nvda - en to sq_AL translation catalogue (550 entries)

en: %d percent
sq_AL: %d përqind

en: %s cursor
sq_AL: kursori %s

en: &Add
sq_AL: &shto

en: &Beep for capitals
sq_AL: &Beep kur gërma është e madhe

en: &Comment
sq_AL: &komennt

en: &Default dictionary...
sq_AL: &Fjalori Default...

en: &Dictionary entries
sq_AL: &Fjale të reja në fjalor

en: &Headings
sq_AL: &tituj

en: &Help
sq_AL: &ndihmë

en: &Inflection
sq_AL: &infleksion

en: &Keyboard layout:
sq_AL: &Përzgjedhja e tipit të tastierës

en: &Language
sq_AL: &Gjuha

en: &Maximum number of characters on one line
sq_AL: &Maksimumi i gërmave në një rreshth

en: &Move to
sq_AL: &spostohu tek

en: &Number of lines per page
sq_AL: &Numri i rreshtave për faqe

en: &Pattern
sq_AL: &Strukture

en: &Pitch
sq_AL: &lartësi

en: &Preferences
sq_AL: &Preferenca

en: &Rate
sq_AL: &Shpejtësi

en: &Remove
sq_AL: &fshi

en: &Replacement
sq_AL: &Zëvendësim

en: &Revert to saved configuration
sq_AL: &Rikthim në konfigurimin e ruajtur më parë

en: &Save configuration
sq_AL: &Ruani konfigurimin

en: &Synthesizer:
sq_AL: &Sintetizatori:

en: &Temporary dictionary...
sq_AL: &Fjalor i përkohshëm

en: &Voice
sq_AL: &Zeri

en: &Voice dictionary...
sq_AL: &Zëri i fjalorit...

en: A free and open source screen reader for Microsoft Windows
sq_AL: Një software i lirë dhe open source lexues ekrani i përshtatur për Microsoft Windows

en: About NVDA
sq_AL: Rreth NVDA

en: Activates the NVDA Python Console, primarily useful for development
sq_AL: Aktivizon NVDA Python Console, më tepër i dobishëm për zhvillimin e programit

en: Add Dictionary Entry
sq_AL: Shto fjalën e re të fjalorit

en: Answer to:
sq_AL: Pergjigju:

en: Arabic grade 1
sq_AL: Harabisht Braille grade 1

en: Attachments
sq_AL: Bashkangjitje

en: Audio indication of focus and browse modes
sq_AL: Lajmërim audio në rast lëvizjeje të fokusit dhe në browse mode

en: Automatic focus mode for caret movement
sq_AL: Modaliteti fokus automatik për lëvizjet e caret

en: Automatic focus mode for focus changes
sq_AL: Modaliteti fokus automatik kur fokusi ndryshon

en: Beep
sq_AL: beep

en: Braille &display:
sq_AL: &Display Braille

en: Braille Display Error
sq_AL: Gabim me display Braille

en: Browse mode
sq_AL: browse mode

en: Bulgarian 8 dot computer braille
sq_AL: Bullgarisht Braille 8 pikesh

en: Chinese (Hong Kong, Cantonese)
sq_AL: Kineze (Hong Kong), kantonisht

en: Chinese (Taiwan, Mandarin)
sq_AL: Kineze (Taiwan), Mandarin

en: Clicks the left mouse button once at the current mouse position
sq_AL: klikon me tastin e majtë të mouse-it kur ndodheni në pozicionin ku mund të klikohet.

en: Clicks the right mouse button once at the current mouse position
sq_AL: Klikon me tastin e djathtë të mouse-it kur ndodheni në pozicionin ku mund të klikohet.

en: Comment
sq_AL: Koment

en: Configuration File Error
sq_AL: Gabim në file i konfigurimit

en: Could not load the %s synthesizer.
sq_AL: I pa mundur karikimi i sintetizatorit %s.

en: Could not save configuration - probably read only file system
sq_AL: E pa mundur ruajtja e konfigurimit, është e mundur të jetë një "read only file system

en: Croatian 8 dot computer braille
sq_AL: Kroatisht Braille 8 pikesh

en: Cursor blink rate (ms)
sq_AL: Shpejtësia e lëvizjes së kursorit (ms)

en: Cycles through speech symbol levels which determine what symbols are spoken
sq_AL: Lëviz nëpërmjet mundësive të menusë qarkore për përcaktimin e nivelit të leximit të simboleve.

en: Czech grade 1
sq_AL: çekisht Braille grade 1

en: Date:
sq_AL: Më datë:

en: Decreases the currently active setting in the synth settings ring
sq_AL: Ul konfigurimin aktiv në synth settings ring

en: Default dictionary
sq_AL: Fjalori default

en: Display
sq_AL: trego

en: Displays one of the recent messages
sq_AL: Tregon një nga mesazhet e fundit

en: Distribution:
sq_AL: Shpërndarje:

en: Document formatting
sq_AL: Formatim i dokumenteve

en: E&xit
sq_AL: &Dalje

en: E&xpand to computer braille for the word at the cursor
sq_AL: &Hap në Braille për fjalën pranë kursorit

en: Elements List
sq_AL: elementet e listës

en: Emulates pressing %s on the system keyboard
sq_AL: riprodhon situatën kur shtypet %s në tastierë

en: Enable mouse &tracking
sq_AL: &Aktivizon ndjekjen e mouse-it

en: English (U.K.) grade 1
sq_AL: Anglisht (Mbretëri e Bashkuar) Braille grade 1

en: English (U.K.) grade 2
sq_AL: Anglisht (Mbretëri e bashkuar) Braille grade 2

en: English (U.S.) 6 dot computer braille
sq_AL: Anglisht (SHBA Braille 6 pikësh

en: English (U.S.) 8 dot computer braille
sq_AL: Anglisht (SHBA) Braille 8 pikësh

en: English (U.S.) grade 1
sq_AL: Anglisht (SHBA) Braille grade 1

en: English (U.S.) grade 2
sq_AL: Anglisht (SHBA) Braille Grade 2

en: Error
sq_AL: Gabim

en: Error copying NVDA user settings
sq_AL: Gabim në kopjimin e konfigurimit të përdoruesit të NVDA

en: Error in appModule %s
sq_AL: Gabim në appModule %s

en: Error saving log: %s
sq_AL: Gabim në ruajtjen e log %s

en: Exit NVDA
sq_AL: Dalje nga NVDA

en: Find
sq_AL: gjej

en: Finnish 8 dot computer braille
sq_AL: Finlandeze Braille 8 pikësh

en: Follow &mouse cursor
sq_AL: Ndiq &kursorin e mouse-it

en: Follow System &Caret
sq_AL: Ndiq System &caret

en: Forward to:
sq_AL: Xhiro tek:

en: French (unified) 6 dot computer braille
sq_AL: Frëngjisht (e pergjithshme) Braille 6 pikesh

en: French (unified) 8 dot computer braille
sq_AL: Frëngjisht (e pergjithshme) Braille 8 pikësh

en: From:
sq_AL: Nga:

en: German 8 dot computer braille
sq_AL: Gjermanisht Braille 8 pikesh

en: German grade 0
sq_AL: Gjermanisht Braille grade 0

en: German grade 1
sq_AL: Gjermanisht Braille grade 1

en: German grade 2
sq_AL: Gjermanisht Braille grade 2

en: Handy Tech braille displays
sq_AL: HandyTech braille displays

en: Hindi grade 1
sq_AL: Hindi Braille grade 1

en: Hungarian 8 dot computer braille
sq_AL: Hungarisht Braille 8 pikesh

en: IP address
sq_AL: adresa IP

en: If pressed once, reports the current time. If pressed twice, reports the current date
sq_AL: nëse ky kombinim tastesh shtypet një herë thotë orën aktuale, nëse shtypet dy here thote datën aktuale

en: Increases the currently active setting in the synth settings ring
sq_AL: Rrit konfigurimin aktiv ne synth settings ring

en: Insufficient Privileges
sq_AL: Privilegje të pa mjaftueshme

en: Key words:
sq_AL: Fjalë kyçe:

en: L&ogging level:
sq_AL: &Niveli i Log:

en: Lan&dmarks
sq_AL: &pikat e referimit

en: Language Configuration Change
sq_AL: ndryshoni konfigurimin e gjuhës

en: Latvian grade 1
sq_AL: Letonisht Braille grade 1

en: Lin&ks
sq_AL: &linke

en: Loading NVDA. Please wait...
sq_AL: NVDA në lançim. Ju lutem prisni.

en: Loading document...
sq_AL: Dokumenti në karikim...

en: Locks or unlocks the left mouse button
sq_AL: Bllokon ose zhbllokon tastin e majtë të mouse-it

en: Locks or unlocks the right mouse button
sq_AL: Bllokon ose zhbllokon tastin e djathtë të mouse-it

en: Logs information about the current navigator object which is useful to developers and activates the log viewer so the information can be examined.
sq_AL: Tregon informacione mbi navigatorin nëpërmjet objekteve, për zhvilluesat e programit dhe aktivizon log viewer-in.

en: MDV Lilli
sq_AL: MDV Lilly

en: Move navigator object to mouse
sq_AL: sposto navigatorint ek mouse-i

en: Moves the braille display to the next line
sq_AL: Sposton display-in Braille në rreshtin e ardhshëm

en: Moves the braille display to the previous line
sq_AL: Sposton display-in Braille në rreshtin e mëparshëm

en: Moves the mouse pointer to the current navigator object
sq_AL: Sposton shigjetën e mouse-it tek navigatori

en: Moves the review cursor to the bottom line of the current navigator object and speaks it
sq_AL: Sposton kursorin virtual në rreshtin e fundit të navigatorit nëpërmjet objekteve dhe e lexon atë

en: Moves the review cursor to the first character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
sq_AL: Sposton kursorin virtual në gërmën e parë të rreshtit në të cilin ndodhet navigatori nëpërmjet objekteve dhe e lexon atë

en: Moves the review cursor to the last character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
sq_AL: Sposton kursorin virtual në gërmën e fundit të rreshtit të navigatorit nëpërmjet objekteve dhe e lexon atë

en: Moves the review cursor to the next character of the current navigator object and speaks it
sq_AL: Sposton kursorin virtual në gërmën e ardhshme të navigatorit nëpërmjet objekteve dhe e lexon ate

en: Moves the review cursor to the next line of the current navigator object and speaks it
sq_AL: Sposton kursorin virtualnë rreshtin e ardhshëm të navigatorit nëpërmjet objekteve dhe e lexon atë

en: Moves the review cursor to the next word of the current navigator object and speaks it
sq_AL: Sposton kursorin virtual në fjalën e ardhshme të navigatorit nëpërmjet objekteve dhe e lexon atë

en: Moves the review cursor to the previous character of the current navigator object and speaks it
sq_AL: Sposton kursorin virtual në gërmën e mëparshme të navigatorit nëpërmjet objekteve dhe e lexon atë

en: Moves the review cursor to the previous line of the current navigator object and speaks it
sq_AL: Sposton kursorin virtual në rreshtin e mëparshëm të navigatorit nëpërmjet objekteve dhe e lexon atë

en: Moves the review cursor to the previous word of the current navigator object and speaks it
sq_AL: Sposton kursorin virtual në fjalën e mëparshme dhe e lexon atë

en: Moves the review cursor to the top line of the current navigator object and speaks it
sq_AL: Sposton kursorin virtual në rreshtin më të lartë të navigatorit nëpërmjet objekteve dhe e lexon atë

en: Moves to the next available setting in the synth settings ring
sq_AL: Shkon tek konfigurimi i ardshëm prezent në synth setting ring

en: Moves to the previous available setting in the synth settings ring
sq_AL: Shkon tek konfigurimi i mëparshëm prezent në synth setting ring

en: NVDA Speech Viewer
sq_AL: Vizuesi i zërit të NVDA

en: NVDA started
sq_AL: NVDA është gati

en: No braille
sq_AL: Braille i çaktivizuar

en: No formatting information
sq_AL: Asnjë informacion formatimi

en: No message yet
sq_AL: Ende asnjë mesazh

en: No next
sq_AL: Asnjë i ardhshëm

en: No previous
sq_AL: Asnjë i mëparshëm

en: No settings
sq_AL: Asnjë konfigurim

en: No speech
sq_AL: asnjë zë

en: No start marker set
sq_AL: Asnjë etiketues i startit i vendosur

en: No text to copy
sq_AL: Asnjë tekst për të kopjuar

en: No track playing
sq_AL: asnjë file audio në ekzekutim

en: Norwegian 8 dot computer braille
sq_AL: NorvegjishtBraille 8 pikesh

en: Norwegian grade 0
sq_AL: Norvegjisht Braille grade 0

en: Norwegian grade 1
sq_AL: Norvegjisht Braille grade 1

en: Norwegian grade 2
sq_AL: Norvegjisht Braille grade 2

en: Norwegian grade 3
sq_AL: Norvegjisht Braille grade 3

en: Not in a table cell
sq_AL: Nuk ndodheni në një qelizë tabele

en: Options
sq_AL: Opcionet

en: Organisation:
sq_AL: Organizim:

en: Pass next key through
sq_AL: Kalon në tastin e ardhshëm

en: Pattern
sq_AL: Strukturë

en: Performs the default action on the current navigator object (example: presses it if it is a button).
sq_AL: Performon një aksion default mbi objektin aktual (për shembull, e shtyp atë nëse ai është një buton)

en: Plugins reloaded
sq_AL: Plugin të karikuar përsëri

en: Portuguese grade 1
sq_AL: Portogalisht Braille grade 1

en: Progress &bar output:
sq_AL: vija e &progresionit:

en: Punctuation/symbol &level:
sq_AL: &Niveli i prononcimit të shenjave si pika, presja dhe simbole të tjera

en: Quits NVDA!
sq_AL: MbyllNVDA!

en: Refresh	F5
sq_AL: Rifresko /tF5

en: Refreshed
sq_AL: rifreskuar

en: Refreshes the document content
sq_AL: Rifreskon përmbajtjen e dokumentit

en: Regular &expression
sq_AL: Shprehje e &rregullt

en: Reload plugins
sq_AL: Rikariko Plugin

en: Reloads app modules and global plugins without restarting NVDA, which can be Useful for developers
sq_AL: Rikarikon modules dhe global plugins pa rikarikuar të tërë NVDA, ky veprim mund të jetë i dobishëm për zhvilluesit e programit

en: Replacement
sq_AL: Zëvendësim

en: Report &tooltips
sq_AL: Njofton për &tooltip

en: Report dynamic &content changes
sq_AL: Njofton mbi &ndryshimet e përmbajtjes

en: Report mouse &shape changes
sq_AL: Njofton mbi ndryshimin e &formës së mouse-it

en: Report object &descriptions
sq_AL: &Përshkruan objektin

en: Report object &position information
sq_AL: Njofton mbi &pozicionin e një objekti

en: Report object shortcut &keys
sq_AL: Njofton për &kombinime tastesh përkatëse të një objekti

en: Reports the line of the current navigator object where the review cursor is situated. If this key is pressed twice, the current line will be spelled. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
sq_AL: Njofton mbi rreshtin e navigatorit nëpërmjet objekteve, ku ndodhet kursori virtual. nëse ky kombinim tastesh shtypet dy here rreshti do të lexohet gërmë për gërmë. nëse shtypet tre here do të lexohet gërmë për gërmë duke përshkruar tipin e gërmave.

en: Reports the remaining time of the currently playing track, if any
sq_AL: Informon mbi kohën e mbetur të një file audio në ekzekutim

en: Reset all settings to saved state
sq_AL: Rikthe ç'do konfigurim në gjëndjen e ruajtur

en: Routes the cursor to or activates the object under this braille cell
sq_AL: Sposton kursorin tek një objekt, ose e aktivizon atë

en: Save As
sq_AL: Ruaj si

en: Saves the current NVDA configuration
sq_AL: Ruan konfigurimin aktual të NVDA

en: Say &cap before capitals
sq_AL: Thote fjalen &E Madhe në rast të një gërme të madhe

en: Scrolls the braille display back
sq_AL: Ecën prapa me display-in Braille

en: Scrolls the braille display forward
sq_AL: Ecën përpara me display-in Braille

en: Secure Desktop
sq_AL: Desktop i sigurt

en: Sets the navigator object to the current focus, and the review cursor to the position of the caret inside it, if possible.
sq_AL: sposton navigatorin nëpërmjet objekteve tek fokusi, dhe kursorin virtual brenda tij, nëse është e mundur

en: Sets the navigator object to the current object under the mouse pointer and speaks it
sq_AL: çvendos navigatorin në pozicionin e mouse-it dhe e thotë atë

en: Shows the NVDA menu
sq_AL: Tregon menunë e NVDA

en: Sleep mode off
sq_AL: sleep mode çaktivizuar

en: Sleep mode on
sq_AL: sleep mode aktivizuar

en: Spanish grade 1
sq_AL: Spanjisht Braille grade 1

en: Speak
sq_AL: Flet

en: Speak and beep
sq_AL: Flet dhe beep

en: Speak typed &characters
sq_AL: Lexon gërmat që shtypni

en: Speak typed &words
sq_AL: &Lexon fjalët që shkruani

en: Speaks the filename of the active application along with the name of the currently loaded appModule
sq_AL: Thotë emrin e file të programit  aktiv bashkë me emrin e appModule aktiv

en: Speech &dictionaries
sq_AL: &Zëri i fjalorit

en: Start marked
sq_AL: Start i etiketuar

en: Subject:
sq_AL: Subjekt:

en: Success
sq_AL: u krye

en: Successfully copied NVDA user settings
sq_AL: Konfigurimi i përdoruesit të NVDA u kopjua me sukses

en: Synthesizer Error
sq_AL: Gabim Sintetizatori

en: Temporary dictionary
sq_AL: Fjalor i përkohshëm

en: Text &unit resolution:
sq_AL: &Vendosja e tekstit dhe njësisë

en: The next key that is pressed will not be handled at all by NVDA, it will be passed directly through to Windows.
sq_AL: Tasti i ardhshëm që do të shtypni nuk do të trajtohet nga NVDA, do të administrohet direkt nga Windows.

en: There is no text on the clipboard
sq_AL: Nuk ka asnjë tekst të kopjuar në shënime

en: This change requires administrator privileges.
sq_AL: Ky ndryshim kërkon privilegjet e administratorit.

en: To:
sq_AL: Tek:

en: Toggle tethering of braille between the focus and the review position
sq_AL: Alternon lidhjen e Braille-it midis fokusit ose review

en: Toggles between beeps, speech, beeps and speech, and off, for reporting progress bar updates
sq_AL: Alternon midis beep, zë dhe beep shoqeruar me zë ose çaktivizon gjithçka mbi progresionin e përditësimit

en: Toggles between browse mode and focus mode. When in focus mode, keys will pass straight through to the application, allowing you to interact directly with a control. When in browse mode, you can navigate the document with the cursor, quick navigation keys, etc.
sq_AL: Alternon midis modaliteteve browse mode dhe fokus mode. në fokus mode tastet do të përqëndrohen vetëm mbi objektet prezente dhe mund të kryhet interaksioni i drejtë për drejtë me to. Në browse mode është i mundur navigacioni me kursorin duke përdorur kombinimet e shpejta të tasteve, etc.

en: Toggles on and off if the screen layout is preserved while rendering the document content
sq_AL: Alternon midis modalitetit aktivizuar ose çaktivizuar nëse ekrani është i fikur, duke vazhduar të riprodhojë dokumentin

en: Toggles on and off the movement of the navigator object due to focus changes
sq_AL: Aktivizon ose çaktivizon lëvizjet e kursorit virtual sipas lëvizjeve të fokusit

en: Toggles on and off the movement of the review cursor due to the caret moving.
sq_AL: Aktivizon ose çaktivizon lëvizjet e kursorit virtual sipas lëvizjeve të caret.

en: Toggles on and off the reporting of dynamic content changes, such as new text in dos console windows
sq_AL: Alternon midis aktivizimit ose çaktivizimit të njoftimeve mbi ndryshimin dinamik të përmbajtjes si për shembull tekst i ri dos në console windows

en: Toggles on and off the speaking of typed characters
sq_AL: Aktivizon ose çaktivizon opsionin thënjen e tasteve që shtypen

en: Toggles on and off the speaking of typed keys, that are not specifically characters
sq_AL: Aktivizon ose çaktivizon njoftimin mbi tastet, të cilat mund edhe të mos jenë gërma.

en: Toggles on and off the speaking of typed words
sq_AL: Aktivizon ose çaktivizon pronuncimin e fjalëve që shkruani

en: Toggles the reporting of information as the mouse moves
sq_AL: Aktivizon ose çaktivizon njoftimin e lëvizjeve të mouse-it

en: Turkish grade 1
sq_AL: Turqisht Braille grade 1

en: Turns input help on or off. When on, any input such as pressing a key on the keyboard will tell you what script is associated with that input, if any.
sq_AL: Aktivizon ose çaktivizon inputin Ndihme. Kur ky është aktiv, ç'do tast qe ju shqypni  do të tregohet nga NVDA.

en: Type exit() to exit the console
sq_AL: Shkruani exit() për të dalë nga console

en: Type help(object) to get help about object.
sq_AL: Shkruani ndihmë(object) për të marrë ndihmën përkatëse për një objekt

en: Type the text you wish to find
sq_AL: shkruani tekstin që dëshironi të kërkoni

en: Type:
sq_AL: Shkruani:

en: Unified English Braille Code grade 1
sq_AL: Kodi Braille i përgjitshem anglisht Braille grade 1

en: Unified English Braille Code grade 2
sq_AL: Kodi Braille i përgjithshëm anglisht Braille grade 2

en: Use &screen layout (when supported)
sq_AL: &Përdorni layout-in e ekranit (kur është e mundur)

en: Use &spelling functionality if supported
sq_AL: Përdor funksionin e leximit gërmë për gërmë, kur është e mundur

en: V&ariant
sq_AL: V&ariante

en: V&olume
sq_AL: V&olum

en: Voice dictionary (%s)
sq_AL: Zëri i fjalorit (%s)

en: Welcome to NVDA
sq_AL: Mirë se vini në NVDA

en: Welsh grade 1
sq_AL: Uelsjan Braille grade 1

en: Welsh grade 2
sq_AL: Uelsjan Braille grade 2

en: What's &new
sq_AL: &Të rejat

en: Write the current configuration to nvda.ini
sq_AL: Shkruani konfigurimin aktualnë nvda.ini

en: Your gesture map file contains errors.
    More details about the errors can be found in the log file.
sq_AL: Gesture map file i juaj ka brenda tij /n gabime. Më shumë detaje mbi gabimet mund te mësoni në regjistër.

en: alert
sq_AL: njoftim

en: align center
sq_AL: rendit në qendër

en: align left
sq_AL: rendit majtas

en: align right
sq_AL: rendit djathtas

en: alignment
sq_AL: drejtim

en: animation
sq_AL: animacion

en: application
sq_AL: program

en: attachment
sq_AL: Bashkangjitje

en: back
sq_AL: Prapa

en: background color
sq_AL: ngjyra e sfondit

en: baseline
sq_AL: bazë

en: blank
sq_AL: bosh

en: border
sq_AL: limit

en: browser stop
sq_AL: Browser stop

en: busy
sq_AL: i zënë

en: button
sq_AL: buton

en: calendar
sq_AL: kalendar

en: caps lock
sq_AL: CapsLock

en: case
sq_AL: kuti

en: cell
sq_AL: qelizë

en: character
sq_AL: gërmë

en: check box
sq_AL: box kontrolli

en: check menu item
sq_AL: kontrollo zërat e menuse

en: checkable
sq_AL: është i mundur kontrolli

en: checked
sq_AL: seleksionuar

en: clickable
sq_AL: është i mundur klikimi

en: clock
sq_AL: orë

en: collapsed
sq_AL: i mbyllur

en: color chooser
sq_AL: përzgjedhje e ngjyrave

en: column
sq_AL: kolonë

en: column %s
sq_AL: kolona %s

en: cursor
sq_AL: kursor

en: custom application 1
sq_AL: përdorim personal 1

en: custom application 2
sq_AL: Përdorim personal 2

en: data grid
sq_AL: të dhënat në formë zgare

en: data item
sq_AL: zëri të dhënat

en: debug
sq_AL: Debug

en: debug warning
sq_AL: Lajmerim debug

en: delete
sq_AL: fshi

en: desktop icon
sq_AL: desktop ikonë

en: desktop pane
sq_AL: Panel desktop

en: dial
sq_AL: fushë

en: display scroll
sq_AL: Eksploro ekranin

en: document
sq_AL: dokument

en: done dragging
sq_AL: Tërheqja u krye

en: down arrow
sq_AL: shigjeta poshtë

en: draggable
sq_AL: është e mundur tërheqja e këtij objekti

en: dragging
sq_AL: tërheqje e objektit

en: drop down button
sq_AL: zbritje

en: drop down button grid
sq_AL: drop down buton grid

en: editable
sq_AL: është i mundur shkrimi

en: embedded object
sq_AL: "element flash i inkorporuar

en: end
sq_AL: fund

en: end note
sq_AL: shënim në fund

en: expanded
sq_AL: i hapur

en: favorites
sq_AL: Të preferuara

en: file chooser
sq_AL: përzgjedhje file

en: filler
sq_AL: plotësues

en: find a text string from the current cursor position
sq_AL: gjej tekstin duke nisur nga pozicioni në të cilin ndodhet kursori

en: find the next occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
sq_AL: Gjej të njëjtin tekst duke nisur nga pozicioni i kursorit dhe duke vijuar me poshte në kërkim.

en: find the previous occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
sq_AL: Gjej të njëjtin tekst duke nisur nga pozicioni i kursorit dhe duke vijuar më lartë në kërkim..

en: focusable
sq_AL: është i mundur fokusi

en: focused
sq_AL: i fokusuar

en: font chooser
sq_AL: përzgjedhje e font

en: font name
sq_AL: emri i font

en: font size
sq_AL: përmasa e font

en: footer
sq_AL: shënim në fund të faqes

en: foreground color
sq_AL: ngjyra në plan të parë

en: forward
sq_AL: Përpara

en: gesture map File Error
sq_AL: Gabim gesture map file

en: graphic
sq_AL: grafic

en: grip
sq_AL: rrokje

en: grouping
sq_AL: grupim

en: half checked
sq_AL: seleksionuar pjesërisht

en: has auto complete
sq_AL: ka ttë aktivizuar kompletimin automatik

en: has formula
sq_AL: ka një formulë

en: heading
sq_AL: titull

en: heading 1
sq_AL: titull i tipit 1

en: heading 2
sq_AL: titull i tipit 2

en: heading 3
sq_AL: titull i tipit 3

en: heading 4
sq_AL: titull i tipit 4

en: heading 5
sq_AL: titull i tipit 5

en: heading 6
sq_AL: titull i tipit 6

en: help balloon
sq_AL: mesazh ndihme flash

en: home
sq_AL: krye

en: home page
sq_AL: Faqja e parë

en: hot key field
sq_AL: Fusha e tasteve të programit

en: icon
sq_AL: ikonë

en: iconified
sq_AL: mbyllur në ikonë

en: image map
sq_AL: imazh

en: indent
sq_AL: dhëmbëzim

en: indicator
sq_AL: tregues

en: input window
sq_AL: dritare imputi

en: input/output
sq_AL: Input/output

en: invalid entry
sq_AL: term jo i vlefshëm

en: invisible
sq_AL: i pa dukshëm

en: invoke
sq_AL: Kërko

en: label
sq_AL: etiketë

en: layered pane
sq_AL: panel i gjerë

en: left
sq_AL: Majtas

en: left alt
sq_AL: alt i majtë

en: left arrow
sq_AL: shigjeta e majtë

en: left control
sq_AL: ctrl i majtë

en: left shift
sq_AL: shift i majtë

en: left windows
sq_AL: tasti windows i majtë

en: level %s
sq_AL: niveli %s

en: line
sq_AL: rresht

en: line %s
sq_AL: rreshti %s

en: line scroll
sq_AL: Lexo rreshtin

en: linked
sq_AL: lidhur

en: list
sq_AL: listë

en: list item
sq_AL: zërat e listës

en: menu bar
sq_AL: lista e menuve

en: menu button
sq_AL: menu buton

en: menu item
sq_AL: zërat e menuve

en: moves to the next block quote
sq_AL: spostohet tek block quote i ardhshëm

en: moves to the next button
sq_AL: spostohet tek butoni i ardhshëm

en: moves to the next check box
sq_AL: spostohet tek check box i ardhshëm

en: moves to the next combo box
sq_AL: spostohet tek combo box i ardhshëm

en: moves to the next edit field
sq_AL: spostohet tek fusha e ardhshme e editimit

en: moves to the next embedded object
sq_AL: spostohet tek objekti flash i ardhshëm

en: moves to the next form field
sq_AL: spostohet tek form i ardhshëm

en: moves to the next frame
sq_AL: spostohet tek frame i ardhshëm

en: moves to the next graphic
sq_AL: spostohet tek grafiku i ardhshëm

en: moves to the next heading
sq_AL: spostohet tek titulli i ardhshëm

en: moves to the next heading at level 1
sq_AL: Spostohet tek titulli i ardhshëm i nivelit 1

en: moves to the next heading at level 2
sq_AL: Spostohet tek titulli i ardhshëm i nivelit 2

en: moves to the next heading at level 3
sq_AL: Spostohet tek titulli i ardhshëm i nivelit 3

en: moves to the next heading at level 4
sq_AL: Spostohet tek titulli i ardhshëm i nivelit 4

en: moves to the next heading at level 5
sq_AL: Spostohet tek titulli i ardhshëm i nivelit 5

en: moves to the next heading at level 6
sq_AL: spostohet tek titulli i ardhshëm i nivelit 6

en: moves to the next landmark
sq_AL: spostohet tek pika e referimit e ardhshme

en: moves to the next link
sq_AL: spostohet tek linku i ardhshëm

en: moves to the next list
sq_AL: spostohet tek lista e ardhshme

en: moves to the next list item
sq_AL: spostohet tek zëri i ardhshëm i listës

en: moves to the next radio button
sq_AL: spostohet tek butoni radio i ardhshëm

en: moves to the next separator
sq_AL: spostohet tek separatori i ardhshëm

en: moves to the next table
sq_AL: spostohet tek tabela e ardhshme

en: moves to the next table column
sq_AL: Spostohet tek kolona e ardhshme e tabelës

en: moves to the next table row
sq_AL: Spostohet te rreshti i ardhshëm i tabelës

en: moves to the next unvisited link
sq_AL: spostohet tek linku i ardhshëm i pa vizituar

en: moves to the next visited link
sq_AL: spostohet tek linku i ardhshëm i vizituar

en: moves to the previous block quote
sq_AL: spostohet tek block quote i mëparshëm

en: moves to the previous button
sq_AL: spostohet tek butoni i mëparshëm

en: moves to the previous check box
sq_AL: spostohet tek check box i mëparshëm

en: moves to the previous combo box
sq_AL: spostohet tek combo box i mëparshëm

en: moves to the previous edit field
sq_AL: spostohet tek fusha e mëparshme e editimit

en: moves to the previous embedded object
sq_AL: spostohet tek objekti flash i mëparshëm

en: moves to the previous form field
sq_AL: spostohet tek form i mëparshëm

en: moves to the previous frame
sq_AL: spostohet tek frame i mëparshëm

en: moves to the previous graphic
sq_AL: spostohet tek grafiku i mëparshëm

en: moves to the previous heading
sq_AL: spostohet tek titulli i mëparshëm

en: moves to the previous heading at level 1
sq_AL: Spostohet në titullin e mëparshëm e nivelit 1

en: moves to the previous heading at level 2
sq_AL: Spostohet tek titulli i mëparshëm i nivelit 2

en: moves to the previous heading at level 3
sq_AL: Spostohet tek titulli i mëparshëm i nivelit 3

en: moves to the previous heading at level 4
sq_AL: Spostohet tek titulli i mëparshëm i nivelit 4

en: moves to the previous heading at level 5
sq_AL: spostohet tek titulli i mëparshëm i nivelit 5

en: moves to the previous heading at level 6
sq_AL: spostohet tek titulli i mëparshëm i nivelit 6

en: moves to the previous landmark
sq_AL: spostohet tek pika e referimit e mëparshme

en: moves to the previous link
sq_AL: spostohet tek linku i mëparshëm

en: moves to the previous list
sq_AL: spostohet tek lista e mëparshme

en: moves to the previous list item
sq_AL: spostohet tek zëri i mëparshëm në listë

en: moves to the previous radio button
sq_AL: spostohet tek butoni radio i mëparshëm

en: moves to the previous separator
sq_AL: spostohet tek separatori i mëparshëm

en: moves to the previous table
sq_AL: spostohet tek tabela e mëparshme

en: moves to the previous table column
sq_AL: Spostohet tek kolona e mëparshme e tabelës

en: moves to the previous table row
sq_AL: Spostohet tek rreshti i mëparshëm i tabelës

en: moves to the previous unvisited link
sq_AL: spostohet tek linku i mëparshëm i pa vizituar

en: moves to the previous visited link
sq_AL: spostohet tek linku i mëparshëm i vizituar

en: multi line
sq_AL: me shumë rreshta

en: mute
sq_AL: I heshtur

en: next track
sq_AL: Tingulli i ardhshëm

en: no bold
sq_AL: asnjë bold

en: no italic
sq_AL: asnjë kursiv

en: no more text after a block of links
sq_AL: asnjë tekst pas njëgrupi linkesh

en: no more text before a block of links
sq_AL: asnjë tekst përpara një grupi linkesh

en: no next block quote
sq_AL: asnjë block quote i ardhshëm

en: no next button
sq_AL: asnjë buton i ardhshëm

en: no next check box
sq_AL: asnjë check box i ardhshëm

en: no next combo box
sq_AL: asnjë combo box i ardhshëm

en: no next edit field
sq_AL: asnjë fushë e ardhshme editimi

en: no next embedded object
sq_AL: asnjë objekt flash i ardhshëm

en: no next form field
sq_AL: asnjë form i ardhshëm

en: no next frame
sq_AL: asnjë frame i ardhshëm

en: no next graphic
sq_AL: asnjë grafik i ardhshëm

en: no next heading
sq_AL: Asnjë titull i ardhshëm

en: no next heading at level 1
sq_AL: Asnjë titull i ardhshëm i nivelit 1

en: no next heading at level 2
sq_AL: Asnjë titull i ardhshëm i nivelit 2

en: no next heading at level 3
sq_AL: Asnjë titull i ardhshëm i nivelit 3

en: no next heading at level 4
sq_AL: Asnjë titull i ardhshëm i nivelit 4

en: no next heading at level 5
sq_AL: Asnjë titull i ardhshëm i nivelit 5

en: no next heading at level 6
sq_AL: asnjë titull i ardhshëm i nivelit 6

en: no next landmark
sq_AL: asnjë pikë referimi e ardhshme

en: no next link
sq_AL: asnjë link i ardhshëm

en: no next list
sq_AL: asnjë listë e ardhshme

en: no next list item
sq_AL: asnjë zë i ardhshëm në listë

en: no next radio button
sq_AL: asnjë buton radio i mëparshëm

en: no next separator
sq_AL: asnjë separator i ardhshëm

en: no next table
sq_AL: asnjë tabelë e ardhshme

en: no next unvisited link
sq_AL: asnjë link i ardhshëm i pa vizituar

en: no next visited link
sq_AL: asnjë link i ardhshëm i vizituar

en: no previous block quote
sq_AL: asnjë block quote i mëparshëm

en: no previous button
sq_AL: asnjë buton i mëparshëm

en: no previous check box
sq_AL: asnjë check box i mëparshëm

en: no previous combo box
sq_AL: asnjë combo box i mëparshëm

en: no previous edit field
sq_AL: asnjë fushë e mëparshme editimi

en: no previous embedded object
sq_AL: asnjë objekt flash i mëparshëm

en: no previous form field
sq_AL: asnjë form i mëparshëm

en: no previous frame
sq_AL: asnjë frame i mëparshëm

en: no previous graphic
sq_AL: asnjë grafik i mëparshëm

en: no previous heading
sq_AL: Asnjë titull i mëparshëm

en: no previous heading at level 1
sq_AL: Asnjë titull i mëparshëm i nivelit 1

en: no previous heading at level 2
sq_AL: Asnjë titull i mëparshëm i nivelit 2

en: no previous heading at level 3
sq_AL: Asnjë titull i mëparshëm i nivelit 3

en: no previous heading at level 4
sq_AL: Asnjë titull i mëparshëm i nivelit 4

en: no previous heading at level 5
sq_AL: asnjë titull i mëparshëm i nivelit 5

en: no previous heading at level 6
sq_AL: asnjë titull i mëparshëm i nivelit 6

en: no previous landmark
sq_AL: asnjë pikë referimi e mëparshme

en: no previous link
sq_AL: asnjë link i mëparshëm

en: no previous list
sq_AL: asnjë listë e mëparshme

en: no previous list item
sq_AL: asnjë zë i mëparshëm në listë>

en: no previous radio button
sq_AL: asnjë buton radio i mëparshëm

en: no previous separator
sq_AL: asnjë separator i mëparshëm

en: no previous table
sq_AL: asnjë tabelë e mëparshme

en: no previous unvisited link
sq_AL: asnjë link i mëparshëm i pa vizituar

en: no previous visited link
sq_AL: asnjë link i mëparshëm i vizituar

en: no strikethrough
sq_AL: asnjë strikethrough

en: none
sq_AL: Asnjë

en: not %s
sq_AL: nuk ka %s

en: not underlined
sq_AL: i pa nënvizuar

en: note
sq_AL: shënim

en: numpad delete
sq_AL: numpad fshi

en: numpad divide
sq_AL: numpad pjesëtim

en: numpad multiply
sq_AL: numpad shumëzim

en: object has no location
sq_AL: Objekti nuk ka asnjë vendndodhje

en: off
sq_AL: çaktivizuar

en: off screen
sq_AL: jashtë nga ekrani

en: on
sq_AL: Aktivizuar

en: option pane
sq_AL: panel opsione

en: out of %s
sq_AL: jashtë nga %s

en: out of spelling error
sq_AL: jashtë gabimit në prononcim

en: out of table
sq_AL: jashtë nga tabela

en: page
sq_AL: faqe

en: page %s
sq_AL: faqja %s

en: page down
sq_AL: faqe më poshtë

en: page up
sq_AL: faqe më lartë

en: pane
sq_AL: panel

en: paragraph
sq_AL: paragraf

en: play pause
sq_AL: Play pause

en: pressed
sq_AL: i shtypur

en: previous track
sq_AL: Tingulli i mëparshëm

en: print screen
sq_AL: printo ekranin

en: progress bar
sq_AL: vija e progresionit

en: property page
sq_AL: karakteristikat e faqes

en: protected
sq_AL: mbrojtur

en: radio button
sq_AL: buton radio

en: radio menu item
sq_AL: zëri i një menu radio

en: read only
sq_AL: vetëm lexim

en: received: %s
sq_AL: Në ardhje: %s

en: redundant object
sq_AL: objekt i tepërt

en: refresh
sq_AL: Rifresko

en: required
sq_AL: kërkohet

en: right
sq_AL: Djathtas

en: right alt
sq_AL: alt i djathtë

en: right arrow
sq_AL: shigjeta e djathtë

en: right control
sq_AL: ctrl i djathtë

en: right shift
sq_AL: shift i djathtë

en: right windows
sq_AL: tasti windows i djathtë

en: row
sq_AL: rresht

en: row %s
sq_AL: rreshthi %s

en: ruler
sq_AL: vizore

en: search page
sq_AL: Kërko faqe

en: section
sq_AL: seksion

en: selectable
sq_AL: është i mundur seleksionimi

en: selected
sq_AL: i seleksionuar

en: selected %s
sq_AL: %s të seleksionuar

en: selection removed
sq_AL: Seleksionimi u fshi

en: sent: %s
sq_AL: Të dërguar: %s

en: separator
sq_AL: shenjë ndarjeje

en: shape
sq_AL: formë

en: skips backward past a block of links
sq_AL: ecën përpara gjer tek teksti prapa bllokut të linkeve

en: skips forward past a block of links
sq_AL: Kalon tej një blloku linkesh

en: sorted
sq_AL: klasifikim

en: sorted ascending
sq_AL: klasifikim në ngjitje

en: sorted descending
sq_AL: klasifikim në zbritje

en: sound
sq_AL: tingull

en: space
sq_AL: hapsirë

en: spelling error
sq_AL: gabim në prononcimin e gërmave

en: spin button
sq_AL: Buton qarkor

en: split button
sq_AL: ndaj buton

en: status bar
sq_AL: statusi i bar

en: stop
sq_AL: Stop

en: style
sq_AL: stil

en: subMenu
sq_AL: nën menu

en: subject: %s
sq_AL: Subjekti: %s

en: submnu
sq_AL: nmn

en: table
sq_AL: tabelë

en: table body
sq_AL: brendësia e tabelës

en: table footer
sq_AL: shënime në fund të faqes

en: tear off menu
sq_AL: nxirr menunë

en: text
sq_AL: tekst

en: text "%s" not found
sq_AL: nuk është e mundur gjetja e tekstit "/%s/".

en: title bar
sq_AL: Title bar

en: toggle button
sq_AL: aktivizo ose çaktivizo buton

en: tool bar
sq_AL: toolbar

en: tool tip
sq_AL: tooltip

en: tree view
sq_AL: formë peme

en: tree view button
sq_AL: buton pamje në formë  peme

en: tree view item
sq_AL: zërat te dispozuara në formë peme

en: unavailable
sq_AL: i pa disponueshem

en: underline
sq_AL: Nënvizuar

en: underlined
sq_AL: i nënvizuar

en: unknown
sq_AL: I pa njohur

en: unread
sq_AL: I pa lexuar

en: up arrow
sq_AL: shigjeta lartë

en: view port
sq_AL: vizualizo portën

en: visited
sq_AL: vizituar

en: volume down
sq_AL: Ul volumin

en: volume up
sq_AL: Ngre volumin

en: white space
sq_AL: Hapsirë bosh

en: window
sq_AL: dritare

en: word
sq_AL: fjalë
