nvda - en to kmr_TR translation catalogue (1839 entries)

en:  %s is currently running.
kmr_TR:  %s nuha dixebite.

en:  %s module is loaded.
kmr_TR:  %s model hat barkirin.

en: %d percent
kmr_TR: ji %d sed

en: %s cursor
kmr_TR: kursora %s

en: %s end
kmr_TR: %s dawî

en: %s highlighted
kmr_TR: %s balkişandî

en: %s keyboard
kmr_TR: ji %s klavye

en: %s mode
kmr_TR: %s mod

en: %s selected
kmr_TR: %s hat hilbijartin

en: &About add-on...
kmr_TR: &derbarê lêzedekîrî de

en: &Add
kmr_TR: &Pêva deyne (lê zêdeke)

en: &Alignment
kmr_TR: &Rêzkirin

en: &Annotations
kmr_TR: &Perawêz

en: &Anywhere
kmr_TR: &Herder

en: &Beep for capitals
kmr_TR: &Bîp ji bo kapîtal

en: &Brightness controls audio coordinates volume
kmr_TR: &Dengên(Aûdîo) kontrolkirina Ronahîyê deng kordîne dikin

en: &Buttons
kmr_TR: &Pişkok

en: &Categories:
kmr_TR: &Kategorî:

en: &Clickable
kmr_TR: (&dikare were) Pêlkirin  çalake

en: &Close
kmr_TR: &bigire

en: &Colors
kmr_TR: &Reng

en: &Comment
kmr_TR: &Şîrove

en: &Configuration profiles...
kmr_TR: &konfigrasyona profîlan...

en: &Continue
kmr_TR: &Bidomîne

en: &Default dictionary...
kmr_TR: Ferhenga &asayî...

en: &Delete
kmr_TR: &Jê bibe

en: &Dictionary entries
kmr_TR: &Têketinên Ferhengê

en: &Donate
kmr_TR: &alîkariya aborî bike

en: &Done
kmr_TR: &Temam

en: &Download update
kmr_TR: &Nûkirinê bar bike

en: &Edit
kmr_TR: &Sererastbike

en: &Editor revisions
kmr_TR: Revîzyonên &edîtor

en: &Errors
kmr_TR: &şaşî

en: &Font name
kmr_TR: &Navê curetîpê

en: &Form fields
kmr_TR: &Meydanên forman

en: &HID keyboard input simulation
kmr_TR: Sîmulasyona Klavyeya &HID

en: &Headings
kmr_TR: &Sernivîs

en: &Help
kmr_TR: &Alîkari

en: &Inflection
kmr_TR: &xwehrkirin

en: &Input table:
kmr_TR: Tablo ya têket&in:

en: &Install NVDA...
kmr_TR: NVDA &saz bike...

en: &Language
kmr_TR: &Ziman

en: &Level
kmr_TR: &Ast (sewîye)

en: &Line spacing
kmr_TR: &Dûrbûyîna rêzan

en: &Lists
kmr_TR: &Lîste

en: &Maximum number of characters on one line
kmr_TR: &Bêhtirîn hejmara tîpên li ser yek rêzekî

en: &Move to
kmr_TR: &Biçe ber bi

en: &New
kmr_TR: &Nû

en: &No
kmr_TR: &na

en: &Not now
kmr_TR: &Ne niha

en: &Number of lines per page
kmr_TR: &Hejmara rêzên li ser rûpelekî

en: &Output table:
kmr_TR: &Tablo ya daneyan(berheman):

en: &Pages
kmr_TR: Rû&pel

en: &Paragraph indentation
kmr_TR: Navberdayîna (Nîzama- Indentasyona) &paragrafê

en: &Pattern
kmr_TR: &Qalib (Model)

en: &Pitch
kmr_TR: &bilindahiya deng

en: &Play audio coordinates when mouse moves
kmr_TR: &Dema mişk bilive vêxistina Aûdio tê kordînekirin

en: &Play sounds when starting or exiting NVDA
kmr_TR: dengan lê &bixe gava NVDA bê destpêkirin yan jî jê bê derketin

en: &Postpone update
kmr_TR: nûkirê &paş bixe

en: &Preferences
kmr_TR: &tercîh

en: &Punctuation/symbol pronunciation...
kmr_TR: &Xaldanîn/sembolê xaldanînê...

en: &Rate
kmr_TR: &nirxandin

en: &Remove
kmr_TR: &Rake

en: &Rename
kmr_TR: &Nav biguhere

en: &Replacement
kmr_TR: &Cihgirtin

en: &Send actual symbol to synthesizer
kmr_TR: Şikla (Sembola) rastîn &bişîne pêkhînerê (sentesayzir)

en: &Settings...
kmr_TR: &mîheng (eyar)...

en: &Show Speech Viewer on Startup
kmr_TR: &nîşandana axaftinê destpêde nîşan bide

en: &Show cursor
kmr_TR: Kursor &nîşande

en: &Symbols
kmr_TR: &Şikil (sembol)

en: &Synthesizer:
kmr_TR: &Sznthesizer:

en: &Tables
kmr_TR: &Tablo

en: &Temporary dictionary...
kmr_TR: Ferhenga &demekî...

en: &Touch typing mode
kmr_TR: Moda Nivîsandina bi &destdan

en: &Trap all non-command gestures from reaching the document
kmr_TR: &Hemû nîşanên (îşaretên) bi dest û lepan ê ne-ferman ji gihîştina belgeyan re bigre

en: &Type
kmr_TR: &Cûre

en: &User Guide
kmr_TR: &

en: &Voice
kmr_TR: &Deng

en: &Voice dictionary...
kmr_TR: Ferhenga &bi deng...

en: &Yes
kmr_TR: &erê

en: 0 matches
kmr_TR: 0 li hev hatin

en: 100 percent Stacked Area
kmr_TR: Devera Sedî (sed ) 100 lodkirî

en: 100 percent Stacked Bar
kmr_TR: Şivika sedî sed lodkirî

en: 100 percent Stacked Column
kmr_TR: Stûna sedî sed lodkirî

en: 100 percent Stacked Cone Bar
kmr_TR: Şivika qûçikî a sedî sed lodkirî

en: 100 percent Stacked Cone Column
kmr_TR: Stûna qûçikî a sedî sed lodkirî

en: 100 percent Stacked Cylinder Bar
kmr_TR: Şivika gundorî a sedî sed lodkirî

en: 100 percent Stacked Cylinder Column
kmr_TR: Stûna gundorî a sedî sed lodkirî

en: 100 percent Stacked Line
kmr_TR: Rêzên sedî sed lodkirî

en: 100 percent Stacked Line with Markers
kmr_TR: Rêzên nîşankirî ên sedî sed lodkirî

en: 100 percent Stacked Pyramid Bar
kmr_TR: Şivika pîramîdî a sedî sed baq(kom)kirî

en: 100 percent Stacked Pyramid Column
kmr_TR: Stûna pîramîdî a sedî sed lodkirî

en: 3D 100 percent Stacked Bar
kmr_TR: Şivika sedî 100 3D lodkirî

en: 3D 100 percent Stacked Column
kmr_TR: Şivika stûna sedî 100  3D lod kirî

en: 3D Area
kmr_TR: Devera (sê de) 3D

en: 3D Clustered Bar
kmr_TR: Şivika 3D baq(kom) kirî

en: 3D Clustered Column
kmr_TR: Şivika stûna 3D baq(kom) kirî

en: 3D Column
kmr_TR: Stûna 3D

en: 3D Cone Column
kmr_TR: Stûna qûçikî a 3D

en: 3D Cylinder Column
kmr_TR: Stûna gundorî a 3D

en: 3D Line
kmr_TR: Rêza (qor) 3D

en: 3D Pie
kmr_TR: Pasteyê 3D

en: 3D Pyramid Column
kmr_TR: Stûna pîramîdî a 3D

en: 3D Stacked Area
kmr_TR: Devera 3D  lodkirî

en: 3D Stacked Bar
kmr_TR: Şivika 3D lodkirî

en: 3D Stacked Column
kmr_TR: Şivika stûna 3D lod kirî

en: A dialog where you can set default dictionary by adding dictionary entries to the list
kmr_TR: diyalogeke ku tu lê ferhenga asayî dikarî eyar bikî bi riya ku tu tevahiya ferhengê li lîsteyê zêde bikî

en: A dialog where you can set temporary dictionary by adding dictionary entries to the edit box
kmr_TR: diyalogeke ku tu lê ferhenga demekî dikarî eyar bikî bi riya ku tu tevahiya ferhengê li qutiya guhertinê zêde bikî

en: A dialog where you can set voice-specific dictionary by adding dictionary entries to the list
kmr_TR: diyalogeke ku tu lê ferhenga bi deng dikarî eyar bikî bi riya ku tu tevahiya ferhengê li lîsteyê zêde bikî

en: A free and open source screen reader for Microsoft Windows
kmr_TR: xwînerê ekranî çavkanî ya bepêrere û vekirî a ji bo Microsoft Windowsê

en: A pattern is required.
kmr_TR: Qalibek pêwîste

en: About NVDA
kmr_TR: Li ser NVDA

en: Action unavailable. Braille is tethered to focus
kmr_TR: Ferman ne guncav e. Braille li gorî fokûsa pergalê de tevdigere

en: Activate
kmr_TR: bişûxilîne

en: Activates the Add-on Store to browse and manage add-on packages for NVDA
kmr_TR: Stora Pêveka NVDA-yê dixebitîne da ku pakêtên pêvekê yên ji bo NVDA-yê hatine çêkirin saz bike û bi rê ve bibe

en: Activates the NVDA Python Console, primarily useful for development
kmr_TR: NVDA Python Console aktîv dike, pêşî ji bi pêşxistinê baş e

en: Activates the current object in the document
kmr_TR: Objeya heyî, di belgeyê de çalak dike

en: Activates the text at the cursor if possible
kmr_TR: Eger pêkan be nivîsa li ser kursorê çalak bike

en: Add Dictionary Entry
kmr_TR: Têketinê Ferhengê lê zêdeke

en: Add Symbol
kmr_TR: Şikil (sembolê) pêva deyne (lê zêdeke)

en: Add-ons were detected in your user settings directory. Copying these to the system profile could be a security risk. Do you still wish to copy your settings?
kmr_TR: Add-ons di ferhenga te ya eyarên bikarhêner de hatin dîtin. Kopîkirina vê ya li ser profîla pergalê belkî ne ewle be. Tu hêj jî duxwazî eyarên xwe kopî bikî?

en: Afrikaans grade 1
kmr_TR: Dereceya 1 ya Efrîkaya Başûr

en: Afrikaans grade 2
kmr_TR: Dereceya 2 ya Efrîkaya Başûr

en: All dots
kmr_TR: hemû noqte

en: Alpha numeric input
kmr_TR: têketina  alfa numerîk

en: Already in a content recognition result
kmr_TR: Di nav encama naskirî ya naverokekê de ye

en: Already set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of column headers
kmr_TR: Rêz {rowNumber} stûn {columnNumber} weke destpêka cihê sernivîsa stûna jixwe hatiye eyar kirin

en: Already set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of row headers
kmr_TR: Rêz {rowNumber} stûn {columnNumber} weke destpêka cihê sernivîsa rêzan jixwe hatiye eyar kirin

en: Always duck
kmr_TR: hertim paşdeng kêmbike

en: Always fill display
kmr_TR: hertim ekranê dagire

en: Always include short character &description when announcing candidates
kmr_TR: dema ragihandina namzetan hertim &pênaseya tîpan a kurt pêva deyne

en: Announce &selected candidate
kmr_TR: namzetên &bijartî ragihîne

en: Announces the current selection in edit controls and documents. Pressing twice spells this information. Pressing three times spells it using character descriptions. Pressing four times shows it in a browsable message.
kmr_TR: Hilbijartina heyî di kontrol û belgeyên sererastkerê de radigihîne. Du caran pêlkirina vê agahiyê dikîtine. Pêlkirina sê caran ew bikaranîna raveyên karakteran dikîtine. Pêlkirina çar caran wê  peyamek dîtbar nîşan dide.

en: Answer to:
kmr_TR: Bibersivîne bo:

en: Appointment {subject}, {time}
kmr_TR: Randevu {subject}, {time}

en: Arabic 8 dot computer braille
kmr_TR: Erebî 8 xalî kompîturê Braille

en: Arabic grade 1
kmr_TR: erebî asta 1

en: Arabic grade 2
kmr_TR: Erebî asta 2

en: Area
kmr_TR: Dever (herêm)

en: Assamese grade 1
kmr_TR: Assamese asta 1

en: Attachments
kmr_TR: Pêvek

en: Audio
kmr_TR: Deng

en: Audio ducking not supported
kmr_TR: Piştgiriyê nade bicihkirina deng

en: Audio indication of focus and browse modes
kmr_TR: Nîşaneya Dengê (Aûdîyoyê) moda fokus û geroka înternetê

en: Automatic
kmr_TR: otomatîk

en: Automatic &Say All on page load
kmr_TR: Bi barkirina rûpelî re otomatîk ji hemûyan ra &bêje erê

en: Automatic focus mode for caret movement
kmr_TR: Moda fokusa otomatîk ji bo livatên kûrsorê ser tîpên

en: Automatic focus mode for focus changes
kmr_TR: Moda fokusa otomatîk ji bo guhartinên fokusê

en: Automatic language and dialect switching on
kmr_TR: Guhertina ziman û zarave ya otomatîk vekirî

en: Automatic language switching off
kmr_TR: Guhertina ziman a otomatîk girtî

en: Automatic language switching on
kmr_TR: Guhertina ziman a otomatîk vekirî

en: Automatically check for &updates to NVDA
kmr_TR: Bi awayekî otomatîk &nûkirina NVDA kontrol bike

en: Automatically report all available &candidates
kmr_TR: hemû &namzetên heyî bi awayê otomotîk rapor bike

en: Automatically set system focus to focusable elements off
kmr_TR: Bila fokusa pergalê li kursora gerokê bişopîne, girtî

en: Automatically set system focus to focusable elements on
kmr_TR: Bila fokusa pergalê li kursora gerokê bişopîne, vekirî

en: Avoid splitting &words when possible
kmr_TR: Ger mimkun be &peyvan ji hev neqetînin

en: Bar of Pie
kmr_TR: Şivika pasteyê

en: Baseline
kmr_TR: Xeta binî

en: Bashkir grade 1
kmr_TR: Başkirî asta 1

en: Beep
kmr_TR: bîp

en: Beep and speak progress bar updates
kmr_TR: Dema nûjenkirina pêşketinan dengê pîp derbixe û bêje

en: Beep for progress bar updates
kmr_TR: Berî nûjenkirina pêşketinan dengê pîp derbixe

en: Belarusian computer braille
kmr_TR: Kompîturê Braille bi Belarûsî

en: Belarusian literary braille
kmr_TR: Braille ya wêjeyî bi Belarûsî

en: Belarusian literary braille (detailed)
kmr_TR: Braille ya wêjeyî bi Belarûsî (bi hurgilî)

en: Bengali grade 1
kmr_TR: Bengalî asta 1

en: Bitmap placeholder
kmr_TR: Çîgirtê Bitmapê

en: Blink cursor
kmr_TR: Kursor vêkire û vemirîne

en: Bluetooth Serial: {port} ({deviceName})
kmr_TR: Serîya Blututê:{port} ({deviceName})

en: Bold off
kmr_TR: gir vemiriye

en: Bold on
kmr_TR: gir pêxistiye

en: Both Colors and Styles
kmr_TR: Herdu Reng û Stil

en: Bottom
kmr_TR: Binî

en: Braille
kmr_TR: alfabeya koran

en: Braille &display:
kmr_TR: &Ekrana Brayle (Braille)

en: Braille Display Error
kmr_TR: Xeletiya ekrana Brayle (Braille)

en: Braille cursor %s
kmr_TR: Nîşaneya braillê ji %s

en: Braille cursor is turned off
kmr_TR: Nîşaneya braillê hatiye girtin

en: Braille cursor off
kmr_TR: Nîşaneya braillê girtî

en: Braille cursor on
kmr_TR: Nîşaneya braillê vekirî

en: Braille focus context presentation: %s
kmr_TR: Pêşandana hevgireka fokusê ya brailleyê: %s

en: Braille inp&ut
kmr_TR: &Têketana Braille

en: Braille mode {brailleMode}
kmr_TR: Moda brailleyê {brailleMode}

en: Braille move system caret when routing review cursor %s
kmr_TR: Dema kursora vekolînê ya brailleyê dilivîne kursora sererastkirina pergalê tevbigerîne %s

en: Braille move system caret when routing review cursor default (%s)
kmr_TR: Dema kursora vekolînê ya brailleyê dilivîne kursora sererastkirina pergalê tevbigerîne standard (%s)

en: Braille show messages %s
kmr_TR: Pêşandanê peyamê ya Brailleyê %s

en: Braille show selection %s
kmr_TR: Braille pêşandana bijartinê %s

en: Braille tethered %s
kmr_TR: Braille girêdayî ye %s

en: Braille viewer disabled
kmr_TR: Dîmendera Brailleyê hat girtin

en: Braille viewer enabled
kmr_TR: Dîmendera Brailleyê hat vekirin

en: Browse Mode
kmr_TR: Moda geroka înternetê

en: Browse mode
kmr_TR: Moda geroka înternetê

en: Browse...
kmr_TR: Binihêre...

en: Bubble
kmr_TR: peqik

en: Bubble with 3D effects
kmr_TR: peqika bi bandora 3D

en: Bulgarian 8 dot computer braille
kmr_TR: kompitûra braille ya 8 noqte ya Bulgarî

en: Bulgarian grade 1
kmr_TR: Bûlgarî asta 1

en: Burmese grade 1
kmr_TR: Bûrmayî asta 1

en: Burmese grade 2
kmr_TR: Bûrmayî asta 2

en: C&hange...
kmr_TR: &Guhartin...

en: COM Registration Fixing Tool
kmr_TR: amûre tamîrkirina Qeydiya COM ya eyaren Registry

en: Can't select text, press twice to copy
kmr_TR: Nikare nivîse hilbijêre, du caran pêl bike ji bo kopî

en: Cancel
kmr_TR: Betal

en: Candidate
kmr_TR: Namzet

en: Cannot find row {rowNumber} column {columnNumber}  in column headers
kmr_TR: Rêz {rowNumber} stûn {columnNumber} di cihê sernivîsa stûnan nayê dîtin

en: Cannot find row {rowNumber} column {columnNumber}  in row headers
kmr_TR: Rêz {rowNumber} stûn {columnNumber} di cihê sernivîsa rêzan nayê dîtin

en: Cannot install NVDA add-on from {path}.
    You must be running NVDA to be able to install add-ons.
kmr_TR: Nikare NVDA add-on li ser {path} saz bike.
    Ji bo ku tu bikaribî add.ons saz bikî, divê tu NVDA bixebitînî

en: Case &sensitive
kmr_TR: Rewî &hesas

en: Catalan grade 1
kmr_TR: Katalanî asta 1

en: Cell c&oordinates
kmr_TR: k&ordînatên (deverên) şaneyê

en: Center Title placeholder
kmr_TR: Çîgirtê sernameya navîn

en: Central Kurdish grade 1
kmr_TR: Kurdî ya navendî asta 1 emin

en: Change selected symbol
kmr_TR: Şikila (sembola) bijartî biguherîne

en: Character: {}
    Replacement: {}
kmr_TR: Karakter: {}
    Dewsa wê: {}

en: Checking for Update
kmr_TR: Li nûkirinê bigere

en: Checking for update
kmr_TR: Li nûkirinê bigere

en: Chichewa (Malawi) literary braille
kmr_TR: Braille ya wêjeyî bi Çewayî(Malawî)

en: Chinese (China, Mandarin) Current Braille System
kmr_TR: Sîstema Braille ya heyî ya Çînî (Çîn, Mandarin)

en: Chinese (China, Mandarin) Current Braille System (no tones)
kmr_TR: Sîstema Braille ya heyî ya Çînî (Çîn, Mandarin) (bê tonkirin)

en: Chinese (China, Mandarin) Double-phonic Braille System
kmr_TR: Çînî (Çîn, Mandarin) Sîstema Braille ya Du-fonîk

en: Chinese (Hong Kong, Cantonese)
kmr_TR: Çînî (Honkong, Kantonî)

en: Chinese (Taiwan, Mandarin)
kmr_TR: Çînî (Taywan, Mandarîn)

en: Chinese common braille (simplified Chinese characters)
kmr_TR: Braille ya gelemperî bi Çînî (Bi karekterên Çînî ya hêsankirî)

en: Clicks the left mouse button once at the current mouse position
kmr_TR: di cihê wê de bişkoka çepê ya mişkê carekî bitikîne

en: Clicks the right mouse button once at the current mouse position
kmr_TR: di cihê wê de bişkoka rastê ya mişkê carekî bitikîne

en: Clustered Bar
kmr_TR: Şivika baq(kom)kirî

en: Clustered Column
kmr_TR: Stûna baq(kom)kirî

en: Clustered Cone Bar
kmr_TR: Şivika qûçikî a baq(kom)kirî

en: Clustered Cone Column
kmr_TR: Stûna qûçikî a baq(kom)kirî

en: Clustered Cylinder Bar
kmr_TR: Şivika gundorî a baq(kom)kirî

en: Clustered Pyramid Bar
kmr_TR: Şivika pîramîdî a baq(kom)kirî

en: Clustered Pyramid Column
kmr_TR: Stûna pîramîdî a baq(kom)kirî

en: Commands Quick Reference
kmr_TR: Kurtasî talîmatên hatine dayîn

en: Comment
kmr_TR: Şîrove

en: Comment: {comment} by {author} on {date}
kmr_TR: Şîrove: {comment} ji aliyê  {author} roja {date}

en: Comments
kmr_TR: Şîroveyan

en: Composition
kmr_TR: Hevgihandin

en: Configuration
kmr_TR: konfîgûrasyon

en: Configuration File Error
kmr_TR: Pirsgirêkên Dosyaya Avakirinê

en: Configuration applied
kmr_TR: Serlêdana avakirinê hat kirin

en: Configuration profile triggers disabled
kmr_TR: Ya ku Profîla formatê dide kirin naxebite

en: Configuration profile triggers enabled
kmr_TR: Ya ku Profîla formatê dide kirin dixebite

en: Configuration profiles
kmr_TR: Profîlên vesazkirinê

en: Configuration restored to factory defaults
kmr_TR: avakirin li eyarên fabrîqeyê hat barkirin

en: Configuration saved
kmr_TR: Avakirin hat qeydkirin

en: Connecting
kmr_TR: girê dide

en: Content is not visible
kmr_TR: Naverok xuya nake

en: Copies content of the status bar  of current application to the clipboard.
kmr_TR: Naveroka darika statuyê ya bernameyê ya heyî li panoyê kopî dike.

en: Coptic 8 dot computer braille
kmr_TR: Braille ya Komputerê ya 8 xalî bi Kiptî

en: Copying Settings
kmr_TR: kopîkirina eyaran

en: Copyright (C) {years} NVDA Contributors
kmr_TR: Mafê-kopiyê {years} NVDA Alîkar

en: Could not load the %s synthesizer.
kmr_TR: %s szthesizer nekarî bê barkirin.

en: Could not save configuration - probably read only file system
kmr_TR: Avakirin nekaribû were qeydkirin – xuya ye tenê pergala dosyeyê xwendiye

en: Croatian 8 dot computer braille
kmr_TR: kompitûra braille ya 8 noqte ya Xirwatî

en: Croatian grade 1
kmr_TR: Xirwatî asta 1

en: Cursor blink rate (ms)
kmr_TR: Rêjeya vêkirin û vemirîna kursor (ms)

en: Cursor shape for &focus:
kmr_TR: şêweya kursor ji bo &fokûsê:

en: Cursor shape for &review:
kmr_TR: şêweya kursor ji bo berçav re &derbaskirinê:

en: Cycle through the braille cursor shapes
kmr_TR: Formên nîşaneya braillê biqulibîne

en: Cycle through the braille move system caret when routing review cursor states
kmr_TR: Dema kursora vekolînê tevdigerîne di navbera mîhengên tevgerandina kursora sererastkirina pergalê de vegûherandinê dike

en: Cycle through the braille show messages modes
kmr_TR: Braille di navbera modên pêşandana peyamanda digere

en: Cycle through the braille show selection states
kmr_TR: Braille di navbera pêşandana şiklên bijarte de digere

en: Cycle through the possible modes to report table row and column headers
kmr_TR: Modên ragihandina sernivîs ên rêza tabloyê û stûnê diguhere

en: Cycles between speech modes.
kmr_TR: Modên axaftinê diguherîne.

en: Cycles through audio ducking modes which determine when NVDA lowers the volume of other sounds
kmr_TR: Dewra şêweyê bicihkirina deng a NVDA diyar dike dengê din nimz dike

en: Cycles through line indentation settings
kmr_TR: di mîhengên navbera rêzê re digere

en: Cycles through speech symbol levels which determine what symbols are spoken
kmr_TR: di asta sembolên axaftinê ya ku biryara kîjan sembol tên axivîn re digere

en: Cycles through the cell border reporting settings
kmr_TR: Di nav mîhengên ragihandina sînora jûrê re derbas dibe

en: Cycles through the possible choices for automatic language switching: off, language only and language and dialect.
kmr_TR: Di navbera mîhengên guhertina zimanî yên otomatîkî yên heyî de vediguhere: Girtî, guhertina tenê ziman, û guhertina ziman û zaravayê.

en: Czech 8 dot computer braille
kmr_TR: çek 8 noqte Komputer Brayle

en: Czech grade 1
kmr_TR: Çekî asta 1

en: Danish 6 dot grade 1
kmr_TR: Asta 1 ya 6 noqte ya Denmarkî

en: Danish 6 dot grade 1 (1993)
kmr_TR: 6 xalî bi Danîmarkayî Asta 1 (1993)

en: Danish 6 dot grade 2
kmr_TR: Asta 2 ya 6 noqte ya Denmarkî

en: Danish 6 dot grade 2 (1993)
kmr_TR: 6 xalî bi Danîmarkayî Asta 2 (1993)

en: Danish 8 dot computer braille
kmr_TR: kompitûra braille ya 8 noqte ya Denmarkî

en: Danish 8 dot computer braille (1993)
kmr_TR: Braille ya Komputerê ya 8 xalî bi Danîmarkayî (1993)

en: Danish 8 dot grade 1
kmr_TR: Asta 1 ya 8 noqte ya Denmarkî

en: Danish 8 dot grade 1 (1993)
kmr_TR: 8 xalî bi Danîmarkayî Asta 1 (1993)

en: Danish 8 dot grade 2
kmr_TR: Asta 1 ya 8 noqte ya Denmarkî

en: Danish 8 dot grade 2 (1993)
kmr_TR: 8 xalî bi Danîmarkayî Asta 1 (1993)

en: Date placeholder
kmr_TR: Çîgirtê dîrokê

en: Date:
kmr_TR: Dîrok (Tarîx):

en: Decreases the currently active setting in the synth settings ring
kmr_TR: Di zengila mîhengên sentezê de mîhenga heyî ya çalak kêm dike

en: Decreases the currently active setting in the synth settings ring in a larger step
kmr_TR: Di zengila mîhengên sentezê de mîhenga heyî ya çalak bi pêngavek firehtir kêm dike

en: Default dictionary
kmr_TR: Ferhenga asayî

en: Dictionary Entry Error
kmr_TR: Xeletiya Têketinê Ferhengê

en: Dismiss the recognition result
kmr_TR: Dev ji encamên naskirî berde

en: Display
kmr_TR: Ekran

en: Display Unit Label
kmr_TR: etîketê(nîşana) komê nîşande

en: Displays one of the recent messages
kmr_TR: yek ji peyamên nû nîşan dide

en: Distribution:
kmr_TR: Belavkirin:

en: Document Formatting
kmr_TR: Dirûvandina (şêwandina) belgeyan

en: Document formatting
kmr_TR: şêwedayîna belgeyan

en: Document information
kmr_TR: Agahiya belgeyê

en: Document review
kmr_TR: nivîsê sererast bike

en: Documentation
kmr_TR: dokûmentasyon

en: Dot 8
kmr_TR: noqte 8

en: Dot firm&ness
kmr_TR: &Tundiya Xalê

en: Dots 7 and 8
kmr_TR: noqte 7 û 8

en: Double line spacing
kmr_TR: navbera cotrêz

en: Doughnut
kmr_TR: xelek

en: Down Bars
kmr_TR: Şivikên ber bi jêr

en: Downloading
kmr_TR: bar dike

en: Downloading Update
kmr_TR: nûkirinê bar dike

en: Drop Lines
kmr_TR: Rêzên daxistinê

en: Duck when outputting speech and sounds
kmr_TR: dema aaxftin û deng derxin paşdeng kêmbike

en: Dutch 6 dot
kmr_TR: Hollandayî 6 xalî

en: Dutch 8 dot
kmr_TR: Hollandayî 8 xalî

en: E&mphasis
kmr_TR: &Şidandin

en: E&xit
kmr_TR: &derkeve

en: E&xpand to computer braille for the word at the cursor
kmr_TR: Brayla (Braille) komputerê ji bo peyva ser &kursorê fireh bike

en: Edge of table
kmr_TR: koşeya tabloyê

en: Edit Dictionary Entry
kmr_TR: Têketinê ferhengê sererastke

en: Editing profile {profile}
kmr_TR: Sererastkirina profîlê {profile}

en: Elements
kmr_TR: Hêman

en: Elements List
kmr_TR: Lîsteya Hêmanan

en: Endnotes
kmr_TR: Nîşeyên dawî

en: English (U.K.) 8 dot computer braille
kmr_TR: kompitûra braille ya 8 noqte ya Brîtanî

en: English (U.K.) grade 1
kmr_TR: Îngilîzî (U.K.) asta 1

en: English (U.K.) grade 2
kmr_TR: Îngilîzî (U.K.) asta 2

en: English (U.S.) 6 dot computer braille
kmr_TR: kompitûra braille ya 6 noqte ya Emerîkî

en: English (U.S.) 8 dot computer braille
kmr_TR: kompitûra braille ya 8 noqte ya Emerîkî

en: English (U.S.) grade 1
kmr_TR: Îngîlîzî (DYA) asta 1

en: English (U.S.) grade 2
kmr_TR: Îngîlîzî (DYA) asta 2

en: English North American Braille Computer Code
kmr_TR: Koda Kompîterê ya Braille ya Amerîkaya Bakur a Îngilîzî

en: Enter input gesture:
kmr_TR: Têketinên bi dest û lep nîşandanê (îşaretan) bikevê:

en: Error
kmr_TR: çewtî

en: Error Bars
kmr_TR: Şivikên Xeletiya

en: Error Copying
kmr_TR: çewtî di kopîkirinê de

en: Error checking for update.
kmr_TR: di gera nûkirinê de xeletî

en: Error copying NVDA user settings
kmr_TR: Çewtî di kopîkirina eyarên bikarhêner yşn NVDA de

en: Error downloading update.
kmr_TR: bakirina nûkirinê de xeletî

en: Error in appModule %s
kmr_TR: di appModul de çewtî %s

en: Error saving user defined gestures - probably read only file system.
kmr_TR: Xeletî di tomarkirina îşaretên ji alîyê bikarhêner ve diyarkirî – dibe ku pergala dosyayan tenê tê xwendin.

en: Esperanto grade 1
kmr_TR: Esperanto asta 1

en: Estonian grade 0
kmr_TR: Estonî asta 0

en: Ethiopic grade 1
kmr_TR: Etîyopyayî asta 1

en: Even pages footer
kmr_TR: Binnivîsa rûpelê ya cotî

en: Even pages header
kmr_TR: Sernivîsa rûpelê ya cotî

en: Exit
kmr_TR: derkeve

en: Exit NVDA
kmr_TR: ji NVDA derkeve

en: Exit math interaction
kmr_TR: Ji danûstandina matematîkê derkeve

en: Expanded symbol ({})
kmr_TR: Sembola firehkirî ({})

en: Exploded 3D Pie
kmr_TR: Pasteyê 3D parvekirî

en: Exploded Doughnut
kmr_TR: xeleka parvekirî

en: Exploded Pie
kmr_TR: Pasteyê parvekirî

en: Explore NVDA user configuration directory
kmr_TR: Formata NVDA ya ji bo bikarhîner keşif bikin

en: Filipino grade 2
kmr_TR: Filîpînî asta 2

en: Fill display for context changes
kmr_TR: jibo guhartina naverokê ekranê dagire

en: Filled Radar
kmr_TR: Radar a tijekirî

en: Filter b&y:
kmr_TR: P&arzkirin li gorî:

en: Find
kmr_TR: Bibîne

en: Finnish 6 dot
kmr_TR: Fînlandî 6 noqte

en: Finnish 8 dot computer braille
kmr_TR: kompitûra braille ya 8 noqte ya Fînlandî

en: First page footer
kmr_TR: Binnivîsa rûpela yekem

en: First page header
kmr_TR: Sernivîsa rûpela yekem

en: Floor
kmr_TR: binî

en: Focus context presentation:
kmr_TR: Balê bide ser pêşkêşkirina naverokê:

en: Focus mode
kmr_TR: Moda fokûsê

en: Follow &mouse cursor
kmr_TR: kursora mişkê bişopîne

en: Follow System &Caret
kmr_TR: &kûrsora Pergalê bişopîne

en: Follow system &focus
kmr_TR: &fokusa pergalê bişopîne

en: Font
kmr_TR: Cûretîp (font)

en: Font &size
kmr_TR: &Meznahiya curetîpê

en: Footer placeholder
kmr_TR: Çîgirtê jêrhejmarê

en: Footnotes
kmr_TR: Nîşejêr

en: Formatting
kmr_TR: Şêwedayîn

en: Forward to:
kmr_TR: Veguhezîne bo:

en: Fra&mes
kmr_TR: &Çarçove

en: French (unified) 6 dot computer braille
kmr_TR: kompitûra braille ya 6 noqte ya Firensî (yekbûyî)

en: French (unified) 8 dot computer braille
kmr_TR: kompitûra braille ya 8 noqte ya Firensî (yekbûyî)

en: French (unified) grade 2
kmr_TR: Firensî (yekbûyî) asta 2

en: From:
kmr_TR: Ji :

en: Full shaped mode
kmr_TR: moda tev teşedar

en: General
kmr_TR: Giştî

en: Georgian literary braille
kmr_TR: Braille ya wêjeyî bi Corcî

en: German 6 dot computer braille
kmr_TR: Braille ya Komputerê ya 6 xalî bi Almanî

en: German 8 dot computer braille
kmr_TR: kompitûra braille ya 8 noqte ya Almanî

en: German grade 0
kmr_TR: Almanî asta 0

en: German grade 0 (detailed)
kmr_TR: Almanî asta 0 (bi hurgilî)

en: German grade 1
kmr_TR: Almanî asta 1

en: German grade 1 (detailed)
kmr_TR: Almanî asta 1 (bi hurgilî)

en: German grade 2
kmr_TR: Almanî asta 2

en: German grade 2 (detailed)
kmr_TR: Almanî asta 2 (bi hurgilî)

en: Greek (Greece)
kmr_TR: Yewnanî

en: Greek international braille
kmr_TR: Braille ya Navnetewî bi Yewnanî

en: Gujarati grade 1
kmr_TR: Gûjartî asta 1

en: Half shaped mode
kmr_TR: moda nîv teşedar

en: Handout Master view
kmr_TR: Nîşandana destnivîsa Master

en: Has appointment
kmr_TR: randevu heye

en: Header placeholder
kmr_TR: Çîgirtê jorhejmarê

en: Hebrew computer braille
kmr_TR: Braille ya Komputîrê bi Îbranî

en: Hi Lo Lines
kmr_TR: Rêzên bilind nizm

en: High-Low-Close
kmr_TR: Bilind-nizm-girtî

en: Hindi grade 1
kmr_TR: Hîndî asta 1

en: Hungarian 8 dot computer braille
kmr_TR: kompitûra braille ya 8 noqte ya Macarî

en: Hungarian grade 1
kmr_TR: Macarî asta 1

en: Hungarian grade 2
kmr_TR: Macarî asta 2

en: IME closed
kmr_TR: IME girtî

en: IME opened
kmr_TR: IME vekirî

en: IP address
kmr_TR: ip adres

en: Icelandic 8 dot computer braille
kmr_TR: kompitûra braille ya 8 noqte ya Îzlendî

en: If pressed once, reports the current time. If pressed twice, reports the current date
kmr_TR: ger carekî pêlêbike dema heyî rapor dike. Ger du caran pêlêbike dema heyî rapor dike

en: If pressed once, the text from the previously set start marker up to and including the current position of the review cursor is selected. If pressed twice, the text is copied to the clipboard
kmr_TR: Heke carekê pêl kiribe, nivîs wê ji cihê berê hatiye nîşankirin heta cihê niha ji bo nîşaneya sererastkirinê hatibe hilbijartin. Heke du caran pêl kiribe, nivîs di clipboard de hatiye kopîkirin

en: Ignore blank lines for line indentation reporting off
kmr_TR: Dema raporkirina lêdana rêzê guhnede rêzên vala, girtî

en: Ignore blank lines for line indentation reporting on
kmr_TR: Dema raporkirina lêdana rêzê guhnede rêzên vala, vekirî

en: Include l&ayout tables
kmr_TR: tabloyên &bicîhbûne pêva deyne

en: Increases the currently active setting in the synth settings ring
kmr_TR: Di zengila mîhengên sentezê de mîhenga heyî ya çalak zêde dike

en: Increases the currently active setting in the synth settings ring in a larger step
kmr_TR: Di zengila mîhengên sentezê de mîhenga heyî ya çalak bi pêngavek firehtir zêde dike

en: Input
kmr_TR: têketin (dane)

en: Input Composition
kmr_TR: li navhevdûxistina têketinan

en: Input Gestures
kmr_TR: Têketinên bi dest û lep nîşandanê (îşaretan)

en: Install NVDA
kmr_TR: NVDA lê bar bike

en: Installing NVDA
kmr_TR: NVDA lê bar kirin

en: Insufficient Privileges
kmr_TR: Destûrên kêm

en: Irish grade 1
kmr_TR: îrlendî asta 1

en: Irish grade 2
kmr_TR: îrlendî asta 2

en: Israeli grade 1
kmr_TR: Îsraîlî Asta 1

en: Italian 6 dot computer braille
kmr_TR: kompitûra braille ya 6 noqte ya Îtalî

en: Italian 8 dot computer braille
kmr_TR: kompitûra braille ya 8 noqte ya Îtalî

en: Italic off
kmr_TR: Xwar vemiriye

en: Italic on
kmr_TR: xwar pêxistiye

en: Japanese (Kantenji) literary braille
kmr_TR: Braille ya wêjeyî bi Japonî (Kantenjî)

en: Justified
kmr_TR: dualî spartî

en: Kannada grade 1
kmr_TR: Kanada asta 1

en: Kashmiri grade 1
kmr_TR: Keşmîrî asta 1

en: Kazakh grade 1
kmr_TR: Qazakî Asta 1

en: Key words:
kmr_TR: Niftepeyv:

en: Keyboard
kmr_TR: klavye

en: Khmer grade 1
kmr_TR: Kimerî Asta 1

en: Kinyarwanda literary braille
kmr_TR: Braille ya wêjeyî bi Kinyarwandayî

en: Korean grade 1
kmr_TR: Koreyî asta 1

en: Korean grade 1 (2006)
kmr_TR: Koreyî asta 1 (2006)

en: Korean grade 2
kmr_TR: Koreyî asta 2

en: Korean grade 2 (2006)
kmr_TR: Koreyî asta 2 (2006)

en: L&ogging level:
kmr_TR: Asta Log an:

en: Lan&dmarks
kmr_TR: Nîşanên &diyarkirina cihî

en: Landscape
kmr_TR: çolter

en: Language Configuration Change
kmr_TR: guhartina konfîgrasyona ziman

en: Lao Grade 1
kmr_TR: Lao Asta 1

en: Latvian grade 1
kmr_TR: Lîtvanî asta 1

en: Left
kmr_TR: Çep

en: Left aligned
kmr_TR: li çepê spartî

en: Left click
kmr_TR: tikandina çepê

en: Left mouse button lock
kmr_TR: Bişkoja mişk ya çepê bê girtin

en: Left mouse button unlock
kmr_TR: bişkoja mişk ya çepê bê vekirin

en: Level
kmr_TR: Ast (sewîye)

en: Lin&ks
kmr_TR: &girêdan

en: Line
kmr_TR: Rêz (qor)

en: Line &indentation reporting:
kmr_TR: Raporkirina &dûzkirina rêzan:

en: Line &numbers
kmr_TR: &Hejmarên rêzan

en: Line with Markers
kmr_TR: Rêzên bi nîşan (nîşankirî)

en: Lists various types of elements in this document
kmr_TR: Gelek şêwazên hêmanên di vê belgeyê de rêz dike

en: Lithuanian 6 dot
kmr_TR: Lîtvanî 6 noqte

en: Lithuanian 8 dot
kmr_TR: Lîtvanî 8 noqte

en: Loading NVDA. Please wait...
kmr_TR: Tê barkirin NVDA. Ji kerema xwe re bisekirinin...

en: Loading document...
kmr_TR: Belge tê bar kirin...

en: Lock screen not secure while using NVDA
kmr_TR: Dema NVDA tê bikaranîn mifte ne ewle ye

en: Locks or unlocks the left mouse button
kmr_TR: Bişkoja mişk ya çepê  veke yan jî bigire

en: Locks or unlocks the right mouse button
kmr_TR: Bişkoja mişk ya rastê bigire yan jî veke

en: Log fragment copied to clipboard
kmr_TR: Perçeya rojaneyê li panoyê hat kopîkirin

en: Log fragment start position marked, press again to copy to clipboard
kmr_TR: Cihê destpêka perçeya rojaneyê hat diyar kirin. ji bo li panoyê kopî be dîsa pêl bikin

en: Logs information about the current navigator object which is useful to developers and activates the log viewer so the information can be examined.
kmr_TR: Protokola agahiyên objeya navîgasyona heyî derbixe, yên ji bo pêşxistinê baş in û nêrîna raporê aktîv bike û wiha agahî dikarin bêne sererastkirin.

en: Luganda literary braille
kmr_TR: Braille ya wêjeyî bi Lûgandayî

en: Major Gridlines
kmr_TR: Xêzên torî mezin

en: Malay grade 2
kmr_TR: Malayî asta 2

en: Malayalam grade 1
kmr_TR: Malayalayî asta 1

en: Manipuri grade 1
kmr_TR: Manîpûrî asta 1

en: Marathi grade 1
kmr_TR: Marathî asta 1

en: Mark the current end of the log as the start of the fragment to be copied to clipboard by pressing again.
kmr_TR: Bi dîsa pêl kirina bişkokê dawiya rojaneya heyî wekî perçeya rojaneyê ku li panoyê dê kopî be, saz bikin.

en: Marks the current position of the review cursor as the start of text to be selected or copied
kmr_TR: Cihê niha ya nîşaneya sererastkirinê îşaret bike, dema destpêka nivîsê bê hilbijartin an jî kopîkirin

en: Master Thumbnails
kmr_TR: Nîşandanên biçûk yên Master

en: Math interaction not supported.
kmr_TR: Danûstandina matematîkê nayê pejirandin.

en: Media Clip placeholder
kmr_TR: Çîgirtê rêzika medyayê

en: Message &timeout (sec)
kmr_TR: Dema b&i dawî hatina peyamê (sec)

en: Minor Gridlines
kmr_TR: Xêzên torî biçuk

en: Miscellaneous
kmr_TR: Cur bi cur

en: Mongolian grade 1
kmr_TR: Mongolî asta 1

en: Mongolian grade 2
kmr_TR: Mongolî asta 2

en: Mouse
kmr_TR: mişk

en: Mouse text unit resolution %s
kmr_TR: Zelaliya yekîneya nivîsê ya mişkê %s

en: Mouse tracking off
kmr_TR: Şopandina mişk girtî ye

en: Mouse tracking on
kmr_TR: Şopandina mişk pêxistî ye

en: Move focus
kmr_TR: fokusê hereket bike

en: Move navigator object to mouse
kmr_TR: objeya navîgasyonê ber bi mişk ve bibe

en: Move the review cursor to the position marked as the start of text to be selected or copied
kmr_TR: Kursora vekolînê diguhêzîne cihê ku li panoyê bê kopîkirin yan jî wekî destpêka nivîsê hatiye nişandan

en: Move to focus
kmr_TR: ber bi fokusê de biçe

en: Moved above blank paragraph
kmr_TR: Derbasî valahiya jor bibe

en: Moved below %s
kmr_TR: %s bar bike jêr

en: Moved below blank paragraph
kmr_TR: Derbasî valahiya jêr bibe

en: Movement by page not supported
kmr_TR: Tevgerandina heyî ji aliyê rûpelê ve pesend nabe

en: Moves past the end  of the container element, such as a list or table
kmr_TR: Diçe pişta dawiya hêmana konteynerê, yên weke lîste û tabloyan

en: Moves the braille display to the next line
kmr_TR: Monitora brailleyê vediguhezîne xêza pêşî

en: Moves the braille display to the previous line
kmr_TR: Monitora brailleyê vediguhezîne xêza paşî

en: Moves the focus out of the current embedded object and into the document that contains it
kmr_TR: Li derveyî objeya bicîbûyî ya heyî û ber bi belgeya ku tê de ye dibe

en: Moves the mouse pointer to the current navigator object
kmr_TR: Kursora mişkê ber bi cîhê pêşkêşkara objeyê ve dibe

en: Moves the navigator object and focus to the next row
kmr_TR: cihê objeya navîgator diguherîne û balê dide ser rêza bê

en: Moves the navigator object and focus to the previous row
kmr_TR: cihê objeya navîgator diguherîne û balê dide ser rêza berî

en: Moves the navigator object to the first object inside it
kmr_TR: Objeya navîgasyonê bibe cihê objeya pêşî tê de

en: Moves the navigator object to the next column
kmr_TR: objeya navîgatorê dibe ser rêzika bê

en: Moves the navigator object to the next object
kmr_TR: Objeya navîgasyonê bibe cihê objeya bê

en: Moves the navigator object to the object containing it
kmr_TR: Objeya navîgasyonê bibe cihê obje tê de ye

en: Moves the navigator object to the previous column
kmr_TR: objeya navîgatorê dibe ser rêzika berî

en: Moves the navigator object to the previous object
kmr_TR: Objeya navîgasyonê bibe cihê objya berê

en: Moves the review cursor to the bottom line of the current navigator object and speaks it
kmr_TR: Nîşaneya sererastkirinê bibe ser destpêka rêza bê ya objeya navîgasyona heyî û bêje

en: Moves the review cursor to the first character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
kmr_TR: Nîşaneya sererastkirinê bibe ser karektera sereke cihê ku rêz di objeya navîgasyona heyî de bicih bûye û bêje

en: Moves the review cursor to the last character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
kmr_TR: Nîşaneya sererastkirinê bibe ser karaktera dawî ya rêzê cihê ku objeya navîgasyona heyî lê ye û bêje

en: Moves the review cursor to the next character of the current navigator object and speaks it
kmr_TR: Nîşaneya sererastkirinê bibe ser karaktera bê ya objeya navîgasyona heyî û bêje

en: Moves the review cursor to the next line of the current navigator object and speaks it
kmr_TR: Nîşaneya sererastkirinê bibe ser rêza bê ya objeya navîgasyona heyî û bêje

en: Moves the review cursor to the next page of the current navigator object and speaks it
kmr_TR: Kursora vekolînê dibe rûpela pêş ya pêşkêşkera objeyê û dixwîne

en: Moves the review cursor to the next word of the current navigator object and speaks it
kmr_TR: Nîşaneya sererastkirinê bibe ser gotina bê ya objeya navîgasyona heyî û bêje

en: Moves the review cursor to the previous character of the current navigator object and speaks it
kmr_TR: Nîşaneya sererastkirinê bibe ser karektera berê ya objeya navîgasyona heyî û bêje

en: Moves the review cursor to the previous line of the current navigator object and speaks it
kmr_TR: Nîşaneya sererastkirinê bibe rêza berî ya navîgasyona heyî û bêje

en: Moves the review cursor to the previous page of the current navigator object and speaks it
kmr_TR: Kursora vekolîne dibe rûpela berê ya pêşkêşkera objeyê û dixwîne

en: Moves the review cursor to the previous word of the current navigator object and speaks it
kmr_TR: Nîşaneya sererastkirinê bibe ser gotina berê ya objeya navîgasyona heyî û bêje

en: Moves the review cursor to the top line of the current navigator object and speaks it
kmr_TR: Nîşaneya sererastkirinê bixe sernivîsa sereke ya navîgasyona heyî û bêje

en: Moves to the next available setting in the synth settings ring
kmr_TR: Dibe zengila mîhengên sentezê ber bi mîhenga heyî ya pêş

en: Moves to the previous available setting in the synth settings ring
kmr_TR: Dibe zengila mîhengên sentezê ber bi mîhenga heyî ya paş

en: Moves to the start of the container element, such as a list or table
kmr_TR: Diçe ber bi destpêka hêmana konteynerê ve, yên weke lîste yan jî tabloyê

en: NVDA Log Viewer
kmr_TR: nîşandana NVDA log

en: NVDA Message
kmr_TR: Peyama NVDA

en: NVDA Python Console
kmr_TR: Konsula NVDA Python

en: NVDA Speech Viewer
kmr_TR: nîşandana axaftinê ya NVDA

en: NVDA Update
kmr_TR: NVDA nukirin

en: NVDA add-on package
kmr_TR: Pakêta NVDA ya lê hatiye zêdekirin

en: NVDA is unable to determine if Windows is locked. While this instance of NVDA is running, your desktop will not be secure when Windows is locked. Restarting Windows may address this. If this error is ongoing then disabling the Windows lock screen is recommended.
kmr_TR: NVDA hay nebû ku Windows miftekirîye yan na. Dema kopîya NVDA dixebite û Windows bê mifte kirin malpera we dê ewlehiyê de nebe. Ji nu ve destpêkirina Windowsê dibe ku pirsgirêkê çareser bike. Ger xelitî bidome pêşniyara me betal kirina miftekirin e.

en: NVDA settings
kmr_TR: Guhertina NVDA

en: NVDA started
kmr_TR: NVDA dest pê kir

en: NVDA version {version} is available.
kmr_TR: Awayê NVDA {version} heye

en: Native app selection mode disabled
kmr_TR: Moda hilbijartina bernameya xwemalî ne çalak e

en: Native app selection mode enabled
kmr_TR: Moda hilbijartina bernameya xwemalî çalak e

en: Native input
kmr_TR: têketina herêmî

en: Native selection mode cannot be turned off in this browse mode document
kmr_TR: Di vê belgeya moda gerokê de moda bijartina xwemalî nayê girtin

en: Native selection mode unsupported in this browse mode document
kmr_TR: Di vê belgeya moda gerokê de moda hilbijartina xwemalî nayê piştgirî kirin

en: Native selection mode unsupported in this document
kmr_TR: Di vê belgeyê de moda bijartina xwemalî nayê vekirin

en: Nepali grade 1
kmr_TR: Nepalî asta 1

en: New Profile
kmr_TR: Profîleke Nû

en: Newsgroup:
kmr_TR: koma nûçeyan:

en: No action
kmr_TR: çalakî nîne

en: No additional details
kmr_TR: Hûrgilîyên zêdetir nîn e

en: No caret
kmr_TR: Ban nîne

en: No comments
kmr_TR: bê şîrove

en: No containing object
kmr_TR: Objê tê de tune ne

en: No ducking
kmr_TR: paşdeng tune

en: No emoji
kmr_TR: emoji tune

en: No focus
kmr_TR: fokûs nîne

en: No formatting information
kmr_TR: Agahiya şêwedayînê nîne

en: No location information
kmr_TR: agahiya cih nîne

en: No long description
kmr_TR: Pênaseyeke dirêj nîne

en: No message yet
kmr_TR: hêj peyam tune ye

en: No navigator object
kmr_TR: objeya navîgasyonê nîne

en: No new log entry to copy
kmr_TR: Têketine nu ya bê kopîkirin nîn e

en: No next
kmr_TR: piştre nîne

en: No next different style text
kmr_TR: Nivîsa bi şêwaza cûda li pêş nîn e

en: No next review mode
kmr_TR: modeke sererastkirinê ya bê nîne

en: No next same style text
kmr_TR: Nivîsa bi heman şêwazî li pêş nîn e

en: No notes
kmr_TR: Not tune ye

en: No objects inside
kmr_TR: Li hundir tiştek nîn e

en: No previous
kmr_TR: berî tune ye

en: No previous different style text
kmr_TR: Nivîsa bi şêwaza cûda li paş nîn e

en: No previous review mode
kmr_TR: modeke sererastikirinê ya berî nîne

en: No previous same style text
kmr_TR: Nivîsa bi heman şêwazî li paş nîn e

en: No progress bar updates
kmr_TR: Derbarê darikê pêşketinê nûjenkirin nînin

en: No selection
kmr_TR: Ne hilbijartî

en: No settings
kmr_TR: mîheng tune (eyar tune)

en: No shortcut key
kmr_TR: Bişkoka kurterêç nîn e

en: No speech
kmr_TR: Bê gotar

en: No start marker set
kmr_TR: Taxîmê nîşaneya destpêkirinê nîne

en: No status line found
kmr_TR: Rêza rewşê nehate dîtin

en: No symbol replacement
kmr_TR: Ji bo sembolê nivîsa bi dengkirî ya diyarkirî nîn e

en: No system battery
kmr_TR: pile sîstemê nîne

en: No text to copy
kmr_TR: Nîvîs nîne jib o kopîkirinê

en: No title
kmr_TR: Sernav nînin

en: No track playing
kmr_TR: Tu Stran Nayê Lêdan

en: No update available.
kmr_TR: nûkirin nîne

en: NonVisual Desktop Access
kmr_TR: ketina serkeftî ya sergirtî

en: Normal view
kmr_TR: nîşandana asayî

en: Northern Kurdish grade 0
kmr_TR: Kurdiya Bakurî asta 0

en: Norwegian 8 dot computer braille
kmr_TR: kompitûra braille ya 8 noqte ya Norwecî

en: Norwegian grade 0
kmr_TR: Norwecî asta 0

en: Norwegian grade 1
kmr_TR: Norwecî asta 1

en: Norwegian grade 2
kmr_TR: Norwecî asta 2

en: Norwegian grade 3
kmr_TR: Norwecî asta 3

en: Not a link.
kmr_TR: Ne lînk e.

en: Not in a container
kmr_TR: Ne di vê konteynerê de ye

en: Not in a table cell
kmr_TR: ne di şaneya tabloyê de

en: Not in table
kmr_TR: Ne di tabloyê da ye

en: Not supported in this document
kmr_TR: Di vê belgeyê de nayê vekirin

en: Not supported in this document.
kmr_TR: Di vê belgeyê de nayê vekirin.

en: Notes Master view
kmr_TR: Nîşandana notên Master

en: Notes page
kmr_TR: rûpelê not dike

en: Nothing
kmr_TR: tu tişt (hîç)

en: Notify for &pending update on startup
kmr_TR: &agahiya nûkirina nivîsîna di destpêkê de bide

en: OK
kmr_TR: Temam

en: Object Presentation
kmr_TR: Objeya pêşkêşkirinê

en: Object has no location
kmr_TR: Lokasyona objeyê tune

en: Object navigation
kmr_TR: Navîgasyona objeyan

en: Object placeholder
kmr_TR: Çîgirtê objeyan

en: Object review
kmr_TR: objeyê sererast bike

en: Off
kmr_TR: Vemiriye (Girtîye)

en: Only when scrolling back
kmr_TR: tenê dema paşve tê şemitandin

en: Open-High-Low-Close
kmr_TR: Vekirî-bilind-nizm-girtî

en: Opens NVDA configuration directory for the current user.
kmr_TR: Ji bo bikarhênerê heyî navnîşa veavakirina NVDA vedike.

en: Opens the WX GUI inspection tool. Used to get more information about the state of GUI components.
kmr_TR: Amûra çavderiyê ya WX GUI vedike. Ji bo di derbarê rewşa pêkhateyên GUI de zêdetir agahdarî girtinê de tê bikaranîn.

en: Options
kmr_TR: opsîyon

en: Org Chart placeholder
kmr_TR: Çîgirtê organîgramê

en: Organisation:
kmr_TR: rêxistin

en: Oriya grade 1
kmr_TR: Oriya asta 1

en: Outline view
kmr_TR: Nîşandana pêşnumayê

en: Package
kmr_TR: Pakêt

en: Page {pageNumber}
kmr_TR: Rûpel {pageNumber}

en: Pages and spacing
kmr_TR: Rûpel û dûrî

en: Pass next key through
kmr_TR: Mifta bê bide

en: Pattern
kmr_TR: Qalib

en: Performs the default action on the current navigator object (example: presses it if it is a button).
kmr_TR: Tevgera navîgasyona heyî pêk bîne (mînak: heke bişkokek be pêl bike).

en: Persian 8 dot computer braille
kmr_TR: kompitûra braille ya 8 noqte ya Farisî

en: Persian grade 1
kmr_TR: Farisî asta 1

en: Picture placeholder
kmr_TR: Çîgirtê wêneyê

en: Pie
kmr_TR: Paste

en: Pie of Pie
kmr_TR: Pasteyê pasteyan

en: Pivot Chart Drop Zone
kmr_TR: Herêma berdana nexşeya dînamîk (PivotChart)

en: Pivot Chart Field Button
kmr_TR: Bişkoka cihê nexşeya dînamîk (PivotChart)

en: Play a sound when &auto-suggestions appear
kmr_TR: Dema ku pêşniyarên otomatîk (&auto-sugesstion) derketin dengekî bide leyistin

en: Please Donate
kmr_TR: Ji kerema xwe re alikaria abori bike

en: Please wait while NVDA tries to fix your system's COM registrations.
kmr_TR: Tika ye raweste gava ku NVDA biceribîne qeydiya COM ya pergala te tamîr bike.

en: Please wait while settings are copied to the system configuration.
kmr_TR: Ji kerema xwe re raweste heta ku eyar li ser bingeha pergalê bên kopîkirin.

en: Plugins reloaded
kmr_TR: Yên di pirîzê de hatin dagirtin

en: Polish 8 dot computer braille
kmr_TR: kompitûra braille ya 8 noqte ya Polonî

en: Polish literary braille
kmr_TR: Braille ya wêjeyî bi Lehî

en: Portrait
kmr_TR: Portre

en: Portuguese 8 dot computer braille
kmr_TR: kompitûra braille ya 8 noqte ya Portekîzî

en: Portuguese grade 1
kmr_TR: Portekîzî asta 1

en: Portuguese grade 2
kmr_TR: Portekîzî asta 2

en: Positioned at {x}, {y}
kmr_TR: Li {x}, {y}

en: Presents, in browse mode, formatting info for the current review cursor position.
kmr_TR: Di moda gerokê de ji bo cihê kursora vekolînê ya derbasdar, agahdariya formatkirinê radigihîne.

en: Presents, in browse mode, formatting info for the text under the caret.
kmr_TR: Di moda gerokê de, di derbarê nivîsa ku di bin kursorê de ye agahiyên formatkirinê radigihîne.

en: Preserve
kmr_TR: Parastin

en: Press twice to copy or reset the start marker
kmr_TR: Du caran pêl bike ji kopî an jî vegerandina nîşaneya destpêkirinê

en: Pressed once sets the keyboard focus to the navigator object, pressed twice sets the system caret to the position of the review cursor
kmr_TR: carekê pêl bike merceka klavyeyê bibe ser objeya navîgasyonê, du caran pêl bike wê nîşana sîstemê biçe ser eyarê nîşaneya sererastkirinê

en: Pressing once reverts the current configuration to the most recently saved state. Pressing three times resets to factory defaults.
kmr_TR: Bi carek pêlkirinê vedigere mîhengên dawî ya veavakirinê bi tomarkirî. Ger sêr caran bê pêlkirin vedigere mîhengên fabrîkayî.

en: Primary footer
kmr_TR: Binnivîsa Yekem

en: Primary header
kmr_TR: Sernivîsa Yekem

en: Print Preview
kmr_TR: Pêşdîtina Çapê

en: Profile
kmr_TR: profîl

en: Progress &bar output:
kmr_TR: &Berhema (derana) pencereya pengizî ya rewşê:

en: Punjabi grade 1
kmr_TR: Pencapî asta 1

en: Quits NVDA!
kmr_TR: Ji NVDA derdikeve!

en: Radar with Data Markers
kmr_TR: Radar a bi nîşanên daneyan

en: Rate boos&t
kmr_TR: Rêjeya zêdekirinê (nirxandina zêdekirinê)

en: Re&move
kmr_TR: &Hilanîn

en: Re-&download update
kmr_TR: carek din nûkirinê bar bike

en: Read by &paragraph
kmr_TR: Bi &paragraphê bixwîne

en: Reads all controls in the active window
kmr_TR: Hemû kontrolên ku li rûpela çalak de ye dixwîne

en: Reads from the review cursor up to the end of the current text, moving the review cursor as it goes
kmr_TR: Ji kursora vekolînê hetanî dawiya nivîsê dixwîne û kursor jî pê re diçe

en: Reads from the system caret up to the end of the text, moving the caret as it goes
kmr_TR: Ji banê systemê heta dawiya nivîsê bixwîne, heta biçe banê wê pê re bibe.

en: Reads the column vertically from the current cell downwards to the last cell in the column.
kmr_TR: Ji şaneya derbasdar heta şaneya talî a sitûnê vertîkal dixwîne.

en: Reads the current application status bar and moves navigator object into it.
kmr_TR: Darika statuyê ya bernameyê ya heyî dixwîne û dibe ew cihê.

en: Reads the current application status bar.
kmr_TR: Darika statuyê ya bernameyê ya heyî dixwîne.

en: Reads the current application status bar. If pressed twice, spells the information. If pressed three times, copies the status bar to the clipboard
kmr_TR: Darika statuyê ya bernameyê ya heyî dixwîne, ger du caran bê pêl kirin agahî tîp bi tîp tê xwendin, ger sê caran bê pêl kirin agahî li panoyê kopî dibe

en: Reads the current column vertically from top to bottom without moving the system caret.
kmr_TR: Pergal sitûna derbasdar ji serî ber bi jêr ve ber bi rengek vertikal dixwîne bêyî ku kursora guherandinê biguheze.

en: Reads the current row horizontally from left to right without moving the system caret.
kmr_TR: Pergal xêza derbasdar ji çepê ber bi rastê ve horizontî dixwîne bêyî ku kursora guherandinê biguheze.

en: Reads the row horizontally from the current cell rightwards to the last cell in the row.
kmr_TR: Rêzê ji şaneya derbasdar ber bi rastê heya şaneya talî a rêzê bi rengek horizontî dixwîne.

en: Recognition &language:
kmr_TR: Naskirin &ziman:

en: Recognition failed
kmr_TR: çewtiya bibîranînê

en: Recognizes the content of the current navigator object with Windows OCR
kmr_TR: Bi Windows OCR re naveroka navîgatorê heyî nas dike

en: Recognizing
kmr_TR: bibîranîn

en: Refreshed
kmr_TR: hate nû kirin

en: Refreshes the document content
kmr_TR: Naveroka belgeyê tê nû kirin

en: Regular &expression
kmr_TR: Peyvên &asayî

en: Reload plugins
kmr_TR: Pêvekan nu barbike

en: Reloads app modules and global plugins without restarting NVDA, which can be Useful for developers
kmr_TR: Modulên appê û prîzên global beyî NVDA jinûve bide destpêkirin tije bike, ev dikare ji bo kesê bipêşxistiye kêrhatî be

en: Remind me &later
kmr_TR: piştre bîne &bîra min

en: Removed row {rowNumber} column {columnNumber}  from column headers
kmr_TR: Rêz {rowNumber} stûn {columnNumber} ji cihê sernivîsa stûnan hatiye rakirin

en: Removed row {rowNumber} column {columnNumber}  from row headers
kmr_TR: Rêz {rowNumber} stûn {columnNumber} ji cihê sernivîsa rêzan hatiye rakirin

en: Replacement
kmr_TR: Cîhgirtin

en: Report &tooltips
kmr_TR: &Amûren şîretan rapor bike

en: Report cell borders {mode}
kmr_TR: Ragihandina sînorên jûrê {mode}

en: Report changes to the &composition string
kmr_TR: guhartinên hevoka &lihevketî rapor bike

en: Report changes to the &reading string
kmr_TR: guhartinên hevoka &xwendinê rapor bike

en: Report dynamic &content changes
kmr_TR: guhartinên dînamîk yên &naverokê rapor bike

en: Report line indentation {mode}
kmr_TR: Rapora lêdana rêzê {mode}

en: Report object &descriptions
kmr_TR: &Pênaseyên obje rapor bike

en: Report object &position information
kmr_TR: Agahiya &cîhê (devera) objeyê rapor bike

en: Report object shortcut &keys
kmr_TR: Tûşên kurteriya objeya raport bike

en: Report summary of any annotation details at the system caret.
kmr_TR: Di derbarê nîşeya agahiyê ku kursora sîstemê lê ye, bi kurtasî hûrgilîyan radigihîne.

en: Report table headers {mode}
kmr_TR: Ragihandina sernivîsa tabloyê {mode}

en: Reports battery status and time remaining if AC is not plugged in
kmr_TR: Agahiya rewşa pîlê û dema mayî bide, heke pîl ne di pirîzê de be

en: Reports formatting info for the current review cursor position.
kmr_TR: Ji bo cihê kursora vekolînê ya derbasdar, agahdariya formatkirinê radigihîne.

en: Reports formatting info for the current review cursor position. If pressed twice, presents the information in browse mode
kmr_TR: Di moda gerokê de ji bo cihê kursora vekolînê ya derbasdar, agahdariya formatkirinê radigihîne. Ger du caran bê pêl kirin di moda gerokê de dide xwanê

en: Reports formatting info for the text under the caret.
kmr_TR: Di derbarê nivîsa ku di bin kursorê de ye agahiyên formatkirinê radigihîne.

en: Reports formatting info for the text under the caret. If pressed twice, presents the information in browse mode
kmr_TR: Di derbarê nivîsa ku di bin kursorê de ye agahiyên formatkirinê radigihîne. Ger du caran bê pêl kirin di moda gerokê de dide xwanê

en: Reports formatting info for the text under this braille cell
kmr_TR: Di derbarê nivîsa ku di bin ev şaneya brailleyê de ye agahiyên formatkirinê radigihîne

en: Reports information about the location of the current navigator object.
kmr_TR: Kursora mişkê dibe cihê pêşkêşkara objeyê.

en: Reports information about the location of the currently focused object.
kmr_TR: Agahdariya li ser cîhê objeya ku nuha lê fokûs e radigihîne.

en: Reports information about the location of the text at the caret, or location of the currently focused object if there is no caret.
kmr_TR: Ragihandina li ser pozîsyona nivîsê ya di rêzê de, an cîhê heyî yê lê fokûs bûyî de xeleka sererastkirinê tune be, di derheqa cihê objeyê de agahdarî dide.

en: Reports information about the location of the text at the review cursor, or location of the navigator object if there is no text under review cursor.
kmr_TR: Ragihandina pozîsyon û mezinahiyê ya nivîsê an tiştê li cîhê kursora vekolînê dibêje. Ger du caran bê pêl kirin, agahdariya berfirehtir dide.

en: Reports information about the location of the text or object at the position of system caret. Pressing twice may provide further detail.
kmr_TR: Cihê nivîs yan jî objeya ku kursora sîstemê li ser e, radigihîne. Ger du caran bê pêl kirin, agahdariya berfirehtir dide.

en: Reports information about the location of the text or object at the review cursor. Pressing twice may provide further detail.
kmr_TR: Derbarê cihê nivîs an jî objeya cihê mişk de agahiyan bide. Bi du caran pêlkirinê hin agahiyên din jî dikarin bêne dayîn.

en: Reports the character of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice reports a description or example of that character. Pressing three times reports the numeric value of the character in decimal and hexadecimal
kmr_TR: Agahiya karakterê objeya navîgasyona heyî bê li ku ye bide. Du caran pêlê bike, wê karakterê pênase bike an jî mînaka wê bide. Sê caran pêl bike, wê agahiya nirxê hejmara karekter li dehan û şazdehan bide

en: Reports the current line under the application cursor. Pressing this key twice will spell the current line. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
kmr_TR: Xeta ku kursor lê ye dixwîne. Ger du caran were pêl kirin, rêz bi kodkirî tê xwendin. Ger sê caran were pêl kirin, tîpên ku rêzê pêk tînin bi pênaseyên karakterê xwe têne axaftin.

en: Reports the current navigator object. Pressing twice spells this information, and pressing three times Copies name and value of this object to the clipboard
kmr_TR: Objeya nevîgasyano ya heyî rapor dike. Dubare pê lê kirin vê agahiyê hece dike, sê caran pê lê kirin nav û bûhayê vê objeyê li klîpbordê kopî dike

en: Reports the elapsed time of the currently playing track, if any
kmr_TR: Dema berî ya dîmena niha li ser agahdar dike, eger hîç

en: Reports the length of the currently playing track, if any
kmr_TR: Dirêjiya dema dîmena niha li ser agahdar dike, eger hîç

en: Reports the line of the current navigator object where the review cursor is situated. If this key is pressed twice, the current line will be spelled. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
kmr_TR: Agahiya rêza objeya navîgasyona heyî bide ka nîşaneya sererastkirinê li ku ye. Heke du caran pêl vê bişkokê bike, wê tîpên rêza heyî bêje. Heke hûn sê caran pêl bikin, wê tîpên rêzê bi nîşaneyan bêje.

en: Reports the name of the current NVDA configuration profile
kmr_TR: Profîla heyî ya veavakirina NVDA radigihîne

en: Reports the new object or content under your finger if different to where your finger was last
kmr_TR: Dema tiliya we dilive objeya û naveroka nu bi deng dike

en: Reports the object and content directly under your finger
kmr_TR: Obje û naverokên di bin tiliya we de dîrek bi deng dike

en: Reports the object with focus. If pressed twice, spells the information. Pressing three times spells it using character descriptions.
kmr_TR: Objeya ku lê fokûs bûye dixwîne. Ger du caran bê pêl kirin agahî tîp bi tîp tê xwendin. Ger sê caran bê pêl kirin agahî bi şêwazê kodkirî tê xwendin.

en: Reports the remaining time of the currently playing track, if any
kmr_TR: Dema mayî ya dîmena niha li ser agahdar dike, eger hîç

en: Reports the shortcut key of the currently focused object
kmr_TR: Bişkoka kurterêç ya objeya ku lê fokûs bûye radigihîne

en: Reports the symbol where the review cursor is positioned. Pressed twice, shows the symbol and the text used to speak it in browse mode
kmr_TR: Sembola ku kursora vekolînê lê ye dixwîne. Ger du caran were pêl kirin, sembol û nivîsa bi dengkirî di moda gerokê de têne xwanê

en: Reports the text on the Windows clipboard. Pressing twice spells this information. Pressing three times spells it using character descriptions.
kmr_TR: Nivîsa li panoya Windowsê dixwîne. Ger du caran bê pêlkirin agahî tîp bi tîp tê xwendin. Ger sê caran bê pêlkirin agahî bi şêwaza kodkirî tê xwendin.

en: Reports the title of the current application or foreground window. If pressed twice, spells the title. If pressed three times, copies the title to the clipboard
kmr_TR: Agahiya sernavê bikaranîna niha an jî ya şibaka li pêş bide. Heke du caran pêl bike, wê sernav bêje. Heke sê caran pêl bike, wê sernivîs di cihê navberê de bê kopîkirin.

en: Restart
kmr_TR: Nûdestpêbike

en: Restarts NVDA!
kmr_TR: NVDA ji nu ve dide destpêkirin!

en: Result
kmr_TR: Encam

en: Review Cursor
kmr_TR: kursora berçav re derbaskirinê

en: Right
kmr_TR: rastê

en: Right aligned
kmr_TR: li rastê spartî

en: Right click
kmr_TR: tikandina rastê

en: Romanian
kmr_TR: Romanî

en: Romanian 6 dot
kmr_TR: Romanî 6 xalî

en: Routes the cursor to or activates the object under this braille cell
kmr_TR: Kursorê li ev şaneya brailleyê diguhêzîne yan jî tiştê ku li ser şaneyê ye çalak dike

en: Run COM Registration Fixing tool...
kmr_TR: amûre tamîrkirina Qeydiya COM ya eyaran ve bike

en: Russian computer braille
kmr_TR: Braille ya Komputîrê bi Ûrisî

en: Russian contracted braille
kmr_TR: Braille ya kurtbûyî bi Ûrisî

en: Russian literary braille
kmr_TR: Braille ya wêjeyî bi Ûrisî

en: Russian literary braille (detailed)
kmr_TR: Braille ya wêjeyî bi Ûrisî (bi hurgilî)

en: Sanskrit grade 1
kmr_TR: Sanskrîtî asta 1

en: Save As
kmr_TR: Tomarkirin wekî...

en: Saves the current NVDA configuration
kmr_TR: Konfîgurasyona NVDA ya niha qeyd bike

en: Say &cap before capitals
kmr_TR: Beriya kapîtal bibêje &kap

en: Screen review
kmr_TR: ekranê sererast bike

en: Scrolls the braille display back
kmr_TR: Ekrana brailê berepaş biqulibîne

en: Scrolls the braille display forward
kmr_TR: Ekrana brailê ber bi pêş de biqulibîne

en: Secure Desktop
kmr_TR: Desktopa ewle

en: Select Braille Display
kmr_TR: Ekrana Brayle hilbijêre

en: Select Synthesizer
kmr_TR: Sznthesizer hilbijêre

en: Sepedi grade 1
kmr_TR: Sepedî asta 1

en: Sepedi grade 2
kmr_TR: Sepedî asta 2

en: Serbian grade 1
kmr_TR: Sirbî asta 1

en: Serial: {portName}
kmr_TR: Serî: {portName}

en: Series color: {colorName}
kmr_TR: refê rengan: {colorName}

en: Sesotho grade 1
kmr_TR: Sesotoyî asta 1

en: Sesotho grade 2
kmr_TR: Sesotoyî asta 2

en: Set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of column headers
kmr_TR: Rêz {rowNumber} stûn {columnNumber} weke destpêka cihê sernivîsa stûnan eyar bike

en: Set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of row headers
kmr_TR: Rêz {rowNumber} stûn {columnNumber} weke destpêka cihê sernivîsa rêzan eyar bike

en: Set the first value of the current setting in the synth settings ring
kmr_TR: Nirxa yekem a mîhenga heyî di zengila mîhengên sentezê de bicîh bikin

en: Set the last value of the current setting in the synth settings ring
kmr_TR: Nirxa talî ya mîhenga heyî di zengila mîhengên sentezê de bicîh bikin

en: Sets the navigator object to the current focus, and the review cursor to the position of the caret inside it, if possible.
kmr_TR: Pêşkêşkera objeyê li fokûsa derbasdarê re û ger derfet hebe kursora vekolînê li kursora sererastkerê re dibe.

en: Sets the navigator object to the current object under the mouse pointer and speaks it
kmr_TR: objeya navîgasyonê li gorî objeya heyî ya di bin mişk de eyar bike û bêje

en: Setswana grade 1
kmr_TR: Setswanayî asta 1

en: Setswana grade 2
kmr_TR: Setswanayî asta 2

en: Sho&w exit options when exiting NVDA
kmr_TR: bijareyên derketinê nîşan bide gava ji NVDA derkeve

en: Shows NVDA's audio settings
kmr_TR: Qutiya têkiliyê ya mîhengên dengê ya NVDA nîşan dide

en: Shows NVDA's braille settings
kmr_TR: Eyarên braila NVDA nîşan bide

en: Shows NVDA's browse mode settings
kmr_TR: Eyarê brows modA NDVA nîşan bide

en: Shows NVDA's document formatting settings
kmr_TR: Eyarê şêwedayîna belgeyên NDVA nîşan bide

en: Shows NVDA's general settings
kmr_TR: Eyarên giştî yên NVDA nîşan bide

en: Shows NVDA's input composition settings
kmr_TR: Eyarê kompozîsyona ketina NDVA nîşan bide

en: Shows NVDA's keyboard settings
kmr_TR: Eyarên klavyeya NVDA nîşan bide

en: Shows NVDA's mouse settings
kmr_TR: Eyarên mişkê NVDA nîşan bide

en: Shows NVDA's object presentation settings
kmr_TR: Eyarê nîşandana objeyên NDVA nîşan bide

en: Shows NVDA's review cursor settings
kmr_TR: Eyarê nîşaneya sererastikirina NDVA nîşan bide

en: Shows NVDA's speech settings
kmr_TR: Eyarên axaftinê ya NVDA nîşan bide

en: Shows options related to selected text or text at the cursor
kmr_TR: Bijareyên di derbarê nivîsa hilbijartî yan jî ya kursor li ser de nîşan dide

en: Shows the NVDA Configuration Profiles dialog
kmr_TR: Diyaloga Profîlên Avakirina NVDA nîşan bide

en: Shows the NVDA braille display selection dialog
kmr_TR: Diyaloga hilbijartî ya rêza braila NVDA nîşan bide

en: Shows the NVDA default dictionary dialog
kmr_TR: Diyaloga ferhenga şaşiyan a NDVA nîşan bide

en: Shows the NVDA input gestures dialog
kmr_TR: Dialoga tevgerên ketene ya NVDA nîşan bide

en: Shows the NVDA menu
kmr_TR: Menuya NVDA nîşan dide

en: Shows the NVDA symbol pronunciation dialog
kmr_TR: Dialoga bilêvkirina sembolan a NVDA nîşan bide

en: Shows the NVDA synthesizer selection dialog
kmr_TR: Diyaloga senteza hilbijartî ya NVDA nîşan bide

en: Shows the NVDA temporary dictionary dialog
kmr_TR: Dialoga ferhenga niha ya NVDA nîşan bide

en: Shows the NVDA voice-specific dictionary dialog
kmr_TR: Dialoga ferhenga taybet-deng a NVDA nîşan bide

en: Shows the long description at this position if one is found.
kmr_TR: Li vê deverê pênaseya dirêj nîşan dide, heger yek bê dîtin.

en: Simple review mode off
kmr_TR: moda sererastkirinê ya hesan girtî

en: Simple review mode on
kmr_TR: moda sererastkirinê ya hesan vekirî

en: Single letter navigation off
kmr_TR: Gerana bi tûşa yek tîpî vemiriye

en: Single letter navigation on
kmr_TR: Gerana bi hek tûşa yek tîpî pêxistiye

en: Single line spacing
kmr_TR: rêzek navber

en: Sleep mode off
kmr_TR: Moda razanê girtî ye

en: Sleep mode on
kmr_TR: Moda razanê pêxistî ye

en: Slide Master view
kmr_TR: nîşandana Slide Masterê

en: Slide Number placeholder
kmr_TR: Çîgirtê hejmara slideyê

en: Slide Sorter view
kmr_TR: nîşandana Rêzkerê Slideyê

en: Slide view
kmr_TR: nîşandana Slideyê

en: Slovak grade 1
kmr_TR: Slowaqî asta 1

en: Slovenian 8 dot computer braille
kmr_TR: kompitûra braille ya 8 noqte ya Slowanî

en: Slovenian grade 1
kmr_TR: Slowanî asta 1

en: Some operations on add-ons failed. See the log file for more details.
    {}
kmr_TR: Hin pêngavên li ser pêvekan têk çûn. Ji bo bêtir agahdarî li rûpelê rojane binêrin.
    {}

en: Southern Vietnamese grade 1
kmr_TR: Vîetnamiya Başûr asta 1

en: Spanish 8 dot computer braille
kmr_TR: kompitûra braille ya 8 noqte ya Îspanyolî

en: Spanish for Greek text
kmr_TR: Îspanyolî ji bo nivîsa Yewnanî

en: Spanish grade 1
kmr_TR: Îspanyolî asta 1

en: Spanish grade 2
kmr_TR: Îspanî asta 2

en: Speak
kmr_TR: biaxive

en: Speak and beep
kmr_TR: Biaxive û bîp bike

en: Speak progress bar updates
kmr_TR: Nûjenkirina darikê pêşketinê bêje

en: Speak typed &characters
kmr_TR: &tîpên nivîsî bibêje

en: Speak typed &words
kmr_TR: &peyvên nivîsî bibêje

en: Speaks the filename of the active application along with the name of the currently loaded appModule
kmr_TR: Navên dosyayên aktîv têne bikaranîn ên bi appModudus niha hatine barkirin bêje

en: Speaks the word of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice spells the word. Pressing three times spells the word using character descriptions
kmr_TR: Objeya nevîgasyona heyî ya ku kursora berçav re derbaskirinê li ser e wê peyvê diaxive. Dubare pê lê kirin peyvê hece dike. Sê caran pê lê kirin bikaranîna nasandina karakterê peyvê hece dike.

en: Speech
kmr_TR: axaftin

en: Speech &dictionaries
kmr_TR: axaftin &ferheng

en: Speech mode {mode}
kmr_TR: Moda axaftinê {mode}

en: Spelling e&rrors
kmr_TR: Xeletiyên &rastnivîsê

en: Spells the current application status bar.
kmr_TR: Darika statuyê ya bernameyê ya heyî kod dike.

en: St&yle
kmr_TR: St&îl

en: Stacked Area
kmr_TR: Devera lodkirî

en: Stacked Bar
kmr_TR: Şivika lodkirî

en: Stacked Column
kmr_TR: Stûna lodkirî

en: Stacked Cone Bar
kmr_TR: Şivika qûçikî a lodkirî

en: Stacked Cone Column
kmr_TR: Stûna qûçikî a lodkirî

en: Stacked Cylinder Bar
kmr_TR: Şivika gundorî a lodkirî

en: Stacked Line
kmr_TR: Rêzên lodkirî

en: Stacked Line with Markers
kmr_TR: Rêzên nîşankirî ên lodkirî

en: Stacked Pyramid Bar
kmr_TR: Şivika pîramîdî a lodkirî

en: Stacked Pyramid Column
kmr_TR: Stûna pîramîdî a lodkirî

en: Start marked
kmr_TR: Destpêk nîşankirî ye

en: Styles
kmr_TR: Stil

en: Subject:
kmr_TR: Mijar:

en: Subscript
kmr_TR: Sembola binî

en: Subtitle placeholder
kmr_TR: Çîgirtê sernameya binî

en: Success
kmr_TR: Serkeftî

en: Successfully copied NVDA user settings
kmr_TR: serkeftî eyarên bikarhêrer yên NVDA kopî kir

en: Suggestions
kmr_TR: Pêşniyar

en: Superscript
kmr_TR: Sembola jorîn

en: Swahili (Kenya) Grade 2
kmr_TR: Swahilî (Kenya) asta 2

en: Swahili (Kenya) grade 1
kmr_TR: Swahilî (Kenya) asta 1

en: Swahili (Kenya) grade 1.2
kmr_TR: Swahilî (Kenya) asta 1.2

en: Swahili (Kenya) grade 1.3
kmr_TR: Swahilî (Kenya) asta 1.3

en: Swahili (Kenya) grade 1.4
kmr_TR: Swahilî (Kenya) asta 1.4

en: Swahili (Kenya) grade 1.5
kmr_TR: Swahilî (Kenya) asta 1.5

en: Swedish 8 dot computer braille
kmr_TR: kompitûra braille ya 8 noqte ya Swêdî

en: Swedish contracted braille
kmr_TR: Braille ya kurtbûyî bi Siwedî

en: Swedish partially contracted braille
kmr_TR: Braille ya nîv kurtbûyî bi Siwedî

en: Swedish uncontracted braille
kmr_TR: Braille ya ne kurtbûyî bi Siwedî

en: Switches to the next review mode (e.g. object, document or screen) and positions the review position at the point of the navigator object
kmr_TR: biçe moda sererastkirinê ya bê (mînak obje, belge an jî ekran) û cihê sererastkirinê li noxteya objeya navîgasyonê bicih bike

en: Switches to the previous review mode (e.g. object, document or screen) and positions the review position at the point of the navigator object
kmr_TR: biçe moda sererastkirinê ya berî (mînak obje, belge an jî ekran) û cihê sererastkirinê li noxteya objeya navîgasyonê bicih bike

en: Symbol
kmr_TR: Şikil (sembol)

en: Symbol "%s" is already present.
kmr_TR: Şikil "%s" (sembol) ji xwe heye

en: Symbol Pronunciation (%s)
kmr_TR: Gotina Şikil (sembolê): %s

en: Symbol level %s
kmr_TR: Asta sembolan ji %s

en: Synthesizer Error
kmr_TR: Çewtiya Sznthesizer

en: System caret
kmr_TR: Banê sîstemê

en: System focus
kmr_TR: fokusa sîstemê

en: System status
kmr_TR: statûya sîstemê

en: Table description
kmr_TR: Pênaseya tabloyê

en: Table information
kmr_TR: Agahiya Tabloyê

en: Table placeholder
kmr_TR: Çîgirtê tabloyê

en: Tamil grade 1
kmr_TR: Tamîlî asta 1

en: Taskbar
kmr_TR: şivika peywirê

en: Tatar grade 1
kmr_TR: Tatarî asta 1

en: Telugu grade 1
kmr_TR: Telugu asta 1

en: Temporary dictionary
kmr_TR: Ferhenga demekî

en: Tether B&raille:
kmr_TR: B&rayil girêde:

en: Text frame
kmr_TR: Çarçoveya nivîsê

en: Text placeholder
kmr_TR: Çîgirtê nivîsê

en: Text review
kmr_TR: kontrola nivîsê

en: Thai 6 dot
kmr_TR: Tayî 6 xalî

en: Thai 8 dot computer braille
kmr_TR: Braille ya Komputerê ya 8 Xalî bi Thayî

en: The clipboard contains a large amount of text. It is %s character long | The clipboard contains a large amount of text. It is %s characters long
kmr_TR[0]: Li panoyê nivîsek dirêj heye. Dirêjiya karakterê %s e
kmr_TR[1]: Li panoyê nivîsek dirêj heye. Dirêjiya karakterê %s e

en: The following add-on failed to be installed: {}. | The following add-ons failed to be installed: {}.
kmr_TR[0]: Pêvekek hat barkirin: {}.
kmr_TR[1]: Pêvekan hat barkirin: {}.

en: The following add-on failed to uninstall: {}. | The following add-ons failed to uninstall: {}.
kmr_TR[0]: Pêvekek nehat barkirin: {}.
kmr_TR[1]: Pêvekan nehat barkirin: {}.

en: The following command line parameters are unknown to NVDA: {params}
kmr_TR: Parametreyên rêza fermanê yên jêrîn ji NVDA re nenas in: {params}

en: The following options control the types of document formatting reported by NVDA.
kmr_TR: Tercîhên li jêr (ku bên), cûreyen şêwandina belgeyên ji aliyê envîdiya ve (NVDA) hatine rapor kirin kontrol dikin

en: The next key that is pressed will not be handled at all by NVDA, it will be passed directly through to Windows.
kmr_TR: Mifta bê dayîn wê ji aliyê NVDA qet neyê şixulandin, wê rasterast derbasî  Windows bibe

en: The settings panel you tried to open is unavailable on this system.
kmr_TR: panela eyaran ya te kir tu vekî li ser vê pergalê venabe.

en: There is no text on the clipboard
kmr_TR: Li ser clipboardê nivîs tuneye

en: This change requires administrator privileges.
kmr_TR: Ji bo vê guharînê destûra rêvebir pêwîst e.

en: Thumbnails
kmr_TR: Nîşandanên biçûk

en: Title Master view
kmr_TR: nîşandana Sernav Masterê

en: Title placeholder
kmr_TR: Çîgirtê sernameyê

en: To:
kmr_TR: Bo:

en: Toggle tethering of braille between the focus and the review position
kmr_TR: Guhertin li mîhenga şopandina brailleyê di navbera fokûsa pergalê yan jî kursora vekolînê de dike

en: Toggle the braille cursor on and off
kmr_TR: Nîşaneya braillê bigre û veke

en: Toggle the way context information is presented in braille
kmr_TR: Şêweya pêşendanê agahiya naverokê wekî brailleyê biguherîne

en: Toggles between beeps, speech, beeps and speech, and off, for reporting progress bar updates
kmr_TR: Ji bo agahiya darikê pêşketinê bide di navbera dengê pîp, axaftin, pîp û axaftinê de diçe û tê

en: Toggles between browse mode and focus mode. When in focus mode, keys will pass straight through to the application, allowing you to interact directly with a control. When in browse mode, you can navigate the document with the cursor, quick navigation keys, etc.
kmr_TR: Derbasbûna di navbera moda lêgerînê û moda fokusê de. Heke hûn li moda fokusê bin, wê bişkok ji raste rast derbasî pratîkê bibin, bihêle hûn raste rast bi kontrolekê têkevin pêwendiyê. Heke hûn di moda lêgerînê de bi, hûn dikarin belgeyan bi nîşaneyê, bi bişkoka navîgasyona bilez her wiha dewam birêve bibin.

en: Toggles braille mode
kmr_TR: Moda brailleyê diguherîne

en: Toggles disabling of all configuration profile triggers. Disabling remains in effect until NVDA is restarted
kmr_TR: Aktîvbûna profîla formatan rake. Heta NVDA jibûve bê vekirin wê profîla formatan ne aktîv be.

en: Toggles how much text will be spoken when the mouse moves
kmr_TR: Dema ku mişk dilive rewşa hejmera nivîsa ku tê dengkirin diguhure

en: Toggles native selection mode on and off
kmr_TR: Moda bijartina xwemalî vedike û digre

en: Toggles on and off automatic movement of the system focus due to browse mode commands
kmr_TR: Dema fermanên moda gerokê tê bikaranîn tevgera otomatîkî ya fokusa pergalê vedike û digre

en: Toggles on and off delayed descriptions for characters on cursor movement
kmr_TR: Danasîna karakterên derengmayî vedike û digre

en: Toggles on and off if the screen layout is preserved while rendering the document content
kmr_TR: Dema ku naveroka belgeyê tê lêxistin, eger Bicihbûna ekranê bê parastin,   pêxistin û  vemirandin tê guhartin

en: Toggles on and off reporting if clickable
kmr_TR: vekirin û girtina pêlêkirina pecan veke

en: Toggles on and off the ignoring of blank lines for line indentation reporting
kmr_TR: Ji bo raporkirina lêdana rêzê guhnedana rêzên vala vedike û digre

en: Toggles on and off the inclusion of layout tables in browse mode
kmr_TR: Qeyda tabloya pergalê di qalibê lêgerînê de tê pêxistin û girtin

en: Toggles on and off the movement of the navigator object due to focus changes
kmr_TR: Hereketa objeya navîgasyonê ji ber guhertina fokusê veke û bigre

en: Toggles on and off the movement of the review cursor due to the caret moving.
kmr_TR: hereketa nîşaneya sererastkirinê ji ber hereketa nîşaneyê bigre û veke

en: Toggles on and off the reporting of articles
kmr_TR: Ragihandina gotaran vedike û digre

en: Toggles on and off the reporting of block quotes
kmr_TR: vekirin û girtinên agahdarkirina wergirtinên ji blockan veke

en: Toggles on and off the reporting of colors
kmr_TR: agahdarkirina rengan a vekirin û girtinê veke

en: Toggles on and off the reporting of comments
kmr_TR: vekirin û girtina agahdarkirina nirxandinan veke

en: Toggles on and off the reporting of dynamic content changes, such as new text in dos console windows
kmr_TR: Bişkoka vekirin û girtinê ya agahdarkirina guhertinên dînamîk ên tê de, yên weke nivîsên nû di şibaka dos konsol

en: Toggles on and off the reporting of emphasis
kmr_TR: agahdarkirina bingehîn a vekirin û girtinê veke

en: Toggles on and off the reporting of figures and captions
kmr_TR: Ragihandina jimar û binnivîsan vedike û digre

en: Toggles on and off the reporting of font attributes
kmr_TR: ragihandina nîtelîka fontan wekî vekirî an girtî bigûhere

en: Toggles on and off the reporting of font changes
kmr_TR: ragihandina gûhartina fontan wekî vekirî an girtî digûhere

en: Toggles on and off the reporting of font size changes
kmr_TR: ragihandina gûhartina mezinahiya fontan wekî vekirî an girtî digûhere

en: Toggles on and off the reporting of frames
kmr_TR: vekirin û girtina agahdarkirina çarçoveyan veke

en: Toggles on and off the reporting of graphics
kmr_TR: Ragihandina grafîkê vedike û digre

en: Toggles on and off the reporting of groupings
kmr_TR: Ragihandina dabeşkirinê vedike û digre

en: Toggles on and off the reporting of headings
kmr_TR: vekirin û girtina agahdarkirina sernivîsan veke

en: Toggles on and off the reporting of highlighted text
kmr_TR: Daxuyaniyên nivîsê yên diyarkirî vedike û digre

en: Toggles on and off the reporting of landmarks
kmr_TR: vekirin û girtina agahdarkirina nîşaneya cih veke

en: Toggles on and off the reporting of line numbers
kmr_TR: rewşa girtî an vekirî ya ragihandina nimreya rêzan digûhere

en: Toggles on and off the reporting of line spacing
kmr_TR: vekirin û girtina agahdarkirina navbera rêzan veke

en: Toggles on and off the reporting of links
kmr_TR: vekirin û girtina agahdarkirina lînkan veke

en: Toggles on and off the reporting of lists
kmr_TR: vekirin û girtina agahdarkirina lîsteyan veke

en: Toggles on and off the reporting of pages
kmr_TR: agahdarkirina pelan a vekirin û girtinê veke

en: Toggles on and off the reporting of paragraph indentation
kmr_TR: agahdarkirina destpêka paragrafê ya vekirin û girtin veke

en: Toggles on and off the reporting of revisions
kmr_TR: agahdarkirina sererastkirinan a vekirin û girtinê veke

en: Toggles on and off the reporting of spelling errors
kmr_TR: agahdarkirina şaşitiyên heceyan a vekirin û girtinê veke

en: Toggles on and off the reporting of style changes
kmr_TR: agahdarkirina guhertinên şêweyê ya vekirin û girtinê veke

en: Toggles on and off the reporting of superscripts and subscripts
kmr_TR: Dazanîna tîpên mezin û biçûk vedike û digre

en: Toggles on and off the reporting of table cell coordinates
kmr_TR: vekirin û girtina gahdarkirina koordîneyên rêzên tabloyan veke

en: Toggles on and off the reporting of tables
kmr_TR: vekirin û girtina agahdarkirina tabloyan veke

en: Toggles on and off the reporting of text alignment
kmr_TR: agahdarkirina rêzenivîsê a vekirin û girtinê veke

en: Toggles on and off the speaking of typed characters
kmr_TR: karakterên nivîsî biaxive bigire û veke

en: Toggles on and off the speaking of typed keys, that are not specifically characters
kmr_TR: axivîna mifteyên nivîsî bigire û veke, yên ne wekî karakteran

en: Toggles on and off the speaking of typed words
kmr_TR: peyvên nivisî biaxive bigire û veke

en: Toggles simple review mode on and off
kmr_TR: vekirin û girtina moda sererastkirinê ya hesan veke

en: Toggles single letter navigation on and off. When on, single letter keys in browse mode jump to various kinds of elements on the page. When off, these keys are passed to the application
kmr_TR: Guhertinên gerana bi tûşa yek tîpî pêxistî û vemirî. Dema pêxistî be, tûşên yek tîpî di moda geroka înternetê de hildipekin bi ser gelek rengên hêmanên li ser rûpelî. Dema vemirî be, ev tûş derbasî bikaranînê dibin.

en: Toggles sleep mode on and off for the active application.
kmr_TR: Ji bo bernameya çalak moda xewê vedike û digre.

en: Toggles the NVDA Braille viewer, a floating window that allows you to view braille output, and the text equivalent for each braille character
kmr_TR: Dîmendera Brailleyê ya NVDA ku wekî rûpelekî bi ger e, ji bo hilberîna Braille û ji bo her tîpa Brailleyê wekî wekbihayê wê ya nivîsî bê xwanê, vedike û digre

en: Toggles the NVDA Speech viewer, a floating window that allows you to view all the text that NVDA is currently speaking
kmr_TR: Dîmenê axaftinê yê NVDA bigre an veke, şibakeke derbas dibe wê bihêle ku hûn hemû nivîsên niha NVDA dibêje bibînin

en: Toggles the reporting of information as the mouse moves
kmr_TR: Rapora agahiyan dema mişk lebitî pê bixe

en: Top
kmr_TR: jor

en: Touch Interaction
kmr_TR: Têkiliya bi Destdan

en: Touch screen
kmr_TR: ekrana temasê

en: Tshivenda grade 1
kmr_TR: Tshivendayî asta 1

en: Tshivenda grade 2
kmr_TR: Tshivendayî asta 2

en: Turkish grade 1
kmr_TR: Tirkî asta 1

en: Turns input help on or off. When on, any input such as pressing a key on the keyboard will tell you what script is associated with that input, if any.
kmr_TR: Alîkariya dayînê bigre an pêxe. Heke vekirîbe, her bişkoka klavyayê ya tu pêlê bike wê ji te re bêje bê kîjan nivîs bi vê dayînê têkildar e, heke hebê.

en: Type
kmr_TR: Cûre

en: Type the text you wish to find
kmr_TR: Nivîsa hûn dixwazin bibînin binvîsin

en: Type:
kmr_TR: Şêwaz:

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: color
kmr_TR: reng

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: gradient
kmr_TR: gradyan

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: none
kmr_TR: nîn e

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: pattern
kmr_TR: nexş

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: picture
kmr_TR: wêne

en: Ukrainian computer braille
kmr_TR: Kompîturê Braille bi Ûkraynî

en: Ukrainian grade 1
kmr_TR: Ûkraynî asta 1

en: Ukrainian literary braille (detailed)
kmr_TR: Braille ya wêjeyî bi Ûkraynî (bi hurgilî)

en: Unable to copy
kmr_TR: Nikare kopî bike

en: Unable to copy a file. Perhaps it is currently being used by another process or you have run out of disc space on the drive you are copying to.
kmr_TR: nikaribû dosyeyekê kopî bike. Belkî ev berê ji aliyê proseseke din ve ji dîskê li ser vê cihê hatiye sazkirin.

en: Unable to copy status bar content to clipboard
kmr_TR: Naveroka darika statuyê li panoyê kopî nabe

en: Unable to mark log position
kmr_TR: Cihê rojaneyê naye diyar kirin

en: Unable to postpone update.
kmr_TR: nûkirin nikare bê paşxistin

en: Underline off
kmr_TR: Binxêzkirî vemiriye

en: Underline on
kmr_TR: Binxêzkirî pêxistiye

en: Unicode braille
kmr_TR: Braille ya koda gerdûnî

en: Unified English Braille Code grade 1
kmr_TR: Asta 1 koda Braille ya Îngîlîzîya yekbûyî

en: Unified English Braille Code grade 2
kmr_TR: Asta 2 koda Braille ya Îngîlîzîya yekbûyî

en: Uninstall NVDA
kmr_TR: NVDA rake

en: Unknown braille display
kmr_TR: Ekrana Brayle nayê zanîn

en: Unknown command line parameters
kmr_TR: Parametreyên rêza fermanê nenas

en: Unlabeled
kmr_TR: Neetîketkirî

en: Unsupported input
kmr_TR: têketina nayê piştgirî kirin

en: Urdu grade 1
kmr_TR: Urdî asta 1

en: Urdu grade 2
kmr_TR: Urdî asta 2

en: Use &screen layout (when supported)
kmr_TR: Bicîhbûna (Plana) dîmendêrê (ekran) bikar bîne (dema bê ragirtin)

en: Use screen layout off
kmr_TR: Bicihbûna ekranê bi karbîne vemiriye

en: Use screen layout on
kmr_TR: Bicihbûna ekranê bi karbîne pêxistiye

en: User Guide
kmr_TR: Jib o bikarhîner rênîşan

en: User default
kmr_TR: Bikarhênerê standard

en: Uzbek grade 1
kmr_TR: Ozbekî asta 1

en: V&ariant
kmr_TR: &Şêwe

en: V&olume
kmr_TR: &deng

en: Vertical Object placeholder
kmr_TR: Çîgirtê objeya ber bi jêr ve

en: Vertical Text placeholder
kmr_TR: Çîgirtê nivîsa ber bi jêr ve

en: Vertical Title placeholder
kmr_TR: Çîgirtê sernameya ber bi jêr ve

en: Vietnamese grade 0
kmr_TR: Vîetnamî asta 0

en: Vietnamese grade 1
kmr_TR: Vîetnamî asta 1

en: Vietnamese grade 2
kmr_TR: Vîetnamî asta 2

en: Vision
kmr_TR: Pêşandan

en: Voice
kmr_TR: Deng

en: Voice dictionary (%s)
kmr_TR: Ferhenga bi deng (%s)

en: Volume-High-Low-Close
kmr_TR: Deng-bilind-nizm-girtî

en: Volume-Open-High-Low-Close
kmr_TR: Deng-vekirî-bilind-nizm-girtî

en: Waiting for Outlook...
kmr_TR: Li benda Outlookê...

en: Waiting for Powerpoint...
kmr_TR: Li benda Powerpointê...

en: Walls
kmr_TR: Dîwar

en: Warning
kmr_TR: Hişyar

en: We need your help in order to continue to improve NVDA.
    This project relies primarily on donations and grants. By donating, you are helping to fund full time development.
    If even $10 is donated for every download, we will be able to cover all of the ongoing costs of the project.
    All donations are received by NV Access, the non-profit organisation which develops NVDA.
    Thank you for your support.
kmr_TR: Alîkariya we ji me re pêwîst e ji bo em NVDA hê baştir bikin.
    E v proje di serî de bi alîkariyan çêbûye. Bi alîkariyên we bi giştî dikare bê bipêşxistin..
    Heke jib o her barkirinê 10$ be, em ê bikaribin heqê projeyê bidin.
    Hemû alîkarî ji aliyê NV têne girtin, sazîyên sivîl ê NVDA bipêş dixin.
    Spas ji bo piştgiriya we.

en: Welcome to NVDA
kmr_TR: Hûn bi xêr hatin NVDA

en: Welcome to NVDA!
kmr_TR: Hûn bi xêr hatin NVDA!

en: Welsh grade 1
kmr_TR: Galerkî asta 1

en: Welsh grade 2
kmr_TR: Galerkî asta 2

en: Windows OneCore voices
kmr_TR: Dengê Windows OneCore (WanKorê)

en: X Error Bars
kmr_TR: X Şivikên Xeletiyan

en: Xhosa grade 1
kmr_TR: Xosayî asta 1

en: Xhosa grade 2
kmr_TR: Xosayî asta 2

en: Y Error Bars
kmr_TR: Y Şivikên Xeletiyan

en: Yakut grade 1
kmr_TR: Yaqutî asta 1

en: You are about to run the COM Registration Fixing tool. This tool will try to fix common system problems that stop NVDA from being able to access content in many programs including Firefox and Internet Explorer. This tool must make changes to the System registry and therefore requires administrative access. Are you sure you wish to proceed?
kmr_TR: Tu dikî, ku amûre Tamîrkirina Qeydiya COM ya eyaren Registry saz bikî. Ev eyar dê biceribîne ku problemên pergala guncav bên çareserkirin ku nahêlin NVDA bigihije naveroka gelek programan ku Firefox û Internet Explorer tê de. Ev eyar divê di qeydiya pergalê de guhertinan çêke û lewra pêdivî bi pejirandina rêveberî heye. Tu bi xwe bawer î, ku ev destpê bike?

en: Your configuration file contains errors. Your configuration has been reset to factory defaults.
    More details about the errors can be found in the log file.
kmr_TR: Di dosyaya we ya avakirinê de pirsgirêk hene. Avakirina we dîsa qulibî eyarên berê.
     Derbarê pirsgirêkê de agahiyên zêdetir dikarin di dosyaya raporê de bêne dîtin.

en: Your gesture map file contains errors.
    More details about the errors can be found in the log file.
kmr_TR: Di xerîta we ya tevgerê de pirsgirêk hene.
     Derbarê pirsgirêkê de agahiyên zêdetir dikarin di dosyaya raporê de bêne dîtin.

en: Zulu grade 1
kmr_TR: Zûlûyî asta 1

en: Zulu grade 2
kmr_TR: Zûlûyî asta 2

[ctx: action]
en: Back
kmr_TR: Paşde

[ctx: action]
en: Beginning
kmr_TR: Destpêk

[ctx: action]
en: Document
kmr_TR: Pelge

[ctx: action]
en: End
kmr_TR: Dawîn

[ctx: action]
en: Help
kmr_TR: Alîkarî

[ctx: action]
en: Home
kmr_TR: Destpêk

[ctx: action]
en: Information
kmr_TR: agahî

[ctx: action]
en: Next
kmr_TR: Pêşve

[ctx: action]
en: Sound
kmr_TR: Deng

en: alert
kmr_TR: hişyarî

en: alignment
kmr_TR: rêzkirin

en: alphanumeric
kmr_TR: alfanumerîk

en: animation
kmr_TR: anîmasyon

en: any dots
kmr_TR: her noqte

en: app
kmr_TR: Sepan

en: application
kmr_TR: aplîkasyon

en: applications
kmr_TR: aplîkasyon

[ctx: aria]
en: banner
kmr_TR: afîş

[ctx: aria]
en: complementary
kmr_TR: tevakar

[ctx: aria]
en: content info
kmr_TR: agahiya naverokê

[ctx: aria]
en: form
kmr_TR: Form

[ctx: aria]
en: main
kmr_TR: sereke

[ctx: aria]
en: navigation
kmr_TR: nevîgasyon

[ctx: aria]
en: search
kmr_TR: lêgerîn

en: at {x}, {y}
kmr_TR: li ber {x}, li ser {y}

en: attachment
kmr_TR: dosyayên pêvek

en: automatically
kmr_TR: bi awayê otomotîk

en: back
kmr_TR: paş

en: background color
kmr_TR: rengê paş

en: background pattern {pattern}
kmr_TR: nexşa paş {pattern}

en: backspace
kmr_TR: bişkoka berpaş

en: blank
kmr_TR: vala

en: block quote
kmr_TR: jibergirtina bi blokî

en: bold
kmr_TR: gir

en: bookmark
kmr_TR: şopcih

en: border
kmr_TR: sînor

en: braille keyboard
kmr_TR: klavyeya braille

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: main
kmr_TR: sereke

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: srch
kmr_TR: Lêgerîn

en: break
kmr_TR: bibre

en: browser stop
kmr_TR: browser bisekine

en: btn
kmr_TR: Bişkok

en: busy
kmr_TR: mijul

en: button
kmr_TR: pişkok

en: calendar
kmr_TR: salname

en: canvas
kmr_TR: kanvas

en: cap
kmr_TR: srnvs

en: caps lock
kmr_TR: bişkoka miftekirinê

en: caption
kmr_TR: nivîs

en: caret
kmr_TR: Nîşandêr ‘^’

en: caret moves review cursor off
kmr_TR: nîşan nîşaneya sererastkirinê dehf dide girtî

en: caret moves review cursor on
kmr_TR: nîşan nîşaneya sererastkirinê dehf dide vekirî

en: case
kmr_TR: Rewşa meznahiya tîpan

en: cbo
kmr_TR: qt

en: cell
kmr_TR: şane

en: cell deletion
kmr_TR: jûr jê bibe

en: cell insertion
kmr_TR: jûr zêde bike

en: cell merge
kmr_TR: jûran bike yek

en: centered
kmr_TR: li navendê bicîhkirî

en: character
kmr_TR: kûmê li ser tîpan

en: chart
kmr_TR: çart

[ctx: chart]
en: column
kmr_TR: Stûn

en: chart element
kmr_TR: elementa çartê

en: check box
kmr_TR: qutiya bijartinê

en: check menu item
kmr_TR: kontrolkirina bijarteya menuyê

en: checkable
kmr_TR: dikare were kontrolkirin

en: checked
kmr_TR: hat kontrol kirin

en: chk
kmr_TR: di zimanê brîlîde ji bo qutîya kontrolkirinê tê bikaranîn

en: clickable
kmr_TR: dikare were tikandin

en: clock
kmr_TR: saet

en: cmnt
kmr_TR: Rave

en: collapsed
kmr_TR: hilweşî

en: color chooser
kmr_TR: hilbijêra rengan

[ctx: color hue]
en: aqua
kmr_TR: heşîna deryayî

[ctx: color hue]
en: aqua-blue
kmr_TR: heşîna deryayî-heşîn

[ctx: color hue]
en: black
kmr_TR: reş

[ctx: color hue]
en: blue
kmr_TR: heşîn

[ctx: color hue]
en: blue-purple
kmr_TR: heşîn-xemrî

[ctx: color hue]
en: brown
kmr_TR: qehweyî

[ctx: color hue]
en: brown-yellow
kmr_TR: qehweyî-zer

[ctx: color hue]
en: dark grey
kmr_TR: gewra tarî

[ctx: color hue]
en: green
kmr_TR: kesk

[ctx: color hue]
en: green-aqua
kmr_TR: kesk-heşîna deryayî

[ctx: color hue]
en: grey
kmr_TR: gewr

[ctx: color hue]
en: light grey
kmr_TR: gewra zelal

[ctx: color hue]
en: orange
kmr_TR: mişmişî

[ctx: color hue]
en: orange-yellow
kmr_TR: mişmişî-zer

[ctx: color hue]
en: pink
kmr_TR: penbe

[ctx: color hue]
en: pink-red
kmr_TR: penbe-sor

[ctx: color hue]
en: purple
kmr_TR: xemrî

[ctx: color hue]
en: purple-pink
kmr_TR: xemrî-penbe

[ctx: color hue]
en: red
kmr_TR: sor

[ctx: color hue]
en: red-brown
kmr_TR: sor-qehweyî

[ctx: color hue]
en: red-orange
kmr_TR: sor-mişmişî

[ctx: color hue]
en: very dark grey
kmr_TR: gewra gelek tarî

[ctx: color hue]
en: very light grey
kmr_TR: Gewra gelek zelal

[ctx: color hue]
en: white
kmr_TR: spî

[ctx: color hue]
en: yellow
kmr_TR: zer

[ctx: color hue]
en: yellow-green
kmr_TR: zer-kesk

[ctx: color variation]
en: bright {color}
kmr_TR: rehnî {color}

[ctx: color variation]
en: dark pale {color}
kmr_TR: Çilmisî tarî {color}

[ctx: color variation]
en: dark {color}
kmr_TR: tarî {color}

[ctx: color variation]
en: dark {color} grey
kmr_TR: tarî  {color} gewr

[ctx: color variation]
en: light pale {color}
kmr_TR: Çilmisî rehnî {color}

[ctx: color variation]
en: pale {color}
kmr_TR: Çilmisî {color}

[ctx: color variation]
en: transparent {colorDescription}
kmr_TR: zelal {colorDescription}

[ctx: color variation]
en: very dark pale {color}
kmr_TR: Çilmisî pir tarî {color}

[ctx: color variation]
en: very dark {color}
kmr_TR: gelik tarî {color}

[ctx: color variation]
en: very dark {color} grey
kmr_TR: pir tarî {color} gewr

[ctx: color variation]
en: {color} grey
kmr_TR: {color} gewr

[ctx: color variation]
en: {color} white
kmr_TR: {color} spî

en: column
kmr_TR: stûn

en: column header
kmr_TR: sernivîsa stûnê

en: combo box
kmr_TR: qutiya vekirî

en: comment: {text} by {author} on {date}
kmr_TR: şîrova: {text} ji aliyê {author} di {date} de

en: conflict
kmr_TR: nakokî

[ctx: controlType]
en: tab
kmr_TR: tabulator

en: cropped
kmr_TR: jêkirî

en: current
kmr_TR: aktuel

en: current date
kmr_TR: dema aktuel

en: current location
kmr_TR: cihê aktuel

en: current page
kmr_TR: pela aktuel

en: current step
kmr_TR: gava aktuel

en: current time
kmr_TR: demjimêra aktuel

en: cursor
kmr_TR: kursor

en: custom application 1
kmr_TR: li gorî bikarhîner hatiye pênasekirin 1

en: custom application 2
kmr_TR: li gorî bikarhîner hatiye pênasekirin 2

en: c{columnNumber}
kmr_TR: sitûn{columnNumber}

en: c{columnNumber}-{columnSpan}
kmr_TR: sitûn{columnNumber}-{columnSpan}

en: data grid
kmr_TR: şebekeya daneyê

en: data item
kmr_TR: parçeya daneyê

en: data point
kmr_TR: hêmaya daneyê

en: date edit
kmr_TR: sererastkirina demê

en: debug
kmr_TR: bijartin

en: debug warning
kmr_TR: hişyariya bijartinê

en: default style
kmr_TR: şêweyê xelet

en: defunct
kmr_TR: nederbasdar

en: del
kmr_TR: jbr

en: delayed character descriptions off
kmr_TR: danasîna karakterên derengmayî girtî

en: delayed character descriptions on
kmr_TR: danasîna karakterên derengmayî vekirî

en: delete
kmr_TR: jê bibe

en: deleted
kmr_TR: jê hatiye birin

en: deletion
kmr_TR: jêbirin

en: deletion: {text}
kmr_TR: rêşkirin: {text}

en: desktop
kmr_TR: Desktop

en: desktop icon
kmr_TR: îkona desktopê

en: desktop pane
kmr_TR: paceya destkopê

en: details
kmr_TR: hurgilî

en: diagram
kmr_TR: kadrana hejmaran

en: dial
kmr_TR: bigere

en: dialog
kmr_TR: diyalog

en: directory pane
kmr_TR: nîvpencereya rehber

en: disabled
kmr_TR: ne çalak e

en: display field
kmr_TR: qada şaneşînê

en: display scroll
kmr_TR: ekranê bibe û bîne

en: dlg
kmr_TR: di zimanê brîlîde ji bo dîyalog tê bikaranîn

en: doc
kmr_TR: Belge

en: document
kmr_TR: belge

en: done dragging
kmr_TR: hatiye kişandin

en: dot
kmr_TR: noqte

en: double strikethrough
kmr_TR: bi cot serî xêzkirî

en: down arrow
kmr_TR: tîra jêrê

en: draggable
kmr_TR: dikare were kaşkirin

en: dragging
kmr_TR: kaşkirin

en: drop down button
kmr_TR: pişkoka ber bi jêr ve vedibe

en: drop down button grid
kmr_TR: tora pişkoka ber bi jêr ve vedibe

en: drop list
kmr_TR: lîsteya ber bi jêr ve vedibe

en: drop target
kmr_TR: hedefê betal bike

en: edit
kmr_TR: sererastkirin

en: edit bar
kmr_TR: şiva serarastkirinê

en: editable
kmr_TR: dikare were sererastkirin

en: edt
kmr_TR: beşa nivisa ku tê sererastkirin.

en: embedded
kmr_TR: Bicîbûyî

en: embedded object
kmr_TR: objeya pevdanî

en: emphasised
kmr_TR: teqez kirî

en: end
kmr_TR: dawî

en: end note
kmr_TR: têbîniyên li dawiyê

en: enote
kmr_TR: Têbînîya dawîyê

en: escape
kmr_TR: derkeve

[ctx: espeakVarient]
en: none
kmr_TR: Hîç

en: expanded
kmr_TR: fireh

en: favorites
kmr_TR: favorî

en: file chooser
kmr_TR: hilbijêra dosyayan

en: filler
kmr_TR: alava dagirtinê

en: find a text string from the current cursor position
kmr_TR: Rêza nivîsekê ji şûna nîşankirî bibîne

en: find the next occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
kmr_TR: ji vir û pê ve rêzenivîsa berî niha hatibû dayîn ji şûna nîşankirî bibîne

en: find the previous occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
kmr_TR: ji cihê berê rêzenivîsa berî niha hatibû dayîn ji şûna nîşankirî bibîne

en: first line indent
kmr_TR: ji rêza yekem ketî

en: flagged
kmr_TR: nîşankirî

en: fnote
kmr_TR: Têbinî

en: focus moves navigator object off
kmr_TR: fokus objeya navîgasyonê tevdigerîne girtî

en: focus moves navigator object on
kmr_TR: fokus objeya navîgasyonê tevdigerîne vekirî

en: focusable
kmr_TR: dikare were fokûs kirin

en: focused
kmr_TR: lêkûrbûn

en: font chooser
kmr_TR: font hilbijartin

en: font name
kmr_TR: navê fontê

en: font size
kmr_TR: mezinahiya fontê

en: foot note
kmr_TR: têbiniyên li binê rûpelî

en: footer
kmr_TR: cihl têbîniyên li binê rûpelî

en: foreground color
kmr_TR: rengê pêş

en: form
kmr_TR: Form

en: forward
kmr_TR: pêş

en: frame
kmr_TR: çarçove

en: frml
kmr_TR: Formûl

en: gesture map File Error
kmr_TR: Dosyaya xerîteya tevgerê Xeletî

en: glass pane
kmr_TR: nîvpencereya camî

en: gra
kmr_TR: Grafîk

en: grammar error
kmr_TR: şaşiyên rêziman

en: grammar: {text}
kmr_TR: gramer : {text}

en: graphic
kmr_TR: grafîk

en: grip
kmr_TR: girtin

en: grouping
kmr_TR: grûpkirin

en: grp
kmr_TR: Komkirin

en: h%s
kmr_TR: Sernivîs %s

en: hair
kmr_TR: zirav

en: half alphanumeric
kmr_TR: alfahejmarî ya nîvî

en: half checked
kmr_TR: nîv kontrol kirî

en: half katakana
kmr_TR: nîv katakana  (yek ji sembolên nivîsa japonî)

en: half katakana roman
kmr_TR: nîv katakana bi  stîla nivîsa roman

en: hanging indent
kmr_TR: ketina darvekirî

en: has %s
kmr_TR: %s heye

en: has attachment
kmr_TR: dosyaya pêvek heye

en: has auto complete
kmr_TR: qedandina otomatîk heye

en: has comment
kmr_TR: nirxandin heye

en: has draft comment
kmr_TR: fermana pêşnûme heye

en: has formula
kmr_TR: formula heye

en: has long description
kmr_TR: rave dirêj e

en: has resolved comment
kmr_TR: fermaneke çareserkirî heye

en: header
kmr_TR: cihê nivîsa ser rûpelî

en: header item
kmr_TR: parçeya serrûpelê

en: heading
kmr_TR: sernivîs

en: heading 1
kmr_TR: sernivîs 1

en: heading 2
kmr_TR: sernivîs 2

en: heading 3
kmr_TR: sernivîs 3

en: heading 4
kmr_TR: sernivîs 4

en: heading 5
kmr_TR: sernivîs 5

en: heading 6
kmr_TR: sernivîs 6

en: help balloon
kmr_TR: balona alîkariyê

en: hidden
kmr_TR: veşartî

en: high importance
kmr_TR: gelek taybet

en: highlight
kmr_TR: balkêş

en: highlighted in {color}
kmr_TR: bi taybet {color}

en: hiragana
kmr_TR: Hiragana

en: hlp
kmr_TR: Alîkarî

en: home
kmr_TR: mal

en: home page
kmr_TR: pela bingehîn

en: hot key field
kmr_TR: meydana tûşên kurtebiriyê

en: icon
kmr_TR: ikon

en: image map
kmr_TR: nexşeya wêneyan

en: indent
kmr_TR: navbera rêzên nivîsê

en: indicator
kmr_TR: şanîder

en: info
kmr_TR: agahî

en: input help off
kmr_TR: alîkariya dayînê girtî ye

en: input help on
kmr_TR: alîkariya dayînê vekirî ye

en: input window
kmr_TR: pencereya bicihkirinê

en: input/output
kmr_TR: ketin/derketin

[ctx: inputGestures]
en: &Filter by:
kmr_TR: &Fîltre kirina bi:

en: ins
kmr_TR: Lê zêde kirin

en: insert
kmr_TR: têxistin

en: inserted
kmr_TR: lê hatiye zêdekirin

en: insertion
kmr_TR: pêvekirin

en: insertion: {text}
kmr_TR: pêvekirin: {text}

en: invalid
kmr_TR: derbasnedar

en: invalid entry
kmr_TR: têketina nederbasdar

en: invisible
kmr_TR: dîtbar

en: invoke
kmr_TR: gazîke

en: italic
kmr_TR: îtalîk

en: item
kmr_TR: bijarte

en: keyboard, all layouts
kmr_TR: klavye, hemû rêgez

en: label
kmr_TR: etîket

[ctx: languageName]
en: Aragonese
kmr_TR: Aragonî

[ctx: languageName]
en: Burmese
kmr_TR: Burmayî

[ctx: languageName]
en: Central Kurdish
kmr_TR: Kurdî ya navendî

[ctx: languageName]
en: Northern Kurdish
kmr_TR: Kurdiya bakûr

[ctx: languageName]
en: Somali
kmr_TR: Somalîkî

en: laptop
kmr_TR: Laptop

en: layered pane
kmr_TR: qetqet çilmisî

en: layout tables off
kmr_TR: pergala tabloyê girtî

en: layout tables on
kmr_TR: pergala tabloyê pêxistî

en: ldesc
kmr_TR: Ravekirina dirêj

en: left
kmr_TR: çep

en: left alt
kmr_TR: alt a çepê

en: left control
kmr_TR: kontrola çep

en: left indent
kmr_TR: ji çep ketî

en: left shift
kmr_TR: şîfta çepê

en: left windows
kmr_TR: şibka çep

en: line
kmr_TR: rêz

en: line %s
kmr_TR: ji %s rêz

[ctx: line indentation setting]
en: Speech
kmr_TR: Gotar

en: line scroll
kmr_TR: xêzê bibe û bîne

en: line spacing %s
kmr_TR: navbera rêzan %s

[ctx: line spacing value]
en: %.1f line | %.1f lines
kmr_TR[0]: %.1f rêz
kmr_TR[1]: %.1f rêzan

[ctx: line spacing value]
en: 1.5 lines
kmr_TR: 1.5 rêz

[ctx: line spacing value]
en: at least %.1f pt
kmr_TR: herî kêm %.1f pt

[ctx: line spacing value]
en: double
kmr_TR: cot

[ctx: line spacing value]
en: exactly {space:.1f} pt
kmr_TR: teqez {space:.1f} pt

[ctx: line spacing value]
en: single
kmr_TR: tekane

en: linked
kmr_TR: girêdayî

en: list
kmr_TR: lîste

en: list item
kmr_TR: bijarteya lîsteyê

en: lnk
kmr_TR: Girêdan

en: low importance
kmr_TR: kêm taybet

en: lst
kmr_TR: lîste

en: lv %s
kmr_TR: Asta %s

en: marked
kmr_TR: hati ye nîşankirin

en: math
kmr_TR: matematîk

en: medium
kmr_TR: navîn

en: medium dash dot
kmr_TR: navîn xêz xal

en: medium dash dot dot
kmr_TR: navîn xêz xal xal

en: medium dashed
kmr_TR: xêza navîn

en: meeting request
kmr_TR: pirsyariya hevdîtinê

en: menu bar
kmr_TR: şivika menuyê

en: menu button
kmr_TR: pişkoka menuyê

en: menu item
kmr_TR: bijarteya menuyê

en: mnu
kmr_TR: pêşek

en: mnubar
kmr_TR: naveroka sereke

en: mnubtn
kmr_TR: Bişkoja pêşekê, bişkoja manuyê

en: mnuitem
kmr_TR: tiştên di naverokê de

en: modal
kmr_TR: model

en: moved from
kmr_TR: ji vir hat şandin

en: moved to
kmr_TR: hat vir

en: moves to the first table column
kmr_TR: diçe sitûna tablo ya yekem

en: moves to the first table row
kmr_TR: diçe rêza tablo ya yekem

en: moves to the last table column
kmr_TR: diçe sitûna tablo ya talî

en: moves to the last table row
kmr_TR: diçe rêza tablo ya talî

en: moves to the next annotation
kmr_TR: diçe ber bi têbîniya vê ve

en: moves to the next article
kmr_TR: dibe gotara pêş

en: moves to the next block quote
kmr_TR: dibe agahiya blok ya pêş

en: moves to the next button
kmr_TR: dibe bişkoka pêş

en: moves to the next check box
kmr_TR: dibe qotiya kontrolê ya pêş

en: moves to the next combo box
kmr_TR: dibe qotiya combo ya pêş

en: moves to the next different style text
kmr_TR: dibe nivîsa bi şêwaza cûda ya pêş

en: moves to the next edit field
kmr_TR: dibe qada sererastkirinê ya pêş

en: moves to the next embedded object
kmr_TR: diçe ber bi objeya bê ya pevdanî ve

en: moves to the next error
kmr_TR: dibe çewtiya pêş

en: moves to the next figure
kmr_TR: dibe fîgura pêş

en: moves to the next form field
kmr_TR: dibe qada formê ya pêş

en: moves to the next frame
kmr_TR: dibe çarçoveya pêş

en: moves to the next graphic
kmr_TR: diçe grafîka pêş

en: moves to the next grouping
kmr_TR: dibe koma pêş

en: moves to the next heading
kmr_TR: diçe ber bi sernivîsa bê ve

en: moves to the next heading at level 1
kmr_TR: diçe ber bi sernivîsa bê ve di asta 1ê de

en: moves to the next heading at level 2
kmr_TR: diçe ber bi sernivîsa bê ve di asta 2ê de

en: moves to the next heading at level 3
kmr_TR: diçe ber bi sernivîsa bê ve di asta 3ê de

en: moves to the next heading at level 4
kmr_TR: diçe ber bi sernivîsa bê ve di asta 4ê de

en: moves to the next heading at level 5
kmr_TR: diçe ber bi sernivîsa bê ve di asta 5ê de

en: moves to the next heading at level 6
kmr_TR: diçe ber bi sernivîsa bê ve di asta 6ê de

en: moves to the next landmark
kmr_TR: diçe ber bi nîşana bê ya diyarkirina cihî ve

en: moves to the next link
kmr_TR: dibe girêdana pêş

en: moves to the next list
kmr_TR: dibe lîsteya pêş

en: moves to the next list item
kmr_TR: dibe lîsteya parçeya pêş

en: moves to the next math formula
kmr_TR: dibe formula matematîkê ya pêş

en: moves to the next menu item
kmr_TR: dibe şanîya menuyê pêş

en: moves to the next progress bar
kmr_TR: dibe darika pêşxistinê ya pêş

en: moves to the next radio button
kmr_TR: dibe bişkoka radyoyê ya pêş

en: moves to the next same style text
kmr_TR: dibe nivîsa bi heman şêwazî ya pêş

en: moves to the next separator
kmr_TR: dibe veqetîneka pêş

en: moves to the next tab
kmr_TR: dibe taba pêş

en: moves to the next table
kmr_TR: dibe tabela pêş

en: moves to the next table column
kmr_TR: biçe kolona bê ya tabloyê

en: moves to the next table row
kmr_TR: biçe rêza bê ya tabloyê

en: moves to the next text paragraph
kmr_TR: dibe benda nivîsê ya pêş

en: moves to the next toggle button
kmr_TR: dibe bişkoka derbasiyê ya pêş

en: moves to the next unvisited link
kmr_TR: dibe girêdana neserdankirî ya pêş

en: moves to the next vertically aligned paragraph
kmr_TR: dibe benda nivîsa ku bi vertîkalî hatiye rêzkirin ya pêş

en: moves to the next visited link
kmr_TR: dibe girêdana serdankirî ya pêş

en: moves to the previous annotation
kmr_TR: diçe ber bi têbîniya beriya vê ve

en: moves to the previous article
kmr_TR: dibe gotara berê

en: moves to the previous block quote
kmr_TR: dibe agahiya blok ya berê

en: moves to the previous button
kmr_TR: dibe bişkoka berê

en: moves to the previous check box
kmr_TR: dibe qotiya kontrolê ya pêş

en: moves to the previous combo box
kmr_TR: dibe qotiya combo ya berê

en: moves to the previous different style text
kmr_TR: dibe nivîsa bi şêwaza cûda ya paş

en: moves to the previous edit field
kmr_TR: dibe qada sererastkirinê ya berê

en: moves to the previous embedded object
kmr_TR: diçe ber bi objeya beriya vê ya pevdanî ve

en: moves to the previous error
kmr_TR: dibe çewtiya berê

en: moves to the previous figure
kmr_TR: dibe fîgura paş

en: moves to the previous form field
kmr_TR: dibe qada formê ya berê

en: moves to the previous frame
kmr_TR: dibe çarçoveya berê

en: moves to the previous graphic
kmr_TR: dibe grafîka berê

en: moves to the previous grouping
kmr_TR: dibe koma paş

en: moves to the previous heading
kmr_TR: diçe ber bi sernivîsa beriya vê ve

en: moves to the previous heading at level 1
kmr_TR: diçe ber bi sernivîsa beriya vê ve di asta 1ê de

en: moves to the previous heading at level 2
kmr_TR: diçe ber bi sernivîsa beriya vê ve di asta 2ê de

en: moves to the previous heading at level 3
kmr_TR: diçe ber bi sernivîsa beriya vê ve di asta 3ê de

en: moves to the previous heading at level 4
kmr_TR: diçe ber bi sernivîsa beriya vê ve di asta 4ê de

en: moves to the previous heading at level 5
kmr_TR: diçe ber bi sernivîsa beriya vê ve di asta 5ê de

en: moves to the previous heading at level 6
kmr_TR: diçe ber bi sernivîsa beriya vê ve di asta 6ê de

en: moves to the previous landmark
kmr_TR: diçe ber bi nîşana beriya bê ya diyarkirina cihî ve

en: moves to the previous link
kmr_TR: dibe girêdana berê

en: moves to the previous list
kmr_TR: dibe lîsteya berê

en: moves to the previous list item
kmr_TR: dibe lîsteya parçeya berê

en: moves to the previous math formula
kmr_TR: dibe formula matematîkê ya paş

en: moves to the previous menu item
kmr_TR: dibe şaniya menuyê paş

en: moves to the previous progress bar
kmr_TR: dibe darika pêşxistinê ya paş

en: moves to the previous radio button
kmr_TR: dibe bişkoka radyoyê ya berê

en: moves to the previous same style text
kmr_TR: dibe nivîsa bi heman şêwazî ya paş

en: moves to the previous separator
kmr_TR: dibe veqetîneka berê

en: moves to the previous tab
kmr_TR: dibe taba paş

en: moves to the previous table
kmr_TR: dibe tabela berê

en: moves to the previous table column
kmr_TR: biçe kolona berê ya tabloyê

en: moves to the previous table row
kmr_TR: biçe rêza berî ya tabloyê

en: moves to the previous text paragraph
kmr_TR: dibe benda nivîsê ya paş

en: moves to the previous toggle button
kmr_TR: dibe bişkoka derbasiyê ya paş

en: moves to the previous unvisited link
kmr_TR: dibe girêdana neserdankirî ya berê

en: moves to the previous vertically aligned paragraph
kmr_TR: dibe benda nivîsa ku bi vertîkalî hatiye rêzkirin ya paş

en: moves to the previous visited link
kmr_TR: dibe girêdana berê ya serdankirî

en: multi line
kmr_TR: pir rêz

en: mute
kmr_TR: bêdeng

en: next track
kmr_TR: şopa bê

en: no bold
kmr_TR: ne sitûr

en: no border lines
kmr_TR: xetên sînor nînin

en: no first line indent
kmr_TR: ji rêza yekem ketin nîn e

en: no hanging indent
kmr_TR: ketina darvekirî nîn e

en: no highlight
kmr_TR: ne balkêş

en: no italic
kmr_TR: îtalîk nîn e

en: no left indent
kmr_TR: ji çepê ketin nîn e

en: no more text after a block of links
kmr_TR: êdî metn piştî komek girêdanên înternetê nema

en: no more text before a block of links
kmr_TR: êdî metn beriya komek girêdanên înternetê nema

en: no next annotation
kmr_TR: têbîniyeke din nema

en: no next article
kmr_TR: gotar nîn e li pêş

en: no next block quote
kmr_TR: agahiya blok ya pêş tune

en: no next button
kmr_TR: bişkoka pêş tune

en: no next check box
kmr_TR: qotiya kontrolê ya pêş tune

en: no next combo box
kmr_TR: qotiya combo ya pêş tune

en: no next edit field
kmr_TR: qada sererastkirinê ya pêş tune

en: no next embedded object
kmr_TR: objeyeke din a pevdanî nema

en: no next error
kmr_TR: çewtiya pêş tune

en: no next figure
kmr_TR: fîgur li pêş nîn e

en: no next form field
kmr_TR: qada formê ya pêş tune

en: no next frame
kmr_TR: çorçeveya pêş tune

en: no next graphic
kmr_TR: grafîka pêş tune

en: no next grouping
kmr_TR: kom li pêş nîn e

en: no next heading
kmr_TR: sernivîseke din nîne

en: no next heading at level 1
kmr_TR: sernivîseke din nîne di asta 1ê de

en: no next heading at level 2
kmr_TR: sernivîseke din nîne di asta 2ê de

en: no next heading at level 3
kmr_TR: sernivîseke din nîne di asta 3ê de

en: no next heading at level 4
kmr_TR: sernivîseke din nîne di asta 4ê de

en: no next heading at level 5
kmr_TR: sernivîseke din nîne di asta 5ê de

en: no next heading at level 6
kmr_TR: sernivîseke din nîne di asta 6ê de

en: no next landmark
kmr_TR: nîşaneke din a diyarkirina cihî nema

en: no next link
kmr_TR: girêdana pêş tune

en: no next list
kmr_TR: lîsteya pêş tune

en: no next list item
kmr_TR: lîsteya parçeya pêş tune

en: no next math formula
kmr_TR: formula matematîkê li pêş nîn e

en: no next menu item
kmr_TR: şaniya menu li pêş nîn e

en: no next progress bar
kmr_TR: darika pêşxistinê li pêş nîn e

en: no next radio button
kmr_TR: bişkoka radyoyê ya pêş tune

en: no next separator
kmr_TR: veqetîneka pêş tune

en: no next tab
kmr_TR: taba pêş nîn e

en: no next table
kmr_TR: tabela pêş  tune

en: no next text paragraph
kmr_TR: benda nivîsê li pêş nîn e

en: no next toggle button
kmr_TR: bişkoka derbasiyê ya pêş nîn e

en: no next unvisited link
kmr_TR: girêdana neserdankirî ya pêş tune

en: no next vertically aligned paragraph
kmr_TR: benda nivîsa ku bi vertîkalî hatiye rêzkirin li pêş nîn e

en: no next visited link
kmr_TR: girêdana serdankirî ya pêş tune

en: no previous annotation
kmr_TR: beriya vê têbînî nema

en: no previous article
kmr_TR: gotar nîn e li paş

en: no previous block quote
kmr_TR: agahiya blok ya berê tune

en: no previous button
kmr_TR: bişkoka berê tune

en: no previous check box
kmr_TR: qotiya kontrolê ya berê tune

en: no previous combo box
kmr_TR: kotiya combo ya berê tune

en: no previous edit field
kmr_TR: qada sererastkirinê ya berê tune

en: no previous embedded object
kmr_TR: objeyeke pevdanî ya beriya vê nema

en: no previous error
kmr_TR: çewtîya berê tune

en: no previous figure
kmr_TR: fîgur li paş nîn e

en: no previous form field
kmr_TR: qada formê ya berê tune

en: no previous frame
kmr_TR: çarçoveya berê tune

en: no previous graphic
kmr_TR: grafîka berê tune

en: no previous grouping
kmr_TR: kom li paş nîn e

en: no previous heading
kmr_TR: sernivîseke beriya vê nîne

en: no previous heading at level 1
kmr_TR: sernivîseke beriya vê nîne di asta 1ê de

en: no previous heading at level 2
kmr_TR: sernivîseke beriya vê nîne di asta 2ê de

en: no previous heading at level 3
kmr_TR: sernivîseke beriya vê nîne di asta 3ê de

en: no previous heading at level 4
kmr_TR: sernivîseke beriya vê nîne di asta 4ê de

en: no previous heading at level 5
kmr_TR: sernivîseke beriya vê nîne di asta 5ê de

en: no previous heading at level 6
kmr_TR: sernivîseke beriya vê nîne di asta 6ê de

en: no previous landmark
kmr_TR: nîşaneke beriya vê ya diyarkirina cihî nema

en: no previous link
kmr_TR: girêdana berê tune ye

en: no previous list
kmr_TR: lîsteya berê tune

en: no previous list item
kmr_TR: lîsteya parçeya berê tune

en: no previous math formula
kmr_TR: formula matematîkê li paş nîn e

en: no previous menu item
kmr_TR: şaniya menu li paş nîn e

en: no previous progress bar
kmr_TR: darika pêşxistinê li paş nîn e

en: no previous radio button
kmr_TR: bişkoka radyoyê ya berê tune

en: no previous separator
kmr_TR: veqetîneka berê tune

en: no previous tab
kmr_TR: taba paş nîn e

en: no previous table
kmr_TR: tabela berê tune

en: no previous text paragraph
kmr_TR: benda nivîsê li paş nîn e

en: no previous toggle button
kmr_TR: bişkoka derbasiyê ya paş nîn e

en: no previous unvisited link
kmr_TR: girêdana neserdankirî tune

en: no previous vertically aligned paragraph
kmr_TR: benda nivîsa ku bi vertîkalî hatiye rêzkirin li paş nîn e

en: no previous visited link
kmr_TR: girêdana serdankirî ya berê tune

en: no revised %s
kmr_TR: ji %s nehatiye kolan

en: no right indent
kmr_TR: ji rastê ketin nîn e

en: no status bar information
kmr_TR: agahî li ser darika statuyê nîn e

en: no strikethrough
kmr_TR: serî xêznekirî

en: none
kmr_TR: ti yek

en: normal configuration
kmr_TR: Konfigûrasyona (bikeyskirina) asayî (normal)

en: normal configuration profile active
kmr_TR: profîla veavakirina normal vekirî

en: not %s
kmr_TR: ne %s

en: not checked
kmr_TR: ne kontrolkirî

en: not deleted
kmr_TR: nehatiye jêbirin

en: not emphasised
kmr_TR: teqez nekirî

en: not hidden
kmr_TR: ne veşartî

en: not highlighted
kmr_TR: ne bi taybet

en: not inserted
kmr_TR: lê nehatiye zêdekirin

en: not marked
kmr_TR: nehatiye nîşankirin

en: not pressed
kmr_TR: ne çapkirî

en: not selected
kmr_TR: ne hilbijartî

en: not strong
kmr_TR: ne dijwar

en: not underlined
kmr_TR: bin xêznekirî

en: note
kmr_TR: têbînî

en: nsel
kmr_TR: Hilnebijartî

en: numpad 1
kmr_TR: hejmardank 1

en: numpad 2
kmr_TR: hejmardank 2

en: numpad 3
kmr_TR: hejmardank 3

en: numpad 5
kmr_TR: hejmardank 5

en: numpad 6
kmr_TR: hejmardank 6

en: numpad 7
kmr_TR: hejmardank 7

en: numpad 8
kmr_TR: hejmardank 8

en: numpad 9
kmr_TR: hejmardank 9

en: numpad decimal
kmr_TR: hejmardank dehekî

en: numpad divide
kmr_TR: hejmardank dabeş

en: numpad minus
kmr_TR: hejmardank kêm

en: numpad multiply
kmr_TR: hejmardank lekdan

en: numpad plus
kmr_TR: hejmardank danhev

en: object has no location
kmr_TR: lokasyona objeyê tune

en: object mode
kmr_TR: moda objeyê

en: obscured
kmr_TR: tarîkirî

en: off
kmr_TR: girtî

en: off screen
kmr_TR: ekran girtî

en: on
kmr_TR: vekirî

en: option pane
kmr_TR: paceya opsîyonê

en: other item
kmr_TR: xala din

en: out of bookmark
kmr_TR: derveyî şopcih

en: out of comment
kmr_TR: derveyî daxûyanî

en: out of grammar error
kmr_TR: li derveyî şaşiyên rêziman

en: out of popular highlight
kmr_TR: li derveyî balkêşiyên navdar

en: out of spelling error
kmr_TR: li derveyî xeletiyên nivîsê

en: out of table
kmr_TR: ji derveyî tabloyê

en: overflowing
kmr_TR: serdeçûyî

en: page
kmr_TR: rûpel

en: page %s
kmr_TR: ji %s pel

en: page down
kmr_TR: pel bibe jêr

en: page up
kmr_TR: pel bibe jor

en: pane
kmr_TR: nîvpencere

en: paragraph
kmr_TR: paragraf

en: paragraph number
kmr_TR: hejmara paragrafê

en: paragraph property
kmr_TR: taybetmendiya paragrafê

en: password edit
kmr_TR: şîfre sererast kirin

en: pinned
kmr_TR: asêkirî

en: play pause
kmr_TR: bêhnê berde

en: pnl
kmr_TR: Panel

en: pressed
kmr_TR: preskirî

en: previous track
kmr_TR: şopa berê

en: prgbar
kmr_TR: Darikê pêşketinê

en: print screen
kmr_TR: ecranê çap bike

en: progress bar
kmr_TR: pencerey pengizî ya bipêşketinê

en: property
kmr_TR: taybetmendî

en: property page
kmr_TR: rûpela xisletan

en: protected
kmr_TR: parastî

en: pwdedt
kmr_TR: Sererastkirina nasnav

en: radio button
kmr_TR: pişkoka radyoyê

en: radio menu item
kmr_TR: bijarteya menuya radyoyê

en: rbtn
kmr_TR: Bişkoka radyoyê

en: read only
kmr_TR: tenê xwendin

en: received: %s
kmr_TR: girtî: %s

en: reconcile
kmr_TR: li hev bîne

en: redundant object
kmr_TR: objeya bermayî

en: refresh
kmr_TR: nûkirin

en: region
kmr_TR: Herêm

[ctx: repeat]
en: off
kmr_TR: girtî

[ctx: repeat]
en: on
kmr_TR: vekirî

en: replace
kmr_TR: têxe dewsê

en: report alignment off
kmr_TR: rêzkirina agahdarkirinê girtî

en: report alignment on
kmr_TR: rêzkirina agahdarkirinê vekirî

en: report articles off
kmr_TR: ragihandina gotaran girtî

en: report articles on
kmr_TR: ragihandina gotaran vekirî

en: report block quotes off
kmr_TR: agahdarkirina wergirtinên ji blockan girtî

en: report block quotes on
kmr_TR: agahdarkirina wergirtinên ji blockan vekirî

en: report colors off
kmr_TR: agahiya rengan girtî

en: report colors on
kmr_TR: agahiya rengan vekirî

en: report comments off
kmr_TR: agahdarkirina nirxandinan girtî

en: report comments on
kmr_TR: agahdarkirina nirxandinan vekirî

en: report dynamic content changes off
kmr_TR: agahiya guhertinên dînamîk ên tê de bide girtî

en: report dynamic content changes on
kmr_TR: agahiya guhertinên dînamîk ên tê de bide vekirî

en: report emphasis off
kmr_TR: agahdarkirina bingehîn girtî

en: report emphasis on
kmr_TR: agahdarkirina bingehîn vekirî

en: report figures and captions off
kmr_TR: ragihandina jimar û binnivîsan girtî

en: report figures and captions on
kmr_TR: ragihandina jimar û binnivîsan vekirî

en: report font attributes off
kmr_TR: nîtelîka fontan wekî girtî ragihîne

en: report font attributes on
kmr_TR: nîtelîka fontan wekî vekirî ragihîne

en: report font name off
kmr_TR: navê font ragihîne-girtî

en: report font name on
kmr_TR: navê font ragihîne-vekirî

en: report font size off
kmr_TR: mezinahiya fontan wekî girtî ragihîne

en: report font size on
kmr_TR: mezinahiya fontan wekî vekirî ragihîne

en: report frames off
kmr_TR: agahdarkirina çarçoveyan girtî

en: report frames on
kmr_TR: agahdarkirina çarçoveyan vekirî

en: report graphics off
kmr_TR: ragihandina grafîkê girtî

en: report graphics on
kmr_TR: ragihandina grafîkê vekirî

en: report groupings off
kmr_TR: ragihandina dabeşkirinê girtî

en: report groupings on
kmr_TR: ragihandina dabeşkirinê vekirî

en: report headings off
kmr_TR: agahdarkirina sernivîsan girtî

en: report headings on
kmr_TR: agahdarkirina sernivîsan vekirî

en: report highlighted off
kmr_TR: daxuyaniya diyarkirî digre

en: report highlighted on
kmr_TR: daxuyaniya diyarkirî vedike

en: report if clickable off
kmr_TR: heke pêlêkirin pêkan be agahdarkirin girtî

en: report if clickable on
kmr_TR: heke pêlêkirin pêkan be agahdarkirin vekirî

en: report landmarks and regions off
kmr_TR: ragihandina herem û deverên diyarkirî bigre

en: report landmarks and regions on
kmr_TR: ragihandina herem û deverên diyarkirî veke

en: report line numbers off
kmr_TR: nimreya rêzan wekî girtî ragihîne

en: report line numbers on
kmr_TR: nimreya rêzan wekî vekirî ragihîne

en: report line spacing off
kmr_TR: agahdarkirina navbera rêzan girtî

en: report line spacing on
kmr_TR: agahdarkirina navbera rêzan vekirî

en: report links off
kmr_TR: agahdarkirina lînkan girtî

en: report links on
kmr_TR: agahdarkirina lînkan vekirî

en: report lists off
kmr_TR: agahdarkirina lîsteyan girtî

en: report lists on
kmr_TR: agahdarkirina lîsteyan vekirî

en: report pages off
kmr_TR: agahiya pelan girtî

en: report pages on
kmr_TR: agahiya pelan vekirî

en: report paragraph indentation off
kmr_TR: destpêka paragrafê agahdarkirin girtî

en: report paragraph indentation on
kmr_TR: destpêka paragrafê agahdarkirin vekirî

en: report revisions off
kmr_TR: agahiya sererastkirinan bide girtî

en: report revisions on
kmr_TR: agahiya sererastkirinan bide vekirî

en: report spelling errors off
kmr_TR: agahdarkirina şaşitiyên heceyan girtî

en: report spelling errors on
kmr_TR: agahdarkirina şaşitiyên heceyan vekirî

en: report style off
kmr_TR: agahdarkirina şeweyê girtî

en: report style on
kmr_TR: agahdarkirina şeweyê vekirî

en: report superscripts and subscripts off
kmr_TR: daxuyaniyên sembola bilindbûn û daketinê betal dike

en: report superscripts and subscripts on
kmr_TR: daxuyaniyên sembola bilindbûn û daketinê çalak dike

en: report table cell coordinates off
kmr_TR: agahdarkirina koordîneyên rêzên tabloyan girtî

en: report table cell coordinates on
kmr_TR: agahdarkirina koordîneyên rêzên tabloyan vekirî

en: report tables off
kmr_TR: agahdarkirina tabloyan girtî

en: report tables on
kmr_TR: agahdarkirina tabloyan vekirî

en: req
kmr_TR: Xwestin

en: required
kmr_TR: pêwist

en: revised %s
kmr_TR: ji %s hatiye kolan

en: rgn
kmr_TR: Qad

en: rich edit
kmr_TR: sererastkirina dewlemend

en: right
kmr_TR: rast

en: right alt
kmr_TR: alt a rastê

en: right control
kmr_TR: kontrola rast

en: right indent
kmr_TR: ji rastê ketî

en: right shift
kmr_TR: şîfta rastê

en: right windows
kmr_TR: windowsa rastê

en: root pane
kmr_TR: koka paceyê

en: row
kmr_TR: rêz

en: row header
kmr_TR: sernivîsa rêzê

en: ruler
kmr_TR: rastkêş

en: r{rowNumber}
kmr_TR: xav{rowNumber}

en: r{rowNumber}-{rowSpan}
kmr_TR: xav{rowNumber}-{rowSpan}

[ctx: script category]
en: Tools
kmr_TR: amûr

en: scroll bar
kmr_TR: şivika kaşker

en: scroll lock
kmr_TR: berepaş biqulibîne

en: scroll pane
kmr_TR: paceya şemitonkê

en: search page
kmr_TR: li pel bigere

en: sect
kmr_TR: Beş

en: section
kmr_TR: beş

en: section %s
kmr_TR: ji %s beş

en: section property
kmr_TR: taybetmendiya beşê

en: sel
kmr_TR: Hilbijartî

en: selectable
kmr_TR: dikare were hilbijartin

en: selected
kmr_TR: hat hilbijartin

en: selected %s
kmr_TR: hat bijartin %s

en: sent: %s
kmr_TR: şandî: %s

en: separator
kmr_TR: veqetîner

en: shape
kmr_TR: şêwandin

[ctx: shape]
en: 10-point star
kmr_TR: stêrka 10-xalî

[ctx: shape]
en: 12-point star
kmr_TR: stêrka 12-xalî

[ctx: shape]
en: 16-point star
kmr_TR: stêrka 16-xalî

[ctx: shape]
en: 24-point star
kmr_TR: stêrka 24-xalî

[ctx: shape]
en: 32-point star
kmr_TR: stêrka 32-xalî

[ctx: shape]
en: 4-point star
kmr_TR: stêrka 4-xalî

[ctx: shape]
en: 5-point star
kmr_TR: stêrka 5-xalî

[ctx: shape]
en: 6-point star
kmr_TR: stêrka 6-xalî

[ctx: shape]
en: 7-point star
kmr_TR: stêrka 7-xalî

[ctx: shape]
en: 8-point star
kmr_TR: stêrka 8-xalî

[ctx: shape]
en: Arc
kmr_TR: Kevan

[ctx: shape]
en: Balloon
kmr_TR: Balon

[ctx: shape]
en: Bent Up Arrow
kmr_TR: Tîra Xwar Berbijor

[ctx: shape]
en: Bent arrow
kmr_TR: Tîra xwar

[ctx: shape]
en: Bevel
kmr_TR: Konîk

[ctx: shape]
en: Block arc
kmr_TR: Kevanê blokî

[ctx: shape]
en: Callout with Left Arrow
kmr_TR: Bi tîra çepê diyarkirin

[ctx: shape]
en: Can
kmr_TR: Qutî

[ctx: shape]
en: Chart Plus symbol
kmr_TR: Sembola Grafîka Danhevî

[ctx: shape]
en: Chart Star Symbol
kmr_TR: Sembola Grafîka Stêrkî

[ctx: shape]
en: Chart X Symbol
kmr_TR: Sembola Grafîka X

[ctx: shape]
en: Corner
kmr_TR: Goşe

[ctx: shape]
en: Cube
kmr_TR: Kûp

[ctx: shape]
en: Diamond
kmr_TR: Almas

[ctx: shape]
en: Down Arrow
kmr_TR: Tîra Jêrê

[ctx: shape]
en: Explosion
kmr_TR: Teqîn

[ctx: shape]
en: Heart
kmr_TR: Dil

[ctx: shape]
en: Heptagon
kmr_TR: Heftalî

[ctx: shape]
en: Hexagon
kmr_TR: Şeşalî

[ctx: shape]
en: Horizontal scroll
kmr_TR: Şemitandina horîzontal

[ctx: shape]
en: Isosceles triangle
kmr_TR: Sêalî ya bercewî

[ctx: shape]
en: Left Arrow
kmr_TR: Tîra Çepê

[ctx: shape]
en: Left brace
kmr_TR: Berça çepê

[ctx: shape]
en: Left bracket
kmr_TR: Braketa çepê

[ctx: shape]
en: Pentagon
kmr_TR: Pêncgoşe

[ctx: shape]
en: Rectangle
kmr_TR: Lakêşe

[ctx: shape]
en: Return
kmr_TR: Xebitandin

[ctx: shape]
en: Right Arrow
kmr_TR: Tîra Rastê

[ctx: shape]
en: Sun
kmr_TR: Roj

[ctx: shape]
en: Up Arrow
kmr_TR: Tîra Jorê

[ctx: shape]
en: Wave
kmr_TR: Bizava

[ctx: shuffle]
en: off
kmr_TR: girtî

[ctx: shuffle]
en: on
kmr_TR: vekirî

en: skips backward past a block of links
kmr_TR: berepaş diqevêze piştî komek girêdanên înternetê

en: skips forward past a block of links
kmr_TR: bloka girêdanan ya berê pêş ve biqevêze

en: slanted dash dot
kmr_TR: xwar xêz xal

en: slider
kmr_TR: kaşker

en: sorted
kmr_TR: hat çareser kirin

en: sorted asc
kmr_TR: berjor

en: sorted ascending
kmr_TR: zêdebûna rêzkirî

en: sorted desc
kmr_TR: berjêr

en: sorted descending
kmr_TR: kêmbûna rêzkirî

en: sound
kmr_TR: saunt

en: space
kmr_TR: navber

en: space with any dots
kmr_TR: navber bi her noqteyekê

en: space with dot
kmr_TR: navber bi noqte

en: speak command keys off
kmr_TR: mifteyên fermanan biaxive-girtî

en: speak command keys on
kmr_TR: mifteyên fermanan biaxive-vekirî

en: speak typed characters off
kmr_TR: karakterên nivîsî biaxive-girtî

en: speak typed characters on
kmr_TR: karakterên nivîsî biaxive-vekirî

en: speak typed words off
kmr_TR: peyvên nivisî biaxive-girtî

en: speak typed words on
kmr_TR: peyvên nivisî biaxive-vekirî

en: speech viewer disabled
kmr_TR: dîmenê axaftinê ne aktîv e

en: speech viewer enabled
kmr_TR: dîmenê axaftinê aktîv e

[ctx: speechSymbols]
en: &Filter by:
kmr_TR: &Fîltre kirina bi:

en: spelling and grammar: {text}
kmr_TR: hece kirin û gramer: {text}

en: spelling error
kmr_TR: xeletiyên nivîsê

en: spelling: {text}
kmr_TR: hece kirin: {text}

en: spin button
kmr_TR: bişkoka zivîrandinê

en: splbtn
kmr_TR: Bişkoja dabeşkirinê

en: split button
kmr_TR: bişkoka veqetandinê

en: split pane
kmr_TR: paceya veqetandinê

en: spnbtn
kmr_TR: Bişkoja kişandinê

en: status bar
kmr_TR: pencereya pengizî ya rewşê

en: stbar
kmr_TR: Darikê rewşê

en: stop
kmr_TR: bisekine

en: strikethrough
kmr_TR: serî xêzkirî

en: strong
kmr_TR: dijwar

en: style
kmr_TR: stîl

en: style definition
kmr_TR: danasîna stîlê

en: subject: %s
kmr_TR: mijar: %s

en: submnu
kmr_TR: Pêşeka jêr

en: subscript
kmr_TR: sembola jêr

en: superscript
kmr_TR: sembola jor

[ctx: symbolLevel]
en: all
kmr_TR: hemû

[ctx: symbolLevel]
en: character
kmr_TR: cûreyê tîpan

[ctx: symbolLevel]
en: most
kmr_TR: bi pirranî

[ctx: symbolLevel]
en: none
kmr_TR: hîç

[ctx: symbolLevel]
en: some
kmr_TR: hinek

[ctx: symbolPreserve]
en: always
kmr_TR: timî

[ctx: symbolPreserve]
en: never
kmr_TR: ti carî

[ctx: symbolPreserve]
en: only below symbol's level
kmr_TR: bi tenê di bin asta sembolê de

[ctx: synth setting]
en: Inflection
kmr_TR: &xwehrkirin

[ctx: synth setting]
en: Language
kmr_TR: Ziman

[ctx: synth setting]
en: Pitch
kmr_TR: bilindahiya deng

[ctx: synth setting]
en: Rate
kmr_TR: nirxandin

[ctx: synth setting]
en: Variant
kmr_TR: Şêwe

[ctx: synth setting]
en: Voice
kmr_TR: Deng

[ctx: synth setting]
en: Volume
kmr_TR: deng

en: tab control
kmr_TR: kontrola tabulator

en: tabctl
kmr_TR: Pêkana kontrolê

en: table
kmr_TR: tablo

en: table body
kmr_TR: gewdeyê tabloyê

en: table footer
kmr_TR: cihê têbîniyên jêr ên tabloyê

en: table header
kmr_TR: cihê nivîsa li ser tabloyê

en: table property
kmr_TR: taybetmendiya tabloyê

en: table with {columnCountText} and {rowCountText}
kmr_TR: tablo bi {columnCountText} û {rowCountText}

en: tear off menu
kmr_TR: menûya qetandinê

en: term
kmr_TR: Girêdan, termînal

en: text
kmr_TR: metn

en: text "%s" not found
kmr_TR: nivîs "%s" nehate dîtin

en: text frame
kmr_TR: çarçoveya nivîsê

en: text mode
kmr_TR: moda nivîsê

en: tgbtn
kmr_TR: Bişkoja guherandinê

en: thick
kmr_TR: sitûr

en: thin
kmr_TR: zirav

en: thumb control
kmr_TR: kontrola tiliya mezin

[ctx: time format]
en: {D} day {H}:{M}:{S}
kmr_TR: {D} roj {H}:{M}:{S}

[ctx: time format]
en: {D} days {H}:{M}:{S}
kmr_TR: {D} rojan {H}:{M}:{S}

en: title bar
kmr_TR: şivika sernivîsê

en: tlbar
kmr_TR: Darikê amûrê

en: tltip
kmr_TR: amrazê agahiyê

en: to focus
kmr_TR: fokûs kirin

en: to review
kmr_TR: berçav derbas kirin

en: toggle button
kmr_TR: pişkoka guhertinê

en: tool bar
kmr_TR: şivika amûran

en: tool tip
kmr_TR: amûra şîretan

[ctx: touch action]
en: hold
kmr_TR: parastin

[ctx: touch action]
en: hover
kmr_TR: lerzek

en: track change: {text}
kmr_TR: behrem bigûhere: {text}

en: tree view
kmr_TR: grafîka wek darê

en: tree view button
kmr_TR: pişkoka grafîka mîna darê

en: tree view item
kmr_TR: bijarteya grafîka wek darê

en: tv
kmr_TR: pd

en: unavailable
kmr_TR: tune

en: underline
kmr_TR: binxêz

en: underlined
kmr_TR: bin xêzkirî

en: unknown
kmr_TR: nayê zanîn

en: unknown %s
kmr_TR: ji %s nayê zanîn

en: unknown input method
kmr_TR: metoda têketina nenas

en: unknown language
kmr_TR: zimanê nenas

en: unlocked
kmr_TR: ne klîtkirî

en: unread
kmr_TR: nehatî xwendin

en: view port
kmr_TR: porta nîşandanê

en: visited
kmr_TR: serdan kir

en: vlnk
kmr_TR: lînkên ku hatine zîyaret kirin

en: volume down
kmr_TR: deng kêm bike

en: volume up
kmr_TR: deng rake

en: white space
kmr_TR: tîpa li derveyî alfabeyê

en: window
kmr_TR: pencere

en: wnd
kmr_TR: Di zimanê brîlî de ji bo çarçevê/pencerê tê bikaranîn.

en: word
kmr_TR: Peyv

en: {backgroundColor} background
kmr_TR: {backgroundColor} paş

en: {color} on {backgroundColor}
kmr_TR: {color} ser {backgroundColor}

en: {date} (all day)
kmr_TR: {date} (her roj)

en: {desc} left and right edges
kmr_TR: {desc} kêlekên çep û rastê

en: {desc} surrounding border
kmr_TR: {desc} sînora dorpêçî

en: {desc} top and bottom edges
kmr_TR: {desc} kêlekên jor û jêr

en: {desc} up-right and down-right diagonal lines
kmr_TR: {desc} xêzên çepûrast li berjor û berjêr

en: {distance} from left edge of page
kmr_TR: {distance} ji çepa rûpelê

en: {distance} from top edge of page
kmr_TR: {distance} ji jorî rûpelê

en: {modifier} released
kmr_TR: {modifier} hat berdan

en: {number} of {total}
kmr_TR: {number} a {total}

en: {profileName} configuration profile active
kmr_TR: {profileName} profîla veavakirinê vekirî

en: {revisionType} {description}: {text} by {author} on {date}
kmr_TR: {revisionType} {description}: {text} ji aliyê {author} di {date} de

en: {startTime} to {endTime}
kmr_TR: {startTime} heta {endTime}
