]
en: Explosion
ckb_IR: تەقینەوە

[ctx: shape]
en: Extract flowchart symbol
ckb_IR: هێمای دەرهێنان لە فڵەوچارت

[ctx: shape]
en: Folded corner
ckb_IR: گۆشەی قەدکراو

[ctx: shape]
en: Four small squares that define a rectangular shape
ckb_IR: چوار چوارگۆشەی بچوك کە شێوە لاکێشەیەك پێکدێنن

[ctx: shape]
en: Funnel
ckb_IR: ڕەحەتی

[ctx: shape]
en: Gear with nine teeth
ckb_IR: گێڕی نۆ ددانی

[ctx: shape]
en: Gear with six teeth
ckb_IR: گێڕی شەش ددانی

[ctx: shape]
en: Half of rectangular picture frame
ckb_IR: چوارچێوەی وێنەی نیوە لاکێشەیی

[ctx: shape]
en: Heart
ckb_IR: دڵ

[ctx: shape]
en: Heptagon
ckb_IR: حەوت لا

[ctx: shape]
en: Hexagon
ckb_IR: شەش لا

[ctx: shape]
en: Horizontal scroll
ckb_IR: کێشانی ئاسۆیی

[ctx: shape]
en: Incomplete Pie with wedge missing
ckb_IR: کولێرەی نا تەواوی ئەسپینە ونبوو

[ctx: shape]
en: Internal storage flowchart symbol
ckb_IR: هێمای بیرگەی ناوەکی لە فڵەوچارت

[ctx: shape]
en: Isosceles triangle
ckb_IR: سێگۆشەی دوولایەکسان

[ctx: shape]
en: Left Arrow
ckb_IR: تیری چەپ

[ctx: shape]
en: Left and up Arrows
ckb_IR: تیری چەپ و سەرەوە

[ctx: shape]
en: Left brace
ckb_IR: برەیسی چەپ

[ctx: shape]
en: Left bracket
ckb_IR: براکێتی چەپ

[ctx: shape]
en: Left right and up Arrows
ckb_IR: تیری ڕاست و چەپ و سەرەوە

[ctx: shape]
en: Lightning bolt
ckb_IR: هەورە بروسکە

[ctx: shape]
en: Line Callout
ckb_IR: هێڵی ئاماژەکار

[ctx: shape]
en: Line inverse
ckb_IR: هێڵی پێچەوانە

[ctx: shape]
en: Magnetic disk flowchart symbol
ckb_IR: هێمای دیسکی موگناتیسی لە فڵەوچارت

[ctx: shape]
en: Manual input flowchart symbol
ckb_IR: هێمای دەرخواردەی دەستی فڵەوچارت

[ctx: shape]
en: Manual operation flowchart symbol
ckb_IR: هێمای کرداری دەستی لە فڵەوچارت

[ctx: shape]
en: Math Addition symbol
ckb_IR: هێمای کۆکردنەوەی بیرکاری

[ctx: shape]
en: Math Division symbol
ckb_IR: هێمای دابەشکردنی بیرکاری

[ctx: shape]
en: Math Equivalence symbol
ckb_IR: هێمای یەکسانی بیرکاری

[ctx: shape]
en: Math Multiplication symbol
ckb_IR: هێمای لێکدانی بیرکاری

[ctx: shape]
en: Math Non-equivalence symbol
ckb_IR: هێمای نایەکسانی بیرکاری

[ctx: shape]
en: Math Subtraction symbol
ckb_IR: هێمای لێدەرکردنی بیرکاری

[ctx: shape]
en: Merge flowchart symbol
ckb_IR: هێمای یەکخستن لە فڵەوچارت

[ctx: shape]
en: Moon
ckb_IR: مانگ

[ctx: shape]
en: Multi-document flowchart symbol
ckb_IR: هێمای فرە-بەڵگەنامە لە فڵەوچارت

[ctx: shape]
en: Notched RightArrow
ckb_IR: تیری قرتێندراوی ڕاست

[ctx: shape]
en: Octagon
ckb_IR: هەشت گۆشه

[ctx: shape]
en: Off-page connector flowchart symbol
ckb_IR: هێمای پەیوەستکەری پەڕەیەکی جیاواز لە فڵەوچارت

[ctx: shape]
en: Offline storage flowchart symbol
ckb_IR: هێمای بیرگەی دەرهێڵ لە فڵەوچارت

[ctx: shape]
en: Oval
ckb_IR: هێلكەيى

[ctx: shape]
en: Oval-shaped callout
ckb_IR: ئاماژەکاری شێوە-هێلکەیی

[ctx: shape]
en: Parallelogram
ckb_IR: لاتەریب

[ctx: shape]
en: Pentagon
ckb_IR: پێنج گۆشە

[ctx: shape]
en: Plaque
ckb_IR: بازدەر

[ctx: shape]
en: Plaque Tabs
ckb_IR: بازدەرەکانی تەختە

[ctx: shape]
en: Predefined process flowchart symbol
ckb_IR: هێمای پڕۆسێسی پێشوەختە پێناسەکراو لە فڵەوچارت

[ctx: shape]
en: Preparation flowchart symbol
ckb_IR: هێمای ئامادەکاری لە فڵەوچارت

[ctx: shape]
en: Process flowchart symbol
ckb_IR: هێمای پڕۆسێس لە فڵەوچارت

[ctx: shape]
en: Punched tape flowchart symbol
ckb_IR: هێمای شریتی کونکراو لە فڵەوچارت

[ctx: shape]
en: Quarter Pie Wedge
ckb_IR: چارێگە پوازێکی پای

[ctx: shape]
en: Rectangle
ckb_IR: لاکێشە

[ctx: shape]
en: Rectangle with one rounded corner
ckb_IR: لاکێشەیەك بە یەك سووچی خڕەوە

[ctx: shape]
en: Rectangle with one snipped corner
ckb_IR: لاکێشەی یەك سووچ قرتێندراو

[ctx: shape]
en: Rectangle with one snipped corner and one rounded corner
ckb_IR: لاکێشەیەك بە یەك سووچ قرتێندراو و یەک سووچی خڕ

[ctx: shape]
en: Rectangle with two rounded corners diagonally-opposed
ckb_IR: لاکێشەیەك بە دوو سووچی خڕ لە ئاستێکی لێژ بەرامبەری یەکن

[ctx: shape]
en: Rectangle with two snipped corners diagonally-opposed
ckb_IR: لاکێشەی دوو سووچ قرتێندراو لە ئاستێکی لێژ بەرامبەری یەکن

[ctx: shape]
en: Rectangle with two snipped corners that share a side
ckb_IR: لاکێشەی دوو سووچ قرتێندراوی هەمان لا

[ctx: shape]
en: Rectangle with two-rounded corners that share a side
ckb_IR: لاکێشەیەك بە دوو سوچی خڕی هەمان لا

[ctx: shape]
en: Rectangular callout
ckb_IR: ئاماژەکاری لاکێشەیی

[ctx: shape]
en: Rectangular picture frame
ckb_IR: چوارچێوەی وێنەی لاکێشەیی

[ctx: shape]
en: Return
ckb_IR: گەڕانەوە

[ctx: shape]
en: Ribbon banner
ckb_IR: بانەری قردێلەیی

[ctx: shape]
en: Ribbon with left and right arrows
ckb_IR: قردێلەی سەرە تیری ڕاست و چەپ

[ctx: shape]
en: Right Arrow
ckb_IR: تیری ڕاست

[ctx: shape]
en: Right Arrow with Stripes
ckb_IR: تیری خەتداری ڕاست

[ctx: shape]
en: Right brace
ckb_IR: برەیسی ڕاست

[ctx: shape]
en: Right bracket
ckb_IR: براکێتی ڕاست

[ctx: shape]
en: Right triangle
ckb_IR: سێگۆشەی گۆشەوەستاو

[ctx: shape]
en: Rounded rectangle
ckb_IR: لاکێشەی سووچ خڕ

[ctx: shape]
en: Rounded rectangle-shaped callout
ckb_IR: لاکێشەی شێوە سووچ-خڕی ئاماژەکار

[ctx: shape]
en: Sequential access storage flowchart symbol
ckb_IR: هێمای ڕێپێدانی زنجیرەیی بیرگە لە فلەوچارت

[ctx: shape]
en: Smiley face
ckb_IR: ڕووخساری بە زەردەخەنە

[ctx: shape]
en: Sort flowchart symbol
ckb_IR: هێمای پۆل لە فڵەوچارت

[ctx: shape]
en: Stored data flowchart symbol
ckb_IR: هێمای داتای پاشەکەوتکراو لە فڵەوچارت

[ctx: shape]
en: Summing junction flowchart symbol
ckb_IR: هێمای گوژمەی یەکتربڕ لە فڵەوچارت

[ctx: shape]
en: Sun
ckb_IR: خۆر

[ctx: shape]
en: Terminator flowchart symbol
ckb_IR: هێمای کۆتایی پێ هێن لە فڵەوچارت

[ctx: shape]
en: Trapezoid
ckb_IR: نیمچە لاتەریب

[ctx: shape]
en: Trapezoid with asymmetrical non-parallel sides
ckb_IR: نیمچەلاتەریبی دوولا نایەکسانی نا تەریب

[ctx: shape]
en: U-shaped Arrow
ckb_IR: تیرێك له‌سه‌ر شێوه‌ی پیتی U

[ctx: shape]
en: Up Arrow
ckb_IR: تیری سەرەوە

[ctx: shape]
en: Vertical scroll
ckb_IR: کێشانی ستوونی

[ctx: shape]
en: Water droplet
ckb_IR: دڵۆپە ئاو

[ctx: shape]
en: Wave
ckb_IR: شەپۆل

[ctx: shape]
en: four snipped corners
ckb_IR: چوار گۆشەی قرتاو

en: shift
ckb_IR: شیفت

[ctx: shuffle]
en: off
ckb_IR: ناچاڵاکە

[ctx: shuffle]
en: on
ckb_IR: چاڵاکە

en: single {action}
ckb_IR: تاك  {action}

en: skips backward past a block of links
ckb_IR: بە بلۆکێکی بەستەرەکاندا تێدەپەڕێت بۆ دواوە

en: skips forward past a block of links
ckb_IR: بە بلۆکێکی بەستەرەکاندا تێدەپەڕێت بۆ پێشەوە

en: slanted dash dot
ckb_IR: هێڵدار خاڵکراوی لار

en: slice
ckb_IR: قاش

en: slider
ckb_IR: جوڵێنەر

en: solid
ckb_IR: جێگیر

en: sorted
ckb_IR: ڕیزکراوە

en: sorted asc
ckb_IR: ڕیزکراو لە بچووکەوە

en: sorted ascending
ckb_IR: ڕیزکردن بەرەو سەرەوە

en: sorted desc
ckb_IR: ڕیزکراو لە گەورەوە

en: sorted descending
ckb_IR: ڕیزکردن بەرەو خوارەوە

en: sound
ckb_IR: دەنگ

en: space
ckb_IR: بۆشایی

en: space with any dots
ckb_IR: بۆشایی لە هەر خاڵێک

en: space with dot
ckb_IR: بۆشایی لە گەڵ خاڵ

en: speak command keys off
ckb_IR: ووتنی دوگمەکانی فەرمان ناچاڵاک دەکات

en: speak command keys on
ckb_IR: ووتنی دوگمەکانی فەرمان چاڵاک دەکات

en: speak typed characters off
ckb_IR: ووتنی پیت و هێماکان ناچاڵاک دەکات

en: speak typed characters on
ckb_IR: ووتنی پیت و هێماکان چاڵاک دەکات

en: speak typed words off
ckb_IR: ووتنی وشەکان ناچاڵاک دەکات

en: speak typed words on
ckb_IR: ووتنی وشەکان چاڵاک دەکات

en: speech viewer disabled
ckb_IR: پیشاندەری وتار لەکارخرا

en: speech viewer enabled
ckb_IR: پیشاندەری وتار چالاککرا

[ctx: speechSymbols]
en: &Filter by:
ckb_IR: پاڵاوتن بەپێی:

en: spelling and grammar: {text}
ckb_IR: ڕێنووسی و ڕێزمانی: {text}

en: spelling error
ckb_IR: هەڵەی ڕێنووسی

en: spelling: {text}
ckb_IR: ڕێنووسکردن: {text}

en: spin button
ckb_IR: دوگمەی سوڕانەوە

en: splbtn
ckb_IR: دوگمەی جیاکردنەوە

en: split button
ckb_IR: دوگمەی جیاکردنەوە

en: split pane
ckb_IR: پەنجەرەی جیاکردنەوە

en: spnbtn
ckb_IR: دوگمەی سوڕانەوە

en: status bar
ckb_IR: میلی ڕەوش

en: stbar
ckb_IR: میلی ڕەوش

en: stop
ckb_IR: وەستاندن

en: strikethrough
ckb_IR: هێڵی بەسەرداهاتووە

en: strong
ckb_IR: بەهێز

en: style
ckb_IR: شێواز

en: style %s
ckb_IR: شێوازی %s

en: style definition
ckb_IR: پێناسەی شێواز

en: subMenu
ckb_IR: ‏پێڕستی لقی

en: subject: %s
ckb_IR: بابەت: %s

en: submnu
ckb_IR: ‏پێڕستی لقی

en: subscript
ckb_IR: ژێرنووس

en: superscript
ckb_IR: سەرنووس

[ctx: symbolLevel]
en: all
ckb_IR: هه‌مووی

[ctx: symbolLevel]
en: character
ckb_IR: پیت

[ctx: symbolLevel]
en: most
ckb_IR: زۆربه‌ی

[ctx: symbolLevel]
en: none
ckb_IR: هیچ

[ctx: symbolLevel]
en: some
ckb_IR: هه‌ندێك

[ctx: symbolPreserve]
en: always
ckb_IR: هەمیشە

[ctx: symbolPreserve]
en: never
ckb_IR: هەرگیز

[ctx: symbolPreserve]
en: only below symbol's level
ckb_IR: تەنها لەژێر ئاستی هێماکە

[ctx: synth setting]
en: Inflection
ckb_IR: ڕێکخستنی تیژی دەنگ

[ctx: synth setting]
en: Language
ckb_IR: زمان

[ctx: synth setting]
en: Pitch
ckb_IR: تیژی دەنگ

[ctx: synth setting]
en: Rate
ckb_IR: ڕێژە

[ctx: synth setting]
en: Rate boost
ckb_IR: بەرزکردنەوەی ڕێژە

[ctx: synth setting]
en: Variant
ckb_IR: هەمەجۆر

[ctx: synth setting]
en: Voice
ckb_IR: دەنگ

[ctx: synth setting]
en: Volume
ckb_IR: ئاستی دەنگ

en: tab control
ckb_IR: کۆنتڕۆڵی بازدەر

en: tabctl
ckb_IR: کۆنتڕۆڵی بازدەر

en: table
ckb_IR: خشته‌

en: table body
ckb_IR: ناوەڕۆکی خشته‌

en: table footer
ckb_IR: پێپەڕەی خشته‌

en: table header
ckb_IR: ناونیشانی خشته‌

en: table property
ckb_IR: تایبەتمەندی خشتە

en: tbl
ckb_IR: خشتە

en: tear off menu
ckb_IR: پێڕستی جووڵاو

en: term
ckb_IR: تێرمیناڵ

en: terminal
ckb_IR: تێرمیناڵ

en: text
ckb_IR: دەق

en: text "%s" not found
ckb_IR: دەقی "%s" نەدۆزرایەوە

en: text frame
ckb_IR: چوارچێوەی دەق

en: text mode
ckb_IR: دۆخی دەق

en: tgbtn
ckb_IR: دوگمەی بەستن و داخستن

en: thick
ckb_IR: ئەستوور

en: thick diagonal crosshatch
ckb_IR: یەکتربڕینی تەوەرەیی ئەستوور

en: thin
ckb_IR: تەنک

en: thin diagonal crosshatch
ckb_IR: یەکتربڕینی تیرەیی تەنک

en: thin diagonal stripe
ckb_IR: هێڵی تیرەیی تەنک

en: thin horizontal crosshatch
ckb_IR: یەکتربڕینی ئاسۆیی تەنک

en: thin horizontal stripe
ckb_IR: هێڵی ئاسۆیی تەنک

en: thin reverse diagonal stripe
ckb_IR: هێڵی تیرەیی پێچەوانەی تەنک

en: thin vertical stripe
ckb_IR: هێڵی ستوونی تەنک

en: through row {row} column {column}
ckb_IR: بەناو ڕیزی {row} ستوونی {column}

en: thumb control
ckb_IR: کۆنتڕۆڵکردن بە پەنجەی گەورە

en: title bar
ckb_IR: شوێنی ناونیشان

en: tlbar
ckb_IR: شریتی ئامڕازەکان

en: tltip
ckb_IR: وردە زانیاری ئامڕاز

en: to focus
ckb_IR: بۆ تیشکۆ کردن

en: to review
ckb_IR: بۆ پێداچوونەوە

en: toggle button
ckb_IR: دوگمەی چاڵاککردن و ناچاڵاککردن

en: tool bar
ckb_IR: میلی ئامڕاز

en: tool tip
ckb_IR: وردە زانیاری ئامڕاز

en: top edge
ckb_IR: لێواری سەرەوە

[ctx: touch action]
en: flick down
ckb_IR: پەنجە پیانان و ڕاکێشان بۆ خوارەوە بەبێ پەنجە هەڵگرتن

[ctx: touch action]
en: flick left
ckb_IR: پەنجە پیانان و ڕاکێشان بۆ چەپ بەبێ پەنجە هەڵگرتن

[ctx: touch action]
en: flick right
ckb_IR: پەنجە پیانان و ڕاکێشان بۆ ڕاست بەبێ پەنجە هەڵگرتن

[ctx: touch action]
en: flick up
ckb_IR: پەنجە پیانان و ڕاکێشان بۆ سەرەوە بەبێ پەنجە هەڵگرتن

[ctx: touch action]
en: hold
ckb_IR: ڕابگرە

[ctx: touch action]
en: hover
ckb_IR: ئاماژەی جوڵاندنی بێ بەرکەوتن بە هەستەوەر

[ctx: touch action]
en: hover down
ckb_IR: بەسەر هەستەوەردا بۆ خوارەوە بجوڵێنە

[ctx: touch action]
en: hover up
ckb_IR: بەسەر هەستەوەردا بۆ سەرەوە بجوڵێنە

[ctx: touch action]
en: tap
ckb_IR: پەنجە لێدان

[ctx: touch action]
en: tap and hold
ckb_IR: پەنجە پیانان و ڕاگرتن

en: track change: {text}
ckb_IR: گۆڕینی بەدواداچوون: {text}

en: tree view
ckb_IR: دیمەنی نەخشەی داری

en: tree view button
ckb_IR: دوگمەی دیمەنی نەخشەی داری

en: tree view item
ckb_IR: بڕگەی دیمەنی نەخشەی داری

en: triggered
ckb_IR: کارپێکرا

en: tripple {action}
ckb_IR: سیانە  {action}

en: tv
ckb_IR: پشاندانی درەختی

en: tvbtn
ckb_IR: دووگمەی پشاندانی درەختی

en: tvitem
ckb_IR: بڕگەیەکی دیمەنی داری

en: unavailable
ckb_IR: بەردەست نیە

en: underline
ckb_IR: هێڵدار

en: underlined
ckb_IR: هێڵی بە ژێردا هاتووە

en: unknown
ckb_IR: نەناسراو

en: unknown %s
ckb_IR: نەزاندراو %s

en: unknown input method
ckb_IR: رێچکەی دەرخواردەی نەناسراو

en: unknown language
ckb_IR: زمانی نەناسراو

en: unlocked
ckb_IR: کراوەتەوە

en: unread
ckb_IR: نەخوێندراوەتەوە

en: up arrow
ckb_IR: تیری سەرەوە

en: up-right diagonal line
ckb_IR: هێڵی تەوەرەیی سەرەوە-ڕاست

en: value {valueAxisData}
ckb_IR: بەها {valueAxisData}

en: vertical align bottom
ckb_IR: یەکخستنی ستوونی بەلای خوارەوە

en: vertical align distributed
ckb_IR: یەکخستنی ستوونی بە دابەشکراوی

en: vertical align justified
ckb_IR: یەکخستنی ستوونی بەپێی هەردوو پەراوێز

en: vertical align middle
ckb_IR: یەکخستنی ستوونی لە ناوەندەوە

en: vertical align top
ckb_IR: یەکخستنی ستوونی بەلای سەرەوە

en: vertical borders except outside
ckb_IR: سنووری ستوونی بێجگە لە دەرەوە

en: vertical stripe
ckb_IR: هێڵی ستوونی

en: video
ckb_IR: ڤیدیۆ

en: view port
ckb_IR: دەرچەی ڕووکار

en: visited
ckb_IR: سەردان کراوە

en: vlnk
ckb_IR: بەستەری مەجازی

en: volume down
ckb_IR: کەمکردنی ئاستی دەنگ

en: volume up
ckb_IR: زیادکردنی ئاستی دەنگ

en: white space
ckb_IR: بۆشایی سپی

en: window
ckb_IR: پەنجەرە

en: windows
ckb_IR: ویندۆز

en: word
ckb_IR: ووشە

en: {author} is editing
ckb_IR: {author} خەریکی دەستکاریکردنە

en: {backgroundColor} background
ckb_IR: پاشبنەمای {backgroundColor}

en: {bookPercentage}%, location {curLocation} of {maxLocation}
ckb_IR: {bookPercentage}%، شوێن {curLocation} لە {maxLocation}

en: {color1} to {color2}
ckb_IR: {color1} بۆ {color2}

en: {color} on {backgroundColor}
ckb_IR: {color} لەسەر {backgroundColor}

en: {date} (all day)
ckb_IR: {date} (هەموو ڕۆژەکە)

en: {desc} left and right edges
ckb_IR: لێواری چەپ و ڕاست {desc}

en: {desc} surrounding border
ckb_IR: سنووری چواردەوری {desc}

en: {desc} top and bottom edges
ckb_IR: لێواری سەرەوە و خوارەوەی {desc}

en: {desc} up-right and down-right diagonal lines
ckb_IR: هێڵی تەوەرەیی سەرەوە-ڕاست و خوارەوە-ڕاست {desc}

en: {distance} from left edge of page
ckb_IR: {distance} دووری لە لێواری چەپی لاپەڕەکە

en: {distance} from top edge of page
ckb_IR: {distance} دووری لە لێواری سەرەوەی لاپەڕەکە

en: {firstAddress}  {firstContent} through {lastAddress}  {lastContent}
ckb_IR: {firstContent} {firstAddress} تاکو {lastContent} {lastAddress}

en: {firstAddress} through {lastAddress}
ckb_IR: {lastAddress} تاکو {firstAddress}

en: {firstAddress} {firstValue} through {lastAddress} {lastValue}
ckb_IR: {firstAddress} {firstValue} تاکو {lastAddress} {lastValue}

en: {modifier} released
ckb_IR: {modifier} بەردرا

en: {number} of {total}
ckb_IR: {number} لە {total}

en: {profileName} configuration profile active
ckb_IR: {profileName} شێوەپێدانی پڕۆفایل چالاك کرا

en: {profile} profile activated
ckb_IR: {profile} پڕۆفایلەکە چالاک کرا

en: {profile} profile deactivated
ckb_IR: {profile} پڕۆفایلەکە ناچالاک کرا

en: {revisionType} {description}: {text} by {author} on {date}
ckb_IR: {text}: {revisionType} {description} لەلایەن {author} لە {date}

en: {seriesName} series {seriesIndex} of {seriesCount}
ckb_IR: زنجیرەی {seriesName} {seriesIndex}ی {seriesCount}

en: {seriesName} trendline type: {trendlineType}, name: {trendlineName}
ckb_IR: {seriesName} جۆری هێڵی ڕەوت: {trendlineType}، ناو: {trendlineName}

en: {seriesName} trendline type: {trendlineType}, name: {trendlineName}, label: {trendlineLabel}
ckb_IR: {seriesName} جۆری هێڵی ڕەوت: {trendlineType}، ناو: {trendlineName}، ووردەکاری: {trendlineLabel}

en: {size:g} point font
ckb_IR: {size:g} خاڵی جۆرەپیت

en: {startTime} to {endTime}
ckb_IR: {startTime} بۆ {endTime}

en: {start} through {end}
ckb_IR: {start} تاکو {end}

en: {styleName} style, outline level {outlineLevel}
ckb_IR: شێوازی {styleName}، ئاستی چێوە {outlineLevel}

en: {symbol} as in {description}
ckb_IR: {symbol} هەروەك لە {description}

en: {val:.2f} cm
ckb_IR: {val:.2f} سێنتیمیتەر

en: {val:.2f} in
ckb_IR: {val:.2f} ئینچ

en: {} suggestions
ckb_IR: {} پێشنیار
