nvda - en to sl_SI translation catalogue (2412 entries)

en:  %s is currently running.
sl_SI:  %s trenutno teče.

en:  %s module is loaded.
sl_SI:  %s modul se je naložil.

en:  fraction {fractionValue:.2f} Percent slice {pointIndex} of {pointCount}
sl_SI: del {fractionValue:.2f} odstotka rezine {pointIndex} of {pointCount}

en:  square
sl_SI:  kvadratni

en:  title: {axisTitle}
sl_SI:  naslov: {axisTitle}

en:  {segmentType} {pointIndex} of {pointCount}
sl_SI: {segmentType} {pointIndex} od {pointCount}

en: %d percent
sl_SI: %d odstotkov

en: %s application
sl_SI: %s program

en: %s cursor
sl_SI: %s utripalka

en: %s end
sl_SI: konec %s

en: %s highlighted
sl_SI: %s osvetljeno

en: %s keyboard
sl_SI: %s tipkovnica

en: %s mode
sl_SI: delovanje %s

en: %s selected
sl_SI: %s označeno

en: %s selected instead
sl_SI: %s izbrano namesto

en: %s unselected
sl_SI: odoznačeno %s

en: &About add-on...
sl_SI: &O dodatku...

en: &Add
sl_SI: &Dodaj

en: &Alignment
sl_SI: &Poravnava

en: &Annotations
sl_SI: &Zabeležke

en: &Anywhere
sl_SI: &Povsod

en: &Beep for capitals
sl_SI: &Oddaj pisk ob velikih črkah

en: &Beep if typing lowercase letters when caps lock is on
sl_SI: &Oddaj pisk, ko se pišejo male črke in je caps lock vključen

en: &Bookmarks
sl_SI: &Zaznamki

en: &Brightness controls audio coordinates volume
sl_SI: &svetloba nadzira jakost zvočnih piskov

en: &Buttons
sl_SI: &Gumbi

en: &Categories:
sl_SI: &Zvrsti:

en: &Charts
sl_SI: &Grafikoni

en: &Check for update...
sl_SI: &Preveri, če obstaja posodobitev...

en: &Clickable
sl_SI: &Možno klikniti

en: &Close
sl_SI: &Zapri

en: &Colors
sl_SI: &Barve

en: &Comment
sl_SI: &Komentar

en: &Configuration profiles...
sl_SI: Profili &konfiguracije...

en: &Continue
sl_SI: &Nadaljuj

en: &Continue running
sl_SI: Nadaljuj z &opravilom

en: &Default dictionary...
sl_SI: &Privzet slovar...

en: &Delete
sl_SI: &briši

en: &Dictionary entries
sl_SI: &Slovarski vnosi

en: &Diff algorithm:
sl_SI: &Diff algoritem:

en: &Donate
sl_SI: &Prispevaj

en: &Done
sl_SI: &Končano

en: &Download update
sl_SI: &Prenesi posodobitev

en: &Edit
sl_SI: &Uredi

en: &Editor revisions
sl_SI: &Uredniški popravki

en: &Enable Highlighting
sl_SI: &Omogoči Osvetljevanje

en: &Enable browse mode on page load
sl_SI: &Omogoči brskalniško delovanje ob nalaganju strani

en: &Errors
sl_SI: &Napake

en: &Font name
sl_SI: Ime &pisave

en: &Form fields
sl_SI: Polja v &obrazcu

en: &Graphics
sl_SI: &Grafike

en: &Groupings
sl_SI: &Razvrstitve v skupine

en: &Guess object position information when unavailable
sl_SI: Ugibaj informacijo o &položaju predmeta, ko ta ni na voljo

en: &HID keyboard input simulation
sl_SI: &HID simulacija vnosne tipkovnice

en: &Headings
sl_SI: &Naslovi

en: &Help
sl_SI: &Pomoč

en: &Hover for cell routing
sl_SI: &Podrži za usmeritev na celico

en: &Inflection
sl_SI: Glasovna &modulacija

en: &Input table:
sl_SI: Tabela za v&nos znakov

en: &Install NVDA on this computer
sl_SI: &Namesti NVDA na ta računalnik

en: &Install NVDA...
sl_SI: &Namesti NVDA...

en: &Keep existing desktop shortcut
sl_SI: &Obdrži sedanjo bližnjico na namizju

en: &Keyboard layout:
sl_SI: &Razporeditev tipk:

en: &Language
sl_SI: &Jezik

en: &Level
sl_SI: &Nivo

en: &Line spacing
sl_SI: Razmik &vrstice

en: &Lists
sl_SI: Se&znami

en: &Maximum number of characters on one line
sl_SI: &Največje število znakov v eni vrstici

en: &Move to
sl_SI: P&remakni se na

en: &New
sl_SI: &Nov

en: &No
sl_SI: &Ne

en: &Not now
sl_SI: &Ne zdaj

en: &Number of lines per page
sl_SI: &Število vrstic na stran

en: &Output table:
sl_SI: Tabela za &prikaz znakov

en: &Pages
sl_SI: S&trani

en: &Paragraph indentation
sl_SI: zamik &odstavka

en: &Pattern
sl_SI: &Vzorec (glasovni)

en: &Pitch
sl_SI: V&išina

en: &Play audio coordinates when mouse moves
sl_SI: &igraj zvočne koordinate, ko se miška premika

en: &Play sound when toggling Screen Curtain
sl_SI: &Zaigraj zvok, ko se pretika Preveza čez ekran

en: &Play sounds when starting or exiting NVDA
sl_SI: &Oddaj zvok ob vklopu in izklopu NVDA

en: &Port:
sl_SI: V&rata:

en: &Postpone update
sl_SI: &Odloži posodobitev

en: &Preferences
sl_SI: &Izbire

en: &Proceed with installation (not recommended)
sl_SI: &Nadaljuj z namistitvijo (ni priporočljivo)

en: &Punctuation/symbol pronunciation...
sl_SI: &Izgovorjava ločil/simbolov...

en: &Rate
sl_SI: &Hitrost

en: &Remove
sl_SI: Od&strani

en: &Rename
sl_SI: P&reimenuj

en: &Replacement
sl_SI: &Zamenjava

en: &Revert to saved configuration
sl_SI: &Vrni na shranjeno konfiguracijo

en: &Review add-ons...
sl_SI: &Preglej dodatke...

en: &Save configuration
sl_SI: &Shrani konfiguracijo

en: &Save configuration when exiting NVDA
sl_SI: &Shrani konfiguracijo ob izhodu iz NVDA

en: &Select NVDA Modifier Keys
sl_SI: &Določi NVDA Prikrojevalne Tipke

en: &Send actual symbol to synthesizer
sl_SI: &Pošlji aktualen simbol na sintezo

en: &Settings...
sl_SI: &Nastavitve...

en: &Sheets
sl_SI: &Listi

en: &Show Braille Viewer on Startup
sl_SI: &Pokaži Prikazovalnik Brajice ob Zagonu

en: &Show Speech Viewer on Startup
sl_SI: &Pokaži Prikazovalnik Govora ob Zagonu

en: &Show cursor
sl_SI: Prikazuj &utripalko

en: &Show this dialog when NVDA starts
sl_SI: &Pokaži to pogovorno okno, ko se NVDA zažene

en: &Simple review mode
sl_SI: delovanje &enostavnega pregleda

en: &Start the new portable copy after creation
sl_SI: &Zaženi novo prenosljivo kopijo po njeni stvaritvi

en: &Symbol:
sl_SI: &Simbol:

en: &Symbols
sl_SI: &Simboli

en: &Synthesizer:
sl_SI: &Sinteza:

en: &Tables
sl_SI: &Tabele

en: &Temporary dictionary...
sl_SI: &Začasen slovar...

en: &Touch typing mode
sl_SI: Delovanje tipkanja z &dotikom

en: &Trap all non-command gestures from reaching the document
sl_SI: &Onemogoči vpliv kretenj, ki niso ukazi, na dokument

en: &Triggers...
sl_SI: &Prožilci...

en: &Type
sl_SI: &Tip

en: &Use CapsLock as an NVDA modifier key
sl_SI: &Uporabljaj CapsLock kot prikrojevalno tipko NVDA

en: &User Guide
sl_SI: &Uporabniški Vodič

en: &Voice
sl_SI: &Glas

en: &Voice dictionary...
sl_SI: Slovar &glasu...

en: &Yes
sl_SI: &Da

en: (normal configuration)
sl_SI: (navadna konfiguracija)

en: 1 suggestion
sl_SI: 1 predlog

en: 1.5 line spacing
sl_SI: 1,5 razmik med vrsticami

en: 100 percent Stacked Area
sl_SI: 100 odstotno Naložen Ploščinski Grafikon

en: 100 percent Stacked Bar
sl_SI: 100 odstotno Naložen Palični grafikon

en: 100 percent Stacked Column
sl_SI: 100 odstotno naložen Stolpični grafikon

en: 100 percent Stacked Cone Bar
sl_SI: 100 odstotno naložen vodoravni Stožčni grafikon

en: 100 percent Stacked Cone Column
sl_SI: 100 odstotno Naložen Stožčni grafikon

en: 100 percent Stacked Cylinder Bar
sl_SI: 100 odstotno Naložen Vodoravni Valjni grafikon

en: 100 percent Stacked Cylinder Column
sl_SI: 100 odstotno Naložen Valjni grafikon

en: 100 percent Stacked Line
sl_SI: 100 odstotno naložen Črtni grafikon

en: 100 percent Stacked Line with Markers
sl_SI: 100 odstotno Naložen Črtni grafikon z Oznakami

en: 100 percent Stacked Pyramid Bar
sl_SI: 100 odstotno Naložen Vodoravni Piramidni grafikon

en: 100 percent Stacked Pyramid Column
sl_SI: 100 odstotno Naložen Piramidni grafikon

en: 12.5% gray
sl_SI: 12,5% sivo

en: 25% gray
sl_SI: 25% sivo

en: 3D 100 percent Stacked Bar
sl_SI: 100 odstotno Naložen Palični grafikon v 3D

en: 3D 100 percent Stacked Column
sl_SI: 100 odstotno naložen Stolpični grafikon v 3D

en: 3D Area
sl_SI: 3D Ploščinski Grafikon

en: 3D Clustered Bar
sl_SI: 3D Razvrstilni Palični grafikon

en: 3D Clustered Column
sl_SI: 3D Razvrstilni Stolpični grafikon

en: 3D Column
sl_SI: 3D Stolpični grafikon

en: 3D Cone Column
sl_SI: 3D Stožčni grafikon

en: 3D Cylinder Column
sl_SI: 3D Valjni grafikon

en: 3D Line
sl_SI: 3D Črtni grafikon

en: 3D Pie
sl_SI: 3d Tortni grafikon

en: 3D Pyramid Column
sl_SI: 3D Piramidni grafikon

en: 3D Stacked Area
sl_SI: Naložen Ploščinski Grafikon v 3D

en: 3D Stacked Bar
sl_SI: 3D Naložen Palični grafikon

en: 3D Stacked Column
sl_SI: 3d Naložen Stolpični grafikon

en: 3D Surface
sl_SI: 3D Površinski grafikon

en: 3D Surface (wireframe)
sl_SI: Žični model 3D Površinskega grafikona

en: 50% gray
sl_SI: 50% sivo

en: 6.25% gray
sl_SI: 6,25% sivo

en: 75% gray
sl_SI: 75% sivo

en: A dialog where you can set default dictionary by adding dictionary entries to the list
sl_SI: pogovorno okno, kjer se lahko nastavi privzet slovar tako, da se dodajo novi slovarski vnosi na seznam

en: A dialog where you can set temporary dictionary by adding dictionary entries to the edit box
sl_SI: pogovorno okno, kjer se lahko nastavi začasen slovar s pomočjo vnosov v vnosno polje

en: A dialog where you can set voice-specific dictionary by adding dictionary entries to the list
sl_SI: pogovorno okno, kjer se lahko nastavi poseben slovar za glas z dodajanjem slovarskih vnosov na seznam

en: A free and open source screen reader for Microsoft Windows
sl_SI: Prost in odprtokoden bralnik zaslona za Microsoft Windows

en: A pattern is required.
sl_SI: Vzorec je potreben.

en: A previous copy of NVDA has been found on your system. This copy will be updated.
sl_SI: Predhodna kopija NVDA se je našla na sistemu. Ta kopija se bo posodobila.

en: A profile cannot have an empty name.
sl_SI: Profil ne more imeti praznega imena.

en: A version of this add-on is already installed. Would you like to update {summary} version {curVersion} to version {newVersion}?
sl_SI: Različica tega dodatka je že nameščena. Ali želite posodobiti dodatek {summary} iz različice {curVersion} na različico {newVersion}?

en: About NVDA
sl_SI: O NVDA

en: Action unavailable in NVDA Windows Store version
sl_SI: Dejanja ni mogoče izvesti v različici NVDA za Windows Store

en: Action unavailable in secure context
sl_SI: Dejanja ni mogoče izvesti v kontekstu varnosti

en: Action unavailable while a dialog requires a response
sl_SI: Dejanja ni mogoče izvesti medtem, ko pogovorno okno čaka na odgovor

en: Activate
sl_SI: Sproži

en: Activates or deactivates the {profile} configuration profile
sl_SI: Vključi ali izključi {profile} profil konfiguracije

en: Activates the NVDA Python Console, primarily useful for development
sl_SI: Odpre NVDA Python konzolo; primarno se uporablja za razvijanje

en: Activates the current object in the document
sl_SI: Sproži trenutni predmet v dokumentu

en: Activates the text at the cursor if possible
sl_SI: Sproži besedilo pod utripalko, če je mogoče

en: Add Dictionary Entry
sl_SI: Dodaj slovarski vnos

en: Add Symbol
sl_SI: Dodaj Simbol

en: Add-on Installation
sl_SI: Namestitev dodatka

en: Add-ons cannot be installed in the Windows Store version of NVDA
sl_SI: Dodatkov ni možno namestiti v različico NVDA iz trgovine Windows

en: Add-ons were detected in your user settings directory. Copying these to the system profile could be a security risk. Do you still wish to copy your settings?
sl_SI: V vašem prostoru za osebne nastavitve so se zaznali dodatki. Preslikava le-teh v sistemski profil predstavlja nevarnost. Še vedno želite preslikati vaše nastavitve?

en: Advanced
sl_SI: Napredno

en: Afrikaans grade 1
sl_SI: Afrikanska razvrstitev 1

en: Afrikaans grade 2
sl_SI: Afrikanska razvrstitev 2

en: All add-ons are now disabled. They will be re-enabled on the next restart unless you choose to disable them again.
sl_SI: Vsi dodatki so sedaj onemogočeni. Dodatki bodo ponovno omogočeni ob ponovnem zagonu programa, če se ne boste odločili, da se ob ponovnem zagonu programa spet onemogočijo.

en: All dots
sl_SI: Vse pike

en: Allow skim &reading in Say All
sl_SI: Omogoči hitro &branje v načinu Izgovori Vse

en: Alpha numeric input
sl_SI: Alfanumerično vnašanje

en: Already in a content recognition result
sl_SI: Že znotraj rezultata prepoznane vsebine

en: Already set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of column headers
sl_SI: Celica v vrstici {rowNumber} in stolpcu {columnNumber} je že nastavljena kot začetek glav stolpca

en: Already set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of row headers
sl_SI: Celica v vrstici {rowNumber} in stolpcu {columnNumber} je že nastavljena kot začetek glav vrstice

en: Already set {address} as start of column headers
sl_SI: Že postavljeno {address} kot začetek glav stolpca

en: Already set {address} as start of row headers
sl_SI: Že postavljeno {address} kot začetek glav vrstice

en: Always &show a warning when loading Screen Curtain
sl_SI: Vedno &pokaži opozorilo, ko se vključuje Preveza čez ekran

en: Always duck
sl_SI: Vedno stišano

en: Always fill display
sl_SI: Vedno zapolni vrstico

en: Always include short character &description when announcing candidates
sl_SI: Vedno vključi &kratek opis znaka, ko se naznani kandidate

en: Annotations
sl_SI: Zabeležke

en: Announce &selected candidate
sl_SI: Naznani &označenega kandidata

en: Answer to:
sl_SI: Odgovor (nekomu):

en: Appointment {subject}, {time}
sl_SI: Srečanje {subject}, {time}

en: Arabic 8 dot computer braille
sl_SI: Arabska 8 pična računalniška Brajica

en: Arabic grade 1
sl_SI: Arabska razvrstitev 1

en: Arabic grade 2
sl_SI: Arabska razvrstitev 2

en: Are you sure you want to install this add-on?
    Only install add-ons from trusted sources.
    Addon: {summary} {version}
sl_SI: Ste prepričani, da želite namestiti ta dodatek?
    Namestite dodatke samo iz zaupanja vrednih mest.
    Dodatek: {summary} {version}

en: Are you sure you want to remove all the entries in this dictionary?
sl_SI: Ste prepričani, da želite odstraniti vse vnose iz tega slovarja?

en: Are you sure you want to reset all gestures to their factory defaults?
    
    			All of your user defined gestures, whether previously set or defined during this session, will be lost.
    			This cannot be undone.
sl_SI: Ste prepričani, da želite ponastaviti vse kretnje na tovarniško privzete?
    
    			Vse vaše uporabniško določene kretnje, neglede na to ali ste jih določili kdaj prej ali pa so bile določene v trenutni seji, bodo izgubljene.
    			To je nepovratno.

en: Area
sl_SI: Ploščinski grafikon

en: Arti&cles
sl_SI: &Članki

en: Assamese grade 1
sl_SI: Assameška razvrstitev 1

en: At least one key must be used as the NVDA key.
sl_SI: Najmanj ena tipka se mora uporabljati kot NVDA tipka.

en: Attachments
sl_SI: Priloge

en: Attempt to cancel speech for expired focus events:
sl_SI: Poskušaj preklicati govor za potekle dogodke v žarišču:

en: Audio d&ucking mode:
sl_SI: Delovanje stišanja &zvokov:

en: Audio ducking not supported
sl_SI: Stišanje ostalih zvokov ni podprto

en: Audio indication of focus and browse modes
sl_SI: Zvočna indikacija žarišča in brskalniškega delovanja

en: Automatic
sl_SI: Samodejno

en: Automatic &Say All on page load
sl_SI: Samodejno &Preberi vse, ko se stran naloži

en: Automatic (prefer Diff Match Patch)
sl_SI: Samodejno (običajno Diff Match Patch)

en: Automatic dialect switching (when supported)
sl_SI: Samodejna menjava narečja, (ko je to možno)

en: Automatic focus mode for caret movement
sl_SI: Samodejno delovanje žarišča ob premiku kazalke

en: Automatic focus mode for focus changes
sl_SI: Samodejno delovanje žarišča ob spremembi žarišča

en: Automatic language and dialect switching on
sl_SI: Samodejna menjava jezika in narečja vključeno

en: Automatic language switching (when supported)
sl_SI: Samodejna menjava jezika, (ko je to možno)

en: Automatic language switching off
sl_SI: Samodejna menjava jezika izključeno

en: Automatic language switching on
sl_SI: Samodejna menjava jezika vključeno

en: Automatically check for &updates to NVDA
sl_SI: Samodejno preveri, če obstajajo &Posodobitve za NVDA

en: Automatically report all available &candidates
sl_SI: Samodejno poročaj o &vseh kandidatih, ki so na voljo

en: Automatically set system &focus to focusable elements
sl_SI: Samodejno postavi sistemsko &žarišče na elemente, ki so lahko v žarišču

en: Automatically set system focus to focusable elements off
sl_SI: Samodejno postavi sistemsko žarišče na elemente, ki so lahko v žarišču izključeno

en: Automatically set system focus to focusable elements on
sl_SI: Samodejno postavi sistemsko žarišče na elemente, ki so lahko v žarišču vključeno

en: Avoid splitting &words when possible
sl_SI: Prepreči deljenje be&sed, ko je to mogoče

en: BCC:
sl_SI: SKP:

en: Bar of Pie
sl_SI: Palični grafikon Rezine

en: Baseline
sl_SI: Osnovno stanje

en: Bashkir grade 1
sl_SI: Bakirska razvrstitev 1

en: Baum/HumanWare/APH/Orbit braille displays
sl_SI: brajeve vrstice Baum/HumanWare/APH/Orbit

en: Beep
sl_SI: Oddaj pisk

en: Beep and speak progress bar updates
sl_SI: Piskaj in izgovarjaj potek napredka

en: Beep for progress bar updates
sl_SI: Ppiskaj ob poteku napredka

en: Begins interaction with math content
sl_SI: Začenja interakcijo z matematično vsebino

en: Belarusian computer braille
sl_SI: Beloruska računalniška brajica

en: Belarusian literary braille
sl_SI: Beloruska literarna brajica

en: Bengali grade 1
sl_SI: Bengalska razvrstitev 1

en: Bitmap placeholder
sl_SI: Ograda točkovne slike

en: Blink cursor
sl_SI: Pulz utripalke

en: Block &quotes
sl_SI: &Navedki

en: Bluetooth Serial: {port} ({deviceName})
sl_SI: Bluetooth Serijska: {port} ({deviceName})

en: Bold off
sl_SI: Odebeljeno ne

en: Bold on
sl_SI: Odebeljeno da

en: Both Colors and Styles
sl_SI: Tako Barve kot Slogi

en: Bottom
sl_SI: Spodaj

en: Braille
sl_SI: Brajica

en: Braille &display:
sl_SI: Brajeva &vrstica:

en: Braille Display Error
sl_SI: Napaka brajeve vrstice

en: Braille cursor %s
sl_SI: Brajeva utripalka %s

en: Braille cursor is turned off
sl_SI: Brajeva utripalka je izključena

en: Braille cursor off
sl_SI: Brajeva utripalka izključena

en: Braille cursor on
sl_SI: Brajeva utripalka vključena

en: Braille focus context presentation: %s
sl_SI: Brajevo žarišče predstavitve konteksta: %s

en: Braille inp&ut
sl_SI: &Vnašanje v brajici

en: Braille input disabled
sl_SI: Vnašanje v brajici onemogočeno

en: Braille input enabled
sl_SI: Vnašanje v brajici omogočeno

en: Braille tethered %s
sl_SI: Navezava brajice na %s

en: Braille viewer disabled
sl_SI: Prikazovalnik brajice onemogočen

en: Braille viewer enabled
sl_SI: Prikazovalnik brajice omogočen

en: Browse Mode
sl_SI: Brskalniško delovanje

en: Browse mode
sl_SI: Brskalniško delovanje

en: Browse...
sl_SI: Prebrskaj...

en: Bubble
sl_SI: Mehurčni grafikon

en: Bubble with 3D effects
sl_SI: Mehurčni grafikon s 3d učinkom

en: Bulgarian 8 dot computer braille
sl_SI: Bolgarska 8 pična računalniška brajica

en: Bulgarian grade 1
sl_SI: Bolgarska razvrstitev 1

en: Burmese grade 1
sl_SI: Burmanska razvrstitev 1

en: Burmese grade 2
sl_SI: Burmanska razvrstitev 2

en: C&hange...
sl_SI: &Spremeni...

en: C&ontributors
sl_SI: &Sodelujoči

en: CC:
sl_SI: KP:

en: COM Registration Fixing Tool
sl_SI: Orodje za Odpravljanje Težav z Registracijo COM Knjižnic

en: CTRL+ALT+N
sl_SI: CTRL+ALT+A

en: Can't change the active profile while an NVDA dialog is open
sl_SI: Ni mogoče zamenjati dejavnega profila med tem, ko je pogovorno okno NVDA odpprto

en: Can't select text, press twice to copy
sl_SI: Ni mogoče izbrati besedila. Pritisnite dvakrat za preslikavo

en: Cancel
sl_SI: Prekliči

en: Candidate
sl_SI: Kandidat

en: Cannot find row {rowNumber} column {columnNumber}  in column headers
sl_SI: Ni mogoče najti celice v vrstici {rowNumber} in stolpcu {columnNumber} kot del glav stolpca

en: Cannot find row {rowNumber} column {columnNumber}  in row headers
sl_SI: Ni mogoče najti celice v vrstici {rowNumber} in stolpcu {columnNumber} kot del glav vrstice

en: Cannot find {address}    in column headers
sl_SI: Ni mogoče najti {address}    v glavah stolpca

en: Cannot find {address}    in row headers
sl_SI: Ni mogoče najti {address}    v glavah vrstice

en: Cannot install NVDA add-on from {path}.
    You must be running NVDA to be able to install add-ons.
sl_SI: Ni mogoče namestiti dodatka za NVDA iz {path}.
    NVDA mora obvezno teči, če želite dodatke nameščati.

en: Capital pitch change percentage
sl_SI: Sprememba višine glasu pri velikih črkah v odstotkih

en: Caret movement timeout (in ms)
sl_SI: Čas pred Premikom Kazalke   (v ms)

en: Case &sensitive
sl_SI: &Občutljivost na male in velike črke

en: Catalan grade 1
sl_SI: Katalonska razvrstitev 1

en: Category {categoryAxisData}:
sl_SI: Zvrst {categoryAxisData}:

en: Cell &borders:
sl_SI: &Obrobe celice:

en: Cell c&oordinates
sl_SI: &Koordinate celice

en: Center Title placeholder
sl_SI: Ograda osrednjega naslova

en: Central Kurdish grade 1
sl_SI: Centralnokurdska razvrstitev 1

en: Change selected symbol
sl_SI: Zamenjaj izbrani simbol

en: Change tracking off
sl_SI: Sledenje spremembam ne

en: Change tracking on
sl_SI: Sledenje spremembam da

en: Changes were made to add-ons. You must restart NVDA for these changes to take effect. Would you like to restart now?
sl_SI: V dodatkih so se zaznale spremembe. Če jih želite uveljaviti, morate ponovno zagnati NVDA. Želite to storiti zdaj?

en: Character: {}
    Replacement: {}
sl_SI: Znak: {}
    Zamenjava: {}

en: Chart Elements
sl_SI: Elementi Grafikona

en: Chart area
sl_SI: Območje grafikona

en: Chart area, height: {chartAreaHeight}, width: {chartAreaWidth}, top: {chartAreaTop}, left: {chartAreaLeft}
sl_SI: Območje grafikona, višina: {chartAreaHeight}, širina: {chartAreaWidth}, zgoraj: {chartAreaTop}, levo: {chartAreaLeft}

en: Chart placeholder
sl_SI: Ograda grafikona

en: Chart title: {chartTitle}
sl_SI: Naslov grafikona: {chartTitle}

en: Chart title: {chartTitle}, type: {chartType}
sl_SI: Naslov grafikona: {chartTitle}, tip: {chartType}

en: Checking for Update
sl_SI: Preverjanje, če obstaja posodobitev

en: Checking for update
sl_SI: Preverjanje posodobitve

en: Chinese (China, Mandarin) Current Braille System
sl_SI: Kitajska (Kitajska, Mandarinska) Trenutni Sistem Brajice

en: Chinese (China, Mandarin) Double-phonic Braille System
sl_SI: Kitajska (Kitajska, Mandarinska) Sistem Brajice z Dvojnimi Naglasi

en: Chinese (Hong Kong, Cantonese)
sl_SI: Kitajska (Honkonška in Kantonska)

en: Chinese (Taiwan, Mandarin)
sl_SI: Kitajska (Tajvanska in Mandarinska)

en: Clear the output pane
sl_SI: Počisti izhodno podokno

en: Clicks the left mouse button once at the current mouse position
sl_SI: Enojni pritisk levega miškinega gumba na trenutnem položaju miške

en: Clicks the right mouse button at the current touch position. This is generally used to activate a context menu.
sl_SI: Klik desnega miškinega gumba na trenutnem položaju dotika. V splošnem se to uporablja za aktivacijo kontekstnega menija.

en: Clicks the right mouse button once at the current mouse position
sl_SI: Enojni pritisk desnega miškinega gumba na trenutnem položaju miške

en: Clustered Bar
sl_SI: Razvrstilni Palični grafikon

en: Clustered Column
sl_SI: Razvrstilni Stolpični grafikon

en: Clustered Cone Bar
sl_SI: Razvrstilni vodoravni Stožčni grafikon

en: Clustered Cone Column
sl_SI: Razvrstilni Stožčni grafikon

en: Clustered Cylinder Bar
sl_SI: Razvrstilni Vodoravni Valjni grafikon

en: Clustered Pyramid Bar
sl_SI: Razvrstilni Vodoravni Piramidni grafikon

en: Clustered Pyramid Column
sl_SI: Razvrstilni piramidni grafikon

en: Command line option: {langDesc}
sl_SI: Možnost ukazne vrstice: {langDesc}

en: Commands &Quick Reference
sl_SI: &Hitra referenca po ukazih

en: Commands Quick Reference
sl_SI: Hitra Referenca po Ukazih

en: Comment
sl_SI: Komentar

en: Comment thread: {comment}  by {author}
sl_SI: Nit s komentarji: {comment}  od {author}

en: Comment: {comment} by {author}
sl_SI: Komentar: {comment} od {author}

en: Comment: {comment} by {author} on {date}
sl_SI: Komentar: {comment} od {author} na {date}

en: Comments
sl_SI: Komentarji

en: Composition
sl_SI: Skladnja

en: Configuration
sl_SI: Konfiguracija

en: Configuration File Error
sl_SI: Napaka Konfiguracijske Datoteke

en: Configuration Profiles
sl_SI: Profili Konfiguracije

en: Configuration applied
sl_SI: Konfiguracija sprejeta

en: Configuration profile triggers disabled
sl_SI: Prožilci profila konfiguracije onemogočeni

en: Configuration profile triggers enabled
sl_SI: Prožilci profila konfiguracije omogočeni

en: Configuration profiles
sl_SI: Profili konfiguracije

en: Configuration restored to factory defaults
sl_SI: konfiguracija je obnovljena na tovarniške nastavitve

en: Configuration saved
sl_SI: Konfiguracija shranjena

en: Configure how much information NVDA will present about controls. These options apply to focus reporting and NVDA object navigation, but not when reading text content e.g. web content with browse mode.
sl_SI: Nastavi, koliko informacij bo NVDA predstavila o kontrolnikih. Te možnosti imajo vpliv na sporočanje žarišča in NVDA krmiljenje predmeta, toda nič ob branju vsebine z besedilom; npr. spletne vsebine z brskalniškim delovanjem.

en: Configure visual aids.
sl_SI: Konfiguriranje pripomočkov za vidnost.

en: Confirm Deletion
sl_SI: Potrdi Izbris

en: Connecting
sl_SI: Povezovanje

en: Content is not visible
sl_SI: Vsebina ni vidna

en: Copied to clipboard: {text}
sl_SI: Preslikano v odložišče: {text}

en: Copied: {text}
sl_SI: Preslikano: {text}

en: Copies content of the status bar  of current application to the clipboard.
sl_SI: Preslika vsebino vrstice stanja trenutnega programa v odložišče.

en: Coptic 8 dot computer braille
sl_SI: Koptska 8 pična računalniška Brajica

en: Copy &portable configuration to current user account
sl_SI: Preslikaj &prenosljivo konfiguracijo na ta uporabniški račun

en: Copy current &user configuration
sl_SI: Preslikaj trenutno &uporabniško konfiguracijo

en: Copying Settings
sl_SI: Preslikava nastavitev

en: Copyright (C) {years} NVDA Contributors
sl_SI: Avtorske pravice (C) {years} NVDA Sodelujoči

en: Corners
sl_SI: Koti

en: Could not disable screen curtain
sl_SI: Ni možno onemogočiti preveze čez zaslon

en: Could not enable screen curtain
sl_SI: Ni možno omogočiti preveze čez zaslon

en: Could not gracefully terminate the following vision enhancement providers:
    {providerNames}
sl_SI: Ni mogoče spodobno zaključiti sledečih oskrb izboljšave vidnosti:
    {providerNames}

en: Could not gracefully terminate the {providerName} vision enhancement provider
sl_SI: Ni mogoče spodobno zaključiti {providerName} oskrbe izboljšave vidnosti

en: Could not load the %s synthesizer.
sl_SI: Ni možno naložiti sinteze %s.

en: Could not load the following vision enhancement providers:
    {providerNames}
sl_SI: Ni mogoče naložiti sledečih izboljšav vidnosti:
    {providerNames}

en: Could not load the {display} display.
sl_SI: Ni mogoče naložiti {display} vrstice.

en: Could not load the {providerName} vision enhancement provider
sl_SI: Ni mogoče naložiti {providerName} oskrbe izboljšave vidnosti

en: Could not save configuration - probably read only file system
sl_SI: Nemogoče shraniti konfiguracijo - verjetno je datotečni sistem samo za branje

en: Create &desktop icon and shortcut key (control+alt+n)
sl_SI: Ustvari ikono na &namizju in bližnjično tipko(control+alt+a)

en: Create &portable copy
sl_SI: Ustvari &Prenosljivo kopijo

en: Create Portable NVDA
sl_SI: Ustvari prenosljivo NVDA

en: Creating Portable Copy
sl_SI: Ustvarjanje prenosljive kopije

en: Croatian 8 dot computer braille
sl_SI: Hrvaška 8 pična računalniška Brajica

en: Croatian grade 1
sl_SI: Hrvaška razvrstitev 1

en: Current application (%s)
sl_SI: Trenutni program (%s)

en: Cursor blink rate (ms)
sl_SI: Hitrost utripalkinega pulza

en: Cursor shape for &focus:
sl_SI: Oblika utripalke za &žarišče:

en: Cursor shape for &review:
sl_SI: Oblika utripalke za pre&gled:

en: Cycle through the braille cursor shapes
sl_SI: Kroži med oblikami brajeve utripalke

en: Cycles between available touch modes
sl_SI: Kroži med delovanji dotika na voljo

en: Cycles through audio ducking modes which determine when NVDA lowers the volume of other sounds
sl_SI: Kroži med delovanji stišanja zvokov, ki določajo, kdaj in katere zvoke bo NVDA stišala

en: Cycles through line indentation settings
sl_SI: Kroži med nastavitvami sporočanja zamika vrstice

en: Cycles through speech symbol levels which determine what symbols are spoken
sl_SI: Kroži med nivoji zgovornosti pri simbolih, kjer se določa, katere simbole bo program izgovoril

en: Cycles through the cell border reporting settings
sl_SI: Kroži med nastavitvami sporočanja robov celice

en: Czech 8 dot computer braille
sl_SI: Češka 8 pična računalniška brajica

en: Czech grade 1
sl_SI: Češka razvrstitev 1

en: Danish 6 dot grade 1
sl_SI: Danska 6 pična razvrstitev 1

en: Danish 6 dot grade 2
sl_SI: Danska 6 pična razvrstitev 2

en: Danish 8 dot computer braille
sl_SI: Danska 8 pična računalniška brajica

en: Danish 8 dot grade 1
sl_SI: Danska 8 pična razvrstitev 1

en: Danish 8 dot grade 2
sl_SI: Danska 8 pična razvrstitev 2

en: Data Label
sl_SI: Podatkovna Oznaka

en: Data Table
sl_SI: Podatkovna Tabela

en: Data validation prompt: {0}
sl_SI: Sprotno preverjanje veljavnosti podatkov: {0}

en: Date placeholder
sl_SI: Ograda datuma

en: Date:
sl_SI: Datum:

en: Debug logging
sl_SI: Beleženje podatkov za razhroščevanje

en: Decreases the currently active setting in the synth settings ring
sl_SI: Zmanjša trenutno aktivno nastavitev v krogu nastavitev synth

en: Default (Yes)
sl_SI: Privzeto (Da)

en: Default dictionary
sl_SI: Privzet slovar

en: Desktop
sl_SI: Namizje

en: Dictionary Entry Error
sl_SI: Napaka Slovarskega Vnosa

en: Disabled
sl_SI: Onemogočen

en: Dismiss the recognition result
sl_SI: Zavrzi rezultat prepoznave

en: Display
sl_SI: Prikaži

en: Display Unit Label
sl_SI: Prikaz Enote Oznake

en: Display nonprinting characters
sl_SI: Prikaži nenatisljive znake

en: Displays one of the recent messages
sl_SI: Prikaže enega od zadnjih sporočil.

en: Distribution:
sl_SI: Distribucija:

en: Document Formatting
sl_SI: Oblikovanje dokumenta

en: Document formatting
sl_SI: Oblikovanje dokumenta

en: Document information
sl_SI: Informacije dokumenta

en: Document review
sl_SI: Pregled dokumenta

en: Documentation
sl_SI: Dokumentacija

en: Dot 8
sl_SI: Pika 8

en: Dot firm&ness
sl_SI: &Čvrstost pike

en: Dots 7 and 8
sl_SI: Piki 7 in 8

en: Double line spacing
sl_SI: Dvojni razmik med vrsticami

en: Doughnut
sl_SI: Kolobarni grafikon

en: Down Bars
sl_SI: Padajoče Palice

en: Downloading
sl_SI: Prenašanje

en: Downloading Update
sl_SI: Prenašanje Posodobitve

en: Drop Lines
sl_SI: Spustne Črte

en: Duck when outputting speech and sounds
sl_SI: Stišano, ko NVDA oddaja govor ali lastne zvočne signale

en: Dutch 6 dot
sl_SI: Nizozemska 6 pična

en: Dutch 8 dot
sl_SI: Nizozemska 8 pična

en: E&mphasis
sl_SI: po&udarki

en: E&xit
sl_SI: Iz&hod

en: E&xpand to computer braille for the word at the cursor
sl_SI: Prikaži besedo, kjer stoji utripalka, v računalniški &brajici

en: EcoBraille displays
sl_SI: brajeve vrstice Eco

en: Edge of table
sl_SI: Rob tabele

en: Edit Dictionary Entry
sl_SI: Uredi slovarski vnos

en: Editable Text
sl_SI: za Urejanje Besedila

en: Editing note for cell {address}
sl_SI: Urejanje opombe za celico {address}

en: Editing profile {profile}
sl_SI: Urejanje profila {profile}

en: Elements
sl_SI: Elementi

en: Elements List
sl_SI: Seznam Elementov

en: Empty slide
sl_SI: Prazen diapozitiv

en: Emulate key press: {emulateGesture}
sl_SI: Oponašaj pritisk tipke: {emulateGesture}

en: Emulated system keyboard keys
sl_SI: Oponašanje tipk na sistemski tipkovnici

en: Emulates pressing %s on the system keyboard
sl_SI: Oponaša pritisk %s kot na sistemski tipkovnici

en: Enable
sl_SI: Omogoči

en: Enable loading custom code from Developer Scratchpad directory
sl_SI: Omogoči nalaganje spremenjene kode iz imenika za razvijalce Scratchpad

en: Enable mouse &tracking
sl_SI: Omogoči &sleddenje miške

en: Enable touch interaction support
sl_SI: Omogoči podporo za interakcijo z dotikom

en: Enabled
sl_SI: Omogočen

en: Enabled logging categories
sl_SI: Omogočene zvrsti beleženja

en: Enabling Screen Curtain will make the screen of your computer completely black. Ensure you will be able to navigate without any use of your screen before continuing. 
    
    Do you wish to continue?
sl_SI: Omogočitev Preveze čez Ekran bo naredila ekran vašega računalnika popolnoma črn. Pred nadaljevanjem se prepričajte, da boste lahko krmilili brez kakršnekoli uporabe vašega ekrana. 
    
    Želite nadaljevati?

en: Endnotes
sl_SI: Končne opombe

en: English (U.K.) 8 dot computer braille
sl_SI: Angleška (Združeno kraljestvo) 8 pična računalniška brajica

en: English (U.K.) grade 1
sl_SI: Angleška (Združeno kraljestvo) razvrstitev 1

en: English (U.K.) grade 2
sl_SI: Angleška (Združeno kraljestvo) razvrstitev 2

en: English (U.S.) 6 dot computer braille
sl_SI: Angleška (ZDA) 6 pična računalniška brajica

en: English (U.S.) 8 dot computer braille
sl_SI: Angleška (ZDA) 8 pična računalniška brajica

en: English (U.S.) grade 1
sl_SI: angleška (ZDA) razvrstitev 1

en: English (U.S.) grade 2
sl_SI: Angleška (ZDA) razvrstitev 2

en: English North American Braille Computer Code
sl_SI: Angleška  Severno ameriška Računalniška Brajeva kodna tabela

en: Enter gesture to emulate:
sl_SI: Izvedite kretnjo oponašanja

en: Enter input gesture:
sl_SI: Izvedite kretnjo vnosa

en: Erases the last entered braille cell or character
sl_SI: Zradira vnos v zadnjo brajevo celico ali znak

en: Error
sl_SI: Napaka

en: Error Bars
sl_SI: Palice z Napako

en: Error Copying
sl_SI: Napaka pri Preslikavi

en: Error activating profile.
sl_SI: Napaka ob aktivaciji profila.

en: Error checking for update.
sl_SI: Napaka pri preverjanju nove posodobitve.

en: Error copying NVDA user settings
sl_SI: Napaka pri preslikavi NVDA uporabniških nastavitev

en: Error creating profile - probably read only file system.
sl_SI: Nemogoče ustvariti profil - verjetno je datotečni sistem samo za branje

en: Error deleting profile.
sl_SI: Napaka pri brisanju profila.

en: Error downloading update.
sl_SI: Napaka pri prenosu posodobitve.

en: Error in appModule %s
sl_SI: Napaka v programskem modulu %s

en: Error renaming profile.
sl_SI: Napaka pri preimenovanju profila

en: Error saving configuration profile triggers - probably read only file system.
sl_SI: Napaka pri shranjevanju prožilcev profila konfiguracije - verjetno je datotečni sistem samo za branje

en: Error saving log: %s
sl_SI: Napaka pri shranjevanju dnevnika: %s

en: Error saving user defined gestures - probably read only file system.
sl_SI: Nemogoče shranjevanje uporabniško določenih kretenj vnosa - verjetno je datotečni sistem samo za branje

en: Error: {errorText}
sl_SI: Napaka: {errorText}

en: Esperanto grade 1
sl_SI: Esperanto razvrstitev 1

en: Estonian grade 0
sl_SI: Estonska razvrstitev 0

en: Ethiopic grade 1
sl_SI: Etijopska razvrstitev 1

en: Even pages footer
sl_SI: Poravnava noge na straneh

en: Even pages header
sl_SI: Poravnava glave na straneh

en: Execute a previously downloaded NVDA update
sl_SI: Izvrši predhodno preneseno posodobitev za NVDA

en: Exit
sl_SI: Izhod

en: Exit NVDA
sl_SI: Izhod iz NVDA

en: Exit math interaction
sl_SI: Zaključi interakcijo z matematično vsebino

en: Expanded symbol ({})
sl_SI: Razširjen simbol ({})

en: Exploded 3D Pie
sl_SI: Razkosan Tortni grafikon v 3D

en: Exploded Doughnut
sl_SI: Razkosan Kolobarni grafikon

en: Exploded Pie
sl_SI: Razkosan Tortni grafikon

en: Explore NVDA user configuration directory
sl_SI: Razišči prostor uporabniških konfiguracije NVDA

en: Exponential
sl_SI: Eksponentna

en: Failed to install add-on from %s
sl_SI: Spodletela namestitev dodatka iz %s

en: Failed to open add-on package file at %s - missing file or invalid file format
sl_SI: Spodletelo odpiranje paketa z dodatkom v %s - manjkajoča datoteka ali napačen tip datoteke

en: File in Use
sl_SI: Datoteka v uporabi

en: Fill display for context changes
sl_SI: Zapolni vrstico s spremembami konteksta

en: Filled Radar
sl_SI: Zapolnjen Polarni grafikon

en: Filter b&y:
sl_SI: Preseji &med:

en: Find
sl_SI: Najdi

en: Finnish 6 dot
sl_SI: Finska 6 pična

en: Finnish 8 dot computer braille
sl_SI: Finska 8 pična računalniška brajica

en: First page footer
sl_SI: Noga na prvi strani

en: First page header
sl_SI: Glava na prvi strani

en: Floor
sl_SI: Tla

en: Fo&rmulas
sl_SI: &Formule

en: Focus context presentation:
sl_SI: žarišče predstavitve konteksta:

en: Focus mode
sl_SI: Delovanje žarišča

en: Follow &mouse cursor
sl_SI: Sledi &miškini utripalki

en: Follow System &Caret
sl_SI: Sledi sistemski &kazalki

en: Follow system &focus
sl_SI: Sledi sistemskemu &žarišču

en: Font
sl_SI: Pisava

en: Font &size
sl_SI: &Velikost pisave

en: Font attrib&utes
sl_SI: Značilnosti pisav&e

en: Footer placeholder
sl_SI: Ograda noge

en: Footnotes
sl_SI: Opombe pod črto

en: Formatting
sl_SI: Oblikovanje

en: Forward to:
sl_SI: Posredovanje (nekomu):

en: Fra&mes
sl_SI: &Okvirji

en: Freedom Scientific Focus/PAC Mate series
sl_SI: Freedom Scientific Focus/PAC Mate serija

en: French (unified) 6 dot computer braille
sl_SI: Francoska (vseuporabna) 6 pična računalniška brajica

en: French (unified) 8 dot computer braille
sl_SI: Francoska (vseuporabna) 8 pična računalniška brajica

en: French (unified) grade 2
sl_SI: Francoska (vseuporabna) razvrstitev 2

en: From:
sl_SI: Od:

en: Full shaped mode
sl_SI: Delovanje polnega oblikovanja

en: General
sl_SI: Splošno

en: German 6 dot computer braille
sl_SI: Nemška 6 pična računalniška brajica

en: German 8 dot computer braille
sl_SI: Nemška 8 pična računalniška brajica

en: German grade 0
sl_SI: Nemška razvrstitev 0

en: German grade 0 (detailed)
sl_SI: Nemška razvrstitev 0 (podrobna)

en: German grade 1
sl_SI: Nemška razvrstitev 1

en: German grade 1 (detailed)
sl_SI: Nemška razvrstitev 1 (podrobna)

en: German grade 2
sl_SI: Nemška razvrstitev 2

en: German grade 2 (detailed)
sl_SI: Nemška razvrstitev 2 (podrobna)

en: Greek (Greece)
sl_SI: Grška (Grčija)

en: Greek international braille
sl_SI: Grška mednarodna brajica

en: Gridlines are visible
sl_SI: Mrežne črte so vidne.

en: Gujarati grade 1
sl_SI: Gujaratska razvrstitev 1

en: HID keyboard input simulation is unavailable.
sl_SI: HID simulacija vnosne tipkovnice ni na voljo.

en: HID keyboard simulation disabled
sl_SI: HID simulacija tipkovnice onemogočena

en: HID keyboard simulation enabled
sl_SI: HID simulacija tipkovnice omogočena

en: HIMS Braille Sense/Braille EDGE/Smart Beetle/Sync Braille series
sl_SI: HIMS Braille Sense/Braille EDGE/Smart Beetle/Sync Braille serija

en: Half shaped mode
sl_SI: Delovanje polovičnega oblikovanja

en: Handle keys from other &applications
sl_SI: Obravnavaj pritiske tipk s strani drugih &programov

en: Handout Master view
sl_SI: Glavni pogled Izročka

en: Handy Tech braille displays
sl_SI: Handy Tech brajeve vrstice

en: Has appointment
sl_SI: Ima srečanje

en: Has conditional formatting
sl_SI: Ima pogojno oblikovanje

en: Has data validation
sl_SI: Ima preverjanje veljavnosti podatkov

en: Header placeholder
sl_SI: Ograda glave

en: Hebrew computer braille
sl_SI: Hebrejska računalniška brajica

en: Hi Lo Lines
sl_SI: intervali

en: Hide nonprinting characters
sl_SI: Skrij nenatisljive znake

en: High-Low-Close
sl_SI: Začetno-Končno-Intervalni grafikon

en: Highlight browse &mode cursor
sl_SI: Osvetli utripalko brskalniškega &delovanja

en: Highlight navigator &object
sl_SI: Osvetli &Predmet krmiljenja

en: Highlight system fo&cus
sl_SI: Osvetli sistemsko ž&arišče

en: Highlighted (mar&ked) text
sl_SI: Osvetljeno (na&značeno) besedilo

en: Hindi grade 1
sl_SI: Hindujska razvrstitev 1

en: HumanWare Brailliant BI/B series / BrailleNote Touch
sl_SI: HumanWare Brailliant BI/B serija / BrailleNote Touch

en: Hungarian 8 dot computer braille
sl_SI: Madžarska 8 pična računalniška brajica

en: Hungarian grade 1
sl_SI: Madžarska razvrstitev 1

en: Hungarian grade 2
sl_SI: Madžarska razvrstitev 2

en: I &agree
sl_SI: Se &Strinjam

en: I understand that changing these settings may cause NVDA to function incorrectly.
sl_SI: Razumem, da lahko spreminjanje tehnastavitev privede do razloga, da bo NVDA delovala nepravilno.

en: I&nput gestures...
sl_SI: Kretnje v&nosa...

en: IME closed
sl_SI: UMV zaprto

en: IME opened
sl_SI: UMV odprto

en: IP address
sl_SI: IP naslov

en: Icelandic 8 dot computer braille
sl_SI: Islandska 8 pična računalniška brajica

en: If pressed once, reports the current time. If pressed twice, reports the current date
sl_SI: Enojni pritisk pove trenutni čas, dvojni pritisk pa pove trenutni datum

en: If pressed once, the text from the previously set start marker up to and including the current position of the review cursor is selected. If pressed twice, the text is copied to the clipboard
sl_SI: Enojni pritisk označi besedilo vse od zaznamka za začetek, do vključno trenotnega položaja pregledne utripalke. Dvojni pritisk besedilo preslika

en: Ignore mouse input from other &applications
sl_SI: Prezri vnos miške iz drugih &programov

en: In order to improve NVDA in the future, NV Access wishes to collect usage data from running copies of NVDA.
    
    Data includes Operating System version, NVDA version, language, country of origin, plus certain NVDA configuration such as current synthesizer, braille display and braille table. No spoken or braille content will be ever sent to NV Access. Please refer to the User Guide for a current list of all data collected.
    
    Do you wish to allow NV Access to periodically collect this data in order to improve NVDA?
sl_SI: Zaradi izboljšav NVDA v prihodnosti, NV Access želi zbrati podatke o rabi iz kopoj NVDA, ki so v teku.
    
    Podatki vključujejo različico Operacijskega Sistema, različico NVDA, jezik, državo izvora, in še nekaj konfiguracijskih podatkov iz NVDA, kot je trenutna sinteza, brajeva vrstica in brajeva tabela. Nobena govorna ali vsebina v brajici se ne bo poslala k NV Access.  Prosimo, oglejte si Uporabniški Vodič za trenuten seznam podatkov, ki se zbirajo.
    
    Želite dovoliti NV Access, da občasno zbere te podatke zaradi izboljšave NVDA?

en: Include Unicode Consortium data (including emoji) when processing characters and symbols
sl_SI: Vključi podatke konzorcija Unicode (vključno z emojii), ko se obdeluje znake in simbole

en: Include l&ayout tables
sl_SI: &Vključi tabele namenjene oblikovanju

en: Incompatible Add-ons
sl_SI: Nezdružljivi dodatki

en: Incompatible add-ons
sl_SI: Nezdružljivi dodatki

en: Incompatible reason
sl_SI: Razlog nezdružljivosti

en: Increases the currently active setting in the synth settings ring
sl_SI: Zveča trenutno aktivno nastavitev v krogu nastavitev synth

en: Input
sl_SI: Vnos

en: Input Composition
sl_SI: Vnos večznakovnih znakov

en: Input Gestures
sl_SI: Kretnje Vnosa

en: Input Message is {message}
sl_SI: Vnosno Sporočilo je {message}

en: Input Message is {title}: {message}
sl_SI: Vnosno Sporočilo je {title}: {message}

en: Inputs braille dots via the braille keyboard
sl_SI: Vnaša brajeve pike preko brajeve tipkovnice

en: Install NVDA
sl_SI: Namesti NVDA

en: Install pending &update
sl_SI: Namesti &čakajočo posodobitev

en: Install pending update
sl_SI: Namesti čakajočo posodobitev

en: Installation of {summary} {version} has been blocked. The minimum NVDA version required for this add-on is {minimumNVDAVersion}, your current NVDA version is {NVDAVersion}
sl_SI: Namestitev {summary} {version} se je blokirala. Potrebujete minimalno različico NVDA, ki je za ta dodatek {minimumNVDAVersion}, vaša trenutna različica NVDA pa je {NVDAVersion}

en: Installing Add-on
sl_SI: Nameščanje dodatka

en: Installing NVDA
sl_SI: Nameščanje NVDA

en: Insufficient Privileges
sl_SI: Nezadostne pravice

en: Irish grade 1
sl_SI: Irska razvrstitev 1

en: Irish grade 2
sl_SI: Irska razvrstitev 2

en: Israeli grade 1
sl_SI: Izraelska razvrstitev 1

en: Italian 6 dot computer braille
sl_SI:  Italijanska 6 pična računalniška Brajica

en: Italian 8 dot computer braille
sl_SI: Italijanska 8 pična računalniška Brajica

en: Italic off
sl_SI: Ležeče ne

en: Italic on
sl_SI: Ležeče da

en: Japanese (Kantenji) literary braille
sl_SI: Japonska (Kantenji) literarna brajica

en: Justified
sl_SI: Obojestransko

en: Kannada grade 1
sl_SI: Kannada razvrstitev 1

en: Kashmiri grade 1
sl_SI: Kašmirska razvrstitev 1

en: Kazakh grade 1
sl_SI: Kazahska razvrstitev 1

en: Key words:
sl_SI: Ključne besede:

en: Keyboard
sl_SI: Tipkovnica

en: Khmer grade 1
sl_SI: Khmerska razvrstitev 1

en: Korean grade 1
sl_SI: Korejska razvrstitev 1

en: Korean grade 1 (2006)
sl_SI: Korejska razvrstitev 1 (2006)

en: Korean grade 2
sl_SI: Korejska razvrstitev 2

en: Korean grade 2 (2006)
sl_SI: Korejska razvrstitev 2 (2006)

en: L&icense
sl_SI: &Licenca

en: L&ogging level:
sl_SI: &Nivo beleženja:

en: Lan&dmarks
sl_SI: &Mejniki

en: Lan&dmarks and regions
sl_SI: &Mejniki in območja

en: Landscape
sl_SI: Ležeče

en: Language Configuration Change
sl_SI: Sprememba Jezikovne Konfiguracije

en: Latvian grade 1
sl_SI: Latvijska razvrstitev 1

en: Left
sl_SI: Levo

en: Left aligned
sl_SI: Levo poravnano

en: Left click
sl_SI: Levi klik

en: Left mouse button lock
sl_SI: Levi miškin gumb zakleni

en: Left mouse button unlock
sl_SI: Levi miškin gumb odkleni

en: Legend entry for series {seriesName} {seriesIndex} of {seriesCount}
sl_SI: Vnos legende za niz {seriesName} {seriesIndex} od {seriesCount}

en: Legend entry {legendEntryIndex} of {legendEntryCount}
sl_SI: Vnos legende {legendEntryIndex} od {legendEntryCount}

en: Legend key for Series {seriesName} {seriesIndex} of {seriesCount}
sl_SI: Ključ legende za niz {seriesName} {seriesIndex} od {seriesCount}

en: Level
sl_SI: Nivo

en: License Agreement
sl_SI: Licenčna pogodba

en: Lin&ks
sl_SI: &Povezave

en: Line
sl_SI: Črtni grafikon

en: Line &indentation reporting:
sl_SI: Sporočanje &zamika vrstice kot

en: Line &numbers
sl_SI: &Številke vrstice

en: Line with Markers
sl_SI: Črtni grafikon z Oznakami

en: Linear
sl_SI: linearna

en: Lists various types of elements in this document
sl_SI: Razvršča različne tipe elementov v tem dokumentu

en: Lists various types of elements in this spreadsheet
sl_SI: Razvršča različne tipe elementov v tej preglednici

en: Lithuanian 6 dot
sl_SI: Letonska 6-pična

en: Lithuanian 8 dot
sl_SI: Letonska 8-pična

en: Loading NVDA. Please wait...
sl_SI: Nalaganje NVDA. Prosimo, počakajte...

en: Loading document...
sl_SI: Nalaganje dokumenta...

en: Locks or unlocks the left mouse button
sl_SI: Zaklene ali odklene levi miškin gumb

en: Locks or unlocks the right mouse button
sl_SI: zaklene ali odklene desni miškin gumb

en: Log
sl_SI: Dnevnik

en: Log fragment copied to clipboard
sl_SI: Izsek iz dnevnika se je preslikal v odložišče

en: Log fragment start position marked, press again to copy to clipboard
sl_SI: Začetni položaj odseka dnevnika se je naznačil, ponovni pritisk ga bo preslikal v odložišče

en: Log is unavailable
sl_SI: Dnevnik ni na voljo

en: Logarithmic
sl_SI: logaritemska

en: Logs information about the current navigator object which is useful to developers and activates the log viewer so the information can be examined.
sl_SI: Beleži informacije o trenutnem predmetu krmiljenja, kar je uporabno za razvijalce in odpre pregledovalnik dnevnikov, da se lahko informacija preuči.

en: Major Gridlines
sl_SI: Glavne Mrežne črte

en: Make screen black (immediate effect)
sl_SI: Naredi ekran črn (takojšnji učinek)

en: Malay grade 2
sl_SI: Malajska razvrstitev 2

en: Malayalam grade 1
sl_SI: Malajska razvrstitev 1

en: Manipuri grade 1
sl_SI: Manipurska razvrstitev 1

en: Manual Activation
sl_SI: Ročna Aktivacija

en: Manual activate
sl_SI: Ročno aktiviraj

en: Manual activation
sl_SI: Ročna aktivacija

en: Manual deactivate
sl_SI: Ročno deaktiviraj

en: Marathi grade 1
sl_SI: Maratska razvrstitev 1

en: Mark the current end of the log as the start of the fragment to be copied to clipboard by pressing again.
sl_SI: Naznači trenutni zaključek dnevnika kot začetek odseka, ki se bo preslikal v odložišče po ponovnem pritisku.

en: Marks the current position of the review cursor as the start of text to be selected or copied
sl_SI: Naznači trenutni položaj pregledne utripalke kot začetek besedila za izbor ali preslikavo

en: Master Thumbnails
sl_SI: Glavne miniaturne sličice

en: Math interaction not supported.
sl_SI: Matematična interakcija ni podprta.

en: Media Clip placeholder
sl_SI: Ograda medijskega izrezka

en: Message &timeout (sec)
sl_SI: pri&kaz sporočila (koliko sekund)

en: Minor Gridlines
sl_SI: Pomožne Mrežne črte

en: Miscellaneous
sl_SI: Drugo

en: Mongolian grade 1
sl_SI: Mongolska razvrstitev 1

en: Mongolian grade 2
sl_SI: Mongolska razvrstitev 2

en: Mouse
sl_SI: Miška

en: Mouse text unit resolution %s
sl_SI: Resolucija enote bessedila pod miško %s

en: Mouse tracking off
sl_SI: Spremljanje miške izključeno

en: Mouse tracking on
sl_SI: Spremljanje miške vključeno

en: Move focus
sl_SI: Premakni žarišče

en: Move navigator object to mouse
sl_SI: Premakni predmet krmiljenja na miško

en: Move the review cursor to the position marked as the start of text to be selected or copied
sl_SI: Premakni trenutni položaj pregledne utripalke na položaj, zaznamovan kot začetek besedila za izbor ali preslikavo

en: Move to focus
sl_SI: Premakni se na žarišče

en: Move to the next result
sl_SI: Premakni se na naslednji rezultat

en: Move to the previous result
sl_SI: Premakni se na predhodni rezultat

en: Moved above %s
sl_SI: Premaknjeno nad %s

en: Moved above blank paragraph
sl_SI: Premaknjeno nad prazen odstavek

en: Moved below %s
sl_SI: Premaknjeno pod %s

en: Moved below blank paragraph
sl_SI: Premaknjeno pod prazen odstavek

en: Moves past the end  of the container element, such as a list or table
sl_SI: Premakne se na konec vsebnika, kot je seznam ali tabela

en: Moves the braille display to the current focus
sl_SI: Premakne brajevo vrstico na trenutno žarišče

en: Moves the braille display to the next line
sl_SI: Premakne brajevo vrstico v naslednjo vrstico

en: Moves the braille display to the previous line
sl_SI: Premakne brajevo vrstico v predhodno vrstico

en: Moves the focus out of the current embedded object and into the document that contains it
sl_SI: Premakne žarišče proč od trenutnega vdelanega predmeta v dokument, ki ga vsebuje.

en: Moves the mouse pointer to the current navigator object
sl_SI: Premakne miškin kazalec na predmet, ki se trenutno krmili

en: Moves the navigator object and focus to the first row
sl_SI: Premakne predmet krmiljenja in žarišče v prvo vrstico

en: Moves the navigator object and focus to the last row
sl_SI: Premakne predmet krmiljenja in žarišče v zadnjo vrstico

en: Moves the navigator object and focus to the next row
sl_SI: Premakne predmet krmiljenja in žarišče v naslednjo vrstico

en: Moves the navigator object and focus to the previous row
sl_SI: Premakne predmet krmiljenja in žarišče v predhodno vrstico

en: Moves the navigator object to the first column
sl_SI: Premakne predmet krmiljenja v prvi stolpec

en: Moves the navigator object to the first object inside it
sl_SI: Premakne predmet krmiljenja na prvi predmet znotraj njega

en: Moves the navigator object to the last column
sl_SI: Premakne predmet krmiljenja v zadnji stolpec

en: Moves the navigator object to the next column
sl_SI: Premakne predmet krmiljenja v naslednji stolpec

en: Moves the navigator object to the next object
sl_SI: Premakne predmet krmiljenja na naslednji predmet

en: Moves the navigator object to the object containing it
sl_SI: Premakne predmet krmiljenja na predmet, ki ga vsebuje

en: Moves the navigator object to the previous column
sl_SI: Premakne predmet krmiljenja v predhodni stolpec

en: Moves the navigator object to the previous object
sl_SI: Premakne predmet krmiljenja na predhodni predmet

en: Moves the review cursor to the bottom line of the current navigator object and speaks it
sl_SI: Premakne pregledno utripalko na spodnjo vrstico trenutnega predmeta krmiljenja in jo izgovori

en: Moves the review cursor to the first character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
sl_SI: Premakne pregledno utripalko na prvi znak v vrstici, kjer je postavljen znotraj predmeta krmiljenja in ga izgovori

en: Moves the review cursor to the last character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
sl_SI: Premakne pregledno utripalko na zadnji znak v vrstici, kjer je postavljen znotraj predmeta krmiljenja in ga izgovori

en: Moves the review cursor to the next character of the current navigator object and speaks it
sl_SI: Premakne pregledno utripalko na naslednji znak znotraj predmeta krmiljenja in ga izgovori

en: Moves the review cursor to the next line of the current navigator object and speaks it
sl_SI: Premakne pregledno utripalko v naslednjo vrstico znotraj predmeta krmiljenja in jo izgovori

en: Moves the review cursor to the next word of the current navigator object and speaks it
sl_SI: Premakne pregledno utripalko na naslednjo besedo znotraj predmeta krmiljenja in jo izgovori

en: Moves the review cursor to the previous character of the current navigator object and speaks it
sl_SI: Premakne pregledno utripalko na predhodni znak znotraj predmeta krmiljenja in ga izgovori

en: Moves the review cursor to the previous line of the current navigator object and speaks it
sl_SI: Premakne pregledno utripalko v predhodno vrstico znotraj predmeta krmiljenja in jo izgovori

en: Moves the review cursor to the previous word of the current navigator object and speaks it
sl_SI: Premakne pregledno utripalko na predhodno besedo znotraj predmeta krmiljenja in jo izgovori

en: Moves the review cursor to the top line of the current navigator object and speaks it
sl_SI: Premakne pregledno utripalko v prvo vrstico znotraj predmeta krmiljenja in jo izgovori

en: Moves to the next available setting in the synth settings ring
sl_SI: Premakne se na naslednjo možno nastavitev v krogu synth nastavitev

en: Moves to the next object in a flattened view of the object navigation hierarchy
sl_SI: Premakne se na naslednji predmet v nestrukturiranem pogledu hierarhije krmiljenja predmetov

en: Moves to the previous available setting in the synth settings ring
sl_SI: Premakne se na predhodno možno nastavitev v krogu synth nastavitev

en: Moves to the previous object in a flattened view of the object navigation hierarchy
sl_SI: Premakne se na predhodni predmet v nestrukturiranem pogledu hierarhije krmiljenja predmetov

en: Moves to the start of the container element, such as a list or table
sl_SI: Premakne se na začetek vsebnika, kot je seznam ali tabela

en: Moving Average
sl_SI: Drseče Povprečje

en: N&otes
sl_SI: &Opombe

en: NVDA  Usage Data Collection
sl_SI: NVDA  Zbiranje Podatkov o Rabi

en: NVDA &Language (requires restart):
sl_SI: NVDA &Jezik (Potreben bo ponovni zagon):

en: NVDA Braille Viewer
sl_SI: NVDA Prikazovalnik Brrajice

en: NVDA Development
sl_SI: Razvoj NVDA

en: NVDA Log Viewer
sl_SI: NVDA pregledovalnik dnevnika

en: NVDA Message
sl_SI: NVDA Sporočilo

en: NVDA Python Console
sl_SI: NVDA Python Konzola

en: NVDA Settings
sl_SI: NVDA Nastavitve

en: NVDA Speech Viewer
sl_SI: NVDA Prikazovalnik Govora

en: NVDA Update
sl_SI: NVDA Posodobitev

en: NVDA add-on package
sl_SI: NVDA paket dodatka

en: NVDA is unable to remove or overwrite a file.
sl_SI: NVDA ne more odstraniti ali prepisati datoteke.

en: NVDA must be restarted for the new language to take effect.
sl_SI: NVDA boste morali ponovno zagnati za uveljavitev novega jezika.

en: NVDA settings
sl_SI: NVDA nastavitve

en: NVDA started
sl_SI: NVDA je v pogonu

en: NVDA version {version} is available.
sl_SI: Na voljo je različica NVDA {version}.

en: NVDA web site
sl_SI: Spletno mesto NVDA

en: NVDA's interface language is now forced from the command line. On the next restart, the language  saved in NVDA's configuration will be used instead.
sl_SI: Jezik vmesnika NVDA je zdaj vsiljen iz ukazne vrstice. Po naslednjem zagonu se bo namesto tega uporabil jezik, shranjen v konfiguraciji NVDA.

en: Native input
sl_SI: Normalen (domač) vnos

en: Navigating by sentence not supported in this document
sl_SI: Krmiljenje po povedih ni podprto v tem dokumentu

en: Nepali grade 1
sl_SI: Nepalska razvrstitev 1

en: New Profile
sl_SI: Nov Profil

en: New name:
sl_SI: Novo ime:

en: Newsgroup:
sl_SI: Novičarska skupina:

en: No
sl_SI: Ne

en: No Series defined.
sl_SI: Noben niz ni definiran.

en: No action
sl_SI: Ni dejanja

en: No additional details
sl_SI: Ni dodatnih podrobnosti

en: No braille
sl_SI: Brez brajice

en: No caret
sl_SI: Ni kazalke

en: No comment thread on this cell
sl_SI: Ni niti s komentarji nad to celico

en: No comments
sl_SI: Ni komentarjev

en: No containing object
sl_SI: ni predmeta z vsebino

en: No ducking
sl_SI: Ni stišanja

en: No emoji
sl_SI: Ni emojiev

en: No focus
sl_SI: Ni žarišča

en: No formatting information
sl_SI: Ni informacije o oblikovanju

en: No help available here.
sl_SI: Nobena posodobitev ni tukaj na voljo.

en: No location information
sl_SI: Ni informacije o lokaciji

en: No long description
sl_SI: Ni daljšega opisa

en: No message yet
sl_SI: Sporočila še ni

en: No navigator object
sl_SI: Ni predmeta krmiljenja

en: No new log entry to copy
sl_SI: Ni novega dnevniškega vnosa za preslikavo

en: No next
sl_SI: Ni naslednjih

en: No next review mode
sl_SI: Ni naslednjega pregleda delovanja

en: No note on this cell
sl_SI: Ni opombe nad to celico

en: No notes
sl_SI: Ni beležk

en: No objects inside
sl_SI: Znotraj ni predmetov

en: No previous
sl_SI: Ni predhodnih

en: No previous review mode
sl_SI: Ni predhodnega pregleda delovanja

en: No progress bar updates
sl_SI: Ni posodobitev napredka

en: No selection
sl_SI: Ni izbora

en: No settings
sl_SI: Ni nastavitev

en: No speech
sl_SI: Brez govora

en: No start marker set
sl_SI: Nobeno začetno znamenje ni nastavljeno

en: No status line found
sl_SI: Vrstica stanja se ni našla

en: No symbol replacement
sl_SI: Ni zamenjave simbola

en: No system battery
sl_SI: Ni sistemskega akumulatorja

en: No text to copy
sl_SI: Ni besedila za preslikavo

en: No title
sl_SI: Ni naslova

en: No track playing
sl_SI: Nobena skladba se ne predvaja

en: No update available.
sl_SI: Nobena posodobitev ni na voljo.

en: No user guide found.
sl_SI: Noben uporabniški vodič se ni našel.

en: No&tes and comments
sl_SI: &Opombe in komentarji

en: Normal view
sl_SI: običajni pogled

en: Northern Kurdish grade 0
sl_SI: Severno Kurdska razvrstitev 0

en: Norwegian 8 dot computer braille
sl_SI: Norveška 8 pična računalniška brajica

en: Norwegian grade 0
sl_SI: Norveška razvrstitev 0

en: Norwegian grade 1
sl_SI: Norveška razvrstitev 1

en: Norwegian grade 2
sl_SI: Norveška razvrstitev 2

en: Norwegian grade 3
sl_SI: Norveška razvrstitev 3

en: Not in a container
sl_SI: Ni v vsebniku

en: Not in a table cell
sl_SI: ni v celici tabele

en: Not in table
sl_SI: Ni v tabeli

en: Not math
sl_SI: Ni matematika

en: Not on a note
sl_SI: Ni na opombi

en: Not supported in this document
sl_SI: Ni podprto v tem dokumentu

en: Not supported in this document.
sl_SI: Ni podprto v tem dokumentu.

en: Note
sl_SI: Opomba

en: Notes Master view
sl_SI: Glavni pogled Beležk

en: Notes page
sl_SI: Stran z beležkami

en: Nothing
sl_SI: Nič

en: Notify for &pending update on startup
sl_SI: Ob zagonu obvesti, ko &čaka posodobitev

en: Number format: {0}
sl_SI: Oblika številčenja: {0}

en: OK
sl_SI: V redu

en: Object Presentation
sl_SI: predstavitev predmeta

en: Object edges positioned {left:.1f} per cent from left edge of screen, {top:.1f} per cent from top edge of screen, width is {width:.1f} per cent of screen, height is {height:.1f} per cent of screen
sl_SI: Predmet se omejuje na položaj {left:.1f} odstotka od levega roba zaslona, {top:.1f} odstotka od zgornjega roba zaslona, širina obsega {width:.1f} edstotka zaslona, višina obsega {height:.1f} odstotka zaslona

en: Object has no location
sl_SI: Predmet nima lokacije

en: Object navigation
sl_SI: Krmiljenje predmeta

en: Object placeholder
sl_SI: Ograda predmeta

en: Object review
sl_SI: Pregled predmeta

en: Off
sl_SI: Izključeno

en: Only when scrolling back
sl_SI: Samo ob pomiku nazaj

en: Open developer scratchpad directory
sl_SI: Odpri imenik za razvijalce scratchpad

en: Open-High-Low-Close
sl_SI: Končno-Intervalni grafikon

en: Opens NVDA configuration directory for the current user.
sl_SI: Odpre imenk s konfiguracijo NVDA za trenutnega uporabnika.

en: Opens the WX GUI inspection tool. Used to get more information about the state of GUI components.
sl_SI: Odpre WX GUI (GUV) orodje za inšpekcijo. Uporablja se za pridobivanje dodatnih informacij o stanju GUV komponent.

en: Opens the note editing dialog
sl_SI: Odpre pogovorno okno urejanja opombe

en: Optelec ALVA 6 series/protocol converter
sl_SI: Optelec ALVA serija 6/protocol converter

en: Options
sl_SI: Možnosti

en: Options:
sl_SI: Možnosti:

en: Org Chart placeholder
sl_SI: Ograda organigrama

en: Organisation:
sl_SI: Organizacija:

en: Oriya grade 1
sl_SI: Orijska razvrstitev 1

en: Outline view
sl_SI: Obrisni pogled

en: Package
sl_SI: Paket

en: Page {pageNumber}
sl_SI: Stran {pageNumber}

en: Pages and spacing
sl_SI: Strani in razmiki

en: Papenmeier BRAILLEX newer models
sl_SI: novejši modeli Papenmeier BRAILLEX

en: Papenmeier BRAILLEX older models
sl_SI: starejši  modeli Papenmeier BRAILLEX

en: Pass next key through
sl_SI: Naslednjo tipko spusti skozi

en: Pattern
sl_SI: Vzorec

en: Performs the default action on the current navigator object (example: presses it if it is a button).
sl_SI: Izvede privzeto dejanje na trenutnem predmetu krmiljenja (primer: pritisk, če je to gumb).

en: Persian 8 dot computer braille
sl_SI: Perzijska 8 pična računalniška brajica

en: Persian grade 1
sl_SI: Perzijska razvrstitev 1

en: Picture placeholder
sl_SI: Ograda slike

en: Pie
sl_SI: Tortni grafikon

en: Pie of Pie
sl_SI: Tortni grafikon Rezine

en: Pivot Chart Drop Zone
sl_SI: Spustno Območje Vrtilnega Grafikona

en: Pivot Chart Field Button
sl_SI: Gumb Polja Vrtilnega Grafikona

en: Play a sound for logged e&rrors:
sl_SI: Zaigraj zvok ob zabeleženih &napakah:

en: Play a sound when &auto-suggestions appear
sl_SI: Zaigraj zvok ob prikazu seznama &samodejnih predlogov

en: Play sound for &spelling errors while typing
sl_SI: Oddaj zvok ob napakah &črkovanja med tipkanjem

en: Please Donate
sl_SI: Prosimo, Prispevajte

en: Please disable screen curtain before using Windows OCR.
sl_SI: Prosimo, onemogočite prevezo  čez ekran pred uporabo Windows OCR.

en: Please press OK to start the installed copy.
sl_SI: Prosimo, pritisnite V redu, da zaženete nameščeno kopijo.

en: Please specify a directory in which to create the portable copy.
sl_SI: Prosimo, določite imenik, kjer se naj naredi prenosljiva kopija.

en: Please wait
sl_SI: Prosimo, počakajte

en: Please wait while NVDA is being installed
sl_SI: Prosimo, počakajte, medtem, ko se NVDA namešča

en: Please wait while NVDA tries to fix your system's COM registrations.
sl_SI: Prosimo, počakajte medtem, ko NVDA poskuša odpraviti napake pri registraciji COM knjižnic v vašem sistemu.

en: Please wait while a portable copy of NVDA is created.
sl_SI: Prosimo, počakajte, med tem, ko se gradi prenosljiva kopija.

en: Please wait while settings are copied to the system configuration.
sl_SI: Prosimo, počakajte, da se nastavitve preslikajo v sistemsko konfiguracijo.

en: Please wait while the add-on is being installed.
sl_SI: Prosimo, počakajte medtem, ko se dodatek namešča.

en: Please wait while your previous installation of NVDA is being updated.
sl_SI: Prosimo, počakajte, da se vaša predhodna namestitev NVDA posodobi.

en: Plot area
sl_SI: Risalna površina

en: Plot area, inside height: {plotAreaInsideHeight:.0f}, inside width: {plotAreaInsideWidth:.0f}, inside top: {plotAreaInsideTop:.0f}, inside left: {plotAreaInsideLeft:.0f}
sl_SI: Risalna površina, višina znotraj: {plotAreaInsideHeight:.0f}, širina znotraj: {plotAreaInsideWidth:.0f}, zgoraj znotraj: {plotAreaInsideTop:.0f}, levo znotraj: {plotAreaInsideLeft:.0f}

en: Plugins reloaded
sl_SI: Vtičniki so se ponovno naložili

en: Polish 8 dot computer braille
sl_SI: Polska 8 pična računalniška brajica

en: Polish literary braille
sl_SI: Polska literarna brajica

en: Polynomial
sl_SI: Polinomska

en: Portrait
sl_SI: Pokončno

en: Portuguese 8 dot computer braille
sl_SI: Portugalska 8 pična računalniška brajica

en: Portuguese grade 1
sl_SI: Portugalska razvrstitev 1

en: Portuguese grade 2
sl_SI: Portugalska razvrstitev 2

en: Positioned at {x}, {y}
sl_SI: Na položaju {x}, {y}

en: Power
sl_SI: Potenčna

en: Presents, in browse mode, formatting info for the current review cursor position.
sl_SI: V brskalniškem delovanju predstavlja informacije o oblikovanju za trenutni položaj pregledne utripalke

en: Presents, in browse mode, formatting info for the text under the caret.
sl_SI: V brskalniškem delovanju predstavlja informacije o oblikovanju besedila pod kazalko.

en: Preserve
sl_SI: Ohrani

en: Press twice to copy or reset the start marker
sl_SI: Pritisnite dvakrat za preslikavo ali ponovno nastavitev zaznamka za začetek

en: Pressed once sets the keyboard focus to the navigator object, pressed twice sets the system caret to the position of the review cursor
sl_SI: Enojni pritisk postavi žarišče tipkovnice na predmet krmiljenja, dvojni pritisk pa postavi sistemsko kazalko na položaj pregledne utripalke

en: Pressing once reverts the current configuration to the most recently saved state. Pressing three times resets to factory defaults.
sl_SI: enojni pritisk trenutno konfiguracijo nastavi na zadnjo shranjeno, trojni pritisk nastavi na tovarniško privzeto.

en: Primary Category Axis
sl_SI: Zvrst na Prvotni Osi

en: Primary Series Axis
sl_SI: Niz na Prvotni Osi

en: Primary Value Axis
sl_SI: Vrednost na Prvotni Osi

en: Primary footer
sl_SI: Primarna noga

en: Primary header
sl_SI: Primarna glava

en: Print Preview
sl_SI: Predogled Tiskanja

en: Profile
sl_SI: Profil

en: Profile Triggers
sl_SI: Prožilci Profila

en: Profile name:
sl_SI: Ime profila:

en: Progress &bar output:
sl_SI: Način predstavljanja &poteka napredka

en: Punctuation/symbol &level:
sl_SI: &Nivo naglaševanja/simbolov

en: Punjabi grade 1
sl_SI: Punjabska razvrstitev 1

en: Python Console
sl_SI: Python Konzola

en: Quits NVDA!
sl_SI: Zapre NVDA!

en: RGB red {rgb.red}, green {rgb.green}, blue {rgb.blue}
sl_SI: RGB rdeče {rgb.red}, zeleno {rgb.green}, modro {rgb.blue}

en: Radar
sl_SI: Polarni grafikon

en: Radar Axis Labels
sl_SI: Oznake Osi na Površini

en: Radar with Data Markers
sl_SI: Polarni grafikon z Oznakami podatkov

en: Rate boos&t
sl_SI: &Dvig hitrosti

en: Re&move
sl_SI: &Odstrani

en: Re-&download update
sl_SI: Ponovno p&renesi posodobitev

en: Read by &paragraph
sl_SI: Preberi kot od&stavke

en: Reads all controls in the active window
sl_SI: Prebere vse kontrolnike v dejavnem oknu

en: Reads from the review cursor up to the end of the current text, moving the review cursor as it goes
sl_SI: Bere od trenutnega položaja pregledne utripalke do konca besedila, pri tem premikajoč pregledno utripalko, kot potuje

en: Reads from the system caret up to the end of the text, moving the caret as it goes
sl_SI: Bere od sistemske kazalke vse do konca besedila, pri tem se premikajoč kot kazalka

en: Reads the current application status bar and moves navigator object into it.
sl_SI: Prebere vrstico stanja programa in na njo premakne predmet krmiljenja.

en: Reads the current application status bar.
sl_SI: Prebere vrstico stanja trenutnega programa.

en: Reads the current application status bar. If pressed twice, spells the information. If pressed three times, copies the status bar to the clipboard
sl_SI: Prebere vsebino v vrstici stanja programa. Če se ukaz pritisne dvakrat, vsebino črkuje in trojni pritisk vsebino preslika v odložišče

en: Recognition &language:
sl_SI: Jezik &prepoznave:

en: Recognition failed
sl_SI: Prepoznava spodletela

en: Recognizes the content of the current navigator object with Windows OCR
sl_SI: Prepozna vsebino trenutnega predmeta krmiljenja  z Windows OCR

en: Recognizing
sl_SI: Prepoznavanje

en: Refresh	F5
sl_SI: Osveži	F5

en: Refreshed
sl_SI: Osveženo

en: Refreshes the document content
sl_SI: Osveži vsebino dokumenta

en: Regular &expression
sl_SI: Regularen &izraz

en: Reload plugins
sl_SI: Ponovno naloži vtičnike

en: Reloads app modules and global plugins without restarting NVDA, which can be Useful for developers
sl_SI: Ponovno naloži module programa in globalne vtičnike brez ponovnega zagona NVDA, kar je uporabno za razvijalce

en: Remind me &later
sl_SI: &Opomni me pozneje

en: Remove all
sl_SI: Odstrani vse

en: Removed row {rowNumber} column {columnNumber}  from column headers
sl_SI: Celica v vrstici {rowNumber} in v stolpcu {columnNumber} je odstranjena iz glav stolpca

en: Removed row {rowNumber} column {columnNumber}  from row headers
sl_SI: Celica v vrstici {rowNumber} in stolpcu {columnNumber} je odstranjena iz glav vrstice

en: Removed {address}    from column headers
sl_SI: {address} odstranjeno iz glavv stolpca

en: Removed {address}    from row headers
sl_SI: {address} odstranjeno iz glavv vrstice

en: Rename Profile
sl_SI: Preimenuj Profil

en: Replacement
sl_SI: Zamenjava

en: Report &notifications
sl_SI: Sporočaj &obvestila

en: Report &tooltips
sl_SI: Sporočaj &zaslonske namige

en: Report 'has details' for structured annotations
sl_SI: Sporoči 'vsebuje podrobnosti' za strukturirane zabeležke

en: Report aria-description always
sl_SI: Sporočaj aria-description vedno

en: Report backg&round progress bars
sl_SI: Sporočaj napredek v &ozadju

en: Report changes to the &composition string
sl_SI: Poročaj o spremembah v skladnji &niza

en: Report changes to the &reading string
sl_SI: Poročaj o spremembah v nizu &branja

en: Report dynamic &content changes
sl_SI: Sporočaj &dinamične spremembe vsebine

en: Report formatting chan&ges after the cursor (can cause a lag)
sl_SI: Sporočaj spremembe oblikovanja za &utripalko (lahko povzroči zaostajanje)

en: Report mouse &shape changes
sl_SI: Poročaj o &spremembah oblike miške

en: Report object &descriptions
sl_SI: Sporočaj &opise predmeta

en: Report object &position information
sl_SI: Sporočaj &informacije o položaju predmeta

en: Report object shortcut &keys
sl_SI: Sporočaj &bližnjične tipke za predmet

en: Report summary of any annotation details at the system caret.
sl_SI: Sporoča povzetek katerihkoli podrobnosti zabeležke na sistemski kazalki.

en: Report transparent color values
sl_SI: Sporočaj vrednosti prosojnih barv

en: Reports battery status and time remaining if AC is not plugged in
sl_SI: Sporoča stanje akumulatorja in čas, ki je še na voljo, če ni napajanja iz električnega omrežja

en: Reports formatting info for the current review cursor position.
sl_SI: Sporoča informacijo o oblikovanju za trenutni položaj pregledne utripalke.

en: Reports formatting info for the current review cursor position. If pressed twice, presents the information in browse mode
sl_SI: Sporoča informacijo o oblikovanju za trenutni položaj pregledne utripalke. Dvojni pritisk informacijo predstavi v brskalniškem delovanju.

en: Reports formatting info for the text under the caret.
sl_SI: Sporoča informacijo o oblikovanju besedila pod kazalko.

en: Reports formatting info for the text under the caret. If pressed twice, presents the information in browse mode
sl_SI: Sporoča informacijo o oblikovanju besedila pod kazalko. Dvojni pritisk predstavi informacijo v brskalniškem delovanju

en: Reports formatting info for the text under this braille cell
sl_SI: Sporoča informacijo o oblikovanju besedila pod to brajevo celico

en: Reports information about the location of the current navigator object.
sl_SI: Sporoča informacijo o lokaciji trenutnega predmeta krmiljenja.

en: Reports information about the location of the currently focused object.
sl_SI: Sporoča informacijo o lokaciji trenutnega predmeta v žarišču.

en: Reports information about the location of the text at the caret, or location of the currently focused object if there is no caret.
sl_SI: Sporoča informacijo o lokaciji besedila nad kazalko ali lokaciji trenutnega predmeta v žarišču, če ni nobene kazalke.

en: Reports information about the location of the text at the review cursor, or location of the navigator object if there is no text under review cursor.
sl_SI: Sporoča informacijo o lokaciji besedila nad pregledno utripalko ali lokaciji predmeta krmiljenja, če ni nič besedila pod pregledno utripalko.

en: Reports information about the location of the text or object at the position of system caret. Pressing twice may provide further detail.
sl_SI: Sporoča informacijo o lokaciji besedila ali predmeta nad položajem sistemske kazalke. Dvojni pritisk lahko oskrbi dodatne podrobnosti.

en: Reports information about the location of the text or object at the review cursor. Pressing twice may provide further detail.
sl_SI: Sporoča informacijo o lokaciji besedila ali predmeta nad položajem pregledne utripalke. Dvojni pritisk lahko oskrbi dodatne podrobnosti.

en: Reports the character of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice reports a description or example of that character. Pressing three times reports the numeric value of the character in decimal and hexadecimal
sl_SI: Sporoča znak trenutnega predmeta krmiljenja, kjer je postavljena pregledna utripalka. Dvojni pritisk poroča o primeru tega znaka ali poda opis; trojni pritisk poda številsko vrednost tega znaka v desetiški in v šestnajstiški obliki.

en: Reports the current line under the application cursor. Pressing this key twice will spell the current line. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
sl_SI: Sporoča vrstico, ki je pod programsko utripalko. Dvojni pritisk to vrstico črkuje in trojni pritisk to vrstico črkuje s pomočjo definicij v datoteki z opisi znakov.

en: Reports the current navigator object. Pressing twice spells this information, and pressing three times Copies name and value of this object to the clipboard
sl_SI: Sporoča trenuten predmet krmiljenja. Dvojni pritisk informacijo črkuje in trojni pritisk preslika ime in vrednost predmeta v odložišče

en: Reports the elapsed time of the currently playing track, if any
sl_SI: Sporoča pretekli čas  predvajanja skladbe, če se predvaja

en: Reports the length of the currently playing track, if any
sl_SI: Sporoča dolžino skladbe, če se predvaja

en: Reports the line of the current navigator object where the review cursor is situated. If this key is pressed twice, the current line will be spelled. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
sl_SI: Sporoča vrstico trenutnega predmeta krmiljenja, kjer je postavljena pregledna utripalka. Ob dvojnem pritisku se bo trenutna vrstica črkovala; ob trojnem pritisku pa se bo vrstica črkovala z uporabo opisa znakov.

en: Reports the name of the current NVDA configuration profile
sl_SI: Sporoča ime trenutnega NVDA konfiguracijskega profila

en: Reports the new object or content under your finger if different to where your finger was last
sl_SI: Sporoča novi predmet in vsebino neposredno pod vašim prstom, če je drugačen, kot je bil tisti, kjer je bil vaš prst pred tem

en: Reports the note on the current cell
sl_SI: Sporoča opombo nad trenutno celico

en: Reports the note or comment thread on the current cell
sl_SI: Sporoča opombo ali nit komentarjev nad trenutno celico

en: Reports the object and content directly under your finger
sl_SI: Sporoča predmet in vsebino, ki je neposredno pod vašim prstom

en: Reports the remaining time of the currently playing track, if any
sl_SI: Sporoča preostanek časa predvajanja skladbe, če se predvaja

en: Reports the symbol where the review cursor is positioned. Pressed twice, shows the symbol and the text used to speak it in browse mode
sl_SI: Sporoča simbol na trenutnem položaju pregledne utripalke. Dvojni pritisk pokaže simbol in besedilo za izgovorjavo tega v brskalniškem delovanju

en: Reports the title of the current application or foreground window. If pressed twice, spells the title. If pressed three times, copies the title to the clipboard
sl_SI: Sporoča naslov programa ali okna v ospredju. Dvojni pritisk črkuje naslov in trojni pritisk naslov preslika v odložišče

en: Reset all settings to default state
sl_SI: Ponastavi vse nastavitve na privzeto stanje

en: Reset all settings to saved state
sl_SI: Ponastavi vse nastavitve na shranjeno stanje

en: Reset gestures
sl_SI: Ponastavi kretnje

en: Reset to factory &defaults
sl_SI: Ponastavi  na &tovarniške privzete

en: Restart
sl_SI: Ponovni zagon

en: Restart &later
sl_SI: Ponovni zagon &kasneje

en: Restart &now
sl_SI: Ponovni zagon &zdaj

en: Restart NVDA
sl_SI: NVDA ponovno zaženi

en: Restart with add-ons disabled
sl_SI: Ponovni zagon z onemogočenimi dodatki

en: Restart with debug logging enabled
sl_SI: Ponovni zagon z omogočenim vpisovanjem v dnevnik na nivoju razhroščevanja

en: Restarts NVDA!
sl_SI: Ponovno zažene NVDA!

en: Restore defaults
sl_SI: Obnovi privzete

en: Result
sl_SI: Rezultat

en: Review Cursor
sl_SI: Pregledna Utripalka

en: Right
sl_SI: Desno

en: Right aligned
sl_SI: Desno poravnano

en: Right click
sl_SI: Desni klik

en: Romanian
sl_SI: Romunska

en: Routes the cursor to or activates the object under this braille cell
sl_SI: Napoti utripalko na to ali sproži predmet pod to brajevo celico

en: Run COM Registration Fixing tool...
sl_SI: Zaženi orodje za Odpravljanje Težav z Registracijo COM Knjižnic...

en: Russian computer braille
sl_SI: Ruska računalniška brajica

en: Russian contracted braille
sl_SI: Ruska skrajšana brajica

en: Russian literary braille
sl_SI: Ruska literarna brajica

en: Russian literary braille (detailed)
sl_SI: Ruska literarna brajica (podrobna)

en: Sanskrit grade 1
sl_SI: Sanskritska razvrstitev 1

en: Save &as...	Ctrl+S
sl_SI: Shrani &Kot...	Ctrl+S

en: Save As
sl_SI: Shrani Kot

en: Saves the current NVDA configuration
sl_SI: Shrani trenutno NVDA konfiguracijo

en: Say &cap before capitals
sl_SI: Reci &Velika pred velikimi črkami

en: Say all
sl_SI: Izgovori vse

en: Scatter
sl_SI: Raztreseni grafikon

en: Scatter with Lines
sl_SI: Raztreseni grafikon z ravnimi Črtami

en: Scatter with Lines and No Data Markers
sl_SI: Raztreseni grafikon z Ravnimi Črtami in Oznakami

en: Scatter with Smoothed Lines
sl_SI: Raztreseni grafikon z Zglajenimi Črtami

en: Scatter with Smoothed Lines and No Data Markers
sl_SI: Raztreseni grafikon z Zglajenimi Črtami in Oznakami

en: Screen Curtain
sl_SI: Preveza čez Ekran

en: Screen curtain disabled
sl_SI: Preveza čez zaslon onemogočena

en: Screen curtain enabled
sl_SI: Preveza čez zaslon omogočena

en: Screen curtain not available
sl_SI: Preveza čez zaslon ni na voljo

en: Screen review
sl_SI: Pregled zaslona

en: Scrolls the braille display back
sl_SI: Vrti brajevo vrstico nazaj

en: Scrolls the braille display forward
sl_SI: Vrti brajevo vrstico naprej

en: Secondary Category Axis
sl_SI: Zvrst na Drugotni Osi

en: Secondary Series Axis
sl_SI: Niz na Drugotni Osi

en: Secondary Value Axis
sl_SI: Vrednost na Drugotni Osi

en: Secure Desktop
sl_SI: Varno Namizje

en: Seika Braille Displays
sl_SI: Seika Brajeve Vrstice

en: Seika Notetaker
sl_SI: Seika Beležnica

en: Select Braille Display
sl_SI: Izberi brajevo vrstico

en: Select Synthesizer
sl_SI: Izberi Sintezo

en: Select until the end of the current result
sl_SI: Označi do  konca trenutnega rezultata

en: Select until the start of the current result
sl_SI: Označi do  začetka trenutnega rezultata

en: Sepedi grade 1
sl_SI: Sepedi razvrstitev 1

en: Sepedi grade 2
sl_SI: Sepedi razvrstitev 2

en: Serbian grade 1
sl_SI: Srbska razvrstitev 1

en: Serial: {portName}
sl_SI: Serijska {portName}

en: Series Lines
sl_SI: Črte Nizov

en: Series color: {colorName}
sl_SI: Barva niza: {colorName}

en: Sesotho grade 1
sl_SI: Sesotho razvrstitev 1

en: Sesotho grade 2
sl_SI: Sesotho razvrstitev 2

en: Set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of column headers
sl_SI: Nastavi celico v vrstici {rowNumber} in stolpcu {columnNumber} kot začetek glav stolpca

en: Set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of row headers
sl_SI: Nastavi celico v vrstici {rowNumber} in stolpcu {columnNumber} kot začetek glav vrstice

en: Set {address} as start of column headers
sl_SI: Nastavi {address} kot začetek glav stolpca

en: Set {address} as start of row headers
sl_SI: Nastavi {address} kot začetek glav vrstice

en: Sets the navigator object to the current focus, and the review cursor to the position of the caret inside it, if possible.
sl_SI: Postavi predmet krmiljenja na trenutno žarišče in pregledno utripalko na položaj kazalke znotraj tega, če je mogoče.

en: Sets the navigator object to the current object under the mouse pointer and speaks it
sl_SI: Postavi predmet krmiljenja na trenutni predmet pod miškinim kazalcem in ga izgovori

en: Setswana grade 1
sl_SI: Setswana razvrstitev 1

en: Setswana grade 2
sl_SI: Setswana razvrstitev 2

en: Setting HID keyboard simulation not supported
sl_SI: Nastavitev simulacije HID tipkovnice ni podprto

en: Shape
sl_SI: Oblika

en: Sheet {0}, {1}
sl_SI: List {0}, {1}

en: Sho&w exit options when exiting NVDA
sl_SI: Pokaži &izhodne možnosti ob izhodu iz NVDA

en: Show indefinitely
sl_SI: Pokaži nedoločeno dolgo

en: Show messages
sl_SI: Pokaži sporočila

en: Shows NVDA's braille settings
sl_SI: Pokaže NVDA nastavitve brajice

en: Shows NVDA's browse mode settings
sl_SI: Pokaže NVDA nastavitve brskalniškega delovanja

en: Shows NVDA's document formatting settings
sl_SI: Pokaže NVDA nastavitve oblikovanja dokumenta

en: Shows NVDA's general settings
sl_SI: Pokaže NVDA splošne nastavitve

en: Shows NVDA's input composition settings
sl_SI: Pokaže NVDA nastavitve vnosa večznakovnih znakov (predvsem za vzhodne pisave)

en: Shows NVDA's keyboard settings
sl_SI: Pokaže NVDA nastavitve tipkovnice

en: Shows NVDA's mouse settings
sl_SI: Pokaže NVDA nastavitve miške

en: Shows NVDA's object presentation settings
sl_SI: Pokaže NVDA nastavitve predstavitve predmeta

en: Shows NVDA's review cursor settings
sl_SI: Pokaže NVDA nastavitve pregledne utripalke

en: Shows NVDA's speech settings
sl_SI: Pokaže NVDA nastavitve govora

en: Shows options related to selected text or text at the cursor
sl_SI: Prikaže možnosti, ki so na voljo za izbrano besedilo ali besedo pod utripalko

en: Shows the NVDA Configuration Profiles dialog
sl_SI: Pokaže NVDA pogovorno okno Konfiguracije Profilov

en: Shows the NVDA braille display selection dialog
sl_SI: Pokaže pogovorno okno NVDA za izbor brajeve vrstice

en: Shows the NVDA default dictionary dialog
sl_SI: Pokaže pogovorno okno NVDA privzetega slovarja

en: Shows the NVDA input gestures dialog
sl_SI: Pokaže pogovorno okno za NVDA kretnje vnosa

en: Shows the NVDA menu
sl_SI: Pokaže meni NVDA

en: Shows the NVDA symbol pronunciation dialog
sl_SI: Pokaže pogovorno okno izgovorjave symbolov v NVDA

en: Shows the NVDA synthesizer selection dialog
sl_SI: Pokaže pogovorno okno za izbor NVDA sinteze

en: Shows the NVDA temporary dictionary dialog
sl_SI: Pokaže pogovorno okno NVDA začasnega slovarja

en: Shows the NVDA voice-specific dictionary dialog
sl_SI: Pokaže pogovorno okno NVDA, ki odgovarja vsakemu glasu posebej

en: Shows the long description at this position if one is found.
sl_SI: Pokaže daljši opis na tem položaju, če obstaja.

en: Simple review mode off
sl_SI: Delovanje enostavnega pregleda izključeno

en: Simple review mode on
sl_SI: Delovanje enostavnega pregleda vključeno

en: Single letter navigation off
sl_SI: Enočrkovno krmiljenje izključeno

en: Single letter navigation on
sl_SI: Enočrkovno krmiljenje vključeno

en: Single line spacing
sl_SI: Enojni razmik med vrsticami

en: Sleep mode off
sl_SI: Delovanje spanja izključeno

en: Sleep mode on
sl_SI: Delovanje spanja vključeno

en: Slice color: {colorName}
sl_SI: Barva rezine: {colorName}

en: Slide Master view
sl_SI: Glavni pogled Diapozitiva

en: Slide Number placeholder
sl_SI: Ograda številke diapozitiva

en: Slide Show - complete
sl_SI: Diaprojekcija - končana

en: Slide Sorter view
sl_SI: Pogled razvrstitve diapozitivov

en: Slide show - {slideName}
sl_SI: Diaprojekcija - {slideName}

en: Slide show notes - {slideName}
sl_SI: Beležke o diaprojekciji - {slideName}

en: Slide view
sl_SI: pogled Diapozitiva

en: Slide {slideNumber}
sl_SI: Diapozitiv {slideNumber}

en: Slovak grade 1
sl_SI: Slovaška razvrstitev 1

en: Slovenian 8 dot computer braille
sl_SI: Slovenska 8 pična računalniška brajica

en: Slovenian grade 1
sl_SI: Slovenska razvrstitev 1

en: Southern Vietnamese grade 1
sl_SI: Južno Vijetnamska razvrstitev 1

en: Spanish 8 dot computer braille
sl_SI: Španska 8 pična računalniška brajica

en: Spanish grade 1
sl_SI: Španska razvrstitev 1

en: Spanish grade 2
sl_SI: Španska razvrstitev 2

en: Speak
sl_SI: Izgovori

en: Speak &passwords in all enhanced terminals (may improve performance)
sl_SI: Izgovori &gesla v  vseh izpopolnjenih terminalih (lahko izboljša učinkovitost)

en: Speak and beep
sl_SI: Izgovori in oddaj pisk

en: Speak c&ommand keys
sl_SI: Izgovarjaj &tipke ob prožitvi ukazov

en: Speak progress bar updates
sl_SI: Izgovarjaj potek napredka

en: Speak typed &characters
sl_SI: Izgovori natipkane &znake

en: Speak typed &words
sl_SI: Izgovori natipkane &besede

en: Speaks the filename of the active application along with the name of the currently loaded appModule
sl_SI: Izgovori ime datoteke trenutno aktivnega programa ob enem z imenom trenutno naloženega programskega modula

en: Speaks the word of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice spells the word. Pressing three times spells the word using character descriptions
sl_SI: Izgovori besedo na trenutnem predmetu krmiljenja, kjer je postavljena pregledna utripalka. Dvojni pritisk črkuje to besedo, trojni pritisk črkuje besedo z uporabo opisa znakov.

en: Speech
sl_SI: Govor

en: Speech &dictionaries
sl_SI: Slovarji g&ovora

en: Speech &interrupt for typed characters
sl_SI: Prekini govor ob pritisku z&nakov

en: Speech i&nterrupt for Enter key
sl_SI: Prekini govor ob pritisku tipke &Enter

en: Spelling e&rrors
sl_SI: Napake &črkovanja

en: Spells the current application status bar.
sl_SI: Črkuje vrstico stanja trenutnega programa.

en: St&art NVDA after I sign in
sl_SI: &Zaženi NVDA po vpisu

en: St&yle
sl_SI: &Slog

en: Stacked Area
sl_SI: Naložen Ploščinski grafikon

en: Stacked Bar
sl_SI: Naložen Palični grafikon

en: Stacked Column
sl_SI: Naložen Stolpični grafikon

en: Stacked Cone Bar
sl_SI: Naložen vodoravni Stožčni grafikon

en: Stacked Cone Column
sl_SI: Naložen Stožčni grafikon

en: Stacked Cylinder Bar
sl_SI: Naložen Vodoravni Valjni grafikon

en: Stacked Line
sl_SI: Naložen Črtni grafikon

en: Stacked Line with Markers
sl_SI: Naložen Črtni grafikon z Oznakami

en: Stacked Pyramid Bar
sl_SI: Naložen Vodoravni Piramidni grafikon

en: Stacked Pyramid Column
sl_SI: Naložen Piramidni grafikon

en: Standard HID Braille Display
sl_SI: Standardna HID Brajeva Vrstica

en: Start marked
sl_SI: Naznačba začetka

en: Styles
sl_SI: Slogi

en: Su&perscripts and subscripts
sl_SI: Nad&pisane in podpisane

en: Subject:
sl_SI: Zadeva:

en: Subscript
sl_SI: Podpisano

en: Subtitle placeholder
sl_SI: Ograda podnaslova

en: Success
sl_SI: Uspešnost

en: Successfully copied NVDA user settings
sl_SI: NVDA uporabniške nastavitve so se uspešno preslikale

en: Successfully installed NVDA.
sl_SI: Namestitev NVDA je bila uspešna.

en: Successfully updated your installation of NVDA.
sl_SI: Vaša namestitev NVDA se je uspešno posodobila.

en: Suggestions
sl_SI: Predlogi

en: Superscript
sl_SI: Nadpisano

en: Surface (Top View wireframe)
sl_SI: Žični model Obrisnega grafikona

en: Surface (Top View)
sl_SI: Obrisni grafikon

en: Swedish 8 dot computer braille
sl_SI: Švedska 8 pična računalniška brajica

en: Switches to the next review mode (e.g. object, document or screen) and positions the review position at the point of the navigator object
sl_SI: Preklopi na naslednji pregled delovanja (npr. predmet, dokument ali zaslon) in postavi pregledni položaj na točko predmeta krmarjenja

en: Switches to the previous review mode (e.g. object, document or screen) and positions the review position at the point of the navigator object
sl_SI: Preklopi na predhodni pregled delovanja (npr. predmet, dokument ali zaslon) in postavi pregledni položaj na točko predmeta krmarjenja

en: Symbol
sl_SI: simbol

en: Symbol "%s" is already present.
sl_SI: Simbol "%s" je že na seznamu.

en: Symbol Pronunciation (%s)
sl_SI: Izgovor Simbola (%s)

en: Symbol level %s
sl_SI: Nivo simbola %s

en: Synthesizer Error
sl_SI: Napaka sinteze

en: System caret
sl_SI: Sistemska kazalka

en: System focus
sl_SI: Sistemsko žarišče

en: System status
sl_SI: Stanje sistema

en: Table description
sl_SI: Opis tabele

en: Table information
sl_SI: Informacije tabel

en: Table placeholder
sl_SI: Ograda tabele

en: Tamil grade 1
sl_SI: Tamilska razvrstitev 1

en: Taskbar
sl_SI: Opravilna vrstica

en: Tatar grade 1
sl_SI: Tatarska razvrstitev 1

en: Telugu grade 1
sl_SI: Telugutska razvrstitev 1

en: Temporarily d&isable all triggers
sl_SI: Začasno &izklopi vse prožilce

en: Temporary Screen curtain, enabled until next restart
sl_SI: Začasna Preveza čez zaslon, omogočena do naslednjega zagona

en: Temporary dictionary
sl_SI: Začasen slovar

en: Terminal programs
sl_SI: Terminalski programi

en: Tether B&raille:
sl_SI: Nave&zava brajice

en: Text &unit resolution:
sl_SI: &Resolucija enote besedila

en: Text frame
sl_SI: Okvir besedila

en: Text placeholder
sl_SI: Ograda besedila

en: Text review
sl_SI: Pregled besedila

en: That profile already exists. Please choose a different name.
sl_SI: Ta profil že obstaja. Prosimo, izberite drugo ime.

en: The COM Registration Fixing tool has finished. It is highly recommended that you restart your computer now, to make sure the changes take full effect.
sl_SI: Orodje za Odpravljanje Težav z Registracijo COM Knjižnic se je zaključilo. Toplo priporočamo, da znova zaženete vaš računalnik zdaj za to, da bodo spremembe imele poln učinek.

en: The following add-ons are incompatible with NVDA version {}. These add-ons can not be enabled. Please contact the add-on author for further assistance.
sl_SI: Sledeči dodatki so nezdružljivi  z različico NVDA {}. Ti dodatki ne bodo mogli biti omogočeni. Prosimo, stopite v stik z avtorji tega dodatka za nadaljnje informacije.

en: The following command line parameters are unknown to NVDA: {params}
sl_SI: Sledečih parametrov ukazne vrstice NVDA ne pozna: {params}

en: The following options control the types of document formatting reported by NVDA.
sl_SI: Sledeče možnosti nadzirajo, kako NVDA naznanja različne tipe oblikovanja dokumenta.

en: The following settings are for advanced users. Changing them may cause NVDA to function incorrectly. Please only change these if you know what you are doing or have been specifically instructed by NVDA developers.
sl_SI: Te nastavitve so namenjene naprednim uporabnikom. Spreminjanje teh lahko privede NVDA, da bo delovala nepravilno. Prosimo, te nastavitve spreminjajte samo, če veste, kaj delate ali pa so vam to izretsno naročili razvijalci NVDA.

en: The installation is unable to remove or overwrite a file. Another copy of NVDA may be running on another logged-on user account. Please make sure all installed copies of NVDA are shut down and try the installation again.
sl_SI: Program za namestitev ne more odstraniti ali prepisati datoteke. Verjetno na drugem prijavljenem računu teče kopija NVDA. Prosimo, prepričajte se, da ste zaustavili vse kopije, ki so nameščene na računalniku in poskusite znova.

en: The installation of NVDA failed. Please check the Log Viewer for more information.
sl_SI: Namestitev NVDA ni uspela. Za več informacij, prosimo, preglejte dnevnik.

en: The installation path for NVDA has changed. it will now  be installed in {path}
sl_SI: Namestitvena pot za namestitev NVDA se je spremenila. NVDA se bo namestila v {path}

en: The next key that is pressed will not be handled at all by NVDA, it will be passed directly through to Windows.
sl_SI: Naslednja tipka, ki jo boste pritisnili, bo prezrta s strani NVDA. Njen pritisk bo obravnaval operacijski sistem neposredno.

en: The settings panel you tried to open is unavailable on this system.
sl_SI: Plošča z nastavitvami, ki ste jo poskusili odpreti, ni na voljo v tem sistemu.

en: There is no text on the clipboard
sl_SI: V odložišču ni nič besedila

en: This change requires administrator privileges.
sl_SI: Ta sprememba potrebuje skrbniške pravice.

en: This trigger is already associated with another profile. If you continue, it will be removed from that profile and associated with this one.
    Are you sure you want to continue?
sl_SI: Ta prožilec je povezan že z drugim profilom. Če boste nadaljevali, bo odstranjen iz testega profila in priključen k temu.
    Ste prepričani, da želite nadaljevati?

en: Thumbnails
sl_SI: Miniaturne sličice

en: Title Master view
sl_SI: Glavni pogled naslova

en: Title placeholder
sl_SI: Ograda naslova

en: To create a portable copy of NVDA, please select the path and other options and then press Continue
sl_SI: Če želite ustvariti prenosljivo kopijo NVDA, potem vas prosimo, da izberete pot ter druge možnosti in pritisnite Nadaljuj.

en: To edit this profile, you will need to manually activate it. Once you have finished editing, you will need to manually deactivate it to resume normal usage.
    Do you wish to manually activate it now?
sl_SI: Če želite urejati ta profil, ga boste kasneje morali ročno znova aktivirati. Ko boste zaključili z urejanjem, ga boste morali ročno deaktivirati za vzpostavitev navadnega stanja.
    Ga želite sedaj ročno aktivirati?

en: To install NVDA to your hard drive, please press the Continue button.
sl_SI: Za namestitev NVDA na vaš trdi disk, prosimo, pritisnite gumb Nadaljuj.

en: To:
sl_SI: Za:

en: Toggle HID keyboard simulation
sl_SI: Stikalo HID simulacije tipkovnice

en: Toggle braille input
sl_SI: Stikalo vnašanja v brajici

en: Toggle tethering of braille between the focus and the review position
sl_SI: Stikalo za navezavo brajice na žarišče ali na pregled položaja

en: Toggle the braille cursor on and off
sl_SI: Stikalo za preklop delovanja brajeve utripalke

en: Toggle the way context information is presented in braille
sl_SI: Preklaplja med načini predstavitve kontekstne informacije v brajici

en: Toggles HID keyboard simulation
sl_SI: Preklop simulacije HID tipkovnice

en: Toggles between beeps, speech, beeps and speech, and off, for reporting progress bar updates
sl_SI: Stikalo med piskom, govorom, piskom in govorom ter izključenim zvokom ob poročanju o poteku napredka

en: Toggles between browse mode and focus mode. When in focus mode, keys will pass straight through to the application, allowing you to interact directly with a control. When in browse mode, you can navigate the document with the cursor, quick navigation keys, etc.
sl_SI: Stikalo med brskalniškim delovanjem in delovanjem žarišča. Ko ste v delovanju žarišča, bo tipke obravnaval program, kjer ste; ko ste v brskalniškem delovanju, pa boste lahko uporabljali hitre tipke za krmiljenje in podobno.

en: Toggles between reporting the speaker notes or the actual slide content. This does not change what is visible on-screen, but only what the user can read with NVDA
sl_SI: Kroži med poročanjem o beležkah govorca in aktualno vsebino diapozitiva. To ne spreminja prikaza zaslona ampak samo, kaj prebere NVDA

en: Toggles disabling of all configuration profile triggers. Disabling remains in effect until NVDA is restarted
sl_SI: Stikalo izklopa vseh prožilcev profila konfiguracije. Izklop učinkuje, dokler se NVDA znova ne zažene

en: Toggles how much text will be spoken when the mouse moves
sl_SI: Vključi/izključi poročanje o tem, koliko besedila se bo izgovorilo ob premiku miške

en: Toggles on and off automatic movement of the system focus due to browse mode commands
sl_SI: vključi/izključi samodejni premik sistemskega žarišča zaradi ukazov brskalniškega delovanja

en: Toggles on and off if the screen layout is preserved while rendering the document content
sl_SI: Vključi/izključi, če je postavitev ekrana zavarovana med prilagajanjem vsebine dokumenta

en: Toggles on and off reporting if clickable
sl_SI: Vključi/izključi sporočanje klikljivega elementa

en: Toggles on and off the inclusion of layout tables in browse mode
sl_SI: Preklop vključitve tabel namenjenih oblikovanju v brskalniškem delovanju

en: Toggles on and off the movement of the navigator object due to focus changes
sl_SI: vključi/izključi premik predmeta krmiljenja zaradi sprememb žarišča

en: Toggles on and off the movement of the review cursor due to the caret moving.
sl_SI: vključi/izključi premik pregledne utripalke zaradi premikanja kazalke.

en: Toggles on and off the reporting of CLDR characters, such as emojis
sl_SI: Vključi/izključi sporočanje CLDR znakov, kot so emojii

en: Toggles on and off the reporting of articles
sl_SI: Vključi/izključi sporočanje člankov

en: Toggles on and off the reporting of block quotes
sl_SI: Vključi/izključi sporočanje navedkov

en: Toggles on and off the reporting of colors
sl_SI: Vključi/izključi sporočanje barv

en: Toggles on and off the reporting of comments
sl_SI: Vključi/izključi sporočanje komentarjev

en: Toggles on and off the reporting of dynamic content changes, such as new text in dos console windows
sl_SI: Vključi/izključi poročanje o dinamičnih spremembah vsebine, kot je novo besedilo v dos konzoli oken.

en: Toggles on and off the reporting of emphasis
sl_SI: Vključi/izključi sporočanje poudarkov

en: Toggles on and off the reporting of font attributes
sl_SI: Vključi/izključi sporočanje lastnosti pisave

en: Toggles on and off the reporting of font changes
sl_SI: Vključi/izključi sporočanje spremembe tipa pisave

en: Toggles on and off the reporting of font size changes
sl_SI: Vključi/izključi sporočanje spremembe velikosti pisave

en: Toggles on and off the reporting of frames
sl_SI: Vključi/izključi sporočanje okvirjev

en: Toggles on and off the reporting of graphics
sl_SI: Vključi/izključi sporočanje grafik

en: Toggles on and off the reporting of groupings
sl_SI: Vključi/izključi sporočanje razvrstitev v skupino

en: Toggles on and off the reporting of headings
sl_SI: Vključi/izključi sporočanje naslovov

en: Toggles on and off the reporting of highlighted text
sl_SI: Vključi/izključi sporočanje osvetljenega besedila

en: Toggles on and off the reporting of landmarks
sl_SI: Vključi/izključi sporočanje mejnikov

en: Toggles on and off the reporting of line numbers
sl_SI: Vključi/izključi sporočanje številke vrstice

en: Toggles on and off the reporting of line spacing
sl_SI: Vključi/izključi sporočanje raznika med vrsticami

en: Toggles on and off the reporting of links
sl_SI: Vključi/izključi sporočanje povezav

en: Toggles on and off the reporting of lists
sl_SI: Vključi/izključi sporočanje seznamov

en: Toggles on and off the reporting of pages
sl_SI: Vključi/izključi sporočanje strani

en: Toggles on and off the reporting of paragraph indentation
sl_SI: Vključi/izključi sporočanje zamika odstavka

en: Toggles on and off the reporting of revisions
sl_SI: Vključi/izključi sporočanje uredniških popravkov

en: Toggles on and off the reporting of spelling errors
sl_SI: Vključi/izključi sporočanje napak črkovanja

en: Toggles on and off the reporting of style changes
sl_SI: Vključi/izključi sporočanje sprememb sloga

en: Toggles on and off the reporting of superscripts and subscripts
sl_SI: Vključi/izključi sporočanje nadpisanih in podpisanih

en: Toggles on and off the reporting of table cell coordinates
sl_SI: Vključi/izključi sporočanje koordinat celic v tabeli

en: Toggles on and off the reporting of tables
sl_SI: Vključi/izključi sporočanje tabel

en: Toggles on and off the reporting of text alignment
sl_SI: Vključi/izključi sporočanje poravnave besedila

en: Toggles on and off the speaking of typed characters
sl_SI: Vključi/izključi izgovorjavo natipkanih znakov

en: Toggles on and off the speaking of typed keys, that are not specifically characters
sl_SI: Vključi/izključi izgovorjavo tipk ki niso nujno znaki

en: Toggles on and off the speaking of typed words
sl_SI: Vključi/izključi izgovorjavo natipkanih besed

en: Toggles simple review mode on and off
sl_SI: Vključi/izključi delovanje enostavnega pregleda

en: Toggles single letter navigation on and off. When on, single letter keys in browse mode jump to various kinds of elements on the page. When off, these keys are passed to the application
sl_SI: Vklaplja in izklaplja enočrkovno krmiljenje. Ko je vključeno, pritisk posamezne črke postavi NVDA na določen element na strani, ko je vključeno brskalniško delovanje. Ko je izključeno, pritisk tipke obravnava program v ospredju

en: Toggles sleep mode on and off for the active application.
sl_SI: Stikalo za vklop/izklop delovanja spanja v dejavnem programu.

en: Toggles the NVDA Braille viewer, a floating window that allows you to view braille output, and the text equivalent for each braille character
sl_SI: Vklaplja in izklaplja NVDA prikazovalnik brajice, to je plavajoče okno, ki vam omogoča, da vidite izpis v brajici in besedilo, ki ustreza vsakemu znaku v brajici

en: Toggles the NVDA Speech viewer, a floating window that allows you to view all the text that NVDA is currently speaking
sl_SI: Vklaplja in izklaplja NVDA prikazovalnik govora, to je plavajoče okno, ki vam omogoča, da vidite vse, kar NVDA trenutno govori

en: Toggles the reporting of information as the mouse moves
sl_SI: Vključi/izključi poročanje o informacijah o premiku miške

en: Toggles the state of the screen curtain, enable to make the screen black or disable to show the contents of the screen. Pressed once, screen curtain is enabled until you restart NVDA. Pressed twice, screen curtain is enabled until you disable it
sl_SI: Pretika  stanje preveze čez zaslon, omogoči, da zaslon postane črn ali onemogoči, da se pokaže vsebina zaslona. Enojni pritisk prevezo čez zaslon omogoči do ponovnega zagona NVDA. Dvojni pritisk prevezo čez zaslon omogoči dokler je ročno ne onemogočite

en: Toggles the support of touch interaction
sl_SI: Vključi/izključi podporo za interakcijo z dotikom

en: Top
sl_SI: Zgoraj

en: Total time not available
sl_SI: Celotni čas ni na voljo

en: Touch Interaction
sl_SI: Interakcija z dotikom

en: Touch interaction disabled
sl_SI: Interakcija z dotikom onemogočena

en: Touch interaction enabled
sl_SI: Interakcija z dotikom omogočena

en: Touch interaction not supported
sl_SI: Interakcija z dotikom ni podprta

en: Touch screen
sl_SI: Zaslon na dotik

en: Translates any braille input
sl_SI: Prevede katerikoli vnos v brajici

en: Translates any braille input and presses the enter key
sl_SI: Prevede katerikoli vnos v brajici in pritisne tipko enter

en: Tries to read documentation for the selected autocompletion item.
sl_SI: Poskusi prebrati dokumentacijo za označeno postavko  samodokončanja.

en: Triggers
sl_SI: Prožilci

en: Trust voice's language when processing characters and symbols
sl_SI: Zaupaj jeziku osebe med obdelovanjem simbolov in znakov

en: Tshivenda grade 1
sl_SI: Tshivenda razvrstitev 1

en: Tshivenda grade 2
sl_SI: Tshivenda razvrstitev 1

en: Turkish grade 1
sl_SI: Turška razvrstitev 1

en: Turns input help on or off. When on, any input such as pressing a key on the keyboard will tell you what script is associated with that input, if any.
sl_SI: Vključi/izključi "vhodno" pomoč za vnose. Ko je vključena, vsak vnos, kot je pritisk na tipko, vrne informacijo, kateri ukaz predstavlja, če katerega.

en: Type
sl_SI: Tip

en: Type exit() to exit the console
sl_SI: Vpišite exit() za izhod iz konzole

en: Type help(object) to get help about object.
sl_SI: Vpišite help (predmet) da dobite pomoč o predmetu

en: Type the text you wish to find
sl_SI: Natipkajte besedilo, ki ga želite najti

en: Type:
sl_SI: Tip:

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: color
sl_SI: barva

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: gradient
sl_SI: preliv

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: none
sl_SI: brez

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: pattern
sl_SI: vzorec

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: picture
sl_SI: slika

en: Ukrainian computer braille
sl_SI: Ukrajinska računalniška brajica

en: Ukrainian grade 1
sl_SI: Ukrajinska razvrstitev 1

en: Unable to configure user interface for Vision Enhancement Provider, it can not be enabled.
sl_SI: Ni mogoče postaviti uporabniškega vmesnika za Oskrbo Izboljšane Vidnosti, ta ne more biti omogočena.

en: Unable to copy
sl_SI: Ni možno preslikati

en: Unable to copy a file. Perhaps it is currently being used by another process or you have run out of disc space on the drive you are copying to.
sl_SI: Ni mogoče preslikati datoteke. Verjetno jo uporablja drug proces ali pa na izbranem disku nimate dovolj prostora.

en: Unable to copy status bar content to clipboard
sl_SI: Vsebine vrstice stanja ni mogoče preslikati v odložišče

en: Unable to mark log position
sl_SI: Ni možno naznačiti položaja dnevnika

en: Unable to postpone update.
sl_SI: Ni možno odložiti posodobitve.

en: Underline off
sl_SI: Podčrtano ne

en: Underline on
sl_SI: Podčrtano da

en: Unicode braille
sl_SI: Unicode brajica

en: Unified English Braille Code grade 1
sl_SI: Vseuporabna angleška brajeva kodna tabela (razvrstitev 1)

en: Unified English Braille Code grade 2
sl_SI: Vseuporabna angleška brajeva kodna tabela (razvrstitev 2)

en: Uninstall NVDA
sl_SI: Odstrani NVDA

en: Unknown braille display
sl_SI: Neznana brajeva vrstica

en: Unknown color
sl_SI: Neznana barva

en: Unknown command line parameters
sl_SI: Neznani parametri ukazne vrstice

en: Unlabeled
sl_SI: brez značke

en: Unsupported input
sl_SI: Nepodprt vnos

en: Untitled chart
sl_SI: Grafikon brez naslova

en: Up Bars
sl_SI: Naraščajoče Palice

en: Updating NVDA
sl_SI: Posodabljanje NVDA

en: Urdu grade 1
sl_SI: Urdujska razvrstitev 1

en: Urdu grade 2
sl_SI: Urdujska razvrstitev 2

en: Use &screen layout (when supported)
sl_SI: Uporabljaj oblikovanje po &zaslonu, ko je podprto.

en: Use &spelling functionality if supported
sl_SI: Uporabljaj funkcijo &črkovanja, če je podprta.

en: Use NVDA during sign-in
sl_SI: Uporabi NVDA med vpisom

en: Use NVDA during sign-in (requires administrator privileges)
sl_SI: Uporabi NVDA med vpisom (za spremembo stanja te možnosti potrebujete skrbniške pravice)

en: Use UI Automation to access Microsoft &Excel spreadsheet controls when available
sl_SI: Uporabi UI Automation za dostop do kontrolnikov Microsoft &Excel preglednice, ko so na voljo

en: Use currently saved settings during sign-in and on secure screens (requires administrator privileges)
sl_SI: Uporabi trenutno shranjene nastavitve med vpisom in na "varnih" namizjih (za spremembo stanja te možnosti potrebujete skrbniške pravice)

en: Use enhanced t&yped character support in legacy Windows Console when available
sl_SI: Uporabi izpopolnjeno podporo za na&tipkane znake v opuščeni Windows konzoli, ko je na voljo

en: Use screen layout off
sl_SI: Uporabljaj oblikovanje po ekranu izključeno

en: Use screen layout on
sl_SI: Uporabljaj oblikovanje  po ekranu vključeno

en: Use this profile for:
sl_SI: Uporabljaj ta profil za:

en: Use timeout
sl_SI: Uporabi časovno omejitev

en: User Guide
sl_SI: Uporabniški Vodič

en: User default
sl_SI: uporabniško privzeto

en: Uzbek grade 1
sl_SI: Uzbekistanska razvrstitev 1

en: V&ariant
sl_SI: &Oseba

en: V&olume
sl_SI: G&lasnost

en: Version
sl_SI: Različica

en: Vertical Object placeholder
sl_SI: Ograda navpično postavljenega predmeta

en: Vertical Text placeholder
sl_SI: Ograda navpično postavljenega besedila

en: Vertical Title placeholder
sl_SI: Ograda navpično postavljenega naslova

en: Vietnamese grade 0
sl_SI: Vijetnamska razvrstitev 0

en: Vietnamese grade 1
sl_SI: Vijetnamska razvrstitev 1

en: Vietnamese grade 2
sl_SI: Vijetnamska razvrstitev 2

en: Virtually toggles the NVDA and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
sl_SI: Navidezno preklaplja tipki NVDA in shift, da oponaša bližnjico na tipkovnici z vnosom v brajici

en: Virtually toggles the NVDA key to emulate a keyboard shortcut with braille input
sl_SI: Navidezno preklaplja tipko NVDA, da oponaša bližnjico na tipkovnici z vnosom v brajici

en: Virtually toggles the alt and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
sl_SI: Navidezno preklaplja tipki alt in shift, da oponaša bližnjico na tipkovnici z vnosom v brajici

en: Virtually toggles the alt key to emulate a keyboard shortcut with braille input
sl_SI: Navidezno preklaplja tipko alt, da oponaša bližnjico na tipkovnici z vnosom v brajici

en: Virtually toggles the control and alt keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
sl_SI: Navidezno preklaplja tipki control in alt, da oponaša bližnjico na tipkovnici z vnosom v brajici

en: Virtually toggles the control and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
sl_SI: Navidezno preklaplja tipki control in shift, da oponaša bližnjico na tipkovnici z vnosom v brajici

en: Virtually toggles the control key to emulate a keyboard shortcut with braille input
sl_SI: Navidezno preklaplja tipko control, da oponaša bližnjico na tipkovnici z vnosom v brajici

en: Virtually toggles the control, alt, and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
sl_SI: Navidezno preklaplja tipke control, alt in shift, da oponaša bližnjico na tipkovnici z vnosom v brajici

en: Virtually toggles the left windows and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
sl_SI: Navidezno preklaplja tipki levi windows in shift, da oponaša bližnjico na tipkovnici z vnosom v brajici

en: Virtually toggles the left windows key to emulate a keyboard shortcut with braille input
sl_SI: Navidezno preklaplja tipko levi windows, da oponaša bližnjico na tipkovnici z vnosom v brajici

en: Virtually toggles the shift key to emulate a keyboard shortcut with braille input
sl_SI: Navidezno preklaplja tipko shift, da oponaša bližnjico na tipkovnici z vnosom v brajici

en: Vision
sl_SI: Vidnost

en: Vision Enhancement Provider Error
sl_SI: Napaka Oskrbe Izboljšave Vidnosti

en: Visual Highlight
sl_SI: Vidnostna Osvetlitev

en: Voice
sl_SI: Glas

en: Voice dictionary (%s)
sl_SI: (%s) slovar glasu

en: Volume-High-Low-Close
sl_SI: Količinski Začetno-Končno-Intervalni grafikon

en: Volume-Open-High-Low-Close
sl_SI: Količinski Končno-Intervalni grafikon

en: Waiting for Outlook...
sl_SI: Čakanje na Outlook...

en: Waiting for Powerpoint...
sl_SI: Čakanje na Powerpoint...

en: Walls
sl_SI: Zidovi

en: Warning
sl_SI: Opozorilo

en: Warning!
sl_SI: Opozorilo!

en: We need your help in order to continue to improve NVDA.
    This project relies primarily on donations and grants. By donating, you are helping to fund full time development.
    If even $10 is donated for every download, we will be able to cover all of the ongoing costs of the project.
    All donations are received by NV Access, the non-profit organisation which develops NVDA.
    Thank you for your support.
sl_SI: Potrebujemo vašo pomoč, da bomo lahko še naprej izboljševali NVDA.
    Ta projekt se zanaša predvsem na vaše donacije in dotacije. Z donacijo boste pomagali financirati polni razvoj.
    Če prispevate samo $10 na en prenos, nam boste omogočili, da bomo lahko pokrili vse tekoče stroške projekta.
    Vse donacije prejme NV Access, neprofitna organizacija, ki razvija NVDA.
    Hvala za vašo podporo.

en: We&lcome dialog...
sl_SI: Pogovorno okno &Dobrodošlice...

en: Welcome to NVDA
sl_SI: Dobrodošli v NVDA

en: Welcome to NVDA!
sl_SI: Dobrodošli v NVDA!

en: Welsh grade 1
sl_SI: Valižanska razvrstitev 1

en: Welsh grade 2
sl_SI: Valižanska razvrstitev 2

en: What would you like to &do?
sl_SI: Kaj želite &narediti?

en: What's &new
sl_SI: Kaj je &novega (Angleščina)

en: What's new
sl_SI: Kaj je novega (Angleščina)

en: Whole &word
sl_SI: &Cela beseda

en: Windows OCR not available
sl_SI: Windows OCR ni na voljo

en: Windows OneCore voices
sl_SI: glasovi Windows OneCore

en: Write the current configuration to nvda.ini
sl_SI: Zapiši trenutno konfiguracijo v nvda.ini

en: X Error Bars
sl_SI: X Palice z Napako

en: Xhosa grade 1
sl_SI: Xhosa razvrstitev 1

en: Xhosa grade 2
sl_SI: Xhosa razvrstitev 2

en: Y Error Bars
sl_SI: Y Palice z Napako

en: Yakut grade 1
sl_SI: Yakutska razvrstitev 1

en: Yes
sl_SI: Da

en: You are about to install version {newVersion} of {summary}, which appears to be already installed. Would you still like to update?
sl_SI: Ste pred namestitvijo različice dodatka {newVersion} {summary}, za katero izgleda, da je že nameščena. Še vedno želite posodobiti?

en: You are about to run the COM Registration Fixing tool. This tool will try to fix common system problems that stop NVDA from being able to access content in many programs including Firefox and Internet Explorer. This tool must make changes to the System registry and therefore requires administrative access. Are you sure you wish to proceed?
sl_SI: Ste pred zagonom orodja za odpravljanje težav z registracijo COM knjižnic. To orodje bo poskušalo odpraviti pogoste težave v sistemu, ki preprečujejo NVDA, da bi lahko dostopala do vsebine v mnogih programih vključno s Firefoxom in Internet Explorerjem. To orodje mora opraviti spremembe v sistemskem registru in tako potrebuje skrbniški dostop. Ste prepričani, da želite nadaljevati?

en: You are attempting to install an earlier version of NVDA than the version currently installed. If you really wish to revert to an earlier version, you should first cancel this installation and completely uninstall NVDA before installing the earlier version.
sl_SI: Namestiti poskušate različico NVDA, ki je bila narejena pred tisto, ki je trenutno nameščena na vašem sistemu. Če res želite preiti na zgodnejšo različico, morate nemudoma prekiniti to namestitev in popolnoma odstraniti sedanjo različico pred ponovno namestitvijo prejšnje.

en: You must choose a name for this profile.
sl_SI: Izbrati morate ime za ta profil.

en: Your configuration file contains errors. Your configuration has been reset to factory defaults.
    More details about the errors can be found in the log file.
sl_SI: Vaša konfiguracijska datoteka vsebuje napake. Vaša konfiguracija se je nastavila na tovarniško privzeto.
    Več podrobnosti o napakah lahko najdete v dnevniški datoteki.

en: Your gesture map file contains errors.
    More details about the errors can be found in the log file.
sl_SI: Vaša datoteka z zbirko kretenj vsebuje napake.
    Več podrobnosti o napakah najdete v dnevniški datoteki.

en: Zulu grade 1
sl_SI: Zulujska razvrstitev 1

en: Zulu grade 2
sl_SI: Zulujska razvrstitev 2

[ctx: action]
en: Back
sl_SI: Nazaj ali prejšnji

[ctx: action]
en: Beginning
sl_SI: Začetek

[ctx: action]
en: Document
sl_SI: Dokument

[ctx: action]
en: End
sl_SI: Konec

[ctx: action]
en: Help
sl_SI: Pomoč

[ctx: action]
en: Home
sl_SI: Domov

[ctx: action]
en: Information
sl_SI: Informacija

[ctx: action]
en: Movie
sl_SI: Film

[ctx: action]
en: Next
sl_SI: Naprej ali naslednji

[ctx: action]
en: Sound
sl_SI: Zvok

[ctx: advanced.playErrorSound]
en: Only in NVDA test versions
sl_SI: Samo v preizkusnih različicah NVDA

[ctx: advanced.playErrorSound]
en: Yes
sl_SI: Da

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Default (Only when necessary)
sl_SI: Privzeto (Samo, ko je potrebno)

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: No
sl_SI: Ne

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Only when necessary
sl_SI: Samo, ko je potrebno

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Use UIA with Microsoft Edge and other 
    &Chromium based browsers when available:
sl_SI: Uporabi UIA z Microsoft Edge in drugimi 
    &na Chromiumu temelječih brskalnikih, ko je na voljo:

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Yes
sl_SI: Da

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Always
sl_SI: Vedno

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Default (Where suitable)
sl_SI: Privzeto (ko je umestno)

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Only when necessary
sl_SI: Samo, ko je potrebno

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Use UI Automation to access Microsoft &Word document controls
sl_SI: Uporabi UI Automation za dostop do kontrolnikov Microsoft &Word dokumenta

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Where suitable
sl_SI: Ko je umestno

en: alert
sl_SI: opozorilo

en: align center
sl_SI: sredinska poravnava

en: align distributed
sl_SI: poravnava z razmiki znakov

en: align justify
sl_SI: obojestranska poravnava

en: align left
sl_SI: leva poravnava

en: align right
sl_SI: desna poravnava

en: alignment
sl_SI: poravnava

en: alphanumeric
sl_SI: alfanumerično

en: animation
sl_SI: animacija

en: any dots
sl_SI: katerekoli pike

en: app
sl_SI: prg

en: application
sl_SI: program

[ctx: aria]
en: banner
sl_SI: pasica

[ctx: aria]
en: complementary
sl_SI: dopolnilni

[ctx: aria]
en: content info
sl_SI: vsebinski

[ctx: aria]
en: form
sl_SI: izpolnjevalni

[ctx: aria]
en: main
sl_SI: glavni

[ctx: aria]
en: navigation
sl_SI: krmilni

[ctx: aria]
en: search
sl_SI: iskalni

en: art
sl_SI: čln

en: article
sl_SI: članek

en: at {x}, {y}
sl_SI: na {x}, {y}

en: attachment
sl_SI: priloga

en: audio
sl_SI: avdio

en: automatic
sl_SI: samodejno

en: automatically
sl_SI: samodejno

en: back
sl_SI: nazaj

en: background color
sl_SI: barva ozadja

en: background pattern {pattern}
sl_SI: vzorec ozadja {pattern}

en: baseline
sl_SI: osnovno stanje

en: behind {otherShape}
sl_SI: za {otherShape}

en: bkmk
sl_SI: zznm

en: blank
sl_SI: prazno

en: block quote
sl_SI: navedek

en: bold
sl_SI: odebeljeno

en: bookmark
sl_SI: zaznamek

en: border
sl_SI: meja

en: bottom edge
sl_SI: spodnji rob

en: box
sl_SI: polje

en: bqt
sl_SI: nvd

en: braille keyboard
sl_SI: brajeva tipkovnica

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: bnnr
sl_SI: pasc

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: cinf
sl_SI: vsbn

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: cmpl
sl_SI: dpln

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: form
sl_SI: izpl

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: main
sl_SI: glvn

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: navi
sl_SI: krml

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: srch
sl_SI: iskl

en: browser stop
sl_SI: ustavi brskalnik

en: bsyind
sl_SI: zpskzl

en: btn
sl_SI: gmb

en: busy
sl_SI: zaposleno

en: busy indicator
sl_SI: kazalnik zaposleno

en: button
sl_SI: gumb

en: calendar
sl_SI: koledar

en: canvas
sl_SI: platno (risalna površina)

en: cap
sl_SI: pdn

en: cap %s
sl_SI: velika %s

en: caption
sl_SI: napis

en: caret
sl_SI: kazalka

en: caret moves review cursor off
sl_SI: kazalka premika pregledno utripalko izključeno

en: caret moves review cursor on
sl_SI: kazalka premika pregledno utripalko vključeno

en: case
sl_SI: občutljivost

en: cbo
sl_SI: sps

en: cell
sl_SI: celica

en: cell deletion
sl_SI: izbris celice

en: cell insertion
sl_SI: vstavitev celice

en: cell merge
sl_SI: združitev celice

en: centered
sl_SI: sredina

en: character
sl_SI: znak

en: chart
sl_SI: grafikon

[ctx: chart]
en: column
sl_SI: stolpični grafikon

en: chart element
sl_SI: element grafikona

en: check box
sl_SI: izbirnik

en: check menu item
sl_SI: izbor postavke v meniju

en: checkable
sl_SI: možno izbrati

en: checked
sl_SI: izbrano

en: chk
sl_SI: izb

en: clickable
sl_SI: možno klikniti

en: clk
sl_SI: klk

en: clock
sl_SI: ura

en: cmnt
sl_SI: kmnt

en: collapsed
sl_SI: stisnjeno

en: color chooser
sl_SI: izbirnik barv

[ctx: color hue]
en: aqua
sl_SI: turkizno

[ctx: color hue]
en: aqua-blue
sl_SI: turkizno-modro

[ctx: color hue]
en: black
sl_SI: črno

[ctx: color hue]
en: blue
sl_SI: modro

[ctx: color hue]
en: blue-purple
sl_SI: modro-vijolično

[ctx: color hue]
en: brown
sl_SI: rjavo

[ctx: color hue]
en: brown-yellow
sl_SI: rjavo-rumeno

[ctx: color hue]
en: dark grey
sl_SI: temno sivo

[ctx: color hue]
en: green
sl_SI: zeleno

[ctx: color hue]
en: green-aqua
sl_SI: zeleno-turkizno

[ctx: color hue]
en: grey
sl_SI: sivo

[ctx: color hue]
en: light grey
sl_SI: rahlo sivo

[ctx: color hue]
en: orange
sl_SI: oranžno

[ctx: color hue]
en: orange-yellow
sl_SI: oražno-rumeno

[ctx: color hue]
en: pink
sl_SI: roza

[ctx: color hue]
en: pink-red
sl_SI: roza-rdeče

[ctx: color hue]
en: purple
sl_SI: vijolično

[ctx: color hue]
en: purple-pink
sl_SI: vijolično-roza

[ctx: color hue]
en: red
sl_SI: rdeče

[ctx: color hue]
en: red-brown
sl_SI: rdeče-rjavo

[ctx: color hue]
en: red-orange
sl_SI: rdeče-oranžno

[ctx: color hue]
en: very dark grey
sl_SI: zelo temno sivo

[ctx: color hue]
en: very light grey
sl_SI: zelo rahlo sivo

[ctx: color hue]
en: white
sl_SI: belo

[ctx: color hue]
en: yellow
sl_SI: rumeno

[ctx: color hue]
en: yellow-green
sl_SI: rumeno-zeleno

[ctx: color variation]
en: bright {color}
sl_SI: svetlo {color}

[ctx: color variation]
en: dark pale {color}
sl_SI: temno obledelo {color}

[ctx: color variation]
en: dark {color}
sl_SI: temno {color}

[ctx: color variation]
en: dark {color} grey
sl_SI: temno {color} sivo

[ctx: color variation]
en: light pale {color}
sl_SI: rahlo obledelo {color}

[ctx: color variation]
en: pale {color}
sl_SI: obledelo {color}

[ctx: color variation]
en: transparent {colorDescription}
sl_SI: prosojna {colorDescription}

[ctx: color variation]
en: very dark pale {color}
sl_SI: zelo temno obledelo {color}

[ctx: color variation]
en: very dark {color}
sl_SI: zelo temno {color}

[ctx: color variation]
en: very dark {color} grey
sl_SI: zelo temno {color} sivo

[ctx: color variation]
en: {color} grey
sl_SI: {color} sivo

[ctx: color variation]
en: {color} white
sl_SI: {color} belo

en: column
sl_SI: stolpec

en: column %s
sl_SI: stolpec %s

en: column break
sl_SI: prelom stolpca

en: column header
sl_SI: glava stolpca

en: column {0} of {1}
sl_SI: stolpec {0} od {1}

en: column {columnNumber}
sl_SI: stolpec {columnNumber}

en: combo box
sl_SI: spustni seznam

en: comment: {text} by {author} on {date}
sl_SI: komentar: {text} od {author} na {date}

en: conflict
sl_SI: spor

en: continuous
sl_SI: brez

en: continuous section break
sl_SI: zvezni prelom odseka

[ctx: controlType]
en: tab
sl_SI: zavihek

en: covers  {otherShape}
sl_SI: prekriva {otherShape}

en: cropped
sl_SI: obrezano

en: current
sl_SI: trenutna

en: current date
sl_SI: trenutni datum

en: current location
sl_SI: trenutna lokacija

en: current page
sl_SI: trenutna stran

en: current step
sl_SI: trenutni korak

en: current time
sl_SI: trenutni čas

en: cursor
sl_SI: utripalka

en: custom application 1
sl_SI: program po lastni izbiri 1

en: custom application 2
sl_SI: program po lastni izbiri 2

en: c{columnNumber}
sl_SI: s{columnNumber}

en: c{columnNumber}-{columnSpan}
sl_SI: s{columnNumber}-{columnSpan}

en: dash dot
sl_SI: črta pika

en: dash dot dot
sl_SI: črta pika pika

en: dashed
sl_SI: črtkano

en: data grid
sl_SI: mreža podatkov

en: data item
sl_SI: postavka podatkov

en: data point
sl_SI: podatkovna točka

en: date edit
sl_SI: vnos datuma

en: debug
sl_SI: razhroščevanje

en: debug warning
sl_SI: opozorila razhroščevanja

en: decreased by {decrementValue} from point {previousIndex},
sl_SI: zmanjšano za {decrementValue} od točke {previousIndex},

en: default style
sl_SI: privzeti slog

en: defunct
sl_SI: preteklo

en: del
sl_SI: brs

en: deleted
sl_SI: izbrisano

en: deletion
sl_SI: izbris

en: deletion: {text}
sl_SI: izbris: {text}

en: desktop
sl_SI: običajna (razporeditev s številskim delom)

en: desktop icon
sl_SI: ikona namizja

en: desktop pane
sl_SI: podokno namizja

en: diagonal crosshatch
sl_SI: diagonalno križno

en: diagonal stripe
sl_SI: diagonalno progasto

en: dial
sl_SI: telefonski znak

en: dialog
sl_SI: pogovorno okno

en: directory pane
sl_SI: podokno prostora

en: disabled
sl_SI: onemogočen

en: display field
sl_SI: prikazno polje

en: display scroll
sl_SI: vrtenje vrstice

en: dlg
sl_SI: pok

en: doc
sl_SI: dok

en: document
sl_SI: dokument

en: done dragging
sl_SI: vlečenje končano

en: dot
sl_SI: brajeva pika

en: dotted
sl_SI: pikčasto

en: double
sl_SI: dvojno

en: double strikethrough
sl_SI: dvojno prečrtano

en: double {action}
sl_SI: dvakratno {action}

en: down arrow
sl_SI: puščica dol

en: down-right diagonal line
sl_SI: diagonalno navzdol

en: draggable
sl_SI: možno povleči

en: dragging
sl_SI: vlečenje

en: drbtn
sl_SI: spgmb

en: drft cmnt
sl_SI: osnt kmnt

en: drop down button
sl_SI: padajoči gumb

en: drop down button grid
sl_SI: padajoči mrežni gumb

en: drop list
sl_SI: padajoči seznam

en: drop target
sl_SI: spust cilja

en: edit
sl_SI: uredi

en: edit bar
sl_SI: vrstica za urejanje

en: editable
sl_SI: možno urejati

en: editing
sl_SI: v urejanju

en: edt
sl_SI: pub

en: email
sl_SI: epošta

en: embedded
sl_SI: vdelano

en: embedded object
sl_SI: vdelani predmet

en: emphasised
sl_SI: poudarjeno

en: end note
sl_SI: zaključna opomba

en: enote
sl_SI: zopmb

[ctx: espeakVarient]
en: none
sl_SI: nič

en: even pages section break
sl_SI: prelom odseka na sodih straneh

[ctx: excel-UIA]
en: Cell Appearance
sl_SI: Izgled celice

[ctx: excel-UIA]
en: Cell height: {0.y:.1f} pt
sl_SI: Višina celice: {0.y:.1f} pik

[ctx: excel-UIA]
en: Cell width: {0.x:.1f} pt
sl_SI: Širina celice: {0.x:.1f} pik

[ctx: excel-UIA]
en: Fill color: {0.name}
sl_SI: Barva polnila: {0.name}

[ctx: excel-UIA]
en: Fill type: {0}
sl_SI: Vrsta polnila: {0}

[ctx: excel-UIA]
en: Outline color: top={0.name}, bottom={1.name}, left={2.name}, right={3.name}
sl_SI: Barva orisa: zgoraj={0.name}, spodaj={1.name}, levo={2.name}, desno={3.name}

[ctx: excel-UIA]
en: Outline thickness: top={0}, bottom={1}, left={2}, right={3}
sl_SI: Debelina orisa: zgoraj={0}, spodaj={1}, levo={2}, desno={3}

[ctx: excel-UIA]
en: Shows a browseable message Listing information about a cell's appearance such as outline and fill colors, rotation and size
sl_SI: Prikaže sporočilo v načinu brskanja s seznamom informacij o izgledu celice, kot je oris in barva polnila, zavrtenost in velikost

[ctx: excel-UIA]
en: {firstAddress} {firstValue} through {lastAddress} {lastValue}
sl_SI: {firstAddress} {firstValue} do {lastAddress} {lastValue}

en: expanded
sl_SI: razprto

en: favorites
sl_SI: priljubljene

en: fig
sl_SI: lik

en: figure
sl_SI: lik

en: file chooser
sl_SI: izbirnik datoteke

en: filler
sl_SI: polnilo

en: find a text string from the current cursor position
sl_SI: najdi niz besedila za trenutnim položajem utripalke

en: find the next occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
sl_SI: najdi naslednji blok že prej vnesenega niza besedila od trenutnega položaja utripalke

en: find the previous occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
sl_SI: najdi predhodni blok že prej vnesenega niza besedila od trenutnega položaja utripalke

en: first line indent
sl_SI: zamik v prvi vrstici

en: flagged
sl_SI: z zastavico

en: fnote
sl_SI: popmb

en: focus moves navigator object off
sl_SI: žarišče premika predmet krmiljenja izključeno

en: focus moves navigator object on
sl_SI: žarišče premika predmet krmiljenja vključeno

en: focusable
sl_SI: možno postaviti na žarišče

en: focused
sl_SI: postavljeno v žarišče

en: font chooser
sl_SI: izbirnik pisave

en: font name
sl_SI: ime pisave

en: font size
sl_SI: velikost pisave

en: foot note
sl_SI: opomba pod črto

en: footer
sl_SI: noga

en: foreground color
sl_SI: barva ospredja

en: form
sl_SI: izpolnjevalni

en: forward
sl_SI: naprej

en: forwarded
sl_SI: posredovano

en: frame
sl_SI: okvir

en: gesture map File Error
sl_SI: Napaka Datoteke zbirke kretenj

en: glass pane
sl_SI: prosojno podokno

en: grammar error
sl_SI: napaka slovmice

en: grammar: {text}
sl_SI: slovnica: {text}

en: graphic
sl_SI: grafika

en: grip
sl_SI: zgrabi

en: grouping
sl_SI: razvrstitev v skupino

en: grp
sl_SI: rsk

en: h%s
sl_SI: n%s

en: hair
sl_SI: najtanjše

en: half alphanumeric
sl_SI: polalfanumerično

en: half checked
sl_SI: polovično izbrano

en: half katakana
sl_SI: pol katakana

en: half katakana roman
sl_SI: pol katakana (zahodna)

en: hanging indent
sl_SI: viseči zamik

en: has attachment
sl_SI: s prilogo

en: has auto complete
sl_SI: ima možnost samodokončanja

en: has comment
sl_SI: Vsebuje komentar

en: has details
sl_SI: ima podrobnosti

en: has draft comment
sl_SI: Vsebuje osnutek komentarja

en: has formula
sl_SI: vsebuje formulo

en: has long description
sl_SI: ima daljši opis

en: has note
sl_SI: vsebuje opombo

en: has resolved comment
sl_SI: Vsebuje razrešen komentar

en: header
sl_SI: glava

en: header item
sl_SI: postavka v glavi

en: heading
sl_SI: naslov

en: heading 1
sl_SI: naslov 1

en: heading 2
sl_SI: naslov 2

en: heading 3
sl_SI: naslov 3

en: heading 4
sl_SI: naslov 4

en: heading 5
sl_SI: naslov 5

en: heading 6
sl_SI: naslov 6

en: heading level %d
sl_SI: nivo naslova %d

en: help balloon
sl_SI: oblaček pomoči

en: hidden
sl_SI: skrito

en: high importance
sl_SI: visoka pomembnost

en: highlight
sl_SI: osvetlitev

en: highlighted
sl_SI: osvetljeno

en: hiragana roman
sl_SI: hiragana (zahodna)

en: hlght
sl_SI: osvtl

en: hlp
sl_SI: pmč

en: home page
sl_SI: domača stran

en: horizontal borders except outside
sl_SI: vodoravne obrobe razen zunaj

en: horizontal stripe
sl_SI: vodoravno progasto

en: hot key field
sl_SI: polje za hitre tipke

en: icon
sl_SI: ikona

en: iconified
sl_SI: označeno z ikonami

en: image map
sl_SI: slikovno površje

en: indent
sl_SI: zamik

en: indicator
sl_SI: kazalnik

en: input help off
sl_SI: pomoč za vnose izključena

en: input help on
sl_SI: pomoč za vnose vključena

en: input window
sl_SI: vhodno okno

en: input/output
sl_SI: vhod/izhod

[ctx: inputGestures]
en: &Filter by:
sl_SI: Preseji &med:

en: ins
sl_SI: vst

en: inserted
sl_SI: vstavljeno

en: insertion
sl_SI: Vstavitev

en: insertion: {text}
sl_SI: vstavitev: {text}

en: invalid
sl_SI: neveljavno

en: invalid entry
sl_SI: napačen vnos

en: invisible
sl_SI: nevidno

en: invoke
sl_SI: kliči

en: italic
sl_SI: ležeče

en: item
sl_SI: postavka

en: katakana roman
sl_SI: katakana (zahodna)

[ctx: keyLabel]
en: tab
sl_SI: tabulator

en: keyboard, all layouts
sl_SI: vse razporeditve tipkovnice

en: label
sl_SI: oznaka

en: landmark
sl_SI: mejnik

[ctx: languageName]
en: Aragonese
sl_SI: Aragonščina (Španija)

[ctx: languageName]
en: Burmese
sl_SI: Burmanski

[ctx: languageName]
en: Central Kurdish
sl_SI: Centralni kurdski

[ctx: languageName]
en: Northern Kurdish
sl_SI: Severni kurdski

[ctx: languageName]
en: Somali
sl_SI: Somalijščina

en: laptop
sl_SI: prenosnik (razporeditev brez številskega dela)

en: layered pane
sl_SI: podokno v plasti

en: layout tables off
sl_SI: tabele namenjene oblikovanju izključene

en: layout tables on
sl_SI: tabele namenjene oblikovanju vključene

en: ldesc
sl_SI: dopis

en: left
sl_SI: levo

en: left alt
sl_SI: levi alt

en: left arrow
sl_SI: puščica levo

en: left control
sl_SI: levi control

en: left edge
sl_SI: levi rob

en: left indent
sl_SI: levi zamik

en: left shift
sl_SI: levi shift

en: left windows
sl_SI: levi windows

en: level %s
sl_SI: nivo %s

en: line
sl_SI: vrstica

en: line %s
sl_SI: vrstica %s

[ctx: line indentation setting]
en: Speech
sl_SI: Govor

en: line scroll
sl_SI: premik vrstice

en: line spacing %s
sl_SI: razmik %s

[ctx: line spacing value]
en: 1.5 lines
sl_SI: 1,5 vrstice

[ctx: line spacing value]
en: at least %.1f pt
sl_SI: vsaj %.1f pik

[ctx: line spacing value]
en: double
sl_SI: dvojni

[ctx: line spacing value]
en: exactly {space:.1f} pt
sl_SI: točno {space:.1f} pik

[ctx: line spacing value]
en: single
sl_SI: enojni

en: linear gradient
sl_SI: iz sredine

en: link
sl_SI: povezava

en: linked
sl_SI: povezano

en: list
sl_SI: seznam

en: list item
sl_SI: postavka na seznamu

en: lmk
sl_SI: mjn

en: lnk
sl_SI: pvz

en: low importance
sl_SI: nizka pomembnost

en: lst
sl_SI: szm

en: lv %s
sl_SI: nv %s

en: manual
sl_SI: ročno

en: marked
sl_SI: naznačeno

en: math
sl_SI: Matematika

en: media player
sl_SI: medijski predvajalnik

en: medium
sl_SI: srednje

en: medium dash dot
sl_SI: srednja črta pika

en: medium dash dot dot
sl_SI: srednja črta pika pika

en: medium dashed
sl_SI: srednje črtkano

en: meeting request
sl_SI: prošnja za sestanek

en: menu
sl_SI: meni

en: menu bar
sl_SI: menijska vrstica

en: menu button
sl_SI: menijski gumb

en: menu item
sl_SI: postavka v meniju

en: mln
sl_SI: vvr

en: mnu
sl_SI: mni

en: mnubar
sl_SI: mnivrs

en: mnubtn
sl_SI: mnigmb

en: mnuitem
sl_SI: mnipstv

en: modal
sl_SI: modalno

en: moved from
sl_SI: premaknjeno iz

en: moved to
sl_SI: premaknjeno na

en: moves to the first table column
sl_SI: premakne se v prvi stolpec v tabeli

en: moves to the first table row
sl_SI: premakne se v prvo vrstico v tabeli

en: moves to the last table column
sl_SI: premakne se v zadnji stolpec v tabeli

en: moves to the last table row
sl_SI: premakne se v zadnjo vrstico v tabeli

en: moves to the next annotation
sl_SI: premakne se na naslednjo zabeležko

en: moves to the next article
sl_SI: premakne se na naslednji članek

en: moves to the next block quote
sl_SI: premakne se na naslednji navedek

en: moves to the next button
sl_SI: premakne se na naslednji gumb

en: moves to the next check box
sl_SI: premakne se na naslednji izbirnik

en: moves to the next combo box
sl_SI: premakne se na naslednji spustni seznam

en: moves to the next edit field
sl_SI: premakne se na naslednje vnosno polje

en: moves to the next embedded object
sl_SI: premakne se na naslednji vdelani predmet

en: moves to the next error
sl_SI: premakne se na naslednjo napako

en: moves to the next form field
sl_SI: premakne se na naslednje polje v obrazcu

en: moves to the next frame
sl_SI: premakne se na naslednji okvir

en: moves to the next graphic
sl_SI: premakne se na naslednjo grafiko

en: moves to the next grouping
sl_SI: premakne se na naslednjo razvrstitev v skupino

en: moves to the next heading
sl_SI: premakne se na naslednji naslov

en: moves to the next heading at level 1
sl_SI: premakne se na naslednji naslov na nivoju 1

en: moves to the next heading at level 2
sl_SI: premakne se na naslednji naslov na nivoju 2

en: moves to the next heading at level 3
sl_SI: premakne se na naslednji naslov na nivoju 3

en: moves to the next heading at level 4
sl_SI: premakne se na naslednji naslov na nivoju 4

en: moves to the next heading at level 5
sl_SI: premakne se na naslednji naslov na nivoju 5

en: moves to the next heading at level 6
sl_SI: premakne se na naslednji naslov na nivoju 6

en: moves to the next landmark
sl_SI: premakne se na naslednji mejnik

en: moves to the next link
sl_SI: premakne se na naslednjo povezavo

en: moves to the next list
sl_SI: premakne se na naslednji seznam

en: moves to the next list item
sl_SI: premakne se na naslednjo postavko na seznamu

en: moves to the next radio button
sl_SI: premakne se na naslednji radijski gumb

en: moves to the next separator
sl_SI: premakne se na naslednjo ločnico

en: moves to the next table
sl_SI: premakne se na naslednjo tabelo

en: moves to the next table column
sl_SI: premakne se v naslednji stolpec v tabeli

en: moves to the next table row
sl_SI: premakne se v naslednjo vrstico v tabeli

en: moves to the next unvisited link
sl_SI: premakne se na naslednjo (še) neobiskano povezavo

en: moves to the next visited link
sl_SI: premakne se na naslednjo (že) obiskano povezavo

en: moves to the previous annotation
sl_SI: premakne se na predhodno zabeležko

en: moves to the previous article
sl_SI: premakne se na predhodni članek

en: moves to the previous block quote
sl_SI: premakne se na predhodni navedek

en: moves to the previous button
sl_SI: premakne se na predhodni gumb

en: moves to the previous check box
sl_SI: premakne se na predhodni izbirnik

en: moves to the previous combo box
sl_SI: premakne se na predhodni spustni seznam

en: moves to the previous edit field
sl_SI: premakne se na predhodno vnosno polje

en: moves to the previous embedded object
sl_SI: premakne se na predhodni vdelani predmet

en: moves to the previous error
sl_SI: premakne se na predhodno napako

en: moves to the previous form field
sl_SI: premakne se na predhodno polje v obrazcu

en: moves to the previous frame
sl_SI: premakne se na predhodni okvir

en: moves to the previous graphic
sl_SI: premakne se na predhodno grafiko

en: moves to the previous grouping
sl_SI: premakne se na predhodno razvrstitev v skupino

en: moves to the previous heading
sl_SI: premakne se na predhodni naslov

en: moves to the previous heading at level 1
sl_SI: premakne se na predhodni naslov na nivoju 1

en: moves to the previous heading at level 2
sl_SI: premakne se na predhodni naslov na nivoju 2

en: moves to the previous heading at level 3
sl_SI: premakne se na predhodni naslov na nivoju 3

en: moves to the previous heading at level 4
sl_SI: premakne se na predhodni naslov na nivoju 4

en: moves to the previous heading at level 5
sl_SI: premakne se na predhodni naslov na nivoju 5

en: moves to the previous heading at level 6
sl_SI: premakne se na predhodni naslov na nivoju 6

en: moves to the previous landmark
sl_SI: premakne se na predhodni mejnik

en: moves to the previous link
sl_SI: premakne se na predhodno povezavo

en: moves to the previous list
sl_SI: premakne se na predhodni seznam

en: moves to the previous list item
sl_SI: premakne se na predhodno postavko na seznamu

en: moves to the previous radio button
sl_SI: premakne se na predhodni radijski gumb

en: moves to the previous separator
sl_SI: premakne se na predhodno ločnico

en: moves to the previous table
sl_SI: premakne se na predhodno tabelo

en: moves to the previous table column
sl_SI: premakne se v predhodni stolpec v tabeli

en: moves to the previous table row
sl_SI: premakne se v predhodno vrstico v tabeli

en: moves to the previous unvisited link
sl_SI: premakne se na predhodno (še) neobiskano povezavo

en: moves to the previous visited link
sl_SI: premakne se na predhodno (že) obiskano povezavo

en: multi line
sl_SI: večvrstično

en: mute
sl_SI: utišaj

en: new column section break
sl_SI: prelom odseka v nov stolpec

en: new page section break
sl_SI: prelom odseka na novo stran

en: next track
sl_SI: naslednja skladba

en: no bold
sl_SI: ni odebeljeno

en: no border lines
sl_SI: ni obrob

en: no change from point {previousIndex},
sl_SI: ni spremembe od točke {previousIndex},

en: no first line indent
sl_SI: ni zamika v prvi vrstici

en: no hanging indent
sl_SI: ni visečega zamika

en: no highlight
sl_SI: brez osvetlitve

en: no indent
sl_SI: ni zamika

en: no italic
sl_SI: ni ležeče

en: no left indent
sl_SI: ni levega zamika

en: no more text after a block of links
sl_SI: ni več besedila po skupini povezav

en: no more text before a block of links
sl_SI: ni več besedila pred skupino povezav

en: no next annotation
sl_SI: ni naslednje zabeležke

en: no next article
sl_SI: ni naslednjega članka

en: no next block quote
sl_SI: ni naslednjega navedka

en: no next button
sl_SI: ni naslednjega gumba

en: no next check box
sl_SI: ni naslednjega izbirnika

en: no next combo box
sl_SI: ni naslednjega spustnega seznama

en: no next edit field
sl_SI: ni naslednjega vnosnega polja

en: no next embedded object
sl_SI: ni naslednjega vdelanega predmeta

en: no next error
sl_SI: ni naslednje napake

en: no next form field
sl_SI: ni naslednjega polja v obrazcu

en: no next frame
sl_SI: ni naslednjega okvirja

en: no next graphic
sl_SI: ni naslednje grafike

en: no next grouping
sl_SI: ni naslednje razvrstitve v skupino

en: no next heading
sl_SI: ni naslednjega naslova

en: no next heading at level 1
sl_SI: ni naslednjega naslova na nivoju 1

en: no next heading at level 2
sl_SI: ni naslednjega naslova na nivoju 2

en: no next heading at level 3
sl_SI: ni naslednjega naslova na nivoju 3

en: no next heading at level 4
sl_SI: ni naslednjega naslova na nivoju 4

en: no next heading at level 5
sl_SI: ni naslednjega naslova na nivoju 5

en: no next heading at level 6
sl_SI: ni naslednjega naslova na nivoju 6

en: no next landmark
sl_SI: ni naslednjega mejnika

en: no next link
sl_SI: ni naslednje povezave

en: no next list
sl_SI: ni naslednjega seznama

en: no next list item
sl_SI: ni naslednje postavke na seznamu

en: no next radio button
sl_SI: ni naslednjega radijskega gumba

en: no next separator
sl_SI: ni naslednje ločnice

en: no next table
sl_SI: ni naslednje tabele

en: no next unvisited link
sl_SI: ni naslednje (še) neobiskane povezave

en: no next visited link
sl_SI: ni naslednje (že) obiskane povezave

en: no previous annotation
sl_SI: ni predhodne zabeležke

en: no previous article
sl_SI: ni predhodnega članka

en: no previous block quote
sl_SI: ni predhodnega navedka

en: no previous button
sl_SI: ni predhodnega gumba

en: no previous check box
sl_SI: ni predhodnega izbirnika

en: no previous combo box
sl_SI: ni predhodnega spustnega seznama

en: no previous edit field
sl_SI: ni predhodnega vnosnega polja

en: no previous embedded object
sl_SI: ni predhodnega vdelanega predmeta

en: no previous error
sl_SI: ni predhodne napake

en: no previous form field
sl_SI: ni predhodnega polja v obrazcu

en: no previous frame
sl_SI: ni predhodnega okvirja

en: no previous graphic
sl_SI: ni predhodne grafike

en: no previous grouping
sl_SI: ni predhodne razvrstitve v skupino

en: no previous heading
sl_SI: ni predhodnega naslova

en: no previous heading at level 1
sl_SI: ni predhodnega naslova na nivoju 1

en: no previous heading at level 2
sl_SI: ni predhodnega naslova na nivoju 2

en: no previous heading at level 3
sl_SI: ni predhodnega naslova na nivoju 3

en: no previous heading at level 4
sl_SI: ni predhodnega naslova na nivoju 4

en: no previous heading at level 5
sl_SI: ni predhodnega naslova na nivoju 5

en: no previous heading at level 6
sl_SI: ni predhodnega naslova na nivoju 6

en: no previous landmark
sl_SI: ni predhodnega mejnika

en: no previous link
sl_SI: ni predhodne povezave

en: no previous list
sl_SI: ni predhodnega seznama

en: no previous list item
sl_SI: ni predhodne postavke na seznamu

en: no previous radio button
sl_SI: ni predhodnega radijskega gumba

en: no previous separator
sl_SI: ni predhodne ločnice

en: no previous table
sl_SI: ni predhodne tabele

en: no previous unvisited link
sl_SI: ni predhodne (še) neobiskane povezave

en: no previous visited link
sl_SI: ni predhodne (že) obiskane povezave

en: no revised %s
sl_SI: ni pregledano %s

en: no right indent
sl_SI: ni desnega zamika

en: no status bar information
sl_SI: brez informacije o vrstici stanja

en: no strikethrough
sl_SI: ni prečrtano

en: none
sl_SI: brez

en: normal configuration
sl_SI: navadna konfiguracija

en: normal configuration profile active
sl_SI: profil navadne konfiguracije dejaven

en: not %s
sl_SI: ni %s

en: not checked
sl_SI: ni izbrano

en: not deleted
sl_SI: ni izbrisano

en: not emphasised
sl_SI: ni poudarjeno

en: not hidden
sl_SI: ni skrito

en: not inserted
sl_SI: ni vstavljeno

en: not marked
sl_SI: ni naznačeno

en: not pressed
sl_SI: ni pritisnjeno

en: not selected
sl_SI: ni označeno

en: not strong
sl_SI: ni mastno

en: not underlined
sl_SI: ni podčrtano

en: note
sl_SI: beležka

en: nsel
sl_SI: nozn

en: numLock numpad 0
sl_SI: Numerična 0

en: numLock numpad 1
sl_SI: Numerična 1

en: numLock numpad 2
sl_SI: Numerična 2

en: numLock numpad 3
sl_SI: Numerična 3

en: numLock numpad 4
sl_SI: Numerična 4

en: numLock numpad 5
sl_SI: Numerična 5

en: numLock numpad 6
sl_SI: Numerična 6

en: numLock numpad 7
sl_SI: Numerična 7

en: numLock numpad 8
sl_SI: Numerična 8

en: numLock numpad 9
sl_SI: Numerična 9

en: numpad 1
sl_SI: številski del 1

en: numpad 2
sl_SI: številski del 2

en: numpad 3
sl_SI: številski del 3

en: numpad 4
sl_SI: številski del 4

en: numpad 5
sl_SI: številski del 5

en: numpad 6
sl_SI: številski del 6

en: numpad 7
sl_SI: številski del 7

en: numpad 8
sl_SI: številski del 8

en: numpad 9
sl_SI: številski del 9

en: numpad decimal
sl_SI: številski del decimalka

en: numpad delete
sl_SI: številski del delete

en: numpad divide
sl_SI: številski del deli

en: numpad enter
sl_SI: številski del enter

en: numpad insert
sl_SI: Številski del insert

en: numpad minus
sl_SI: številski del minus

en: numpad multiply
sl_SI: številski del množi

en: numpad plus
sl_SI: številski del plus

en: object has no location
sl_SI: predmet nima lokacije

en: object mode
sl_SI: delovanje predmeta

en: obscured
sl_SI: zasenčeno

en: odd pages section break
sl_SI: prelom odseka na lihih straneh

en: off
sl_SI: izključeno

en: off screen
sl_SI: pod zaslonom

en: on
sl_SI: vključeno

en: option pane
sl_SI: podokno možnosti

en: other item
sl_SI: druga postavka

en: out of %s
sl_SI: iz %s

en: out of bookmark
sl_SI: izven zaznamka

en: out of comment
sl_SI: izven komentarja

en: out of grammar error
sl_SI: izven napake slovnice

en: out of popular highlight
sl_SI: iz množične osvetlitve

en: out of spelling error
sl_SI: izven napake črkovanja

en: out of table
sl_SI: izven tabele

en: overflowing
sl_SI: plavajoče

en: page
sl_SI: stran

en: page %s
sl_SI: stran %s

en: pane
sl_SI: podokno

en: panel
sl_SI: plošča

en: paragraph
sl_SI: odstavek

en: paragraph number
sl_SI: številka odstavka

en: paragraph property
sl_SI: lastnost odstavka

en: password edit
sl_SI: vnos gesla

en: pinned
sl_SI: Pripeto

en: play pause
sl_SI: predvajaj premor

en: pnl
sl_SI: plš

en: pressed
sl_SI: pritisnjeno

en: previous track
sl_SI: predhodna skladba

en: prgbar
sl_SI: nprvrs

en: progress bar
sl_SI: vrstica napredka

en: property
sl_SI: lastnost

en: property page
sl_SI: prikaz lastnosti

en: protected
sl_SI: zaščiteno

en: pwdedt
sl_SI: gslpub

en: quadruple {action}
sl_SI: štirikratno {action}

en: radio button
sl_SI: radijski gumb

en: radio menu item
sl_SI: radijska postavka v meniju

en: rbtn
sl_SI: rgmb

en: read only
sl_SI: samo za branje

en: received: %s
sl_SI: sprejeto: %s

en: reconcile
sl_SI: usklajeno

en: rectangular gradient
sl_SI: iz kota

en: redundant object
sl_SI: odvečni predmet

en: refresh
sl_SI: osveži

en: region
sl_SI: območje

[ctx: repeat]
en: off
sl_SI: ponavljanje izključeno

[ctx: repeat]
en: on
sl_SI: ponavljanje vključeno

en: replace
sl_SI: zamenjava

en: replied
sl_SI: odgovorjeno

en: replied all
sl_SI: odgovorjeno vsem

en: report CLDR characters off
sl_SI: sporočaj CLDR znake izključeno

en: report CLDR characters on
sl_SI: sporočaj CLDR znake vključeno

en: report alignment off
sl_SI: sporočaj poravnavo izključeno

en: report alignment on
sl_SI: sporočaj poravnavo vključeno

en: report articles off
sl_SI: sporočaj članke izključeno

en: report articles on
sl_SI: sporočaj članke vključeno

en: report block quotes off
sl_SI: sporočaj navedke izključeno

en: report block quotes on
sl_SI: sporočaj navedke vključeno

en: report colors off
sl_SI: sporočaj barve izključeno

en: report colors on
sl_SI: sporočaj barve vključeno

en: report comments off
sl_SI: sporočaj komentarje izključeno

en: report comments on
sl_SI: sporočaj komentarje vključeno

en: report dynamic content changes off
sl_SI: poročaj o dinamičnih spremembah vsebine izključeno

en: report dynamic content changes on
sl_SI: poročaj o dinamičnih spremembah vsebine vključeno

en: report emphasis off
sl_SI: sporočaj poudarke izključeno

en: report emphasis on
sl_SI: sporočaj poudarke vključeno

en: report font attributes off
sl_SI: sporočaj značilnosti pisave izključeno

en: report font attributes on
sl_SI: sporočaj značilnosti pisave vključeno

en: report font name off
sl_SI: sporočaj ime pisave izključeno

en: report font name on
sl_SI: sporočaj ime pisave vključeno

en: report font size off
sl_SI: sporočaj velikost pisave izključeno

en: report font size on
sl_SI: sporočaj velikost pisave vključeno

en: report frames off
sl_SI: sporočaj okvirje izključeno

en: report frames on
sl_SI: sporočaj okvirje vključeno

en: report graphics off
sl_SI: sporočaj grafike izključeno

en: report graphics on
sl_SI: sporočaj grafike vključeno

en: report groupings off
sl_SI: sporočaj razvrstitve v skupino izključeno

en: report groupings on
sl_SI: sporočaj razvrstitve v skupino vključeno

en: report headings off
sl_SI: sporočaj naslove izključeno

en: report headings on
sl_SI: sporočaj naslove vključeno

en: report highlighted off
sl_SI: sporočaj osvetljeno izključeno

en: report highlighted on
sl_SI: sporočaj osvetljeno vključeno

en: report if clickable off
sl_SI: sporočaj, če je klikljivo izključeno

en: report if clickable on
sl_SI: sporočaj, če je klikljivo vključeno

en: report landmarks and regions off
sl_SI: sporočaj mejnike in območja izključeno

en: report landmarks and regions on
sl_SI: sporočaj mejnike in območja vključeno

en: report line numbers off
sl_SI: sporočaj številke vrstice izključeno

en: report line numbers on
sl_SI: sporočaj številke vrstice vključeno

en: report line spacing off
sl_SI: sporočaj razmik med vrsticami izključeno

en: report line spacing on
sl_SI: sporočaj razmik med vrsticami vključeno

en: report links off
sl_SI: sporočaj povezave izključeno

en: report links on
sl_SI: sporočaj povezave vključeno

en: report lists off
sl_SI: sporočaj sezname izključeno

en: report lists on
sl_SI: sporočaj sezname vključeno

en: report pages off
sl_SI: sporočaj strani izključeno

en: report pages on
sl_SI: sporočaj strani vključeno

en: report paragraph indentation off
sl_SI: sporočaj zamik odstavka izključeno

en: report paragraph indentation on
sl_SI: sporočaj zamik odstavka vključeno

en: report revisions off
sl_SI: sporočaj uredniške popravke izključeno

en: report revisions on
sl_SI: sporočaj uredniške popravke vključeno

en: report spelling errors off
sl_SI: sporočaj napake črkovanja izključeno

en: report spelling errors on
sl_SI: sporočaj napake črkovanja vključeno

en: report style off
sl_SI: sporočaj slog izključeno

en: report style on
sl_SI: sporočaj slog vključeno

en: report superscripts and subscripts off
sl_SI: sporočaj nadpisane in podpisane izključeno

en: report superscripts and subscripts on
sl_SI: sporoči nadpisane in podpisane vključeno

en: report table cell coordinates off
sl_SI: sporočaj koordinate celice v tabeli

en: report table cell coordinates on
sl_SI: sporočaj koordinate celice v tabeli vključeno

en: report tables off
sl_SI: sporočaj tabele izključeno

en: report tables on
sl_SI: sporočaj tabele vključeno

en: req
sl_SI: obv

en: required
sl_SI: je potrebno

en: reverse diagonal stripe
sl_SI: obrnjeno diagonalno progasto

en: revised %s
sl_SI: pregledano %s

en: rgn
sl_SI: obm

en: rich edit
sl_SI: obogateno urejanje

en: right
sl_SI: desno

en: right alt
sl_SI: desni alt

en: right arrow
sl_SI: puščica desno

en: right control
sl_SI: desni control

en: right edge
sl_SI: desni rob

en: right indent
sl_SI: desni zamik

en: right shift
sl_SI: desni shift

en: right windows
sl_SI: desni windows

en: ro
sl_SI: sb

en: root pane
sl_SI: korensko podokno

en: row
sl_SI: vrstica

en: row %s
sl_SI: vrstica %s

en: row header
sl_SI: glava vrstice

en: rslvd cmnt
sl_SI: rzršn kmnt

en: ruler
sl_SI: ravnilo

en: r{rowNumber}
sl_SI: v{rowNumber}

en: r{rowNumber}-{rowSpan}
sl_SI: v{rowNumber}-{rowSpan}

[ctx: script category]
en: Tools
sl_SI: Orodja

en: scrlbar
sl_SI: vrtnvrs

en: scroll bar
sl_SI: vrstica vrtenja

en: scroll pane
sl_SI: podokno vrtenja

en: search page
sl_SI: išči po strani

en: sect
sl_SI: odsk

en: section
sl_SI: odsek

en: section %s
sl_SI: odsek %s

en: section property
sl_SI: lastnost odseka

en: sel
sl_SI: ozn

en: selectable
sl_SI: možno označiti

en: selected
sl_SI: označeno

en: selected %s
sl_SI: označeno %s

en: selection removed
sl_SI: izbor je odstranjen

en: sent: %s
sl_SI: poslano: %s

en: separator
sl_SI: ločnica

en: series {number} {name}
sl_SI: niz {number} {name}

en: shape
sl_SI: oblika

[ctx: shape]
en: 'No' symbol
sl_SI: Znak Prepovedano

[ctx: shape]
en: 'Or' flowchart symbol
sl_SI: Diagram poteka: ali

[ctx: shape]
en: 10-point star
sl_SI: 10-kraka zvezda

[ctx: shape]
en: 12-point star
sl_SI: 12-kraka zvezda

[ctx: shape]
en: 16-point star
sl_SI: 16-kraka zvezda

[ctx: shape]
en: 24-point star
sl_SI: 24-kraka zvezda

[ctx: shape]
en: 32-point star
sl_SI: 32-kraka zvezda

[ctx: shape]
en: 4-point star
sl_SI: 4-kraka zvezda

[ctx: shape]
en: 5-point star
sl_SI: 5-kraka zvezda

[ctx: shape]
en: 6-point star
sl_SI: 6-kraka zvezda

[ctx: shape]
en: 7-point star
sl_SI: 7-kraka zvezda

[ctx: shape]
en: 8-point star
sl_SI: 8-kraka zvezda

[ctx: shape]
en: Alternate process flowchart symbol
sl_SI: Diagram poteka: nadomestni proces

[ctx: shape]
en: Arc
sl_SI: Lok

[ctx: shape]
en: Arrows pointing left right up and down
sl_SI: Štirismerna puščica

[ctx: shape]
en: Balloon
sl_SI: Balonček

[ctx: shape]
en: Bent Up Arrow
sl_SI: Kotna puščica gor

[ctx: shape]
en: Bent arrow
sl_SI: Zlomljena puščica

[ctx: shape]
en: Bevel
sl_SI: Poševen rob

[ctx: shape]
en: Block arc
sl_SI: Odebeljen lok

[ctx: shape]
en: Callout with Arrows pointing left right up and down
sl_SI: Oblaček s štirismerno puščico

[ctx: shape]
en: Callout with Double-ended horizontal Arrow
sl_SI: Oblaček z vodoravno puščico, ki kaže na dve strani

[ctx: shape]
en: Callout with Down Arrow
sl_SI: Oblaček s puščico navzdol

[ctx: shape]
en: Callout with Left Arrow
sl_SI: Oblaček s puščico Levo

[ctx: shape]
en: Callout with Right Arrow
sl_SI: Oblaček s puščico Desno

[ctx: shape]
en: Callout with UpArrow
sl_SI: Oblaček s puščico Navzgor

[ctx: shape]
en: Callout with accent bar and callout line segments forming a U-shape
sl_SI: Oblaček4 s črtkanimi deli in vrstico s poudarkom, ki tvori polkrog

[ctx: shape]
en: Callout with angled callout line and accent bar
sl_SI: Oblaček3 z zavito črto in vrstico s poudarkom

[ctx: shape]
en: Callout with angled line
sl_SI: Oblaček3 z zavito črto

[ctx: shape]
en: Callout with arrows that point up and down
sl_SI: Oblaček s puščicama gor in dol

[ctx: shape]
en: Callout with border and horizontal accent bar
sl_SI: Oblaček1 z vodoravno vrstico s poudarkom in obrobo

[ctx: shape]
en: Callout with border, accent bar, and callout line segments forming a U-shape
sl_SI: Oblaček4 s črtkanimi deli, vrstico s poudarkom in obrobo, ki tvori polkrog

[ctx: shape]
en: Callout with border, angled callout line, and accent bar
sl_SI: Oblaček3 z zavito črto, obrobo in vrstico s poudarkom

[ctx: shape]
en: Callout with border, diagonal straight line and accent bar
sl_SI: Oblaček2 z diagonalno črto, obrobo in vrstico s poudarkom

[ctx: shape]
en: Callout with callout line segments forming a U-shape
sl_SI: Oblaček4 s črtkanimi deli, ki tvori polkrog

[ctx: shape]
en: Callout with diagonal callout line and accent bar
sl_SI: Oblaček2 z diagonalno črto in vrstico s poudarkom

[ctx: shape]
en: Callout with diagonal straight line
sl_SI: Oblaček2 z diagonalno črto

[ctx: shape]
en: Callout with horizontal accent bar
sl_SI: Oblaček1 z vodoravno vrstico s poudarkom

[ctx: shape]
en: Callout with horizontal line
sl_SI: Oblaček1 z vodoravno črto

[ctx: shape]
en: Callout with no border and angled callout line
sl_SI: Oblaček3 z zavito črto brez obrobe

[ctx: shape]
en: Callout with no border and callout line segments forming a U-shape
sl_SI: Oblaček4 s črtkanimi deli brez obrobe, ki tvori polkrog

[ctx: shape]
en: Callout with no border and diagonal callout line
sl_SI: Oblaček2 z diagonalno črto in brez obrobe

[ctx: shape]
en: Can
sl_SI: Pločevinka

[ctx: shape]
en: Card flowchart symbol
sl_SI: Diagram poteka: kartica

[ctx: shape]
en: Chart Plus symbol
sl_SI: simbol plusa na grafikonu

[ctx: shape]
en: Chart Star Symbol
sl_SI: simbol zvezdice na grafikonu

[ctx: shape]
en: Chart X Symbol
sl_SI: simbol iksa na grafikonu

[ctx: shape]
en: Chevron
sl_SI: Škarnice

[ctx: shape]
en: Circle with line through center
sl_SI: Krog s črto skozi središče

[ctx: shape]
en: Circular Arrow
sl_SI: Krožna Puščica

[ctx: shape]
en: Cloud callout
sl_SI: Oblaček

[ctx: shape]
en: Cloud shape
sl_SI: Oblak

[ctx: shape]
en: Collate flowchart symbol
sl_SI: Diagram poteka: spajanje

[ctx: shape]
en: Connector flowchart symbol
sl_SI: Diagram poteka: povezovalnik

[ctx: shape]
en: Corner
sl_SI: Pravokotnik s pravokotno odprtino

[ctx: shape]
en: Counter-clockwise Circular arrow
sl_SI: Krožna puščica, ki kaže v nasprotno smer urinega kazalca

[ctx: shape]
en: Cross
sl_SI: Križec

[ctx: shape]
en: Cube
sl_SI: kocka

[ctx: shape]
en: Curved Down Arrow
sl_SI: Navzdol Ukrivljena Puščica

[ctx: shape]
en: Curved Left Arrow
sl_SI: Levo Ukrivljena Puščica

[ctx: shape]
en: Curved Right Arrow
sl_SI: Desno Ukrivljena Puščica

[ctx: shape]
en: Curved Up Arrow
sl_SI: Navzgor Ukrivljena Puščica

[ctx: shape]
en: Curved Up Ribbon banner
sl_SI: Navzgor ukrivljen trak

[ctx: shape]
en: Curved arrow
sl_SI: Ukrivljena puščica

[ctx: shape]
en: Data flowchart symbol
sl_SI: Diagram poteka: podatki

[ctx: shape]
en: Decagon
sl_SI: Deseterokotnik

[ctx: shape]
en: Decision flowchart symbol
sl_SI: Diagram poteka: odločitev

[ctx: shape]
en: Delay flowchart symbol
sl_SI: Diagram poteka: zakasnitev

[ctx: shape]
en: Diagonal stripe
sl_SI: diagonalna črta

[ctx: shape]
en: Diamond
sl_SI: karo

[ctx: shape]
en: Direct access storage flowchart symbol
sl_SI: Diagram poteka: pomnilnik z neposrednim dostopom

[ctx: shape]
en: Display flowchart symbol
sl_SI: Diagram poteka: zaslon

[ctx: shape]
en: Document flowchart symbol
sl_SI: Diagram poteka: dokument

[ctx: shape]
en: Dodecagon
sl_SI: Dvanajsterokotnik

[ctx: shape]
en: Donut
sl_SI: Krof

[ctx: shape]
en: Double brace
sl_SI: Dvojni zaviti oklepaj

[ctx: shape]
en: Double bracket
sl_SI: Dvojni oglati oklepaj

[ctx: shape]
en: Double wave
sl_SI: Dvojni val

[ctx: shape]
en: Double-ended Arrow pointing up and down
sl_SI: dvojna navpična puščica

[ctx: shape]
en: Double-ended Circular arrow
sl_SI: Krožna puščica, ki kaže na dve strani

[ctx: shape]
en: Double-ended horizontal Arrow
sl_SI: Vodoravna puščica, ki kaže v dve smeri

[ctx: shape]
en: Down Arrow
sl_SI: Puščica Dol

[ctx: shape]
en: Explosion
sl_SI: Eksplozija

[ctx: shape]
en: Extract flowchart symbol
sl_SI: Diagram poteka: izvleček

[ctx: shape]
en: Folded corner
sl_SI: Zapognjen kot

[ctx: shape]
en: Four small squares that define a rectangular shape
sl_SI: Štiri mala polja, ki določajo pravokotnik

[ctx: shape]
en: Funnel
sl_SI: Lijak

[ctx: shape]
en: Gear with nine teeth
sl_SI: Zobnik z devetimi zobmi

[ctx: shape]
en: Gear with six teeth
sl_SI: Zobnik s šestimi zobmi

[ctx: shape]
en: Half of rectangular picture frame
sl_SI: Polokvir

[ctx: shape]
en: Heart
sl_SI: Srce

[ctx: shape]
en: Heptagon
sl_SI: Sedmerokotnik

[ctx: shape]
en: Hexagon
sl_SI: Šestkotnik

[ctx: shape]
en: Horizontal scroll
sl_SI: Pergament2

[ctx: shape]
en: Incomplete Pie with wedge missing
sl_SI: tortni

[ctx: shape]
en: Internal storage flowchart symbol
sl_SI: Diagram poteka: notranji pomnilnik

[ctx: shape]
en: Isosceles triangle
sl_SI: Enakokraki trikotnik

[ctx: shape]
en: Left Arrow
sl_SI: puščica Levo

[ctx: shape]
en: Left and up Arrows
sl_SI: Dvosmerna kotna puščica

[ctx: shape]
en: Left brace
sl_SI: Zaviti oklepaj

[ctx: shape]
en: Left bracket
sl_SI: Oglati oklepaj

[ctx: shape]
en: Left right and up Arrows
sl_SI: Trosmerna puščica

[ctx: shape]
en: Lightning bolt
sl_SI: Strela

[ctx: shape]
en: Line Callout
sl_SI: Oblaček1 z vodoravno črto in obrobo

[ctx: shape]
en: Line inverse
sl_SI: Obrnjena črta

[ctx: shape]
en: Magnetic disk flowchart symbol
sl_SI: Diagram poteka: magnetni disk

[ctx: shape]
en: Manual input flowchart symbol
sl_SI: Diagram poteka: ročni vnos

[ctx: shape]
en: Manual operation flowchart symbol
sl_SI: Diagram poteka: ročna operacija

[ctx: shape]
en: Math Addition symbol
sl_SI: Plus

[ctx: shape]
en: Math Division symbol
sl_SI: Deljenje

[ctx: shape]
en: Math Equivalence symbol
sl_SI: Je enako

[ctx: shape]
en: Math Multiplication symbol
sl_SI: Pomnoži

[ctx: shape]
en: Math Non-equivalence symbol
sl_SI: Ni enako

[ctx: shape]
en: Math Subtraction symbol
sl_SI: Minus

[ctx: shape]
en: Merge flowchart symbol
sl_SI: Diagram poteka: združevanje

[ctx: shape]
en: Moon
sl_SI: Luna

[ctx: shape]
en: Multi-document flowchart symbol
sl_SI: Diagram poteka: večkraten dokument

[ctx: shape]
en: Notched RightArrow
sl_SI: Prisekana desna puščica

[ctx: shape]
en: Octagon
sl_SI: Osmerokotnik

[ctx: shape]
en: Off-page connector flowchart symbol
sl_SI: Diagram poteka: povezovalnik zunanje strani

[ctx: shape]
en: Offline storage flowchart symbol
sl_SI: Diagram poteka: zunanji pomnilnik

[ctx: shape]
en: Oval
sl_SI: Elipsa

[ctx: shape]
en: Oval-shaped callout
sl_SI: Ovalni oblaček

[ctx: shape]
en: Parallelogram
sl_SI: Paralelogram

[ctx: shape]
en: Pentagon
sl_SI: Pravilni petkotnik

[ctx: shape]
en: Plaque
sl_SI: Plaketa

[ctx: shape]
en: Plaque Tabs
sl_SI: Štiri četrtine kroga, ki določajo pravokotnik

[ctx: shape]
en: Predefined process flowchart symbol
sl_SI: Diagram poteka: vnaprej določen proces

[ctx: shape]
en: Preparation flowchart symbol
sl_SI: Diagram poteka: priprava

[ctx: shape]
en: Process flowchart symbol
sl_SI: Diagram poteka: proces

[ctx: shape]
en: Punched tape flowchart symbol
sl_SI: Diagram poteka: preluknjan trak

[ctx: shape]
en: Quarter Pie Wedge
sl_SI: četrtina kroga

[ctx: shape]
en: Rectangle
sl_SI: Pravokotnik

[ctx: shape]
en: Rectangle with one rounded corner
sl_SI: zaokroži en kot pravokotnika

[ctx: shape]
en: Rectangle with one snipped corner
sl_SI: Odreži en kot pravokotnika

[ctx: shape]
en: Rectangle with one snipped corner and one rounded corner
sl_SI: Odreži in zaokroži en kot pravokotnika

[ctx: shape]
en: Rectangle with two rounded corners diagonally-opposed
sl_SI: zaokroži kota na diagonali pravokotnika

[ctx: shape]
en: Rectangle with two snipped corners diagonally-opposed
sl_SI: Odreži kota na diagonali pravokotnika

[ctx: shape]
en: Rectangle with two snipped corners that share a side
sl_SI: Odreži kota na isti strani pravokotnika

[ctx: shape]
en: Rectangle with two-rounded corners that share a side
sl_SI: zaokroži kota na isti strani pravokotnika

[ctx: shape]
en: Rectangular callout
sl_SI: pravokoten oblaček

[ctx: shape]
en: Rectangular picture frame
sl_SI: okvir

[ctx: shape]
en: Return
sl_SI: Vrnitev

[ctx: shape]
en: Ribbon banner
sl_SI: trak

[ctx: shape]
en: Ribbon with left and right arrows
sl_SI: Vodoravni trak s puščicama na obeh straneh

[ctx: shape]
en: Right Arrow
sl_SI: Puščica Desno

[ctx: shape]
en: Right Arrow with Stripes
sl_SI: Desna puščica s črticami

[ctx: shape]
en: Right brace
sl_SI: Zaviti zaklepaj

[ctx: shape]
en: Right bracket
sl_SI: Oglati zaklepaj

[ctx: shape]
en: Right triangle
sl_SI: pravokotni trikotnik

[ctx: shape]
en: Rounded rectangle
sl_SI: Zaobljeni pravokotnik

[ctx: shape]
en: Rounded rectangle-shaped callout
sl_SI: zaobljen pravokotni oblaček

[ctx: shape]
en: Sequential access storage flowchart symbol
sl_SI: Diagram poteka: pomnilnik z zaporednim dostopom

[ctx: shape]
en: Smiley face
sl_SI: Smeško

[ctx: shape]
en: Sort flowchart symbol
sl_SI: Diagram poteka: razvrščanje

[ctx: shape]
en: Stored data flowchart symbol
sl_SI: Diagram poteka: shranjeni podatki

[ctx: shape]
en: Summing junction flowchart symbol
sl_SI: Diagram poteka: stičišče vsote

[ctx: shape]
en: Sun
sl_SI: Sonce

[ctx: shape]
en: Terminator flowchart symbol
sl_SI: Diagram poteka: prekinitev

[ctx: shape]
en: Trapezoid
sl_SI: Trapez

[ctx: shape]
en: Trapezoid with asymmetrical non-parallel sides
sl_SI: Neenakokraki trapez

[ctx: shape]
en: U-shaped Arrow
sl_SI: Polkrožna puščica

[ctx: shape]
en: Up Arrow
sl_SI: Puščica Gor

[ctx: shape]
en: Vertical scroll
sl_SI: Pergament1

[ctx: shape]
en: Water droplet
sl_SI: Solza

[ctx: shape]
en: Wave
sl_SI: Val

[ctx: shape]
en: four snipped corners
sl_SI: Pravokotnik s štirimi prirezanimi koti (sestavljen iz štirih pravokotnih trikotnikov)

[ctx: shuffle]
en: off
sl_SI: naključno izključeno

[ctx: shuffle]
en: on
sl_SI: naključno vključeno

en: single {action}
sl_SI: enkratno {action}

en: skips backward past a block of links
sl_SI: (pre)skoči nazaj pred skupek povezav

en: skips forward past a block of links
sl_SI: (pre)skoči naprej za skupek povezav

en: slanted dash dot
sl_SI: nagnjena črta pika

en: slice
sl_SI: rezina

en: slider
sl_SI: drsnik

en: solid
sl_SI: polno

en: sorted
sl_SI: razvrščeno

en: sorted asc
sl_SI: vrsta gor

en: sorted ascending
sl_SI: razvrščeno naraščajoče

en: sorted desc
sl_SI: vrsta dol

en: sorted descending
sl_SI: razvrščeno padajoče

en: sound
sl_SI: zvok

en: space
sl_SI: preslednica

en: space with any dots
sl_SI: preslednica s katerimikoli pikami

en: space with dot
sl_SI: preslednica s piko

en: speak command keys off
sl_SI: izgovori tipke ob ukazih izključeno

en: speak command keys on
sl_SI: izgovori tipke ob ukazih vključeno

en: speak typed characters off
sl_SI: izgovori natipkane znake izključeno

en: speak typed characters on
sl_SI: izgovori natipkane znake vključeno

en: speak typed words off
sl_SI: izgovori natipkane besede izključeno

en: speak typed words on
sl_SI: izgovori natipkane besede vključeno

en: speech viewer disabled
sl_SI: prikazovalnik govora onemogočen

en: speech viewer enabled
sl_SI: prikazovalnik govora omogočen

[ctx: speechSymbols]
en: &Filter by:
sl_SI: Preseji &med:

en: spelling and grammar: {text}
sl_SI: črkovanje in slovnica: {text}

en: spelling error
sl_SI: napaka črkovanja

en: spelling: {text}
sl_SI: črkovanje: {text}

en: spin button
sl_SI: vrtilni gumb

en: splbtn
sl_SI: rzdgmb

en: split button
sl_SI: razdelitveni gumb

en: split pane
sl_SI: razmejitveno podokno

en: spnbtn
sl_SI: vrtgmb

en: status bar
sl_SI: vrstica stanja

en: stbar
sl_SI: stvrs

en: stop
sl_SI: ustavi

en: strikethrough
sl_SI: prečrtano

en: strong
sl_SI: mastno

en: style
sl_SI: slog

en: style %s
sl_SI: slog %s

en: style definition
sl_SI: definicija sloga

en: subMenu
sl_SI: podMeni

en: subject: %s
sl_SI: zadeva: %s

en: submnu
sl_SI: podmni

en: subscript
sl_SI: podpisano

en: superscript
sl_SI: nadpisano

[ctx: symbolLevel]
en: all
sl_SI: vse

[ctx: symbolLevel]
en: character
sl_SI: znak

[ctx: symbolLevel]
en: most
sl_SI: večina

[ctx: symbolLevel]
en: none
sl_SI: nič

[ctx: symbolLevel]
en: some
sl_SI: nekaj

[ctx: symbolPreserve]
en: always
sl_SI: vedno

[ctx: symbolPreserve]
en: never
sl_SI: nikoli

[ctx: symbolPreserve]
en: only below symbol's level
sl_SI: samo pod nivojem simbola

[ctx: synth setting]
en: Inflection
sl_SI: Glasovna modulacija

[ctx: synth setting]
en: Language
sl_SI: Jezik

[ctx: synth setting]
en: Pitch
sl_SI: Višina

[ctx: synth setting]
en: Rate
sl_SI: Hitrost

[ctx: synth setting]
en: Rate boost
sl_SI: Dvig hitrosti

[ctx: synth setting]
en: Variant
sl_SI: Oseba

[ctx: synth setting]
en: Voice
sl_SI: Glas

[ctx: synth setting]
en: Volume
sl_SI: Glasnost

en: tab control
sl_SI: nadzor zavihkov

en: tabctl
sl_SI: ndzzvh

en: table
sl_SI: tabela

en: table body
sl_SI: telo tabele

en: table footer
sl_SI: noga tabele

en: table header
sl_SI: glava tabele

en: table property
sl_SI: lastnost tabele

en: tear off menu
sl_SI: izločitveni meni

en: term
sl_SI: trmn

en: text
sl_SI: besedilo

en: text "%s" not found
sl_SI: besedilo "%s" se ni našlo

en: text frame
sl_SI: okvir besedila

en: text mode
sl_SI: delovanje besedila

en: tgbtn
sl_SI: skgmb

en: thick
sl_SI: debelo

en: thick diagonal crosshatch
sl_SI: debelo diagonalno križno

en: thin
sl_SI: tanko

en: thin diagonal crosshatch
sl_SI: tanko diagonalno križno

en: thin diagonal stripe
sl_SI: tanko diagonalno progasto

en: thin horizontal crosshatch
sl_SI: tanko vodoravno križno

en: thin horizontal stripe
sl_SI: tanko vodoravno progasto

en: thin reverse diagonal stripe
sl_SI: tanko obrnjeno diagonalno progasto

en: thin vertical stripe
sl_SI: tanko navpično progasto

en: through row {row} column {column}
sl_SI: do vrstice {row} stolpca {column}

en: thumb control
sl_SI: nadzor listanja

en: title bar
sl_SI: naslovna vrstica

en: tlbar
sl_SI: orvrs

en: tltip
sl_SI: zsnmg

en: to focus
sl_SI: na žarišče

en: to review
sl_SI: na pregled

en: toggle button
sl_SI: stikalni gumb

en: tool bar
sl_SI: orodna vrstica

en: tool tip
sl_SI: zaslonski namig

en: top edge
sl_SI: zgornji rob

[ctx: touch action]
en: flick down
sl_SI: švig dol

[ctx: touch action]
en: flick left
sl_SI: švig levo

[ctx: touch action]
en: flick right
sl_SI: švig desno

[ctx: touch action]
en: flick up
sl_SI: švig gor

[ctx: touch action]
en: hold
sl_SI: zadrži

[ctx: touch action]
en: hover
sl_SI: lebdenje

[ctx: touch action]
en: hover down
sl_SI: začetek lebdenja

[ctx: touch action]
en: hover up
sl_SI: konec lebdenja

[ctx: touch action]
en: tap
sl_SI: dotik

[ctx: touch action]
en: tap and hold
sl_SI: dotik in zadržanje

en: track change: {text}
sl_SI: sledi spremembi: {text}

en: tree view
sl_SI: drevesni pogled

en: tree view button
sl_SI: gumb drevesnega pogleda

en: tree view item
sl_SI: postavka v drevesnem pogledu

en: triggered
sl_SI: v teku

en: tripple {action}
sl_SI: trikratno {action}

en: tv
sl_SI: dp

en: tvbtn
sl_SI: dpgmb

en: tvitem
sl_SI: dppstv

en: unavailable
sl_SI: ni na voljo

en: underline
sl_SI: podčrtano

en: underlined
sl_SI: podčrtano

en: unknown
sl_SI: neznano

en: unknown %s
sl_SI: neznano %s

en: unknown input method
sl_SI: neznana metoda vnosa

en: unknown language
sl_SI: neznan jezik

en: unlocked
sl_SI: odklenjeno

en: unread
sl_SI: neprebrano

en: up arrow
sl_SI: puščica gor

en: up-right diagonal line
sl_SI: diagonalno navzgor

en: value {valueAxisData}
sl_SI: vrednost {valueAxisData}

en: vertical align bottom
sl_SI: navpična poravnava po spodnjem robu

en: vertical align distributed
sl_SI: navpična poravnava z razmiki med znaki

en: vertical align justified
sl_SI: navpična obojestranska poravnava

en: vertical align middle
sl_SI: navpična poravnava po sredini

en: vertical align top
sl_SI: navpična poravnava po zgornjem robu

en: vertical borders except outside
sl_SI: navpične obrobe razen zunaj

en: vertical stripe
sl_SI: navpično progasto

en: view port
sl_SI: predstavitveno polje

en: visited
sl_SI: obiskana

en: vlnk
sl_SI: opvz

en: volume down
sl_SI: glasnost dol

en: volume up
sl_SI: glasnost gor

en: white space
sl_SI: prazen prostor

en: window
sl_SI: okno

en: wnd
sl_SI: okn

en: word
sl_SI: beseda

en: {author} is editing
sl_SI: {author} ureja

en: {backgroundColor} background
sl_SI: {backgroundColor} ozadje

en: {bookPercentage}%, location {curLocation} of {maxLocation}
sl_SI: {bookPercentage}%, lokacija {curLocation} do {maxLocation}

en: {color1} to {color2}
sl_SI: {color1} na {color2}

en: {color} on {backgroundColor}
sl_SI: {color} na {backgroundColor}

en: {date} (all day)
sl_SI: {date} (cel dan)

en: {desc} left and right edges
sl_SI: {desc} levi in desni robovi

en: {desc} surrounding border
sl_SI: {desc} okolna obroba

en: {desc} top and bottom edges
sl_SI: {desc} zgornji in spodnji robovi

en: {desc} up-right and down-right diagonal lines
sl_SI: {desc} diagonale desno navzgor in navzdol

en: {distance} from left edge of page
sl_SI: {distance} od levega roba strani

en: {distance} from top edge of page
sl_SI: {distance} od gornjega roba strani

en: {firstAddress}  {firstContent} through {lastAddress}  {lastContent}
sl_SI: od {firstAddress}  {firstContent} do {lastAddress}  {lastContent}

en: {firstAddress} through {lastAddress}
sl_SI: {firstAddress} do {lastAddress}

en: {firstAddress} {firstValue} through {lastAddress} {lastValue}
sl_SI: {firstAddress} {firstValue} do {lastAddress} {lastValue}

en: {modifier} released
sl_SI: {modifier} spuščen

en: {number} of {total}
sl_SI: {number} od {total}

en: {profileName} configuration profile active
sl_SI: {profileName} profil konfiguracije dejaven

en: {profile} profile activated
sl_SI: profil konfiguracije {profile} je dejaven

en: {profile} profile deactivated
sl_SI: profil konfiguracije {profile} je sedaj ne dejaven

en: {revisionType} {description}: {text} by {author} on {date}
sl_SI: {revisionType} {description}: {text} od {author} na {date}

en: {seriesName} series {seriesIndex} of {seriesCount}
sl_SI: {seriesName} niz {seriesIndex} od {seriesCount}

en: {seriesName} trendline type: {trendlineType}, name: {trendlineName}
sl_SI: {seriesName} tip trendne črte: {trendlineType}, ime: {trendlineName}

en: {seriesName} trendline type: {trendlineType}, name: {trendlineName}, label: {trendlineLabel}
sl_SI: {seriesName} tip trendne črte: {trendlineType}, ime: {trendlineName}, oznaka: {trendlineLabel}

en: {size:g} point font
sl_SI: velikost pisave {size:g}

en: {startTime} to {endTime}
sl_SI: od {startTime} do {endTime}

en: {start} through {end}
sl_SI: od {start} do {end}

en: {styleName} style, outline level {outlineLevel}
sl_SI: slog {styleName}, nivo obrisa {outlineLevel}

en: {symbol} as in {description}
sl_SI: {symbol} kot v {description}

en: {val:.2f} in
sl_SI: {val:.2f} pal

en: {} suggestions
sl_SI: {} predlogov
