nvda - en to ky_KG translation catalogue (1997 entries)

en:  fraction {fractionValue:.2f} Percent slice {pointIndex} of {pointCount}
ky_KG:  бөлчөк {fractionValue:.2f} Пайыз бөлүкчөсү {pointIndex} of {pointCount}

en:  minus
ky_KG:  минус

en:  square
ky_KG:  чарчы

en:  title: {axisTitle}
ky_KG:  аталышы: {axisTitle}

en: %d percent
ky_KG: %d пайыз

en: %s application
ky_KG: %s колдонмо

en: %s cursor
ky_KG: %s курсор

en: %s end
ky_KG: %s аягы

en: %s highlighted
ky_KG: %s белгиленген

en: %s keyboard
ky_KG: %s топбаскыч

en: %s mode
ky_KG: %s режим

en: %s selected
ky_KG: %s тандалган

en: %s selected instead
ky_KG: %s оордуна тандалган

en: %s unselected
ky_KG: %s тандалган эмес

en: &About add-on...
ky_KG: & Кошумча  жөнүндө...

en: &Add
ky_KG: &Кошуу

en: &Alignment
ky_KG: &Теңдөө

en: &Annotations
ky_KG: & Түшүндүрмөлөр

en: &Anywhere
ky_KG: & Ар кайсы жерде

en: &Beep for capitals
ky_KG: &Чоң тамгалар үчүн сигнал чыгаруу

en: &Brightness controls audio coordinates volume
ky_KG: & Жарыктык аудио координат көлөмүн көзөмөлдөйт

en: &Buttons
ky_KG: &баскычтар

en: &Categories:
ky_KG: Категориялар:

en: &Charts
ky_KG: &Диаграммалар

en: &Check for update...
ky_KG: &Жаңылоолор үчүн текшерүү...

en: &Clickable
ky_KG: &Басыла турган

en: &Close
ky_KG: &Жабуу

en: &Colors
ky_KG: &Түстөр

en: &Comment
ky_KG: &Түшүндүрмө

en: &Configuration profiles...
ky_KG: &оңдоо профилдери...

en: &Continue
ky_KG: &Улантуу

en: &Continue running
ky_KG: &Иштөөнү улантуу

en: &Default dictionary...
ky_KG: &Жалпы сөздүк...

en: &Delete
ky_KG: &Өчүрүү

en: &Dictionary entries
ky_KG: & Сөздүк жазуулары

en: &Donate
ky_KG: &  Кайрымдуулук кылуу

en: &Done
ky_KG: &Бүткөн

en: &Download update
ky_KG: &Жанылоолорду көчүрүү

en: &Edit
ky_KG: &Оңдоо

en: &Editor revisions
ky_KG: & Редактор текшерүүлөрү

en: &Errors
ky_KG: &Каталар

en: &Font name
ky_KG: &Шрифт аты

en: &Form fields
ky_KG: &белгинин калыбы

en: &Headings
ky_KG: &Аталыштар

en: &Help
ky_KG: &Жардам

en: &Inflection
ky_KG: &Интонация

en: &Input table:
ky_KG: & Кирүү таблицасы:

en: &Install NVDA on this computer
ky_KG: NVDA ны бул компьютерде жүктө

en: &Install NVDA...
ky_KG: & NVDAны орнотуу...

en: &Keep existing desktop shortcut
ky_KG: &Учурдагы бар болгон тез чыкарманы иш столунда сактоо

en: &Keyboard layout:
ky_KG: &топбаскыч орундатуусу:

en: &Language
ky_KG: & Тил

en: &Level
ky_KG: &даража

en: &Line spacing
ky_KG: &Сап аралыгы

en: &Lists
ky_KG: &Тизмелер

en: &Maximum number of characters on one line
ky_KG: &Саптагы символдорун максимум саны

en: &Move to
ky_KG: &өтүү

en: &New
ky_KG: &Жаңы

en: &Not now
ky_KG: &Азыр эмес

en: &Number of lines per page
ky_KG: & Барактагы линияларын саны

en: &Output table:
ky_KG: & Чыгуу таблицасы:

en: &Pages
ky_KG: &Барактар

en: &Paragraph indentation
ky_KG: &Параграф кемтиги

en: &Pattern
ky_KG: &Үлгү

en: &Pitch
ky_KG: &Бийиктиги

en: &Play audio coordinates when mouse moves
ky_KG: &Чычканды жылдырганда аудио координаттарды ойнотуу

en: &Play sounds when starting or exiting NVDA
ky_KG: &NVDA дан чыгуу үчүн үндөрдү ойнотуу

en: &Port:
ky_KG: &Порт:

en: &Postpone update
ky_KG: Жаңылоону кийинкиге калтыруу

en: &Preferences
ky_KG: &Керектүүлөр

en: &Proceed with installation (not recommended)
ky_KG: & Орнотуу улантуу (сунушталбаган)

en: &Punctuation/symbol pronunciation...
ky_KG: &Пунктуация/символдордун айтылышы...

en: &Rate
ky_KG: &Ылдамдык

en: &Remove
ky_KG: & Ордун алмаштыруу

en: &Rename
ky_KG: &Атын өзгөртүү

en: &Replacement
ky_KG: &Оордун алмаштыруу

en: &Revert to saved configuration
ky_KG: & Сакталган оңдоолорго кайра артка келүү

en: &Save configuration
ky_KG: & Тескөөлөрдү сактоо

en: &Send actual symbol to synthesizer
ky_KG: & Синтезатор иш жүзүндө белгисин жөнөтүү

en: &Settings...
ky_KG: &тескөөлөр...

en: &Sheets
ky_KG: & Барактар

en: &Show Speech Viewer on Startup
ky_KG: &Сүйлөө көрсөткүчүн көрсөт жана өчүрүп күйгүз

en: &Show cursor
ky_KG: &Курсорду көргөзүү

en: &Show this dialog when NVDA starts
ky_KG: &NVDA ны орнотууда бул терезечени көргөзүү

en: &Start the new portable copy after creation
ky_KG: & Түзүлгөндөн кийин жаңы портативдик көчмөсүн баштоо

en: &Symbols
ky_KG: &белгилер

en: &Synthesizer:
ky_KG: &Синтезатор:

en: &Tables
ky_KG: &Таблицалар

en: &Temporary dictionary...
ky_KG: &Убактылуу сөздүк...

en: &Touch typing mode
ky_KG: Сенсордук терүү режими

en: &Trap all non-command gestures from reaching the document
ky_KG: &Документтин жетишине бардык буйрук иш аракеттер

en: &Triggers...
ky_KG: &Тригерлер...

en: &Type
ky_KG: &Түрү

en: &Use CapsLock as an NVDA modifier key
ky_KG: &NVDA өзгөртүү ачкычы катары CapsLock баскычын колдонуңуз

en: &User Guide
ky_KG: &Колдонуу китепчеси

en: &Voice
ky_KG: &Үн

en: &Voice dictionary...
ky_KG: &Үн сөздүгү...

en: (normal configuration)
ky_KG: (нормалдуу тескөөлөр)

en: 1.5 line spacing
ky_KG: 1.5 сап арасы интервал

en: 100 percent Stacked Area
ky_KG: 100 пайыз Толтурулган Аянт

en: 100 percent Stacked Bar
ky_KG: 100 пайыз Толтурулган бар

en: 100 percent Stacked Column
ky_KG: 100 пайыз Толтурулган колонна

en: 100 percent Stacked Cone Bar
ky_KG: 100 пайыз толтурулган конус-бар

en: 100 percent Stacked Cone Column
ky_KG: 100 пайыз Толтурулган конус- колонна

en: 100 percent Stacked Cylinder Bar
ky_KG: 100 пайыз Толтурулган цилиндр бар

en: 100 percent Stacked Cylinder Column
ky_KG: 100 пайыз Толтурулган цилиндр бар

en: 100 percent Stacked Line
ky_KG: 100 пайыз Толтурулган сызыктар

en: 100 percent Stacked Line with Markers
ky_KG: 100 пайыз Толтурулган жана белгиленген сызыктар

en: 100 percent Stacked Pyramid Bar
ky_KG: 100 пайыз Толтурулган Пирамида бар

en: 100 percent Stacked Pyramid Column
ky_KG: 100 пайыз Толтурулган Пирамида колонна

en: 12.5% gray
ky_KG: 12.5% ,боз

en: 25% gray
ky_KG: 25% боз

en: 3D 100 percent Stacked Bar
ky_KG: 3D 100 пайыз толтурулган бар

en: 3D 100 percent Stacked Column
ky_KG: 3D 100 пайыз толтурулган бар

en: 3D Area
ky_KG: 3D Аянт

en: 3D Clustered Bar
ky_KG: 3D кластер бары

en: 3D Clustered Column
ky_KG: 3D толтурулган колонна

en: 3D Column
ky_KG: 3D колонна

en: 3D Cone Column
ky_KG: 3D конус- колонна

en: 3D Cylinder Column
ky_KG: 3D Толтурулган цилиндр бар

en: 3D Line
ky_KG: 3D Сап

en: 3D Pie
ky_KG: 3D бөлүк

en: 3D Pyramid Column
ky_KG: 3D  Пирамида бар

en: 3D Stacked Area
ky_KG: 3D Толтурулган Аянт

en: 3D Stacked Bar
ky_KG: 3D толтурулган бар

en: 3D Stacked Column
ky_KG: 3D толтурулган колонна

en: 3D Surface
ky_KG: 3D-үстүнкү бети

en: 3D Surface (wireframe)
ky_KG: 3D Үстүнкү бети (Жогорудан көргөндө)

en: 50% gray
ky_KG: 50% боз

en: 6.25% gray
ky_KG: 6.25% боз

en: 75% gray
ky_KG: 75% боз

en: A dialog where you can set default dictionary by adding dictionary entries to the list
ky_KG: Тизмеге керектүү статьяларды кошуу менен, жалпы сөздүктү уюштурса болот

en: A dialog where you can set temporary dictionary by adding dictionary entries to the edit box
ky_KG: Тизмеге керектүү статьяларды кошуу менен, убактылуу сөздүктү уюштурса болот

en: A dialog where you can set voice-specific dictionary by adding dictionary entries to the list
ky_KG: Тизмеге керектүү статьяларды кошуу менен, үн сөздүктү уюштурса болот

en: A free and open source screen reader for Microsoft Windows
ky_KG: Microsoft Windows үчүн акысыз жана ачык булактар аркылуу экран окугучу

en: A pattern is required.
ky_KG: Бир үлгү талап кылынат.

en: A previous copy of NVDA has been found on your system. This copy will be updated.
ky_KG: NVDA мурунку көчүрмөсү системада табылды. Бул көчүрмөсү жаңыланат.

en: A version of this add-on is already installed. Would you like to update {summary} version {curVersion} to version {newVersion}?
ky_KG: Бул кошумча файлдын нускасы жүктөлдү. {summary} нускасын  {curVersion} {newVersion} на жаңыртууну каалайсызбы?

en: About NVDA
ky_KG: NVDA жөнүндө

en: Activate
ky_KG: Активдештирүү

en: Activates the NVDA Python Console, primarily useful for development
ky_KG: Python консолун NVDA дагы активдештирет. Маанилүү түрдө иштеп чыгаруучулар колдонот

en: Activates the current object in the document
ky_KG: Бул документте азыркы объект активдештирилет

en: Activates the text at the cursor if possible
ky_KG: Мүмкүн болсо, курсордун окуганын күйгүзөт

en: Add Dictionary Entry
ky_KG: Сөздүктү кошуу

en: Add Symbol
ky_KG: Белгини кошуу

en: Add-on Installation
ky_KG: Кошумча файлдар жүктөлүүдө

en: Add-ons cannot be installed in the Windows Store version of NVDA
ky_KG: Кошуу курамдык NVDA боюнча Windows Store чыгаруу орнотуу мүмкүн эмес

en: Add-ons were detected in your user settings directory. Copying these to the system profile could be a security risk. Do you still wish to copy your settings?
ky_KG: Колдонуучунун тескөөлөр каталогунда орнотуулар табылды. Бул маалыматтарды системдик профилге көчүрүүдө коопсуздук коркунучу пайда болушу мүмкүн. Дагы да тескөөлөрдү көчүрүүнү каалайсызбы?

en: All add-ons are now disabled. They will be re-enabled on the next restart unless you choose to disable them again.
ky_KG: Баардык кошумча тескөөлөр жеткиликтүү эмес. Кийинки кирүүдө алар кайрадан күйгүзүлөт,эгерде аны кайрадан өчүрүүнү чечсеңиз.

en: All dots
ky_KG: Баардык чекиттер

en: Allow skim &reading in Say All
ky_KG: "Баардыгын айтуу" режиминде окууга уруксат берүү

en: Alpha numeric input
ky_KG: Тамга -сан менен кирүү

en: Already in a content recognition result
ky_KG: Мурунтан эле мазмун таануу натыйжасында

en: Already set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of column headers
ky_KG: Буга чейин коюлган сап {rowNumber} колонна {columnNumber} колонналардын аталышы катары

en: Already set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of row headers
ky_KG: Буга чейин эле сап коюлган {rowNumber} катар {columnNumber} саптын аталышынан баштап

en: Already set {address} as start of column headers
ky_KG: Буга чейин эле {address} дарек колоннанын аталышы катары коюлган

en: Already set {address} as start of row headers
ky_KG: {address} аталышы буга чейин эле саптардын аталышы катары коюлган

en: Always duck
ky_KG: Дайым акырындатуу

en: Always fill display
ky_KG: Ар дайым дисплейди толтуруу

en: Always include short character &description when announcing candidates
ky_KG: Кандидатты жарыялоодо кыскача сүрөттөмөнү жана символду дайым күйгүзүү

en: Announce &selected candidate
ky_KG: Тандалган &талапкерлерди жарыялоо

en: Answer to:
ky_KG: Жооп берүү:

en: Appointment {subject}, {time}
ky_KG: Жолугушуу {subject}, {time}

en: Arabic grade 1
ky_KG: Араб ( биринчи даража)

en: Area
ky_KG: Аянт

en: Assamese grade 1
ky_KG: Ассам ( биринчи даража)

en: At least one key must be used as the NVDA key.
ky_KG: NVDA ачкыч баскычы катары эң аз дегенде бир баскыч колдонулушу керек.

en: Attachments
ky_KG: Тиркемелер

en: Audio ducking not supported
ky_KG: Аудио колдоого алынбайт

en: Audio indication of focus and browse modes
ky_KG: Багыттары жана фокус режимдеринин аудио көрсөткүчү

en: Automatic
ky_KG: Автоматтык түрдө

en: Automatic &Say All on page load
ky_KG: Барактардын жүктөөлүп жатканын автоматтык түрдө айтуу

en: Automatic dialect switching (when supported)
ky_KG: Диалекттин автоматтык түрдө которулушу

en: Automatic focus mode for caret movement
ky_KG: Каретканы жылдырууда фокустоонун автоматтык режими

en: Automatic focus mode for focus changes
ky_KG: Фокустоону автоматтык түрдө өзгөртүү режими

en: Automatic language switching (when supported)
ky_KG: Тилди автоматтык түрдө алмаштыруусу ( керек болгондо)

en: Automatically check for &updates to NVDA
ky_KG: NVDAнын жаңылоосун автоматтык түрдө текшерүү

en: Automatically report all available &candidates
ky_KG: Жеткиликтүү талапкелерге автоматтык түрдө маалымат берүү

en: Avoid splitting &words when possible
ky_KG: Сөздөрдү бөлүүдөн баш тартуу &мүмкүн болгон учурда

en: BCC:
ky_KG: Жашыруун көчүрмө:

en: Bar of Pie
ky_KG: Бөлүкчөлөр бары

en: Baseline
ky_KG: Баштапкы

en: Baum/HumanWare/APH/Orbit braille displays
ky_KG: Baum/HumanWare/APH/Orbit Брайль дисплейлери

en: Beep
ky_KG: Гудок

en: Beep and speak progress bar updates
ky_KG: Бар өзгөрүүлөрдүн прогресс болгондо сигнал берүү жана сүйлөө

en: Beep for progress bar updates
ky_KG: Бар өзгөрүүлөрдүн прогресс болгондо сигнал берүү

en: Begins interaction with math content
ky_KG: Математикалыык белгилер менен иштеше баштайт

en: Bengali grade 1
ky_KG: Бенгалдык ( биринчи даража)

en: Bitmap placeholder
ky_KG: Сүрөттүн  толтуруучусу

en: Blink cursor
ky_KG: Курсордун өчүп жануусу

en: Block &quotes
ky_KG: Фразаларга бөгөт коюу

en: Bold off
ky_KG: Кара арип жазуу өчүк

en: Bold on
ky_KG: Кара арип жазуу күйүк

en: Both Colors and Styles
ky_KG: Түс жана стиль

en: Bottom
ky_KG: Төмөнкү

en: Braille
ky_KG: Брайль

en: Braille &display:
ky_KG: Брайль &дисплей:

en: Braille Display Error
ky_KG: Брайль экран катасы

en: Braille cursor %s
ky_KG: Брайль курсору  %s

en: Braille cursor is turned off
ky_KG: Брайль курсорун өчүрүлдү

en: Braille cursor off
ky_KG: Брайлдын курсору өчүк

en: Braille cursor on
ky_KG: Брайлдын курсору күйүк

en: Braille focus context presentation: %s
ky_KG: Контекстин Брайльдык фокус көргөзүүсү:%s

en: Braille input disabled
ky_KG: Брайль киргизүүсү өчүрүлгөн

en: Braille input enabled
ky_KG: Брайль киргизүүсү иштетилген

en: Braille tethered %s
ky_KG: Брайль %s га байланган

en: Browse Mode
ky_KG: Көрүү режими

en: Browse mode
ky_KG: Кароонун түзүлүшү

en: Browse...
ky_KG: Ачуу...

en: Bubble
ky_KG: Көбүкчө

en: Bubble with 3D effects
ky_KG: 3D эффектиси менен көбүкчө

en: Bulgarian 8 dot computer braille
ky_KG: Сегиз чекиттүү Болгардык

en: C&hange...
ky_KG: Өзгөртүү...

en: C&ontributors
ky_KG: Таратуучулары

en: CC:
ky_KG: Көчүрмөсүн коюу:

en: COM Registration Fixing Tool
ky_KG: COM каттоо белгилөө куралы

en: Can't select text, press twice to copy
ky_KG: Текстти белгилей албайт, көчүрүү үчүн эки жолу басыңыз

en: Cancel
ky_KG: Жокко чыгаруу

en: Candidate
ky_KG: Талапкер

en: Cannot find row {rowNumber} column {columnNumber}  in column headers
ky_KG: Баардык сапты табуу мүмкүн эмес болуп жатат  {rowNumber} колонна  {columnNumber} колонна аталышынан

en: Cannot find row {rowNumber} column {columnNumber}  in row headers
ky_KG: Сапты таба албады {rowNumber} катар{columnNumber} саптын аталыштарында

en: Cannot find {address}    in column headers
ky_KG: Колонна аталыштардан {address}  таба албады

en: Cannot find {address}    in row headers
ky_KG: Саптардын аталыштарынан {address} табылбады

en: Cannot install NVDA add-on from {path}.
    You must be running NVDA to be able to install add-ons.
ky_KG: NVDA ичинен {path} толуктоолорду жүктөө мүмкүн эмес.
    Толуктоолорду орнотуу үчүн NVDA чыгарылышы керек.

en: Capital pitch change percentage
ky_KG: Негизги тондун өзгөрүү пайызы

en: Case &sensitive
ky_KG: Окуя  & сезгич

en: Category {categoryAxisData}:
ky_KG: Категория {categoryAxisData}:

en: Cell c&oordinates
ky_KG: Уячанын к&оординаттары

en: Center Title placeholder
ky_KG: Аталыштын толтуруучусунун борбору

en: Change selected symbol
ky_KG: Тандалган белгини өзгөртүү

en: Changes were made to add-ons. You must restart NVDA for these changes to take effect. Would you like to restart now?
ky_KG: Өзгөртүүлөр курамдык-кошуу кабыл алынган. Сиз бул өзгөртүүлөрдү күчүнө кирүүсү үчүн NVDA өчүрүп күйгүзүшүңүз керек. Сиз азыр өчүрүп күйгүзөсүзбү?

en: Chart Elements
ky_KG: Диаграмма элементтери

en: Chart area
ky_KG: Диаграмма аймагы

en: Chart area, height: {chartAreaHeight}, width: {chartAreaWidth}, top: {chartAreaTop}, left: {chartAreaLeft}
ky_KG: Чарт аянты, катуулугу: {chartAreaHeight}, туурасы: {chartAreaWidth}, жогорку: {chartAreaTop}, сол: {chartAreaLeft}

en: Chart placeholder
ky_KG: Диаграмма толтуруучусу

en: Chart title: {chartTitle}
ky_KG: Диаграмма аталышы: {chartTitle}

en: Chart title: {chartTitle}, type: {chartType}
ky_KG: Диаграмма аталышы: {chartTitle}, type: {chartType}

en: Checking for Update
ky_KG: Жаңылоону Текшерүү

en: Checking for update
ky_KG: Жаңылоону текшерүү

en: Chinese (Hong Kong, Cantonese)
ky_KG: Кытайча ( Гонконг, Кантонский)

en: Chinese (Taiwan, Mandarin)
ky_KG: Кытайча ( Тайвань,Мандарин)

en: Clicks the left mouse button once at the current mouse position
ky_KG: Көрсөткүчтүн азыркы абалында чычкандын сол тарабы менен басылат

en: Clicks the right mouse button once at the current mouse position
ky_KG: Көрсөткүчтүн азыркы абалында чычкандын оң тарабы менен басылат

en: Clustered Bar
ky_KG: Толтурулган Бар

en: Clustered Column
ky_KG: Толтуралган колонна

en: Clustered Cone Bar
ky_KG: Кластердик конус-бар

en: Clustered Cone Column
ky_KG: Толтурулган конус- колонна

en: Clustered Cylinder Bar
ky_KG: Толтурулган цилиндр бар

en: Clustered Pyramid Bar
ky_KG: Толтурулган Пирамида бар

en: Clustered Pyramid Column
ky_KG: Толтурулган Пирамида колонна

en: Commands &Quick Reference
ky_KG: Буйруктар & тез шилтемелер

en: Commands Quick Reference
ky_KG: Команданын Кыскача Түшүндүрмөсү

en: Comment
ky_KG: Жорум

en: Comment: {comment} by {author} on {date}
ky_KG: Жорумдар :{comment} by {author} on {date}

en: Comments
ky_KG: Жорумдар

en: Composition
ky_KG: Курамы

en: Configuration
ky_KG: Тескөө

en: Configuration File Error
ky_KG: Тескөөлөр файлы каталуу

en: Configuration Profiles
ky_KG: Тескөөлөр профилдери

en: Configuration applied
ky_KG: Тескөө колдонулат

en: Configuration profile triggers disabled
ky_KG: Тескөөлөр профилдери жабык

en: Configuration profile triggers enabled
ky_KG: Тескөөлөр профилдери ачык

en: Configuration restored to factory defaults
ky_KG: Тескөөлөр баштапкы калыбына келтирилген

en: Configuration saved
ky_KG: Тууралоолор сакталды

en: Confirm Deletion
ky_KG: Өчүрүүнү Тастыктоо

en: Connecting
ky_KG: Байланышып жатат

en: Content is not visible
ky_KG: Контент көрүнүктүү эмес

en: Copy &portable configuration to current user account
ky_KG: Учурдагы колдонуучу эсепке тескөөлөрдүү көчүрүү жана ташып келүү

en: Copy current &user configuration
ky_KG: Учурдагы жана колдонуучу тескөөнү көчүрүү

en: Copying Settings
ky_KG: Көчүрүү тескөөлөрү

en: Copyright (C) {years} NVDA Contributors
ky_KG: Автордук укук (C) {years} NVDA Contributors

en: Corners
ky_KG: Бурчтар

en: Could not load the %s synthesizer.
ky_KG: Синтезаторду  the %s жүктөй алган жок.

en: Could not save configuration - probably read only file system
ky_KG: Тескөөлөрдү сактай албады - балким, бир гана файл системасын окуу

en: Create &desktop icon and shortcut key (control+alt+n)
ky_KG: Иш столунун белгисин  жана тез мүмкүндүк баскычын түзүү(ctrl + alt + n)\

en: Create &portable copy
ky_KG: Жаратуу &жылдырылуучу көчүрмө

en: Create Portable NVDA
ky_KG: Портативдик NVDA түзүү

en: Creating Portable Copy
ky_KG: Портативдик көчүрмөнү түзүү

en: Croatian 8 dot computer braille
ky_KG: Хорватиялык сегизчекиттүү

en: Croatian grade 1
ky_KG: Латыш ( биринчи даража)

en: Current application (%s)
ky_KG: Учурдагы колдонмо (%s)

en: Cursor blink rate (ms)
ky_KG: Курсордун өчүп жануу жыштыгы (мс)

en: Cursor shape for &focus:
ky_KG: Курсордун формасы &фокус:

en: Cursor shape for &review:
ky_KG: Курсордун формасын &кароо:

en: Cycle through the braille cursor shapes
ky_KG: Брайль курсордун көлөмүнүнүн которулушу

en: Cycles between available touch modes
ky_KG: Жеткиликтүү сенсордук режимдер арасында которулат

en: Cycles through audio ducking modes which determine when NVDA lowers the volume of other sounds
ky_KG: NVDAнын    үнү азайганда башкалырдын үнү угулат

en: Cycles through line indentation settings
ky_KG: Кемтик болгон цикл менен алмашым айтылып турат

en: Cycles through speech symbol levels which determine what symbols are spoken
ky_KG: Пунктуациянын айтылышын, кайсыл символ айтылгандыгына жараша даражалар арасында которот

en: Czech grade 1
ky_KG: Чехиялык биринчи даража

en: Danish 6 dot grade 1
ky_KG: Даниялык алты чекиттүү биринчи даража

en: Danish 6 dot grade 2
ky_KG: Даниялык алты чекиттүү экинчи даража

en: Danish 8 dot computer braille
ky_KG: Даниялык сегизчекитүү

en: Danish 8 dot grade 1
ky_KG: Даниялык сегиз чекиттүү биринчи даража

en: Danish 8 dot grade 2
ky_KG: Даниялык сегиз чекиттүү экинчи  даража

en: Data Label
ky_KG: Берилмелер

en: Data Table
ky_KG: Таблица берилмелери

en: Date placeholder
ky_KG: Дата толтуруучусу

en: Date:
ky_KG: Дата:

en: Decreases the currently active setting in the synth settings ring
ky_KG: Синтезатордун тескөөлөр шакекчесиндеги учурдагы активдүү ырастоолордун белгисин азайтуу

en: Default dictionary
ky_KG: Демейки сөздүк

en: Desktop
ky_KG: Иш стол

en: Dictionary Entry Error
ky_KG: Сөздүк киргизүү катасы

en: Dismiss the recognition result
ky_KG: Таануу натыйжасын этибарга албоо

en: Display
ky_KG: Дисплей

en: Display Unit Label
ky_KG: Дисплейдин тез чакырыгы

en: Displays one of the recent messages
ky_KG: Билдирүүлөрдүн бирөөсүн көрсөтөт

en: Distribution:
ky_KG: Таратуу:

en: Document Formatting
ky_KG: Документти форматтоо

en: Document formatting
ky_KG: Документ форматташтырылууда

en: Document information
ky_KG: Документтин маалыматы

en: Document review
ky_KG: Документти кароо

en: Documentation
ky_KG: Документация

en: Dot 8
ky_KG: Чекит 8

en: Dots 7 and 8
ky_KG: Чекит 7 жана 8

en: Double line spacing
ky_KG: Саптар арасы интервал

en: Down Bars
ky_KG: Алдыңкы Бар

en: Downloading
ky_KG: Жүктөлүүдө

en: Downloading Update
ky_KG: Жаңылоо жүктөлүүдө

en: Drop Lines
ky_KG: Түшүү сызыгы

en: Duck when outputting speech and sounds
ky_KG: Үн жана сүйлөө угулганда гана  акырындатуу

en: E&mphasis
ky_KG: А&чыктык

en: E&xit
ky_KG: Чыгуу

en: E&xpand to computer braille for the word at the cursor
ky_KG: Курсор алдындагы сөз үчүн Брайлдык компьютер үчүн алып келүү

en: EcoBraille displays
ky_KG: EcoBraille дисплей

en: Edge of table
ky_KG: Таблицанын чекарасы

en: Edit Dictionary Entry
ky_KG: Сөздүктүн кирүүсүн тууралоо

en: Editing profile {profile}
ky_KG: Профильди тууралоо {profile}

en: Elements
ky_KG: Элементтер

en: Elements List
ky_KG: Элементтердин тизмеси

en: Empty slide
ky_KG: Бош слайд

en: Emulated system keyboard keys
ky_KG: Системдик топбаскычтын эмулиалдык баскычтары

en: Emulates pressing %s on the system keyboard
ky_KG: %s баскычын басуусун тууроо

en: Enable mouse &tracking
ky_KG: Чычканды &байкоо жеткиликтүү эмес

en: Endnotes
ky_KG: Сап алдындагы шилтеме

en: English (U.K.) 8 dot computer braille
ky_KG: Британиялык англисче сегиз чекиттүү

en: English (U.K.) grade 1
ky_KG: Британиялык англисче биринчи даража

en: English (U.K.) grade 2
ky_KG: Британиялык англисче экинчи даража

en: English (U.S.) 6 dot computer braille
ky_KG: Америкалык англисче алты чекитүү

en: English (U.S.) 8 dot computer braille
ky_KG: Америкалык англисче сегиз чекитүү

en: English (U.S.) grade 1
ky_KG: Америкалык англисче биринчи даража

en: English (U.S.) grade 2
ky_KG: Америкалык англисче экинчи даража

en: Enter input gesture:
ky_KG: Киргизүү кыймылын жазыңыз:

en: Erases the last entered braille cell or character
ky_KG: Акыркы басылган Брайль уячасын же символун өчүрөт

en: Error
ky_KG: Ката

en: Error Bars
ky_KG: Ката бары

en: Error Copying
ky_KG: Көчүрүүдө катачылык

en: Error activating profile.
ky_KG: Профилди активдештирүүдө ката.

en: Error checking for update.
ky_KG: Жаңылоонун текшерүүсүнөн ката.

en: Error copying NVDA user settings
ky_KG: NVDA колдонуучу тескөөлөрүн көчүрүүдө ката кетти

en: Error creating profile - probably read only file system.
ky_KG: Профильди түзүүдө ката кеткен- балким файл системасы үчүн гана.

en: Error deleting profile.
ky_KG: Профилди өчүрүүдө катачылык.

en: Error downloading update.
ky_KG: Жанылоону жүктөөдөгү катачылык.

en: Error in appModule %s
ky_KG: %s модулда ката

en: Error renaming profile.
ky_KG: Аталыштын атын өзгөртүүдө ката болду.

en: Error saving configuration profile triggers - probably read only file system.
ky_KG: Профилдин триггер тескөөлөрүн сактоодо катачылык - балким файлдык система үчүн гана.

en: Error saving log: %s
ky_KG: Журналды сактоодо ката: %s

en: Error saving user defined gestures - probably read only file system.
ky_KG: Иш аракеттерди сактоодо ката бар, белгилүү гана колдонуучуларга - системанын файлдарын окууга гана.

en: Estonian grade 0
ky_KG: Эстониялык нольдук даража

en: Ethiopic grade 1
ky_KG: Эстондук биринчи даража

en: Even pages footer
ky_KG: Жуп сандуу барактардын колонтитулу

en: Even pages header
ky_KG: Жуп сандуу барактардын аталышы

en: Execute a previously downloaded NVDA update
ky_KG: NVDAнын мурунку жүктөлгөн нускасын иштетүү

en: Exit
ky_KG: Чыгуу

en: Exit NVDA
ky_KG: NVDAдан чыгуу

en: Exit math interaction
ky_KG: Математикалык бирге аракеттенишинен чыгуу

en: Exploded 3D Pie
ky_KG: Жарылган  3D бөлүк

en: Exploded Doughnut
ky_KG: Жарылган Doughnut

en: Exploded Pie
ky_KG: Жарылган бөлүк

en: Explore NVDA user configuration directory
ky_KG: NVDA программасынын колдонуу

en: Exponential
ky_KG: Көрсөткүчтүү

en: Failed to open add-on package file at %s - missing file or invalid file format
ky_KG: Кошумча файлды ача албады %s- файл жок же туура эмес формат

en: File in Use
ky_KG: Файл колдонууда

en: Fill display for context changes
ky_KG: Контекстке байланыштуу өзгөрүүлөргө экранды толтуруңуз

en: Filled Radar
ky_KG: Толтурулган радар

en: Find
ky_KG: Табуу

en: Finnish 6 dot
ky_KG: Финиялык алты чекиттүү

en: Finnish 8 dot computer braille
ky_KG: Финиялык сегиз чекиттүү

en: First page footer
ky_KG: Беттин биринчи колонтитулу

en: First page header
ky_KG: Беттин биринчи аталышы

en: Floor
ky_KG: Кабат

en: Fo&rmulas
ky_KG: Формулалар

en: Focus context presentation:
ky_KG: Фокустук контексттик презентация:

en: Focus mode
ky_KG: Тууралоо түзүлүшү

en: Follow &mouse cursor
ky_KG: Чычкандын көрсөткүчүн көзөмөлдөңүз

en: Follow System &Caret
ky_KG: Системаны байкоо &Каретка

en: Follow system &focus
ky_KG: Система &фокусту байкоо

en: Font
ky_KG: Шрифт

en: Font &size
ky_KG: Шрифт &өлчөмү

en: Footer placeholder
ky_KG: Төмөнкү колинтитулдун толтуруучусу

en: Footnotes
ky_KG: Шилтемелер

en: Formatting
ky_KG: Форматтоо

en: Forward to:
ky_KG: Багыттоо:

en: Fra&mes
ky_KG: Рамкалар

en: Freedom Scientific Focus/PAC Mate series
ky_KG: Freedom Scientific Focus/PAC Mate сериялар

en: French (unified) 6 dot computer braille
ky_KG: Стандарттык французча алты чекиттүү

en: French (unified) 8 dot computer braille
ky_KG: Стандарттык французча сегиз чекиттүү

en: French (unified) grade 2
ky_KG: Стандарттык французча экинчи даража

en: From:
ky_KG: Кимден :

en: Full shaped mode
ky_KG: Толук калыптуу эскертме

en: General
ky_KG: Жалпы

en: German 8 dot computer braille
ky_KG: Немецтик сегиз чекиттүү

en: German grade 0
ky_KG: Немецтик нольдук даража

en: German grade 1
ky_KG: Немецтик биринчи даража

en: German grade 2
ky_KG: Немецтик экинчи даража

en: Greek (Greece)
ky_KG: Грециялык (Греция)

en: Gujarati grade 1
ky_KG: Гуджарати биринчи даража

en: HID keyboard input simulation is unavailable.
ky_KG: NVDAверсиясы {version} жеткиликтүү эмес.

en: HID keyboard simulation disabled
ky_KG: HID топбаскыч симуляциясы жабык

en: HID keyboard simulation enabled
ky_KG: HID топбаскыч симуляциясы ачык

en: Half shaped mode
ky_KG: Жарым калыптуу эскертме

en: Handle keys from other &applications
ky_KG: Башка &тиркемелер үчүн башкаруу баскычтары

en: Handout Master view
ky_KG: Жарнама мастер көрүү

en: Handy Tech braille displays
ky_KG: Handy Tech Брайль дисплейлери

en: Has appointment
ky_KG: Жолугушуу бар

en: Header placeholder
ky_KG: Аталыштын толтуруучусу

en: Hi Lo Lines
ky_KG: Hi Lo сызыктары

en: High-Low-Close
ky_KG: Өйдө-төмөн Жабуу

en: Hindi grade 1
ky_KG: Хинди ( биринчи даража)

en: HumanWare Brailliant BI/B series / BrailleNote Touch
ky_KG: HumanWare Brailliant BI/B series / BrailleNote Touch сериялары

en: Hungarian 8 dot computer braille
ky_KG: Венгриялык  сегизчекиттүү

en: Hungarian grade 1
ky_KG: Венгриялык  биринчи даража

en: I &agree
ky_KG: Мен &макулмун

en: I&nput gestures...
ky_KG: Кирүүнүн кыймылдары...

en: IME closed
ky_KG: Кирүү ыкмасынын тууралоосу жабык

en: IME opened
ky_KG: Кирүү ыкмасынын тууралоосу ачык

en: IP address
ky_KG: IP дареги

en: Icelandic 8 dot computer braille
ky_KG: Исландифлык  сегизчекиттүү

en: If pressed once, reports the current time. If pressed twice, reports the current date
ky_KG: Бир жолу басылса, учурдагы убакытты маалымдайт. Эки жолу басылса, учурдагы датаны айтат

en: If pressed once, the text from the previously set start marker up to and including the current position of the review cursor is selected. If pressed twice, the text is copied to the clipboard
ky_KG: Эгерде бир жолу басылса, текстти фрагменттин башынан көрүүчү курсордун учурдагы турган жерине чейин белгилейт. Эгерде эки жолу басылса, аны алмашуу буферине көчүрөт

en: Include l&ayout tables
ky_KG: Таблица ма&кетин кошуу

en: Increases the currently active setting in the synth settings ring
ky_KG: Синтезатордун тескөөлөр шакекчесиндеги учурдагы активдүү ырастоолордун белгисин көбөйтөт

en: Input
ky_KG: Кирүү

en: Input Composition
ky_KG: Кирүү композициясы

en: Input Gestures
ky_KG: Киргизүү кыймылдары

en: Input Message is {message}
ky_KG: Киргизүү кат  {message}

en: Input Message is {title}: {message}
ky_KG: Киргизүү кат  {title}: {message}

en: Inputs braille dots via the braille keyboard
ky_KG: Брайылдык арибти Брайльдык топбаскчтан терет

en: Install NVDA
ky_KG: NVDAны көчүрүү

en: Install pending &update
ky_KG: Күтүлгөн жаңылоонуу орнотуу

en: Install pending update
ky_KG: Күтүлгөн жаңылоонуу орнотуу

en: Installing Add-on
ky_KG: Кошумчалар жүктөлүүдө

en: Installing NVDA
ky_KG: NVDA жүктөө

en: Insufficient Privileges
ky_KG: Жетишсиз укук

en: Irish grade 1
ky_KG: Ирландиялык биринчи даража

en: Irish grade 2
ky_KG: Ирландиялык экинчи даража

en: Italian 6 dot computer braille
ky_KG: Италиялык  алтычекиттүү

en: Italian 8 dot computer braille
ky_KG: Италиялык сегизчекиттүү

en: Italic off
ky_KG: Кыйшык жазуу өчүк

en: Italic on
ky_KG: Кыйшык жазуу күйүк

en: Justified
ky_KG: Аныкталган

en: Kannada grade 1
ky_KG: Каннада ( биринчи даража)

en: Kashmiri grade 1
ky_KG: Кашмирдик ( биринчи даража)

en: Key words:
ky_KG: Ачкыч сөздөр:

en: Keyboard
ky_KG: Топбаскыч

en: Korean grade 1
ky_KG: Кореялык ( биринчи даража)

en: Korean grade 1 (2006)
ky_KG: Кореялык ( биринчи даража) 2006

en: Korean grade 2
ky_KG: Кореялык ( экинчи даража)

en: Korean grade 2 (2006)
ky_KG: Кореялык ( экинчи даража) 2006

en: L&icense
ky_KG: Лицензия

en: L&ogging level:
ky_KG: К&иргизүү деңгээли:

en: Lan&dmarks
ky_KG: &ориентирлер

en: Landscape
ky_KG: Пейзаж

en: Language Configuration Change
ky_KG: Тил тескөөлөрүн өзгөртүү

en: Latvian grade 1
ky_KG: Латышиялык ( биринчи даража)

en: Left
ky_KG: Сол

en: Left aligned
ky_KG: Солго теңдөө

en: Left click
ky_KG: Чычкандын сол баскычы менен басуу

en: Left mouse button lock
ky_KG: Чычкандын сол баскычы басылган

en: Left mouse button unlock
ky_KG: Чычкандын сол баскычы койберилген

en: Legend entry for series {seriesName} {seriesIndex} of {seriesCount}
ky_KG: {seriesName} сериясы үчүн легенданын жазылуусу {seriesIndex} of {seriesCount}

en: Legend key for Series {seriesName} {seriesIndex} of {seriesCount}
ky_KG: {seriesName} сериясы үчүн легенданын жазылуусу {seriesIndex} of {seriesCount}

en: Level
ky_KG: Даража

en: License Agreement
ky_KG: Лицензия Келишими

en: Lin&ks
ky_KG: Шилтемелер

en: Line
ky_KG: Сызык

en: Line &indentation reporting:
ky_KG: Сап & абзац кемтиги  жөнүндө отчету:

en: Line &numbers
ky_KG: Сызык номерлер

en: Line with Markers
ky_KG: Белгиленген сызыктар

en: Linear
ky_KG: Сызык

en: Lists various types of elements in this document
ky_KG: Бул документте элементтердин ар түрдүү түрлөрү бар

en: Lists various types of elements in this spreadsheet
ky_KG: Перечисляет различные типы элементов в этой таблице.
    Бул таблицадагы ар түрдүү элементтерди санап чыгуу

en: Lithuanian 6 dot
ky_KG: Литовиялык

en: Lithuanian 8 dot
ky_KG: Литовиялык

en: Loading NVDA. Please wait...
ky_KG: NVDA жүктөлүп жатат. Сураныч күтө туруңуз...

en: Loading document...
ky_KG: Документ жүктөлүүдө...

en: Locks or unlocks the left mouse button
ky_KG: Чычкандын сол баскычы басылып же койберилүүдө

en: Locks or unlocks the right mouse button
ky_KG: Чычкандын оң баскычы басылып же койберилүүдө

en: Log
ky_KG: Журнал

en: Logarithmic
ky_KG: Логарифмалык

en: Logs information about the current navigator object which is useful to developers and activates the log viewer so the information can be examined.
ky_KG: Учурдагы навигатордун объектиси  жөнүндө журналга маалыматты кошот, ал система куруучуларга пайдалуу болушу мүмкүн жана көрүү үчүн көрүүчү журналын активдештирет.

en: Major Gridlines
ky_KG: Негизги торлор

en: Malayalam grade 1
ky_KG: Малаялам ( биринчи даража)

en: Manipuri grade 1
ky_KG: Манипури ( даража даража)

en: Manual Activation
ky_KG: Колдук түрдө жандандыруу

en: Manual activate
ky_KG: Кол менен активация

en: Manual activation
ky_KG: Колго жандандыруу

en: Manual deactivate
ky_KG: Кол менен деактивация

en: Marathi grade 1
ky_KG: Маратхи (первая степень)

en: Marks the current position of the review cursor as the start of text to be selected or copied
ky_KG: Көрүү курсорунун учурдагы орун ээлешин белгилегендин башталышы же көчүрүүчү фрагменти катары белгилейт

en: Master Thumbnails
ky_KG: Миниатюралар мастери

en: Math interaction not supported.
ky_KG: Математикалык бирге аракеттениши каралган эмес.

en: Media Clip placeholder
ky_KG: Медиа клип  толтуруучусу

en: Message &timeout (sec)
ky_KG: Тайм-аут &билдирүүлөр (сек)

en: Minor Gridlines
ky_KG: Негизги эмес торлор

en: Miscellaneous
ky_KG: Аралашкан

en: Mongolian grade 1
ky_KG: Венгриялык  биринчи даража

en: Mongolian grade 2
ky_KG: Монголдук ( биринчи даража)

en: Mouse
ky_KG: Чычкан

en: Mouse tracking off
ky_KG: Чычканды байкоо өчүк

en: Mouse tracking on
ky_KG: Чычканды байкоо күйүк

en: Move focus
ky_KG: Навигаторго фокус

en: Move navigator object to mouse
ky_KG: Обьекттин навигаторун чычканга алып баруу

en: Move to focus
ky_KG: Фокуска жылуу

en: Moved above %s
ky_KG: %s алдына жайгашылды

en: Moved above blank paragraph
ky_KG: Бош абзацтан жогору коюлду

en: Moved below %s
ky_KG: %s төмөндө коюлду

en: Moved below blank paragraph
ky_KG: Бош абзацтан төмөндө коюлду

en: Moves past the end  of the container element, such as a list or table
ky_KG: Элемент-контейнердин аягына өтөт,мисалы таблица же тизмеге

en: Moves the braille display to the current focus
ky_KG: Брайлды учурдагы фокуска жылдырат

en: Moves the braille display to the next line
ky_KG: Брайлдык чагылдыруусун кийинки сапка жылдырат

en: Moves the braille display to the previous line
ky_KG: Брайлдык чагылдыруусун мурунку сапка жылдырат

en: Moves the mouse pointer to the current navigator object
ky_KG: Чычкандын көрсөткүчүн учуурдагы навигатордун обьектисине алып барат

en: Moves the navigator object and focus to the next row
ky_KG: Навигатордун обьектин кийинки катарга жылдырат

en: Moves the navigator object and focus to the previous row
ky_KG: Навигатордун обьектин мурунку катарга жылдырат

en: Moves the navigator object to the first object inside it
ky_KG: Азыркыда камтылган навигаторду биринчи объектке жылдырат

en: Moves the navigator object to the next column
ky_KG: Навигатордун обьектин кийинки мамычага жылдырат

en: Moves the navigator object to the next object
ky_KG: Навигаторду кийинки объектке жылдырат

en: Moves the navigator object to the object containing it
ky_KG: Учурдагы өзүнө камтыган навигаторду объектке жылдарат

en: Moves the navigator object to the previous column
ky_KG: Навигатордун обьектин мурунку мамычага жылдырат

en: Moves the navigator object to the previous object
ky_KG: Навигаторду мурунку объектке жылдырат

en: Moves the review cursor to the bottom line of the current navigator object and speaks it
ky_KG: Көрүү курсорун алдынкы тилкеге жылдырат жана аны окуйт

en: Moves the review cursor to the first character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
ky_KG: Көрүү курсорун линиядагы биринчи символго жылдырат, учурдагы  навигатор жайгашкан  обьектти окуйт

en: Moves the review cursor to the last character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
ky_KG: Көрүү курсорун акыркы символго жылдырат, учурдагы  навигатор жайгашкан  объектти окуйт

en: Moves the review cursor to the next character of the current navigator object and speaks it
ky_KG: Көрүү курсорун киинки символго жылдырат, учурдагы  навигатор жайгашкан  объектти окуйт

en: Moves the review cursor to the next line of the current navigator object and speaks it
ky_KG: Көрүү курсорун кийинки тилкеге жылдырат жана аны окуйт

en: Moves the review cursor to the next word of the current navigator object and speaks it
ky_KG: Көрүү курсорун кийинки объекттеги сөзгө жылдырат жана аны окуйт

en: Moves the review cursor to the previous character of the current navigator object and speaks it
ky_KG: Көрүү курсорун мурунку символго жылдырат, учурдагы  навигатор жайгашкан  обьектти окуйт

en: Moves the review cursor to the previous line of the current navigator object and speaks it
ky_KG: Көрүү курсорун мурунку тилкеге жылдырат жана аны окуйт

en: Moves the review cursor to the previous word of the current navigator object and speaks it
ky_KG: Көрүү курсорун мурунку объекттеги сөзгө жылдырат жана аны окуйт

en: Moves the review cursor to the top line of the current navigator object and speaks it
ky_KG: Көрүү курсорун биринчи тилкеге жылдырат жана аны окуйт

en: Moves to the next available setting in the synth settings ring
ky_KG: Синтезатордун тескөөлөр шакекчесиндеги  кийинки жеткиликтүү тескөөлөргө жылат

en: Moves to the next object in a flattened view of the object navigation hierarchy
ky_KG: Көрүү режиминде объекттик навигациянын кийинки объектине өтөт

en: Moves to the previous available setting in the synth settings ring
ky_KG: Синтезатордун тескөөлөр шакекчесиндеги  мурунку жеткиликтүү тескөөлөргө жылат

en: Moves to the previous object in a flattened view of the object navigation hierarchy
ky_KG: Көрүү режиминде объекттик навигациянын мурунку объектине өтөт

en: Moves to the start of the container element, such as a list or table
ky_KG: Башкы элементке- контейнерге өтөт, мисалы таблица же тизмеге

en: Moving Average
ky_KG: Жылдырылууда орточо

en: NVDA Log Viewer
ky_KG: NVDA Log көрсөтүүсү

en: NVDA Message
ky_KG: NVDA Кат

en: NVDA Python Console
ky_KG: NVDA Python Консолу

en: NVDA Speech Viewer
ky_KG: NVDA сүйлөө көрсөткүчү

en: NVDA Update
ky_KG: NVDA жаңылоо

en: NVDA add-on package
ky_KG: NVDA үчүн кошумча пакет

en: NVDA is unable to remove or overwrite a file.
ky_KG: NVDA файлды жылдырып же жаза албайт.

en: NVDA settings
ky_KG: NVDAнын тескөөлөрү

en: NVDA started
ky_KG: NVDA иштөөгө даяр

en: NVDA version {version} is available.
ky_KG: NVDAверсиясы {version} жеткиликтүү.

en: NVDA web site
ky_KG: NVDA веб - баракчасы

en: Native input
ky_KG: (стандарттык кирүү)

en: Nepali grade 1
ky_KG: Непалдык ( биринчи даража)

en: New Profile
ky_KG: Жаңы профиль

en: New name:
ky_KG: Жаңы ат:

en: Newsgroup:
ky_KG: Жаңылыктар группасы:

en: No Series defined.
ky_KG: Эч кандай Сериялар аныкталган жок.

en: No action
ky_KG: Кыймылсыз

en: No braille
ky_KG: Брайль жок

en: No caret
ky_KG: Каретка жок

en: No comments
ky_KG: Жорумдар жок

en: No containing object
ky_KG: Камтылган объект жок

en: No ducking
ky_KG: Азайтпоо

en: No focus
ky_KG: Фокус жок

en: No formatting information
ky_KG: Форматтоо  жөнүндө маалымат жок

en: No location information
ky_KG: Жайгашуусу  жөнүндө маалымат жок

en: No long description
ky_KG: Толук сүрөттөмөсү жок

en: No message yet
ky_KG: Эч кандай билдирүү жок

en: No navigator object
ky_KG: Обьекттин навигатору жок

en: No next
ky_KG: Кийинки жок

en: No next review mode
ky_KG: Кийинки  көрүү режими жок

en: No notes
ky_KG: Эскертмелер жок

en: No objects inside
ky_KG: Ичинде объект жок

en: No previous
ky_KG: Мурунуку жок

en: No previous review mode
ky_KG: Мурунку көрүү режими жок

en: No progress bar updates
ky_KG: Бар өзгөрүүлөр прогресс жок

en: No selection
ky_KG: Тандоо жок

en: No settings
ky_KG: Тескөөлөр жок

en: No speech
ky_KG: Сүлөө жок

en: No start marker set
ky_KG: Фрагменттик башы белгиленген жок

en: No status line found
ky_KG: Саптын абалы табылган жок

en: No system battery
ky_KG: Системдик батарейка жок

en: No text to copy
ky_KG: Көчүрүү үчүн текст жок

en: No title
ky_KG: Аталышы жок

en: No track playing
ky_KG: Коюлган трек жок

en: No update available.
ky_KG: Жаңылоолор жеткиликтүү эмес.

en: NonVisual Desktop Access
ky_KG: Көрүү мүмкүнчүлүксүз иш тактасына жеткилик

en: Normal view
ky_KG: Нормалдуу көрүү

en: Norwegian 8 dot computer braille
ky_KG: Норвегиялык ( сегиз чекиттүү)

en: Norwegian grade 0
ky_KG: Норвегиялык ( нолдук даража)

en: Norwegian grade 1
ky_KG: Норвегиялык ( биринчи даража)

en: Norwegian grade 2
ky_KG: Норвегиялык ( экинчи даража)

en: Norwegian grade 3
ky_KG: Норвегиялык ( үчүнчү даража)

en: Not in a container
ky_KG: Контейнерде эмес

en: Not in a table cell
ky_KG: Таблицанын уячасынан тышкары

en: Not in table
ky_KG: Таблицада эмес

en: Not math
ky_KG: Математикалык белгилер жок

en: Not supported in this document
ky_KG: Бул документте колдоого алынган эмес

en: Notes Master view
ky_KG: Эскертүүлөр мастер көрүү

en: Notes page
ky_KG: Эскертүүлөр барагы

en: Nothing
ky_KG: Эчнерсе

en: Notify for &pending update on startup
ky_KG: Орнотууда күтүлгөн жаңыртуулар  жөнүндө маалымдоо

en: OK
ky_KG: Макул

en: Object Presentation
ky_KG: Обьекттин презентациясы

en: Object edges positioned {left:.1f} per cent from left edge of screen, {top:.1f} per cent from top edge of screen, width is {width:.1f} per cent of screen, height is {height:.1f} per cent of screen
ky_KG: Экрандын чети {left:.1f} пайыз экрандын сол четинен жайгашкан, {top:.1f} пайыз экрандын үстүнкү четинен, {width:.1f} пайыз кенендиги,{height:.1f}пайыз экрандын кенендиги

en: Object has no location
ky_KG: Обьекттин оорду жок

en: Object navigation
ky_KG: Объект боюнча навигация

en: Object placeholder
ky_KG: Объект толтуруучусу

en: Object review
ky_KG: Объект

en: Off
ky_KG: Өчүрүү

en: Only when scrolling back
ky_KG: Артка түрүлүткөндө гана

en: Open-High-Low-Close
ky_KG: Ачуу-өйдө-төмөн-Жабуу

en: Optelec ALVA 6 series/protocol converter
ky_KG: Optelec жүрүүчү 6-сериясы / протокол которуусу

en: Options
ky_KG: Опциялар

en: Org Chart placeholder
ky_KG: Орг схема толтуруучусу

en: Organisation:
ky_KG: Уюм:

en: Oriya grade 1
ky_KG: Ория ( биринчи даража)

en: Outline view
ky_KG: Үлгүнүн көрүү

en: Package
ky_KG: Пакет

en: Page {pageNumber}
ky_KG: Бет {pageNumber}

en: Pages and spacing
ky_KG: Барактар жана аралар

en: Papenmeier BRAILLEX newer models
ky_KG: Papenmeier BRAILLEX акыркы моделдер

en: Papenmeier BRAILLEX older models
ky_KG: Papenmeier BRAILLEX эскирээк модели

en: Pass next key through
ky_KG: Кийинки баскычты өткөрүү

en: Pattern
ky_KG: Үлгү

en: Performs the default action on the current navigator object (example: presses it if it is a button).
ky_KG: Навигатордун обьектисинин алдында кыймылдарды өзү орнотулган боюнча аткарат (мисалы, баскыч болсо, аны басат)

en: Persian 8 dot computer braille
ky_KG: Персиялык сегиз чекиттүү

en: Persian grade 1
ky_KG: Персиялык биринчи даража

en: Picture placeholder
ky_KG: Сүрөт толтуруучусу

en: Pie
ky_KG: Бөлүк

en: Pie of Pie
ky_KG: Бөлүктүн бөлүгү

en: Pivot Chart Drop Zone
ky_KG: Бурулуш аянтынын бөлүнүшү

en: Pivot Chart Field Button
ky_KG: Диаграмма талаасын буруу баскычы

en: Play a sound when &auto-suggestions appear
ky_KG: Автоматтык-сунуштар пайда полгондо &сигнал чыгаруу

en: Play sound for &spelling errors while typing
ky_KG: Терип жатканда &айтылышта ката кетсе үн ойнотуу

en: Please Donate
ky_KG: Сураныч  Кайрымдуулук кылңыз

en: Please press OK to start the installed copy.
ky_KG: Көчүрмөнү жүктөп башташ үчүн макул баскычын басыңыз.

en: Please specify a directory in which to create the portable copy.
ky_KG: Көчмө көчүрмөсү түзүү үчүн бир каталогду көрсөтүү зарыл.

en: Please wait
ky_KG: Сураныч күтүңүз

en: Please wait while NVDA is being installed
ky_KG: Сураныч,NVDA жүктөлүп бүткүчө күтө туруңуз

en: Please wait while NVDA tries to fix your system's COM registrations.
ky_KG: Сураныч,орнотуулар системасына тескөөлөрдүн көчүрүлүп бүткөнгө чейин күтө туруңуз.

en: Please wait while a portable copy of NVDA is created.
ky_KG: NVDA портативдик көчүрмөсү түзүлгүчө күтө туруңуз.

en: Please wait while settings are copied to the system configuration.
ky_KG: Орнотуулар системасына тескөөлөрдүн көчүрүлүп бүткөнгө чейин күтө туруңуз.

en: Please wait while the add-on is being installed.
ky_KG: Кошумчалар жуктөлүп бүткүчө күтө туруңуз.

en: Please wait while your previous installation of NVDA is being updated.
ky_KG: NVDAнын    мурунку орнотуусу жаңыланганга чейин сураныч  күтө туруңуз.

en: Plot area
ky_KG: Участок аянты

en: Plot area, inside height: {plotAreaInsideHeight:.0f}, inside width: {plotAreaInsideWidth:.0f}, inside top: {plotAreaInsideTop:.0f}, inside left: {plotAreaInsideLeft:.0f}
ky_KG: Участогу, ички катуулугу: {plotAreaInsideHeight:.0f} туурасы ичинде: {plotAreaInsideWidth:.0f} ичинде жогорку: {plotAreaInsideTop:.0f}, сол ичинде: {plotAreaInsideLeft:.0f}

en: Plugins reloaded
ky_KG: Плагиндер өчүрүлүп күйгүзүлгөн

en: Polish 8 dot computer braille
ky_KG: Полиялык сегизчекиттүү

en: Polynomial
ky_KG: Көптараптуу

en: Portrait
ky_KG: Портрет

en: Portuguese 8 dot computer braille
ky_KG: Португалиялык сегизчекиттүү

en: Portuguese grade 1
ky_KG: Португалиялык биринчи даража

en: Portuguese grade 2
ky_KG: Португалиялык экинчи даража

en: Power
ky_KG: Кубаттуулук

en: Preserve
ky_KG: Сактоо

en: Press twice to copy or reset the start marker
ky_KG: Көчүрүү үчүн эки жолу басыңыз же фрагменттин башын калтырыңыз

en: Pressed once sets the keyboard focus to the navigator object, pressed twice sets the system caret to the position of the review cursor
ky_KG: Навигатордун объектисине системдик фокусту орнотот. Эки жолуу басканда, системдик каретканы көөрүү курсоруна орноштурат

en: Primary Category Axis
ky_KG: Баштапкы колонтитул

en: Primary Series Axis
ky_KG: Орто Сериялардын огу

en: Primary Value Axis
ky_KG: Баштапкы колонтитул

en: Primary footer
ky_KG: Баштапкы колонтитул

en: Primary header
ky_KG: Баштапкы аталыш

en: Print Preview
ky_KG: Басылмаларды алдын ала карап чыгуу

en: Profile
ky_KG: Профиль

en: Profile Triggers
ky_KG: Профильдин триггерлери

en: Profile name:
ky_KG: Профильдин аталышы:

en: Progress &bar output:
ky_KG: Прогресс &чыгуу диалогу:

en: Punctuation/symbol &level:
ky_KG: Тыныш / белгиси & деңгээл:

en: Punjabi grade 1
ky_KG: Пинджаби ( биринчи даража)

en: Quits NVDA!
ky_KG: NVDA ишин аяктайт!

en: RGB red {rgb.red}, green {rgb.green}, blue {rgb.blue}
ky_KG: RGB кызыл  {rgb.red}, жашыл {rgb.green}, көк {rgb.blue}

en: Radar
ky_KG: Радар

en: Radar Axis Labels
ky_KG: Радар этикеткалары

en: Radar with Data Markers
ky_KG: Белгиленген радар

en: Rate boos&t
ky_KG: Ылдамдыктын жогорулашы

en: Re&move
ky_KG: Жыл&дыруу

en: Re-&download update
ky_KG: &Жанылоолорду көчүрүү

en: Read by &paragraph
ky_KG: Параграф &боюнча окуу

en: Reads from the system caret up to the end of the text, moving the caret as it goes
ky_KG: Азыркы каретканын тексттин аягына чейин окуйт, каретканы жылдыруусу менен

en: Recognition &language:
ky_KG: Таануу &Тил:

en: Recognition failed
ky_KG: Таануу ишке ашкан жок

en: Recognizing
ky_KG: Эстөө

en: Refresh	F5
ky_KG: Жаңыртуу F5

en: Refreshed
ky_KG: Жаңыланган

en: Refreshes the document content
ky_KG: Документтин мазмунун жаңыландыруу

en: Regular &expression
ky_KG: &Регулярдык туюнтма

en: Reload plugins
ky_KG: Плагиндерди кайра жүктөө

en: Reloads app modules and global plugins without restarting NVDA, which can be Useful for developers
ky_KG: NVDA ды өчүрүлүп кайрадан жандыруусуз тиркеме модульдарын жана глобалдык плагиндерди өчүрүп күйгүзөт, иштеп чыгуучуларга ыңгайлуу

en: Remind me &later
ky_KG: Мага кечирээк эскерт

en: Removed row {rowNumber} column {columnNumber}  from column headers
ky_KG: Сапты өчүрүңүз {rowNumber} колонна  {columnNumber} колонна аталышынан

en: Removed row {rowNumber} column {columnNumber}  from row headers
ky_KG: Сапты өчүрүп салыңыз{rowNumber} катар {columnNumber} саптын аталыштарында

en: Removed {address}    from column headers
ky_KG: Мамычалардын аталышынан {address} алмашылган

en: Removed {address}    from row headers
ky_KG: Саптардын {address}аталышынан алынды

en: Rename Profile
ky_KG: Профильдин атын өзгөртүү

en: Replacement
ky_KG: Ордун алмаштыруу

en: Report &tooltips
ky_KG: &кеңешме

en: Report changes to the &composition string
ky_KG: Саптагы өзгөрүүлөр  жөнүндө кабарлоо

en: Report changes to the &reading string
ky_KG: Саптагы өзгөрүүлөр  жөнүндө кабарлоо жана окуу

en: Report dynamic &content changes
ky_KG: Динамикалык мазмун өзгөртүүлөрдү билдирүү

en: Report mouse &shape changes
ky_KG: Чычкандын &көлөмүнүн өзгөрүүсүн маалымдоо

en: Report object &descriptions
ky_KG: Обьекттин түшүндүрмөсүн жазуу

en: Report object &position information
ky_KG: Объект отчету жана орду жөнүндө маалымат

en: Report object shortcut &keys
ky_KG: Обьекттин тез баскычтары  жөнүндө отчет

en: Reports battery status and time remaining if AC is not plugged in
ky_KG: Электр кубаты өчүрүлгөндө, батарейканын жана убакыттын дагы канча калганын маалымдайт

en: Reports formatting info for the text under this braille cell
ky_KG: Брайлдык уячанын алдында, курсорду жылдырат же обьектти активдештирет

en: Reports information about the location of the text or object at the review cursor. Pressing twice may provide further detail.
ky_KG: Текстти  же обьектти көрүү курсор алдында маалыматтын  жайгашуусун маалымдайт. Эки жолуу басуу менен дагы кошумча маалымат бере алат.

en: Reports the character of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice reports a description or example of that character. Pressing three times reports the numeric value of the character in decimal and hexadecimal
ky_KG: Көрүү курсорун учурдагы символго жылдырат, учурдагы навигатор жайгашкан  объектти окуйт, эгерде эки жолу басылса, фонетикалык баяндоосун окуйт, үч жолу басылса ондук жана он алтылык баяндоосун окуйт

en: Reports the current line under the application cursor. Pressing this key twice will spell the current line. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
ky_KG: Тиркемениин курсор алдындагы сапты окуйт. Эки жолу басууда, учурдагы сапты тамгалап окуйт. Үч жолу басуу менен, сапты символдордун түшүндүрмөсү менен окуп берет.

en: Reports the current navigator object. Pressing twice spells this information, and pressing three times Copies name and value of this object to the clipboard
ky_KG: Навигатордун обьектин окуйт. Эки жолу басканда бул маалыматты символ боюнча айтып берет жана үч жолу басууда алмашуу буферге  атын жана обьекттин маанисин көчүрөт

en: Reports the line of the current navigator object where the review cursor is situated. If this key is pressed twice, the current line will be spelled. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
ky_KG: Көрүү курсорун учурдагы тилкеге жылдырат жана аны окуйт,эгерде эки жолу басылса, аны сиволдоп окуйт,үч жолу басылса фонетикалык баяндоосун окуйт.

en: Reports the new object or content under your finger if different to where your finger was last
ky_KG: Эгерде бармак алдындагы маалыматтарда кандайдыр бир айырма болсо, бармагыңыз акыркы жайгашкан жерден маалыматты маалымдайт

en: Reports the object and content directly under your finger
ky_KG: Сиздин бармагыңыздын дал алдындагы объект жана мазмунду маалымдайт

en: Reports the remaining time of the currently playing track, if any
ky_KG: Коюлган учурдагы тректин бүтүшүнө канча калганын эскертет, эгерде бар болсо

en: Reports the title of the current application or foreground window. If pressed twice, spells the title. If pressed three times, copies the title to the clipboard
ky_KG: Алдынкы пландагы терезеде же учурдагы  тиркеменин аталышын окуйт. Эки жолу басканда аны тамгалап окуйт. Үч жолу басканда, саптын тексттин алмашуу буферине көчүрөт

en: Reset all settings to default state
ky_KG: Баардык тескөөлөрдү сакталган калыбына түшүрүү

en: Reset all settings to saved state
ky_KG: Баардык тескөөлөрдү сакталган калыбына келтирүү

en: Restart
ky_KG: Өчүрүп кайра баштоо

en: Restart NVDA
ky_KG: NVDA өчүрүп кайра күйгүзүү

en: Restart with add-ons disabled
ky_KG: Өчүрүлгөн кошумчалар менен кайрадан баштоо

en: Restart with debug logging enabled
ky_KG: Ачылган терезе менен өчүрүп күйгүзүү

en: Restarts NVDA!
ky_KG: NVDA өчүрүлүп кайра күйгүзүлөт!

en: Result
ky_KG: Жыйынтык

en: Review Cursor
ky_KG: Кароо курсор

en: Right
ky_KG: Оң

en: Right aligned
ky_KG: Оң чети боюнча теңдөө

en: Right click
ky_KG: Чычкандын  оң баскычы менен басуу

en: Romanian
ky_KG: Романиялык

en: Routes the cursor to or activates the object under this braille cell
ky_KG: Брайлдык уячанын алдында, курсорду жылдырат же обьектти активдештирет

en: Run COM Registration Fixing tool...
ky_KG: COM каттоо белгилөө куралынан орнотуу...

en: Sanskrit grade 1
ky_KG: Санскрит ( биринчи даража)

en: Save &as...	Ctrl+S
ky_KG: Сыяктуу  &сактоо... Ctrl+S

en: Save As
ky_KG: Сыяктуу сактоо

en: Saves the current NVDA configuration
ky_KG: NVDAнын    учурдагы тескөөлөр  диалогун көргөзөт

en: Say &cap before capitals
ky_KG: Сүйлөө &Чоң тамгалар үчүн

en: Say all
ky_KG: Баардыгына айтуу

en: Scatter
ky_KG: Тыштоо

en: Scatter with Lines
ky_KG: Сызыктар менен тыштоо

en: Scatter with Lines and No Data Markers
ky_KG: Сызыктар жана белгилер акрылуу чачыратуу

en: Scatter with Smoothed Lines
ky_KG: Жылма Саптар менен таратуу

en: Scatter with Smoothed Lines and No Data Markers
ky_KG: Жылма Саптар менен таратуу жана белгиленген эмес линялар

en: Screen review
ky_KG: Экранды кароо

en: Scrolls the braille display back
ky_KG: Брайлдык текстти артка түрүлтөт

en: Scrolls the braille display forward
ky_KG: Брайлдык текстти алдыга түрүлтөт

en: Secondary Category Axis
ky_KG: Орто Сериялардын огу

en: Secondary Series Axis
ky_KG: Орто Сериялардын огу

en: Secondary Value Axis
ky_KG: Орто Сериялардын огу

en: Secure Desktop
ky_KG: Иш столу

en: Select Braille Display
ky_KG: Брайль дисплеин тандоо

en: Select Synthesizer
ky_KG: Синтезаторду тандоо

en: Serbian grade 1
ky_KG: Сербиялык ( биринчи даража)

en: Serial: {portName}
ky_KG: Сериалдуу: {portName}

en: Series Lines
ky_KG: Сериялык сызыктар

en: Series color: {colorName}
ky_KG: Сериялар түсү: {colorName}

en: Set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of column headers
ky_KG: Мамычаны {rowNumber} колонна {columnNumber} колоннанын аталышы катары коюңуз

en: Set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of row headers
ky_KG: Саптын катарын орнотуңуз {rowNumber} катар {columnNumber} саптын аталышынан баштап

en: Set {address} as start of column headers
ky_KG: Даректи {address}  колонналардын аталыштары катары коюңуз

en: Set {address} as start of row headers
ky_KG: {address} ти саптардын аталышы катары коюу

en: Sets the navigator object to the current object under the mouse pointer and speaks it
ky_KG: Чычкандын көрсөткүчү менен объектке навигатор орнотот жана аны окуйт

en: Setting HID keyboard simulation not supported
ky_KG: Математикалык бирге аракеттениши каралган эмес

en: Shape
ky_KG: Көлөм

en: Sheet {0}, {1}
ky_KG: Барак {0}, {1}

en: Sho&w exit options when exiting NVDA
ky_KG: NVDA дан чыгуу жолдорун көрсөтүү

en: Shows NVDA's braille settings
ky_KG: NVDAнын     Брайль  тескөөлөр диалогун көргөзөт

en: Shows NVDA's browse mode settings
ky_KG: NVDAнын  көрүү режим диалогун көргөзөт

en: Shows NVDA's document formatting settings
ky_KG: NVDAнын   документти форматтоо тескөөлөрүнүн айтылуу диалогун көргөзөт

en: Shows NVDA's general settings
ky_KG: NVDAнын    жалпы тескөөлөр диалогун көргөзөт

en: Shows NVDA's input composition settings
ky_KG: NVDAнын    кирүү тескөөлөр диалогун көргөзөт

en: Shows NVDA's keyboard settings
ky_KG: NVDAнын    топбаскыч  тескөөлөр диалогун көргөзөт

en: Shows NVDA's mouse settings
ky_KG: NVDAнын    чычкан тескөөлөр диалогун көргөзөт

en: Shows NVDA's object presentation settings
ky_KG: NVDAнын  объекттерди көрсөтүү диалогун көргөзөт

en: Shows NVDA's review cursor settings
ky_KG: NVDAнын  көрүү курсор диалогун көргөзөт

en: Shows NVDA's speech settings
ky_KG: NVDAнын    чычкан тескөөлөр диалогун көргөзөт

en: Shows options related to selected text or text at the cursor
ky_KG: Курсор тандалган тексттин же текст менен байланыштуу ыкмаларды көрсөтөт

en: Shows the NVDA Configuration Profiles dialog
ky_KG: NVDA тескөөлөрүнүн диалогун көрсөтөт

en: Shows the NVDA braille display selection dialog
ky_KG: NVDAнын     Брайль  тескөөлөр диалогун көргөзөт

en: Shows the NVDA default dictionary dialog
ky_KG: NVDAнын    бирдиктүү сөздүк  диалогун көргөзөт

en: Shows the NVDA input gestures dialog
ky_KG: NVDAнын    жестлердин/кыймылдардын  диалогун көргөзөт

en: Shows the NVDA menu
ky_KG: NVDA менюсу көргөзүлөт

en: Shows the NVDA symbol pronunciation dialog
ky_KG: NVDAнын    символдордун айтылы/ пунктуация диалогун көргөзөт

en: Shows the NVDA synthesizer selection dialog
ky_KG: NVDAнын    синтезатор тескөөлөр диалогун көргөзөт

en: Shows the NVDA temporary dictionary dialog
ky_KG: NVDAнын    убактылуу сөздүк  диалогун көргөзөт

en: Shows the NVDA voice-specific dictionary dialog
ky_KG: NVDAнын    үн сөздүк  диалогун көргөзөт

en: Shows the long description at this position if one is found.
ky_KG: Бул позициядагы толук түшүндүрмөнү көргөзөт, эгерде мындай табылса.

en: Simple review mode off
ky_KG: Жеңилдетилген көрүү режими өчүрүлгөн

en: Simple review mode on
ky_KG: Жеңилдетилген көрүү режими күйгүзүлгөн

en: Single letter navigation off
ky_KG: Ылдам навигация өчүрүлгөн

en: Single letter navigation on
ky_KG: Ылдам навигация күйгүзүлгөн

en: Single line spacing
ky_KG: Бир сап арасы интервал

en: Sleep mode off
ky_KG: Уйку режими өчүк

en: Sleep mode on
ky_KG: Уйку режими күйүк

en: Slice color: {colorName}
ky_KG: Сериялар түсү: {colorName}

en: Slide Master view
ky_KG: Слайд Мастер менен слайд көрүү

en: Slide Number placeholder
ky_KG: Слайддын номерин толтуруучусу

en: Slide Show - complete
ky_KG: Слайд шоу көргөзмөсү - аяктады

en: Slide Sorter view
ky_KG: Слайд сорттоочу көрүү

en: Slide show - {slideName}
ky_KG: Слайд шоу - {slideName}

en: Slide show notes - {slideName}
ky_KG: Слайд шоу эскертмелери - {slideName}

en: Slide view
ky_KG: Слайд көрүү

en: Slide {slideNumber}
ky_KG: Слайд {slideNumber}

en: Slovak grade 1
ky_KG: Словакиялык (биринчи даража)

en: Slovenian 8 dot computer braille
ky_KG: Словениялык сегиз чекиттүү

en: Slovenian grade 1
ky_KG: Словениялык (биринчи даража)

en: Spanish 8 dot computer braille
ky_KG: Испаниялык 8 чекиттүү

en: Spanish grade 1
ky_KG: Испаниялык биринчи даража

en: Speak
ky_KG: Сүйлөө

en: Speak and beep
ky_KG: Сүйлөө жана гудок

en: Speak progress bar updates
ky_KG: Бар өзгөрүүлөрдүн прогрессин айтуу

en: Speak typed &characters
ky_KG: Терилген тамгаларды& сүйлөө

en: Speak typed &words
ky_KG: Терилген сөздөрдү & сүйлөө

en: Speaks the filename of the active application along with the name of the currently loaded appModule
ky_KG: Активдүү колдонмонун аткарылып жаткан  файлдын аталышын жана ал үчүн жүктөлгөн модульду маалымдайт

en: Speaks the word of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice spells the word. Pressing three times spells the word using character descriptions
ky_KG: Көрүү курсорун учурдагы объекттеги сөзгө жылдырат жана аны окуйт, эгерде эки жолу басылса, аны символдоп окуйт,үч жолу басылса фонетикалык баяндоосун окуйт

en: Speech
ky_KG: Сүйлөө

en: Speech &dictionaries
ky_KG: Cүйлөө &сөздүк

en: Spelling e&rrors
ky_KG: Каталарды окуу

en: St&yle
ky_KG: Сти&ль

en: Stacked Area
ky_KG: Толтурулган Аянт

en: Stacked Bar
ky_KG: Толтурулган бар

en: Stacked Column
ky_KG: Толтуралган колонна

en: Stacked Cone Bar
ky_KG: Толтурулган конус-бар

en: Stacked Cone Column
ky_KG: Толтурулган конус- колонна

en: Stacked Cylinder Bar
ky_KG: Толтурулган цилиндр бар

en: Stacked Line
ky_KG: Толтурулган сызыктар

en: Stacked Line with Markers
ky_KG: Толтурулган жана белгиленген сызыктар

en: Stacked Pyramid Bar
ky_KG: Толтурулган Пирамида бар

en: Stacked Pyramid Column
ky_KG: Толтурулган Пирамида колонна

en: Start marked
ky_KG: Фрагменттин башы

en: Styles
ky_KG: Стилдер

en: Subject:
ky_KG: Темасы:

en: Subscript
ky_KG: Астынкы индекс

en: Subtitle placeholder
ky_KG: Субтитр толтуруучусу

en: Success
ky_KG: Ийгилик

en: Successfully copied NVDA user settings
ky_KG: Колдонуучунун тескөөлөрүн ийгиликтүү көчүрдүңүз

en: Successfully installed NVDA.
ky_KG: NVDA ийгиликтүү көчүрүлдү

en: Successfully updated your installation of NVDA.
ky_KG: NVDA жүктөлүүсү ийгиликтүү жаңыланды.

en: Suggestions
ky_KG: Сунуштар

en: SuperBraille
ky_KG: СуперБрайл

en: Superscript
ky_KG: Жогорку индекс

en: Surface (Top View wireframe)
ky_KG: Үстүнкү бети (Жогорудан көргөндөгү каркасы)

en: Surface (Top View)
ky_KG: Үстүнкү бети (Жогорудан көргөндө)

en: Switches to the next review mode (e.g. object, document or screen) and positions the review position at the point of the navigator object
ky_KG: Кийинки көрүү режимине өтөт, (мисалы, объект, документ же  экран) жана көрүү позициясын навигатордун обьектисинин чекитинде жайгаштырат

en: Switches to the previous review mode (e.g. object, document or screen) and positions the review position at the point of the navigator object
ky_KG: Мурунку көрүү режимине өтөт, (мисалы, объект, документ же  экран) жана көрүү позициясын навигатордун обьектисинин чекитинде жайгаштырат

en: Symbol
ky_KG: Белги

en: Symbol "%s" is already present.
ky_KG: "%s" белгиси мурунтан эле бар.

en: Symbol Pronunciation (%s)
ky_KG: Айтуу Символу (%s)

en: Symbol level %s
ky_KG: Пунтуациянын даражасы %s

en: Synthesizer Error
ky_KG: Синтезатордын  катасы

en: System caret
ky_KG: Системдик каретка

en: System focus
ky_KG: Системдик фокусдоо

en: System status
ky_KG: Системдик статус

en: Table description
ky_KG: Таблица түшүндүрмөсү

en: Table information
ky_KG: Таблица маалыматы

en: Table placeholder
ky_KG: Таблица толтуруучусу

en: Tamil grade 1
ky_KG: Тамилялык ( биринчи даража)

en: Taskbar
ky_KG: Иш панелинин баскычы

en: Telugu grade 1
ky_KG: Телугу ( биринчи даража)

en: Temporarily d&isable all triggers
ky_KG: Баардык триггерлер убактылуу жеткиликтүү эмес

en: Temporary dictionary
ky_KG: Убактылуу сөздүк

en: Tether B&raille:
ky_KG: Супер Брайль:

en: Text &unit resolution:
ky_KG: Текст &бирдик уруксаты:

en: Text frame
ky_KG: Текст чеги

en: Text placeholder
ky_KG: Тексттин толтуруучусу

en: Text review
ky_KG: Текстти карап чыгуу

en: That profile already exists. Please choose a different name.
ky_KG: Бул профиль мурунтан эле бар. Сураныч башка ат тандаңыз.

en: The following options control the types of document formatting reported by NVDA.
ky_KG: Кийинки тескөөлөр NVDA кабарлаган документтин түрүн жана документтин тууралоосун.

en: The installation is unable to remove or overwrite a file. Another copy of NVDA may be running on another logged-on user account. Please make sure all installed copies of NVDA are shut down and try the installation again.
ky_KG: Орнотуу файлды өчүрүп же кайра жаздыра албайт. NVDA башка көчүрмөсү башка системага киргизилген катталган колдонуучудан орнотулса болот. NVDA башка көчүрмөлөрүнүн өчүк экенин текшерип көрүңүз жана кайра аракет кылып көрүңүз.

en: The installation of NVDA failed. Please check the Log Viewer for more information.
ky_KG: NVDA орнотуу ишке ашкан жок. Көбүрөөк маалымат алуу үчүн амалдары көрсөтүүсүн текшериңиз.

en: The installation path for NVDA has changed. it will now  be installed in {path}
ky_KG: NVDA үчүн орнотуу жолу өзгөрдү. ал эми азыр {path} та орнотулат

en: The next key that is pressed will not be handled at all by NVDA, it will be passed directly through to Windows.
ky_KG: Кийинки басылган баскычтар же комбинациялар NVDA да иштелбей, дароо Windows го жөнөтүлөт.

en: The settings panel you tried to open is unavailable on this system.
ky_KG: Сиз ачууга аракет кылган орнотуулар панели бул система боюнча жеткиликтүү эмес.

en: There is no text on the clipboard
ky_KG: Алмашуу буферде текст жок

en: This change requires administrator privileges.
ky_KG: Бул өзгөртүүлөр администратордун укугун талап кылынат.

en: This trigger is already associated with another profile. If you continue, it will be removed from that profile and associated with this one.
    Are you sure you want to continue?
ky_KG: Бул триггер буга чейин эле башка профиль менен байланышкан. Эгер улантсаңыз, бул башка профиль байланышы алынып, сиздики менен байланат.
    Чын эле улантасызбы?

en: Thumbnails
ky_KG: Миниатюралар

en: Title Master view
ky_KG: Аталыш мастерин көрүү

en: Title placeholder
ky_KG: Аталыштын толтуруучусу

en: To create a portable copy of NVDA, please select the path and other options and then press Continue
ky_KG: Портативдик NVDA түзүү үчүн сураныч, жол жана башка ыкмаларды басыңыз жана Улантуу баскычын басыңыз

en: To edit this profile, you will need to manually activate it. Once you have finished editing, you will need to manually deactivate it to resume normal usage.
    Do you wish to manually activate it now?
ky_KG: Бул профильди өзгөртүү үчүн колдук түрдө өзгөртүшүңүз керек болот. Өзгөртүп бүткөн соң, кадимкидей колдонуу үчүн, колдук түрдө өчүрүңүз.
    Колдук түрдө активдештирүүнү каалайсызбы?

en: To install NVDA to your hard drive, please press the Continue button.
ky_KG: Сиздин катуу дискиңизге NVDA орнотуу үчүн, сураныч Улантуу  баскычын басыңыз.

en: To:
ky_KG: Кимге:

en: Toggle HID keyboard simulation
ky_KG: HID-топбаскытын симуляциясын которуу

en: Toggle braille input
ky_KG: Брайльдык кандайбир кирүүнү которот

en: Toggle tethering of braille between the focus and the review position
ky_KG: Көрүү курсору жана системдик фокус арасындагы позицияларды брайльдын байлануусу боюнча которот

en: Toggle the braille cursor on and off
ky_KG: Брайль курсорун өчүрүү же күйгүзүү

en: Toggle the way context information is presented in braille
ky_KG: Контексттик маалыматтын көрсөтүлүшүнүн ыкмаларын Брайльдык дисплейде көргөзөт

en: Toggles HID keyboard simulation
ky_KG: HID топбаскыч симуляциясын которот

en: Toggles between beeps, speech, beeps and speech, and off, for reporting progress bar updates
ky_KG: Бар жаңылануу болгондо, сигнал берүү, сүйлөө жана сүйлөө арасында которулуп туруу

en: Toggles between browse mode and focus mode. When in focus mode, keys will pass straight through to the application, allowing you to interact directly with a control. When in browse mode, you can navigate the document with the cursor, quick navigation keys, etc.
ky_KG: NVDA тууралоо жана байкоо режимдер арасында которулат.Тууралоо режиминде баскычтар тиркемеге өткөрүлөт, бул активдүү элементтер менен башкарууну камсыздайт. Байкоо режиминде документтин мазмунун көрүп турса болот, ал үчүн курсорду NVDA  баскычтарынан  да тезиреек колдонсо болот ж.б.

en: Toggles between reporting the speaker notes or the actual slide content. This does not change what is visible on-screen, but only what the user can read with NVDA
ky_KG: Экран слайд окуусу менен эскертүүлөрдү окууну которот. Бул экрандагы көргөзүүнү өзгөртпөйт,болгону  NVDA аркылуу маалыматты көрүүгө жардам берет

en: Toggles disabling of all configuration profile triggers. Disabling remains in effect until NVDA is restarted
ky_KG: Профилдин триггер тескөөлөрүн сактоодо катачылык - балким файлдык система үчүн гана

en: Toggles on and off if the screen layout is preserved while rendering the document content
ky_KG: Экрандын жайгашуусун  күйгүзөт жана өчүрөт документтин мазмуну көрсөтүү сакталып турат

en: Toggles on and off reporting if clickable
ky_KG: Интерактивдүү элементтерди окуусун өчүрүп же күйгүзөт

en: Toggles on and off the inclusion of layout tables in browse mode
ky_KG: Таблицаларды окууп туруусун өчүрүп же күйгүзөт

en: Toggles on and off the movement of the navigator object due to focus changes
ky_KG: Системдик фокустун артынан навигатордун жылышын өчүрүп же күйгүзөт

en: Toggles on and off the movement of the review cursor due to the caret moving.
ky_KG: Системдик кареттин артынан көрүү курсорунун жылышы өчүп же күйүп турат.

en: Toggles on and off the reporting of block quotes
ky_KG: Цитаталарды окуусун өчүрүп же күйгүзөт

en: Toggles on and off the reporting of colors
ky_KG: Түстөрдүн окулушунун өчүрүп же күйгүзөт

en: Toggles on and off the reporting of comments
ky_KG: Жорумдардын  окуусун өчүрүп же күйгүзөт

en: Toggles on and off the reporting of dynamic content changes, such as new text in dos console windows
ky_KG: Камтылгандын динамикалык өзгөрүүлөрүн окулушун өчүрүп же күйгүзөт, мисалы, DOS консольдо жаңы текстти окуу

en: Toggles on and off the reporting of emphasis
ky_KG: Акценттердин окулушунун  өчүрүп же күйгүзөт

en: Toggles on and off the reporting of font attributes
ky_KG: Шрифттин атрибут өзгөрүүсүнүн маалымдамасын өчүрүп же күйгүзөт

en: Toggles on and off the reporting of font changes
ky_KG: Шрифттин өзгөрүү маалымдамасын өчүрүп же күйгүзөт

en: Toggles on and off the reporting of font size changes
ky_KG: Шрифттин көлөмдөгү өзгөрүү маалымдамасын өчүрүп же күйгүзөт

en: Toggles on and off the reporting of frames
ky_KG: Жээкчелерди окуусун  өчүрүп же күйгүзөт

en: Toggles on and off the reporting of headings
ky_KG: Аталыштарды окуусун өчүрүп же күйгүзөт

en: Toggles on and off the reporting of landmarks
ky_KG: Ориентирди окуу өчүрүп же күйгүзөт

en: Toggles on and off the reporting of line numbers
ky_KG: Саптардын номерин  жарыялоосун өчүрүп же күйгүзөт

en: Toggles on and off the reporting of line spacing
ky_KG: Саптар арасы интервалды окуп туруусун өчүрүп же күйгүзөт

en: Toggles on and off the reporting of links
ky_KG: Шилтемени окуусун  өчүрүп же күйгүзөт

en: Toggles on and off the reporting of lists
ky_KG: Тизмелерди окуусун өчүрүп же күйгүзөт

en: Toggles on and off the reporting of pages
ky_KG: Барактын бетин жарыялоосун өчүрүп же күйгүзөт

en: Toggles on and off the reporting of paragraph indentation
ky_KG: Абзацтардын кемтик болгонун айтылып туруусун өчүрүп же күйгүзөт

en: Toggles on and off the reporting of revisions
ky_KG: Тууралоонун ревизий маалымдамасын өчүрүп же күйгүзөт

en: Toggles on and off the reporting of spelling errors
ky_KG: Орфографиялык каталарды жарыялоону өчүрүп же күйгүзөт

en: Toggles on and off the reporting of style changes
ky_KG: Стилдин өзгөрүүсүнүн жарыяламасын өчүрүп же күйгүзөт

en: Toggles on and off the reporting of table cell coordinates
ky_KG: Таблицадагы уячалардын координатын окуусун  өчүрүп же күйгүзөт

en: Toggles on and off the reporting of tables
ky_KG: Таблицаларды окууп туруусун өчүрүп же күйгүзөт

en: Toggles on and off the reporting of text alignment
ky_KG: Тексттин теңдөө жарыяламасын өчүрүп же күйгүзөт

en: Toggles on and off the speaking of typed characters
ky_KG: Жазылган символдордун окутулуусун өчүрүү жана күйгүзүү

en: Toggles on and off the speaking of typed keys, that are not specifically characters
ky_KG: Символ болбогон баскычтардын айтылып туруусу өчүрүлүп же күйгүзүлүүсү

en: Toggles on and off the speaking of typed words
ky_KG: Жазылган сөздөрдүн окутулуусун өчүрүү жана күйгүзүү

en: Toggles simple review mode on and off
ky_KG: Жеңилдетилген көрүү режимин күйгүзүп же  өчүрөт

en: Toggles single letter navigation on and off. When on, single letter keys in browse mode jump to various kinds of elements on the page. When off, these keys are passed to the application
ky_KG: Ылдам навигация күйгүзүлгөн болсо, ылдам навигация менен баскычты колдонуу аркылуу баракчадагы ар түрдүү элементтерде жылса болот. Эгерде өчүрүлгөн болсо, анда ал баскычтар приложениеге берилет

en: Toggles sleep mode on and off for the active application.
ky_KG: Активдүү колдонмо үчүн уйку режимин күйгүзүп жана өчүрөт.

en: Toggles the NVDA Speech viewer, a floating window that allows you to view all the text that NVDA is currently speaking
ky_KG: NVDA сүйлөөнүн көрсөткүчүн өчүрүп же күйгүзөт

en: Toggles the reporting of information as the mouse moves
ky_KG: Чычкандын көрсөткүчүн жылдырууда маалыматты айтууну которот

en: Top
ky_KG: Өйдөкү

en: Touch Interaction
ky_KG: Сенсордук менен байланыш

en: Touch screen
ky_KG: Сенсордук экран

en: Translates any braille input
ky_KG: Брайлдык кандайбир кирүүнү которот

en: Translates any braille input and presses the enter key
ky_KG: Брайлдык кандайбир кирүүнү которот жана энтер баскычын басат

en: Triggers
ky_KG: Триггерлер

en: Trust voice's language when processing characters and symbols
ky_KG: Символ жана белгилерди окууда үндүн тили

en: Turkish grade 1
ky_KG: Түркчө ( биринчи даража)

en: Turns input help on or off. When on, any input such as pressing a key on the keyboard will tell you what script is associated with that input, if any.
ky_KG: Жардам кирүүсүн өчүрүп же күйгүзөт. Күйгүзүлгөн учурда, кандайдыр бир клавиатурадагы баскычты басканда, бул баскыч менен кандай иш аракет байланыштуу болгонун түшүндурөт.

en: Type
ky_KG: Түр

en: Type exit() to exit the console
ky_KG: Консольдон чыгуу үчүн баскычын басыңыз

en: Type help(object) to get help about object.
ky_KG: Объект боюнча жардам алуу үчүн help (object) баскычын териңиз.

en: Type the text you wish to find
ky_KG: Издей турганды жазыңыз

en: Type:
ky_KG: Түрү:

en: Unable to copy
ky_KG: Көчүрүп алуу жеткиликсиз

en: Unable to copy a file. Perhaps it is currently being used by another process or you have run out of disc space on the drive you are copying to.
ky_KG: Файлды көчүрүү мүмкүн болбоду.Балким ал азыркы учурда башка процессордо колдонулуп жатат же сизде көчүрүп жаткан диск эс тутуму калбады.

en: Unable to postpone update.
ky_KG: Көчүрүп алуу жеткиликсиз.

en: Underline off
ky_KG: Астын чийүү өчүк

en: Underline on
ky_KG: Астын чийүү күйүк

en: Unicode braille
ky_KG: Брайлевтик Unicode

en: Unified English Braille Code grade 1
ky_KG: Бирдиктүү англисче ( биринчи даража)

en: Unified English Braille Code grade 2
ky_KG: Бирдиктүү англисче ( экинчи даража)

en: Uninstall NVDA
ky_KG: NVDA орнотууларын алып салуу

en: Unknown color
ky_KG: Белгисиз өң

en: Unlabeled
ky_KG: Тез чакыргычсыз

en: Unsupported input
ky_KG: Колдобогон киргизүү

en: Untitled chart
ky_KG: Аталышы жок график

en: Up Bars
ky_KG: Жогорку диалогдор

en: Updating NVDA
ky_KG: NVDA жаңылоо

en: Use &screen layout (when supported)
ky_KG: Колдонуу жана экран катмары (колдоого алынса)

en: Use &spelling functionality if supported
ky_KG: Орфографияны аткаруу жана эгерде колдоо кылынса колдонуу

en: Use screen layout off
ky_KG: Экрандын жайылмасын пайдалануу өчүк

en: Use screen layout on
ky_KG: Экрандын жайылмасын пайдалануу жанык

en: Use this profile for:
ky_KG: Бул профилди кийинкиге колдонуу:

en: User Guide
ky_KG: Колдонмо Инструкциясы

en: User default
ky_KG: Баштапкы

en: V&ariant
ky_KG: Вариант

en: V&olume
ky_KG: Үн& катуулугу

en: Version
ky_KG: Нуска

en: Vertical Object placeholder
ky_KG: Вертикалдуу объект толтуруучусу

en: Vertical Text placeholder
ky_KG: Вертикалдуу тексттин толтуруучусу

en: Vertical Title placeholder
ky_KG: Вертикалдуу аталыштын толтуруучусу

en: Vietnamese grade 1
ky_KG: Ассам ( биринчи даража)

en: Virtually toggles the NVDA key to emulate a keyboard shortcut with braille input
ky_KG: NVDA баскычын эмуляция үчүн брайльдык кирүү үчүн которот

en: Virtually toggles the alt key to emulate a keyboard shortcut with braille input
ky_KG: Альт  баскычын эмуляция үчүн брайльдык кирүү үчүн которот

en: Virtually toggles the control key to emulate a keyboard shortcut with braille input
ky_KG: Контрол  баскычын эмуляция үчүн брайльдык кирүү үчүн которот

en: Virtually toggles the left windows key to emulate a keyboard shortcut with braille input
ky_KG: Виндоус  баскычын эмуляция үчүн брайльдык кирүү үчүн которот

en: Virtually toggles the shift key to emulate a keyboard shortcut with braille input
ky_KG: Шифт баскычын эмуляция үчүн брайльдык кирүү үчүн которот

en: Voice
ky_KG: Үн

en: Voice dictionary (%s)
ky_KG: Үн сөздүгү (%s)

en: Volume-High-Low-Close
ky_KG: Көлөмү-өйдө-төмөн-Жабуу

en: Volume-Open-High-Low-Close
ky_KG: Көлөмү-Ачуу-өйдө-төмөн-Жабуу

en: Waiting for Outlook...
ky_KG: Outlook ту күтүп жатат...

en: Waiting for Powerpoint...
ky_KG: Powerpoint программасыны күтүү...

en: Walls
ky_KG: Дубалдар

en: Warning
ky_KG: Эскертүү

en: We need your help in order to continue to improve NVDA.
    This project relies primarily on donations and grants. By donating, you are helping to fund full time development.
    If even $10 is donated for every download, we will be able to cover all of the ongoing costs of the project.
    All donations are received by NV Access, the non-profit organisation which develops NVDA.
    Thank you for your support.
ky_KG: NVDA программасын таратуу үчүн биз сиздин жардамыңызга муктажбыз.
    Бул долбоор финансалык колдоолор жана гранттар тарабынан каржыланат. Кайрымдуулук кылуу менен, биздин өнүгүүгө салым кошосуз.
    10 доллар гана ар бир жүктөөдө кайрымдуулук кылуу менен, биздин долбоорго кеткен чыгашаларды жабуу мүмкүн.
    Баардык кайрымдуулуктар NV Access тарабынан жеткиликтүү, ал NVDA тарабынан негизделген коммерциялык эмес уюм.
    Сиздин колдооңуз үчүн рахмат.

en: We&lcome dialog...
ky_KG: Кош келдиңиз диалогу...

en: Welcome to NVDA
ky_KG: NVDAга кош келиңиз

en: Welcome to NVDA!
ky_KG: NVDAга кош келиңиз!

en: Welsh grade 1
ky_KG: Валлийдик ( биринчи даража)

en: Welsh grade 2
ky_KG: Валийдик (экинчи даража)

en: What would you like to &do?
ky_KG: Эмне кылууну каалайсыз?

en: What's &new
ky_KG: Эмне  &жаңы

en: Whole &word
ky_KG: Баардык &сөз

en: Windows OneCore voices
ky_KG: Windows OneCore үндөрү

en: Write the current configuration to nvda.ini
ky_KG: Учурдагы тескөөнү nvda.ini га жазуу

en: X Error Bars
ky_KG: X каталуу бар

en: Y Error Bars
ky_KG: У каталуу бар

en: You are about to install version {newVersion} of {summary}, which appears to be already installed. Would you still like to update?
ky_KG: Сиз {summary}нин {newVersion} версиясын жүктөгөнө жатасыз.Сиз дагы да жаңылоо кыласызбы?

en: You are about to run the COM Registration Fixing tool. This tool will try to fix common system problems that stop NVDA from being able to access content in many programs including Firefox and Internet Explorer. This tool must make changes to the System registry and therefore requires administrative access. Are you sure you wish to proceed?
ky_KG: Сиз COM каттоо белгилөө куралынан иштетип жатасыз. Бул курал Firefox менен Internet Explorer, анын ичинде көптөгөн программаларга мазмунга кирүү үчүн жөндөмдүү болуу NVDA токтотуп жалпы системасы көйгөйлөрүн чечүү үчүн аракет кылат. Бул курал системасы реестрине өзгөртүүлөрдү киргизүү керек, ошондуктан башкаруу мүмкүнчүлүгү талап кылынат. Сиз улантууну каалайсызбы?

en: You are attempting to install an earlier version of NVDA than the version currently installed. If you really wish to revert to an earlier version, you should first cancel this installation and completely uninstall NVDA before installing the earlier version.
ky_KG: Сиз NVDAнын    мындан мурунку версиясын жүктөөгө аракет кылып жатасыз. Эгерде сиз чындап эле мурунку версияга келейин десеңиз, алгач NVDAнын    мурунку версиясынын жүктөлүшүн жокко чыгарып жана мурдагы версиясын толугу менен өчүрүңуз.

en: Your configuration file contains errors. Your configuration has been reset to factory defaults.
    More details about the errors can be found in the log file.
ky_KG: Сиздин тескөөлөр файлы каталуу. Сиздин тескөөлөр баштапкы түргө кайра келтирилген. Толук маалымат каталар боюнча  журналдын файлында тапса болот.

en: Your gesture map file contains errors.
    More details about the errors can be found in the log file.
ky_KG: Сиздин кыймыл аракеттер картасында катачылык бар. Толук маалымат каталар боюнча  журналдын файлында тапса болот.

[ctx: action]
en: Back
ky_KG: Артка

[ctx: action]
en: Beginning
ky_KG: Башталууда

[ctx: action]
en: Document
ky_KG: Документ

[ctx: action]
en: End
ky_KG: Аягы

[ctx: action]
en: Help
ky_KG: Жардам

[ctx: action]
en: Home
ky_KG: Башы

[ctx: action]
en: Information
ky_KG: Маалымат

[ctx: action]
en: Movie
ky_KG: Кино

[ctx: action]
en: Next
ky_KG: Кийинки

[ctx: action]
en: Sound
ky_KG: Үн

en: alert
ky_KG: сак

en: align center
ky_KG: ортосу боюнча теңдөө

en: align distributed
ky_KG: таратылышы боюнча теңделген

en: align justify
ky_KG: кеңдиги боюнча теңдөө

en: align left
ky_KG: сол чети боюнча теңдөө

en: align right
ky_KG: оң чети боюнча теңдөө

en: alignment
ky_KG: тегиздөө

en: alphanumeric
ky_KG: тамга-сан

en: animation
ky_KG: анимация

en: any dots
ky_KG: бир дагы чекитсиз

en: app
ky_KG: иштеме

en: application
ky_KG: маалымат барагы

en: applications
ky_KG: контекст менюсу

[ctx: aria]
en: banner
ky_KG: баннер

[ctx: aria]
en: complementary
ky_KG: кошумча

[ctx: aria]
en: content info
ky_KG: мазмуну  жөнүндө маалымат

[ctx: aria]
en: form
ky_KG: калып

[ctx: aria]
en: main
ky_KG: башкы

[ctx: aria]
en: navigation
ky_KG: навигация

[ctx: aria]
en: search
ky_KG: издөө

en: attachment
ky_KG: тиркеме

en: audio
ky_KG: аудио

en: automatic
ky_KG: автоматтык түрдө

en: automatically
ky_KG: автоматтык түрдө

en: back
ky_KG: артка

en: background color
ky_KG: арткы көрүнүштүн түсү

en: background pattern {pattern}
ky_KG: арткы фондогу оймо  {pattern}

en: backspace
ky_KG: бир позицияга кайра келүү

en: baseline
ky_KG: базалык линия

en: behind {otherShape}
ky_KG: артында {otherShape}

en: blank
ky_KG: боштук

en: block quote
ky_KG: цитата

en: bold
ky_KG: калың жазуу

en: border
ky_KG: чек ара

en: bottom edge
ky_KG: ылдыйкы жээк

en: box
ky_KG: блок

en: bqt
ky_KG: цитата

en: braille keyboard
ky_KG: брайль топбаскычы

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: bnnr
ky_KG: баннер

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: cinf
ky_KG: мазмун боюнча маалымат

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: cmpl
ky_KG: кошумча

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: form
ky_KG: калып

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: main
ky_KG: башкы

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: navi
ky_KG: навигация

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: srch
ky_KG: издөө

en: break
ky_KG: тыныгуу

en: browser stop
ky_KG: браузердин токтомосу

en: btn
ky_KG: баскычтар

en: busy
ky_KG: бош эмес

en: button
ky_KG: баскыч

en: calendar
ky_KG: календарь

en: canvas
ky_KG: сүрөт

en: cap %s
ky_KG: чоң %s

en: caps lock
ky_KG: баш тамга

en: caption
ky_KG: жазуу

en: caret
ky_KG: курсор

en: caret moves review cursor off
ky_KG: каретка менен көрүу курсору байланышы өчүк

en: caret moves review cursor on
ky_KG: каретка менен көрүу курсору байланышы күйүк

en: case
ky_KG: окуя

en: cbo
ky_KG: аянтча тизме

en: cell
ky_KG: уяча

en: cell deletion
ky_KG: уяча өчүрүлүшү

en: cell insertion
ky_KG: уячаны коюу

en: cell merge
ky_KG: уяча биригүүсү

en: centered
ky_KG: борборго  теңдөө

en: character
ky_KG: белги

en: chart
ky_KG: диаграмма

[ctx: chart]
en: column
ky_KG: колонна

en: chart element
ky_KG: диаграмма элементи

en: check box
ky_KG: тандоо белгиси

en: check menu item
ky_KG: менюдагы элементти  текшерүү

en: checkable
ky_KG: тандоо мүмкүн

en: checked
ky_KG: коюлган

en: chk
ky_KG: текшерүү

en: clickable
ky_KG: басып тандоо мүмкүн

en: clk
ky_KG: басуу

en: clock
ky_KG: саат

en: cmnt
ky_KG: жорумдар

en: collapsed
ky_KG: ачылган

en: color chooser
ky_KG: саат тандагыч

[ctx: color hue]
en: aqua
ky_KG: көгүш

[ctx: color hue]
en: aqua-blue
ky_KG: аква-көгүш

[ctx: color hue]
en: black
ky_KG: кара

[ctx: color hue]
en: blue
ky_KG: көк

[ctx: color hue]
en: blue-purple
ky_KG: кызгылт-көк

[ctx: color hue]
en: brown
ky_KG: күрөң

[ctx: color hue]
en: brown-yellow
ky_KG: күрөң-сары

[ctx: color hue]
en: dark grey
ky_KG: жабык боз

[ctx: color hue]
en: green
ky_KG: жашыл

[ctx: color hue]
en: green-aqua
ky_KG: көк-жашыл

[ctx: color hue]
en: grey
ky_KG: боз

[ctx: color hue]
en: light grey
ky_KG: ачык боз

[ctx: color hue]
en: orange
ky_KG: кызгылт сары түсү

[ctx: color hue]
en: orange-yellow
ky_KG: кызгылт сары

[ctx: color hue]
en: pink
ky_KG: кызыл

[ctx: color hue]
en: pink-red
ky_KG: кочкул-кызыл

[ctx: color hue]
en: purple
ky_KG: кочкул кызыл

[ctx: color hue]
en: purple-pink
ky_KG: кочкул-кызыл

[ctx: color hue]
en: red
ky_KG: кызыл

[ctx: color hue]
en: red-brown
ky_KG: кызгылт-күрөң

[ctx: color hue]
en: red-orange
ky_KG: кызыл-сары

[ctx: color hue]
en: very dark grey
ky_KG: абдан жабык боз

[ctx: color hue]
en: very light grey
ky_KG: абдан ачык-боз

[ctx: color hue]
en: white
ky_KG: ак түс

[ctx: color hue]
en: yellow
ky_KG: сары

[ctx: color hue]
en: yellow-green
ky_KG: сары-жашыл

[ctx: color variation]
en: bright {color}
ky_KG: ачык {color}

[ctx: color variation]
en: dark pale {color}
ky_KG: жабык кубарган {color}

[ctx: color variation]
en: dark {color}
ky_KG: жабык {color}

[ctx: color variation]
en: dark {color} grey
ky_KG: жабык {color}боз

[ctx: color variation]
en: light pale {color}
ky_KG: ачык-кубарган {color}

[ctx: color variation]
en: pale {color}
ky_KG: кубарган {color}

[ctx: color variation]
en: very dark pale {color}
ky_KG: {color} ак

[ctx: color variation]
en: very dark {color}
ky_KG: абдан жабык {color}

[ctx: color variation]
en: very dark {color} grey
ky_KG: абдан жабык {color}боз

[ctx: color variation]
en: {color} grey
ky_KG: {color}боз

[ctx: color variation]
en: {color} white
ky_KG: {color}боз

en: column
ky_KG: колонна

en: column %s
ky_KG: колонна %s

en: column break
ky_KG: колонналардын бөлүнүшү

en: column header
ky_KG: тилкенин баш аты

en: column {0} of {1}
ky_KG: {0} ичинен {1}колонна

en: combo box
ky_KG: аянтча тизме

en: comment: {text} by {author} on {date}
ky_KG: жорумдар : {text} by {author} on {date}

en: conflict
ky_KG: конфликт

en: continuous
ky_KG: уланууда

en: continuous section break
ky_KG: бөлүмдүн бөлүнүшү жаңы  баракта уланууда

[ctx: controlType]
en: tab
ky_KG: табулатура

en: covers  {otherShape}
ky_KG: жапкычтары {otherShape}

en: cropped
ky_KG: эгилген

en: current
ky_KG: азыркы

en: current date
ky_KG: азыркы дата

en: current location
ky_KG: азыркы жайгашуусу

en: current page
ky_KG: азыркы баракча

en: current step
ky_KG: азыркы кадам

en: current time
ky_KG: азыркы убакыт

en: cursor
ky_KG: курсор

en: custom application 1
ky_KG: биринчи колдонуучу колдонмо

en: custom application 2
ky_KG: экинчи колдонуучу колдонмо

en: dash dot
ky_KG: белгиленген чекит

en: dash dot dot
ky_KG: белгиленген чекит чекит

en: dashed
ky_KG: белгиленген

en: data grid
ky_KG: маалымат тору

en: data item
ky_KG: маалыматтардын элементи

en: data point
ky_KG: берилмелер чекити

en: date edit
ky_KG: датаны түздөө

en: debug
ky_KG: жөндөө

en: debug warning
ky_KG: жөндөөчү боюнча эскертүү

en: decreased by {decrementValue} from point {previousIndex},
ky_KG: {previousIndex} бөлүмүнөн {decrementValue} чейин азайган

en: default style
ky_KG: баштапкы стиль

en: defunct
ky_KG: жансыз

en: delete
ky_KG: өчүрүү баскычы

en: deleted
ky_KG: өчүрүлгөн

en: deletion
ky_KG: өчүрүү

en: deletion: {text}
ky_KG: өчүрүү: {text}

en: desktop
ky_KG: иш такта

en: desktop icon
ky_KG: иш такта элементи

en: desktop pane
ky_KG: иш такта панели

en: diagonal crosshatch
ky_KG: диаганалдуу кайчылаш

en: diagonal stripe
ky_KG: диагоналдуу сызык

en: diagram
ky_KG: диаграмма

en: dial
ky_KG: номерди терүү

en: dialog
ky_KG: диалог

en: directory pane
ky_KG: каталогдордун панели

en: disabled
ky_KG: жеткиликтүү эмес

en: display field
ky_KG: дисплей талаасы

en: display scroll
ky_KG: экранды түрүлтүү

en: dlg
ky_KG: диалог

en: doc
ky_KG: документ

en: document
ky_KG: документ

en: done dragging
ky_KG: ордуна жылдыруу аяктады

en: dot
ky_KG: чекит

en: dotted
ky_KG: пунктир

en: double
ky_KG: эки кат

en: double strikethrough
ky_KG: эки жолу чийилген

en: double {action}
ky_KG: экижолку{action}

en: down arrow
ky_KG: көрсөткүч ылдыйга

en: down-right diagonal line
ky_KG: ылдый-оң диагоналдык сызыктар

en: draggable
ky_KG: башка жерге ордун жылдыруу

en: dragging
ky_KG: башка жерге ордун жылдыруу

en: drbtn
ky_KG: баскычын ылдый түшүүчү

en: drop down button
ky_KG: ылдый түшүүчү меню

en: drop down button grid
ky_KG: ылдый түшүүчү баскыч

en: drop list
ky_KG: тизме

en: drop target
ky_KG: түшүрүү максаты

en: edit
ky_KG: оңдоо

en: edit bar
ky_KG: түзөтүү панели

en: editable
ky_KG: тууралоо мүмкүн

en: editing
ky_KG: түзөтүү

en: edt
ky_KG: оңдоо

en: email
ky_KG: электрондук почта

en: embedded
ky_KG: камтылган объект

en: embedded object
ky_KG: киргизилген объект

en: emphasised
ky_KG: баса белгиленген

en: end
ky_KG: аягы

en: end note
ky_KG: ылдыйкы шилтеме

en: enote
ky_KG: бир мезгилдин акырына карата эскертүү

en: enter
ky_KG: энтер

[ctx: espeakVarient]
en: none
ky_KG: эчбир

en: even pages section break
ky_KG: жуп сандуу барактардын бөлүмүнүн бөлүнүшү

en: expanded
ky_KG: жайылган

en: favorites
ky_KG: сүйүктүүлөр

en: file chooser
ky_KG: файл тандагыч

en: filler
ky_KG: чыпка

en: find a text string from the current cursor position
ky_KG: учурдагы  турган курсор боюнча тексттин сабын табыңыз

en: find the next occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
ky_KG: учурдагы  турган курсор боюнча тексттин  сабы боюнча мурунку кирүүсүн  табыңыз

en: find the previous occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
ky_KG: учурдагы  турган курсор боюнча тексттин  сабы боюнча кийинки кирүүсүн  табыңыз

en: first line indent
ky_KG: биринчи саптын кемтиги

en: flagged
ky_KG: белгиленген

en: fnote
ky_KG: шилтемелер

en: focus moves navigator object off
ky_KG: навигаторду фокуска байлоо өчүк

en: focus moves navigator object on
ky_KG: навигаторду фокуска байлоо күйүк

en: focusable
ky_KG: фокусдаштырылган

en: focused
ky_KG: багытталган

en: font chooser
ky_KG: арипти тандоо

en: font name
ky_KG: шрифттин аталышы

en: font size
ky_KG: шрифттин көлөмү

en: foot note
ky_KG: шилтемелер

en: footer
ky_KG: ылдыйкы колонтитул

en: foreground color
ky_KG: фондун түсү

en: form
ky_KG: түрү

en: forward
ky_KG: алдыга

en: frame
ky_KG: фрейм

en: frml
ky_KG: формула

en: gesture map File Error
ky_KG: кыймыл аракеттер картасында Файл катачылыгы

en: glass pane
ky_KG: айнек панели

en: gra
ky_KG: графикалык

en: grammar error
ky_KG: грамматика катасы

en: grammar: {text}
ky_KG: грамматика:  {text}

en: graphic
ky_KG: диаграммасы

en: grip
ky_KG: кысуу

en: grouping
ky_KG: топтоо

en: grp
ky_KG: топтоо

en: hair
ky_KG: чач

en: half alphanumeric
ky_KG: жарым сан-тамга

en: half checked
ky_KG: жарымы коюлган

en: half katakana
ky_KG: жарым катакана

en: half katakana roman
ky_KG: катакана латын аралаш кирүү

en: hanging indent
ky_KG: асма кемтик

en: has attachment
ky_KG: тиркеме бар

en: has auto complete
ky_KG: автоматтык түрдө бүтүрүүсү бар

en: has comment
ky_KG: жорумдар бар

en: has formula
ky_KG: формуласы бар

en: has long description
ky_KG: көп сүрөттөмөсү бар

en: header
ky_KG: аталыш

en: header item
ky_KG: баш-пункту

en: heading
ky_KG: аталыш

en: heading 1
ky_KG: аталыш 1

en: heading 2
ky_KG: аталыш 2

en: heading 3
ky_KG: аталыш 3

en: heading 4
ky_KG: аталыш 4

en: heading 5
ky_KG: аталыш 5

en: heading 6
ky_KG: аталыш 6

en: heading level %d
ky_KG: аталыш деңгээли %d

en: help balloon
ky_KG: жардам балону

en: high importance
ky_KG: жогорку денгээлде керектүү

en: highlight
ky_KG: белгилөө

en: hiragana
ky_KG: хирагана

en: hiragana roman
ky_KG: харигана латын

en: hlp
ky_KG: жардам

en: home
ky_KG: башына

en: home page
ky_KG: башындагы баракчасы

en: horizontal borders except outside
ky_KG: горизонталдуу чек ара сырттан тышкары

en: horizontal stripe
ky_KG: горизонталдуу сызык

en: hot key field
ky_KG: эң керектүү баскычтар талаасы

en: icon
ky_KG: белги

en: iconified
ky_KG: азайтылган

en: image map
ky_KG: сүрөттүн картасы

en: indent
ky_KG: кемтик

en: indicator
ky_KG: индикатор

en: info
ky_KG: маалымат

en: input help off
ky_KG: киргизүү жардамы өчүрүлгөн

en: input help on
ky_KG: киргизүү жардамы күйгүзүлгөн

en: input window
ky_KG: киргизүү терезеси

en: input/output
ky_KG: киргизүү / чыгаруу

[ctx: inputGestures]
en: &Filter by:
ky_KG: &Боюнча иреттөө:

en: insert
ky_KG: киргизүү

en: inserted
ky_KG: киргизилген

en: insertion
ky_KG: киргизүү

en: insertion: {text}
ky_KG: тамгалап окуу: {text}

en: invalid
ky_KG: туура эмес

en: invalid entry
ky_KG: туура эмес кирүү

en: invisible
ky_KG: көрүнүктүү эмес

en: invoke
ky_KG: чакыруу

en: italic
ky_KG: курсив

en: item
ky_KG: нерсе

en: katakana
ky_KG: катакана

en: katakana roman
ky_KG: катакана латын

[ctx: keyLabel]
en: tab
ky_KG: табулатура

en: keyboard, all layouts
ky_KG: топбаскыч, бардык катмарлары

en: label
ky_KG: тез чакыргыз

[ctx: languageName]
en: Aragonese
ky_KG: Арагондук

en: laptop
ky_KG: ноутбук

en: layered pane
ky_KG: көп катмардуу терезе

en: layout tables off
ky_KG: таблицаларды окуу өчүрүлгөн

en: layout tables on
ky_KG: таблицаларды окуу күйгүзүлгөн

en: ldesc
ky_KG: узун түшүндүрмөсү

en: left
ky_KG: сол

en: left alt
ky_KG: сол alt

en: left arrow
ky_KG: көрсөткүч солго

en: left control
ky_KG: сол башкаруу

en: left edge
ky_KG: сол жээк

en: left indent
ky_KG: сол кемтик

en: left shift
ky_KG: сол shift

en: left windows
ky_KG: сол windows

en: level %s
ky_KG: даража %s

en: line
ky_KG: сызык

en: line %s
ky_KG: сызык %s

[ctx: line indentation setting]
en: Speech
ky_KG: Сүйлөө

en: line scroll
ky_KG: сызыкты түрүлтүү

en: line spacing %s
ky_KG: саптар арасы интервал %s

[ctx: line spacing value]
en: 1.5 lines
ky_KG: 1.5 сызык

[ctx: line spacing value]
en: at least %.1f pt
ky_KG: минимум %.1f pt

[ctx: line spacing value]
en: double
ky_KG: экөө

[ctx: line spacing value]
en: single
ky_KG: жалгыз

en: linear gradient
ky_KG: сызыктуу градиент

en: link
ky_KG: шилтеме

en: linked
ky_KG: тандалган

en: list
ky_KG: тизме

en: list item
ky_KG: тизмедеги нерсе

en: lnk
ky_KG: шилтеме

en: low importance
ky_KG: азырааккеректүү

en: lst
ky_KG: тизме

en: lv %s
ky_KG: даражалар%s

en: manual
ky_KG: колдонмо

en: marked
ky_KG: белгиленген

en: math
ky_KG: математикалык

en: media player
ky_KG: музыкалык ойноткуч

en: medium
ky_KG: орточо

en: medium dash dot
ky_KG: орточо белгиленген чекит

en: medium dash dot dot
ky_KG: орточо белгиленген пунктир чекит

en: medium dashed
ky_KG: орточо белгиленген

en: meeting request
ky_KG: жолугушка чакыруу

en: menu
ky_KG: меню

en: menu bar
ky_KG: меню тилкеси

en: menu button
ky_KG: меню баскычы

en: menu item
ky_KG: меню бөлүмү

en: mln
ky_KG: бир нече сызык

en: mnu
ky_KG: меню

en: mnubar
ky_KG: меню тилкеси

en: mnubtn
ky_KG: меню баскычы

en: mnuitem
ky_KG: меню пункттары

en: modal
ky_KG: форматка тиешелүү

en: moved from
ky_KG: андан жылдырылган

en: moved to
ky_KG: ага жылдырылган

en: moves to the next annotation
ky_KG: кийинки түшүндүрмөгө өтөт

en: moves to the next block quote
ky_KG: кийинки цитатага өтөт

en: moves to the next button
ky_KG: кийинки баскычка өтөт

en: moves to the next check box
ky_KG: киийнки тандоо белгисине өтөт

en: moves to the next combo box
ky_KG: кийинки аянтча  тизмеге өтөт

en: moves to the next edit field
ky_KG: кийинки оңдоо бурчуна өтөт

en: moves to the next embedded object
ky_KG: кийинки объектке өтөт

en: moves to the next error
ky_KG: кийинки катага өтөт

en: moves to the next form field
ky_KG: кийинки формага өтөт

en: moves to the next frame
ky_KG: киинки кадрга өтөт

en: moves to the next graphic
ky_KG: кийинки графикалык элементтке өтөт

en: moves to the next heading
ky_KG: кийинки аталышка өтөт

en: moves to the next heading at level 1
ky_KG: биринчи даражадагы кийнки аталышка өтөт

en: moves to the next heading at level 2
ky_KG: экинчи даражадагы кийнки аталышка өтөт

en: moves to the next heading at level 3
ky_KG: үчүнчү даражадагы кийнки аталышка өтөт

en: moves to the next heading at level 4
ky_KG: төртүнчү даражадагы кийнки аталышка өтөт

en: moves to the next heading at level 5
ky_KG: бешинчи даражадагы кийнки аталыш жок

en: moves to the next heading at level 6
ky_KG: алтынчы даражадагы кийнки аталышка өтөт

en: moves to the next landmark
ky_KG: кийинки ориентирге өтөт

en: moves to the next link
ky_KG: кийинки шилтемеге өтөт

en: moves to the next list
ky_KG: кийинки тизмеге өтөт

en: moves to the next list item
ky_KG: тизмедеги кийинки элементге өтөт

en: moves to the next radio button
ky_KG: кийнки радио баскычка өтөт

en: moves to the next separator
ky_KG: кийинки ажыраткычка өтөт

en: moves to the next table
ky_KG: кийнки таблицага өтөт

en: moves to the next table column
ky_KG: таблицанын кийинки катарына өтөт

en: moves to the next table row
ky_KG: таблицанын кийинки катарына өтөт

en: moves to the next unvisited link
ky_KG: кийинки колдонулбаган шилтемеге өтөт

en: moves to the next visited link
ky_KG: кийинки кирген шелтемеге  өтөт

en: moves to the previous annotation
ky_KG: мурунку түшүндүрмөгө өтөт

en: moves to the previous block quote
ky_KG: мурунку цитатага өтөт

en: moves to the previous button
ky_KG: мурунку баскычка өтөт

en: moves to the previous check box
ky_KG: мурунку тандоо белгисине өтөт

en: moves to the previous combo box
ky_KG: мурунку аянтча  тизмеге өтөт

en: moves to the previous edit field
ky_KG: мурунку оңдоо бурчуна өтөт

en: moves to the previous embedded object
ky_KG: мурунку объектке өтөт

en: moves to the previous error
ky_KG: мурунку катага өтөт

en: moves to the previous form field
ky_KG: мурунку формага өтөт

en: moves to the previous frame
ky_KG: мурунку кадрга өтөт

en: moves to the previous graphic
ky_KG: мурунку графикалык элементтке өтөт

en: moves to the previous heading
ky_KG: мурунку аталышка өтөт

en: moves to the previous heading at level 1
ky_KG: биринчи даражадагы мурунку аталышка өтөт

en: moves to the previous heading at level 2
ky_KG: экинчи даражадагы мурунку аталышка өтөт

en: moves to the previous heading at level 3
ky_KG: үчүнчү даражадагы мурунку аталышка өтөт

en: moves to the previous heading at level 4
ky_KG: төртүнчү даражадагы мурунку аталышка өтөт

en: moves to the previous heading at level 5
ky_KG: бешинчи даражадагы мурунку аталышка өтөт

en: moves to the previous heading at level 6
ky_KG: алтынчы даражадагы мурунку аталышка өтөт

en: moves to the previous landmark
ky_KG: мурунку ориентирге өтөт

en: moves to the previous link
ky_KG: мурунку шилтемеге өтөт

en: moves to the previous list
ky_KG: мурунку тизмеге  өтөт

en: moves to the previous list item
ky_KG: мурунку тизмедеги элементге өтөт

en: moves to the previous radio button
ky_KG: мурунку радио баскычка өтөт

en: moves to the previous separator
ky_KG: мурунку ажыраткычка өтөт

en: moves to the previous table
ky_KG: мурунку таблицага өтөт

en: moves to the previous table column
ky_KG: таблицанын мурунку катарына өтөт

en: moves to the previous table row
ky_KG: таблицанын мурунку катарына өтөт

en: moves to the previous unvisited link
ky_KG: мурунку колдонулбаган шилтемеге өтөт

en: moves to the previous visited link
ky_KG: мурунку кирген шилтемеге өтөт

en: multi line
ky_KG: көп сызык

en: mute
ky_KG: үнсүз

en: new column section break
ky_KG: жаңы колонна бөлүмдүн бөлүнүшү

en: new page section break
ky_KG: жаңы барак бөлүмүнүн бөлүнүшү

en: next track
ky_KG: кийинки трек

en: no bold
ky_KG: коюу эмес

en: no border lines
ky_KG: эч кандай чек ара сызыктар

en: no change from point {previousIndex},
ky_KG: {previousIndex} бөлүмүнөн өзгөрүү жок

en: no first line indent
ky_KG: биринчи саптын кемтиги жок

en: no hanging indent
ky_KG: асма кемтик жок

en: no highlight
ky_KG: белгилөө жок

en: no indent
ky_KG: кемтик жок

en: no italic
ky_KG: курсив (кол жазмага окшогон арип, типографиялык арип) жок

en: no left indent
ky_KG: сол кемтик жок

en: no more text after a block of links
ky_KG: шилтемелерден тизмесинен кийин башка текст жок

en: no more text before a block of links
ky_KG: тексттен мурунку турган шилтелердин тизмеси жок

en: no next annotation
ky_KG: кийинки түшүндүрмө жок

en: no next block quote
ky_KG: кийинки цитата жок

en: no next button
ky_KG: кийинки баскыч жок

en: no next check box
ky_KG: киийнки тандоо белгиси жок

en: no next combo box
ky_KG: кийинки аянтча  тизме жок

en: no next edit field
ky_KG: оңдоо бурчу жок

en: no next embedded object
ky_KG: кийинки объект жок

en: no next error
ky_KG: кийинки ката жок

en: no next form field
ky_KG: кийинки калып жок

en: no next frame
ky_KG: кийинки кадр жок

en: no next graphic
ky_KG: кийинки графикалык элемент жок

en: no next heading
ky_KG: кийинки аталыш жок

en: no next heading at level 1
ky_KG: биринчи даражадагы кийинки аталыш жок

en: no next heading at level 2
ky_KG: биринчи даражадагы кийнки аталыш жок

en: no next heading at level 3
ky_KG: үчүнчү даражадагы кийнки аталыш жок

en: no next heading at level 4
ky_KG: төртүнчү даражадагы кийнки аталыш жок

en: no next heading at level 5
ky_KG: бешинчи даражадагы кийнки аталыш жок

en: no next heading at level 6
ky_KG: алтынчы даражадагы кийнки аталыш жок

en: no next landmark
ky_KG: кийинки ориентир жок

en: no next link
ky_KG: кийинки шилтеме жок

en: no next list
ky_KG: кийинки тизме жок

en: no next list item
ky_KG: кийинки тизмедеги элемент жок

en: no next radio button
ky_KG: кийнки радио баскыч жок

en: no next separator
ky_KG: кийинки ажыраткыч жок

en: no next table
ky_KG: кийнки таблица жок

en: no next unvisited link
ky_KG: кийинки колдонулбаган шилтеме жок

en: no next visited link
ky_KG: кийинки кирген шелтеме жок

en: no previous annotation
ky_KG: мурунку түшүндүрмө жок

en: no previous block quote
ky_KG: мурунку цитата жок

en: no previous button
ky_KG: мурунку баскыч жок

en: no previous check box
ky_KG: мурунку тандоо белгиси жок

en: no previous combo box
ky_KG: мурунку аянтча  тизме жок

en: no previous edit field
ky_KG: мурунку оңдоо бурчу жок

en: no previous embedded object
ky_KG: мурунку объект жок

en: no previous error
ky_KG: мурунку ката жок

en: no previous form field
ky_KG: мурунку калып жок

en: no previous frame
ky_KG: мурунку кадр жок

en: no previous graphic
ky_KG: мурунку графикалык элемент жок

en: no previous heading
ky_KG: мурунку аталыш жок

en: no previous heading at level 1
ky_KG: биринчи даражадагы мурунку  аталыш жок

en: no previous heading at level 2
ky_KG: экинчи даражадагы мурунку  аталыш жок

en: no previous heading at level 3
ky_KG: үчүнчү даражадагы мурунку аталыш жок

en: no previous heading at level 4
ky_KG: төртүнчү даражадагы мурунку аталыш жок

en: no previous heading at level 5
ky_KG: бешинчи даражадагы мурунку аталыш жок

en: no previous heading at level 6
ky_KG: алтынчы даражадагы мурунку аталыш жок

en: no previous landmark
ky_KG: мурунку ориентир жок

en: no previous link
ky_KG: мурунку шилтеме жок

en: no previous list
ky_KG: мурунку тизме жок

en: no previous list item
ky_KG: мурунку тизмедеги элемент жок

en: no previous radio button
ky_KG: мурунку радио баскыч жок

en: no previous separator
ky_KG: мурунку ажыраткыч

en: no previous table
ky_KG: мурунку таблица жок

en: no previous unvisited link
ky_KG: мурун колдонулбаган шилтеме жок

en: no previous visited link
ky_KG: мурунку кирген шилтеме жок

en: no revised %s
ky_KG: кайра каралгандар жок  %s

en: no right indent
ky_KG: оң кемтик жок

en: no strikethrough
ky_KG: сызылган жок

en: none
ky_KG: эч бир

en: normal configuration
ky_KG: нормалдуу тескөөлөр

en: not %s
ky_KG: %s эмес

en: not checked
ky_KG: коюлган эмес

en: not deleted
ky_KG: өчүрүлгөн эмес

en: not emphasised
ky_KG: баса белгиленген эмес

en: not inserted
ky_KG: киргизилген эмес

en: not marked
ky_KG: белгиленген эмес

en: not pressed
ky_KG: басылган эмес

en: not selected
ky_KG: тандалган эмес

en: not strong
ky_KG: күчтүү эмес

en: not underlined
ky_KG: асты чийилген эмес

en: note
ky_KG: эскертүү

en: nsel
ky_KG: тандалган жок

en: numLock numpad 0
ky_KG: 0

en: numLock numpad 1
ky_KG: 1

en: numLock numpad 2
ky_KG: 2

en: numLock numpad 3
ky_KG: 3

en: numLock numpad 4
ky_KG: 4

en: numLock numpad 5
ky_KG: 5

en: numLock numpad 6
ky_KG: 6

en: numLock numpad 7
ky_KG: 7

en: numLock numpad 8
ky_KG: 8

en: numLock numpad 9
ky_KG: 9

en: numpad 1
ky_KG: 1 цифралык бөлүмдө

en: numpad 2
ky_KG: 2 цифралык бөлүмдө

en: numpad 3
ky_KG: 3 цифралык бөлүмдө

en: numpad 4
ky_KG: 4 цифралык бөлүмдө

en: numpad 5
ky_KG: 5 цифралык бөлүмдө

en: numpad 6
ky_KG: 6 цифралык бөлүмдө

en: numpad 7
ky_KG: 7 цифралык бөлүмдө

en: numpad 8
ky_KG: 8 цифралык бөлүмдө

en: numpad 9
ky_KG: 9 цифралык бөлүмдө

en: numpad decimal
ky_KG: цифралык бөлүмдө ондук бөлүү

en: numpad delete
ky_KG: цифралык бөлүмдө delete/ numpad delete

en: numpad divide
ky_KG: цифралык бөлүмдө кыйшык чийик

en: numpad enter
ky_KG: цифралык бөлүмдө энтер

en: numpad insert
ky_KG: цифралык бөлүмдө инсерт

en: numpad minus
ky_KG: цифралык бөлүмдө минус

en: numpad multiply
ky_KG: цифралык бөлүмдө жылдызча

en: numpad plus
ky_KG: цифралык бөлүмдө плюс

en: object mode
ky_KG: объект режими

en: obscured
ky_KG: жашырылган

en: odd pages section break
ky_KG: так сандуу  барактардын бөлүмүнүн бөлүнүшү

en: off
ky_KG: өчүрүү

en: off screen
ky_KG: өчүк экран

en: on
ky_KG: күйгүзүү

en: option pane
ky_KG: параметр көрүү панели

en: other item
ky_KG: башка элемент

en: out of %s
ky_KG: %s тышкары

en: out of comment
ky_KG: эскертүүлөрдөн тышкары

en: out of grammar error
ky_KG: орфографиялык катадан тышкары

en: out of popular highlight
ky_KG: популярдуу фрагменттин аягы

en: out of spelling error
ky_KG: орфографиялык катадан тышкары

en: out of table
ky_KG: таблицадан тышкары

en: overflowing
ky_KG: толгон

en: page
ky_KG: барак

en: page %s
ky_KG: бет %s

en: page down
ky_KG: барактын аягына

en: page up
ky_KG: барак өйдө

en: pane
ky_KG: панель

en: panel
ky_KG: панель

en: paragraph
ky_KG: абзац

en: paragraph number
ky_KG: параграфтын номери

en: paragraph property
ky_KG: параграф касиеты

en: password edit
ky_KG: жашыруун сөз (пароль) тууралоо

en: pinned
ky_KG: кадалган

en: play pause
ky_KG: ойнотуу токтотуу

en: pnl
ky_KG: панель

en: pressed
ky_KG: басылган

en: previous track
ky_KG: мурунку трек

en: prgbar
ky_KG: индикатор

en: print screen
ky_KG: экранды сүрөткө тартып алуу

en: progress bar
ky_KG: индикатор

en: property
ky_KG: мүлк

en: property page
ky_KG: касиеттер барагы

en: protected
ky_KG: корголгон

en: pwdedt
ky_KG: сыр сөздү өзгөртүү

en: quadruple {action}
ky_KG: төртжолку {action}

en: radio button
ky_KG: радио баскыч

en: radio menu item
ky_KG: радио менюнун элементтери

en: rbtn
ky_KG: радио баскыч

en: read only
ky_KG: окуу гана керек

en: received: %s
ky_KG: келгендер: %s

en: reconcile
ky_KG: элдештирүү

en: rectangular gradient
ky_KG: тик бурчтуу градиент

en: redundant object
ky_KG: ашыкча объект

en: refresh
ky_KG: жаңылоо

[ctx: repeat]
en: off
ky_KG: кайталоо өчүк

[ctx: repeat]
en: on
ky_KG: кайталоо күйүк

en: replace
ky_KG: ордун алмашуу

en: report alignment off
ky_KG: теңдөөнү окулушу өчүк

en: report alignment on
ky_KG: теңдөөнү окулушу күйүк

en: report block quotes off
ky_KG: цитаталарды окуу  өчүрүлгөн

en: report block quotes on
ky_KG: цитаталарды окуу  күйгүзүлгөн

en: report colors off
ky_KG: түстөрдүн окулушу өчүк

en: report colors on
ky_KG: түстөрдүн окулушу күйүк

en: report comments off
ky_KG: жорумдарды окуусу өчүрүлгөн

en: report comments on
ky_KG: жорумдардын окулушу  күйгүзүлгөн

en: report dynamic content changes off
ky_KG: камтылгандын динамикалык өзгөрүүлөрүн окуу өчүк

en: report dynamic content changes on
ky_KG: камтылгандын динамикалык өзгөрүүлөрүн окуу күйүк

en: report emphasis off
ky_KG: акценттерди окуусу өчүрүлгөн

en: report emphasis on
ky_KG: акценттерди окуусу күйгүзүлгөн

en: report font attributes off
ky_KG: шрифттин атрибуттарын окуусу өчүрүлгөн

en: report font attributes on
ky_KG: шрифттин атрибуттарын окуусу күйгүзүлгөн

en: report font name off
ky_KG: шрифттин аталышын окуу өчүрүлгөн

en: report font name on
ky_KG: шрифттин аталышын окуу күйгүзүлгөн

en: report font size off
ky_KG: шрифттин көлөмүн айтуусу өчүрүлгөн

en: report font size on
ky_KG: шрифттин көлөмүн айтуусу күйгүзүлгөн

en: report frames off
ky_KG: жээкчелерди окуу өчүрүлгөн

en: report frames on
ky_KG: жээкчелерди окуу күйгүзүлгөн

en: report headings off
ky_KG: аталыштарды окуу өчүрүлгөн

en: report headings on
ky_KG: аталыштарды окуу  күйгүзүлгөн

en: report if clickable off
ky_KG: интерактивдүү элементтерди окуу өчүрүлгөн

en: report if clickable on
ky_KG: интерактивдүү элементтерди окуу күйгүзүлгөн

en: report line numbers off
ky_KG: саптардын номерин окуусу өчүрүлгөн

en: report line numbers on
ky_KG: саптардын номерин окуусу күйгүзүлгөн

en: report line spacing off
ky_KG: саптар арасы интервалды окуу өчүрүлгөн

en: report line spacing on
ky_KG: саптар арасы интервалды окуу күйгүзүлгөн

en: report links off
ky_KG: шилтемени окуу өчүрүлгөн

en: report links on
ky_KG: шилтемени окуу күйгүзүлгөн

en: report lists off
ky_KG: тизмелерди окуу өчүрүлгөн

en: report lists on
ky_KG: тизмелерди окуу күйгүзүлгөн

en: report pages off
ky_KG: барактын бетин окуусу өчүрүлгөн

en: report pages on
ky_KG: барактын бетин окуусу күйгүзүлгөн

en: report paragraph indentation off
ky_KG: абзацтардын кемтик болгонун айтылып туруусу өчүрүлгөн

en: report paragraph indentation on
ky_KG: абзацтардын кемтик болгонун айтылып туруусу күйгүзүлгөн

en: report revisions off
ky_KG: тууралоонун ревизийин окуусу өчүрүлгөн

en: report revisions on
ky_KG: тууралоонун ревизийин окуусу күйгүзүлгөн

en: report spelling errors off
ky_KG: орфографиялык каталарды окуу өчүрүлгөн

en: report spelling errors on
ky_KG: орфографиялык каталарды окуу күйгүзүлгөн

en: report style off
ky_KG: стилди окуу өчүрүлгөн

en: report style on
ky_KG: стилди окуу күйгүзүлгөн

en: report table cell coordinates off
ky_KG: уячалардын координатын окуусу өчүрүлгөн

en: report table cell coordinates on
ky_KG: уячалардын координатын окуусу күйгүзүлгөн

en: report tables off
ky_KG: таблицаларды окуу өчүрүлгөн

en: report tables on
ky_KG: таблицаларды окуу күйгүзүлгөн

en: req
ky_KG: керектелген

en: required
ky_KG: талап кылынган

en: reverse diagonal stripe
ky_KG: тескери кайчылаш сызыктар

en: revised %s
ky_KG: кайра каралган  %s

en: rich edit
ky_KG: оңдоонуу кеңейтүү

en: right
ky_KG: оң

en: right alt
ky_KG: оң alt

en: right arrow
ky_KG: көрсөткүч оңго

en: right control
ky_KG: оң башкаруу

en: right edge
ky_KG: оң жээк

en: right indent
ky_KG: оң кемтик

en: right shift
ky_KG: оң shift

en: right windows
ky_KG: оң  windows

en: ro
ky_KG: окуу гана керек

en: root pane
ky_KG: тамырча панели

en: row
ky_KG: катар

en: row %s
ky_KG: катар %s

en: row header
ky_KG: катардын аталышы

en: ruler
ky_KG: сызгыч

[ctx: script category]
en: Tools
ky_KG: Аспаптар

en: scrlbar
ky_KG: жылдыруу тилкеси

en: scroll bar
ky_KG: жылдыруу бөлүгү

en: scroll pane
ky_KG: жылдыруу панели

en: search page
ky_KG: издөө баракчасы

en: sect
ky_KG: секция

en: section
ky_KG: бөлүм

en: section %s
ky_KG: %s бөлүм

en: section property
ky_KG: бөлүм касиети

en: sel
ky_KG: тандалган

en: selectable
ky_KG: тандалуу

en: selected
ky_KG: тандалган

en: selected %s
ky_KG: тандалган %s

en: selection removed
ky_KG: тандалган жылдырылды

en: sent: %s
ky_KG: жөнөтүлдү %s

en: separator
ky_KG: ажыраткыч

en: series {number} {name}
ky_KG: сериялар {number} {name}

en: shape
ky_KG: формасы

[ctx: shape]
en: 'No' symbol
ky_KG: Тыйюу белгиси

[ctx: shape]
en: 'Or' flowchart symbol
ky_KG: Же болбосо

[ctx: shape]
en: 10-point star
ky_KG: 10-пунктуу жылдыз

[ctx: shape]
en: 12-point star
ky_KG: 12-пунктуу жылдыз

[ctx: shape]
en: 16-point star
ky_KG: 16-пунктуу жылдыз

[ctx: shape]
en: 24-point star
ky_KG: 24-пунктуу жылдыз

[ctx: shape]
en: 32-point star
ky_KG: 32-пунктуу жылдыз

[ctx: shape]
en: 4-point star
ky_KG: 4-пунктуу жылдыз

[ctx: shape]
en: 5-point star
ky_KG: 5-пунктуу жылдыз

[ctx: shape]
en: 6-point star
ky_KG: 6-пунктуу жылдыз

[ctx: shape]
en: 7-point star
ky_KG: 7-пунктуу жылдыз

[ctx: shape]
en: 8-point star
ky_KG: 8-пунктуу жылдыз

[ctx: shape]
en: Alternate process flowchart symbol
ky_KG: Блок-схема: альтернативалык процесс

[ctx: shape]
en: Arc
ky_KG: Ийилген

[ctx: shape]
en: Arrows pointing left right up and down
ky_KG: Солго оңго өйдөгө жана ылдыйга караган жебелер

[ctx: shape]
en: Balloon
ky_KG: Тоголок бурчтуу тик бурчтук

[ctx: shape]
en: Bent Up Arrow
ky_KG: Бурчу өйдөгө караган жебе

[ctx: shape]
en: Bent arrow
ky_KG: Бурчтуу жебе

[ctx: shape]
en: Bevel
ky_KG: Багетикалык каркас

[ctx: shape]
en: Block arc
ky_KG: Арка

[ctx: shape]
en: Callout with Arrows pointing left right up and down
ky_KG: Солго оңго өйдөгө жана ылдыйга караган жебелери менен эскертмеси

[ctx: shape]
en: Callout with Double-ended horizontal Arrow
ky_KG: Солго жана оңго чыгуучу жебе

[ctx: shape]
en: Callout with Down Arrow
ky_KG: Ылдыйга түшкөн Жебе

[ctx: shape]
en: Callout with Left Arrow
ky_KG: Сыртка чыгуусу болгон сол  жебе

[ctx: shape]
en: Callout with Right Arrow
ky_KG: Оң жебеси менен эскертмеси

[ctx: shape]
en: Callout with UpArrow
ky_KG: Өйдөгө жана ылдыйга багытталган жебе

[ctx: shape]
en: Callout with accent bar and callout line segments forming a U-shape
ky_KG: U- формасында болгон сызыктуу, чек арасы менен эскертмеси

[ctx: shape]
en: Callout with angled callout line and accent bar
ky_KG: Бурчтуу эскертмеси

[ctx: shape]
en: Callout with angled line
ky_KG: Бурчтуу сызыктуу эскертмеси

[ctx: shape]
en: Callout with arrows that point up and down
ky_KG: Оңкорулган жебе

[ctx: shape]
en: Callout with border and horizontal accent bar
ky_KG: Сызык чыгуусу (чек арасыз) 1

[ctx: shape]
en: Callout with border, accent bar, and callout line segments forming a U-shape
ky_KG: U- формасында болгон сызыктуу, чек арасы менен чийимдер эскертмеси

[ctx: shape]
en: Callout with border, angled callout line, and accent bar
ky_KG: Бурчтуу сызыктуу, чек арасы менен  эскертмеси

[ctx: shape]
en: Callout with border, diagonal straight line and accent bar
ky_KG: Чек арасы менен диаганалдуу түз сызыктуу эскертмеси

[ctx: shape]
en: Callout with callout line segments forming a U-shape
ky_KG: U- формасында болгон сызыктуу эскертмеси

[ctx: shape]
en: Callout with diagonal callout line and accent bar
ky_KG: Диаганалдуу сызыгы  менен эскертмеси

[ctx: shape]
en: Callout with diagonal straight line
ky_KG: Диаганалдуу түз сызыгы менен эскертмеси

[ctx: shape]
en: Callout with horizontal accent bar
ky_KG: Сызык чыгуусу (чек ара  жана чийим) 1

[ctx: shape]
en: Callout with horizontal line
ky_KG: Горизонталдуу сызыгы менен эскертмеси

[ctx: shape]
en: Callout with no border and angled callout line
ky_KG: Бурчтуу сызыктуу, чек арасыз менен  эскертмеси

[ctx: shape]
en: Callout with no border and callout line segments forming a U-shape
ky_KG: U- формасында болгон сызыктуу, чек арасыз менен чийимдер эскертмеси

[ctx: shape]
en: Callout with no border and diagonal callout line
ky_KG: Чек арасыз менен диаганалдуу түз сызыктуу эскертмеси

[ctx: shape]
en: Can
ky_KG: Цилиндр

[ctx: shape]
en: Card flowchart symbol
ky_KG: Блок-схема: карточка

[ctx: shape]
en: Chart Plus symbol
ky_KG: Вертикалык жана горизонталдык жактан төрткө бөлүнгөн төрт бурчтук

[ctx: shape]
en: Chart Star Symbol
ky_KG: Диагоналдык жана вертикалдык жактан алтыга бөлүнгөн төрт бурчтук

[ctx: shape]
en: Chart X Symbol
ky_KG: Диагоналдык жактан төрткө бөлүнгөн төрт бурчтук

[ctx: shape]
en: Chevron
ky_KG: Шеврон

[ctx: shape]
en: Circle with line through center
ky_KG: Ортосунан кесип өткөн сызыгы бар тоголок

[ctx: shape]
en: Circular Arrow
ky_KG: Тегерек жебе

[ctx: shape]
en: Cloud callout
ky_KG: Булут эскертме

[ctx: shape]
en: Cloud shape
ky_KG: Булут калыбында

[ctx: shape]
en: Collate flowchart symbol
ky_KG: Блок-схема: ордуна коюштуруу

[ctx: shape]
en: Connector flowchart symbol
ky_KG: Блок-схема: түйүн

[ctx: shape]
en: Corner
ky_KG: Бурч

[ctx: shape]
en: Counter-clockwise Circular arrow
ky_KG: Циркулдук жебе, сааттык жебе боюнча көрсөтүүчү

[ctx: shape]
en: Cross
ky_KG: Кайчылашма

[ctx: shape]
en: Cube
ky_KG: Куб

[ctx: shape]
en: Curved Down Arrow
ky_KG: Ылдыйга ийилген жебе

[ctx: shape]
en: Curved Left Arrow
ky_KG: Солго ийилген жебе

[ctx: shape]
en: Curved Right Arrow
ky_KG: Оңго  ийилген жебе

[ctx: shape]
en: Curved Up Arrow
ky_KG: Өйдөгө ийилген жебе

[ctx: shape]
en: Curved Up Ribbon banner
ky_KG: Өйдөгө ийилген тасма

[ctx: shape]
en: Curved arrow
ky_KG: Ийилген жебе

[ctx: shape]
en: Data flowchart symbol
ky_KG: Блок-схема: маалыматтар

[ctx: shape]
en: Decagon
ky_KG: Он бурчтук

[ctx: shape]
en: Decision flowchart symbol
ky_KG: Блок-схема: чечим

[ctx: shape]
en: Delay flowchart symbol
ky_KG: Блок-схема: кечигүү

[ctx: shape]
en: Diagonal stripe
ky_KG: Эки үч бурчтугу бар тикбурчтук

[ctx: shape]
en: Diamond
ky_KG: Ромб

[ctx: shape]
en: Direct access storage flowchart symbol
ky_KG: Блок-схема: түз жеткиликтүү

[ctx: shape]
en: Display flowchart symbol
ky_KG: Блок-схема: дисплей

[ctx: shape]
en: Document flowchart symbol
ky_KG: Блок-схема: документ

[ctx: shape]
en: Dodecagon
ky_KG: Он эки бурчтук

[ctx: shape]
en: Donut
ky_KG: Шакек

[ctx: shape]
en: Double brace
ky_KG: Эки каша

[ctx: shape]
en: Double bracket
ky_KG: Эки тоголок кашалар

[ctx: shape]
en: Double wave
ky_KG: Эки толкун

[ctx: shape]
en: Double-ended Arrow pointing up and down
ky_KG: Өйдөгө жана ылдыйга багытталга эскертмеси

[ctx: shape]
en: Double-ended Circular arrow
ky_KG: Эки тараптуу циркулдук жебе

[ctx: shape]
en: Double-ended horizontal Arrow
ky_KG: Экилик жебе, солго жана оңго

[ctx: shape]
en: Down Arrow
ky_KG: Ылдыйга жебе

[ctx: shape]
en: Explosion
ky_KG: Жардыруу

[ctx: shape]
en: Extract flowchart symbol
ky_KG: Блок-схема: чыгаруу

[ctx: shape]
en: Folded corner
ky_KG: Капталган бурч

[ctx: shape]
en: Four small squares that define a rectangular shape
ky_KG: Төртбурчтуу форманы белгилеген төрт кичинекей төрт бурчтук

[ctx: shape]
en: Funnel
ky_KG: Торнадо

[ctx: shape]
en: Gear with nine teeth
ky_KG: Тогуз тиши бар тогуздук

[ctx: shape]
en: Gear with six teeth
ky_KG: Алты тиши бар  алтылык

[ctx: shape]
en: Half of rectangular picture frame
ky_KG: Тикбурчтук сүрөт рамканын жарымы

[ctx: shape]
en: Heart
ky_KG: Жүрөкчө

[ctx: shape]
en: Heptagon
ky_KG: Жетибурчтук

[ctx: shape]
en: Hexagon
ky_KG: Алтыбурчтук

[ctx: shape]
en: Horizontal scroll
ky_KG: Горизанталдуу тизме

[ctx: shape]
en: Incomplete Pie with wedge missing
ky_KG: Бир тарабы кем болгон тегерекче (пирог)

[ctx: shape]
en: Internal storage flowchart symbol
ky_KG: Блок-схема: ички эс тутум

[ctx: shape]
en: Isosceles triangle
ky_KG: Тең капталдуу үч бурчтук

[ctx: shape]
en: Left Arrow
ky_KG: Сол жебе

[ctx: shape]
en: Left and up Arrows
ky_KG: Өйдө жана солго баггытталган жебе

[ctx: shape]
en: Left brace
ky_KG: Сол каша

[ctx: shape]
en: Left bracket
ky_KG: Сол тегерек каша

[ctx: shape]
en: Left right and up Arrows
ky_KG: Үч тараптуу жебе, солго,оңго,өйдөгө

[ctx: shape]
en: Lightning bolt
ky_KG: Чагылган

[ctx: shape]
en: Line Callout
ky_KG: Сызык чыгуусу 1

[ctx: shape]
en: Line inverse
ky_KG: Тескери сызык

[ctx: shape]
en: Magnetic disk flowchart symbol
ky_KG: Блок-схема: магнитикалык  диск

[ctx: shape]
en: Manual input flowchart symbol
ky_KG: Блок-схема: колдук киргизүү

[ctx: shape]
en: Manual operation flowchart symbol
ky_KG: Блок-схема: колдук башкаруу

[ctx: shape]
en: Math Addition symbol
ky_KG: Математикалык кошуу белгиси

[ctx: shape]
en: Math Division symbol
ky_KG: Математикалык бөлүү белгиси

[ctx: shape]
en: Math Equivalence symbol
ky_KG: Математикалык барабар белгиси

[ctx: shape]
en: Math Multiplication symbol
ky_KG: Математикалык көбөйтүү белгиси

[ctx: shape]
en: Math Non-equivalence symbol
ky_KG: Математикалык барабарсыздык белгиси

[ctx: shape]
en: Math Subtraction symbol
ky_KG: Математикалык кемитүү белгиси

[ctx: shape]
en: Merge flowchart symbol
ky_KG: Блок-схема: бириктирүү

[ctx: shape]
en: Moon
ky_KG: Ай

[ctx: shape]
en: Multi-document flowchart symbol
ky_KG: Блок-схема: бирнече документтер

[ctx: shape]
en: Notched RightArrow
ky_KG: Оң тарапка кесиши менен жебе

[ctx: shape]
en: Octagon
ky_KG: Сегиз бурчтук

[ctx: shape]
en: Off-page connector flowchart symbol
ky_KG: Блок-схема: бул баракчага шилтеме

[ctx: shape]
en: Offline storage flowchart symbol
ky_KG: Блок-схема: сактоо белгиси

[ctx: shape]
en: Oval
ky_KG: Чарчы

[ctx: shape]
en: Oval-shaped callout
ky_KG: Чарчы түрүндөгү чийим

[ctx: shape]
en: Parallelogram
ky_KG: Параллелограмм

[ctx: shape]
en: Pentagon
ky_KG: Бешбурчтук

[ctx: shape]
en: Plaque
ky_KG: Таблица

[ctx: shape]
en: Plaque Tabs
ky_KG: Таблицанын тараптары

[ctx: shape]
en: Predefined process flowchart symbol
ky_KG: Блок-схема: типтик процесс

[ctx: shape]
en: Preparation flowchart symbol
ky_KG: Блок-схема: даярдоо

[ctx: shape]
en: Process flowchart symbol
ky_KG: Блок-схема: процесс

[ctx: shape]
en: Punched tape flowchart symbol
ky_KG: Перфотасмалар

[ctx: shape]
en: Quarter Pie Wedge
ky_KG: Тегерекченин (пирог) төрттүк бөлүгү

[ctx: shape]
en: Rectangle
ky_KG: Тик бурчтук

[ctx: shape]
en: Rectangle with one rounded corner
ky_KG: Бир бурчу тоголок бурчтуу тик бурчтук

[ctx: shape]
en: Rectangle with one snipped corner
ky_KG: Бир бурчу ийилген тикбурчтук

[ctx: shape]
en: Rectangle with one snipped corner and one rounded corner
ky_KG: Бир капталды экиге бөлгөн бурчтары жана тегерек бурчу  менен болгон тикбурчтук

[ctx: shape]
en: Rectangle with two rounded corners diagonally-opposed
ky_KG: Эки бурчу тоголок бурчтуу, диаганалдуу тик бурчтук

[ctx: shape]
en: Rectangle with two snipped corners diagonally-opposed
ky_KG: Эки ийилген бурчу диаганалдуу- мандайда болгон   тикбурчтук

[ctx: shape]
en: Rectangle with two snipped corners that share a side
ky_KG: Бир капталды экиге бөлгөн бурчтары менен тикбурчтук

[ctx: shape]
en: Rectangle with two-rounded corners that share a side
ky_KG: Эки бурчу тоголок бурчтуу, тарапты бөлүшкөн  тик бурчтук

[ctx: shape]
en: Rectangular callout
ky_KG: Тик бурчтук/ эскертмеси

[ctx: shape]
en: Rectangular picture frame
ky_KG: Тикбурчтуу фоторамка

[ctx: shape]
en: Return
ky_KG: Кайтуу

[ctx: shape]
en: Ribbon banner
ky_KG: Тасма

[ctx: shape]
en: Ribbon with left and right arrows
ky_KG: Эки аягында тең жебеси бар тасма

[ctx: shape]
en: Right Arrow
ky_KG: Оң жебе

[ctx: shape]
en: Right Arrow with Stripes
ky_KG: Штрих болгон жебе оңго баггытталган

[ctx: shape]
en: Right brace
ky_KG: Оң каша

[ctx: shape]
en: Right bracket
ky_KG: Оң тегерек каша

[ctx: shape]
en: Right triangle
ky_KG: Оң үчбурчтук

[ctx: shape]
en: Rounded rectangle
ky_KG: Тоголоктолгон тик бурчтук

[ctx: shape]
en: Rounded rectangle-shaped callout
ky_KG: Тоголоктолгон тик бурчтук формадагы эскертмеси

[ctx: shape]
en: Sequential access storage flowchart symbol
ky_KG: Блок-схема: сериалык мүмкүндүгү болгон эс тутум

[ctx: shape]
en: Smiley face
ky_KG: Күлмүңдөгөн жүз

[ctx: shape]
en: Sort flowchart symbol
ky_KG: Блок-схема: сорттоо

[ctx: shape]
en: Stored data flowchart symbol
ky_KG: Блок-схема: сакталган документтер

[ctx: shape]
en: Summing junction flowchart symbol
ky_KG: Блок-схема: кошулган чийимдер

[ctx: shape]
en: Sun
ky_KG: Күн

[ctx: shape]
en: Terminator flowchart symbol
ky_KG: Блок-схема: аяктагандын белгиси

[ctx: shape]
en: Trapezoid
ky_KG: Трапеция

[ctx: shape]
en: Trapezoid with asymmetrical non-parallel sides
ky_KG: Ассиметрикалык параллелдик эмес тараптары болгон трапеция

[ctx: shape]
en: U-shaped Arrow
ky_KG: U- формасындагы жебе

[ctx: shape]
en: Up Arrow
ky_KG: Өйдөгө багытталган жебе

[ctx: shape]
en: Vertical scroll
ky_KG: Вертикалдуу тизме

[ctx: shape]
en: Water droplet
ky_KG: Суунун тамчысы

[ctx: shape]
en: Wave
ky_KG: Толкун

[ctx: shape]
en: four snipped corners
ky_KG: төрткө бөлүнгөн бурчтар

en: shift
ky_KG: шифт

[ctx: shuffle]
en: off
ky_KG: өчүк

[ctx: shuffle]
en: on
ky_KG: күйүк

en: single {action}
ky_KG: биржолку {action}

en: skips backward past a block of links
ky_KG: тексттен мурунку турган шилтемелердин тизмесине өтөт

en: skips forward past a block of links
ky_KG: шилтемелерден тизмесинен кийинки текстке өтөт

en: slanted dash dot
ky_KG: кошулган пунктир чекит

en: slice
ky_KG: үзүм

en: slider
ky_KG: слайдер

en: solid
ky_KG: катуу

en: sorted
ky_KG: сорттолгон

en: sorted asc
ky_KG: жогорулашы боюнча иреттелген

en: sorted ascending
ky_KG: жогорулоочу боюнча сорттолгон

en: sorted desc
ky_KG: азайышы боюнча иреттелген

en: sorted descending
ky_KG: кемүүсү боюнча сорттолгон

en: sound
ky_KG: үн

en: space
ky_KG: аралык

en: space with any dots
ky_KG: эч бир чекитсиз аралык

en: space with dot
ky_KG: чекит менен аралык

en: speak command keys off
ky_KG: командалык баскычтардын айтылуусу өчүк

en: speak command keys on
ky_KG: командалык баскычтардын айтылуусу күйгүзүлгөн

en: speak typed characters off
ky_KG: басылып жаткан символдордун окутулуусу өчүрүлгөн

en: speak typed characters on
ky_KG: басылып жаткан символдордун окутулуусу күйгүзүлгөн

en: speak typed words off
ky_KG: терилген сөздөрдүн айтылуусу өчүк

en: speak typed words on
ky_KG: терилген сөздөрдүн айтылуусу күйгүзүлгөн

en: speech viewer disabled
ky_KG: сүйлөөнүн көрсөткүчү жеткиликтүү эмес

en: speech viewer enabled
ky_KG: сүйлөөнүн көрсөткүчү жеткиликтүү

en: spelling and grammar: {text}
ky_KG: тамгалап окуу жана грамматика: {text}

en: spelling error
ky_KG: орфографиялык ката

en: spelling: {text}
ky_KG: тамгалап окуу: {text}

en: spin button
ky_KG: айлануубаскычы

en: splbtn
ky_KG: бөлүү баскычы

en: split button
ky_KG: бөлүүчү баскыч

en: split pane
ky_KG: бөлүнгөн аймак

en: spnbtn
ky_KG: айлантуу баскычы

en: status bar
ky_KG: статус бөлүгү

en: stbar
ky_KG: абал тилкеси

en: stop
ky_KG: стоп

en: strikethrough
ky_KG: сызылган

en: strong
ky_KG: күчтүү

en: style
ky_KG: стиль

en: style %s
ky_KG: стиль%s

en: style definition
ky_KG: стилдин аныктамасы

en: subMenu
ky_KG: ич-меню

en: subject: %s
ky_KG: тема: %s

en: submnu
ky_KG: ич-меню

en: subscript
ky_KG: индекс

en: superscript
ky_KG: жогорку индекс

[ctx: symbolLevel]
en: all
ky_KG: баардыгы

[ctx: symbolLevel]
en: character
ky_KG: белги,Символ

[ctx: symbolLevel]
en: most
ky_KG: көбүнчө

[ctx: symbolLevel]
en: none
ky_KG: эчнерсе

[ctx: symbolLevel]
en: some
ky_KG: кээбир

[ctx: symbolPreserve]
en: always
ky_KG: ар дайым

[ctx: symbolPreserve]
en: never
ky_KG: эч качан

[ctx: symbolPreserve]
en: only below symbol's level
ky_KG: пунктуациянын даражасы символдун даражасынан төмөн болгон учурда

[ctx: synth setting]
en: Inflection
ky_KG: Интонация

[ctx: synth setting]
en: Language
ky_KG: Тил

[ctx: synth setting]
en: Pitch
ky_KG: Бийиктиги

[ctx: synth setting]
en: Rate
ky_KG: Ылдамдык

[ctx: synth setting]
en: Variant
ky_KG: Вариант

[ctx: synth setting]
en: Voice
ky_KG: Үн

[ctx: synth setting]
en: Volume
ky_KG: Үн катуулугу

en: tab control
ky_KG: табулатура көзөмөлдөөсү

en: tabctl
ky_KG: табулатура менен башкаруу

en: table
ky_KG: таблица

en: table body
ky_KG: таблица

en: table footer
ky_KG: таблицанын кийинки түбүнө

en: table header
ky_KG: таблицанын аталышы

en: table property
ky_KG: таблица касиети

en: tbl
ky_KG: таблица

en: tear off menu
ky_KG: меню бөлүнүүсү

en: term
ky_KG: терминал

en: terminal
ky_KG: терминал

en: text
ky_KG: текст

en: text "%s" not found
ky_KG: текст "%s табылган жок

en: text frame
ky_KG: тексттик фрейм

en: text mode
ky_KG: текст режими

en: tgbtn
ky_KG: которуу баскычы

en: thick
ky_KG: калың

en: thick diagonal crosshatch
ky_KG: ичке диагоналдуу кайчылаш сызык

en: thin
ky_KG: ичке

en: thin diagonal crosshatch
ky_KG: ичке диаганалдуу кайчылаш

en: thin diagonal stripe
ky_KG: ичке диагоналдуу сызык

en: thin horizontal crosshatch
ky_KG: ичке горизонталдуу кайчылаш

en: thin horizontal stripe
ky_KG: ичке горизанталдуу сызык

en: thin reverse diagonal stripe
ky_KG: ичке тескери кайчылаш сызыктар

en: thin vertical stripe
ky_KG: ичке вертикалдуу сызык

en: thumb control
ky_KG: бармак аркылу башкаруу

en: title bar
ky_KG: аталыш

en: tlbar
ky_KG: курал тилкеси

en: tltip
ky_KG: курал учу

en: to focus
ky_KG: фокус алуу

en: to review
ky_KG: карап чыгуу

en: toggle button
ky_KG: которуу баскычы

en: tool bar
ky_KG: куралдар панели

en: tool tip
ky_KG: курал

en: top edge
ky_KG: жогорку жээк

[ctx: touch action]
en: flick down
ky_KG: ылдый барактоо

[ctx: touch action]
en: flick left
ky_KG: солго барактоо

[ctx: touch action]
en: flick right
ky_KG: оңго  барактоо

[ctx: touch action]
en: flick up
ky_KG: өйдө барактоо

[ctx: touch action]
en: hold
ky_KG: кармап туруу

[ctx: touch action]
en: hover
ky_KG: жылуу

[ctx: touch action]
en: hover down
ky_KG: ылдыйга жылуу

[ctx: touch action]
en: hover up
ky_KG: өйдөгө жылуу

[ctx: touch action]
en: tap
ky_KG: тийүү

[ctx: touch action]
en: tap and hold
ky_KG: тийүү жана кармап туруу

en: track change: {text}
ky_KG: тректи өзгөртүү:  {text}

en: tree view
ky_KG: дарак түрүндө

en: tree view button
ky_KG: дарак көрүү баскычы

en: tree view item
ky_KG: дарак түрүндөгү элемент

en: triggered
ky_KG: иштелген

en: tripple {action}
ky_KG: үч жолку {action}

en: tv
ky_KG: дарак түрүндө

en: tvbtn
ky_KG: дарак көрсөткүч баскычы

en: tvitem
ky_KG: дарак түрүндөгү нерсе

en: unavailable
ky_KG: жеткиликтүү эмес

en: underline
ky_KG: ылдыйкы сызык

en: underlined
ky_KG: асты чийилген

en: unknown
ky_KG: белгисиз

en: unknown %s
ky_KG: белгисиз %s

en: unknown input method
ky_KG: кирүүнүн белгисиз ыкмасы

en: unknown language
ky_KG: белгисиз тил

en: unlocked
ky_KG: ачылган

en: unread
ky_KG: окула элек

en: up arrow
ky_KG: көрсөткүч өйдөгө

en: up-right diagonal line
ky_KG: жогорку-оң диагоналдык сызыктар

en: value {valueAxisData}
ky_KG: баалуулук {valueAxisData}

en: vertical align bottom
ky_KG: алдыңкы чети боюнча вертикалдык теңдөө

en: vertical align distributed
ky_KG: вертикалдык теңдөө таратылган

en: vertical align justified
ky_KG: вертикалдык теңдөө такталган

en: vertical align middle
ky_KG: ортосу боюнча вертикалдык теңдөө

en: vertical align top
ky_KG: үстүңкү чети боюнча вертикалдык теңдөө

en: vertical borders except outside
ky_KG: вертикалдуу чек аралар сырттан тышкары

en: vertical stripe
ky_KG: вертикалдуу сызык

en: video
ky_KG: видео

en: view port
ky_KG: көрүү терезеси

en: visited
ky_KG: көрүлгөн

en: vlnk
ky_KG: каралган шилтеме

en: volume down
ky_KG: үнүн кичирейтүү

en: volume up
ky_KG: үнүн чоңойтуу

en: white space
ky_KG: ак түстөгү аралык

en: window
ky_KG: терезе

en: wnd
ky_KG: терезе

en: word
ky_KG: сөз

en: {backgroundColor} background
ky_KG: {backgroundColor}арткы фон

en: {bookPercentage}%, location {curLocation} of {maxLocation}
ky_KG: {bookPercentage}%, жайгашуу жери {curLocation} of {maxLocation}

en: {color1} to {color2}
ky_KG: {color1} ден {color2} ге

en: {color} on {backgroundColor}
ky_KG: {color} күйүк {backgroundColor}

en: {desc} left and right edges
ky_KG: {desc}оң жана сол чек ара

en: {desc} surrounding border
ky_KG: {desc} тегерегиндеги чек ара

en: {desc} top and bottom edges
ky_KG: {desc} жогорку жана төмөнкү чек ара

en: {desc} up-right and down-right diagonal lines
ky_KG: {desc} жогорку- өң жана алдынкы-оң диагоналдуу сызыктар

en: {modifier} released
ky_KG: {modifier}бошотулду

en: {seriesName} series {seriesIndex} of {seriesCount}
ky_KG: {seriesName} сериялар {seriesIndex} дын{seriesCount}

en: {seriesName} trendline type: {trendlineType}, name: {trendlineName}
ky_KG: {seriesName}  сызык түрү: {trendlineType}, аты-жөнү: {trendlineName}

en: {seriesName} trendline type: {trendlineType}, name: {trendlineName}, label: {trendlineLabel}
ky_KG: {seriesName} сызыгынын түрү: {trendlineType}, аты-жөнү:{trendlineName}, label: {trendlineLabel}

en: {size:g} point font
ky_KG: {size:g} арип пункту

en: {startTime} to {endTime}
ky_KG: {startTime}нан{endTime}

en: {start} through {end}
ky_KG: {start} боюнча {end}

en: {styleName} style, outline level {outlineLevel}
ky_KG: стиль {styleName}, структура даражасы {outlineLevel}

en: {symbol} as in {description}
ky_KG: {symbol} сыяктуу {description}
