nvda - en to nb_NO translation catalogue (1799 entries)

en:  %s is currently running.
nb_NO:  %s kjører nå.

en:  %s module is loaded.
nb_NO:  Modulen %s er lastet.

en:  square
nb_NO:  kvadrat

en:  title: {axisTitle}
nb_NO:  tittel: {axisTitle}

en:  {segmentType} {pointIndex} of {pointCount}
nb_NO:  {segmentType} {pointIndex} av {pointCount}

en: %d percent
nb_NO: %d prosent

en: %s application
nb_NO: %s program

en: %s cursor
nb_NO: %s markør

en: %s end
nb_NO: %s slutt

en: %s highlighted
nb_NO: %s markert

en: %s keyboard
nb_NO: %s tastatur

en: %s mode
nb_NO: %s modus

en: %s selected
nb_NO: %s valgt

en: %s selected instead
nb_NO: %s valgt i stedet

en: %s unselected
nb_NO: %s ikke valgt

en: &About add-on...
nb_NO: &Om Tillegg ...

en: &Add
nb_NO: &Legg til

en: &Alignment
nb_NO: &Justering

en: &Annotations
nb_NO: &Merknader

en: &Anywhere
nb_NO: &Hvor som helst

en: &Beep for capitals
nb_NO: &Pip for store bokstaver

en: &Buttons
nb_NO: Knapper

en: &Categories:
nb_NO: &Kategorier:

en: &Charts
nb_NO: &Diagrammer

en: &Check for update...
nb_NO: &Se etter oppdateringer ...

en: &Clickable
nb_NO: Klikk&bar

en: &Close
nb_NO: &Lukk

en: &Colors
nb_NO: Fa&rger

en: &Comment
nb_NO: &Kommenter

en: &Configuration profiles...
nb_NO: &Konfigurasjonsprofiler ...

en: &Continue
nb_NO: &Fortsett

en: &Continue running
nb_NO: &Fortsett å kjøre

en: &Default dictionary...
nb_NO: Standard &ordliste ...

en: &Delete
nb_NO: &Slett

en: &Dictionary entries
nb_NO: Or&dlisteoppføringer

en: &Donate
nb_NO: &Doner

en: &Done
nb_NO: &Ferdig

en: &Download update
nb_NO: Last ned &oppdatering

en: &Edit
nb_NO: &Rediger

en: &Errors
nb_NO: &Feil

en: &Font name
nb_NO: &Fontnavn

en: &Form fields
nb_NO: Skjema&felt

en: &HID keyboard input simulation
nb_NO: &HID-tastatur inndatasimulering

en: &Headings
nb_NO: &Overskrifter

en: &Help
nb_NO: &Hjelp

en: &Inflection
nb_NO: &Bøyning

en: &Input table:
nb_NO: &Inndatatabell:

en: &Install NVDA on this computer
nb_NO: &Installer NVDA på denne datamaskinen

en: &Install NVDA...
nb_NO: &Installer NVDA ...

en: &Keep existing desktop shortcut
nb_NO: &Behold den eksisterende snarveien på skrivebordet

en: &Keyboard layout:
nb_NO: &Tastaturoppsett:

en: &Language
nb_NO: &Språk

en: &Level
nb_NO: &Nivå

en: &Line spacing
nb_NO: Linje&avstand

en: &Lists
nb_NO: &Lister

en: &Maximum number of characters on one line
nb_NO: &Maksimalt antall tegn per linje

en: &Move to
nb_NO: &Gå til

en: &New
nb_NO: &Ny

en: &No
nb_NO: &Nei

en: &Not now
nb_NO: &Ikke nå

en: &Number of lines per page
nb_NO: Antall &linjer per side

en: &Output table:
nb_NO: &Utdatatabell:

en: &Pages
nb_NO: &Sider

en: &Paragraph indentation
nb_NO: A&vsnittsinnrykk

en: &Pattern
nb_NO: &Mønster

en: &Pitch
nb_NO: &Tonehøyde

en: &Play audio coordinates when mouse moves
nb_NO: S&pill lydkoordinater når musen flyttes

en: &Play sound when toggling Screen Curtain
nb_NO: S&pill av lyd når skjermteppe skrues av eller på

en: &Play sounds when starting or exiting NVDA
nb_NO: Spill av &lyd når NVDA startes eller avsluttes

en: &Preferences
nb_NO: &Preferanser

en: &Proceed with installation (not recommended)
nb_NO: &Fortsett installasjonen (ikke anbefalt)

en: &Punctuation/symbol pronunciation...
nb_NO: &Tegnsetting/symboluttale ...

en: &Rate
nb_NO: &Hastighet

en: &Remove
nb_NO: &Fjern

en: &Rename
nb_NO: &Gi nytt navn

en: &Replacement
nb_NO: &Erstatning

en: &Revert to saved configuration
nb_NO: &Tilbakestill til lagret konfigurasjon

en: &Review add-ons...
nb_NO: Se gjennom tillegg...

en: &Save configuration
nb_NO: Lagre konfigura&sjon

en: &Save configuration when exiting NVDA
nb_NO: Lagre konfigura&sjon når NVDA avsluttes

en: &Send actual symbol to synthesizer
nb_NO: &Send faktisk symbol til talesyntese

en: &Settings...
nb_NO: Inn&stillinger...

en: &Sheets
nb_NO: &Ark

en: &Show Braille Viewer on Startup
nb_NO: Vi&s punktskriftviser ved oppstart

en: &Show Speech Viewer on Startup
nb_NO: Vi&s taleleser ved oppstart

en: &Show cursor
nb_NO: Vi&s markør

en: &Show this dialog when NVDA starts
nb_NO: &Vis denne dialogen når NVDA starter

en: &Start the new portable copy after creation
nb_NO: &Start den nye, flyttbare kopien så snart den er opprettet

en: &Symbols
nb_NO: &Symboler

en: &Synthesizer:
nb_NO: &Talesyntese:

en: &Tables
nb_NO: &Tabeller

en: &Temporary dictionary...
nb_NO: &Midlertidig ordliste ...

en: &Touch typing mode
nb_NO: Ber&øringsskrivemodus

en: &Trap all non-command gestures from reaching the document
nb_NO: &Hindre alle ikke-kommandogester fra å nå dokumentet

en: &Use CapsLock as an NVDA modifier key
nb_NO: &Bruk CapsLock som NVDA-tast

en: &User Guide
nb_NO: &Brukerveiledning

en: &Voice
nb_NO: &Stemme

en: &Voice dictionary...
nb_NO: &Stemmeordliste ...

en: &Yes
nb_NO: &Ja

en: (normal configuration)
nb_NO: (normal konfigurasjon)

en: 1.5 line spacing
nb_NO: Linjeavstand 1,5

en: 100 percent Stacked Bar
nb_NO: 100 prosent stablet stolpe

en: 100 percent Stacked Column
nb_NO: 100% stablet kolonne

en: 100 percent Stacked Cylinder Bar
nb_NO: 100% stablet sylinderstolpe

en: 100 percent Stacked Cylinder Column
nb_NO: 100% stablet sylinderkolonne

en: 100 percent Stacked Line
nb_NO: 100% stablet linje

en: 100 percent Stacked Pyramid Bar
nb_NO: 100% stablet pyramidestolpe

en: 100 percent Stacked Pyramid Column
nb_NO: 100% stablet pyramidekolonne

en: 12.5% gray
nb_NO: 12,5% grå

en: 25% gray
nb_NO: 25% grå

en: 3D Area
nb_NO: 3D-område

en: 3D Cylinder Column
nb_NO: 3D-sylinderkolonne

en: 3D Line
nb_NO: 3D-linje

en: 3D Pie
nb_NO: 3D-kakediagram

en: 3D Pyramid Column
nb_NO: 3D-pyramidekolonne

en: 3D Surface
nb_NO: 3D-overflate

en: 50% gray
nb_NO: 50% grå

en: 6.25% gray
nb_NO: 6,25% grå

en: 75% gray
nb_NO: 75% grå

en: A dialog where you can set default dictionary by adding dictionary entries to the list
nb_NO: En dialog hvor du kan sette standardordliste ved å legge til ordlisteoppføringer til listen

en: A dialog where you can set temporary dictionary by adding dictionary entries to the edit box
nb_NO: En dialog hvor du kan lage en midlertidig ordliste ved å legge til ordlisteoppføringer i redigeringsboksen

en: A dialog where you can set voice-specific dictionary by adding dictionary entries to the list
nb_NO: En dialog hvor du kan sette stemmespesifikk ordliste ved å legge til en ordliste til listen

en: A free and open source screen reader for Microsoft Windows
nb_NO: En gratis skjermleser for Microsoft Windows, bygd på åpen kildekode

en: A pattern is required.
nb_NO: Et mønster er nødvendig.

en: A previous copy of NVDA has been found on your system. This copy will be updated.
nb_NO: En tidligere kopi av NVDA ble funnet på systemet ditt. Den vil bli oppdatert.

en: A profile cannot have an empty name.
nb_NO: En profil kan ikke ha et tomt navn.

en: A version of this add-on is already installed. Would you like to update {summary} version {curVersion} to version {newVersion}?
nb_NO: En versjon av dette tillegget er allerede installert. Vil du oppdatere {summary} versjon {curVersion} til versjon {newVersion}?

en: About NVDA
nb_NO: Om NVDA

en: Activate
nb_NO: Aktiver

en: Activates or deactivates the {profile} configuration profile
nb_NO: Aktiverer eller deaktiverer konfigurasjonsprofilen {profile}

en: Activates the NVDA Python Console, primarily useful for development
nb_NO: Aktiverer NVDAs Python-konsoll, hovedsaklig nyttig for utvikling

en: Activates the current object in the document
nb_NO: Aktiverer gjeldende objekt i dokumentet

en: Activates the text at the cursor if possible
nb_NO: Aktiverer teksten ved markøren hvis mulig

en: Add Dictionary Entry
nb_NO: Legg til oppføring i ordliste

en: Add Symbol
nb_NO: Legg til symbol

en: Add-on Installation
nb_NO: Tilleggsinstallasjon

en: Add-ons cannot be installed in the Windows Store version of NVDA
nb_NO: Tillegg kan ikke installeres i Windows Store-versjonen av NvDA

en: Add-ons were detected in your user settings directory. Copying these to the system profile could be a security risk. Do you still wish to copy your settings?
nb_NO: Tillegg ble funnet i mappen for brukerinnstillinger. Kopiering av disse til systemprofilen kan være en sikkerhetsrisiko. Ønsker du fortsatt å kopiere innstillingene dine?

en: Afrikaans grade 1
nb_NO: Afrikaans nivå 1

en: Afrikaans grade 2
nb_NO: Afrikaans nivå 2

en: All add-ons are now disabled. They will be re-enabled on the next restart unless you choose to disable them again.
nb_NO: Alle tillegg er nå deaktivert. De vil være aktivert på nytt ved neste oppstart med mindre du velger å deaktivere dem igjen.

en: All dots
nb_NO: Alle punkter

en: Allow skim &reading in Say All
nb_NO: Tillat skum&lesing i Si alt

en: Alpha numeric input
nb_NO: Alfanumerisk inndata

en: Already in a content recognition result
nb_NO: Allerede i resultatet av en innholdsgjenkjenning

en: Already set {address} as start of column headers
nb_NO: Allerede satt {address} som start for kolonneoverskrifter

en: Already set {address} as start of row headers
nb_NO: Allerede satt {address} som start for radoverskrifter

en: Always duck
nb_NO: Demp alltid annen lyd

en: Always fill display
nb_NO: Fyll alltid leselisten

en: Always include short character &description when announcing candidates
nb_NO: Inkluder alltid kort tegn&beskrivelse når kandidater annonseres

en: Annotations
nb_NO: Merknader

en: Announce &selected candidate
nb_NO: Annonser &valgt kandidat

en: Answer to:
nb_NO: Svar til:

en: Appointment {subject}, {time}
nb_NO: Avtale {subject}, {time}

en: Arabic 8 dot computer braille
nb_NO: Arabisk 8-punkts datapunktskrift

en: Arabic grade 1
nb_NO: Arabisk nivå 1

en: Arabic grade 2
nb_NO: Arabisk nivå 2

en: Area
nb_NO: Område

en: Arti&cles
nb_NO: Artikler

en: Assamese grade 1
nb_NO: Assamisk nivå 1

en: At least one key must be used as the NVDA key.
nb_NO: Minst én tast må brukes som NVDA-tast.

en: Attachments
nb_NO: Vedlegg

en: Audio d&ucking mode:
nb_NO: Mod&us for lyddemping:

en: Audio ducking not supported
nb_NO: Demping av annen lyd støttes ikke

en: Audio indication of focus and browse modes
nb_NO: Lydindikasjon av fokus- og nettmodus

en: Automatic
nb_NO: Automatisk

en: Automatic &Say All on page load
nb_NO: Automatisk &Si alt ved lasting av side

en: Automatic dialect switching (when supported)
nb_NO: Bytt dialekt automatisk (når støttet)

en: Automatic focus mode for caret movement
nb_NO: Automatisk fokusmodus ved markørflytting

en: Automatic focus mode for focus changes
nb_NO: Automatisk fokusmodus ved endringer av fokus

en: Automatic language switching (when supported)
nb_NO: Bytt språk automatisk (når støttet)

en: Automatically check for &updates to NVDA
nb_NO: Se etter oppdateringer for NVDA &automatisk

en: Automatically report all available &candidates
nb_NO: Rapporter alle tilgjengelige &kandidater automatisk

en: Avoid splitting &words when possible
nb_NO: Forhindre &ordsplitting når mulig

en: BCC:
nb_NO: Blindkopi:

en: Bashkir grade 1
nb_NO: Basjkirsk nivå 1

en: Baum/HumanWare/APH/Orbit braille displays
nb_NO: Baum/HumanWare/APH/Orbit-leselister

en: Beep
nb_NO: Pip

en: Beep and speak progress bar updates
nb_NO: Pip og les oppdatering av framdriftsindikator

en: Beep for progress bar updates
nb_NO: Pip ved oppdateringer av framdriftsindikator

en: Begins interaction with math content
nb_NO: Starter interaksjon med matematisk innhold

en: Bengali grade 1
nb_NO: Bengali nivå 1

en: Bitmap placeholder
nb_NO: Plassholder for bitmap

en: Blink cursor
nb_NO: Blinkende markør

en: Block &quotes
nb_NO: &Blokksitater

en: Bold off
nb_NO: Fet av

en: Bold on
nb_NO: Fet på

en: Both Colors and Styles
nb_NO: Både farger og stiler

en: Bottom
nb_NO: Bunn

en: Braille
nb_NO: Punktskrift

en: Braille &display:
nb_NO: &Leselist:

en: Braille Display Error
nb_NO: Leselistfeil

en: Braille cursor %s
nb_NO: Punktskriftmarkør %s

en: Braille cursor is turned off
nb_NO: Punktskriftmarkør er slått av

en: Braille cursor off
nb_NO: Punktskriftmarkør av

en: Braille cursor on
nb_NO: Punktskriftmarkør på

en: Braille inp&ut
nb_NO: P&unktinndata

en: Braille input disabled
nb_NO: Skriving av punktskrift slått av

en: Braille input enabled
nb_NO: Skriving av punktskrift slått på

en: Browse Mode
nb_NO: Nettmodus

en: Browse mode
nb_NO: Nettmodus

en: Browse...
nb_NO: Bla gjennom ...

en: Bubble
nb_NO: Boble

en: Bubble with 3D effects
nb_NO: Boble med 3D-effekter

en: Bulgarian 8 dot computer braille
nb_NO: Bulgarsk 8-punkts datapunktskrift

en: C&hange...
nb_NO: &Endre ...

en: C&ontributors
nb_NO: Bidrags&ytere

en: CC:
nb_NO: Kopi:

en: CTRL+ALT+N
nb_NO: Ctrl+Alt+n

en: Can't change the active profile while an NVDA dialog is open
nb_NO: Kan ikke endre den aktive profilen mens en NVDA-dialog er åpen

en: Can't select text, press twice to copy
nb_NO: Kan ikke velge tekst; trykk to ganger for å kopiere

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Candidate
nb_NO: Kandidat

en: Cannot find row {rowNumber} column {columnNumber}  in column headers
nb_NO: Finner ikke rad {rowNumber} kolonne {columnNumber} i kolonneoverskrifter

en: Cannot find row {rowNumber} column {columnNumber}  in row headers
nb_NO: Finner ikke rad {rowNumber} kolonne {columnNumber} i radoverskrifter

en: Cannot find {address}    in column headers
nb_NO: Kan ikke finne {address} i kolonneoverskriftene

en: Cannot find {address}    in row headers
nb_NO: Kan ikke finne {address} i radoverskrifter

en: Cannot install NVDA add-on from {path}.
    You must be running NVDA to be able to install add-ons.
nb_NO: Kan ikke installere NVDA-tillegg fra {path}.
    Du må kjøre NVDA for å kunne installere tillegg.

en: Capital pitch change percentage
nb_NO: Tonehøydeendring for stor bokstav i prosent

en: Case &sensitive
nb_NO: &Skill mellom store og små bokstaver

en: Category {categoryAxisData}:
nb_NO: Kategori {categoryAxisData}:

en: Cell &borders:
nb_NO: Cellekantlinjer:

en: Cell c&oordinates
nb_NO: Celle&koordinater

en: Center Title placeholder
nb_NO: Plassholder for sentrert tittel

en: Central Kurdish grade 1
nb_NO: Sentralkurdisk nivå 1

en: Change selected symbol
nb_NO: Endre valgt symbol

en: Character: {}
    Replacement: {}
nb_NO: Tegn: {}
    Erstatning: {}

en: Chart area
nb_NO: Diagramområde

en: Chart placeholder
nb_NO: Plassholder for diagram

en: Chart title: {chartTitle}
nb_NO: Diagramtittel: {chartTitle}

en: Chart title: {chartTitle}, type: {chartType}
nb_NO: Diagramtittel: {chartTitle}, type: {chartType}

en: Checking for Update
nb_NO: Ser etter oppdatering

en: Checking for update
nb_NO: Ser etter oppdatering

en: Chinese (Hong Kong, Cantonese)
nb_NO: Kinesisk (Hong Kong, Kantonesisk)

en: Chinese (Taiwan, Mandarin)
nb_NO: Kinesisk (Taiwan, Mandarin)

en: Clicks the left mouse button once at the current mouse position
nb_NO: Klikker én gang med venstre musknapp i gjeldende musposisjon

en: Clicks the right mouse button at the current touch position. This is generally used to activate a context menu.
nb_NO: Klikker én gang med høyre musknapp i gjeldende berøringsposisjon. Dette brukes stort sett for å åpne kontekstmeny.

en: Clicks the right mouse button once at the current mouse position
nb_NO: Klikker én gang med høyre musknapp i gjeldende musposisjon

en: Commands &Quick Reference
nb_NO: &Tastaturkommandoer hurtigreferanse

en: Commands Quick Reference
nb_NO: Kommando hurtigreferanse

en: Comment
nb_NO: Kommentar

en: Comment: {comment} by {author}
nb_NO: Kommentar: {comment} av {author}

en: Comment: {comment} by {author} on {date}
nb_NO: Kommentar: {comment} av {author} den {date}

en: Comments
nb_NO: Kommentarer

en: Composition
nb_NO: Komposisjon

en: Configuration
nb_NO: Konfigurasjon

en: Configuration File Error
nb_NO: Feil i konfigurasjonsfilen

en: Configuration Profiles
nb_NO: Konfigurasjonsprofiler

en: Configuration applied
nb_NO: Konfigurasjon benyttet

en: Configuration profile triggers disabled
nb_NO: Triggere for konfigurasjonsprofil slått av

en: Configuration profile triggers enabled
nb_NO: Triggere for konfigurasjonsprofil slått på

en: Configuration profiles
nb_NO: Konfigurasjonsprofiler

en: Configuration restored to factory defaults
nb_NO: Konfigurasjon tilbakestilt til standard fabrikkinstillinger

en: Configuration saved
nb_NO: Konfigurasjon lagret

en: Confirm Deletion
nb_NO: Bekreft sletting

en: Connecting
nb_NO: Kobler til

en: Content is not visible
nb_NO: Innhold er ikke synlig

en: Copied to clipboard: {text}
nb_NO: Kopiert til utklippstavle: {text}

en: Copied: {text}
nb_NO: Kopiert: {text}

en: Copy &portable configuration to current user account
nb_NO: Kopier fl&yttbar konfigurasjon til gjeldende brukerkonto

en: Copy current &user configuration
nb_NO: Kopier gjeldende br&ukerkonfigurasjon

en: Copying Settings
nb_NO: Kopierer innstillinger

en: Copyright (C) {years} NVDA Contributors
nb_NO: Kopirett (C) {years} NVDAs bidragsytere

en: Corners
nb_NO: Hjørner

en: Could not disable screen curtain
nb_NO: Kunne ikke slå av skjermteppe

en: Could not enable screen curtain
nb_NO: Kunne ikke aktivere skjermteppe

en: Could not load the %s synthesizer.
nb_NO: Kan ikke laste talesyntesen %s.

en: Could not save configuration - probably read only file system
nb_NO: Kan ikke lagre konfigurasjon - sannsynligvis grunnet skrivebeskyttet filsystem

en: Create &desktop icon and shortcut key (control+alt+n)
nb_NO: Opprett &skrivebordsikon og hurtigtast (Ctrl+Alt+n)

en: Create &portable copy
nb_NO: &Lag flyttbar kopi

en: Create Portable NVDA
nb_NO: Opprett flyttbar NVDA

en: Creating Portable Copy
nb_NO: Oppretter flyttbar kopi

en: Croatian 8 dot computer braille
nb_NO: Kroatisk 8-punkts datapunktskrift

en: Croatian grade 1
nb_NO: Kroatisk nivå 1

en: Current application (%s)
nb_NO: Gjeldende program (%s)

en: Cursor blink rate (ms)
nb_NO: Blinkehastighet for markør (ms)

en: Cursor shape for &focus:
nb_NO: Markørutseende for &fokus:

en: Cycle through the braille cursor shapes
nb_NO: Gå gjennom utseende på punktskriftmarkør

en: Cycles between available touch modes
nb_NO: Bytter mellom tilgjengelige berøringsmodi

en: Cycles through audio ducking modes which determine when NVDA lowers the volume of other sounds
nb_NO: Blar gjennom modier for lyddemping, som avgjør når NVDA demper nivået på annen lyd

en: Cycles through speech symbol levels which determine what symbols are spoken
nb_NO: Blar gjennom talesymbolnivåer, som avgjør hvilke symboler som blir uttalt

en: Czech 8 dot computer braille
nb_NO: Tsjekkisk 8-punkts datapunktskrift

en: Czech grade 1
nb_NO: Tsjekkisk nivå 1

en: Danish 6 dot grade 1
nb_NO: Dansk 6-punkt nivå 1

en: Danish 6 dot grade 2
nb_NO: Dansk 6-punkt nivå 2

en: Danish 8 dot computer braille
nb_NO: Dansk 8-punkts datapunktskrift

en: Danish 8 dot grade 1
nb_NO: Dansk 8-punkt nivå 1

en: Danish 8 dot grade 2
nb_NO: Dansk 8-punkt nivå 2

en: Data Label
nb_NO: Dataetikett

en: Data Table
nb_NO: Datatabell

en: Date placeholder
nb_NO: Plassholder for dato

en: Date:
nb_NO: Dato:

en: Debug logging
nb_NO: Feilsøkingslogging

en: Decreases the currently active setting in the synth settings ring
nb_NO: Reduserer gjeldende aktive innstilling i innstillingsringen for talesyntese

en: Default dictionary
nb_NO: Standard ordliste

en: Desktop
nb_NO: Skrivebord

en: Disabled
nb_NO: Deaktivert

en: Dismiss the recognition result
nb_NO: Forkast resultatet av gjenkjenningen

en: Display
nb_NO: Skjerm

en: Display Unit Label
nb_NO: Vis enhetsetikett

en: Displays one of the recent messages
nb_NO: Viser en av de siste meldingene

en: Distribution:
nb_NO: Distribusjon:

en: Document Formatting
nb_NO: Dokumentformatering

en: Document formatting
nb_NO: Dokumentformatering

en: Document information
nb_NO: Dokumentinformasjon

en: Document review
nb_NO: Gjennomgang av dokument

en: Documentation
nb_NO: Dokumentasjon

en: Dot 8
nb_NO: Punkt 8

en: Dots 7 and 8
nb_NO: Punkt 7 og 8

en: Double line spacing
nb_NO: Dobbel linjeavstand

en: Doughnut
nb_NO: Smultring

en: Downloading
nb_NO: Laster ned

en: Downloading Update
nb_NO: Laster ned oppdatering

en: Duck when outputting speech and sounds
nb_NO: Demp annen lyd ved tale og lyd fra NVDA

en: Dutch 8 dot
nb_NO: Nederlandsk 8-punkt

en: E&mphasis
nb_NO: Uth&eving

en: E&xit
nb_NO: &Avslutt

en: E&xpand to computer braille for the word at the cursor
nb_NO: Utvid ordet under markøren til &datapunktskrift

en: EcoBraille displays
nb_NO: EcoBraille-leselister

en: Edge of table
nb_NO: Kant av tabell

en: Edit Dictionary Entry
nb_NO: Rediger ordlisteoppføring

en: Editing profile {profile}
nb_NO: Redigerer profil {profile}

en: Elements
nb_NO: Elementer

en: Elements List
nb_NO: Elementliste

en: Empty slide
nb_NO: Tomt lysbilde

en: Emulated system keyboard keys
nb_NO: Emulerte systemtastaturtaster

en: Emulates pressing %s on the system keyboard
nb_NO: Emulerer trykk på %s på systemtastaturet

en: Enable
nb_NO: Aktiver

en: Enable mouse &tracking
nb_NO: Slå på &mussporing

en: Enabled
nb_NO: Aktivert

en: Enabled logging categories
nb_NO: Aktive loggkategorier

en: Endnotes
nb_NO: Sluttnoter

en: English (U.K.) 8 dot computer braille
nb_NO: Engelsk (Storbritannia) 8-punkts datapunktskrift

en: English (U.K.) grade 1
nb_NO: Engelsk (U.K.) nivå 1

en: English (U.K.) grade 2
nb_NO: Engelsk (U.K.) nivå 2

en: English (U.S.) 6 dot computer braille
nb_NO: Engelsk (U.S.) 6 punkts datapunktskrift

en: English (U.S.) 8 dot computer braille
nb_NO: Engelsk (U.S.) 8 punkts datapunktskrift

en: English (U.S.) grade 1
nb_NO: Engelsk (U.S.) nivå 1

en: English (U.S.) grade 2
nb_NO: Engelsk (U.S.) nivå 2

en: Enter input gesture:
nb_NO: Oppgi gest for inndata:

en: Erases the last entered braille cell or character
nb_NO: Sletter sist skrevne punktskriftcelle eller bokstav

en: Error
nb_NO: Feil

en: Error Copying
nb_NO: Feil ved kopiering

en: Error activating profile.
nb_NO: Feil ved aktivering av profil.

en: Error checking for update.
nb_NO: Feil ved sjekk etter oppdatering.

en: Error copying NVDA user settings
nb_NO: Feil ved kopiering av NVDAs brukerinnstillinger

en: Error creating profile - probably read only file system.
nb_NO: Kan ikke opprette  profil - sannsynligvis grunnet skrivebeskyttet filsystem.

en: Error deleting profile.
nb_NO: Feil ved sletting av profil.

en: Error downloading update.
nb_NO: Feil under nedlasting av oppdatering.

en: Error in appModule %s
nb_NO: Feil i appmodul %s

en: Error renaming profile.
nb_NO: Feil ved endring av profilnavn.

en: Error saving log: %s
nb_NO: Feil ved lagring av logg: %s

en: Esperanto grade 1
nb_NO: Esperanto nivå 1

en: Estonian grade 0
nb_NO: Estisk fullskrift

en: Ethiopic grade 1
nb_NO: Etiopisk nivå 1

en: Even pages footer
nb_NO: Bunntekst for partallsider

en: Even pages header
nb_NO: Topptekst for partallsider

en: Execute a previously downloaded NVDA update
nb_NO: Utfør en tidligere nedlastet oppdatering av NVDA

en: Exit
nb_NO: Avslutt

en: Exit NVDA
nb_NO: Avslutt NVDA

en: Exit math interaction
nb_NO: Avslutt matematikksamhandling

en: Exploded 3D Pie
nb_NO: Eksplodert 3D-kakediagram

en: Exploded Doughnut
nb_NO: Eksplodert smultring

en: Exploded Pie
nb_NO: Eksplodert kake

en: Explore NVDA user configuration directory
nb_NO: Utforsk NVDAs mappe for brukerkonfigurasjoner

en: Exponential
nb_NO: Eksponentiell

en: Failed to install add-on from %s
nb_NO: Kunne ikke installere tillegg fra %s

en: Failed to open add-on package file at %s - missing file or invalid file format
nb_NO: Kunne ikke åpne tilleggspakkefil i %s - manglende fil eller ugyldig filformat

en: File in Use
nb_NO: Fil i Bruk

en: Fill display for context changes
nb_NO: Fyll leselisten for endringer i kontekst

en: Filled Radar
nb_NO: Fylt radar

en: Filter b&y:
nb_NO: Filtrer etter:

en: Find
nb_NO: Finn

en: Finnish 6 dot
nb_NO: Finsk 6-punkt

en: Finnish 8 dot computer braille
nb_NO: Finsk 8-punkts datapunktskrift

en: First page footer
nb_NO: Første side bunntekst

en: First page header
nb_NO: Første side topptekst

en: Fo&rmulas
nb_NO: Fo&rmler

en: Focus context presentation:
nb_NO: Presentasjon av fokuskontekst:

en: Focus mode
nb_NO: Fokusmodus

en: Follow &mouse cursor
nb_NO: Følg &muspeker

en: Follow System &Caret
nb_NO: Følg &systemmarkør

en: Follow system &focus
nb_NO: Følg system&fokus

en: Font &size
nb_NO: Font&størrelse

en: Footer placeholder
nb_NO: Plassholder for bunntekst

en: Footnotes
nb_NO: Fotnoter

en: Formatting
nb_NO: Formatering

en: Forward to:
nb_NO: Videresend til:

en: Fra&mes
nb_NO: &Rammer

en: Freedom Scientific Focus/PAC Mate series
nb_NO: Freedom Scientific Focus/PAC Mate- serien

en: French (unified) 6 dot computer braille
nb_NO: Fransk (forent) 6 punkts datapunktskrift

en: French (unified) 8 dot computer braille
nb_NO: Fransk (forent) 8 punkts datapunktskrift

en: French (unified) grade 2
nb_NO: Fransk (unified) nivå 2

en: From:
nb_NO: Fra:

en: Full shaped mode
nb_NO: Fullformet modus

en: General
nb_NO: Generelt

en: German 8 dot computer braille
nb_NO: Tysk 8-punkts datapunktskrift

en: German grade 0
nb_NO: Tysk fullskrift

en: German grade 0 (detailed)
nb_NO: Tysk nivå 0 (fullskrift)

en: German grade 1
nb_NO: Tysk nivå 1

en: German grade 1 (detailed)
nb_NO: Tysk nivå 1 (fullskrift)

en: German grade 2
nb_NO: Tysk nivå 2

en: Greek (Greece)
nb_NO: Gresk (Hellas)

en: Greek international braille
nb_NO: Gresk internasjonal punkt

en: Gujarati grade 1
nb_NO: Gujarati nivå 1

en: HID keyboard simulation disabled
nb_NO: Simulering av HID-tastatur slått av

en: HID keyboard simulation enabled
nb_NO: Simulering av HID-tastatur slått på

en: HIMS Braille Sense/Braille EDGE/Smart Beetle/Sync Braille series
nb_NO: HIMS Braille Sense/Braille EDGE/Smart Beetle/Sync Braille-seriene

en: Half shaped mode
nb_NO: Halvformet modus

en: Handle keys from other &applications
nb_NO: Håndter tastetrykk fra andre &programmer

en: Handout Master view
nb_NO: Støttearkmastervisning

en: Handy Tech braille displays
nb_NO: Handy Tech-leselister

en: Has appointment
nb_NO: Har avtale

en: Has conditional formatting
nb_NO: Har betinget formatering

en: Header placeholder
nb_NO: Plassholder for topptekst

en: Hindi grade 1
nb_NO: Hindi nivå 1

en: Hungarian 8 dot computer braille
nb_NO: Ungarsk 8-punkts datapunktskrift

en: Hungarian grade 1
nb_NO: Ungarsk nivå 1

en: Hungarian grade 2
nb_NO: Ungarsk nivå 2

en: I &agree
nb_NO: Jeg er &enig

en: I&nput gestures...
nb_NO: I&nndatagester...

en: IME closed
nb_NO: IME lukket

en: IME opened
nb_NO: IME åpnet

en: IP address
nb_NO: IP-adresse

en: Icelandic 8 dot computer braille
nb_NO: Islandsk 8-punkts datapunktskrift

en: If pressed once, reports the current time. If pressed twice, reports the current date
nb_NO: Ved ett trykk rapporteres gjeldende tid. Ved to trykk rapporteres gjeldende dato

en: Include Unicode Consortium data (including emoji) when processing characters and symbols
nb_NO: Inkluder Unicode Consortium data (inkludert emojier) ved behandling av tegn og symboler

en: Incompatible Add-ons
nb_NO: Ikke kompatible tillegg

en: Incompatible add-ons
nb_NO: Ikke kompatible tillegg

en: Incompatible reason
nb_NO: Årsak til inkompatibilitet

en: Increases the currently active setting in the synth settings ring
nb_NO: Øker gjeldende aktive innstilling i innstillingsringen for talesyntese

en: Input
nb_NO: Inndata

en: Input Composition
nb_NO: Inndatakomposisjon

en: Input Gestures
nb_NO: Gester for inndata

en: Input Message is {message}
nb_NO: Inndatamelding er {message}

en: Input Message is {title}: {message}
nb_NO: Inndatamelding er {title}: {message}

en: Inputs braille dots via the braille keyboard
nb_NO: Skriver punkter i punktskrift via punktskrifttastaturet

en: Install NVDA
nb_NO: Installer NVDA

en: Install pending &update
nb_NO: Installer ventende oppdatering

en: Install pending update
nb_NO: Installer ventende oppdatering

en: Installing Add-on
nb_NO: Installerer tillegg

en: Installing NVDA
nb_NO: Installerer NVDA

en: Insufficient Privileges
nb_NO: Utilstrekkelige rettigheter

en: Irish grade 1
nb_NO: Irsk nivå 1

en: Irish grade 2
nb_NO: Irsk nivå 2

en: Israeli grade 1
nb_NO: Israelsk nivå 1

en: Italian 6 dot computer braille
nb_NO: Italiensk 6-punkts datapunktskrift

en: Italian 8 dot computer braille
nb_NO: Italiensk 8-punkts datapunktskrift

en: Italic off
nb_NO: Kursiv av

en: Italic on
nb_NO: Kursiv på

en: Justified
nb_NO: Justert

en: Kannada grade 1
nb_NO: Kannada nivå 1

en: Kashmiri grade 1
nb_NO: Kasjmiri nivå 1

en: Kazakh grade 1
nb_NO: Kasakhisk nivå 1

en: Key words:
nb_NO: Nøkkelord:

en: Keyboard
nb_NO: Tastatur

en: Khmer grade 1
nb_NO: Khmer nivå 1

en: Korean grade 1
nb_NO: Koreansk nivå 1

en: Korean grade 1 (2006)
nb_NO: Koreansk nivå 1 (2006)

en: Korean grade 2
nb_NO: Koreansk nivå 2

en: Korean grade 2 (2006)
nb_NO: Koreansk nivå 2 (2006)

en: L&icense
nb_NO: &Lisens

en: L&ogging level:
nb_NO: Loggings&nivå:

en: Lan&dmarks
nb_NO: Lan&demerker

en: Lan&dmarks and regions
nb_NO: Lan&demerker og regioner

en: Landscape
nb_NO: Landskap

en: Language Configuration Change
nb_NO: Endring av språkkonfigurasjon

en: Latvian grade 1
nb_NO: Latvisk nivå 1

en: Left
nb_NO: Venstre

en: Left aligned
nb_NO: Venstrejustert

en: Left click
nb_NO: Venstreklikk

en: Left mouse button lock
nb_NO: Lås venstre musknapp

en: Left mouse button unlock
nb_NO: Lås opp venstre musknapp

en: Level
nb_NO: Nivå

en: License Agreement
nb_NO: Lisensavtale

en: Lin&ks
nb_NO: Len&ker

en: Line
nb_NO: Linje

en: Line &indentation reporting:
nb_NO: Rapporter linje&innrykk:

en: Line &numbers
nb_NO: Linje&nummer

en: Lists various types of elements in this document
nb_NO: Lister ulike typer elementer i dette dokumentet

en: Lists various types of elements in this spreadsheet
nb_NO: Lister ulike typer elementer i dette regnearket

en: Lithuanian 6 dot
nb_NO: Litauisk 6-punkt

en: Lithuanian 8 dot
nb_NO: Litauisk 8-punkt

en: Loading NVDA. Please wait...
nb_NO: Laster NVDA. Vennligst vent ...

en: Loading document...
nb_NO: Laster dokument ...

en: Locks or unlocks the left mouse button
nb_NO: Låser eller låser opp venstre musknapp

en: Locks or unlocks the right mouse button
nb_NO: Låser eller låser opp høyre musknapp

en: Log
nb_NO: Logg

en: Log is unavailable
nb_NO: Logg er ikke tilgjengelig

en: Logarithmic
nb_NO: Logaritmisk

en: Logs information about the current navigator object which is useful to developers and activates the log viewer so the information can be examined.
nb_NO: Logger informasjon om gjeldende navigasjonsobjekt som er nyttig for utviklere og aktiverer loggleseren, slik at informasjonen kan bli undersøkt.

en: Malayalam grade 1
nb_NO: Malayalam nivå 1

en: Manipuri grade 1
nb_NO: Manipuri nivå 1

en: Manual Activation
nb_NO: Manuell aktivering

en: Manual activate
nb_NO: Aktiver manuelt

en: Manual activation
nb_NO: Manuell aktivering

en: Manual deactivate
nb_NO: Deaktiver manuelt

en: Marathi grade 1
nb_NO: Marathi nivå 1

en: Marks the current position of the review cursor as the start of text to be selected or copied
nb_NO: Merker gjeldende posisjon for lesemarkøren som start for tekst som skal velges eller kopieres

en: Master Thumbnails
nb_NO: Master miniatyrbilder

en: Math interaction not supported.
nb_NO: Matematikksamhandling støttes ikke.

en: Media Clip placeholder
nb_NO: Plassholder for medieklipp

en: Message &timeout (sec)
nb_NO: &Tidsavbrudd for melding (sek)

en: Microsoft Sound Mapper
nb_NO: Microsoft lydtilordning

en: Miscellaneous
nb_NO: Diverse

en: Mongolian grade 1
nb_NO: Mongolsk nivå 1

en: Mongolian grade 2
nb_NO: Mongolsk nivå 2

en: Mouse
nb_NO: Mus

en: Mouse tracking off
nb_NO: Mussporing av

en: Mouse tracking on
nb_NO: Mussporing på

en: Move focus
nb_NO: Flytt fokus

en: Move navigator object to mouse
nb_NO: Flytter navigasjonsobjekt til muspekeren

en: Move to focus
nb_NO: Flytt til fokus

en: Moved above %s
nb_NO: Flyttet over %s

en: Moved above blank paragraph
nb_NO: Flyttet ovenfor tomt avsnitt

en: Moved below %s
nb_NO: Flyttet under %s

en: Moved below blank paragraph
nb_NO: Flyttet nedenfor tomt avsnitt

en: Moves past the end  of the container element, such as a list or table
nb_NO: Går til slutten av beholderelementet, som liste eller tabell

en: Moves the braille display to the current focus
nb_NO: Flytter leselisten til gjeldende fokus

en: Moves the braille display to the next line
nb_NO: Flytter leselisten til neste linje

en: Moves the braille display to the previous line
nb_NO: Flytter leselisten til forrige linje

en: Moves the mouse pointer to the current navigator object
nb_NO: Flytter muspekeren til gjeldende navigasjonsobjekt

en: Moves the navigator object and focus to the next row
nb_NO: Flytter navigasjonsobjektet og fokus til neste rad

en: Moves the navigator object and focus to the previous row
nb_NO: Flytter navigasjonsobjektet og fokus til forrige rad

en: Moves the navigator object to the first object inside it
nb_NO: Flytter navigasjonsobjektet til første objekt i det

en: Moves the navigator object to the next column
nb_NO: Flyter navigasjonsobjektet til neste kolonne

en: Moves the navigator object to the next object
nb_NO: Flyter navigasjonsobjektet til neste objekt

en: Moves the navigator object to the object containing it
nb_NO: Flytter navigasjonsobjektet til objektet som innehlder det

en: Moves the navigator object to the previous column
nb_NO: Flytter navigasjonsobjektet til forrige kolonne

en: Moves the navigator object to the previous object
nb_NO: Flytter navigasjonsobjektet til forrige objekt

en: Moves the review cursor to the bottom line of the current navigator object and speaks it
nb_NO: Flytter lesemarkøren til siste linje i det gjeldende navigasjonsobjektet og leser den

en: Moves the review cursor to the first character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
nb_NO: Flytter lesemarkøren til første tegn på linjen i det gjeldende navigasjonsobjektet og leser den.

en: Moves the review cursor to the last character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
nb_NO: Flytter lesemarkøren til det siste tegnet på linjen i det gjeldende navigasjonsobjektet og leser det

en: Moves the review cursor to the next character of the current navigator object and speaks it
nb_NO: Flytter lesemarkøren til neste tegn i det gjeldende navigasjonsobjektet og leser det

en: Moves the review cursor to the next line of the current navigator object and speaks it
nb_NO: Flytter lesemarkøren til neste linje i det gjeldende navigasjonsobjektet og leser den

en: Moves the review cursor to the next word of the current navigator object and speaks it
nb_NO: Flytter lesemarkøren til neste ord på linjen i det gjeldende navigasjonsobjektet og leser det

en: Moves the review cursor to the previous character of the current navigator object and speaks it
nb_NO: Flytter lesemarkøren til forrige tegn på linjen i det gjeldende objektet og leser det

en: Moves the review cursor to the previous line of the current navigator object and speaks it
nb_NO: Flytter lesemarkøren til forrige linje i det gjeldende navigasjonsobjektet og leser den

en: Moves the review cursor to the previous word of the current navigator object and speaks it
nb_NO: Flytter lesemarkøren til forrige ord på linjen i det gjeldende navigasjonsobjektet og leser det

en: Moves the review cursor to the top line of the current navigator object and speaks it
nb_NO: Flytter lesemarkøren til første linje i det gjeldende navigasjonsobjektet og leser den

en: Moves to the next available setting in the synth settings ring
nb_NO: Går til neste tilgjengelige innstilling i innstillingsringen for talesyntese

en: Moves to the previous available setting in the synth settings ring
nb_NO: Går til forrige tilgjengelige innstilling i innstillingsringen for talesyntese

en: Moves to the start of the container element, such as a list or table
nb_NO: Går til starten av beholderelementet, som liste eller tabell

en: NVDA  Usage Data Collection
nb_NO: Innsamling av bruksdata for NVDA

en: NVDA &Language (requires restart):
nb_NO: &Språk (krever omstart):

en: NVDA Braille Viewer
nb_NO: NVDA Punktskriftviser

en: NVDA Development
nb_NO: NVDA-utvikling

en: NVDA Log Viewer
nb_NO: NVDA Loggviser

en: NVDA Message
nb_NO: NVDA-melding

en: NVDA Python Console
nb_NO: NVDA Python-konsoll

en: NVDA Settings
nb_NO: NVDA-innstillinger

en: NVDA Speech Viewer
nb_NO: NVDA Stemmeleser

en: NVDA Update
nb_NO: NVDA-oppdatering

en: NVDA add-on package
nb_NO: NVDA tilleggspakke

en: NVDA is unable to remove or overwrite a file.
nb_NO: NVDA kan ikke fjerne eller overskrive en fil.

en: NVDA must be restarted for the new language to take effect.
nb_NO: NVDA må startes på nytt for at det nye språket skal bli aktivt.

en: NVDA settings
nb_NO: NVDA-innstillinger

en: NVDA started
nb_NO: NVDA startet

en: NVDA version {version} is available.
nb_NO: NVDA versjon {version} er tilgjengelig.

en: NVDA web site
nb_NO: NVDAs nettsted

en: Native input
nb_NO: Innfødt inndata

en: Nepali grade 1
nb_NO: Nepali nivå 1

en: New Profile
nb_NO: Ny profil

en: New name:
nb_NO: Nytt navn:

en: Newsgroup:
nb_NO: Nyhetsgruppe:

en: No
nb_NO: Nei

en: No Series defined.
nb_NO: Ingen serier definert.

en: No action
nb_NO: Ingen handling

en: No braille
nb_NO: Ingen punktskrift

en: No caret
nb_NO: Ingen markør

en: No comments
nb_NO: Ingen kommentarer

en: No containing object
nb_NO: Ingen aktuelle objekt

en: No ducking
nb_NO: Ingen lyddemping

en: No emoji
nb_NO: Ingen emoji

en: No focus
nb_NO: Ingen fokus

en: No formatting information
nb_NO: Ingen formateringsinformasjon

en: No help available here.
nb_NO: Ingen hjelp tilgjengelig.

en: No long description
nb_NO: Ingen lang beskrivelse

en: No message yet
nb_NO: Ingen melding ennå

en: No navigator object
nb_NO: Ikke noe navigasjonsobjekt

en: No next
nb_NO: Ingen neste

en: No next review mode
nb_NO: Ikke flere lesemodi

en: No notes
nb_NO: Ingen merknader

en: No objects inside
nb_NO: Ingen objekter på innsiden

en: No previous
nb_NO: Ingen forrige

en: No previous review mode
nb_NO: Ikke noe tidligere lesemodus

en: No progress bar updates
nb_NO: Ingen oppdateringer av framdriftsindikator

en: No selection
nb_NO: Ingen markert tekst

en: No settings
nb_NO: Ingen innstillinger

en: No speech
nb_NO: Ingen tale

en: No start marker set
nb_NO: Intet startmerke er satt

en: No status line found
nb_NO: Ingen statuslinje funnet

en: No system battery
nb_NO: Intet systembatteri

en: No text to copy
nb_NO: Ingen tekst å kopiere

en: No title
nb_NO: Ingen tittel

en: No track playing
nb_NO: Ingen spor spilles

en: No update available.
nb_NO: Ingen oppdatering tilgjengelig.

en: No user guide found.
nb_NO: Ingen brukerveiledning funnet.

en: Normal view
nb_NO: Normal visning

en: Northern Kurdish grade 0
nb_NO: Nordkurdisk nivå 0

en: Norwegian 8 dot computer braille
nb_NO: Norsk 8-punkts datapunktskrift

en: Norwegian grade 0
nb_NO: Norsk fullskrift

en: Norwegian grade 1
nb_NO: Norsk nivå 1

en: Norwegian grade 2
nb_NO: Norsk nivå 2

en: Norwegian grade 3
nb_NO: Norsk nivå 3

en: Not in a container
nb_NO: Ikke i kontainer

en: Not in a table cell
nb_NO: Ikke i en tabellcelle

en: Not in table
nb_NO: Ikke i tabell

en: Not math
nb_NO: Ikke matematikk

en: Not supported in this document
nb_NO: Ikke støttet i dette dokumentet

en: Note
nb_NO: Notat

en: Notes Master view
nb_NO: Merknadsmastervisning

en: Notes page
nb_NO: Merknadsside

en: Nothing
nb_NO: Ingenting

en: Notify for &pending update on startup
nb_NO: Varsle om ventende o&ppdatering ved oppstart

en: Object Presentation
nb_NO: Objektpresentasjon

en: Object edges positioned {left:.1f} per cent from left edge of screen, {top:.1f} per cent from top edge of screen, width is {width:.1f} per cent of screen, height is {height:.1f} per cent of screen
nb_NO: Objektkantene er posisjonert {left:.1f} prosent fra venstre kant av skjermen, {top:.1f} prosent fra toppkanten av skjermen, bredde er {width:.1f} prosent av skjermen, høyde er {height:.1f} prosent av skjermen

en: Object has no location
nb_NO: Objekt har ingen plassering

en: Object navigation
nb_NO: Objektnavigasjon

en: Object placeholder
nb_NO: Plassholder for objekt

en: Object review
nb_NO: Les objekt

en: Off
nb_NO: Av

en: Only when scrolling back
nb_NO: Bare når en blar bakover

en: Opens NVDA configuration directory for the current user.
nb_NO: Utforsk NVDAs konfigurasjonsmappe for gjeldende bruker.

en: Optelec ALVA 6 series/protocol converter
nb_NO: Optelec ALVA 6-serien/protokollkonverterer

en: Options
nb_NO: Valg

en: Organisation:
nb_NO: Organisasjon:

en: Oriya grade 1
nb_NO: Oriya nivå 1

en: Outline view
nb_NO: Disposisjonsvisning

en: Package
nb_NO: Pakke

en: Page {pageNumber}
nb_NO: Side {pageNumber}

en: Pages and spacing
nb_NO: Sider og mellomrom

en: Papenmeier BRAILLEX newer models
nb_NO: Papenmeier BRAILLEX nyere modeller

en: Papenmeier BRAILLEX older models
nb_NO: Papenmeier BRAILLEX eldre modeller

en: Pass next key through
nb_NO: Slipp igjennom neste tastetrykk

en: Pattern
nb_NO: Mønster

en: Performs the default action on the current navigator object (example: presses it if it is a button).
nb_NO: Utfører standardhandling på gjeldende navigasjonsobjekt (f.eks. trykker dersom det er en knapp).

en: Persian 8 dot computer braille
nb_NO: Persisk 8-punkts datapunktskrift

en: Picture placeholder
nb_NO: Plassholder for bilde

en: Pie
nb_NO: Kake

en: Play a sound when &auto-suggestions appear
nb_NO: Spill en lyd når &automatiske forslag dukker opp

en: Play sound for &spelling errors while typing
nb_NO: Spill av lyd for &stavefeil mens du skriver

en: Please Donate
nb_NO: Gi et bidrag

en: Please press OK to start the installed copy.
nb_NO: Trykk OK for å kjøre den installerte kopien.

en: Please specify a directory in which to create the portable copy.
nb_NO: Spesifiser en mappe der den flyttbare kopien skal opprettes.

en: Please wait
nb_NO: Vennligst vent

en: Please wait while NVDA is being installed
nb_NO: Vent mens NVDA blir installert

en: Please wait while NVDA tries to fix your system's COM registrations.
nb_NO: Vent mens NVDA prøver å fikse systemets COM-registreringer..

en: Please wait while a portable copy of NVDA is created.
nb_NO: Vennligst vent mens en flyttbar kopi av NVDA opprettes.

en: Please wait while settings are copied to the system configuration.
nb_NO: Vennligst vent mens innstillingene kopieres til systemkonfigurasjonen.

en: Please wait while the add-on is being installed.
nb_NO: Vennligst vent mens tillegget blir installert.

en: Please wait while your previous installation of NVDA is being updated.
nb_NO: Vent mens din tidligere installasjon av NVDA blir oppdatert.

en: Plot area
nb_NO: Plotområde

en: Plugins reloaded
nb_NO: Tillegg lastet på nytt

en: Polish 8 dot computer braille
nb_NO: Polsk 8-punkts datapunktskrift

en: Polynomial
nb_NO: Polynom

en: Portrait
nb_NO: Portrett

en: Portuguese 8 dot computer braille
nb_NO: Portugisisk 8-punkts datapunktskrift

en: Portuguese grade 1
nb_NO: Portugisisk nivå 1

en: Portuguese grade 2
nb_NO: Portugisisk nivå 2

en: Positioned at {x}, {y}
nb_NO: Plassert ved {x}, {y}

en: Power
nb_NO: Potens

en: Preserve
nb_NO: Bevar

en: Press twice to copy or reset the start marker
nb_NO: Trykk to ganger for å kopiere eller tilbakestille startmerket

en: Primary footer
nb_NO: Primær bunntekst

en: Primary header
nb_NO: Primær topptekst

en: Print Preview
nb_NO: Forhåndsvisning av utskrift

en: Profile
nb_NO: Profil

en: Profile name:
nb_NO: Profilnavn:

en: Progress &bar output:
nb_NO: Utdata for &Framdriftsindikator:

en: Punctuation/symbol &level:
nb_NO: &Nivå for tegnsetting/symbol:

en: Punjabi grade 1
nb_NO: Punjabi nivå 1

en: Quits NVDA!
nb_NO: Avslutter NVDA!

en: RGB red {rgb.red}, green {rgb.green}, blue {rgb.blue}
nb_NO: RGB rød {rgb.red}, grønn {rgb.green}, blå {rgb.blue}

en: Rate boos&t
nb_NO: Hastighet &opp

en: Re&move
nb_NO: &Fjern

en: Re-&download update
nb_NO: Last ned opp&datering på nytt

en: Read by &paragraph
nb_NO: Les &avsnittsvis

en: Reads from the system caret up to the end of the text, moving the caret as it goes
nb_NO: Leser fra systemmarkøren til slutten av teksten, flytter markøren under lesing

en: Recognition &language:
nb_NO: &Språk for gjenkjenning:

en: Recognition failed
nb_NO: Gjenkjenning mislyktes

en: Recognizing
nb_NO: Gjenkjenner

en: Refresh	F5
nb_NO: Oppfrisk	F5

en: Refreshed
nb_NO: Oppfrisket

en: Refreshes the document content
nb_NO: Frisker opp dokumentinnholdet

en: Regular &expression
nb_NO: &Regulært uttrykk

en: Reload plugins
nb_NO: Last tillegg på nytt

en: Reloads app modules and global plugins without restarting NVDA, which can be Useful for developers
nb_NO: Laster app-moduler og globale tillegg på nytt uten å restarte NVDA, som kan være nyttig for utviklere

en: Remind me &later
nb_NO: Minn meg på dette &senere

en: Removed row {rowNumber} column {columnNumber}  from column headers
nb_NO: Fjernet rad {rowNumber} kolonne {columnNumber} fra kolonneoverskrifter

en: Removed row {rowNumber} column {columnNumber}  from row headers
nb_NO: Fjernet rad {rowNumber} kolonne {columnNumber} fra radoverskrifter

en: Removed {address}    from column headers
nb_NO: Fjernet {address} fra kolonneoverskrifter

en: Removed {address}    from row headers
nb_NO: Fjernet {address} fra radoverskrifter

en: Rename Profile
nb_NO: Gi profil nytt navn

en: Replacement
nb_NO: Erstatning

en: Report &notifications
nb_NO: Rapporter varsliger

en: Report &tooltips
nb_NO: Rapporter verktøy&tips

en: Report changes to the &composition string
nb_NO: Rapporter endringer i komposisjonsstrengen

en: Report changes to the &reading string
nb_NO: Rapporter endringer i &lesestrengen

en: Report dynamic &content changes
nb_NO: Rapporter endringer i &dynamisk innhold

en: Report mouse &shape changes
nb_NO: Rapporter endringer i &musform

en: Report object &descriptions
nb_NO: Rapporter &objektbeskrivelser

en: Report object &position information
nb_NO: Rapporter informasjon om &objektposisjon

en: Report object shortcut &keys
nb_NO: Rapporter objekt&hurtigtaster

en: Reports battery status and time remaining if AC is not plugged in
nb_NO: Rapporterer batteristatus og tid som gjenstår dersom strøm ikke er tilkoblet

en: Reports information about the location of the text or object at the review cursor. Pressing twice may provide further detail.
nb_NO: Rapporterer informasjon om plasseringen av teksten eller objektet under lesemarkøren. To trykk kan gi mer detaljer.

en: Reports the character of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice reports a description or example of that character. Pressing three times reports the numeric value of the character in decimal and hexadecimal
nb_NO: Rapporterer tegnet i det gjeldende navigasjonsobjektet der lesemarkøren er plassert. Trykket to ganger leses en beskrivelse av eller et eksempel på tegnet. Trykket tre ganger rapporteres tegnet numerisk med desimaler og heksadesimaler

en: Reports the elapsed time of the currently playing track, if any
nb_NO: Rapporterer avspilt tid av sporet som spilles nå, hvis noe

en: Reports the line of the current navigator object where the review cursor is situated. If this key is pressed twice, the current line will be spelled. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
nb_NO: Leser linjen hvor det gjeldende navigasjonsobjektet er plassert. Dersom tasten trykkes to ganger, vil linjen bli stavet. Tre trykk vil stave linjen med tegnbeskrivelser.

en: Reports the name of the current NVDA configuration profile
nb_NO: Rapporterer gjeldende NVDA-konfigurasjonsprofil

en: Reports the new object or content under your finger if different to where your finger was last
nb_NO: Rapporterer det nye objektet eller innholdet under fingeren hvis det er endret fra forrige fingerplassering

en: Reports the object and content directly under your finger
nb_NO: Rapporterer objektet og innholdet direkte under fingeren

en: Reports the remaining time of the currently playing track, if any
nb_NO: Rapporterer gjenværende tid av sporet som spilles nå, hvis noe

en: Reports the title of the current application or foreground window. If pressed twice, spells the title. If pressed three times, copies the title to the clipboard
nb_NO: Rapporterer tittelen på gjeldende program eller forgrunnsvindu. Hvis du trykker to ganger, staves tittelen. Hvis du trykker tre ganger, kopieres tittelen til utklippstavlen

en: Reset all settings to default state
nb_NO: Tilbakestill alle innstillinger til standard

en: Reset all settings to saved state
nb_NO: Tilbakestill alle innstillinger til lagret status

en: Reset to factory &defaults
nb_NO: Tilbakestill til stan&dard fabrikkinnstillinger

en: Restart
nb_NO: Start på nytt

en: Restart &later
nb_NO: &Start på nytt senere

en: Restart &now
nb_NO: Start på nytt &nå

en: Restart NVDA
nb_NO: Start NVDA på nytt

en: Restart with add-ons disabled
nb_NO: Start på nytt uten å laste tillegg

en: Restart with debug logging enabled
nb_NO: Start på nytt med logging av feil slått på

en: Restarts NVDA!
nb_NO: Starter NVDA på nytt!

en: Restore defaults
nb_NO: Bruk standard

en: Result
nb_NO: Resultat

en: Right
nb_NO: Høyre

en: Right aligned
nb_NO: Høyrejustert

en: Right click
nb_NO: Høyreklikk

en: Romanian
nb_NO: Rumensk

en: Routes the cursor to or activates the object under this braille cell
nb_NO: Flytter markøren til eller aktiverer objektet under denne punktskriftcellen

en: Russian computer braille
nb_NO: Russisk datapunktskrift

en: Sanskrit grade 1
nb_NO: Sanskrit nivå 1

en: Save &as...	Ctrl+S
nb_NO: L&agre som ...	Ctrl+s

en: Save As
nb_NO: Lagre som

en: Saves the current NVDA configuration
nb_NO: Lagrer gjeldende NVDA-konfigurasjon

en: Say &cap before capitals
nb_NO: Si &stor før store bokstaver

en: Say all
nb_NO: Les alt

en: Screen Curtain
nb_NO: Skjermteppe

en: Screen curtain disabled
nb_NO: Skjermteppe av

en: Screen curtain enabled
nb_NO: Skjermteppe på

en: Screen curtain not available
nb_NO: Skjermtappe ikke tilgjengelig

en: Screen review
nb_NO: Les skjerm

en: Scrolls the braille display back
nb_NO: Blar leselisten bakover

en: Scrolls the braille display forward
nb_NO: Blar leselisten framover

en: Secure Desktop
nb_NO: Sikkert skrivebord

en: Seika Braille Displays
nb_NO: Seika-leselister

en: Select Braille Display
nb_NO: Velg leselist

en: Select Synthesizer
nb_NO: Velg talesyntese

en: Sepedi grade 1
nb_NO: Pedi nivå 1

en: Serbian grade 1
nb_NO: Serbisk nivå 1

en: Serial: {portName}
nb_NO: Seriell: {portName}

en: Series Lines
nb_NO: Serielinjer

en: Series color: {colorName}
nb_NO: Dataseriefarge: {colorName}

en: Sesotho grade 1
nb_NO: Nordsotho nivå 1

en: Set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of column headers
nb_NO: Sett rad {rowNumber} kolonne {columnNumber} som start på kolonneoverskrifter

en: Set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of row headers
nb_NO: Sett rad {rowNumber} kolonne {columnNumber} som start på radoverskrifter

en: Set {address} as start of column headers
nb_NO: Sett {address} som start for kolonneoverskrifter

en: Set {address} as start of row headers
nb_NO: Sett {address} som start for radoverskrifter

en: Sets the navigator object to the current object under the mouse pointer and speaks it
nb_NO: Setter navigasjonsobjektet til det gjeldende objektet under muspekeren og sier det

en: Setting HID keyboard simulation not supported
nb_NO: Simulering av HID-tastatur støttes ikke

en: Shape
nb_NO: Form

en: Sheet {0}, {1}
nb_NO: Ark {0}, {1}

en: Sho&w exit options when exiting NVDA
nb_NO: Vis &avslutningsalternativer når NVDA avsluttes

en: Show indefinitely
nb_NO: Vis meldinger uten tidsavbrudd

en: Show messages
nb_NO: Vis meldinger

en: Shows NVDA's braille settings
nb_NO: Viser NVDAs punktinnstillinger

en: Shows NVDA's document formatting settings
nb_NO: Viser NVDAs innstillinger for dokumentformatering

en: Shows NVDA's general settings
nb_NO: Viser NVDAs generelle innstillinger

en: Shows NVDA's input composition settings
nb_NO: Viser NVDAs innstillinger for inndatakomposisjon

en: Shows NVDA's keyboard settings
nb_NO: Viser NVDAs tastaturinnstillinger

en: Shows NVDA's mouse settings
nb_NO: Viser NVDAs musinnstillinger

en: Shows NVDA's speech settings
nb_NO: Viser NVDAs taleinnstillinger

en: Shows options related to selected text or text at the cursor
nb_NO: Viser valg knyttet til valgt tekst eller tekst ved markøren

en: Shows the NVDA Configuration Profiles dialog
nb_NO: Viser NVDAs-dialogen for konfigurasjonsprofiler

en: Shows the NVDA input gestures dialog
nb_NO: Viser NVDAs dialog for inndatagester

en: Shows the NVDA menu
nb_NO: Viser NVDA-menyen

en: Shows the long description at this position if one is found.
nb_NO: Viser den lange beskrivelsen ved denne posisjonen dersom det finnes noen.

en: Simple review mode off
nb_NO: Enkel lesemodus av

en: Simple review mode on
nb_NO: Enkel lesemodus på

en: Single letter navigation off
nb_NO: Enkeltbokstavnavigasjon av

en: Single letter navigation on
nb_NO: Enkeltbokstavnavigasjon på

en: Single line spacing
nb_NO: Enkel linjeavstand

en: Sleep mode off
nb_NO: Dvalemodus av

en: Sleep mode on
nb_NO: Dvalemodus på

en: Slide Master view
nb_NO: Lysbildemastervisning

en: Slide Number placeholder
nb_NO: Plassholder for lysbildenummer

en: Slide Show - complete
nb_NO: Lysbildeframvisning - fullført

en: Slide Sorter view
nb_NO: Lysbildesorteringsvisning

en: Slide show - {slideName}
nb_NO: Lysbildeframvisning - {slideName}

en: Slide show notes - {slideName}
nb_NO: Notater for lysbildeframvisning - {slideName}

en: Slide view
nb_NO: Lysbildevisning

en: Slide {slideNumber}
nb_NO: Lysbilde {slideNumber}

en: Slovak grade 1
nb_NO: Slovakisk nivå 1

en: Slovenian 8 dot computer braille
nb_NO: Slovensk 8-punkts datapunktskrift

en: Slovenian grade 1
nb_NO: Slovensk nivå 1

en: Spanish 8 dot computer braille
nb_NO: Spansk 8-punkts datapunktskrift

en: Spanish grade 1
nb_NO: Spansk nivå 1

en: Spanish grade 2
nb_NO: Spansk nivå 2

en: Speak
nb_NO: Snakk

en: Speak and beep
nb_NO: Snakk og pip

en: Speak progress bar updates
nb_NO: Les oppdateringer av framdriftsindikator

en: Speak typed &characters
nb_NO: Si skrevne &tegn

en: Speak typed &words
nb_NO: Si skrevne &ord

en: Speaks the filename of the active application along with the name of the currently loaded appModule
nb_NO: Sier filnavnet til det aktive programmet sammen med navnet på den gjeldende lastede appmodulen

en: Speaks the word of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice spells the word. Pressing three times spells the word using character descriptions
nb_NO: Leser ordet i det gjeldende navigasjonsobjektet der lesemarkøren befinner seg. Ved å trykke to ganger staves ordet. Ved å trykke tre ganger staves ordet med tegnbeskrivelser

en: Speech
nb_NO: Tale

en: Speech &dictionaries
nb_NO: Tale&ordlister

en: Spelling e&rrors
nb_NO: Stave&feil

en: St&art NVDA after I sign in
nb_NO: St&art NVDA etter pålogging

en: St&yle
nb_NO: St&il

en: Stacked Cylinder Bar
nb_NO: Stablet sylinderstolpe

en: Stacked Line
nb_NO: Stablet linje

en: Stacked Pyramid Bar
nb_NO: Stablet pyramidestolpe

en: Stacked Pyramid Column
nb_NO: Stablet pyramidekolonne

en: Start marked
nb_NO: Start markert

en: Styles
nb_NO: Stiler

en: Subject:
nb_NO: Emne:

en: Subscript
nb_NO: Senket skrift

en: Subtitle placeholder
nb_NO: Plassholder for undertekst

en: Success
nb_NO: Vellykket

en: Successfully copied NVDA user settings
nb_NO: NVDAs brukerinnstillinger er kopiert

en: Successfully installed NVDA.
nb_NO: Installasjon av NVDA var vellykket.

en: Successfully updated your installation of NVDA.
nb_NO: Din installasjon av NVDA er oppdatert.

en: Suggestions
nb_NO: Forslag

en: Superscript
nb_NO: Hevet skrift

en: Swedish 8 dot computer braille
nb_NO: Svensk 8-punkts datapunktskrift

en: Symbol "%s" is already present.
nb_NO: Symbolet "%s" finnes allerede.

en: Symbol Pronunciation (%s)
nb_NO: Symboluttale (%s)

en: Symbol level %s
nb_NO: Symbolnivå %s

en: Synthesizer Error
nb_NO: Talesyntesefeil

en: System caret
nb_NO: Systemmarkør

en: System focus
nb_NO: Systemfokus

en: System status
nb_NO: Systemstatus

en: Table description
nb_NO: Tabellbeskrivelse

en: Table information
nb_NO: Tabellinformasjon

en: Table placeholder
nb_NO: Plassholder for tabell

en: Tamil grade 1
nb_NO: Tamilsk nivå 1

en: Taskbar
nb_NO: Oppgavelinje

en: Telugu grade 1
nb_NO: Telugu nivå 1

en: Temporary Screen curtain, enabled until next restart
nb_NO: Midlertidig skjermteppe er aktiv til neste omstart

en: Temporary dictionary
nb_NO: Midlertidig ordliste

en: Terminal programs
nb_NO: Terminalprogrammer

en: Tether B&raille:
nb_NO: &Knytt leselist til:

en: Text &unit resolution:
nb_NO: Tekstdetaljer:

en: Text frame
nb_NO: Tekstramme

en: Text placeholder
nb_NO: Plassholder for tekst

en: Text review
nb_NO: Tekstlesing

en: That profile already exists. Please choose a different name.
nb_NO: Den profilen eksisterer allerede. Velg et annet navn.

en: The following add-ons are incompatible with NVDA version {}. These add-ons can not be enabled. Please contact the add-on author for further assistance.
nb_NO: Følgende tillegg er ikke kompatibel med NVDA-versjon {}. Disse tilleggene kan ikke aktiveres. Kontakt utvikler av tillegget for videre hjelp.

en: The following options control the types of document formatting reported by NVDA.
nb_NO: De følgende valgene kontrollerer de ulike typene dokumentformatering NVDA rapporterer.

en: The installation is unable to remove or overwrite a file. Another copy of NVDA may be running on another logged-on user account. Please make sure all installed copies of NVDA are shut down and try the installation again.
nb_NO: Installasjonen kan ikke fjerne eller overskrive en fil. En annen kopi av NVDA kjører kanskje på en annen pålogget brukerkonto. Vennligst sørg for at alle installerte kopier av NVDA er avsluttet, og prøv deretter å installere på nytt.

en: The installation of NVDA failed. Please check the Log Viewer for more information.
nb_NO: Installasjonen av NVDA mislyktes. Vennligst sjekk loggviseren for mer informasjon.

en: The installation path for NVDA has changed. it will now  be installed in {path}
nb_NO: Installasjonsbanen for NVDA er endret. Den vil nå bli installert i {path}

en: The next key that is pressed will not be handled at all by NVDA, it will be passed directly through to Windows.
nb_NO: Neste tastetrykk vil ikke håndteres av NVDA, men vil bli sluppet gjennom direkte til Windows.

en: The settings panel you tried to open is unavailable on this system.
nb_NO: Innstillingspanelet du forsøkte å åpne er utilgjengelig på dette systemet.

en: There is no text on the clipboard
nb_NO: Det er ingen tekst på utklippstavlen

en: This change requires administrator privileges.
nb_NO: Denne endringen krever administratorrettigheter.

en: Thumbnails
nb_NO: Miniatyrbilder

en: Title Master view
nb_NO: Tittelmastervisning

en: Title placeholder
nb_NO: Plassholder for tittel

en: To create a portable copy of NVDA, please select the path and other options and then press Continue
nb_NO: For å opprette en flyttbar kopi av NVDA, må du først angi plassering og andre alternativer. Trykk deretter på Fortsett-knappen

en: To install NVDA to your hard drive, please press the Continue button.
nb_NO: Trykk Fortsett-knappen for å installere NVDA på harddisken din.

en: To:
nb_NO: Til:

en: Toggle braille input
nb_NO: Slå skriving av punktskrift på/av

en: Toggle tethering of braille between the focus and the review position
nb_NO: Bytt tilknytning av leselist mellom fokuset og leseposisjonen

en: Toggle the braille cursor on and off
nb_NO: Slå punktskriftmarkøren på og av

en: Toggle the way context information is presented in braille
nb_NO: Bytt måten kontekstinformasjon presenteres på i punktskrift

en: Toggles HID keyboard simulation
nb_NO: Slår simulering av HID-tastatur på/av

en: Toggles between beeps, speech, beeps and speech, and off, for reporting progress bar updates
nb_NO: Bytter mellom pip, tale, pip og tale, og av, for å rapportere oppdatering av framdriftsindikator

en: Toggles between browse mode and focus mode. When in focus mode, keys will pass straight through to the application, allowing you to interact directly with a control. When in browse mode, you can navigate the document with the cursor, quick navigation keys, etc.
nb_NO: Bytter mellom nettmodus og fokusmodus. Når du er i fokusmodus vil tastetrykk passere rett gjennom til programmet slik at du kan samhandle direkte med en kontroll. Når du er i nettmodus kan du navigere i dokumentet med markøren, bruke navigasjonstaster, etc.

en: Toggles between reporting the speaker notes or the actual slide content. This does not change what is visible on-screen, but only what the user can read with NVDA
nb_NO: Bytter mellom lesing av foredragsnotater og innholdet i lysbildet. Dette påvirker ikke hva som vises på skjermen, bare hva brukeren leser med NVDA

en: Toggles on and off if the screen layout is preserved while rendering the document content
nb_NO: Slår på og av om skjermoppsettet er bevart, mens dokumentets innhold blir gjengitt

en: Toggles on and off reporting if clickable
nb_NO: Slår på og av rapportering om klikkbar

en: Toggles on and off the movement of the navigator object due to focus changes
nb_NO: Slår på og av bevegelsen av navigasjonsobjektet grunnet fokusendringer

en: Toggles on and off the movement of the review cursor due to the caret moving.
nb_NO: Slår på og av bevegelsen av objektet grunnet markørflytting.

en: Toggles on and off the reporting of colors
nb_NO: Slår på og av rapportering av farger

en: Toggles on and off the reporting of comments
nb_NO: Slår på og av rapportering av kommentarer

en: Toggles on and off the reporting of dynamic content changes, such as new text in dos console windows
nb_NO: Slår på og av varsling om oppdatert dynamisk innhold, som for eksempel ny tekst i ledetekstvinduer

en: Toggles on and off the reporting of emphasis
nb_NO: Slår rapportering av framheving på eller av

en: Toggles on and off the reporting of font attributes
nb_NO: Slår på og av rapportering av skriftattributter

en: Toggles on and off the reporting of font changes
nb_NO: Slår på og av rapportering av skriftendringer

en: Toggles on and off the reporting of font size changes
nb_NO: Slår på og av rapportering av endring i skriftstørrelse

en: Toggles on and off the reporting of frames
nb_NO: Slår på og av rapportering av rammer

en: Toggles on and off the reporting of headings
nb_NO: Slår på og av rapportering av overskrifter

en: Toggles on and off the reporting of landmarks
nb_NO: Slår på og av rapportering av landemerker

en: Toggles on and off the reporting of line numbers
nb_NO: Slår på og av rapportering av linjenummer

en: Toggles on and off the reporting of line spacing
nb_NO: Slår på og av rapportering av linjeavstand

en: Toggles on and off the reporting of links
nb_NO: Slår på og av rapportering av lenker

en: Toggles on and off the reporting of lists
nb_NO: Slår på og av rapportering av lister

en: Toggles on and off the reporting of pages
nb_NO: Slår på og av rapportering av sider

en: Toggles on and off the reporting of paragraph indentation
nb_NO: Slår på og av rapportering av avsnittsinnrykk

en: Toggles on and off the reporting of revisions
nb_NO: Slår på og av rapportering av endringer

en: Toggles on and off the reporting of tables
nb_NO: Slår på og av rapportering av tabeller

en: Toggles on and off the reporting of text alignment
nb_NO: Slår på og av rapportering av tekstjustering

en: Toggles on and off the speaking of typed characters
nb_NO: Slår på og av uttale av skrevne bokstaver

en: Toggles on and off the speaking of typed keys, that are not specifically characters
nb_NO: Slår på og av lesing av tastetrykk som ikke spesifikt er bokstaver

en: Toggles on and off the speaking of typed words
nb_NO: Slår på og av uttale av skrevne ord

en: Toggles single letter navigation on and off. When on, single letter keys in browse mode jump to various kinds of elements on the page. When off, these keys are passed to the application
nb_NO: Slår enkeltbokstavnavigasjon på og av. Når dette er slått på, vil trykk på bokstavtaster i nettmodus føre til at fokus flyttes til ulike typer elementer på siden. Når dette er slått av, blir trykk på bokstavtastene sendt direkte til programmet

en: Toggles the reporting of information as the mouse moves
nb_NO: Slår på eller av rapportering av informasjon mens musen flyttes

en: Top
nb_NO: Topp

en: Touch Interaction
nb_NO: Berøringsinteraksjon

en: Touch interaction disabled
nb_NO: Berøringsinteraksjon deaktivert

en: Touch interaction enabled
nb_NO: Berøringsinteraksjon aktivert

en: Touch screen
nb_NO: Berøringsskjerm

en: Translates any braille input
nb_NO: Oversetter innskrevet punktskrift

en: Translates any braille input and presses the enter key
nb_NO: Oversetter innskrevet punktskrift og trykker på Enter-tasten

en: Trust voice's language when processing characters and symbols
nb_NO: Stol på stemmens språk ved behandling av tegn og symboler

en: Turkish grade 1
nb_NO: Tyrkisk nivå 1

en: Turns input help on or off. When on, any input such as pressing a key on the keyboard will tell you what script is associated with that input, if any.
nb_NO: Slår hjelp for inndata på eller av. Når på, vil inndata som trykk på tastaturet fortelle deg hvilket skript som er forbundet med handlingen, om det finnes noe.

en: Type exit() to exit the console
nb_NO: Skriv exit() for å avslutte konsollen

en: Type help(object) to get help about object.
nb_NO: Skriv help(object) for å få hjelp om objektet.

en: Type the text you wish to find
nb_NO: Skriv teksten du ønsker å finne

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: none
nb_NO: ingen

en: Ukrainian computer braille
nb_NO: Ukrainsk 8-punkts datapunktskrift

en: Ukrainian grade 1
nb_NO: Ukrainsk nivå 1

en: Unable to copy
nb_NO: Kan ikke kopiere

en: Unable to copy a file. Perhaps it is currently being used by another process or you have run out of disc space on the drive you are copying to.
nb_NO: Kan ikke kopiere en fil. Kanskje filen brukes av en annen prosess, eller disken du kopierer til er full.

en: Underline off
nb_NO: Understreking av

en: Underline on
nb_NO: Understreking på

en: Unicode braille
nb_NO: Unicode-punktskrift

en: Unified English Braille Code grade 1
nb_NO: Forent engelsk punktskrift nivå 1

en: Unified English Braille Code grade 2
nb_NO: Forent engelsk punktskrift nivå 2

en: Uninstall NVDA
nb_NO: Avinstaller NVDA

en: Unknown braille display
nb_NO: Ukjent leselist

en: Unknown color
nb_NO: Ukjent farge

en: Unlabeled
nb_NO: Umerket

en: Unsupported input
nb_NO: Ikke støttet inndata

en: Untitled chart
nb_NO: Diagram uten navn

en: Updating NVDA
nb_NO: Oppdaterer NVDA

en: Urdu grade 1
nb_NO: Urdu  nivå 1

en: Urdu grade 2
nb_NO: Urdu nivå 2

en: Use &screen layout (when supported)
nb_NO: Bruk &skjermoppsett (når støttet)

en: Use &spelling functionality if supported
nb_NO: Bruk &stavefunksjonalitet hvis støttet

en: Use NVDA during sign-in
nb_NO: Bruk NVDA ved pålogging

en: Use NVDA during sign-in (requires administrator privileges)
nb_NO: Bruk NVDA ved pålogging (krever administratorrettigheter)

en: Use currently saved settings during sign-in and on secure screens (requires administrator privileges)
nb_NO: Bruk de  lagrede innstillingene ved pålogging og på andre sikre skjermer (krever administratorrettigheter)

en: Use screen layout off
nb_NO: Bruk skjermoppsett av

en: Use screen layout on
nb_NO: Bruk skjermoppsett på

en: Use this profile for:
nb_NO: Bruk denne profilen for:

en: Use timeout
nb_NO: Bruk tidsavbrudd

en: User Guide
nb_NO: Brukerveiledning

en: User default
nb_NO: Brukerstandard

en: Uzbek grade 1
nb_NO: Usbekisk nivå 1

en: V&olume
nb_NO: L&ydnivå

en: Version
nb_NO: Versjon

en: Vertical Object placeholder
nb_NO: Plassholder for vertikalt objekt

en: Vertical Text placeholder
nb_NO: Plassholder for vertikal tekst

en: Vertical Title placeholder
nb_NO: Plassholder for vertikal tittel

en: Vietnamese grade 1
nb_NO: Vietnamesisk nivå 1

en: Vision
nb_NO: Syn

en: Voice
nb_NO: Stemme

en: Voice dictionary (%s)
nb_NO: Stemmeordliste (%s)

en: Waiting for Outlook...
nb_NO: Venter på Outlook ...

en: Waiting for Powerpoint...
nb_NO: Venter på Powerpoint ...

en: Walls
nb_NO: Vegger

en: Warning
nb_NO: Advarsel

en: Warning!
nb_NO: Advarsel!

en: We need your help in order to continue to improve NVDA.
    This project relies primarily on donations and grants. By donating, you are helping to fund full time development.
    If even $10 is donated for every download, we will be able to cover all of the ongoing costs of the project.
    All donations are received by NV Access, the non-profit organisation which develops NVDA.
    Thank you for your support.
nb_NO: Vi trenger din hjelp til å fortsette å forbedre NVDA.
    Dette prosjektet bygger primært på donasjoner og tilskudd. Ved å donere, bidrar du til å finansiere fulltids utvikling.
    Hvis bare $10 doneres for hver nedlasting, vil vi kunne dekke alle løpende kostnader ved prosjektet.
    Alle bidrag mottas av NV Access, den frivillige organisasjonen som utvikler NVDA.
    Takk for din støtte.

en: We&lcome dialog...
nb_NO: &Velkomstdialog ...

en: Welcome to NVDA
nb_NO: Velkommen til NVDA

en: Welcome to NVDA!
nb_NO: Velkommen til NVDA!

en: Welsh grade 1
nb_NO: Valisisk nivå 1

en: Welsh grade 2
nb_NO: Valisisk nivå 2

en: What would you like to &do?
nb_NO: Hva vil du &gjøre?

en: What's &new
nb_NO: &Hva er nytt

en: What's new
nb_NO: Hva er nytt

en: Whole &word
nb_NO: Helt &ord

en: Windows OCR not available
nb_NO: Windows OCR ikke tilgjengelig

en: Windows OneCore voices
nb_NO: Windows OneCore-stemmer

en: Write the current configuration to nvda.ini
nb_NO: Skriv gjeldende konfigurasjon til nvda.ini

en: You are about to install version {newVersion} of {summary}, which appears to be already installed. Would you still like to update?
nb_NO: Du vil installere versjon {newVersion} av {summary}, som allerede er installert. Ønsker du fortsatt å oppdatere?

en: You are attempting to install an earlier version of NVDA than the version currently installed. If you really wish to revert to an earlier version, you should first cancel this installation and completely uninstall NVDA before installing the earlier version.
nb_NO: Du forsøker å installere en tidligere versjon av NVDA enn versjonen du allerede har installert. Hvis du virkelig ønsker å gå tilbake til en tidligere versjon, bør du først avbryte denne installasjonen og avinstallere NVDA fullstendig før du installerer den tidligere versjonen.

en: You must choose a name for this profile.
nb_NO: Du må angi et navn for profilen.

en: Your configuration file contains errors. Your configuration has been reset to factory defaults.
    More details about the errors can be found in the log file.
nb_NO: Konfigurasjonsfilen din inneholder feil. Konfigurasjonen er tilbakestilt til standardinnstillingene.
    Mer informasjon om feilene finnes i loggfilen.

en: Your gesture map file contains errors.
    More details about the errors can be found in the log file.
nb_NO: Din gestkartfil inneholder feil.
    Flere detaljer om feilene finnes i loggfilen.

en: Zulu grade 2
nb_NO: Zulu  nivå 2

[ctx: action]
en: Back
nb_NO: Tilbake

[ctx: action]
en: Beginning
nb_NO: Begynnelse

[ctx: action]
en: Document
nb_NO: Dokument

[ctx: action]
en: End
nb_NO: Slutt

[ctx: action]
en: Help
nb_NO: Hjelp

[ctx: action]
en: Home
nb_NO: Hjem

[ctx: action]
en: Information
nb_NO: Informasjon

[ctx: action]
en: Movie
nb_NO: Film

[ctx: action]
en: Next
nb_NO: Neste

[ctx: action]
en: Sound
nb_NO: Lyd

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: No
nb_NO: Nei

en: alert
nb_NO: varsel

en: align center
nb_NO: midtstilt

en: align distributed
nb_NO: juster distribuert

en: align justify
nb_NO: justert

en: align left
nb_NO: venstrejustert

en: align right
nb_NO: høyrejustert

en: alignment
nb_NO: justering

en: alphanumeric
nb_NO: alfanumerisk

en: alt
nb_NO: Alt

en: animation
nb_NO: animasjon

en: any dots
nb_NO: hvilke som helst punkter

en: app
nb_NO: prg

en: application
nb_NO: applikasjon

en: applications
nb_NO: programmer

[ctx: aria]
en: complementary
nb_NO: komplementær

[ctx: aria]
en: main
nb_NO: hoved

[ctx: aria]
en: navigation
nb_NO: navigasjon

[ctx: aria]
en: search
nb_NO: søk

en: article
nb_NO: artikkel

en: at {x}, {y}
nb_NO: ved {x}, {y}

en: attachment
nb_NO: vedlegg

en: audio
nb_NO: lyd

en: automatic
nb_NO: automatisk

en: automatically
nb_NO: automatisk

en: back
nb_NO: tilbake

en: background color
nb_NO: bakgrunnsfarge

en: background pattern {pattern}
nb_NO: bakgrunnsmønster {pattern}

en: backspace
nb_NO: slett bakover

en: baseline
nb_NO: basislinje

en: block quote
nb_NO: blokksitat

en: bold
nb_NO: fet

en: border
nb_NO: kant

en: bottom edge
nb_NO: nedre kant

en: box
nb_NO: boks

en: braille keyboard
nb_NO: punktskrifttastatur

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: bnnr
nb_NO: bnr

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: cinf
nb_NO: iinf

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: cmpl
nb_NO: kmpl

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: main
nb_NO: hoved

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: navi
nb_NO: nav

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: srch
nb_NO: søk

en: browser stop
nb_NO: nettleserstopp

en: btn
nb_NO: knp

en: busy
nb_NO: opptatt

en: button
nb_NO: knapp

en: calendar
nb_NO: kalender

en: canvas
nb_NO: arbeidsområde

en: cap %s
nb_NO: stor %s

en: caption
nb_NO: bildetekst

en: caret
nb_NO: markør

en: caret moves review cursor off
nb_NO: markør flytter lesemarkøren av

en: caret moves review cursor on
nb_NO: markør flytter lesemarkøren på

en: cbo
nb_NO: kbo

en: cell
nb_NO: celle

en: cell deletion
nb_NO: sletting av celle

en: cell insertion
nb_NO: innsetting av celle

en: centered
nb_NO: midtstilt

en: character
nb_NO: tegn

en: chart
nb_NO: diagram

[ctx: chart]
en: column
nb_NO: kolonne

en: chart element
nb_NO: diagramelement

en: check box
nb_NO: avkryssingsboks

en: check menu item
nb_NO: menyvalg med avkryssing

en: checkable
nb_NO: kan avkrysses

en: checked
nb_NO: avkrysset

en: chk
nb_NO: avk

en: clickable
nb_NO: klikkbar

en: clk
nb_NO: klk

en: clock
nb_NO: klokke

en: cmnt
nb_NO: kmnt

en: collapsed
nb_NO: sammentrukket

en: color chooser
nb_NO: fargevelger

[ctx: color hue]
en: aqua-blue
nb_NO: marineblå

[ctx: color hue]
en: black
nb_NO: svart

[ctx: color hue]
en: blue
nb_NO: blå

[ctx: color hue]
en: blue-purple
nb_NO: blålilla

[ctx: color hue]
en: brown
nb_NO: brun

[ctx: color hue]
en: brown-yellow
nb_NO: brun-gul

[ctx: color hue]
en: dark grey
nb_NO: mørkegrå

[ctx: color hue]
en: green
nb_NO: grønn

[ctx: color hue]
en: grey
nb_NO: grå

[ctx: color hue]
en: light grey
nb_NO: lys grå

[ctx: color hue]
en: orange
nb_NO: oransje

[ctx: color hue]
en: orange-yellow
nb_NO: oransje-gul

[ctx: color hue]
en: pink
nb_NO: rosa

[ctx: color hue]
en: pink-red
nb_NO: rødrosa

[ctx: color hue]
en: purple
nb_NO: lilla

[ctx: color hue]
en: purple-pink
nb_NO: lilla-rosa

[ctx: color hue]
en: red
nb_NO: rød

[ctx: color hue]
en: red-brown
nb_NO: rød-brun

[ctx: color hue]
en: red-orange
nb_NO: rød-oransje

[ctx: color hue]
en: very dark grey
nb_NO: svært mørk grå

[ctx: color hue]
en: very light grey
nb_NO: veldig lys grå

[ctx: color hue]
en: white
nb_NO: hvit

[ctx: color hue]
en: yellow
nb_NO: gul

[ctx: color hue]
en: yellow-green
nb_NO: gulgrønn

[ctx: color variation]
en: bright {color}
nb_NO: lys {color}

[ctx: color variation]
en: dark pale {color}
nb_NO: mørk lyse{color}

[ctx: color variation]
en: dark {color}
nb_NO: mørk {color}

[ctx: color variation]
en: dark {color} grey
nb_NO: mørk {color}grå

[ctx: color variation]
en: light pale {color}
nb_NO: lys blek {color}

[ctx: color variation]
en: pale {color}
nb_NO: lys {color}

[ctx: color variation]
en: very dark pale {color}
nb_NO: veldig mørk blek {color}

[ctx: color variation]
en: very dark {color}
nb_NO: veldig mørk {color}

[ctx: color variation]
en: very dark {color} grey
nb_NO: veldig mørk {color}grå

[ctx: color variation]
en: {color} grey
nb_NO: {color}grå

[ctx: color variation]
en: {color} white
nb_NO: {color}hvit

en: column
nb_NO: kolonne

en: column %s
nb_NO: kolonne %s

en: column header
nb_NO: kolonneoverskrift

en: column {0} of {1}
nb_NO: kolonne {0} av {1}

en: combo box
nb_NO: kombinasjonsboks

en: comment: {text} by {author} on {date}
nb_NO: kommentar: {text} av {author} den {date}

en: conflict
nb_NO: konflikt

en: continuous
nb_NO: fortløpende

en: continuous section break
nb_NO: fortløpende delskift

[ctx: controlType]
en: tab
nb_NO: fane

en: cropped
nb_NO: beskåret

en: ctrl
nb_NO: Ctrl

en: current
nb_NO: gjeldende

en: current date
nb_NO: gjeldende dato

en: current location
nb_NO: gjeldende plassering

en: current page
nb_NO: gjeldende side

en: current step
nb_NO: gjeldende trinn

en: current time
nb_NO: gjeldende tid

en: cursor
nb_NO: markør

en: custom application 1
nb_NO: tilpasset program 1

en: custom application 2
nb_NO: tilpasset program 2

en: data grid
nb_NO: datarutenett

en: data item
nb_NO: dataelement

en: data point
nb_NO: datapunkt

en: date edit
nb_NO: datoredigering

en: debug
nb_NO: feilsøking

en: debug warning
nb_NO: feilsøkingsvarsel

en: decreased by {decrementValue} from point {previousIndex},
nb_NO: redusert med {decrementValue} fra punkt {previousIndex},

en: default style
nb_NO: standardstil

en: delete
nb_NO: Slett

en: deleted
nb_NO: slettet

en: deletion: {text}
nb_NO: sletting: {text}

en: desktop
nb_NO: stasjonært

en: desktop icon
nb_NO: skrivebordsikon

en: desktop pane
nb_NO: skrivebordsrute

en: details
nb_NO: detaljer

en: diagonal crosshatch
nb_NO: diagonal krysslinje

en: dial
nb_NO: ring

en: directory pane
nb_NO: mapperute

en: disabled
nb_NO: deaktivert

en: display scroll
nb_NO: bla leselist

en: doc
nb_NO: dok

en: document
nb_NO: dokument

en: done dragging
nb_NO: ferdig med å dra

en: dot
nb_NO: punkt

en: double
nb_NO: dobbel

en: double strikethrough
nb_NO: dobbel gjennomstreking

en: double {action}
nb_NO: dobbel {action}

en: down arrow
nb_NO: Pil ned

en: draggable
nb_NO: trekkbar

en: dragging
nb_NO: drar

en: drop down button
nb_NO: rullegardinknapp

en: drop down button grid
nb_NO: nedtrekksknapp som utvider et rutenett

en: drop list
nb_NO: nedtrekksliste

en: drop target
nb_NO: slipp målområde

en: edit
nb_NO: rediger

en: edit bar
nb_NO: redigeringsfelt

en: editable
nb_NO: redigerbar

en: editing
nb_NO: redigerer

en: edt
nb_NO: red

en: email
nb_NO: e-post

en: embedded
nb_NO: innbgd

en: embedded object
nb_NO: innebygd objekt

en: emphasised
nb_NO: framhevet

en: end
nb_NO: End

en: end note
nb_NO: sluttnote

en: enter
nb_NO: Enter

en: escape
nb_NO: Escape

[ctx: espeakVarient]
en: none
nb_NO: ingen

en: expanded
nb_NO: utvidet

en: favorites
nb_NO: favoritter

en: figure
nb_NO: figur

en: file chooser
nb_NO: filvelger

en: filler
nb_NO: fyller

en: find a text string from the current cursor position
nb_NO: finn tekst fra gjeldende markørposisjon

en: find the next occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
nb_NO: finn den neste forekomsten av tidligere oppgitt søketekst fra markørens gjeldende posisjon

en: find the previous occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
nb_NO: finn den forrige forekomsten av tidligere oppgitt søketekst fra markørens gjeldende posisjon

en: first line indent
nb_NO: første linje innrykket

en: flagged
nb_NO: flagget

en: focus moves navigator object off
nb_NO: fokus flytter navigasjonsobjekt av

en: focus moves navigator object on
nb_NO: fokus flytter navigasjonsobjekt på

en: focusable
nb_NO: fokuserbar

en: focused
nb_NO: med fokus

en: font chooser
nb_NO: fontvelger

en: font name
nb_NO: fontnavn

en: font size
nb_NO: fontstørrelse

en: foot note
nb_NO: fotnote

en: footer
nb_NO: bunntekst

en: foreground color
nb_NO: forgrunnsfarge

en: form
nb_NO: skjema

en: forward
nb_NO: framover

en: forwarded
nb_NO: videresendt

en: frame
nb_NO: ramme

en: gesture map File Error
nb_NO: Feil i gestkartfil

en: glass pane
nb_NO: glassrute

en: gra
nb_NO: gr

en: grammar error
nb_NO: grammatisk feil

en: grammar: {text}
nb_NO: grammatikk: {text}

en: graphic
nb_NO: grafikk

en: grip
nb_NO: grep

en: grouping
nb_NO: gruppe

en: hair
nb_NO: hår

en: half alphanumeric
nb_NO: halvt alfanumerisk

en: half checked
nb_NO: halvveis avkrysset

en: half katakana
nb_NO: halv katakana

en: half katakana roman
nb_NO: halv katakana romersk

en: hanging indent
nb_NO: hengende innrykk

en: has attachment
nb_NO: har vedlegg

en: has auto complete
nb_NO: har autofullfør

en: has comment
nb_NO: har kommentar

en: has formula
nb_NO: har formel

en: has long description
nb_NO: har lang beskrivelse

en: header
nb_NO: overskrift

en: header item
nb_NO: overskriftselement

en: heading
nb_NO: overskrift

en: heading 1
nb_NO: overskrift 1

en: heading 2
nb_NO: overskrift 2

en: heading 3
nb_NO: overskrift 3

en: heading 4
nb_NO: overskrift 4

en: heading 5
nb_NO: overskrift 5

en: heading 6
nb_NO: overskrift 6

en: heading level %d
nb_NO: overskriftsnivå %d

en: help balloon
nb_NO: ballonghjelp

en: high importance
nb_NO: høy viktighet

en: highlight
nb_NO: marker

en: hiragana roman
nb_NO: hiragana romersk

en: hlp
nb_NO: hjlp

en: home
nb_NO: Home

en: home page
nb_NO: startside

en: horizontal stripe
nb_NO: horisontal stripe

en: hot key field
nb_NO: hurtigtasstfelt

en: icon
nb_NO: ikon

en: iconified
nb_NO: ikonifisert

en: image map
nb_NO: bildekart

en: indent
nb_NO: innrykk

en: indicator
nb_NO: indikator

en: input help off
nb_NO: inndatahjelp av

en: input help on
nb_NO: inndatahjelp på

en: input window
nb_NO: inndatavindu

en: input/output
nb_NO: inndata/utdata

[ctx: inputGestures]
en: &Filter by:
nb_NO: &Filtrer på:

en: insert
nb_NO: Insert

en: inserted
nb_NO: satt inn

en: insertion: {text}
nb_NO: innsetting: {text}

en: invalid
nb_NO: ugyldig

en: invalid entry
nb_NO: ugyldig oppføring

en: invisible
nb_NO: usynlig

en: invoke
nb_NO: start

en: italic
nb_NO: kursiv

en: item
nb_NO: element

en: katakana roman
nb_NO: katakana romersk

[ctx: keyLabel]
en: tab
nb_NO: Tab

en: keyboard, all layouts
nb_NO: tastatur, alle oppsett

en: label
nb_NO: etikett

en: landmark
nb_NO: landemerke

[ctx: languageName]
en: Aragonese
nb_NO: Aragonesisk

[ctx: languageName]
en: Burmese
nb_NO: Burmesisk

[ctx: languageName]
en: Central Kurdish
nb_NO: Sentralkurdisk

[ctx: languageName]
en: Northern Kurdish
nb_NO: Nordkurdisk

[ctx: languageName]
en: Somali
nb_NO: Somalisk

en: laptop
nb_NO: bærbart

en: layered pane
nb_NO: lagdelt rute

en: ldesc
nb_NO: lbskr

en: left
nb_NO: venstre

en: left alt
nb_NO: venstre Alt

en: left arrow
nb_NO: Pil venstre

en: left control
nb_NO: venstre Ctrl

en: left edge
nb_NO: venstre kant

en: left indent
nb_NO: venstreinnrykk

en: left shift
nb_NO: venstre Skift

en: left windows
nb_NO: venstre Windows

en: level %s
nb_NO: nivå %s

en: line
nb_NO: linje

en: line %s
nb_NO: linje %s

[ctx: line indentation setting]
en: Speech
nb_NO: Tale

en: line scroll
nb_NO: linjerull

en: line spacing %s
nb_NO: linjeavstand %s

[ctx: line spacing value]
en: 1.5 lines
nb_NO: halvannen linje

[ctx: line spacing value]
en: at least %.1f pt
nb_NO: minst %.1f pt

[ctx: line spacing value]
en: double
nb_NO: dobbel

[ctx: line spacing value]
en: single
nb_NO: enkel

en: linear gradient
nb_NO: lineær fargeovergang

en: link
nb_NO: lenke

en: linked
nb_NO: lenket

en: list
nb_NO: liste

en: list item
nb_NO: listeelement

en: low importance
nb_NO: lav viktighet

en: manual
nb_NO: manuell

en: marked
nb_NO: markert

en: math
nb_NO: matematikk

en: media player
nb_NO: mediaspiller

en: meeting request
nb_NO: møteforespørsel

en: menu
nb_NO: meny

en: menu bar
nb_NO: menylinje

en: menu button
nb_NO: menyknapp

en: menu item
nb_NO: menyelement

en: mnu
nb_NO: mny

en: mnubar
nb_NO: mnyln

en: mnubtn
nb_NO: mknp

en: mnuitem
nb_NO: me

en: moved from
nb_NO: flyttet fra

en: moved to
nb_NO: flyttet til

en: moves to the next annotation
nb_NO: går til neste merknad

en: moves to the next article
nb_NO: går til neste artikkel

en: moves to the next block quote
nb_NO: går til neste blokksitat

en: moves to the next button
nb_NO: går til neste knapp

en: moves to the next check box
nb_NO: går til neste avkryssingsboks

en: moves to the next combo box
nb_NO: går til neste kombinasjonsboks

en: moves to the next edit field
nb_NO: går til neste redigeringsfelt

en: moves to the next embedded object
nb_NO: går til neste innebygde objekt

en: moves to the next error
nb_NO: går til neste feil

en: moves to the next form field
nb_NO: går til neste skjemafelt

en: moves to the next frame
nb_NO: går til neste ramme

en: moves to the next graphic
nb_NO: går til neste grafikk

en: moves to the next heading
nb_NO: går til neste overskrift

en: moves to the next heading at level 1
nb_NO: går til neste overskrift på nivå 1

en: moves to the next heading at level 2
nb_NO: går til neste overskrift på nivå 2

en: moves to the next heading at level 3
nb_NO: går til neste overskrift på nivå 3

en: moves to the next heading at level 4
nb_NO: går til neste overskrift på nivå 4

en: moves to the next heading at level 5
nb_NO: går til neste overskrift på nivå 5

en: moves to the next heading at level 6
nb_NO: går til neste overskrift på nivå 6

en: moves to the next landmark
nb_NO: går til neste landemerke

en: moves to the next link
nb_NO: går til neste lenke

en: moves to the next list
nb_NO: går til neste liste

en: moves to the next list item
nb_NO: går til neste listeelement

en: moves to the next radio button
nb_NO: går til neste radioknapp

en: moves to the next separator
nb_NO: går til neste skille

en: moves to the next table
nb_NO: går til neste tabell

en: moves to the next table column
nb_NO: går til neste tabellkolonne

en: moves to the next table row
nb_NO: går til neste tabellrad

en: moves to the next unvisited link
nb_NO: går til neste ubesøkte lenke

en: moves to the next visited link
nb_NO: går til neste besøkte lenke

en: moves to the previous annotation
nb_NO: går til forrige merknad

en: moves to the previous block quote
nb_NO: går til forrige blokksitat

en: moves to the previous button
nb_NO: går til forrige knapp

en: moves to the previous check box
nb_NO: går til forrige avkryssingsboks

en: moves to the previous combo box
nb_NO: går til forrige kombinasjonsboks

en: moves to the previous edit field
nb_NO: går til forrige redigeringsfelt

en: moves to the previous embedded object
nb_NO: går til forrige innebygde objekt

en: moves to the previous form field
nb_NO: går til forrige skjemafelt

en: moves to the previous frame
nb_NO: går til forrige ramme

en: moves to the previous graphic
nb_NO: går til forrige grafikk

en: moves to the previous heading
nb_NO: går til forrige overskrift

en: moves to the previous heading at level 1
nb_NO: går til forrige overskrift på nivå 1

en: moves to the previous heading at level 2
nb_NO: går til forrige overskrift på nivå 2

en: moves to the previous heading at level 3
nb_NO: går til forrige overskrift på nivå 3

en: moves to the previous heading at level 4
nb_NO: går til forrige overskrift på nivå 4

en: moves to the previous heading at level 5
nb_NO: går til forrige overskrift på nivå 5

en: moves to the previous heading at level 6
nb_NO: går til forrige overskrift på nivå 6

en: moves to the previous landmark
nb_NO: går til forrige landemerke

en: moves to the previous link
nb_NO: går til forrige lenke

en: moves to the previous list
nb_NO: går til forrige liste

en: moves to the previous list item
nb_NO: går til forrige listeelement

en: moves to the previous radio button
nb_NO: går til forrige radioknapp

en: moves to the previous separator
nb_NO: går til forrige skille

en: moves to the previous table
nb_NO: går til forrige tabell

en: moves to the previous table column
nb_NO: går til forrige tabellkolonne

en: moves to the previous table row
nb_NO: går til forrige tabellrad

en: moves to the previous unvisited link
nb_NO: går til forrige ubesøkte lenke

en: moves to the previous visited link
nb_NO: går til forrige besøkte lenke

en: multi line
nb_NO: multilinje

en: mute
nb_NO: demp

en: next track
nb_NO: neste spor

en: no bold
nb_NO: ingen fet

en: no border lines
nb_NO: ingen kantlinjer

en: no change from point {previousIndex},
nb_NO: ingen endring fra punkt {previousIndex},

en: no first line indent
nb_NO: første linje ikke innrykket

en: no hanging indent
nb_NO: ikke hengende innrykk

en: no highlight
nb_NO: ingen markering

en: no indent
nb_NO: ingen innrykk

en: no italic
nb_NO: ingen kursiv

en: no left indent
nb_NO: ingen venstreinnrykk

en: no more text after a block of links
nb_NO: ikke mer tekst etter lenkene

en: no more text before a block of links
nb_NO: ikke mer tekst før lenkene

en: no next block quote
nb_NO: ikke flere blokksitat

en: no next button
nb_NO: ikke flere knapper

en: no next check box
nb_NO: ikke flere avkryssingsbokser

en: no next combo box
nb_NO: ikke flere kombinasjonsbokser

en: no next edit field
nb_NO: ikke flere redigeringsfelt

en: no next embedded object
nb_NO: ikkeflere innebygde objekter

en: no next form field
nb_NO: ikke flere skjemafelt

en: no next frame
nb_NO: ikke flere rammer

en: no next graphic
nb_NO: ikke flere grafikker

en: no next heading
nb_NO: ingen flere overskrifter

en: no next heading at level 1
nb_NO: ikke flere overskrifter på nivå 1

en: no next heading at level 2
nb_NO: ikke flere overskrifter på nivå 2

en: no next heading at level 3
nb_NO: ikke flere overskrifter på nivå 3

en: no next heading at level 4
nb_NO: ikke flere overskrifter på nivå 4

en: no next heading at level 5
nb_NO: ikke flere overskrifter på nivå 5

en: no next heading at level 6
nb_NO: ikke flere overskrifter på nivå 6

en: no next landmark
nb_NO: ikke flere landemerker

en: no next link
nb_NO: ikke flere lenker

en: no next list
nb_NO: ikke flere lister

en: no next list item
nb_NO: ikke flere listeelementer

en: no next radio button
nb_NO: ikke flere radioknapper

en: no next separator
nb_NO: ikke flere skiller

en: no next table
nb_NO: ikke flere tabeller

en: no next unvisited link
nb_NO: ikke flere ubesøkte lenker

en: no next visited link
nb_NO: ikke flere besøkte lenker

en: no previous annotation
nb_NO: ingen tidligere merknad

en: no previous block quote
nb_NO: ingen tidligere blokksitat

en: no previous button
nb_NO: ingen tidligere knapp

en: no previous check box
nb_NO: ingen tidligere avkryssingsboks

en: no previous combo box
nb_NO: ingen tidligere kombinasjonsboks

en: no previous edit field
nb_NO: ingen tidligere redigeringsfelt

en: no previous embedded object
nb_NO: ingen tidligere innebygde objekter

en: no previous form field
nb_NO: ingen tidligere skjemafelt

en: no previous frame
nb_NO: ingen tidligere ramme

en: no previous graphic
nb_NO: ingen tidligere grafikk

en: no previous heading
nb_NO: ingen tidligere overskrift

en: no previous heading at level 1
nb_NO: ingen tidligere overskrift på nivå 1

en: no previous heading at level 2
nb_NO: ingen tidligere overskrift på nivå 2

en: no previous heading at level 3
nb_NO: ingen tidligere overskrift på nivå 3

en: no previous heading at level 4
nb_NO: ingen tidligere overskrift på nivå 4

en: no previous heading at level 5
nb_NO: ingen tidligere overskrift på nivå 5

en: no previous heading at level 6
nb_NO: ingen tidligere overskrift på nivå 6

en: no previous landmark
nb_NO: ingen tidligere landemerke

en: no previous link
nb_NO: ingen tidligere lenke

en: no previous list
nb_NO: ingen tidligere liste

en: no previous list item
nb_NO: ingen tidligere listeelement

en: no previous radio button
nb_NO: ingen tidligere radioknapp

en: no previous separator
nb_NO: ingen tidligere skille

en: no previous table
nb_NO: ingen tidligere tabell

en: no previous unvisited link
nb_NO: ingen tidligere ubesøkt lenke

en: no previous visited link
nb_NO: ingen tidligere besøkt lenke

en: no revised %s
nb_NO: ikke reviderte %s

en: no right indent
nb_NO: ingen høyreinnrykk

en: no status bar information
nb_NO: ingen statuslinjeinformasjon

en: no strikethrough
nb_NO: ingen gjennomstreking

en: none
nb_NO: ingen

en: normal configuration
nb_NO: normal konfigurasjon

en: normal configuration profile active
nb_NO: normal konfigurasjonsprofil aktiv

en: not %s
nb_NO: ikke %s

en: not checked
nb_NO: ikke avkrysset

en: not deleted
nb_NO: ikke slettet

en: not emphasised
nb_NO: ikke framhevet

en: not inserted
nb_NO: ikke satt inn

en: not marked
nb_NO: ikke markert

en: not pressed
nb_NO: ikke trykket

en: not selected
nb_NO: ikke valgt

en: not strong
nb_NO: ikke fet

en: not underlined
nb_NO: ikke understreket

en: note
nb_NO: notat

en: nsel
nb_NO: ivlg

en: num lock
nb_NO: NumLock

en: numLock numpad 0
nb_NO: NumLock Numerisk 0

en: numLock numpad 1
nb_NO: NumLock Numerisk 1

en: numLock numpad 2
nb_NO: NumLock Numerisk 2

en: numLock numpad 3
nb_NO: NumLock Numerisk 3

en: numLock numpad 5
nb_NO: NumLock Numerisk 5

en: numLock numpad 6
nb_NO: NumLock Numerisk 6

en: numpad 1
nb_NO: numerisk 1

en: numpad 2
nb_NO: numerisk 2

en: numpad 3
nb_NO: numerisk 3

en: numpad 4
nb_NO: numerisk 4

en: numpad 5
nb_NO: numerisk 5

en: numpad 6
nb_NO: numerisk 6

en: numpad 7
nb_NO: numerisk 7

en: numpad 8
nb_NO: numerisk 8

en: numpad 9
nb_NO: numerisk 9

en: numpad decimal
nb_NO: Numerisk komma

en: numpad delete
nb_NO: Numerisk Slett

en: numpad divide
nb_NO: numerisk delt på

en: numpad enter
nb_NO: numerisk Enter

en: numpad insert
nb_NO: Numerisk Insert

en: numpad minus
nb_NO: numerisk minus

en: numpad multiply
nb_NO: numerisk multiplikasjon

en: numpad plus
nb_NO: numerisk pluss

en: object mode
nb_NO: objektmodus

en: obscured
nb_NO: skjult

en: off
nb_NO: av

en: off screen
nb_NO: utenfor skjerm

en: on
nb_NO: på

en: option pane
nb_NO: valgrute

en: other item
nb_NO: annet element

en: out of %s
nb_NO: ut av %s

en: out of comment
nb_NO: ut av kommentar

en: out of popular highlight
nb_NO: utenfor markering

en: out of spelling error
nb_NO: ut av stavefeil

en: out of table
nb_NO: ut av tabell

en: overflowing
nb_NO: overflyt

en: page
nb_NO: side

en: page %s
nb_NO: side %s

en: page down
nb_NO: PageDown

en: page up
nb_NO: PageUp

en: pane
nb_NO: rute

en: paragraph
nb_NO: avsnitt

en: paragraph property
nb_NO: avsnittsegenskap

en: password edit
nb_NO: passordfelt

en: pinned
nb_NO: festet

en: play pause
nb_NO: spill pause

en: pressed
nb_NO: trykket

en: previous track
nb_NO: forrige spor

en: prgbar
nb_NO: fdr

en: progress bar
nb_NO: framdriftsindikator

en: property page
nb_NO: egenskapsside

en: protected
nb_NO: beskyttet

en: pwdedt
nb_NO: pored

en: quadruple {action}
nb_NO: kvadruppel {action}

en: radio button
nb_NO: radioknapp

en: radio menu item
nb_NO: radiomenyelement

en: rbtn
nb_NO: rknp

en: read only
nb_NO: skrivebeskyttet

en: received: %s
nb_NO: mottatt: %s

en: rectangular gradient
nb_NO: rektangulær fargeovergang

en: redundant object
nb_NO: redundant objekt

en: refresh
nb_NO: oppfrisk

[ctx: repeat]
en: off
nb_NO: av

[ctx: repeat]
en: on
nb_NO: på

en: replace
nb_NO: erstatt

en: report alignment off
nb_NO: rapporter justering av

en: report alignment on
nb_NO: rapporter justering på

en: report articles off
nb_NO: rapporter artikler av

en: report articles on
nb_NO: rapporter artikler på

en: report block quotes off
nb_NO: rapporter blokksitater av

en: report block quotes on
nb_NO: rapporter blokksitater på

en: report colors off
nb_NO: rapporter farger av

en: report colors on
nb_NO: rapporter farger på

en: report comments off
nb_NO: rapporter kommentarer av

en: report comments on
nb_NO: rapporter kommentarer på

en: report dynamic content changes off
nb_NO: rapporter endringer i dynamisk innhold av

en: report dynamic content changes on
nb_NO: rapporter endringer i dynamisk innhold på

en: report emphasis off
nb_NO: rapporter framheving av

en: report emphasis on
nb_NO: rapporter framheving på

en: report font attributes off
nb_NO: rapporter skriftattributter av

en: report font attributes on
nb_NO: rapporter skriftattributter på

en: report font name off
nb_NO: si fontnavn av

en: report font name on
nb_NO: si fontnavn på

en: report font size off
nb_NO: si skriftstørrelse av

en: report font size on
nb_NO: si skriftstørrelse på

en: report frames off
nb_NO: rapporter rammer av

en: report frames on
nb_NO: rapporter rammer på

en: report graphics on
nb_NO: rapporter grafikk  på

en: report groupings on
nb_NO: rapporter grupperinger på

en: report headings off
nb_NO: rapporter overskrifter av

en: report headings on
nb_NO: rapporter overskrifter på

en: report if clickable off
nb_NO: rapporter om klikkbar av

en: report if clickable on
nb_NO: rapporter om klikkbar på

en: report line numbers off
nb_NO: rapporter linjenummer av

en: report line numbers on
nb_NO: rapporter linjenummer på

en: report line spacing off
nb_NO: rapporter linjeavstand av

en: report line spacing on
nb_NO: rapporter linjeavstand på

en: report links off
nb_NO: rapporter lenker av

en: report links on
nb_NO: rapporter lenker på

en: report lists off
nb_NO: rapporter lister av

en: report lists on
nb_NO: rapporter lister på

en: report pages off
nb_NO: rapporter sider av

en: report pages on
nb_NO: rapporter sider på

en: report paragraph indentation off
nb_NO: rapporter avsnittsinnrykk av

en: report paragraph indentation on
nb_NO: rapporter avsnittsinnrykk på

en: report revisions off
nb_NO: rapporter revisjoner av

en: report revisions on
nb_NO: rapporter revisjoner på

en: report spelling errors off
nb_NO: rapporter stavefeil av

en: report spelling errors on
nb_NO: rapporter stavefeil på

en: report style off
nb_NO: rapporter stil av

en: report style on
nb_NO: rapporter stil på

en: report table cell coordinates off
nb_NO: si tabellcellekoordinater av

en: report table cell coordinates on
nb_NO: si tabellcellekoordinater på

en: report tables off
nb_NO: rapporter tabeller av

en: report tables on
nb_NO: rapporter tabeller på

en: req
nb_NO: pkrv

en: required
nb_NO: påkrevd

en: revised %s
nb_NO: reviderte %s

en: rich edit
nb_NO: rikredigering

en: right
nb_NO: høyre

en: right alt
nb_NO: høyre Alt

en: right arrow
nb_NO: Pil høyre

en: right control
nb_NO: høyre Ctrl

en: right edge
nb_NO: høyre kant

en: right indent
nb_NO: høyreinnrykk

en: right shift
nb_NO: høyre Skift

en: right windows
nb_NO: høyre Windows

en: ro
nb_NO: skrbsk

en: root pane
nb_NO: hovedrute

en: row
nb_NO: rad

en: row %s
nb_NO: rad %s

en: row header
nb_NO: radoverskrift

en: ruler
nb_NO: linjal

[ctx: script category]
en: Tools
nb_NO: Verktøy

en: scrlbar
nb_NO: rlflt

en: scroll bar
nb_NO: rullefelt

en: scroll lock
nb_NO: Scroll Lock

en: scroll pane
nb_NO: rullerute

en: search page
nb_NO: søk side

en: section
nb_NO: del

en: section %s
nb_NO: del %s

en: sel
nb_NO: vlg

en: selectable
nb_NO: valgbar

en: selected
nb_NO: valgt

en: selected %s
nb_NO: valgte %s

en: selection removed
nb_NO: valg fjernet

en: sent: %s
nb_NO: sendt: %s

en: separator
nb_NO: skille

en: series {number} {name}
nb_NO: serie {number} {name}

en: shape
nb_NO: form

[ctx: shape]
en: 'No' symbol
nb_NO: 'Nei'-symbol

[ctx: shape]
en: 10-point star
nb_NO: 10-takket stjerne

[ctx: shape]
en: 12-point star
nb_NO: 12-takket stjerne

[ctx: shape]
en: 16-point star
nb_NO: 16-takket stjerne

[ctx: shape]
en: 24-point star
nb_NO: 24-takket stjerne

[ctx: shape]
en: 32-point star
nb_NO: 32-takket stjerne

[ctx: shape]
en: 4-point star
nb_NO: firetakket stjerne

[ctx: shape]
en: 5-point star
nb_NO: femtakket stjerne

[ctx: shape]
en: 6-point star
nb_NO: sekstakket stjerne

[ctx: shape]
en: 7-point star
nb_NO: sjutakket stjerne

[ctx: shape]
en: 8-point star
nb_NO: åttetakket stjerne

[ctx: shape]
en: Arrows pointing left right up and down
nb_NO: Piler som peker venstre, høyre, opp, ned

[ctx: shape]
en: Balloon
nb_NO: Ballong

[ctx: shape]
en: Bent Up Arrow
nb_NO: Oppoverbøyd pil

[ctx: shape]
en: Bent arrow
nb_NO: Bøyd pil

[ctx: shape]
en: Block arc
nb_NO: Blokkbue

[ctx: shape]
en: Callout with horizontal line
nb_NO: Callout med horisontal linje

[ctx: shape]
en: Can
nb_NO: Boks

[ctx: shape]
en: Circle with line through center
nb_NO: Sirkel med linje gjennom sentrum

[ctx: shape]
en: Circular Arrow
nb_NO: Sirkulær pil

[ctx: shape]
en: Cloud shape
nb_NO: Skyform

[ctx: shape]
en: Corner
nb_NO: Hjørne

[ctx: shape]
en: Counter-clockwise Circular arrow
nb_NO: Sirkulær pil mot klokkeretningen

[ctx: shape]
en: Cross
nb_NO: Kors

[ctx: shape]
en: Cube
nb_NO: Kube

[ctx: shape]
en: Curved Up Arrow
nb_NO: Kurvet pil opp

[ctx: shape]
en: Curved arrow
nb_NO: Kurvet pil

[ctx: shape]
en: Diamond
nb_NO: Diamant

[ctx: shape]
en: Double bracket
nb_NO: Dobbel klammeparentes

[ctx: shape]
en: Double wave
nb_NO: Dobbel bølge

[ctx: shape]
en: Double-ended Arrow pointing up and down
nb_NO: Pil med to ender som peker opp og ned

[ctx: shape]
en: Double-ended Circular arrow
nb_NO: Sirkulær pil med to ender

[ctx: shape]
en: Down Arrow
nb_NO: Pil ned

[ctx: shape]
en: Explosion
nb_NO: Eksplosjon

[ctx: shape]
en: Four small squares that define a rectangular shape
nb_NO: Fire små firkanter som definerer en rektangulær form

[ctx: shape]
en: Half of rectangular picture frame
nb_NO: Halvparten av rektangulær bilderamme

[ctx: shape]
en: Heart
nb_NO: Hjerte

[ctx: shape]
en: Left Arrow
nb_NO: Pil venstre

[ctx: shape]
en: Math Division symbol
nb_NO: Matematisk delesymbol

[ctx: shape]
en: Math Equivalence symbol
nb_NO: Matematisk ekvivalenssymbol

[ctx: shape]
en: Math Multiplication symbol
nb_NO: Matematisk multiplikasjonssymbol

[ctx: shape]
en: Math Non-equivalence symbol
nb_NO: Matematisk non-ekvivalenssymbol

[ctx: shape]
en: Math Subtraction symbol
nb_NO: Matematisk subtraksjonssymbol

[ctx: shape]
en: Moon
nb_NO: Måne

[ctx: shape]
en: Notched RightArrow
nb_NO: Hakket pil høyre

[ctx: shape]
en: Octagon
nb_NO: Åttekant

[ctx: shape]
en: Parallelogram
nb_NO: Parallellogram

[ctx: shape]
en: Pentagon
nb_NO: Femkant

[ctx: shape]
en: Rectangle
nb_NO: Rektangel

[ctx: shape]
en: Rectangle with one rounded corner
nb_NO: Rektangel med ett avrundet hjørne

[ctx: shape]
en: Rectangle with two rounded corners diagonally-opposed
nb_NO: Rektangel med to avrundede hjørner diagonalt motsatt

[ctx: shape]
en: Rectangle with two-rounded corners that share a side
nb_NO: Rektangel med to avrundede hjørner som deler en side

[ctx: shape]
en: Ribbon banner
nb_NO: Båndbanner

[ctx: shape]
en: Ribbon with left and right arrows
nb_NO: Bånd med venstre og høyre pil

[ctx: shape]
en: Right triangle
nb_NO: Høyre triangel

[ctx: shape]
en: Rounded rectangle
nb_NO: Avrundet rektangel

[ctx: shape]
en: Smiley face
nb_NO: Smilefjes

[ctx: shape]
en: Sun
nb_NO: Sol

[ctx: shape]
en: U-shaped Arrow
nb_NO: U-formet pil

[ctx: shape]
en: Up Arrow
nb_NO: Pil opp

[ctx: shape]
en: Wave
nb_NO: Bølge

en: shift
nb_NO: Skift

[ctx: shuffle]
en: off
nb_NO: av

[ctx: shuffle]
en: on
nb_NO: på

en: single {action}
nb_NO: enkel {action}

en: skips backward past a block of links
nb_NO: hopper tilbake forbi lenkesamling

en: skips forward past a block of links
nb_NO: hopper fremover forbi lenkesamling

en: slice
nb_NO: kakestykke

en: slider
nb_NO: glidebryter

en: sorted
nb_NO: sortert

en: sorted asc
nb_NO: sort stig

en: sorted ascending
nb_NO: sortert stigende

en: sorted desc
nb_NO: sort synk

en: sorted descending
nb_NO: sortert synkende

en: sound
nb_NO: lyd

en: space
nb_NO: mellomrom

en: space with any dots
nb_NO: mellomrom med hvilke som helst punkter

en: space with dot
nb_NO: mellomrom med punkt

en: speak command keys off
nb_NO: si kommandotaster av

en: speak command keys on
nb_NO: si kommandotaster på

en: speak typed characters off
nb_NO: si skrevne bokstaver av

en: speak typed characters on
nb_NO: si skrevne bokstaver på

en: speak typed words off
nb_NO: si skrevne ord av

en: speak typed words on
nb_NO: si skrevne ord på

en: speech viewer disabled
nb_NO: talelogg deaktivert

en: speech viewer enabled
nb_NO: talelogg aktivert

[ctx: speechSymbols]
en: &Filter by:
nb_NO: &Filtrer etter:

en: spelling and grammar: {text}
nb_NO: staving og grammatikk: {text}

en: spelling error
nb_NO: stavefeil

en: spelling: {text}
nb_NO: staving: {text}

en: spin button
nb_NO: verdisettingsknapp

en: splbtn
nb_NO: splknp

en: split button
nb_NO: splittknapp

en: split pane
nb_NO: splittrute

en: spnbtn
nb_NO: snrknp

en: status bar
nb_NO: statuslinje

en: stbar
nb_NO: stln

en: stop
nb_NO: stopp

en: strikethrough
nb_NO: gjennomstreking

en: strong
nb_NO: fet

en: style
nb_NO: stil

en: style %s
nb_NO: stil %s

en: style definition
nb_NO: stildefinisjon

en: subMenu
nb_NO: undermeny

en: subject: %s
nb_NO: emne: %s

en: submnu
nb_NO: umny

en: subscript
nb_NO: senket

en: superscript
nb_NO: hevet

[ctx: symbolLevel]
en: all
nb_NO: alle

[ctx: symbolLevel]
en: character
nb_NO: tegn

[ctx: symbolLevel]
en: most
nb_NO: de fleste

[ctx: symbolLevel]
en: none
nb_NO: ingen

[ctx: symbolLevel]
en: some
nb_NO: noen

[ctx: symbolPreserve]
en: always
nb_NO: alltid

[ctx: symbolPreserve]
en: never
nb_NO: aldri

[ctx: symbolPreserve]
en: only below symbol's level
nb_NO: bare under symbolets nivå

[ctx: synth setting]
en: Inflection
nb_NO: Bøyning

[ctx: synth setting]
en: Language
nb_NO: Språk

[ctx: synth setting]
en: Pitch
nb_NO: Tonehøyde

[ctx: synth setting]
en: Rate
nb_NO: Hastighet

[ctx: synth setting]
en: Rate boost
nb_NO: Hastighet opp

[ctx: synth setting]
en: Voice
nb_NO: Stemme

[ctx: synth setting]
en: Volume
nb_NO: Lydnivå

en: tab control
nb_NO: fanekontroll

en: tabctl
nb_NO: fktrl

en: table
nb_NO: tabell

en: table body
nb_NO: tabellinnhold

en: table footer
nb_NO: tabellbunntekst

en: table header
nb_NO: tabelltopptekst

en: table property
nb_NO: tabellegenskap

en: tear off menu
nb_NO: gå ut av meny

en: text
nb_NO: tekst

en: text "%s" not found
nb_NO: teksten "%s" ble ikke funnet

en: text frame
nb_NO: tekstramme

en: text mode
nb_NO: tekstmodus

en: tgbtn
nb_NO: bknp

en: thick
nb_NO: tykk

en: thick diagonal crosshatch
nb_NO: tykk diagonal krysslinje

en: thin
nb_NO: tynn

en: thin diagonal crosshatch
nb_NO: tynn diagonal krysslinje

en: thin diagonal stripe
nb_NO: tynn diagonal stripe

en: thin horizontal crosshatch
nb_NO: tynn horisontal krysslinje

en: thin horizontal stripe
nb_NO: tynn horisontal stripe

en: thin reverse diagonal stripe
nb_NO: tynn omvendt diagonal stripe

en: thin vertical stripe
nb_NO: tynn vertikal stripe

en: thumb control
nb_NO: skyvebryter

en: title bar
nb_NO: tittellinje

en: tlbar
nb_NO: vkln

en: tltip
nb_NO: vktps

en: to focus
nb_NO: til fokus

en: to review
nb_NO: til lesemarkøren

en: toggle button
nb_NO: veksleknapp

en: tool bar
nb_NO: verktøylinje

en: tool tip
nb_NO: verktøytips

en: top edge
nb_NO: øvre kant

[ctx: touch action]
en: flick down
nb_NO: sveip ned

[ctx: touch action]
en: flick left
nb_NO: sveip mot venstre

[ctx: touch action]
en: flick right
nb_NO: sveip mot høyre

[ctx: touch action]
en: flick up
nb_NO: sveip opp

[ctx: touch action]
en: tap
nb_NO: trykk

[ctx: touch action]
en: tap and hold
nb_NO: trykk og hold

en: track change: {text}
nb_NO: sporendring: {text}

en: tree view
nb_NO: trevisning

en: tree view button
nb_NO: trevisningsknapp

en: tree view item
nb_NO: trevisningselement

en: tripple {action}
nb_NO: trippel {action}

en: tvbtn
nb_NO: tvknp

en: unavailable
nb_NO: ikke tilgjengelig

en: underline
nb_NO: understrek

en: underlined
nb_NO: understreket

en: unknown
nb_NO: ukjent

en: unknown %s
nb_NO: ukjent %s

en: unknown input method
nb_NO: ukjent inndatametode

en: unknown language
nb_NO: ukjent språk

en: unlocked
nb_NO: ulåst

en: unread
nb_NO: ulest

en: up arrow
nb_NO: Pil opp

en: vertical align bottom
nb_NO: loddrett justering bunn

en: vertical align justified
nb_NO: vertikalt på linje blokkjustert

en: vertical align middle
nb_NO: loddrett justering i midten

en: vertical align top
nb_NO: loddrett justering topp

en: vertical stripe
nb_NO: vertikal stripe

en: view port
nb_NO: visningsport

en: visited
nb_NO: besøkt

en: vlnk
nb_NO: blnk

en: volume down
nb_NO: senk lydnivå

en: volume up
nb_NO: øk lydnivå

en: white space
nb_NO: mellomrom

en: window
nb_NO: vindu

en: windows
nb_NO: vinduer

en: word
nb_NO: ord

en: {backgroundColor} background
nb_NO: {backgroundColor} bakgrunn

en: {bookPercentage}%, location {curLocation} of {maxLocation}
nb_NO: {bookPercentage}%, plassering {curLocation} av {maxLocation}

en: {color1} to {color2}
nb_NO: {color1} til {color2}

en: {color} on {backgroundColor}
nb_NO: {color} på {backgroundColor}

en: {date} (all day)
nb_NO: {date} (hele dagen)

en: {desc} top and bottom edges
nb_NO: {desc} øvre and nedre kant

en: {distance} from left edge of page
nb_NO: {distance} fra venstre sidekant

en: {distance} from top edge of page
nb_NO: {distance} fra sidetopp

en: {modifier} released
nb_NO: {modifier} sluppet

en: {number} of {total}
nb_NO: {number} av {total}

en: {profileName} configuration profile active
nb_NO: Konfigurasjonsprofil {profileName} aktivert

en: {profile} profile activated
nb_NO: Profil {profile} aktivert

en: {profile} profile deactivated
nb_NO: Profil {profile} deaktivert

en: {revisionType} {description}: {text} by {author} on {date}
nb_NO: {revisionType} {description}: {text} av {author} den {date}

en: {seriesName} series {seriesIndex} of {seriesCount}
nb_NO: {seriesName} serie {seriesIndex} av {seriesCount}

en: {startTime} to {endTime}
nb_NO: {startTime} til {endTime}

en: {start} through {end}
nb_NO: {start} til {end}

en: {symbol} as in {description}
nb_NO: {symbol} som i {description}
