nvda - en to my_MM translation catalogue (1965 entries)

en:  minus
my_MM: အနုတ်

en:  title: {axisTitle}
my_MM: ခေါင်းစဥ်: {axisTitle}

en: %d percent
my_MM: %d ရာခိုင်နှုန်း

en: %s application
my_MM: %s အသုံးချဆော့ဖ်ဝဲ

en: %s cursor
my_MM: %s အညွှန်းမြား

en: %s end
my_MM: %s ၏အဆုံး

en: %s highlighted
my_MM: %s ရာခိုင်နှုန်းအလင်းဖောက်ပြသထားသည်

en: %s keyboard
my_MM: %s ကီးဘုတ်

en: %s mode
my_MM: %s နည်းလမ်းပုံစံ

en: %s selected
my_MM: %s ကိုရွေးချယ်ထားသည်

en: %s selected instead
my_MM: %s ကိုအစားရွေးချယ်ထားသည်

en: %s unselected
my_MM: %s ကိုရွေးချယ်ခြင်းမှဖြုတ်ထားသည်

en: &About add-on...
my_MM: ထပ်ပေါင်းစွမ်းရည်အကြောင်း

en: &Add
my_MM: ပေါင်းထည့်ရန်

en: &Alignment
my_MM: ညှိယူထားမှု

en: &Annotations
my_MM: တွဲဖက်မှတ်ချက်

en: &Anywhere
my_MM: မည်သည့်နေရာမဆို

en: &Beep for capitals
my_MM: စာလုံးကြီးအတွက်တီအချက်ပေးသံပေးရန်

en: &Brightness controls audio coordinates volume
my_MM: တောက်ပမှုအထိန်း အော်ဒီယို ကိုသြဒိနိတ် အသံအတိုးအကျယ်

en: &Buttons
my_MM: ခလုတ်

en: &Categories:
my_MM: အမျိုးအမည်ခွဲခြားမှု:

en: &Charts
my_MM: ပုံပြစာရင်းကားချပ်များ

en: &Check for update...
my_MM: နောက်ဆုံးရအဆင့်မြှင့်တင်မှုအတွက်စစ်ဆေးရန်

en: &Clickable
my_MM: ကလစ်နှိပ်နိုင်သော

en: &Close
my_MM: ပိတ်ရန်

en: &Colors
my_MM: အရောင်များ

en: &Comment
my_MM: မှတ်ချက်

en: &Configuration profiles...
my_MM: စီစဉ်ချထားပုံစနစ်ကောက်ကြောင်း

en: &Continue
my_MM: ဆက်လက်လုပ်ဆောင်ရန်

en: &Continue running
my_MM: ဆက်၍လည်ပတ်စေရန်

en: &Default dictionary...
my_MM: ပုံသေအဘိဓာန်

en: &Delete
my_MM: ဖျက်ရန်

en: &Dictionary entries
my_MM: အဘိဓာန်အသွင်း

en: &Donate
my_MM: လှူဒါန်းရန်

en: &Done
my_MM: ပြီးစီး

en: &Download update
my_MM: နောက်ဆုံးရအဆင့်မြှင့်တင်မှုဒေါင်းလုဒ်ချရန်

en: &Edit
my_MM: တည်းဖြတ်ရန်

en: &Editor revisions
my_MM: အယ်ဒီတာပြန်လည်ဆန်းစစ်မှု

en: &Errors
my_MM: &အမှားများ

en: &Font name
my_MM: စာလုံးဖောင့်အမည်

en: &Form fields
my_MM: ဖောင်ပုံစံ၏ဘောင်ကွက်များ

en: &Headings
my_MM: ခေါင်းစဉ်

en: &Help
my_MM: အကူအညီ

en: &Inflection
my_MM: အသံအနိမ့်အမြင့်ပြောင်းလဲခြင်း

en: &Input table:
my_MM: အဝင်ဇယား

en: &Install NVDA on this computer
my_MM: ဤကွန်ပျူတာအပေါ်တွင် NVDA ကို ထည့်သွင်းတပ်ဆင်ပါ

en: &Install NVDA...
my_MM: NVDA ထည့်သွင်းတပ်ဆင်ရန်

en: &Keep existing desktop shortcut
my_MM: ရှိရင်းစွဲအလုပ်စားပွဲပြင်ဖြတ်လမ်းနည်းများထိန်းသိမ်းထားရန်

en: &Keyboard layout:
my_MM: ကီးဘုတ်ခလုတ်နေရာချထားပုံ

en: &Language
my_MM: ဘာသာစကား

en: &Level
my_MM: အဆင့်

en: &Line spacing
my_MM: စာကြောင်းအစိတ်အကျဲ

en: &Lists
my_MM: စာရင်းများ

en: &Maximum number of characters on one line
my_MM: စာကြောင်းတစ်ကြောင်းတွင်အမြင့်ဆုံးအက္ခရာအရေအတွက်

en: &Move to
my_MM: သို့ရွှေ့ပါ

en: &New
my_MM: အသစ်

en: &Not now
my_MM: ယခုမဟုတ်သေး

en: &Number of lines per page
my_MM: စာမျက်နှာတစ်မျက်နှာတွင်ပါသောစာကြောင်းအရေအတွက်

en: &Output table:
my_MM: အထွက်ဇယား

en: &Pages
my_MM: 	
    စာမျက်နှာများ

en: &Paragraph indentation
my_MM: စာပိုဒ်အစအတွင်းဝင်မှု

en: &Pattern
my_MM: အဆင်ပုံစံများ

en: &Pitch
my_MM: အသံအနိမ့်အမြင့်

en: &Play audio coordinates when mouse moves
my_MM: မောက်စ်ရွှေ့သည့်အခါ အော်ဒီယို ကိုသြဒိနိတ်အသံဖွင့်ရန်

en: &Play sounds when starting or exiting NVDA
my_MM: NVDA စတင်နေစဉ် သို့မဟုတ် ထွက်နေစဉ်အသံဖွင့်ထားရန်

en: &Port:
my_MM: ဆက်သွယ်ရာပေါ့တ်

en: &Postpone update
my_MM: &Update ခေတ္တရပ်ထားရန်

en: &Preferences
my_MM: စိတ်ကြိုက်

en: &Proceed with installation (not recommended)
my_MM: ထည့်သွင်းတပ်ဆင်မှုကိုရှေ့ဆက်ရန်(ထေယက်ခံမှုမပြုပါ)

en: &Punctuation/symbol pronunciation...
my_MM: ပုဒ်ဖြတ်ပုဒ်ရပ်/သင်္ကေတ အသံထွက်

en: &Rate
my_MM: နှုန်း

en: &Remove
my_MM: ဖယ်ရှားရန်

en: &Rename
my_MM: အမည်ပြန်ပြောင်းရန်

en: &Replacement
my_MM: အစားထိုး

en: &Revert to saved configuration
my_MM: သိမ်းဆည်းထားသည့်စီစဉ်ချထားပုံစနစ်သို့ပြန်သွားရန်

en: &Save configuration
my_MM: စီစဉ်ချထားပုံစနစ်ကိုသိမ်းဆည်းရန်

en: &Send actual symbol to synthesizer
my_MM: အမှန်တကယ်သင်္ကေတကို ဆင်သဆိုက်ဇာသို့ ပို့ဆောင်ရန်

en: &Settings...
my_MM: &Settings... များ

en: &Sheets
my_MM: စာရင်းဇယားစာရွက်လွှာ

en: &Show Speech Viewer on Startup
my_MM: စတင်သည့်အချိန်တွင် စကားပြောခြုံငုံကြည့်ရှုရာကိုပြသရန်

en: &Show cursor
my_MM: အညွှန်းမြားပြရန်

en: &Show this dialog when NVDA starts
my_MM: &NVDA စတင်သည့်အခါဤဒိုင်ယာလော့ဂ်အားပြပါ။

en: &Start the new portable copy after creation
my_MM: &ဖန်တီးပြီးသောအခါ ပုံတူအသစ်တစ်ခုအားစတင်ရန်

en: &Symbols
my_MM: သင်္ကေတများ

en: &Synthesizer:
my_MM: ဆင်သဆိုက်ဇာ

en: &Tables
my_MM: ဇယားများ

en: &Temporary dictionary...
my_MM: ယာယီအဘိဓာန်

en: &Touch typing mode
my_MM: &Touch typing အနေထား

en: &Trap all non-command gestures from reaching the document
my_MM: အမိန့်ပေးခြင်းမဟုတ်သောအမူအရာများအားလုံးမှတ်တမ်းဖိုင်ဆီရောက်ရှိခြင်းမှ
    ကာကွယ်ရင်းဖမ်းထိန်းထားရန်

en: &Triggers...
my_MM: ခလုတ်ဖြုတ်ပေးရန်

en: &Type
my_MM: အမျိုးအစား

en: &Use CapsLock as an NVDA modifier key
my_MM: &စာလုံးအကြီးခလုတ်ကို NVDA အပြောင်းခလုတ်အဖြစ်သုံးရန်

en: &User Guide
my_MM: အသုံးပြုသူလမ်းညွှန်

en: &Voice
my_MM: စကားသံ

en: &Voice dictionary...
my_MM: အသံအဘိဓာန်

en: (normal configuration)
my_MM: (ပုံမှန်စီစဉ်ချထားပုံစနစ်)

en: ...
my_MM: …

en: 1.5 line spacing
my_MM: လိုင်းအစိတ်အကျဲတန်ဖိုး ၁.၅ ဆ

en: 100 percent Stacked Area
my_MM: ၁၀၀ ရာခိုင်နှုန်းထပ်ဆင့်ဧရိယာ

en: 100 percent Stacked Bar
my_MM: ၁၀၀ ရာခိုင်နှုန်းထပ်ဆင့်ဘားချပ်

en: 100 percent Stacked Column
my_MM: ၁၀ ရာခိုင်နှုန်းထပ်ဆင့်အတိုင်

en: 100 percent Stacked Cone Bar
my_MM: ၁၀၀ ရာခိုင်နှုန်းကတော့ချွန်ဘား

en: 100 percent Stacked Cone Column
my_MM: ၁၀၀ ရာခိုင်နှုန်းကတော့ချွန်အတိုင်

en: 100 percent Stacked Cylinder Bar
my_MM: ၁၀၀ ရာခိုင်နှုန်းထပ်ဆင့်ဆလင်ဒါဘားချပ်

en: 100 percent Stacked Cylinder Column
my_MM: ၁၀၀ ရာခိုင်နှုန်းထပ်ဆင့်ဆလင်ဒါအတိုင်

en: 100 percent Stacked Line
my_MM: ၁၀၀ ရာခိုင်နှုန်း ထပ်ဆင့်မျဉ်းလိုင်း

en: 100 percent Stacked Line with Markers
my_MM: ၁၀၀ ရာခိုင်နှုန်း အမှတ်အသားပါ ထပ်ဆင့်မျဉ်းလိုင်း

en: 100 percent Stacked Pyramid Bar
my_MM: ၁၀၀ ရာခိုင်နှုန်းထပ်ဆင့်ပိရမစ်ဘားချပ်

en: 100 percent Stacked Pyramid Column
my_MM: ၁၀၀ ရာခိုင်နှုန်းထပ်ဆင့်ပိရမစ်အတိုင်

en: 12.5% gray
my_MM: ၁၂.၅ ရာခိုင်နှုန်းမီးခိုး

en: 25% gray
my_MM: ၂၅ ရာခိုင်နှုန်းမီးခိုး

en: 3D 100 percent Stacked Bar
my_MM: သုံးဖက်တိုင်း ၁၀၀ ရာခိုင်နှုန်းထပ်ဆင့်ဘား

en: 3D 100 percent Stacked Column
my_MM: သုံးဖက်တိုင်း ၁၀၀ ရာခိုင်နှုန်းထပ်ဆင့်အတိုင်

en: 3D Area
my_MM: သုံးဖက်တိုင်းဧရိယာ

en: 3D Clustered Bar
my_MM: သုံးဖက်တိုင်းအစုလိုက်ဘားချပ်

en: 3D Clustered Column
my_MM: သုံးဖက်တိုင်းအစုလိုက်အတိုင်

en: 3D Column
my_MM: သုံးဖက်တိုင်းအတိုင်

en: 3D Cone Column
my_MM: သုံးဖက်တိုင်းကတော့ချွန်အတိုင်

en: 3D Cylinder Column
my_MM: သုံးဖက်တိုင်းဆလင်ဒါအတိုင်

en: 3D Line
my_MM: သုံးဖက်တိုင်း လိုင်း

en: 3D Pie
my_MM: သုံးဖက်တိုင်း စက်ဝိုင်းပြဇယား

en: 3D Pyramid Column
my_MM: သုံးဖက်တိုင်းပိရမစ်အတိုင်

en: 3D Stacked Area
my_MM: သုံးဖက်တိုင်းထပ်ဆင့်ဧရိယာ

en: 3D Stacked Bar
my_MM: သုံးဖက်တိုင်းထပ်ဆင့်ဘားချပ်

en: 3D Stacked Column
my_MM: သုံးဖက်တိုင်းထပ်ဆင့်အတိုင်

en: 3D Surface
my_MM: သုံးဖက်တိုင်းမျက်နှာပြင်

en: 3D Surface (wireframe)
my_MM: သုံးဖက်တိုင်းမျက်နှာပြင် (ဝါယာဖရိမ်)

en: 50% gray
my_MM: ၅၀ ရာခိုင်နှုန်းမီးခိုး

en: 6.25% gray
my_MM: ၆.၂၅ ရာခိုင်နှုန်းမီးခိုး

en: 75% gray
my_MM: ၇၅ ရာခိုင်နှုန်းမီးခိုး

en: A dialog where you can set default dictionary by adding dictionary entries to the list
my_MM: အဘိဓာန်သို့ရေးသွင်းချက်များကိုစာရင်းသို့ပေါင်းထည့်ခြင်းအားဖြင့်ပုံသေအဘိဓာန်သတ်မှတ်နိုင်သည့်စကားပြောကွက်

en: A dialog where you can set temporary dictionary by adding dictionary entries to the edit box
my_MM: အဘိဓာန်သို့ရေးသွင်းချက်များကိုတည်းဖြတ်ကွက်သို့ပေါင်းထည့်ခြင်းအားဖြင့်ယာယီအဘိဓာန်သတ်မှတ်ပေးနိုင်သောစကားပြောကွက်

en: A dialog where you can set voice-specific dictionary by adding dictionary entries to the list
my_MM: အဘိဓာန်သို့ရေးသွင်းချက်များကိုစာရင်းသို့ပေါင်းထည့်ခြင်းအားဖြင့်စကားသံသီးသန့်အဘိဓာတ်သတ်မှတ်နိုင်သည့်စကားပြောကွက်

en: A free and open source screen reader for Microsoft Windows
my_MM: မိုက်ကရိုဆော့ဖ်ဝင်းဒိုးအတွက်အခမဲ့ရပြီးတည်ဆောက်ပုံနည်းလမ်း ရင်းမြစ်ဖွင့်ပေးထားသော ဖန်သားပြင်မြင်ကွင်းဖတ်ရှုပေးရာဆော့ဖ်ဝဲ

en: A pattern is required.
my_MM: အဆင်ပုံစံတစ်ခုလိုအပ်သည်

en: A previous copy of NVDA has been found on your system. This copy will be updated.
my_MM: သင်၏စနစ်တွင် NVDA ၏ယခင်ကော်ပီကိုတွေ့ရှိရသည်။ ဤကော်ပီကို
    နောက်ဆုံးရအဆင့်မြှင့်တင်မှုပြုလုပ်မည်

en: A version of this add-on is already installed. Would you like to update {summary} version {curVersion} to version {newVersion}?
my_MM: ထပ်ပေါင်းစွမ်းရည်တစ်ခုအားထည့်သွင်းပြီးဖြစ်ပါသည်။ {summary} version {curVersion} မှ version {newVersion} သို့အဆင့်မြင့်တင်လိုပါသလား။

en: About NVDA
my_MM: NVDA အကြောင်း

en: Activate
my_MM: အသက်သွင်းနှိုးဆွရန်

en: Activates the NVDA Python Console, primarily useful for development
my_MM: NVDA Python Console ကိုအသက်ဝင်စေရန်။အဓိကအားဖြင့်ဆော့ဖ်ဝဲဖော်ထုတ်ရေးသားရေးအတွက်အသုံးဝင်သည်

en: Activates the current object in the document
my_MM: မှတ်တမ်းဖိုင်အတွင်းလက်ရှိဝတ္ထုကိုအသက်ဝင်ပါစေ

en: Activates the text at the cursor if possible
my_MM: cursor မှစာအားဖြစ်နိုင်လျှင် activate လုပ်ပါ

en: Add Dictionary Entry
my_MM: အဘိဓာန်ထည့်သွင်းမှုပေါင်းထည့်ရန်

en: Add Symbol
my_MM: သင်္ကေတပေါင်းထည့်ရန်

en: Add-on Installation
my_MM: ထပ်ပေါင်းစွမ်းရည်ထည့်သွင်းတပ်ဆင်ခြင်း

en: Add-ons were detected in your user settings directory. Copying these to the system profile could be a security risk. Do you still wish to copy your settings?
my_MM: သင်၏အသုံးပြုသူချိန်ညှိမှုများလိပ်စာလမ်းညွှန်တွင်ထပ်ပေါင်းစွမ်းရည်များစမ်းသပ်တွေ့ရှိရသည်။
    ၎င်းတိုပကိုစနစ်ကောက်ကြောင်းသိုမိတ္တူကူးခြင်းသည်လုံခြုံရေးအန္တရာယ်ဖြစ်နိုင်သည်။
    သင်၏ချိန်ညှိမှုများကိုမိတ္တူကူးယူလိုဆဲပဲလား

en: All add-ons are now disabled. They will be re-enabled on the next restart unless you choose to disable them again.
my_MM: ထပ်ပေါင်းစွမ်းရည်အားလုံးကိုယခုပိတ်ထားသည်။ ၎င်းတို့ကိုမသုံးနိုင်ရန်ထပ်မံ၍
    ရွေးချယ်မထားပါကပြန်လည်စတင်သည့်အခါ ပြန်လည်သုံးစွဲနိုင်စေလိမ့်မည်

en: All dots
my_MM: အစက်အပြည့်

en: Allow skim &reading in Say All
my_MM: အားလုံးကိုပြောရန်အထဲတွင် အပေါ်ယံလျှပ်ကြည့်၍ဖတ်ရှုခြင်းကိုခွင့်ပြုရန်

en: Alpha numeric input
my_MM: အက္ခရာဂဏန်းအသွင်း

en: Already in a content recognition result
my_MM: ပုံရိပ်ရလဒ်တွင်ပါဝင်ပြီးဖြစ်သောအကြောင်းအရာ

en: Already set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of column headers
my_MM: အတန်း{rowNumber} အတိုင် {columnNumber}  ကိုအတိုင်ခေါင်းစီး၏အစအဖြစ်သတ်မှတ်ပြီး

en: Already set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of row headers
my_MM: အတန်း{rowNumber} အတိုင် {columnNumber}  ကိုအတန်းခေါင်းစီး၏အစအဖြစ်သတ်မှတ်ပြီး

en: Already set {address} as start of column headers
my_MM: {address} ကို အတိုင်ခေါင်းစီး၏အစအဖြစ်သတ်မှတ်ထားပြီး

en: Already set {address} as start of row headers
my_MM: {address} ကိုအတန်းခေါင်းစီးအစအဖြစ်သတ်မှတ်ပြီး

en: Always duck
my_MM: အမြဲတမ်းအသံအတိုးအကျယ်ချိန်ညှိပါ

en: Always fill display
my_MM: အမြဲဖြည့်စွက်ဖေါ်ပြချက်

en: Always include short character &description when announcing candidates
my_MM: အသင့်ရွေးယူစရာကြေညာသည့်အခါ စာလုံးတိုရှင်းလင်းဖော်ပြမှုအမြဲပါရှိစေရန်

en: Announce &selected candidate
my_MM: ဖျက်လိုက်သည့်အသင့်ရွေးစရာစာလုံးတွဲကိုကြေညာရန်

en: Answer to:
my_MM: သို့ဖြေဆိုရန် :

en: Appointment {subject}, {time}
my_MM: ချိန်းဆိုမှု {subject} အကြောင်း၊ {time}

en: Arabic grade 1
my_MM: အာရဗီ ဂရိတ် ၁

en: Area
my_MM: ဧရိယာ

en: Assamese grade 1
my_MM: အာသန် ဂရိတ် ၁

en: At least one key must be used as the NVDA key.
my_MM: အနည်းဆုံးခလုတ်တစ်ခုကို NVDA ခလုတ်အဖြစ်သုံးရမည်

en: Attachments
my_MM: ပူးတွဲပို့ဆောင်မှု

en: Audio ducking not supported
my_MM: အော်ဒီယို အတိုးအကျယ်ထိန်းညှိမှုအထောက်အပံ့မရှိ

en: Audio indication of focus and browse modes
my_MM: စနစ်အသက်ဝင်မှုနှင့် လှည့်လည်သွားလာသည့်နည်းလမ်းပုံစံကို အော်ဒီယိုဖြင့်ညွှန်းဆိုမှု

en: Automatic
my_MM: အလိုအလျောက်

en: Automatic &Say All on page load
my_MM: စာမျက်နှာခေါ်တင်စဉ်တွင် အလိုအလျောက်အားလုံးကိုပြောရန်

en: Automatic dialect switching (when supported)
my_MM: အလိုအလျောက်ဒေသယိစကားပြောင်းလဲခြင်း(အထောက်အပံ့ပေးပါက)

en: Automatic focus mode for caret movement
my_MM: ကရက်ရွှေ့လျားမှုအတွက် အလိုအလျောက်စနစ်အသက်ဝင်မှုနည်းလမ်း

en: Automatic focus mode for focus changes
my_MM: စနစ်အသက်ဝင်ရာပြောင်းလဲမှုများအတွက်အလိုအလျောက်စနစ်အသက်ဝင်မှုနည်းလမ်း

en: Automatic language switching (when supported)
my_MM: အလိုအလျောက်ဘာသာစကားပြောင်းလဲခြင်း(အထောက်အပံ့ပေးပါက)

en: Automatically check for &updates to NVDA
my_MM: NVDA သို့နောက်ဆုံးရအဆင့်မြှင်တင်မှုကိုအလိုအလျောက်စစ်ရန်

en: Automatically report all available &candidates
my_MM: ရနိုင်သောအသင့်ရွေးစရာစာလုံးတွဲအားလုံးကိုအလိုအလျောက်အကြောင်းပြန်ရန်

en: Avoid splitting &words when possible
my_MM: ဖြစ်နိုင်သည့်အခါ စကားလုံးများခွဲခြားခြင်းရှောင်ရှားရန်

en: BCC:
my_MM: ဘီစီစီ :

en: Bar of Pie
my_MM: စက်ဝိုင်းပြဇယား၏ဘားချပ်

en: Baseline
my_MM: စာကြောင်းအခြေပြုမျဉ်း

en: Baum/HumanWare/APH/Orbit braille displays
my_MM: Baum/HumanWare/APH/Orbit ဘရေးပုံဖော်မျက်နှာပြင်

en: Beep
my_MM: တီခနဲအချက်ပေးသံ

en: Beep and speak progress bar updates
my_MM: ပြီးမြောက်မှုအခြေပြဘားတန်းနောက်ဆုံးပြောင်းလဲမှုကိုအချက်ပေးပြီးစကားပြောမည်

en: Beep for progress bar updates
my_MM: ပြီးမြောက်မှုအခြေပြဘားတန်းနောက်ဆုံးပြောင်းလဲမှုကိုအချက်ပေးသံပြုမည်

en: Begins interaction with math content
my_MM: သင်္ချာအကြောင်းအရာများနှင့်တုံ့ပြန်ဆက်သွယ်မှုစတင်

en: Bengali grade 1
my_MM: ဘင်္ဂါလီ ဂရိတ် ၁

en: Bitmap placeholder
my_MM: ဘစ်မက်ပ်ရုပ်ပုံဖိုင်အတွက်လျာထားသည့်နေရာ

en: Blink cursor
my_MM: အညွှန်းမြားမှိတ်မှိတ်တုပ်တုပ်လုပ်ရန်

en: Block &quotes
my_MM: ကောက်နုတ်ချက်အုပ်စု

en: Bold off
my_MM: စာလုံးမည်းပိတ်ထား

en: Bold on
my_MM: စာလုံးမည်းဖွင့်ထား

en: Both Colors and Styles
my_MM: အရောင်များနှင့် စတိုင်များ

en: Bottom
my_MM: အောက်ခြေ

en: Braille
my_MM: ဘရေး

en: Braille &display:
my_MM: ဘရေးပုံဖော်မျက်နှာပြင်

en: Braille Display Error
my_MM: ဘရေးပုံဖော်ပြသမှုအမှား

en: Braille cursor %s
my_MM: ဘရေးအညွှန်းမြား %s

en: Braille cursor is turned off
my_MM: ဘရေးအညွှန်းမြားပိတ်ထားပြီး

en: Braille cursor off
my_MM: ဘရေးအညွှန်းမြားပိတ်ထားသည်

en: Braille cursor on
my_MM: ဘရေးအညွှန်းမြားဖွင့်ထားသည်

en: Braille focus context presentation: %s
my_MM: စကားစပ်ဖေါ်ပြချက်အား ဘရေးလ်မှ focus ယူမည် %s

en: Braille tethered %s
my_MM: တွဲထားသော braille ရာခိုင်နူန်း %s

en: Browse Mode
my_MM: လှည့်လည်ကြည့်ရှုသည့်နည်းလမ်းပုံစံ

en: Browse mode
my_MM: ရှာဖွေသွားလာကြည့်ရှုနည်းလမ်းပုံစံ

en: Browse...
my_MM: လှည့်လည်သွားလာရန်

en: Bubble
my_MM: ပူဖောင်း

en: Bubble with 3D effects
my_MM: သုံးဖက်တိုင်းအမြင်ပုံဖော်မှုဖြင့်ပူဖောင်း

en: Bulgarian 8 dot computer braille
my_MM: ဘူဂေးရီးယား အစက် ၈ စက် ဘရေး

en: C&ontributors
my_MM: ကူညီဖြည့်ဆည်းပေးသူများ

en: CC:
my_MM: စီစီ :

en: Can't select text, press twice to copy
my_MM: စာသားကိုမရွေးနိုင်ပါ။မိတ္တူကူးရန်နှစ်ချက်နှိပ်ပါ

en: Cancel
my_MM: ပယ်ဖျက်ရန်

en: Candidate
my_MM: အရှေ့အာရှအက္ခရာများအတွက်ဖြစ်နိုင်ဖွယ်ရွေးစရာ

en: Cannot find row {rowNumber} column {columnNumber}  in column headers
my_MM: အတန်း{rowNumber} အတိုင် {columnNumber}  ကိုအတိုင်ခေါင်းစီးတွင်ရှာမတွေ့ပါ

en: Cannot find row {rowNumber} column {columnNumber}  in row headers
my_MM: အတန်း{rowNumber} အတိုင် {columnNumber}  ကိုအတန်းခေါင်းစီးတွင်ရှာမတွေ့ပါ

en: Cannot find {address}    in column headers
my_MM: {address} ကိုအတိုင်ခေါင်းစီးအဖြစ်ရှာမတွေ့ပါ

en: Cannot find {address}    in row headers
my_MM: အတန်းခေါင်းစီးတွင် {address} ကိုရှာမတွေ့ပါ

en: Cannot install NVDA add-on from {path}.
    You must be running NVDA to be able to install add-ons.
my_MM: {path} မှ NVDA ထပ်ပေါင်းစွမ်းရည်ကို ထည့်သွင်းတပ်ဆင်ခြင်းမပြုနိုင်ပါ။
    NVDA မှ ထပ်ပေါင်းစွမ်းရည်များ ထည့်သွင်းတပ်ဆင်နိုင်ရန် NVDA ကိုဖွင့်ထားရမည်

en: Capital pitch change percentage
my_MM: စာလုံးကြီးအသံအနိမ့်အမြင့်ပြောင်းလဲမှုရာခိုင်နှုန်း

en: Case &sensitive
my_MM: စာလုံးအကြီးအသေးခွဲခြားမှုရှိသည်

en: Cell c&oordinates
my_MM: ဆဲလ်ကိုသြဒိနိတ်

en: Center Title placeholder
my_MM: အလယ်ခေါင်းစဉ်အတွက်လျာထားသည့်နေရာ

en: Central Kurdish grade 1
my_MM: ကာဒစ်အလည်ပိုင်း ဂရိတ် ၁

en: Change selected symbol
my_MM: ရွေးထားသောသင်္ကေတကိုပြောင်းလဲရန်

en: Changes were made to add-ons. You must restart NVDA for these changes to take effect. Would you like to restart now?
my_MM: ထပ်ပေါင်းစွမ်းရည်သို့အပြောင်းအလဲများပြုလုပ်ထားသည်။
    ဤပြောင်းလဲမှုများသက်ရောက်မှုရှိစေရန် NVDA ကိုပြန်စရမည်။
    ယခုပြန်စလိုပါသလား

en: Chart Elements
my_MM: ဇယား Elements

en: Chart area, height: {chartAreaHeight}, width: {chartAreaWidth}, top: {chartAreaTop}, left: {chartAreaLeft}
my_MM: ပုံပြစာရင်းကားချပ် ဧရိယာ ၊ အမြင့် : {chartAreaHeight} ၊ အကျယ် :{chartAreaWidth} ၊ အပေါ်ထိပ် : {chartAreaTop} ၊ ဘယ်ဘက် {chartAreaLeft}

en: Chart placeholder
my_MM: ပုံပြစာရင်းကားချပ်အတွက်လျာထားသည့်နေရာ

en: Chart title: {chartTitle}
my_MM: ပုံပြစာရင်းကားချပ်အမည် : {chartTitle}

en: Chart title: {chartTitle}, type: {chartType}
my_MM: ပုံပြစာရင်းကားချပ် အမည် :{chartTitle} ၊အမျိုးအစား :{chartType}

en: Checking for Update
my_MM: နောက်ဆုံးရအဆင့်မြှင့်တင်မှု စစ်ဆေးခြင်း

en: Checking for update
my_MM: နောက်ဆုံးရအဆင့်မြှင့်တင်မှု စစ်ဆေးနေသည်

en: Chinese (Hong Kong, Cantonese)
my_MM: တရုတ်(ဟောင်ကောင်၊ကွမ်တုန်)

en: Chinese (Taiwan, Mandarin)
my_MM: တရုတ်(ထိုင်ဝမ်၊မန်ဒရင်း)

en: Clicks the left mouse button once at the current mouse position
my_MM: လက်ရှိမောက်စ်တည်နေရာတွင်ဘယ်ဘက်မောက်စ်ခလုတ်ကိုကလစ်နှိပ်ရန်

en: Clicks the right mouse button once at the current mouse position
my_MM: လက်ရှိမောက်စ်တည်နေရာတွင်ညာဘက်မောက်စ်ခလုတ်ကိုကလစ်နှိပ်ရန်

en: Clustered Bar
my_MM: အစုလိုက်ဘားချပ်

en: Clustered Column
my_MM: အစုလိုက်အတိုင်

en: Clustered Cone Bar
my_MM: အစုလိုက်ကတော့ချွန်ဘား

en: Clustered Cone Column
my_MM: အစုလိုက်ကတော့ချွန်အတိုင်

en: Clustered Cylinder Bar
my_MM: အစုလိုက်ဆလင်ဒါဘားချပ်

en: Clustered Pyramid Bar
my_MM: အစုလိုက်ပြပိရမစ်ဘားချပ်

en: Clustered Pyramid Column
my_MM: အစုလိုက်ပိရမစ်အတိုင်

en: Commands &Quick Reference
my_MM: အမိန့်များနှင့်ကိုးကားရန်

en: Commands Quick Reference
my_MM: အမိန့်များသို့အိတ်ဆောင်ရည်ညွှန်းချက်

en: Comment
my_MM: မှတ်ချက်

en: Comment: {comment} by {author} on {date}
my_MM: Comment: {comment} အားဖြင့် {author} တွင် {date}

en: Comments
my_MM: မှတ်ချက်များ

en: Composition
my_MM: အရှေ့အာရှအက္ခရာများဖွဲ့စည်းမှု

en: Configuration
my_MM: စီစဉ်ချထားပုံစနစ်

en: Configuration File Error
my_MM: စီစဉ်ချထားပုံစနစ်ဖိုင်အမှား

en: Configuration Profiles
my_MM: စီစဉ်ချထားပုံစနစ် ကောက်ကြောင်းဖိုင်

en: Configuration applied
my_MM: 	
    စီစဉ်ချထားပုံစနစ်ကို သုံးစွဲထားသည်

en: Configuration restored to factory defaults
my_MM: စီစဉ်ချထားပုံစနစ်ကိုစက်ရုံထုတ်ပုံသပုံစံသို့ပြန်လည်ပြောင်းလဲထားသည်

en: Configuration saved
my_MM: စီစဉ်ချထားပုံစနစ်ကိုသိမ်းဆည်းပြီး

en: Confirm Deletion
my_MM: ပယ်ဖျက်မှုကိုအတည်ပြုရန်

en: Connecting
my_MM: ဆက်သွယ်နေသည်

en: Content is not visible
my_MM: ၎င်းအကြောင်းအရာအား မတွေ့နိုင်ပါ

en: Copy &portable configuration to current user account
my_MM: သယ်ယူသွားနိုင်သော စီစဉ်ချထားပုံစနစ်ကို လက်ရှိ  user account သို့
    ကော်ပီကူးရန်

en: Copy current &user configuration
my_MM: လက်ရှိအသုံးပြုသူစီစဉ်ချထားပုံစနစ်ကိုမိတ္တူကူးရန်

en: Copying Settings
my_MM: ချိန်ညှိမှုများကိုမိတ္တူကူးခြင်း

en: Copyright (C) {years} NVDA Contributors
my_MM: မူပိုင်ခွင့် {years} NVDA ပါဝင်ဖြည့်ဆည်းပေးသူများ

en: Corners
my_MM: ထောင့်ချိုးများ

en: Could not load the %s synthesizer.
my_MM: %s ဆင်သဆိုက်ဇာကိုခေါ်တင်နိုင်ခြင်းမရှိပါ

en: Could not save configuration - probably read only file system
my_MM: စီစဉ်ချထားပုံစနစ်ကိုမသိမ်းဆည်းနိုင်ပါ - ဖတ်ရုံသက်သက်ဖိုင်စနစ်ဖြစ်နိုင်သည်

en: Create &desktop icon and shortcut key (control+alt+n)
my_MM: အလုပ်စားပွဲပြင် အိုင်ကွန်း နှင့် ဖြတ်လမ်းခလုတ် (control + alt + n)
    ကိုဖန်တီးရန်

en: Create &portable copy
my_MM: သယ်သွားနိုင်သောကော်ပီကိုဖန်တီးရန်

en: Create Portable NVDA
my_MM: သယ်သွားနိုင်သော NVDA ကို ဖန်တီးရန်

en: Creating Portable Copy
my_MM: သယ်သွားနိုင်သောကော်ပီဖန်တီးနေသည်

en: Croatian 8 dot computer braille
my_MM: ခရိုရေးရှား အစက် ၈ စက် ကွန်ပျူတာ ဘရေး

en: Croatian grade 1
my_MM: ခရိုရေးရှား ဂရိတ် ၁

en: Current application (%s)
my_MM: လက်ရှိအသုံးချဆော့ဖ်ဝဲ (%s)

en: Cursor blink rate (ms)
my_MM: အညွှန်းမြားမှိတ်မှိတ်တုပ်တုပ်နှုန်းထား

en: Cursor shape for &focus:
my_MM: focus: အတွက်အညွှန်းမြားပုံသဏ္ဌာန်

en: Cursor shape for &review:
my_MM: review: အတွက်အညွှန်းမြားပုံသဏ္ဌာန်

en: Cycle through the braille cursor shapes
my_MM: ဘရေးအညွှန်းမြားပုံသဏ္ဌာန်များအကြားလှည့်လည်သွားလာရန်

en: Cycles between available touch modes
my_MM: ရနိုင်သည့်ထိတွေ့မှုနည်းလမ်းပုံစံများအကြားလှည့်လည်သွားလာရန်

en: Cycles through audio ducking modes which determine when NVDA lowers the volume of other sounds
my_MM: NVDA က အခြားအသံကို တိုးပစ်ရန် ဆုံးဖြတ်သည့် အတိုးအကျယ် ထိန်းညှိမှုသုံးစွဲခြင်းပုံစံများအကြားလှည့်လည်သွားလာပါ

en: Cycles through line indentation settings
my_MM: စာကြောင်းအစအတွင်းဝင်မှုချိန်ညှိချက်များအကြားလှည့်လည်သွားလာရန်

en: Cycles through speech symbol levels which determine what symbols are spoken
my_MM: မည်သည့်သင်္ကေတတို့ကိုပြောနိုင်ကြောင်းဆုံးဖြတ်သည့်စကားပြော သင်္ကေတများအကြားသွားလာခြင်း

en: Czech 8 dot computer braille
my_MM: ချက် အစက် ၈ စက်  ကွန်ပျူတာ ဘရေး

en: Czech grade 1
my_MM: ချက် ဂရိတ် ၁

en: Danish 6 dot grade 1
my_MM: ဒိန်းမတ် အစက် ၆ စက် ဂရိတ် ၁

en: Danish 6 dot grade 2
my_MM: ဒိန်းမတ် အစက် ၆ စက် ဂရိတ် ၂

en: Danish 8 dot computer braille
my_MM: ဒိန်းမတ် အစက် ၈ စက်ကွန်ပျုတာ ဘရေးလ်

en: Danish 8 dot grade 1
my_MM: ဒိန်းမတ် အစက် ၈ စက် ဂရိတ် ၁

en: Danish 8 dot grade 2
my_MM: ဒိန်းမတ် အစက် ၈ စက် ဂရိတ် ၂

en: Data Label
my_MM: အချက်အလက်အညွှန်းစာတမ်း

en: Data Table
my_MM: အချက်အလက်ဇယား

en: Date placeholder
my_MM: ရက်စွဲအတွက်လျာထားသည့်အရာ

en: Date:
my_MM: ရက်စွဲ :

en: Decreases the currently active setting in the synth settings ring
my_MM: ဆင့်သ် ချိန်ညှိမှု ကွင်း အတွင်း လက်ရှိအသက်ဝင်နေသည့် ချိန်ညှိမှုတန်ဖိုးလျှော့ရန်

en: Default dictionary
my_MM: 	
    ပုံသေအဘိဓာန်

en: Desktop
my_MM: အလုပ်စားပွဲပြင်

en: Dictionary Entry Error
my_MM: အဘိဓာန်အသွင်းအမှား

en: Dismiss the recognition result
my_MM: ပုံရိပ်ရလဒ်အားဖယ်ရှားပါ

en: Display
my_MM: ပုံဖော်မျက်နှာပြင်

en: Display Unit Label
my_MM: ပုံဖော်မျက်နှာပြင်ယူနစ်အညွှန်း

en: Displays one of the recent messages
my_MM: နောက်အကျဆုံးသတင်းစာလွှာတစ်ခုကိုပုံဖော်ပြသရန်

en: Distribution:
my_MM: ဖြန့်ဝေမှု :

en: Document Formatting
my_MM: မှတ်တမ်းဖိုင်ပုံပန်းသွင်ပြင်ချမှတ်ခြင်း

en: Document formatting
my_MM: မှတ်တမ်းဖိုင်ပုံစံချသတ်မှတ်ခြင်း

en: Document information
my_MM: မှတ်တမ်းဖိုင်သတင်းအချက်အလက်

en: Document review
my_MM: မှတ်တမ်းဖိုင်ခြုံငုံကြည့်ရှုမှု

en: Documentation
my_MM: မှတ်တမ်းထိန်းသိမ်းထားခြင်း

en: Dot 8
my_MM: အစက် ၈

en: Dots 7 and 8
my_MM: အစက် ၇ နှင့် ၈

en: Double line spacing
my_MM: လိုင်းအစိတ်အကျဲတန်ဖိုး ၂ ဆ

en: Doughnut
my_MM: မုန့်လက်ကောက်ပုံ

en: Down Bars
my_MM: အောက်ဘက်ဘားတန်း

en: Downloading
my_MM: ဒေါင်းလုဒ်ချနေသည်

en: Downloading Update
my_MM: နောက်ဆုံးရအဆင့်မြှင့်တင်မှုဒေါင်းလုဒ်ချနေသည်

en: Drop Lines
my_MM: အောက်ဆွဲမျဉ်းလိုင်း

en: Duck when outputting speech and sounds
my_MM: စကားပြောနှင့်အသံ အထွက်ရယူသည့်အခါအသံအတိုးအကျယ်ချိန်ညှိပါ

en: E&mphasis
my_MM: ပေါ်လွင်စေခြင်း

en: E&xit
my_MM: ထွက်ရန်

en: E&xpand to computer braille for the word at the cursor
my_MM: အညွှန်းမြားရှိရာစကားလုံးအတွက်ကွန်ပျူတာဘရေးကိုဖြန့်ချရန်

en: EcoBraille displays
my_MM: EcoBraille ပုံဖော်မျက်နှာပြင်

en: Edge of table
my_MM: ဇယားအစွန်း

en: Edit Dictionary Entry
my_MM: အဘိဓာန်အသွင်းတည်းဖြတ်ရန်

en: Editing profile {profile}
my_MM: Profile အားပြင်ဆင်ခြင်း {profile}

en: Elements
my_MM: အခြေခံအစိတ်အပိုင်းများ

en: Elements List
my_MM: အခြေခံအစိတ်အပိုင်းများစာရင်း

en: Empty slide
my_MM: ဆလိုက်မရှိ

en: Emulated system keyboard keys
my_MM: ပုံတူပြုလုပ်ထားသည့်စနစ်ကီးဘုတ်ခလုတ်များ

en: Emulates pressing %s on the system keyboard
my_MM: စနစ်ကီးဘုတ်အပေါ်တွင် %s နှိပ်သည့်ပုံစံ

en: Enable mouse &tracking
my_MM: မောက်စ်ခြရောကောက်မှုစွမ်းရည်ဖွင့်ပေးထားရန်

en: Endnotes
my_MM: အဆုံးသတ်မှတ်စုများ

en: English (U.K.) 8 dot computer braille
my_MM: အင်္ဂလိပ်(ယူကေ) အစက် ၈ စက် ကွန်ပျူတာ ဘရေး

en: English (U.K.) grade 1
my_MM: အင်္ဂလိပ်(ယူကေ) ဂရိတ် ၁

en: English (U.K.) grade 2
my_MM: အင်္ဂလိပ်(ယူကေ) ဂရိတ် ၂

en: English (U.S.) 6 dot computer braille
my_MM: အင်္ဂလိပ်(ယူအက်စ်) အစက် ၆ စက် ကွန်ပျူတာ ဘရေး

en: English (U.S.) 8 dot computer braille
my_MM: အင်္ဂလိပ်(ယူအက်စ်) အစက် ၈ စက် ကွန်ပျူတာ ဘရေး

en: English (U.S.) grade 1
my_MM: အင်္ဂလိပ်(ယူအက်စ်) ဂရိတ် ၁

en: English (U.S.) grade 2
my_MM: အင်္ဂလိပ်(ယူအက်စ်) ဂရိတ် ၂

en: Erases the last entered braille cell or character
my_MM: နောက်ဆုံးထည့်သွင်းထားသော ဘရေးအကွက် သို့မဟုတ် အက္ခရာအားပယ်ဖျက်ရန်

en: Error
my_MM: အမှား

en: Error Bars
my_MM: ဖြစ်နိုင်ခြေအမှားဘားတန်း

en: Error Copying
my_MM: မိတ္တူကူးစဉ်အမှား

en: Error activating profile.
my_MM: ကောက်ကြောင်းဖိုင်နှိုးဆွခြင်းအမှား

en: Error checking for update.
my_MM: နောက်ဆုံးရအဆင့်မြှင့်တင်မှု စစ်ဆေးနေသည်

en: Error copying NVDA user settings
my_MM: NVDA အသုံးပြုသူချိန်ညှိမှုများမိတ္တူကူးယူစဉ်အမှား

en: Error creating profile - probably read only file system.
my_MM: ကောက်ကြောင်းဖိုင်ဖန်တီးရာတွင်အမှားရှိသည်။ဖတ်ရန်သက်သက်
    ဖိုင်စနစ်ကြောင့်ဖြစ်နိုင်သည်

en: Error deleting profile.
my_MM: ကောက်ကြောင်းကိုပယ်ဖျက်ရာတွင်တွေကရသည့်အမှား

en: Error downloading update.
my_MM: နောက်ဆုံးရအဆင့်မြှင့်တင်မှုဒေါင်းလုဒ်ချခြင်းအမှား

en: Error in appModule %s
my_MM: appModule %s  တွင်အမှားရှိ

en: Error renaming profile.
my_MM: ကောက်ကြောင်းဖိုင်အမည်ပြန်ပြောင်းရာတွင်အမှား

en: Error saving configuration profile triggers - probably read only file system.
my_MM: စီစဉ်ချထားပုံစနစ်ကောက်ကြောင်းဖိုင်ခလုတ်ဖြုတ်မှုများသိမ်းဆည်းရာတွင်
    အမှားရှိ - ဖတ်ရန်သက်သက်ဖိုင်စနစ်ဖြစ်နိုင်သည်

en: Error saving log: %s
my_MM: အမှားကိုမှတ်တမ်းရေးသွင်းသည့်လော့ဂ်ဖိုင် : %s

en: Esperanto grade 1
my_MM: အက်စပန်ရမ်ဒို ဂရိတ် ၁

en: Estonian grade 0
my_MM: အက်စ်တိုးနီးယား ဂရိတ် ၁

en: Ethiopic grade 1
my_MM: အီသီယိုးပီးယား ဂရိတ် ၁

en: Even pages footer
my_MM: စုံဂဏန်းစာမျက်နှာများအောက်ခြေမှတ်စု

en: Even pages header
my_MM: စုံဂဏန်းစာမျက်နှာများခေါင်းစီး

en: Exit
my_MM: ထွက်ရန်

en: Exit NVDA
my_MM: NVDA မှထွက်ရန်

en: Exit math interaction
my_MM: သင်္ချာဆိုင်ရာတုံ့ပြန်မှုမှထွက်ရန်

en: Exploded 3D Pie
my_MM: ဆွဲထုတ်ဖော်ပြထားသော သုံးဖက်တိုင်း စက်ဝိုင်းပြဇယား

en: Exploded Doughnut
my_MM: ဆွဲထုတ်ပြထားသည့်မုန့်လက်ကောက်ပုံ

en: Exploded Pie
my_MM: ဆွဲထုတ်ပြထားသော စက်ဝိုင်းပြဇယား

en: Explore NVDA user configuration directory
my_MM: NVDA အသုံးပြုသူစနစ်အစီအစဉ်ချထားပုံလိပ်စာလမ်းညွှန်စူးစမ်းရှာဖွေရန်

en: Exponential
my_MM: အိစ်ပိုနယ်ရှယ်

en: Failed to open add-on package file at %s - missing file or invalid file format
my_MM: %s  ရှိ ထပ်ပေါင်းစွမ်းရည်အစုံလိုက်အစု ကိုဖွင့်၍မရပါ။ ဖိုင်ပျောက်ဆုံးနေသည်
    သို့မဟုတ် မဆီလျော်သော ဖိုင်ဖော်မတ်

en: File in Use
my_MM: ဖိုင်ကိုအသုံးပြုဆဲဖြစ်သည်

en: Fill display for context changes
my_MM: စကားဆက်အပြောင်းအလဲဖေါ်ပြချက်

en: Filled Radar
my_MM: အပြည့်ဖြည့်ထားသောရေဒါ

en: Find
my_MM: ရှာပါ

en: Finnish 6 dot
my_MM: ဖင်လန် အစက် ၆ စက်

en: Finnish 8 dot computer braille
my_MM: ဖင်လန် အစက် ၈ စက် ကွန်ပျူတာ ဘရေး

en: First page footer
my_MM: ပထမဆုံးစာမျက်နှာအောက်ခြေမှတ်စု

en: First page header
my_MM: ပထမဆုံးစာမျက်နှာခေါင်းစီး

en: Floor
my_MM: ကြမ်းခင်း

en: Fo&rmulas
my_MM: ဖော်မြူလာများ

en: Focus context presentation:
my_MM: ရွေးချယ်စကားဆက်ဖေါ်ပြချက်

en: Focus mode
my_MM: စနစ်အသက်ဝင်နည်းလမ်းပုံစံ

en: Follow &mouse cursor
my_MM: မောက်စ်အညွှန်းမြားနောက်သိုပလိုက်ရန်

en: Follow System &Caret
my_MM: စနစ်ကရက်နောက်သို့လိုက်ရန်

en: Follow system &focus
my_MM: စနစ်အသက်ဝင်ရာနောက်သို့လိုက်ရန်

en: Font
my_MM: စာလုံးဖောင့်

en: Font &size
my_MM: စာလုံးဖောင့်အမည် နှင့် အရွယ်အစား

en: Footer placeholder
my_MM: အောက်ခြေမှတ်စုအတွက်လျာထားသည့်နေရာ

en: Footnotes
my_MM: အောက်ခြေမှတ်စုများ

en: Formatting
my_MM: ပုံစံသွင်ပြင်ချမှတ်ခြင်း

en: Forward to:
my_MM: သို့ထပ်ဆင့်ပို့ဆောင်ရန် :

en: Fra&mes
my_MM: ဖရိမ်များ

en: Freedom Scientific Focus/PAC Mate series
my_MM: Freedom Scientific Focus/PAC Mate စီးရီး

en: French (unified) 6 dot computer braille
my_MM: ပြင်သစ် (ပေါင်းစည်း) အစက် ၆ စက် ကွန်ပျူတာ ဘရေး

en: French (unified) 8 dot computer braille
my_MM: ပြင်သစ် (ပေါင်းစည်း) အစက် ၈ စက် ကွန်ပျူတာ ဘရေး

en: French (unified) grade 2
my_MM: ပြင်သစ် (unified) ဂရိတ် ၂

en: From:
my_MM: မှ :

en: Full shaped mode
my_MM: ပုံသဏ္ဌာန်ပြည့်အသွင်းနည်းလမ်း

en: General
my_MM: အထွေထွေ

en: German 8 dot computer braille
my_MM: ဂျာမန် အစက် ၈ စက် ကွန်ပျူတာ ဘရေး

en: German grade 0
my_MM: ဂျာမန် ဂရိတ် ၀

en: German grade 1
my_MM: ဂျာမန် ဂရိတ် ၁

en: German grade 2
my_MM: ဂျာမန် ဂရိတ် ၂

en: Greek (Greece)
my_MM: ဂရိဘာသာစကား (ဂရိလူမျိုး)

en: Gujarati grade 1
my_MM: ဂူဂျာရတ်တီ ဂရိတ် ၁

en: Half shaped mode
my_MM: ပုံသဏ္စန်တစ်ဝက်ဖြင့်ထည့်သွင်းရန်

en: Handle keys from other &applications
my_MM: အခြားအသုံးချဆော့ဖ်ဝဲများထံမှကိုင်တွယ်ရန်ခလုတ်များ

en: Handout Master view
my_MM: လက်ကမ်းစာစောင်ပင်မမြင်ကွင်း

en: Handy Tech braille displays
my_MM: Handy Tech ဘရေးပုံဖော်မျက်နှာပြင်

en: Has appointment
my_MM: ချိန်းဆိုမှုရှိသည်

en: Header placeholder
my_MM: ခေါင်းစည်းအတွက်လျာထားသည့်နေရာ

en: Hi Lo Lines
my_MM: အမြင့်ဆုံးအနိမ့်ဆုံးဆက်စပ်မျဉ်းလိုင်း

en: High-Low-Close
my_MM: အမြင့်ဆုံး-အနိမ့်ဆုံး-ဈေးပိတ်

en: Hindi grade 1
my_MM: ဟန္ဒီ ဂရိတ် ၁

en: Hungarian 8 dot computer braille
my_MM: ဟန်ဂေရီ အစက် ၈ စက် ကွန်ပျူတာ ဘရေး

en: Hungarian grade 1
my_MM: ဟန်ဂေရီ ဂရိတ် ၁

en: Hungarian grade 2
my_MM: ဟန်ဂေရီ ဂရိတ် ၂

en: I &agree
my_MM: ကျွန်ုပ်သဘောတူသည်

en: I&nput gestures...
my_MM: အသွင်းအမူအရာများ

en: IME closed
my_MM: IME ပိတ်ထားပြီး

en: IME opened
my_MM: IME ဖွင့်ထားပြီး

en: IP address
my_MM: IP လိပ်စာ

en: Icelandic 8 dot computer braille
my_MM: အိုက်စလန် အစက် ၈ စက် ကွန်ပျူတာ ဘရေး

en: If pressed once, reports the current time. If pressed twice, reports the current date
my_MM: တစ်ချက်နှိပ်လျှင်လက်ရှိအချိန်ကိုပြန်ပြောသည်။ နှစ်ချက်နှိပ်လျှင်လက်ရှိရက်စွဲကို ပြန်ပြောသည်

en: If pressed once, the text from the previously set start marker up to and including the current position of the review cursor is selected. If pressed twice, the text is copied to the clipboard
my_MM: တစ်ချက်နှိပ်လျှင်ယခင်အစပြုမှတ်ချထားပြီးနေရာမှာစ၍ ခြုံငုံကြည့်ရှုသည့်အညွှန်းမြားအထိနှင့်အပါအဝင်စာသားကိုရွေးချယ်သည်။နှစ်ချက်နှိပ်လျှင်စာသားကိုကလစ်ဘုတ်ပေါ်သို့မိတ္တူကူးတင်သည်

en: Include l&ayout tables
my_MM: ချထားပုံဇယားထည့်သွင်းရန်

en: Increases the currently active setting in the synth settings ring
my_MM: ဆင့်သ် ချိန်ညှိမှု ကွင်းအတွင်း လက်ရှိအသက်ဝင်နေသည့် ချိန်ညှိမှုတန်ဖိုးတင်ရန်

en: Input
my_MM: အသွင်း

en: Input Gestures
my_MM: အသွင်းအမူအရာ

en: Input Message is {message}
my_MM: အသွင်းသတင်းစကားမှာ {message}

en: Input Message is {title}: {message}
my_MM: အသွင်းသတင်းစကားမှာ {title} : {message}

en: Inputs braille dots via the braille keyboard
my_MM: ဘရေးအစက်များကိုဘရေးကီးဘုတ်များမှရိုက်သွင်းရန်

en: Install NVDA
my_MM: NVDA ထည့်သွင်းတပ်ဆင်ရန်

en: Installing Add-on
my_MM: ထပ်ပေါင်းစွမ်းရည်ကိုထည့်သွင်းတပ်ဆင်နေသည်

en: Installing NVDA
my_MM: NVDA ကိုထည့်သွင်းတပ်ဆင်ခြင်း

en: Insufficient Privileges
my_MM: လုံလောက်သောအခွင့်ထူးမရှိပါ

en: Irish grade 1
my_MM: အိုင်းရစ်ရှ် ဂရိတ် ၁

en: Irish grade 2
my_MM: အိုင်းရစ်ရှ် ဂရိတ် ၂

en: Italian 6 dot computer braille
my_MM: အီတလီ အစက် ၆ စက် ကွန်ပျူတာ ဘရေး

en: Italian 8 dot computer braille
my_MM: အီတလီ အစက် ၈ စက် ကွန်ပျူတာ ဘရေး

en: Italic off
my_MM: စာလုံးစောင်းပိတ်ထား

en: Italic on
my_MM: စာလုံးစောင်းဖွင့်ထား

en: Justified
my_MM: ညှိထားသည်

en: Kannada grade 1
my_MM: ကန်နာဒါ ဂရိတ် ၁

en: Kashmiri grade 1
my_MM: ကက်ရှ်မီးယား ဂရိတ် ၁

en: Key words:
my_MM: သော့ချက်စကားလုံးများ :

en: Keyboard
my_MM: ကီးဘုတ်

en: Korean grade 1
my_MM: ကိုရီးယား ဂရိတ် ၁

en: Korean grade 1 (2006)
my_MM: ကိုရီးယား ဂရိတ် ၁ (၂၀၀၆)

en: Korean grade 2
my_MM: ကိုရီးယား ဂရိတ် ၂

en: Korean grade 2 (2006)
my_MM: ကိုရီးယား ဂရိတ် ၂ (၂၀၀၆)

en: L&icense
my_MM: လိုင်စင်

en: L&ogging level:
my_MM: မှတ်တမ်းရေးသွင်းမှုအဆင့် :

en: Lan&dmarks
my_MM: အဓိကအပိုင်းအခြား

en: Landscape
my_MM: အလျားလိုက်မြင်ကွင်း

en: Language Configuration Change
my_MM: ဘာသာစကားစီစဉ်ချထားပုံစနစ်ပြောင်းရန်

en: Latvian grade 1
my_MM: လတ်ဗီးယား ဂရိတ် ၁

en: Left
my_MM: ဘယ်ဘက်

en: Left aligned
my_MM: ဘယ်ညှိ

en: Left click
my_MM: ဘယ်ကလစ်

en: Left mouse button lock
my_MM: မောက်စ်ဘယ်ဘက်ခလုတ်ဖိထား

en: Left mouse button unlock
my_MM: မောက်စ်ဘယ်ဘက်ခလုတ်ပြန်လွှတ်

en: Legend entry for series {seriesName} {seriesIndex} of {seriesCount}
my_MM: {seriesCount} ၏ {seriesName}{seriesIndex} စီးရီးအတွက်အညွှန်းအမှတ်အသားအသွင်း

en: Legend entry {legendEntryIndex} of {legendEntryCount}
my_MM: Legend entry {legendEntryIndex} ၏ {legendEntryCount}

en: Legend key for Series {seriesName} {seriesIndex} of {seriesCount}
my_MM: {seriesCount} ၏ {seriesName}{seriesIndex} စီးရီးအတွက်အညွှန်းအမှတ်အသားသော့ချက်

en: Level
my_MM: အဆင့်

en: License Agreement
my_MM: လိုင်စင်သဘောတူညီချက်

en: Lin&ks
my_MM: လင့်ခ်

en: Line
my_MM: မျဉ်းလိုင်း

en: Line &indentation reporting:
my_MM: စာကြောင်းအတွင်းဝင်မှုအကြောင်းပြန်ခြင်း

en: Line &numbers
my_MM: စာကြောင်းအတွင်းဝင်မှုအကြောင်းပြန်ခြင်း

en: Line with Markers
my_MM: အမှတ်အသားပါမျဉ်းလိုင်း

en: Linear
my_MM: လိုင်နီယာ

en: Lists various types of elements in this document
my_MM: ဤမှတ်တမ်းဖိုင်အတွင်း အမျိုးမျိုးသော အခြေခံအစိတ်အပိုင်းအမျိုးအစားများစာရင်းချပြပါ

en: Lists various types of elements in this spreadsheet
my_MM: ဤစပရက်ဒ်ရှိ အတွင်း အမျိုးမျိုးသောအခြေခံအစိတ်အပိုင်းအမျိုးအစားများစာရင်းချပြပါ

en: Lithuanian 6 dot
my_MM: လစ်တွေးနီးယား ၆ စက်

en: Lithuanian 8 dot
my_MM: လစ်တွေးနီးယား ၈ စက်

en: Loading NVDA. Please wait...
my_MM: NVDA ခေါ်တင်နေသည်။ခေတ္တစောင့်ပါ...

en: Locks or unlocks the left mouse button
my_MM: မောက်စ်ဘယ်ဘက်ခလုတ် ဖိထား သို့မဟုတ် ပြန်လွှတ်ရန်

en: Locks or unlocks the right mouse button
my_MM: မောက်စ်ညာဘက်ခလုတ် ဖိထား သို့မဟုတ် ပြန်လွှတ်ရန်

en: Log
my_MM: လော့ဂ်မှတ်တမ်းသွင်းဖိုင်

en: Logarithmic
my_MM: လိုဂာရစ်မစ်

en: Logs information about the current navigator object which is useful to developers and activates the log viewer so the information can be examined.
my_MM: ဒီဗလော်ပါများအတွက်အသုံးဝင်သောလက်ရှိလမ်းညွှန်ဝတ္ထုအကြာင်းသတင်းအချက်ကိုမှတ်တမ်းရေးသွင်းပြီးမှတ်တမ်းကြည့်ရှုရာဆော့ဖ်ဝဲအသက်ဝင်စေသည်။သို့မှသာသတင်းအချက်ကိုစစ်ဆေးနိုင်မည်ဖြစ်သည်

en: Major Gridlines
my_MM: ပင်မဂရစ်လိုင်း

en: Malayalam grade 1
my_MM: မာလာရလမ် ဂရိတ် ၁

en: Manipuri grade 1
my_MM: မဏိပူ ဂရိတ် ၁

en: Manual Activation
my_MM: ကိုယ်တိုင်ကိုယ်ကျနည်းလမ်းဖြင့်အသက်ဝင်စေခြင်း

en: Manual activate
my_MM: ကိုယ်တိုင်ကိုယ်ကျလုပ်ဆောင်ချက်အသက်ဝင်စေခြင်း

en: Manual activation
my_MM: ကိုယ်တိုင်ကိုယ်ကျလုပ်ဆောင်မှုဖြင့် အသက်ဝင်စေခြင်း

en: Manual deactivate
my_MM: ကိုယ်တိုင်ကိုယ်ကျလုပ်ဆောင်ချက်အသက်မဲ့စေခြင်း

en: Marathi grade 1
my_MM: မရာသီ ဂရိတ် ၁

en: Marks the current position of the review cursor as the start of text to be selected or copied
my_MM: ခြုံငုံကြည့်ရှုသည့်အညွှန်းမြားလက်ရှိတည်နေရာကိုရွေးချယ်ရန်သို့မဟုတ်မိတ္တူကူးရန်စာသားအစအဖြစ်မှတ်သားရန်

en: Master Thumbnails
my_MM: ပင်မအသေးစားပုံငယ်

en: Media Clip placeholder
my_MM: မီဒီယာကလစ်အတွက်လျာထားသည့်နေရာ

en: Message &timeout (sec)
my_MM: မက်ဆေ့ကုန်ဆုံးချိန်(စက္ကန့်)

en: Minor Gridlines
my_MM: အမှိန်ဂရစ်လိုင်း

en: Miscellaneous
my_MM: အထွေထွေ

en: Mongolian grade 1
my_MM: မွန်ဂိုလီးယား ဂရိတ် ၁

en: Mongolian grade 2
my_MM: မွန်ဂိုလီးယား ဂရိတ် ၂

en: Mouse
my_MM: မောက်စ်

en: Mouse tracking off
my_MM: မောက်စ်ခြေရာကောက်မှုပိတ်ထားသည်

en: Mouse tracking on
my_MM: မောက်စ်ခြေရာကောက်မှုဖွင့်ထားသည်

en: Move focus
my_MM: စနစ်အသက်ဝင်ရာကိုရွှေ့ရန်

en: Move navigator object to mouse
my_MM: လမ်းညွှန်ဝတ္ထုကိုမောက်စ်ဆီသို့ရွှေ့ရန်

en: Move to focus
my_MM: စနစ်အသက်ဝင်ရာသို့ရွှေ့ရန်

en: Moved above %s
my_MM: %s အထက်သို့ရွှေ့ပြီး

en: Moved above blank paragraph
my_MM: ဗလာစာပိုဒ်အထက်သို့ရွှေ့ပြီး

en: Moved below %s
my_MM: %s အောက်သို့ရွှေ့ပြီး

en: Moved below blank paragraph
my_MM: ဗလာစာပိုဒ်အောက်သို့ရွှေ့ပြီး

en: Moves past the end  of the container element, such as a list or table
my_MM: စာရင်း သို့မဟုတ် ဇယား ကဲ့သို့ ထည့်သွင်းရာအခြေခံအစိတ်အပိုင်း အဆုံးသတ်အလွန်သို့သွားပါ

en: Moves the braille display to the current focus
my_MM: ဘရေးပုံဖော်မျက်နှာပြင်ကိုလက်ရှိအသက်ဝင်ရာသို့ရွှေ့ရန်

en: Moves the braille display to the next line
my_MM: ဘရေးပုံဖော်မျက်နှာပြင်ကိုနောက်စာကြောင်းသို့ရွှေ့ရန်

en: Moves the braille display to the previous line
my_MM: ဘရေးပုံဖော်မျက်နှာပြင်ကိုယခင်စာကြောင်းသို့ရွှေ့ရန်

en: Moves the mouse pointer to the current navigator object
my_MM: မောက်စ်ညွှန်းတံကိုလက်ရှိလမ်းညွှန်ဝတ္ထုအပေါ်သို့ရွှေ့ရန်

en: Moves the navigator object and focus to the next row
my_MM: လမ်းညွှန်ဝတ္ထုနှင့် စနစ်အသက်ဝင်ရာကို နောက်ထပ်အတန်းသို့ရွှေ့ပါ

en: Moves the navigator object and focus to the previous row
my_MM: လမ်းညွှန်ဝတ္ထုနှင့် စနစ်အသက်ဝင်ရာကို ယခင်အတန်းသို့ရွှေ့ပါ

en: Moves the navigator object to the first object inside it
my_MM: လမ်းညွှန်ဝတ္ထုကို၎င်းအတွင်းပထမဆုံးဝတ္ထုသို့ရွှေ့ရန်

en: Moves the navigator object to the next column
my_MM: လမ်းညွှန်ဝတ္ထုကို နောက်ထပ်အတိုင်သို့ရွှေ့ပါ

en: Moves the navigator object to the next object
my_MM: လမ်းညွှန်ဝတ္ထုကိုနောက်ထပ်ဝတ္ထုသို့ရွှေ့ရန်

en: Moves the navigator object to the object containing it
my_MM: လမ်းညွှန်ဝတ္ထုကို၎င်းအားထည့်သွင်းထားရာဝတ္ထုသို့ရွှေ့ရန်

en: Moves the navigator object to the previous column
my_MM: လမ်းညွှန်ဝတ္ထုကို နောက်ထပ်အတိုင်သို့ရွှေ့ပါ

en: Moves the navigator object to the previous object
my_MM: လမ်းညွှန်ဝတ္ထုကိုလက်ရှိဝတ္ထုသို့ရွှေ့ရန်

en: Moves the review cursor to the bottom line of the current navigator object and speaks it
my_MM: ခြုံငုံကြည့်ရှုမှုအညွှန်းမြားကိုလက်ရှိလမ်းညွှန်ဝတ္ထု၏အောက်ဆုံးစာကြောင်းသို့ရွှေ့ပြီး ၎င်းအကြောင်းပြန်ပြောရန်

en: Moves the review cursor to the first character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
my_MM: ခြုံငုံကြည့်ရှုမှုအညွှန်းမြားကိုလက်ရှိလမ်းညွှန်ဝတ္ထုအတွင်းရှိရာစာကြောင်း၏ပထမစာလုံးသင်္ကေတသို့သွားပြီး ၎င်းအကြောင်းပြန်ပြောရန်

en: Moves the review cursor to the last character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
my_MM: ခြုံငုံကြည့်ရှုသည့်အညွှန်းမြားကိုလက်ရှိရလမ်းညွှန်ဝတ္ထုရှိရာနေရာမှစာကြောင်း၏နောက်ဆုံးစာလုံးသင်္ကေတသို့ရွှေ့ပြီး၎င်းအကြောင်း ပြန်ပြောရန်။

en: Moves the review cursor to the next character of the current navigator object and speaks it
my_MM: ခြုံငုံကြည့်ရှုမှုအညွှန်းမြားကိုလက်ရှိလမ်းညွှန်ဝတ္ထု၏နောက်ထပ်စာလုံးသင်္ကေတသို့ရွှေ့ပြီး ၎င်းအကြောင်းပြန်ပြောရန်

en: Moves the review cursor to the next line of the current navigator object and speaks it
my_MM: ခြုံငုံကြည့်ရှုမှုအညွှန်းမြားကိုလက်ရှိလမ်းညွှန်ဝတ္ထု၏နောက်စာကြောင်းသို့ရွှေ့ပြီး ၎င်းအကြောင်းပြန်ပြောရန်

en: Moves the review cursor to the next word of the current navigator object and speaks it
my_MM: ခြုံငုံကြည့်ရှုမှုအညွှန်းမြားကိုလက်ရှိလမ်းညွှန်ဝတ္ထု၏နောက်ထပ်စကားလုံးသို့ရွှေ့ပြီး ၎င်းအကြောင်းပြန်ပြောရန်

en: Moves the review cursor to the previous character of the current navigator object and speaks it
my_MM: ခြုံငုံကြည့်ရှုမှုအညွှန်းမြားကိုလက်ရှိလမ်းညွှန်ဝတ္ထု၏ယခင်စာလုံးသင်္ကေတသို့ရွှေ့ပြီး ၎င်းအကြောင်းပြန်ပြောရန်

en: Moves the review cursor to the previous line of the current navigator object and speaks it
my_MM: ခြုံငုံကြည့်ရှုမှုအညွှန်းမြားကိုလက်ရှိလမ်းညွှန်ဝတ္ထု၏ယခင်စာကြောင်းသို့ရွှေ့ပြီး ၎င်းအကြောင်းပြန်ပြောရန်

en: Moves the review cursor to the previous word of the current navigator object and speaks it
my_MM: ခြုံငုံကြည့်ရှုမှုအညွှန်းမြားကိုလက်ရှိလမ်းညွှန်ဝတ္ထု၏ယခင်စကားလုံးသို့ရွှေ့ပြီး ၎င်းအကြောင်းပြန်ပြောရန်

en: Moves the review cursor to the top line of the current navigator object and speaks it
my_MM: ခြုံငုံကြည့်ရှုမှုအညွှန်းမြားကိုလက်ရှိလမ်းညွှန်ဝတ္ထု၏အပေါ်ဆုံးစာကြောင်းသို့ရွှေ့ပြီး ၎င်းအကြောင်းပြန်ပြောရန်

en: Moves to the next available setting in the synth settings ring
my_MM: ဆင့်သ် ချိန်ညှိမှု ကွင်းအတွင်း နောက်ထပ်ရနိုင်သည့် ချိန်ညှိမှုသို့သွားရန်

en: Moves to the next object in a flattened view of the object navigation hierarchy
my_MM: ဝတ္ထုတစ်ခုချင်းသွားလာမှုထက်အောက်ဖွဲ့စည်းပုံအတွင်း
    အပြန့်လိုက်ချယူထားသောမြင်ကွင်းအတွင်းနောက်ဝတ္ထုသို့ရွှေ့ရန်

en: Moves to the previous available setting in the synth settings ring
my_MM: ဆင့်သ်ချိန်ညှိမှုကွင်းအတွင်း ယခင်ရနိုင်သည့် ချိန်ညှိမှုသို့သွားရန်

en: Moves to the previous object in a flattened view of the object navigation hierarchy
my_MM: ဝတ္ထုတစ်ခုချင်းသွားလာမှုထက်အောက်ဖွဲ့စည်းပုံအတွင်း အပြန့်လိုက်ချယူထားသောမြင်ကွင်းအတွင်းယခင်ဝတ္ထုသို့ရွှေ့ရန်

en: Moves to the start of the container element, such as a list or table
my_MM: စာရင်း သို့မဟုတ် ဇယား ကဲ့သို့ ထည့်သွင်းရာအခြေခံအစိတ်အပိုင်း အစသို့သွားပါ

en: Moving Average
my_MM: Average ရွှေ့ခြင်း

en: NVDA Log Viewer
my_MM: NVDA မှတ်တမ်းရေးသွင်းမှုလော့ဂ်ဖိုင်ကြည့်ရှုရာ

en: NVDA Message
my_MM: NVDA သတင်းစကား

en: NVDA Python Console
my_MM: NVDA Python ပရိုဂရမ်အထိန်းကွန်ဆိုးလ်

en: NVDA Speech Viewer
my_MM: NVDA စကားပြောမှုခြုံငုံကြည့်ရှုရာ

en: NVDA Update
my_MM: NVDA နောက်ဆုံးရအဆင့်မြှင့်တင်မှု

en: NVDA add-on package
my_MM: NDVA ဖြည့်စွက်အစုအဝေး

en: NVDA is unable to remove or overwrite a file.
my_MM: NVDA သည် ဖိုင်တစ်ခုကို ဖယ်ရှားရန် သို့မဟုတ် အပေါ်မှထပ်ရေးရန်
    မတတ်နိုင်ဘဲဖြစ်နေသည်

en: NVDA settings
my_MM: NVDA settings များ

en: NVDA started
my_MM: NVDA စတင်ပါပြီ

en: NVDA version {version} is available.
my_MM: NVDA မူကွဲဗားရှင်း {version} ကိုရရှိနိုင်ပါပြီ

en: NVDA web site
my_MM: NVDA ဝက်ဘ်ဆိုက်

en: Native input
my_MM: တိုင်းရင်းသားဘာသာအသွင်း

en: Nepali grade 1
my_MM: နီပေါ ဂရိတ် ၁

en: New Profile
my_MM: ကောက်ကြောင်းဖိုင်အသစ်

en: New name:
my_MM: အမည်အသစ် :

en: Newsgroup:
my_MM: သတင်းလွှာအုပ်စု :

en: No action
my_MM: လုပ်ဆောင်စရာမရှိပါ

en: No braille
my_MM: ဘရေးမရှိပါ

en: No caret
my_MM: ကရက်မရှိပါ

en: No comments
my_MM: မှတ်ချက်မရှိ

en: No containing object
my_MM: ထည့်သွင်းထားရာဝတ္ထုမရှိပါ

en: No ducking
my_MM: အသံအတိုးအကျယ်ချိန်ညှိမှုမရှိ

en: No emoji
my_MM: Emoji မရှိ

en: No focus
my_MM: စနစ်အသက်ဝင်ရာမရှိပါ

en: No formatting information
my_MM: ပုံစံသွင်ပြင်ချမှတ်ခြင်းသတင်းအချက်အလက်မရှိပါ

en: No location information
my_MM: တည်နေရာသတင်းအချက်အလက်မရှိပါ

en: No long description
my_MM: ရှင်းလင်းဖော်ပြချက်အရှည်မရှိပါ

en: No message yet
my_MM: ယခုထိသတင်းလွှာမရရှိသေးပါ

en: No navigator object
my_MM: လမ်းညွှန်ဝတ္ထုမရှိပါ

en: No next
my_MM: နောက်ထပ်ဝတ္ထုမရှိပါ

en: No next review mode
my_MM: နောက်ထပ်ခြုံငုံကြည့်ရှုမှုနည်းလမ်းပုံစံမရှိပါ

en: No notes
my_MM: မှတ်စုများမရှိပါ

en: No objects inside
my_MM: အတွင်းတွင်ဝတ္ထုများမရှိပါ

en: No previous
my_MM: ယခင်ဝတ္ထုမရှိပါ

en: No previous review mode
my_MM: ယခင်ခြုံငုံကြည့်ရှုမှုနည်းလမ်းပုံစံမရှိပါ

en: No progress bar updates
my_MM: ပြီးမြောက်မှုအခြေပြဘားတန်းနောက်ဆုံးပြောင်းလဲမှုမရှိပါ

en: No selection
my_MM: ရွေးထားခြင်းမရှိပါ

en: No settings
my_MM: ချိန်ညှိစရာများမရှိပါ

en: No speech
my_MM: စကားပြောမရှိ

en: No start marker set
my_MM: အစမှတ်သားမှုချမှတ်ထားခြင်းမရှိပါ

en: No status line found
my_MM: အခြေအနေပြစာကြောင်းမရှိပါ

en: No system battery
my_MM: စနစ်ဘက်ထရီမရှိပါ

en: No text to copy
my_MM: မိတ္တူကူးရန်စာသားမရှိပါ

en: No title
my_MM: ခေါင်းစဉ်အမည်မရှိပါ

en: No track playing
my_MM: မည်သည့်အသံဖိုင်၊သီချင်းမှဖွင့်မထားပါ

en: No update available.
my_MM: နောက်ဆုံးရအဆင့်မြှင့်တင်မှုမရရှိသေးပါ

en: NonVisual Desktop Access
my_MM: အမြင်အားပြုမဟုတ်သောကွန်ပျူတာအလုပ်စားပွဲပြင်ရယူသုံးစွဲမှု

en: Normal view
my_MM: ပုံမှန်မြင်ကွင်း

en: Norwegian 8 dot computer braille
my_MM: နော်ဝေ အစက် ၈ စက် ကွန်ပျူတာ ဘရေး

en: Norwegian grade 0
my_MM: နော်ဝေ ဂရိတ် ၀

en: Norwegian grade 1
my_MM: နော်ဝေ ဂရိတ် ၁

en: Norwegian grade 2
my_MM: နော်ဝေ ဂရိတ် ၂

en: Norwegian grade 3
my_MM: နော်ဝေ ဂရိတ် ၃

en: Not in a container
my_MM: ထည့်သွင်းရာတစ်ခုအထဲတွင်မရှိပါ

en: Not in a table cell
my_MM: ဖယားကွက်တွင်မရှိပါ

en: Not in table
my_MM: ဇယားထဲတွင်မရှိပါ

en: Not math
my_MM: သင်္ချာအကြောင်းအရာမဟုတ်

en: Not supported in this document
my_MM: ဤမှတ်တမ်းဖိုင်အတွင်းအထောက်အပံ့ပေးမထားပါ

en: Notes Master view
my_MM: မှတ်စုပင်မမြင်ကွင်း

en: Notes page
my_MM: မှတ်စုစာမျက်နှာ

en: Nothing
my_MM: ဗလာ

en: OK
my_MM: အိုကေ

en: Object Presentation
my_MM: ဝတ္ထုကိုယ်စားပြုတင်ပြမှု

en: Object edges positioned {left:.1f} per cent from left edge of screen, {top:.1f} per cent from top edge of screen, width is {width:.1f} per cent of screen, height is {height:.1f} per cent of screen
my_MM: ဝတ္ထုအနားစောင်းတည်နေရာချထားမှုဖန်သားပြင်ဘယ်ဘက်အနားစွန်းမှ{left:.1f} ရာခိုင်နှုန်း၊ဖန်သားပြင်အပေါ်အနားစွန်းမှ {top:.1f} ရာခိုင်နှုန်း၊ အကျယ် ဖန်သားပြင်၏ {width:.1f} ရာခိုင်နှုန်း၊အမြင့် ဖန်သားပြင်၏ {height:.1f} ရာခိုင်နှုန်း

en: Object has no location
my_MM: ဝတ္ထုအတွက်နေရာမရှိပါ

en: Object navigation
my_MM: Object navigation အနေထား

en: Object placeholder
my_MM: ဝတ္ထုအတွက်လျာထားသည့်နေရာ

en: Object review
my_MM: ဝတ္ထုခြုံငုံကြည့်ရှုမှု

en: Off
my_MM: ပိတ်

en: Only when scrolling back
my_MM: scroll ပြန်လုပ်သောအခါ

en: Open-High-Low-Close
my_MM: ဈေးဖွင့်-အမြင့်ဆုံး-အနိမ့်ဆုံး-ဈေးပိတ်

en: Options
my_MM: ရွေးစရာများ

en: Org Chart placeholder
my_MM: အဖွဲ့အစည်းပုံပြကားချပ်အတွက်လျာထားသည့်နေရာ

en: Organisation:
my_MM: အဖွဲ့အစည်း :

en: Oriya grade 1
my_MM: အိုရီးယား

en: Outline view
my_MM: ကောက်ကြောင်းမြင်ကွင်း

en: Package
my_MM: စွမ်းရည်အစုံလိုက်အစု

en: Page {pageNumber}
my_MM: စာမျက်နှာ{pageNumber}

en: Pages and spacing
my_MM: စာမျက်နှာများနှင့်လိုင်းအစိတ်အကျဲ

en: Papenmeier BRAILLEX newer models
my_MM: Papenmeier BRAILLEX ပိုသစ်သောမော်ဒယ်

en: Papenmeier BRAILLEX older models
my_MM: Papenmeier BRAILLEX ပိုဟောင်းသောမော်ဒယ်

en: Pass next key through
my_MM: နောက်ထပ်ခလုပ်နှိပ်မှုကိုတိုက်ရိုက်လက်ဆင့်ကမ်းပေးမည်

en: Pattern
my_MM: အဆင်ပုံစံ

en: Performs the default action on the current navigator object (example: presses it if it is a button).
my_MM: လက်ရှိလမ်းညွှန်ဝတ္ထုအပေါ်ပုံသေသတ်မှတ်ထားသည့်လုပ်ဆောင်ချက်ပြုလုပ်ရန်(ဥပမာ-ခလုတ်တစ်ခုဆိုလျှင်နှိပ်ရန်)

en: Persian 8 dot computer braille
my_MM: ပါရှန်း အစက် ၈ စက် ကွန်ပျူတာ ဘရေး

en: Persian grade 1
my_MM: ပါရှန်း ဂရိတ် ၁

en: Picture placeholder
my_MM: ရုပ်ပုံအတွက်လျာထားသည့်အရာ

en: Pie
my_MM: စက်ဝိုင်းပြဇယား

en: Pie of Pie
my_MM: စက်ဝိုင်းပြဇယား၏ စက်ဝိုင်းပြဇယား

en: Pivot Chart Drop Zone
my_MM: မဏ္ဍိုင်ဇယားပုံပြစာရင်းကားချပ်ချထားရန်ဇုန်

en: Pivot Chart Field Button
my_MM: မဏ္ဍိုင်ပုံပြစာရင်းကားချပ်ဘောင်ကွက်ခလုတ်

en: Play a sound when &auto-suggestions appear
my_MM: အကြံပြုချက်အလိုအလျောက်ထွက်ပေါ်လာသောအခါ အသံဖြင့်အသိပေးရန်

en: Play sound for &spelling errors while typing
my_MM: စာရိုက်သွင်နစေဉ်အတွင်းစာလုံးပေါင်းအမှားအတွက်အသံပြုရန်

en: Please Donate
my_MM: ကျေးဇူးပြုပြီးလှူဒါန်းပါ

en: Please press OK to start the installed copy.
my_MM: ထည့်သွင်းတပ်ဆင်ထားသည့်ကော်ပီကိုစတင်ရန် ကျေးဇူးပြု၍
    OK ကိုနှိပ်ပါ

en: Please specify a directory in which to create the portable copy.
my_MM: သယ်သွားနိုင်သောကော်ပီဖန်တီးရမည့်လိပ်စာအညွှန်းကိုကျေးဇူးပြု၍
    သတ်မှတ်ပါ

en: Please wait
my_MM: ခေတ္တစောင့်ဆိုင်းပါ

en: Please wait while NVDA is being installed
my_MM: NVDA ကိုထည့်သွင်းတပ်ဆင်ခြင်းပြုလုပ်နေစဉ်စောင့်ဆိုင်းပါ

en: Please wait while a portable copy of NVDA is created.
my_MM: NVDA ၏သယ်သွားနိုင်သောကော်ပီဖန်တီးနေစဉ်တွင်ကျေးဇူးပြုပြီး
    စောင့်ဆိုင်းရန်

en: Please wait while settings are copied to the system configuration.
my_MM: ချိန်ညှိမှုများကိုစီစဉ်ချထားပုံစနစ်သို့မိတ္တူကူးယူနေစဉ်ကျေးဇူးပြု၍ခေတ္တစောင့်ပါ

en: Please wait while the add-on is being installed.
my_MM: ထပ်ပေါင်းစွမ်းရည်ကိုထည့်သွင်းတပ်ဆင်နေစဉ်ကျေးဇူးပြုပြီးစောင့်ဆိုင်းပါ

en: Please wait while your previous installation of NVDA is being updated.
my_MM: သင်၏ယခင် NVDA ထည့်သွင်းတပ်ဆင်ထားမှုကို
    နောက်ဆုံးရအဆင့်မြှင့်တင်မှုပြုလုပ်နေစဉ်ကျေးဇူးပြုပြီးစောင့်ဆိုင်းပါ

en: Plot area, inside height: {plotAreaInsideHeight:.0f}, inside width: {plotAreaInsideWidth:.0f}, inside top: {plotAreaInsideTop:.0f}, inside left: {plotAreaInsideLeft:.0f}
my_MM: ပလော့ထုတ်ရန် ဧရိယာ ၊ အတွင်းပိုင်းအမြင့်: {plotAreaInsideHeight:.0f} ၊ အတွင်းပိုင်းအကျယ်: {plotAreaInsideWidth:.0f} ၊ အတွင်းပိုင်းအပေါ်ထိပ် : {plotAreaInsideTop:.0f} ၊ အတွင်းပိုင်းဘယ်ဘက် {plotAreaInsideLeft:.0f}

en: Plugins reloaded
my_MM: ပလပ်ထိုးစွမ်းရည်တိုးချဲ့မှုပြန်လည်ခေါ်တင်ပြီး

en: Polish 8 dot computer braille
my_MM: ပိုလန် အစက် ၈ စက် ကွန်ပျူတာ ဘရေး

en: Polynomial
my_MM: ပိုလီနိုမီနယ်

en: Portrait
my_MM: ဒေါင်လိုက်မြင်ကွင်း

en: Portuguese 8 dot computer braille
my_MM: ပေါ်တူဂီ အစက် ၈ စက် ကွန်ပျူတာ ဘရေး

en: Portuguese grade 1
my_MM: ပေါ်တူဂီ ဂရိတ် ၁

en: Portuguese grade 2
my_MM: ပေါ်တူဂီ ဂရိတ် ၂

en: Power
my_MM: ပါဝါ

en: Preserve
my_MM: သီးသန့်ဖယ်ထားသည်

en: Press twice to copy or reset the start marker
my_MM: မိတ္တူကူးရန် သို့မဟုတ် အစအမှတ်အသားပြန်စရန်နှစ်ချက်နှိပ်ပါ

en: Pressed once sets the keyboard focus to the navigator object, pressed twice sets the system caret to the position of the review cursor
my_MM: တစ်ချက်နှိပ်လျှင်ကီးဘုတ်အသက်ဝင်မှုကလမ်းညွှန်ဝတ္ထုသို့
    သတ်မှတ်ပေးသည်။နှစ်ချက်နှိပ်လျှင် စနစ်ကရက်ကိုခြုံငုံကြည့်ရှုမှုတည်နေရာသို့
    သတ်မှတ်ပေးသည်

en: Primary Category Axis
my_MM: ပင်မ Category Axis

en: Primary Series Axis
my_MM: ပင်မအောက် Series Axis

en: Primary Value Axis
my_MM: ပင်မ Value Axis

en: Primary footer
my_MM: ပင်မအောက်မှတ်စု

en: Primary header
my_MM: ပင်မခေါင်းစီး

en: Print Preview
my_MM: ပရင့်ထုတ်ရန်ကြိုတင်မြင်ကွင်း

en: Profile
my_MM: ကောက်ကြောင်းဖိုင်

en: Profile Triggers
my_MM: ကောက်ကြောင်းဖိုင် ခလုတ်ဖြုတ်မှုများ

en: Profile name:
my_MM: ကောက်ကြောင်းဖိုင်အမည် :

en: Progress &bar output:
my_MM: ဖြစ်ထွန်းတိုးတက်မှုပြဘားတန်း

en: Punctuation/symbol &level:
my_MM: ပုဒ်ဖြတ်ပုဒ်ရပ်/သင်္ကေတအဆင့်

en: Punjabi grade 1
my_MM: ပန်ချာပီ ဂရိတ် ၁

en: Quits NVDA!
my_MM: NVDA မှထွက်ရန်

en: RGB red {rgb.red}, green {rgb.green}, blue {rgb.blue}
my_MM: RGB အနီ{rgb.red}, အစိမ်း {rgb.green} , အပြာ {rgb.blue}

en: Radar
my_MM: ရေဒါ

en: Radar Axis Labels
my_MM: ရေဒါဝင်ရိုးအညွှန်း

en: Radar with Data Markers
my_MM: အချက်အလက်အမှတ်အသားနှင့်ရေဒါ

en: Rate boos&t
my_MM: ပြောနှုန်းမြှင့်ရန်

en: Re&move
my_MM: ဖယ်ရှားရန်

en: Read by &paragraph
my_MM: အပိုဒ်လိုက်ဖတ်ရန်

en: Reads from the system caret up to the end of the text, moving the caret as it goes
my_MM: စနစ်ကရက်ကနေပြီးစာသားအဆုံးအထိဖတ်ရန်။ဖတ်သွားရင်းကရက်ကိုရွှေ့ရန်

en: Recognition &language:
my_MM: ပုံရိပ်ဖမ်းခြင်း &ဘာသာစကား:

en: Recognition failed
my_MM: ပုံရိပ်ဖမ်းခြင်းမအောင်မြင်မပါ

en: Recognizing
my_MM: ပုံရိပ်ဖမ်းခြင်း

en: Refresh	F5
my_MM: အသစ်ပြန်စစ်ရန် အက်ဖ်ဖိုက်ဗ်ခလုတ်

en: Refreshed
my_MM: အသစ်ပြန်စစ်ပြီး

en: Refreshes the document content
my_MM: မှတ်တမ်းဖိုင်အကြောင်းအရာများအသစ်ပြန်စစ်သည်

en: Regular &expression
my_MM: ရိုးရိုး &ဖေါ်ပြချက်

en: Reload plugins
my_MM: ပလပ်ထိုးတိုးချဲ့စွမ်းရည်ပြန်လည်ခေါ်တင်ရန်

en: Reloads app modules and global plugins without restarting NVDA, which can be Useful for developers
my_MM: NVDA ကိုအစမှပြန်မစဘဲ app modules နှင့် global plugins ကို ပြန်လည်ခေါ်တင်ရန်။ ဒီဗယ်လိုဗာများအတွက်အသုံးဝင်နိုင်သည်

en: Remind me &later
my_MM: နောက်မှသတိပေးရန်

en: Removed row {rowNumber} column {columnNumber}  from column headers
my_MM: အတန်း{rowNumber} အတိုင် {columnNumber}  ကိုအတိုင်ခေါင်းစီးမှဖယ်ရှားပြီး

en: Removed row {rowNumber} column {columnNumber}  from row headers
my_MM: အတန်း{rowNumber} အတိုင် {columnNumber}  ကိုအတန်းခေါင်းစီးမှဖယ်ရှားပြီး

en: Removed {address}    from column headers
my_MM: {address} ကိုအတိုင်ခေါင်းစီးအဖြစ်မှဖယ်ရှားပြီး

en: Removed {address}    from row headers
my_MM: အတန်းခေါင်းစီးမှ {address} ကိုဖယ်ရှားပြီး

en: Rename Profile
my_MM: ကောက်ကြောင်းကိုအမည်ပြောင်းရန်

en: Replacement
my_MM: အစားထိုးမှု

en: Report &tooltips
my_MM: ကိရိယာအညွှန်းအကြောင်းပြန်ရန်

en: Report changes to the &composition string
my_MM: အက္ခရာစာလုံးအတွဲဖွဲ့စည်းစပ်ဟပ်မှုအပြောင်းအလဲအကြောင်းပြန်ရန်

en: Report changes to the &reading string
my_MM: အက္ခရာစာလုံးအတွဲဖတ်ရှုမှုသို့အပြောင်းအလဲအကြောင်းပြန်ရန်

en: Report dynamic &content changes
my_MM: လှုပ်ရှားပြောင်းလဲနိုင်သောအကြောင်းအရာပြောင်းလဲမှုအကြောင်းပြန်ရန်

en: Report mouse &shape changes
my_MM: မောက်စ်ပုံသဏ္ဌာန် ပြောင်းလဲမှုအကြာင်းပြန်ရန်

en: Report object &descriptions
my_MM: ဝတ္ထုအကြောင်းရှင်းလင်းဖော်ပြချက်အကြောင်းပြန်ရန်

en: Report object &position information
my_MM: ဝတ္ထု၏ တည်နေရာအကြောင်း အကြောင်းပြန်ရန်

en: Report object shortcut &keys
my_MM: ဝတ္ထု၏ဖြတ်လမ်းခလုတ်ကိုအကြောင်းပြန်ရန်

en: Reports battery status and time remaining if AC is not plugged in
my_MM: အေစီပါဝါပလပ်ထိုးမထားပါကဘက်ထရီအခြေအနေနှင့်လက်ကျန်အချိန်ကိုပြောပြသည်

en: Reports information about the location of the text or object at the review cursor. Pressing twice may provide further detail.
my_MM: ခြုံငုံကြည့်ရှုမှုအညွှန်းမြားနေရာရှိစာသားသို့မဟုတ်ဝတ္ထု၏တည်နေရာအကြောင်း သတင်းကို ပြန်ပြောရန်။နှစ်ချက်နှိပ်လျှင် နောက်ထပ်အသေးစိတ်အချက်များပြောပြနိုင်သည်

en: Reports the character of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice reports a description or example of that character. Pressing three times reports the numeric value of the character in decimal and hexadecimal
my_MM: ခြုံငုံကြည့်ရှုသည့်အညွှန်းမြားရှိရာနေရာမှလက်ရှိလမ်းညွှန်ဝတ္ထု၏စာလုံးသင်္ကေတအကြောင်း  ပြန်ပြောရန်။ဤခလုတ်ကိုနှစ်ချက်နှိပ်လျှင်စာလုံးသင်္ကေတ၏ ပုံဖော်ရှင်းပြမှု သို့မဟုတ် ဥပမာကို ပြောပြသည်။သုံးကြိမ်နှိပ်လျှင်စာလုံးသင်္ကေတကိုကိုယ်စားပြုသည့်ကိန်းဂဏန်းတန်ဖိုးကိုဆယ်လီကိန်း နှင့် တစ်ဆယ့်ခြောက်လီကိန်းပုံစံများဖြင့်ပြောပြသည်

en: Reports the current line under the application cursor. Pressing this key twice will spell the current line. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
my_MM: application cursor အောက်မှစာကြောင်းအား တင်ပြရန်။ ဤခလုတ်ကိုနှစ်ချက်နှိပ်လျှင် လက်ရှိစာကြောင်းကို စာလုံးပေါင်းပြမည်။ သုံးချက်နိပ်ပါက အက္ခရာဖေါ်ပြချက်နှင့်အတူ စာလုံးပေါင်းဖတ်ပြပါမည်။

en: Reports the current navigator object. Pressing twice spells this information, and pressing three times Copies name and value of this object to the clipboard
my_MM: လက်ရှိလမ်းညွှန်ဝတ္ထုအကြောင်းပြန်ပြောသည်။ နှစ်ချက်နှိပ်လျှင် ဤသတင်းအချက် အကြောင်းပြန်ပြောသည်။သုံးကြိမ်နှိပ်လျှင်ဤဝတ္ထု၏ အမည်နှင့်တန်ဖိုးကိုကလစ်ဘုတ်ပေါ်သို့ မိတ္တူကူးပေးသည်။

en: Reports the line of the current navigator object where the review cursor is situated. If this key is pressed twice, the current line will be spelled. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
my_MM: ခြုံငုံကြည့်ရှုသည့်အညွှန်းမြားရှိရာနေရာမှလက်ရှိလမ်းညွှန်ဝတ္ထု၏စာကြောင်းကိုပြန်ပြောရန်။ ဤခလုတ်ကိုနှစ်ချက်နှိပ်လျှင်လက်ရှိစာကြောင်းကိုစာလုံးပေါင်းပြသည်။သုံးကြိမ်နှိပ်လျှင်စာကြောင်းကို စာလုံးသင်္ကေတဖော်ပြချက်သုံးပြီးစာလုံးပေါင်းပြမည်

en: Reports the new object or content under your finger if different to where your finger was last
my_MM: သင့်လက်ချောင်းနောက်ဆုံးရှိခဲ့သည့်နေရာနှင့်ကွာခြားလျှင် သင့်လက်ချောင်းအောက်တည့်တည့်ရှိဝတ္ထုနှင့်အကြောင်းအရာအသစ်ကိုပြန်ပြောရန်

en: Reports the object and content directly under your finger
my_MM: သင့်လက်ချောင်းအောက်တည့်တည့်ရှိဝတ္ထုနှင့်အကြောင်းအရာကိုပြန်ပြောရန်

en: Reports the remaining time of the currently playing track, if any
my_MM: လက်ရှိဖွင့်ထားသောအသံဖိုင်၊သီချင်းအတွက်ကျန်ရှိသောအချိန်ရှိလျှင်ပြန်ပြောရန်

en: Reports the title of the current application or foreground window. If pressed twice, spells the title. If pressed three times, copies the title to the clipboard
my_MM: လက်ရှိအသုံးချဆော့ဖ်ဝဲသို့မဟုတ်မြင်ကွင်းရှေ့ဆုံးကဝင်းဒိုး၏အမည်ပြန်ပြောရန်။နှစ်ချက်နှိပ်လျှင် အမည်ကိုစာလုံးပေါင်းပြသည်။သုံးချက်နှိပ်လျှင်အမည်ကိုကလစ်ဘုတ်အပေါ်မိတ္တူကူးပေးသည်

en: Reset all settings to default state
my_MM: ချိန်ညှိမှုများအားလုံးကို ပုံသေအခြေအနေသို့သတ်မှတ်ရန်

en: Reset all settings to saved state
my_MM: ချိန်ညှိမှုများကိုသိမ်းဆည်းထားသောအခြအေနေသို့ပြန်လည်သတ်မှတ်ရန်

en: Restart
my_MM: ပြန်စရန်

en: Restart NVDA
my_MM: 	
    NVDA ပြန်စရန်

en: Restart with add-ons disabled
my_MM: ထပ်ပေါင်းစွမ်းရည်ပိတ်ထားပြီးအသုံးပြုမှုပြန်စရန်

en: Restart with debug logging enabled
my_MM: ပြင်ဆင်ခြင်းဘက်သို့ ပြောင်းရန် ခေတ္တစောင့်ဆိုင်းပါ

en: Restarts NVDA!
my_MM: NVDA အားပြန်စရန်

en: Result
my_MM: ရလဒ်

en: Right
my_MM: ညာ

en: Right aligned
my_MM: ညာညှိ

en: Right click
my_MM: ညာကလစ်

en: Romanian
my_MM: ရိုမေးနီးယား

en: Routes the cursor to or activates the object under this braille cell
my_MM: ဤဘရေးဆဲလ်အောက်ရှိဝတ္ထုသို့အညွှန်းမြားကိုလမ်းကြောင်းပြရန် သို့မဟုတ်
    အသက်ဝင်စေရန်

en: Sanskrit grade 1
my_MM: သက္ကတ ဂရိတ် ၁

en: Save &as...	Ctrl+S
my_MM: အဖြစ်သိမ်းဆည်းရန် Ctrl + S

en: Save As
my_MM: အဖြစ်သိမ်းဆည်းရန်

en: Saves the current NVDA configuration
my_MM: လက်ရှိ NVDA စနစ်အစီအစဉ်ချထားပုံ သိမ်းဆည်းရန်

en: Say &cap before capitals
my_MM: စာလုံးကြီးမတိုင်ခင်ကက်ပ်ဟုပြောရန်

en: Say all
my_MM: အားလုံးကိုပြောပါ

en: Scatter
my_MM: ပြန့်ကျဲမှုပြပုံစံ

en: Scatter with Lines
my_MM: မျဉ်းလိုင်းဖြင့်ပြန့်ကျဲမှုပြပုံစံ

en: Scatter with Lines and No Data Markers
my_MM: အချက်အလက်အမှတ်အသားမပါဘဲမျဉ်းလိုင်းဖြင့်ပြန့်ကျဲမှုပြပုံစံ

en: Scatter with Smoothed Lines
my_MM: ချောမွေ့သောမျဉ်းလိုင်းများဖြင့်ပြန့်ကျဲမှုပြပုံစံ

en: Scatter with Smoothed Lines and No Data Markers
my_MM: အချက်အလက်အမှတ်အသားမပါဘဲ ချောမွေ့သောမျဉ်းလိုင်းများဖြင့်ပြန့်ကျဲမှုပြပုံစံ

en: Screen review
my_MM: ဖန်သားပြင်မြင်ကွင်းခြုံငုံကြည့်ရှုမှု

en: Scrolls the braille display back
my_MM: ဘရေးပုံဖော်မျက်နှာပြင်သို့ကြည့်ရှုရာမျက်နှာပြင်ဘောင်ကွက်နောက်ပြန်ရွှေ့ယူရန်

en: Scrolls the braille display forward
my_MM: ဘရေးပုံဖော်မျက်နှာပြင်သို့ကြည့်ရှုရာမျက်နှာပြင်ဘောင်ကွက်ရှေ့သို့ရွှေ့ယူရန်

en: Secondary Category Axis
my_MM: တစ်ဆင့်ခံ {categoryAxisData}

en: Secondary Series Axis
my_MM: တစ်ဆင့်ခံ Series Axis

en: Secondary Value Axis
my_MM: တစ်ဆင့်ခံ Value Axis

en: Secure Desktop
my_MM: လုံခြုံသောအလုပ်စားပွဲပြင်

en: Select Braille Display
my_MM: Braille Display အားရွှေးချယ်ရန်

en: Select Synthesizer
my_MM: Synthesizer ရွေးချယ်ရန်

en: Serbian grade 1
my_MM: ဆာဗီးယား ဂရိတ် ၁

en: Serial: {portName}
my_MM: နံပါတ်စဉ် : {portName}

en: Series Lines
my_MM: စီးရီးအတွဲမျဉ်းလိုင်းများ

en: Set {address} as start of column headers
my_MM: {address} ကို အတိုင်ခေါင်းစီး၏အစအဖြစ်သတ်မှတ်ရန်

en: Set {address} as start of row headers
my_MM: {address} ကို အတန်းခေါင်းစီး၏ အစအဖြစ်သတ်မှတ်ရန်

en: Sets the navigator object to the current object under the mouse pointer and speaks it
my_MM: လမ်းညွှန်ဝတ္ထုကိုမောက်စ်အညွှန်းမြားအောက်လက်ရှိဝတ္ထုအဖြစ်သတ်မှတ်ပြီး ထုတ်ပြောရန်

en: Shape
my_MM: ပုံသဏ္ဌာန်

en: Sheet {0}, {1}
my_MM: စာရွက် {0}, {1}

en: Sho&w exit options when exiting NVDA
my_MM: NVDA မှထွက်သည့်အခါ အထွက်ရွေးစရာများကိုပြရန်

en: Shows NVDA's braille settings
my_MM: NVDA ၏ braille settings ကိုပြရန်

en: Shows NVDA's browse mode settings
my_MM: NVDA browse mode settings ကိုပြရန်

en: Shows NVDA's document formatting settings
my_MM: NVDA ၏ document formatting settings ကိုပြရန်

en: Shows NVDA's general settings
my_MM: NVDA ၏ general settings ကိုပြရန်

en: Shows NVDA's input composition settings
my_MM: NVDA input compostion settings ကိုပြရန်

en: Shows NVDA's keyboard settings
my_MM: NVDA keyboard settings ကိုပြရန်

en: Shows NVDA's mouse settings
my_MM: NVDA ၏ mouse settings ကိုပြရန်

en: Shows NVDA's object presentation settings
my_MM: NVDA object presentation settings ကိုပြရန်

en: Shows NVDA's review cursor settings
my_MM: NVDA ၏ review cursor settings ကိုပြရန်

en: Shows NVDA's speech settings
my_MM: NVDA ၏ speech settings ကိုပြရန်

en: Shows options related to selected text or text at the cursor
my_MM: ရွေးချယ်ထားသည့်စာသားသို့မဟုတ်အညွှန်းမြားနေရာတွင်ရှိသောစာသားနှင့်
    ဆက်နွှယ်ရာရွေးချယ်စရာများပြရန်

en: Shows the NVDA Configuration Profiles dialog
my_MM: NVDA Configuration Profiles  စကားပြောကွက်ပြန်ရန်

en: Shows the NVDA braille display selection dialog
my_MM: NVDA ၏ braille display selection dialog ကိုပြရန်

en: Shows the NVDA default dictionary dialog
my_MM: NVDA ပုံသေအဘိဓာန်စကားပြောကွက်ကိုပြရန်

en: Shows the NVDA input gestures dialog
my_MM: NVDA အသွင်းအမူအရာစကားပြောကွက်ကိုပြရန်

en: Shows the NVDA menu
my_MM: NVDA မီနူးကိုပြရန်

en: Shows the NVDA symbol pronunciation dialog
my_MM: NVDA သင်္ကေတအသံထွက်စကားပြောကွက်ကိုပြရန်

en: Shows the NVDA synthesizer selection dialog
my_MM: NVDA ၏ synthesizer dialog ကိုပြရန်

en: Shows the NVDA temporary dictionary dialog
my_MM: NVDA ယာယီအဘိဓာန်စကားပြောကွက်ကိုပြရန်

en: Shows the NVDA voice-specific dictionary dialog
my_MM: NVDA အသံသီးသန့်အဘိဓာန်စကားပြောကွက်ကိုပြရန်

en: Shows the long description at this position if one is found.
my_MM: ဤနေရာတွင်ရှင်းလင်းဖော်ပြချက်အရှည်တွေ့လျှင်ပြသပါ

en: Simple review mode off
my_MM: ရိုးရှင်းသောခြုံငုံကြည့်ရှုမှုပုံစံပိတ်ရန်

en: Simple review mode on
my_MM: ရိုးရှင်းသောခြုံငုံကြည့်ရှုမှုပုံစံဖွင့်ရန်

en: Single letter navigation off
my_MM: စာလုံးတစ်လုံးချင်းသွားလာမှုပိတ်ထားသည်

en: Single letter navigation on
my_MM: 	
    စာလုံးတစ်လုံးချင်းသွားလာမှုဖွင့်ထားသည်

en: Single line spacing
my_MM: လိုင်းအစိတ်အကျဲတန်ဖိုး  ၁ ဆ

en: Sleep mode off
my_MM: စနစ်အနားယူသည့်ပုံစံပိတ်ထားသည်

en: Sleep mode on
my_MM: စနစ်အနားယူသည့်ပုံစံဖွင့်ထားသည်

en: Slide Master view
my_MM: ဆလိုက်ပင်မမြင်ကွင်း

en: Slide Number placeholder
my_MM: ဆလိုက်နံပါတ်အတွက်လျာထားသည့်နေရာ

en: Slide Show - complete
my_MM: ဆလိုက်ရှိုးအပြည့်အစုံ

en: Slide Sorter view
my_MM: ဆလိုက်ရွေးရန်မြင်ကွင်း

en: Slide show - {slideName}
my_MM: ဆလိုက်ရှိုးမှတ်စု - {slideName}

en: Slide show notes - {slideName}
my_MM: ဆလိုက်ရှိုးမှတ်စုများ - {slideName}

en: Slide view
my_MM: ဆလိုက်မြင်ကွင်း

en: Slide {slideNumber}
my_MM: ဆလိုက်{slideNumber}

en: Slovak grade 1
my_MM: ဆလိုဗက် ဂရိတ် ၁

en: Slovenian 8 dot computer braille
my_MM: ဆလိုဗဲနီးယန်း အစက် ၈ စက် ကွန်ပျူတာ ဘရေး

en: Slovenian grade 1
my_MM: ဆလိုဗဲနီးယန်း ဂရိတ် ၁

en: Spanish 8 dot computer braille
my_MM: စပိန် အစက် ၈ စက်  ကွန်ပျူတာ ဘရေး

en: Spanish grade 1
my_MM: စပိန် ဂရိတ် ၁

en: Speak
my_MM: အသံထွက်ပြောရန်

en: Speak and beep
my_MM: အသံထွက်ပြောဆိုပြီးတီသံအချက်ပေးရန်

en: Speak progress bar updates
my_MM: ပြီးမြောက်မှုအခြေပြဘားတန်းနောက်ဆုံးပြောင်းလဲမှုကိုပြောမည်

en: Speak typed &characters
my_MM: စာရိုက်သွင်းသောအက္ခရာများကိုအသံထွက်ပြောရန်

en: Speak typed &words
my_MM: စာရိုက်သွင်းသောစကားလုံးများကိုအသံထွက်ပြောရန်

en: Speaks the filename of the active application along with the name of the currently loaded appModule
my_MM: လက်ရှိအသက်ဝင်ဆဲအသုံးချဆော့ဖ်ဝဲ၏ဖိုင်အမည်ကိုလက်ရှိခေါ်တင်ထားသော appModule ၏      
    အမည်နှင့်အတူပြောပြရန်

en: Speaks the word of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice spells the word. Pressing three times spells the word using character descriptions
my_MM: ခြုံငုံကြည့်ရှုသည့်အညွှန်းမြားရှိရာနေရာမှလက်ရှိလမ်းညွှန်ဝတ္ထု၏စကားလုံးကိုပြန်ပြောရန်။ဤခလုတ်ကိုနှစ်ချက်နှိပ်လျှင်လက်ရှိစကားလုံးကိုစာလုံးပေါင်းပြသည်။သုံးကြိမ်နှိပ်လျှင်စကားလုံးကို စာလုံးသင်္ကေတဖော်ပြချက်သုံးပြီးစာလုံးပေါင်းပြမည်

en: Speech
my_MM: စကားပြော

en: Speech &dictionaries
my_MM: စကားပြောအဘိဓာန်များ

en: Spelling e&rrors
my_MM: စာလုံးပေါင်းအမှားများ

en: St&yle
my_MM: စတိုင်

en: Stacked Area
my_MM: ထပ်ဆင့်ဧရိယာ

en: Stacked Bar
my_MM: ထပ်ဆင့်ဘားချပ်

en: Stacked Column
my_MM: ထပ်ဆင့်အတိုင်

en: Stacked Cone Bar
my_MM: ထပ်ဆင့်ကတော့ချွန်ဘား

en: Stacked Cone Column
my_MM: ထပ်ဆင့်ကတော့ချွန်အတိုင်

en: Stacked Cylinder Bar
my_MM: ထပ်ဆင့်ဆလင်ဒါဘားချပ်

en: Stacked Line
my_MM: ထပ်ဆင့်မျဉ်းလိုင်း

en: Stacked Line with Markers
my_MM: အမှတ်အသားပါထပ်ဆင့်မျဉ်းလိုင်း

en: Stacked Pyramid Bar
my_MM: ထပ်ဆင့်ပိရမစ်ဘားချပ်

en: Stacked Pyramid Column
my_MM: ထပ်ဆင့်ပိရမစ်အတိုင်

en: Start marked
my_MM: အစမှတ်သားပြီး

en: Styles
my_MM: စတိုင်များ

en: Subject:
my_MM: အကြောင်းအရာ :

en: Subscript
my_MM: အောက်ဆွဲစာလုံး

en: Subtitle placeholder
my_MM: ခေါင်းစဉ်ခွဲအတွက်လျာထားသည့်နေရာ

en: Success
my_MM: အောင်မြင်သည်

en: Successfully copied NVDA user settings
my_MM: NVDA အသုံးပြုသူချိန်ညှိမှုများအောင်မြင်စွာမိတ္တူကူးပြီး

en: Successfully installed NVDA.
my_MM: NVDA ကိုအောင်မြင်စွာထည့်သွင်းတပ်ဆင်ပြီးပါပြီ

en: Successfully updated your installation of NVDA.
my_MM: NVDA ထည့်သွင်းတပ်ဆင်ထားမှုသို့
    နောက်ဆုံးရအဆင့်မြှင့်တင်မှုကိုအောင်မြင်စွာပြုလုပ်ပြီးပါပြီ

en: Suggestions
my_MM: အကြံပြုချက်များ

en: SuperBraille
my_MM: ဆူပါဘရေးလ်

en: Superscript
my_MM: ထပ်ညွှန်းစာလုံး

en: Surface (Top View wireframe)
my_MM: မျက်နှာပြင် (အပေါ်စီးတည့်တည့်မြင်ကွင်း ဝါယာဖရိမ်)

en: Surface (Top View)
my_MM: မျက်နှာပြင်(အပေါ်စီးတည့်တည့်မြင်ကွင်း)

en: Swedish 8 dot computer braille
my_MM: ဆွစ်ဒင် အစက် ၈ စက်  ကွန်ပျူတာ ဘရေး

en: Switches to the next review mode (e.g. object, document or screen) and positions the review position at the point of the navigator object
my_MM: နောက်ထပ်ခြုံငုံကြည့်ရှုမှုနည်းလမ်းပုံစံသို့ပြောင်းပြီး(ဥပမာ ဝတ္ထု၊မှတ်တမ်းဖိုင် သို့မဟုတ် ဖန်သားပြင်မြင်ကွင်း) ခြုံငုံကြည့်ရှုမှုနေရာကိုလမ်းညွှန်ဝတ္ထုနေရာတွင်ချထားရန်

en: Switches to the previous review mode (e.g. object, document or screen) and positions the review position at the point of the navigator object
my_MM: ယခင်ခြုံငုံကြည့်ရှုမှုနည်းလမ်းပုံစံသို့ပြောင်းပြီး(ဥပမာ ဝတ္ထု၊မှတ်တမ်းဖိုင် သို့မဟုတ် ဖန်သားပြင်မြင်ကွင်း) ခြုံငုံကြည့်ရှုမှုနေရာကိုလမ်းညွှန်ဝတ္ထုနေရာတွင်ချထားရန်

en: Symbol
my_MM: သင်္ကေတ

en: Symbol "%s" is already present.
my_MM: သင်္ကေတ "%s" ရှိနှင့်ပြီးသားဖြစ်နေသည်

en: Symbol Pronunciation (%s)
my_MM: သင်္ကေတ အသံထွက် (%s)

en: Symbol level %s
my_MM: သင်္ကေတအဆင့် %s

en: Synthesizer Error
my_MM: ဆင်သဆိုက်ဇာအမှား

en: System caret
my_MM: စနစ်ကရက်

en: System focus
my_MM: စနစ်ဆုံမှတ်

en: System status
my_MM: စနစ်အခြေအနေ

en: Table description
my_MM: ဇယားရှင်းလင်းဖော်ပြမှု

en: Table information
my_MM: ဇယားအကြောင်းသတင်းအချက်

en: Table placeholder
my_MM: ဇယားအတွက်လျာထားသည့်နေရာ

en: Tamil grade 1
my_MM: တမီးလ် ဂရိတ် ၁

en: Taskbar
my_MM: လုပ်ငန်းအခြေပြဘားတန်း

en: Telugu grade 1
my_MM: တယ်လူဂူ ဂရိတ် ၁

en: Temporarily d&isable all triggers
my_MM: ခလုတ်ဖြုတ်မှုအားလုံးကိုလုပ်ဆောင်မှုယာယီရပ်ဆိုင်းထားရန်

en: Temporary dictionary
my_MM: ယာယီအဘိဓာန်

en: Text &unit resolution:
my_MM: စာသားယူနစ်အနုစိတ်မှု

en: Text frame
my_MM: စာသားဖရိမ်

en: Text placeholder
my_MM: စာသားအတွက်လျာထားသည့်နေရာ

en: Text review
my_MM: စာသားပြန်လည်သုံးသပ်ခြင်း

en: That profile already exists. Please choose a different name.
my_MM: ထိုကောက်ကြောင်းရှိနှင့်ပြီး။ကျေးဇူးပြု၍မတူသောအမည်ကိုရွေးချယ်ပါ

en: The following options control the types of document formatting reported by NVDA.
my_MM: အောက်ပါရွေးစရာများသည် NVDA မှ ပြန်ပြောပေးသည့်မှတ်တမ်းဖိုင်ပုံသွင်ချမှတ်မှုအမျိုးအစားကိုထိန်းချုပ်သည်

en: The installation is unable to remove or overwrite a file. Another copy of NVDA may be running on another logged-on user account. Please make sure all installed copies of NVDA are shut down and try the installation again.
my_MM: ထည့်သွင်းတပ်ဆင်မှုသည် ဖိုင်တစ်ခုကို ဖယ်ရှားခြင်း သို့မဟုတ်
    အပေါ်မှထပ်ရေးခြင်း မပြုလုပ်နိုင်ဘဲဖြစ်နေသည်။ NVDA ၏အခြားသော
    ကော်ပီတစ်ခုသည် အခြား လော့ဂ်အွန်ဝင်ထားသော user account
    တွင်လည်ပတ်နေနိုင်သည်။ ထည့်သွင်းတပ်ဆင်ထားသော NVDA များအားလုံး
    ပိတ်ချပြီးဖြစ်ကြောင်းသေချာအောင်ပြုလုပ်ကာ ထည့်သွင်းတပ်ဆင်မှုကို
    ပြန်လည်ကြိုးစားသင့်သည်

en: The installation of NVDA failed. Please check the Log Viewer for more information.
my_MM: NVDA ထည့်သွင်းတပ်ဆင်မှုပျက်ကွက်သည်။နောက်ထပ်သတင်းအချက်များ
    ရရှိစေရန် Log Viewer တွင်ကြည့်ပါ

en: The installation path for NVDA has changed. it will now  be installed in {path}
my_MM: NVDA အတွက် ထည့်သွင်းတပ်ဆင်ရာလမ်းကြောင်းပြောင်းလဲ
    သတ်မှတ်ထားပြီးဖြစ်သည်။၎င်းကိုယခု {path} တွင်ထည့်သွင်းတပ်ဆင်မည်

en: The next key that is pressed will not be handled at all by NVDA, it will be passed directly through to Windows.
my_MM: နောက်ထပ်ခလုပ်နှိပ်မှုကို NVDA ကလုံးဝကိုင်တွယ်မည်မဟုတ်ဘဲဝင်းဒိုးစနစ်ထံတိုက်ရိုက်လက်ဆင့်ကမ်းပေးမည်

en: There is no text on the clipboard
my_MM: ကလစ်ဘုတ်အပေါ်တွင်မည်သည့်စာသားမျှမရှိပါ

en: This change requires administrator privileges.
my_MM: ဤပြောင်းလဲမှုအတွက် administrator အခွင့်ထူးလိုအပ်သည်

en: This trigger is already associated with another profile. If you continue, it will be removed from that profile and associated with this one.
    Are you sure you want to continue?
my_MM: ဤခလုတ်ဖြုတ်မှုသည်အခြားကောက်ကြောင်းတစ်ခုဖြင့်
    ဆက်နွှယ်ပြီးသားဖြစ်နေသည်။ဆက်၍လုပ်ဆောင်မည်ဆိုလျှင်
    ထိုကောက်ကြောင်းဖိုင်မှဖယ်ရှားခံရပြီးဤတစ်ခုဖြင့်ဆက်နွှယ်လာမည်။
    ဆက်လုပ်ချင်သည်မှာသေချာပါသလား

en: Thumbnails
my_MM: အသေးစားပုံငယ်

en: Title Master view
my_MM: ခေါင်းစဉ်ပင်မမြင်ကွင်း

en: Title placeholder
my_MM: ခေါင်းစဉ်အတွက်လျာထားသည့်နေရာ

en: To create a portable copy of NVDA, please select the path and other options and then press Continue
my_MM: NVDA  ၏သယ်သွားနိုင်သောကော်ပီကိုဖန်တီးရန် ကျေးဇူးပြု၍
    လမ်းကြောင်းနှင့်အခြားရွေးစရာများကိုရွေးချယ်ပြီး
    ဆက်လက်လုပ်ဆောင်ရန်ကိုနှိပ်ပါ

en: To edit this profile, you will need to manually activate it. Once you have finished editing, you will need to manually deactivate it to resume normal usage.
    Do you wish to manually activate it now?
my_MM: ဤကောက်ကြောင်းဖိုင်ကိုတည်းဖြတ်ရန်၎င်းကိုကိုယ်တိုင်လုပ်ဆောင်မှုဖြင့်
    အသက်သွင်းရန်လိုအပ်သည်။

en: To install NVDA to your hard drive, please press the Continue button.
my_MM: NVDA ကိုသင်၏ဟဒ်ဒရိုက်သို့ထည့်သွင်းတပ်ဆင်ရန် ကျေးဇူးပြုပြီး
    ဆက်လက်လုပ်ဆောင်ရန် ခလုတ်ကိုနှိပ်ပါ

en: To:
my_MM: သို့ :

en: Toggle tethering of braille between the focus and the review position
my_MM: ဘရေးကို စနစ်အသက်ဝင်ရာနှင့်ခြုံငုံကြည့်ရှုမှုအနေအထားအကြာ ချိတ်ဆက်မှုအပြောင်းအလဲလုပ်ရန်

en: Toggle the braille cursor on and off
my_MM: ဘရေးအညွှန်းမြားအဖွင့်အပိတ်လုပ်ရန်

en: Toggle the way context information is presented in braille
my_MM: ဘရေးလ်တွင်ဖေါ်ပြသည့် စကားစပ်အချက်အလက်ပုံစံအားပြောင်းရန်

en: Toggles between beeps, speech, beeps and speech, and off, for reporting progress bar updates
my_MM: ပြီးမြောက်မှုအခြေပြဘားတန်းနောက်ဆုံးပြောင်းလဲမှုအကြောင်းပြန်ခြင်းအတွက်အချက်ပေးသံ၊စကားပြောသံ၊ အချက်ပေးသံနှင့်စကားပြောသံ၊ပိတ်ထားခြင်းတို့အကြားလှည့်လည်ရွေးချယ်ရန်

en: Toggles between browse mode and focus mode. When in focus mode, keys will pass straight through to the application, allowing you to interact directly with a control. When in browse mode, you can navigate the document with the cursor, quick navigation keys, etc.
my_MM: လှည့်လည်သွားလာသည့်ပုံစံနှင့်စနစ်အသက်ဝင်ဖမ်းယူမှုပုံစံအကြားပြောင်းလဲရန်။စနစ်အသက်ဝင်ပုံစံတွင်   နှိပ်လိုက်သည့်ခလုတ်သည်အသုံးချဆော့ဖ်ဝဲသို့တိုက်ရိုက်ရောက်ရှိပြီးအထိန်းနည်းလမ်းတစ်ခုဖြင့်တိုက်ရိုက် တုံ့ပြန်ဆက်သွယ်ခွင့်ပြုသည်။လှည့်လည်သွားလာသည့်ပုံစံအထဲတွင်သင်သည်မှတ်တမ်းဖိုင်အတွင်းအညွှန်းမြား၊ အမြန် သွားလာမှုခလုတ်များဖြင့်သွားလာနိုင်သည်

en: Toggles between reporting the speaker notes or the actual slide content. This does not change what is visible on-screen, but only what the user can read with NVDA
my_MM: ဟောပြောသူမှတ်စုများ အကြောင်း သို့မဟုတ် ဆလိုက်အတွင်းပါဝင်သည့်အမှန်တကယ်  အကြောင်းအရာများအကြောင်းပြန်ပြောခြင်း အကြားအပြာင်းအလဲလုပ်ခြင်း။  ဤသို့ပြုလုပ်ခြင်းသည်ဖန်သားပြင်အပေါ်မြင်ရသည်ကိုမပြောင်းလဲစေဘဲအသုံးပြုသူမှ                                                                                NVDA ဖြင့်ဖတ်ရှုနိုင်သည့်အရာအပေါ်သာပြောင်းလဲသည်။

en: Toggles on and off if the screen layout is preserved while rendering the document content
my_MM: မှတ်တမ်းဖိုင်အကြောင်းအရာများပုံရိပ်ခြယ်နေစဉ်တွင်ဖန်သားပြင်နေရာချထားမှု အဖွင့်အပိတ်အတွက်ခလုတ်

en: Toggles on and off reporting if clickable
my_MM: ကလစ်နှိပ်နိုင်သောအခြေအနေပြန်ပြောခြင်းအဖွင့်အပိတ်ခလုတ်

en: Toggles on and off the inclusion of layout tables in browse mode
my_MM: Browse mode အနေထားတွင် ဇယားပါဝင်မှု၏ အဖွင့်အပိတ်ခလုတ်

en: Toggles on and off the movement of the navigator object due to focus changes
my_MM: စနစ်အသက်ဝင်မှုပြောင်းလဲခြင်းကြောင့်လမ်းညွှန်ဝတ္ထုလိုက်ပါရွေ့လျားမှုအဖွင့်အပိတ်ခလုတ်

en: Toggles on and off the movement of the review cursor due to the caret moving.
my_MM: ကရက်ရွှေ့လျားခြင်းကြောင့်ခြုံငုံကြည့်ရှုမှုအညွှန်းမြားလိုက်ပါရွေ့လျားမှုအဖွင့်အပိတ်ခလုတ်

en: Toggles on and off the reporting of block quotes
my_MM: ကောက်နုတ်ချက်မှတ်စုအဖွင့်အပိတ်ခလုတ်

en: Toggles on and off the reporting of colors
my_MM: အရောင်ပြန်ပြောခြင်းအဖွင့်အပိတ်ခလုတ်

en: Toggles on and off the reporting of comments
my_MM: မှတ်ချက်အကြောင်းပြန်ပြောမှုအဖွင့်အပိတ်ခလုတ်

en: Toggles on and off the reporting of dynamic content changes, such as new text in dos console windows
my_MM: မှတ်တမ်းဖိုင်ကွန်ဆိုးလ်ဝင်းဒိုးများအတွင်းစာသားအသစ်ဖန်တီးခြင်းကဲ့သို့လှုပ်ရှားပြောင်းလဲနိုင်သောအကြောင်းအရာပြောင်းလဲခြင်းကိုအကြောင်းပြန်ခြင်းအဖွင့်အပိတ်ခလုတ်

en: Toggles on and off the reporting of emphasis
my_MM: စာလုံးအလေးပေးထင်ရှားစေမှုပြန်ပြောမှုအဖွင့်အပိတ်ခလုတ်

en: Toggles on and off the reporting of font attributes
my_MM: စာလုံးဖောင့်ကြန်အင်လက္ခဏာပြန်ပြောခြင်းအဖွင့်အပိတ်ခလုတ်

en: Toggles on and off the reporting of font changes
my_MM: စာလုံးဖောင့်ပြောင်းလဲခြင်းပြန်ပြောမှုအဖွင့်အပိတ်ခလုတ်

en: Toggles on and off the reporting of font size changes
my_MM: စာလုံးဖောင့်အရွယ်အစားပြောင်းလဲမှုပြန်ပြောခြင်းအဖွင့်အပိတ်ခလုတ်

en: Toggles on and off the reporting of frames
my_MM: ဖရိမ်အကြောင်းပြန်ပြောမှုအဖွင့်အပိတ်ခလုတ်

en: Toggles on and off the reporting of headings
my_MM: ခေါင်းစဉ်အကြောင်းပြန်မှုအဖွင့်အပိတ်ခလုတ်

en: Toggles on and off the reporting of landmarks
my_MM: အဓိကအပိုင်းအခြားအကြောင်းပြန်ပြောမှုအဖွင့်အပိတ်ခလုတ်

en: Toggles on and off the reporting of line numbers
my_MM: လိုင်းနံပါတ်ပြန်ပြောခြင်းအဖွင့်အပိတ်ခလုတ်

en: Toggles on and off the reporting of line spacing
my_MM: စာကြောင်းများအကြားနေရာချဲချိန်ညှိမှုအဖွင့်အပိတ်ခလုတ်

en: Toggles on and off the reporting of links
my_MM: လင့်ခ်အကြောင်းပြန်ပြောမှုအဖွင့်အပိတ်ခလုတ်

en: Toggles on and off the reporting of lists
my_MM: စာရင်းအကြောင်းပြန်မှုအဖွင့်အပိတ်ခလုတ်

en: Toggles on and off the reporting of pages
my_MM: စာမျက်နှာအဖွင့်အပိတ်အကြောင်းပြန်ပြောမှုအဖွင့်အပိတ်ခလုတ်

en: Toggles on and off the reporting of paragraph indentation
my_MM: စာပိုဒ်အစအတွင်းဝင်မှုအဖွင့်အပိတ်ခလုတ်

en: Toggles on and off the reporting of revisions
my_MM: ခြုံငုံကြည့်ရှုမှုပြန်ပြောခြင်းအဖွင့်အပိတ်ခလုတ်

en: Toggles on and off the reporting of spelling errors
my_MM: စာလုံးပေါင်းအမှားပြန်ပြောခြင်းအဖွင့်အပိတ်ခလုတ်

en: Toggles on and off the reporting of style changes
my_MM: စတိုင်ပြောင်းလဲမှုပြန်ပြောခြင်းအဖွင့်အပိတ်ခလုတ်

en: Toggles on and off the reporting of table cell coordinates
my_MM: ဇယားဆဲလ် ကိုသြဒနိတ်နေရာ အကြောင်းပြန်ပြောမှုအဖွင့်အပိတ် ခလုတ်

en: Toggles on and off the reporting of tables
my_MM: ဇယားအဖွင့်အပိတ်ခလုတ်

en: Toggles on and off the reporting of text alignment
my_MM: စာသားညှိမှုပြန်ပြောခြင်းအဖွင့်အပိတ်ခလုတ်

en: Toggles on and off the speaking of typed characters
my_MM: ရိုက်သွင်းသည့်စာလုံးသင်္ကေတ ပြောဆိုမှု အဖွင့်အပိတ်ခလုတ်

en: Toggles on and off the speaking of typed keys, that are not specifically characters
my_MM: စာလုံးသင်္ကေတသီးသန့်မဟုတ်သည့် ရိုက်သွင်းသည့်ခလုတ်ပြောဆိုမှုအဖွင့်အပိတ်ခလုတ်

en: Toggles on and off the speaking of typed words
my_MM: ရိုက်သွင်းသည့်စကားလုံးပြောဆိုမှုအဖွင့်အပိတ်

en: Toggles simple review mode on and off
my_MM: ရိုးရှင်းသောခြုံငုံကြည့်ရှုမှုပုံစံ အဖွင့်အပိတ်ခလုတ်

en: Toggles single letter navigation on and off. When on, single letter keys in browse mode jump to various kinds of elements on the page. When off, these keys are passed to the application
my_MM: စာလုံးတစ်လုံးချင်းသွားလာမှုအဖွင့်အပိတ်အတွက်ခလုတ်။၎င်းကိုဖွင့်ထားသည့်အခါ ရှာဖွေသွားလာကြည့်ရှုနည်းအတွင်း စာတစ်လုံးချင်း သော့ချက်များသည် စာမျက်နှာအတွင်း အခြေခံအစိတ်အပိုင်း အမျိုးမျိုးသို့ ခုန်ပျံရောက်ရှိစေသည်။ ပိတ်ထားသည့်အခါ ဤသော့ချက်စာလုံးများကို အသုံးချဆော့ဖ်ဝဲ ထံလက်ဆင့်ကမ်း ပေးသည်။

en: Toggles the NVDA Speech viewer, a floating window that allows you to view all the text that NVDA is currently speaking
my_MM: NVDA မှလက်ရှိပြောနေသောစာသားအားလုံးကြည့်ရှုခွင့်ပြုသည့် အလွတ်စိတ်ကြိုက်ရွှေ့နိုင်သောဝင်းဒိုးဖြစ်သည့်   NVDA Speech  viewer အဖွင့်အပိတ်

en: Toggles the reporting of information as the mouse moves
my_MM: မောက်စ်ရွှေ့လျားသမျှသတင်းအချက်ပြန်ပြောခြင်းအဖွင့်အပိတ်

en: Top
my_MM: အပေါ်ဆုံးထိပ်

en: Touch screen
my_MM: ထိတွေ့ဖန်သားပြင်

en: Translates any braille input
my_MM: ဘရေးရိုက်သွင်းမှုအားလုံးအား ဘာသာပြန်ရန်

en: Translates any braille input and presses the enter key
my_MM: ဘရေးရိုက်သွင်းမှုအားဘာသာပြန်ရန်နှင့် အန်တားနိပ်ရန်

en: Triggers
my_MM: ခလုတ်ဖြုတ်မှုများ

en: Trust voice's language when processing characters and symbols
my_MM: အက္ခရာများနှင့်သင်္ကေတများကိုင်တွယ်စီမံရာတွင်စကားသံ၏ဘာသာစကားကိုယုံကြည်ရ

en: Turkish grade 1
my_MM: တူရကီ ဂရိတ် ၁

en: Turns input help on or off. When on, any input such as pressing a key on the keyboard will tell you what script is associated with that input, if any.
my_MM: အသွင်းအကူအညီအဖွင့်အပိတ်လုပ်ခြင်း။ဖွင့်ထားသည့်အခါကီးဘုတ်ပေါ်မှ ခလုတ်တစ်ခု နှိပ်ခြင်း
    ကဲ့သို့ မည်သည့်အသွင်းအတွက်မဆို ၎င်းနှင့်ဆက်နွှယ်ရာ စခရစ်ပရိုဂရမ်ဖိုင် ရှိလျှင် ပြောပြသည်

en: Type
my_MM: အမျိုးအစား

en: Type exit() to exit the console
my_MM: ကွန်ဆိုးလ်မျက်နှာပြင်မှထွက်ရန် exit( ) ကိုရိုက်သွင်းပါ

en: Type help(object) to get help about object.
my_MM: ဝတ္ထုအကြောင်းအကူအညီရရန် help(object) ဟုရိုက်သွင်းပါ

en: Type the text you wish to find
my_MM: သင်ရှာဖွေလိုသောစာသားကိုရိုက်သွင်းပါ

en: Type:
my_MM: အမျိုးအစား:

en: Unable to copy
my_MM: မိတ္တူမကူးနိုင်ပါ

en: Unable to copy a file. Perhaps it is currently being used by another process or you have run out of disc space on the drive you are copying to.
my_MM: ဖိုင်တစ်ခုကိုမိတ္တူကူးယူနိုင်ခြင်းမရှိပါ။၎င်းကိုအခြားပရောဆက်တစ်ခုကသုံးစွဲနေခြင်းဖြစ်နိုင်သည်။
    သို့မဟုတ် သင်မိတ္တူကူးယူနေသည့်ဒရိုက်ဗ်အပေါ်တွင်သိမ်းဆည်းရန်နေရာလွတ်ကုန်ဆုံးသွား၍
    ဖြစ်နိုင်သည်

en: Underline off
my_MM: အောက်မျဉ်းသားပိတ်ထား

en: Underline on
my_MM: အောက်မျဉ်းသားဖွင့်ထား

en: Unicode braille
my_MM: ယူနီကုတ်ဘရေးလ်

en: Unified English Braille Code grade 1
my_MM: ပေါင်းစည်းအင်္ဂလိပ်ဘရေးကုဒ် ၁

en: Unified English Braille Code grade 2
my_MM: ပေါင်းစည်းအင်္ဂလိပ်ဘရေးကုဒ်ဂရိတ် ၂

en: Uninstall NVDA
my_MM: NVDA ဖြုတ်ထုတ်ဖယ်ရှားရန်

en: Unknown braille display
my_MM: အမည်မသိသောဘရေးမျက်နှာြပင်

en: Unknown color
my_MM: အမည်မသိအရောင်

en: Unlabeled
my_MM: label မတပ်ထားသော

en: Unsupported input
my_MM: မထောက်ပံ့ပေးနိုင်သော input

en: Untitled chart
my_MM: အမည်ပေးမထားပုံပြစာရင်းကားချပ်

en: Up Bars
my_MM: အထက်ဘားတန်း

en: Updating NVDA
my_MM: NVDA ကိုနောက်ဆုံးရအဆင့်မြှင့်တင်မှုပြုလုပ်ခြင်း

en: Use &screen layout (when supported)
my_MM: ဖန်သားပြင်အမြင်ချထားပုံသုံးစွဲရန်(အထောက်အပံ့ပေးသည့်အခါ)

en: Use &spelling functionality if supported
my_MM: အထောက်အပံ့ပေးထားလျှင်စာလုံးပေါင်းလုပ်ဆောင်မှုကိုအသုံးပြုရန်

en: Use screen layout off
my_MM: ဖန်သားပြင်နေရာချထားမှုသုံးစွဲခြင်းပိတ်

en: Use screen layout on
my_MM: ဖန်သားပြင်နေရာချထားမှုသုံးစွဲခြင်းဖွင့်

en: Use this profile for:
my_MM: ဤကောက်ကြောင်းဖိုင်ကိုအသုံးပြုရန် :

en: User Guide
my_MM: သုံးစွဲသူလမ်းညွှန်

en: User default
my_MM: အသုံးပြုသူပုံသေသတ်မှတ်ထားမှု

en: V&ariant
my_MM: မျိုးကွဲ

en: V&olume
my_MM: အသံအတိုးအကျယ်

en: Version
my_MM: မူကွဲဗားရှင်း

en: Vertical Object placeholder
my_MM: ထောင်လိုက်ဝတ္ထုအတွက်လျာထားသည့်နေရာ

en: Vertical Text placeholder
my_MM: ထောင်လိုက်စာသားအတွက် လျာထားသည့်နေရာ

en: Vertical Title placeholder
my_MM: ထောင်လိုက်ခေါင်းစဉ်အတွက်လျာထားသည့်နေရာ

en: Vietnamese grade 1
my_MM: ဗီယက်နန် ဂရိတ် ၁

en: Voice
my_MM: အသံ

en: Voice dictionary (%s)
my_MM: အသံအဘိဓာန် (%s)

en: Volume-High-Low-Close
my_MM: ပမာဏ-အမြင့်ဆုံး-အနိမ့်ဆုံး-ဈေးပိတ်

en: Volume-Open-High-Low-Close
my_MM: ပမာဏ-ဈေးဖွင့်-အမြင့်ဆုံး-အနိမ့်ဆုံး-ဈေးပိတ်

en: Waiting for Outlook...
my_MM: အောက်လွတ်ခ်ကိုစောင့်ဆိုင်းနေသည်

en: Waiting for Powerpoint...
my_MM: ပါဝါပွိုင့်ကိုစောင့်နေသည်

en: Walls
my_MM: နံရံများ

en: Warning
my_MM: သတိပေးချက်

en: We need your help in order to continue to improve NVDA.
    This project relies primarily on donations and grants. By donating, you are helping to fund full time development.
    If even $10 is donated for every download, we will be able to cover all of the ongoing costs of the project.
    All donations are received by NV Access, the non-profit organisation which develops NVDA.
    Thank you for your support.
my_MM: NVDA ကိုဆက်လက်ပြီးတိုးတက်ကောင်းမွန်စေရန် သင်၏အကူအညီလိုအပ်သည်။
    ဤပရာဂျက်သည်အဓိကအားဖြင့်လှူဒါန်းမှုနှင့်ထောက်ပံ့ကြေးများအပေါ်အမှီပြုနေရသည်။လှူဒါန်းခြင်းသည်သင့်အနေဖြင့်အချိန်ပြည့်ဆော့ဖ်ဝဲဖော်ထုတ်မှုအားကူညီပေးနေခြင်းဖြစ်သည်။
    ဒေါင်းလုဒ်ချမှုတစ်ခုချင်းစီအတွက်၁၀ဒေါ်လာလှူဒါန်းလျှင်ပင်ကျွန်ုပ်တို့အတွက်ပရောဂျက်ရှေ့ဆက်ရန်
     ကုန်ကျစရိတ်အားလုံးကိုကာမိနိုင်မည်ဖြစ်သည်။
    လှူဒါန်းမှုအားလုံးကို NVDA အားတီထွင်ဖော်ထုတ်ပေးနေသည့် အကျိုးအမြတ်မယူသည့်အဖွဲ့ဖြစ်သော
     NV Access မှလက်ခံရရှိသည်။
    သင်၏ထောက်ပံ့ကူညီမှုအတွက်ကျေးဇူးတင်ပါသည်

en: We&lcome dialog...
my_MM: အကြိုစကားပြောကွက်

en: Welcome to NVDA
my_MM: NVDA မှကြိုဆိုပါသည်

en: Welcome to NVDA!
my_MM: NVDA မှကြိုဆိုပါသည်

en: Welsh grade 1
my_MM: ဝေလ ဂရိတ် ၁

en: Welsh grade 2
my_MM: ဝေလ ဂရိတ် ၂

en: What would you like to &do?
my_MM: သင်မည်သည်ကိုလုပ်ချင်ပါသနည်း

en: What's &new
my_MM: အသစ်ပါဝင်လာသည်များ

en: Whole &word
my_MM: စကားလုံးတစ်ခုလုံး

en: Windows OneCore voices
my_MM: ဝင်းဒိုးမှ OneCore speech synthesizer အသံတစ်ခု

en: Write the current configuration to nvda.ini
my_MM: လက်ရှိစီစဉ်ချထားပုံစနစ်ကို nvda.ini သို့ရေးသွင်းရန်

en: X Error Bars
my_MM: အိတ်ခ်စ် အမှားဘားတန်း

en: Y Error Bars
my_MM: ဝိုင် အမှားဘားတန်း

en: You are about to install version {newVersion} of {summary}, which appears to be already installed. Would you still like to update?
my_MM: ထည့်သွင်းပြီးသားဖြစ်သော {newVersion} ၏ {summary} အားထပ်မံထည့်သွင်းရန် သင်ပြင်ဆင်နေပါသည်။ ဆက်လက်အဆင့်မြင့်တင်လိုပါသလား။

en: You are attempting to install an earlier version of NVDA than the version currently installed. If you really wish to revert to an earlier version, you should first cancel this installation and completely uninstall NVDA before installing the earlier version.
my_MM: သင်သည်လက်ရှိထည့်သွင်းတပ်ဆင်ထားသောဗားရှင်းထက်
    ပို၍အစောပိုင်းကျသော NVDA ကို ထည့်သွင်းတပ်ဆင်ရန်ကြိုးစားနေသည်။
    ယခင်အစောပိုင်းဗားရှင်းသို့အမှန်တကယ်ပြန်ပြောင်းချင်သည်ဆိုလျှင်
    ဤထည့်သွင်းတပ်ဆင်မှုကိုရုပ်သိမ်းသင့်ပြီး အစောပိုင်းဗားရှင်းကို
    ထည့်သွင်းတပ်ဆင်ခြင်းမပြုခင် NVDA ကိုလုံးဝဖြုတ်ထုတ်ဖယ်ရှားသင့်သည်

en: Your gesture map file contains errors.
    More details about the errors can be found in the log file.
my_MM: သင်၏အမူအရာယှဉ်တွဲပြဖိုင်တွင်အမှားများပါဝင်နေသည်။အမှားများအကြောင်းနောက်ထပ် အသေးစိတ်အချက်များကို လော့ဂ်ဖိုင်ထဲတွင်တွေ့နိုင်သည်။အမှားများအကြောင်းနောက်ထပ် အသေးစိတ်အချက်များကို လော့ဂ်ဖိုင်ထဲတွင်တွေ့နိုင်သည်

[ctx: action]
en: Back
my_MM: နောက်သို့

[ctx: action]
en: Beginning
my_MM: အစသို့

[ctx: action]
en: Document
my_MM: စာတန်း

[ctx: action]
en: End
my_MM: အဆုံးသို့

[ctx: action]
en: Help
my_MM: အကူအညီ

[ctx: action]
en: Home
my_MM: ပင်မအိမ်

[ctx: action]
en: Information
my_MM: သတင်းအချက်အလက်

[ctx: action]
en: Movie
my_MM: ဇာတ်လမ်း

[ctx: action]
en: Next
my_MM: နောက်သို့

[ctx: action]
en: Sound
my_MM: အသံ

en: alert
my_MM: သတိပေးချက်

en: align center
my_MM: အလယ်ညှိ

en: align distributed
my_MM: ညီညာစွာညှိ

en: align justify
my_MM: စာကြောင်းညှိ

en: align left
my_MM: ဘယ်ညှိ

en: align right
my_MM: ညာညှိ

en: alignment
my_MM: စာသားညှိယူမှု

en: alphanumeric
my_MM: အက္ခရာကိန်းဂဏန်း

en: alt
my_MM: အောတားလ်ခလုတ်

en: animation
my_MM: လှုပ်ရှားမှုပုံရိပ်

en: any dots
my_MM: dot တစ်ခုခု

en: app
my_MM: အက်ပလီကေးရှင်း

en: application
my_MM: အသုံးချဆော့ဖ်ဝဲ

en: applications
my_MM: applications ခလုပ်

[ctx: aria]
en: banner
my_MM: ဘန်နာ

[ctx: aria]
en: complementary
my_MM: ဖြည့်စွက်ချက်

[ctx: aria]
en: content info
my_MM: အကြောင်းအရာနှင့်သက်ဆိုင်ရာ အချက်အလက်

[ctx: aria]
en: form
my_MM: ဖောင်ပုံစံ

[ctx: aria]
en: main
my_MM: ပင်မအပိုင်းအခြား

[ctx: aria]
en: navigation
my_MM: သွားလာရန်အဓိကအပိုင်းအခြား

[ctx: aria]
en: search
my_MM: ရှာဖွေရန်

en: at {x}, {y}
my_MM: {x} , {y} တွင်

en: attachment
my_MM: ပူးတွဲပို့ဆောင်မှု

en: audio
my_MM: အော်ဒီရို

en: automatic
my_MM: အလိုအလျောက်

en: automatically
my_MM: အလိုအလျောက်ဖြင့်

en: back
my_MM: နောက်သို့

en: background color
my_MM: နောက်ခံအရောင်

en: background pattern {pattern}
my_MM: နောက်ခံအဆင်{pattern}

en: backspace
my_MM: နောက်ပြန်ဖျက်ခလုတ်

en: baseline
my_MM: စာကြောင်းအခြေခံလိုင်း

en: behind {otherShape}
my_MM: {otherShape} နောက်တွင်ရောက်နေသည်

en: blank
my_MM: ကွက်လပ်

en: block quote
my_MM: ကောက်နုတ်ချက်အစု

en: bold
my_MM: စာလုံးမည်း

en: border
my_MM: ဘောင်

en: bottom edge
my_MM: အောက်ခြေ အနား

en: box
my_MM: အကွက်

en: bqt
my_MM: ဘလောက်စာသား

en: braille keyboard
my_MM: %s ဘရေးလ်ကီးဘုတ်

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: bnnr
my_MM: အလံနေရာ

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: cinf
my_MM: အကြောင်းအရာဖေါ်ပြချက်နေရာ

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: cmpl
my_MM: ဖြည့်စွက်ချက်နေရာ

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: form
my_MM: ဖောင်ပုံစံ

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: main
my_MM: ပင်မနေရာ

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: navi
my_MM: လမ်းကြောင်းပြ နေရာ

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: srch
my_MM: ရှာဖွေရန်နေရာ

en: break
my_MM: ရပ်နားဘရိခ်ခလုတ်

en: browser stop
my_MM: ဘရောင်ဆာရပ်

en: btn
my_MM: ခလုတ်

en: busy
my_MM: အလုပ်များနေသည်

en: button
my_MM: ခလုတ်

en: calendar
my_MM: ပြက္ခဒိန်

en: canvas
my_MM: ကင်းဗတ်

en: cap %s
my_MM: %s စာလုံးအကြီး

en: caps lock
my_MM: ကက်ပ်လော့ခ်ခလုတ်

en: caption
my_MM: ပုံစာအညွှန်း

en: caret
my_MM: ကရက်အက္ခရာ

en: caret moves review cursor off
my_MM: ကရက်ကခြုံငုံကြည့်ရှုမှုအညွှန်းမြားရွှေ့ယူမှုပိတ်ပြီး

en: caret moves review cursor on
my_MM: ကရက်ကခြုံငုံကြည့်ရှုမှုအညွှန်းမြားရွှေ့ယူမှုဖွင့်ပြီး

en: case
my_MM: စာလုံးအကြီးအသေး

en: cbo
my_MM: ပေါင်းစပ်ကွက်

en: cell
my_MM: ဆဲလ်အကွက်

en: cell deletion
my_MM: ဆဲလ်ဖျက်ခြင်း

en: cell insertion
my_MM: ဆဲလ်ကြားထိုးထည့်သွင်းခြင်း

en: cell merge
my_MM: ဆဲလ်ပေါင်းစပ်ခြင်း

en: centered
my_MM: အလယ်ဗဟို

en: character
my_MM: စာလုံးသင်္ကေတ

en: chart
my_MM: ပုံပြစာရင်းကားချပ်

[ctx: chart]
en: column
my_MM: အတိုင်

en: chart element
my_MM: ချပ် အယ်လီမန့်

en: check box
my_MM: အမှတ်ပြုအကွက်

en: check menu item
my_MM: အမှတ်ပြုရန်မီနူးအမယ်

en: checkable
my_MM: အမှတ်ပြုနိုင်သော

en: checked
my_MM: အမှတ်ပြုထားပြီး

en: chk
my_MM: အမှတ်ပြုရန်အကွက်

en: clickable
my_MM: ကလစ်နှိပ်နိုင်သော

en: clk
my_MM: ကလစ်နှိပ်နိုင်သော

en: clock
my_MM: နာရီ

en: cmnt
my_MM: မှတ်ချက်ရေးသားရန်

en: collapsed
my_MM: ခေါက်သိမ်းပြီး

en: color chooser
my_MM: အရောင်ရွေးစရာ

[ctx: color hue]
en: aqua
my_MM: စိမ်းပြာရောင်

[ctx: color hue]
en: aqua-blue
my_MM: အပြာသန်းစိမ်းပြာရောင်

[ctx: color hue]
en: black
my_MM: အနက်ရောင်

[ctx: color hue]
en: blue
my_MM: အပြာရောင်

[ctx: color hue]
en: blue-purple
my_MM: ခရမ်းပြာရောင်

[ctx: color hue]
en: brown
my_MM: အညိုရောင်

[ctx: color hue]
en: brown-yellow
my_MM: ညိုဝါရောင်

[ctx: color hue]
en: dark grey
my_MM: မီးခိုးရောင်အရင့်

[ctx: color hue]
en: green
my_MM: အစိမ်းရောင်

[ctx: color hue]
en: green-aqua
my_MM: ပင်လယ်စိမ်းရောင်

[ctx: color hue]
en: grey
my_MM: မီးခိုးရောင်

[ctx: color hue]
en: light grey
my_MM: မီးခိုးရောင်အဖျော့

[ctx: color hue]
en: orange
my_MM: လိမ္မော်ရောင်

[ctx: color hue]
en: orange-yellow
my_MM: လိမ္မော်ဝါရောင်

[ctx: color hue]
en: pink
my_MM: ပန်းရောင်

[ctx: color hue]
en: pink-red
my_MM: အနီသန်းပန်းရောင်

[ctx: color hue]
en: purple
my_MM: ခရမ်းရောင်

[ctx: color hue]
en: purple-pink
my_MM: ပန်းခရမ်းရောင်

[ctx: color hue]
en: red
my_MM: အနီရောင်

[ctx: color hue]
en: red-brown
my_MM: နီညိုရောင်

[ctx: color hue]
en: red-orange
my_MM: လိမ္မော်နီရောင်

[ctx: color hue]
en: very dark grey
my_MM: အလွန်ရင့်သောမီးခိုးရောင်

[ctx: color hue]
en: very light grey
my_MM: အလွန်ဖျော့သောမီးခိုးရောင်

[ctx: color hue]
en: white
my_MM: အဖြူရောင်

[ctx: color hue]
en: yellow
my_MM: အဝါရောင်

[ctx: color hue]
en: yellow-green
my_MM: စိမ်းဝါရောင်

[ctx: color variation]
en: bright {color}
my_MM: တောက်ပသော{color}

[ctx: color variation]
en: dark pale {color}
my_MM: မှောင်၍ဖျော့သော{color}

[ctx: color variation]
en: dark {color}
my_MM: ရင့်သော{color}

[ctx: color variation]
en: dark {color} grey
my_MM: ရင့်သော{color}မီးခိုး

[ctx: color variation]
en: light pale {color}
my_MM: အလွန်ဖျော့သော{color}

[ctx: color variation]
en: pale {color}
my_MM: ဖျော့သော{color}

[ctx: color variation]
en: very dark pale {color}
my_MM: မှောင်၍ဖျော့သော{color}

[ctx: color variation]
en: very dark {color}
my_MM: အလွန်ရင့်သော{color}

[ctx: color variation]
en: very dark {color} grey
my_MM: အလွန်ရင့်သော{color}မီးခိုး

[ctx: color variation]
en: {color} grey
my_MM: {color}မီးခိုး

[ctx: color variation]
en: {color} white
my_MM: {color}ဖြူ

en: column
my_MM: အတိုင်

en: column %s
my_MM: အတိုင် %s

en: column break
my_MM: အတိုင်ပိုက်းကန့်မှု

en: column header
my_MM: အတိုင်ခေါင်းစည်း

en: column {0} of {1}
my_MM: အတိုင် {0} ၏ {1}

en: combo box
my_MM: ပေါင်းစပ်အကွက်

en: comment: {text} by {author} on {date}
my_MM: မှတ်ချက် : {text} {date} တွင် {author} ထံမှ

en: conflict
my_MM: ကွဲလွဲမှု

en: continuous
my_MM: တစ်ဆက်တည်း

en: continuous section break
my_MM: အဆက်မပြတ်အပိုင်းကန့်မှု

[ctx: controlType]
en: tab
my_MM: အစွန်းထွက်အစ

en: covers  {otherShape}
my_MM: {otherShape} ကိုဖုံးထားသည်

en: cropped
my_MM: ဖြတ်တိခံထားရသည်

en: ctrl
my_MM: ကွန်ထရိုးခလုတ်

en: current
my_MM: လက်ရှိ

en: current date
my_MM: လက်ရှိရက်စွဲ

en: current location
my_MM: လက်ရှိတည်နေရာ

en: current page
my_MM: လက်ရှိစာမျက်နှာ

en: current step
my_MM: လက်ရှိအဆင့်

en: current time
my_MM: လက်ရှိအချိန်

en: cursor
my_MM: အညွှန်းမြား

en: custom application 1
my_MM: စိတ်ကြိုက်သတ်မှတ်ထားသည့်အသုံးချဆော့ဖ်ဝဲ ၁

en: custom application 2
my_MM: စိတ်ကြိုက်သတ်မှတ်ထားသည့်အသုံးချဆော့ဖ်ဝဲ ၂

en: dash dot
my_MM: dash နှင့် အစက်

en: dash dot dot
my_MM: dash၊ အစက်နှင့် အစက်

en: dashed
my_MM: dash ပုံစံချထားမှု

en: data grid
my_MM: အချက်အလက်ဂရစ်ကွက်

en: data item
my_MM: အချက်အလက်အမယ်

en: data point
my_MM: အချက်အလက်ပြပွိုင့်အမှတ်

en: date edit
my_MM: ရက်စွဲတည်းဖြတ်

en: debug
my_MM: အမှားရှာဖွေခြင်း

en: debug warning
my_MM: အမှားရှာဖွေခြင်းသတိပေးချက်

en: default style
my_MM: ပုံသေစတိုင်

en: defunct
my_MM: သုံး၍မရပါ

en: del
my_MM: ဒီလိတ်

en: delete
my_MM: ဖျက်ရန်

en: deleted
my_MM: ဖျက်ထားသည်

en: deletion
my_MM: ဖျက်ခြင်း

en: deletion: {text}
my_MM: ပယ်ဖျက်ခြင်း: {text}

en: desktop
my_MM: ဒက်ခ်စတော့ပ်

en: desktop icon
my_MM: အလုပ်စားပွဲပြင်ပုံပြအိုင်ကွန်း

en: desktop pane
my_MM: အလုပ်စားပွဲပြင်ပုံပြအိုင်ကွန်း

en: diagonal crosshatch
my_MM: ထောင့်ဖြတ်ခြယ်မျဉ်း

en: diagonal stripe
my_MM: ထောင့်ဖြတ်အစင်း

en: diagram
my_MM: ပုံကားချပ်

en: dial
my_MM: ဒိုင်ခွက်

en: dialog
my_MM: စကားပြောကွက်

en: directory pane
my_MM: လိပ်စာလမ်းညွှန်မျက်နှာပြင်အကွက်

en: disabled
my_MM: ပိတ်ထားသည်

en: display field
my_MM: ပုံဖော်ပြသရာဘောင်ကွက်

en: display scroll
my_MM: ပုံဖော်မျက်နှာပြင်မြင်ကွင်းဘောင်ရွှေ့ယူခြင်း

en: dlg
my_MM: စကားပြောကွက်

en: doc
my_MM: စာတန်း

en: document
my_MM: မှတ်တမ်းဖိုင်

en: done dragging
my_MM: ဒရက်ဂ်ဆွဲယူမှုပြီးစီး

en: dot
my_MM: အစက်

en: dotted
my_MM: အစက်ချထားသောပုံစံ

en: double
my_MM: နှစ်ထပ်

en: double strikethrough
my_MM: စာလုံးကန့်လတ်ဖြတ်လိုင်းနှစ်တန်းဖြင့်ဖြတ်ထားခြင်း

en: double {action}
my_MM: အဆင့်နှစ်ဆင့်လုပ်ဆောင်ရန် {action}

en: down arrow
my_MM: အောက်မြား

en: down-right diagonal line
my_MM: အောက်-ညာ ထောင့်ဖြတ်မျဥ်း

en: draggable
my_MM: ဒရက်ဂ်ဆွဲယူနိုင်သော

en: dragging
my_MM: ဒရက်ဂ်ဆွဲယူနေသည်

en: drbtn
my_MM: အပေါ်အောက်ရွေးရန် ခလုတ်

en: drop down button
my_MM: ဆွဲချခလုတ်

en: drop down button grid
my_MM: ဆွဲချဂရစ်ကွက်ထွက်ရာခလုတ်

en: drop list
my_MM: ဆွဲချစာရင်း

en: drop target
my_MM: နေရာချထားနိုင်သောပစ်မှတ်

en: edit
my_MM: တည်းဖြတ်

en: edit bar
my_MM: တည်းဖြတ်ရန်ဘားတန်း

en: editable
my_MM: တည်းဖြတ်နိုင်သော

en: editing
my_MM: တည်းဖြတ်ခြင်း

en: edt
my_MM: တည်းဖြတ်ရန်

en: email
my_MM: အီးမေးလ်

en: embedded
my_MM: မြုပ်နှံပါရှိသည့်ဝတ္ထု

en: embedded object
my_MM: မြုပ်နှံပါရှိသည့်ဝတ္ထု

en: emphasised
my_MM: အသားပေးထားသည်

en: end
my_MM: အဆုံးနေရာ

en: end note
my_MM: အဆုံးသတ်မှတ်စု

en: enote
my_MM: အဆုံး မှတ်စု

en: enter
my_MM: အမ်တာခလုတ်

en: escape
my_MM: လွတ်ထွက်ရန်ခလုတ်

[ctx: espeakVarient]
en: none
my_MM: မရှိပါ

en: even pages section break
my_MM: စုံဂဏန်းစာမျက်နှာအပိုင်းကန့်မှု

en: expanded
my_MM: ဖြန့်ထားသည်

en: favorites
my_MM: စိတ်ကြိုက်

en: file chooser
my_MM: ဖိုင်ရွေးစရာ

en: filler
my_MM: ဖြည့်ရန်

en: find a text string from the current cursor position
my_MM: လက်ရှိအညွှန်းမြားတည်နေရာမှစပြီး အက္ခရာသင်္ကေတအတွဲစာသားကိုရှာရန်

en: find the next occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
my_MM: လက်ရှိအညွှန်းမြားတည်နေရာမှစပြီး ယခင်သွင်းထားပြီးဖြစ်သော အက္ခရာသင်္ကေတအတွဲ စာသား နောက်ထပ်တွေ့ရှိမှုကိုရှာရန်

en: find the previous occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
my_MM: လက်ရှိအညွှန်းမြားတည်နေရာမှစပြီး ယခင်သွင်းထားပြီးဖြစ်သော အက္ခရာသင်္ကေတအတွဲ စာသား ယခင်တွေ့ရှိမှုကိုရှာရန်

en: first line indent
my_MM: စာပိုဒ်ပထမစာကြောင်းအတွင်းဝင်

en: flagged
my_MM: အလံထိုးထားပြီး

en: fnote
my_MM: အောက်ခြေ မှတ်စု

en: focus moves navigator object off
my_MM: စနစ်အသက်ဝင်မှုကလမ်းညွှန်ဝတ္ထုရွှေ့ယူမှုပိတ်ပြီး

en: focus moves navigator object on
my_MM: စနစ်အသက်ဝင်မှုကလမ်းညွှန်ဝတ္ထုရွှေ့ယူမှုဖွင့်ပြီး

en: focusable
my_MM: အသက်ဝင်စေနိုင်သော

en: focused
my_MM: အသက်ဝင်နေသည်

en: font chooser
my_MM: စာလုံးဖောင့်ရွေးစရာ

en: font name
my_MM: စာလုံးဖောင့်

en: font size
my_MM: စာလုံးဖောင့်အရွယ်အစား

en: foot note
my_MM: အောက်ခြေမှတ်စု

en: footer
my_MM: အောက်ခြေစာတန်း

en: foreground color
my_MM: ရှေ့အရောင်

en: form
my_MM: ဖောင်ပုံစံ

en: forward
my_MM: ရှေ့သို့

en: frame
my_MM: ဖရိမ်

en: frml
my_MM: spreadsheet အကွက်ဖေါ်ပြရာအတန်း

en: gesture map File Error
my_MM: အမူအရာယှဉ်တွဲပြဖိုင်အမှား

en: glass pane
my_MM: မှန်ပြတင်းကွက်

en: gra
my_MM: ရုပ်ပုံ

en: grammar: {text}
my_MM: သဒ္ဒါ: {text}

en: graphic
my_MM: ရုပ်ပုံ

en: grip
my_MM: လက်ကိုင်အထိန်း

en: grouping
my_MM: အုပ်စုဖွဲ့မှု

en: grp
my_MM: အုပ်စု

en: h%s
my_MM: ခေါင်းစဉ်အဆင့် %s

en: hair
my_MM: ဆံပင်

en: half alphanumeric
my_MM: အက္ခရာဂဏန်းတစ်ဝက်ပုံစံ

en: half checked
my_MM: တစ်ဝက်တစ်ပျက်အမှတ်ပြုထားပြီး

en: half katakana
my_MM: ကတာ့ခနတစ်ဝက်

en: half katakana roman
my_MM: ကတာ့ခနတစ်ဝက်ရိုမန်

en: hanging indent
my_MM: စာပိုဒ်ဒုတိယစာကြောင်းမှစ၍အတွင်းဝင်ခြင်း

en: has attachment
my_MM: ပူးတွဲပို့ဆောင်မှုရှိသည်

en: has auto complete
my_MM: အလိုအလျောက်နောက်ဆက်ဖြည့်သွင်းမှုရှိ

en: has comment
my_MM: မှတ်ချက်ရှိသည်

en: has formula
my_MM: ဖော်မြူလာရှိသည်

en: has long description
my_MM: ရှင်းလင်းဖော်ပြချက်အရှည်ရှိသည်

en: header
my_MM: ခေါင်းစည်းစာတန်း

en: header item
my_MM: ခေါင်းစည်းအမယ်

en: heading
my_MM: ခေါင်းစဉ်

en: heading 1
my_MM: ခေါင်းစဉ်  ၁

en: heading 2
my_MM: ခေါင်းစဉ်  ၂

en: heading 3
my_MM: ခေါင်းစဉ်  ၃

en: heading 4
my_MM: ခေါင်းစဉ်  ၄

en: heading 5
my_MM: ခေါင်းစဉ်  ၅

en: heading 6
my_MM: ခေါင်းစဉ်  ၆

en: heading level %d
my_MM: ခေါင်းစဉ်အဆင့် %d

en: help balloon
my_MM: အကူအညီစကားပြောအကွက်

en: high importance
my_MM: အရေးကြီးမှုအဆင့်မြင့်

en: highlight
my_MM: အလင်းဖောက်ပြသထားသည်

en: hiragana
my_MM: ဟိရာဂန

en: hiragana roman
my_MM: ဟိရာဂနရိုမန်

en: hlp
my_MM: အကူအညီ

en: home
my_MM: 	
    အစနေရာ

en: home page
my_MM: မူလစာမျက်နှာ

en: horizontal borders except outside
my_MM: အပြင်မှလွဲ၍ အလျားလိုက်အနား

en: horizontal stripe
my_MM: ရေပြင်ညီအစင်း

en: hot key field
my_MM: ဖြတ်လမ်းခလုတ်ထည့်သွင်းရာဘောင်ကွက်

en: icon
my_MM: ပုံပြအိုင်ကွန်း

en: iconified
my_MM: ပုံပြအိုင်ကွန်းပြုလုပ်ထားပြီး

en: image map
my_MM: ရုပ်ပုံယှဉ်တွဲမှု

en: indent
my_MM: စာကြောင်းအစအတွင်းရောက်ရှိမှု

en: indicator
my_MM: အညွှန်း

en: info
my_MM: သတင်းအချက်

en: input help off
my_MM: အသွင်းအကူအညီပိတ်

en: input help on
my_MM: အသွင်းအကူအညီဖွင့်

en: input window
my_MM: အသွင်းဝင်းဒိုး

en: input/output
my_MM: အသွင်း/အထုတ်

[ctx: inputGestures]
en: &Filter by:
my_MM: အရစိစစ်ယူရန် :

en: ins
my_MM: အင်းစန့်

en: insert
my_MM: ကြားထိုးထည့်သွင်းခလုတ်

en: inserted
my_MM: ကြားထိုးထည့်သွင်းပြီး

en: insertion
my_MM: ကြားထိုးထည့်သွင်းခြင်း

en: insertion: {text}
my_MM: ထည့်သွင်းခြင်း: {text}

en: invalid
my_MM: ရိုက်သွင်းမှုမှားယွင်းသည်

en: invalid entry
my_MM: ဘောင်ဝင်မှုမရှိသောအချက်အလက်အသွင်း

en: invisible
my_MM: မမြင်ရပါ

en: invoke
my_MM: နှိုးဆွယူရန်

en: italic
my_MM: စာလုံးစောင်း

en: item
my_MM: အမယ်

en: katakana
my_MM: ကတာ့ခန

en: katakana roman
my_MM: ကတာ့ခနရိုမန်

[ctx: keyLabel]
en: tab
my_MM: တက်ဘ်ခုန်သည့်ခလုတ်

en: keyboard, all layouts
my_MM: ကီးဘုတ်၊စီစဉ်ချထားပုံအားလုံး

en: label
my_MM: စာတန်းအညွှန်း

[ctx: languageName]
en: Aragonese
my_MM: အာရာဂွန်နစ်

[ctx: languageName]
en: Burmese
my_MM: မြန်မာ

[ctx: languageName]
en: Central Kurdish
my_MM: အလယ်ပိုင်း ကားဒစ်

[ctx: languageName]
en: Northern Kurdish
my_MM: မြောက်ပိုင်း ကားဒစ်

en: laptop
my_MM: လက်ပ်တော့ပ်

en: layered pane
my_MM: အလွှာလိုက်ရှိသောမျက်နှာပြင်အကွက်

en: layout tables off
my_MM: ဇယား layout ပိတ်ထားပြီး

en: layout tables on
my_MM: ဇယား layout ဖွင့်ထားပြီး

en: ldesc
my_MM: ပုံပြဖေါ်ပြချက်

en: left
my_MM: ဘယ်

en: left alt
my_MM: ဘယ်ဘက်အော်တားလ်ခလုတ်

en: left arrow
my_MM: ဘယ်မြား

en: left control
my_MM: ဘယ်ဘက်ကွန်ထရိုးခလုတ်

en: left edge
my_MM: ဘယ်ဘက် အနား

en: left indent
my_MM: စာပိုဒ်ဘယ်ဘက်အတွင်းဝင်

en: left shift
my_MM: ဘယ်ဘက်ရှစ်ဖ်ခလုတ်

en: left windows
my_MM: ဘယ်ဘက်ဝင်းဒိုးခလုတ်

en: level %s
my_MM: အဆင့် %s

en: line
my_MM: လိုင်း

en: line %s
my_MM: လိုင်းနံပါတ် %s

[ctx: line indentation setting]
en: Speech
my_MM: စကားသံ

en: line scroll
my_MM: စာကြောင်းရွှေ့ယူခြင်း

en: line spacing %s
my_MM: စာကြောင်းအစိတ်အကျဲ %s

[ctx: line spacing value]
en: 1.5 lines
my_MM: စာကြောင်အကျဲ ၁.၅ ဆ

[ctx: line spacing value]
en: at least %.1f pt
my_MM: အနည်းဆုံး %.1f ပွိုင့်

[ctx: line spacing value]
en: double
my_MM: နှစ်ဆ

[ctx: line spacing value]
en: single
my_MM: တစ်ဆ

en: linear gradient
my_MM: အဖြောင့်လိုက်ရောင်ပြေး

en: link
my_MM: လင့်ခ်

en: linked
my_MM: လင့်ခ်ချိတ်ထားသော

en: list
my_MM: 	
    စာရင်း

en: list item
my_MM: စာရင်းအမယ်

en: lnk
my_MM: လင့်ခ်

en: low importance
my_MM: အရေးကြီးမှုအဆင့်နိမ့်

en: lst
my_MM: စာရင်း

en: lv %s
my_MM: ထက်အောက်အဆင့် %s

en: manual
my_MM: 	
    ကိုယ်တိုင်ကိုယ်ကျလုပ်ဆောင်မှု

en: marked
my_MM: အမှတ်အသားပြုထားပြီး

en: math
my_MM: သင်္ချာဆိုင်ရာ

en: media player
my_MM: မီဒီယာဖွင့်စက်

en: medium
my_MM: အလယ်အလတ်

en: medium dash dot
my_MM: dash dot အလယ်အလတ်လုပ်ထားသော

en: medium dash dot dot
my_MM: dash dot dot အလယ်အလတ်လုပ်ထားသော

en: medium dashed
my_MM: dash အလယ်အလတ်လုပ်ထားသော

en: meeting request
my_MM: အစည်းအဝေးမေတ္တာရပ်ခံလွှာ

en: menu
my_MM: မီနူး

en: menu bar
my_MM: မီနူးဘား

en: menu button
my_MM: မီနူးခလုတ်

en: menu item
my_MM: မီနူးအမယ်

en: mln
my_MM: ရိုက်သွင်းရန်နေရာ

en: mnu
my_MM: မီနူး

en: mnubar
my_MM: မီနူးဘား

en: mnubtn
my_MM: menu ခလုပ်

en: mnuitem
my_MM: မီနူးအမယ်

en: modal
my_MM: သုံးစွဲမှုပုံစံ

en: moved from
my_MM: မှရွှေ့လာပြီး

en: moved to
my_MM: သို့ရွှေ့ပြီး

en: moves to the next annotation
my_MM: နောက်ထပ်အညွှန်းမှတ်ချက်သို့သွားရန်

en: moves to the next block quote
my_MM: နောက်ထပ်ကောက်နုတ်ချက်စာသားအုပ်စုသို့သွားရန်

en: moves to the next button
my_MM: နောက်ထပ်ခလုတ်သို့သွားရန်

en: moves to the next check box
my_MM: နောက်ထပ် အမှတ်ပြုရန် အကွက်သို့ သွားရန်

en: moves to the next combo box
my_MM: နောက်ထပ်ပေါင်းစပ်အကွက်သို့သွားရန်

en: moves to the next edit field
my_MM: နောက်ထပ်စာသားတည်းဖြတ်ရန်ဘောင်ကွက်သို့သွားရန်

en: moves to the next embedded object
my_MM: နောက်ထပ်မြှုပ်နှံထားသောဝတ္ထုသို့သွားရန်

en: moves to the next error
my_MM: နောက်ထပ်အမှားတစ်ခုသို့သွားရန်

en: moves to the next form field
my_MM: ဖောင်ပုံစံ၏ နောက်ထပ်ဘောင်ကွက်သို့သွားရန်

en: moves to the next frame
my_MM: နောက်ထပ်ဖရိမ်သို့သွားရန်

en: moves to the next graphic
my_MM: နောက်ထပ်ရုပ်ပုံသို့သွားရန်

en: moves to the next heading
my_MM: နောက်ထပ်ခေါင်းစဉ်သို့သွားရန်

en: moves to the next heading at level 1
my_MM: အဆင့် ၁ ရှိနောက်ထပ်ခေါင်းစဉ်သို့သွားရန်

en: moves to the next heading at level 2
my_MM: အဆင့် ၂ ရှိနောက်ထပ်ခေါင်းစဉ်သို့သွားရန်

en: moves to the next heading at level 3
my_MM: အဆင့် ၃ ရှိနောက်ထပ်ခေါင်းစဉ်သို့သွားရန်

en: moves to the next heading at level 4
my_MM: အဆင့် ၄ ရှိနောက်ထပ်ခေါင်းစဉ်သို့သွားရန်

en: moves to the next heading at level 5
my_MM: အဆင့် ၅ ရှိနောက်ထပ်ခေါင်းစဉ်သို့သွားရန်

en: moves to the next heading at level 6
my_MM: အဆင့် ၆ ရှိနောက်ထပ်ခေါင်းစဉ်သို့သွားရန်

en: moves to the next landmark
my_MM: စာမျက်နှာ၏နောက်ထပ်အဓိကအပိုင်းအခြားသို့သွားရန်

en: moves to the next link
my_MM: နောက်ထပ်လင့်ခ်သို့သွားရန်

en: moves to the next list
my_MM: နောက်ထပ်စာရင်းသို့သွားရန်

en: moves to the next list item
my_MM: နောက်ထပ်စာရင်းအမယ်သို့သွားရန်

en: moves to the next radio button
my_MM: နောက်ထပ်ရွေးခလုတ်သို့သွားရန်

en: moves to the next separator
my_MM: နောက်ထပ်ပိုင်းခြားမှုသို့သွားရန်

en: moves to the next table
my_MM: နောက်ထပ်ဇယားသို့သွားရန်

en: moves to the next table column
my_MM: အတိုင်လိုက်ဇယားနောက်တစ်ကွက်ကိုသွားရွှေ့ပါ

en: moves to the next table row
my_MM: အတန်းလိုက်ဇယားနောက်တစ်ကွက်ကိုသွားရွှေ့ပါ

en: moves to the next unvisited link
my_MM: မရောက်ရှိသေးသောနောက်ထပ်လင့်ခ်သို့သွားရန်

en: moves to the next visited link
my_MM: ရောက်ရှိပြီးနောက်ထပ်လင့်ခ်သို့သွားရန်

en: moves to the previous annotation
my_MM: ယခင်အညွှန်းမှတ်ချက်သို့သွားရန်

en: moves to the previous block quote
my_MM: ယခင်ကောက်နုတ်ချက်စာသားအုပ်စုသို့သွားရန်

en: moves to the previous button
my_MM: ယခင်ခလုတ်သို့သွားရန်

en: moves to the previous check box
my_MM: ယခင်အမှတ်ပြုရန်အကွက်သို့သွားရန်

en: moves to the previous combo box
my_MM: ယခင်ပေါင်းစပ်အကွက်သို့သွားရန်

en: moves to the previous edit field
my_MM: ယခင်စာသားတည်းဖြတ်ရန်ဘောင်ကွက်သို့သွားရန်

en: moves to the previous embedded object
my_MM: ယခင်မြှုပ်နှံထားသောဝတ္ထုသို့သွားရန်

en: moves to the previous error
my_MM: ယခင်အမှားတစ်သို့သွားရန်

en: moves to the previous form field
my_MM: ဖောင်ပုံစံ၏ ယခင်ဘောင်ကွက်သို့သွားရန်

en: moves to the previous frame
my_MM: ယခင်ဖရိမ်သို့သွားရန်

en: moves to the previous graphic
my_MM: ယခင်ရုပ်ပုံသို့သွားရန်

en: moves to the previous heading
my_MM: ယခင်ခေါင်းစဉ်သို့သွားရန်

en: moves to the previous heading at level 1
my_MM: အဆင့် ၁ ရှိယခင်ခေါင်းစဉ်သို့သွားရန်

en: moves to the previous heading at level 2
my_MM: အဆင့် ၂ ရှိယခင်ခေါင်းစဉ်သို့သွားရန်

en: moves to the previous heading at level 3
my_MM: အဆင့် ၃ ရှိယခင်ခေါင်းစဉ်သို့သွားရန်

en: moves to the previous heading at level 4
my_MM: အဆင့် ၄ ရှိယခင်ခေါင်းစဉ်သို့သွားရန်

en: moves to the previous heading at level 5
my_MM: အဆင့် ၅ ရှိယခင်ခေါင်းစဉ်သို့သွားရန်

en: moves to the previous heading at level 6
my_MM: အဆင့် ၆ ရှိယခင်ခေါင်းစဉ်သို့သွားရန်

en: moves to the previous landmark
my_MM: စာမျက်နှာ၏ယခင်အဓိကအပိုင်းအခြားသို့သွားရန်

en: moves to the previous link
my_MM: ယခင်လင့်ခ်သို့သွားရန်

en: moves to the previous list
my_MM: ယခင်စာရင်းသို့သွားရန်

en: moves to the previous list item
my_MM: ယခင်စာရင်းအမယ်သို့သွားရန်

en: moves to the previous radio button
my_MM: ယခင်ရွေးခလုတ်သို့သွားရန်

en: moves to the previous separator
my_MM: ယခင်ပိုင်းခြားမှုသို့သွားရန်

en: moves to the previous table
my_MM: ယခင်ဇယားသို့သွားရန်

en: moves to the previous table column
my_MM: အတိုင်လိုက်ဇယားရှေ့တစ်ကွက်ကိုသွားရွှေ့ပါ

en: moves to the previous table row
my_MM: အတန်းလိုက်ဇယားရှေ့တစ်ကွက်ကိုသွားရွှေ့ပါ

en: moves to the previous unvisited link
my_MM: မရောက်ရှိသေးသောယခင်လင့်ခ်သို့သွားရန်

en: moves to the previous visited link
my_MM: ရောက်ရှိပြီးယခင်လင့်ခ်သို့သွားရန်

en: multi line
my_MM: လိုင်းများစွာပါသော

en: mute
my_MM: အသံပိတ်ထားရန်

en: new column section break
my_MM: အတိုင်အသစ်အပိုင်းကန့်မှု

en: new page section break
my_MM: စာမျက်နှာအသစ်အပိုင်းကန့်မှု

en: next track
my_MM: နောက်ထပ်သီချင်း

en: no bold
my_MM: စာလုံးမည်းမဟုတ်ပါ

en: no border lines
my_MM: အနားမျဥ်းမထားပါ

en: no first line indent
my_MM: စာပိုဒ်ပထမစာကြောင်းအတွင်းဝင်ခြင်းမရှိ

en: no hanging indent
my_MM: စာပိုဒ်ဒုတိယစာကြောင်းမှစ၍အတွင်းဝင်ခြင်းမရှိ

en: no highlight
my_MM: အလင်းဖောက်ပြသမထားပါ

en: no indent
my_MM: စာကြောင်းအစအတွင်းဝင်မှုမရှိ

en: no italic
my_MM: စာလုံးစောင်းမဟုတ်ပါ

en: no left indent
my_MM: စာပိုဒ်ဘယ်ဘက်အတွင်းဝင်ခြင်းမရှိပါ

en: no more text after a block of links
my_MM: လင့်ခ်များအုပ်စုတစ်ခုနောက်ထပ်မံ၍စာသားမရှိတော့ပါ

en: no more text before a block of links
my_MM: လင့်ခ်များအုပ်စုတစ်ခုမတိုင်ခင်ထပ်မံ၍စာသားမရှိတော့ပါ

en: no next annotation
my_MM: နောက်ထပ်အညွှန်းမှတ်ချက်မရှိပါ

en: no next block quote
my_MM: နောက်ထပ်ကောက်နုတ်ချက်စာသားအုပ်စုမရှိပါ

en: no next button
my_MM: နောက်ထပ်ခလုတ်မရှိပါ

en: no next check box
my_MM: နောက်ထပ် အမှတ်ပြုရန်အကွက် မရှိပါ

en: no next combo box
my_MM: နောက်ထပ်ပေါင်းစပ်အကွက်မရှိပါ

en: no next edit field
my_MM: နောက်ထပ်စာသားတည်းဖြတ်ရန်ဘောင်ကွက်မရှိပါ

en: no next embedded object
my_MM: နောက်ထပ်မြှုပ်နှံထားသောဝတ္ထုမရှိပါ

en: no next error
my_MM: နောက်ထပ်အမှားမရှိပါ

en: no next form field
my_MM: ဖောင်ပုံစံ၏ နောက်ထပ်ဘောင်ကွက်မရှိပါ

en: no next frame
my_MM: နောက်ထပ်ဘောင်မရှိ

en: no next graphic
my_MM: နောက်ထပ်ရုပ်ပုံမရှိပါ

en: no next heading
my_MM: နောက်ထပ်ခေါင်းစဉ်မရှိပါ

en: no next heading at level 1
my_MM: အဆင့် ၁ ရှိနောက်ထပ်ခေါင်းစဉ်မရှိပါ

en: no next heading at level 2
my_MM: အဆင့် ၂ ရှိနောက်ထပ်ခေါင်းစဉ်မရှိပါ

en: no next heading at level 3
my_MM: အဆင့် ၃ ရှိနောက်ထပ်ခေါင်းစဉ်မရှိပါ

en: no next heading at level 4
my_MM: အဆင့် ၄ ရှိနောက်ထပ်ခေါင်းစဉ်မရှိပါ

en: no next heading at level 5
my_MM: အဆင့် ၅ ရှိနောက်ထပ်ခေါင်းစဉ်မရှိပါ

en: no next heading at level 6
my_MM: အဆင့် ၆ ရှိနောက်ထပ်ခေါင်းစဉ်မရှိပါ

en: no next landmark
my_MM: စာမျက်နှာ၏နောက်ထပ်အဓိကအပိုင်းအခြားမရှိပါ

en: no next link
my_MM: နောက်ထပ်လင့်ခ်မရှိပါ

en: no next list
my_MM: နောက်ထပ်စာရင်းမရှိပါ

en: no next list item
my_MM: နောက်ထပ်စာရင်းအမယ်မရှိပါ

en: no next radio button
my_MM: နောက်ထပ်ရွေးခလုတ်မရှိပါ

en: no next separator
my_MM: နောက်ထပ်ပိုင်းခြားမှုမရှိပါ

en: no next table
my_MM: နောက်ထပ်ဇယားမရှိပါ

en: no next unvisited link
my_MM: မရောက်ရှိသေးသောနောက်ထပ်လင့်ခ်မရှိပါ

en: no next visited link
my_MM: ရောက်ရှိပြီးနောက်ထပ်လင့်ခ်မရှိပါ

en: no previous annotation
my_MM: ယခင်အညွှန်းမှတ်ချက်မရှိပါ

en: no previous block quote
my_MM: ယခင်ကောက်နုတ်ချက်စာသားအုပ်စုမရှိပါ

en: no previous button
my_MM: ယခင်ခလုတ်မရှိပါ

en: no previous check box
my_MM: ယခင်အမှတ်ပြုရန်အကွက်မရှိပါ

en: no previous combo box
my_MM: ယခင်ပေါင်းစပ်အကွက်မရှိပါ

en: no previous edit field
my_MM: ယခင်စာသားတည်းဖြတ်ရန်ဘောင်ကွက်မရှိပါ

en: no previous embedded object
my_MM: ယခင်မြှုပ်နှံထားသောဝတ္ထုမရှိပါ

en: no previous error
my_MM: ယခင်အမှားမရှိပါ

en: no previous form field
my_MM: ဖောင်ပုံစံ၏ ယခင်ဘောင်ကွက်မရှိပါ

en: no previous frame
my_MM: ယခင်ဖရိမ်မရှိပါ

en: no previous graphic
my_MM: ယခင်ရုပ်ပုံမရှိပါ

en: no previous heading
my_MM: ယခင်ခေါင်းစဉ်မရှိပါ

en: no previous heading at level 1
my_MM: အဆင့် ၁ ရှိယခင်ခေါင်းစဉ်မရှိပါ

en: no previous heading at level 2
my_MM: အဆင့် ၂ ရှိယခင်ခေါင်းစဉ်မရှိပါ

en: no previous heading at level 3
my_MM: အဆင့် ၃ ရှိယခင်ခေါင်းစဉ်မရှိပါ

en: no previous heading at level 4
my_MM: အဆင့် ၄ ရှိယခင်ခေါင်းစဉ်မရှိပါ

en: no previous heading at level 5
my_MM: အဆင့် ၅ ရှိယခင်ခေါင်းစဉ်မရှိပါ

en: no previous heading at level 6
my_MM: အဆင့် ၆ တွင် ယခင်ခေါင်းစဉ်မရှိပါ

en: no previous landmark
my_MM: စာမျက်နှာ၏ယခင်အဓိကအပိုင်းအခြားမရှိပါ

en: no previous link
my_MM: ယခင်လင့်ခ်မရှိပါ

en: no previous list
my_MM: ယခင်စာရင်းမရှိပါ

en: no previous list item
my_MM: ယခင်စာရင်းအမယ်မရှိပါ

en: no previous radio button
my_MM: ယခင်ခလုတ်မရှိပါ

en: no previous separator
my_MM: ယခင်ပိုင်းခြားမှုမရှိပါ

en: no previous table
my_MM: ယခင်ဇယားမရှိပါ

en: no previous unvisited link
my_MM: မရောက်ရှိသေးသောယခင်လင့်ခ်မရှိပါ

en: no previous visited link
my_MM: ရောက်ရှိပြီးယခင်လင့်ခ်မရှိပါ

en: no revised %s
my_MM: %s ကိုပြင်ဆင်ခြင်းမရှိပါ

en: no right indent
my_MM: စာပိုဒ်ညာဘက်အတွင်းဝင်ခြင်းမရှိပါ

en: no status bar information
my_MM: Status bar တွင်အချက်အလက်မရှိပါ

en: no strikethrough
my_MM: စာလုံးကန့်လတ်ဖြတ်လိုင်းဖြင့်ဖြတ်ထားခြင်းမရှိပါ

en: none
my_MM: ဘာမျှမရှိ

en: normal configuration
my_MM: ပုံမှန် configuration

en: not %s
my_MM: %s အခြေအနေမဟုတ်ပါ

en: not checked
my_MM: အမှတ်ပြုမထားပါ

en: not deleted
my_MM: ဖျက်မထားတော့ပါ

en: not emphasised
my_MM: အသားပေးမထားပါ

en: not inserted
my_MM: ကြားထိုးထည့်သွင်းမှုမရှိ

en: not marked
my_MM: အမှတ်အသားပြုထားခြင်းမရှိပါ

en: not pressed
my_MM: ခလုတ်နှိပ်မထားပါ

en: not selected
my_MM: ရွေးချယ်မထားပါ

en: not strong
my_MM: ထင်ရှားအောင်ပြုလုပ်မထားပါ

en: not underlined
my_MM: အောက်မျဉ်းသားမထားပါ

en: note
my_MM: မှတ်စု

en: nsel
my_MM: မရွေးချယ်ရသေးသောအခြေအနေ

en: num lock
my_MM: နံပါတ်ခလုတ်ခုံအဖွင့်အပိတ်

en: numLock numpad 0
my_MM: နန်းမ်လော့ခ်လုပ်ခုံပိတ်ထားပြီး နံပါတ်ခလုတ်ခုံ ၀

en: numLock numpad 1
my_MM: နန်းမ်လော့ခ်ခလုတ်ပိတ်ထားပြီး နံပါတ်ခလုတ်ခုံ ၁

en: numLock numpad 2
my_MM: နန်းမ်လော့ခ်ခလုတ်ပိတ်ထားပြီး နံပါတ်ခလုတ်ခုံ ၂

en: numLock numpad 3
my_MM: နန်းမ်လော့ခ်ခလုတ်ပိတ်ထားပြီး နံပါတ်ခလုတ်ခုံ ၃

en: numLock numpad 4
my_MM: နန်းမ်လော့ခ်ခလုတ်ပိတ်ထားပြီး နံပါတ်ခလုတ်ခုံ ၄

en: numLock numpad 5
my_MM: နန်းမ်လော့ခ်ခလုတ်ပိတ်ထားပြီး နံပါတ်ခလုတ်ခုံ ၅

en: numLock numpad 6
my_MM: နန်းမ်လော့ခ်ခလုတ်ပိတ်ထားပြီး နံပါတ်ခလုတ်ခုံ ၆

en: numLock numpad 7
my_MM: နန်းမ်လော့ခ်ခလုတ်ပိတ်ထားပြီး နံပါတ်ခလုတ်ခုံ ၇

en: numLock numpad 8
my_MM: နန်းမ်လော့ခ်ခလုတ်ပိတ်ထားပြီး နံပါတ်ခလုတ်ခုံ ၈

en: numLock numpad 9
my_MM: နန်းမ်လော့ခ်ခလုတ်ပိတ်ထားပြီး နံပါတ်ခလုတ်ခုံ ၉

en: numpad 1
my_MM: နံပါတ်ခလုတ်ခုံ ၁

en: numpad 2
my_MM: နံပါတ်ခလုတ်ခုံ ၂

en: numpad 3
my_MM: နံပါတ်ခလုတ်ခုံ ၃

en: numpad 4
my_MM: နံပါတ်ခလုတ်ခုံ ၄

en: numpad 5
my_MM: နံပါတ်ခလုတ်ခုံ ၅

en: numpad 6
my_MM: နံပါတ်ခလုတ်ခုံ ၆

en: numpad 7
my_MM: နံပါတ်ခလုတ်ခုံ ၇

en: numpad 8
my_MM: နံပါတ်ခလုတ်ခုံ ၈

en: numpad 9
my_MM: နံပါတ်ခလုတ်ခုံ ၉

en: numpad decimal
my_MM: နံပါတ်ခလုတ်ခုံ ဒဿမ

en: numpad delete
my_MM: နံပါတ်ခလုတ်ခုံမှဖျက်ရန်

en: numpad divide
my_MM: နံပါတ်ခလုတ်ခုံ အစား

en: numpad enter
my_MM: နံပါတ်ခုံအတည်ပြုရန်ခလုတ်

en: numpad insert
my_MM: နံပါတ်ခလုတ်ခုံ ကြားထိုးထည့်သွင်း

en: numpad minus
my_MM: နံပါတ်ခလုတ်ခုံ အနှုတ်

en: numpad multiply
my_MM: နံပါတ်ခလုတ်ခုံ အမြှောက်

en: numpad plus
my_MM: နံပါတ်ခလုတ်ခုံ အပေါင်း

en: object mode
my_MM: ဝတ္ထုနည်းလမ်းပုံစံ

en: obscured
my_MM: ကွယ်နေသည်

en: odd pages section break
my_MM: မဂဏန်းစာမျက်နှာအပိုင်းကန့်မှု

en: off
my_MM: ပိတ်

en: off screen
my_MM: ပုံဖော်မျက်နှာပြင်ပြင်ပ

en: on
my_MM: ဖွင့်

en: option pane
my_MM: ရွေးစရာမျက်နှာပြင်အကွက်

en: other item
my_MM: အခြားတစ်ခု

en: out of %s
my_MM: 	
    %s အဆုံး

en: out of comment
my_MM: မှတ်ချက်ကုန်ဆုံးပြီ

en: out of popular highlight
my_MM: ရေပန်းစားသောအလင်းဖောက်ပြသထားမှုအပြင်ဘက်

en: out of spelling error
my_MM: စာလုံးပေါင်းအမှားကုန်ဆုံးပြီ

en: out of table
my_MM: ဇယားအဆုံးရောက်ပြီး

en: overflowing
my_MM: လျှံထွက်နေသည်

en: page
my_MM: စာမျက်နှာ

en: page %s
my_MM: စာမျက်နှာ %s

en: page down
my_MM: စာတစ်မျက်နှာအောက်ဆင်း

en: page up
my_MM: စာတစ်မျက်နှာအပေါ်တက်

en: pane
my_MM: မျက်နှာပြင်အကွက်

en: panel
my_MM: မျက်နှာပြင်အကန့်

en: paragraph
my_MM: စာပိုဒ်

en: paragraph number
my_MM: စာပိုဒ်နံပါတ်

en: paragraph property
my_MM: စာပိုဒ်အရည်အသွေးလက္ခဏာ

en: password edit
my_MM: စကားဝှက်တည်းဖြတ်

en: pinned
my_MM: နေရာအသေစွဲထားသည်

en: play pause
my_MM: ဖွင့် ခေတ္တရပ်

en: pnl
my_MM: မျက်နှာပြင်

en: pressed
my_MM: ခလုတ်နှိပ်ထားပြီး

en: previous track
my_MM: ယခင်သီချင်း

en: prgbar
my_MM: ရာခိုင်းနူန်းပြအတန်း

en: print screen
my_MM: ဖန်သားပြင်မြင်ကွင်းဖမ်းယူရန်

en: progress bar
my_MM: ဖြစ်ထွန်းမှုအဆင့်ပြဘားတန်း

en: property
my_MM: အရည်အသွေးလက္ခဏာ

en: property page
my_MM: အရည်အသွေးလက္ခဏာစာမျက်နှာ

en: protected
my_MM: ကာကွယ်ထားသော

en: pwdedt
my_MM: စကားဝက်တည်းဖြတ်ရန်

en: quadruple {action}
my_MM: အဆင့်လေးဆင့်လုပ်ဆောင်ရန် {action}

en: radio button
my_MM: ရွေးခလုတ်

en: radio menu item
my_MM: ရွေးယူရန်မီနူးအမယ်

en: rbtn
my_MM: ရွေးခလုတ်

en: read only
my_MM: ဖတ်ရန်သက်သက်သာ

en: received: %s
my_MM: လက်ခံရရှိရာ : %s

en: reconcile
my_MM: ချိန်ညှိမှု

en: rectangular gradient
my_MM: လေးထောင့်ကွက်ရောင်ပြေး

en: redundant object
my_MM: ပုံစံတူအပိုဝတ္ထု

en: refresh
my_MM: အသစ်ပြန်စ

[ctx: repeat]
en: off
my_MM: ပိတ်ထား

[ctx: repeat]
en: on
my_MM: ဖွင့်ထား

en: replace
my_MM: အစားထိုး

en: report alignment off
my_MM: စာသားညှိမှုပိတ်ထားပြီး

en: report alignment on
my_MM: စာသားညှိမှုဖွင့်ထားပြီး

en: report block quotes off
my_MM: ကောက်နုတ်ချက်မှတ်စုပိတ်ပြီး

en: report block quotes on
my_MM: ကောက်နုတ်ချက်မှတ်စုဖွင့်ပြီး

en: report colors off
my_MM: အရောင်ပိတ်ပြီး

en: report colors on
my_MM: အရောင်ဖွင့်ပြီး

en: report comments off
my_MM: မှတ်ချက်ပိတ်ထားပြီး

en: report comments on
my_MM: မှတ်ချက်ဖွင့်ထားပြီး

en: report dynamic content changes off
my_MM: လှုပ်ရှားပြောင်းလဲနိုင်သောအကြောင်းအရာပြောင်းလဲမှုပိတ်ထားပြီး

en: report dynamic content changes on
my_MM: လှုပ်ရှားပြောင်းလဲနိုင်သောအကြောင်းအရာပြောင်းလဲမှုဖွင့်ထားပြီး

en: report emphasis off
my_MM: စာလုံးအလေးပေးထင်ရှားစေမှုပိတ်ပြီး

en: report emphasis on
my_MM: စာလုံးအလေးပေးထင်ရှားစေမှုဖွင့်ပြီး

en: report font attributes off
my_MM: စာလုံးဖောင့်ကြန်အင်လက္ခဏာပိတ်ပြီး

en: report font attributes on
my_MM: စာလုံးဖောင့်ကြန်အင်လက္ခဏာဖွင့်ပြီး

en: report font name off
my_MM: စာလုံးဖောင့်အမည်ပိတ်ပြီး

en: report font name on
my_MM: စာလုံးဖောင့်အမည်ဖွင့်ပြီး

en: report font size off
my_MM: စာလုံးဖောင့်အရွယ်အစားပိတ်ပြီး

en: report font size on
my_MM: စာလုံးဖောင့်အရွယ်အစားဖွင့်ပြီး

en: report frames off
my_MM: ဖရိမ်ပိတ်ပြီး

en: report frames on
my_MM: ဖရိမ်ဖွင့်ပြီး

en: report headings off
my_MM: ခေါင်းစဉ်ပိတ်ထားပြီး

en: report headings on
my_MM: ခေါင်းစဉ်ဖွင့်ထားပြီး

en: report if clickable off
my_MM: ကလစ်နှိပ်နိုင်သောပိတ်ထားလျှင်အကြောင်းပြန်ရန်

en: report if clickable on
my_MM: ကလစ်နှိပ်နိုင်သောဖွင့်ထားလျှင်အကြောင်းပြန်ရန်

en: report line numbers off
my_MM: လိုင်းနံပါတ်ပိတ်ထားပြီး

en: report line numbers on
my_MM: လိုင်းနံပါတ်ဖွင့်ထားပြီး

en: report line spacing off
my_MM: စာကြောင်းများအကြားနေရာချဲချိန်ညှိမှုပိတ်ထားပြီး

en: report line spacing on
my_MM: စာကြောင်းများအကြားနေရာချဲချိန်ညှိမှုဖွင့်ထားပြီး

en: report links off
my_MM: လင့်ခ်ပိတ်ထားပြီး

en: report links on
my_MM: လင့်ခ်ဖွင့်ထားပြီး

en: report lists off
my_MM: စာရင်းပိတ်ထားပြီး

en: report lists on
my_MM: စာရင်းဖွင့်ထားပြီး

en: report pages off
my_MM: စာမျက်နှာပိတ်ထားပြီး

en: report pages on
my_MM: စာမျက်နှာဖွင့်ထားပြီး

en: report paragraph indentation off
my_MM: စာပိုဒ်အစအတွင်းဝင်မှုပိတ်ထားပြီး

en: report paragraph indentation on
my_MM: စာပိုဒ်အစအတွင်းဝင်မှုပိတ်ထားပြီး

en: report revisions off
my_MM: ခြုံငုံကြည့်ရှုမှုပိတ်ပြီး

en: report revisions on
my_MM: ခြုံငုံကြည့်ရှုဖွင့်ပြီး

en: report spelling errors off
my_MM: စာလုံးပေါင်းအမှားပိတ်ပြီး

en: report spelling errors on
my_MM: စာလုံးပေါင်းအမှားဖွင့်ပြီး

en: report style off
my_MM: စတိုင်ပိတ်ထားပြီး

en: report style on
my_MM: စတိုင်ဖွင့်ထားပြီး

en: report table cell coordinates off
my_MM: ဇယားဆဲလ် ကိုသြဒနိတ်နေရာပိတ်ပြီး

en: report table cell coordinates on
my_MM: ဇယားဆဲလ် ကိုသြဒနိတ်နေရာဖွင့်ပြီး

en: report tables off
my_MM: ဇယားပိတ်ထားပြီး

en: report tables on
my_MM: ဇယားဖွင့်ထားပြီး

en: req
my_MM: ဖြည့်စွက်ရန်

en: required
my_MM: လိုအပ်သော

en: reverse diagonal stripe
my_MM: ပြောင်းပြန်ထောင့်ဖြတ်အစင်း

en: revised %s
my_MM: %s ကိုပြင်ဆင်ပြီး

en: rich edit
my_MM: နည်းလမ်းကြွယ်ဝစွာတည်းဖြတ်ရန်အကွက်

en: right
my_MM: 	
    ညာ

en: right alt
my_MM: ညာဘက်အောတားလ်ခလုတ်

en: right arrow
my_MM: ညာမြား

en: right control
my_MM: ညာဘက်ကွန်ထရိုးခလုတ်

en: right edge
my_MM: ညာဘက် အနား

en: right indent
my_MM: စာပိုဒ်ညာဘက်အတွင်းဝင်

en: right shift
my_MM: ညာဘက်ရှစ်ဖ်ခလုတ်

en: right windows
my_MM: 	
    ညာဘက်ဝင်းဒိုးခလုတ်

en: ro
my_MM: 	
    ဖတ်ရန်သက်သက်သာ

en: root pane
my_MM: မူလရင်းမြစ်မျက်နှာပြင်အကွက်

en: row
my_MM: အတန်း

en: row %s
my_MM: အတန်း %s

en: row header
my_MM: အတန်းခေါင်းစည်း

en: ruler
my_MM: ပေတံ

[ctx: script category]
en: Tools
my_MM: ကိရိယာများ

en: scrlbar
my_MM: ဆွဲကြည့်ရန်ခလုပ်

en: scroll bar
my_MM: မြင်ကွင်းဘောင်ရွှေ့ယူရန်ဘားတန်း

en: scroll lock
my_MM: စခရိုးလော့ခ်ခလုတ်

en: scroll pane
my_MM: မြင်ကွင်းဘောင်ရွှေ့ယူရာမျက်နှာပြင်အကွက်

en: search page
my_MM: စာမျက်နှာတွင်ရှာဖွေရန်

en: sect
my_MM: အပိုင်း

en: section
my_MM: ခွဲထားသောအကန့်

en: section %s
my_MM: %s အပိုင်း

en: section property
my_MM: အပိုင်းအကန့်အရည်အသွေးလက္ခဏာ

en: sel
my_MM: ရွေးထားပြီး

en: selectable
my_MM: ရွေးယူနိုင်သော

en: selected
my_MM: ရွေးချယ်ထားသည်

en: selected %s
my_MM: ရွေးချယ်ထားပြီးစာ %s

en: selection removed
my_MM: ရွေးချယ်ထားမှုကိုဖယ်ရှားပြီး

en: sent: %s
my_MM: ပို့ဆောင်ရာ : %s

en: separator
my_MM: အပိုင်းအခြား

en: series {number} {name}
my_MM: စီးရီး {number}{name}

en: shape
my_MM: ပုံသဏ္ဌာန်

[ctx: shape]
en: 'No' symbol
my_MM: 'No' သင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: 'Or' flowchart symbol
my_MM: 'သို့' flowchart သင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: 10-point star
my_MM: ၁၀-အမှတ်ကြယ် ပုံစံ

[ctx: shape]
en: 12-point star
my_MM: ၁၂-အမှတ်ကြယ် ပုံစံ

[ctx: shape]
en: 16-point star
my_MM: ၁၆-အမှတ်ကြယ် ပုံစံ

[ctx: shape]
en: 24-point star
my_MM: ၂၄-အမှတ်ကြယ် ပုံစံ

[ctx: shape]
en: 32-point star
my_MM: ၃၂-အမှတ်ကြယ် ပုံစံ

[ctx: shape]
en: 4-point star
my_MM: ၄-အမှတ်ကြယ် ပုံစံ

[ctx: shape]
en: 5-point star
my_MM: ၅-အမှတ်ကြယ် ပုံစံ

[ctx: shape]
en: 6-point star
my_MM: ၆-အမှတ်ကြယ် ပုံစံ

[ctx: shape]
en: 7-point star
my_MM: ၇-အမှတ်ကြယ် ပုံစံ

[ctx: shape]
en: 8-point star
my_MM: ၈-အမှတ်ကြယ် ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Alternate process flowchart symbol
my_MM: အလှည့်ကျ flowchart အစီအစဥ်သင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: Arc
my_MM: အေအာစီ ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Arrows pointing left right up and down
my_MM: အပေါ်၊ အောက်၊ ဘယ်နှင့်ညာညွန်ပြနေသာမြှား

[ctx: shape]
en: Balloon
my_MM: ဘောလုံး ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Bent Up Arrow
my_MM: အပေါ်ဘက်သို့ ကွေးတက်နေသောမြှား ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Bent arrow
my_MM: မြားကွေးပုံစံ

[ctx: shape]
en: Bevel
my_MM: ဘီဘယ် ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Block arc
my_MM: ဘလောက် အေအာစီ ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Callout with Arrows pointing left right up and down
my_MM: အပေါ်၊ အောက်၊ ဘယ်နှင့်ညာညွန်ပြနေသာမြှားနှင့် ကယ်လောက်

[ctx: shape]
en: Callout with Double-ended horizontal Arrow
my_MM: နှစ်ထပ်ဆုံးရာအလျားလိုက်မြှားနှင့် ကယ်လောက်

[ctx: shape]
en: Callout with Down Arrow
my_MM: ကယ်လောက်အောက်မြှား ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Callout with Left Arrow
my_MM: ဘယ်မြှားနှင့် ကယ်လောက် ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Callout with Right Arrow
my_MM: ညာမြှားနှင့်ကယ်လောက်

[ctx: shape]
en: Callout with UpArrow
my_MM: အပေါ်မြှားနှင့်ကယ်လောက်

[ctx: shape]
en: Callout with accent bar and callout line segments forming a U-shape
my_MM: ကယ်လောက်အသံထွက်အတန်းနှင့် မျဥ်းဖြတ်တောက်တည်းဖြတ်ယူပုံစံ

[ctx: shape]
en: Callout with angled callout line and accent bar
my_MM: အနားသပ်ကယ်လောက်မျဥ်းနှင့် အသံထွက်အတန်းကယ်လောက်

[ctx: shape]
en: Callout with angled line
my_MM: အနားသပ်မျဥ်းနှင့်ကယ်လောက်

[ctx: shape]
en: Callout with arrows that point up and down
my_MM: အပေါ်နှင့်အောက်ကိုညွန်ပြနောသောမြှားကယ်လောက်

[ctx: shape]
en: Callout with border and horizontal accent bar
my_MM: အလျားလိုက်အသံထွက်အတန်းနှင့် အနားကယ်လောက်

[ctx: shape]
en: Callout with border, accent bar, and callout line segments forming a U-shape
my_MM: ဘောင်၊ အသံထွက်အတန်းနှင့် မျဥ်းဖြတ်တောက်တည်းဖြတ်ခြင်းကယ်လောက်ယူပုံစံ

[ctx: shape]
en: Callout with border, angled callout line, and accent bar
my_MM: ဘောင်၊ အနားသပ်ကယ်လောက်မျဥ်းနှင့် အသံထွက်အတန်းကယ်လောက်

[ctx: shape]
en: Callout with border, diagonal straight line and accent bar
my_MM: အနား၊ ထောင့်ဖြတ်မျဥ်းနှင့် အသံထွက်ကယ်လောက်

[ctx: shape]
en: Callout with callout line segments forming a U-shape
my_MM: ကယ်လောက်မျဥ်းဖြတ်တောက်တည်းဖြတ်ခြင်းယူပုံစံကယ်လောက်

[ctx: shape]
en: Callout with diagonal callout line and accent bar
my_MM: ထောင့်ဖြတ်မျဥ်းကယ်လောက်နှင့်အသံထွက်အတန်းကယ်လောက်

[ctx: shape]
en: Callout with diagonal straight line
my_MM: ထောင့်ဖြတ်မျဥ်းဖြောင့်နှင့်ကယ်လောက်

[ctx: shape]
en: Callout with horizontal accent bar
my_MM: အလျားလိုက်အသံထွက်အတန်းကယ်လောက်

[ctx: shape]
en: Callout with horizontal line
my_MM: အလျားလိုက်မျဥ်းနှင့်ကယ်လောက်

[ctx: shape]
en: Callout with no border and angled callout line
my_MM: ဘောင်မပါ အနားသပ်ကယ်လောက်မျဥ်းနှင့် ကယ်လောက်

[ctx: shape]
en: Callout with no border and callout line segments forming a U-shape
my_MM: အနားမပါဝင်သောကယ်လောက်မျဥ်းနှင့်ဖြတ်တောက်တည်းဖြတ်ယူပုံစံကယ်လောက်

[ctx: shape]
en: Callout with no border and diagonal callout line
my_MM: အနားမရှိသောကယ်လောက်နှင့် ထောင့်ဖြတ်မျဥ်းကယ်လောက်

[ctx: shape]
en: Can
my_MM: ကမ် ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Card flowchart symbol
my_MM: ကတ်ပြား flowchart သင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: Chart Plus symbol
my_MM: ထပ်ပေါင်းဇယားအမှတ်အသား ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Chart Star Symbol
my_MM: ကြယ်ဇယား အမှတ်အသား ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Chart X Symbol
my_MM: X ဇယားပုံစံ

[ctx: shape]
en: Chevron
my_MM: ချယ်ဗရွန် ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Circle with line through center
my_MM: အလယ်သို့ မျဥ်းကြောင်းဖြင့်ဝိုင်းသွားသည့် ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Circular Arrow
my_MM: မြှားအဝိုင်း ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Cloud callout
my_MM: တိမ် ကဲလောက် ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Cloud shape
my_MM: တိမ် ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Collate flowchart symbol
my_MM: ကယ်လောက် flowchart သင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: Connector flowchart symbol
my_MM: ချိတ်ဆက်ထားသော flowchart သင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: Corner
my_MM: ထောင့်ချိုး ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Counter-clockwise Circular arrow
my_MM: နာရီလက်တံသွားရာမြှား

[ctx: shape]
en: Cross
my_MM: အပေါင်း ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Cube
my_MM: ဗူး ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Curved Down Arrow
my_MM: အောက်ဘက်သို့ ကွေးကောက်နေသောမြှား ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Curved Left Arrow
my_MM: ဘယ်ဘက်ကွေးနေသောမြှား ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Curved Right Arrow
my_MM: ညာဘက်ကွေးနေသောမြှား ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Curved Up Arrow
my_MM: အပေါ်ဘက်ကွေးနေသောမြှား ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Curved Up Ribbon banner
my_MM: အပေါ်ကွေး ရီဘွန်ဘန်နာ ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Curved arrow
my_MM: မြှားအကောက်

[ctx: shape]
en: Data flowchart symbol
my_MM: အချက်အလက် flowchart ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Decagon
my_MM: ဒီကဂွန် ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Decision flowchart symbol
my_MM: ဆုံးဖျက်ချက် flowchart သင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: Delay flowchart symbol
my_MM: တွန့်ဆုတ် flowchart သင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: Diagonal stripe
my_MM: ထောင့်ဖြတ်မျဥ်းအစင်း ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Diamond
my_MM: စိန် ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Direct access storage flowchart symbol
my_MM: တိုက်ရိုက်သိုလှောင်ရုံ flowchart သင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: Display flowchart symbol
my_MM: ပြသခြင်း flowchart သင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: Document flowchart symbol
my_MM: စာတန်း flowchart သင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: Dodecagon
my_MM: ဒိုဒီကာဂွန် ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Donut
my_MM: ဒိုးနပ် ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Double brace
my_MM: brace နှစ်ထပ် ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Double bracket
my_MM: ကွင်းနှစ်ထပ် ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Double wave
my_MM: လှိုင်းနှစ်ထပ် ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Double-ended Arrow pointing up and down
my_MM: အပေါ်နှင့်အောက်ကိုညွန်ပြသောအဆုံးနှစ်ခု

[ctx: shape]
en: Double-ended Circular arrow
my_MM: နှစ်ထပ်ဆုံးရာ မြှားအဝိုင်း

[ctx: shape]
en: Double-ended horizontal Arrow
my_MM: နှစ်ထပ်ဆုံးရာအလျားလိုက်မြှား

[ctx: shape]
en: Down Arrow
my_MM: အောက်မြှား ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Explosion
my_MM: ပေါက်ကွဲမှု ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Extract flowchart symbol
my_MM: ဖြန့်ကျက်ခြင်း flowchart သင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: Folded corner
my_MM: ခေါက်ထားသောအနား ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Four small squares that define a rectangular shape
my_MM: အနားအသေးလေးခုဖြင့်ပုံဖေါ်ထားသောထောင့်မှန်စတုဂံ

[ctx: shape]
en: Funnel
my_MM: ကတော့ ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Gear with nine teeth
my_MM: အသွားကိုးသွားပါဂီယာ ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Gear with six teeth
my_MM: အသွားခြောက်သွားဂီယာ ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Half of rectangular picture frame
my_MM: ထောင့်မှန်ဓာတ်ပုံဖရိမ်တစ်ဝက် ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Heart
my_MM: အသဲ ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Heptagon
my_MM: သတ္တဂံ ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Hexagon
my_MM: ခြောက်မြှောင့် ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Horizontal scroll
my_MM: အလျားလိုက် စကရိုး

[ctx: shape]
en: Incomplete Pie with wedge missing
my_MM: သပ်မပါဝင်သောမပြည့်စုံသည့်ပိုင်း

[ctx: shape]
en: Internal storage flowchart symbol
my_MM: အတွင်းသိုလှောင်ရုံ flowchart သင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: Isosceles triangle
my_MM: နှစ်နားညီတြိဂံ ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Left Arrow
my_MM: ဘယ်မြား ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Left and up Arrows
my_MM: ဘယ်နှင့် အပေါ်မြှား ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Left brace
my_MM: ဘယ် brace ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Left bracket
my_MM: ကွင်းစ ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Left right and up Arrows
my_MM: ဘယ်၊ ညာနှင့် အပေါ်မြှား ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Lightning bolt
my_MM: လျှပ်စီးကြောင်း

[ctx: shape]
en: Line Callout
my_MM: ကယ်လောက်မျဥ်း

[ctx: shape]
en: Line inverse
my_MM: စာကြောင်းပြောင်းပြန်

[ctx: shape]
en: Magnetic disk flowchart symbol
my_MM: သံလိုက်ပြား flowchart သင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: Manual input flowchart symbol
my_MM: ပုံမှန်ရိုက်သွင်းမှု flowchart သင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: Manual operation flowchart symbol
my_MM: ပုံမှန်လုပ်ငန်းစဥ် flowchart သင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: Math Addition symbol
my_MM: သင်္ချာထပ်ပေါင်းကိန်းသင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: Math Division symbol
my_MM: သင်္ချာအပိုင်းကိန်းသင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: Math Equivalence symbol
my_MM: သင်္ချာညီမျှကိန်းသင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: Math Multiplication symbol
my_MM: သင်္ချာအမြောက်ကိန်းသင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: Math Non-equivalence symbol
my_MM: သင်္ချာညီမျှခြင်းမရှိသင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: Math Subtraction symbol
my_MM: သင်္ချာအနုတ်ကိန်းသင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: Merge flowchart symbol
my_MM: ပေါင်းစပ် flowchart သင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: Moon
my_MM: လပုံစံ

[ctx: shape]
en: Multi-document flowchart symbol
my_MM: အထွေထွေစာတန်း flowchart သင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: Notched RightArrow
my_MM: ညာမြှားအချိုင့်ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Octagon
my_MM: ထောင့်ရှစ်ထောင့်ပါရှိသောပုံ

[ctx: shape]
en: Off-page connector flowchart symbol
my_MM: Off-page ချိတ်ဆက်မှု flowchart သင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: Offline storage flowchart symbol
my_MM: အော့ဖ်လိုင်းသိုလှောင်မှု flowchart သင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: Oval
my_MM: ဥပုံစံ

[ctx: shape]
en: Oval-shaped callout
my_MM: ဘဲဥပုံစံကယ်လောက်

[ctx: shape]
en: Parallelogram
my_MM: အနားပြိုင်စတုဂံ

[ctx: shape]
en: Pentagon
my_MM: အနားငါးထောင့်ပါရှိသောပုံစံ

[ctx: shape]
en: Plaque
my_MM: ပုလိပ်ပြား

[ctx: shape]
en: Plaque Tabs
my_MM: ပုလိပ် tabs များ

[ctx: shape]
en: Predefined process flowchart symbol
my_MM: ကြိုတင်သတ်မှတ်ချက်လုပ်ငန်းစဥ် flowchart သင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: Preparation flowchart symbol
my_MM: ပြင်ဆင်ခြင်း flowchart သင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: Process flowchart symbol
my_MM: လုပ်ငန်းစဥ် flowchart သင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: Punched tape flowchart symbol
my_MM: တိပ်ကပ်ထားသော flowchart သင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: Quarter Pie Wedge
my_MM: လေးပိုင်းတစ်ပိုင်းသပ်

[ctx: shape]
en: Rectangle
my_MM: ထောင့်မှန်စတုဂံ

[ctx: shape]
en: Rectangle with one rounded corner
my_MM: အဝိုင်းအနားတစ်ခုနှင့်တြိဂံ

[ctx: shape]
en: Rectangle with one snipped corner
my_MM: အစတစ်ခုနှင့်တြိဂံ

[ctx: shape]
en: Rectangle with one snipped corner and one rounded corner
my_MM: အနားအစတစ်ခုနှင့်အနားအဝိုင်းတစ်ခုတြိဂံ

[ctx: shape]
en: Rectangle with two rounded corners diagonally-opposed
my_MM: အဝိုင်းအနားနှစ်ခုသောထောင့်ဖြတ်မျဥ်းတြိဂံ

[ctx: shape]
en: Rectangle with two snipped corners diagonally-opposed
my_MM: အစနှစ်ခုနှင့်တြိဂံထောင့်ဖြတ်မျဥ်း

[ctx: shape]
en: Rectangle with two snipped corners that share a side
my_MM: အစနှစ်ခုဝေမျှထားသည့်တြိဂံ

[ctx: shape]
en: Rectangle with two-rounded corners that share a side
my_MM: အဝိုင်းအနားနှစ်ခုဝေမျှထားသည့်တြိဂံ

[ctx: shape]
en: Rectangular callout
my_MM: ထောင့်မှန်စတုဂံကယ်လောက်

[ctx: shape]
en: Rectangular picture frame
my_MM: ထောင့်မှန်ဓာတ်ပုံဖရိမ်

[ctx: shape]
en: Return
my_MM: နောက်ပြန်ဆုတ်

[ctx: shape]
en: Ribbon banner
my_MM: ရီဘွန်ဘန်နာ ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Ribbon with left and right arrows
my_MM: ဘယ်၊ ညာမြှားနှင့် ribbon

[ctx: shape]
en: Right Arrow
my_MM: ညာမြှား

[ctx: shape]
en: Right Arrow with Stripes
my_MM: အချက်ရေနှင့်ညာမြှား

[ctx: shape]
en: Right brace
my_MM: ညာ brace

[ctx: shape]
en: Right bracket
my_MM: ညာကွင်းစ

[ctx: shape]
en: Right triangle
my_MM: ညာတြိဂံ

[ctx: shape]
en: Rounded rectangle
my_MM: အဝိုင်းတြိဂံ

[ctx: shape]
en: Rounded rectangle-shaped callout
my_MM: အဝိုင်းတြိဂံပုံစံနှင့်ကယ်လောက်

[ctx: shape]
en: Sequential access storage flowchart symbol
my_MM: အစီအစဥ်တကျရယူမှုသိုလှောင်ရုံ flowchart သင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: Smiley face
my_MM: ပြုံးနေသောမျက်နှာ

[ctx: shape]
en: Sort flowchart symbol
my_MM: အစီအရီ flowchart သင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: Stored data flowchart symbol
my_MM: သိမ်းဆည်းထားသောအချက်အလက် flowchart သင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: Summing junction flowchart symbol
my_MM: အဆုံးသတ်ချိတ်ဆက်ထားသော flowchart သင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: Sun
my_MM: နေ

[ctx: shape]
en: Terminator flowchart symbol
my_MM: အဝင်အထွက် flowchart သင်္ကေတ

[ctx: shape]
en: Trapezoid
my_MM: ကောင်းကင်ဘားတန်း

[ctx: shape]
en: Trapezoid with asymmetrical non-parallel sides
my_MM: မတူညီသောမျဥ်းပြိုင်အနားနှစ်ခုပုံစံ

[ctx: shape]
en: U-shaped Arrow
my_MM: U ပုံစံမြှား

[ctx: shape]
en: Up Arrow
my_MM: အပေါ်မြှား ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Vertical scroll
my_MM: ထောင်လိုက်အစင်း ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Water droplet
my_MM: ရေစက် ပုံစံ

[ctx: shape]
en: Wave
my_MM: ရေလှိုင်း ပုံစံ

[ctx: shape]
en: four snipped corners
my_MM: လေးဘက်ချွန် ပုံစံ

en: shift
my_MM: ရှစ်ဖ်ခလုတ်

[ctx: shuffle]
en: off
my_MM: ပိတ်ထား

[ctx: shuffle]
en: on
my_MM: အပေါ်

en: single {action}
my_MM: အဆင့်တစ်ဆင့်လုပ်ဆောင်ရန် {action}

en: skips backward past a block of links
my_MM: လင့်ခ်များအုပ်စုတစ်ခုအလွန်သို့နောက်ပြန်ခုန်ရန်

en: skips forward past a block of links
my_MM: လင့်ခ်များအုပ်စုတစ်ခုအလွန်သို့ခုန်သွားရန်

en: slanted dash dot
my_MM: dash၊ dotနှင့် အစောင်း

en: slice
my_MM: အစိတ်

en: slider
my_MM: လျှောခလုတ်

en: solid
my_MM: အရောင်အပိတ်

en: sorted
my_MM: အစီအစဉ်အလိုက်စဉ်သည်

en: sorted asc
my_MM: ငယ်စဉ်ကြီးလိုက်စဉ်ထားသည်

en: sorted ascending
my_MM: ငယ်စဉ်ကြီးလိုက်စဉ်ထားသည်

en: sorted desc
my_MM: ကြီးစဉ်ငယ်လိုက်စဉ်ထားသည်

en: sorted descending
my_MM: ကြီးစဉ်ငယ်လိုက်စဉ်ထားသည်

en: sound
my_MM: အသံ

en: space with any dots
my_MM: space နှင့် dot တစ်ခုခု

en: space with dot
my_MM: space ပါသော dot

en: speak command keys off
my_MM: အမိန့်ပေးခလုတ်ပြောဆိုမှုပိတ်သည်

en: speak command keys on
my_MM: အမိန့်ပေးခလုတ်ပြောဆိုမှုဖွင့်သည်

en: speak typed characters off
my_MM: ရိုက်သွင်းသည့်အက္ခရာ ပြောဆိုမှုပိတ်သည်

en: speak typed characters on
my_MM: ရိုက်သွင်းသည့်စာလုံးသင်္ကေတ ပြောဆိုမှုဖွင့်သည်

en: speak typed words off
my_MM: ရိုက်သွင်းသည့်စကားလုံးများပြောဆိုမှုပိတ်သည်

en: speak typed words on
my_MM: ရိုက်သွင်းသည့်စကားလုံးများပြောဆိုမှုဖွင့်သည်

en: speech viewer disabled
my_MM: စကားပြောကြည့်ရှုမှုလုပ်ဆောင်ချက်ပိတ်ထားရန်

en: speech viewer enabled
my_MM: စကားပြောကြည့်ရှုမှုလုပ်ဆောင်ချက်ဖွင့်ထားရန်

en: spelling and grammar: {text}
my_MM: သဒ္ဒါနှင့် စာလုံးပေါင်း: {text}

en: spelling error
my_MM: စာလုံးပေါင်းအမှား

en: spelling: {text}
my_MM: စာလုံးပေါင်း: {text}

en: spin button
my_MM: ဂဏန်းအတိုးအလျှော့ခလုတ်

en: splbtn
my_MM: split ခလုပ်

en: split button
my_MM: အပိုင်းခွဲထားသောခလုတ်

en: split pane
my_MM: နှစ်ခြမ်းခွဲထားသည့်မျက်နှာပြင်အကွက်

en: spnbtn
my_MM: spin ခလုပ်

en: status bar
my_MM: အခြေအနေအညွှန်းပြဘားတန်း

en: stbar
my_MM: အခြေအနေပြအတန်း

en: stop
my_MM: ရပ်

en: strikethrough
my_MM: စာလုံးကန့်လတ်ဖြတ်လိုင်းဖြင့်ဖြတ်ထားခြင်း

en: strong
my_MM: ထင်ရှားအောင်ပြုလုပ်ထားသည်

en: style
my_MM: စတိုင်

en: style %s
my_MM: %s အတိုင်

en: style definition
my_MM: စတိုင်သတ်မှတ်မှု

en: subMenu
my_MM: မီနူးခွဲ

en: subject: %s
my_MM: အကြောင်းအရာ : %s

en: submnu
my_MM: မီနူးခွဲ

en: subscript
my_MM: အောက်ဆွဲစာလုံး

en: superscript
my_MM: ထပ်ညွှန်းစာလုံး

[ctx: symbolLevel]
en: all
my_MM: အားလုံး

[ctx: symbolLevel]
en: character
my_MM: စာလုံးသင်္ကေတ

[ctx: symbolLevel]
en: most
my_MM: အများဆုံး

[ctx: symbolLevel]
en: none
my_MM: ဘာမှမရှိပါ

[ctx: symbolLevel]
en: some
my_MM: အချို့

[ctx: symbolPreserve]
en: always
my_MM: အမြဲတမ်း

[ctx: symbolPreserve]
en: never
my_MM: မည်သည့်အခါမျှ

[ctx: symbolPreserve]
en: only below symbol's level
my_MM: သင်္ကေတ၏အောက်အဆင့်အတွက်သာ

[ctx: synth setting]
en: Inflection
my_MM: အသံအနိမ့်အမြင့်ပြောင်းလဲခြင်း

[ctx: synth setting]
en: Language
my_MM: ဘာသာစကား

[ctx: synth setting]
en: Pitch
my_MM: အသံအနိမ့်အမြင့်

[ctx: synth setting]
en: Rate
my_MM: နှုန်း

[ctx: synth setting]
en: Variant
my_MM: မျိုးကွဲ

[ctx: synth setting]
en: Voice
my_MM: စကားသံ

[ctx: synth setting]
en: Volume
my_MM: အသံအတိုးအကျယ်

en: tab control
my_MM: အစွန်းထွက်အစအထိန်း

en: tabctl
my_MM: Tab ထိန်းချုပ်ရာ

en: table
my_MM: ဇယား

en: table body
my_MM: ဇယားကိုယ်ထည်

en: table footer
my_MM: ဇယားအောက်ခြေမှတ်စု

en: table header
my_MM: ဇယားခေါင်းစည်း

en: table property
my_MM: ဇယားအရည်အသွေးလက္ခဏာ

en: tbl
my_MM: ဇယား

en: tear off menu
my_MM: ဆွဲထုတ်ယူနိုင်သောမီနူး

en: term
my_MM: ထွက်ပေါက်

en: terminal
my_MM: တာမီနယ်

en: text
my_MM: စာသား

en: text "%s" not found
my_MM: စာသား "%s" ကိုမတွေ့ပါ

en: text frame
my_MM: စာသားဖရိမ်

en: text mode
my_MM: စာသားနည်းလမ်းပုံစံ

en: tgbtn
my_MM: toggle ခလုပ်

en: thick
my_MM: အထူ

en: thick diagonal crosshatch
my_MM: ထူသောထောင့်ဖြတ်ခြယ်မျဉ်း

en: thin
my_MM: အပါး

en: thin diagonal crosshatch
my_MM: ပါးလွှာသောထောင့်ဖြတ်ခြယ်မျဉ်း

en: thin diagonal stripe
my_MM: ပါးလွှာသောထောင့်ဖြတ်အစင်း

en: thin horizontal crosshatch
my_MM: ပါးလွှာသော ရေပြင်ညီခြယ်မျဉ်း

en: thin horizontal stripe
my_MM: ပါးလွှာသောရေပြင်ညီအစင်း

en: thin reverse diagonal stripe
my_MM: ပါးလွှာသောပြောင်းပြန်ထောင့်ဖြတ်အစင်း

en: thin vertical stripe
my_MM: ပါးလွှာသောထောင်လိုက်အစင်း

en: thumb control
my_MM: ဖိခလုတ်အထိန်း

en: title bar
my_MM: အမည်ဘားတန်း

en: tlbar
my_MM: ကိရိယာအတန်း

en: tltip
my_MM: ပြောင်းလဲရန်အစ

en: to focus
my_MM: focus ယူရန်

en: to review
my_MM: ပြန်လည်သုံးသပ်ရန်

en: toggle button
my_MM: အဖွင့်အပိတ်ခလုတ်

en: tool bar
my_MM: ကိရိယာဘားတန်း

en: tool tip
my_MM: သုံးစွဲပုံနည်းလမ်းအညွှန်း

en: top edge
my_MM: အပေါ် အနား

[ctx: touch action]
en: flick down
my_MM: အောက်သို့ပွတ်ဆွဲယူသည်

[ctx: touch action]
en: flick left
my_MM: ဘယ်ဘက်သို့ပွတ်ဆွဲယူသည်

[ctx: touch action]
en: flick right
my_MM: ညာဘက်သို့ပွတ်ဆွဲယူသည်

[ctx: touch action]
en: flick up
my_MM: အပေါ်သို့ပွတ်ဆွဲယူသည်

[ctx: touch action]
en: hold
my_MM: ဖိထားသည်

[ctx: touch action]
en: hover
my_MM: ထိပြီးမလွတ်ဘဲရွေ့သည်

[ctx: touch action]
en: hover down
my_MM: ရစ်ဝဲမှုပုံစံကြာကြာထိထားသည်

[ctx: touch action]
en: hover up
my_MM: ထိထားခြင်းမှလွှတ်လိုက်သည်

[ctx: touch action]
en: tap
my_MM: ခေါက်သည်

[ctx: touch action]
en: tap and hold
my_MM: 	
    ခေါက်ပြီးဖိထားသည်

en: tree view
my_MM: ကိုင်းဖြာဖွဲ့စည်းပုံအမြင်

en: tree view button
my_MM: ကိုင်းဖြာဖွဲ့စည်းပုံခလုတ်

en: tree view item
my_MM: ကိုင်းဖြာဖွဲ့စည်းပုံအမြင်အမယ်

en: triggered
my_MM: ခလုတ်ဖြုတ်ပြီးသော

en: tripple {action}
my_MM: အဆင့်သုံးဆင့်လုပ်ဆောင်ရန် {action}

en: tv
my_MM: ကိုင်းဖြာဖွဲ့စည်းပုံအမြင်

en: tvbtn
my_MM: tree view ခလုပ်

en: tvitem
my_MM: tree view မှ အမယ်

en: unavailable
my_MM: မရရှိနိုင်ပါ

en: underline
my_MM: အောက်မျဉ်းသား

en: underlined
my_MM: အောက်မျဉ်းသားထားသည်

en: unknown
my_MM: အမည်မသိ

en: unknown %s
my_MM: အမျိုးအမည်မသိ %s

en: unknown input method
my_MM: အမည်မသိအသွင်းနည်းလမ်း

en: unknown language
my_MM: အမည်မသိဘာသာစကား

en: unlocked
my_MM: သော့ပိတ်မထားပါ

en: unread
my_MM: မဖတ်ရသေး

en: up arrow
my_MM: အပေါ်မြား

en: up-right diagonal line
my_MM: အပေါ်-ညာ ထောင့်ဖြတ်မျဥ်း

en: value {valueAxisData}
my_MM: တန်ဖိုး{valueAxisData}

en: vertical align bottom
my_MM: ထောင်လိုက်အောက်ခြေညှိယူခြင်း

en: vertical align distributed
my_MM: ထောင်လိုက် ညီညာစွာ ဖြန့်ဖြူးခြင်း

en: vertical align justified
my_MM: ထောင်လိုက် တစ်ခုလုံးညီညာစွာညှိယူခြင်း

en: vertical align middle
my_MM: ထောင်လိုက်အလယ်ညှိယူခြင်း

en: vertical align top
my_MM: ထောင်လိုက်အပေါ်ထိပ်ညှိယူခြင်း

en: vertical borders except outside
my_MM: အပြင်မှလွဲ၍ ထောင်လိုက်အနား

en: vertical stripe
my_MM: ထောင်လိုက်အစင်း

en: video
my_MM: ဗီဒီယို

en: view port
my_MM: မြင်ကွင်းဘောင်

en: visited
my_MM: ရောက်ရှိပြီး

en: vlnk
my_MM: ရောက်ရှိပြီးလင့်ခ်

en: volume down
my_MM: အသံကျယ်ရန်

en: volume up
my_MM: အသံလျှော့ရန်

en: white space
my_MM: အဖြူရောင်ကြားနေရာလပ်

en: window
my_MM: ဝင်းဒိုး

en: windows
my_MM: ဝင်းဒိုး

en: wnd
my_MM: ဘရေးလ်ဝင်းဒိုး

en: word
my_MM: စကားလုံး

en: {backgroundColor} background
my_MM: {backgroundColor} နောက်ခံအရောင်

en: {bookPercentage}%, location {curLocation} of {maxLocation}
my_MM: {bookPercentage}ရာခိုင်နှုန်း ၊ တည်နေရာ {maxLocation} ၏ {curLocation}

en: {color1} to {color2}
my_MM: {color1} မှ {color2} သို့

en: {color} on {backgroundColor}
my_MM: {backgroundColor} ပေါ်မှ {color}

en: {desc} left and right edges
my_MM: {desc} ဘယ်နှင့် ညာအစွန်းများ

en: {desc} surrounding border
my_MM: {desc} ပတ်လည်အနား

en: {desc} top and bottom edges
my_MM: {desc} အပေါ်နှင့် အောက်အစွန်းများ

en: {desc} up-right and down-right diagonal lines
my_MM: {desc} အပေါ်-ညာ နှင့် အောက်-ညာ ထောင့်ဖြတ်မျဥ်းများ

en: {main} ({source})
my_MM: {main}({source})

en: {modifier} released
my_MM: {modifier} ထွက်ရှိပြီး

en: {number} of {total}
my_MM: {total} ၏ {number}

en: {number} {candidate}
my_MM: {number}{candidate}

en: {revisionType} {description}: {text} by {author} on {date}
my_MM: {revisionType}{description} : {text} {date} တွင် {author} ထံမှ

en: {seriesName} series {seriesIndex} of {seriesCount}
my_MM: {seriesName} စီးရီး {seriesCount} ၏ {seriesIndex}

en: {size:g} point font
my_MM: {size:g} ပွိုင့်ဖောင့်

en: {startTime} to {endTime}
my_MM: {startTime} မှ {endTime} အချိန်အထိ

en: {start} through {end}
my_MM: {start} မှစ၍ {end} အဆုံးအထိ

en: {styleName} style, outline level {outlineLevel}
my_MM: {styleName} စတိုင်၊ ကောက်ကြောင်းအဆင့် {outlineLevel}

en: {symbol} as in {description}
my_MM: 	
    {description} မှာကဲ့သို့ {symbol}

en: {valueAxisTitle} {valueAxisData}
my_MM: {valueAxisTitle}{valueAxisData}
