nvda - en to nn_NO translation catalogue (737 entries)

en: %d percent
nn_NO: %d prosent

en: %s cursor
nn_NO: %s markør

en: %s end
nn_NO: %s slutt

en: &About add-on...
nn_NO: &Om Tillegg ...

en: &Add
nn_NO: L&egg til

en: &Beep for capitals
nn_NO: Pip for store bokstavar

en: &Close
nn_NO: &Lukk

en: &Comment
nn_NO: &Kommenter

en: &Continue
nn_NO: &Fortset

en: &Continue running
nn_NO: &Fortset køyring

en: &Default dictionary...
nn_NO: Standard &ordliste ...

en: &Dictionary entries
nn_NO: &Ordlisteoppføringar

en: &Donate
nn_NO: &Gi ei gåve

en: &Done
nn_NO: &Ferdig

en: &Download update
nn_NO: Last ned &oppdatering

en: &Edit
nn_NO: &Rediger

en: &Headings
nn_NO: &Overskrifter

en: &Help
nn_NO: &Hjelp

en: &Inflection
nn_NO: &Bøying

en: &Install NVDA on this computer
nn_NO: &Installer NVDA på denne datamaskinen

en: &Install NVDA...
nn_NO: &Installer NVDA ...

en: &Keyboard layout:
nn_NO: &Tastaturoppsett:

en: &Language
nn_NO: &Språk

en: &Level
nn_NO: &Nivå

en: &Maximum number of characters on one line
nn_NO: &Maksimalt teikn per linje

en: &Move to
nn_NO: &Gå til

en: &Not now
nn_NO: &Ikkje nå

en: &Number of lines per page
nn_NO: Tal på &linjer per side

en: &Pattern
nn_NO: &Mønster

en: &Pitch
nn_NO: &Tonehøgd

en: &Preferences
nn_NO: &Innstillingar

en: &Punctuation/symbol pronunciation...
nn_NO: &Teiknsetjing/symboluttale ...

en: &Rate
nn_NO: &Hastighet

en: &Remove
nn_NO: &Fjern

en: &Replacement
nn_NO: E&rstatning

en: &Revert to saved configuration
nn_NO: &Tilbakestill til lagra konfigurasjon

en: &Save configuration
nn_NO: &Lagre konfigurasjon

en: &Symbols
nn_NO: &Symbol

en: &Synthesizer:
nn_NO: &Talesyntese:

en: &Temporary dictionary...
nn_NO: &Mellombels ordliste ...

en: &Voice
nn_NO: &Stemme

en: &Voice dictionary...
nn_NO: &Stemmeordliste ...

en: A dialog where you can set default dictionary by adding dictionary entries to the list
nn_NO: Ein dialog der du kan setje standardordliste ved å leggje til ordlisteoppføringar til lista

en: A dialog where you can set temporary dictionary by adding dictionary entries to the edit box
nn_NO: Ein dialog der du kan setje førebels ordliste ved å leggje til innhald i redigeringsboksen

en: A dialog where you can set voice-specific dictionary by adding dictionary entries to the list
nn_NO: Ein dialog der du kan setje stemmespesifikke ordlister ved å leggje til ei ordliste i lista

en: A free and open source screen reader for Microsoft Windows
nn_NO: Ein skjermlesar for Microsoft Windows som er gratis og laga med åpen kjeldekode

en: A previous copy of NVDA has been found on your system. This copy will be updated.
nn_NO: Ein eldre kopi av NVDA vart funnen på systemet. Den vil bli oppdatert.

en: About NVDA
nn_NO: Om NVDA

en: Activates the NVDA Python Console, primarily useful for development
nn_NO: Aktiverer Python konsollen i NVDA, hovudsakleg nyttig for utvikling

en: Add Dictionary Entry
nn_NO: Legg til ordlisteoppføring

en: Add-on Installation
nn_NO: Tilleggsinstallasjon

en: Answer to:
nn_NO: Svar til:

en: Arabic grade 1
nn_NO: Arabisk nivå 1

en: Attachments
nn_NO: Vedlegg

en: Audio indication of focus and browse modes
nn_NO: Lydsignal ved fokus og blamodus

en: Automatic &Say All on page load
nn_NO: Automatisk &sei alt ved lasting av side

en: Automatic dialect switching (when supported)
nn_NO: Automatisk skift dialekt (når støtta)

en: Automatic focus mode for caret movement
nn_NO: Automatisk fokusmodus ved markørflytting

en: Automatic focus mode for focus changes
nn_NO: Automatisk fokusmodus ved fokusendring

en: Automatic language switching (when supported)
nn_NO: Automatisk skift språk (når støtta)

en: Automatically check for &updates to NVDA
nn_NO: Automatisk sjå etter &oppdateringar til NVDA

en: Avoid splitting &words when possible
nn_NO: Hindre ordsplitting &når mogleg

en: BCC:
nn_NO: Blindkopi:

en: Beep
nn_NO: Pip

en: Braille &display:
nn_NO: &Leselist:

en: Braille Display Error
nn_NO: Leselistfeil

en: Browse Mode
nn_NO: Blamodus

en: Browse...
nn_NO: Bla gjennom ...

en: Bulgarian 8 dot computer braille
nn_NO: Bulgarsk 8 punkt

en: CC:
nn_NO: Kopi:

en: Capital pitch change percentage
nn_NO: Stor bokstav - endringsprosent i tonehøgd

en: Case &sensitive
nn_NO: Skill mellom &store og små bokstavar

en: Checking for Update
nn_NO: Ser etter oppdatering

en: Checking for update
nn_NO: Ser etter oppdatering

en: Chinese (Hong Kong, Cantonese)
nn_NO: Kinesisk (Hong Kong, Kantonesisk)

en: Chinese (Taiwan, Mandarin)
nn_NO: Kinesisk (Taiwan, Mandarin)

en: Clicks the left mouse button once at the current mouse position
nn_NO: Utfør eit venstre museklikk ved posisjonen for muspeikaren."

en: Clicks the right mouse button once at the current mouse position
nn_NO: Utfør eit høgre museklikk ved posisjonen for muspeikaren."

en: Comment
nn_NO: Kommentar

en: Comments
nn_NO: Kommentarar

en: Configuration File Error
nn_NO: Konfigurasjonsfil-feil

en: Configuration applied
nn_NO: Konfigurasjon brukt

en: Configuration saved
nn_NO: Konfigurasjon lagra

en: Connecting
nn_NO: Koplar til

en: Copy &portable configuration to current user account
nn_NO: Kopier &portabel konfigurasjon til gjeldande brukarkonto

en: Copy current &user configuration
nn_NO: Kopier gjeldande br&ukarkonfigurasjon

en: Copying Settings
nn_NO: Kopierer Innstillingar

en: Copyright (C) {years} NVDA Contributors
nn_NO: Copyright (C) {years} NVDA Bidragsytarar

en: Could not load the %s synthesizer.
nn_NO: Kan ikkje laste %s talesyntese.

en: Could not save configuration - probably read only file system
nn_NO: Kan ikkje lagre konfigurasjon - mogleg filsystem med berre lesetilgang

en: Create &desktop icon and shortcut key (control+alt+n)
nn_NO: Opprett &skrivebordsikon og hurtigtast (Control+Alt+N)

en: Create &portable copy
nn_NO: Opprett &portabel kopi

en: Create Portable NVDA
nn_NO: Opprett Portabel NVDA

en: Creating Portable Copy
nn_NO: Lagar portabel kopi

en: Croatian 8 dot computer braille
nn_NO: Kroatisk 8 punkt

en: Cursor blink rate (ms)
nn_NO: Blinkesnøggleik for markør (ms)

en: Cycles through speech symbol levels which determine what symbols are spoken
nn_NO: Blar gjennom nivå for talesymbol, som avgjer kva symbol som blir uttalt

en: Czech grade 1
nn_NO: Tsjekkisk nivå 1

en: Date:
nn_NO: Dato:

en: Decreases the currently active setting in the synth settings ring
nn_NO: Reduserer den aktive innstillinga i talesyntese-innstillingsringen

en: Default dictionary
nn_NO: Standardordliste

en: Desktop
nn_NO: Skrivebord

en: Display
nn_NO: Skjerm

en: Displays one of the recent messages
nn_NO: Viser ei av dei siste meldingane

en: Distribution:
nn_NO: Distribusjon:

en: Document Formatting
nn_NO: Dokumentformatering

en: Documentation
nn_NO: Dokumentasjon

en: Downloading
nn_NO: Lastar ned

en: Downloading Update
nn_NO: Lastar ned oppdatering

en: E&xit
nn_NO: &Avslutt

en: E&xpand to computer braille for the word at the cursor
nn_NO: &Utvid ordet under markøren til fulltekst

en: Edge of table
nn_NO: Kanten av tabell

en: Edit Dictionary Entry
nn_NO: Rediger Ordlisteoppføring

en: Elements List
nn_NO: Elementliste

en: Emulates pressing %s on the system keyboard
nn_NO: Emulerer trykk på %s på systemtastaturet

en: Enable mouse &tracking
nn_NO: Slå på &musesporing

en: Endnotes
nn_NO: Sluttnoter

en: English (U.K.) grade 1
nn_NO: Engelsk (Storbritannia) nivå 1

en: English (U.K.) grade 2
nn_NO: Engelsk (Storbritannia) nivå 2

en: English (U.S.) 6 dot computer braille
nn_NO: Engelsk (amerikansk) 6 punkt

en: English (U.S.) 8 dot computer braille
nn_NO: Engelsk (amerikansk) 8 punkt

en: English (U.S.) grade 1
nn_NO: Engelsk (amerikansk) nivå 1

en: English (U.S.) grade 2
nn_NO: Engelsk (amerikansk) nivå 2

en: Error
nn_NO: Feil

en: Error checking for update.
nn_NO: Feil ved sjekk etter oppdatering.

en: Error copying NVDA user settings
nn_NO: Feil ved kopiering av brukarinnstillingar

en: Error downloading update.
nn_NO: Feil ved nedlasting av oppdatering.

en: Error in appModule %s
nn_NO: Feil i appModul %s

en: Error saving log: %s
nn_NO: Feil ved lagring av logg: %s

en: Ethiopic grade 1
nn_NO: Etiopisk nivå 1

en: Even pages footer
nn_NO: Botntekst for partalsider

en: Even pages header
nn_NO: Topptekst for partalsider

en: Exit NVDA
nn_NO: Avslutt NVDA

en: Explore NVDA user configuration directory
nn_NO: Utforsk NVDA si brukarkonfigurasjonsmappe

en: Failed to open add-on package file at %s - missing file or invalid file format
nn_NO: Det oppstod feil ved åpning av tilleggspakkefil i %s - manglande fil eller ugyldig filformat

en: File in Use
nn_NO: Fil i bruk

en: Find
nn_NO: Finn

en: Finnish 8 dot computer braille
nn_NO: Finsk 8 punkt

en: First page footer
nn_NO: Første side botntekst

en: First page header
nn_NO: Overskrift første side

en: Follow &mouse cursor
nn_NO: Følg &muspeikar

en: Follow System &Caret
nn_NO: Følg &systemmarkør

en: Footnotes
nn_NO: Fotnoter

en: Forward to:
nn_NO: Vidaresend til:

en: Freedom Scientific Focus/PAC Mate series
nn_NO: Freedom Scientific Focus/PAC Mate-serie

en: French (unified) 6 dot computer braille
nn_NO: Fransk (forent) 6 punkt

en: French (unified) 8 dot computer braille
nn_NO: Fransk (forent) 8 punkt

en: From:
nn_NO: Frå:

en: German 8 dot computer braille
nn_NO: Tysk 8 punkt

en: German grade 0
nn_NO: Tysk fulltekst

en: German grade 1
nn_NO: Tysk nivå 1

en: German grade 2
nn_NO: Tysk nivå 2

en: Handy Tech braille displays
nn_NO: Handy Tech leselister

en: Hindi grade 1
nn_NO: Hindi nivå 1

en: Hungarian 8 dot computer braille
nn_NO: Ungarsk 8 punkt

en: I &agree
nn_NO: &Einig

en: IP address
nn_NO: IP-adresse

en: Icelandic 8 dot computer braille
nn_NO: Islandsk 8 punkt

en: If pressed once, reports the current time. If pressed twice, reports the current date
nn_NO: Trykk ein gong for å lese nåverande tidspunkt, trykk to gonger for å lese nåverande dato

en: Increases the currently active setting in the synth settings ring
nn_NO: Aukar den aktive innstillinga i talesyntese-innstillingsringen

en: Install NVDA
nn_NO: Installer NVDA

en: Installing Add-on
nn_NO: Installerer tillegg

en: Installing NVDA
nn_NO: Installerer NVDA

en: Insufficient Privileges
nn_NO: Utilstrekkelege Privilegier

en: Key words:
nn_NO: Nøkkelord:

en: L&ogging level:
nn_NO: L&oggingsnivå:

en: Lan&dmarks
nn_NO: Lande&merkje

en: Language Configuration Change
nn_NO: Endring i språkkonfigurasjon

en: Latvian grade 1
nn_NO: Latvisk nivå 1

en: Level
nn_NO: Nivå

en: License Agreement
nn_NO: Lisensavtale

en: Lin&ks
nn_NO: &Lenkjer

en: Loading NVDA. Please wait...
nn_NO: Lastar NVDA. Ver vennleg vent ...

en: Loading document...
nn_NO: Lastar dokument ...

en: Locks or unlocks the left mouse button
nn_NO: Låser eller låser opp venstre musknapp

en: Locks or unlocks the right mouse button
nn_NO: Låser eller låser opp høgre musknapp

en: Log
nn_NO: Logg

en: Logs information about the current navigator object which is useful to developers and activates the log viewer so the information can be examined.
nn_NO: Loggar informasjon om gjeldande navigatorobjekt som er nyttig for utviklarar og aktiverer loggvisar, slik at informasjonen kan bli undersøkt.

en: Move navigator object to mouse
nn_NO: Flyttar navigasjonsobjekt til muspeikaren

en: Moves past the end  of the container element, such as a list or table
nn_NO: Flyttar til slutten av kontainerelementet, som liste eller tabell

en: Moves the braille display to the next line
nn_NO: Flyttar leselista til neste linje

en: Moves the braille display to the previous line
nn_NO: Flyttar leselista til førre linje

en: Moves the mouse pointer to the current navigator object
nn_NO: Flyttar muspeikaren til gjeldande navigasjonsobjekt

en: Moves the navigator object to the first object inside it
nn_NO: Flyttar navigasjonsobjektet til første objekt i det

en: Moves the navigator object to the next object
nn_NO: Flyttar navigasjonsobjektet til neste objekt

en: Moves the navigator object to the object containing it
nn_NO: Flyttar navigasjonsobjektet til objektet som inneheld det

en: Moves the navigator object to the previous object
nn_NO: Flyttar navigasjonsobjektet til førre objekt

en: Moves the review cursor to the bottom line of the current navigator object and speaks it
nn_NO: Flyttar lesemarkøren til siste linje i det gjeldande navigasjonsobjektet og les ho

en: Moves the review cursor to the first character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
nn_NO: Flyttar lesemarkøren til første teikn på linja i det gjeldande navigasjonsobjektet og les det.

en: Moves the review cursor to the last character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
nn_NO: Flyttar lesemarkøren til det siste teiknet på linja i det gjeldande navigasjonsobjektet og les det

en: Moves the review cursor to the next character of the current navigator object and speaks it
nn_NO: Flyttar lesemarkøren til neste teikn på linja i det gjeldande objektet og les det

en: Moves the review cursor to the next line of the current navigator object and speaks it
nn_NO: Flyttar lesemarkøren til neste linje i det gjeldande navigasjonsobjektet og les ho

en: Moves the review cursor to the next word of the current navigator object and speaks it
nn_NO: Flyttar lesemarkøren til neste ord på linja i det gjeldande navigasjonsobjektet og les det

en: Moves the review cursor to the previous character of the current navigator object and speaks it
nn_NO: Flyttar lesemarkøren til førre teikn på linja i det gjeldande objektet og les det

en: Moves the review cursor to the previous line of the current navigator object and speaks it
nn_NO: Flyttar lesemarkøren til førre linje i det gjeldande navigasjonsobjektet og les ho

en: Moves the review cursor to the previous word of the current navigator object and speaks it
nn_NO: Flyttar lesemarkøren til førre ord på linja i det gjeldande navigasjonsobjektet og les det

en: Moves the review cursor to the top line of the current navigator object and speaks it
nn_NO: Flyttar lesemarkøren til første linje i det gjeldande navigasjonsobjektet og les ho

en: Moves to the next available setting in the synth settings ring
nn_NO: Flyttar til neste tilgjengelege innstilling i talesynteseinnstillingsringen

en: Moves to the previous available setting in the synth settings ring
nn_NO: Flyttar til førre tilgjengelege innstilling i talesynteseinnstillingsringen

en: Moves to the start of the container element, such as a list or table
nn_NO: Flyttar til starten av kontainerelementet, som liste eller tabell

en: NVDA Log Viewer
nn_NO: NVDA Logglesar

en: NVDA Python Console
nn_NO: NVDA Python-konsoll

en: NVDA Speech Viewer
nn_NO: NVDA Stemmelesar

en: NVDA Update
nn_NO: NVDA-oppdatering

en: NVDA is unable to remove or overwrite a file.
nn_NO: NVDA kan ikkje fjerne eller overskrive fil.

en: NVDA started
nn_NO: NVDA starta

en: NVDA version {version} is available.
nn_NO: NVDA versjon {version} er tilgjengeleg.

en: NVDA web site
nn_NO: NVDA nettstad

en: Newsgroup:
nn_NO: Nyhetsgruppe:

en: No braille
nn_NO: Ingen punktskrift

en: No containing object
nn_NO: Ingen aktuelle objekt

en: No formatting information
nn_NO: Ingen formateringsinformasjon

en: No message yet
nn_NO: Inga melding ennå

en: No next
nn_NO: Ingen neste

en: No objects inside
nn_NO: Ingen objekt på innsida

en: No previous
nn_NO: Ingen førre

en: No settings
nn_NO: Ingen innstillingar

en: No speech
nn_NO: Ingen tale

en: No start marker set
nn_NO: Ingen startmarkør er sett

en: No status line found
nn_NO: Ingen statuslinje funne

en: No text to copy
nn_NO: Ingen tekst å kopiere

en: No track playing
nn_NO: Ingen spor blir spelte

en: No update available.
nn_NO: Ingen oppdatering tilgjengeleg.

en: Norwegian 8 dot computer braille
nn_NO: Norsk 8 punkt

en: Norwegian grade 0
nn_NO: Norsk fulltekst

en: Norwegian grade 1
nn_NO: Norsk nivå 1

en: Norwegian grade 2
nn_NO: Norsk nivå 2

en: Norwegian grade 3
nn_NO: Norsk nivå 3

en: Not in a container
nn_NO: Ikkje i kontainer

en: Not in a table cell
nn_NO: Ikkje i ei tabellcelle

en: Not in table
nn_NO: Ikkje i tabell

en: Object Presentation
nn_NO: Objektpresentasjon

en: Options
nn_NO: Val

en: Organisation:
nn_NO: Organisasjon:

en: Package
nn_NO: Pakke

en: Pass next key through
nn_NO: Slepp gjennom neste tastetrykk

en: Pattern
nn_NO: mønster

en: Performs the default action on the current navigator object (example: presses it if it is a button).
nn_NO: Utfører standardhandling på gjeldande navigasjonsobjekt (t.d. trykkjer dersom det er ein knapp).

en: Please Donate
nn_NO: Ver venleg å donere

en: Please press OK to start the installed copy.
nn_NO: Ver venleg å trykke OK for å køyre den installerte kopien.

en: Please specify a directory in which to create the portable copy.
nn_NO: Ver venleg å spesifisere ei mappe du vil opprette den portable kopien i.

en: Please wait while NVDA is being installed
nn_NO: Ver venleg å vente medan NVDA blir installert

en: Please wait while a portable copy of NVDA is created.
nn_NO: Ver venleg og vent medan ein portabel kopi av NVDA blir oppretta

en: Please wait while settings are copied to the system configuration.
nn_NO: Ver venleg og vent medan innstillingane blir kopierte til systemkonfigurasjonen.

en: Please wait while the add-on is being installed.
nn_NO: Ver venleg og vent medan tillegget blir installert.

en: Please wait while your previous installation of NVDA is being updated.
nn_NO: Ver venleg og vent mens din tidligare installasjon av NVDA blir oppdatert.

en: Plugins reloaded
nn_NO: Tillegg lasta på nytt

en: Portuguese grade 1
nn_NO: Portugisisk nivå 1

en: Portuguese grade 2
nn_NO: Portugisisk nivå 2

en: Primary footer
nn_NO: Primær botntekst

en: Primary header
nn_NO: Primær topptekst

en: Progress &bar output:
nn_NO: &Framdriftsindikator utdata:

en: Punctuation/symbol &level:
nn_NO: Teiknsetjing/&symbolnivå:

en: Quits NVDA!
nn_NO: Avsluttar NVDA!

en: Rate boos&t
nn_NO: Snøggleik &opp

en: Read by &paragraph
nn_NO: Les avsnittsvis

en: Refresh	F5
nn_NO: Oppfrisk	F5

en: Refreshed
nn_NO: Oppfriska

en: Refreshes the document content
nn_NO: Oppfriskar dokumentinnhaldet

en: Regular &expression
nn_NO: Regulært uttrykk

en: Reload plugins
nn_NO: Last tillegg på nytt

en: Reloads app modules and global plugins without restarting NVDA, which can be Useful for developers
nn_NO: Lastar app modular og globale tillegg på nytt utan å starte NVDA. Dette kan vere nyttig for utviklarar

en: Remind me &later
nn_NO: Minn meg på dette &seinare

en: Replacement
nn_NO: Erstatningsord

en: Report &tooltips
nn_NO: Les &verktøytips

en: Report dynamic &content changes
nn_NO: Les &dynamiske innhaldsendringar

en: Report mouse &shape changes
nn_NO: Les muspeikar&endringar

en: Report object &descriptions
nn_NO: Les &objektomtaler

en: Report object &position information
nn_NO: Les informasjon om &objektposisjon

en: Report object shortcut &keys
nn_NO: Les objekt&snøggtastar

en: Reports the character of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice reports a description or example of that character. Pressing three times reports the numeric value of the character in decimal and hexadecimal
nn_NO: Leser teiknet i det gjeldande navigasjonsobjektet lesemarkøren er plassert på. Ved å trykkje to gonger blir ei omtale eller eit eksempel av teiknet lest. Trykk tre gonger for å få rapportert teiknet numerisk med desimalar og heksadesimalar

en: Reports the line of the current navigator object where the review cursor is situated. If this key is pressed twice, the current line will be spelled. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
nn_NO: Leser linja der det gjeldande navigasjonsobjektet er plassert. Dersom tasten blir trykt to gonger, vil linja bli stava

en: Reports the remaining time of the currently playing track, if any
nn_NO: Leser den gjenståande tida av gjeldande spor, om noko

en: Reports the title of the current application or foreground window. If pressed twice, spells the title. If pressed three times, copies the title to the clipboard
nn_NO: Leser tittelen på gjeldande program eller forgrunnsvindauge. Viss du trykkjer to gonger, blir tittelen stava. Trykkjer du tre gonger, blir tittelen kopiert til utklippstavla

en: Reset all settings to saved state
nn_NO: Sett alle innstillingar til sist lagra status

en: Routes the cursor to or activates the object under this braille cell
nn_NO: Flyttar markøren til eller aktiverer objektet under punktcella

en: Save As
nn_NO: Lagre Som

en: Saves the current NVDA configuration
nn_NO: Lagrar gjeldande NVDA-konfigurasjon

en: Say &cap before capitals
nn_NO: Sei &stor før store teikn

en: Scrolls the braille display back
nn_NO: Flyttar leselista bakover

en: Scrolls the braille display forward
nn_NO: Flyttar leselista framover

en: Secure Desktop
nn_NO: Sikkjert Skrivebord

en: Serbian grade 1
nn_NO: Serbisk nivå 1

en: Sets the navigator object to the current focus, and the review cursor to the position of the caret inside it, if possible.
nn_NO: Set navigasjonsobjektet til gjeldande fokus, og lesemarkøren til posisjonen inne i det, om mogleg.

en: Sets the navigator object to the current object under the mouse pointer and speaks it
nn_NO: Set navigasjonsobjektet til det gjeldande objektet under muspeikeren og seier det.

en: Shows the NVDA menu
nn_NO: Viser NVDA-menyen

en: Sleep mode off
nn_NO: Dvalemodus av

en: Sleep mode on
nn_NO: Dvalemodus på

en: Spanish 8 dot computer braille
nn_NO: Spansk 8 punkt

en: Spanish grade 1
nn_NO: Spansk nivå 1

en: Speak
nn_NO: sei

en: Speak and beep
nn_NO: Sei og pip

en: Speak typed &characters
nn_NO: Sei &tasta teikn

en: Speak typed &words
nn_NO: Sei tasta &ord

en: Speaks the filename of the active application along with the name of the currently loaded appModule
nn_NO: Seier filnamnet til det aktive programmet saman med namnet på den gjeldande lasta appModulen

en: Speaks the word of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice spells the word. Pressing three times spells the word using character descriptions
nn_NO: Seier ordet i det gjeldande navigasjonsobjektet der lesemarkøren er. Ved å trykkje to gonger blir ordet stava. Ved å trykkje tre gonger blir ordet stava med teiknbeskriving

en: Speech &dictionaries
nn_NO: &Taleordlister

en: Start marked
nn_NO: Start markert

en: Subject:
nn_NO: Emne:

en: Success
nn_NO: Vellykka

en: Successfully copied NVDA user settings
nn_NO: Vellykka kopiering av NVDA brukarinnstillingar

en: Successfully installed NVDA.
nn_NO: Installasjon av NVDA blei vellykka.

en: Successfully updated your installation of NVDA.
nn_NO: Oppdatering av NVDA var vellykka.

en: Synthesizer Error
nn_NO: Talesyntesefeil

en: Tamil grade 1
nn_NO: Tamil nivå 1

en: Taskbar
nn_NO: Oppgåvelinje

en: Temporary dictionary
nn_NO: Mellombels ordliste

en: Text &unit resolution:
nn_NO: &Teksteiningsoppløysing:

en: Text frame
nn_NO: Tekstramme

en: The installation is unable to remove or overwrite a file. Another copy of NVDA may be running on another logged-on user account. Please make sure all installed copies of NVDA are shut down and try the installation again.
nn_NO: Installasjonen kan ikkje fjerne eller overskrive ei fil. Ein annan kopi av NVDA kan køyre på ein annan pålogga brukarkonto. Ver venleg å sørge for at alle installerte eksemplar av NVDA er avslutta, og prøv å installere på nytt.

en: The installation of NVDA failed. Please check the Log Viewer for more information.
nn_NO: Installasjonen av NVDA feila. Ver venleg og sjekk loggen for meir informasjon.

en: The installation path for NVDA has changed. it will now  be installed in {path}
nn_NO: Installasjonsbanen for NVDA er endra. NVDA vil nå bli installert i {path}

en: The next key that is pressed will not be handled at all by NVDA, it will be passed directly through to Windows.
nn_NO: Neste tastetrykk vil ikkje bli handsama av NVDA, men vil gå direkte til Windows.

en: There is no text on the clipboard
nn_NO: Det er ingen tekst på utklippstavla

en: This change requires administrator privileges.
nn_NO: Denne endringa krever administratorprivilegier

en: To create a portable copy of NVDA, please select the path and other options and then press Continue
nn_NO: For å opprette ein portabel kopi av NVDA, må du velge mappe og andre valg. Deretter trykkjer du fortsett

en: To install NVDA to your hard drive, please press the Continue button.
nn_NO: For å installere NVDA til harddisken, trykkjer du fortsett.

en: To:
nn_NO: Til:

en: Toggle tethering of braille between the focus and the review position
nn_NO: Veksle kopling av leselist mellom fokuset og leseposisjonen

en: Toggles between beeps, speech, beeps and speech, and off, for reporting progress bar updates
nn_NO: Veksle mellom pip, tale, pip og tale, og av, for oppdatering av framdriftsindikator

en: Toggles between browse mode and focus mode. When in focus mode, keys will pass straight through to the application, allowing you to interact directly with a control. When in browse mode, you can navigate the document with the cursor, quick navigation keys, etc.
nn_NO: Veksle mellom lesemodus og fokusmodus. Når du er i fokus-modus, vil tastane passere rett gjennom til applikasjonen, slik at du kan samhandle direkte med ein kontroll. Når du er i lesemodus, kan du navigere i dokumentet med markøren, raske navigasjonsknappar etc.

en: Toggles on and off if the screen layout is preserved while rendering the document content
nn_NO: Slår av og på viss skjermoppsettet er bevart, mens rendering av dokumentets innhold

en: Toggles on and off the movement of the navigator object due to focus changes
nn_NO: Slår av og på flytting av navigasjonsobjektet grunna fokusendringar

en: Toggles on and off the movement of the review cursor due to the caret moving.
nn_NO: Slår av og på flytting av objektet grunna markørflytting

en: Toggles on and off the reporting of dynamic content changes, such as new text in dos console windows
nn_NO: Slår av og på varsling om oppdatert dynamisk innhold, som eksempelvis ny tekst i ledetekstvindauge

en: Toggles on and off the speaking of typed characters
nn_NO: Slår av og på lesing av skrivne bokstavar

en: Toggles on and off the speaking of typed keys, that are not specifically characters
nn_NO: Slår av og på lesing av tastetrykk som ikkje er bokstavar

en: Toggles on and off the speaking of typed words
nn_NO: Slår av og på lesing av skrivne ord

en: Toggles the reporting of information as the mouse moves
nn_NO: Slår av og på annonsering av informasjon mens muspeikaren blir flytta

en: Turkish grade 1
nn_NO: Tyrkisk nivå 1

en: Turns input help on or off. When on, any input such as pressing a key on the keyboard will tell you what script is associated with that input, if any.
nn_NO: Slår innskrivingshjelp på eller av. Når på, vil input som t.d. trykk på tastaturet fortelje deg kva skript som er forbunde med den tasten, om noko

en: Type exit() to exit the console
nn_NO: Skriv exit() for å avslutte konsollen

en: Type help(object) to get help about object.
nn_NO: Skriv help(object) for å få hjelp om objektet.

en: Type the text you wish to find
nn_NO: Skriv teksten du søkjer etter

en: Unified English Braille Code grade 1
nn_NO: Sameint engelsk punktskrift nivå 1

en: Unified English Braille Code grade 2
nn_NO: Sameint engelsk punktskrift nivå 2

en: Uninstall NVDA
nn_NO: Avinstaller NVDA

en: Updating NVDA
nn_NO: Oppdaterer NVDA

en: Use &screen layout (when supported)
nn_NO: Bruk skjermoppsett (når støtta)

en: Use &spelling functionality if supported
nn_NO: Bruk &stavefunksjonalitet dersom støtta

en: User Guide
nn_NO: Brukarvegleiing

en: V&olume
nn_NO: Lydnivå

en: Version
nn_NO: Versjon

en: Voice dictionary (%s)
nn_NO: Stemmeordliste (%s)

en: Warning
nn_NO: Åtvaring

en: We need your help in order to continue to improve NVDA.
    This project relies primarily on donations and grants. By donating, you are helping to fund full time development.
    If even $10 is donated for every download, we will be able to cover all of the ongoing costs of the project.
    All donations are received by NV Access, the non-profit organisation which develops NVDA.
    Thank you for your support.
nn_NO: Vi treng di hjelp til å fortsetje å forbetre NVDA. 
    Dette prosjektet byggjer hovudsakleg på donasjonar og tilskot. Ved å donere, er du med på å finansiere fulltids utvikling. 
    Viss berre $10 blir donert for kvar nedlasting, vil vi kunne dekkje alle dei løpande kostnadene ved prosjektet. 
    Alle bidrag blir tatt imot av NV Access, den friviljuge organisasjonen som utviklar NVDA. 
    Takk for støtta di.

en: Welcome to NVDA
nn_NO: Velkommen til NVDA

en: Welsh grade 1
nn_NO: Walisisk nivå 1

en: Welsh grade 2
nn_NO: Walisisk nivå 2

en: What's &new
nn_NO: Kva er &nytt

en: Write the current configuration to nvda.ini
nn_NO: Lagre gjeldande konfigurasjon i nvda.ini

en: Your gesture map file contains errors.
    More details about the errors can be found in the log file.
nn_NO: Kartfil over gester inneheld feil. 
    Fleire detaljer om feila finn du i loggfila.

en: alert
nn_NO: varsel

en: align center
nn_NO: midtstilt

en: align justify
nn_NO: justert

en: align left
nn_NO: venstrejustert

en: align right
nn_NO: høgrejustert

en: alignment
nn_NO: justering

en: animation
nn_NO: animasjon

en: application
nn_NO: applikasjon

en: applications
nn_NO: applikasjonar

en: attachment
nn_NO: vedlegg

en: back
nn_NO: tilbake

en: background color
nn_NO: bakgrunnsfarge

en: backspace
nn_NO: slett bakover

en: baseline
nn_NO: basislinje

en: block quote
nn_NO: blokksitat

en: bold
nn_NO: feit

en: border
nn_NO: grense

en: box
nn_NO: boks

en: break
nn_NO: bryting

en: browser stop
nn_NO: lesarstopp

en: btn
nn_NO: knp

en: busy
nn_NO: opptatt

en: button
nn_NO: knapp

en: calendar
nn_NO: kalender

en: canvas
nn_NO: arbeidsområde

en: caption
nn_NO: bilettekst

en: caret
nn_NO: markør

en: case
nn_NO: status

en: cbo
nn_NO: kbo

en: cell
nn_NO: celle

en: character
nn_NO: teikn

en: chart
nn_NO: diagram

en: check box
nn_NO: avkryssingsboks

en: check menu item
nn_NO: menyval avkryssing

en: checkable
nn_NO: kan avkryssast

en: checked
nn_NO: avkryssa

en: chk
nn_NO: avk

en: clickable
nn_NO: klikkbar

en: clk
nn_NO: klk

en: clock
nn_NO: klokke

en: collapsed
nn_NO: samantrukken

en: color chooser
nn_NO: fargeveljar

en: column
nn_NO: kolonne

en: column %s
nn_NO: kolonne %s

en: column header
nn_NO: kolonneoverskrift

en: combo box
nn_NO: kombinasjonsboks

en: cursor
nn_NO: markør

en: custom application 1
nn_NO: tilpassa applikasjon 1

en: custom application 2
nn_NO: tilpassa applikasjon 2

en: data grid
nn_NO: datarutenett

en: data item
nn_NO: dataelement

en: date edit
nn_NO: datoredigering

en: debug
nn_NO: feilsøkjing

en: debug warning
nn_NO: feilsøkjingsvarsel

en: default style
nn_NO: standardstil

en: defunct
nn_NO: ute av funksjon

en: delete
nn_NO: slett

en: desktop
nn_NO: skrivebord

en: desktop icon
nn_NO: skrivebordsikon

en: desktop pane
nn_NO: skrivebordsrute

en: dial
nn_NO: ring

en: directory pane
nn_NO: mapperute

en: display scroll
nn_NO: rull vindauge

en: document
nn_NO: dokument

en: done dragging
nn_NO: ferdig med å dra

en: down arrow
nn_NO: pil ned

en: draggable
nn_NO: flyttbar

en: dragging
nn_NO: drar

en: drop down button
nn_NO: rullegardinknapp

en: drop down button grid
nn_NO: nedtrekkslisteknapp

en: drop list
nn_NO: sliste nedtrekksliste

en: drop target
nn_NO: slipp målområde

en: edit
nn_NO: rediger

en: edit bar
nn_NO: redigeringsfelt

en: editable
nn_NO: redigerbar

en: edt
nn_NO: rdg

en: email
nn_NO: e-post

en: embedded object
nn_NO: innebygd objekt

en: end
nn_NO: slutt

en: end note
nn_NO: sluttnote

en: expanded
nn_NO: utvida

en: favorites
nn_NO: favorittar

en: file chooser
nn_NO: filveljar

en: filler
nn_NO: fylt

en: find a text string from the current cursor position
nn_NO: finn tekst frå gjeldande markørposisjon

en: find the next occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
nn_NO: finn den neste forekomsten av tidlegare oppgitt søketekst frå gjeldande markørposisjon

en: find the previous occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
nn_NO: finn den førre forekomsten av tidlegare oppgitt søketekst frå gjeldande markørposisjon

en: focusable
nn_NO: fokuserbar

en: focused
nn_NO: fokusert

en: font chooser
nn_NO: skriftveljar

en: font name
nn_NO: skrifttype

en: font size
nn_NO: skriftstorleik

en: foot note
nn_NO: fotnote

en: footer
nn_NO: botntekst

en: foreground color
nn_NO: forgrunnsfarge

en: form
nn_NO: skjema

en: forward
nn_NO: framover

en: frame
nn_NO: ramme

en: gesture map File Error
nn_NO: Feil i gesturkartfila

en: glass pane
nn_NO: glasrute

en: graphic
nn_NO: grafikk

en: grip
nn_NO: handtak

en: grouping
nn_NO: gruppering

en: half checked
nn_NO: halvvegs avkryssa

en: has auto complete
nn_NO: har autofullfør

en: has comment
nn_NO: har kommentar

en: has formula
nn_NO: har formel

en: header
nn_NO: overskrift

en: header item
nn_NO: overskriftselement

en: heading
nn_NO: overskrift

en: heading 1
nn_NO: overskrift 1

en: heading 2
nn_NO: overskrift 2

en: heading 3
nn_NO: overskrift 3

en: heading 4
nn_NO: overskrift 4

en: heading 5
nn_NO: overskrift 5

en: heading 6
nn_NO: overskrift 6

en: help balloon
nn_NO: ballonghjelp

en: home
nn_NO: heim

en: home page
nn_NO: startside

en: hot key field
nn_NO: hurtigtasstfelt

en: icon
nn_NO: ikon

en: iconified
nn_NO: ikonifisert

en: image map
nn_NO: biletkart

en: indent
nn_NO: innrykk

en: indicator
nn_NO: indikator

en: input window
nn_NO: inndatavindauge

en: input/output
nn_NO: inndata/utdata

en: invalid entry
nn_NO: ugyldig oppføring

en: invisible
nn_NO: usynleg

en: invoke
nn_NO: start

en: italic
nn_NO: kursiv

en: label
nn_NO: etikett

en: laptop
nn_NO: berbar

en: layered pane
nn_NO: lagdelt rute

en: left
nn_NO: venstre

en: left alt
nn_NO: venstre Alt

en: left arrow
nn_NO: pil venstre

en: left control
nn_NO: venstre kontroll

en: left shift
nn_NO: venstre skift

en: left windows
nn_NO: venstre Windows-knapp

en: level %s
nn_NO: nivå %s

en: line
nn_NO: linje

en: line %s
nn_NO: linje %s

en: line scroll
nn_NO: rull linje

en: link
nn_NO: lenkje

en: linked
nn_NO: lenkja

en: list
nn_NO: liste

en: list item
nn_NO: listepunkt

en: media player
nn_NO: mediespelar

en: menu
nn_NO: meny

en: menu bar
nn_NO: menylinje

en: menu button
nn_NO: menyknapp

en: menu item
nn_NO: menyelement

en: mnu
nn_NO: mny

en: mnubar
nn_NO: mnybar

en: moves to the next block quote
nn_NO: flyttar til neste blokksitat

en: moves to the next button
nn_NO: går til neste knapp

en: moves to the next check box
nn_NO: går til neste avkryssingsboks

en: moves to the next combo box
nn_NO: går til neste kombinasjonsboks

en: moves to the next edit field
nn_NO: går til neste redigeringsfelt

en: moves to the next embedded object
nn_NO: flyttar til neste innebygde objekt

en: moves to the next form field
nn_NO: går til neste skjemafelt

en: moves to the next frame
nn_NO: går til neste ramme

en: moves to the next graphic
nn_NO: går til neste grafikk

en: moves to the next heading
nn_NO: går til neste overskrift

en: moves to the next heading at level 1
nn_NO: går til neste overskrift på nivå 1

en: moves to the next heading at level 2
nn_NO: går til neste overskrift på nivå 2

en: moves to the next heading at level 3
nn_NO: går til neste overskrift på nivå 3

en: moves to the next heading at level 4
nn_NO: går til neste overskrift på nivå 4

en: moves to the next heading at level 5
nn_NO: går til neste overskrift på nivå 5

en: moves to the next heading at level 6
nn_NO: går til neste overskrift på nivå 6

en: moves to the next landmark
nn_NO: går til neste landemerke

en: moves to the next link
nn_NO: går til neste lenkje

en: moves to the next list
nn_NO: går til neste liste

en: moves to the next list item
nn_NO: går til neste listepunkt

en: moves to the next radio button
nn_NO: går til neste radioknapp

en: moves to the next separator
nn_NO: går til neste skille

en: moves to the next table
nn_NO: går til neste tabell

en: moves to the next table column
nn_NO: går til neste tabellkolonne

en: moves to the next table row
nn_NO: går til neste tabellrad

en: moves to the next unvisited link
nn_NO: går til neste ubesøkte lenkje

en: moves to the next visited link
nn_NO: går til neste besøkte lenkje

en: moves to the previous block quote
nn_NO: går til førre blokksitat

en: moves to the previous button
nn_NO: går til førre knapp

en: moves to the previous check box
nn_NO: går til førre avkryssingsboks

en: moves to the previous combo box
nn_NO: går til førre kombinasjonsboks

en: moves to the previous edit field
nn_NO: går til førre redigeringsfelt

en: moves to the previous embedded object
nn_NO: går til førre innebygde objekt

en: moves to the previous form field
nn_NO: går til førre skjemafelt

en: moves to the previous frame
nn_NO: går til førre ramme

en: moves to the previous graphic
nn_NO: går til førre grafikk

en: moves to the previous heading
nn_NO: går til førre overskrift

en: moves to the previous heading at level 1
nn_NO: går til førre overskrift på nivå 1

en: moves to the previous heading at level 2
nn_NO: går til førre overskrift på nivå 2

en: moves to the previous heading at level 3
nn_NO: går til førre overskrift på nivå 3

en: moves to the previous heading at level 4
nn_NO: går til førre overskrift på nivå 4

en: moves to the previous heading at level 5
nn_NO: går til førre overskrift på nivå 5

en: moves to the previous heading at level 6
nn_NO: går til førre overskrift på nivå 6

en: moves to the previous landmark
nn_NO: går til førre landemerke

en: moves to the previous link
nn_NO: går til førre lenkje

en: moves to the previous list
nn_NO: går til førre liste

en: moves to the previous list item
nn_NO: går til førre listepunkt

en: moves to the previous radio button
nn_NO: går til førre radioknapp

en: moves to the previous separator
nn_NO: går til førre skille

en: moves to the previous table
nn_NO: går til førre tabell

en: moves to the previous table column
nn_NO: går til førre tabellkolonne

en: moves to the previous table row
nn_NO: går til førre tabellrad

en: moves to the previous unvisited link
nn_NO: går til førre ubesøkte lenkje

en: moves to the previous visited link
nn_NO: går til førre besøkte lenkje

en: multi line
nn_NO: fleirlinje

en: mute
nn_NO: demp

en: next track
nn_NO: neste spor

en: no bold
nn_NO: ingen feit

en: no indent
nn_NO: ingen innrykk

en: no italic
nn_NO: ingen kursiv

en: no more text after a block of links
nn_NO: ikkje meir tekst etter lenkjene

en: no more text before a block of links
nn_NO: ikkje meir tekst før lenkjene

en: no next block quote
nn_NO: ingen neste blokksitat

en: no next button
nn_NO: ingen påfølgande knapp

en: no next check box
nn_NO: ingen påfølgande avkryssingsboks

en: no next combo box
nn_NO: ingen påfølgande kombinasjonsboks

en: no next edit field
nn_NO: ingen påfølgande redigeringsfelt

en: no next embedded object
nn_NO: ingen påfølgande innebygde objekt

en: no next form field
nn_NO: ingen påfølgande skjemafelt

en: no next frame
nn_NO: ingen påfølgande ramme

en: no next graphic
nn_NO: ingen påfølgande grafikk

en: no next heading
nn_NO: ingen påfølgande overskrift

en: no next heading at level 1
nn_NO: ingen påfølgande overskrift på nivå 1

en: no next heading at level 2
nn_NO: ingen påfølgande overskrift på nivå 2

en: no next heading at level 3
nn_NO: ingen påfølgande overskrift på nivå 3

en: no next heading at level 4
nn_NO: ingen påfølgande overskrift på nivå 4

en: no next heading at level 5
nn_NO: ingen påfølgande overskrift på nivå 5

en: no next heading at level 6
nn_NO: ingen påfølgande overskrift på nivå 6

en: no next landmark
nn_NO: ingen påfølgande landemerke

en: no next link
nn_NO: ingen påfølgande lenkje

en: no next list
nn_NO: ingen påfølgande liste

en: no next list item
nn_NO: ingen påfølgande listepunkt

en: no next radio button
nn_NO: ingen påfølgande radioknapp

en: no next separator
nn_NO: ingen påfølgande skille

en: no next table
nn_NO: ingen påfølgande tabell

en: no next unvisited link
nn_NO: ingen påfølgande ubesøkt lenkje

en: no next visited link
nn_NO: ingen påfølgande besøkt lenkje

en: no previous block quote
nn_NO: ingen tidlegare blokksitat

en: no previous button
nn_NO: ingen tidlegare knapp

en: no previous check box
nn_NO: ingen tidlegare avkryssingsboks

en: no previous combo box
nn_NO: ingen tidlegare kombinasjonsboks

en: no previous edit field
nn_NO: ingen tidlegare redigeringsfelt

en: no previous embedded object
nn_NO: ingen tidlegare innebygde objekt

en: no previous form field
nn_NO: ingen tidlegare skjemafelt

en: no previous frame
nn_NO: ingen tidlegare ramme

en: no previous graphic
nn_NO: ingen tidlegare grafikk

en: no previous heading
nn_NO: ingen tidlegare overskrift

en: no previous heading at level 1
nn_NO: ingen tidlegare overskrift på nivå 1

en: no previous heading at level 2
nn_NO: ingen tidlegare overskrift på nivå 2

en: no previous heading at level 3
nn_NO: ingen tidlegare overskrift på nivå 3

en: no previous heading at level 4
nn_NO: ingen tidlegare overskrift på nivå 4

en: no previous heading at level 5
nn_NO: ingen tidlegare overskrift på nivå 5

en: no previous heading at level 6
nn_NO: ingen tidlegare overskrift på nivå 6

en: no previous landmark
nn_NO: ingen tidlegare landemerke

en: no previous link
nn_NO: ingen tidlegare lenkje

en: no previous list
nn_NO: ingen tidlegare liste

en: no previous list item
nn_NO: ingen tidlegare listepunkt

en: no previous radio button
nn_NO: ingen tidlegare radioknapp

en: no previous separator
nn_NO: ingen tidlegare skille

en: no previous table
nn_NO: ingen tidlegare tabell

en: no previous unvisited link
nn_NO: ingen tidlegare ubesøkt lenkje

en: no previous visited link
nn_NO: ingen tidlegare besøkt lenkje

en: no strikethrough
nn_NO: ingen gjennomstreking

en: none
nn_NO: ingen

en: not %s
nn_NO: ikkje %s

en: not checked
nn_NO: ikkje avkryssa

en: not selected
nn_NO: ikkje vald

en: not underlined
nn_NO: ikkje understreka

en: note
nn_NO: notat

en: numpad divide
nn_NO: numpad delt på

en: numpad multiply
nn_NO: numpad gonger

en: numpad plus
nn_NO: numpad pluss

en: object has no location
nn_NO: objekt har ingen plassering

en: off
nn_NO: av

en: off screen
nn_NO: utanfor skjerm

en: on
nn_NO: på

en: option pane
nn_NO: alternativrute

en: out of %s
nn_NO: ut av %s

en: out of spelling error
nn_NO: ut av stavefeil

en: out of table
nn_NO: ut av tabell

en: page
nn_NO: side

en: page %s
nn_NO: side %s

en: page down
nn_NO: side ned

en: page up
nn_NO: side opp

en: pane
nn_NO: rute

en: paragraph
nn_NO: avsnitt

en: password edit
nn_NO: passordfelt

en: play pause
nn_NO: spel pause

en: pressed
nn_NO: trykt

en: previous track
nn_NO: førre spor

en: progress bar
nn_NO: framdriftsindikator

en: property page
nn_NO: eigenskapsside

en: protected
nn_NO: beskytta

en: radio button
nn_NO: radioknapp

en: radio menu item
nn_NO: radiomenyelement

en: rbtn
nn_NO: rknp

en: read only
nn_NO: skrivebeskytta

en: received: %s
nn_NO: mottatt: %s

en: redundant object
nn_NO: redundant objekt

en: refresh
nn_NO: oppdater

en: required
nn_NO: påkrevd

en: rich edit
nn_NO: riktekstredigering

en: right
nn_NO: høgre

en: right alt
nn_NO: høgre Alt

en: right arrow
nn_NO: pil høgre

en: right control
nn_NO: høgre kontroll

en: right shift
nn_NO: høgre skift

en: right windows
nn_NO: høgre Windows-knapp

en: root pane
nn_NO: hovudrute

en: row
nn_NO: rad

en: row %s
nn_NO: rad %s

en: row header
nn_NO: radoverskrift

en: ruler
nn_NO: linjal

en: scroll bar
nn_NO: rullefelt

en: scroll lock
nn_NO: rullelås

en: scroll pane
nn_NO: rullerute

en: search page
nn_NO: søkeside

en: section
nn_NO: seksjon

en: sel
nn_NO: vlg

en: selectable
nn_NO: valbar

en: selected
nn_NO: vald

en: selected %s
nn_NO: valde %s

en: selection removed
nn_NO: val fjerna

en: sent: %s
nn_NO: sendt: %s

en: separator
nn_NO: skille

en: shape
nn_NO: form

en: shift
nn_NO: skift

en: skips backward past a block of links
nn_NO: hoppar tilbake forbi lenkjesamling

en: skips forward past a block of links
nn_NO: hoppar framover forbi lenkjesamling

en: slider
nn_NO: glidebrytar

en: sorted
nn_NO: sortert

en: sorted ascending
nn_NO: sortert stigande

en: sorted descending
nn_NO: sortert synkande

en: sound
nn_NO: lyd

en: space
nn_NO: mellomrom

en: spelling error
nn_NO: stavefeil

en: spin button
nn_NO: snurreknapp

en: split button
nn_NO: splittknapp

en: split pane
nn_NO: splittrute

en: status bar
nn_NO: statuslinje

en: stop
nn_NO: stopp

en: strikethrough
nn_NO: gjennomstreking

en: style
nn_NO: stil

en: style %s
nn_NO: stil %s

en: subMenu
nn_NO: undermeny

en: subject: %s
nn_NO: emne: %s

en: submnu
nn_NO: umny

en: subscript
nn_NO: senka

en: superscript
nn_NO: heva

en: table
nn_NO: tabell

en: table body
nn_NO: tabellinnhald

en: table footer
nn_NO: tabellbotntekst

en: table header
nn_NO: tabelltopptekst

en: tear off menu
nn_NO: gå ut av meny

en: text
nn_NO: tekst

en: text "%s" not found
nn_NO: fant ikkje teksten "%s"

en: text frame
nn_NO: tekstboks

en: thumb control
nn_NO: skyvebrytar

en: title bar
nn_NO: tittellinje

en: toggle button
nn_NO: trykknapp

en: tool bar
nn_NO: verktøylinje

en: tool tip
nn_NO: verktøytips

en: tree view
nn_NO: trevisning

en: tree view button
nn_NO: trevisningsknapp

en: tree view item
nn_NO: trevisningselement

en: unavailable
nn_NO: ikkje tilgjengeleg

en: underline
nn_NO: understrek

en: underlined
nn_NO: understreka

en: unknown
nn_NO: ukjent

en: unread
nn_NO: ulest

en: up arrow
nn_NO: pil opp

en: view port
nn_NO: vis port

en: visited
nn_NO: besøkt

en: vlnk
nn_NO: blnk

en: volume down
nn_NO: senk lydstyrke

en: volume up
nn_NO: hev lydstyrke

en: white space
nn_NO: mellomrom

en: window
nn_NO: vindauge

en: windows
nn_NO: vindauge

en: word
nn_NO: ord
