nvda - en to sk_SK translation catalogue (2935 entries)

en:  %s is currently running.
sk_SK: %s Spustený.

en:  %s module is loaded.
sk_SK: Aktívny modul pre %s.

en:  fraction {fractionValue:.2f} Percent slice {pointIndex} of {pointCount}
sk_SK:  zlomok {fractionValue:.2f} percento výseku {pointIndex} z {pointCount}

en:  minus
sk_SK:  mínus

en:  square
sk_SK:  umocnená

en:  title: {axisTitle}
sk_SK:  Názov osy grafu: {axisTitle}

en:  {segmentType} {pointIndex} of {pointCount}
sk_SK:  {segmentType} {pointIndex} z {pointCount}

en: %d character | %d characters
sk_SK[0]: %d znak
sk_SK[1]: %d znaky
sk_SK[2]: %d znakov
sk_SK[3]: %d znakov

en: %s application
sk_SK: %s aplikácia

en: %s column | %s columns
sk_SK[0]: %s stĺpec
sk_SK[1]: %s stĺpce
sk_SK[2]: %s stĺpcov
sk_SK[3]: %s stĺpcov

en: %s cursor
sk_SK: %s kurzor

en: %s end
sk_SK: koniec %s

en: %s highlighted
sk_SK: %s zvýraznilo

en: %s item | %s items
sk_SK[0]: %s položka
sk_SK[1]: %s položky
sk_SK[2]: %s položiek
sk_SK[3]: %s položiek

en: %s keyboard
sk_SK: rozloženie %s

en: %s mode
sk_SK: režim %s

en: %s normalized
sk_SK: %s normalizované

en: %s selected
sk_SK: %s vybraté

en: %s selected instead
sk_SK: %s namiesto pôvodného výberu

en: %s unselected
sk_SK: %s nevybraté

en: &About add-on...
sk_SK: O &doplnku...

en: &About...
sk_SK: &O programe...

en: &Add
sk_SK: &Pridať

en: &Add-on store...
sk_SK: K&atalóg s doplnkami...

en: &Alignment
sk_SK: &Zarovnanie

en: &Annotations
sk_SK: &Komentáre a zmeny

en: &Anywhere
sk_SK: &Všade

en: &Beep for capitals
sk_SK: &Pípať pred hláskovaním veľkých písmen

en: &Beep if typing lowercase letters when caps lock is on
sk_SK: Pípať pri písaní malých písmen ak je zapnutý &caps lock

en: &Bookmarks
sk_SK: Zálo&žky

en: &Braille viewer
sk_SK: Zobrazovač &braillu

en: &Brightness controls audio coordinates volume
sk_SK: Úroveň &jasu ovplyvňuje hlasitosť signalizácie

en: &Buttons
sk_SK: &tlačidlá

en: &Categories:
sk_SK: &Kategórie:

en: &Charts
sk_SK: &Grafy

en: &Check for update...
sk_SK: Skontrolovať aktualizá&cie...

en: &Clickable
sk_SK: P&ri kliknutí

en: &Close
sk_SK: &Zatvoriť

en: &Colors
sk_SK: &Farby

en: &Comment
sk_SK: &Komentár

en: &Configuration profiles...
sk_SK: Konfiguračné profi&ly...

en: &Continue
sk_SK: &Pokračovať

en: &Continue running
sk_SK: &Ponechať spustenú dočasnú kópiu

en: &Create portable copy...
sk_SK: Vytvoriť &prenosnú verziu...

en: &Default dictionary...
sk_SK: Pre&dvolený slovník...

en: &Delayed descriptions for characters on cursor movement
sk_SK: &Foneticky hláskovať pri čítaní po znakoch

en: &Delete
sk_SK: &odstrániť

en: &Dictionary entries
sk_SK: Položky slovníka

en: &Diff algorithm:
sk_SK: Algoritmus počítania roz&dielov

en: &Displays to detect automatically:
sk_SK: Brailové &riadky na automatickú detekciu:

en: &Donate
sk_SK: &Prispieť

en: &Done
sk_SK: &Hotovo

en: &Download update
sk_SK: &Prevziať aktualizáciu

en: &Edit
sk_SK: &Upraviť

en: &Editor revisions
sk_SK: Zmen&y

en: &Enable Highlighting
sk_SK: Povoliť &zvýraznenie

en: &Enable browse mode on page load
sk_SK: Po n&ačítaní stránky automaticky aktivovať režim prehliadania

en: &Errors
sk_SK: &Chyby

en: &Figures and captions
sk_SK: &Ilustrácie a popisy

en: &Font name
sk_SK: n&ázov písma

en: &Form fields
sk_SK: &Formuláre

en: &Graphics
sk_SK: &grafika

en: &Groupings
sk_SK: Zoskupenia

en: &Guess object position information when unavailable
sk_SK: Od&hadnúť pozíciu objektu ak nie je dostupná

en: &HID keyboard input simulation
sk_SK: Simulácia &HID klávesnice

en: &Headings
sk_SK: &Nadpisy

en: &Help
sk_SK: &Pomocník

en: &Help, training and support
sk_SK: &Pomoc, návody a podpora (anglicky)

en: &Hover for cell routing
sk_SK: &Pridržanie myši simuluje presunutie na znak

en: &Inflection
sk_SK: &Intonácia

en: &Input table:
sk_SK: &vstupná prekladová tabuľka:

en: &Install NVDA on this computer
sk_SK: &Nainštalovať NVDA do počítača

en: &Install NVDA...
sk_SK: &Inštalovať NVDA...

en: &Keep existing desktop shortcut
sk_SK: Po&nechať odkaz na pracovnej ploche

en: &Keyboard layout:
sk_SK: Rozloženie &klávesnice:

en: &Language
sk_SK: &Jazyk

en: &Level
sk_SK: Ú&roveň

en: &Line spacing
sk_SK: R&iadkovanie

en: &Lists
sk_SK: Zozna&my

en: &Maximum number of characters on one line
sk_SK: &Maximálny počet znakov na riadku

en: &Modes available in the 'Cycle sound split mode' command:
sk_SK: Dostupné režimi na oddelenie &zvuku:

en: &Modes available in the Cycle speech mode command:
sk_SK: Dostupné r&ežimi reči:

en: &Move to
sk_SK: &Prejsť na

en: &New
sk_SK: &nový

en: &No
sk_SK: &Nie

en: &Not now
sk_SK: Teraz &nie

en: &Number of lines per page
sk_SK: Maximálny &počet riadkov na jednej stránke

en: &Output table:
sk_SK: Výstupná prekladová &tabuľka:

en: &Pages
sk_SK: &Strany

en: &Paragraph indentation
sk_SK: Odsadenie odseko&v

en: &Paragraph style:
sk_SK: Za &Odsek považovať:

en: &Pattern
sk_SK: &Vzor

en: &Pitch
sk_SK: &Výška

en: &Play audio coordinates when mouse moves
sk_SK: &Signalizovať polohu myši počas posúvania

en: &Play sound when toggling Screen Curtain
sk_SK: Prehrať zvuk pri prepínaní &tienenia obrazovky

en: &Play sounds when starting or exiting NVDA
sk_SK: Prehrať &zvuk pri spustení a ukončení NVDA

en: &Postpone update
sk_SK: &Aktualizovať neskôr

en: &Preferences
sk_SK: &Možnosti

en: &Proceed with installation (not recommended)
sk_SK: &Pokračovať (neodporúča sa)

en: &Punctuation/symbol pronunciation...
sk_SK: Výslovnosť inter&punkčných a špeciálnych symbolov...

en: &Python console
sk_SK: Python &konzola

en: &Rate
sk_SK: &Tempo

en: &Remove
sk_SK: &Odstrániť

en: &Rename
sk_SK: P&remenovať

en: &Replacement
sk_SK: &Nahradiť s

en: &Revert to saved configuration
sk_SK: Návrat k uloženým na&staveniam

en: &Review add-ons...
sk_SK: Skont&rolovať kompatibilitu doplnkov...

en: &Save configuration
sk_SK: &Uložiť nastavenia

en: &Save configuration when exiting NVDA
sk_SK: &Uložiť nastavenia pri ukončení NVDA

en: &Select NVDA Modifier Keys
sk_SK: Vyberte &Kláves NVDA

en: &Send actual symbol to synthesizer
sk_SK: Ponechať pôvodný symbol na spracovanie &hlasovému výstupu

en: &Settings...
sk_SK: &Nastavenia...

en: &Sheets
sk_SK: &Hárky

en: &Show Braille Viewer on Startup
sk_SK: spustiť pri štarte zobrazovač &Braillu

en: &Show Speech Viewer on Startup
sk_SK: &spustiť pri štarte zobrazovač reči

en: &Show cursor
sk_SK: Zobraziť &kurzor

en: &Show this dialog when NVDA starts
sk_SK: &Zobraziť tento dialóg pri každom spustení

en: &Simple review mode
sk_SK: &Jednoduchý režim objektovej navigácie

en: &Sound split mode:
sk_SK: Režim oddelenia &zvuku:

en: &Speech viewer
sk_SK: Zobrazovač &reči

en: &Start the new portable copy after creation
sk_SK: Po dokončení &Spustiť prenosnú verziu

en: &Symbols
sk_SK: &Symboly

en: &Synthesizer:
sk_SK: &Hlasový výstup:

en: &Tables
sk_SK: &Tabuľky

en: &Temporary dictionary...
sk_SK: D&očasný slovník...

en: &Tools
sk_SK: &Nástroje

en: &Touch typing mode
sk_SK: Písať okamžite po do&tyku

en: &Trap all non-command gestures from reaching the document
sk_SK: &Ignorovať skratky mimo rýchlej navigácie

en: &Triggers...
sk_SK: Udalos&ti...

en: &Type
sk_SK: &Typ

en: &Update notifications:
sk_SK: &Upozorňovať na aktualizácie doplnkov:

en: &Update now
sk_SK: &Aktualizovať teraz

en: &Update to NVDA {version}
sk_SK: &Aktualizovať NVDA na verziu {version}

en: &Use CapsLock as an NVDA modifier key
sk_SK: Používať &Capslock ako kláves NVDA

en: &User Guide
sk_SK: Po&užívateľská Príručka

en: &Voice
sk_SK: &Hlas

en: &Voice dictionary...
sk_SK: Slo&vník pre aktuálny hlas...

en: &Yes
sk_SK: Án&o

en: (normal configuration)
sk_SK: (Základný profil)

en: 0 matches
sk_SK: Žiadne výsledky

en: 1 suggestion
sk_SK: 1 návrh

en: 1.5 line spacing
sk_SK: 1,5 riadka

en: 100 percent Stacked Area
sk_SK: 100% skladaný plošný

en: 100 percent Stacked Bar
sk_SK: 100% skladaný pruhový

en: 100 percent Stacked Column
sk_SK: 100% skladaný stĺpcový

en: 100 percent Stacked Cone Bar
sk_SK: 100 % skladaný pruhový s kužeľovým tvarom

en: 100 percent Stacked Cone Column
sk_SK: 100% skladaný stĺpcový s kužeľovým tvarom

en: 100 percent Stacked Cylinder Bar
sk_SK: 100% skladaný pruhový s valcovým tvarom

en: 100 percent Stacked Cylinder Column
sk_SK: 100% skladaný stĺpcový s valcovým tvarom

en: 100 percent Stacked Line
sk_SK: 100% skladaný čiarový

en: 100 percent Stacked Line with Markers
sk_SK: 100% skladaný čiarový so značkami

en: 100 percent Stacked Pyramid Bar
sk_SK: 100% skladaný pruhový s ihlanovým tvarom

en: 100 percent Stacked Pyramid Column
sk_SK: 100% skladaný stĺpcový s ihlanovým tvarom

en: 12.5% gray
sk_SK: 12,5% sivej

en: 25% gray
sk_SK: 25 % sivej

en: 3D 100 percent Stacked Bar
sk_SK: Priestorový pomerový skladaný pruhový

en: 3D 100 percent Stacked Column
sk_SK: Pomerový skladaný stĺpcový s priestorovým efektom

en: 3D Area
sk_SK: Plošný s 3-D efektom

en: 3D Clustered Bar
sk_SK: Skupinový pruhový s 3-D efektom

en: 3D Clustered Column
sk_SK: Skupinový stĺpcový s 3-D efektom

en: 3D Column
sk_SK: Priestorový stĺpcový

en: 3D Cone Column
sk_SK: 3-D stĺpcový s kužeľovým tvarom

en: 3D Cylinder Column
sk_SK: 3-D stĺpcový s valcovým tvarom

en: 3D Line
sk_SK: Čiarový s 3-D efektom

en: 3D Pie
sk_SK: Koláčový s 3-D efektom

en: 3D Pyramid Column
sk_SK: 3-D stĺpcový s ihlanovým tvarom

en: 3D Stacked Area
sk_SK: Skladaný plošný s 3-D efektom

en: 3D Stacked Bar
sk_SK: Skladaný pruhový s 3-D efektom

en: 3D Stacked Column
sk_SK: Skladaný stĺpcový s 3-D efektom

en: 3D Surface
sk_SK: 3-D povrchový

en: 3D Surface (wireframe)
sk_SK: Priestorový drôtený povrchový

en: 50% gray
sk_SK: 50 % sivej

en: 6.25% gray
sk_SK: 6,25% sivej

en: 75% gray
sk_SK: 75 % sivej

en: A dialog where you can set default dictionary by adding dictionary entries to the list
sk_SK: Dialóg, v ktorom je možné nastaviť predvolený slovník pridávaním položiek do zoznamu.

en: A dialog where you can set temporary dictionary by adding dictionary entries to the edit box
sk_SK: Dialóg, v ktorom je možné nastaviť dočasný slovník pridávaním položiek do zoznamu.

en: A dialog where you can set voice-specific dictionary by adding dictionary entries to the list
sk_SK: Dialóg, v ktorom je možné nastaviť slovník pre aktuálny hlas pridávaním položiek do zoznamu.

en: A free and open source screen reader for Microsoft Windows
sk_SK: Voľne šíriteľný open-source čítač obrazovky pre Microsoft Windows

en: A pattern is required.
sk_SK: Musíte zadať reťazec.

en: A portable copy already exists in the directory '{portableDirectory}'. Do you want to update it?
sk_SK: Našla sa existujúca prenosná verzia v priečinku '{portableDirectory}'. Chcete ju aktualizovať?

en: A previous copy of NVDA has been found on your system. This copy will be updated.
sk_SK: Vo vašom počítači  sa našla staršia Verzia NVDA. Táto verzia bude aktualizovaná.

en: A profile cannot have an empty name.
sk_SK: Profil musí mať názov.

en: A version of this add-on is already installed. Would you like to update {summary} version {curVersion} to version {newVersion}?
sk_SK: Tento doplnok je už nainštalovaný. Chcete aktualizovať {summary} verziu {curVersion} na verziu {newVersion}?

en: About NVDA
sk_SK: O NVDA

en: Action unavailable in NVDA Windows Store version
sk_SK: Nedostupné v NVDA z Windows obchodu

en: Action unavailable in a temporary version of NVDA
sk_SK: Nedostupné v dočasnej verzii NVDA

en: Action unavailable in secure context
sk_SK: Nedostupné v zabezpečenom režime

en: Action unavailable while Windows is locked
sk_SK: Nedostupné na zamknutej obrazovke

en: Action unavailable while a dialog requires a response
sk_SK: Nedostupné, najprv zatvorte dialóg NVDA

en: Action unavailable while the braille mode is set to speech output
sk_SK: Nie je dostupné, lebo režim brailu je nastavený na sledovanie reči

en: Action unavailable. Braille is tethered to focus
sk_SK: Nedostupné, lebo brailový kurzor je zviazaný s fokusom.

en: Activate
sk_SK: Aktivovať

en: Activates or deactivates the {profile} configuration profile
sk_SK: Aktivuje alebo deaktivuje profil {profile}

en: Activates the Add-on Store to browse and manage add-on packages for NVDA
sk_SK: Zobrazí obchod s doplnkami, v ktorom môžete spravovať doplnky

en: Activates the NVDA Python Console, primarily useful for development
sk_SK: Aktivuje Python konzolu NVDA, primárne použiteľnú pri vývoji.

en: Activates the current object in the document
sk_SK: Aktivuje aktuálny objekt v dokumente

en: Activates the text at the cursor if possible
sk_SK: Aktivuje text pod kurzorom, ak je to možné

en: Add Dictionary Entry
sk_SK: Pridať položku slovníka

en: Add Symbol
sk_SK: pridať symbol

en: Add-on Installation
sk_SK: Inštalácia doplnku

en: Add-on Store
sk_SK: Katalóg s doplnkami

en: Add-ons cannot be installed in the Windows Store version of NVDA
sk_SK: Vo verzii NVDA z windows obchodu nie je možné inštalovať doplnky

en: Add-ons were detected in your user settings directory. Copying these to the system profile could be a security risk. Do you still wish to copy your settings?
sk_SK: Vo vašom priečinku s nastaveniamy sú uložené doplnky. Kopírovanie doplnkov do priečinka so systémovými nastaveniami predstavuje bezpečnostné riziko. Želáte si napriek tomu skopírovať nastavenia?

en: Advanced
sk_SK: Pokročilé

en: Afrikaans grade 1
sk_SK: Afrikánčina plnopis

en: Afrikaans grade 2
sk_SK: Afrikánčina skratkopis

en: Akkadian (Borger) grade 1
sk_SK: Akkadčina (Borger) plnopis

en: Akkadian (US) grade 1
sk_SK: Akkadčina (US) plnopis

en: All add-ons are now disabled. They will be re-enabled on the next restart unless you choose to disable them again.
sk_SK: Všetky doplnky sú teraz zakázané. Doplnky sa znovu aktivujú po ďalšom reštarte, pokiaľ ich znovu nezakážete.

en: All dots
sk_SK: Všetky body

en: Allow NV Access to gather NVDA usage statistics
sk_SK: Povoliť zasielanie štatistických údajov do NV Access

en: Allow skim &reading in Say All
sk_SK: Povoliť rýchlu &navigáciu počas plynulého čítania

en: Alpha numeric input
sk_SK: Alfanumerický vstup

en: Already in a content recognition result
sk_SK: Už ste v okne s rozpoznaným textom

en: Already set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of column headers
sk_SK: riadok {rowNumber} stĺpec {columnNumber} je už nastavený ako začiatok hlavičky pre stĺpce

en: Already set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of row headers
sk_SK: Riadok {rowNumber} stĺpec {columnNumber} už nastavený ako začiatok hlavičky pre riadky

en: Already set {address} as start of column headers
sk_SK: {address} je už nastavené ako začiatok hlavičky pre stĺpce

en: Already set {address} as start of row headers
sk_SK: {address} je už nastavené ako začiatok hlavičky pre riadky

en: Always
sk_SK: Vždy

en: Always &show a warning when loading Screen Curtain
sk_SK: &Varovať pred spustením tienenia obrazovky

en: Always duck
sk_SK: Vždy stíšiť

en: Always fill display
sk_SK: Vždy zobraziť

en: Always include short character &description when announcing candidates
sk_SK: Oznamovať &popis pre znaky v zozname návrhov

en: Annotations
sk_SK: revízie

en: Announce &selected candidate
sk_SK: Oznamovať vybratý ná&vrh

en: Announces the current selection in edit controls and documents. Pressing twice spells this information. Pressing three times spells it using character descriptions. Pressing four times shows it in a browsable message.
sk_SK: Oznámi aktuálny výber v editačných poliach a dokumentoch. Stlačené dvakrát za sebou vyhláskuje vybratý text. Stlačené trikrát za sebou vyhláskuje vybratý text foneticky. Stlačené štyrikrát za sebou zobrazí text v režime prehliadania.

en: Answer to:
sk_SK: Odpovedať

en: Appointment {subject}, {time}
sk_SK: Plánovaná činnosť {subject}, {time}

en: Arabic 8 dot computer braille
sk_SK: Arabský počítačový 8 bodový brail

en: Arabic grade 1
sk_SK: Arabčina plnopis

en: Arabic grade 2
sk_SK: Arabčina skratkopis

en: Are you sure you want to install this add-on?
    Only install add-ons from trusted sources.
    Addon: {summary} {version}
sk_SK: Ste si istý, že chcete nainštalovať tento doplnok?
    Inštalujte len doplnky z dôverihodných zdrojov.
    Doplnok: {summary} {version}

en: Are you sure you want to remove all the entries in this dictionary?
sk_SK: Naozaj chcete odstrániť všetky položky slovníka?

en: Are you sure you want to reset all gestures to their factory defaults?
    
    			All of your user defined gestures, whether previously set or defined during this session, will be lost.
    			This cannot be undone.
sk_SK: Naozaj chcete odstrániť definované klávesové skratky a vrátiť sa k pôvodným nastaveniam?
    
    			Všetky klávesové skratky, ktoré ste definovali v tomto dialógu, budú odstránené a nahradené pôvodným nastavením NVDA.
    			Skratky nebudú zálohované a budete ich musieť nanovo definovať ručne.

en: Area
sk_SK: Plošný

en: Arti&cles
sk_SK: &Články

en: Assamese grade 1
sk_SK: Ásamčina plnopis

en: At least one NVDA modifier key must be set. Caps lock will remain as an NVDA modifier key.
sk_SK: Musíte vybrať aspoň jeden kláves NVDA. Zatiaľ je ako kláves NVDA nastavený Capslock.

en: At least one key must be used as the NVDA key.
sk_SK: Musíte vybrať aspoň jeden kláves NVDA.

en: At least one sound split mode has to be checked.
sk_SK: Je potrebné vybrať minimálne jeden režim.

en: At least two speech modes have to be checked.
sk_SK: Je potrebné vybrať minimálne dva režimi reči.

en: Attachments
sk_SK: Prílohy

en: Attempt to cancel speech for expired focus events:
sk_SK: Prerušiť reč po vypršaní zameranej udalosti:

en: Audio
sk_SK: Zvuk

en: Audio d&ucking mode:
sk_SK: Režim automatického s&tíšenia zvuku:

en: Audio ducking not supported
sk_SK: Automatické stišovanie nie je podporované.

en: Audio indication of focus and browse modes
sk_SK: Režim prehliadania a režim fokusu oznamovať zvukom

en: Audio output &device:
sk_SK: Výstupné zaria&denie:

en: Automatic
sk_SK: Automatické

en: Automatic &Say All on page load
sk_SK: Automaticky &spustiť plynulé čítanie po načítaní stránky

en: Automatic (prefer Diff Match Patch)
sk_SK: Automaticky (preferuje Diff Match Patch)

en: Automatic (prefer UIA)
sk_SK: Automaticky (preferuje UIA)

en: Automatic (prefer selective)
sk_SK: Automaticky (preferuje vybrané)

en: Automatic dialect switching (when supported)
sk_SK: Automaticky prepínať dialekt (ak je podporované)

en: Automatic focus mode for caret movement
sk_SK: Automaticky aktivovať režim fokusu pri pohybe kurzorom

en: Automatic focus mode for focus changes
sk_SK: Automaticky aktivovať režim fokusu pri zmene fokusu

en: Automatic language and dialect switching on
sk_SK: Automaticky prepínať jazyk a dialekt

en: Automatic language switching (when supported)
sk_SK: Automaticky prepínať jazyk (ak je podporované)

en: Automatic language switching off
sk_SK: Neprepínať jazyk

en: Automatic language switching on
sk_SK: Automaticky prepínať jazyk

en: Automatic refresh of recognition result failed
sk_SK: Automatické obnovovanie rozpoznaného textu zlyhalo

en: Automatically check for &updates to NVDA
sk_SK: Kontrolovať dostupnosť novej &verzie NVDA

en: Automatically report all available &candidates
sk_SK: Automaticky oznamovať všetky ponúknuté &návrhy

en: Automatically set system &focus to focusable elements
sk_SK: Automaticky presúvať &fokus na zamerané prvky

en: Automatically set system focus to focusable elements off
sk_SK: Automaticky presúvať fokus na zamerané prvky vypnuté

en: Automatically set system focus to focusable elements on
sk_SK: Automaticky presúvať fokus na zamerané prvky zapnuté

en: Avoid splitting &words when possible
sk_SK: Zabrániť deleniu sl&ov keď  je to možné

en: BCC:
sk_SK: Skrytá kópia:

en: Bar of Pie
sk_SK: Koláčový s detailmi v pruhoch

en: Baseline
sk_SK: Základná čiara

en: Bashkir grade 1
sk_SK: baškirčina plnopis

en: Baum/HumanWare/APH/Orbit braille displays
sk_SK: Riadky Baum/HumanWare/APH/Orbit braille displays

en: Beep
sk_SK: Pípať

en: Beep and speak progress bar updates
sk_SK: Čítať aj pípať pri aktualizácii indikátora priebehu

en: Beep for progress bar updates
sk_SK: Pípať počas aktualizácie indikátora priebehu

en: Begins interaction with math content
sk_SK: prepúšťa príkazy do aplikácie MathPlayer

en: Belarusian computer braille
sk_SK: Bieloruský počítačový 8 bodový brail

en: Belarusian literary braille
sk_SK: Bieloruština plnopis

en: Belarusian literary braille (detailed)
sk_SK: BieloRuština plnopis (detailný)

en: Bengali grade 1
sk_SK: Bengálčina plnopis

en: Bitmap placeholder
sk_SK: Obrázok zástupný symbol

en: Blink cursor
sk_SK: Blikajúci kurzor

en: Block &quotes
sk_SK: &Citácie

en: Bluetooth Serial: {port} ({deviceName})
sk_SK: Bluetooth Sériový: {port} ({deviceName})

en: Bold off
sk_SK: Tučné neaktívne

en: Bold on
sk_SK: Tučné aktívne

en: Both Colors and Styles
sk_SK: Oboje farby aj štýly

en: Bottom
sk_SK: Spodok

en: Braille
sk_SK: braillovo písmo

en: Braille &display:
sk_SK: Brailový ria&dok:

en: Braille Display Error
sk_SK: Chyba brailového riadku

en: Braille Unicode normalization default ({default})
sk_SK: Predvolene Normalizovať znaky unicode na brailovom riadku ({default})

en: Braille Unicode normalization {state}
sk_SK: Normalizovať znaky unicode na brailovom riadku {state}

en: Braille cursor %s
sk_SK: Brailový kurzor %s

en: Braille cursor is turned off
sk_SK: Brailový kurzor je vypnutý

en: Braille cursor off
sk_SK: Brailový kurzor vypnutý

en: Braille cursor on
sk_SK: brailový kurzor zapnutý

en: Braille display
sk_SK: Brailový riadok

en: Braille focus context presentation: %s
sk_SK: Prezentácia fokusu na brailovskom riadku: %s

en: Braille inp&ut
sk_SK: &Vstupná prekladová tabuľka

en: Braille input disabled
sk_SK: Brailový vstup vypnutý

en: Braille input enabled
sk_SK: Brailový vstup zapnutý

en: Braille mode {brailleMode}
sk_SK: Režim brailu {brailleMode}

en: Braille mode:
sk_SK: Režim brailu:

en: Braille move system caret when routing review cursor %s
sk_SK: systémový kurzor nasleduje prezerací kurzor po stlačení smerových tlačidiel %s

en: Braille move system caret when routing review cursor default (%s)
sk_SK: systémový kurzor predvolene nasleduje prezerací kurzor po stlačení smerových tlačidiel (%s)

en: Braille show messages %s
sk_SK: Zobrazovať správy na brailovom riadku %s

en: Braille show selection %s
sk_SK: Ukázať výber na brailovom riadku %s

en: Braille show selection default (%s)
sk_SK: Predvolene Ukázať výber na brailovom riadku (%s)

en: Braille tethered %s
sk_SK: Brailový kurzor zviazaný %s

en: Braille viewer disabled
sk_SK: Zobrazovač brailu vypnutý

en: Braille viewer enabled
sk_SK: Zobrazovač brailu zapnutý

en: Browse Mode
sk_SK: režim Prehliadania

en: Browse mode
sk_SK: režim prehliadania

en: Browse...
sk_SK: Prehľadávať...

en: Bubble
sk_SK: Bublinový

en: Bubble with 3D effects
sk_SK: bublinový s 3-D efektom

en: Bulgarian 8 dot computer braille
sk_SK: Bulharský počítačový 8 bodový brail

en: Bulgarian grade 1
sk_SK: Maďarčina plnopis

en: Burmese grade 1
sk_SK: Barmčina plnopis

en: Burmese grade 2
sk_SK: Barmčina skratkopis

en: C&hange...
sk_SK: &Zmeniť...

en: C&ontributors
sk_SK: &Tím NVDA

en: CC:
sk_SK: Kópia

en: COM Registration Fixing Tool
sk_SK: Opravný nástroj COM

en: Can't change the active profile while an NVDA dialog is open
sk_SK: Nie je možné zmeniť profil, najprv zatvorte všetky dialógi NVDA

en: Can't find the documentation window.
sk_SK: Nie je možné nájsť okno zobrazujúce dokumentáciu.

en: Can't select text, press twice to copy
sk_SK: nemôžem označiť text. Ak chcete text kopírovať, stlačte skratku dvakrát rýchlo za sebou.

en: Cancel
sk_SK: Zrušiť

en: Candidate
sk_SK: Návrh

en: Cannot find row {rowNumber} column {columnNumber}  in column headers
sk_SK: Nie je možné nájsť riadok {rowNumber} stĺpec {columnNumber}  v hlavičkách pre stĺpce

en: Cannot find row {rowNumber} column {columnNumber}  in row headers
sk_SK: Nie je možné nájsť riadok {rowNumber} stĺpec {columnNumber}  v hlavičke pre riadky

en: Cannot find {address}    in column headers
sk_SK: Nie je možné nájsť {address}    v hlavičkách pre stĺpce

en: Cannot find {address}    in row headers
sk_SK: Nie je možné nájsť {address}    v hlavičkách pre riadky

en: Cannot install NVDA add-on from {path}.
    You must be running NVDA to be able to install add-ons.
sk_SK: Nie je možné nainštalovať doplnok z {path}.
    pred inštaláciou doplnku spustite NVDA.

en: Capital pitch change percentage
sk_SK: Zmeniť výšku hlasu pri čítaní veľkých písmen v percentách

en: Caret movement timeout (in ms)
sk_SK: Počkať pred pohybom systémového kurzora (v milisekundách)

en: Case &sensitive
sk_SK: Rozlišovať malé a veľké pí&smená

en: Catalan grade 1
sk_SK: Katalánčina plnopis

en: Category {categoryAxisData}:
sk_SK: Kategória {categoryAxisData}:

en: Cell &borders:
sk_SK: &Orámovanie:

en: Cell c&oordinates
sk_SK: Súradnice &buniek tabuľky

en: Center Title placeholder
sk_SK: Hlavný nadpis zástupný symbol

en: Central Kurdish grade 1
sk_SK: Stredná Kurdčina plnopis

en: Change selected symbol
sk_SK: Zmeniť symbol

en: Change tracking off
sk_SK: Nesledovať zmeny

en: Change tracking on
sk_SK: Sledovať zmeny

en: Changes were made to add-ons. You must restart NVDA for these changes to take effect. Would you like to restart now?
sk_SK: Aby sa prejavili zmeny, je potrebné reštartovať NVDA. Chcete reštartovať teraz?

en: Character: {}
    Replacement: {}
sk_SK: Symbol: {}
    Nahradiť s: {}

en: Chart Elements
sk_SK: prvky grafu

en: Chart area
sk_SK: Oblasť grafu

en: Chart area, height: {chartAreaHeight}, width: {chartAreaWidth}, top: {chartAreaTop}, left: {chartAreaLeft}
sk_SK: oblasť grafu, výška: {chartAreaHeight}, šírka: {chartAreaWidth}, horný okraj: {chartAreaTop}, ľavý okraj: {chartAreaLeft}

en: Chart placeholder
sk_SK: Graf zástupný symbol

en: Chart title: {chartTitle}
sk_SK: Názov grafu: {chartTitle}

en: Chart title: {chartTitle}, type: {chartType}
sk_SK: Názov grafu: {chartTitle}, typ: {chartType}

en: Checking for Update
sk_SK: Kontrola Aktualizácií

en: Checking for update
sk_SK: Kontrola aktualizácií

en: Chichewa (Malawi) literary braille
sk_SK: Chichewa (Malawi) kodifikovaný braill

en: Chinese (China, Mandarin) Current Braille System
sk_SK: Čínština (Čína, Mandarínčina) aktuálny brailový zápis

en: Chinese (China, Mandarin) Current Braille System (no tones)
sk_SK: Čínština (Čína, Mandarínčina) aktuálny brailový zápis (bez tónov)

en: Chinese (China, Mandarin) Double-phonic Braille System
sk_SK: Čínština (Čína, Mandarínčina) dvojhláskový brailový systém

en: Chinese (Hong Kong, Cantonese)
sk_SK: Čínština (Hong Kong, Kantončina)

en: Chinese (Taiwan, Mandarin)
sk_SK: Mandarínska čínština (Taiwan)

en: Chinese common braille (simplified Chinese characters)
sk_SK: Čínština všeobecný brail (znaková sada zjednodušená čínština)

en: Clear the output pane
sk_SK: Vymaže text výstupu

en: Clicks the left mouse button once at the current mouse position
sk_SK: Simuluje klik ľavým tlačidlom na mieste, kde sa práve nachádza kurzor myši.

en: Clicks the right mouse button at the current touch position. This is generally used to activate a context menu.
sk_SK: Simuluje klik pravým tlačidlom myši. Zvyčajne aktivuje kontextovú ponuku.

en: Clicks the right mouse button once at the current mouse position
sk_SK: Simuluje klik pravým tlačidlom na mieste, kde sa práve nachádza kurzor myši.

en: Clustered Bar
sk_SK: Skupinový pruhový

en: Clustered Column
sk_SK: skupinový stĺpcový

en: Clustered Cone Bar
sk_SK: Skupinový pruhový s kužeľovým tvarom

en: Clustered Cone Column
sk_SK: Skupinový stĺpcový s kužeľovým tvarom

en: Clustered Cylinder Bar
sk_SK: Pruhový s valcovým tvarom

en: Clustered Pyramid Bar
sk_SK: Pruhový s ihlanovým tvarom

en: Clustered Pyramid Column
sk_SK: Skupinový stĺpcový s ihlanovým tvarom

en: Columns
sk_SK: Stĺpcov

en: Command line option: {langDesc}
sk_SK: Parameter príkazového riadka: {langDesc}

en: Command not supported in this type of document. The tables have their first column cells automatically set as row headers.
sk_SK: Nie je podporované v tomto dokumente. Hlavičky riadka boli nastavené podľa prvého stĺpca.

en: Command not supported in this type of document. The tables have their first row cells automatically set as column headers.
sk_SK: Nie je podporované v tomto dokumente. Stĺpce z prvého riadka boli automaticky nastavené ako hlavičky stĺpcov.

en: Commands &Quick Reference
sk_SK: Zoznam &Príkazov

en: Commands Quick Reference
sk_SK: Zoznam Príkazov

en: Comment
sk_SK: Komentár

en: Comment thread: {comment}  by {author}
sk_SK: Vlákno komentárov: {comment}  od {author}

en: Comment thread: {comment}  by {author} with {numReplies} reply | Comment thread: {comment}  by {author} with {numReplies} replies
sk_SK[0]: Vlákno komentárov: {comment}  od {author} s {numReplies} odpoveďou
sk_SK[1]: Vlákno komentárov: {comment}  od {author} s {numReplies} odpoveďami
sk_SK[2]: Vlákno komentárov: {comment}  od {author} s {numReplies} odpoveďami
sk_SK[3]: Vlákno komentárov: {comment}  od {author} s {numReplies} odpoveďami

en: Comment: {comment} by {author}
sk_SK: Komentár: {comment} od {author}

en: Comment: {comment} by {author} on {date}
sk_SK: Komentár: {comment} od {author} dňa {date}

en: Comments
sk_SK: Komentáre

en: Composition
sk_SK: vstup zložených znakov

en: Configuration
sk_SK: Možnosti

en: Configuration File Error
sk_SK: Chyba konfiguračného súboru

en: Configuration Profiles
sk_SK: Konfiguračné profily

en: Configuration applied
sk_SK: Konfigurácia načítaná.

en: Configuration profile triggers disabled
sk_SK: Udalosti sú zakázané

en: Configuration profile triggers enabled
sk_SK: Udalosti sú povolené

en: Configuration profiles
sk_SK: Konfiguračné profily

en: Configuration restored to factory defaults
sk_SK: Nastavenia boli obnovené

en: Configuration saved
sk_SK: Nastavenia uložené.

en: Configure how much information NVDA will present about controls. These options apply to focus reporting and NVDA object navigation, but not when reading text content e.g. web content with browse mode.
sk_SK: Určuje, aké informácie o prvkoch NVDA oznamuje. Ovplyvňuje len pohyb kurzora a objektovú navigáciu, nie čítanie textu napríklad v režime prehliadania.

en: Configure visual aids.
sk_SK: Nastavenia zobrazenia.

en: Confirm Deletion
sk_SK: Potvrdenie odstránenia

en: Connecting
sk_SK: Pripájanie

en: Content is not visible
sk_SK: ŽIADNY OBJEKT NA ROZPOZNANIE

en: Copied to clipboard: {text}
sk_SK: Okopírované do schránky: {text}

en: Copied: {text}
sk_SK: Skopírované: {text}

en: Copies content of the status bar  of current application to the clipboard.
sk_SK: Skopíruje stavový riadok do schránky.

en: Coptic 8 dot computer braille
sk_SK: Koptský počítačový 8 bodový brail

en: Copy &portable configuration to current user account
sk_SK: Skopírovať nastavenia s &prenosnej verzie do profilu aktuálne prihláseného používateľa

en: Copy current &user configuration
sk_SK: Skopírovať akt&uálne používateľské nastavenia

en: Copying Settings
sk_SK: Prebieha kopírovanie nastavení

en: Copyright (C) {years} NVDA Contributors
sk_SK: Copyright (C) {years} Tím NVDA

en: Corners
sk_SK: Rohy

en: Could not disable screen curtain
sk_SK: Nepodarilo sa vypnúť tienenie obrazovky

en: Could not enable screen curtain
sk_SK: Nepodarilo sa zapnúť tienenie obrazovky

en: Could not enable screen curtain when performing content recognition
sk_SK: Počas aktívneho rozpoznávania textu nie je možné zapnúť tienenie obrazovky

en: Could not gracefully terminate the following vision enhancement providers:
    {providerNames}
sk_SK: Nepodarilo sa korektne ukončiť nasledujúce vizuálne rozšírenia:
    {providerNames}

en: Could not gracefully terminate the {providerName} vision enhancement provider
sk_SK: Nepodarilo sa korektne ukončiť vizuálne rozšírenie {providerName}

en: Could not load the %s synthesizer.
sk_SK: Nie je možné spustiť hlasový výstup "%s".

en: Could not load the following vision enhancement providers:
    {providerNames}
sk_SK: Nepodarilo sa načítať nasledujúce vizuálne rozšírenia:
    {providerNames}

en: Could not load the {display} display.
sk_SK: Nie je možné načítať zobrazovač {display}.

en: Could not load the {providerName} vision enhancement provider
sk_SK: Nie je možné načítať vizuálne rozšírenie {providerName}

en: Could not save configuration - probably read only file system
sk_SK: Nie je možné uložiť nastavenia. Pravdepodobne je NVDA spustený z systému len na čítanie.

en: Create &desktop icon and shortcut key (control+alt+n)
sk_SK: Vytvoriť odkaz na &pracovnej ploche so skratkou ctrl+alt+n

en: Create &portable copy
sk_SK: &Vytvoriť prenosnú verziu

en: Create Portable NVDA
sk_SK: Vytvoriť prenosnú verziu NVDA

en: Create a &new folder for the portable copy
sk_SK: Vytvoriť &Nový priečinok pre prenosnú verziu

en: Creating Portable Copy
sk_SK: Vytvorenie prenosnej verzie

en: Croatian 8 dot computer braille
sk_SK: Chorvátsky počítačový 8 bodový brail

en: Croatian grade 1
sk_SK: Chorvátština plnopis

en: Cuneiform (transliterated) grade 1
sk_SK: Klynové písmo (transliterácia) plnopis

en: Current application (%s)
sk_SK: Aktuálna aplikácia (%s)

en: Cursor blink rate (ms)
sk_SK: Rýchlosť &blikania kurzora (ms)

en: Cursor shape for &focus:
sk_SK: Tv&ar kurzora fokusu:

en: Cursor shape for &review:
sk_SK: Tva&r prezeracieho kurzora:

en: Cycle through the braille Unicode normalization states
sk_SK: Prepína medzi režimami normalizovania znakov Unicode

en: Cycle through the braille cursor shapes
sk_SK: nastavuje tvar brailového kurzora

en: Cycle through the braille move system caret when routing review cursor states
sk_SK: Prepína medzi režimami pre posúvanie prezeracieho a systémového kurzora pomocou smerových tlačidiel na brailovom riadku

en: Cycle through the braille show messages modes
sk_SK: Prepína medzi režimami zobrazovania správ na brailovom riadku

en: Cycle through the braille show selection states
sk_SK: Prepína medzi možnosťami ukazovania výberu na brailovom riadku

en: Cycle through the possible modes to report table row and column headers
sk_SK: Prepína režimy oznamovania hlavičiek riadkov a stĺpcov tabuľky

en: Cycle through the speech Unicode normalization states
sk_SK: Prepína medzi režimami normalizovania znakov unicode pri reči

en: Cycles between available touch modes
sk_SK: Prepína medzi dostupnými dotykovými režimami

en: Cycles between speech modes.
sk_SK: Prepína medzi režimami reči.

en: Cycles through audio ducking modes which determine when NVDA lowers the volume of other sounds
sk_SK: prechádza medzi jednotlivými režimami stišovania a určuje, kedy má NVDA stišovať zvuky ostatných aplikácií

en: Cycles through line indentation settings
sk_SK: Prepína nastavenia pre odsadenie riadka

en: Cycles through paragraph navigation styles
sk_SK: Prepína nastavenia pre navigáciu po odsekoch.

en: Cycles through sound split modes
sk_SK: Prepína medzi dostupnými režimami oddelenia zvukov od hlasového výstupu

en: Cycles through speech symbol levels which determine what symbols are spoken
sk_SK: Cyklicky prechádza medzi úrovňami interpunkcie, čo ovplyvňuje, ktoré symboly budú vyslovované

en: Cycles through the available languages for Windows OCR
sk_SK: Prepína medzi nainštalovanými jazykmi OCR v systéme Windows

en: Cycles through the cell border reporting settings
sk_SK: Prepína nastavenia pre oznamovanie orámovania buniek tabuľky

en: Cycles through the possible choices for automatic language switching: off, language only and language and dialect.
sk_SK: Prepína medzi dostupnými možnosťami automatickej zmeny jazyka: Vypnuté, prepínanie jazyka a prepínanie jazyka a dialektu.

en: Czech 8 dot computer braille
sk_SK: Český počítačový 8 bodový brail

en: Czech grade 1
sk_SK: Čeština plnopis

en: Danish 6 dot grade 1
sk_SK: Dánčina 6 bodový plnopis

en: Danish 6 dot grade 1 (1993)
sk_SK: Dánčina 6 bodový plnopis (1993)

en: Danish 6 dot grade 2
sk_SK: Dánčina 6 bodový skratkopis

en: Danish 6 dot grade 2 (1993)
sk_SK: Dánčina 6 bodový skratkopis (1993)

en: Danish 8 dot computer braille
sk_SK: Dánsky počítačový 8 bodový brail

en: Danish 8 dot computer braille (1993)
sk_SK: Dánsky počítačový 8 bodový brail (1993)

en: Danish 8 dot grade 1
sk_SK: Dánčina 8 bodový plnopis

en: Danish 8 dot grade 1 (1993)
sk_SK: Dánčina 8 bodový plnopis  (1993)

en: Danish 8 dot grade 2
sk_SK: Dánčina 8 bodový skratkopis

en: Danish 8 dot grade 2 (1993)
sk_SK: Dánčina 8 bodový skratkopis  (1993)

en: Data Label
sk_SK: Menovka údajov

en: Data Table
sk_SK: Tabuľka údajov

en: Data validation prompt: {0}
sk_SK: Výzva overenia údajov: {0}

en: Date placeholder
sk_SK: Dátum zástupný symbol

en: Date:
sk_SK: Dátum

en: Debug logging
sk_SK: Úroveň záznamu

en: Decreases the currently active setting in the synth settings ring
sk_SK: Znižuje hodnotu aktívneho prvku skupiny nastavení hlasového výstupu.

en: Decreases the currently active setting in the synth settings ring in a larger step
sk_SK: Znižuje hodnotu aktívneho prvku skupiny nastavení hlasového výstupu po väčších krokoch

en: Default (Yes)
sk_SK: Predvolené (Áno)

en: Default ({})
sk_SK: Predvolené ({})

en: Default dictionary
sk_SK: Predvolený slovník

en: Desktop
sk_SK: Pracovná plocha

en: Destination of: {name}
sk_SK: Cieľ pre: {name}

en: Dictionary Entry Error
sk_SK: chyba

en: Directory Exists
sk_SK: Existujúci priečinok

en: Disabled
sk_SK: Zakázaný

en: Dismiss the recognition result
sk_SK: zatvorí okno s rozpoznaným textom

en: Display
sk_SK: displej

en: Display Unit Label
sk_SK: Názov jednotky zobrazenia

en: Display nonprinting characters
sk_SK: Zobraziť netlačiteľné znaky

en: Displays one of the recent messages
sk_SK: Prečíta jednu z naposledy prijatých správ

en: Displays the destination URL of the link at the position of caret or focus in a window, instead of just speaking it. May be preferred by braille users.
sk_SK: Zobrazí URL adresu cieľového odkazu zameraného systémovým alebo prezeracím kurzorom v samostatnom okne. Užitočné pre používateľov brailových riadkov.

en: Distribution:
sk_SK: Distribúcia:

en: Document Formatting
sk_SK: Čítanie Textu

en: Document Navigation
sk_SK: Navigácia v dokumente

en: Document formatting
sk_SK: Čítanie Textu

en: Document information
sk_SK: Informácie o dokumente

en: Document review
sk_SK: Prezeranie dokumentu

en: Documentation
sk_SK: Dokumentácia

en: Dot 8
sk_SK: Bod 8

en: Dot firm&ness
sk_SK: Sila b&odov

en: Dots 7 and 8
sk_SK: Body 7 a 8

en: Double line spacing
sk_SK: dvojité riadkovanie

en: Doughnut
sk_SK: Prstencový

en: Down Bars
sk_SK: Stĺpce poklesu

en: Downloading
sk_SK: Prebieha sťahovanie

en: Downloading Update
sk_SK: Preberanie aktualizácie

en: Drop Lines
sk_SK: Vynášacie čiary

en: Duck when outputting speech and sounds
sk_SK: Stíšiť, keď NVDA hovorí a prehráva zvuky

en: Dutch 6 dot
sk_SK: Holandský 6-bodový brail

en: Dutch 8 dot
sk_SK: Holandský 8-bodový braill

en: E&mphasis
sk_SK: Zv&ýraznenie

en: E&xit
sk_SK: U&končiť

en: E&xpand to computer braille for the word at the cursor
sk_SK: Slovo, kde sa nachádza kurzor zobraziť počítačovým braillom

en: EcoBraille displays
sk_SK: EcoBraille

en: Edge of table
sk_SK: Okraj tabuľky

en: Edit Dictionary Entry
sk_SK: Upraviť Položku Slovníka

en: Editable Text
sk_SK: Editovateľný text

en: Editing note for cell {address}
sk_SK: Úprava poznámky pre bunku {address}

en: Editing profile {profile}
sk_SK: Upravovaný profil {profile}

en: Elapsed time not available
sk_SK: Nie je možné zistiť uplynutý čas

en: Elements
sk_SK: Prvky

en: Elements List
sk_SK: Zoznam prvkov

en: Empty slide
sk_SK: Prázdna snímka

en: Emulate key press: {emulateGesture}
sk_SK: Emulovanie klávesovej skratky: {emulateGesture}

en: Emulated system keyboard keys
sk_SK: Emulované klávesy

en: Emulates pressing %s on the system keyboard
sk_SK: Emuluje stlačenie klávesu %s na systémovej klávesnici

en: Enable
sk_SK: Povolené

en: Enable loading custom code from Developer Scratchpad directory
sk_SK: Načítať vlastné moduly z priečinka Scratchpad

en: Enable mouse &tracking
sk_SK: Povoliť sledovanie &kurzora myši

en: Enable touch interaction support
sk_SK: Povoliť dotykové gestá

en: Enabled
sk_SK: Povolený

en: Enabled logging categories
sk_SK: Povolené úrovne záznamu

en: Enabling Screen Curtain will make the screen of your computer completely black. Ensure you will be able to navigate without any use of your screen before continuing. 
    
    Do you wish to continue?
sk_SK: Tienenie obrazovky prekryje obrazovku počítača čiernou farbou a na obrazovke nebude viditeľný žiadny text. Systém budete ovládať bez zrakovej kontroly.
    
    Chcete pokračovať?

en: Endnotes
sk_SK: Koncové poznámky

en: English (U.K.) 8 dot computer braille
sk_SK: Britský počítačový 8 bodový brail

en: English (U.K.) grade 1
sk_SK: Britská angličtina plnopis

en: English (U.K.) grade 2
sk_SK: Britská angličtina skratkopis

en: English (U.S.) 6 dot computer braille
sk_SK: Americký počítačový 6 bodový brail

en: English (U.S.) 8 dot computer braille
sk_SK: Americký počítačový 8 bodový brail

en: English (U.S.) grade 1
sk_SK: Americká angličtina plnopis

en: English (U.S.) grade 2
sk_SK: Americká angličtina skratkopis

en: English North American Braille Computer Code
sk_SK: Anglický počítačový kód (Severná Amerika)

en: Enter gesture to emulate:
sk_SK: Gesto na emulovanie:

en: Enter input gesture:
sk_SK: Zadajte klávesovú skratku:

en: Erases the last entered braille cell or character
sk_SK: Odstráni posledný zadaný brailový znak

en: Error
sk_SK: Chyba

en: Error Bars
sk_SK: Chybové úsečky

en: Error Copying
sk_SK: Chyba pri kopírovaní

en: Error activating profile.
sk_SK: pri aktivácii profilu došlo k chybe.

en: Error checking for update.
sk_SK: Nastala chyba pri kontrole aktualizácií

en: Error copying NVDA user settings
sk_SK: Chyba pri kopírovaní používateľských nastavení NVDA

en: Error creating profile - probably read only file system.
sk_SK: Nie je možné vytvoriť profil. Pravdepodobne je NVDA spustený z systému len na čítanie.

en: Error deleting profile.
sk_SK: Chyba pri odstránení profilu.

en: Error downloading update.
sk_SK: Chyba pri sťahovaní aktualizácie

en: Error in appModule %s
sk_SK: Chyba v aplikačnom module "%s".

en: Error renaming profile.
sk_SK: Chyba pri premenovaní profilu.

en: Error saving configuration profile triggers - probably read only file system.
sk_SK: Nie je možné uložiť udalosť. Pravdepodobne je NVDA spustený z systému len na čítanie.

en: Error saving log: %s
sk_SK: Chyba pri ukladaní logu: "%s".

en: Error saving user defined gestures - probably read only file system.
sk_SK: Nie je možné uložiť zmeny klávesových skratiek. Pravdepodobne je NVDA spustený z systému len na čítanie.

en: Error: {errorText}
sk_SK: Chyba: {errorText}

en: Esperanto grade 1
sk_SK: Esperanto plnopis

en: Estonian grade 0
sk_SK: Estónsky počítačový kód

en: Ethiopic grade 1
sk_SK: Etiópčina plnopis

en: Eurobraille displays
sk_SK: Eurobraille

en: Even pages footer
sk_SK: Päta párnych strán

en: Even pages header
sk_SK: Hlavička párnych strán

en: Execute a previously downloaded NVDA update
sk_SK: Spustiť stiahnutú čakajúcu aktualizáciu

en: Exit
sk_SK: Ukončiť NVDA

en: Exit NVDA
sk_SK: Ukončiť nvda

en: Exit math interaction
sk_SK: Ukončí prepúšťanie klávesových príkazov do aplikácie MathPlayer

en: Expanded symbol ({})
sk_SK: Ssymbol ({})

en: Exploded 3D Pie
sk_SK: Rozložený koláčový s 3-D efektom

en: Exploded Doughnut
sk_SK: rozložený prstencový

en: Exploded Pie
sk_SK: Rozložený koláčový

en: Explore NVDA user configuration directory
sk_SK: Otvoriť adresár s používateľskými nastaveniami

en: Exponential
sk_SK: Exponenciálny

en: Failed to compile text paragraph regular expression: %s
sk_SK: Nepodarilo sa spracovať regulárny výraz pre navigáciu po textových odsekoch: %s

en: Failed to create portable copy: {error}.
sk_SK: Nepodarilo sa vytvoriť prenosnú verziu: {error}.

en: Failed to install add-on from %s
sk_SK: Inštalácia doplnku %s zlyhala.

en: Failed to open add-on package file at %s - missing file or invalid file format
sk_SK: Nie je možné otvoriť inštalačný balíček doplnku %s - súbor sa nenašiel, alebo jeho formát je nesprávny.

en: Feature unavailable.
sk_SK: Nedostupná funkcia.

en: File in Use
sk_SK: Súbor sa Používa

en: Filipino grade 2
sk_SK: Filipínčina skratkopis

en: Fill display for context changes
sk_SK: len zmeny

en: Filled Radar
sk_SK: Radarový s výplňou

en: Filter b&y:
sk_SK: Filt&er:

en: Find
sk_SK: Hľadať

en: Finnish 6 dot
sk_SK: Fínčina 6 bodový plnopis

en: Finnish 8 dot computer braille
sk_SK: Fínsky počítačový 8 bodový brail

en: First page footer
sk_SK: Päta prvej strany

en: First page header
sk_SK: Hlavička prvej strany

en: Floor
sk_SK: Podstava

en: Fo&rmulas
sk_SK: &Vzorce

en: Focus context presentation:
sk_SK: Prezentácia kontextu:

en: Focus mode
sk_SK: Režim fokusu

en: Follow &mouse cursor
sk_SK: Sledovať kurzor &myši

en: Follow System &Caret
sk_SK: Sledovať sys&témový kurzor

en: Follow system &focus
sk_SK: Sledovať systémový &fokus

en: Font
sk_SK: Písmo

en: Font &size
sk_SK: ve&ľkosť písma

en: Font attrib&utes
sk_SK: Vlastnosti &písma

en: Footer placeholder
sk_SK: Päta zástupný symbol

en: Footnotes
sk_SK: Poznámky pod čiarou

en: Formatting
sk_SK: Formátovanie Textu

en: Forward to:
sk_SK: Odoslať ďalej

en: Fra&mes
sk_SK: Rámc&e

en: Freedom Scientific Focus/PAC Mate series
sk_SK: Zobrazovače Focus/PAC Mate od spoločnosti Freedom Scientific

en: French (unified) 6 dot computer braille
sk_SK: Francúzsky zjednotený počítačový 6 bodový brail

en: French (unified) 8 dot computer braille
sk_SK: Francúzsky zjednotený počítačový 8 bodový brail

en: French (unified) grade 2
sk_SK: Francúzsky (zjednotený skratkopis)

en: From:
sk_SK: Od

en: Full shaped mode
sk_SK: Režim plných tvarov

en: General
sk_SK: Všeobecné

en: Georgian literary braille
sk_SK: Gruzínčina kodifikovaný braill

en: German 6 dot computer braille
sk_SK: Nemecký počítačový 6 bodový brail

en: German 8 dot computer braille
sk_SK: Nemecký počítačový 8 bodový brail

en: German grade 0
sk_SK: Nemecký počítačový kód

en: German grade 0 (detailed)
sk_SK: Nemčina grade 0 (detailný)

en: German grade 1
sk_SK: Nemčina plnopis

en: German grade 1 (detailed)
sk_SK: Nemčina plnopis (detailný)

en: German grade 2
sk_SK: Nemčina skratkopis

en: German grade 2 (detailed)
sk_SK: Nemčina (detailný) skratkopis

en: Global
sk_SK: Globálne

en: Greek (Greece)
sk_SK: Gréčtina (grécko)

en: Greek international braille
sk_SK: Grécka medzinárodná tabuľka

en: Gridlines are visible
sk_SK: Zobrazená mriežka

en: Gujarati grade 1
sk_SK: Gujaratčina plnopis

en: H&eaders
sk_SK: H&lavičky

en: HID keyboard input simulation is unavailable.
sk_SK: Simulácia HID klávesnice nie je dostupná.

en: HID keyboard simulation disabled
sk_SK: Simulácia HID klávesnice vypnutá

en: HID keyboard simulation enabled
sk_SK: Simulácia HID klávesnice zapnutá

en: HIMS Braille Sense/Braille EDGE/Smart Beetle/Sync Braille series
sk_SK: HIMS Braille Sense/Braille EDGE/Smart Beetle/Sync Braille

en: Half shaped mode
sk_SK: Režim polovičných tvarov

en: Handle keys from other &applications
sk_SK: Spracovať vstup z externých &programov

en: Handled by application
sk_SK: Podľa aplikácie

en: Handout Master view
sk_SK: Zobrazenie Predlohy podkladov

en: Handy Tech braille displays
sk_SK: Handy Tech

en: Has appointment
sk_SK: Plánovaná činnosť

en: Has conditional formatting
sk_SK: obsahuje Podmienené formátovanie

en: Has data validation
sk_SK: Obsahuje overenie údajov

en: Header placeholder
sk_SK: Hlavička zástupný symbol

en: Hebrew (Biblical) grade 1
sk_SK: Hebrejčina (biblická) plnopis

en: Hebrew computer braille
sk_SK: Hebrejský počítačový kód

en: Hi Lo Lines
sk_SK: Stĺpce rastu a poklesu

en: Hide nonprinting characters
sk_SK: Skryť netlačiteľné znaky

en: High-Low-Close
sk_SK: Maximum-minimum-koniec

en: Highlight browse &mode cursor
sk_SK: Zvýrazniť Kurzor v režime &Prehliadania

en: Highlight navigator &object
sk_SK: Zvýrazniť &navigačný objekt

en: Highlight system fo&cus
sk_SK: Zvýrazniť systémový &fokus

en: Highlighted (mar&ked) text
sk_SK: Vyznačený te&xt

en: Hindi grade 1
sk_SK: Hinduidčina plnopis

en: HumanWare Brailliant BI/B series / BrailleNote Touch
sk_SK: HumanWare Brailliant BI/B / BrailleNote Touch

en: Hungarian 8 dot computer braille
sk_SK: Maďarský počítačový 8 bodový brail

en: Hungarian grade 1
sk_SK: Maďarský plnopis

en: Hungarian grade 2
sk_SK: Maďarský skratkopis

en: I &agree
sk_SK: Súhl&asím

en: I understand that changing these settings may cause NVDA to function incorrectly.
sk_SK: Rozumiem, že zmena týchto nastavení môže spôsobiť nesprávne fungovanie NVDA.

en: I&nput gestures...
sk_SK: Kláv&esové skratky...

en: I&nterrupt speech while scrolling
sk_SK: &Prerušiť reč počas posúvania

en: IME closed
sk_SK: IME zatvorené

en: IME opened
sk_SK: IME otvorené

en: IP address
sk_SK: IP adresa

en: Icelandic 8 dot computer braille
sk_SK: Islandský počítačový 8 bodový brail

en: If pressed once, reports the current time. If pressed twice, reports the current date
sk_SK: Oznamuje čas a stlačené 2 krát rýchlo za sebou oznamuje dátum.

en: If pressed once, the text from the previously set start marker up to and including the current position of the review cursor is selected. If pressed twice, the text is copied to the clipboard
sk_SK: Označí text od značky po aktuálnu pozíciu prezeracieho kurzora. Stlačené dva krát rýchlo za sebou skopíruje text do schránky.

en: Ignore &blank lines for line indentation reporting
sk_SK: Ignorova&ť prázdne riadky pre oznamovanie odsadenia

en: Ignore blank lines for line indentation reporting off
sk_SK: Neignorovať prázdne riadky pre oznamovanie odsadenia vypnuté

en: Ignore blank lines for line indentation reporting on
sk_SK: Ignorovať prázdne riadky pre oznamovanie odsadenia

en: Ignore mouse input from other &applications
sk_SK: Ignorovať pokyny pre myš z externých &Aplikácií

en: In order to improve NVDA in the future, NV Access wishes to collect usage data from running copies of NVDA.
    
    Data includes Operating System version, NVDA version, language, country of origin, plus certain NVDA configuration such as current synthesizer, braille display and braille table. No spoken or braille content will be ever sent to NV Access. Please refer to the User Guide for a current list of all data collected.
    
    Do you wish to allow NV Access to periodically collect this data in order to improve NVDA?
sk_SK: Aby sme mohli vylepšovať NVDA, zbierame informácie od používateľov o tom, ako využívajú čítač obrazovky.
    
    Zaujímajú nás informácie o verzii vášho operačného systému, verzii NVDA, aktuálny jazyk, krajina v ktorej sa nachádzate a ktorý brailový riadok a hlasový výstup používate. Na náš server nikdy neodosielame to, čo NVDA hovorí a zobrazuje na brailovom riadku. Podrobný zoznam nájdete v používateľskej príručke.
    
    Želáte si povoliť zasielanie údajov z tohto počítača?

en: Include Unicode Consortium data (including emoji) when processing characters and symbols
sk_SK: Na spracovanie špeciálnych znakov a emoji použiť databázu Unicode Konzorcia

en: Include l&ayout tables
sk_SK: Zahrnúť &tabuľky formujúce vzhľad

en: Incompatible Add-ons
sk_SK: Nekompatibilné doplnky

en: Incompatible add-ons
sk_SK: Nekompatibilné doplnky

en: Incompatible reason
sk_SK: Dôvod nekompatibility

en: Increases the currently active setting in the synth settings ring
sk_SK: Zvyšuje hodnotu aktívneho prvku skupiny nastavení hlasového výstupu.

en: Increases the currently active setting in the synth settings ring in a larger step
sk_SK: Zvyšuje hodnotu aktívneho prvku skupiny nastavení hlasového výstupu po väčších krokoch

en: Input
sk_SK: Vstup

en: Input Composition
sk_SK: Nastavenia vstupu

en: Input Gestures
sk_SK: Klávesové skratky

en: Input Message is {message}
sk_SK: Vstupný text je {message}

en: Input Message is {title}: {message}
sk_SK: Vstupný text je {title}: {message}

en: Inputs braille dots via the braille keyboard
sk_SK: Vloží znaky pomocou vstavanej klávesnice brailovského zobrazovača

en: Install NVDA
sk_SK: Nainštalovať NVDA

en: Install pending &update
sk_SK: Nainštalovať čakajúcu &Aktualizáciu

en: Install pending update
sk_SK: Nainštalovať čakajúcu aktualizáciu

en: Installation of {summary} {version} has been blocked. The minimum NVDA version required for this add-on is {minimumNVDAVersion}, your current NVDA version is {NVDAVersion}
sk_SK: Nie je možné nainštalovať {summary} {version}. Doplnok je určený pre NVDA od verzie {minimumNVDAVersion}, v súčasnosti používate NVDA {NVDAVersion}

en: Installing Add-on
sk_SK: Inštalácia Doplnku

en: Installing NVDA
sk_SK: Inštalácia NVDA

en: Insufficient Privileges
sk_SK: Nedostatočné oprávnenia

en: International Phonetic Alphabet
sk_SK: Medzinárodná fonetická abeceda Ipa

en: Invalid configuration
sk_SK: Nesprávna konfigurácia

en: Irish grade 1
sk_SK: Írčina plnopis

en: Irish grade 2
sk_SK: Írčina skratkopis

en: Israeli grade 1
sk_SK: Izraelčina plnopis

en: Italian 6 dot computer braille
sk_SK: Taliansky počítačový 6 bodový brail

en: Italian 8 dot computer braille
sk_SK: Taliansky počítačový 8 bodový brail

en: Italic off
sk_SK: kurzíva neaktívna

en: Italic on
sk_SK: kurzíva aktívna

en: Japanese (Kantenji) literary braille
sk_SK: Japončina (Kantenji) plnopis

en: Justified
sk_SK: Zarovnané  do bloku

en: Kannada grade 1
sk_SK: Kannadčina plnopis

en: Kashmiri grade 1
sk_SK: Kašmírčina plnopis

en: Kazakh grade 1
sk_SK: Kazachčina plnopis

en: Key words:
sk_SK: Kľúčové slová:

en: Keyboard
sk_SK: Klávesnica

en: Khmer grade 1
sk_SK: Kohmerčina plnopis

en: Kinyarwanda literary braille
sk_SK: Rwandčina plnopis

en: Korean grade 1
sk_SK: Kórejčina plnopis

en: Korean grade 1 (2006)
sk_SK: Kórejčina plnopis (2006)

en: Korean grade 2
sk_SK: Kórejčina skratkopis

en: Korean grade 2 (2006)
sk_SK: Kórejčina skratkopis (2006)

en: L&icense
sk_SK: L&icencia

en: L&ogging level:
sk_SK: Úr&oveň záznamu:

en: Lan&dmarks
sk_SK: Ob&lasti stránky

en: Lan&dmarks and regions
sk_SK: Orientačné body a Ob&lasti stránky

en: Landscape
sk_SK: našírku

en: Language Configuration Change
sk_SK: Zmena Nastavenia Jazyka

en: Lao Grade 1
sk_SK: Laoština Plnopis

en: Latvian grade 1
sk_SK: Lotyština plnopis

en: Left
sk_SK: Ľavý okraj

en: Left aligned
sk_SK: Zarovnané vľavo

en: Left click
sk_SK: Ľavý klik

en: Left mouse button lock
sk_SK: Uzamknuté ľavé tlačidlo myši

en: Left mouse button unlock
sk_SK: Odomknuté ľavé tlačidlo myši

en: Legacy
sk_SK: Staršie

en: Legend entry for series {seriesName} {seriesIndex} of {seriesCount}
sk_SK: legenda pre rad {seriesName} {seriesIndex} z {seriesCount}

en: Legend entry {legendEntryIndex} of {legendEntryCount}
sk_SK: Legenda pre rad {legendEntryIndex} z {legendEntryCount}

en: Legend key for Series {seriesName} {seriesIndex} of {seriesCount}
sk_SK: Kľúč legendy pre rad {seriesName} {seriesIndex} z {seriesCount}

en: Level
sk_SK: Úroveň

en: License Agreement
sk_SK: Licenčná dohoda

en: Lin&ks
sk_SK: Odk&azy

en: Line
sk_SK: Čiarový

en: Line &indentation reporting:
sk_SK: o&dsadenie riadka:

en: Line &numbers
sk_SK: Č&ísla riadkov

en: Line with Markers
sk_SK: Čiarový so značkami

en: Linear
sk_SK: Čiarový

en: Link has no apparent destination
sk_SK: Odkaz nemá určený zdroj

en: Lists various types of elements in this document
sk_SK: Zobrazí rôzne typy prvkov v tomto dokumente

en: Lists various types of elements in this spreadsheet
sk_SK: Zobrazí rôzne typy prvkov v tabuľke

en: Lithuanian 6 dot
sk_SK: Litovčina 6 bodov

en: Lithuanian 8 dot
sk_SK: Litovčina 8 bodov

en: Load Chromium virtual buffer when document busy.
sk_SK: Načítať virtuálny chromium buffer, ak je prehliadač zaneprázdnený

en: Loading NVDA. Please wait...
sk_SK: Spúšťanie programu NVDA, prosím čakajte...

en: Loading document...
sk_SK: Prebieha nahrávanie dokumentu...

en: Lock screen not secure while using NVDA
sk_SK: Zamikacia obrazovka nie je počas používania NVDA bezpečná

en: Locks or unlocks the left mouse button
sk_SK: Uzamkne alebo odomkne ľavé tlačidlo myši

en: Locks or unlocks the right mouse button
sk_SK: Uzamkne alebo odomkne pravé tlačidlo myši

en: Log fragment copied to clipboard
sk_SK: Záznam skopírovaný do schránky

en: Log fragment start position marked, press again to copy to clipboard
sk_SK: Začiatok záznamu, stlačte znovu pre skopírovanie do schránky

en: Log is unavailable
sk_SK: Záznam nie je dostupný

en: Logarithmic
sk_SK: Logaritmický

en: Logs information about the current navigator object which is useful to developers and activates the log viewer so the information can be examined.
sk_SK: Zaznamená informácie o objekte zameranom objektovou navigáciou a otvorí zobrazovač logu na mieste, kde sú tieto informácie zobrazené.

en: Luganda literary braille
sk_SK: Gandčina plnopis

en: Major Gridlines
sk_SK: Hlavné mriežky

en: Make screen black (immediate effect)
sk_SK: Aktivovať Tienenie obrazovky (okamžitý efekt)

en: Malay grade 2
sk_SK: Malajčina skratkopis

en: Malayalam grade 1
sk_SK: Malajálamčina plnopis

en: Manipuri grade 1
sk_SK: Manipúrčina plnopis

en: Manual Activation
sk_SK: Ručná aktivácia

en: Manual activate
sk_SK: Ručne Aktivovať

en: Manual activation
sk_SK: Ručná aktivácia

en: Manual deactivate
sk_SK: Ručne deaktivovať

en: Marathi grade 1
sk_SK: Maráthčina plnopis

en: Mark the current end of the log as the start of the fragment to be copied to clipboard by pressing again.
sk_SK: Označí toto miesto ako začiatok záznamu pre vývojárov. Opätovné stlačenie skopíruje záznam do schránky.

en: Marks the current position of the review cursor as the start of text to be selected or copied
sk_SK: Označí aktuálnu pozíciu prezeracieho kurzora ako začiatok textu, ktorý bude označený alebo skopírovaný do schránky

en: Master Thumbnails
sk_SK: Predloha s náhľadmi

en: Math interaction not supported.
sk_SK: práca s matematickým obsahom nie je podporovaná.

en: Media Clip placeholder
sk_SK: Multymediálny klip zástupný symbol

en: Message &timeout (sec)
sk_SK: Zobrazovať &správy (sek)

en: Microsoft Sound Mapper
sk_SK: Predvolené zariadenie Microsoft

en: Minor Gridlines
sk_SK: Vedľajšie mriežky

en: Miscellaneous
sk_SK: Ostatné

en: Modes available in the 'Cycle sound split mode' command
sk_SK: Dostupné režimi na oddelenie zvuku

en: Modes available in the Cycle speech mode command
sk_SK: Dostupné režimi reči

en: Mongolian grade 1
sk_SK: Mongolský plnopis

en: Mongolian grade 2
sk_SK: Mongolský skratkopis

en: Most commands for controlling NVDA require you to hold down the NVDA key while pressing other keys.
    By default, the Insert and numpad Insert keys may both be used as the NVDA key.
    You can also configure NVDA to use the CapsLock as the NVDA key.
    Press NVDA+n at any time to activate the NVDA menu.
    From this menu, you can configure NVDA, get help, and access other NVDA functions.
sk_SK: Väčšina príkazov, ktoré sa používajú na ovládanie programu NVDA sú kombináciou stlačeného klávesu NVDA s ďalšími klávesmi.
    Predvolene ako kláves NVDA môžete použiť hlavný insert alebo insert na numerickom bloku klávesnice.
    Je tiež možné nastaviť NVDA tak, aby používal kláves capslock ako kláves NVDA.
    Na otvorenie ponuky NVDA môžete kedykoľvek stlačiť NVDA+n.
    Z tejto ponuky môžete NVDA Nastavovať, získať pomoc a pristupovať k ostatným funkciám programu.

en: Mouse
sk_SK: Myš

en: Mouse text unit resolution %s
sk_SK: Text zameraný myšou %s

en: Mouse tracking off
sk_SK: Sledovanie kurzora myši vypnuté

en: Mouse tracking on
sk_SK: Sledovanie kurzora myši zapnuté

en: Move focus
sk_SK: Fokus na navigačný objekt

en: Move navigator object to mouse
sk_SK: Premiestniť navigačný objekt na myš

en: Move system caret when ro&uting review cursor
sk_SK: Smerové tlačidlá posúvajú prezerací aj systémový kur&zor

en: Move the review cursor to the position marked as the start of text to be selected or copied
sk_SK: Presunie prezerací kurzor na začiatok bloku, ktorý má byť vybratý alebo skopírovaný

en: Move to focus
sk_SK: Premiestniť na fokus

en: Move to the next result
sk_SK: Prejde na nasledujúci výsledok

en: Move to the previous result
sk_SK: Prejde na predchádzajúci výsledok

en: Moved above %s
sk_SK: Presunutý nad %s

en: Moved above blank paragraph
sk_SK: Posunuté nad prázdny odsek

en: Moved below %s
sk_SK: Presunutý pod %s

en: Moved below blank paragraph
sk_SK: Posunuté pod prázdny odsek

en: Movement by page not supported
sk_SK: Pohyb po stranách nie je podporovaný

en: Moves past the end  of the container element, such as a list or table
sk_SK: Prejde za prvok, ktorý zoskupuje viaceré prvky rovnakého typu napr. za tabuľku alebo zoznam.

en: Moves the braille display to the current focus
sk_SK: V brailly prejde na fokus

en: Moves the braille display to the next line
sk_SK: V braily prejde na nasledujúci riadok

en: Moves the braille display to the previous line
sk_SK: V brailly prejde na predchádzajúci riadok

en: Moves the focus out of the current embedded object and into the document that contains it
sk_SK: Premiestni fokus za vnorený objekt späť do nadradeného dokumentu

en: Moves the mouse pointer to the current navigator object
sk_SK: Premiestni kurzor myši na miesto zamerané objektovou navigáciou.

en: Moves the navigator object and focus to the first row
sk_SK: Premiestni navigačný objekt a fokus na prvý riadok

en: Moves the navigator object and focus to the last row
sk_SK: Premiestni navigačný objekt a fokus na posledný riadok

en: Moves the navigator object and focus to the next row
sk_SK: Premiestni navigačný objekt a fokus na ďalší riadok

en: Moves the navigator object and focus to the previous row
sk_SK: Premiestni navigačný objekt a fokus na predchádzajúci riadok

en: Moves the navigator object to the first column
sk_SK: Premiestni navigačný objekt na prvý stĺpec

en: Moves the navigator object to the first object inside it
sk_SK: Premiestni navigačný objekt na prvý podradený objekt

en: Moves the navigator object to the last column
sk_SK: Premiestni navigačný objekt na posledný stĺpec

en: Moves the navigator object to the next column
sk_SK: Premiestni navigačný objekt na ďalší stĺpec

en: Moves the navigator object to the next object
sk_SK: Premiestni navigačný objekt na ďalší objekt

en: Moves the navigator object to the object containing it
sk_SK: Premiestni navigačný objekt na nadradený objekt

en: Moves the navigator object to the previous column
sk_SK: Premiestni navigačný objekt na predchádzajúci stĺpec

en: Moves the navigator object to the previous object
sk_SK: Premiestni navigačný objekt na predchádzajúci objekt

en: Moves the review cursor to the bottom line of the current navigator object and speaks it
sk_SK: Premiestni prezerací kurzor na spodný riadok aktuálneho navigačného objektu a prečíta ho.

en: Moves the review cursor to the first character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
sk_SK: Premiestni prezerací kurzor na začiatok aktuálneho riadku v rámci aktuálneho navigačného objektu a prečíta aktuálny znak.

en: Moves the review cursor to the last character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
sk_SK: Premiestni prezerací kurzor na koniec aktuálneho riadku v rámci aktuálneho navigačného objektu a prečíta aktuálny znak.

en: Moves the review cursor to the next character of the current navigator object and speaks it
sk_SK: Premiestni prezerací kurzor na nasledujúci znak aktuálneho navigačného objektu a prečíta ho.

en: Moves the review cursor to the next line of the current navigator object and speaks it
sk_SK: Premiestni prezerací kurzor na nasledujúci riadok aktuálneho navigačného objektu a prečíta ho.

en: Moves the review cursor to the next page of the current navigator object and speaks it
sk_SK: Premiestni prezerací kurzor na nasledujúcu stranu aktuálneho navigačného objektu a prečíta ju

en: Moves the review cursor to the next word of the current navigator object and speaks it
sk_SK: Premiestni prezerací kurzor na nasledujúce slovo aktuálneho navigačného objektu a prečíta ho.

en: Moves the review cursor to the previous character of the current navigator object and speaks it
sk_SK: Premiestni prezerací kurzor na predchádzajúci znak aktuálneho navigačného objektu a prečíta ho.

en: Moves the review cursor to the previous line of the current navigator object and speaks it
sk_SK: Premiestni prezerací kurzor na predchádzajúci riadok aktuálneho navigačného objektu a prečíta ho.

en: Moves the review cursor to the previous page of the current navigator object and speaks it
sk_SK: Premiestni prezerací kurzor na predchádzajúcu stranu aktuálneho navigačného objektu a prečíta ju

en: Moves the review cursor to the previous word of the current navigator object and speaks it
sk_SK: Premiestni prezerací kurzor na predchádzajúce slovo aktuálneho navigačného objektu a prečíta ho.

en: Moves the review cursor to the top line of the current navigator object and speaks it
sk_SK: Premiestni prezerací kurzor na vrchný riadok aktuálneho navigačného objektu a prečíta ho.

en: Moves to the next available setting in the synth settings ring
sk_SK: Prejde na nasledujúci prvok skupiny nastavení hlasového výstupu.

en: Moves to the next object in a flattened view of the object navigation hierarchy
sk_SK: Prejde na nasledujúci objekt v plošnom zobrazení v hierarchii objektov

en: Moves to the previous available setting in the synth settings ring
sk_SK: Prejde na predchádzajúci prvok skupiny nastavení hlasového výstupu.

en: Moves to the previous object in a flattened view of the object navigation hierarchy
sk_SK: Prejde na predchádzajúci objekt v plošnom zobrazení v hierarchii objektov

en: Moves to the start of the container element, such as a list or table
sk_SK: Prejde na začiatok prvku, ktorý zoskupuje viaceré prvky rovnakého typu napr. na začiatok tabuľky alebo zoznamu.

en: Moving Average
sk_SK: Kĺzavý priemer

en: Multi line break
sk_SK: Viacero zlomov riadka

en: N&otes
sk_SK: &Poznámky

en: NV Access &shop
sk_SK: &Obchod NV Access (anglicky)

en: NV Access &web site
sk_SK: &Webová stránka NV Access (anglicky)

en: NVDA  Usage Data Collection
sk_SK: Zhromažďovanie údajov o používaní NVDA

en: NVDA &Language (requires restart):
sk_SK: &Jazyk NVDA (vyžaduje reštart):

en: NVDA Braille Viewer
sk_SK: Zobrazovač braillu NVDA

en: NVDA Development
sk_SK: Vývoj NVDA

en: NVDA Log Viewer
sk_SK: Zobrazovač Logu NVDA

en: NVDA Message
sk_SK: Oznam NVDA

en: NVDA Python Console
sk_SK: NVDA python konzola

en: NVDA Settings
sk_SK: Nastavenia

en: NVDA Speech Viewer
sk_SK: Zobrazovač reči NVDA

en: NVDA Update
sk_SK: Aktualizácia NVDA

en: NVDA add-on package
sk_SK: Inštalačný balíček doplnku programu NVDA

en: NVDA in both channels and applications on the left
sk_SK: NVDA v strede a zvuky v ľavo

en: NVDA in both channels and applications on the right
sk_SK: NVDA v strede a zvuky v pravo

en: NVDA is unable to determine if Windows is locked. While this instance of NVDA is running, your desktop will not be secure when Windows is locked. Restarting Windows may address this. If this error is ongoing then disabling the Windows lock screen is recommended.
sk_SK: NVDA v tejto situácii nedokáže určiť, či je systém zamknutý a zamedziť tak prístupu k pracovnej ploche. Počas behu tejto relácie NVDA nebude váš systém pri zamknutej obrazovke bezpečný. Problém môžete skúsiť odstrániť reštartovaním systému. Ak problém aj naďalej pretrváva, odporúčame zakázať zamikaciu obrazovku Windows.

en: NVDA is unable to remove or overwrite a file.
sk_SK: NVDA nedokáže odstrániť alebo prepísať súbor.

en: NVDA must be restarted for the new language to take effect.
sk_SK: Zmeny sa prejavia po reštarte NVDA.

en: NVDA on the left and applications in both channels
sk_SK: NVDA v ľavo a zvuky v strede

en: NVDA on the left and applications on the right
sk_SK: NVDA v ľavo a zvuky v pravo

en: NVDA on the right and applications in both channels
sk_SK: NVDA v pravo a zvuky v strede

en: NVDA on the right and applications on the left
sk_SK: NVDA v pravo a zvuky v ľavo

en: NVDA settings
sk_SK: Nastavenia

en: NVDA started
sk_SK: NVDA spustený.

en: NVDA version {version} is available.
sk_SK: Je dostupná verzia {version}.

en: NVDA web site
sk_SK: Web stránka NVDA

en: NVDA's interface language is now forced from the command line. On the next restart, the language  saved in NVDA's configuration will be used instead.
sk_SK: Jazyk NVDA bol teraz nastavený parametrom z príkazového riadka. Po reštarte NVDA sa nastaví jazyk, ktorý je uložený v konfigurácii NVDA.

en: Native app selection mode disabled
sk_SK: Štandardný výber

en: Native app selection mode enabled
sk_SK: Formátovaný výber

en: Native input
sk_SK: Miestny vstup

en: Native selection mode cannot be turned off in this browse mode document
sk_SK: Nie je možné vypnúť formátovaný výber v tomto dokumente

en: Native selection mode unsupported in this browse mode document
sk_SK: Nie je podporovaný režim formátovaného výberu v tomto dokumente

en: Native selection mode unsupported in this document
sk_SK: Formátovaný výber nie je podporovaný v tomto dokumente

en: Navigating by sentence not supported in this document
sk_SK: Navigácia po vetách nie je podporovaná v tomto dokumente

en: Nepali grade 1
sk_SK: nepálčina plnopis

en: Never
sk_SK: Nikdy

en: New Profile
sk_SK: Nový profil

en: New name:
sk_SK: Nový názov:

en: Newsgroup:
sk_SK: Diskusná skupina

en: No
sk_SK: Nie

en: No Series defined.
sk_SK: Nie sú nastavené žiadne rady.

en: No action
sk_SK: Nie je priradená predvolená akcia

en: No additional details
sk_SK: Žiadne podrobnosti

en: No braille
sk_SK: Žiadny zobrazovač

en: No caret
sk_SK: Žiadny kurzor

en: No comment thread on this cell
sk_SK: Žiadne vlákno s komentármi

en: No comments
sk_SK: Žiadny komentár

en: No containing object
sk_SK: Žiadny nadradený objekt

en: No ducking
sk_SK: Nestíšiť

en: No emoji
sk_SK: Žiadne emoji

en: No focus
sk_SK: Žiadny fokus

en: No formatting information
sk_SK: Žiadne informácie o formátovaní

en: No help available here.
sk_SK: Pomoc pre prvok nie je dostupná.

en: No location information
sk_SK: Žiadne informácie o formátovaní

en: No long description
sk_SK: Bez dlhého popisu

en: No message yet
sk_SK: Zatiaľ nebola doručená žiadna správa

en: No navigator object
sk_SK: Žiadny navigačný objekt

en: No new log entry to copy
sk_SK: Žiadne záznamy na skopírovanie

en: No next
sk_SK:  nenájdený

en: No next different style text
sk_SK: Žiadny ďalší text s odlišným formátovaním

en: No next paragraph
sk_SK: Žiadny nasledujúci odsek

en: No next review mode
sk_SK: Žiadny ďalší režim prezerania

en: No next same style text
sk_SK: Žiadny ďalší text s rovnakým formátovaním

en: No note on this cell
sk_SK: Žiadna poznámka

en: No notes
sk_SK: Žiadne poznámky

en: No objects inside
sk_SK: žiadne vnorené objekty

en: No previous
sk_SK: nenájdený

en: No previous different style text
sk_SK: Žiadny predchádzajúci text s odlišným formátovaním

en: No previous paragraph
sk_SK: Žiadny predchádzajúci odsek

en: No previous review mode
sk_SK: Žiadny predchádzajúci režim prezerania

en: No previous same style text
sk_SK: Žiadny predchádzajúci text s rovnakým formátovaním

en: No progress bar updates
sk_SK: Neoznamovať aktualizáciu indikátora priebehu

en: No selection
sk_SK: Nič nie je vybraté

en: No settings
sk_SK: Žiadne nastavenie

en: No shortcut key
sk_SK: Žiadne klávesové skratky

en: No speech
sk_SK: Bez reči

en: No start marker set
sk_SK: nie je označený začiatok

en: No status line found
sk_SK: Stavový riadok nebol nájdený.

en: No symbol replacement
sk_SK: Žiadne nahradenie

en: No system battery
sk_SK: Systém nie je napájaný z batérie

en: No text to copy
sk_SK: Nie je vybraný žiadny text na skopírovanie

en: No title
sk_SK: Nemá titulok

en: No track playing
sk_SK: Nie je prehrávaná žiadna skladba

en: No update available.
sk_SK: Nie sú k dispozícii žiadne aktualizácie.

en: No user guide found.
sk_SK: Nepodarilo sa nájsť používateľskú príručku.

en: No&tes and comments
sk_SK: Poznámky a komentáre

en: Normal view
sk_SK: Normálne zobrazenie

en: Northern Kurdish grade 0
sk_SK: Severná Kurdčina počítačový kód

en: Norwegian 8 dot computer braille
sk_SK: Nórsky počítačový 8 bodový brail

en: Norwegian grade 0
sk_SK: Nórsky počítačový kód

en: Norwegian grade 1
sk_SK: Nórčina plnopis

en: Norwegian grade 2
sk_SK: Nórčina skratkopis

en: Norwegian grade 3
sk_SK: Nórčina nekodifikovaný skratkopis

en: Not a link.
sk_SK: Nie je odkaz.

en: Not in a container
sk_SK: nepodporovaný prvok

en: Not in a table cell
sk_SK: nie v bunke tabuľky

en: Not in table
sk_SK: Nie v tabuľke

en: Not math
sk_SK: Nie je matematický zápis

en: Not on a note
sk_SK: Kurzor nie je na poznámke

en: Not supported in this document
sk_SK: Nie je podporovaný v tomto dokumente

en: Not supported in this document.
sk_SK: Nepodporované v tomto dokumente.

en: Note
sk_SK: Poznámka

en: Notes Master view
sk_SK: Zobrazenie predlohy poznámok

en: Notes page
sk_SK: Strana s poznámkami

en: Nothing
sk_SK: Nič

en: Notify
sk_SK: Upozorňovať

en: Notify for &pending update on startup
sk_SK: Upozorniť na čakajúcu ak&tualizáciu po štarte

en: Number format: {0}
sk_SK: Formát čísla: {0}

en: Object Presentation
sk_SK: Prezentácia Objektov

en: Object edges positioned {left:.1f} per cent from left edge of screen, {top:.1f} per cent from top edge of screen, width is {width:.1f} per cent of screen, height is {height:.1f} per cent of screen
sk_SK: Rohy objektu umiestnené {left:.1f} percent od ľavého kraja, {top:.1f} percent od horného kraja obrazovky, šírka je {width:.1f} percent šírky obrazovky a víška je {height:.1f} percent výšky obrazovky.

en: Object has no location
sk_SK: Objekt nemá informáciu o pozícii

en: Object navigation
sk_SK: Objektová navigácia

en: Object placeholder
sk_SK: objekt zástupný symbol

en: Object review
sk_SK: Prezeranie objektu

en: Off
sk_SK: Vypnuté

en: Off bottom slide edge by {distance:.3g} point | Off bottom slide edge by {distance:.3g} points
sk_SK[0]: Za dolným okrajom snímky o {distance:.3g} bod
sk_SK[1]: Za dolným okrajom snímky o {distance:.3g} body
sk_SK[2]: Za dolným okrajom snímky o {distance:.3g} bodov
sk_SK[3]: Za dolným okrajom snímky o {distance:.3g} bodov

en: Off left slide edge by {distance:.3g} point | Off left slide edge by {distance:.3g} points
sk_SK[0]: Za ľavým okrajom snímky o {distance:.3g} bod
sk_SK[1]: Za ľavým okrajom snímky o {distance:.3g} body
sk_SK[2]: Za ľavým okrajom snímky o {distance:.3g} bodov
sk_SK[3]: Za ľavým okrajom snímky o {distance:.3g} bodov

en: Off right slide edge by {distance:.3g} point | Off right slide edge by {distance:.3g} points
sk_SK[0]: Za pravým okrajom snímky o {distance:.3g} bod
sk_SK[1]: Za pravým okrajom snímky o {distance:.3g} body
sk_SK[2]: Za pravým okrajom snímky o {distance:.3g} bodov
sk_SK[3]: Za pravým okrajom snímky o {distance:.3g} bodov

en: Off top slide edge by {distance:.3g} point | Off top slide edge by {distance:.3g} points
sk_SK[0]: Za horným okrajom snímky o {distance:.3g} bod
sk_SK[1]: Za horným okrajom snímky o {distance:.3g} body
sk_SK[2]: Za horným okrajom snímky o {distance:.3g} bodov
sk_SK[3]: Za horným okrajom snímky o {distance:.3g} bodov

en: Only when scrolling back
sk_SK: Len pri návrate späť

en: Only when tethered automatically
sk_SK: Len ak je zviazaný automaticky

en: Open developer scratchpad directory
sk_SK: Otvoriť priečinok scratchpad

en: Open-High-Low-Close
sk_SK: Začiatok-maximum-minimum-koniec

en: Opens NVDA configuration directory for the current user.
sk_SK: Otvorí adresár s používateľskými nastaveniami.

en: Opens the WX GUI inspection tool. Used to get more information about the state of GUI components.
sk_SK: Otvorí WX GUI inspection tool. Používa sa na získanie informácií o prvkoch.

en: Opens the note editing dialog
sk_SK: Otvorí dialóg s poznámkami

en: Optelec ALVA 6 series/protocol converter
sk_SK: Séria Optelec ALVA 6 /protocol converter

en: Options
sk_SK: Možnosti

en: Options:
sk_SK: Možnosti:

en: Org Chart placeholder
sk_SK: Organizačná schéma zástupný symbol

en: Organisation:
sk_SK: Organizácia

en: Oriya grade 1
sk_SK: Oriya plnopis

en: Out of table
sk_SK: Mimo tabuľky

en: Outline view
sk_SK: zobrazenie prehľadu

en: Output pane cleared
sk_SK: Výstup zmazaný

en: Package
sk_SK: Balíček

en: Page {pageNumber}
sk_SK: Strana {pageNumber}

en: Pages and spacing
sk_SK: Strany a riadkovanie

en: Papenmeier BRAILLEX newer models
sk_SK: Papenmeier BRAILLEX - novšie modely

en: Papenmeier BRAILLEX older models
sk_SK: Papenmeier BRAILLEX - staršie modely

en: Pass next key through
sk_SK: Prepustiť nasledujúci kláves

en: Pattern
sk_SK: Vzor

en: Performs the default action on the current navigator object (example: presses it if it is a button).
sk_SK: Vykoná predvolenú akciu aktuálneho objektu (napríklad: dvojklik ak aktuálny objekt je tlačidlo).

en: Periodically &refresh recognized content
sk_SK: Pravidelne &obnovovať rozpoznaný text

en: Persian 8 dot computer braille
sk_SK: Perzský počítačový 8 bodový brail

en: Persian grade 1
sk_SK: perzština plnopis

en: Picture placeholder
sk_SK: Obrázok zástupný symbol

en: Pie
sk_SK: Koláčový

en: Pie of Pie
sk_SK: Koláčový s detailmi

en: Pivot Chart Drop Zone
sk_SK: Klesajúca zóna kontigenčného grafu

en: Pivot Chart Field Button
sk_SK: tlačidlo poľa pre kontigenčný graf

en: Play a sound for logged e&rrors:
sk_SK: &Zaznamenané chyby signalizovať zvukom:

en: Play a sound when &auto-suggestions appear
sk_SK: Upozorňovať zvukom na &automatické návrhy

en: Play sound for &spelling errors while typing
sk_SK: Oznamovať počas písania zvukom pravopisné &chyby

en: Please Donate
sk_SK: Žiadosť o príspevok

en: Please disable screen curtain before using Windows OCR.
sk_SK: Pred použitím OCR Windows prosím vypnite tienenie obrazovky.

en: Please press OK to start the installed copy.
sk_SK: Stlačte OK, aby ste spustili nainštalovanú verziu.

en: Please specify a directory in which to create the portable copy.
sk_SK: Prosím zadajte cestu do priečinka, kde sa vytvorí prenosná verzia.

en: Please specify the absolute path where the portable copy should be created. It may include system variables (%temp%, %homepath%, etc.).
sk_SK: Zadajte úplnú cestu priečinka, do ktorého bude skopírovaná prenosná verzia NVDA. Môžete použiť systémové premenné (%temp%, %homepath%, a pod.).

en: Please wait
sk_SK: Čakajte prosím

en: Please wait while NVDA is being installed
sk_SK: Čakajte prosím, prebieha inštalácia programu NVDA.

en: Please wait while NVDA tries to fix your system's COM registrations.
sk_SK: Čakajte prosím, NVDA registruje knižnice.

en: Please wait while a portable copy of NVDA is created.
sk_SK: Čakajte prosím, prebieha vytváranie prenosnej verzie NVDA.

en: Please wait while settings are copied to the system configuration.
sk_SK: Čakajte prosím, prebieha kopírovanie nastavení do systémového profilu

en: Please wait while the add-on is being installed.
sk_SK: Čakajte prosím, prebieha inštalácia doplnku.

en: Please wait while your previous installation of NVDA is being updated.
sk_SK: Čakajte prosím, prebieha aktualizácia NVDA

en: Plot area
sk_SK: zobrazovaná oblasť

en: Plot area, inside height: {plotAreaInsideHeight:.0f}, inside width: {plotAreaInsideWidth:.0f}, inside top: {plotAreaInsideTop:.0f}, inside left: {plotAreaInsideLeft:.0f}
sk_SK: Zobrazovaná oblasť, vnútorná výška: {plotAreaInsideHeight:.0f}, vnútorná šírka: {plotAreaInsideWidth:.0f}, vnútorný horný okraj: {plotAreaInsideTop:.0f}, vnútorný ľavý orakj: {plotAreaInsideLeft:.0f}

en: Plugged in
sk_SK: Nabíja sa

en: Plugins reloaded
sk_SK: Pluginy načítané

en: Polish 8 dot computer braille
sk_SK: Poľský počítačový 8 bodový brail

en: Polish literary braille
sk_SK: Poľština plnopis

en: Polynomial
sk_SK: Polynomický

en: Portable Copy Exists
sk_SK: Existujúca prenosná verzia

en: Portable copy creation cancelled.
sk_SK: Vytváranie prenosnej verzie prerušené.

en: Portable directory:
sk_SK: Priečinok pre prenosnú verziu:

en: Portrait
sk_SK: navýšku

en: Portuguese 8 dot computer braille
sk_SK: Portugalský počítačový 8 bodový brail

en: Portuguese grade 1
sk_SK: Portugalčina plnopis

en: Portuguese grade 2
sk_SK: Portugalčina skratkopis

en: Positioned at {x}, {y}
sk_SK: Na {x}, {y}

en: Power
sk_SK: mocninový

en: Presents, in browse mode, formatting info for the current review cursor position.
sk_SK: Zobrazí v režime prehliadania informácie o formátovaní vzhľadom na prezerací kurzor.

en: Presents, in browse mode, formatting info for the text under the caret.
sk_SK: Zobrazí v režime prehliadania informácie o formátovaní vzhľadom na textový kurzor

en: Preserve
sk_SK: Uprednostniť

en: Press twice to copy or reset the start marker
sk_SK: Stlačte skratku dvakrát za sebou, ak chcete zrušiť značku alebo kopírovať text do schránky

en: Pressed once sets the keyboard focus to the navigator object, pressed twice sets the system caret to the position of the review cursor
sk_SK: Pri prvom stlačení nastaví systémový fokus na prvok zameraný objektovou navigáciou. Stlačené dva krát rýchlo za sebou presunie systémový kurzor na miesto, kam ukazuje prezerací kurzor

en: Pressing once reverts the current configuration to the most recently saved state. Pressing three times resets to factory defaults.
sk_SK: Zahodí zmeny a vráti sa k uloženým nastaveniam. Stlačené trikrát rýchlo za sebou obnoví predvolené nastavenia.

en: Primary Category Axis
sk_SK: Primárna kategória osy

en: Primary Series Axis
sk_SK: primárna séria osy

en: Primary Value Axis
sk_SK: primárna hodnota osy

en: Primary footer
sk_SK: Primárna päta

en: Primary header
sk_SK: Primárna hlavička

en: Print Preview
sk_SK: Ukážka pred tlačou

en: Profile
sk_SK: Profil

en: Profile Triggers
sk_SK: Udalosti

en: Profile name:
sk_SK: Názov profilu:

en: Progress &bar output:
sk_SK: Oznamovanie aktualizácie p&riebehu:

en: Punctuation/symbol &level:
sk_SK: Úroveň interpunkcie

en: Punjabi grade 1
sk_SK: Pandžábčina plnopis

en: Python Console
sk_SK: Python Konzola

en: Quits NVDA!
sk_SK: Ukončí NVDA!

en: RGB red {rgb.red}, green {rgb.green}, blue {rgb.blue}
sk_SK: RGB červená {rgb.red}, zelená {rgb.green}, modrá {rgb.blue}

en: Radar
sk_SK: Radarový

en: Radar Axis Labels
sk_SK: Menovky lúčov

en: Radar with Data Markers
sk_SK: Radarový so značkami pri každom údajovom bode

en: Rate boos&t
sk_SK: Znáso&biť tempo

en: Re&move
sk_SK: &Odstrániť

en: Re-&download update
sk_SK: Znova &stiahn uť aktualizáciu

en: Read by &paragraph
sk_SK: Čítať po odsekoch

en: Reads all controls in the active window
sk_SK: Prečíta obsah aktuálneho okna

en: Reads from the review cursor up to the end of the current text, moving the review cursor as it goes
sk_SK: Prečíta text od pozície prezeracieho kurzora do konca textu, pri čom sa prezerací kurzor posúva

en: Reads from the system caret up to the end of the text, moving the caret as it goes
sk_SK: Číta text od polohy systémového kurzora do konca, pri čom sa postupne tento posúva

en: Reads the column vertically from the current cell downwards to the last cell in the column.
sk_SK: Zvislo číta obsah stĺpca zhora dole až po poslednú bunku v stĺpci.

en: Reads the current application status bar and moves navigator object into it.
sk_SK: Prečíta stavový riadok a presunie naň navigačný objekt.

en: Reads the current application status bar.
sk_SK: Prečíta stavový riadok.

en: Reads the current application status bar. If pressed twice, spells the information. If pressed three times, copies the status bar to the clipboard
sk_SK: Prečíta stavový riadok aktuálnej aplikácie. Stlačené dvakrát stavový riadok vyhláskuje a stlačené trikrát skopíruje obsah do schránky

en: Reads the current column vertically from top to bottom without moving the system caret.
sk_SK: Zvislo číta celý stĺpec zhora dole bez posúvania systémového kurzora.

en: Reads the current row horizontally from left to right without moving the system caret.
sk_SK: Vodorovne číta celý riadok z ľava doprava bez posúvania systémového kurzora.

en: Reads the row horizontally from the current cell rightwards to the last cell in the row.
sk_SK: Vodorovne číta obsah riadku od aktuálnej bunky vpravo až po poslednú bunku v riadku.

en: Recognition &language:
sk_SK: &jazyk rozpoznávania:

en: Recognition failed
sk_SK: Rozpoznanie textu zlyhalo

en: Recognizes the content of the current navigator object with Windows OCR
sk_SK: Rozpozná text v aktuálnom navigačnom objekte cez rozpoznávanie textu v systéme Windows

en: Recognizing
sk_SK: Rozpoznávanie

en: Refresh	F5
sk_SK: Obnoviť	F5

en: Refreshed
sk_SK: Obnovené

en: Refreshes the document content
sk_SK: Obnoví obsah dokumentu

en: Regi&stration for UI Automation events and property changes:
sk_SK: &Sledovanie zmien a udalostí UI Automation

en: Regular &expression
sk_SK: R&egulárny výraz

en: Regular Expression error in the pattern field: "{error}".
sk_SK: nesprávny regulárny výraz v poli vzor: "{error}".

en: Regular Expression error in the replacement field: "{error}".
sk_SK: nesprávny regulárny výraz v poli nahradiť: "{error}".

en: Regular expression for text paragraph navigation
sk_SK: Regulárny výraz pre navigáciu po textových odsekoch

en: Reload plugins
sk_SK: Znovu načítať pluginy

en: Reloads app modules and global plugins without restarting NVDA, which can be Useful for developers
sk_SK: Znovu načíta pluginy a aplikačné moduly bez nutnosti reštartovať NVDA. Môže byť užitočné pre vývojárov.

en: Remaining time not available
sk_SK: Nie je možné zistiť zostávajúci čas

en: Remind me &later
sk_SK: Upozorniť neskôr

en: Remove all
sk_SK: Odstrániť všetky

en: Removed row {rowNumber} column {columnNumber}  from column headers
sk_SK: Riadok {rowNumber} stĺpec {columnNumber}  odstránený z hlavičky pre stĺpce

en: Removed row {rowNumber} column {columnNumber}  from row headers
sk_SK: riadok {rowNumber} stĺpec {columnNumber}  odstránený z hlavičky pre riadky

en: Removed {address}    from column headers
sk_SK: {address}    odstránené ako hlavička pre stĺpce

en: Removed {address}    from row headers
sk_SK: {address}    odstránené ako hlavička pre riadky

en: Rename Profile
sk_SK: premenovať profil

en: Replacement
sk_SK: Nahradiť s

en: Report &notifications
sk_SK: Automaticky oznamovať &Notifikácie

en: Report &object when mouse enters it
sk_SK: Oznamovať p&rvok zameraný kurzorom myši

en: Report &tooltips
sk_SK: Oznamovať kon&textovú nápovedu

en: Report '&Normalized' when navigating by character
sk_SK: Oznámiť '&Normalizované' pri navigácii po znakoch

en: Report 'has details' for structured annotations
sk_SK: Oznamovať detaily pre štruktúrované poznámky a komentáre

en: Report aria-description always
sk_SK: Vždy oznamovať prítomnosť &aria-description

en: Report backg&round progress bars
sk_SK: Oznamovať aktualizáciu &indikátorov priebehu na pozadí

en: Report cell borders {mode}
sk_SK: Oznamovať orámovanie buniek {mode}

en: Report changes to the &composition string
sk_SK: Oznamovať zmeny v práve &skladanom reťazci

en: Report changes to the &reading string
sk_SK: Oznamovať zmeny p&redbežného návrhu

en: Report dynamic &content changes
sk_SK: Oznamovať dynamicky menený obsah

en: Report formatting chan&ges after the cursor (can cause a lag)
sk_SK: Oznamovať zmeny formátovania pri pohybe k&urzorom (môže zaostávať)

en: Report line indentation {mode}
sk_SK: Oznamovať odsadenie {mode}

en: Report live regions:
sk_SK: oznamovať dynamicky menený obsah označený pomocou live region:

en: Report mouse &shape changes
sk_SK: Oznamovať zmeny &tvaru kurzora myši

en: Report object &descriptions
sk_SK: Oznamovať popis&ky objektov

en: Report object &position information
sk_SK: Oznamovať &pozíciu objektu

en: Report object shortcut &keys
sk_SK: Oznamovať skratkové &klávesy objektov

en: Report summary of any annotation details at the system caret.
sk_SK: Zobrazí podrobnosti o komentároch a poznámkach pod systémovým kurzorom.

en: Report table headers {mode}
sk_SK: Oznamovanie hlavičiek v tabuľkách {mode}

en: Report the destination URL of the link at the position of caret or focus. If pressed twice, shows the URL in a window for easier review.
sk_SK: Oznámi URL adresu cieľového odkazu, na ktorom je prezerací alebo systémový kurzor. Stlačené dvakrát za sebou zobrazí URL v samostatnom okne.

en: Report transparent color values
sk_SK: Oznamovať hodnoty priehľadných farieb

en: Reports battery status and time remaining if AC is not plugged in
sk_SK: Oznamuje stav a zostávajúci čas používania pri napájaní z batérie ak nie je zapnuté dobíjanie

en: Reports formatting info for the current review cursor position.
sk_SK: Oznámi formátovanie vzhľadom na pozíciu prezeracieho kurzora.

en: Reports formatting info for the current review cursor position. If pressed twice, presents the information in browse mode
sk_SK: Oznamuje informácie o formátovaní vzhľadom na aktuálnu pozíciu prezeracieho kurzora. Po dvojitom stlačení zobrazí informáciu v režime prehliadania

en: Reports formatting info for the text under the caret.
sk_SK: Oznámy formátovanie textu vzhľadom na pozíciu textového kurzora.

en: Reports formatting info for the text under the caret. If pressed twice, presents the information in browse mode
sk_SK: Oznamuje informácie o formátovaní vzhľadom na aktuálnu pozíciu textového kurzora. Po dvojitom stlačení zobrazí informáciu v režime prehliadania

en: Reports formatting info for the text under this braille cell
sk_SK: Oznámy formátovanie textu pod týmto brailovým znakom

en: Reports information about the location of the current navigator object.
sk_SK: Oznámi súradnice navigačného objektu.

en: Reports information about the location of the currently focused object.
sk_SK: Oznámy informáciu o súradniciach zameraného objektu.

en: Reports information about the location of the text at the caret, or location of the currently focused object if there is no caret.
sk_SK: Oznámy informáciu o pozícii textu pod systémovým kurzorom, alebo súradnice zameraného objektu, ak nie je možné získať polohu systémového kurzora

en: Reports information about the location of the text at the review cursor, or location of the navigator object if there is no text under review cursor.
sk_SK: Oznámy informáciu o pozícii textu pod prezeracím kurzorom, alebo súradnice objektu, na ktorom je prezerací kurzor, ak nie je možné získať text.

en: Reports information about the location of the text or object at the position of system caret. Pressing twice may provide further detail.
sk_SK: Oznámy informáciu o súradniciach textu alebo objektu, na ktorom je systémový kurzor. Stlačené dvakrát poskytne podrobnejšie informácie.

en: Reports information about the location of the text or object at the review cursor. Pressing twice may provide further detail.
sk_SK: Oznámy informáciu o pozícii textu alebo objektu, na ktorom je prezerací kurzor. Stlačené dvakrát poskytne podrobnejšie informácie.

en: Reports the character of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice reports a description or example of that character. Pressing three times reports the numeric value of the character in decimal and hexadecimal
sk_SK: Prečíta znak aktuálneho navigačného objektu, na ktorý ukazuje prezerací kurzor. Stlačené 2 krát rýchlo za sebou oznány popis alebo príklad použitia tohoto znaku. Stlačené 3 krát rýchlo za sebou oznámi ASCII a hexa hodnotu aktuálneho znaku.

en: Reports the current line under the application cursor. Pressing this key twice will spell the current line. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
sk_SK: Prečíta aktuálny riadok systémového kurzora. Stlačené dvakrát riadok vyhláskuje a stlačené trikrát vyhláskuje riadok foneticky.

en: Reports the current navigator object. Pressing twice spells this information, and pressing three times Copies name and value of this object to the clipboard
sk_SK: Oznamuje informácie o aktuálnom navigačnom objekte. Stlačené 2 krát rýchlo za sebou, vyhláskuje tieto informácie. Stlačené tri krát, okopíruje meno a hodnotu objektu do schránky

en: Reports the elapsed time of the currently playing track, if any
sk_SK: Oznámi uplynutý čas práve prehrávanej skladby

en: Reports the length of the currently playing track, if any
sk_SK: Oznámy dĺžku práve prehrávanej skladby

en: Reports the line of the current navigator object where the review cursor is situated. If this key is pressed twice, the current line will be spelled. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
sk_SK: Prečíta riadok aktuálneho navigačného objektu, na ktorý ukazuje prezerací kurzor. Ak je tento príkaz stlačený 2 krát rýchlo za sebou, aktuálny riadok bude vyhláskovaný. Stlačené tri krát za sebou vyhláskuje aktuálny riadok foneticky.

en: Reports the name of the current NVDA configuration profile
sk_SK: Oznámi meno aktívneho profilu

en: Reports the new object or content under your finger if different to where your finger was last
sk_SK: prečíta nový objekt alebo text pod prstom, ak sa zmenila poloha prsta

en: Reports the note on the current cell
sk_SK: Prečíta poznámku pre aktuálnu bunku

en: Reports the note or comment thread on the current cell
sk_SK: Prečíta poznámku alebo postupnosť komentárov pre aktuálnu bunku

en: Reports the object and content directly under your finger
sk_SK: prečíta objekt alebo text pod prstom

en: Reports the object with focus. If pressed twice, spells the information. Pressing three times spells it using character descriptions.
sk_SK: Prečíta objekt, ktorý má fokus. Stlačené dvakrát objekt vyhláskuje. Stlačené trikrát vyhláskuje objekt foneticky.

en: Reports the remaining time of the currently playing track, if any
sk_SK: oznámi zostávajúci čas práve prehrávanej skladby

en: Reports the shortcut key of the currently focused object
sk_SK: Oznámy klávesovú skratku zameraného objektu

en: Reports the symbol where the review cursor is positioned. Pressed twice, shows the symbol and the text used to speak it in browse mode
sk_SK: Prečíta symbol, na ktorom sa nachádza prezerací kurzor. Dvojité stlačenie zobrazí dialóg s popisom symbolu.

en: Reports the text of the comment where the system caret is located.
sk_SK: Oznámi komentár pod systémovým kurzorom.

en: Reports the text on the Windows clipboard. Pressing twice spells this information. Pressing three times spells it using character descriptions.
sk_SK: Prečíta obsah schránky Windows. Stlačené dvakrát text vyhláskuje. Stlačené trikrát vyhláskuje text foneticky.

en: Reports the title of the current application or foreground window. If pressed twice, spells the title. If pressed three times, copies the title to the clipboard
sk_SK: Prečíta titulok aktuálneho aplikačného okna alebo okna v popredí. Stlačené rýchlo 2 krát za sebou vyhláskuje a 3 krát po sebe skopíruje titulok do schránky windows.

en: Reset all settings to default state
sk_SK: Obnový všetky nastavenia na pôvodné hodnoty

en: Reset all settings to saved state
sk_SK: Obnoviť uložené nastavenia

en: Reset configuration to &factory defaults
sk_SK: &Obnoviť predvolené nastavenia

en: Reset gestures
sk_SK: Obnovenie skratiek

en: Reset to factory &defaults
sk_SK: &Obnoviť predvolené nastavenia

en: Restart
sk_SK: Reštartovať

en: Restart &later
sk_SK: Reštartovať &Neskôr

en: Restart &now
sk_SK: Reštartovať &Teraz

en: Restart NVDA
sk_SK: Reštart NVDA

en: Restart with add-ons disabled
sk_SK: Reštartovať a zakázať doplnky

en: Restart with debug logging enabled
sk_SK: Reštartovať a nastaviť najvyššiu úroveň záznamu

en: Restarts NVDA!
sk_SK: Reštartuje NVDA

en: Restore defaults
sk_SK: Obnoviť pôvodné nastavenia

en: Result
sk_SK: Výsledok

en: Review Cursor
sk_SK: Prezerací kurzor

en: Right
sk_SK: V pravo

en: Right aligned
sk_SK: Zarovnané vpravo

en: Right click
sk_SK: Pravý klik

en: Right mouse button locked
sk_SK: Pravé tlačidlo myši zamknuté

en: Right mouse button unlocked
sk_SK: Pravé tlačidlo myši odomknuté

en: Romanian
sk_SK: Rumúnčina

en: Romanian 6 dot
sk_SK: Rumúnčina 6 bodový plnopis

en: Routes the cursor to or activates the object under this braille cell
sk_SK: Premiestni systémový kurzor alebo aktivuje prvok pod týmto znakom

en: Rows
sk_SK: Riadkov

en: Rows and columns
sk_SK: Riadkov aj stĺpcov

en: Run COM Registration Fixing tool...
sk_SK: Spustiť &opravný nástroj COM...

en: Russian computer braille
sk_SK: Ruský počítačový 8 bodový brail

en: Russian contracted braille
sk_SK: Ruština skratkopis

en: Russian literary braille
sk_SK: Ruština plnopis

en: Russian literary braille (detailed)
sk_SK: Ruština plnopis (detailný)

en: Sanskrit grade 1
sk_SK: Sanskrit plnopis

en: Save &as...	Ctrl+S
sk_SK: uložiť &ako...	Ctrl+S

en: Save As
sk_SK: Uložiť Ako

en: Saves the current NVDA configuration
sk_SK: Uloží aktuálnu konfiguráciu NVDA.

en: Say &cap before capitals
sk_SK: Vysloviť "veľké" pred prečítaním veľkého písmena

en: Say all
sk_SK: Plynulé čítanie

en: Scatter
sk_SK: XY (závislosť)

en: Scatter with Lines
sk_SK: XY (závislosť) s údajovými bodmi spojenými čiarami

en: Scatter with Lines and No Data Markers
sk_SK: XY (závislosť) s údajovými bodmi spojenými čiarami bez značiek

en: Scatter with Smoothed Lines
sk_SK: XY (závislosť) s údajovými bodmi spojenými hladkými čiarami

en: Scatter with Smoothed Lines and No Data Markers
sk_SK: XY (závislosť) s údajovými bodmi spojenými hladkými čiarami

en: Screen Curtain
sk_SK: Tienenie obrazovky

en: Screen curtain disabled
sk_SK: Tienenie obrazovky vypnuté

en: Screen curtain enabled
sk_SK: Tienenie obrazovky zapnuté

en: Screen curtain not available
sk_SK: Nie je možné aktivovať tienenie obrazovky

en: Screen review
sk_SK: prezeranie obrazovky

en: Scroll down at the mouse position
sk_SK: Skroluje kolieskom myši dolu

en: Scroll left at the mouse position
sk_SK: Skroluje kolieskom myši vľavo

en: Scroll right at the mouse position
sk_SK: Skroluje kolieskom myši vpravo

en: Scroll up at the mouse position
sk_SK: Skroluje kolieskom myši hore

en: Scrolls the braille display back
sk_SK: Posunie zobrazenie v braily späť

en: Scrolls the braille display forward
sk_SK: Posunie zobrazenie v braily vpred

en: Secondary Category Axis
sk_SK: vedľajšia kategória osy

en: Secondary Series Axis
sk_SK: Vedľajšia séria osy

en: Secondary Value Axis
sk_SK: vedľajšia hodnota osy

en: Secure Desktop
sk_SK: Zabezpečená pracovná plocha

en: Seika Braille Displays
sk_SK: Zobrazovače Seika

en: Seika Notetaker
sk_SK: Zápisník Seika

en: Select Braille Display
sk_SK: Nastavenia brailového riadka

en: Select NVDA Modifier Keys
sk_SK: Vyberte Kláves NVDA

en: Select Synthesizer
sk_SK: Nastavenia hlasového výstupu

en: Select portable directory
sk_SK: Vyberte priečinok

en: Select until the end of the current result
sk_SK: Vyberie text do konca aktuálneho výsledku

en: Select until the start of the current result
sk_SK: Vyberie text na začiatok aktuálneho výsledku

en: Selective
sk_SK: Vybrané

en: Sepedi grade 1
sk_SK: severná sothčina plnopis

en: Sepedi grade 2
sk_SK: severná sothčina skratkopis

en: Serbian Cyrillic grade 1
sk_SK: Srbčina azbuka plnopis

en: Serbian grade 1
sk_SK: Srbčina plnopis

en: Serial: {portName}
sk_SK: Sériový: {portName}

en: Series Lines
sk_SK: Čiary radov

en: Series color: {colorName}
sk_SK: Farba radu: {colorName}

en: Sesotho grade 1
sk_SK: sothčina plnopis

en: Sesotho grade 2
sk_SK: sothčina skratkopis

en: Set column header. Pressing once will set this cell as the first column header for any cell lower and to the right of it within this table. Pressing twice will forget the current column header for this cell.
sk_SK: Stlačené raz nastaví túto bunku ako prvý stĺpec hlavičky pre ostatné bunky, ktoré sú napravo a nižšie v tabuľke. Stlačené dvakrát odstráni informáciu o hlavičkách pre stĺpce.

en: Set row header. Pressing once will set this cell as the first row header for any cell lower and to the right of it within this table. Pressing twice will forget the current row header for this cell.
sk_SK: Stlačené raz nastaví túto bunku ako prvý riadok hlavičky pre ostatné bunky, ktoré sú napravo a nižšie v tabuľke. Stlačené dvakrát odstráni informáciu o hlavičkách pre riadky.

en: Set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of column headers
sk_SK: riadok {rowNumber} stĺpec {columnNumber} nastavený ako začiatok pre hlavičky stĺpcov

en: Set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of row headers
sk_SK: Riadok {rowNumber} stĺpec {columnNumber} nastavený ako hlavička pre riadky

en: Set the first value of the current setting in the synth settings ring
sk_SK: Nastaví prvú hodnotu aktívneho prvku skupiny nastavení hlasového výstupu

en: Set the last value of the current setting in the synth settings ring
sk_SK: Nastaví poslednú hodnotu aktívneho prvku skupiny nastavení hlasového výstupu

en: Set {address} as start of column headers
sk_SK: {address} nastavené ako začiatok hlavičky pre stĺpce

en: Set {address} as start of row headers
sk_SK: {address} nastavené ako začiatok hlavičky pre riadky

en: Sets the current cell as start of column header. Pressing once will set this cell as the first column header for any cell lower and to the right of it within this region. Pressing twice will forget the current column header for this cell.
sk_SK: Stlačené raz nastaví túto bunku ako prvý stĺpec hlavičky pre ostatné bunky, ktoré sú napravo a nižšie v tejto oblasti. Stlačené dvakrát odstráni informáciu o hlavičkách pre stĺpce.

en: Sets the current cell as start of row headers. Pressing once will set this cell as the first row header for any cell lower and to the right of it within this region. Pressing twice will forget the current row header for this cell.
sk_SK: Stlačené raz nastaví túto bunku ako prvý riadok hlavičky pre ostatné bunky, ktoré sú napravo a nižšie v tejto oblasti. Stlačené dvakrát odstráni informáciu o hlavičkách pre riadky.

en: Sets the navigator object to the current focus, and the review cursor to the position of the caret inside it, if possible.
sk_SK: Premiestni navigačný objekt na objekt, ktorý má systémový fokus a pokúsi sa na pozíciu systémového kurzora nastaviť prezerací kurzor.

en: Sets the navigator object to the current object under the mouse pointer and speaks it
sk_SK: Premiestni navigačný objekt na objekt, ktorý sa nachádza pod kurzorom myši a prečíta ho.

en: Setswana grade 1
sk_SK: Čwančina plnopis

en: Setswana grade 2
sk_SK: Čwančina skratkopis

en: Setting HID keyboard simulation not supported
sk_SK: nastavenie pre simuláciu HID klávesnice nie je dostupné

en: Shape
sk_SK: Tvar

en: Sheet {0}, {1}
sk_SK: hárok {0}, {1}

en: Sho&w exit options when exiting NVDA
sk_SK: &Pri ukončení NVDA zobraziť dialóg s možnosťami

en: Show indefinitely
sk_SK: stále

en: Show messages
sk_SK: Zobrazovať správy

en: Show se&lection
sk_SK: Ukázať v&ýber

en: Shows NVDA's audio settings
sk_SK: Zobrazí nastavenia zvuku NVDA

en: Shows NVDA's braille settings
sk_SK: Zobrazí nastavenia Braillovho písma

en: Shows NVDA's browse mode settings
sk_SK: Zobrazí Nastavenia režimu prehliadania

en: Shows NVDA's document formatting settings
sk_SK: Zobrazí nastavenia čítania textu

en: Shows NVDA's general settings
sk_SK: Zobrazí Všeobecné nastavenia

en: Shows NVDA's input composition settings
sk_SK: Zobrazí Nastavenia vstupu

en: Shows NVDA's keyboard settings
sk_SK: Zobrazí Nastavenia klávesnice

en: Shows NVDA's mouse settings
sk_SK: Zobrazí Nastavenia myši

en: Shows NVDA's object presentation settings
sk_SK: Zobrazí nastavenia objektovej navigácie

en: Shows NVDA's review cursor settings
sk_SK: Zobrazí nastavenia prezeracieho kurzora

en: Shows NVDA's speech settings
sk_SK: Zobrazí Nastavenia reči

en: Shows options related to selected text or text at the cursor
sk_SK: zobrazí možnosti týkajúce sa vybratého textu alebo textu pod kurzorom

en: Shows the NVDA Configuration Profiles dialog
sk_SK: Zobrazí dialóg s nastaveniami konfiguračných profilov.

en: Shows the NVDA braille display selection dialog
sk_SK: Zobrazí dialóg na výber brailového riadka

en: Shows the NVDA default dictionary dialog
sk_SK: Zobrazí dialóg predvolený slovník

en: Shows the NVDA input gestures dialog
sk_SK: Zobrazí dialóg klávesové skratky

en: Shows the NVDA menu
sk_SK: Zobrazí ponuku NVDA

en: Shows the NVDA symbol pronunciation dialog
sk_SK: Zobrazí dialóg výslovnosť interpunkčných a špeciálnych symbolov

en: Shows the NVDA synthesizer selection dialog
sk_SK: Zobrazí dialóg na výber hlasového výstupu

en: Shows the NVDA temporary dictionary dialog
sk_SK: Zobrazí dialóg dočasný slovník

en: Shows the NVDA voice-specific dictionary dialog
sk_SK: Zobrazí dialóg slovník pre aktuálny hlas

en: Shows the long description at this position if one is found.
sk_SK: Zobrazí dlhý popis pre aktuálny prvok, ak existuje.

en: Simple review mode off
sk_SK: Jednoduchý režim objektovej navigácie vypnutý

en: Simple review mode on
sk_SK: Jednoduchý režim objektovej navigácie zapnutý

en: Single letter navigation off
sk_SK: Rýchla navigácia vypnutá

en: Single letter navigation on
sk_SK: Rýchla navigácia zapnutá

en: Single line break
sk_SK: Jeden zlom riadka

en: Single line spacing
sk_SK: jednoduché riadkovanie

en: Sleep mode off
sk_SK: Režim spánku vypnutý

en: Sleep mode on
sk_SK: Režim spánku zapnutý

en: Slice color: {colorName}
sk_SK: Farba výseku: {colorName}

en: Slide Master view
sk_SK: Zobrazenie Predlohy snímky

en: Slide Number placeholder
sk_SK: Číslo snímky zástupný symbol

en: Slide Show - complete
sk_SK: Koniec prezentácie

en: Slide Sorter view
sk_SK: Zobrazenie Radenia snímok

en: Slide show - {slideName}
sk_SK: Prezentácia - {slideName}

en: Slide show notes - {slideName}
sk_SK: Poznámky pre snímku {slideName}

en: Slide view
sk_SK: Zobrazenie snímok

en: Slide {slideNumber}
sk_SK: Snímka {slideNumber}

en: Slovak grade 1
sk_SK: Slovenčina plnopis

en: Slovenian 8 dot computer braille
sk_SK: Slovinský počítačový 8 bodový brail

en: Slovenian grade 1
sk_SK: Slovinčina plnopis

en: Some operations on add-ons failed. See the log file for more details.
    {}
sk_SK: Nebolo možné dokončiť všetky operácie s doplnkami. Podrobnosti sú uvedené v zázname.{}

en: Sound split cannot be used. Please enable WASAPI in the Advanced category in NVDA Settings to use it.
sk_SK: Oddelenie zvukov nie je možné použiť. Zapnite použitie ovládača WASAPI v pokročilých nastaveniach NVDA.

[ctx: SoundSplit]
en: NVDA in both channels and applications in both channels
sk_SK: NVDA a zvuky v oboch kanáloch

[ctx: SoundSplit]
en: Sound split disabled
sk_SK: Oddelenie zvukov vypnuté

en: Southern Vietnamese grade 1
sk_SK: Južná Vietnamčina plnopis

en: Spanish 8 dot computer braille
sk_SK: Španielsky počítačový 8 bodový brail

en: Spanish for Greek text
sk_SK: Španielčina pre Grécke texty

en: Spanish grade 1
sk_SK: Španielčina plnopis

en: Spanish grade 2
sk_SK: Španielčina skratkopis

en: Speak
sk_SK: Čítať

en: Speak &passwords in all enhanced terminals (may improve performance)
sk_SK: Hovoriť heslá v rozšírených &termináloch (môže zrýchliť odozvu)

en: Speak and beep
sk_SK: Čítať a pípať

en: Speak c&ommand keys
sk_SK: Čítať príkazové s&kratky

en: Speak new text in Windows Terminal via:
sk_SK: Oznamovať nový text vo Windows termináloch cez:

en: Speak progress bar updates
sk_SK: Oznamovať aktualizáciu indikátora priebehu

en: Speak typed &characters
sk_SK: Čítať napísané &znaky

en: Speak typed &words
sk_SK: Čítať po &slovách

en: Speaks the filename of the active application along with the name of the currently loaded appModule
sk_SK: Prečíta alebo vyhláskuje názov súboru práve spustenej aplikácie ako aj názov práve aktívneho aplikačného modulu NVDA.

en: Speaks the word of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice spells the word. Pressing three times spells the word using character descriptions
sk_SK: Prečíta slovo aktuálneho navigačného objektu, na ktorý ukazuje prezerací kurzor. Ak je tento príkaz stlačený 2 krát rýchlo za sebou, aktuálny riadok bude vyhláskovaný. Stlačené tri krát za sebou vyhláskuje aktuálny riadok foneticky.

en: Speech
sk_SK: Reč

en: Speech &dictionaries
sk_SK: Rečové &slovníky

en: Speech &interrupt for typed characters
sk_SK: prerušiť &reč pri písaní

en: Speech Unicode normalization default ({default})
sk_SK: Predvolene normalizovať znaky unicode pri reči ({default})

en: Speech Unicode normalization {state}
sk_SK: Normalizovať znaky unicode pri reči {state}

en: Speech i&nterrupt for Enter key
sk_SK: Prerušiť reč klávesom &Enter

en: Speech mode {mode}
sk_SK: Režim {mode}

en: Spelling e&rrors
sk_SK: Pravopisn&é chyby

en: Spells the current application status bar.
sk_SK: Vyhláskuje stavový riadok.

en: St&art NVDA after I sign in
sk_SK: &Spustiť NVDA po prihlásení

en: St&yle
sk_SK: &Štýl

en: Stacked Area
sk_SK: skladaný plošný

en: Stacked Bar
sk_SK: Skladaný pruhový

en: Stacked Column
sk_SK: Skladaný stĺpcový

en: Stacked Cone Bar
sk_SK: Skladaný pruhový s kužeľovým tvarom

en: Stacked Cone Column
sk_SK: Skladaný stĺpcový s kužeľovým tvarom

en: Stacked Cylinder Bar
sk_SK: Skladaný pruhový s valcovým tvarom

en: Stacked Line
sk_SK: Skladaný čiarový

en: Stacked Line with Markers
sk_SK: Skladaný čiarový so značkami

en: Stacked Pyramid Bar
sk_SK: Skladaný pruhový s ihlanovým tvarom

en: Stacked Pyramid Column
sk_SK: Skladaný stĺpcový s ihlanovým tvarom

en: Standard HID Braille Display
sk_SK: HID rozhranie

en: Start marked
sk_SK: začiatok označený

en: Strikethrough off
sk_SK: nePrečiarknuté

en: Strikethrough on
sk_SK: Prečiarknuté

en: Styles
sk_SK: Štýly

en: Su&perscripts and subscripts
sk_SK: Inde&xy

en: Subject:
sk_SK: Predmet

en: Subscript
sk_SK: Dolný index

en: Subtitle placeholder
sk_SK: Podnadpis zástupný symbol

en: Success
sk_SK: Hotovo

en: Successfully copied NVDA user settings
sk_SK: Používateľské nastavenia NVDA boli úspešne skopírované.

en: Successfully created a portable copy of NVDA at {dir}
sk_SK: Prenosná verzia bola úspešne vytvorená v priečinku {dir}

en: Successfully installed NVDA.
sk_SK: Inštalácia NVDA je úspešne dokončená.

en: Successfully updated your installation of NVDA.
sk_SK: Aktualizácia NVDA je úspešne dokončená.

en: Suggestions
sk_SK: Návrhy

en: Superscript
sk_SK: Horný index

en: Surface (Top View wireframe)
sk_SK: Drôtený obrysový

en: Surface (Top View)
sk_SK: Obrysový

en: Swahili (Kenya) Grade 2
sk_SK: Svahilčina skratkopis

en: Swahili (Kenya) grade 1
sk_SK: Svahilčina (Kenya) plnopis

en: Swahili (Kenya) grade 1.2
sk_SK: Svahilčina (Kenya) plnopis 1.2

en: Swahili (Kenya) grade 1.3
sk_SK: Svahilčina (Kenya) plnopis 1.3wančina plnopis

en: Swahili (Kenya) grade 1.4
sk_SK: Svahilčina (Kenya) plnopis 1.4

en: Swahili (Kenya) grade 1.5
sk_SK: Svahilčina (Kenya) plnopis 1.5

en: Swedish 8 dot computer braille
sk_SK: Švédsky počítačový 8 bodový brail

en: Swedish contracted braille
sk_SK: Švédčina skratkopis

en: Swedish partially contracted braille
sk_SK: Švédčina čiastočný skradkopis

en: Swedish uncontracted braille
sk_SK: Švédčina plnopis

en: Switches to the next review mode (e.g. object, document or screen) and positions the review position at the point of the navigator object
sk_SK: Prepína do nasledujúceho režimu prezerania (napríklad pre aktuálny objekt, dokument alebo aktuálnu obrazovku) a nastaví pozíciu prezeracieho kurzora na miesto objektu práve zameraného objektovou navigáciou

en: Switches to the previous review mode (e.g. object, document or screen) and positions the review position at the point of the navigator object
sk_SK: Prepína do predchádzajúceho režimu prezerania (napríklad pre aktuálny objekt, dokument alebo aktuálnu obrazovku) a nastaví pozíciu prezeracieho kurzora na miesto objektu práve zameraného objektovou navigáciou

en: Symbol "%s" is already present.
sk_SK: Symbol "%s" už existuje.

en: Symbol Pronunciation (%s)
sk_SK: Výslovnosť symbolov (%s)

en: Symbol level %s
sk_SK: Úroveň interpunkcie %s

en: Synthesizer
sk_SK: Hlasový výstup

en: Synthesizer Error
sk_SK: Chyba hlasového výstupu

en: Syriac grade 1
sk_SK: Sírčina plnopis

en: System caret
sk_SK: Systémový kurzor

en: System focus
sk_SK: Systémový fokus

en: System status
sk_SK: Systém

en: Table description
sk_SK: Popis tabuľky

en: Table information
sk_SK: Informácie o tabuľke

en: Table placeholder
sk_SK: Tabuľka zástupný symbol

en: Tamil grade 1
sk_SK: Tamilčina plnopis

en: Taskbar
sk_SK: panel úloh

en: Tatar grade 1
sk_SK: Tatárčina plnopis

en: Telugu grade 1
sk_SK: Telugčina plnopis

en: Temporarily d&isable all triggers
sk_SK: Dočasne zakázať všetky &udalosti

en: Temporary Screen curtain, enabled until next restart
sk_SK: Tienenie obrazovky aktívne do najbližšieho reštartu NVDA

en: Temporary dictionary
sk_SK: Dočasný slovník

en: Terminal programs
sk_SK: Terminály a príkazové riadky

en: Tether B&raille:
sk_SK: Brailový kurzor zviaza&ný:

en: Text &unit resolution:
sk_SK: Jednotka oznamovania pri &zameraní textu:

en: Text frame
sk_SK: Textový rámik

en: Text placeholder
sk_SK: Text zástupný symbol

en: Text review
sk_SK: Prezeranie textu

en: Thai 6 dot
sk_SK: Thaičina 6 bodový plnopis

en: Thai 8 dot computer braille
sk_SK: Thaičina 8 bodový počítačový kód

en: That profile already exists. Please choose a different name.
sk_SK: profil s takýmto názvom už existuje. Zadajte iné meno.

en: The COM Registration Fixing tool has finished. It is highly recommended that you restart your computer now, to make sure the changes take full effect.
sk_SK: Hotovo. Aby sa prejavili zmeny, odporúčame reštartovať počítač.

en: The clipboard contains a large amount of text. It is %s character long | The clipboard contains a large amount of text. It is %s characters long
sk_SK[0]: V schránke je veľké množstvo textu. %s znak
sk_SK[1]: V schránke je veľké množstvo textu. %s znakov
sk_SK[2]: V schránke je veľké množstvo textu. %s znakov
sk_SK[3]: V schránke je veľké množstvo textu. %s znakov

en: The following add-on failed to be installed: {}. | The following add-ons failed to be installed: {}.
sk_SK[0]: Nebolo možné nainštalovať nasledujúci doplnok: {}.
sk_SK[1]: Nebolo možné nainštalovať Nasledujúce doplnky: {}.
sk_SK[2]: Nebolo možné nainštalovať Nasledujúce doplnky: {}.
sk_SK[3]: Nebolo možné nainštalovať nasledujúce doplnky: {}.

en: The following add-on failed to uninstall: {}. | The following add-ons failed to uninstall: {}.
sk_SK[0]: Nebolo možné odinštalovať nasledujúce doplnky: {}.
sk_SK[1]: Nebolo možné odinštalovať nasledujúce doplnky: {}.
sk_SK[2]: Nebolo možné odinštalovať nasledujúce doplnky: {}.
sk_SK[3]: Nebolo možné odinštalovať nasledujúce doplnky: {}.

en: The following add-on failed to update: {}. | The following add-ons failed to update: {}.
sk_SK[0]: Nebolo možné aktualizovať nasledujúci doplnok: {}.
sk_SK[1]: Nebolo možné aktualizovať nasledujúce doplnky: {}.
sk_SK[2]: Nebolo možné aktualizovať nasledujúce doplnky: {}.
sk_SK[3]: Nebolo možné aktualizovať nasledujúce doplnky: {}.

en: The following add-ons are incompatible with NVDA version {}. These add-ons can not be enabled. Please contact the add-on author for further assistance.
sk_SK: Nasledujúce doplnky nie sú kompatibilné s NVDA {}. Tieto doplnky budú zakázané. Pre ďalšie informácie prosím kontaktujte vývojárov konkrétnych doplnkov.

en: The following command line parameters are unknown to NVDA: {params}
sk_SK: Nasledujúce použité parametre príkazového riadka nie sú správne: {params}

en: The following options control the types of document formatting reported by NVDA.
sk_SK: tieto možnosti určunú, aké zmeny formátovania bude NVDA oznamovať.

en: The following settings are for advanced users. Changing them may cause NVDA to function incorrectly. Please only change these if you know what you are doing or have been specifically instructed by NVDA developers.
sk_SK: Tieto nastavenia sú určené pre pokročilých používateľov. Ich nesprávna konfigurácia môže spôsobiť nestabilné správanie NVDA. Upravujte prosím tieto nastavenia len v prípade, že viete, čo máte robiť, alebo ste dostali inštrukcie od vývojárov.

en: The installation is unable to remove or overwrite a file. Another copy of NVDA may be running on another logged-on user account. Please make sure all installed copies of NVDA are shut down and try the installation again.
sk_SK: Inštalátor nedokáže vymazať alebo prepísať súbor. K systému je možno prihlásený ďalší používateľ so spusteným programom NVDA. Prosím uistite sa, že nie je spustená žiadna nainštalovaná kópia programu NVDA a inštaláciu opakujte znovu.

en: The installation of NVDA failed. Please check the Log Viewer for more information.
sk_SK: Pri inštalácii NVDA došlo k chybe. Pre viac informácií pozrite zobrazovač logu.

en: The installation path for NVDA has changed. it will now  be installed in {path}
sk_SK: Inštalačný priečinok sa zmenil. program NVDA bude nainštalovaný do priečinka {path}

en: The next key that is pressed will not be handled at all by NVDA, it will be passed directly through to Windows.
sk_SK: Nasledujúci stlačený kláves nebude vôbec spracovaný NVDA. bude poslaný aktuálnej aplikácii.

en: The profile {} will be permanently deleted. This action cannot be undone.
sk_SK: Profil {} bude natrvalo odstránený a nebude možné ho automaticky obnoviť.

en: The settings panel you tried to open is unavailable on this system.
sk_SK: Tieto nastavenia nie sú dostupné pre vašu verziu operačného systému.

en: The specified directory '{portableDirectory}' is not empty. Proceeding will delete and replace existing files in the directory. Do you want to overwrite the contents of this folder?
sk_SK: Zvolený priečinok '{portableDirectory}' nie je prázdny. Pokračovaním sa zmaže obsah tohto priečinka. Želáte si pokračovať?

en: There is %d series in this chart | There are %d series in this chart
sk_SK[0]: %d rad v tomto grafe
sk_SK[1]: %d rady v tomto grafe
sk_SK[2]: %d radov v tomto grafe
sk_SK[3]: %d radov v tomto grafe

en: There is no text on the clipboard
sk_SK: V schránke nie je žiadny text

en: This change requires administrator privileges.
sk_SK: Zmena tohoto nastavenia si vyžaduje práva administrátora.

en: This feature ({title}) is unavailable while on secure screens such as the sign-on screen or UAC prompt.
sk_SK: Funkcia ({title}) nie je dostupná kým je zobrazená zabezpečená obrazovka ako napríklad prihlasovacia obrazovka alebo výzva kontroly používateľských účtov.

en: This feature is unavailable while on secure screens such as the sign-on screen or UAC prompt.
sk_SK: funkcia nie je dostupná kým je zobrazená zabezpečená obrazovka ako napríklad prihlasovacia obrazovka alebo výzva kontroly používateľských účtov.

en: This trigger is already associated with another profile. If you continue, it will be removed from that profile and associated with this one.
    Are you sure you want to continue?
sk_SK: Táto udalosť je už zviazaná s iným profilom. Udalosť sa presunie z pôvodného profilu do tohto profilu.
    Naozaj chcete pokračovať?

en: Thumbnails
sk_SK: Náhľady

en: Time to &keep audio device awake after speech (seconds)
sk_SK: Nechať zvukové zariadenie prebudené po skončení reči (v sekundách)

en: Title Master view
sk_SK: Zobrazenie predlohy úvodnej snímky

en: Title placeholder
sk_SK: Nadpis zástupný symbol

en: To create a portable copy of NVDA, please select the path and other options and then press Continue
sk_SK: Aby ste vytvorili prenosnú verziu, nastavte požadované možnosti a aktivujte tlačidlo Pokračovať.

en: To edit this profile, you will need to manually activate it. Once you have finished editing, you will need to manually deactivate it to resume normal usage.
    Do you wish to manually activate it now?
sk_SK: Aby ste mohli upraviť tento profil, musíte ho aktivovať. Keď skončíte s úpravami, mali by ste ho ručne deaktivovať.
    Chcete profil aktivovať teraz?

en: To install NVDA to your hard drive, please press the Continue button.
sk_SK: Inštaláciu NVDA spustíte tlačidlom Pokračovať.

en: To use Albatross with NVDA: change number of status cells in Albatross internal menu at most
sk_SK: Aby ste mohli používať tento riadok, upravte počet zobrazených buniek v interných nastaveniach zariadenia.

en: To:
sk_SK: Komu

en: Toggle HID keyboard simulation
sk_SK: Prepnúť simuláciu HID klávesnice

en: Toggle braille input
sk_SK: Prepnúť brailový vstup

en: Toggle tethering of braille between the focus and the review position
sk_SK: Prepína automatické polohovanie brailového kurzora buď na základe pozície systémového alebo prezeracieho kurzora

en: Toggle the braille cursor on and off
sk_SK: zapína a vypína zobrazovanie brailového kurzora

en: Toggle the way context information is presented in braille
sk_SK: Prepína spôsob prezentácie kontextových informácií na brailovom riadku

en: Toggles HID keyboard simulation
sk_SK: zapína a vypína simuláciu HID klávesnice

en: Toggles between beeps, speech, beeps and speech, and off, for reporting progress bar updates
sk_SK: Prepína medzi čítať, pípať, čítať aj pípať alebo žiadnym oznamovaním aktualizácie indikátora priebehu

en: Toggles between browse mode and focus mode. When in focus mode, keys will pass straight through to the application, allowing you to interact directly with a control. When in browse mode, you can navigate the document with the cursor, quick navigation keys, etc.
sk_SK: Prepína medzi režimom fokusu a prehliadacím režimom. V režime fokusu sú stláčané klávesy prepustené aktívnej aplikácii, čo umožní priamu interakciu so zameraným prvkom. V prehliadacom režime je možné čítať dokument pomocou kurzorových klávesov, používať rýchlu navigáciu a podobne.

en: Toggles between reporting the speaker notes or the actual slide content. This does not change what is visible on-screen, but only what the user can read with NVDA
sk_SK: Prepína medzi zobrazením poznámok a aktuálnej snímky. Toto neovplyvňuje zobrazenie na obrazovke.

en: Toggles braille mode
sk_SK: Prepína režim brailu

en: Toggles disabling of all configuration profile triggers. Disabling remains in effect until NVDA is restarted
sk_SK: Vypne všetky konfiguračné profily až do najbližšieho reštartu NVDA.

en: Toggles how much text will be spoken when the mouse moves
sk_SK: Určuje, aké množstvo textu sa prečíta pri zameraný objektu kurzorom myši

en: Toggles native selection mode on and off
sk_SK: Zapína a vypína režim formátovaného výberu

en: Toggles on and off automatic movement of the system focus due to browse mode commands
sk_SK: Zapína a vypína automatické presúvanie fokusu na objekty zamerané kurzorom v režime prehliadania

en: Toggles on and off delayed descriptions for characters on cursor movement
sk_SK: Zapína a vypína automatické fonetické hláskovanie pri čítaní po znakoch

en: Toggles on and off if the screen layout is preserved while rendering the document content
sk_SK: Prepína zachovanie vzhľadu ako na obrazovke pri spracovaní dokumentu

en: Toggles on and off reporting if clickable
sk_SK: Zapína alebo vypína oznamovanie prvkov pri kliknutí

en: Toggles on and off the ignoring of blank lines for line indentation reporting
sk_SK: Zapína alebo vypína ignorovanie prázdnych riadkov pre oznamovanie odsadenia

en: Toggles on and off the inclusion of layout tables in browse mode
sk_SK: Zapína alebo vypína oznamovanie tabuliek formujúcich vzhľad

en: Toggles on and off the movement of the navigator object due to focus changes
sk_SK: Prepína sledovanie zmeny fokusu navigačným objektom.

en: Toggles on and off the movement of the review cursor due to the caret moving.
sk_SK: Prepína automatické polohovanie prezeracieho kurzora pri pohybe textovým kurzorom.

en: Toggles on and off the reporting of CLDR characters, such as emojis
sk_SK: Zapína a vypína oznamovanie znakov z databázy CLDR, akými sú napríklad emoji

en: Toggles on and off the reporting of articles
sk_SK: Zapína alebo vypína oznamovanie článkov

en: Toggles on and off the reporting of block quotes
sk_SK: Zapína alebo vypína oznamovanie citácií

en: Toggles on and off the reporting of colors
sk_SK: Zapína alebo vypína oznamovanie farieb

en: Toggles on and off the reporting of comments
sk_SK: Zapína alebo vypína oznamovanie komentárov

en: Toggles on and off the reporting of dynamic content changes, such as new text in dos console windows
sk_SK: Prepína oznamovanie dynamických zmien  obsahu, napr. text v okne príkazového riadku.

en: Toggles on and off the reporting of emphasis
sk_SK: Zapína alebo vypína oznamovanie zvýraznenia

en: Toggles on and off the reporting of figures and captions
sk_SK: Zapína a vypína oznamovanie ilustrácií a ich popisov

en: Toggles on and off the reporting of font attributes
sk_SK: Zapína alebo vypína oznamovanie vlastností písma

en: Toggles on and off the reporting of font changes
sk_SK: Zapína alebo vypína oznamovanie názvu písma

en: Toggles on and off the reporting of font size changes
sk_SK: Zapína alebo vypína oznamovanie veľkosti písma

en: Toggles on and off the reporting of frames
sk_SK: Zapína alebo vypína oznamovanie rámcov

en: Toggles on and off the reporting of graphics
sk_SK: Zapína a vypína oznamovanie grafiky

en: Toggles on and off the reporting of groupings
sk_SK: Zapína alebo vypína oznamovanie zoskupení

en: Toggles on and off the reporting of headings
sk_SK: Zapína alebo vypína oznamovanie nadpisov

en: Toggles on and off the reporting of highlighted text
sk_SK: Zapína alebo vypína oznamovanie vyznačeného textu

en: Toggles on and off the reporting of landmarks
sk_SK: Zapína alebo vypína oznamovanie oblastí stránky

en: Toggles on and off the reporting of line numbers
sk_SK: Zapína alebo vypína oznamovanie čísel riadkov

en: Toggles on and off the reporting of line spacing
sk_SK: Zapína alebo vypína oznamovanie riadkovania

en: Toggles on and off the reporting of links
sk_SK: Zapína alebo vypína oznamovanie odkazov

en: Toggles on and off the reporting of lists
sk_SK: Zapína alebo vypína oznamovanie zoznamov

en: Toggles on and off the reporting of pages
sk_SK: Zapína alebo vypína oznamovanie zlomov strán

en: Toggles on and off the reporting of paragraph indentation
sk_SK: Zapína alebo vypína oznamovanie odsadenia odsekov

en: Toggles on and off the reporting of revisions
sk_SK: Zapína alebo vypína oznamovanie zmien

en: Toggles on and off the reporting of spelling errors
sk_SK: Zapína alebo vypína oznamovanie pravopisných chýb

en: Toggles on and off the reporting of style changes
sk_SK: Zapína alebo vypína oznamovanie štýlu

en: Toggles on and off the reporting of superscripts and subscripts
sk_SK: Zapína alebo vypína oznamovanie horného a dolného indexu

en: Toggles on and off the reporting of table cell coordinates
sk_SK: Zapína alebo vypína oznamovanie súradníc buniek tabuľky

en: Toggles on and off the reporting of tables
sk_SK: Zapína alebo vypína oznamovanie tabuliek

en: Toggles on and off the reporting of text alignment
sk_SK: Zapína alebo vypína oznamovanie zarovnania textu

en: Toggles on and off the speaking of typed characters
sk_SK: Zapína alebo vypína oznamovanie napísaných znakov.

en: Toggles on and off the speaking of typed keys, that are not specifically characters
sk_SK: Prepína vyslovovanie stlačených klávesov, ktoré nie sú alfa-numerickými znakmi.

en: Toggles on and off the speaking of typed words
sk_SK: Zapína alebo vypína oznamovanie napísaných slov.

en: Toggles simple review mode on and off
sk_SK: zapína a vypína jednoduchý režim objektovej navigácie

en: Toggles single letter navigation on and off. When on, single letter keys in browse mode jump to various kinds of elements on the page. When off, these keys are passed to the application
sk_SK: Zapína a vypína rýchlu navigáciu. Ak je zapnutá, môžete po jednotlivých prvkoch v režime prehliadania prechádzať konkrétnymi písmenami. Ak je vypnutá, písmená NVDA prepúšťa do aktívneho programu

en: Toggles sleep mode on and off for the active application.
sk_SK: Zapína a vypína režim spánku pre práve aktívnu aplikáciu.

en: Toggles the NVDA Braille viewer, a floating window that allows you to view braille output, and the text equivalent for each braille character
sk_SK: Zapína a vypína zobrazovač braillu, v ktorom NVDA zobrazuje znaky tak, ako by boli viditeľné na brailovom riadku

en: Toggles the NVDA Speech viewer, a floating window that allows you to view all the text that NVDA is currently speaking
sk_SK: Zobrazí alebo skryje plávajúce okno, v ktorom NVDA zobrazuje to, čo práve hovorí

en: Toggles the reporting of information as the mouse moves
sk_SK: Prepína oznamovanie informácií počas posúvania myšou.

en: Toggles the state of the screen curtain, enable to make the screen black or disable to show the contents of the screen. Pressed once, screen curtain is enabled until you restart NVDA. Pressed twice, screen curtain is enabled until you disable it
sk_SK: Zapína a vypína tienenie obrazovky. Ak je tienenie zapnuté, obrazovka je čierna a nie je vidieť zobrazený text. Jedno stlačenie skratky zatieni obrazovku do najbližšieho reštartu NVDA. Ak stlačíte skratku dvakrát rýchlo za sebou, tienenie obrazovky bude aktívne kým ho ručne nevypnete.

en: Toggles the support of touch interaction
sk_SK: Zapína a vypína podporu pre dotykové gestá

en: Top
sk_SK: Vrch

en: Total time not available
sk_SK: Nie je možné zistiť celkový čas

en: Touch Interaction
sk_SK: Dotyková obrazovka

en: Touch interaction disabled
sk_SK: Dotykové gestá vypnuté

en: Touch interaction enabled
sk_SK: Dotykové gestá zapnuté

en: Touch interaction not supported
sk_SK: Dotykové gestá nie sú podporované

en: Touch screen
sk_SK: Dotyková obrazovka

en: Translates any braille input
sk_SK: Preloží text zadaný cez brailový riadok

en: Translates any braille input and presses the enter key
sk_SK: Preloží zadaný text na braillovskom riadku a stlačí kláves Enter

en: Tries to read documentation for the selected autocompletion item.
sk_SK: Pokúsi sa prečítať dokumentáciu k automatickému dopĺňaniu.

en: Triggers
sk_SK: Udalosti

en: Trust voice's language when processing characters and symbols
sk_SK: pri spracovaní textu sa riadiť jazykom hlasového výstupu

en: Tshivenda grade 1
sk_SK: Tshivenda plnopis

en: Tshivenda grade 2
sk_SK: Tshivenda skratkopis

en: Turkish grade 1
sk_SK: Turečtina plnopis

en: Turkish grade 2
sk_SK: Turečtina skratkopis

en: Turns input help on or off. When on, any input such as pressing a key on the keyboard will tell you what script is associated with that input, if any.
sk_SK: Zapína a vypína nápovedu vstupu. Každý vstup ako napríklad stlačenie klávesu spôsobí, že NVDA ohlási názov a popis skriptu, ktorý je s danou kombináciou asociovaný.

en: Type
sk_SK: Typ

en: Type exit() to exit the console
sk_SK: Napíšte exit() pre ukončenie

en: Type help(object) to get help about object.
sk_SK: Napíšte help(object) pre získanie pomoci pre objekt.

en: Type the text you wish to find
sk_SK: Napíšte text, ktorý chcete vyhľadať.

en: Type:
sk_SK: Typ:

en: UIA notifications
sk_SK: Upozornenia rozhrania UIA

en: UIA when available
sk_SK: UIA Ak je dostupné

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: color
sk_SK: farba

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: gradient
sk_SK: prechod

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: none
sk_SK: nič

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: pattern
sk_SK: vzorka

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: picture
sk_SK: obrázok

en: Ugaritic grade 1
sk_SK: Ugaritština plnopis

en: Ukrainian computer braille
sk_SK: Ukrajinský počítačový 8 bodový brail

en: Ukrainian grade 1
sk_SK: Ukrajinčina plnopis

en: Ukrainian literary braille (detailed)
sk_SK: Ukrajinčina plnopis (detailný)

en: Unable to configure user interface for Vision Enhancement Provider, it can not be enabled.
sk_SK: Nepodarilo sa zobraziť ovládacie prvky vizuálneho rozšírenia, preto nebude aktivované.

en: Unable to copy
sk_SK: nemôžem skopírovať

en: Unable to copy a file. Perhaps it is currently being used by another process or you have run out of disc space on the drive you are copying to.
sk_SK: Nie je možné skopírovať súbor. Skontrolujte, či súbor nepoužíva iný proces a či máte na disku dostatok miesta.

en: Unable to copy status bar content to clipboard
sk_SK: Nie je možné skopírovať obsah stavového riadka do schránky

en: Unable to display browseable message
sk_SK: Nie je možné zobraziť v režime prehliadania

en: Unable to mark log position
sk_SK: Nepodarilo sa označiť záznam

en: Unable to postpone update.
sk_SK: Nepodarilo sa odložiť aktualizáciu.

en: Underline off
sk_SK: podčiarknutie neaktívne

en: Underline on
sk_SK: podčiarknutie aktívne

en: Unicode braille
sk_SK: Tabuľka unicode

en: Unicode normali&zation
sk_SK: Normali&zovať znaky unicode

en: Unified English Braille Code grade 1
sk_SK: Jednotný anglický brail plnopis

en: Unified English Braille Code grade 2
sk_SK: jednotný anglický brail skratkopis

en: Uninstall NVDA
sk_SK: Odinštalovať NVDA

en: Unknown braille display
sk_SK: Neznámi brailový riadok

en: Unknown color
sk_SK: Neznáma farba

en: Unknown command line parameters
sk_SK: Nesprávne parametre príkazového riadka

en: Unknown power status
sk_SK: Neznámy stav napájania

en: Unlabeled
sk_SK: Nepomenované

en: Unplugged
sk_SK: Nenabíja sa

en: Unsupported input
sk_SK: Nepodporovaný vstup

en: Untitled chart
sk_SK: Nepomenovaný graf

en: Up Bars
sk_SK: stĺpce rastu

en: Update to NVDA version {version} has been downloaded and is ready to be applied.
sk_SK: Aktualizácia NVDA na verziu {version} je stiahnutá a pripravená na inštaláciu.

en: Update to NVDA version {version} is ready to be applied.
sk_SK: Aktualizácia NVDA na verziu {version} je pripravená na inštaláciu.

en: Updating NVDA
sk_SK: Aktualizácia NVDA

en: Urdu grade 1
sk_SK: Urdčina plnopis

en: Urdu grade 2
sk_SK: Urdčina skratkopis

en: Use &screen layout (when supported)
sk_SK: Zachovať vzhľad ako na obrazovke

en: Use &spelling functionality if supported
sk_SK: Hláskovanie &riadi hlasový výstup (ak je podporované)

en: Use NVDA during sign-in
sk_SK: Spúšťať NVDA na prihlasovacej obrazovke

en: Use NVDA during sign-in (requires administrator privileges)
sk_SK: Spúšťať NVDA pri zobrazení prihlasovacej obrazovky (vyžaduje administrátorské práva)

en: Use UI Automation to access Microsoft &Excel spreadsheet controls when available
sk_SK: Na sprístupnenie prvkov v zošitoch Microsoft &Excel používať UI Automation

en: Use WASAPI for audio output (requires restart)
sk_SK: Na výstup pre reč a zvuky používať rozhranie WASAPI (vyžaduje reštart)

en: Use currently saved settings during sign-in and on secure screens (requires administrator privileges)
sk_SK: použiť aktuálne nastavenia na prihlasovacej a zabezpečených obrazovkách (vyžaduje administrátorské práva)

en: Use en&hanced event processing (requires restart)
sk_SK: Použiť pokročilé spracovanie &udalostí (vyžaduje reštart)

en: Use enhanced t&yped character support in legacy Windows Console when available
sk_SK: Použiť rozšírenú podporu oznamovania napísaných znakov v starších &Windows konzolách, ak je dostupná

en: Use screen layout off
sk_SK: Nezachovať vzhľad ako na obrazovke

en: Use screen layout on
sk_SK: Zachovať vzhľad ako na obrazovke

en: Use this profile for:
sk_SK: Aktivovať:

en: Use timeout
sk_SK: po určenú dobu

en: User Guide
sk_SK: Používateľská Príručka

en: User default
sk_SK: Jazyk systému

en: Uzbek grade 1
sk_SK: uzbečtina plnopis

en: V&olume
sk_SK: H&lasitosť

en: Version
sk_SK: Verzia

en: Vertical Object placeholder
sk_SK: Vertikálny objekt zástupný symbol

en: Vertical Text placeholder
sk_SK: Vertikálny text zástupný symbol

en: Vertical Title placeholder
sk_SK: Vertikálny nadpis zástupný symbol

en: Vietnamese grade 0
sk_SK: Vietnamský počítačový kód

en: Vietnamese grade 1
sk_SK: Vietnamčina plnopis

en: Vietnamese grade 2
sk_SK: Vietnamčina skratkopis

en: View &log
sk_SK: Zobraziť &log

en: Virtual Buffers
sk_SK: Virtuálny buffer

en: Virtually toggles the NVDA and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
sk_SK: Virtuálne emuluje klávesy NVDA a Shift NVDA na brailovom riadku

en: Virtually toggles the NVDA key to emulate a keyboard shortcut with braille input
sk_SK: Odošle do systému cez brailový riadok kláves NVDA

en: Virtually toggles the alt and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
sk_SK: Virtuálne emuluje klávesy Alt a Shift na brailovom riadku

en: Virtually toggles the alt key to emulate a keyboard shortcut with braille input
sk_SK: odošle cez brailový riadok do systému kláves alt

en: Virtually toggles the control and alt keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
sk_SK: Virtuálne emuluje klávesy Ctrl a Alt na brailovom riadku

en: Virtually toggles the control and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
sk_SK: Virtuálne emuluje klávesy Ctrl a Shift na brailovom riadku

en: Virtually toggles the control key to emulate a keyboard shortcut with braille input
sk_SK: odošle cez brailový riadok do systému kláves ctrl

en: Virtually toggles the control, alt, and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
sk_SK: Virtuálne emuluje klávesy Ctrl, Shift a Alt na brailovom riadku

en: Virtually toggles the left windows and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
sk_SK: Virtuálne emuluje klávesy Shift a Windows na brailovom riadku

en: Virtually toggles the left windows key to emulate a keyboard shortcut with braille input
sk_SK: Odošle do systému cez brailový riadok kláves ľavý windows

en: Virtually toggles the shift key to emulate a keyboard shortcut with braille input
sk_SK: Odošle do systému cez brailový riadok kláves Shift

en: Vision
sk_SK: Zrak

en: Vision Enhancement Provider Error
sk_SK: Chyba vizuálneho rozšírenia

en: Visual Highlight
sk_SK: Zvýraznenie na obrazovke

en: Voice
sk_SK: Hlas

en: Voice dictionary (%s)
sk_SK: Slovník pre aktuálny hlas (%s)

en: Volume of NVDA sounds
sk_SK: Hlasitosť zvukov NVDA

en: Volume of NVDA sounds follows voice volume
sk_SK: Hlasitosť zvukov je rovnaká ako hlasitosť reči

en: Volume-High-Low-Close
sk_SK: objem-maximum-minimum-koniec

en: Volume-Open-High-Low-Close
sk_SK: Objem-začiatok-maximum-minimum-koniec

en: Waiting for Outlook...
sk_SK: Čaká sa na spustenie programu outlook...

en: Waiting for Powerpoint...
sk_SK: Čaká sa na spustenie programu Powerpoint...

en: Walls
sk_SK: Steny

en: Warning
sk_SK: Upozornenie

en: Warning!
sk_SK: Upozornenie!

en: Warning: couldn't set volumes for sound split: one of audio sessions is either mono, or has more than 2 audio channels.
sk_SK: Pozor: nebolo možné nastaviť hlasitosti pre oddelené zvuky: Niektorá z audio aplikácií je mono alebo má viac ako dva kanály.

en: We need your help in order to continue to improve NVDA.
    This project relies primarily on donations and grants. By donating, you are helping to fund full time development.
    If even $10 is donated for every download, we will be able to cover all of the ongoing costs of the project.
    All donations are received by NV Access, the non-profit organisation which develops NVDA.
    Thank you for your support.
sk_SK: Na zaistenie nepretržitého vylepšovania programu NVDA potrebujeme aj Vašu pomoc.
    Tento projekt závisí primárne od obdržaných finančných príspevkov a grantov. Zaslaním príspevku pomôžete aj vy financovať nepretržitý vývoj programu NVDA.
    Ak by každé stiahnutie NVDA bolo odmenené príspevkom čo i len 10 euro, pomohlo by nám to pokryť predpokladané výdavky súvisiace s udržaním projektu.
    Všetky príspevky sú zasielané spoločnosti NV Access, neziskovej organizácii, ktorá zastrešuje vývoj NVDA.
    Ďakujeme za podporu.

en: We&lcome dialog...
sk_SK: Dia&lóg vitajte...

en: Welcome to NVDA
sk_SK: Vitajte v NVDA

en: Welcome to NVDA!
sk_SK: Vitajte v NVDA!

en: Welsh grade 1
sk_SK: Waleština plnopis

en: Welsh grade 2
sk_SK: Waleština skratkopis

en: What would you like to &do?
sk_SK: &Akcia:

en: What's &new
sk_SK: Novinky

en: What's new
sk_SK: Novinky

en: Whole &word
sk_SK: Iba celé &slová

en: Windows C&onsole support:
sk_SK: Podpora pre Windows K&onzolu:

en: Windows OCR
sk_SK: Rozpoznávanie textu Windows

en: Windows OCR not available
sk_SK: Služba rozpoznávania textu Windows nie je dostupná

en: Windows OneCore voices
sk_SK: Hlasy Windows Onecore

en: Write the current configuration to nvda.ini
sk_SK: Zapíše nastavenia do súboru nvda.ini.

en: X Error Bars
sk_SK: X Chybové úsečky

en: Xhosa grade 1
sk_SK: xhoština plnopis

en: Xhosa grade 2
sk_SK: xhoština skratkopis

en: Y Error Bars
sk_SK: Y Chybové úsečky

en: Yakut grade 1
sk_SK: Jakutčina plnopis

en: Yes
sk_SK: Áno

en: Yiddish grade 1
sk_SK: Jidiš plnopis

en: You are about to install version {newVersion} of {summary}, which appears to be already installed. Would you still like to update?
sk_SK: Chystáte sa nainštalovať verziu {newVersion} doplnku {summary}, ktorá je už nainštalovaná. Chcete pokračovať?

en: You are about to run the COM Registration Fixing tool. This tool will try to fix common system problems that stop NVDA from being able to access content in many programs including Firefox and Internet Explorer. This tool must make changes to the System registry and therefore requires administrative access. Are you sure you wish to proceed?
sk_SK: Chystáte sa spustiť opravný nástroj COM. Tento nástroj vám môže pomôcť, ak vám NVDA napríklad nedokáže čítať text v prehliadačoch Mozila Firefox a Internet Explorer. Keďže ide o zásah do registrov v systéme, NVDA bude potrebovať práva administrátora. Chcete pokračovať?

en: You are attempting to install an earlier version of NVDA than the version currently installed. If you really wish to revert to an earlier version, you should first cancel this installation and completely uninstall NVDA before installing the earlier version.
sk_SK: Pokúšate sa nainštalovať staršiu verziu NVDA. Ak naozaj chcete používať staršiu verziu, mali by ste prerušiť túto inštaláciu, odinštalovať NVDA a apotom nainštalovať staršiu verziu.

en: You did not choose Talk as one of your speech mode options. Please note that this may result in no speech output at all. Are you sure you want to continue?
sk_SK: Nezvolili ste možnosť reč ako jeden z dostupných režimov reči. Toto môže mať za následok vypnutie hlasového výstupu. Skutočne si želáte pokračovať?

en: You must choose a name for this profile.
sk_SK: Pomenujte profil.

en: Your configuration file contains errors. Your configuration has been reset to factory defaults.
    More details about the errors can be found in the log file.
sk_SK: Súbor s nastaveniami obsahuje chyby. Nastavenia boli obnovené.
    Viac informácií nájdete v okne prehliadač logu.

en: Your gesture map file contains errors.
    More details about the errors can be found in the log file.
sk_SK: Používateľský súbor s mapou vstupných príkazov obsahuje chybu.
    Viac informácii nájdete v okne prehliadač logu.

en: Zulu grade 1
sk_SK: zuluština plnopis

en: Zulu grade 2
sk_SK: zuluština skratkopis

[ctx: action]
en: Back
sk_SK: Späť

[ctx: action]
en: Beginning
sk_SK: začiatok

[ctx: action]
en: Document
sk_SK: Dokument

[ctx: action]
en: End
sk_SK: Koniec

[ctx: action]
en: Help
sk_SK: Pomoc

[ctx: action]
en: Home
sk_SK: Domov

[ctx: action]
en: Information
sk_SK: Informácia

[ctx: action]
en: Movie
sk_SK: Film

[ctx: action]
en: Next
sk_SK: Ďalej

[ctx: action]
en: Sound
sk_SK: zvuk

[ctx: addonStore]
en: &About add-on...
sk_SK: O &doplnku...

[ctx: addonStore]
en: &Close
sk_SK: &Zatvoriť

[ctx: addonStore]
en: &Disable
sk_SK: &Zakázať

[ctx: addonStore]
en: &Disable selected add-ons
sk_SK: &Zakázať vybraté doplnky

[ctx: addonStore]
en: &Don't show this message again
sk_SK: &Nezobrazovať viac túto správu

[ctx: addonStore]
en: &Enable
sk_SK: P&ovoliť

[ctx: addonStore]
en: &Enable (override incompatibility)
sk_SK: &Povoliť (ignorovať nekompatibilitu)

[ctx: addonStore]
en: &Enable selected add-ons
sk_SK: &Povoliť vybraté doplnky

[ctx: addonStore]
en: &Help
sk_SK: Pomo&cník

[ctx: addonStore]
en: &Install
sk_SK: &Nainštalovať

[ctx: addonStore]
en: &Install (override incompatibility)
sk_SK: &Nainštalovať (ignorovať nekompatibilitu)

[ctx: addonStore]
en: &Install selected add-ons
sk_SK: Na&inštalovať vybraté doplnky

[ctx: addonStore]
en: &License
sk_SK: L&icencia

[ctx: addonStore]
en: &No
sk_SK: &Nie

[ctx: addonStore]
en: &Other Details:
sk_SK: Ďalšie &podrobnosti:

[ctx: addonStore]
en: &Remove
sk_SK: &Odstrániť

[ctx: addonStore]
en: &Remove selected add-ons
sk_SK: Odst&rániť vybraté doplnky

[ctx: addonStore]
en: &Search:
sk_SK: vy&hľadávanie:

[ctx: addonStore]
en: &Update
sk_SK: &Aktualizovať

[ctx: addonStore]
en: &Update (override incompatibility)
sk_SK: &Aktualizovať (ignorovať nekompatibilitu)

[ctx: addonStore]
en: &Update all
sk_SK: &Aktualizovať všetky

[ctx: addonStore]
en: &Update selected add-ons
sk_SK: akt&ualizovať vybraté doplnky

[ctx: addonStore]
en: &Yes
sk_SK: Án&o

[ctx: addonStore]
en: A&ctions
sk_SK: &Akcie

[ctx: addonStore]
en: Add-on Information
sk_SK: Informácie o doplnku

[ctx: addonStore]
en: Add-on Installation
sk_SK: Inštalácia doplnku

[ctx: addonStore]
en: Add-on Store
sk_SK: Katalóg s doplnkami

[ctx: addonStore]
en: Add-on Store Warning
sk_SK: Upozornenie katalógu s doplnkami

[ctx: addonStore]
en: Add-on data update failure
sk_SK: Nepodarilo sa aktualizovať informácie o doplnkoch

[ctx: addonStore]
en: Add-on download failure
sk_SK: Nepodarilo sa stiahnuť doplnok

[ctx: addonStore]
en: Add-on download not safe: checksum failed for {name}
sk_SK: Stiahnutie doplnku nie je bezpečné: Zlyhalo overenie kontrolného súčtu pre {name}

[ctx: addonStore]
en: Add-on installation
sk_SK: Inštalácia doplnku

[ctx: addonStore]
en: Add-on installation failure
sk_SK: Inštalácia doplnku zlyhala

[ctx: addonStore]
en: Add-on not supported %s
sk_SK: Nepodporovaný doplnok %s

[ctx: addonStore]
en: Add-on updates available
sk_SK: Aktualizácie doplnkov

[ctx: addonStore]
en: Add-ons are created by the NVDA community and are not vetted by NV Access. NV Access cannot be held responsible for add-on behavior. The functionality of add-ons is unrestricted and can include accessing your personal data or even the entire system.
sk_SK: Doplnky vyvíja komunita a nie sú preverované organizáciou NV Access. NV Access nezodpovedá za prípadné škody spôsobené doplnkami. Funkcionalita doplnkov nie je obmedzená, môžu napríklad pristupovať k celému operačnému systému aj osobným údajom.

[ctx: addonStore]
en: All
sk_SK: Všetky

[ctx: addonStore]
en: An updated version of NVDA is required. NVDA version {nvdaVersion} or later.
sk_SK: Vyžaduje sa aktualizácia NVDA. Doplnok funguje od verzie NVDA {nvdaVersion}.

[ctx: addonStore]
en: An updated version of this add-on is required. This add-on was last tested with NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA requires this add-on to be tested with NVDA {nvdaVersion} or higher. You can enable this add-on at your own risk.
sk_SK: Vyžaduje sa aktualizácia tohto doplnku. Doplnok bol testovaný s verziou NVDA {lastTestedNVDAVersion}. Vyžaduje sa testovanie s NVDA od verzie {nvdaVersion}. Doplnok môžete povoliť na vlastné ryziko.

[ctx: addonStore]
en: Are you sure you wish to remove the {addon} add-on from NVDA? This cannot be undone.
sk_SK: Naozaj chcete odstrániť doplnok {addon}?

[ctx: addonStore]
en: Author
sk_SK: Autor

[ctx: addonStore]
en: Author:
sk_SK: Autor:

[ctx: addonStore]
en: Author: {author}
sk_SK: Autor: {author}

[ctx: addonStore]
en: Available
sk_SK: dostupné

[ctx: addonStore]
en: Available &add-ons
sk_SK: &Dostupné Doplnky

[ctx: addonStore]
en: Available add-ons
sk_SK: Dostupné Doplnky

[ctx: addonStore]
en: Available version
sk_SK: Dostupná verzia

[ctx: addonStore]
en: Available version:
sk_SK: Dostupná verzia:

[ctx: addonStore]
en: Cha&nnel:
sk_SK: &Zdroj:

[ctx: addonStore]
en: Channel
sk_SK: Zdroj

[ctx: addonStore]
en: Channel:
sk_SK: Zdroj:

[ctx: addonStore]
en: Choose Add-on Package File
sk_SK: Vyberte inštalačný balíček

[ctx: addonStore]
en: Community re&views
sk_SK: &Komentáre komunity

[ctx: addonStore]
en: Could not disable the add-on: {addon}.
sk_SK: Nie je možné zakázať doplnok: {addon}.

[ctx: addonStore]
en: Could not enable the add-on: {addon}.
sk_SK: Nie je možné povoliť doplnok: {addon}.

[ctx: addonStore]
en: Description:
sk_SK: Popis:

[ctx: addonStore]
en: Dev
sk_SK: vo vývoji

[ctx: addonStore]
en: Disabled
sk_SK: Zakázané

[ctx: addonStore]
en: Disabled (incompatible)
sk_SK: Zakázaný (nekompatibilný)

[ctx: addonStore]
en: Disabled (incompatible), pending restart
sk_SK: (Nekompatibilný), Bude zakázaný po reštarte

[ctx: addonStore]
en: Disabled, pending restart
sk_SK: Bude zakázaný po reštarte

[ctx: addonStore]
en: Download URL:
sk_SK: URL adresa súboru:

[ctx: addonStore]
en: Download failed
sk_SK: Sťahovanie zlyhalo

[ctx: addonStore]
en: Download of {} add-on in progress, cancel downloading? | Download of {} add-ons in progress, cancel downloading?
sk_SK[0]: Prebieha sťahovanie jedného doplnku, prerušiť sťahovanie?
sk_SK[1]: Prebieha sťahovanie {} doplnkov, prerušiť sťahovanie?
sk_SK[2]: Prebieha sťahovanie {} doplnkov, prerušiť sťahovanie?
sk_SK[3]: Prebieha sťahovanie {} doplnkov, prerušiť sťahovanie?

[ctx: addonStore]
en: Downloaded, pending install
sk_SK: Stiahnutý, bude povolený po reštarte

[ctx: addonStore]
en: Downloading
sk_SK: Prebieha sťahovanie

[ctx: addonStore]
en: Ena&bled/disabled:
sk_SK: Zakázan&é a povolené:

[ctx: addonStore]
en: Enable add-on
sk_SK: Povoliť doplnok

[ctx: addonStore]
en: Enabled
sk_SK: Povolené

[ctx: addonStore]
en: Enabled (incompatible)
sk_SK: Povolený (nekompatibilný)

[ctx: addonStore]
en: Enabled (incompatible), pending restart
sk_SK: (nekompatibilný), bude povolený po reštarte

[ctx: addonStore]
en: Enabled, pending restart
sk_SK: Bude povolený po reštarte

[ctx: addonStore]
en: External
sk_SK: Externé

[ctx: addonStore]
en: Failed to install add-on from %s
sk_SK: Inštalácia doplnku z %s zlyhala

[ctx: addonStore]
en: Failed to open add-on package file at {filePath} - missing file or invalid file format
sk_SK: Nie je možné otvoriť inštalačný balíček doplnku {filePath} - súbor sa nenašiel, alebo jeho formát je nesprávny

[ctx: addonStore]
en: Ho&mepage
sk_SK: &Domovská stránka

[ctx: addonStore]
en: Homepage:
sk_SK: domovská stránka:

[ctx: addonStore]
en: Homepage: {url}
sk_SK: Domovská stránka: {url}

[ctx: addonStore]
en: I understand that incompatible add-ons will be disabled and can be manually re-enabled at my own risk after installation.
sk_SK: Rozumiem, že tieto nekompatibilné doplnky budú zakázané a môžu byť povolené na vlastné riziko po aktualizácii.

[ctx: addonStore]
en: Include &incompatible add-ons
sk_SK: Ukázať &nekompatibilné doplnky

[ctx: addonStore]
en: Incompatible
sk_SK: Nekompatibilný

[ctx: addonStore]
en: Incompatible Reason:
sk_SK: Dôvod nekompatibility:

[ctx: addonStore]
en: Install add-on
sk_SK: Inštalovať doplnok

[ctx: addonStore]
en: Install failed
sk_SK: Inštalácia zlyhala

[ctx: addonStore]
en: Install from e&xternal source
sk_SK: Inštalovať z e&xterného zdroja

[ctx: addonStore]
en: Installed &add-ons
sk_SK: Nainštalované &doplnky

[ctx: addonStore]
en: Installed add-ons
sk_SK: Nainštalované doplnky

[ctx: addonStore]
en: Installed incompatible &add-ons
sk_SK: Nainštalované nekompatibilné &doplnky

[ctx: addonStore]
en: Installed incompatible add-ons
sk_SK: Nainštalované nekompatibilné doplnky

[ctx: addonStore]
en: Installed version
sk_SK: Nainštalovaná verzia

[ctx: addonStore]
en: Installed version:
sk_SK: Nainštalovaná verzia:

[ctx: addonStore]
en: Installed, pending restart
sk_SK: Bude nainštalovaný po reštarte

[ctx: addonStore]
en: Installing
sk_SK: Inštaluje sa

[ctx: addonStore]
en: Installing {} add-on, please wait. | Installing {} add-ons, please wait.
sk_SK[0]: Inštaluje sa doplnok, prosím čakajte.
sk_SK[1]: Inštalujú sa {} doplnky, prosím čakajte.
sk_SK[2]: Inštaluje sa {} doplnkov, prosím čakajte.
sk_SK[3]: Inštaluje sa {} doplnkov, prosím čakajte.

[ctx: addonStore]
en: Last NVDA version tested: {}
sk_SK: Testované s NVDA od verzie: {}

[ctx: addonStore]
en: Last tested NVDA version:
sk_SK: Testované s verziou NVDA:

[ctx: addonStore]
en: License URL:
sk_SK: URL adresa Licencie:

[ctx: addonStore]
en: License:
sk_SK: Licencia:

[ctx: addonStore]
en: Loading add-ons...
sk_SK: Načítavam doplnky...

[ctx: addonStore]
en: Migrate to add-on store
sk_SK: Migrovať do katalógu s doplnkami

[ctx: addonStore]
en: Minimum NVDA version:
sk_SK: Minimálna požadovaná verzia NVDA:

[ctx: addonStore]
en: Minimum required NVDA version: {}
sk_SK: Kompatibilný s NVDA od verzie: {}

[ctx: addonStore]
en: NVDA Add-on Package (*.{ext})
sk_SK: Inštalačný balíček doplnku programu NVDA (*.{ext})

[ctx: addonStore]
en: Name
sk_SK: Názov

[ctx: addonStore]
en: No actions available for the selected add-ons
sk_SK: Nie sú dostupné žiadne akcie pre vybraté doplnky

[ctx: addonStore]
en: No add-on selected.
sk_SK: Žiadny vybratý doplnok.

[ctx: addonStore]
en: Note: NVDA was started with add-ons disabled
sk_SK: Pozor: NVDA je spustený so zakázanými doplnkami

[ctx: addonStore]
en: Open Add-on &Store
sk_SK: &Otvoriť katalóg s doplnkami

[ctx: addonStore]
en: Pending removal
sk_SK: Čakajúce odstránenie

[ctx: addonStore]
en: Publisher
sk_SK: Vydavateľ

[ctx: addonStore]
en: Publisher:
sk_SK: Vydavateľ:

[ctx: addonStore]
en: Publisher: {publisher}
sk_SK: Vydavateľ: {publisher}

[ctx: addonStore]
en: Re&place
sk_SK: &Nahradiť

[ctx: addonStore]
en: Remember this choice for subsequent add-ons
sk_SK: Zapamätať pre ostatné doplnky

[ctx: addonStore]
en: Remove add-on
sk_SK: Odstrániť doplnok

[ctx: addonStore]
en: Reviews URL:
sk_SK: Adresa s komentármi:

[ctx: addonStore]
en: S&tatus:
sk_SK: S&tav:

[ctx: addonStore]
en: Source &Code
sk_SK: Zdrojový &kód

[ctx: addonStore]
en: Source URL:
sk_SK: URL Adresa zdroja:

[ctx: addonStore]
en: Stable
sk_SK: Stabilné

[ctx: addonStore]
en: Status
sk_SK: Stav

[ctx: addonStore]
en: Unable to download add-on: {name}
sk_SK: Nepodarilo sa stiahnuť doplnok: {name}

[ctx: addonStore]
en: Unable to fetch latest add-on data for compatible add-ons.
sk_SK: Nepodarilo sa overiť informácie o kompatibilných doplnkoch

[ctx: addonStore]
en: Unable to fetch latest add-on data for incompatible add-ons.
sk_SK: Nepodarilo sa overiť informácie o nekompatibilných doplnkoch.

[ctx: addonStore]
en: Unable to save add-on as a file: {name}
sk_SK: Nepodarilo sa uložiť súbor s doplnkom: {name}

[ctx: addonStore]
en: Unknown status
sk_SK: Neznámy stav

[ctx: addonStore]
en: Updatable &add-ons
sk_SK: Dostupné Aktualizácie &doplnkov

[ctx: addonStore]
en: Updatable Add-ons
sk_SK: Aktualizácie doplnkov

[ctx: addonStore]
en: Updatable add-ons
sk_SK: Dostupné Aktualizácie doplnkov

[ctx: addonStore]
en: Update Available
sk_SK: Dostupné aktualizácie

[ctx: addonStore]
en: Update Available (incompatible)
sk_SK: Dostupná aktualizácia (aktuálna verzia je nekompatibilná)

[ctx: addonStore]
en: Updates are available for some of your installed add-ons.
sk_SK: Našli sa aktualizácie pre nainštalované doplnky:

[ctx: addonStore]
en: Updating add-ons...
sk_SK: Aktualizujú sa doplnky...

[ctx: addonStore]
en: Warning: add-on installation may result in downgrade: {name}. The installed add-on version cannot be compared with the add-on store version. Installed version: {oldVersion}. Available version: {version}.
    Proceed with installation anyway?
sk_SK: Pozor: Aktuálna verzia doplnku môže byť nahradená staršou verziou doplnku {name}. Nepodarilo sa porovnať nainštalovanú verziu s verziou v katalógu. Nainštalovaná verzia: {oldVersion}. Dostupná verzia: {version}.
    Chcete pokračovať?

[ctx: addonStore]
en: Warning: add-on is incompatible: {name} {version}. Check for an updated version of this add-on if possible. This add-on was last tested with NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA requires this add-on to be tested with NVDA {nvdaVersion} or higher. Enabling may cause unstable behavior in NVDA.
    Proceed with enabling anyway?
sk_SK: Upozornenie: Nekompatibilný doplnok: {name} {version}. Ak je to možné, aktualizujte tento doplnok. Doplnok bol testovaný s Verziou NVDA {lastTestedNVDAVersion}. Vyžaduje sa, aby bol doplnok testovaný s NVDA od verzie {nvdaVersion}. Povolenie tohto doplnku môže spôsobiť nestabilitu NVDA. Chcete pokračovať?

[ctx: addonStore]
en: Warning: add-on is incompatible: {name} {version}. Check for an updated version of this add-on if possible. This add-on was last tested with NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA requires this add-on to be tested with NVDA {nvdaVersion} or higher. Installation may cause unstable behavior in NVDA.
    Proceed with installation anyway?
sk_SK: Upozornenie: Nekompatibilný doplnok: {name} {version}. Ak je to možné, aktualizujte tento doplnok. Doplnok bol testovaný s Verziou NVDA {lastTestedNVDAVersion}. Vyžaduje sa, aby bol doplnok testovaný s NVDA od verzie {nvdaVersion}. Inštalácia tohto doplnku môže spôsobiť nestabilitu NVDA. Chcete pokračovať?

[ctx: addonStore]
en: Your NVDA configuration contains add-ons that are incompatible with this version of NVDA. These add-ons will be disabled after installation. After installation, you will be able to manually re-enable these add-ons at your own risk. If you rely on these add-ons, please review the list to decide whether to continue with the installation.
sk_SK: Konfigurácia obsahuje doplnky, ktoré nie sú kompatibilné s touto verziou NVDA. Po aktualizácii budú tieto doplnky zakázané. Ak nutne potrebujete používať spomenuté doplnky, skontrolujte zoznam a zvážte aktualizáciu NVDA.

[ctx: addonStore]
en: {num} add-on selected. | {num} add-ons selected.
sk_SK[0]: {num} vybratý doplnok.
sk_SK[1]: {num} vybraté doplnky.
sk_SK[2]: {num} vybratých doplnkov.
sk_SK[3]: {num} vybratých doplnkov.

[ctx: addonStore]
en: {summary} ({name})
    Version: {version}
    Description: {description}
sk_SK: {summary} ({name})
    Verzia: {version}
    Popis: {description}

[ctx: advanced.playErrorSound]
en: Only in NVDA test versions
sk_SK: Len v testovacích verziách NVDA

[ctx: advanced.playErrorSound]
en: Yes
sk_SK: Áno

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Default (Only when necessary)
sk_SK: Predvolené (len keď je to nevyhnutné)

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: No
sk_SK: Nie

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Only when necessary
sk_SK: len keď je to nevyhnutné

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Use UIA with Microsoft Edge and other 
    &Chromium based browsers when available:
sk_SK: Použiť UI Automation v Microsoft Edge a ostatných
    prehliadačoch založených na &Chromium:

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Yes
sk_SK: Áno

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Always
sk_SK: Vždy

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Default (Where suitable)
sk_SK: Predvolené (ak to má zmysel)

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Only when necessary
sk_SK: Len keď je to nevyhnutné

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Use UI Automation to access Microsoft &Word document controls
sk_SK: Na sprístupnenie prvkov v dokumentoch Microsoft &Word preferovať UI Automation

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Where suitable
sk_SK: Ak to má zmysel

en: alert
sk_SK: upozornenie

en: align center
sk_SK: Zarovnané na stred

en: align centered across selection
sk_SK: Zarovnané na stred podľa výberu

en: align distributed
sk_SK: rovnomerne zarovnané

en: align fill
sk_SK: Vyplnené zarovnanie

en: align general
sk_SK: Všeobecné zarovnanie

en: align justify
sk_SK: Zarovnané do bloku

en: align left
sk_SK: Zarovnané vľavo

en: align right
sk_SK: Zarovnané vpravo

en: alignment
sk_SK: zarovnanie

en: alphanumeric
sk_SK: alfanumerický

en: animation
sk_SK: animácia

en: any dots
sk_SK: Ľubovoľné body

en: app
sk_SK: ap

en: application
sk_SK: aplikácia

en: applications
sk_SK: aplikácie

[ctx: aria]
en: banner
sk_SK: Baner

[ctx: aria]
en: complementary
sk_SK: Doplnkové info

[ctx: aria]
en: content info
sk_SK: Info o obsahu

[ctx: aria]
en: form
sk_SK: Formulár

[ctx: aria]
en: main
sk_SK: hlavná

[ctx: aria]
en: navigation
sk_SK: navigácia

[ctx: aria]
en: search
sk_SK: vyhľadávanie

en: art
sk_SK: čln

en: article
sk_SK: článok

en: at {x}, {y}
sk_SK: na {x}, {y}

en: attachment
sk_SK: Príloha

en: audio
sk_SK: Audio

en: automatic
sk_SK: automatické

en: automatic color
sk_SK: Predvolená farba

en: automatically
sk_SK: automaticky

en: back
sk_SK: naspäť

en: background color
sk_SK: farba pozadia

en: background pattern {pattern}
sk_SK: vzor pozadia {pattern}

en: baseline
sk_SK: Bez indexov

en: behind bottom of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind bottom of {otherShape} by {distance:.3g} points
sk_SK[0]: nasleduje zdola za {otherShape} o {distance:.3g} bod
sk_SK[1]: nasleduje zdola za {otherShape} o {distance:.3g} body
sk_SK[2]: nasleduje zdola za {otherShape} o {distance:.3g} bodov
sk_SK[3]: nasleduje zdola za {otherShape} o {distance:.3g} bodov

en: behind left of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind left of {otherShape} by {distance:.3g} points
sk_SK[0]: nasleduje zľava za {otherShape} o {distance:.3g} bod
sk_SK[1]: nasleduje zľava za {otherShape} o {distance:.3g} body
sk_SK[2]: nasleduje zľava za {otherShape} o {distance:.3g} bodov
sk_SK[3]: nasleduje zľava za {otherShape} o {distance:.3g} bodov

en: behind right of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind right of {otherShape} by {distance:.3g} points
sk_SK[0]: nasleduje zprava za {otherShape} o {distance:.3g} bod
sk_SK[1]: nasleduje zprava za {otherShape} o {distance:.3g} body
sk_SK[2]: nasleduje zprava za {otherShape} o {distance:.3g} bodov
sk_SK[3]: nasleduje zprava za {otherShape} o {distance:.3g} bodov

en: behind top of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind top of {otherShape} by {distance:.3g} points
sk_SK[0]: nasleduje zhora {otherShape} o {distance:.3g} bod
sk_SK[1]: nasleduje zhora {otherShape} o {distance:.3g} body
sk_SK[2]: nasleduje zhora {otherShape} o {distance:.3g} bodov
sk_SK[3]: nasleduje zhora {otherShape} o {distance:.3g} bodov

en: behind {otherShape}
sk_SK: za {otherShape}

en: bkmk
sk_SK: zal

en: blank
sk_SK: prázdny

en: block quote
sk_SK: citácia

en: bold
sk_SK: tučné

en: bookmark
sk_SK: Záložka

en: border
sk_SK: okraj

en: bottom edge
sk_SK: dolná hranica

en: box
sk_SK: pole

en: bqt
sk_SK: cit

en: braille keyboard
sk_SK: brailová klávesnica

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: cinf
sk_SK: obsah

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: cmpl
sk_SK: dopln

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: main
sk_SK: hlav

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: srch
sk_SK: hľad

en: browser stop
sk_SK: prehliadač zastaviť

en: bsyind
sk_SK: znprzdn

en: btn
sk_SK: tlo

en: busy
sk_SK: zaneprázdnené

en: busy indicator
sk_SK: zaneprázdnené

en: button
sk_SK: tlačidlo

en: calendar
sk_SK: kalendár

en: canvas
sk_SK: plátno

en: cap
sk_SK: pop

en: cap %s
sk_SK: Veľké %s

en: caption
sk_SK: titulok

en: caret
sk_SK: strieška

en: caret moves review cursor off
sk_SK: Prezerací kurzor nesleduje textový kurzor

en: caret moves review cursor on
sk_SK: prezerací kurzor sleduje textový kurzor

en: case
sk_SK: rozlišovať veľkosť písmen

en: category {categories} | categories {categories}
sk_SK[0]: Kategória {categories}
sk_SK[1]: Kategórie {categories}
sk_SK[2]: Kategórií {categories}
sk_SK[3]: kategórií {categories}

en: cbo
sk_SK: ram

en: cell
sk_SK: bunka

en: cell deletion
sk_SK: Odstránený stĺpec

en: cell insertion
sk_SK: vložený stĺpec

en: cell merge
sk_SK: zlúčenie stĺpcov

en: centered
sk_SK: zarovnané na stred

en: character
sk_SK: znak

en: chart
sk_SK: poradie

[ctx: chart]
en: column
sk_SK: Stĺpec

en: chart element
sk_SK: prvok grafu

en: check box
sk_SK: začiarkavacie políčko

en: check menu item
sk_SK: začiarkavacia položka menu

en: checkable
sk_SK: začiarkavacie

en: checked
sk_SK: začiarknuté

en: chk
sk_SK: zcp

en: clickable
sk_SK: Pri kliknutí

en: clk
sk_SK: klik

en: clock
sk_SK: hodiny

en: cmnt
sk_SK: kmnt

en: collapsed
sk_SK: zatvorené

en: color chooser
sk_SK: výber farby

[ctx: color hue]
en: aqua
sk_SK: azúrová

[ctx: color hue]
en: aqua-blue
sk_SK: morská modrá

[ctx: color hue]
en: black
sk_SK: čierna

[ctx: color hue]
en: blue
sk_SK: modrá

[ctx: color hue]
en: blue-purple
sk_SK: Modropurpurová

[ctx: color hue]
en: brown
sk_SK: hnedá

[ctx: color hue]
en: brown-yellow
sk_SK: hnedožltá

[ctx: color hue]
en: dark grey
sk_SK: tmavosivá

[ctx: color hue]
en: green
sk_SK: zelená

[ctx: color hue]
en: green-aqua
sk_SK: Morská zeleň

[ctx: color hue]
en: grey
sk_SK: sivá

[ctx: color hue]
en: light grey
sk_SK: svetlosivá

[ctx: color hue]
en: orange
sk_SK: oranžová

[ctx: color hue]
en: orange-yellow
sk_SK: oranžovožltá

[ctx: color hue]
en: pink
sk_SK: ružová

[ctx: color hue]
en: pink-red
sk_SK: ružovočervená

[ctx: color hue]
en: purple
sk_SK: purpurová

[ctx: color hue]
en: purple-pink
sk_SK: purpurovoružová

[ctx: color hue]
en: red
sk_SK: červená

[ctx: color hue]
en: red-brown
sk_SK: červenohnedá

[ctx: color hue]
en: red-orange
sk_SK: červenooranžová

[ctx: color hue]
en: very dark grey
sk_SK: veľmi tmavosivá

[ctx: color hue]
en: very light grey
sk_SK: veľmi Svetlosivá

[ctx: color hue]
en: white
sk_SK: biela

[ctx: color hue]
en: yellow
sk_SK: žltá

[ctx: color hue]
en: yellow-green
sk_SK: žltozelená

[ctx: color variation]
en: bright {color}
sk_SK: jasno {color}

[ctx: color variation]
en: dark pale {color}
sk_SK: tmavobledo {color}

[ctx: color variation]
en: dark {color}
sk_SK: tmavo {color}

[ctx: color variation]
en: dark {color} grey
sk_SK: tmavo {color} sivá

[ctx: color variation]
en: light pale {color}
sk_SK: svetlobledo {color}

[ctx: color variation]
en: pale {color}
sk_SK: bledo {color}

[ctx: color variation]
en: transparent {colorDescription}
sk_SK: Priehľadná {colorDescription}

[ctx: color variation]
en: very dark pale {color}
sk_SK: veľmi tmavobledo {color}

[ctx: color variation]
en: very dark {color}
sk_SK: veľmi tmavo {color}

[ctx: color variation]
en: very dark {color} grey
sk_SK: veľmi tmavo {color} sivá

[ctx: color variation]
en: {color} grey
sk_SK: {color} sivá

[ctx: color variation]
en: {color} white
sk_SK: svetlo {color}

en: column
sk_SK: stĺpec

en: column %s
sk_SK: Stĺpec %s

en: column break
sk_SK: Zlom stĺpca

en: column header
sk_SK: hlavička stĺpca

en: column {0} of {1}
sk_SK: Stĺpec {0} z {1}

en: column {columnNumber}
sk_SK: Stĺpec {columnNumber}

en: combo box
sk_SK: zoznamový rámik

en: comment
sk_SK: Komentár

en: comment: {text} by {author} on {date}
sk_SK: komentár: {text} od {author} dňa {date}

en: conflict
sk_SK: konflikt

en: continuous
sk_SK: Nepretržité

en: continuous section break
sk_SK: Pokračujúci zlom sekcie

[ctx: controlType]
en: tab
sk_SK: záložka

en: covers  {otherShape}
sk_SK: prekrýva {otherShape}

en: covers bottom of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers bottom of {otherShape} by {distance:.3g} points
sk_SK[0]: prekrýva zdola {otherShape} o {distance:.3g} bod
sk_SK[1]: prekrýva zdola {otherShape} o {distance:.3g} body
sk_SK[2]: prekrýva zdola {otherShape} o {distance:.3g} bodov
sk_SK[3]: prekrýva zdola {otherShape} o {distance:.3g} bodov

en: covers left of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers left of {otherShape} by {distance:.3g} points
sk_SK[0]: prekrýva zľava {otherShape} o {distance:.3g} bod
sk_SK[1]: prekrýva zľava {otherShape} o {distance:.3g} body
sk_SK[2]: prekrýva zľava {otherShape} o {distance:.3g} bodov
sk_SK[3]: prekrýva zľava {otherShape} o {distance:.3g} bodov

en: covers right of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers right of {otherShape} by {distance:.3g} points
sk_SK[0]: prekrýva zprava {otherShape} o {distance:.3g} bod
sk_SK[1]: prekrýva zprava {otherShape} o {distance:.3g} body
sk_SK[2]: prekrýva zprava {otherShape} o {distance:.3g} bodov
sk_SK[3]: prekrýva zprava {otherShape} o {distance:.3g} bodov

en: covers top of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers top of {otherShape} by {distance:.3g} points
sk_SK[0]: prekrýva zhora {otherShape} o {distance:.3g} bod
sk_SK[1]: prekrýva zhora {otherShape} o {distance:.3g} body
sk_SK[2]: prekrýva zhora {otherShape} o {distance:.3g} bodov
sk_SK[3]: prekrýva zhora {otherShape} o {distance:.3g} bodov

en: cropped
sk_SK: orezané

en: current
sk_SK: aktuálna

en: current date
sk_SK: aktuálny dátum

en: current location
sk_SK: aktuálna pozícia

en: current page
sk_SK: aktuálna strana

en: current step
sk_SK: aktuálny krok

en: current time
sk_SK: aktuálny čas

en: cursor
sk_SK: kurzor

en: cursor positioned {horizontalDistance} from left edge of page, {verticalDistance} from top edge of page
sk_SK: Pozícia kurzora {horizontalDistance} od ľavého okraja strany, {verticalDistance} od horného okraja strany

en: custom application 1
sk_SK: Vlastná aplikácia kláves 1

en: custom application 2
sk_SK: Vlastná aplikácia kláves 2

en: c{columnNumber}
sk_SK: s{columnNumber}

en: c{columnNumber}-{columnSpan}
sk_SK: s{columnNumber}-{columnSpan}

en: dash dot
sk_SK: bodkočiarkovaná

en: dash dot dot
sk_SK: Bodko-bodko-čiarkovaná

en: dashed
sk_SK: prerušovaná

en: data grid
sk_SK: Dátová mriežka

en: data item
sk_SK: Dátová položka

en: data point
sk_SK: dátová položka

en: date edit
sk_SK: dátum

en: debug
sk_SK: Debug

en: debug warning
sk_SK: Upozornenie

en: decreased by {decrementValue} from point {previousIndex},
sk_SK: znížené o {decrementValue} z bodu {previousIndex},

en: default style
sk_SK: Predvolený štýl

en: definition
sk_SK: definícia

en: defunct
sk_SK: Zaniknutý objekt

en: del
sk_SK: maz

en: delayed character descriptions off
sk_SK: Foneticky nehláskovať pri čítaní po znakoch

en: delayed character descriptions on
sk_SK: hláskovať foneticky pri čítaní po znakoch

en: deleted
sk_SK: odstránené

en: deletion
sk_SK: odstránené

en: deletion: {text}
sk_SK: Odstránené: {text}

en: desktop icon
sk_SK: ikona pracovnej plochy

en: desktop pane
sk_SK: panel pracovnej plochy

en: details
sk_SK: Podrobnosti

en: diagonal crosshatch
sk_SK: diagonálne mriežkovanie

en: diagonal stripe
sk_SK: diagonálne šrafovanie

en: dial
sk_SK: číselník

en: dialog
sk_SK: dialóg

en: directory pane
sk_SK: panel priečinkov

en: disabled
sk_SK: zakázaný

en: display field
sk_SK: Zobrazená oblasť

en: display scroll
sk_SK: posunúť displej

en: display speech output
sk_SK: sleduje reč

en: doc
sk_SK: dok

en: document
sk_SK: dokument

en: done dragging
sk_SK: akcia ťahať a pustiť ukončená

en: dot
sk_SK: bod

en: dotted
sk_SK: bodkovaná

en: double
sk_SK: dvojitá

en: double strikethrough
sk_SK: Dvojité prečiarknutie

en: double {action}
sk_SK: dvojité {action}

en: down arrow
sk_SK: šípka dolu

en: down-right diagonal line
sk_SK: šikmo nadol

en: draggable
sk_SK: možné ťahať a pustiť

en: dragging
sk_SK: označené pre operáciu ťahať a pustiť

en: drbtn
sk_SK: tloko

en: drft cmnt
sk_SK: rozp kmnt

en: drop down button
sk_SK: tlačidlo s kontextovou ponukou

en: drop down button grid
sk_SK: tlačidlo s kontextovou ponukou

en: drop list
sk_SK: zoznam

en: drop target
sk_SK: cieľ akcie ťahať a pustiť

en: edit
sk_SK: editačné

en: edit bar
sk_SK: panel úprav

en: editable
sk_SK: editovateľný

en: editing
sk_SK: Upravovaný

en: embedded
sk_SK: vnor

en: embedded object
sk_SK: vnorený objekt

en: emphasised
sk_SK: Zvýraznené

en: end note
sk_SK: koncová poznámka

en: enote
sk_SK: kpoz

[ctx: espeakVarient]
en: none
sk_SK: predvolený

en: even pages section break
sk_SK: Zlom sekcie na párnych stranách

[ctx: excel-UIA]
en: Cell Appearance
sk_SK: Vzhľad bunky

[ctx: excel-UIA]
en: Cell height: {0.y:.1f} pt
sk_SK: Výška bunky: {0.y:.1f} bodov

[ctx: excel-UIA]
en: Cell width: {0.x:.1f} pt
sk_SK: Šírka bunky: {0.x:.1f} bodov

[ctx: excel-UIA]
en: Fill color: {0.name}
sk_SK: Farba výplne: {0.name}

[ctx: excel-UIA]
en: Fill type: {0}
sk_SK: Typ výplne: {0}

[ctx: excel-UIA]
en: Outline color: top={0.name}, bottom={1.name}, left={2.name}, right={3.name}
sk_SK: Farba obrysu: vrch={0.name}, spodok={1.name}, vľavo={2.name}, vpravo={3.name}

[ctx: excel-UIA]
en: Outline thickness: top={0}, bottom={1}, left={2}, right={3}
sk_SK: Hrúbka obrysu: vrch={0}, spodok={1}, vľavo={2}, vpravo={3}

[ctx: excel-UIA]
en: Rotation: {0} degree | Rotation: {0} degrees
sk_SK[0]: Otočenie: {0} stupeň
sk_SK[1]: Otočenie: {0} stupne
sk_SK[2]: Otočenie: {0} stupňov
sk_SK[3]: Otočenie: {0} stupňov

[ctx: excel-UIA]
en: Shows a browseable message Listing information about a cell's appearance such as outline and fill colors, rotation and size
sk_SK: V režime prehliadania zobrazí informačnú správu  o vzhľade bunky ako napríklad farbu obrysu a výplne, otočenie a veľkosť

[ctx: excel-UIA]
en: {firstAddress} through {lastAddress}
sk_SK: {firstAddress} do {lastAddress}

[ctx: excel-UIA]
en: {firstAddress} {firstValue} through {lastAddress} {lastValue}
sk_SK: {firstAddress} {firstValue} do {lastAddress} {lastValue}

en: expanded
sk_SK: otvorené

en: favorites
sk_SK: obľúbené položky

en: fig
sk_SK: ilu

en: figure
sk_SK: ilustrácia

en: file chooser
sk_SK: výber súboru

en: filler
sk_SK: výplň

en: find a text string from the current cursor position
sk_SK: Vyhľadávanie zadaného textu od aktuálnej pozície kurzora.

en: find the next occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
sk_SK: Hľadá ďalší výskyt pred tým zadaného textu od aktuálnej pozície kurzora.

en: find the previous occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
sk_SK: Hľadá predchádzajúci výskyt pred tým zadaného textu od aktuálnej pozície kurzora.

en: first line indent
sk_SK: odsadenie prvého riadka

en: flagged
sk_SK: má príznak

en: fnote
sk_SK: cpoz

en: focus moves navigator object off
sk_SK: Navigačný objekt nesleduje fokus

en: focus moves navigator object on
sk_SK: Navigačný objekt sleduje fokus

en: focusable
sk_SK: Nadobúda fokus

en: focused
sk_SK: má fokus

en: follow cursors
sk_SK: sleduje kurzor

en: font chooser
sk_SK: výber písma

en: font name
sk_SK: názov písma

en: font size
sk_SK: veľkosť písma

[ctx: font size]
en: %s pt
sk_SK: %s bodov

[ctx: font size]
en: %s px
sk_SK: %s pyxelov

[ctx: font size]
en: large
sk_SK: veľké

[ctx: font size]
en: larger
sk_SK: väčšie

[ctx: font size]
en: medium
sk_SK: stredné

[ctx: font size]
en: small
sk_SK: malé

[ctx: font size]
en: smaller
sk_SK: mennšie

[ctx: font size]
en: x-large
sk_SK: extra veľké

[ctx: font size]
en: x-small
sk_SK: extra malé

[ctx: font size]
en: xx-large
sk_SK: xx-veľké

[ctx: font size]
en: xx-small
sk_SK: xx-malé

[ctx: font size]
en: xxx-large
sk_SK: xxx-veľké

en: foot note
sk_SK: poznámka pod čiarou

en: footer
sk_SK: zápätie

en: foreground color
sk_SK: farba popredia

en: form
sk_SK: formulár

en: forward
sk_SK: vpred

en: forwarded
sk_SK: preposlaná

en: frame
sk_SK: rámik

en: frml
sk_SK: vzor

en: gesture map File Error
sk_SK: Chyba súboru mapy vstupných príkazov

en: glass pane
sk_SK: sklená tabuľa

en: grammar error
sk_SK: gramatická chyba

en: grammar: {text}
sk_SK: gramatická chyba: {text}

en: graphic
sk_SK: grafika

en: grip
sk_SK: Uchopenie

en: grouping
sk_SK: zoskupenie

en: grp
sk_SK: skp

en: hair
sk_SK: vlasová

en: half alphanumeric
sk_SK: Čiastočný alfanumerický

en: half checked
sk_SK: čiastočne začiarknuté

en: half pressed
sk_SK: čiastočne stlačené

en: hanging indent
sk_SK: vysunuté

en: has %s
sk_SK: obsahuje %s

en: has attachment
sk_SK: má prílohu

en: has auto complete
sk_SK: podporuje automatické dopĺňanie

en: has comment
sk_SK: obsahuje komentár

en: has details
sk_SK: obsahuje podrobnosti

en: has draft comment
sk_SK: obsahuje rozpísaný komentár

en: has formula
sk_SK: má vzorec

en: has long description
sk_SK: s dlhým popisom

en: has note
sk_SK: Má poznámku

en: has resolved comment
sk_SK: obsahuje vyriešený komentár

en: header
sk_SK: hlavička

en: header item
sk_SK: položka hlavičky

en: heading
sk_SK: nadpis

en: heading 1
sk_SK: nadpis úrovne 1

en: heading 2
sk_SK: nadpis úrovne 2

en: heading 3
sk_SK: nadpis úrovne 3

en: heading 4
sk_SK: nadpis úrovne 4

en: heading 5
sk_SK: nadpis úrovne 5

en: heading 6
sk_SK: nadpis úrovne 6

en: heading level %d
sk_SK: nadpis úrovne %d

en: help balloon
sk_SK: bublinková nápoveda

en: hidden
sk_SK: skryté

en: high importance
sk_SK: vysoká dôležitosť

en: highlight
sk_SK: zvýraznené

en: highlighted
sk_SK: vyznačené

en: highlighted in {color}
sk_SK: zvýraznené na {color}

en: hlght
sk_SK: vyzn

en: hlp
sk_SK: bbl

en: home page
sk_SK: domovská stránka

en: horizontal borders except outside
sk_SK: len vnútorné horizontálne hranice

en: horizontal stripe
sk_SK: horizontálne šrafované

en: hot key field
sk_SK: klávesové pole

en: icon
sk_SK: ikona

en: iconified
sk_SK: označené ikonami

en: image map
sk_SK: obrázková mapa

en: increased by {incrementValue} from point {previousIndex},
sk_SK: Zvýšené o {incrementValue} z bodu {previousIndex},

en: indent
sk_SK: odsadenie

en: indicator
sk_SK: indikátor

en: info
sk_SK: Info

en: input help off
sk_SK: Nápoveda vstupu vypnutá

en: input help on
sk_SK: Nápoveda vstupu zapnutá

en: input window
sk_SK: okno vstupu

en: input/output
sk_SK: Vstup a výstup

[ctx: inputGestures]
en: &Filter by:
sk_SK: Filt&er:

en: ins
sk_SK: vlo

en: insert
sk_SK: Insert

en: inserted
sk_SK: vložené

en: insertion
sk_SK: vložené

en: insertion: {text}
sk_SK: vložené: {text}

en: invalid
sk_SK: nespr

en: invalid entry
sk_SK: neplatné

en: invisible
sk_SK: neviditeľný

en: invoke
sk_SK: aktivovať

en: italic
sk_SK: kurzíva

en: item
sk_SK: položka

en: keyboard, all layouts
sk_SK: Všetky rozloženia

en: label
sk_SK: menovka

en: landmark
sk_SK: oblasť

[ctx: languageName]
en: Aragonese
sk_SK: Aragónčina

[ctx: languageName]
en: Burmese
sk_SK: Barmčina

[ctx: languageName]
en: Central Kurdish
sk_SK: Stredná kurdčina

[ctx: languageName]
en: Northern Kurdish
sk_SK: Severná kurdčina

[ctx: languageName]
en: Somali
sk_SK: Somálčina

en: layered pane
sk_SK: vrstvený panel

en: layout tables off
sk_SK: neoznamovať tabuľky formujúce vzhľad

en: layout tables on
sk_SK: Oznamovať tabuľky formujúce vzhľad

en: ldesc
sk_SK: popis

en: left
sk_SK: v ľavo

en: left alt
sk_SK: ľavý alt

en: left arrow
sk_SK: šípka vľavo

en: left control
sk_SK: ľavý kontrol

en: left edge
sk_SK: ľavá hranica

en: left indent
sk_SK: ľavé odsadenie

en: left shift
sk_SK: ľavý shift

en: left windows
sk_SK: ľavý windows

en: level %s
sk_SK: úroveň %s

en: line
sk_SK: riadok

en: line %s
sk_SK: Riadok %s

[ctx: line indentation setting]
en: Both Speech and Tones
sk_SK: Oznamovať a pípať

[ctx: line indentation setting]
en: Off
sk_SK: Vypnuté

[ctx: line indentation setting]
en: Speech
sk_SK: Reč

[ctx: line indentation setting]
en: Tones
sk_SK: Pípať

en: line scroll
sk_SK: posunúť riadok

en: line spacing %s
sk_SK: riadkovanie %s

[ctx: line spacing value]
en: %.1f line | %.1f lines
sk_SK[0]: %.1f riadok
sk_SK[1]: %.1f riadky
sk_SK[2]: %.1f riadkov
sk_SK[3]: %.1f riadkov

[ctx: line spacing value]
en: 1.5 lines
sk_SK: 1,5 riadka

[ctx: line spacing value]
en: at least %.1f pt
sk_SK: najmenej %.1f bodov

[ctx: line spacing value]
en: double
sk_SK: dvojité

[ctx: line spacing value]
en: exactly {space:.1f} pt
sk_SK: presne {space:.1f} bodov

[ctx: line spacing value]
en: single
sk_SK: jednoduché

en: linear gradient
sk_SK: Lineárny prechod

en: link
sk_SK: odkaz

en: linked
sk_SK: prepojené

en: list
sk_SK: zoznam

en: list item
sk_SK: položka zoznamu

en: lmk
sk_SK: obl

en: lnk
sk_SK: odk

en: low importance
sk_SK: nízka dôležitosť

en: lst
sk_SK: zoz

en: lv %s
sk_SK: úro %s

en: manual
sk_SK: aktívny

en: marked
sk_SK: označené

en: math
sk_SK: matematický zápis

en: media player
sk_SK: prehrávač médií

en: medium
sk_SK: stredná

en: medium dash dot
sk_SK: Stredne hrubo bodkočiarkovaná

en: medium dash dot dot
sk_SK: Stredne hrubo bodko-bodko-čiarkovaná

en: medium dashed
sk_SK: Stredne hrubo čiarkovaná

en: meeting request
sk_SK: žiadosť o schôdzu

en: menu
sk_SK: ponuka

en: menu bar
sk_SK: panel ponúk

en: menu button
sk_SK: tlačidlo ponuky

en: menu item
sk_SK: položka menu

en: mln
sk_SK: vredt

en: mnubar
sk_SK: ppnk

en: mnubtn
sk_SK: pontlo

en: mnuitem
sk_SK: polmnu

en: modal
sk_SK: dialóg

en: moved from
sk_SK: presunuté z

en: moved to
sk_SK: presunuté na

en: moves to the first table column
sk_SK: Prejde do prvého stĺpca tabuľky.

en: moves to the first table row
sk_SK: Prejde do prvého riadka tabuľky.

en: moves to the last table column
sk_SK: Prejde do posledného stĺpca tabuľky.

en: moves to the last table row
sk_SK: Prejde do posledného riadka tabuľky.

en: moves to the next annotation
sk_SK: Prejde na nasledujúci komentár alebo nasledujúcu revíziu.

en: moves to the next article
sk_SK: Prejde na nasledujúci článok.

en: moves to the next block quote
sk_SK: Prejde na nasledujúcu citáciu.

en: moves to the next button
sk_SK: Prejde na nasledujúce tlačidlo.

en: moves to the next check box
sk_SK: Prejde na nasledujúce začiarkavacie políčko.

en: moves to the next combo box
sk_SK: Prejde na nasledujúci zoznamový rámik.

en: moves to the next different style text
sk_SK: prejde na nasledujúci text s odlišným formátovaním

en: moves to the next edit field
sk_SK: Prejde na nasledujúce editačné pole.

en: moves to the next embedded object
sk_SK: Prejde na nasledujúci vnorený objekt

en: moves to the next error
sk_SK: Prejde na nasledujúcu chybu

en: moves to the next figure
sk_SK: prejde na nasledujúcu ilustráciu

en: moves to the next form field
sk_SK: Prejde na nasledujúci prvok formulára.

en: moves to the next frame
sk_SK: Prejde do nasledujúceho rámika.

en: moves to the next graphic
sk_SK: Prejde na nasledujúcu grafiku.

en: moves to the next grouping
sk_SK: Prejde na nasledujúce zoskupenie

en: moves to the next heading
sk_SK: Prejde na nasledujúci nadpis.

en: moves to the next heading at level 1
sk_SK: Prejde na nasledujúci nadpis úrovne 1.

en: moves to the next heading at level 2
sk_SK: Prejde na nasledujúci nadpis úrovne 2.

en: moves to the next heading at level 3
sk_SK: Prejde na nasledujúci nadpis úrovne 3.

en: moves to the next heading at level 4
sk_SK: Prejde na nasledujúci nadpis úrovne 4.

en: moves to the next heading at level 5
sk_SK: Prejde na nasledujúci nadpis úrovne 5.

en: moves to the next heading at level 6
sk_SK: Prejde na nasledujúci nadpis úrovne 6.

en: moves to the next landmark
sk_SK: Prejde do nasledujúcej oblasti stránky.

en: moves to the next link
sk_SK: Prejde na nasledujúci odkaz.

en: moves to the next list
sk_SK: Prejde na nasledujúci zoznam.

en: moves to the next list item
sk_SK: Prejde na nasledujúcu položku zoznamu.

en: moves to the next math formula
sk_SK: prejde na nasledujúci matematický obsah

en: moves to the next menu item
sk_SK: prejde na nasledujúcu položku v menu

en: moves to the next progress bar
sk_SK: prejde na nasledujúci indikátor priebehu

en: moves to the next radio button
sk_SK: Prejde na nasledujúci prepínač.

en: moves to the next same style text
sk_SK: prejde na nasledujúci text s rovnakým formátovaním

en: moves to the next separator
sk_SK: Prejde na nasledujúci oddeľovač.

en: moves to the next tab
sk_SK: Prejde na nasledujúcu záložku

en: moves to the next table
sk_SK: Prejde do nasledujúcej tabuľky.

en: moves to the next table column
sk_SK: Prejde do nasledujúceho stĺpca tabuľky.

en: moves to the next table row
sk_SK: Prejde do nasledujúceho riadku tabuľky.

en: moves to the next text paragraph
sk_SK: prejde na nasledujúci textový odsek

en: moves to the next toggle button
sk_SK: prejde na nasledujúce prepínacie tlačidlo

en: moves to the next unvisited link
sk_SK: Prejde na nasledujúci nenavštívený odkaz.

en: moves to the next vertically aligned paragraph
sk_SK: prejde na nasledujúci vertikálne zarovnaný odsek

en: moves to the next visited link
sk_SK: Prejde na nasledujúci navštívený odkaz.

en: moves to the previous annotation
sk_SK: Prejde na predchádzajúci komentár alebo predchádzajúcu revíziu.

en: moves to the previous article
sk_SK: Prejde na predchádzajúci článok.

en: moves to the previous block quote
sk_SK: Prejde na predchádzajúcu citáciu.

en: moves to the previous button
sk_SK: Prejde na predchádzajúce tlačidlo.

en: moves to the previous check box
sk_SK: Prejde na predchádzajúce začiarkavacie políčko.

en: moves to the previous combo box
sk_SK: Prejde na predchádzajúci zoznamový rámik.

en: moves to the previous different style text
sk_SK: prejde na predchádzajúci text s odlišným formátovaním

en: moves to the previous edit field
sk_SK: Prejde na predchádzajúce editačné pole.

en: moves to the previous embedded object
sk_SK: prejde na predchádzajúci vnorený objekt

en: moves to the previous error
sk_SK: Prejde na predchádzajúcu chybu

en: moves to the previous figure
sk_SK: prejde na predchádzajúcu ilustráciu

en: moves to the previous form field
sk_SK: Prejde na predchádzajúci prvok formulára.

en: moves to the previous frame
sk_SK: Prejde do predchádzajúceho rámika.

en: moves to the previous graphic
sk_SK: Prejde na predchádzajúcu grafiku.

en: moves to the previous grouping
sk_SK: Prejde na predchádzajúce zoskupenie

en: moves to the previous heading
sk_SK: Prejde na predchádzajúci nadpis.

en: moves to the previous heading at level 1
sk_SK: Prejde na predchádzajúci nadpis úrovne 1.

en: moves to the previous heading at level 2
sk_SK: Prejde na predchádzajúci nadpis úrovne 2

en: moves to the previous heading at level 3
sk_SK: Prejde na predchádzajúci nadpis úrovne 3.

en: moves to the previous heading at level 4
sk_SK: Prejde na predchádzajúci nadpis úrovne 4.

en: moves to the previous heading at level 5
sk_SK: Prejde na predchádzajúci nadpis úrovne 5.

en: moves to the previous heading at level 6
sk_SK: Prejde na predchádzajúci nadpis úrovne 6.

en: moves to the previous landmark
sk_SK: Prejde do predchádzajúcej oblasti stránky.

en: moves to the previous link
sk_SK: Prejde na predchádzajúci odkaz.

en: moves to the previous list
sk_SK: Prejde na predchádzajúci zoznam.

en: moves to the previous list item
sk_SK: Prejde na predchádzajúcu položku zoznamu.

en: moves to the previous math formula
sk_SK: prejde na predchádzajúci matematický obsah

en: moves to the previous menu item
sk_SK: prejde na predchádzajúcu položku v menu

en: moves to the previous progress bar
sk_SK: prejde na predchádzajúci indikátor priebehu

en: moves to the previous radio button
sk_SK: Prejde na predchádzajúci prepínač.

en: moves to the previous same style text
sk_SK: prejde na predchádzajúci text s rovnakým formátovaním

en: moves to the previous separator
sk_SK: Prejde na predchádzajúci oddeľovač.

en: moves to the previous tab
sk_SK: Prejde na predchádzajúcu záložku

en: moves to the previous table
sk_SK: Prejde do predchádzajúcej tabuľky.

en: moves to the previous table column
sk_SK: Prejde do predchádzajúceho stĺpca tabuľky.

en: moves to the previous table row
sk_SK: Prejde do predchádzajúceho riadku tabuľky.

en: moves to the previous text paragraph
sk_SK: prejde na predchádzajúci textový odsek

en: moves to the previous toggle button
sk_SK: prejde na predchádzajúce prepínacie tlačidlo

en: moves to the previous unvisited link
sk_SK: Prejde na predchádzajúci nenavštívený odkaz.

en: moves to the previous vertically aligned paragraph
sk_SK: prejde na predchádzajúci vertikálne zarovnaný odsek

en: moves to the previous visited link
sk_SK: Prejde na predchádzajúci navštívený odkaz.

en: multi line
sk_SK: viacriadkové

en: mute
sk_SK: stíšiť

en: new column section break
sk_SK: Zlom sekcie v novom stĺpci

en: new page section break
sk_SK: Zlom sekcie na novej strane

en: next track
sk_SK: nasledujúca skladba

en: no bold
sk_SK: Nie tučné

en: no border lines
sk_SK: bez orámovania

en: no change from point {previousIndex},
sk_SK: žiadna zmena od bodu {previousIndex},

en: no first line indent
sk_SK: bez odsadeného prvého riadka

en: no hanging indent
sk_SK: Bez vysunutia

en: no highlight
sk_SK: Bez zvýraznenia

en: no indent
sk_SK: neodsadené

en: no italic
sk_SK: Nie kurzíva

en: no left indent
sk_SK: bez ľavého odsadenia

en: no more text after a block of links
sk_SK: Žiadny ďalší text za skupinou odkazov

en: no more text before a block of links
sk_SK: Žiadny predchádzajúci text pred skupinou odkazov

en: no next annotation
sk_SK: Žiadna ďalšia revízia alebo komentár

en: no next article
sk_SK: Žiadny ďalší článok

en: no next block quote
sk_SK: Žiadna ďalšia citácia

en: no next button
sk_SK: Žiadne ďalšie tlačidlo

en: no next check box
sk_SK: Žiadne ďalšie začiarkavacie políčko

en: no next combo box
sk_SK: Žiadny ďalší zoznamový rámik

en: no next edit field
sk_SK: Žiadne ďalšie editačné pole

en: no next embedded object
sk_SK: Žiadny ďalší vnorený objekt

en: no next error
sk_SK: Žiadne ďalšie chyby

en: no next figure
sk_SK: žiadna ďalšia ilustrácia

en: no next form field
sk_SK: Žiadny ďalší prvok formulára

en: no next frame
sk_SK: Žiadny ďalší rámik

en: no next graphic
sk_SK: Žiadna ďalšia grafika

en: no next grouping
sk_SK: Žiadne nasledujúce zoskupenie

en: no next heading
sk_SK: Žiadny ďalší nadpis

en: no next heading at level 1
sk_SK: Žiadny ďalší nadpis úrovne 1

en: no next heading at level 2
sk_SK: Žiadny ďalší nadpis úrovne 2

en: no next heading at level 3
sk_SK: Žiadny ďalší nadpis úrovne 3

en: no next heading at level 4
sk_SK: Žiadny ďalší nadpis úrovne 4

en: no next heading at level 5
sk_SK: Žiadny ďalší nadpis úrovne 5

en: no next heading at level 6
sk_SK: Žiadny ďalší nadpis úrovne 6

en: no next landmark
sk_SK: Žiadna ďalšia oblasť

en: no next link
sk_SK: Žiadny ďalší odkaz

en: no next list
sk_SK: Žiadny ďalší zoznam

en: no next list item
sk_SK: Žiadna ďalšia položka zoznamu

en: no next math formula
sk_SK: žiadny ďalší matematický obsah

en: no next menu item
sk_SK: žiadna ďalšia položka v menu

en: no next progress bar
sk_SK: žiadny ďalší indikátor priebehu

en: no next radio button
sk_SK: Žiadny ďalší prepínač

en: no next separator
sk_SK: Žiadny ďalší oddeľovač

en: no next tab
sk_SK: Žiadna ďalšia záložka

en: no next table
sk_SK: Žiadna ďalšia tabuľka

en: no next text paragraph
sk_SK: žiadny ďalší textový odsek

en: no next toggle button
sk_SK: žiadne ďalšie prepínacie tlačidlo

en: no next unvisited link
sk_SK: Žiadny ďalší nenavštívený odkaz

en: no next vertically aligned paragraph
sk_SK: žiadny ďalší vertikálne zarovnaný odsek

en: no next visited link
sk_SK: Žiadny ďalší navštívený odkaz

en: no previous annotation
sk_SK: Žiadna predchádzajúca revízia alebo komentár

en: no previous article
sk_SK: Žiadny predchádzajúci článok

en: no previous block quote
sk_SK: Žiadna predchádzajúca citácia

en: no previous button
sk_SK: Žiadne predchádzajúce tlačidlo

en: no previous check box
sk_SK: Žiadne predchádzajúce začiarkavacie políčko

en: no previous combo box
sk_SK: Žiadny predchádzajúci zoznamový rámik

en: no previous edit field
sk_SK: Žiadne predchádzajúce editačné pole

en: no previous embedded object
sk_SK: Žiadny predchádzajúci vnorený objekt

en: no previous error
sk_SK: Žiadne predchádzajúce chyby

en: no previous figure
sk_SK: žiadna predchádzajúca ilustrácia

en: no previous form field
sk_SK: Žiadny predchádzajúci prvok formulára

en: no previous frame
sk_SK: Žiadny predchádzajúci rámik

en: no previous graphic
sk_SK: Žiadna predchádzajúca grafika

en: no previous grouping
sk_SK: Žiadne predchádzajúce zoskupenie

en: no previous heading
sk_SK: Žiadny predchádzajúci nadpis

en: no previous heading at level 1
sk_SK: Žiadny predchádzajúci nadpis úrovne 1

en: no previous heading at level 2
sk_SK: Žiadny predchádzajúci nadpis úrovne 2

en: no previous heading at level 3
sk_SK: Žiadny predchádzajúci nadpis úrovne 3

en: no previous heading at level 4
sk_SK: Žiadny predchádzajúci nadpis úrovne 4

en: no previous heading at level 5
sk_SK: Žiadny predchádzajúci nadpis úrovne 5

en: no previous heading at level 6
sk_SK: Žiadny predchádzajúci nadpis úrovne 6

en: no previous landmark
sk_SK: Žiadna predchádzajúca oblasť

en: no previous link
sk_SK: Žiadny predchádzajúci odkaz

en: no previous list
sk_SK: Žiadny predchádzajúci zoznam

en: no previous list item
sk_SK: Žiadna predchádzajúca položka zoznamu

en: no previous math formula
sk_SK: žiadny predchádzajúci matematický obsah

en: no previous menu item
sk_SK: žiadna predchádzajúca položka v menu

en: no previous progress bar
sk_SK: žiadny predchádzajúci indikátor priebehu

en: no previous radio button
sk_SK: Žiadny predchádzajúci prepínač

en: no previous separator
sk_SK: Žiadny predchádzajúci oddeľovač

en: no previous tab
sk_SK: Žiadna predchádzajúca záložka

en: no previous table
sk_SK: Žiadna predchádzajúca tabuľka

en: no previous text paragraph
sk_SK: žiadny predchádzajúci textový odsek

en: no previous toggle button
sk_SK: žiadne predchádzajúce prepínacie tlačidlo

en: no previous unvisited link
sk_SK: Žiadny predchádzajúci nenavštívený odkaz

en: no previous vertically aligned paragraph
sk_SK: žiadny predchádzajúci vertikálne zarovnaný odsek

en: no previous visited link
sk_SK: Žiadny predchádzajúci navštívený odkaz

en: no revised %s
sk_SK: bez zmien %s

en: no right indent
sk_SK: bez pravého odsadenia

en: no status bar information
sk_SK: Žiadne informácie na stavovom riadku

en: no strikethrough
sk_SK: Neprečiarknuté

en: none
sk_SK: žiadne

en: normal configuration
sk_SK: Základný profil

en: normal configuration profile active
sk_SK: Základný profil

en: not %s
sk_SK: ne %s

en: not checked
sk_SK: nezačiarknuté

en: not deleted
sk_SK: nie je odstránené

en: not emphasised
sk_SK: nie je zvýraznené

en: not hidden
sk_SK: viditeľné

en: not highlighted
sk_SK: Bez zvýraznenia

en: not inserted
sk_SK: nie je vložené

en: not marked
sk_SK: neoznačené

en: not pressed
sk_SK: nestlačené

en: not selected
sk_SK: nevybraté

en: not strong
sk_SK: nie je silné

en: not underlined
sk_SK: Nepodčiarknuté

en: note
sk_SK: poznámka

en: nsel
sk_SK: nvybr

en: numLock numpad 0
sk_SK: Numerická 0

en: numLock numpad 1
sk_SK: numerická 1

en: numLock numpad 2
sk_SK: numerická 2

en: numLock numpad 3
sk_SK: numerická 3

en: numLock numpad 4
sk_SK: numerická 4

en: numLock numpad 5
sk_SK: numerická 5

en: numLock numpad 6
sk_SK: numerická 6

en: numLock numpad 7
sk_SK: numerická 7

en: numLock numpad 8
sk_SK: numerická 8

en: numLock numpad 9
sk_SK: numerická 9

en: numpad 1
sk_SK: numerická 1

en: numpad 2
sk_SK: numerická 2

en: numpad 3
sk_SK: numerická 3

en: numpad 4
sk_SK: numerická 4

en: numpad 5
sk_SK: numerická 5

en: numpad 6
sk_SK: numerická 6

en: numpad 7
sk_SK: numerická 7

en: numpad 8
sk_SK: numerická 8

en: numpad 9
sk_SK: numerická 9

en: numpad decimal
sk_SK: numerická čiarka

en: numpad delete
sk_SK: numerický delete

en: numpad divide
sk_SK: numerické lomeno

en: numpad enter
sk_SK: numerický enter

en: numpad insert
sk_SK: Numerický insert

en: numpad minus
sk_SK: numerické mínus

en: numpad multiply
sk_SK: numerický krát

en: numpad plus
sk_SK: numerické plus

en: object has no location
sk_SK: Žiadna informácia o pozícii objektu

en: object mode
sk_SK: objektový režim

en: obscured
sk_SK: zakrytý

en: odd pages section break
sk_SK: Zlom sekcie na nepárnych stranách

en: off
sk_SK: vypnuté

en: off screen
sk_SK: mimo obrazovku

en: on
sk_SK: zapnuté

en: opens dialog
sk_SK: Otvorí dialóg

en: opens grid
sk_SK: Otvorí vyskakovacie menu v mriežke

en: opens list
sk_SK: Otvorí zoznam

en: opens tree
sk_SK: Otvorí stromové zobrazenie

en: option pane
sk_SK: panel možností

en: other item
sk_SK: Iná položka

en: out of %s
sk_SK: mimo %s

en: out of bookmark
sk_SK: Koniec záložky

en: out of comment
sk_SK: Koniec komentára

en: out of grammar error
sk_SK: Mimo gramatickej chyby

en: out of popular highlight
sk_SK: koniec zvýrazneného textu

en: out of spelling error
sk_SK: Mimo pravopisnej chyby

en: out of table
sk_SK: Mimo tabuľky

en: overflowing
sk_SK: pretečené

en: page
sk_SK: strana

en: page %s
sk_SK: Strana %s

en: pane
sk_SK: panel

en: paragraph
sk_SK: odsek

en: paragraph number
sk_SK: číslo odseku

en: paragraph property
sk_SK: vlastnosť odseku

en: password edit
sk_SK: heslové editačné

en: pinned
sk_SK: pripnuté

en: play pause
sk_SK: prehrať alebo pozastaviť

[ctx: poedit]
en: Could not find {description} window.
sk_SK: Nebolo možné nájsť okno {description}.

[ctx: poedit]
en: No {description}
sk_SK: Nie je {description}

[ctx: poedit]
en: Reports a translation warning, if any. If pressed twice, presents the warning in browse mode
sk_SK: Oznámi varovanie, ak je dostupné. Stlačené dvakrát zobrazí varovanie v režime prehliadania

[ctx: poedit]
en: Reports any comment in the comments window. If pressed twice, presents the comment in browse mode
sk_SK: Oznámi komentáre. Stlačené dvakrát zobrazí komentáre v režime prehliadania

[ctx: poedit]
en: Reports any notes for translators. If pressed twice, presents the notes in browse mode
sk_SK: Oznámi poznámky pre prekladateľov. Stlačené dvakrát zobrazí poznámky pre prekladateľov v režime prehliadania

[ctx: poedit]
en: Reports the old source text, if any. If pressed twice, presents the text in browse mode
sk_SK: Oznámi pôvodný zdrojový text, ak je dostupný. Stlačené dvakrát zobrazí text v režime prehliadania

[ctx: poedit]
en: comment
sk_SK: komentár

[ctx: poedit]
en: notes for translators
sk_SK: poznámka pre prekladateľov

[ctx: poedit]
en: old source text
sk_SK: pôvodný zdrojový text

[ctx: poedit]
en: translation warning
sk_SK: varovanie

en: pressed
sk_SK: stlačené

en: previous track
sk_SK: predchádzajúca skladba

en: prgbar
sk_SK: priebeh

en: progress bar
sk_SK: indikátor priebehu

en: property
sk_SK: vlastnosť

en: property page
sk_SK: strana vlastností

en: protected
sk_SK: heslové

en: pwdedt
sk_SK: hesedt

en: quadruple {action}
sk_SK: štvorité {action}

en: radio button
sk_SK: prepínač

en: radio menu item
sk_SK: prepínacia položka menu

en: rbtn
sk_SK: prep

en: read only
sk_SK: iba na čítanie

en: received: %s
sk_SK: prijaté: %s

en: reconcile
sk_SK: zlúčené

en: rectangular gradient
sk_SK: obdĺžnikový prechod

en: redundant object
sk_SK: nadbytočný objekt

en: refresh
sk_SK: obnoviť

en: region
sk_SK: oblasť

[ctx: repeat]
en: off
sk_SK: vypnuté

[ctx: repeat]
en: on
sk_SK: zapnuté

en: replace
sk_SK: nahradené

en: replied
sk_SK: odpovedané

en: replied all
sk_SK: odpovedané všetkým

en: report CLDR characters off
sk_SK: Neoznamovať symboly z databázy Unicode konzorcia

en: report CLDR characters on
sk_SK: Oznamovať symboly z databázy unicode konzorcia

en: report alignment off
sk_SK: neoznamovať zarovnanie

en: report alignment on
sk_SK: oznamovať zarovnanie

en: report articles off
sk_SK: neoznamovať články

en: report articles on
sk_SK: oznamovať články

en: report block quotes off
sk_SK: neOznamovať citácie

en: report block quotes on
sk_SK: oznamovať citácie

en: report colors off
sk_SK: neoznamovať farby

en: report colors on
sk_SK: oznamovať farby

en: report comments off
sk_SK: neoznamovať komentáre

en: report comments on
sk_SK: oznamovať komentáre

en: report dynamic content changes off
sk_SK: neoznamovať dynamicky menený obsah

en: report dynamic content changes on
sk_SK: Oznamovať dynamicky menený obsah

en: report emphasis off
sk_SK: neoznamovať zvýraznenie

en: report emphasis on
sk_SK: oznamovať zvýraznenie

en: report figures and captions off
sk_SK: neoznamovať ilustrácie a ich popisy

en: report figures and captions on
sk_SK: oznamovať ilustrácie a ich popisy

en: report font attributes off
sk_SK: neoznamovať vlastnosti písma

en: report font attributes on
sk_SK: oznamovať vlastnosti písma

en: report font name off
sk_SK: neoznamovať názov písma

en: report font name on
sk_SK: oznamovať názov písma

en: report font size off
sk_SK: neoznamovať veľkosť písma

en: report font size on
sk_SK: oznamovať veľkosť písma

en: report frames off
sk_SK: neoznamovať rámce

en: report frames on
sk_SK: oznamovať rámce

en: report graphics off
sk_SK: neoznamovať grafiku

en: report graphics on
sk_SK: oznamovať grafiku

en: report groupings off
sk_SK: neoznamovať zoskupenia

en: report groupings on
sk_SK: oznamovať zoskupenia

en: report headings off
sk_SK: neoznamovať nadpisy

en: report headings on
sk_SK: oznamovať nadpisy

en: report highlighted off
sk_SK: neoznamovať vyznačenie

en: report highlighted on
sk_SK: oznamovať vyznačenie

en: report if clickable off
sk_SK: neoznamovať udalosť pri kliknutí

en: report if clickable on
sk_SK: oznamovať udalosť pri kliknutí

en: report landmarks and regions off
sk_SK: neoznamovať orientačné body a oblasti stránky

en: report landmarks and regions on
sk_SK: oznamovať orientačné body a oblasti stránky

en: report line numbers off
sk_SK: neoznamovať čísla riadkov

en: report line numbers on
sk_SK: oznamovať čísla riadkov

en: report line spacing off
sk_SK: neoznamovať riadkovanie

en: report line spacing on
sk_SK: oznamovať riadkovanie

en: report links off
sk_SK: neoznamovať odkazy

en: report links on
sk_SK: oznamovať odkazy

en: report lists off
sk_SK: neoznamovať zoznamy

en: report lists on
sk_SK: oznamovať zoznamy

en: report pages off
sk_SK: neoznamovať strany

en: report pages on
sk_SK: oznamovať strany

en: report paragraph indentation off
sk_SK: neoznamovať odsadenie odsekov

en: report paragraph indentation on
sk_SK: oznamovať odsadenie odsekov

en: report revisions off
sk_SK: nesledovať zmeny

en: report revisions on
sk_SK: sledovať zmeny

en: report spelling errors off
sk_SK: neoznamovať pravopisné chyby

en: report spelling errors on
sk_SK: oznamovať pravopisné chyby

en: report style off
sk_SK: neoznamovať štýl

en: report style on
sk_SK: oznamovať štýl

en: report superscripts and subscripts off
sk_SK: neoznamovať indexy

en: report superscripts and subscripts on
sk_SK: Oznamovať indexy

en: report table cell coordinates off
sk_SK: neoznamovať súradnice buniek tabuľky

en: report table cell coordinates on
sk_SK: oznamovať súradnice buniek tabuľky

en: report tables off
sk_SK: neoznamovať tabuľky

en: report tables on
sk_SK: oznamovať tabuľky

en: req
sk_SK: pov

en: required
sk_SK: povinné

en: reverse diagonal stripe
sk_SK: obrátené diagonálne šrafovanie

en: revised %s
sk_SK: zmenené %s

en: rgn
sk_SK: obl

en: rich edit
sk_SK: rich editačné

en: right
sk_SK: v pravo

en: right alt
sk_SK: pravý alt

en: right arrow
sk_SK: šípka vpravo

en: right control
sk_SK: pravý kontrol

en: right edge
sk_SK: pravá hranica

en: right indent
sk_SK: pravý okraj

en: right shift
sk_SK: pravý shift

en: right windows
sk_SK: pravý windows

en: ro
sk_SK: ln

en: root pane
sk_SK: panel vrchnej úrovne

en: row
sk_SK: riadok

en: row %s
sk_SK: Riadok %s

en: row header
sk_SK: hlavička riadku

en: rslvd cmnt
sk_SK: vyr kmnt

en: ruler
sk_SK: pravítko

[ctx: script category]
en: Tools
sk_SK: Nástroje

en: scrlbar
sk_SK: pos

en: scroll bar
sk_SK: posúvač

en: scroll pane
sk_SK: posúvny panel

en: search page
sk_SK: predvolená stránka vyhľadávania

en: sect
sk_SK: sekc

en: section
sk_SK: odsek

en: section %s
sk_SK: Sekcia %s

en: section property
sk_SK: vlastnosť sekcie

en: sel
sk_SK: vybr

en: selectable
sk_SK: podporuje výber položiek

en: selected
sk_SK: vybraté

en: selected %s
sk_SK: vybrané %s

en: selection removed
sk_SK: Výber vymazaný.

en: sent: %s
sk_SK: Odoslané: %s

en: separator
sk_SK: oddeľovač

en: series {number} {name}
sk_SK: rad {number} {name}

en: sggstn
sk_SK: návrh

en: shape
sk_SK: obdlžník

[ctx: shape]
en: 'No' symbol
sk_SK: žiadny symbol

[ctx: shape]
en: 'Or' flowchart symbol
sk_SK: 'alebo' vývojový diagram

[ctx: shape]
en: 10-point star
sk_SK: Desaťcípa hviezda

[ctx: shape]
en: 12-point star
sk_SK: dvanásťcípa hviezda

[ctx: shape]
en: 16-point star
sk_SK: šestnásťcípa hviezda

[ctx: shape]
en: 24-point star
sk_SK: dvadsaťštyricípa hviezda

[ctx: shape]
en: 32-point star
sk_SK: tridsaťdvacípa hviezda

[ctx: shape]
en: 4-point star
sk_SK: štvorcípa hviezda

[ctx: shape]
en: 5-point star
sk_SK: päťcípa hviezda

[ctx: shape]
en: 6-point star
sk_SK: šesťcípa hviezda

[ctx: shape]
en: 7-point star
sk_SK: sedemcípa hviezda

[ctx: shape]
en: 8-point star
sk_SK: osemcípa hviezda

[ctx: shape]
en: Alternate process flowchart symbol
sk_SK: Vývojový diagram: alternatívny proces

[ctx: shape]
en: Arc
sk_SK: Oblúk

[ctx: shape]
en: Arrows pointing left right up and down
sk_SK: Šípky ukazujúce doľava, doprava, hore a dole

[ctx: shape]
en: Balloon
sk_SK: Balón

[ctx: shape]
en: Bent Up Arrow
sk_SK: Ohnutá šípka hore

[ctx: shape]
en: Bent arrow
sk_SK: Ohnutá šípka

[ctx: shape]
en: Bevel
sk_SK: Rám obrazu

[ctx: shape]
en: Block arc
sk_SK: Ohnutý pruh

[ctx: shape]
en: Callout with Arrows pointing left right up and down
sk_SK: bublina so šípkami doľava, doprava, hore a dole

[ctx: shape]
en: Callout with Double-ended horizontal Arrow
sk_SK: Bublina s dvojito zakončenou horizontálnou šípkou

[ctx: shape]
en: Callout with Down Arrow
sk_SK: bublina so šípkou dole

[ctx: shape]
en: Callout with Left Arrow
sk_SK: Bublina so šípkou doľava

[ctx: shape]
en: Callout with Right Arrow
sk_SK: Bublina so šípkou doprava

[ctx: shape]
en: Callout with UpArrow
sk_SK: bublina so šípkou hore

[ctx: shape]
en: Callout with accent bar and callout line segments forming a U-shape
sk_SK: Bublina so zvislou čiarou a segmentmi čiari formujúca u tvar

[ctx: shape]
en: Callout with angled callout line and accent bar
sk_SK: Bublina so zalomenou zvyslou čiarou

[ctx: shape]
en: Callout with angled line
sk_SK: Bublina so zvislou čiarou

[ctx: shape]
en: Callout with arrows that point up and down
sk_SK: Bublina so šípkami hore a dole

[ctx: shape]
en: Callout with border and horizontal accent bar
sk_SK: Bublina s horizontálnou a orámovanou zvislou čiarou

[ctx: shape]
en: Callout with border, accent bar, and callout line segments forming a U-shape
sk_SK: Bublina s orámovaním, zvislou čiarou a segmentmi čiari tvoriaca u tvar

[ctx: shape]
en: Callout with border, angled callout line, and accent bar
sk_SK: bublina s orámovaním a zalomenou zvyslou čiarou

[ctx: shape]
en: Callout with border, diagonal straight line and accent bar
sk_SK: bublina s orámovaním, zvislou čiarou a diagonálou

[ctx: shape]
en: Callout with callout line segments forming a U-shape
sk_SK: Bublina s čiarovými segmentmi formujúca u tvar

[ctx: shape]
en: Callout with diagonal callout line and accent bar
sk_SK: Bublina so zvislou čiarou a diagonálou

[ctx: shape]
en: Callout with diagonal straight line
sk_SK: bublina s diagonálou

[ctx: shape]
en: Callout with horizontal accent bar
sk_SK: bublina s horizontálnou zvislou čiarou

[ctx: shape]
en: Callout with horizontal line
sk_SK: Bublina s horizontálou

[ctx: shape]
en: Callout with no border and angled callout line
sk_SK: bublina bez orámovania a zalomenia

[ctx: shape]
en: Callout with no border and callout line segments forming a U-shape
sk_SK: Bublina bez orámovania a častí čiari tvoriaca u tvar

[ctx: shape]
en: Callout with no border and diagonal callout line
sk_SK: Bublina bez orámovania a diagonáli

[ctx: shape]
en: Can
sk_SK: štvorec rozdelený na 4 časti

[ctx: shape]
en: Card flowchart symbol
sk_SK: Štítok vo vývojovom diagrame

[ctx: shape]
en: Chart Plus symbol
sk_SK: Štvorec rozdelený na 4 časti horizontálne a vertikálne

[ctx: shape]
en: Chart Star Symbol
sk_SK: Štvorec rozdelený na 6 častí horizontálne a vertikálne

[ctx: shape]
en: Chart X Symbol
sk_SK: Os x

[ctx: shape]
en: Chevron
sk_SK: Výložka

[ctx: shape]
en: Circle with line through center
sk_SK: kruh s čiarou uprostred

[ctx: shape]
en: Circular Arrow
sk_SK: kruhová šípka

[ctx: shape]
en: Cloud callout
sk_SK: obláčik

[ctx: shape]
en: Cloud shape
sk_SK: tvar Obláčika

[ctx: shape]
en: Collate flowchart symbol
sk_SK: Porovnanie vo vývojovom grafe

[ctx: shape]
en: Connector flowchart symbol
sk_SK: spojnica vývojového diagramu

[ctx: shape]
en: Corner
sk_SK: Roh

[ctx: shape]
en: Counter-clockwise Circular arrow
sk_SK: kruhová šípka v smere hodinových ručičiek

[ctx: shape]
en: Cross
sk_SK: kríž

[ctx: shape]
en: Cube
sk_SK: kocka

[ctx: shape]
en: Curved Down Arrow
sk_SK: zakryvená šípka dole

[ctx: shape]
en: Curved Left Arrow
sk_SK: Zahnutá šípka doľava

[ctx: shape]
en: Curved Right Arrow
sk_SK: Zakryvená šípka doprava

[ctx: shape]
en: Curved Up Arrow
sk_SK: zakryvená šípka hore

[ctx: shape]
en: Curved Up Ribbon banner
sk_SK: Stuha s nápisom zaoblená nahor

[ctx: shape]
en: Curved arrow
sk_SK: Zakrivená šípka

[ctx: shape]
en: Data flowchart symbol
sk_SK: údaje vývojového grafu

[ctx: shape]
en: Decagon
sk_SK: Desaťuholník

[ctx: shape]
en: Decision flowchart symbol
sk_SK: rozhodnutie vo vývojovom grafe

[ctx: shape]
en: Delay flowchart symbol
sk_SK: zdržanie vo vývojovom grafe

[ctx: shape]
en: Diagonal stripe
sk_SK: Šikmý pruhdiagonálne šrafovanie

[ctx: shape]
en: Diamond
sk_SK: kosoštvorec

[ctx: shape]
en: Direct access storage flowchart symbol
sk_SK: Pamäť s priamim prístupom vo vývojovom grafe

[ctx: shape]
en: Display flowchart symbol
sk_SK: Zobrazenie vo vývojovom grafe

[ctx: shape]
en: Document flowchart symbol
sk_SK: Dokument vo vývojovom grafe

[ctx: shape]
en: Dodecagon
sk_SK: Dvanásťuholník

[ctx: shape]
en: Donut
sk_SK: Prstenec

[ctx: shape]
en: Double brace
sk_SK: Dvojitá zložená zátvorka

[ctx: shape]
en: Double bracket
sk_SK: Dvojitá jednoduchá zátvorka

[ctx: shape]
en: Double wave
sk_SK: Dvojitá vlna

[ctx: shape]
en: Double-ended Arrow pointing up and down
sk_SK: Dvojito zakončená šípka hore a dole

[ctx: shape]
en: Double-ended Circular arrow
sk_SK: Dvojito zakončená kruhová šípka

[ctx: shape]
en: Double-ended horizontal Arrow
sk_SK: Dvojito zakončená horizontálna šípka

[ctx: shape]
en: Down Arrow
sk_SK: šípka dolu

[ctx: shape]
en: Explosion
sk_SK: Rozbalenie

[ctx: shape]
en: Extract flowchart symbol
sk_SK: Extrakcia vo vývojovom grafe

[ctx: shape]
en: Folded corner
sk_SK: Zahnutý roh

[ctx: shape]
en: Four small squares that define a rectangular shape
sk_SK: 4 malé štvorce tvoriace obdĺžnik

[ctx: shape]
en: Funnel
sk_SK: Lievik

[ctx: shape]
en: Gear with nine teeth
sk_SK: Ozubené koleso s deviatimi zubami

[ctx: shape]
en: Gear with six teeth
sk_SK: Ozubené koleso so šiestimi zubami

[ctx: shape]
en: Half of rectangular picture frame
sk_SK: Polovica obdĺžnikového rámčeka

[ctx: shape]
en: Heart
sk_SK: Srdce

[ctx: shape]
en: Heptagon
sk_SK: Sedemuholník

[ctx: shape]
en: Hexagon
sk_SK: Šesťuholník

[ctx: shape]
en: Horizontal scroll
sk_SK: Vodorovný zvitok

[ctx: shape]
en: Incomplete Pie with wedge missing
sk_SK: Neúplný koláčový graf s chýbajúcim klinom

[ctx: shape]
en: Internal storage flowchart symbol
sk_SK: Vnútorná pamäť vo vývojovom grafe

[ctx: shape]
en: Isosceles triangle
sk_SK: Rovnoramenný trojuholník

[ctx: shape]
en: Left Arrow
sk_SK: šípka vľavo

[ctx: shape]
en: Left and up Arrows
sk_SK: šípky vľavo a vpravo

[ctx: shape]
en: Left brace
sk_SK: Ľavá zložená zátvorka

[ctx: shape]
en: Left bracket
sk_SK: ľavá jednoduchá zátvorka

[ctx: shape]
en: Left right and up Arrows
sk_SK: šípka vľavo, vpravo a hore

[ctx: shape]
en: Lightning bolt
sk_SK: Blesk

[ctx: shape]
en: Line Callout
sk_SK: Čiarová bublina

[ctx: shape]
en: Line inverse
sk_SK: Inverzná čiara

[ctx: shape]
en: Magnetic disk flowchart symbol
sk_SK: Magnetický disk vo vývojovom grafe

[ctx: shape]
en: Manual input flowchart symbol
sk_SK: Ručný vstup vo vývojovom grafe

[ctx: shape]
en: Manual operation flowchart symbol
sk_SK: Ručná operácia vo vývojovom grafe

[ctx: shape]
en: Math Addition symbol
sk_SK: matematické sčítanie

[ctx: shape]
en: Math Division symbol
sk_SK: matematické delenie

[ctx: shape]
en: Math Equivalence symbol
sk_SK: Matematická rovnosť

[ctx: shape]
en: Math Multiplication symbol
sk_SK: matematické násobenie

[ctx: shape]
en: Math Non-equivalence symbol
sk_SK: matematická nerovnosť

[ctx: shape]
en: Math Subtraction symbol
sk_SK: Matematické odčítanie

[ctx: shape]
en: Merge flowchart symbol
sk_SK: Zlúčenie vo vývojovom grafe

[ctx: shape]
en: Moon
sk_SK: Mesiac

[ctx: shape]
en: Multi-document flowchart symbol
sk_SK: Viac dokumentov vo vývojovom grafe

[ctx: shape]
en: Notched RightArrow
sk_SK: šípka doprava so zárezom

[ctx: shape]
en: Octagon
sk_SK: osemuholník

[ctx: shape]
en: Off-page connector flowchart symbol
sk_SK: Spojnica mimo strany vo vývojovom grafe

[ctx: shape]
en: Offline storage flowchart symbol
sk_SK: Offline pamäť vo vývojovom grafe

[ctx: shape]
en: Oval
sk_SK: ovál

[ctx: shape]
en: Oval-shaped callout
sk_SK: bublina v tvare oválu

[ctx: shape]
en: Parallelogram
sk_SK: Kosodĺžnik

[ctx: shape]
en: Pentagon
sk_SK: Päťuholník

[ctx: shape]
en: Plaque
sk_SK: Plaketa

[ctx: shape]
en: Plaque Tabs
sk_SK: Plaketové záložky

[ctx: shape]
en: Predefined process flowchart symbol
sk_SK: Preddefinovaný proces vo vývojovom grafe

[ctx: shape]
en: Preparation flowchart symbol
sk_SK: Príprava vo vývojovom grafe

[ctx: shape]
en: Process flowchart symbol
sk_SK: Proces vo vývojovom grafe

[ctx: shape]
en: Punched tape flowchart symbol
sk_SK: Dierna páska vo vývojovom grafe

[ctx: shape]
en: Quarter Pie Wedge
sk_SK: Klyn v rozštvrtenom koláčovom diagrame

[ctx: shape]
en: Rectangle
sk_SK: Obdĺžnik

[ctx: shape]
en: Rectangle with one rounded corner
sk_SK: Obdĺžnik so zaobleným rohom

[ctx: shape]
en: Rectangle with one snipped corner
sk_SK: Obdĺžnik s odstrihnutým rohom

[ctx: shape]
en: Rectangle with one snipped corner and one rounded corner
sk_SK: Obdĺžnik s odstrihnutým a zaobleným rohom

[ctx: shape]
en: Rectangle with two rounded corners diagonally-opposed
sk_SK: Obdĺžnik s diagonálne protiľahlými zaoblenými rohmi

[ctx: shape]
en: Rectangle with two snipped corners diagonally-opposed
sk_SK: Obdĺžnik s diagonálne protiľahlými odstrihnutými rohmi

[ctx: shape]
en: Rectangle with two snipped corners that share a side
sk_SK: Obdĺžnik s dvoma odstrihnutými rohmi so spoločnou stranou

[ctx: shape]
en: Rectangle with two-rounded corners that share a side
sk_SK: Obdĺžnik s dvoma zaoblenými rohmi so spoločnou stranou

[ctx: shape]
en: Rectangular callout
sk_SK: Obdĺžniková bublina

[ctx: shape]
en: Rectangular picture frame
sk_SK: obdĺžnikový rámik obrázka

[ctx: shape]
en: Return
sk_SK: Nový riadok

[ctx: shape]
en: Ribbon banner
sk_SK: Stuha s nápisom

[ctx: shape]
en: Ribbon with left and right arrows
sk_SK: Stuha so šípkami doprava a doľava

[ctx: shape]
en: Right Arrow
sk_SK: šípka vpravo

[ctx: shape]
en: Right Arrow with Stripes
sk_SK: Šípka vpravo s pruhmi

[ctx: shape]
en: Right brace
sk_SK: Pravá zložená zátvorka

[ctx: shape]
en: Right bracket
sk_SK: Pravá jednoduchá zátvorka

[ctx: shape]
en: Right triangle
sk_SK: Pravouhlý trojuholník

[ctx: shape]
en: Rounded rectangle
sk_SK: zaoblený obdĺžnik

[ctx: shape]
en: Rounded rectangle-shaped callout
sk_SK: zaoblený bublinkový obdĺžnik

[ctx: shape]
en: Sequential access storage flowchart symbol
sk_SK: pamäť so sekvenčným prístupom vo vývojovom grafe

[ctx: shape]
en: Smiley face
sk_SK: Usmievajúca sa tvár

[ctx: shape]
en: Sort flowchart symbol
sk_SK: zoradenie vo vývojovom grafe

[ctx: shape]
en: Stored data flowchart symbol
sk_SK: Uložené údaje vo vývojovom grafe

[ctx: shape]
en: Summing junction flowchart symbol
sk_SK: Sumačný bod vo vývojovom grafe

[ctx: shape]
en: Sun
sk_SK: Slnko

[ctx: shape]
en: Terminator flowchart symbol
sk_SK: Koncový tvar vo vývojovom grafe

[ctx: shape]
en: Trapezoid
sk_SK: Lichobežník

[ctx: shape]
en: Trapezoid with asymmetrical non-parallel sides
sk_SK: Lichobežník s asymetrickými neparalelnými stranami

[ctx: shape]
en: U-shaped Arrow
sk_SK: Šípka v tvare písmena u

[ctx: shape]
en: Up Arrow
sk_SK: šípka hore

[ctx: shape]
en: Vertical scroll
sk_SK: zvislý zvytok

[ctx: shape]
en: Water droplet
sk_SK: Vodné kvapôčky

[ctx: shape]
en: Wave
sk_SK: Vlna

[ctx: shape]
en: four snipped corners
sk_SK: Štyri odstrihnuté rohy

[ctx: shuffle]
en: off
sk_SK: vypnuté

[ctx: shuffle]
en: on
sk_SK: zapnuté

en: single {action}
sk_SK: jednoduché {action}

en: skips backward past a block of links
sk_SK: Preskočí skupinu odkazov (smerom hore)

en: skips forward past a block of links
sk_SK: Preskočí skupinu odkazov

en: slanted dash dot
sk_SK: skreslená bodkočiarkovaná

en: slice
sk_SK: výsek

en: slider
sk_SK: posuvník

en: solid
sk_SK: plná

en: sorted
sk_SK: zotriedené

en: sorted asc
sk_SK: vzost

en: sorted ascending
sk_SK: zoradené zostupne

en: sorted desc
sk_SK: zost

en: sorted descending
sk_SK: zoradené vzostupne

en: sound
sk_SK: zvuk

en: space
sk_SK: medzera

en: space with any dots
sk_SK: Medzera s ľubovoľnými bodmi

en: space with dot
sk_SK: Medzera s bodom

en: speak command keys off
sk_SK: Nečítať príkazové skratky

en: speak command keys on
sk_SK: Čítať príkazové skratky

en: speak typed characters off
sk_SK: Nečítať napísané znaky

en: speak typed characters on
sk_SK: Čítať napísané znaky

en: speak typed words off
sk_SK: Nečítať po slovách

en: speak typed words on
sk_SK: Čítať po slovách

en: speech viewer disabled
sk_SK: zobrazovač reči vypnutý

en: speech viewer enabled
sk_SK: zobrazovač reči zapnutý

[ctx: speechModes]
en: beeps
sk_SK: pípanie

[ctx: speechModes]
en: off
sk_SK: bez reči

[ctx: speechModes]
en: on-demand
sk_SK: len na vyžiadanie

[ctx: speechModes]
en: talk
sk_SK: reč

[ctx: speechSymbols]
en: &Filter by:
sk_SK: Filt&er:

en: spelling and grammar: {text}
sk_SK: Pravopisná a gramatická chyba: {text}

en: spelling error
sk_SK: Pravopisná chyba

en: spelling: {text}
sk_SK: Pravopisná chyba: {text}

en: spin button
sk_SK: výberové tlačidlo

en: splbtn
sk_SK: roztlo

en: split button
sk_SK: Rozdelené tlačidlo

en: split pane
sk_SK: deliaci panel

en: spnbtn
sk_SK: vybtlo

en: status bar
sk_SK: stavový riadok

en: stbar
sk_SK: stav

en: stop
sk_SK: zastaviť

en: strikethrough
sk_SK: Prečiarknuté

en: strong
sk_SK: Silné

en: style
sk_SK: štýl

en: style %s
sk_SK: Štýl %s

en: style definition
sk_SK: definícia štýlu

en: subMenu
sk_SK: podmenu

en: subject: %s
sk_SK: predmet: %s

en: submnu
sk_SK: pmnu

en: subscript
sk_SK: dolný index

en: suggestion
sk_SK: návrh

en: superscript
sk_SK: horný index

en: switch
sk_SK: Začiarkávacie tlačidlo

en: swtch
sk_SK: zatlo

[ctx: symbolLevel]
en: all
sk_SK: Všetko

[ctx: symbolLevel]
en: character
sk_SK: znak

[ctx: symbolLevel]
en: most
sk_SK: Väčšina

[ctx: symbolLevel]
en: none
sk_SK: Nič

[ctx: symbolLevel]
en: some
sk_SK: Niečo

[ctx: symbolPreserve]
en: always
sk_SK: vždy

[ctx: symbolPreserve]
en: never
sk_SK: nikdy

[ctx: symbolPreserve]
en: only below symbol's level
sk_SK: pod úroveň

[ctx: synth setting]
en: Inflection
sk_SK: Intonácia

[ctx: synth setting]
en: Language
sk_SK: Jazyk

[ctx: synth setting]
en: Pitch
sk_SK: Výška

[ctx: synth setting]
en: Rate
sk_SK: Tempo

[ctx: synth setting]
en: Rate boost
sk_SK: Znásobiť tempo

[ctx: synth setting]
en: Voice
sk_SK: Hlas

[ctx: synth setting]
en: Volume
sk_SK: Hlasitosť

en: tab control
sk_SK: zoznam záložiek

en: tabctl
sk_SK: zozal

en: table
sk_SK: tabuľka

en: table body
sk_SK: telo tabuľky

en: table footer
sk_SK: päta tabuľky

en: table header
sk_SK: hlavička tabuľky

en: table property
sk_SK: vlastnosť tabuľky

en: table with {columnCountText} and {rowCountText}
sk_SK: tabuľka má {columnCountText} a {rowCountText}

en: tear off menu
sk_SK: oddelená ponuka

en: terminal
sk_SK: terminál

en: text "%s" not found
sk_SK: Text "%s" nebol nájdený.

en: text frame
sk_SK: textový rámik

en: text mode
sk_SK: textový režim

en: tgbtn
sk_SK: prtlo

en: thick
sk_SK: hrubá

en: thick diagonal crosshatch
sk_SK: hrubé diagonálne mriežkovanie

en: thin
sk_SK: tenká

en: thin diagonal crosshatch
sk_SK: tenké diagonálne mriežkovanie

en: thin diagonal stripe
sk_SK: tenké diagonálne šrafovanie

en: thin horizontal crosshatch
sk_SK: tenké horizontálne mriežkovanie

en: thin horizontal stripe
sk_SK: tenké horizontálne šrafované

en: thin reverse diagonal stripe
sk_SK: tenké obrátené diagonálne šrafovanie

en: thin vertical stripe
sk_SK: tenké vertikálne šrafované

en: through row {row} column {column}
sk_SK: do riadok {row} stĺpec {column}

en: through {endCol}
sk_SK: do {endCol}

en: through {endRow}
sk_SK: do {endRow}

en: thumb control
sk_SK: úchyt

[ctx: time format]
en: {D} day {H}:{M}:{S}
sk_SK: {D} dní {H} hodín {M} minút {S} sekúnd

[ctx: time format]
en: {D} days {H}:{M}:{S}
sk_SK: {D} dní {H} hodín {M} minút {S} sekúnd

[ctx: time format]
en: {H}:{M}:{S}
sk_SK: {H} hodín {M} minút {S} sekúnd

[ctx: time format]
en: {M}:{S}
sk_SK: {M} minút {S} sekúnd

[ctx: time format]
en: {S}
sk_SK: {S} sekúnd

en: title bar
sk_SK: názov okna

en: tlbar
sk_SK: panas

en: tltip
sk_SK: konap

en: to focus
sk_SK: Na fokus

en: to review
sk_SK: Na prezerací kurzor

en: toggle button
sk_SK: prepínacie tlačidlo

en: tool bar
sk_SK: panel nástrojov

en: tool tip
sk_SK: kontextová nápoveda

en: top edge
sk_SK: horná hranica

[ctx: touch action]
en: flick down
sk_SK: švihnutie dolu

[ctx: touch action]
en: flick left
sk_SK: švihnutie vľavo

[ctx: touch action]
en: flick right
sk_SK: švihnutie vpravo

[ctx: touch action]
en: flick up
sk_SK: švihnutie hore

[ctx: touch action]
en: hold
sk_SK: podržať

[ctx: touch action]
en: hover
sk_SK: prechádzanie

[ctx: touch action]
en: hover down
sk_SK: dotknutie

[ctx: touch action]
en: hover up
sk_SK: pustenie

[ctx: touch action]
en: tap
sk_SK: klepnutie

[ctx: touch action]
en: tap and hold
sk_SK: Klepnúť a podržať

en: track change: {text}
sk_SK: Zmena: {text}

en: tree view
sk_SK: stromové zobrazenie

en: tree view button
sk_SK: tlačidlo stromového zobrazenia

en: tree view item
sk_SK: položka stromového zobrazenia

en: triggered
sk_SK: Spustený

en: tripple {action}
sk_SK: trojité {action}

en: tv
sk_SK: sz

en: tvbtn
sk_SK: tlosz

en: tvitem
sk_SK: polsz

en: unavailable
sk_SK: nedostupné

en: underline
sk_SK: podčiarknutie

en: underlined
sk_SK: Podčiarknuté

en: unknown
sk_SK: neznámy

en: unknown %s
sk_SK: Neznámy kláves %s

en: unknown input method
sk_SK: neznáma metóda vstupu

en: unknown language
sk_SK: neznámi jazyk

en: unlocked
sk_SK: odomknuté

en: unread
sk_SK: Neprečítané

en: up arrow
sk_SK: šípka hore

en: up-right diagonal line
sk_SK: šikmo nahor

en: value {valueAxisData}
sk_SK: hodnota {valueAxisData}

en: vertical align bottom
sk_SK: Vertikálne zarovnanie nadol

en: vertical align distributed
sk_SK: Vertikálne zarovnanie rozmiestnené

en: vertical align justified
sk_SK: vertikálne zarovnané do bloku

en: vertical align middle
sk_SK: vertikálne zarovnanie nastred

en: vertical align top
sk_SK: vertikálne zarovnanie nahor

en: vertical borders except outside
sk_SK: len vnútorné vertikálne hranice

en: vertical stripe
sk_SK: vertikálne šrafovanie

en: video
sk_SK: Video

en: view port
sk_SK: zobrazená oblasť

en: visited
sk_SK: navštívený

en: vlnk
sk_SK: nodk

en: volume down
sk_SK: ubrať hlasitosť

en: volume up
sk_SK: pridať hlasitosť

en: white space
sk_SK: prázdne miesto

en: window
sk_SK: okno

en: with %s column | with %s columns
sk_SK[0]: s %s stĺpcom
sk_SK[1]: s %s stĺpcami
sk_SK[2]: s %s stĺpcami
sk_SK[3]: s %s stĺpcami

en: with %s item | with %s items
sk_SK[0]: s %s položkou
sk_SK[1]: má %s položky
sk_SK[2]: má %s položiek
sk_SK[3]: má %s položiek

en: with %s row | with %s rows
sk_SK[0]: s %s riadkom
sk_SK[1]: s %s riadkami
sk_SK[2]: s %s riadkami
sk_SK[3]: s %s riadkami

en: with {rowCountTranslation} and {colCountTranslation}
sk_SK: s {rowCountTranslation} a {colCountTranslation}

en: wnd
sk_SK: okno

en: word
sk_SK: slovo

en: {author} is editing
sk_SK: {author} upravuje

en: {backgroundColor} background
sk_SK: na {backgroundColor}

en: {bookPercentage}%, location {curLocation} of {maxLocation}
sk_SK: {bookPercentage}%, prečítané {curLocation} z {maxLocation}

en: {category} ({nbResults} result) | {category} ({nbResults} results)
sk_SK[0]: {category} ({nbResults} výsledok)
sk_SK[1]: {category} ({nbResults} výsledky)
sk_SK[2]: {category} ({nbResults} výsledkov)
sk_SK[3]: {category} ({nbResults} výsledkov)

en: {color1} to {color2}
sk_SK: {color1} na {color2}

en: {color} (default color)
sk_SK: {color} (predvolená farba)

en: {color} on {backgroundColor}
sk_SK: {color} na {backgroundColor}

en: {columnCount} column | {columnCount} columns
sk_SK[0]: {columnCount} stĺpec
sk_SK[1]: {columnCount} stĺpce
sk_SK[2]: {columnCount} stĺpcov
sk_SK[3]: {columnCount} stĺpcov

en: {date} (all day)
sk_SK: {date} (celý deň)

en: {desc} left and right edges
sk_SK: {desc} ľavá a pravá hrana

en: {desc} surrounding border
sk_SK: {desc} po všetkých stranách

en: {desc} top and bottom edges
sk_SK: {desc} horná a dolná hrana

en: {desc} up-right and down-right diagonal lines
sk_SK: {desc} čiari zhora nadol a zdola nahor

en: {distance:.3g} point from bottom slide edge | {distance:.3g} points from bottom slide edge
sk_SK[0]: {distance:.3g} bod od dolného okraja snímky
sk_SK[1]: {distance:.3g} body od dolného okraja snímky
sk_SK[2]: {distance:.3g} bodov od dolného okraja snímky
sk_SK[3]: {distance:.3g} bodov od dolného okraja snímky

en: {distance:.3g} point from left slide edge | {distance:.3g} points from left slide edge
sk_SK[0]: {distance:.3g} bod od ľavého okraja snímky
sk_SK[1]: {distance:.3g} body od ľavého okraja snímky
sk_SK[2]: {distance:.3g} bodov od ľavého okraja snímky
sk_SK[3]: {distance:.3g} bodov od ľavého okraja snímky

en: {distance:.3g} point from right slide edge | {distance:.3g} points from right slide edge
sk_SK[0]: {distance:.3g} bod od pravého okraja snímky
sk_SK[1]: {distance:.3g} body od pravého okraja snímky
sk_SK[2]: {distance:.3g} bodov od pravého okraja snímky
sk_SK[3]: {distance:.3g} bodov od pravého okraja snímky

en: {distance:.3g} point from top slide edge | {distance:.3g} points from top slide edge
sk_SK[0]: {distance:.3g} bod od horného okraja snímky
sk_SK[1]: {distance:.3g} body od horného okraja snímky
sk_SK[2]: {distance:.3g} bodov od horného okraja snímky
sk_SK[3]: {distance:.3g} bodov od horného okraja snímky

en: {distance} from left edge of page
sk_SK: {distance} od ľavého okraja strany

en: {distance} from top edge of page
sk_SK: {distance}od horného okraja strany

en: {elapsedTime} elapsed
sk_SK: {elapsedTime} uplynulo

en: {firstAddress}  {firstContent} through {lastAddress}  {lastContent}
sk_SK: {firstAddress}  {firstContent} do {lastAddress}  {lastContent}

en: {firstAddress} through {lastAddress}
sk_SK: {firstAddress} do {lastAddress}

en: {firstAddress} {firstValue} through {lastAddress} {lastValue}
sk_SK: {firstAddress} {firstValue} do {lastAddress} {lastValue}

en: {hourText} and {minuteText} remaining
sk_SK: {hourText} a {minuteText} zostáva

en: {hours:d} hour | {hours:d} hours
sk_SK[0]: {hours:d} hodina
sk_SK[1]: {hours:d} hodiny
sk_SK[2]: {hours:d} hodín
sk_SK[3]: {hours:d} hodín

en: {longName} ({name})
    Version: {version} ({version_detailed})
    URL: {url}
    {copyright}
    
    {name} is covered by the GNU General Public License (Version 2). You are free to share or change this software in any way you like as long as it is accompanied by the license and you make all source code available to anyone who wants it. This applies to both original and modified copies of this software, plus any derivative works.
    For further details, you can view the license from the Help menu.
    It can also be viewed online at: https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html
    
    {name} is developed by NV Access, a non-profit organisation committed to helping and promoting free and open source solutions for blind and vision impaired people.
    If you find NVDA useful and want it to continue to improve, please consider donating to NV Access. You can do this by selecting Donate from the NVDA menu.
sk_SK: {longName} ({name})
    Verzia: {version} ({version_detailed})
    URL: {url}
    {copyright}
    
    Distribúcia {name} je možná pod licenciou GNU General Public License 2. Tento produkt môžete voľne šíriť a meniť rôznym spôsobom, podmienkou však je pripojiť k nemu túto licenciu a sprístupniť zdrojový kód každému, kto si to vyžiada. Týka sa to oboch pôvodných, aj upravených kópií daného software ako aj ďalších odvodených aplikácií.
    Pre viac podrobností si môžete zobraziť celý obsah licencie z ponuky pomocník.
    Kompletná licencia je dostupná v Angličtine aj na stránke: https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html
    
    
    Vývoj {name} zastrešuje NV Access, nezisková organizácia, ktorej cieľom je pomoc pri vývoji a propagácii voľne šíriteľných open-source riešení užitočných pre nevidiacich a zrakovo postihnutých.
    Ak je NVDA užitočný aj pre Vás a chcete aby vývoj napredoval, zvášte možnosť príspevku NV Access. Prispieť môžete z podmenu pomocník.

en: {message}
    
    Category: "{category}"
    Option: "{option}"
sk_SK: {message}
    
    Kategória: "{category}"
    Možnosť: "{option}"

en: {minutes:d} minute | {minutes:d} minutes
sk_SK[0]: {minutes:d} minúta
sk_SK[1]: {minutes:d} minúty
sk_SK[2]: {minutes:d} minút
sk_SK[3]: {minutes:d} minút

en: {modifier} released
sk_SK: {modifier} uvolnený

en: {numFingers} finger {action} | {numFingers} finger {action}
sk_SK[0]: {action} {numFingers} prstom
sk_SK[1]: {action} {numFingers} prstami
sk_SK[2]: {action} {numFingers} prstami
sk_SK[3]: {action} {numFingers} prstami

en: {number} of {total}
sk_SK: {number} z {total}

en: {offset:.3g} centimeter | {offset:.3g} centimeters
sk_SK[0]: {offset:.3g} centimeter
sk_SK[1]: {offset:.3g} centimetre
sk_SK[2]: {offset:.3g} centimetrov
sk_SK[3]: {offset:.3g} centimetrov

en: {offset:.3g} character | {offset:.3g} characters
sk_SK[0]: {offset:.3g} znak
sk_SK[1]: {offset:.3g} znaky
sk_SK[2]: {offset:.3g} znakov
sk_SK[3]: {offset:.3g} znakov

en: {offset:.3g} inch | {offset:.3g} inches
sk_SK[0]: {offset:.3g} palec
sk_SK[1]: {offset:.3g} palce
sk_SK[2]: {offset:.3g} palcov
sk_SK[3]: {offset:.3g} palcov

en: {offset:.3g} millimeter | {offset:.3g} millimeters
sk_SK[0]: {offset:.3g} milimeter
sk_SK[1]: {offset:.3g} milimetre
sk_SK[2]: {offset:.3g} milimetrov
sk_SK[3]: {offset:.3g} milimetrov

en: {offset:.3g} pt
sk_SK: {offset:.3g} bodov

en: {profileName} configuration profile active
sk_SK: {profileName} aktívny

en: {profile} profile activated
sk_SK: Profil {profile} aktivovaný

en: {profile} profile deactivated
sk_SK: profil {profile} deaktivovaný

en: {remainingTimeFormatted} remaining
sk_SK: {remainingTimeFormatted} Zostáva

en: {revisionType} {description}: {text} by {author} on {date}
sk_SK: {revisionType} {description}: {text} od {author} dňa {date}

en: {rowCount} row | {rowCount} rows
sk_SK[0]: {rowCount} riadok
sk_SK[1]: {rowCount} riadky
sk_SK[2]: {rowCount} riadkov
sk_SK[3]: {rowCount} riadkov

en: {seriesName} series {seriesIndex} of {seriesCount}
sk_SK: rad {seriesName} {seriesIndex} z {seriesCount}

en: {seriesName} trendline type: {trendlineType}, name: {trendlineName}
sk_SK: {seriesName} typ trendovej spojnice: {trendlineType}, názov: {trendlineName}

en: {seriesName} trendline type: {trendlineType}, name: {trendlineName}, label: {trendlineLabel}
sk_SK: {seriesName} typ trendovej spojnice: {trendlineType}, názov: {trendlineName}, označenie: {trendlineLabel}

en: {size:g} point font
sk_SK: {size:g} bodov písma

en: {startTime} to {endTime}
sk_SK: {startTime} do {endTime}

en: {start} through {end}
sk_SK: {start} do {end}

en: {styleName} style, outline level {outlineLevel}
sk_SK: Štýl {styleName}, úroveň {outlineLevel}

en: {symbol} as in {description}
sk_SK: {symbol} ako {description}

en: {textAttribute} off
sk_SK: {textAttribute} vypnuté

en: {textAttribute} on
sk_SK: {textAttribute} zapnuté

en: {totalTime} total
sk_SK: {totalTime} celkové trvanie

en: {val:.2f} centimetre | {val:.2f} centimetres
sk_SK[0]: {val:.2f} centimeter
sk_SK[1]: {val:.2f} centimetre
sk_SK[2]: {val:.2f} centimetrov
sk_SK[3]: {val:.2f} centimetrov

en: {val:.2f} in
sk_SK: {val:.2f} palcov

en: {val:.2f} inch | {val:.2f} inches
sk_SK[0]: {val:.2f} palec
sk_SK[1]: {val:.2f} palce
sk_SK[2]: {val:.2f} palcov
sk_SK[3]: {val:.2f} palcov

en: {val:g} pt space before paragraph
sk_SK: {val:g} bodov pred odsekom

en: {} suggestions
sk_SK: {} návrhov
