nvda - en to so_SO translation catalogue (812 entries)

en: %d percent
so_SO: %d boqolkiiba

en: %s end
so_SO: %s dham

en: &Buttons
so_SO: &Badhanka

en: &Form fields
so_SO: &Foom labajibbaaran

en: &Headings
so_SO: &Cinwaanayasha

en: &Move to
so_SO: &U gudub

en: Activate
so_SO: Ka shaqee

en: Activates the current object in the document
so_SO: dhaqaajiso objaktiga hadda oo ku jirta dukumintiga

en: All dots
so_SO: Dhamaan Dhibicyaha

en: Alpha numeric input
so_SO: Tilmaamaha lambarka Alpha

en: Always duck
so_SO: had iyo jeer hoos u dhac

en: Always fill display
so_SO: Mar walba buuxi disblayga

en: Arabic grade 1
so_SO: Breel Fasalka Carabiga 1

en: Assamese grade 1
so_SO: Breel Assamese fasalka 1

en: Audio ducking not supported
so_SO: codka quusitaank ma la tageerin

en: Automatic
so_SO: si toos ah

en: Beep and speak progress bar updates
so_SO: Boog iyo hadal ee horumarkan barta cusbooneysiinta

en: Beep for progress bar updates
so_SO: boog ee horumarkan barta cusbooneysiinta

en: Bengali grade 1
so_SO: Breelka Fasalka 1 ee Bengali

en: Bluetooth Serial: {port} ({deviceName})
so_SO: Bluetooth Siiryal: {port} ({deviceName})

en: Bottom
so_SO: Hoose

en: Braille
so_SO: breel

en: Browse mode
so_SO: qoraalka mawd

en: Bulgarian 8 dot computer braille
so_SO: Bulgaari computer oo leh 8 dhibcood

en: Case &sensitive
so_SO: Kiis &xasaasi

en: Central Kurdish grade 1
so_SO: Central Kurdish breel fasalka 1

en: Chinese (Hong Kong, Cantonese)
so_SO: Shiine (Hong Kong, Cantonese)

en: Chinese (Taiwan, Mandarin)
so_SO: Shiine (Taiwan, Mandarin)

en: Clicks the left mouse button once at the current mouse position
so_SO: Ku dhufo badhanka faraha bidix hal mar marinka jiirka

en: Clicks the right mouse button once at the current mouse position
so_SO: Ku dhufo badhanka faraha midig hal mar marinka jiirka

en: Configuration
so_SO: qaabeynta

en: Configuration File Error
so_SO: qalad faylka qaabeynta

en: Croatian 8 dot computer braille
so_SO: Karwati 8 dhibicda kombiyuutar

en: Croatian grade 1
so_SO: Karwati fasalka 1

en: Cycles through audio ducking modes which determine when NVDA lowers the volume of other sounds
so_SO: Wareegyo loo marayo hababka ducking audio taas oo go'aaminaya marka NVDA hoos u dhigto mugga codadka kale

en: Cycles through line indentation settings
so_SO: wareegsan goobaha xariiqda indanteeshinka

en: Cycles through speech symbol levels which determine what symbols are spoken
so_SO: Wareegyada heerarka calaamadaha hadalka oo go'aaminaya calaamadaha lagu hadlo

en: Czech 8 dot computer braille
so_SO: combutaraha chek oo leh 8 dhibcood

en: Czech grade 1
so_SO: Chek breel fasalka 1

en: Danish 6 dot grade 1
so_SO: Deenishka 6 dhibicda fasalka 1

en: Danish 6 dot grade 2
so_SO: Deenishka 6 dhibicda fasalka 2

en: Danish 8 dot computer braille
so_SO: Deenish 8 qodob oo kombyuutar ah

en: Danish 8 dot grade 1
so_SO: Deenishka 8 dhibcood fasalka 1

en: Danish 8 dot grade 2
so_SO: Deenishka 8 dhibicda fasalka 2

en: Decreases the currently active setting in the synth settings ring
so_SO: yareeyaa goobta xaadirka ah ee barnaamijka ku dhawaaqida ee shaqada

en: Document formatting
so_SO: qaabeynta dokumentiga

en: Dot 8
so_SO: Dhibic 8

en: Dots 7 and 8
so_SO: Dhibicyaha 7 iyo 8

en: Duck when outputting speech and sounds
so_SO: hoos u dhig markaad hadalka iyo codka gaabisid

en: Edge of table
so_SO: geesta mees

en: Elements List
so_SO: Liiska Xulashada

en: English (U.K.) 8 dot computer braille
so_SO: Ingiriisi (U.K.) 8 dhibicda breel kombiyuutarka

en: English (U.K.) grade 1
so_SO: Ingiriisi (U.K.) fasalka 1

en: English (U.K.) grade 2
so_SO: Ingiriisi (U.K.) fasalka 2

en: English (U.S.) 6 dot computer braille
so_SO: Ingiriis (Maraykanka) 6 dhibicda breel kombuyuutar

en: English (U.S.) 8 dot computer braille
so_SO: Ingiriis (Maraykanka) 8 dhibicda breel kombuyuutar

en: English (U.S.) grade 1
so_SO: Ingiriisi (Maraykanka) fasalka 1

en: English (U.S.) grade 2
so_SO: Ingiriisi (Maraykanka) fasalka 2

en: Error in appModule %s
so_SO: Cilad ku jirta abbMojulka %s

en: Esperanto grade 1
so_SO: Fasalka 1aad ee Esperanto

en: Estonian grade 0
so_SO: fasalka Estooniga 0

en: Ethiopic grade 1
so_SO: Fasalka 1 ee Itoobiya

en: Fill display for context changes
so_SO: Buuxi muujinta isbedelka macnaha

en: Find
so_SO: Soo hel

en: Finnish 6 dot
so_SO: Finnishka 6 Dhibcood

en: Finnish 8 dot computer braille
so_SO: Finnishka 8 dhibicda breel kombuyuutar

en: Focus mode
so_SO: diiradda mawd

en: Formatting
so_SO: xogta qaabaynta

en: French (unified) 6 dot computer braille
so_SO: Faransiis (mideysan) 6 dhibicda kombuyuutar

en: French (unified) 8 dot computer braille
so_SO: Faransiis (mideysan) 8 dhibicda breel kombuyuutar

en: French (unified) grade 2
so_SO: Faransiis (midaysan) fasalka 2

en: Full shaped mode
so_SO: Nooca qaabaysan oo buuxa

en: German 8 dot computer braille
so_SO: Jarmalka 8 dhibicda breel kombiyuutarka

en: German grade 0
so_SO: Jarmalka fasalka 0

en: German grade 1
so_SO: Jarmalka fasalka 1

en: German grade 2
so_SO: Jarmalka fasalka 2

en: Greek (Greece)
so_SO: Giriig (Giriig)

en: Gujarati grade 1
so_SO: Gujarati fasalka 1

en: Half shaped mode
so_SO: qaabka nuska ah

en: Hindi grade 1
so_SO: Hindi fasalka 1

en: Hungarian 8 dot computer braille
so_SO: Majari 8 dhibicda breel kombuyuutar

en: Hungarian grade 1
so_SO: Majari fasalka 1

en: Hungarian grade 2
so_SO: Majari fasalka 2

en: IME closed
so_SO: IME xiran

en: IME opened
so_SO: IME furan

en: IP address
so_SO: Cinwaanka IP

en: Icelandic 8 dot computer braille
so_SO: Icelandic 8 dhibicda breel kombuyuutar

en: If pressed once, reports the current time. If pressed twice, reports the current date
so_SO: Haddii hal mar la cadaadiyo, waxay sheegeysaa wakhtigan xaadirka ah. Haddii laba jeer la cadaadiyo, wuxuu qorayaa taariikhda hadda

en: Increases the currently active setting in the synth settings ring
so_SO: Kordhi goobta xaadirka ah ee barnaamijka ku dhawaaqida ee shaqada

en: Input
so_SO: gelinta

en: Irish grade 1
so_SO: Irish fasalka 1

en: Irish grade 2
so_SO: Irish fasalka 2

en: Italian 6 dot computer braille
so_SO: Talyaani 6 dhibicda kombuyuutar

en: Italian 8 dot computer braille
so_SO: Talyaani 8 dhibicda breel kombuyuutar ah

en: Kannada grade 1
so_SO: Kannada fasalka 1

en: Kashmiri grade 1
so_SO: fasalka 1 ee Kashmiri

en: Korean grade 1
so_SO: Kuurya fasalka 1

en: Korean grade 1 (2006)
so_SO: Kuurya fasalka 1 (2006)

en: Korean grade 2
so_SO: Kuurya fasalka 2

en: Korean grade 2 (2006)
so_SO: Kuurya fasalka 2 (2006)

en: Lan&dmarks
so_SO: &Tilmaanta calaamadda

en: Landscape
so_SO: jiiftax

en: Latvian grade 1
so_SO: Latvian fasalka 1

en: Left
so_SO: bidix

en: Left click
so_SO: Guji bidix

en: Left mouse button lock
so_SO: badhanka jiirka bidix ayaa ku xiran

en: Left mouse button unlock
so_SO: badhanka jiirka bidix ayaa ku furan

en: Lin&ks
so_SO: &Iskuxireyasha

en: Lists various types of elements in this document
so_SO: Liisaska noocyada kala duwan ee walxaha dokumentigan

en: Lithuanian 6 dot
so_SO: Litwani 6 dhibcood

en: Lithuanian 8 dot
so_SO: Litwani 8 dhibcood

en: Loading NVDA. Please wait...
so_SO: Goobta NVDA. Fadlan sug...

en: Locks or unlocks the left mouse button
so_SO: furo ama xiraa badhanka jiirka bidixda

en: Locks or unlocks the right mouse button
so_SO: furo ama xiraa badhanka jiirka midigda

en: Logs information about the current navigator object which is useful to developers and activates the log viewer so the information can be examined.
so_SO: Waxay gashaa macluumaadka ku saabsan sheyga socdaalka ee hadda jira kuwaas oo faa'iido u leh horumarinta iyo hirgaliya aragtida macaamiilka si macluumaadka loo baari karo.

en: Malayalam grade 1
so_SO: Malayalam fasalka 1

en: Manipuri grade 1
so_SO: Manipuri fasalka 1

en: Marathi grade 1
so_SO: Fasalka 1 ee Marathi

en: Mongolian grade 1
so_SO: Mongoli fasalka 1

en: Mongolian grade 2
so_SO: Mongoli fasalka 2

en: Mouse
so_SO: jiirka

en: Mouse tracking off
so_SO: Raadinta jiirka wuu dimsiyyahay

en: Mouse tracking on
so_SO: Raadinta jiirka wuu shidiyyahay

en: Move focus
so_SO: diiradda dhaqaaji

en: Move navigator object to mouse
so_SO: Uga wareeji sheyga gudbiyaha jiirka

en: Move to focus
so_SO: U dhaqaaqo inaad diirada saarto

en: Moves past the end  of the container element, such as a list or table
so_SO: u gudub dhammaadka weelka xulashada, sida liiska ama miiska

en: Moves the mouse pointer to the current navigator object
so_SO: wuxuu u guuraa tilmaamaha jiirka illaa sheyga socdaalka hadda jiro

en: Moves the navigator object to the first object inside it
so_SO: Waxay u guurisaa sheyga nafigeeshinka shayga ugu horeeya gudaha

en: Moves the navigator object to the next object
so_SO: Ujeeddadu waxay u guurisaa sheyga soo socda

en: Moves the navigator object to the object containing it
so_SO: Waxay u guurisaa sheyga nafigeeshinka shayga uu ku jiro

en: Moves the navigator object to the previous object
so_SO: U guurto sheyga nafigeeshinka shayga hore

en: Moves the review cursor to the bottom line of the current navigator object and speaks it
so_SO: Wuxuu guurayaa calammaadda dib u eegista ilaa khadka hoos ee shayga nafigeeshinka oo ku hadla

en: Moves the review cursor to the first character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
so_SO: Kursiga dib u eegista wuxuu u guuraa dabeecada koowaad ee xariiqda halka uu ku yaala shayga nafigeeshinka ee hadda taagan oo ka hadlaya

en: Moves the review cursor to the last character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
so_SO: Kursiga dib u eegista wuxuu u guuraa dabeecadda ugu dambeysa ee xariiqda halka uu ku yaala shayga socdaalka ee hadda socda

en: Moves the review cursor to the next character of the current navigator object and speaks it
so_SO: Kursiga dib u eegista wuxuu u guuriyaa dabeecadda soo socota ee shayada socdaalka ee hadda socda

en: Moves the review cursor to the next line of the current navigator object and speaks it
so_SO: ilaa khadka xiga ee shayga nafigeeshinka oo ku hadla

en: Moves the review cursor to the next word of the current navigator object and speaks it
so_SO: Wuxuu guurayaa calammaadda dib u eegista ilaa ereygii xiga ee shayga nafigeeshinka oo ku hadla

en: Moves the review cursor to the previous character of the current navigator object and speaks it
so_SO: Wuxuu guurayaa calammaadda dib u eegista ilaa xarafka hore ee shayga nafigeeshinka oo ku hadla

en: Moves the review cursor to the previous line of the current navigator object and speaks it
so_SO: Wuxuu guurayaa calamaadda dib u eegista ilaa khadka hore ee hadda jira shayga nafigeeshinka oo ku hadla

en: Moves the review cursor to the previous word of the current navigator object and speaks it
so_SO: Wuxuu guurayaa calammaadda dib u eegista ilaa ereygii hore ee shayga nafigeeshinka oo ku hadla

en: Moves the review cursor to the top line of the current navigator object and speaks it
so_SO: Kursiga dib u eegista wuxuu u guuraa laynka sare ee shayga nafigeeshinka ee hadda jira wuxuuna ku hadlaa

en: Moves to the next available setting in the synth settings ring
so_SO: U dhaqaaq dhinaca goobta ku xigta barnaamijka dhawaaqa

en: Moves to the previous available setting in the synth settings ring
so_SO: U dhaqaaq dhinaca goobta meeshii hore barnaamijka dhawaaqa

en: Moves to the start of the container element, such as a list or table
so_SO: u gudub bilowga weelka xulashada, sida liiska ama miiska

en: NVDA started
so_SO: NVDA bilowday

en: Native input
so_SO: Talooyinka caadiga ah

en: Nepali grade 1
so_SO: Fasalka 1aad ee Nepali

en: No action
so_SO: Wax fal ah ma jiro

en: No caret
so_SO: calaamadda karit ma leh

en: No containing object
so_SO: wax shayga ah ma jiro

en: No ducking
so_SO: ha iska dhigin

en: No focus
so_SO: Ma ahan diiradda

en: No formatting information
so_SO: Macluumaadka xogta qaabaynta ma jiraan

en: No location information
so_SO: Macluumaadka goobta ma jiro

en: No long description
so_SO: sharraxaad dheer lama helin

en: No navigator object
so_SO: shayga nafigeeshinka ma jiro

en: No next
so_SO: waxbaa xiga

en: No next review mode
so_SO: Ma jiro qaabka dib u eegida soo socota

en: No objects inside
so_SO: Waxba kuma jiraan gudaha

en: No previous
so_SO: Waxba hore ma jirin

en: No previous review mode
so_SO: Ma jiro habka dib u eegista hore

en: No progress bar updates
so_SO: cusboonaysiin ma jirto ee Horumarka bar

en: No selection
so_SO: xulashada ma leh

en: No settings
so_SO: goobo ma lahan

en: No status line found
so_SO: Lama helin xariijinta sharciga

en: No system battery
so_SO: Ma jiro batari nidaam ah

en: No title
so_SO: ma jirto cinwaan

en: Norwegian 8 dot computer braille
so_SO: Noorway 8 dhibicda breel kombuyuutar ah

en: Norwegian grade 0
so_SO: Noorway fasalka 0

en: Norwegian grade 1
so_SO: Noorway fasalka 1

en: Norwegian grade 2
so_SO: Noorway fasalka 2

en: Norwegian grade 3
so_SO: Noorway fasalka 3

en: Not in a container
so_SO: Aan ku jirin weel

en: Not in a table cell
so_SO: Aan ku jirin unug miiska

en: Not supported in this document
so_SO: Kuma taageerin dokumentigan

en: Object has no location
so_SO: shayga ma laha meel

en: Object navigation
so_SO: Kursiga hindisaha wuxuu amraa shayga

en: Only when scrolling back
so_SO: Marka u laabato kaliya

en: Oriya grade 1
so_SO: Oriya fasalka 1

en: Pass next key through
so_SO: Ku dhaaf fureka xiga

en: Performs the default action on the current navigator object (example: presses it if it is a button).
so_SO: Wuxuu qabtaa ficilka caadiga ah ee shayga nafigeeshinka ee socda (tusaale: wuxuu ku cadaadiyaa haddii uu yahay badhan).

en: Persian 8 dot computer braille
so_SO: Faarisi 8 dhibicda breelkombuyuutar

en: Persian grade 1
so_SO: Fasalka 1 ee Faarisi

en: Polish 8 dot computer braille
so_SO: Polish 8 dhibicda breel kombuyuutar ah

en: Portrait
so_SO: joogtax

en: Portuguese 8 dot computer braille
so_SO: Portuguese 8 dhibicda breel kombuyuutar ah

en: Portuguese grade 1
so_SO: Fasalka 1 ee Bortuqiiska

en: Portuguese grade 2
so_SO: Fasalka 2 ee Bortuqiiska

en: Pressed once sets the keyboard focus to the navigator object, pressed twice sets the system caret to the position of the review cursor
so_SO: Riixa hal mar ayaa dejiya ay u sheyga nafigeeshinka, laba jeer oo Riixa la saaro ayaa dejiya hannaanka nalka si ay u noqoto mid ka mid ah calaamada dib u eegista calaamadda karit

en: Punjabi grade 1
so_SO: Fasalka 1aad ee Punjabi

en: Quits NVDA!
so_SO: NVDA ka tagay!

en: Reads from the system caret up to the end of the text, moving the caret as it goes
so_SO: Ka akhri nadaamka karit ilaa dhammaadka qoraalka hadda, u gudub karitka sida uu u socdo

en: Reports battery status and time remaining if AC is not plugged in
so_SO: Warbixinta xaaladda bateriga iyo waqtiga ku dhiman haddii AC aysan ku xirneyn

en: Reports information about the location of the text or object at the review cursor. Pressing twice may provide further detail.
so_SO: Wargelinta macluumaadka ku saabsan goobta qoraalka ama sheyga ee calaamada dib u eegista.

en: Reports the character of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice reports a description or example of that character. Pressing three times reports the numeric value of the character in decimal and hexadecimal
so_SO: Wuxuu soo sheegaa dabeecadda walxaha socdaalka halkaasoo calaamadda dib u eegista ay ku taal. Riixista laba jeer warbixinta sharaxaad ama tusaalahan dabeecaddaas. Riixidda sadex jeer ayaa ka warbixinaya qiimaha tirada ee dabeecadda ee tobanleyda iyo tobanlaha

en: Reports the current line under the application cursor. Pressing this key twice will spell the current line. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
so_SO: Wuxuu soo wargelinayaa xariiqda hadda ee hoos kersiga codsiga. Guudmidda furahaan laba jeer ayaa ku dhajin doona khadka hadda. Riixidda saddex jeer ayaa ku dhejin doona xaraf adoo isticmaalaya sharaxaadda astaamaha.

en: Reports the current navigator object. Pressing twice spells this information, and pressing three times Copies name and value of this object to the clipboard
so_SO: Riixiddawaxa ay sheegeysaa wax hadda shayga nafigeeshinka. Riixidda laba jeer ayaa ku qortaa macluumaadkani, oo riixaya saddex jeer Nuqulada magaca iyo qiimaha shaykan ku coobay sheyga

en: Reports the line of the current navigator object where the review cursor is situated. If this key is pressed twice, the current line will be spelled. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
so_SO: Ka warbixi khadka ee shayga nafigeeshinka halkaasoo calaamadda dib u eegista ay ku taal. Haddii furahaas la riixo laba jeer, khadka hadda jira ah ayaa la qori doonaa. Riixaya saddex jeer ayaa ku dhejin doona khadka isticmaalka ereyga qeexaya.

en: Reports the title of the current application or foreground window. If pressed twice, spells the title. If pressed three times, copies the title to the clipboard
so_SO: Wuxuu soo wargeliyaa magaca codsiga hadda ama daaqada hore. Haddii labo jeer la cadaadiyo, waxay ku sii kordheysaa cinwaanka. Haddii sadex jeer la cadaadiyo, koobi cinwaanka shaxanka

en: Restarts NVDA!
so_SO: Dib u furfurista NVDA!

en: Right
so_SO: midig

en: Right click
so_SO: guji midig

en: Romanian
so_SO: Romaaniyan

en: Sanskrit grade 1
so_SO: Fasalka Sanskrit 1

en: Secure Desktop
so_SO: Machiinka Ammaanka

en: Serbian grade 1
so_SO: Fasalka 1 ee Serbian

en: Serial: {portName}
so_SO: Siiryal: {portName}

en: Sets the navigator object to the current object under the mouse pointer and speaks it
so_SO: wuxuu dejiyaa shayga nafigeeshinka ilaa shayga hadda jira hoosta calaamadda jiirka ooku hadla

en: Shows NVDA's braille settings
so_SO: Waxay muujisaa goobaha  breelka ee NVDA

en: Shows NVDA's general settings
so_SO: Waxay muujisaa goobaha guud ee NVDA

en: Shows NVDA's keyboard settings
so_SO: Waxay muujinaysaa goobaha lawxadda furaha ee NVDA

en: Shows NVDA's mouse settings
so_SO: Muujiyaa NVDA habka jiirka

en: Shows NVDA's review cursor settings
so_SO: Waxay muujineysaa goobaha dib u eegista kersada NVDA

en: Shows NVDA's speech settings
so_SO: Waxay muujisaa goobaha hadalka ee NVDA

en: Shows the NVDA braille display selection dialog
so_SO: Waxay muujisaa wada-hadallada xulashada farta indoolishada NVDA

en: Shows the NVDA menu
so_SO: Waxay muujisaa menu NVDA

en: Shows the NVDA synthesizer selection dialog
so_SO: Waxay muujisaa wada-hadalka xulashada NVDA synthesizer

en: Shows the long description at this position if one is found.
so_SO: Waxay muujisaa sharaxaadda dheer ee goobtan haddii mid la helo.

en: Simple review mode off
so_SO: qaabka dib u eegista sahlan wuu dimsiyyahay

en: Simple review mode on
so_SO: qaabka dib u eegista sahlan wuu shidiyyahay

en: Single letter navigation off
so_SO: hal xaraf naafigeeshin wa off

en: Single letter navigation on
so_SO: hal xaraf naafigeeshin wa on

en: Sleep mode off
so_SO: Habka hurdada wuu dimsiyyahay

en: Sleep mode on
so_SO: Habka hurdada wuu shidiyyahay

en: Slovak grade 1
so_SO: Fasalka Slovakka 1

en: Slovenian 8 dot computer braille
so_SO: Slovenian 8 dhibicda kumbuyuutarka

en: Slovenian grade 1
so_SO: Slovenian fasalka 1

en: Spanish 8 dot computer braille
so_SO: Isbaanish 8 dhibicda breel kombuyuutar

en: Spanish grade 1
so_SO: Fasalka Isbaanishka 1

en: Speak progress bar updates
so_SO: cusbooneysiinta ka hadal  ee horumarka bar

en: Speaks the filename of the active application along with the name of the currently loaded appModule
so_SO: Wuxuu ka hadlayaa faylka codsiga firfircoon ee ay la socoto magaca appModule ee hadda lagu soo buuxiyey

en: Speaks the word of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice spells the word. Pressing three times spells the word using character descriptions
so_SO: Wuxuu ku hadlaa ereyga ee shayga nafigeeshinka halkaasoo calaamadda dib u eegista ay ku taal. laba jeer riixa waxay qori doonaan ereyga. riixa saddex jeer wuxuu qeexi doonaa ereyga.

en: Speech
so_SO: Hadalka

en: Swedish 8 dot computer braille
so_SO: Iswiidhishka 8 dhibicda kombiyuutarka

en: Switches to the next review mode (e.g. object, document or screen) and positions the review position at the point of the navigator object
so_SO: U gooyo qaabka dib u eegista ee soo socota (sida sheyga, dokumentiga ama shaashadda) iyo jagooyinka mawqifka dib u eegista barta taliyaha

en: Switches to the previous review mode (e.g. object, document or screen) and positions the review position at the point of the navigator object
so_SO: U gooyaa qaabka dib u eegista hore (sida sheyga, dukumeentiga ama shaashadda) iyo jagooyinka mawqifka dib u eegista barta taliyaha

en: Symbol level %s
so_SO: Heerka akhrinta calaamadaha %s

en: System caret
so_SO: Tafaasiisha amarrada fartaada

en: System focus
so_SO: Nidaamka diirada saaraya

en: System status
so_SO: Xaaladda nidaamka

en: Tamil grade 1
so_SO: Fasalka 1 ee Tamil

en: Telugu grade 1
so_SO: Fasalka 1 Telugu

en: Text review
so_SO: dib u eegida qoraalka

en: The next key that is pressed will not be handled at all by NVDA, it will be passed directly through to Windows.
so_SO: Furaha xigta ee la cadaadiyay laguma xallin doono NVDA, waxaa si toos ah loogu gudbin doonaa Windows.

en: Toggles between beeps, speech, beeps and speech, and off, for reporting progress bar updates
so_SO: Isku dhafka u dhexeeya boog, hadalka, boog iyo hadalka, iyo haddii ay banaan tahay si loogu wargaliyo barashada horumarka

en: Toggles between browse mode and focus mode. When in focus mode, keys will pass straight through to the application, allowing you to interact directly with a control. When in browse mode, you can navigate the document with the cursor, quick navigation keys, etc.
so_SO: isbedelka u dhexeeya habka booqashada iyo habka diiradda. Marka habka diiradda, Furaha ayaa toos u maraya codsiga, taas oo kuu ogolaaneysa inaad si toos ah ula shaqeyso xakamaynta. Marka la eego booqashada, waxaad ku dari kartaa dukumiintiga farta, nafigesshinka furayaasha degdeg ah, iwm.

en: Toggles on and off reporting if clickable
so_SO: Isku-dhafka iyo ka-warbixinta isbeddelka sheegetaanka ee haddii la riixi karo

en: Toggles on and off the inclusion of layout tables in browse mode
so_SO: Isku xidhka iyo ka-soo-baxidda miisaska looxyada ee habka indha-indheynta

en: Toggles on and off the movement of the navigator object due to focus changes
so_SO: Dhex galka iyo maqnaashaha dhaqdhaqaaqa cursada sheyga socdaalka sababtuna waa isbedelka diiradda

en: Toggles on and off the movement of the review cursor due to the caret moving.
so_SO: Dhex galka iyo maqnaashaha dhaqdhaqaaqa cursada dib u eegista sababta oo ah karetka u gudubka.

en: Toggles on and off the reporting of block quotes
so_SO: Isku-dhafka iyo ka-warbixinta isbeddelka sheegetaanka ee qoraalka xirinka

en: Toggles on and off the reporting of colors
so_SO: Isku-dhafka iyo ka-warbixinta isbeddelka sheegetaanka ee midabada

en: Toggles on and off the reporting of comments
so_SO: Isku-dhafka iyo ka-warbixinta isbeddelka sheegetaanka ee faallooyinka

en: Toggles on and off the reporting of dynamic content changes, such as new text in dos console windows
so_SO: Isku duwidda iyo ka-warbixinta isbeddelada waxqabadka firfircoonaanta, sida qoraallada cusub ee ku yaal daaqadaha

en: Toggles on and off the reporting of emphasis
so_SO: Isku-dhafka iyo ka-warbixinta isbeddelka sheegetaanka ee xoojinta

en: Toggles on and off the reporting of font attributes
so_SO: Isku-dhafka iyo ka-warbixinta isbeddelka sheegetaanka ee noocyaha font

en: Toggles on and off the reporting of font changes
so_SO: Isku-dhafka iyo ka-warbixinta isbeddelka sheegetaanka ee magaca font

en: Toggles on and off the reporting of font size changes
so_SO: Isku-dhafka iyo ka-warbixinta isbeddelka sheegetaanka ee cabberka font

en: Toggles on and off the reporting of frames
so_SO: Isku-dhafka iyo ka-warbixinta isbeddelka sheegetaanka ee shaxta

en: Toggles on and off the reporting of headings
so_SO: Isku-dhafka iyo ka-warbixinta isbeddelka sheegetaanka ee Madaxda cinwaanada

en: Toggles on and off the reporting of landmarks
so_SO: Isku-dhafka iyo ka-warbixinta isbeddelka sheegetaanka ee tilmaanta calaamadda

en: Toggles on and off the reporting of line numbers
so_SO: Isku-dhafka iyo ka-warbixinta isbeddelka sheegetaanka ee tirooyinka xariiqda

en: Toggles on and off the reporting of line spacing
so_SO: Isku-dhafka iyo ka-warbixinta isbeddelka sheegetaanka ee xarriiqda safka

en: Toggles on and off the reporting of links
so_SO: Isku-dhafka iyo ka-warbixinta isbeddelka sheegetaanka ee iskuxiriiriyaasha

en: Toggles on and off the reporting of lists
so_SO: Isku-dhafka iyo ka-warbixinta isbeddelka sheegetaanka ee liiska

en: Toggles on and off the reporting of pages
so_SO: Isku-dhafka iyo ka-warbixinta isbeddelka sheegetaanka ee bogaga

en: Toggles on and off the reporting of paragraph indentation
so_SO: Isku-dhafka iyo ka-warbixinta isbeddelka sheegetaanka ee cutubka indanteeshinka

en: Toggles on and off the reporting of revisions
so_SO: Isku-dhafka iyo ka-warbixinta isbeddelka sheegetaanka ee dib u eegista

en: Toggles on and off the reporting of spelling errors
so_SO: Isku-dhafka iyo ka-warbixinta isbeddelka sheegetaanka ee khaladaadka hingaadka

en: Toggles on and off the reporting of style changes
so_SO: Isku-dhafka iyo ka-warbixinta isbeddelka sheegetaanka ee qaabka

en: Toggles on and off the reporting of table cell coordinates
so_SO: Isku-dhafka iyo ka-warbixinta isbeddelka sheegetaanka ee unugga jadwalka xiriiriyaasha

en: Toggles on and off the reporting of tables
so_SO: Isku-dhafka iyo ka-warbixinta isbeddelka sheegetaanka ee jadwalayaasha

en: Toggles on and off the reporting of text alignment
so_SO: Isku-dhafka iyo ka-warbixinta isbeddelka sheegetaanka ee qoraalka isku xirka

en: Toggles on and off the speaking of typed characters
so_SO: Isku xidhka iyo ka baxa hadalka ku saabsan jilooyinka calaamadeysan

en: Toggles on and off the speaking of typed keys, that are not specifically characters
so_SO: Isku xidhka hadalka ah ee furayaasha qoraalka, kuwaas oo aan si gaar ah u lahayn jilayaal

en: Toggles on and off the speaking of typed words
so_SO: Isku xidhka iyo ka baxa hadalka erayada qoran

en: Toggles simple review mode on and off
so_SO: Isku-dhafka iyo ka-warbixinta isbeddelka sheegetaanka ee qaabka dib u eegista sahlan

en: Toggles single letter navigation on and off. When on, single letter keys in browse mode jump to various kinds of elements on the page. When off, these keys are passed to the application
so_SO: isbeddel hal xaraf navigation on iyo off. Marka on ay tahay, hal xaraf furayaasha oo ah ah qabka qoraalka ku dhufo noocyo kala duwan oo isdabajoog ah bogga. Markad off, furahaas ayaa loo gudbin doonaa abblikeeshanka.

en: Toggles sleep mode on and off for the active application.
so_SO: Xaaladda hurdada ayaa la gashaa oo dibedda loo dhigaa codsiga firfircoon.

en: Toggles the reporting of information as the mouse moves
so_SO: Waxay ka dhigtaa warbixinta ee macluumaadka madaama jiirku uu dhaqaaqayo

en: Top
so_SO: Sare

en: Touch screen
so_SO: Shaashadda taabashada

en: Turkish grade 1
so_SO: Fasalka Turkiga 1

en: Turns input help on or off. When on, any input such as pressing a key on the keyboard will tell you what script is associated with that input, if any.
so_SO: Wuxuu kaa caawiyaa caawimaadda waxqabadka ama banaanka. Marka la eego, wixii talooyin ah sida foorarinta furaha kumbuyuutarka ayaa kuu sheegi doona qoraallada ku lug leh taladaas, haddii ay jirto

en: Type the text you wish to find
so_SO: U qor qoraalka aad rabto inaad hesho

en: Type:
so_SO: Nooca:

en: Unicode braille
so_SO: Breel Unicode

en: Unified English Braille Code grade 1
so_SO: Fasalka 1 ee Ingiriisi ee breel kood oo mideysan

en: Unified English Braille Code grade 2
so_SO: Fasalka 2 ee Ingiriisi ee breel kood oo mideysan

en: Unknown braille display
so_SO: disblayga braille aan la aqoon

en: Unlabeled
so_SO: magac la'aan

en: Unsupported input
so_SO: Talooyinka lama taageerin

en: Vietnamese grade 1
so_SO: Fasalka 1 vietnam

en: Welsh grade 1
so_SO: Welsh breel fasalka 1

en: Welsh grade 2
so_SO: Welsh breel fasalka 2

en: Your configuration file contains errors. Your configuration has been reset to factory defaults.
    More details about the errors can be found in the log file.
so_SO: Faylkaaga qaabeynta waxaad ka heleysaa khaladaadka. Qalabkaaga ayaa dib loo dajiyay warshad.
    Faahfaahin dheeraad ah oo ku saabsan qaladaadka waxaa laga heli karaa faylka log.

en: Your gesture map file contains errors.
    More details about the errors can be found in the log file.
so_SO: Faylkaaga khariidadda jilitaanka ayaa ku jira khaladaadka.
    Faahfaahin dheeraad ah oo ku saabsan qaladaadka waxaa laga heli karaa faylka log.

en: alert
so_SO: digniin

en: alignment
so_SO: khad isku xire

en: alphanumeric
so_SO: Alfanumeric

en: animation
so_SO: sawir dhaqaaq

en: any dots
so_SO: dhibic kasta

en: app
so_SO: ab

en: application
so_SO: codsiga

[ctx: aria]
en: banner
so_SO: banar

[ctx: aria]
en: complementary
so_SO: aag isku dhafan

[ctx: aria]
en: content info
so_SO: faafaahinta xogta

[ctx: aria]
en: form
so_SO: foomka

[ctx: aria]
en: main
so_SO: ugu weyn

[ctx: aria]
en: navigation
so_SO: naafigayshin

[ctx: aria]
en: search
so_SO: raadi

en: audio
so_SO: maqalka

en: automatically
so_SO: si toos ah

en: background color
so_SO: midabka ka dambeeya

en: block quote
so_SO: astaan xirin

en: bold
so_SO: ballaaran

en: border
so_SO: xadka

en: box
so_SO: sanduuqa

en: bqt
so_SO: bqrl

en: braille keyboard
so_SO: breel kiiboord

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: bnnr
so_SO: banar

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: cinf
so_SO: macjir

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: form
so_SO: foom

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: main
so_SO: uguweyn

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: navi
so_SO: naaf

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: srch
so_SO: raad

en: busy
so_SO: mashquul

en: button
so_SO: badhanka

en: calendar
so_SO: taqwiimka

en: canvas
so_SO: Qayb ka tarjumaysa sawirada dhijitaalka internetka

en: caption
so_SO: magacaabista

en: caret
so_SO: us

en: caret moves review cursor off
so_SO: karit waxay dib u eegtaa dib u eegida wuu dimsiyyahay

en: caret moves review cursor on
so_SO: karit waxay dib u eegtaa dib u eegida wuu shidiyyahay

en: cbo
so_SO: sc

en: cell
so_SO: unug

en: character
so_SO: xaraf

en: chart
so_SO: Sawir Khariidadahayga

en: chart element
so_SO: jaantuska qoraalka

en: check box
so_SO: saxi labajibbbaran

en: check menu item
so_SO: hubi shayga menu

en: checkable
so_SO: la hubin karo

en: checked
so_SO: la hubiyey

en: chk
so_SO: clmd

en: clickable
so_SO: la riixi karo

en: clk
so_SO: rix

en: clock
so_SO: saacad

en: cmnt
so_SO: flo

en: collapsed
so_SO: xiran

en: color chooser
so_SO: midabka doorasho

[ctx: color hue]
en: aqua
so_SO: biyo

[ctx: color hue]
en: aqua-blue
so_SO: biyo-buluug

[ctx: color hue]
en: black
so_SO: madow

[ctx: color hue]
en: blue
so_SO: buluug

[ctx: color hue]
en: blue-purple
so_SO: buluug-carwaaji

[ctx: color hue]
en: brown
so_SO: bunni

[ctx: color hue]
en: brown-yellow
so_SO: bunni-jaale

[ctx: color hue]
en: dark grey
so_SO: cawl mugdi ah

[ctx: color hue]
en: green
so_SO: cagaar

[ctx: color hue]
en: green-aqua
so_SO: cagaar-biyo

[ctx: color hue]
en: grey
so_SO: cawl

[ctx: color hue]
en: light grey
so_SO: Cawl u iftiin leh

[ctx: color hue]
en: orange
so_SO: orangi

[ctx: color hue]
en: orange-yellow
so_SO: jaale-orangi

[ctx: color hue]
en: pink
so_SO: basali

[ctx: color hue]
en: pink-red
so_SO: basali-guduud

[ctx: color hue]
en: purple
so_SO: carwaaji

[ctx: color hue]
en: purple-pink
so_SO: carwaaji-basali

[ctx: color hue]
en: red
so_SO: guduud

[ctx: color hue]
en: red-brown
so_SO: guduud-bunni

[ctx: color hue]
en: red-orange
so_SO: mushakal

[ctx: color hue]
en: very dark grey
so_SO: cawl aad u mugdi

[ctx: color hue]
en: very light grey
so_SO: Cawl aad u iftiin leh

[ctx: color hue]
en: white
so_SO: caddaan

[ctx: color hue]
en: yellow
so_SO: jaale

[ctx: color hue]
en: yellow-green
so_SO: jaale-cagaaran

[ctx: color variation]
en: bright {color}
so_SO: {color} dhalaalaya

[ctx: color variation]
en: dark pale {color}
so_SO: {color} cirro leh u mugdi

[ctx: color variation]
en: dark {color}
so_SO: {color} mugdi ah

[ctx: color variation]
en: dark {color} grey
so_SO: {color} cawl u mugdi

[ctx: color variation]
en: light pale {color}
so_SO: {color} cirro leh u iftiin

[ctx: color variation]
en: pale {color}
so_SO: {color} cirro leh

[ctx: color variation]
en: very dark pale {color}
so_SO: {color} cirro leh u aad mugdi

[ctx: color variation]
en: very dark {color}
so_SO: {color} aad u mugdi

[ctx: color variation]
en: very dark {color} grey
so_SO: {color} cawl aad u mugdi

[ctx: color variation]
en: {color} grey
so_SO: {color} cawl

[ctx: color variation]
en: {color} white
so_SO: {color} cad

en: column
so_SO: kaban

en: column header
so_SO: Madaxa  tiirka

en: combo box
so_SO: sanduuqa combo

[ctx: controlType]
en: tab
so_SO: wargeyska

en: cropped
so_SO: meel ka baxsan meeshii la rabay

en: current
so_SO: hadda

en: current date
so_SO: taariikhda hadda

en: current location
so_SO: meesha hadda

en: current page
so_SO: bogga hadda

en: current step
so_SO: talaabada hadda

en: current time
so_SO: wakhtiga hadda

en: cursor
so_SO: farta

en: c{columnNumber}-{columnSpan}
so_SO: t{columnNumber}-{columnSpan}

en: data grid
so_SO: cajalad xogta

en: data item
so_SO: shayga xogta

en: date edit
so_SO: taariikhda

en: defunct
so_SO: Shaqaale aan lahayn

en: del
so_SO: tir

en: deleted
so_SO: tirtiray

en: desktop icon
so_SO: sawirka kombuyuutarka

en: desktop pane
so_SO: shaashada hore xawaaraha

en: diagram
so_SO: Jaantus

en: dial
so_SO: qaraac

en: dialog
so_SO: wadahadal

en: directory pane
so_SO: qaybta faylka

en: dlg
so_SO: hdl

en: doc
so_SO: dukum

en: document
so_SO: dukumeentiga

en: done dragging
so_SO: jiidashada waa la dhammeeyaa

en: dot
so_SO: dhibic

en: draggable
so_SO: la giido karo

en: dragging
so_SO: jiidaya

en: drbtn
so_SO: btnhd

en: drop down button
so_SO: Badhan hoos u dhig

en: drop down button grid
so_SO: saar baaskiilka badhanka

en: drop list
so_SO: liiska dhibcaha

en: drop target
so_SO: bartilmaameedka dhigo

en: edit
so_SO: isbedel

en: edit bar
so_SO: barda isbedel

en: editable
so_SO: la beddel karo

en: edt
so_SO: bq

en: embedded
so_SO: shayjir

en: embedded object
so_SO: shayga ku jira

en: end note
so_SO: dhammaystir farta

en: enote
so_SO: dhmfr

en: expanded
so_SO: furan

en: file chooser
so_SO: faylka doorashada

en: filler
so_SO: Foomka buuxiyo

en: find a text string from the current cursor position
so_SO: waxaad ka heleysaa xaraf qoraal ah oo ka soo jeeda meesha iminka taagan

en: find the next occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
so_SO: helitaanka dhacdada soo socota ee xarafka hore ee qoraalka laga soo galiyay meesha iminka taagan

en: find the previous occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
so_SO: helitaanka dhacdadii hore ee qoraalka hore ee qoraalka laga soo galiyay meesha iminka taagan

en: fnote
so_SO: bog

en: focus moves navigator object off
so_SO: diiradda saaraa sheyga gawaarida wuu dimsiyyahay

en: focus moves navigator object on
so_SO: diiradda saaraa sheyga gawaarida wuu shidiyyahay

en: focusable
so_SO: la diirada saarin karo

en: focused
so_SO: diiradda saarey

en: font chooser
so_SO: Dooro font

en: font name
so_SO: magaca font

en: font size
so_SO: cabbirka font

en: foot note
so_SO: xusuusta cagaha

en: footer
so_SO: cagaha

en: foreground color
so_SO: midabka hore

en: form
so_SO: foom

en: frame
so_SO: freem

en: gesture map File Error
so_SO: khalad khariidada tilmaamka

en: glass pane
so_SO: muraayadda quraaradaha

en: gra
so_SO: swr

en: grammar: {text}
so_SO: naxwaha: {text}

en: graphic
so_SO: sawiro

en: grip
so_SO: xajin

en: grouping
so_SO: kooxaynta

en: grp
so_SO: kox

en: h%s
so_SO: cin%s

en: half alphanumeric
so_SO: nus nus alphanumeric

en: half checked
so_SO: kala badh la hubiyey

en: half katakana
so_SO: nus nus katakana

en: half katakana roman
so_SO: kala badh katakana roomaani

en: has auto complete
so_SO: wuxuu leeyahay dhameystirid

en: has comment
so_SO: fikrad ay leedahay

en: has formula
so_SO: waxay leedahay caanaha

en: has long description
so_SO: wuxuu leeyahay sharaxaad dheer

en: header
so_SO: madaxa

en: header item
so_SO: Madaxa mawduuca

en: heading
so_SO: madaxa cinwaanka

en: heading 1
so_SO: madaxa cinwaanka  1aad

en: heading 2
so_SO: madaxa cinwaanka  2aad

en: heading 3
so_SO: madaxa cinwaanka  3aad

en: heading 4
so_SO: madaxa cinwaanka  4aad

en: heading 5
so_SO: madaxa cinwaanka  5aad

en: heading 6
so_SO: madaxa cinwaanka 6aad

en: help balloon
so_SO: buufinta caawin

en: hiragana roman
so_SO: hiragana roomaani

en: hlp
so_SO: caw

en: hot key field
so_SO: furaha muhiimka ah

en: icon
so_SO: astaanta ah

en: iconified
so_SO: calaamad yar

en: image map
so_SO: sawirka khariidada

en: indent
so_SO: hal saf

en: indicator
so_SO: Tilmaame

en: input help off
so_SO: caawinaad furaha wuu dimsiyyahay

en: input help on
so_SO: caawinaad furaha wuu shidiyyahay

en: input window
so_SO: daqada talooyinka

en: ins
so_SO: gal

en: inserted
so_SO: galiyay

en: invalid
so_SO: ansax

en: invalid entry
so_SO: gelitaan aan sax ahayn

en: invisible
so_SO: aan muuqan

en: katakana roman
so_SO: katakana roomaani

en: label
so_SO: calaamadeyn

en: layered pane
so_SO: dhajiyay faylka

en: layout tables off
so_SO: sheeg miisska wuu dimsiyyahay

en: layout tables on
so_SO: sheeg miisska wuu shidiyyahay

en: ldesc
so_SO: shdhir

en: line
so_SO: khad

en: link
so_SO: xeriiriye

en: linked
so_SO: isku xiran

en: list
so_SO: liiska

en: list item
so_SO: shayga liiska

en: lv %s
so_SO: heer %s

en: math
so_SO: xisaab

en: menu
so_SO: menyu

en: menu bar
so_SO: baar menyu

en: menu button
so_SO: badhanka menu

en: menu item
so_SO: shayga menyu

en: mln
so_SO: khdbadan

en: mnu
so_SO: mn

en: mnubar
so_SO: bmn

en: mnuitem
so_SO: shmn

en: modal
so_SO: qaab

en: moves to the next annotation
so_SO: u gudub sharraxaad xiga

en: moves to the next block quote
so_SO: u gudub qoraal xirinka xigta

en: moves to the next button
so_SO: u gudub badhanka xigta

en: moves to the next check box
so_SO: u gudub saxi labajibbaaran xiga

en: moves to the next combo box
so_SO: u gudub doorasho labajibbaaran xiga

en: moves to the next edit field
so_SO: u gudub qoralka labajibbaran xigta

en: moves to the next embedded object
so_SO:  u gudub shayga ku jira xiga

en: moves to the next error
so_SO: u guurto qaladka xigta

en: moves to the next form field
so_SO: u gudub foomka labajibbaaran xigta

en: moves to the next frame
so_SO: u gudub freemka xigta

en: moves to the next graphic
so_SO: u gudub garaafka xiga

en: moves to the next heading
so_SO: u gudub cinwaanka soo socda

en: moves to the next heading at level 1
so_SO: u gudub cinwaanka xigta ee heerka 1aad

en: moves to the next heading at level 2
so_SO: u gudub cinwaanka xigta ee heerka 2aad

en: moves to the next heading at level 3
so_SO: u gudub cinwaanka xigta ee heerka 3aad

en: moves to the next heading at level 4
so_SO: u gudub cinwaanka xigta ee heerka 4aad

en: moves to the next heading at level 5
so_SO: u gudub cinwaanka xigta ee heerka 5aad

en: moves to the next heading at level 6
so_SO: u gudub cinwaanka xigta ee heerka 6aad

en: moves to the next landmark
so_SO: u gudub tilmaanta calaamadda xiga

en: moves to the next link
so_SO: u gudub xeriiriye xigta

en: moves to the next list
so_SO: u gudub liiska ka xigta

en: moves to the next list item
so_SO: u gudub liiska sheyga ku xiga

en: moves to the next radio button
so_SO: u gudub badhanka raadiyaha xiga

en: moves to the next separator
so_SO: u gudub goo goyn xigta

en: moves to the next table
so_SO: u gudub miiska xigta

en: moves to the next table column
so_SO: u guurto tiirka miiska soo socda

en: moves to the next table row
so_SO: u guurto safka miiska soo socda

en: moves to the next unvisited link
so_SO: u gudub xeriiriye xigta ma booqan

en: moves to the next visited link
so_SO: u gudub xeriiriye xigta u booqday

en: moves to the previous annotation
so_SO: u gudub sharraxaad hore

en: moves to the previous block quote
so_SO: u gudub qoraal xirinka hore

en: moves to the previous button
so_SO: u gudub badhanka hore

en: moves to the previous check box
so_SO: u gudub saxi labajibbaaran hore

en: moves to the previous combo box
so_SO: u gudub doorasho labajibbaaran hore

en: moves to the previous edit field
so_SO: u gudub qoralka labajibbaran hore

en: moves to the previous embedded object
so_SO: u gudub shayga ku jira hore

en: moves to the previous error
so_SO: u gudub qaladkaa hore

en: moves to the previous form field
so_SO: u gudub foomka labajibbaaran hore

en: moves to the previous frame
so_SO: u gudub freemka hore

en: moves to the previous graphic
so_SO: u gudub garaafka hore

en: moves to the previous heading
so_SO: u gudub cinwaanka hore

en: moves to the previous heading at level 1
so_SO: u gudub cinwaanka hore ee heerka 1aad

en: moves to the previous heading at level 2
so_SO: u gudub cinwaanka hore ee heerka 2aad

en: moves to the previous heading at level 3
so_SO: u gudub cinwaanka hore ee heerka 3aad

en: moves to the previous heading at level 4
so_SO: u gudub cinwaanka hore ee heerka 4aad

en: moves to the previous heading at level 5
so_SO: u gudub cinwaanka hore ee heerka 5aad

en: moves to the previous heading at level 6
so_SO: u gudub cinwaanka hore ee heerka 6aad

en: moves to the previous landmark
so_SO: u gudub tilmaanta calaamadda hore

en: moves to the previous link
so_SO: u gudub xeriiriye hore

en: moves to the previous list
so_SO: u gudub liiska hore

en: moves to the previous list item
so_SO: u gudub liiska sheyga hore

en: moves to the previous radio button
so_SO: u gudub badhanka raadiyaha hore

en: moves to the previous separator
so_SO: u gudub goo goyn hore

en: moves to the previous table
so_SO: u gudub meeska hore

en: moves to the previous table column
so_SO: u guurto tiirka miiska hore

en: moves to the previous table row
so_SO: u guurto safka hore ee miiska

en: moves to the previous unvisited link
so_SO: u gudub xeriiriye hore ma booqan

en: moves to the previous visited link
so_SO: u gudub xeriiriye hore u booqday

en: multi line
so_SO: khadadka badan

en: no more text after a block of links
so_SO: ma jirto  qoraal dambe ka dib isku xirka xiriirka

en: no more text before a block of links
so_SO: ma jirto  qoraal ka hor inta aan la xirin iskuxireyasha

en: no next annotation
so_SO: ma jirto sharraxaad xiga

en: no next block quote
so_SO: ma jirto qoraal xirinka xiga

en: no next button
so_SO: Ma jirto badhanka xigta

en: no next check box
so_SO: Ma jirto saxi labajibbaaran xigta

en: no next combo box
so_SO: Ma jirto doorasho labajibbaaran xigta

en: no next edit field
so_SO: Ma jirto qoralka labajibbaran xigta

en: no next embedded object
so_SO: ma jirto shayga ku jira xiga

en: no next error
so_SO: ma jirto qaladkaa xigta

en: no next form field
so_SO: Ma jirto foomka labajibbaaran xigta

en: no next frame
so_SO: Ma jirto freemka xigta

en: no next graphic
so_SO: Ma jirto garaafka xigta

en: no next heading
so_SO: Ma jiro cinwaan kale

en: no next heading at level 1
so_SO: Ma jiro cinwaan kale ee heerka 1aad

en: no next heading at level 2
so_SO: Ma jiro cinwaan kale ee heerka 2aad

en: no next heading at level 3
so_SO: Ma jiro cinwaan kale ee heerka 3aad

en: no next heading at level 4
so_SO: Ma jiro cinwaan kale ee heerka 4aad

en: no next heading at level 5
so_SO: Ma jiro cinwaan kale ee heerka 5aad

en: no next heading at level 6
so_SO: Ma jiro cinwaan kale ee heerka 6aad

en: no next landmark
so_SO: ma jirto tilmaanta calaamadda xiga

en: no next link
so_SO: Ma jirto xeriiriye xigta

en: no next list
so_SO: Ma jirto liiska xigta

en: no next list item
so_SO: Ma jirto liiska sheyga ku xiga

en: no next radio button
so_SO: Ma jirto badhanka raadiyaha xigta

en: no next separator
so_SO: Ma jirto goo goyn xigta

en: no next table
so_SO: Ma jirto mees xigta

en: no next unvisited link
so_SO: Ma jirto xeriiriye xigta ma booqan

en: no next visited link
so_SO: Ma jirto xeriiriye xigta u booqday

en: no previous annotation
so_SO: Ma jirto sharraxaad hore

en: no previous block quote
so_SO: Ma jirto qoraal xirinka hore

en: no previous button
so_SO: Ma jirto badhanka hore

en: no previous check box
so_SO: Ma jirto saxi labajibbaaran hore

en: no previous combo box
so_SO: Ma jirto doorasho labajibbaaran hore

en: no previous edit field
so_SO: Ma jirto qoralka labajibbaran hore

en: no previous embedded object
so_SO: Ma jirto shayga ku jira hore

en: no previous error
so_SO: Ma jirto qaladkaa hore

en: no previous form field
so_SO: Ma jirto foomka labajibbaaran hore

en: no previous frame
so_SO: Ma jirto freemka hore

en: no previous graphic
so_SO: u gudub garaafka hore

en: no previous heading
so_SO: ma jirto cinwaan hore

en: no previous heading at level 1
so_SO: ma jirto cinwaan hore ee heerka 1aad

en: no previous heading at level 2
so_SO: ma jirto cinwaan hore ee heerka 2aad

en: no previous heading at level 3
so_SO: ma jirto cinwaan hore ee heerka 3aad

en: no previous heading at level 4
so_SO: ma jirto cinwaan hore ee heerka 4aad

en: no previous heading at level 5
so_SO: ma jirto cinwaan hore ee heerka 5aad

en: no previous heading at level 6
so_SO: ma jirto cinwaan hore ee heerka 6aad

en: no previous landmark
so_SO: Ma jirto tilmaanta calaamadda hore

en: no previous link
so_SO: Ma jirto xeriiriye hore

en: no previous list
so_SO: Ma jirto liiska hore

en: no previous list item
so_SO: Ma jirto liiska sheyga hore

en: no previous radio button
so_SO: Ma jirto badhanka raadiyaha hore

en: no previous separator
so_SO: Ma jirto goo goyn hore

en: no previous table
so_SO: Ma jirto miiska hore

en: no previous unvisited link
so_SO: Ma jirto xeriiriye hore ma booqan

en: no previous visited link
so_SO: Ma jirto xeriiriye hore u booqday

en: no status bar information
so_SO: Macluumaadka maqnaanshaha xaaladda

en: not %s
so_SO: ma %s

en: not checked
so_SO: lama hubin

en: not pressed
so_SO: lama riixin

en: not selected
so_SO: lama dooran

en: note
so_SO: xusuusin

en: nsel
so_SO: lamadoor

en: obscured
so_SO: qarsoodi ah

en: off screen
so_SO: shaashadda ka baxsan

en: option pane
so_SO: liiska doorasho

en: overflowing
so_SO: buuxiyey

en: page
so_SO: bogga

en: pane
so_SO: sanduuqa

en: panel
so_SO: guddi

en: paragraph
so_SO: qaybood

en: password edit
so_SO: sirta ereyga isbedel

en: pinned
so_SO: qadarin

en: pnl
so_SO: guddi

en: pressed
so_SO: cadaadiyey

en: prgbar
so_SO: horbar

en: progress bar
so_SO: Horumarka  bar

en: property page
so_SO: bogga hantida

en: protected
so_SO: ilaaliyo

en: pwdedt
so_SO: sirbdl

en: radio button
so_SO: badhanka raadiyaha

en: radio menu item
so_SO: sheyga raadiyaha badhan

en: rbtn
so_SO: btnr

en: read only
so_SO: akhri oo kaliya

en: redundant object
so_SO: shayga duubista

en: report alignment off
so_SO: ka warbixi isku xirka wuu dimsiyyahay

en: report alignment on
so_SO: ka warbixi isku xirka wuu shidiyyahay

en: report block quotes off
so_SO: ka warbixi qoraalka xirinka wuu dimsiyyahay

en: report block quotes on
so_SO: ka warbixi qoraalka xirinka wuu shidiyyahay

en: report colors off
so_SO: ka warbixi midabada wuu dimsiyyahay

en: report colors on
so_SO: ka warbixi midabada wuu shidiyyahay

en: report comments off
so_SO: ka warbixi faallooyinka wuu dimsiyyahay

en: report comments on
so_SO: ka warbixi faallooyinka wuu shidiyyahay

en: report dynamic content changes off
so_SO: soo sheegaan isbeddelada firfircooni ka baxsan

en: report dynamic content changes on
so_SO: soo sheegaan isbeddelada firfircooni ku saabsan

en: report emphasis off
so_SO: ka warbixi xoojinta wuu dimsiyyahay

en: report emphasis on
so_SO: ka warbixi xoojinta wuu shidiyyahay

en: report font attributes off
so_SO: ka warbixi font noocyaha wuu dimsiyyahay

en: report font attributes on
so_SO: ka warbixi font noocyaha wuu shidiyyahay

en: report font name off
so_SO: magaca font warbixinta wuu dimsiyyahay

en: report font name on
so_SO: magaca font warbixinta wuu shidiyyahay

en: report font size off
so_SO: ka warbixi font cabberka wuu shidiyyahay

en: report font size on
so_SO: ka warbixi font cabberka wuu dimsiyyahay

en: report frames off
so_SO: ka warbixi shaxta wuu dimsiyyahay

en: report frames on
so_SO: ka warbixi shaxta wuu shidiyyahay

en: report headings off
so_SO: ka warbixi Madaxda cinwaanada wuu dimsiyyahay

en: report headings on
so_SO: ka warbixi Madaxda cinwaanada wuu shidiyyahay

en: report if clickable off
so_SO: ka warbixi haddii la riixi karo wuu dimsiyyahay

en: report if clickable on
so_SO: ka warbixi haddii la riixi karo wuu shidiyyahay

en: report line numbers off
so_SO: ka warbixi tirooyinka xariiqda wuu dimsiyyahay

en: report line numbers on
so_SO: ka warbixi tirooyinka xariiqda wuu shidiyyahay

en: report line spacing off
so_SO: ka warbixi xarriiqda safka wu dimsiyyahay

en: report line spacing on
so_SO: ka warbixi xarriiqda safka wu shidiyyahay

en: report links off
so_SO: ka warbixi  iskuxireyasha wuu dimsiyyahay

en: report links on
so_SO: ka warbixi  iskuxireyasha wuu shidiyyahay

en: report lists off
so_SO: ka warbixi liiska wuu dimsiyyahay

en: report lists on
so_SO: ka warbixi liiska wuu shidiyyahay

en: report pages off
so_SO: ka warbixi bogaga wuu dimsiyyahay

en: report pages on
so_SO: ka warbixi bogaga wuu shidiyyahay

en: report paragraph indentation off
so_SO: ka warbixi cutubka indanteeshinka wuu dimsiyyahay

en: report paragraph indentation on
so_SO: ka warbixi cutubka indanteeshinka wuu shidiyyahay

en: report revisions off
so_SO: ka warbixi dib u eegista wuu dimsiyyahay

en: report revisions on
so_SO: ka warbixi dib u eegista wuu shidiyyahay

en: report spelling errors off
so_SO: ka warbixi khaladaadka hingaadka wuu dimsiyyahay

en: report spelling errors on
so_SO: ka warbixi khaladaadka hingaadka wuu shidiyyahay

en: report style off
so_SO: ka warbixi qaabka wuu dimsiyyahay

en: report style on
so_SO: ka warbixi qaabka wuu shidiyyahay

en: report table cell coordinates off
so_SO: ka warbixi unugga jadwalka xiriiriyaasha wuu dimsiyyahay

en: report table cell coordinates on
so_SO: ka warbixi unugga jadwalka xiriiriyaasha wuu shidiyyahay

en: report tables off
so_SO: ka warbixi jadwalayaasha wuu dimsiyyahay

en: report tables on
so_SO: ka warbixi jadwalayaasha wuu shidiyyahay

en: req
so_SO: bhn

en: required
so_SO: loo baahan yahay

en: rich edit
so_SO: gelitaanka qoraalka u weyn

en: ro
so_SO: akhrikal

en: root pane
so_SO: xidadka xawaaraha

en: row
so_SO: saf

en: row header
so_SO: Madaxa  safka

en: ruler
so_SO: taliyayaal

en: r{rowNumber}
so_SO: s{rowNumber}

en: r{rowNumber}-{rowSpan}
so_SO: s{rowNumber}-{rowSpan}

[ctx: script category]
en: Tools
so_SO: qalabka

en: scrlbar
so_SO: lbbar

en: scroll bar
so_SO: farmari bar

en: scroll pane
so_SO: liiska far saar

en: sect
so_SO: qayb

en: section
so_SO: qaybta

en: sel
so_SO: door

en: selectable
so_SO: la dooran karo

en: selected
so_SO: la doortay

en: selected %s
so_SO: la doortay %s

en: separator
so_SO: kala go '

en: shape
so_SO: qaab

en: skips backward past a block of links
so_SO: gadal u soco isku xirka xiriirka

en: skips forward past a block of links
so_SO: horay u soco isku xirka xiriirka

en: slider
so_SO: jiidista bar

en: sorted
so_SO: kala soocaya

en: sorted asc
so_SO: sogkor

en: sorted ascending
so_SO: kala soocaya kicin

en: sorted desc
so_SO: soghos

en: sorted descending
so_SO: kala soocaya  hoos u dhacin

en: sound
so_SO: cod

en: space
so_SO: sbays

en: space with any dots
so_SO: sbays ka rac dhibic kasta

en: space with dot
so_SO: sbays iyo dhibic

en: speak command keys off
so_SO: ku hadal furayaasha amarrada wuu dimsiyyahay

en: speak command keys on
so_SO: ku hadal furayaasha amarrada wuu shidiyyahay

en: speak typed characters off
so_SO: Aqoonsiga dabeecadda qoraalka wuu dimsiyyahay

en: speak typed characters on
so_SO: Aqoonsiga dabeecadda qoraalka wuu shidiyyahay

en: speak typed words off
so_SO: ku hadal erayga qoran wuu dimsiyyahay

en: speak typed words on
so_SO: ku hadal erayga qoran wuu shidiyyahay

en: spelling and grammar: {text}
so_SO: qorista iyo naxwaha: {text}

en: spelling: {text}
so_SO: qoris: {text}

en: spin button
so_SO: badhanka boodada

en: splbtn
so_SO: qaybbtn

en: split button
so_SO: kala qaybsanaan badhan

en: split pane
so_SO: kala qaybsanaan liiska

en: spnbtn
so_SO: wareegbtn

en: status bar
so_SO: xaaladda bar

en: stbar
so_SO: xldbar

en: style
so_SO: qaababka

en: subMenu
so_SO: sabmenyu

en: subscript
so_SO: qoraalka hoose

en: superscript
so_SO: qoraalka sare

[ctx: symbolLevel]
en: all
so_SO: dhammaan

[ctx: symbolLevel]
en: character
so_SO: xaraf

[ctx: symbolLevel]
en: most
so_SO: ugu badnaan

[ctx: symbolLevel]
en: none
so_SO: midna

[ctx: symbolLevel]
en: some
so_SO: qaar

[ctx: symbolPreserve]
en: always
so_SO: had iyo jeer

[ctx: symbolPreserve]
en: never
so_SO: marnaba

[ctx: symbolPreserve]
en: only below symbol's level
so_SO: kaliya heerka hoose ee astaanta

en: tab control
so_SO: wargeyska

en: tabctl
so_SO: xtab

en: table
so_SO: miis

en: table body
so_SO: Qodobada miiska

en: table footer
so_SO: Xadka miisaanka

en: table header
so_SO: madaxa miiska

en: tbl
so_SO: mees

en: tear off menu
so_SO: xulashada menyu

en: term
so_SO: grd

en: terminal
so_SO: laanta

en: text
so_SO: qoraalka

en: text "%s" not found
so_SO: qoraalka "%s" lama helin

en: text frame
so_SO: Dhismaha qoraalka

en: tgbtn
so_SO: badalbtn

en: thumb control
so_SO: xakamaynta suulka

en: title bar
so_SO: Maqaalka horyaalka

en: tlbar
so_SO: qbar

en: tltip
so_SO: qlb

en: to focus
so_SO: fawkas saarto

en: to review
so_SO: dib u eegis

en: toggle button
so_SO: Bedel badhanka

en: tool bar
so_SO: alaabta bar

en: tool tip
so_SO: shayga tilmaan

en: tree view
so_SO: sida geed

en: tree view button
so_SO: badhanka geed

en: tree view item
so_SO: sida geed shayga

en: tv
so_SO: ag

en: tvbtn
so_SO: geedbtn

en: tvitem
so_SO: sg

en: unavailable
so_SO: aan jirin

en: underline
so_SO: khadka hoosta

en: unknown
so_SO: lama garanayo

en: unknown input method
so_SO: habka aan la garaneyn

en: unknown language
so_SO: luqad aan la aqoon

en: unlocked
so_SO: lama xirin

en: video
so_SO: fiidyo

en: view port
so_SO: Soo bandhiga Agaasimaha

en: visited
so_SO: booqday

en: vlnk
so_SO: bqxrn

en: white space
so_SO: booska cad

en: window
so_SO: daaqada

en: wnd
so_SO: dqd

en: {modifier} released
so_SO: {modifier} sii daayay

en: {number} of {total}
so_SO: {number} ee {total}
