nvda - en to sr_CS translation catalogue (2923 entries)

en:  %s is currently running.
sr_CS:  %s je trenutno pokrenut.

en:  %s module is loaded.
sr_CS:  %s modul je učitan.

en:  fraction {fractionValue:.2f} Percent slice {pointIndex} of {pointCount}
sr_CS:  razlomak {fractionValue:.2f} procenat parče {pointIndex} od {pointCount}

en:  square
sr_CS:  kocka

en:  title: {axisTitle}
sr_CS:  Naziv: {axisTitle}

en:  {segmentType} {pointIndex} of {pointCount}
sr_CS:  {segmentType} {pointIndex} od {pointCount}

en: %d character | %d characters
sr_CS[0]: %d znak
sr_CS[1]: %d znaka
sr_CS[2]: %d znakova

en: %d percent
sr_CS: %d  procenata

en: %s application
sr_CS: %s aplikacija

en: %s column | %s columns
sr_CS[0]: %s kolona
sr_CS[1]: %s kolone
sr_CS[2]: %s kolona

en: %s cursor
sr_CS: %s kursor

en: %s end
sr_CS: %s kraj

en: %s highlighted
sr_CS: %s Označeno

en: %s item | %s items
sr_CS[0]: %s stavka
sr_CS[1]: %s stavke
sr_CS[2]: %s stavki

en: %s keyboard
sr_CS: %s tastatura

en: %s mode
sr_CS: %s režim

en: %s normalized
sr_CS: %s standardizovano

en: %s selected
sr_CS: %s izabrano

en: %s selected instead
sr_CS: %s izabrano umesto

en: %s unselected
sr_CS: %s neizabrano

en: &About add-on...
sr_CS: &O dodatku...

en: &About...
sr_CS: &O programu...

en: &Add
sr_CS: &Dodaj

en: &Add-on store...
sr_CS: &Prodavnica dodataka...

en: &Alignment
sr_CS: &Poravnavanje

en: &Annotations
sr_CS: &Zabeleške

en: &Anywhere
sr_CS: &Bilo gde

en: &Beep for capitals
sr_CS: &Pišti za velika slova

en: &Beep if typing lowercase letters when caps lock is on
sr_CS: &Pišti ako se kucaju mala slova kada je uključen taster za velika slova

en: &Bookmarks
sr_CS: &Markeri

en: &Braille viewer
sr_CS: Pregled &brajevog reda

en: &Brightness controls audio coordinates volume
sr_CS: Osvetljenje kontroliše &jačinu zvučnih koordinata

en: &Buttons
sr_CS: &Dugmići

en: &Categories:
sr_CS: &Kategorije:

en: &Charts
sr_CS: &Grafikoni

en: &Check for update...
sr_CS: &Proveri dostupna ažuriranja...

en: &Clickable
sr_CS: &Klikabilnost

en: &Close
sr_CS: &Zatvori

en: &Colors
sr_CS: &Boje

en: &Comment
sr_CS: &Komentar

en: &Configuration profiles...
sr_CS: P&rofili podešavanja...

en: &Continue
sr_CS: Na&stavi

en: &Continue running
sr_CS: &Nastavi sa korišćenjem

en: &Create portable copy...
sr_CS: &Napravi prenosnu kopiju...

en: &Default dictionary...
sr_CS: &Zadani rečnik...

en: &Delayed descriptions for characters on cursor movement
sr_CS: &Odloženi opisi znakova pri pomeranju kursora

en: &Delete
sr_CS: &Obriši

en: &Dictionary entries
sr_CS: &Unosi u rečniku

en: &Diff algorithm:
sr_CS: &Algoritam razlikovanja teksta:

en: &Displays to detect automatically:
sr_CS: &Redovi koje treba automatski prepoznati:

en: &Donate
sr_CS: &Doniraj

en: &Done
sr_CS: &Gotovo

en: &Download update
sr_CS: &Preuzmi ažuriranje

en: &Edit
sr_CS: &Uredi

en: &Editor revisions
sr_CS: ure&đivačke izmene

en: &Enable Highlighting
sr_CS: &omogući označavanje

en: &Enable browse mode on page load
sr_CS: &Omogući režim pretraživanja kada se stranica učita

en: &Errors
sr_CS: Gr&eške

en: &Figures and captions
sr_CS: &Figure i naslovi slika

en: &Font name
sr_CS: &ime fonta

en: &Form fields
sr_CS: polja za &unos

en: &Graphics
sr_CS: &Slike

en: &Groupings
sr_CS: &grupisanja

en: &Guess object position information when unavailable
sr_CS: Pogodi informacije o poziciji &objekta kada nisu dostupne

en: &HID keyboard input simulation
sr_CS: &HID simulacija unosa preko tastature

en: &Headings
sr_CS: &Naslovi

en: &Help
sr_CS: &Pomoć

en: &Help, training and support
sr_CS: &Pomoć, trening i podrška

en: &Hover for cell routing
sr_CS: &prevlačenje za prebacivanje na ćeliju

en: &Inflection
sr_CS: Modulac&ija

en: &Input table:
sr_CS: &Ulazna tabela:

en: &Install NVDA on this computer
sr_CS: &Instaliraj NVDA na ovaj računar

en: &Install NVDA...
sr_CS: &Instaliraj NVDA...

en: &Keep existing desktop shortcut
sr_CS: &Zadrži postojeću prečicu na radnoj površini

en: &Keyboard layout:
sr_CS: &Raspored tastature:

en: &Language
sr_CS: &Jezik

en: &Level
sr_CS: &Nivo

en: &Line spacing
sr_CS: &Odvajanje redova

en: &Lists
sr_CS: &Liste

en: &Maximum number of characters on one line
sr_CS: &Maksimalan broj znakova u jednom redu

en: &Modes available in the 'Cycle sound split mode' command:
sr_CS: &Režimi dostupni za komandu koja kruži kroz režime razdvajanja zvukova:

en: &Modes available in the Cycle speech mode command:
sr_CS: Dostupni &režimi za komandu koja kruži kroz režime govora:

en: &Move to
sr_CS: &Premesti se na

en: &New
sr_CS: &Novi

en: &No
sr_CS: &Ne

en: &Not now
sr_CS: &Ne sada

en: &Number of lines per page
sr_CS: &Broj redova po stranici

en: &Output table:
sr_CS: &Izlazna tabela:

en: &Pages
sr_CS: S&trane

en: &Paragraph indentation
sr_CS: uvlačenje pa&susa

en: &Paragraph style:
sr_CS: &Stil pasusa:

en: &Pattern
sr_CS: &Oblik

en: &Pitch
sr_CS: &Visina

en: &Play audio coordinates when mouse moves
sr_CS: Re&produkuj zvučne koordinate kada se miš pomera

en: &Play sound when toggling Screen Curtain
sr_CS: &Reprodukuj zvuk kada se zatamnjivanje ekrana omogući ili onemogući

en: &Play sounds when starting or exiting NVDA
sr_CS: Reprodukuj &zvukove kada se NVDA zaustavlja i pokreće

en: &Postpone update
sr_CS: &Odloži ažuriranje

en: &Preferences
sr_CS: &Opcije

en: &Proceed with installation (not recommended)
sr_CS: Nastavi sa &instalacijom (ne preporučuje se)

en: &Punctuation/symbol pronunciation...
sr_CS: Izgovor znakova &interpunkcije i simbola...

en: &Python console
sr_CS: Python &konzola

en: &Rate
sr_CS: &Brzina

en: &Remove
sr_CS: &Ukloni

en: &Rename
sr_CS: P&reimenuj

en: &Replacement
sr_CS: &Zamena

en: &Revert to saved configuration
sr_CS: &Vrati na sačuvana podešavanja

en: &Review add-ons...
sr_CS: P&regledaj dodatke...

en: &Save configuration
sr_CS: &Sačuvaj podešavanja

en: &Save configuration when exiting NVDA
sr_CS: &Sačuvaj podešavanja pri izlazu iz NVDA

en: &Select NVDA Modifier Keys
sr_CS: &Izaberite modifikatorske tastere

en: &Send actual symbol to synthesizer
sr_CS: &Pošalji trenutni simbol do sintetizatora

en: &Settings...
sr_CS: &Podešavanja...

en: &Sheets
sr_CS: &Listovi

en: &Show Braille Viewer on Startup
sr_CS: &Prikaži preglednik brajevog reda pri pokretanju

en: &Show Speech Viewer on Startup
sr_CS: &Prikaži pregled govora pri pokretanju

en: &Show cursor
sr_CS: &prikaži kursor

en: &Show this dialog when NVDA starts
sr_CS: &Prikaži ovaj dijalog kada se NVDA pokrene

en: &Simple review mode
sr_CS: &Jednostavan režim pregleda

en: &Sound split mode:
sr_CS: &Režim razdvajanja zvuka:

en: &Speech viewer
sr_CS: Pregled &govora

en: &Start the new portable copy after creation
sr_CS: &Pokreni novu prenosnu kopiju nakon pravljenja

en: &Symbol:
sr_CS: &Simbol:

en: &Symbols
sr_CS: &Simboli

en: &Synthesizer:
sr_CS: &Sintetizator:

en: &Tables
sr_CS: &Tabele

en: &Temporary dictionary...
sr_CS: Privre&meni rečnik...

en: &Tools
sr_CS: &Alati

en: &Touch typing mode
sr_CS: Režim pisanja na ekranu ose&tljivom na dodir

en: &Trap all non-command gestures from reaching the document
sr_CS: &Spreči sve prečice koje nisu komande da dođu u susret sa dokumentom

en: &Triggers...
sr_CS: A&ktivatori profila...

en: &Type
sr_CS: &Tip

en: &Update notifications:
sr_CS: Obaveštenja o až&uriranjima:

en: &Update now
sr_CS: &Ažuriraj odmah

en: &Update to NVDA {version}
sr_CS: &Ažuriraj NVDA na verziju {version}

en: &Use CapsLock as an NVDA modifier key
sr_CS: &Koristite caps lock kao NVDA taster

en: &User Guide
sr_CS: Korisničko uputstvo

en: &Voice
sr_CS: &Glas

en: &Voice dictionary...
sr_CS: Rečnik &glasova...

en: &Yes
sr_CS: &Da

en: (normal configuration)
sr_CS: (normalna podešavanja)

en: 0 matches
sr_CS: 0 podudaranja

en: 1 suggestion
sr_CS: 1 predlog

en: 1.5 line spacing
sr_CS: 1.5 odvajanje redova

en: 100 percent Stacked Area
sr_CS: 100 procenata naslagana oblast

en: 100 percent Stacked Bar
sr_CS: Trakasti naslagan do 100%

en: 100 percent Stacked Column
sr_CS: Stubičasti naslagan do 100%

en: 100 percent Stacked Cone Bar
sr_CS: Kupasti trakasti naslagan do 100%

en: 100 percent Stacked Cone Column
sr_CS: Kupasti stubičasti naslagan do 100%

en: 100 percent Stacked Cylinder Bar
sr_CS: Cilindrični trakasti naslagan do 100%

en: 100 percent Stacked Cylinder Column
sr_CS: Cilindrični stubičasti naslagan do 100%

en: 100 percent Stacked Line
sr_CS: Linijski naslagan do 100%

en: 100 percent Stacked Line with Markers
sr_CS: Linijski sa označivačima naslagan do 100%

en: 100 percent Stacked Pyramid Bar
sr_CS: Piramidalni trakasti naslagan do 100%

en: 100 percent Stacked Pyramid Column
sr_CS: Piramidalni stubičasti naslagan do 100%

en: 12.5% gray
sr_CS: 12.5% siva

en: 25% gray
sr_CS: 25%  siva

en: 3D 100 percent Stacked Bar
sr_CS: 3D 100 procenata naslagana crta

en: 3D 100 percent Stacked Column
sr_CS: 3D 100 procenata naslagana kolona

en: 3D Area
sr_CS: 3D oblast

en: 3D Clustered Bar
sr_CS: 3D grupisana crta

en: 3D Clustered Column
sr_CS: 3D grupisana kolona

en: 3D Column
sr_CS: 3D kolona

en: 3D Cone Column
sr_CS: 3D kupasti stubičasti

en: 3D Cylinder Column
sr_CS: 3D cilindrični stubičasti

en: 3D Line
sr_CS: 3D linija

en: 3D Pie
sr_CS: 3D kružni

en: 3D Pyramid Column
sr_CS: 3D piramidalni stubičasti

en: 3D Stacked Area
sr_CS: 3D naslagana oblast

en: 3D Stacked Bar
sr_CS: 3D naslagana crta

en: 3D Stacked Column
sr_CS: 3D naslagana kolona

en: 3D Surface
sr_CS: 3D površinski

en: 3D Surface (wireframe)
sr_CS: 3D površinski sa skiciranim konturama

en: 50% gray
sr_CS: 50%  siva

en: 6.25% gray
sr_CS: 6.25% siva

en: 75% gray
sr_CS: 75%  siva

en: A dialog where you can set default dictionary by adding dictionary entries to the list
sr_CS: Dijalog u kojem možete postaviti zadani rečnik dodavanjem rečničkih unosa na spisak

en: A dialog where you can set temporary dictionary by adding dictionary entries to the edit box
sr_CS: Dijalog u kojem možete postaviti privremeni rečnik dodavanjem rečničkih unosa na spisak

en: A dialog where you can set voice-specific dictionary by adding dictionary entries to the list
sr_CS: Dijalog u kojem možete postaviti rečnik za specifični glas dodavanjem rečničkih unosa na spisak

en: A free and open source screen reader for Microsoft Windows
sr_CS: Besplatan čitač ekrana otvorenog koda za Microsoft Windows

en: A pattern is required.
sr_CS: Morate upisati trenutnu reč.

en: A portable copy already exists in the directory '{portableDirectory}'. Do you want to update it?
sr_CS: Prenosna kopija već postoji u folderu "{portableDirectory}". Da li želite da je ažurirate?

en: A previous copy of NVDA has been found on your system. This copy will be updated.
sr_CS: Prethodna kopija NVDA je pronađena na sistemu. Ta kopija će biti ažurirana.

en: A profile cannot have an empty name.
sr_CS: Profil ne može imati prazno ime.

en: A version of this add-on is already installed. Would you like to update {summary} version {curVersion} to version {newVersion}?
sr_CS: Verzija ovog dodatka je već instalirana. Da li želite da ažurirate dodatak {summary} sa verzije {curVersion} na verziju {newVersion}?

en: About NVDA
sr_CS: O NVDA

en: Action unavailable in NVDA Windows Store version
sr_CS: Radnja nije dostupna u NVDA verziji iz Windows prodavnice

en: Action unavailable in a temporary version of NVDA
sr_CS: Radnja je nedostupna u privremenoj NVDA verziji

en: Action unavailable in secure context
sr_CS: Radnja nije dostupna u bezbednom režimu

en: Action unavailable while Windows is locked
sr_CS: Radnja nije dostupna dok je Windows zaključan

en: Action unavailable while a dialog requires a response
sr_CS: Radnja nije dostupna dok dijalog zahteva odgovor

en: Action unavailable while the braille mode is set to speech output
sr_CS: Radnja je nedostupna dok je brajev mod podešen da prikazuje govor

en: Action unavailable. Braille is tethered to focus
sr_CS: Radnja nedostupna. Brajev red je vezan za fokus

en: Activate
sr_CS: Aktiviraj

en: Activates or deactivates the {profile} configuration profile
sr_CS: Aktivira ili deaktivira {profile} profil podešavanja

en: Activates the Add-on Store to browse and manage add-on packages for NVDA
sr_CS: Aktivira prodavnicu dodataka kako biste istraživali i upravljali dodacima za NVDA

en: Activates the NVDA Python Console, primarily useful for development
sr_CS: Aktivira NVDA Python konzolu, prvenstveno korisnu za razvoj

en: Activates the current object in the document
sr_CS: Aktivira trenutni objekat u dokumentu

en: Activates the text at the cursor if possible
sr_CS: Aktivira tekst na poziciji kursora ako je moguće

en: Add Dictionary Entry
sr_CS: Dodaj unos u rečnik

en: Add Symbol
sr_CS: Dodaj simbol

en: Add-on Installation
sr_CS: Instalacija dodatka

en: Add-on Store
sr_CS: Prodavnica dodataka

en: Add-ons cannot be installed in the Windows Store version of NVDA
sr_CS: Dodaci se ne mogu instalirati u verziji programa NVDA iz Windows prodavnice

en: Add-ons were detected in your user settings directory. Copying these to the system profile could be a security risk. Do you still wish to copy your settings?
sr_CS: Prilagođeni dodaci su detektovani u vašoj fascikli sa korisničkim podešavanjima. Kopiranje ovih dodataka u sistemski profil može predstavljati bezbednosni rizik. Da li još uvek želite da kopirate vaša podešavanja?

en: Advanced
sr_CS: Napredno

en: Afrikaans grade 1
sr_CS: Afrikanski stepen 1

en: Afrikaans grade 2
sr_CS: Afrikanski stepen 2

en: Akkadian (Borger) grade 1
sr_CS: Akadski (Borger) stepen 1

en: Akkadian (US) grade 1
sr_CS: Akadski (SAD) stepen 1

en: All add-ons are now disabled. They will be re-enabled on the next restart unless you choose to disable them again.
sr_CS: Svi dodaci su sada onemogućeni. Oni će ponovo biti omogućeni nakon ponovnog pokretanja, osim ako ih ponovo ne onemogućite.

en: All dots
sr_CS: Sve tačke

en: Allow NV Access to gather NVDA usage statistics
sr_CS: Dozvoli da NV Access prikuplja NVDA statistike korišćenja

en: Allow skim &reading in Say All
sr_CS: Dozvoli &površno čitanje u Izgovori sve režimu

en: Alpha numeric input
sr_CS: Alfanumerički unos dalekoistočnih simbola

en: Already in a content recognition result
sr_CS: Već ste u prozoru koji sadrži rezultat prepoznavanja

en: Already set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of column headers
sr_CS: Već postavljen red {rowNumber} kolona {columnNumber} kao početak zaglavlja kolone

en: Already set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of row headers
sr_CS: Već postavljen red {rowNumber} kolona {columnNumber} kao početak zaglavlja reda

en: Already set {address} as start of column headers
sr_CS: Već postavljeno {address} kao početak kolone

en: Already set {address} as start of row headers
sr_CS: Već postavljeno {address} kao početak zaglavlja redova

en: Always
sr_CS: Uvek

en: Always &show a warning when loading Screen Curtain
sr_CS: Uvek &prikaži upozorenje kada se omogući zatamnjivanje ekrana

en: Always duck
sr_CS: Uvek utišaj pozadinske zvukove

en: Always fill display
sr_CS: Uvek  popuni brajev red

en: Always include short character &description when announcing candidates
sr_CS: Uvek uključi kratak &opis slova kada se objavljuju kandidati

en: Annotations
sr_CS: Napomene

en: Announce &selected candidate
sr_CS: Najavi &izabranog kandidata

en: Announces the current selection in edit controls and documents. Pressing twice spells this information. Pressing three times spells it using character descriptions. Pressing four times shows it in a browsable message.
sr_CS: Izgovara trenutni izbor u kontrolama za uređivanje i dokumentima. Ako se pritisne dva puta informacija se sriče. Ako se pritisne tri puta sriče se uz opise znakova. Ako se pritisne četiri puta prikazuje se u poruci koja se može istražiti.

en: Answer to:
sr_CS: Odgovori:

en: Appointment {subject}, {time}
sr_CS: Termin {subject}, {time}

en: Arabic 8 dot computer braille
sr_CS: Arapski osmotačkasti brajev kod

en: Arabic grade 1
sr_CS: Arapski stepen 1

en: Arabic grade 2
sr_CS: Arapski stepen 2

en: Are you sure you want to install this add-on?
    Only install add-ons from trusted sources.
    Addon: {summary} {version}
sr_CS: Da li ste sigurni da želite da instalirate ovaj dodatak? Instalirajte samo dodatke iz pouzdanih izvora.
    Dodatak: {summary} {version}

en: Are you sure you want to remove all the entries in this dictionary?
sr_CS: Da li ste sigurni da želite da uklonite sve unose iz ovog rečnika?

en: Are you sure you want to reset all gestures to their factory defaults?
    
    			All of your user defined gestures, whether previously set or defined during this session, will be lost.
    			This cannot be undone.
sr_CS: Da li ste sigurni da želite da vratite sve komande na fabričke vrednosti?
    
    			Sve vaše korisnički definisane komande, prethodno podešene ili u ovoj sesiji, biće izgubljene.
    			Ovo ne može biti poništeno.

en: Area
sr_CS: Oblast

en: Arti&cles
sr_CS: Član&ci

en: Assamese grade 1
sr_CS: Asamski stepen 1

en: At least one NVDA modifier key must be set. Caps lock will remain as an NVDA modifier key.
sr_CS: Bar jedan NVDA modifikatorski taster mora biti podešen. Taster velika slova će ostati NVDA taster.

en: At least one key must be used as the NVDA key.
sr_CS: Bar jedan taster mora da se koristi kao NVDA taster.

en: At least one sound split mode has to be checked.
sr_CS: Bar jedan režim razdvajanja zvuka se mora označiti.

en: At least two speech modes have to be checked.
sr_CS: Bar dva režima govora se moraju označiti.

en: Attachments
sr_CS: Prilozi

en: Attempt to cancel speech for expired focus events:
sr_CS: Pokušavanje otkazivanja govora za kontrole koje više nisu fokusirane:

en: Audio
sr_CS: Zvuk

en: Audio d&ucking mode:
sr_CS: Režim stišavanja &pozadinskih zvukova:

en: Audio ducking not supported
sr_CS: Stišavanje pozadinskih zvukova nije podržano

en: Audio indication of focus and browse modes
sr_CS: Zvučna potvrda za režime fokusiranja i pretraživanja

en: Audio output &device:
sr_CS: Izlazni uređaj za reprodukciju &zvukova:

en: Automatic
sr_CS: Automatski

en: Automatic &Say All on page load
sr_CS: &Automatski Izgovori sve režim kada se učita stranica

en: Automatic (prefer Diff Match Patch)
sr_CS: Automatski (preferiraj Diff Match Patch)

en: Automatic (prefer UIA)
sr_CS: Automatski (preferiraj UIA)

en: Automatic (prefer selective)
sr_CS: Automatska (preferiraj selektivnu)

en: Automatic dialect switching (when supported)
sr_CS: Automatska promena dijalekta (kada je podržana)

en: Automatic focus mode for caret movement
sr_CS: Automatski režim fokusiranja za pomeranje kursora

en: Automatic focus mode for focus changes
sr_CS: Automatski režim fokusiranja za promene fokusa

en: Automatic language and dialect switching on
sr_CS: Uključena automatska promena jezika i dijalekta

en: Automatic language switching (when supported)
sr_CS: Automatska promena jezika (kada je podržana )

en: Automatic language switching off
sr_CS: Isključena automatska promena jezika

en: Automatic language switching on
sr_CS: Uključena automatska promena jezika

en: Automatic refresh of recognition result failed
sr_CS: Automatsko osvežavanje rezultata prepoznavanja nije uspelo

en: Automatically check for &updates to NVDA
sr_CS: Automatski proveri dostupna &ažuriranja za NVDA

en: Automatically report all available &candidates
sr_CS: Automatski izvesti o svim dostupnim &kandidatima

en: Automatically set system &focus to focusable elements
sr_CS: Automatski postavi sistemski &fokus na elemente koji se mogu fokusirati

en: Automatically set system focus to focusable elements off
sr_CS: Isključeno automatsko postavljanje sistemskog fokusa na elemente koji se mogu fokusirati

en: Automatically set system focus to focusable elements on
sr_CS: Uključeno automatsko postavljanje sistemskog fokusa na elemente koji se mogu fokusirati

en: Avoid splitting &words when possible
sr_CS: &Izbegavaj razdvajanje reči kada je moguće

en: Bar of Pie
sr_CS: Izvedeni stubičasti grafikon od pite

en: Baseline
sr_CS: Osnovna linija

en: Bashkir grade 1
sr_CS: Baškir stepen 1

en: Baum/HumanWare/APH/Orbit braille displays
sr_CS: Baum/HumanWare/APH /Orbit brajevi redovi

en: Beep
sr_CS: Pišti

en: Beep and speak progress bar updates
sr_CS: Pišti i izgovaraj promene trake napredovanja

en: Beep for progress bar updates
sr_CS: Pišti za promene trake napredovanja

en: Begins interaction with math content
sr_CS: Započinje interakciju sa sadržajem u vidu matematičkog izraza

en: Belarusian computer braille
sr_CS: Beloruski kompjuterski brajev kod

en: Belarusian literary braille
sr_CS: Beloruski književni brajev kod

en: Belarusian literary braille (detailed)
sr_CS: Beloruski književni brajev kod (detaljni)

en: Bengali grade 1
sr_CS: Bengalski stepen 1

en: Bitmap placeholder
sr_CS: Mesto za bitmapirane slike

en: Blink cursor
sr_CS: Treperenje kursora

en: Block &quotes
sr_CS: &citati

en: Bluetooth Serial: {port} ({deviceName})
sr_CS: Bluetooth serijski port: {port} ({deviceName})

en: Bold off
sr_CS: Podebljanje isključeno

en: Bold on
sr_CS: Podebljanje uključeno

en: Both Colors and Styles
sr_CS: Boje i stilovi

en: Bottom
sr_CS: Dno

en: Braille
sr_CS: Brajev

en: Braille &display:
sr_CS: Brajev &red:

en: Braille Display Error
sr_CS: Greška brajevog reda

en: Braille Unicode normalization default ({default})
sr_CS: Podrazumevana brajeva unikodna standardizacija ({default})

en: Braille Unicode normalization {state}
sr_CS: {state} brajeva unikodna standardizacija

en: Braille cursor %s
sr_CS: Brajev kursor %s

en: Braille cursor is turned off
sr_CS: Brajev kursor je isključen

en: Braille cursor off
sr_CS: Brajev kursor isključen

en: Braille cursor on
sr_CS: Brajev kursor uključen

en: Braille display
sr_CS: Brajev red

en: Braille focus context presentation: %s
sr_CS: Predstavljanje promena sadržaja na brajevom redu: %s

en: Braille inp&ut
sr_CS: Brajev &unos

en: Braille input disabled
sr_CS: Brajev unos onemogućen

en: Braille input enabled
sr_CS: Brajev unos omogućen

en: Braille mode {brailleMode}
sr_CS: Brajev režim {brailleMode}

en: Braille mode:
sr_CS: Brajev režim:

en: Braille move system caret when routing review cursor %s
sr_CS: Brajevo pomeranje sistemskog kursora kada se prebacuje pregledni kursor %s

en: Braille move system caret when routing review cursor default (%s)
sr_CS: Brajevo pomeranje sistemskog kursora kada se prebacuje pregledni kursor podrazumevano (%s)

en: Braille show messages %s
sr_CS: Prikazivanje poruka na brajevom redu %s

en: Braille show selection %s
sr_CS: Prikazivanje izbora na brajevom redu %s

en: Braille show selection default (%s)
sr_CS: Podrazumevano prikazivanje brajevog izbora (%s)

en: Braille tethered %s
sr_CS: Brajev red vezan za %s

en: Braille viewer disabled
sr_CS: Onemogućen preglednik brajevog reda

en: Braille viewer enabled
sr_CS: Omogućen preglednik brajevog reda

en: Browse Mode
sr_CS: Režim pretraživanja

en: Browse mode
sr_CS: Režim pretraživanja

en: Browse...
sr_CS: Potraži...

en: Bubble
sr_CS: Sa mehurićima

en: Bubble with 3D effects
sr_CS: 3D sa mehurićima

en: Bulgarian 8 dot computer braille
sr_CS: Bugarski osmotačkasti brajev kod

en: Bulgarian grade 1
sr_CS: Bugarski stepen 1

en: Burmese grade 1
sr_CS: Burmese stepen 1

en: Burmese grade 2
sr_CS: Burmese stepen 2

en: C&hange...
sr_CS: &Promeni...

en: C&ontributors
sr_CS: S&aradnici

en: COM Registration Fixing Tool
sr_CS: COM Registration Fixing alatka

en: Can't change the active profile while an NVDA dialog is open
sr_CS: Nemoguće promeniti aktivan profil dok je neki NVDA dijalog otvoren

en: Can't find the documentation window.
sr_CS: Nemoguće pronaći prozor sa dokumentacijom.

en: Can't select text, press twice to copy
sr_CS: Nemoguće izabrati tekst , pritisnite dva puta za kopiranje

en: Cancel
sr_CS: Otkaži

en: Candidate
sr_CS: Kandidat

en: Cannot find row {rowNumber} column {columnNumber}  in column headers
sr_CS: Ne mogu da pronađem red {rowNumber} kolona {columnNumber}  u zaglavljima kolone

en: Cannot find row {rowNumber} column {columnNumber}  in row headers
sr_CS: Ne mogu da pronađem red {rowNumber} kolona {columnNumber}  u zaglavljima reda

en: Cannot find {address}    in column headers
sr_CS: Nemoguće pronaći{address}    u zaglavljima kolone

en: Cannot find {address}    in row headers
sr_CS: Nemoguće pronaći{address}    u zaglavljima reda

en: Cannot install NVDA add-on from {path}.
    You must be running NVDA to be able to install add-ons.
sr_CS: Ne može se instalirati NVDA dodatak iz {path}.
    Morate pokrenuti NVDA da bi se mogao instalirati dodatak.

en: Capital pitch change percentage
sr_CS: Procenat promene visine za velika slova

en: Caret movement timeout (in ms)
sr_CS: Vreme isteka pomeranja kursora (u milisekundama)

en: Case &sensitive
sr_CS: O&setljiv na velika i mala slova

en: Catalan grade 1
sr_CS: Katalonski stepen 1

en: Category {categoryAxisData}:
sr_CS: Kategorija {categoryAxisData}:

en: Cell &borders:
sr_CS: &Granice ćelija:

en: Cell c&oordinates
sr_CS: Ko&ordinati ćelija u tabeli

en: Center Title placeholder
sr_CS: Mesto za centralni naslov

en: Central Kurdish grade 1
sr_CS: Centralni kurdijški stepen 1

en: Change selected symbol
sr_CS: Promeni izabrani simbol

en: Change tracking off
sr_CS: Isključeno praćenje izmena

en: Change tracking on
sr_CS: Uključeno praćenje izmena

en: Changes were made to add-ons. You must restart NVDA for these changes to take effect. Would you like to restart now?
sr_CS: Dodaci su instalirani ili uklonjeni. Morate ponovo pokrenuti NVDA da bi ove promene bile primenjene. Da li želite to sada da uradite?

en: Character: {}
    Replacement: {}
sr_CS: Znak: {}
    Zamena: {}

en: Chart Elements
sr_CS: Elementi grafikona

en: Chart area
sr_CS: Oblast grafikona

en: Chart area, height: {chartAreaHeight}, width: {chartAreaWidth}, top: {chartAreaTop}, left: {chartAreaLeft}
sr_CS: Prostor grafikona, visina: {chartAreaHeight}, širina: {chartAreaWidth}, vrh: {chartAreaTop}, levo: {chartAreaLeft}

en: Chart placeholder
sr_CS: Mesto za grafikon

en: Chart title: {chartTitle}
sr_CS: Naziv grafikona: {chartTitle}

en: Chart title: {chartTitle}, type: {chartType}
sr_CS: Naziv grafikona je {chartTitle}, a vrsta {chartType}

en: Checking for Update
sr_CS: Provera dostupnih ažuriranja

en: Checking for update
sr_CS: Proveravanje dostupnih ažuriranja

en: Chichewa (Malawi) literary braille
sr_CS: Chichewa (Malawi) književni brajev kod

en: Chinese (China, Mandarin) Current Braille System
sr_CS: Kineski (Kina, mandarinski) trenutni brajev sistem

en: Chinese (China, Mandarin) Current Braille System (no tones)
sr_CS: Kineski (Kina, mandarinski) trenutni brajev sistem (bez tonova)

en: Chinese (China, Mandarin) Double-phonic Braille System
sr_CS: Kineski(Kina, mandarinski) sistem duplih fonema

en: Chinese (Hong Kong, Cantonese)
sr_CS: Kineski (Hong kong, kantonski)

en: Chinese (Taiwan, Mandarin)
sr_CS: Kineski (Tajvan, mandarinski)

en: Chinese common braille (simplified Chinese characters)
sr_CS: Kineski zajednički brajev kod (Pojednostavljeni kineski znakovi)

en: Clear the output pane
sr_CS: Očisti izlazni panel

en: Clicks the left mouse button once at the current mouse position
sr_CS: Izvršava jedan klik na levo dugme miša na trenutnoj poziciji miša

en: Clicks the right mouse button at the current touch position. This is generally used to activate a context menu.
sr_CS: Izvršava desni klik miša na trenutnoj poziciji ekrana. Ovo se obično koristi za otvaranje kontekstnih menija.

en: Clicks the right mouse button once at the current mouse position
sr_CS: Izvršava jedan klik na desno dugme miša na trenutnoj poziciji miša

en: Clustered Bar
sr_CS: Grupisana crta

en: Clustered Column
sr_CS: Grupisani stubičasti

en: Clustered Cone Bar
sr_CS: Grupisani kupasti trakasti

en: Clustered Cone Column
sr_CS: Složeni kupasti grafikon po kolonama

en: Clustered Cylinder Bar
sr_CS: Grupisani cilindrični trakasti

en: Clustered Pyramid Bar
sr_CS: Grupisani piramidalni trakasti

en: Clustered Pyramid Column
sr_CS: Složeni piradimalni grafikon po kolonama

en: Columns
sr_CS: Kolone

en: Command line option: {langDesc}
sr_CS: Opcija komandne linije: {langDesc}

en: Command not supported in this type of document. The tables have their first column cells automatically set as row headers.
sr_CS: Komanda nije podržana u ovoj vrsti dokumenta. Tabele imaju njihove prve ćelije kolone automatski podešene kao zaglavlja reda.

en: Command not supported in this type of document. The tables have their first row cells automatically set as column headers.
sr_CS: Komanda nije podržana u ovoj vrsti dokumenta. Tabele imaju njihove prve ćelije reda automatski podešene kao zaglavlja kolone.

en: Commands &Quick Reference
sr_CS: &Kratke napomene o komandama

en: Commands Quick Reference
sr_CS: Kratke napomene o komandama

en: Comment
sr_CS: Komentar

en: Comment thread: {comment}  by {author}
sr_CS: Tema komentara: {comment}  od strane {author}

en: Comment thread: {comment}  by {author} with {numReplies} reply | Comment thread: {comment}  by {author} with {numReplies} replies
sr_CS[0]: Tema komentara: {comment}  od strane {author} koja ima {numReplies} odgovor
sr_CS[1]: Tema komentara: {comment}  od strane {author} koja ima {numReplies} odgovora
sr_CS[2]: Tema komentara: {comment}  od strane {author} koja ima {numReplies} odgovora

en: Comment: {comment} by {author}
sr_CS: Komentar: {comment} od strane {author}

en: Comment: {comment} by {author} on {date}
sr_CS: Komentar: {comment} od strane{author} datum {date}

en: Comments
sr_CS: Komentari

en: Composition
sr_CS: Kompozicija

en: Configuration
sr_CS: Podešavanja

en: Configuration File Error
sr_CS: Greška u datoteci sa podešavanjima

en: Configuration Profiles
sr_CS: Profili podešavanja

en: Configuration applied
sr_CS: Podešavanja primenjena

en: Configuration profile triggers disabled
sr_CS: Aktivatori profila podešavanja onemogućeni

en: Configuration profile triggers enabled
sr_CS: Aktivatori profila podešavanja omogućeni

en: Configuration profiles
sr_CS: Profili podešavanja

en: Configuration restored to factory defaults
sr_CS: Podešavanja vraćena na fabrička

en: Configuration saved
sr_CS: Podešavanja sačuvana

en: Configure how much information NVDA will present about controls. These options apply to focus reporting and NVDA object navigation, but not when reading text content e.g. web content with browse mode.
sr_CS: Podesite koliko će informacija NVDA prikazati o kontrolama. Ove opcije se primenjuju na prijavljivanje fokusa i objektnu navigaciju, ali ne primenjuju se kada čitate tekstualne sadržaje na primer Web stranice u režimu pretraživanja.

en: Configure visual aids.
sr_CS: Podesite vizuelnu pomoć.

en: Confirm Deletion
sr_CS: Potvrda brisanja

en: Connecting
sr_CS: Povezivanje u toku

en: Content is not visible
sr_CS: Sadržaj nije vidljiv

en: Copied to clipboard: {text}
sr_CS: Kopirano u privremenu memoriju: {text}

en: Copied: {text}
sr_CS: Kopirano: {text}

en: Copies content of the status bar  of current application to the clipboard.
sr_CS: Kopira sadržaj statusne trake trenutne aplikacije u privremenu memoriju.

en: Coptic 8 dot computer braille
sr_CS: Koptski osmotačkasti brajev kod

en: Copy &portable configuration to current user account
sr_CS: Kopiraj podešavanja iz &prenosne kopije u trenutni korisnički nalog

en: Copy current &user configuration
sr_CS: Kopiraj trenutna korisnička &podešavanja

en: Copying Settings
sr_CS: Kopiranje podešavanja

en: Copyright (C) {years} NVDA Contributors
sr_CS: Autorsko pravo (C) {years} NVDA saradnici

en: Corners
sr_CS: Uglovi

en: Could not disable screen curtain
sr_CS: Nemoguće onemogućiti zatamnjen ekran

en: Could not enable screen curtain
sr_CS: Nije moguće omogućiti zatamnjen ekran

en: Could not enable screen curtain when performing content recognition
sr_CS: Nije moguće omogućiti zatamnjen ekran kada se vrši prepoznavanje sadržaja

en: Could not gracefully terminate the following vision enhancement providers:
    {providerNames}
sr_CS: Nemoguće ispravno zatvoriti sledeće provajdere poboljšanja vizuelnog sadržaja:
    {providerNames}

en: Could not gracefully terminate the {providerName} vision enhancement provider
sr_CS: Nemoguće ispravno zatvoriti{providerName} provajder poboljšanja vizuelnog sadržaja

en: Could not load the %s synthesizer.
sr_CS: Nije moguće učitati %s sintetizator.

en: Could not load the following vision enhancement providers:
    {providerNames}
sr_CS: Nemoguće učitati sledeće provajdere poboljšanja vizuelnog sadržaja:
    {providerNames}

en: Could not load the {display} display.
sr_CS: Nemoguće učitati {display} brajev red.

en: Could not load the {providerName} vision enhancement provider
sr_CS: Nemoguće učitati {providerName} provajdera poboljšanja vizuelnog sadržaja

en: Could not save configuration - probably read only file system
sr_CS: Nije moguće sačuvati podešavanja, verovatno je sistem datoteka samo za čitanje

en: Create &desktop icon and shortcut key (control+alt+n)
sr_CS: &Napravi prečicu na radnoj površini i prečicu sa tastature (control+alt+n)

en: Create &portable copy
sr_CS: Kreiraj &prenosnu kopiju

en: Create Portable NVDA
sr_CS: Kreiraj prenosni NVDA

en: Create a &new folder for the portable copy
sr_CS: Napravi &novi folder za prenosnu kopiju

en: Creating Portable Copy
sr_CS: Kreiranje prenosne kopije

en: Croatian 8 dot computer braille
sr_CS: Hrvatski osmotačkasti brajev kod

en: Croatian grade 1
sr_CS: Hrvatski stepen 1

en: Cuneiform (transliterated) grade 1
sr_CS: Sumerski (transliterovan) stepen 1

en: Current application (%s)
sr_CS: Trenutna aplikacija (%s)

en: Cursor blink rate (ms)
sr_CS: Brzina treptanja kursora (u milisekundama)

en: Cursor shape for &focus:
sr_CS: Oblik kursora za &fokus:

en: Cursor shape for &review:
sr_CS: &oblik kursora za pregled:

en: Cycle through the braille Unicode normalization states
sr_CS: Kruži kroz stanja brajeve unikodne standardizacije

en: Cycle through the braille cursor shapes
sr_CS: Kruži kroz oblike brajevog kursora

en: Cycle through the braille move system caret when routing review cursor states
sr_CS: Kruži kroz stanja brajevog pomeranja sistemskog kursora kada se prebacuje pregledni kursor

en: Cycle through the braille show messages modes
sr_CS: Kruži kroz režime prikazivanja poruka na brajevom redu

en: Cycle through the braille show selection states
sr_CS: Kruži kroz načine prikazivanja izbora na brajevom redu

en: Cycle through the possible modes to report table row and column headers
sr_CS: Kruži kroz moguće režime prijavljivanja zaglavlja redova i kolona tabela

en: Cycle through the speech Unicode normalization states
sr_CS: Kruži kroz stanja unikodne standardizacije izgovora

en: Cycles between available touch modes
sr_CS: Kruži kroz raspoložive režime dodira

en: Cycles between speech modes.
sr_CS: Kruži kroz režime govora.

en: Cycles through audio ducking modes which determine when NVDA lowers the volume of other sounds
sr_CS: Kruži kroz režime stišavanja pozadinskih zvukova koji određuju u kojim situacijama će NVDA utišati pozadinske zvukove

en: Cycles through line indentation settings
sr_CS: Kruži kroz podešavanja za prijavljivanje uvlačenja reda

en: Cycles through paragraph navigation styles
sr_CS: Kruži kroz stilove navigacije po pasusima

en: Cycles through sound split modes
sr_CS: Kruži kroz režime razdvajanja zvukova

en: Cycles through speech symbol levels which determine what symbols are spoken
sr_CS: Kruži kroz nivoe simbola govora koji određuju koji simboli će biti izgovoreni

en: Cycles through the available languages for Windows OCR
sr_CS: Kruži kroz dostupne jezike za Windows OCR

en: Cycles through the cell border reporting settings
sr_CS: Kruži kroz podešavanja za prijavljivanje granica ćelija

en: Cycles through the possible choices for automatic language switching: off, language only and language and dialect.
sr_CS: Kruži kroz režime za automatsku promenu jezika: Isključeno, samo jezici ili jezici i dijalekti.

en: Czech 8 dot computer braille
sr_CS: Češki osmotačkasti brajev kod

en: Czech grade 1
sr_CS: Češki stepen 1

en: Danish 6 dot grade 1
sr_CS: Danski šestotačkasti stepen 1

en: Danish 6 dot grade 1 (1993)
sr_CS: Danski šestotačkasti stepen 1 (1993)

en: Danish 6 dot grade 2
sr_CS: Danski šestotačkasti stepen 2

en: Danish 6 dot grade 2 (1993)
sr_CS: Danski šestotačkasti stepen 2 (1993)

en: Danish 8 dot computer braille
sr_CS: Danski osmotačkasti kompjuterski brajev kod

en: Danish 8 dot computer braille (1993)
sr_CS: Danski osmotačkasti kompjuterski brajev kod (1993)

en: Danish 8 dot grade 1
sr_CS: Danski osmotačkasti stepen 1

en: Danish 8 dot grade 1 (1993)
sr_CS: Danski osmotačkasti stepen 1 (1993)

en: Danish 8 dot grade 2
sr_CS: Danski osmotačkasti stepen 2

en: Danish 8 dot grade 2 (1993)
sr_CS: Danski osmotačkasti stepen 2 (1993)

en: Data Label
sr_CS: Oznaka podataka

en: Data Table
sr_CS: Tabela sa podacima

en: Data validation prompt: {0}
sr_CS: Polje za potvrdu ispravnosti podataka: {0}

en: Date placeholder
sr_CS: Mesto za datum

en: Date:
sr_CS: Datum:

en: Debug logging
sr_CS: Dnevnici za otkrivanje grešaka

en: Decreases the currently active setting in the synth settings ring
sr_CS: Smanjuje trenutno podešavanje u krugu govornih podešavanja

en: Decreases the currently active setting in the synth settings ring in a larger step
sr_CS: Smanjuje trenutno podešavanje u krugu govornih podešavanja većim skokom

en: Default (Yes)
sr_CS: Podrazumevano (Da)

en: Default ({})
sr_CS: Podrazumevano ({})

en: Default dictionary
sr_CS: Zadani rečnik

en: Desktop
sr_CS: Radna površina

en: Destination of: {name}
sr_CS: Odredište za: {name}

en: Dictionary Entry Error
sr_CS: Greška unosa u rečniku

en: Diffing
sr_CS: Prepoznavanje razlika

en: Directory Exists
sr_CS: Folder postoji

en: Disabled
sr_CS: Onemogućeno

en: Dismiss the recognition result
sr_CS: Odbacuje rezultat prepoznavanja

en: Display
sr_CS: Ekran

en: Display Unit Label
sr_CS: Prikaži naziv jedinice

en: Display nonprinting characters
sr_CS: Prikaži znakove koji se ne štampaju

en: Displays one of the recent messages
sr_CS: Prikazuje jednu od nedavnih poruka

en: Displays the destination URL of the link at the position of caret or focus in a window, instead of just speaking it. May be preferred by braille users.
sr_CS: Prikazuje odredišnu adresu linka na poziciji kursora ili fokusa u prozoru, umesto da je samo izgovori. Može više odgovarati korisnicima brajevih redova.

en: Distribution:
sr_CS: Distribucija:

en: Document Formatting
sr_CS: Formatiranje dokumenta

en: Document Navigation
sr_CS: Navigacija kroz dokument

en: Document formatting
sr_CS: Formatiranje dokumenta

en: Document information
sr_CS: Informacije dokumenta

en: Document review
sr_CS: Pregled dokumenta

en: Documentation
sr_CS: Dokumentacija

en: Dot 8
sr_CS: Tačka 8

en: Dot firm&ness
sr_CS: Č&vrstina tačaka

en: Dots 7 and 8
sr_CS: Tačke 7 i 8

en: Double line spacing
sr_CS: Odvajanje više redova

en: Doughnut
sr_CS: Prstenasti

en: Down Bars
sr_CS: Stubići nadole

en: Downloading
sr_CS: Preuzimanje u toku

en: Downloading Update
sr_CS: Preuzimanje ažuriranja

en: Drop Lines
sr_CS: Pomoćne linije

en: Duck when outputting speech and sounds
sr_CS: Utišaj pozadinske zvukove u toku izgovaranja

en: Dutch 6 dot
sr_CS: Holandski šestotačkasti

en: Dutch 8 dot
sr_CS: Holandski osmotačkasti

en: E&mphasis
sr_CS: &Naglašavanja

en: E&xit
sr_CS: &Izlaz

en: E&xpand to computer braille for the word at the cursor
sr_CS: &Proširi na kompjuterski brajev kod za reč na poziciji kursora

en: EcoBraille displays
sr_CS: EcoBraille redovi

en: Edge of table
sr_CS: Ivica tabele

en: Edit Dictionary Entry
sr_CS: Uredi unos u rečnik

en: Editable Text
sr_CS: Izmenjiv tekst

en: Editing note for cell {address}
sr_CS: Uređivanje napomene za ćeliju {address}

en: Editing profile {profile}
sr_CS: Uređivanje profila {profile}

en: Elapsed time not available
sr_CS: Proteklo vreme nije dostupno

en: Elements
sr_CS: Elementi

en: Elements List
sr_CS: Lista elemenata

en: Empty slide
sr_CS: Prazan slajd

en: Emulate key press: {emulateGesture}
sr_CS: Emuliranje pritiskanje tastera: {emulateGesture}

en: Emulated system keyboard keys
sr_CS: Emulirani tasteri sistemske tastature

en: Emulates pressing %s on the system keyboard
sr_CS: Emulira pritiskanje %s na sistemskoj tastaturi

en: Enable
sr_CS: Omogući

en: Enable loading custom code from Developer Scratchpad directory
sr_CS: Omogući učitavanje prilagođenog koda iz Developer Scratchpad foldera

en: Enable mouse &tracking
sr_CS: Omogući &praćenje miša

en: Enable touch interaction support
sr_CS: Omogući interakciju sa ekranom osetljivim na dodir

en: Enabled
sr_CS: Omogućeno

en: Enabled logging categories
sr_CS: Omogućene kategorije preglednog dnevnika

en: Enabling Screen Curtain will make the screen of your computer completely black. Ensure you will be able to navigate without any use of your screen before continuing. 
    
    Do you wish to continue?
sr_CS: Ako omogućite zatamnjen ekran vaš ekran biće potpuno crn. Uverite se da možete da se krećete po računaru bez korišćenja ekrana pre nego što nastavite. 
    
    Da li želite da nastavite?

en: Endnotes
sr_CS: Završne napomene

en: English (U.K.) 8 dot computer braille
sr_CS: Engleski britanski osmotačkasti brajev kod

en: English (U.K.) grade 1
sr_CS: Engleski britanski stepen 1

en: English (U.K.) grade 2
sr_CS: Engleski britanski stepen 2

en: English (U.S.) 6 dot computer braille
sr_CS: Engleski američki šestotačkasti brajev kod

en: English (U.S.) 8 dot computer braille
sr_CS: Engleski američki osmotačkasti brajev kod

en: English (U.S.) grade 1
sr_CS: Engleski američki stepen 1

en: English (U.S.) grade 2
sr_CS: Engleski američki stepen 2

en: English North American Braille Computer Code
sr_CS: Engleski kompjuterski brajev kod Severna amerika

en: Enter gesture to emulate:
sr_CS: Unesite komandu za emuliranje:

en: Enter input gesture:
sr_CS: Unesi ulaznu komandu:

en: Erases the last entered braille cell or character
sr_CS: Briše poslednju dodatu brajevu ćeliju ili znak

en: Error
sr_CS: Greška

en: Error Bars
sr_CS: Stubići sa greškama

en: Error Copying
sr_CS: Greška pri kopiranju

en: Error activating profile.
sr_CS: Greška pri aktivaciji profila.

en: Error checking for update.
sr_CS: Greška pri proveri dostupnih ažuriranja.

en: Error copying NVDA user settings
sr_CS: Greška pri kopiranju NVDA korisničkih podešavanja

en: Error creating profile - probably read only file system.
sr_CS: Greška pri kreiranju profila - verovatno je sistem datoteka samo za čitanje.

en: Error deleting profile.
sr_CS: Greška pri brisanju profila.

en: Error downloading update.
sr_CS: Greška pri preuzimanju ažuriranja.

en: Error in appModule %s
sr_CS: Greška u modulu aplikacije %s

en: Error renaming profile.
sr_CS: Greška pri preimenovanju profila.

en: Error saving configuration profile triggers - probably read only file system.
sr_CS: Greška pri čuvanju aktivatora konfiguracionih profila - verovatno je sistem datoteka samo za čitanje.

en: Error saving log: %s
sr_CS: Greška pri čuvanju dnevnika: %s

en: Error saving user defined gestures - probably read only file system.
sr_CS: Greška pri čuvanju korisnički definisanih komandi- verovatno je sistem datoteka samo za čitanje.

en: Error: {errorText}
sr_CS: Greška: {errorText}

en: Esperanto grade 1
sr_CS: Esperanto stepen 1

en: Estonian grade 0
sr_CS: Estonski stepen 0

en: Ethiopic grade 1
sr_CS: Etiopijski stepen 1

en: Eurobraille displays
sr_CS: Eurobraille redovi

en: Even pages footer
sr_CS: Podnožje parnih stranica

en: Even pages header
sr_CS: Zaglavlje parnih strana

en: Execute a previously downloaded NVDA update
sr_CS: Pokreni prethodno preuzeto NVDA ažuriranje

en: Exit
sr_CS: Izlaz

en: Exit NVDA
sr_CS: Izlaz iz NVDA

en: Exit math interaction
sr_CS: Izlaz iz matematičkog izraza

en: Expanded symbol ({})
sr_CS: Proširen simbol ({})

en: Exploded 3D Pie
sr_CS: Rasparčani 3D kružni

en: Exploded Doughnut
sr_CS: Rasparčani prstenasti

en: Exploded Pie
sr_CS: Rasparčani kružni

en: Explore NVDA user configuration directory
sr_CS: Istraži NVDA fasciklu sa korisničkim podešavanjima

en: Exponential
sr_CS: Eksponencijalni

en: Failed to compile text paragraph regular expression: %s
sr_CS: Nemoguće obraditi regularni izraz za navigaciju po pasusima teksta: %s

en: Failed to create portable copy: {error}.
sr_CS: Neuspešno pravljenje prenosne kopije: {error}.

en: Failed to install add-on from %s
sr_CS: Nije moguće instalirati dodatak iz %s

en: Failed to open add-on package file at %s - missing file or invalid file format
sr_CS: Neuspešno otvaranje datoteke sa dodatkom iz %s - nema datoteke ili je format datoteke pogrešan

en: Feature unavailable.
sr_CS: Opcija nedostupna.

en: File in Use
sr_CS: Datoteka u upotrebi

en: Filipino grade 2
sr_CS: Filipinski stepen 1

en: Fill display for context changes
sr_CS: Popuni brajev red za promene sadržaja

en: Filled Radar
sr_CS: Popunjen radarski

en: Filter b&y:
sr_CS: &Izdvoji po:

en: Find
sr_CS: Pronađi

en: Finnish 6 dot
sr_CS: Finski šestotačkasti

en: Finnish 8 dot computer braille
sr_CS: Finski osmotačkasti brajev kod

en: First page footer
sr_CS: Podnožje prve strane

en: First page header
sr_CS: Zaglavlje prve strane

en: Floor
sr_CS: Sprat

en: Fo&rmulas
sr_CS: &Formule

en: Focus context presentation:
sr_CS: Predstavljanje sadržaja fokusa:

en: Focus mode
sr_CS: Režim fokusiranja

en: Follow &mouse cursor
sr_CS: Prati kursor &miša

en: Follow System &Caret
sr_CS: Prati sistemski &kursor

en: Follow system &focus
sr_CS: Prati sistemski &fokus

en: Font
sr_CS: Fontovi

en: Font &size
sr_CS: &veličina fonta

en: Font attrib&utes
sr_CS: Atri&buti fonta

en: Footer placeholder
sr_CS: Mesto podnožja

en: Footnotes
sr_CS: Fusnote

en: Formatting
sr_CS: Formatiranje

en: Forward to:
sr_CS: Prosledi:

en: Fra&mes
sr_CS: &Okviri

en: Freedom Scientific Focus/PAC Mate series
sr_CS: Freedom Scientific Focus/PAC Mate serija

en: French (unified) 6 dot computer braille
sr_CS: Francuski (unificiran) osmotačkasti brajev kod

en: French (unified) 8 dot computer braille
sr_CS: Francuski (unificiran) osmotačkasti brajev kod

en: French (unified) grade 2
sr_CS: Francuski (unificiran) stepen 2

en: From:
sr_CS: Od:

en: Full shaped mode
sr_CS: Unos dalekoistočnih simbola u punom formatu

en: General
sr_CS: Opšta

en: Georgian literary braille
sr_CS: Gruzijski književni brajev kod

en: German 6 dot computer braille
sr_CS: Nemački šestotačkasti kompjuterski brajev kod

en: German 8 dot computer braille
sr_CS: Nemački osmotačkasti brajev kod

en: German grade 0
sr_CS: Nemački stepen 0

en: German grade 0 (detailed)
sr_CS: Nemački stepen 0 (detaljni)

en: German grade 1
sr_CS: Nemački stepen 1

en: German grade 1 (detailed)
sr_CS: Nemački stepen 1 (detaljni)

en: German grade 2
sr_CS: Nemački stepen 2

en: German grade 2 (detailed)
sr_CS: Nemački stepen 2 (detaljni)

en: Global
sr_CS: Globalna

en: Greek (Greece)
sr_CS: Grčki (Grčka)

en: Greek international braille
sr_CS: Grčki internacionalni brajev kod

en: Gridlines are visible
sr_CS: Redovi mreže su vidljivi

en: Gujarati grade 1
sr_CS: Gudžarati stepen 1

en: H&eaders
sr_CS: &Zaglavlja

en: HID keyboard input simulation is unavailable.
sr_CS: HID simulacija unosa preko tastature je nedostupna.

en: HID keyboard simulation disabled
sr_CS: HID simulacija tastature onemogućena

en: HID keyboard simulation enabled
sr_CS: HID simulacija tastature omogućena

en: HIMS Braille Sense/Braille EDGE/Smart Beetle/Sync Braille series
sr_CS: HIMS Braille Sense/Braille EDGE /Smart Beetle / Sync Braille serije

en: Half shaped mode
sr_CS: Unos dalekoistočnih simbola u sažetom formatu

en: Handle keys from other &applications
sr_CS: Kontroliši tastere iz drugih &aplikacija

en: Handled by application
sr_CS: Kontrolisan od strane aplikacije

en: Handout Master view
sr_CS: Prikaz mastera propratnog sadržaja

en: Handy Tech braille displays
sr_CS: Handy Tech brajevi redovi

en: Has appointment
sr_CS: Ima ugovoren termin

en: Has conditional formatting
sr_CS: Ima uslovno formatiranje

en: Has data validation
sr_CS: Ima proveru ispravnosti podataka

en: Header placeholder
sr_CS: Mesto zaglavlja

en: Hebrew (Biblical) grade 1
sr_CS: Hebrejski (biblijski) stepen 1

en: Hebrew computer braille
sr_CS: Hebrejski kompjuterski brajev kod

en: Hi Lo Lines
sr_CS: Najviša i najniža linija

en: Hide nonprinting characters
sr_CS: Sakrij znakove koji se ne štampaju

en: High-Low-Close
sr_CS: Berzanski najviša-najniža-zatvaranje

en: Highlight browse &mode cursor
sr_CS: Označi kursor režima &pretraživanja

en: Highlight navigator &object
sr_CS: Označi navigacioni &objekat

en: Highlight system fo&cus
sr_CS: Označi sistemski fo&kus

en: Highlighted (mar&ked) text
sr_CS: O&beležen tekst

en: Hindi grade 1
sr_CS: Hindi stepen 1

en: HumanWare Brailliant BI/B series / BrailleNote Touch
sr_CS: HumanWare Brailliant BI/B serije / BrailleNote Touch

en: Hungarian 8 dot computer braille
sr_CS: Mađarski osmotačkasti brajev kod

en: Hungarian grade 1
sr_CS: Mađarski stepen 1

en: Hungarian grade 2
sr_CS: Mađarski stepen 2

en: I &agree
sr_CS: &Prihvatam

en: I understand that changing these settings may cause NVDA to function incorrectly.
sr_CS: Razumem da promena ovih podešavanja može izazvati neispravan rad programa NVDA.

en: I&nput gestures...
sr_CS: &Ulazne komande...

en: I&nterrupt speech while scrolling
sr_CS: &Prekini izgovor u toku pomeranja

en: IME closed
sr_CS: IME zatvoreno

en: IME opened
sr_CS: IME otvoreno

en: IP address
sr_CS: IP adresa

en: Icelandic 8 dot computer braille
sr_CS: Islandski osmotačkasti brajev kod

en: If pressed once, reports the current time. If pressed twice, reports the current date
sr_CS: Ako se pritisne jednom, prijaviće se trenutno vreme. Ako se pritisne dvaput, prijaviće se trenutni datum

en: If pressed once, the text from the previously set start marker up to and including the current position of the review cursor is selected. If pressed twice, the text is copied to the clipboard
sr_CS: Ako se pritisne jednom , tekst od prethodno postavljenog početnog markera uključujući trenutnu poziciju Preglednog kursora je izabran. Ako se pritisne dva puta , tekst je kopiran u privremenu memoriju

en: Ignore &blank lines for line indentation reporting
sr_CS: Zanemari &prazne redove za prijavljivanje uvlačenja redova

en: Ignore blank lines for line indentation reporting off
sr_CS: Isključeno zanemarivanje praznih redova za prijavljivanje uvlačenja redova

en: Ignore blank lines for line indentation reporting on
sr_CS: Uključeno zanemarivanje praznih redova za prijavljivanje uvlačenja redova

en: Ignore mouse input from other &applications
sr_CS: Ignoriši unos miša od strane drugih &aplikacija

en: In order to improve NVDA in the future, NV Access wishes to collect usage data from running copies of NVDA.
    
    Data includes Operating System version, NVDA version, language, country of origin, plus certain NVDA configuration such as current synthesizer, braille display and braille table. No spoken or braille content will be ever sent to NV Access. Please refer to the User Guide for a current list of all data collected.
    
    Do you wish to allow NV Access to periodically collect this data in order to improve NVDA?
sr_CS: Kako bismo poboljšali NVDA u budućnosti, NV Access želi da prikuplja korisničke podatke iz pokrenutih kopija programa NVDA.
    
    Podaci uključuju verziju operativnog sistema, NVDA verziju, jezik, državu iz koje korisnik dolazi, plus određena NVDA podešavanja kao što su trenutni sintetizator, brajev red i brajeva tabela. Izgovoreni sadržaj ili sadržaj prikazan na brajevom redu nikada neće biti poslat kompaniji NV Access.  Molimo pogledajte korisničko uputstvo za listu svih podataka koji se šalju.
    
    Da li želite da dozvolite kompaniji NV Access da periodično sakuplja ove podatke kako bismo poboljšali NVDA?

en: Include Unicode Consortium data (including emoji) when processing characters and symbols
sr_CS: Koristi bazu podataka Unicode Consortium (koja sadrži opise emoji znakova) kada se obrađuju znakovi i simboli

en: Include l&ayout tables
sr_CS: Uključi t&abele za izgled

en: Incompatible Add-ons
sr_CS: Nekompatibilni dodaci

en: Incompatible add-ons
sr_CS: Nekompatibilni dodaci

en: Incompatible reason
sr_CS: Razlog nekompatibilnosti

en: Increases the currently active setting in the synth settings ring
sr_CS: Povećava trenutno podešavanje u krugu govornih podešavanja

en: Increases the currently active setting in the synth settings ring in a larger step
sr_CS: Povećava trenutno podešavanje u krugu govornih podešavanja većim skokom

en: Input
sr_CS: Unos

en: Input Composition
sr_CS: Ulazni sastav

en: Input Gestures
sr_CS: Ulazne komande

en: Input Message is {message}
sr_CS: Ulazna poruka je {message}

en: Input Message is {title}: {message}
sr_CS: Ulazna poruka je {title}: {message}

en: Inputs braille dots via the braille keyboard
sr_CS: Unosi brajeve tačke preko brajeve tastature

en: Install NVDA
sr_CS: Instaliraj NVDA

en: Install pending &update
sr_CS: Instaliraj odloženo až&uriranje

en: Install pending update
sr_CS: Instaliraj odloženo ažuriranje

en: Installation of {summary} {version} has been blocked. The minimum NVDA version required for this add-on is {minimumNVDAVersion}, your current NVDA version is {NVDAVersion}
sr_CS: Instalacija dodatka {summary} {version} je blokirana. Minimalna neophodna verzija za ovaj dodatak je {minimumNVDAVersion}, vaša trenutna NVDA verzija je {NVDAVersion}

en: Installing Add-on
sr_CS: Instaliranje dodatka

en: Installing NVDA
sr_CS: Instaliranje NVDA

en: Insufficient Privileges
sr_CS: Nedovoljne privilegije

en: International Phonetic Alphabet
sr_CS: Međunarodni fonetski alfabet

en: Invalid configuration
sr_CS: Neispravno podešavanje

en: Irish grade 1
sr_CS: Irski stepen 1

en: Irish grade 2
sr_CS: Irski stepen 2

en: Israeli grade 1
sr_CS: Izraelski stepen 1

en: Italian 6 dot computer braille
sr_CS: Italijanski osmotačkasti brajev kod

en: Italian 8 dot computer braille
sr_CS: Italijanski osmotačkasti brajev kod

en: Italic off
sr_CS: Iskošenost isključena

en: Italic on
sr_CS: Iskošenost uključena

en: Japanese (Kantenji) literary braille
sr_CS: Japanski (Kantenji) književni brajev kod

en: Justified
sr_CS: Poravnato po obe strane

en: Kannada grade 1
sr_CS: Kanada stepen1

en: Kashmiri grade 1
sr_CS: Kašmirski stepen 1

en: Kazakh grade 1
sr_CS: Kazahstanski stepen1

en: Key words:
sr_CS: Ključne reči:

en: Keyboard
sr_CS: Tastatura

en: Khmer grade 1
sr_CS: Khmer stepen 1

en: Kinyarwanda literary braille
sr_CS: Kinyarwanda književni brajev kod

en: Korean grade 1
sr_CS: Korejski stepen 1

en: Korean grade 1 (2006)
sr_CS: Korejski stepen 1 (2006)

en: Korean grade 2
sr_CS: Korejski stepen 2

en: Korean grade 2 (2006)
sr_CS: Korejski stepen 2 (2006)

en: L&icense
sr_CS: &Licenca

en: L&ogging level:
sr_CS: &Nivo evidentiranja u dnevniku:

en: Lan&dmarks
sr_CS: &Orjentiri

en: Lan&dmarks and regions
sr_CS: &orjentiri i regioni

en: Landscape
sr_CS: Horizontalno

en: Language Configuration Change
sr_CS: Promena jezičkih podešavanja

en: Lao Grade 1
sr_CS: Lao stepen 1

en: Latvian grade 1
sr_CS: Letonski stepen 1

en: Left
sr_CS: Levo

en: Left aligned
sr_CS: Levo poravnato

en: Left click
sr_CS: Levi klik

en: Left mouse button lock
sr_CS: Levo dugme na mišu zaključano

en: Left mouse button unlock
sr_CS: Levo dugme na mišu otključano

en: Legacy
sr_CS: Zastarela

en: Legend entry for series {seriesName} {seriesIndex} of {seriesCount}
sr_CS: Unos u legendi za seriju {seriesName} {seriesIndex} od {seriesCount}

en: Legend entry {legendEntryIndex} of {legendEntryCount}
sr_CS: Unos legende{legendEntryIndex} od{legendEntryCount}

en: Legend key for Series {seriesName} {seriesIndex} of {seriesCount}
sr_CS: Kod u legendi za seriju {seriesName} {seriesIndex} od {seriesCount}

en: Level
sr_CS: Nivo

en: License Agreement
sr_CS: Ugovor o licenciranju

en: Lin&ks
sr_CS: Lin&kovi

en: Line
sr_CS: Linijski grafikon

en: Line &indentation reporting:
sr_CS: Prijavi uv&lačenje reda:

en: Line &numbers
sr_CS: Broj red&ova

en: Line with Markers
sr_CS: Linijski sa označivačima

en: Linear
sr_CS: Linearni

en: Link has no apparent destination
sr_CS: Link nema prepoznatljivo odretište

en: Lists various types of elements in this document
sr_CS: Prikazuje različite vrste elemenata u ovom dokumentu

en: Lists various types of elements in this spreadsheet
sr_CS: Prikazuje različite vrste elemenata u ovoj tabeli

en: Lithuanian 6 dot
sr_CS: Litvanski šestotačkasti

en: Lithuanian 8 dot
sr_CS: Litvanski osmotačkasti

en: Load Chromium virtual buffer when document busy.
sr_CS: Učitaj Chromium virtual buffer kada je dokument zauzet.

en: Loading NVDA. Please wait...
sr_CS: Učitavanje NVDA. Molimo sačekajte...

en: Loading document...
sr_CS: Učitavanje dokumenta...

en: Lock screen not secure while using NVDA
sr_CS: Zaključan ekran nije bezbedan dok se koristi NVDA

en: Locks or unlocks the left mouse button
sr_CS: Zaključava ili otključava levo dugme miša

en: Locks or unlocks the right mouse button
sr_CS: Zaključava ili otključava desno dugme miša

en: Log
sr_CS: Dnevnik

en: Log fragment copied to clipboard
sr_CS: Fragment dnevnika kopiran u privremenu memoriju

en: Log fragment start position marked, press again to copy to clipboard
sr_CS: Početak fragmenta dnevnika je obeležen, pritisnite ponovo za kopiranje u privremenu memoriju

en: Log is unavailable
sr_CS: Dnevnik nije dostupan

en: Logarithmic
sr_CS: Logoritmički

en: Logs information about the current navigator object which is useful to developers and activates the log viewer so the information can be examined.
sr_CS: Evidentira informacije o trenutnom navigacionom objektu koje su korisne programerima i aktivira preglednik dnevnika kako biste istražili informacije.

en: Luganda literary braille
sr_CS: Luganda književni brajev kod

en: Major Gridlines
sr_CS: Glavne linije mreže

en: Make screen black (immediate effect)
sr_CS: Učini da ekran bude crn(primenjuje se odmah)

en: Malay grade 2
sr_CS: Malajam stepen 2

en: Malayalam grade 1
sr_CS: Malajam stepen 1

en: Manipuri grade 1
sr_CS: Manipuri stepen 1

en: Manual Activation
sr_CS: Ručna aktivacija

en: Manual activate
sr_CS: Ručno aktiviraj

en: Manual activation
sr_CS: Ručna aktivacija

en: Manual deactivate
sr_CS: Ručno deaktiviraj

en: Marathi grade 1
sr_CS: Marathi stepen 1

en: Mark the current end of the log as the start of the fragment to be copied to clipboard by pressing again.
sr_CS: Obeležite trenutni kraj dnevnika kao početak fragmenta za kopiranje u privremenu memoriju ponovnim pritiskanjem.

en: Marks the current position of the review cursor as the start of text to be selected or copied
sr_CS: Označava trenutnu poziciju preglednog kursora kao početak teksta koji treba da se Izabere ili kopira

en: Master Thumbnails
sr_CS: Master sličice

en: Math interaction not supported.
sr_CS: Interakcija sa Matematičkim izrazom nije podržana.

en: Media Clip placeholder
sr_CS: Mesto za medijski sadržaj

en: Message &timeout (sec)
sr_CS: Vreme isteka &poruke (u sekundama)

en: Minor Gridlines
sr_CS: Pomoćne linije mreže

en: Miscellaneous
sr_CS: Razno

en: Modes available in the 'Cycle sound split mode' command
sr_CS: Režimi dostupni za komandu koja kruži kroz režime razdvajanja zvuka

en: Modes available in the Cycle speech mode command
sr_CS: Dostupni režimi za komandu koja kruži kroz režime govora

en: Mongolian grade 1
sr_CS: Mongolski stepen 1

en: Mongolian grade 2
sr_CS: Mongolski stepen 2

en: Most commands for controlling NVDA require you to hold down the NVDA key while pressing other keys.
    By default, the Insert and numpad Insert keys may both be used as the NVDA key.
    You can also configure NVDA to use the CapsLock as the NVDA key.
    Press NVDA+n at any time to activate the NVDA menu.
    From this menu, you can configure NVDA, get help, and access other NVDA functions.
sr_CS: Većina komandi za kontrolisanje programa NVDA zahteva od vas da držite NVDA taster dok pritiskate druge tastere.
    Po podrazumevanim podešavanjima, običan insert kao i insert na numeričkoj tastaturi se mogu koristiti kao NVDA tasteri.
    Možete takođe podesiti NVDA da koristi CapsLock kao NVDA taster.
    U bilo kom trenutku pritisnite NVDA+N da aktivirate NVDA meni.
    Iz ovog menija, možete podesiti NVDA, dobiti pomoć i pristupiti drugim NVDA funkcijama.

en: Mouse
sr_CS: Miš

en: Mouse text unit resolution %s
sr_CS: Rezolucija jedinice teksta %s

en: Mouse tracking off
sr_CS: Praćenje miša isključeno

en: Mouse tracking on
sr_CS: Praćenje miša uključeno

en: Move focus
sr_CS: Premesti fokus

en: Move navigator object to mouse
sr_CS: Pomeri navigacioni objekat ka mišu

en: Move system caret when ro&uting review cursor
sr_CS: Pomeranje sistemskog kursora kada se &prebacuje pregledni kursor

en: Move the review cursor to the position marked as the start of text to be selected or copied
sr_CS: Premešta pregledni kursor na poziciju koja je označena kao početak teksta za izbor ili kopiranje

en: Move to focus
sr_CS: Premesti na fokus

en: Move to the next result
sr_CS: Premešta se na naredni rezultat

en: Move to the previous result
sr_CS: Premešta se na prethodni rezultat

en: Moved above %s
sr_CS: Premešteno iznad %s

en: Moved above blank paragraph
sr_CS: Premešteno iznad praznog pasusa

en: Moved below %s
sr_CS: Premešteno ispod %s

en: Moved below blank paragraph
sr_CS: Premešteno ispod praznog pasusa

en: Movement by page not supported
sr_CS: Pomeranje po stranicama nije podržano

en: Moves past the end  of the container element, such as a list or table
sr_CS: Pomera se posle kraja sadržajnog elementa, kao što je lista ili tabela

en: Moves the braille display to the current focus
sr_CS: Pomera brajev red na trenutni fokus

en: Moves the braille display to the next line
sr_CS: Pomera brajev red na sledeći red

en: Moves the braille display to the previous line
sr_CS: Pomera brajev red na prethodni red

en: Moves the focus out of the current embedded object and into the document that contains it
sr_CS: Premešta fokus van trenutnog umetnutog objekta u dokument koji ga sadrži

en: Moves the mouse pointer to the current navigator object
sr_CS: Pomera pokazivač miša na trenutni navigacioni objekat

en: Moves the navigator object and focus to the first row
sr_CS: Pomera navigacioni objekat i fokus na prvi red

en: Moves the navigator object and focus to the last row
sr_CS: Pomera navigacioni objekat i fokus na poslednji red

en: Moves the navigator object and focus to the next row
sr_CS: Pomera navigacioni objekat i fokus na sledeći red

en: Moves the navigator object and focus to the previous row
sr_CS: Pomera navigacioni objekat i fokus na prethodni red

en: Moves the navigator object to the first column
sr_CS: Pomera navigacioni objekat na prvu kolonu

en: Moves the navigator object to the first object inside it
sr_CS: Pomera navigacioni objekat na prvi objekat unutar njega

en: Moves the navigator object to the last column
sr_CS: Pomera navigacioni objekat na poslednju kolonu

en: Moves the navigator object to the next column
sr_CS: Pomera navigacioni objekat na sledeću kolonu

en: Moves the navigator object to the next object
sr_CS: Pomera navigacioni objekat na sledeći objekat

en: Moves the navigator object to the object containing it
sr_CS: Premešta navigacioni objekat do objekta koji ga sadrži

en: Moves the navigator object to the previous column
sr_CS: Pomera navigacioni objekat na prethodnu kolonu

en: Moves the navigator object to the previous object
sr_CS: Pomera navigacioni objekat na prethodni objekat

en: Moves the review cursor to the bottom line of the current navigator object and speaks it
sr_CS: Pomera pregledni kursor na poslednji red trenutnog navigacionog objekta i izgovara ga

en: Moves the review cursor to the first character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
sr_CS: Pomera pregledni kursor na prvi znak reda gde je smešten u trenutnom navigacionom objektu i izgovara ga

en: Moves the review cursor to the last character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
sr_CS: Pomera pregledni kursor na poslednji znak reda gde je smešten u trenutnom navigacionom objektu i izgovara ga

en: Moves the review cursor to the next character of the current navigator object and speaks it
sr_CS: Pomera pregledni kursor na naredni znak u trenutnom navigacionom objektu i izgovara ga

en: Moves the review cursor to the next line of the current navigator object and speaks it
sr_CS: Pomera pregledni kursor na naredni red trenutnog navigacionog objekta i izgovara ga

en: Moves the review cursor to the next page of the current navigator object and speaks it
sr_CS: Pomera pregledni kursor na sledeću stranicu trenutnog navigacionog objekta i izgovara je

en: Moves the review cursor to the next word of the current navigator object and speaks it
sr_CS: Pomera pregledni kursor na sledeću reč trenutnog navigacionog objekta i izgovara je

en: Moves the review cursor to the previous character of the current navigator object and speaks it
sr_CS: Pomera pregledni kursor na prethodni znak u trenutnom navigacionom objektu i izgovara ga

en: Moves the review cursor to the previous line of the current navigator object and speaks it
sr_CS: Pomera pregledni kursor na prethodni red trenutnog navigacionog objekta i izgovara ga

en: Moves the review cursor to the previous page of the current navigator object and speaks it
sr_CS: Pomera pregledni kursor na prethodnu stranicu trenutnog navigacionog objekta i izgovara je

en: Moves the review cursor to the previous word of the current navigator object and speaks it
sr_CS: Pomera pregledni kursor na prethodnu reč trenutnog navigacionog objekta i izgovara je

en: Moves the review cursor to the top line of the current navigator object and speaks it
sr_CS: Pomera pregledni kursor na prvi red trenutnog navigacionog objekta i izgovara ga

en: Moves to the next available setting in the synth settings ring
sr_CS: Premešta se na naredno dostupno podešavanje u krugu podešavanja govora

en: Moves to the next object in a flattened view of the object navigation hierarchy
sr_CS: Prelazi na sledeći objekat u ravnom prikazu u hijerarhiji navigacionih objekata

en: Moves to the previous available setting in the synth settings ring
sr_CS: Premešta se na prethodno dostupno podešavanje u krugu podešavanja govora

en: Moves to the previous object in a flattened view of the object navigation hierarchy
sr_CS: Prelazi na prethodni objekat u ravnom prikazu u hijerarhiji navigacionih objekata

en: Moves to the start of the container element, such as a list or table
sr_CS: Pomera se na početak sadržajnog elementa, kao što je lista ili tabela

en: Moving Average
sr_CS: Prosečno pomeranje

en: Multi line break
sr_CS: Više novih redova

en: N&otes
sr_CS: N&apomene

en: NV Access &shop
sr_CS: NV Access &prodavnica

en: NV Access &web site
sr_CS: NV Access &Websajt

en: NVDA  Usage Data Collection
sr_CS: Prikupljanje korisničkih podataka od strane programa NVDA

en: NVDA &Language (requires restart):
sr_CS: NVDA &Jezik (zahteva ponovno pokretanje):

en: NVDA Braille Viewer
sr_CS: NVDA preglednik brajevog reda

en: NVDA Development
sr_CS: NVDA razvoj

en: NVDA Log Viewer
sr_CS: Preglednik NVDA dnevnika

en: NVDA Message
sr_CS: NVDA poruka

en: NVDA Python Console
sr_CS: NVDA Python konzola

en: NVDA Settings
sr_CS: NVDA podešavanja

en: NVDA Speech Viewer
sr_CS: NVDA preglednik govora

en: NVDA Update
sr_CS: NVDA ažuriranje

en: NVDA add-on package
sr_CS: Datoteka NVDA dodatka

en: NVDA in both channels and applications on the left
sr_CS: NVDA na oba kanala a aplikacije na levoj strani

en: NVDA in both channels and applications on the right
sr_CS: NVDA na oba kanala a aplikacije na desnoj strani

en: NVDA is unable to determine if Windows is locked. While this instance of NVDA is running, your desktop will not be secure when Windows is locked. Restarting Windows may address this. If this error is ongoing then disabling the Windows lock screen is recommended.
sr_CS: NVDA ne može da odredi da li je Windows zaključan. Dok je ova NVDA kopija pokrenuta, vaša radna površina neće biti bezbedna dok je Windows zaključan. Ponovno pokretanje Windowsa može ovo rešiti. Ako se ova greška nastavi preporučuje se da onemogućite Windows zaključani ekran.

en: NVDA is unable to remove or overwrite a file.
sr_CS: NVDA ne može da ukloni ili zameni datoteku.

en: NVDA must be restarted for the new language to take effect.
sr_CS: NVDA mora ponovo biti pokrenut kako bi se primenio novi jezik.

en: NVDA on the left and applications in both channels
sr_CS: NVDA na levoj strani a aplikacije na oba kanala

en: NVDA on the left and applications on the right
sr_CS: NVDA na levoj strani a aplikacije na desnoj

en: NVDA on the right and applications in both channels
sr_CS: NVDA na desnoj strani a aplikacije na oba kanala

en: NVDA on the right and applications on the left
sr_CS: NVDA na desnoj strani a aplikacije na levoj

en: NVDA settings
sr_CS: NVDA podešavanja

en: NVDA started
sr_CS: NVDA pokrenut

en: NVDA version {version} is available.
sr_CS: NVDA verzija {version} je dostupna.

en: NVDA web site
sr_CS: NVDA Internet stranica

en: NVDA's interface language is now forced from the command line. On the next restart, the language  saved in NVDA's configuration will be used instead.
sr_CS: Jezik NVDA interfejsa je sada podešen iz komandne linije. Nakon sledećeg ponovnog pokretanja, biće korišćen jezik sačuvan u NVDA konfiguraciji.

en: Native app selection mode disabled
sr_CS: Onemogućen režim ugrađenog izbora aplikacije

en: Native app selection mode enabled
sr_CS: Omogućen režim ugrađenog izbora aplikacije

en: Native input
sr_CS: Prirodni unos dalekoistočnih simbola

en: Native selection mode cannot be turned off in this browse mode document
sr_CS: Režim ugrađenog izbora se ne može onemogućiti u ovom dokumentu režima pretraživanja

en: Native selection mode unsupported in this browse mode document
sr_CS: Režim ugrađenog izbora nije podržan u ovom dokumentu režima pretraživanja

en: Native selection mode unsupported in this document
sr_CS: Režim ugrađenog izbora nije podržan u ovom dokumentu

en: Navigating by sentence not supported in this document
sr_CS: Navigacija po rečenicama nije podržana u ovom dokumentu

en: Nepali grade 1
sr_CS: Nepalski stepen 1

en: Never
sr_CS: Nikada

en: New Profile
sr_CS: Novi profil

en: New name:
sr_CS: Novo ime:

en: Newsgroup:
sr_CS: Interesna grupa:

en: No
sr_CS: Ne

en: No Series defined.
sr_CS: Nema definisanih serija podataka.

en: No action
sr_CS: Nema radnje

en: No additional details
sr_CS: Nema dodatnih detalja

en: No braille
sr_CS: Bez brajevog reda

en: No caret
sr_CS: Nema kursora

en: No comment thread on this cell
sr_CS: Nema teme komentara na ovoj ćeliji

en: No comments
sr_CS: Nema komentara

en: No containing object
sr_CS: Nema sadržavajućeg objekta

en: No ducking
sr_CS: Bez stišavanja pozadinskih zvukova

en: No emoji
sr_CS: Nema emotikona

en: No focus
sr_CS: Nema fokusa

en: No formatting information
sr_CS: Nema informacija o formatiranju

en: No help available here.
sr_CS: Pomoć za ovaj deo nije dostupna.

en: No location information
sr_CS: Nema informacija o lokaciji

en: No long description
sr_CS: Nema dugog opisa

en: No message yet
sr_CS: Još uvek nema poruke

en: No navigator object
sr_CS: Nema navigacionog objekta

en: No new log entry to copy
sr_CS: Nema novih događaja u dnevniku za kopiranje

en: No next
sr_CS: Nema sledećeg

en: No next different style text
sr_CS: Nema narednog teksta različitog stila

en: No next paragraph
sr_CS: Nema narednog pasusa

en: No next review mode
sr_CS: Ne postoji sledeći režim pregleda

en: No next same style text
sr_CS: Nema narednog teksta istog stila

en: No note on this cell
sr_CS: Nema napomene na ovoj ćeliji

en: No notes
sr_CS: Nema napomena

en: No objects inside
sr_CS: Nema unutrašnjih objekata

en: No previous
sr_CS: Nema prethodnog

en: No previous different style text
sr_CS: Nema prethodnog teksta različitog stila

en: No previous paragraph
sr_CS: Nema prethodnog pasusa

en: No previous review mode
sr_CS: Ne postoji prethodni režim pregleda

en: No previous same style text
sr_CS: Nema prethodnog teksta istog stila

en: No progress bar updates
sr_CS: Nema ažuriranja trake napredovanja

en: No selection
sr_CS: Bez izbora

en: No settings
sr_CS: Nema podešavanja

en: No shortcut key
sr_CS: Nema tasterske prečice

en: No speech
sr_CS: Nema govora

en: No start marker set
sr_CS: Početni marker nije postavljen

en: No status line found
sr_CS: Nije pronađena statusna traka

en: No symbol replacement
sr_CS: Nema zamene za simbol

en: No system battery
sr_CS: Nema sistemske baterije

en: No text to copy
sr_CS: Nema teksta za kopiranje

en: No title
sr_CS: Nema naslova

en: No track playing
sr_CS: Nijedan zapis se trenutno ne reprodukuje

en: No update available.
sr_CS: Nema dostupnih ažuriranja.

en: No user guide found.
sr_CS: Korisničko uputstvo nije pronađeno.

en: No&tes and comments
sr_CS: Na&pomene i komentari

en: Normal view
sr_CS: Normalni prikaz

en: Northern Kurdish grade 0
sr_CS: Severni kurdijški stepen 0

en: Norwegian 8 dot computer braille
sr_CS: Norveški osmotačkasti kompjuterski brajev kod

en: Norwegian grade 0
sr_CS: Norveški stepen 0

en: Norwegian grade 1
sr_CS: Norveški stepen 1

en: Norwegian grade 2
sr_CS: Norveški stepen 2

en: Norwegian grade 3
sr_CS: Norveški stepen 3

en: Not a link.
sr_CS: Nije link.

en: Not in a container
sr_CS: Niste u sadrživaču

en: Not in a table cell
sr_CS: Niste u ćeliji tabele

en: Not in table
sr_CS: Nije u tabeli

en: Not math
sr_CS: Nije matematički izraz

en: Not on a note
sr_CS: Nije na napomeni

en: Not supported in this document
sr_CS: Nije podržano u ovom dokumentu

en: Not supported in this document.
sr_CS: Nije podržano u ovom dokumentu.

en: Note
sr_CS: Napomena

en: Notes Master view
sr_CS: Prikaz mastera napomena

en: Notes page
sr_CS: Stranica sa napomenama

en: Nothing
sr_CS: Ništa

en: Notify
sr_CS: Obavesti

en: Notify for &pending update on startup
sr_CS: Obavesti o odloženim ažuriranjima pri &pokretanju programa

en: Number format: {0}
sr_CS: Format brojeva: {0}

en: OK
sr_CS: U redu

en: Object Presentation
sr_CS: Predstavljanje objekata

en: Object edges positioned {left:.1f} per cent from left edge of screen, {top:.1f} per cent from top edge of screen, width is {width:.1f} per cent of screen, height is {height:.1f} per cent of screen
sr_CS: Ivice objekta pozicionirane {left:.1f} procenata od leve ivice ekrana, {top:.1f} procenata od vrha ekrana, širina je {width:.1f} procenata ekrana, visina je {height:.1f} procenata ekrana

en: Object has no location
sr_CS: Objekat nema lokaciju

en: Object navigation
sr_CS: Navigacija objekata

en: Object placeholder
sr_CS: Mesto za objekat

en: Object review
sr_CS: Pregled objekata

en: Off
sr_CS: Isključeno

en: Off bottom slide edge by {distance:.3g} point | Off bottom slide edge by {distance:.3g} points
sr_CS[0]: Van donje ivice slajda za {distance:.3g} tačku
sr_CS[1]: Van donje ivice slajda za {distance:.3g} tačke
sr_CS[2]: Van donje ivice slajda za {distance:.3g} tačaka

en: Off left slide edge by {distance:.3g} point | Off left slide edge by {distance:.3g} points
sr_CS[0]: Van leve ivice slajda za {distance:.3g} tačku
sr_CS[1]: Van leve ivice slajda za {distance:.3g} tačke
sr_CS[2]: Van leve ivice slajda za {distance:.3g} tačaka

en: Off right slide edge by {distance:.3g} point | Off right slide edge by {distance:.3g} points
sr_CS[0]: Van desne ivice klizača za {distance:.3g} tačku
sr_CS[1]: Van desne ivice klizača za {distance:.3g} tačke
sr_CS[2]: Van desne ivice klizača za {distance:.3g} tačaka

en: Off top slide edge by {distance:.3g} point | Off top slide edge by {distance:.3g} points
sr_CS[0]: Van gornje ivice slajda za {distance:.3g} tačku
sr_CS[1]: Van gornje ivice slajda za {distance:.3g} tačke
sr_CS[2]: Van gornje ivice slajda za {distance:.3g} tačaka

en: Only when scrolling back
sr_CS: Samo kada se red pomera nazad

en: Only when tethered automatically
sr_CS: Samo pri automatskom vezivanju

en: Open developer scratchpad directory
sr_CS: Otvori developer scratchpad folder

en: Open-High-Low-Close
sr_CS: Berzanski otvaranje-najviša-najniža-zatvaranje

en: Opens NVDA configuration directory for the current user.
sr_CS: Otvara folder sa NVDA podešavanjima za trenutnog korisnika.

en: Opens the WX GUI inspection tool. Used to get more information about the state of GUI components.
sr_CS: Otvara WX GUI inspection alatku. Koristi se za dobijanje dodatnih informacija o GUI komponentama.

en: Opens the note editing dialog
sr_CS: Otvara dijalog za uređivanje napomene

en: Optelec ALVA 6 series/protocol converter
sr_CS: Optelec ALVA 6 serije/pretvarač protokola

en: Options
sr_CS: Opcije

en: Options:
sr_CS: Opcije:

en: Org Chart placeholder
sr_CS: Mesto za organizacioni grafikon

en: Organisation:
sr_CS: Organizacija:

en: Oriya grade 1
sr_CS: Orija stepen 1

en: Out of table
sr_CS: Van tabele

en: Outline view
sr_CS: Prikaz strukture

en: Output pane cleared
sr_CS: Očišćeno okno rezultata

en: Package
sr_CS: Datoteka

en: Page {pageNumber}
sr_CS: Stranica {pageNumber}

en: Pages and spacing
sr_CS: Strane i odvajanja

en: Papenmeier BRAILLEX newer models
sr_CS: Papenmeier BRAILLEX noviji modeli

en: Papenmeier BRAILLEX older models
sr_CS: Papenmeier BRAILLEX stariji modeli

en: Pass next key through
sr_CS: Prosledi naredni taster

en: Pattern
sr_CS: Oblik

en: Performs the default action on the current navigator object (example: presses it if it is a button).
sr_CS: Izvršava podrazumevanu radnju na trenutnom navigacionom objektu (na primer: ako je dugme pritiska ga).

en: Periodically &refresh recognized content
sr_CS: Povremeno &osvežavaj prepoznat sadržaj

en: Persian 8 dot computer braille
sr_CS: Persijski osmotačkasti kompjuterski brajev kod

en: Persian grade 1
sr_CS: Persijski stepen 1

en: Picture placeholder
sr_CS: Mesto za sliku

en: Pie
sr_CS: Pita grafikon

en: Pie of Pie
sr_CS: Višestruki kružni

en: Pivot Chart Drop Zone
sr_CS: Čuvar mesta za grafikone

en: Pivot Chart Field Button
sr_CS: Polje za grafikone

en: Play a sound for logged e&rrors:
sr_CS: Reprodukuj zvuk za &evidentirane greške:

en: Play a sound when &auto-suggestions appear
sr_CS: Reprodukuj zvukove kada se &automatski predlozi pojave

en: Play sound for &spelling errors while typing
sr_CS: &reprodukuj zvukove za greške u pravopisu u toku pisanja

en: Please Donate
sr_CS: Molimo vas, donirajte

en: Please disable screen curtain before using Windows OCR.
sr_CS: Molimo onemogućite zatamnjivanje ekrana pre korišćenja funkcije Windows OCR.

en: Please press OK to start the installed copy.
sr_CS: Molimo pritisnite OK da pokrenete instaliranu kopiju.

en: Please specify a directory in which to create the portable copy.
sr_CS: Molimo izaberite fasciklu u kojoj će se kreirati prenosna kopija.

en: Please specify the absolute path where the portable copy should be created. It may include system variables (%temp%, %homepath%, etc.).
sr_CS: Molimo odredite apsolutnu putanju u kojoj treba napraviti NVDA prenosnu kopiju. Može uključiti sistemske varijable (%temp%, %homepath%, i tako  dalje.).

en: Please wait
sr_CS: Molimo sačekajte

en: Please wait while NVDA is being installed
sr_CS: Molimo sačekajte dok se NVDA instalira

en: Please wait while NVDA tries to fix your system's COM registrations.
sr_CS: Molimo sačekajte dok NVDA pokuša da popravi vaše sistemske greške u COM registracijama.

en: Please wait while a portable copy of NVDA is created.
sr_CS: Molimo sačekajte dok se kreira NVDA prenosna kopija.

en: Please wait while settings are copied to the system configuration.
sr_CS: Molimo sačekajte dok se podešavanja iskopiraju u sistem.

en: Please wait while the add-on is being installed.
sr_CS: Molimo sačekajte dok se dodatak instalira.

en: Please wait while your previous installation of NVDA is being updated.
sr_CS: Molimo sačekajte dok se vaša prethodna NVDA instalacija ažurira.

en: Plot area
sr_CS: Prostor crteža

en: Plot area, inside height: {plotAreaInsideHeight:.0f}, inside width: {plotAreaInsideWidth:.0f}, inside top: {plotAreaInsideTop:.0f}, inside left: {plotAreaInsideLeft:.0f}
sr_CS: Prostor crteža, unutrašnja visina: {plotAreaInsideHeight:.0f}, unutrašnja širina: {plotAreaInsideWidth:.0f}, unutrašnji vrh: {plotAreaInsideTop:.0f}, unutrašnje levo: {plotAreaInsideLeft:.0f}

en: Plugged in
sr_CS: Punjač povezan

en: Plugins reloaded
sr_CS: Dodaci ponovo učitani

en: Polish 8 dot computer braille
sr_CS: Poljski osmotačkasti kompjuterski brajev kod

en: Polish literary braille
sr_CS: Poljski književni brajev kod

en: Polynomial
sr_CS: Polinom

en: Portable Copy Exists
sr_CS: Prenosna kopija postoji

en: Portable copy creation cancelled.
sr_CS: Pravljenje prenosne kopije otkazano.

en: Portable directory:
sr_CS: Folder prenosne kopije:

en: Portrait
sr_CS: Uspravno

en: Portuguese 8 dot computer braille
sr_CS: Portugalski osmotačkasti kompjuterski brajev kod

en: Portuguese grade 1
sr_CS: Portugalski stepen 1

en: Portuguese grade 2
sr_CS: Portugalski stepen 2

en: Positioned at {x}, {y}
sr_CS: Nalazi se na {x}, {y}

en: Power
sr_CS: Snažan

en: Presents, in browse mode, formatting info for the current review cursor position.
sr_CS: Prikazuje, u režimu pretraživanja, informacije o  formatiranju za trenutnu poziciju preglednog kursora.

en: Presents, in browse mode, formatting info for the text under the caret.
sr_CS: Prikazuje, u režimu pretraživanja, informacije o formatiranju za trenutnu poziciju kursora.

en: Preserve
sr_CS: Zadrži

en: Press twice to copy or reset the start marker
sr_CS: Pritisnite dva  puta da kopirate ili resetujete početni marker

en: Pressed once sets the keyboard focus to the navigator object, pressed twice sets the system caret to the position of the review cursor
sr_CS: Ako se pritisne jednom postavlja fokus tastature na navigacioni objekat, ako se pritisne dvaput postavlja sistemski kursor na pregledni kursor

en: Pressing once reverts the current configuration to the most recently saved state. Pressing three times resets to factory defaults.
sr_CS: Ako se pritisne jednom vraća trenutna podešavanja na poslednje sačuvano stanje. Ako se pritisne tri puta vraća na fabrička podešavanja.

en: Primary Category Axis
sr_CS: Primarna kategorija Axis

en: Primary Series Axis
sr_CS: Primarna serija Axis

en: Primary Value Axis
sr_CS: Primarna vrednost Axis

en: Primary footer
sr_CS: Primarno podnožje

en: Primary header
sr_CS: Primarno zaglavlje

en: Print Preview
sr_CS: Pregled pre štampanja

en: Profile
sr_CS: Profil

en: Profile Triggers
sr_CS: Aktivatori profila

en: Profile name:
sr_CS: Ime profila:

en: Progress &bar output:
sr_CS: &Informacije o traci napredovanja:

en: Punctuation/symbol &level:
sr_CS: &Nivo izgovora znakova interpunkcije/simbola:

en: Punjabi grade 1
sr_CS: Pandžabi stepen 1

en: Python Console
sr_CS: Python Konzola

en: Quits NVDA!
sr_CS: Isključuje NVDA!

en: RGB red {rgb.red}, green {rgb.green}, blue {rgb.blue}
sr_CS: RGB crvena {rgb.red}, zelena {rgb.green}, plava {rgb.blue}

en: Radar
sr_CS: Radarski

en: Radar Axis Labels
sr_CS: Oznake radarskih osa

en: Radar with Data Markers
sr_CS: Radarski sa označivačima

en: Rate boos&t
sr_CS: &Povećanje brzine

en: Re&move
sr_CS: &Ukloni

en: Re-&download update
sr_CS: Ponovo &preuzmi ažuriranje

en: Read by &paragraph
sr_CS: Čitaj po &pasusima

en: Reads all controls in the active window
sr_CS: Čita sve kontrole u aktivnom prozoru

en: Reads from the review cursor up to the end of the current text, moving the review cursor as it goes
sr_CS: Čita od pozicije preglednog kursora do kraja trenutnog teksta, pomerajući kursor sa sobom

en: Reads from the system caret up to the end of the text, moving the caret as it goes
sr_CS: Čita od sistemskog kursora do kraja teksta, pomerajući kursor sa sobom

en: Reads the column vertically from the current cell downwards to the last cell in the column.
sr_CS: Čita kolonu vertikalno od trenutne ćelije na dole do poslednje ćelije u koloni.

en: Reads the current application status bar and moves navigator object into it.
sr_CS: Čita trenutnu statusnu traku aplikacije i  prebacuje navigacioni objekat na nju.

en: Reads the current application status bar.
sr_CS: Čita statusnu traku trenutne aplikacije.

en: Reads the current application status bar. If pressed twice, spells the information. If pressed three times, copies the status bar to the clipboard
sr_CS: Čita statusnu traku trenutne aplikacije. Ako se pritisne dvaput, sriče informaciju. Ako se pritisne tri puta, kopira statusnu traku u privremenu memoriju

en: Reads the current column vertically from top to bottom without moving the system caret.
sr_CS: Čita trenutnu kolonu vertikalno od vrha do dna bez pomeranja sistemskog kursora.

en: Reads the current row horizontally from left to right without moving the system caret.
sr_CS: Čita trenutni red horizontalno s leva na desno bez pomeranja sistemskog kursora.

en: Reads the row horizontally from the current cell rightwards to the last cell in the row.
sr_CS: Čita red horizontalno od trenutne ćelije na desno do poslednje ćelije u redu.

en: Recognition &language:
sr_CS: &Jezik prepoznavanja:

en: Recognition failed
sr_CS: Prepoznavanje nije uspelo

en: Recognizes the content of the current navigator object with Windows OCR
sr_CS: Prepoznaje tekst slike trenutnog navigacionog objekta koristeći Windows OCR

en: Recognizing
sr_CS: Prepoznaje se

en: Refresh	F5
sr_CS: Osveži 	F5

en: Refreshed
sr_CS: Osveženo

en: Refreshes the document content
sr_CS: Osvežava sadržaj dokumenta

en: Regi&stration for UI Automation events and property changes:
sr_CS: Regi&stracija za promene UI Automation događaja i svojstava:

en: Regular &expression
sr_CS: &Regularni izraz

en: Regular Expression error in the pattern field: "{error}".
sr_CS: Greška u regularnom izrazu u polju oblika: "{error}".

en: Regular Expression error in the replacement field: "{error}".
sr_CS: Greška u regularnom izrazu u polju zamene: "{error}".

en: Regular expression for text paragraph navigation
sr_CS: Regularni izraz za navigaciju po pasusima teksta

en: Reload plugins
sr_CS: Ponovo učitaj dodatke

en: Reloads app modules and global plugins without restarting NVDA, which can be Useful for developers
sr_CS: Ponovno učitava module aplikacije i globalne dodatke bez ponovnog pokretanja NVDA, što može biti korisno programerima

en: Remaining time not available
sr_CS: Preostalo vreme nije dostupno

en: Remind me &later
sr_CS: Podseti me &kasnije

en: Remove all
sr_CS: Ukloni sve

en: Removed row {rowNumber} column {columnNumber}  from column headers
sr_CS: Uklonjen red {rowNumber} kolona {columnNumber}  iz zaglavlja kolone

en: Removed row {rowNumber} column {columnNumber}  from row headers
sr_CS: Uklonjen red {rowNumber} kolona {columnNumber}  iz zaglavlja reda

en: Removed {address}    from column headers
sr_CS: Uklonjeno {address}    iz zaglavlja kolone

en: Removed {address}    from row headers
sr_CS: Uklonjeno {address}    iz zaglavlja reda

en: Rename Profile
sr_CS: Preimenuj profil

en: Replacement
sr_CS: Zamena

en: Report &notifications
sr_CS: Prijavi &obaveštenja

en: Report &object when mouse enters it
sr_CS: Prijavi &objekat kada miš uđe u njega

en: Report &tooltips
sr_CS: Prijavi opise &alata

en: Report '&Normalized' when navigating by character
sr_CS: Prijavi "sta&ndardizovano" prilikom kretanja po znakovima

en: Report 'has details' for structured annotations
sr_CS: Prijavi "ima detalje" za strukturne napomene

en: Report aria-description always
sr_CS: Uvek prijavi aria-description opis

en: Report backg&round progress bars
sr_CS: Obaveštavaj o &pozadinskim trakama napredovanja

en: Report cell borders {mode}
sr_CS: Prijavljivanje granica ćelija {mode}

en: Report changes to the &composition string
sr_CS: Prijavi &promene u nizu karaktera sastava

en: Report changes to the &reading string
sr_CS: Prijavi izmene u nizu karaktera koji se &čita

en: Report dynamic &content changes
sr_CS: Obaveštavaj o dinamičkim promenama &sadržaja

en: Report formatting chan&ges after the cursor (can cause a lag)
sr_CS: Najavi promene u &formatiranju posle kursora (može izazvati usporen rad)

en: Report line indentation {mode}
sr_CS: Prijavljivanje uvlačenja reda {mode}

en: Report live regions:
sr_CS: Prijavi žive regione:

en: Report mouse &shape changes
sr_CS: Izveštavaj o promenama oblika &miša

en: Report object &descriptions
sr_CS: Prijavi opis obje&kta

en: Report object &position information
sr_CS: &Prijavi informacije o poziciji objekta

en: Report object shortcut &keys
sr_CS: Prijavi prečice sa &tastature za objekte

en: Report summary of any annotation details at the system caret.
sr_CS: Prijavljuje kratak opis svih detalja i napomena na poziciji sistemskog kursora.

en: Report table headers {mode}
sr_CS: Prijavljivanje zaglavlja tabela {mode}

en: Report the destination URL of the link at the position of caret or focus. If pressed twice, shows the URL in a window for easier review.
sr_CS: Prijavljuje odredišnu adresu linka na poziciji kursora ili fokusa. Ako se pritisne dva puta, prikazuje adresu u prozoru radi lakšeg pregleda.

en: Report transparent color values
sr_CS: Prijavi vrednosti transparentnih boja

en: Reports battery status and time remaining if AC is not plugged in
sr_CS: Obaveštava o statusu baterije i preostalom vremenu ako punjač nije povezan

en: Reports formatting info for the current review cursor position.
sr_CS: Prijavljuje informacije o formatiranju teksta na poziciji preglednog kursora.

en: Reports formatting info for the current review cursor position. If pressed twice, presents the information in browse mode
sr_CS: Prijavljuje informacije o formatiranju za trenutnu poziciju preglednog kursora. Ako se pritisne dva puta, prikazuje informacije u režimu pretraživanja

en: Reports formatting info for the text under the caret.
sr_CS: Prijavljuje informacije o formatiranju teksta za tekst na poziciji kursora.

en: Reports formatting info for the text under the caret. If pressed twice, presents the information in browse mode
sr_CS: Prijavljuje informacije o formatiranju teksta na trenutnoj poziciji kursora. Ako se pritisne dva puta, prikazuje informacije u režimu pretraživanja

en: Reports formatting info for the text under this braille cell
sr_CS: Prijavljuje informacije o formatiranju teksta ispod trenutne brajeve ćelije

en: Reports information about the location of the current navigator object.
sr_CS: Prijavljuje informacije o lokaciji trenutnog navigacionog objekta.

en: Reports information about the location of the currently focused object.
sr_CS: Prijavljuje informacije o trenutno fokusiranom objektu.

en: Reports information about the location of the text at the caret, or location of the currently focused object if there is no caret.
sr_CS: Prijavljuje informacije o lokaciji teksta na poziciji kursora, ili lokaciji fokusiranog objekta ako nema kursora.

en: Reports information about the location of the text at the review cursor, or location of the navigator object if there is no text under review cursor.
sr_CS: Prijavljuje informacije o lokaciji teksta preglednog kursora, ili lokaciji navigacionog objekta ako nema teksta na poziciji preglednog kursora.

en: Reports information about the location of the text or object at the position of system caret. Pressing twice may provide further detail.
sr_CS: Daje informacije o lokaciji teksta ili objekta na poziciji sistemskog kursora. Ako pritisnete dvaput može pružiti više detalja.

en: Reports information about the location of the text or object at the review cursor. Pressing twice may provide further detail.
sr_CS: Daje informacije o lokaciji teksta ili objekta kod preglednog kursora. Ako pritisnete dvaput može pružiti više detalja.

en: Reports the character of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice reports a description or example of that character. Pressing three times reports the numeric value of the character in decimal and hexadecimal
sr_CS: Prijavljuje znak trenutnog navigacionog objekta gde se nalazi pregledni kursor. Ako se pritisne dvaput, prijavljuje opis ili primer tog znaka. Ako se pritisne tri puta prijaviće brojčanu vrednost znaka u decimalnom ili heksadecimalnom zapisu

en: Reports the current line under the application cursor. Pressing this key twice will spell the current line. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
sr_CS: Ako se pritisne jednom, prijavljuje trenutni red ispod kursora za aplikacije. Ako se pritisne dva puta, sriče trenutni red. Ako se pritisne tri puta, sriče trenutni red koristeći opise za znakove.

en: Reports the current navigator object. Pressing twice spells this information, and pressing three times Copies name and value of this object to the clipboard
sr_CS: Prijavljuje trenutni navigacioni objekat. Ako pritisnete dvaput sricaće ovu informaciju, ako pritisnete tri puta kopira vrednost ovog objekta u privremenu memoriju

en: Reports the elapsed time of the currently playing track, if any
sr_CS: Prijavljuje proteklo vreme zapisa koji se reprodukuje, ako se neki zapis reprodukuje

en: Reports the length of the currently playing track, if any
sr_CS: Prijavljuje trajanje trenutnog zapisa koji se reprodukuje, ako se neki zapis reprodukuje

en: Reports the line of the current navigator object where the review cursor is situated. If this key is pressed twice, the current line will be spelled. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
sr_CS: Prijavljuje red trenutnog navigacionog objekta gde se nalazi pregledni kursor. Ako se taster dvaput pritisne, trenutni red biće srican. Ako se pritisne tri puta sricaće red koristeći opise karaktera.

en: Reports the name of the current NVDA configuration profile
sr_CS: Prijavljuje ime trenutnog profila podešavanja

en: Reports the new object or content under your finger if different to where your finger was last
sr_CS: Obaveštava o novom objektu i sadržaju pod Vašim prstom ako se razlikuje od prethodne lokacije Vašeg prsta

en: Reports the note on the current cell
sr_CS: Prijavljuje napomenu u trenutnoj ćeliji

en: Reports the note or comment thread on the current cell
sr_CS: Prijavljuje napomenu ili temu sa komentarima u trenutnoj ćeliji

en: Reports the object and content directly under your finger
sr_CS: Obaveštava o objektu i sadržaju direktno pod Vašim prstom

en: Reports the object with focus. If pressed twice, spells the information. Pressing three times spells it using character descriptions.
sr_CS: Prijavljuje fokusirani objekat. Ako se pritisne dva puta, informacija se sriče. Ako se pritisne tri puta sriče se uz opise znakova.

en: Reports the remaining time of the currently playing track, if any
sr_CS: Izveštava o preostalom vremenu trenutno reprodukovanog zapisa, ako ga ima

en: Reports the shortcut key of the currently focused object
sr_CS: Prijavljuje tastersku prečicu trenutno fokusiranog objekta

en: Reports the symbol where the review cursor is positioned. Pressed twice, shows the symbol and the text used to speak it in browse mode
sr_CS: Prijavljuje simbol na trenutnoj poziciji preglednog kursora. Ako se pritisne 2 puta, prikazuje simbol kao i tekst koji se izgovara u režimu pretraživanja

en: Reports the text of the comment where the system caret is located.
sr_CS: Prijavljuje tekst komentara na kojem se nalazi sistemski kursor.

en: Reports the text on the Windows clipboard. Pressing twice spells this information. Pressing three times spells it using character descriptions.
sr_CS: Prijavljuje tekst u Windows privremenoj memoriji. Ako se pritisne dva puta informacija se sriče. Ako se pritisne tri puta sriče se uz opise znakova.

en: Reports the title of the current application or foreground window. If pressed twice, spells the title. If pressed three times, copies the title to the clipboard
sr_CS: Prikazuje naslov trenutne aplikacije ili vidljivog prozora. Ako se pritisne dva puta, sriče naslov. Ako se pritisne tri puta, kopira naslov u privremenu memoriju

en: Reset all settings to default state
sr_CS: Vrati sva podešavanja na fabričko stanje

en: Reset all settings to saved state
sr_CS: Vrati sva podešavanja na sačuvano stanje

en: Reset configuration to &factory defaults
sr_CS: Vrati podešavanja na &fabričke vrednosti

en: Reset gestures
sr_CS: Vrati komande na podrazumevane

en: Reset to factory &defaults
sr_CS: Vrati na &fabričke vrednosti

en: Restart
sr_CS: Pokreni ponovo

en: Restart &later
sr_CS: &Ponovo pokreni kasnije

en: Restart &now
sr_CS: &Ponovo pokreni odmah

en: Restart NVDA
sr_CS: Ponovo pokreni NVDA

en: Restart with add-ons disabled
sr_CS: Pokreni ponovo sa onemogućenim dodacima

en: Restart with debug logging enabled
sr_CS: Pokreni ponovo sa dnevnicima za otklanjanje greške omogućenim

en: Restarts NVDA!
sr_CS: Ponovo pokreće NVDA!

en: Restore defaults
sr_CS: Vrati na podrazumevana

en: Result
sr_CS: Rezultat

en: Review Cursor
sr_CS: Pregledni kursor

en: Right
sr_CS: Desno

en: Right aligned
sr_CS: Desno poravnato

en: Right click
sr_CS: Desni klik

en: Right mouse button locked
sr_CS: Desno dugme na mišu zaključano

en: Right mouse button unlocked
sr_CS: Desno dugme na mišu otključano

en: Romanian
sr_CS: Rumunski

en: Romanian 6 dot
sr_CS: Rumunski šestotačkasti brajev kod

en: Routes the cursor to or activates the object under this braille cell
sr_CS: Preusmerava kursor na ili aktivira objekat ispod ove brajeve ćelije

en: Rows
sr_CS: Redovi

en: Rows and columns
sr_CS: Redovi i kolone

en: Run COM Registration Fixing tool...
sr_CS: Pokreni alatku za ispravljanje COM registracije...

en: Russian computer braille
sr_CS: Ruski kompjuterski brajev kod

en: Russian contracted braille
sr_CS: Ruski brajev kratkopis

en: Russian literary braille
sr_CS: Ruski književni brajev kod

en: Russian literary braille (detailed)
sr_CS: Ruski književni brajev kod (detaljniji)

en: Sanskrit grade 1
sr_CS: Sanskrit stepen 1

en: Save &as...	Ctrl+S
sr_CS: &sačuvaj kao ...	Ctrl+S

en: Save As
sr_CS: Sačuvaj kao

en: Saves the current NVDA configuration
sr_CS: Čuva trenutna NVDA podešavanja

en: Say &cap before capitals
sr_CS: Izgovori reč &veliko pre velikog slova

en: Say all
sr_CS: Izgovori sve

en: Scatter
sr_CS: Raspršeni grafikon

en: Scatter with Lines
sr_CS: XY sa linijama

en: Scatter with Lines and No Data Markers
sr_CS: XY sa linijama bez označivača

en: Scatter with Smoothed Lines
sr_CS: XY sa umekšanim linijama

en: Scatter with Smoothed Lines and No Data Markers
sr_CS: XY sa umekšanim linijama bez označivača

en: Screen Curtain
sr_CS: Zatamnjivanje ekrana

en: Screen curtain disabled
sr_CS: Zatamnjen ekran onemogućen

en: Screen curtain enabled
sr_CS: Zatamnjen ekran omogućen

en: Screen curtain not available
sr_CS: Zatamnjivanje ekrana nije dostupno

en: Screen review
sr_CS: Pregled ekrana

en: Scroll down at the mouse position
sr_CS: Pomeri točkić dole na poziciji miša

en: Scroll left at the mouse position
sr_CS: Pomeri točkić levo na poziciji miša

en: Scroll right at the mouse position
sr_CS: Pomeri točkić desno na poziciji miša

en: Scroll up at the mouse position
sr_CS: Pomeri točkić gore na poziciji miša

en: Scrolls the braille display back
sr_CS: Pomera brajev red nazad

en: Scrolls the braille display forward
sr_CS: Pomera brajev red napred

en: Secondary Category Axis
sr_CS: Sekundarna kategorija Axis

en: Secondary Series Axis
sr_CS: Sekundarna serija Axis

en: Secondary Value Axis
sr_CS: Sekundarna vrednost Axis

en: Secure Desktop
sr_CS: Bezbedna radna površina

en: Seika Braille Displays
sr_CS: Seika brajevi redovi

en: Seika Notetaker
sr_CS: Seika beležnice

en: Select Braille Display
sr_CS: Izaberi brajev red

en: Select NVDA Modifier Keys
sr_CS: Izaberite NVDA modifikatorske tastere

en: Select Synthesizer
sr_CS: Izaberi sintetizator

en: Select portable directory
sr_CS: Izbor foldera prenosne kopije

en: Select until the end of the current result
sr_CS: Označi tekst do narednog rezultata

en: Select until the start of the current result
sr_CS: Označi tekst do početka trenutnog rezultata

en: Selective
sr_CS: Selektivna

en: Sepedi grade 1
sr_CS: Sepedi stepen 1

en: Sepedi grade 2
sr_CS: Sepedi stepen 2

en: Serbian Cyrillic grade 1
sr_CS: Srpski ćirilica stepen 1

en: Serbian grade 1
sr_CS: Srpski stepen 1

en: Serial: {portName}
sr_CS: Serijski: {portName}

en: Series Lines
sr_CS: Serijske linije

en: Series color: {colorName}
sr_CS: Boja serije: {colorName}

en: Sesotho grade 1
sr_CS: Sesotho stepen 1

en: Sesotho grade 2
sr_CS: Sesotho stepen 2

en: Set column header. Pressing once will set this cell as the first column header for any cell lower and to the right of it within this table. Pressing twice will forget the current column header for this cell.
sr_CS: Podesi zaglavlje kolona. Ako se pritisne jednom ova ćelija će biti postavljena kao zaglavlje prve kolone za bilo koju ćeliju ispod i desno od nje u ovoj tabeli. Ako se pritisne dva puta trenutna zaglavlja za ovu ćeliju će biti obrisana.

en: Set row header. Pressing once will set this cell as the first row header for any cell lower and to the right of it within this table. Pressing twice will forget the current row header for this cell.
sr_CS: Podesi zaglavlje redova. Ako se pritisne jednom ova ćelija će biti podešena kao zaglavlje prvog reda za bilo koju ćeliju niže i desno od nje u ovoj tabeli. Ako se pritisne dva puta trenutna zaglavlja za ovu ćeliju će biti obrisana.

en: Set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of column headers
sr_CS: Postavljen red {rowNumber} kolona {columnNumber} kao početak zaglavlja kolone

en: Set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of row headers
sr_CS: Postavljen red {rowNumber} kolona {columnNumber} kao početak zaglavlja reda

en: Set the first value of the current setting in the synth settings ring
sr_CS: Podesi trenutno podešavanje u krugu govornih podešavanja na prvu vrednost

en: Set the last value of the current setting in the synth settings ring
sr_CS: Podesi trenutno podešavanje u krugu govornih podešavanja na poslednju vrednost

en: Set {address} as start of column headers
sr_CS: Postavljeno {address} kao početak kolone

en: Set {address} as start of row headers
sr_CS: Postavljeno {address} kao početak zaglavlja redova

en: Sets the current cell as start of column header. Pressing once will set this cell as the first column header for any cell lower and to the right of it within this region. Pressing twice will forget the current column header for this cell.
sr_CS: Postavlja trenutnu ćeliju kao početak zaglavlja kolone. Ako se pritisne jednom ova ćelija će biti postavljena kao prvo zaglavlje kolone za bilo koju ćeliju niže i desno od nje u ovoj oblasti. Ako se pritisne dva puta trenutno zaglavlje kolone za ovu ćeliju će biti obrisano.

en: Sets the current cell as start of row headers. Pressing once will set this cell as the first row header for any cell lower and to the right of it within this region. Pressing twice will forget the current row header for this cell.
sr_CS: Postavlja trenutnu ćeliju kao početak zaglavlja redova. Ako se pritisne jednom postaviće ovu ćeliju kao prvo zaglavlje reda za bilo koju ćeliju niže i desno od nje u ovoj oblasti. Ako se pritisne dva puta trenutno zaglavlje reda za ovu ćeliju će biti obrisano.

en: Sets the navigator object to the current focus, and the review cursor to the position of the caret inside it, if possible.
sr_CS: Postavlja navigacioni objekat na trenutni fokus, i pregledni kursor na poziciju sistemskog kursora unutar njega, ako je moguće.

en: Sets the navigator object to the current object under the mouse pointer and speaks it
sr_CS: Postavlja navigacioni objekat na trenutni objekat ispod pokazivača miša i izgovara ga

en: Setswana grade 1
sr_CS: Setswana stepen 1

en: Setswana grade 2
sr_CS: Setswana stepen 2

en: Setting HID keyboard simulation not supported
sr_CS: HID simulacija tastature nije podržana

en: Shape
sr_CS: Oblik

en: Sheet {0}, {1}
sr_CS: List {0}, {1}

en: Sho&w exit options when exiting NVDA
sr_CS: &Prikazivanje dodatnih opcija kada izađete iz programa NVDA

en: Show indefinitely
sr_CS: Beskonačno prikazuj

en: Show messages
sr_CS: Prikaži poruke

en: Show se&lection
sr_CS: Prikaži &izbor

en: Shows NVDA's audio settings
sr_CS: Prikazuje NVDA podešavanja zvuka

en: Shows NVDA's braille settings
sr_CS: Prikazuje NVDA podešavanja brajevog reda

en: Shows NVDA's browse mode settings
sr_CS: Prikazuje NVDA podešavanja režima pretraživanja

en: Shows NVDA's document formatting settings
sr_CS: Prikazuje NVDA podešavanja formatiranja dokumenta

en: Shows NVDA's general settings
sr_CS: Prikazuje NVDA opšta podešavanja

en: Shows NVDA's input composition settings
sr_CS: Prikazuje NVDA podešavanja ulaznog sastava

en: Shows NVDA's keyboard settings
sr_CS: Prikazuje NVDA podešavanja tastature

en: Shows NVDA's mouse settings
sr_CS: Prikazuje NVDA podešavanja miša

en: Shows NVDA's object presentation settings
sr_CS: Prikazuje NVDA podešavanja predstavljanja objekata

en: Shows NVDA's review cursor settings
sr_CS: Prikazuje NVDA podešavanja preglednog kursora

en: Shows NVDA's speech settings
sr_CS: Prikazuje NVDA podešavanja govora

en: Shows options related to selected text or text at the cursor
sr_CS: Prikazuje opcije za izabrani tekst ili tekst na poziciji kursora

en: Shows the NVDA Configuration Profiles dialog
sr_CS: Prikazuje NVDA dijalog za profile podešavanja

en: Shows the NVDA braille display selection dialog
sr_CS: Prikazuje NVDA dijalog za izbor brajevog reda

en: Shows the NVDA default dictionary dialog
sr_CS: Prikazuje NVDA dijalog podrazumevanog rečnika

en: Shows the NVDA input gestures dialog
sr_CS: Prikazuje NVDA dijalog za podešavanje ulaznih komandi

en: Shows the NVDA menu
sr_CS: Prikazuje NVDA meni

en: Shows the NVDA symbol pronunciation dialog
sr_CS: Prikazuje NVDA dijalog za podešavanje izgovaranja simbola

en: Shows the NVDA synthesizer selection dialog
sr_CS: Prikazuje NVDA dijalog za izbor sintetizatora

en: Shows the NVDA temporary dictionary dialog
sr_CS: Prikazuje NVDA dijalog privremenog rečnika

en: Shows the NVDA voice-specific dictionary dialog
sr_CS: Prikazuje NVDA dijalog rečnika glasa

en: Shows the long description at this position if one is found.
sr_CS: Prikazuje dug opis na ovom mestu ako je pronađen.

en: Simple review mode off
sr_CS: Jednostavan režim pregleda isključen

en: Simple review mode on
sr_CS: Jednostavan režim pregleda uključen

en: Single letter navigation off
sr_CS: Isključena navigacija pomoću jednog slova

en: Single letter navigation on
sr_CS: Uključena navigacija pomoću jednog slova

en: Single line break
sr_CS: Jedan novi red

en: Single line spacing
sr_CS: Odvajanje pojedinačnih redova

en: Sleep mode off
sr_CS: Isključen režim spavanja

en: Sleep mode on
sr_CS: Uključen režim spavanja

en: Slice color: {colorName}
sr_CS: Boja parčeta: {colorName}

en: Slide Master view
sr_CS: Prikaz mastera slajda

en: Slide Number placeholder
sr_CS: Mesto broja slajda

en: Slide Show - complete
sr_CS: Projekcija slajdova - završena

en: Slide Sorter view
sr_CS: Prikaz za sortiranje slajdova

en: Slide show - {slideName}
sr_CS: Projekcija slajdova - {slideName}

en: Slide show notes - {slideName}
sr_CS: Napomene uz projekciju slajdova - {slideName}

en: Slide view
sr_CS: Prikaz slajdova

en: Slide {slideNumber}
sr_CS: Slajd {slideNumber}

en: Slovak grade 1
sr_CS: Slovački stepen 1

en: Slovenian 8 dot computer braille
sr_CS: Slovenački osmotačkasti kompjuterski brajev kod

en: Slovenian grade 1
sr_CS: Slovenački stepen 1

en: Some operations on add-ons failed. See the log file for more details.
    {}
sr_CS: Neke radnje za dodatke nisu uspele. Pogledajte datoteku dnevnika za više detalja.
    {}

en: Sound split cannot be used. Please enable WASAPI in the Advanced category in NVDA Settings to use it.
sr_CS: Razdvajanje zvukova se ne može koristiti. Molimo omogućite WASAPI u naprednoj kategoriji NVDA podešavanja kako biste ga koristili.

[ctx: SoundSplit]
en: NVDA in both channels and applications in both channels
sr_CS: NVDA i aplikacije na oba kanala

[ctx: SoundSplit]
en: Sound split disabled
sr_CS: Onemogućeno razdvajanje zvukova

en: Southern Vietnamese grade 1
sr_CS: Južni vietnamski stepen 1

en: Spanish 8 dot computer braille
sr_CS: Španski osmotačkasti brajev kod

en: Spanish for Greek text
sr_CS: Španski za grčki tekst

en: Spanish grade 1
sr_CS: Španski stepen 1

en: Spanish grade 2
sr_CS: Španski stepen 2

en: Speak
sr_CS: Izgovaraj

en: Speak &passwords in all enhanced terminals (may improve performance)
sr_CS: Izgovaraj lozinke u svim &poboljšanim terminalima (može poboljšati odziv)

en: Speak and beep
sr_CS: Izgovaraj i pišti

en: Speak c&ommand keys
sr_CS: Izgovaraj &komandne tastere

en: Speak new text in Windows Terminal via:
sr_CS: Izgovaraj novi tekst u Windows terminalu koristeći:

en: Speak progress bar updates
sr_CS: Izgovaraj promene trake napredovanja

en: Speak typed &characters
sr_CS: &Izgovaraj ukucane znakove

en: Speak typed &words
sr_CS: Izgovaraj ukucane &reči

en: Speaks the filename of the active application along with the name of the currently loaded appModule
sr_CS: Izgovara ime datoteke aktivne aplikacije zajedno sa imenom trenutno učitanog modula

en: Speaks the word of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice spells the word. Pressing three times spells the word using character descriptions
sr_CS: Izgovara reč trenutnog navigacionog objekta gde se nalazi pregledni kursor. Ako se taster dvaput pritisne, sriče se reč. Ako se pritisne tri puta sriče se reč koristeći opise znakova

en: Speech
sr_CS: Govor

en: Speech &dictionaries
sr_CS: Govorni &rečnici

en: Speech &interrupt for typed characters
sr_CS: Prekid u izgovoru &ukucanih znakova

en: Speech Unicode normalization default ({default})
sr_CS: Podrazumevana unikodna standardizacija izgovora ({default})

en: Speech Unicode normalization {state}
sr_CS: {state} unikodna standardizacija izgovora

en: Speech i&nterrupt for Enter key
sr_CS: Prekid izgovora za taster &Enter

en: Speech mode {mode}
sr_CS: Režim govora {mode}

en: Spelling e&rrors
sr_CS: &greške u pravopisu

en: Spells the current application status bar.
sr_CS: Sriče statusnu traku trenutne aplikacije.

en: St&art NVDA after I sign in
sr_CS: Pokreni NVDA n&akon što se prijavim

en: St&yle
sr_CS: &Stilovi

en: Stacked Area
sr_CS: Naslagana oblast

en: Stacked Bar
sr_CS: Naslagani trakasti

en: Stacked Column
sr_CS: Složeni stubičasti grafikon po kolonama

en: Stacked Cone Bar
sr_CS: Naslagani kupasti trakasti

en: Stacked Cone Column
sr_CS: Naslagani kupasti stubičasti

en: Stacked Cylinder Bar
sr_CS: Naslagani cilindrični trakasti

en: Stacked Line
sr_CS: Naslagani linijski

en: Stacked Line with Markers
sr_CS: Naslagani linijski sa označivačima

en: Stacked Pyramid Bar
sr_CS: Naslagani piramidalni trakasti

en: Stacked Pyramid Column
sr_CS: Naslagani piramidalni stubičasti

en: Standard HID Braille Display
sr_CS: Standardni HID brajev red

en: Start marked
sr_CS: Početak označen

en: Strikethrough off
sr_CS: Precrtano isključeno

en: Strikethrough on
sr_CS: Precrtano uključeno

en: Styles
sr_CS: Stilovi

en: Su&perscripts and subscripts
sr_CS: &Eksponenti i indeksi

en: Subject:
sr_CS: Tema:

en: Subscript
sr_CS: Indeks

en: Subtitle placeholder
sr_CS: Mesto za podnaslov

en: Success
sr_CS: Uspeh

en: Successfully copied NVDA user settings
sr_CS: Uspešno iskopirana NVDA korisnička podešavanja

en: Successfully created a portable copy of NVDA at {dir}
sr_CS: Uspešno napravljena prenosna kopija NVDA u {dir}

en: Successfully installed NVDA.
sr_CS: Uspešno instaliran NVDA.

en: Successfully updated your installation of NVDA.
sr_CS: Uspešno ažurirana Vaša NVDA instalacija.

en: Suggestions
sr_CS: Predlozi

en: Superscript
sr_CS: Eksponent

en: Surface (Top View wireframe)
sr_CS: Površinski (odozgo) sa skiciranim konturama

en: Surface (Top View)
sr_CS: Površinski (odozgo)

en: Swahili (Kenya) Grade 2
sr_CS: Swahili (Kenija) stepen 2

en: Swahili (Kenya) grade 1
sr_CS: Swahili (Kenija) stepen  1

en: Swahili (Kenya) grade 1.2
sr_CS: Swahili (Kenija) stepen 1.2

en: Swahili (Kenya) grade 1.3
sr_CS: Swahili (Kenija) stepen 1.3

en: Swahili (Kenya) grade 1.4
sr_CS: Swahili (Kenija) stepen 1.4

en: Swahili (Kenya) grade 1.5
sr_CS: Swahili (Kenija) stepen 1.5

en: Swedish 8 dot computer braille
sr_CS: Švedski osmotačkasti kompjuterski brajev kod

en: Swedish contracted braille
sr_CS: Švedski kratkopis

en: Swedish partially contracted braille
sr_CS: Švedski brajev kod delimičnog kratkopisa

en: Swedish uncontracted braille
sr_CS: Švedski brajev kod

en: Switches to the next review mode (e.g. object, document or screen) and positions the review position at the point of the navigator object
sr_CS: Prelazi na sledeći režim pregleda (na primer objekat, dokument ili ekran) i postavlja lokaciju za pregled na mesto navigacionog objekta

en: Switches to the previous review mode (e.g. object, document or screen) and positions the review position at the point of the navigator object
sr_CS: Prelazi na prethodni režim pregleda (na primer objekat, dokument ili ekran) i postavlja lokaciju za pregled na mesto navigacionog objekta

en: Symbol
sr_CS: Simbol

en: Symbol "%s" is already present.
sr_CS: Simbol "%s" već postoji.

en: Symbol Pronunciation (%s)
sr_CS: Izgovor simbola (%s)

en: Symbol level %s
sr_CS: Nivo simbola %s

en: Synthesizer
sr_CS: Sintetizator

en: Synthesizer Error
sr_CS: Greška sintetizatora

en: Syriac grade 1
sr_CS: Sirijski stepen 1

en: System caret
sr_CS: Sistemski kursor

en: System focus
sr_CS: Sistemski fokus

en: System status
sr_CS: Status sistema

en: Table description
sr_CS: Opis tabele

en: Table information
sr_CS: Informacije o tabelama

en: Table placeholder
sr_CS: Mesto tabele

en: Tamil grade 1
sr_CS: Tamilski stepen 1

en: Taskbar
sr_CS: Programska traka

en: Tatar grade 1
sr_CS: Tatar stepen 1

en: Telugu grade 1
sr_CS: Telugu stepen 1

en: Temporarily d&isable all triggers
sr_CS: Privremeno &onemogući sve aktivatore

en: Temporary Screen curtain, enabled until next restart
sr_CS: Ekran privremeno zatamnjen, omogućeno do sledećeg ponovnog pokretanja

en: Temporary dictionary
sr_CS: Privremeni rečnik

en: Terminal programs
sr_CS: Terminal programi

en: Tether B&raille:
sr_CS: Vezivanje b&rajevog reda za:

en: Text &unit resolution:
sr_CS: Rezolucija &jedinice teksta:

en: Text frame
sr_CS: Okvir za tekst

en: Text placeholder
sr_CS: Mesto za tekst

en: Text review
sr_CS: Pregled teksta

en: Thai 6 dot
sr_CS: Tajlandski šestotačkasti brajev kod

en: Thai 8 dot computer braille
sr_CS: Tajlandski osmotačkasti kompjuterski brajev kod

en: That profile already exists. Please choose a different name.
sr_CS: Ovaj profil već postoji. Molimo izaberite neko drugo ime.

en: The COM Registration Fixing tool has finished. It is highly recommended that you restart your computer now, to make sure the changes take full effect.
sr_CS: COM Registration Fixing alatka je završena. Preporučuje se da sada restartujete vaš računar, kako biste bili sigurni da su promene u  potpunosti primenjene.

en: The clipboard contains a large amount of text. It is %s character long | The clipboard contains a large amount of text. It is %s characters long
sr_CS[0]: U privremenoj memoriji je velika količina teksta. Sadrži %s znak
sr_CS[1]: U privremenoj memoriji je velika količina teksta. Sadrži %s znaka
sr_CS[2]: U privremenoj memoriji je velika količina teksta. Sadrži %s znakova

en: The following add-on failed to be installed: {}. | The following add-ons failed to be installed: {}.
sr_CS[0]: Instalacija sledećeg dodatka nije uspela: {}.
sr_CS[1]: Instalacija sledećih dodataka nije uspela: {}.
sr_CS[2]: Instalacija sledećih dodataka nije uspela: {}.

en: The following add-on failed to uninstall: {}. | The following add-ons failed to uninstall: {}.
sr_CS[0]: Deinstaliranje sledećeg dodatka nije uspelo: {}.
sr_CS[1]: Deinstaliranje sledećih dodataka nije uspelo: {}.
sr_CS[2]: Deinstaliranje sledećih dodataka nije uspelo: {}.

en: The following add-on failed to update: {}. | The following add-ons failed to update: {}.
sr_CS[0]: Ažuriranje sledećeg dodatka nije uspelo: {}.
sr_CS[1]: Ažuriranje sledećih dodataka nije uspelo: {}.
sr_CS[2]: Ažuriranje sledećih dodataka nije uspelo: {}.

en: The following add-ons are incompatible with NVDA version {}. These add-ons can not be enabled. Please contact the add-on author for further assistance.
sr_CS: Sledeći dodaci su nekompatibilni sa NVDA verzijom {}. Ovi dodaci ne mogu biti omogućeni. Molimo kontaktirajte autore ovih dodataka za dodatnu pomoć.

en: The following command line parameters are unknown to NVDA: {params}
sr_CS: NVDA ne prepoznaje sledeće parametre komandne linije: {params}

en: The following options control the types of document formatting reported by NVDA.
sr_CS: Sledeće opcije kontrolišu koje vrste formatiranja dokumenta će NVDA prijavljivati.

en: The following settings are for advanced users. Changing them may cause NVDA to function incorrectly. Please only change these if you know what you are doing or have been specifically instructed by NVDA developers.
sr_CS: Sledeća podešavanja su samo za napredne korisnike. Njihova promena može izazvati neispravno funkcionisanje programa NVDA. Molimo menjajte ih samo ako znate šta radite ili ste dobili uputstva za njihovo menjanje od strane NVDA programera.

en: The installation is unable to remove or overwrite a file. Another copy of NVDA may be running on another logged-on user account. Please make sure all installed copies of NVDA are shut down and try the installation again.
sr_CS: Instalacija ne može da ukloni ili zameni datoteku. Možda je neka druga kopija NVDA već pokrenuta na nekom drugom korisničkom nalogu. Molimo Vas da zatvorite sve kopije NVDA i pokušate ponovo instalaciju.

en: The installation of NVDA failed. Please check the Log Viewer for more information.
sr_CS: Instalacija NVDA nije uspela. Molimo proverite Pregledač dnevnika za više informacija.

en: The installation path for NVDA has changed. it will now  be installed in {path}
sr_CS: Putanja za instalaciju NVDA je promenjena. NVDA će biti instaliran u {path}

en: The next key that is pressed will not be handled at all by NVDA, it will be passed directly through to Windows.
sr_CS: Sledeći pritisnut taster neće uopšte biti pod kontrolom NVDA, biće direktno prosleđen Windowsu.

en: The profile {} will be permanently deleted. This action cannot be undone.
sr_CS: Profil {} će zauvek biti obrisan. Ova radnja nemože biti poništena.

en: The settings panel you tried to open is unavailable on this system.
sr_CS: Panel sa podešavanjima koji ste pokušali da otvorite nije dostupan na ovom sistemu.

en: The specified directory '{portableDirectory}' is not empty. Proceeding will delete and replace existing files in the directory. Do you want to overwrite the contents of this folder?
sr_CS: Odabran folder "{portableDirectory}" nije prazan. Nastavak će obrisati i zameniti postojeće datoteke u folderu. Da li želite da zamenite sadržaj ovog foldera?

en: There is %d series in this chart | There are %d series in this chart
sr_CS[0]: Na grafikonu je %d serija
sr_CS[1]: Na grafikonu su %d serije
sr_CS[2]: Na grafikonu je %d serija

en: There is no text on the clipboard
sr_CS: Nema teksta u privremenoj memoriji

en: This change requires administrator privileges.
sr_CS: Ova promena zahteva administratorske privilegije.

en: This feature ({title}) is unavailable while on secure screens such as the sign-on screen or UAC prompt.
sr_CS: Opcija ({title}) je nedostupna kada ste na bezbednim ekranima kao što su ekran za prijavljivanje ili ekran kontrole korisničkog naloga.

en: This feature is unavailable while on secure screens such as the sign-on screen or UAC prompt.
sr_CS: Ova opcija nije dostupna kada ste na bezbednim ekranima kao što su ekran za prijavljivanje ili ekran kontrole korisničkog naloga.

en: This trigger is already associated with another profile. If you continue, it will be removed from that profile and associated with this one.
    Are you sure you want to continue?
sr_CS: Ovaj aktivator je već pridružen drugom profilu. Ako nastavite, biće uklonjen iz tog profila i pridružen ovom.
    Da li ste sigurni da želite da nastavite?

en: Thumbnails
sr_CS: Sličice

en: Time to &keep audio device awake after speech (seconds)
sr_CS: Vreme tokom &kojeg treba održavati zvučnu kartu budnom nakon govora (sekunde)

en: Title Master view
sr_CS: Prikaz mastera naslova

en: Title placeholder
sr_CS: Mesto za naslov

en: To create a portable copy of NVDA, please select the path and other options and then press Continue
sr_CS: Da napravite prenosnu kopiju NVDA, molimo izaberite putanju i druge opcije i onda pritisnite Nastavi

en: To edit this profile, you will need to manually activate it. Once you have finished editing, you will need to manually deactivate it to resume normal usage.
    Do you wish to manually activate it now?
sr_CS: Da biste uredili ovaj profil, moraćete ručno da ga aktivirate. Kada budete gotovi sa uređivanjem, moraćete ga ručno deaktivirati da biste nastavili sa redovnom upotrebom.
    Da li želite da ga sad ručno aktivirate?

en: To install NVDA to your hard drive, please press the Continue button.
sr_CS: Da instalirate NVDA na vaš hard disk, molimo pritisnite Nastavi dugme.

en: To use Albatross with NVDA: change number of status cells in Albatross internal menu at most
sr_CS: Da biste koristili Albatross uz NVDA: promenite broj statusnih ćelija u Albatross internom meniju

en: To:
sr_CS: Za:

en: Toggle HID keyboard simulation
sr_CS: Uključuje i isključuje HID simulaciju tastature

en: Toggle braille input
sr_CS: Uključuje i isključuje brajev unos

en: Toggle tethering of braille between the focus and the review position
sr_CS: Menja vezivanje brajevog reda između fokusa i pozicije pregleda

en: Toggle the braille cursor on and off
sr_CS: Uključuje ili isključuje brajev kursor

en: Toggle the way context information is presented in braille
sr_CS: Menja način prikazivanja informacija o promeni sadržaja na brajevom redu

en: Toggles HID keyboard simulation
sr_CS: Uključuje i isključuje HID simulaciju tastature

en: Toggles between beeps, speech, beeps and speech, and off, for reporting progress bar updates
sr_CS: Naizmenično uključuje režime pišti, izgovaraj, izgovaraj i pišti, i isključeno, za obaveštenja o promeni trake napredovanja

en: Toggles between browse mode and focus mode. When in focus mode, keys will pass straight through to the application, allowing you to interact directly with a control. When in browse mode, you can navigate the document with the cursor, quick navigation keys, etc.
sr_CS: Prebacuje između režima fokusiranja i pretraživanja. Kada je u režimu fokusiranja, tasteri se prosleđuju direktno u aplikaciju, omogućavajući interakciju sa kontrolama. Kada je u režimu pretraživanja, možete upravljati dokumentom pomoću kursora, navigacionih tastera, itd.

en: Toggles between reporting the speaker notes or the actual slide content. This does not change what is visible on-screen, but only what the user can read with NVDA
sr_CS: Prebacuje između izgovora napomena i stvarnog sadržaja slajda. Ovim se ne menja ono što će biti vidljivo na ekranu, samo ono što će korisnik čuti od NVDA

en: Toggles braille mode
sr_CS: Menja brajev režim

en: Toggles disabling of all configuration profile triggers. Disabling remains in effect until NVDA is restarted
sr_CS: Uključuje i isključuje deaktiviranje aktivatora profila podešavanja. Oni ostaju deaktivirani dok se NVDA ponovo ne pokrene

en: Toggles how much text will be spoken when the mouse moves
sr_CS: Menja koliko će teksta biti pročitano dok se miš pomera

en: Toggles native selection mode on and off
sr_CS: Uključuje i isključuje režim ugrađenog izbora

en: Toggles on and off automatic movement of the system focus due to browse mode commands
sr_CS: Uključuje i isključuje pomeranje sistemskog fokusa kada se koriste komande režima pretraživanja

en: Toggles on and off delayed descriptions for characters on cursor movement
sr_CS: Uključuje i isključuje odložene opise znakova pri pomeranju kursora

en: Toggles on and off if the screen layout is preserved while rendering the document content
sr_CS: Uključuje i isključuje čuvanje rasporeda ekrana prilikom učitavanja sadržaja dokumenta

en: Toggles on and off reporting if clickable
sr_CS: Uključuje i isključuje prijavljivanje klikabilnih objekata

en: Toggles on and off the ignoring of blank lines for line indentation reporting
sr_CS: Uključuje i isključuje zanemarivanje praznih redova za prijavljivanje uvlačenja redova

en: Toggles on and off the inclusion of layout tables in browse mode
sr_CS: Uključuje i isključuje obradu tabela za izgled u režimu pretraživanja

en: Toggles on and off the movement of the navigator object due to focus changes
sr_CS: Aktivira i deaktivira kretanje navigacionog objekta tokom promena fokusa

en: Toggles on and off the movement of the review cursor due to the caret moving.
sr_CS: Aktivira i deaktivira pomeranje preglednog kursora sistemskim kursorom.

en: Toggles on and off the reporting of CLDR characters, such as emojis
sr_CS: Uključuje i isključuje prijavljivanje CLDR znakova, kao što su emoji

en: Toggles on and off the reporting of articles
sr_CS: Uključuje i isključuje prijavljivanje članaka

en: Toggles on and off the reporting of block quotes
sr_CS: Uključuje i isključuje prijavljivanje citata

en: Toggles on and off the reporting of colors
sr_CS: Uključuje i isključuje prijavljivanje boja

en: Toggles on and off the reporting of comments
sr_CS: Uključuje i isključuje prijavljivanje komentara

en: Toggles on and off the reporting of dynamic content changes, such as new text in dos console windows
sr_CS: Uključuje i isključuje prijavljivanje dinamičkih promena sadržaja, kao što je nov tekst u prozoru DOS konzole

en: Toggles on and off the reporting of emphasis
sr_CS: Uključuje i isključuje prijavljivanje naglašenog teksta

en: Toggles on and off the reporting of figures and captions
sr_CS: Uključuje ili isključuje prijavljivanje figura i naslova slika

en: Toggles on and off the reporting of font attributes
sr_CS: Uključuje i isključuje prijavljivanje atributa fonta

en: Toggles on and off the reporting of font changes
sr_CS: Uključuje i isključuje prijavljivanje promena fonta

en: Toggles on and off the reporting of font size changes
sr_CS: Uključuje i isključuje prijavljivanje promene veličine fonta

en: Toggles on and off the reporting of frames
sr_CS: Uključuje i isključuje prijavljivanje okvira

en: Toggles on and off the reporting of graphics
sr_CS: Uključuje i isključuje prijavljivanje slika

en: Toggles on and off the reporting of groupings
sr_CS: Uključuje i isključuje prijavljivanje grupisanja

en: Toggles on and off the reporting of headings
sr_CS: Uključuje i isključuje prijavljivanje naslova

en: Toggles on and off the reporting of highlighted text
sr_CS: Uključuje i isključuje prijavljivanje obeleženog teksta

en: Toggles on and off the reporting of landmarks
sr_CS: Uključuje i isključuje prijavljivanje orjentira

en: Toggles on and off the reporting of line numbers
sr_CS: Uključuje i isključuje prijavljivanje broja redova

en: Toggles on and off the reporting of line spacing
sr_CS: Uključuje i isključuje Prijavljivanje odvajanja redova

en: Toggles on and off the reporting of links
sr_CS: Uključuje i isključuje prijavljivanje linkova

en: Toggles on and off the reporting of lists
sr_CS: Uključuje i isključuje prijavljivanje lista

en: Toggles on and off the reporting of pages
sr_CS: Uključuje i isključuje prijavljivanje stranica

en: Toggles on and off the reporting of paragraph indentation
sr_CS: Uključuje i isključuje prijavljivanje uvlačenja pasusa

en: Toggles on and off the reporting of revisions
sr_CS: Uključuje i isključuje prijavljivanje izmena

en: Toggles on and off the reporting of spelling errors
sr_CS: Uključuje i isključuje prijavljivanje pravopisnih grešaka

en: Toggles on and off the reporting of style changes
sr_CS: Uključuje i isključuje prijavljivanje promene stila

en: Toggles on and off the reporting of superscripts and subscripts
sr_CS: Uključuje i isključuje prijavljivanje eksponenata i indeksa

en: Toggles on and off the reporting of table cell coordinates
sr_CS: Uključuje i isključuje prijavljivanje koordinata ćelija u tabeli

en: Toggles on and off the reporting of tables
sr_CS: Uključuje i isključuje prijavljivanje tabela

en: Toggles on and off the reporting of text alignment
sr_CS: Uključuje i isključuje prijavljivanje poravnavanja teksta

en: Toggles on and off the speaking of typed characters
sr_CS: Uključuje i isključuje izgovor ukucanih znakova

en: Toggles on and off the speaking of typed keys, that are not specifically characters
sr_CS: Uključuje i isključuje izgovor komandnih tastera, koji nisu znakovi

en: Toggles on and off the speaking of typed words
sr_CS: Uključuje i isključuje izgovor ukucanih reči

en: Toggles simple review mode on and off
sr_CS: Uključuje ili isključuje Režim jednostavnog pregleda

en: Toggles single letter navigation on and off. When on, single letter keys in browse mode jump to various kinds of elements on the page. When off, these keys are passed to the application
sr_CS: Uključuje i isključuje navigaciju pomoću jednog slova. Kada je uključena, pritisak na pojedina slova vodi na razne vrste elemenata na stranici. Kada je isključena, ovi tasteri se prosleđuju aplikaciji

en: Toggles sleep mode on and off for the active application.
sr_CS: Uključuje i isključuje režim spavanja za trenutnu aplikaciju.

en: Toggles the NVDA Braille viewer, a floating window that allows you to view braille output, and the text equivalent for each braille character
sr_CS: Uključuje ili isključuje NVDA preglednik brajevog reda, plutajući prozor koji vam dozvoljava da vidite sav brajev izlaz, kao i tekstualne ekvivalente za svaki brajev znak

en: Toggles the NVDA Speech viewer, a floating window that allows you to view all the text that NVDA is currently speaking
sr_CS: Uključuje ili isključuje NVDA preglednik govora, plutajući prozor koji vam dozvoljava da vidite sav tekst koji NVDA izgovara

en: Toggles the reporting of information as the mouse moves
sr_CS: Uključuje ili isključuje prijavljivanje informacija dok se miš pomera

en: Toggles the state of the screen curtain, enable to make the screen black or disable to show the contents of the screen. Pressed once, screen curtain is enabled until you restart NVDA. Pressed twice, screen curtain is enabled until you disable it
sr_CS: Menja stanje zatamnjivanja ekrana, omogućite da učinite da ekran bude crn ili onemogućite da prikažete sadržaj ekrana. Ako se pritisne jednom, zatamnjivanje ekrana će biti omogućeno do sledećeg ponovnog pokretanja NVDA. Ako se pritisne dva puta, zatamnjivanje ekrana će biti omogućeno dok ga ne onemogućite

en: Toggles the support of touch interaction
sr_CS: Uključuje i isključuje podršku interakcije sa ekranom osetljivim na dodir

en: Top
sr_CS: Vrh

en: Total time not available
sr_CS: Ukupno vreme nije dostupno

en: Touch Interaction
sr_CS: Interakcija sa ekranom osetljivim na dodir

en: Touch interaction disabled
sr_CS: Onemogućena interakcija sa ekranom osetljivim na dodir

en: Touch interaction enabled
sr_CS: Omogućena interakcija sa ekranom osetljivim na dodir

en: Touch interaction not supported
sr_CS: Interakcija sa ekranom osetljivim na dodir nije podržana

en: Touch screen
sr_CS: Ekran osetljiv na dodir

en: Translates any braille input
sr_CS: Prevodi brajev unos

en: Translates any braille input and presses the enter key
sr_CS: Prevodi brajev unos i pritiska taster enter

en: Tries to read documentation for the selected autocompletion item.
sr_CS: Pokušava da pročita dokumentaciju za izabranu stavku automatskog dopunjavanja.

en: Triggers
sr_CS: Aktivatori

en: Trust voice's language when processing characters and symbols
sr_CS: Koristi jezik glasa za obradu znakova i simbola

en: Tshivenda grade 1
sr_CS: Tshivenda stepen 1

en: Tshivenda grade 2
sr_CS: Tshivenda stepen 2

en: Turkish grade 1
sr_CS: Turski stepen 1

en: Turkish grade 2
sr_CS: Turski stepen 2

en: Turns input help on or off. When on, any input such as pressing a key on the keyboard will tell you what script is associated with that input, if any.
sr_CS: Uključuje i isključuje pomoć za unos. Kada je uključena, svaki unos, kao na primer pritiskanje tastera, otkriće koja skripta je povezana sa tim unosom, ako je neka povezana.

en: Type
sr_CS: Tip

en: Type exit() to exit the console
sr_CS: Upišite exit() da izađete iz konzole

en: Type help(object) to get help about object.
sr_CS: Upišite help(object) da dobijete pomoć o objektu.

en: Type the text you wish to find
sr_CS: Unesite tekst koji želite da pronađete

en: Type:
sr_CS: Tip:

en: UIA notifications
sr_CS: UIA obaveštenja

en: UIA when available
sr_CS: UIA kada je dostupan

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: color
sr_CS: boja

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: gradient
sr_CS: preliv

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: none
sr_CS: nijedan

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: pattern
sr_CS: oblik

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: picture
sr_CS: slika

en: Ugaritic grade 1
sr_CS: Ugarit stepen 1

en: Ukrainian computer braille
sr_CS: Ukrajinski kompjuterski brajev kod

en: Ukrainian grade 1
sr_CS: Ukrajinski stepen 1

en: Ukrainian literary braille (detailed)
sr_CS: Ukrajinski književni brajev kod (detaljni)

en: Unable to configure user interface for Vision Enhancement Provider, it can not be enabled.
sr_CS: Nemoguće podesiti korisnički interfejs za provajdera poboljšanja vizuelnog sadržaja, ne može se omogućiti.

en: Unable to copy
sr_CS: Nemoguće kopirati

en: Unable to copy a file. Perhaps it is currently being used by another process or you have run out of disc space on the drive you are copying to.
sr_CS: Nije moguće kopirati datoteku. Možda je trenutno koristi neki proces ili vam je ponestalo slobodnog prostora na disku na koji kopirate.

en: Unable to copy status bar content to clipboard
sr_CS: Nemoguće kopirati sadržaj statusne trake u privremenu memoriju

en: Unable to display browseable message
sr_CS: Nemoguće prikazati poruku koja se može istražiti

en: Unable to mark log position
sr_CS: Nemoguće obeležiti poziciju dnevnika

en: Unable to postpone update.
sr_CS: Nemoguće odložiti ažuriranje.

en: Underline off
sr_CS: Podvlačenje isključeno

en: Underline on
sr_CS: Podvlačenje uključeno

en: Unicode braille
sr_CS: Unikodni brajev unos

en: Unicode normali&zation
sr_CS: Unikodna standardi&zacija

en: Unified English Braille Code grade 1
sr_CS: Unificirani engleski brajev kodni stepen 1

en: Unified English Braille Code grade 2
sr_CS: Unificirani engleski brajev kodni stepen 2

en: Uninstall NVDA
sr_CS: Ukloni NVDA

en: Unknown braille display
sr_CS: Nepoznat brajev red

en: Unknown color
sr_CS: Nepoznata boja

en: Unknown command line parameters
sr_CS: Nepoznati parametri komandne linije

en: Unknown power status
sr_CS: Nepoznat status napajanja

en: Unlabeled
sr_CS: Nema oznaku

en: Unplugged
sr_CS: Punjač nije povezan

en: Unsupported input
sr_CS: Unos nije podržan

en: Untitled chart
sr_CS: Neimenovani grafikon

en: Up Bars
sr_CS: Gornje crte

en: Update to NVDA version {version} has been downloaded and is ready to be applied.
sr_CS: Ažuriranje na NVDA verziju {version} je preuzeto i može se primeniti.

en: Update to NVDA version {version} is ready to be applied.
sr_CS: Ažuriranje na NVDA verziju {version} se može primeniti.

en: Updating NVDA
sr_CS: Ažuriranje NVDA

en: Urdu grade 1
sr_CS: Urdu stepen 1

en: Urdu grade 2
sr_CS: Urdu stepen 2

en: Use &screen layout (when supported)
sr_CS: &Koristi izgled ekrana (kada je podržan)

en: Use &spelling functionality if supported
sr_CS: Iskoristi funkciju &sricanja ako je podržana

en: Use NVDA during sign-in
sr_CS: Pokreni NVDA u toku prijave

en: Use NVDA during sign-in (requires administrator privileges)
sr_CS: Pokreni NVDA u toku prijavljivanja (zahteva administratorske privilegije)

en: Use UI Automation to access Microsoft &Excel spreadsheet controls when available
sr_CS: Koristi UI Automation za pristup Microsoft &Excel kontrolama ćelija kada je dostupan

en: Use WASAPI for audio output (requires restart)
sr_CS: Koristi WASAPI za zvučni izlaz (zahteva ponovno pokretanje)

en: Use currently saved settings during sign-in and on secure screens (requires administrator privileges)
sr_CS: Koristi trenutno sačuvana podešavanja u toku prijave i drugim bezbednosnim ekranima (zahteva administratorske privilegije )

en: Use en&hanced event processing (requires restart)
sr_CS: Koristi &poboljšano obrađivanje događaja (zahteva ponovno pokretanje)

en: Use enhanced t&yped character support in legacy Windows Console when available
sr_CS: Koristi poboljšanu podršku za &unos znakova u starijim Windows konzolama kada je dostupna

en: Use screen layout off
sr_CS: Isključeno korišćenje rasporeda ekrana

en: Use screen layout on
sr_CS: Uključeno korišćenje rasporeda ekrana

en: Use this profile for:
sr_CS: Koristi ovaj profil za:

en: Use timeout
sr_CS: Koristi vreme isteka

en: User Guide
sr_CS: Korisničko uputstvo

en: User default
sr_CS: Korisnički podrazumevani

en: Uzbek grade 1
sr_CS: Uzbekistanski stepen 1

en: V&ariant
sr_CS: V&arijanta

en: V&olume
sr_CS: Jači&na

en: Version
sr_CS: Verzija

en: Vertical Object placeholder
sr_CS: Mesto za uspravni objekat

en: Vertical Text placeholder
sr_CS: Mesto za uspravni tekst

en: Vertical Title placeholder
sr_CS: Mesto za uspravni naslov

en: Vietnamese grade 0
sr_CS: Vietnamski stepen 0

en: Vietnamese grade 1
sr_CS: Vietnamski stepen 1

en: Vietnamese grade 2
sr_CS: Vietnamski stepen 2

en: View &log
sr_CS: Predled &dnevnika

en: Virtual Buffers
sr_CS: Virtuelni bufferi

en: Virtually toggles the NVDA and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
sr_CS: Virtuelno uključuje ili isključuje NVDA i šift tastere kako biste emulirali prečicu na brajevom unosu

en: Virtually toggles the NVDA key to emulate a keyboard shortcut with braille input
sr_CS: Virtuelno uključuje i isključuje taster NVDA za emulaciju tastaturne prečice putem brajevog unosa

en: Virtually toggles the alt and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
sr_CS: Virtuelno uključuje ili isključuje alt i šift tastere kako biste emulirali prečicu na brajevom unosu

en: Virtually toggles the alt key to emulate a keyboard shortcut with braille input
sr_CS: Virtuelno uključuje i isključuje taster alt za emulaciju tastaturne prečice putem brajevog unosa

en: Virtually toggles the control and alt keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
sr_CS: Virtuelno uključuje ili isključuje kontrol i alt tastere kako biste emulirali prečicu na brajevom unosu

en: Virtually toggles the control and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
sr_CS: Virtuelno uključuje ili isključuje kontrol i šift tastere kako biste emulirali prečicu na brajevom unosu

en: Virtually toggles the control key to emulate a keyboard shortcut with braille input
sr_CS: Virtuelno uključuje i isključuje taster kontrol za emulaciju tastaturne prečice putem brajevog unosa

en: Virtually toggles the control, alt, and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
sr_CS: Virtuelno uključuje ili isključuje kontrol, alt i šift tastere kako biste emulirali prečicu na brajevom unosu

en: Virtually toggles the left windows and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
sr_CS: Virtuelno uključuje ili isključuje levi Windows i šift tastere kako biste emulirali prečicu na brajevom unosu

en: Virtually toggles the left windows key to emulate a keyboard shortcut with braille input
sr_CS: Virtuelno uključuje i isključuje taster levi Windows za emulaciju tastaturne prečice putem brajevog unosa

en: Virtually toggles the shift key to emulate a keyboard shortcut with braille input
sr_CS: Virtuelno uključuje i isključuje taster šift za emulaciju tastaturne prečice putem brajevog unosa

en: Vision
sr_CS: Vid

en: Vision Enhancement Provider Error
sr_CS: Greška u provajderima poboljšanja vizuelnog sadržaja

en: Visual Highlight
sr_CS: Vizuelno označavanje

en: Voice
sr_CS: Glas

en: Voice dictionary (%s)
sr_CS: Rečnik glasova (%s)

en: Volume of NVDA sounds
sr_CS: Jačina NVDA zvukova

en: Volume of NVDA sounds follows voice volume
sr_CS: Jačina NVDA zvukova prati jačinu glasa

en: Volume-High-Low-Close
sr_CS: Berzanski obim-najviša-najniža-zatvaranje

en: Volume-Open-High-Low-Close
sr_CS: Berzanski obim-otvaranje-najviša-najniža-zatvaranje

en: Waiting for Outlook...
sr_CS: Čekanje na outlook...

en: Waiting for Powerpoint...
sr_CS: Čekanje na Powerpoint...

en: Walls
sr_CS: Zidovi

en: Warning
sr_CS: Upozorenje

en: Warning!
sr_CS: Upozorenje!

en: Warning: couldn't set volumes for sound split: one of audio sessions is either mono, or has more than 2 audio channels.
sr_CS: Upozorenje: Nemoguće podesiti jačine za razdvajanje zvukova: Jedna od audio sesija je ili mono, ili ima više od dva audio kanala.

en: We need your help in order to continue to improve NVDA.
    This project relies primarily on donations and grants. By donating, you are helping to fund full time development.
    If even $10 is donated for every download, we will be able to cover all of the ongoing costs of the project.
    All donations are received by NV Access, the non-profit organisation which develops NVDA.
    Thank you for your support.
sr_CS: Treba nam vaša pomoć kako bismo mogli dalje da usavršavamo NVDA.
    Ovaj projekat zavisi prevashodno od donacija i nagrada. Donacijom pomažete finansiranje stalnog razvoja.
    Ako svako ko preuzme program donira svega $10, moćićemo da pokrijemo sve tekuće troškove projekta.
    Sve donacije prima NV Acces, neprofitna organizacija koja razvija NVDA.
    Zahvaljujemo na vašoj podršci.

en: We&lcome dialog...
sr_CS: Dijalog &dobrodošlice...

en: Welcome to NVDA
sr_CS: Dobrodošli u NVDA

en: Welcome to NVDA!
sr_CS: Dobrodošli u NVDA!

en: Welsh grade 1
sr_CS: Velški stepen 1

en: Welsh grade 2
sr_CS: Velški stepen 2

en: What would you like to &do?
sr_CS: Šta želite da &uradite?

en: What's &new
sr_CS: Šta je &novo

en: What's new
sr_CS: Šta je novo

en: Whole &word
sr_CS: &Cele reči

en: Windows C&onsole support:
sr_CS: Podrška za Windows &konzole:

en: Windows OCR not available
sr_CS: Windows OCR nije dostupan

en: Windows OneCore voices
sr_CS: Windows OneCore glasovi

en: Write the current configuration to nvda.ini
sr_CS: Upiši trenutna podešavanja u nvda.ini

en: X Error Bars
sr_CS: X traka grešaka

en: Xhosa grade 1
sr_CS: Xhosa stepen 1

en: Xhosa grade 2
sr_CS: Xhosa stepen 2

en: Y Error Bars
sr_CS: Y traka grešaka

en: Yakut grade 1
sr_CS: Yakut stepen 1

en: Yes
sr_CS: Da

en: Yiddish grade 1
sr_CS: Jidiš stepen 1

en: You are about to install version {newVersion} of {summary}, which appears to be already installed. Would you still like to update?
sr_CS: Upravo instalirate verziju {newVersion} dodatka {summary}, koja je već instalirana. Da li i dalje želite da ažurirate dodatak?

en: You are about to run the COM Registration Fixing tool. This tool will try to fix common system problems that stop NVDA from being able to access content in many programs including Firefox and Internet Explorer. This tool must make changes to the System registry and therefore requires administrative access. Are you sure you wish to proceed?
sr_CS: Upravo pokrećete alatku COM Registration Fixing. Ova alatka pokušava da popravi česte sistemske probleme koji sprečavaju pristup programu NVDA programima kao što su Firefox i Internet Explorer. Ova alatka mora izvršiti promene u sistemskom registru i zbog toga zahteva administratorske privilegije. Da li ste sigurni da želite da nastavite?

en: You are attempting to install an earlier version of NVDA than the version currently installed. If you really wish to revert to an earlier version, you should first cancel this installation and completely uninstall NVDA before installing the earlier version.
sr_CS: Trenutno pokušavate da instalirate verziju NVDA stariju od one koja je već instalirana. Ako zaista želite da se vratite na stariju verziju, treba da zatvorite ovaj prozor i pre instalacije starije verzije, prvo potpuno uklonite trenutno instaliranu verziju NVDA.

en: You did not choose Talk as one of your speech mode options. Please note that this may result in no speech output at all. Are you sure you want to continue?
sr_CS: Niste izabrali sa pričom kao jednu od vaših opcija režima govora. Molimo imajte na umu da ovo može dovesti do bez bilo kakvog govora. Da li ste sigurni da želite da nastavite?

en: You must choose a name for this profile.
sr_CS: Morate da izaberete ime za ovaj profil.

en: Your configuration file contains errors. Your configuration has been reset to factory defaults.
    More details about the errors can be found in the log file.
sr_CS: Vaša datoteka sa podešavanjima sadrži greške. Vaša podešavanja su vraćena na fabrička.
    Više detalja o grešci možete pronaći u dnevniku.

en: Your gesture map file contains errors.
    More details about the errors can be found in the log file.
sr_CS: Vaša datoteka sa rasporedom komandi sadrži greške.
    Više detalja o grešci možete pronaći u dnevniku.

en: Zulu grade 1
sr_CS: Zulu stepen 1

en: Zulu grade 2
sr_CS: Zulu stepen 2

[ctx: action]
en: Back
sr_CS: Nazad

[ctx: action]
en: Beginning
sr_CS: Početak

[ctx: action]
en: Document
sr_CS: Dokument

[ctx: action]
en: End
sr_CS: Kraj

[ctx: action]
en: Help
sr_CS: Pomoć

[ctx: action]
en: Home
sr_CS: Početak

[ctx: action]
en: Information
sr_CS: Informacija

[ctx: action]
en: Movie
sr_CS: Film

[ctx: action]
en: Next
sr_CS: Sledeći

[ctx: action]
en: Sound
sr_CS: Zvuk

[ctx: addonStore]
en: &About add-on...
sr_CS: &O dodatku...

[ctx: addonStore]
en: &Close
sr_CS: &Zatvori

[ctx: addonStore]
en: &Disable
sr_CS: &Onemogući

[ctx: addonStore]
en: &Disable selected add-ons
sr_CS: &Onemogući izabrane dodatke

[ctx: addonStore]
en: &Don't show this message again
sr_CS: &Ne prikazuj ovu poruku ponovo

[ctx: addonStore]
en: &Enable
sr_CS: &Omogući

[ctx: addonStore]
en: &Enable (override incompatibility)
sr_CS: &Omogući (ignoriši nekompatibilnost)

[ctx: addonStore]
en: &Enable selected add-ons
sr_CS: &Omogući izabrane dodatke

[ctx: addonStore]
en: &Help
sr_CS: &Pomoć

[ctx: addonStore]
en: &Install
sr_CS: &Instaliraj

[ctx: addonStore]
en: &Install (override incompatibility)
sr_CS: &Instaliraj (ignoriši nekompatibilnost)

[ctx: addonStore]
en: &Install selected add-ons
sr_CS: &Instaliraj izabrane dodatke

[ctx: addonStore]
en: &License
sr_CS: &Licenca

[ctx: addonStore]
en: &No
sr_CS: &Ne

[ctx: addonStore]
en: &OK
sr_CS: &U redu

[ctx: addonStore]
en: &Other Details:
sr_CS: &Drugi detalji:

[ctx: addonStore]
en: &Remove
sr_CS: &Ukloni

[ctx: addonStore]
en: &Remove selected add-ons
sr_CS: &Ukloni izabrane dodatke

[ctx: addonStore]
en: &Search:
sr_CS: &Pretraga:

[ctx: addonStore]
en: &Update
sr_CS: &Ažuriraj

[ctx: addonStore]
en: &Update (override incompatibility)
sr_CS: &Ažuriraj (ignoriši nekompatibilnost)

[ctx: addonStore]
en: &Update all
sr_CS: Až&uriraj sve

[ctx: addonStore]
en: &Update selected add-ons
sr_CS: &Ažuriraj izabrane dodatke

[ctx: addonStore]
en: &Yes
sr_CS: &Da

[ctx: addonStore]
en: A&ctions
sr_CS: R&adnje

[ctx: addonStore]
en: Add-on Information
sr_CS: Informacije o dodatku

[ctx: addonStore]
en: Add-on Installation
sr_CS: Instalacija dodatka

[ctx: addonStore]
en: Add-on Store
sr_CS: Prodavnica dodataka

[ctx: addonStore]
en: Add-on Store Warning
sr_CS: Upozorenje prodavnice dodataka

[ctx: addonStore]
en: Add-on data update failure
sr_CS: Neuspeh pri ažuriranju podataka dodataka

[ctx: addonStore]
en: Add-on download failure
sr_CS: Greška pri preuzimanju dodatka

[ctx: addonStore]
en: Add-on download not safe: checksum failed for {name}
sr_CS: Preuzimanje dodatka nije bezbedno: Provera integriteta nije uspela za {name}

[ctx: addonStore]
en: Add-on installation
sr_CS: Instalacija dodatka

[ctx: addonStore]
en: Add-on installation failure
sr_CS: Greška pri instalaciji dodatka

[ctx: addonStore]
en: Add-on not supported %s
sr_CS: Dodatak nije podržan %s

[ctx: addonStore]
en: Add-on updates available
sr_CS: Ažuriranja za dodatke su dostupna

[ctx: addonStore]
en: Add-ons are created by the NVDA community and are not vetted by NV Access. NV Access cannot be held responsible for add-on behavior. The functionality of add-ons is unrestricted and can include accessing your personal data or even the entire system.
sr_CS: Dodatke pravi NVDA zajednica i NV Access ih ne proverava. NV Access ne može snositi odgovornost za ponašanje dodataka. Funkcionalnost dodataka je neograničena i ovo može uključiti pristup ličnim podacima ili čak celom sistemu.

[ctx: addonStore]
en: All
sr_CS: Svi

[ctx: addonStore]
en: An updated version of NVDA is required. NVDA version {nvdaVersion} or later.
sr_CS: Novija verzija programa NVDA je neophodna. NVDA verzija {nvdaVersion} ili novija.

[ctx: addonStore]
en: An updated version of this add-on is required. This add-on was last tested with NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA requires this add-on to be tested with NVDA {nvdaVersion} or higher. You can enable this add-on at your own risk.
sr_CS: Neophodna je ažurirana verzija ovog dodatka. Ovaj dodatak je poslednji put testiran uz NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA zahteva da ovaj dodatak bude testiran uz NVDA {nvdaVersion} ili noviji. Možete omogućiti ovaj dodatak na sopstvenu odgovornost.

[ctx: addonStore]
en: Are you sure you wish to remove the {addon} add-on from NVDA? This cannot be undone.
sr_CS: Da li ste sigurni da želite da uklonite dodatak {addon} iz programa NVDA? Ovo ne može biti poništeno.

[ctx: addonStore]
en: Author
sr_CS: Autor

[ctx: addonStore]
en: Author:
sr_CS: Autor:

[ctx: addonStore]
en: Author: {author}
sr_CS: Autor: {author}

[ctx: addonStore]
en: Available
sr_CS: Dostupni

[ctx: addonStore]
en: Available &add-ons
sr_CS: &Dostupni dodaci

[ctx: addonStore]
en: Available add-ons
sr_CS: Dostupni dodaci

[ctx: addonStore]
en: Available version
sr_CS: Dostupna verzija

[ctx: addonStore]
en: Available version:
sr_CS: Dostupna verzija:

[ctx: addonStore]
en: Cha&nnel:
sr_CS: Ka&nal:

[ctx: addonStore]
en: Channel
sr_CS: Kanal

[ctx: addonStore]
en: Channel:
sr_CS: Kanal:

[ctx: addonStore]
en: Choose Add-on Package File
sr_CS: Izaberite datoteku paketa dodatka

[ctx: addonStore]
en: Community re&views
sr_CS: &Recenzije zajednice

[ctx: addonStore]
en: Could not disable the add-on: {addon}.
sr_CS: Nije moguće onemogućiti dodatak: {addon}.

[ctx: addonStore]
en: Could not enable the add-on: {addon}.
sr_CS: Nije moguće omogućiti dodatak: {addon}.

[ctx: addonStore]
en: Description:
sr_CS: Opis:

[ctx: addonStore]
en: Disabled
sr_CS: Onemogućeni

[ctx: addonStore]
en: Disabled (incompatible)
sr_CS: Onemogućen (nekompatibilan)

[ctx: addonStore]
en: Disabled (incompatible), pending restart
sr_CS: Onemogućen (nekompatibilan), čeka na ponovno pokretanje

[ctx: addonStore]
en: Disabled, pending restart
sr_CS: Onemogućen, čeka na ponovno pokretanje

[ctx: addonStore]
en: Download URL:
sr_CS: Adresa preuzimanja:

[ctx: addonStore]
en: Download failed
sr_CS: Preuzimanje nije uspelo

[ctx: addonStore]
en: Download of {} add-on in progress, cancel downloading? | Download of {} add-ons in progress, cancel downloading?
sr_CS[0]: Preuzima se {} dodatak, otkazati preuzimanje?
sr_CS[1]: Preuzimaju se {} dodatka, otkazati preuzimanje?
sr_CS[2]: Preuzima se {} dodataka, otkazati preuzimanje?

[ctx: addonStore]
en: Downloaded, pending install
sr_CS: Preuzet, čeka na instalaciju

[ctx: addonStore]
en: Downloading
sr_CS: Preuzimanje

[ctx: addonStore]
en: Ena&bled/disabled:
sr_CS: &Omogućeni/onemogućeni:

[ctx: addonStore]
en: Enable add-on
sr_CS: Omogući dodatak

[ctx: addonStore]
en: Enabled
sr_CS: Omogućeni

[ctx: addonStore]
en: Enabled (incompatible)
sr_CS: Omogućen (nekompatibilan)

[ctx: addonStore]
en: Enabled (incompatible), pending restart
sr_CS: Omogućen (nekompatibilan), čeka na ponovno pokretanje

[ctx: addonStore]
en: Enabled, pending restart
sr_CS: Omogućen, čeka na ponovno pokretanje

[ctx: addonStore]
en: External
sr_CS: Eksterni

[ctx: addonStore]
en: Failed to install add-on from %s
sr_CS: Neuspešna instalacija dodatka iz %s

[ctx: addonStore]
en: Failed to open add-on package file at {filePath} - missing file or invalid file format
sr_CS: Neuspešno otvaranje datoteke sa dodatkom u {filePath} - datoteka nedostaje ili je format neispravan

[ctx: addonStore]
en: Ho&mepage
sr_CS: &Početna stranica

[ctx: addonStore]
en: Homepage:
sr_CS: Početna stranica:

[ctx: addonStore]
en: Homepage: {url}
sr_CS: Početna stranica: {url}

[ctx: addonStore]
en: I understand that incompatible add-ons will be disabled and can be manually re-enabled at my own risk after installation.
sr_CS: Razumem da će nekompatibilni dodaci biti onemogućeni i da se mogu ručno omogućiti na sopstvenu odgovornost nakon instalacije.

[ctx: addonStore]
en: Include &incompatible add-ons
sr_CS: Uključi &nekompatibilne dodatke

[ctx: addonStore]
en: Incompatible
sr_CS: Nekompatibilni

[ctx: addonStore]
en: Incompatible Reason:
sr_CS: Razlog nekompatibilnosti:

[ctx: addonStore]
en: Install add-on
sr_CS: Instaliraj dodatak

[ctx: addonStore]
en: Install failed
sr_CS: Instaliranje nije uspelo

[ctx: addonStore]
en: Install from e&xternal source
sr_CS: Instaliraj iz e&ksternog izvora

[ctx: addonStore]
en: Installed &add-ons
sr_CS: Instalirani &dodaci

[ctx: addonStore]
en: Installed add-ons
sr_CS: Instalirani dodaci

[ctx: addonStore]
en: Installed incompatible &add-ons
sr_CS: Instalirani nekompatibilni &dodaci

[ctx: addonStore]
en: Installed incompatible add-ons
sr_CS: Instalirani nekompatibilni dodaci

[ctx: addonStore]
en: Installed version
sr_CS: Instalirana verzija

[ctx: addonStore]
en: Installed version:
sr_CS: Instalirana verzija:

[ctx: addonStore]
en: Installed, pending restart
sr_CS: Instaliran, čeka na ponovno pokretanje

[ctx: addonStore]
en: Installing
sr_CS: Instaliranje

[ctx: addonStore]
en: Installing {} add-on, please wait. | Installing {} add-ons, please wait.
sr_CS[0]: Instalira se {} dodatak, molimo sačekajte.
sr_CS[1]: Instaliraju se {} dodatka, molimo sačekajte.
sr_CS[2]: Instalira se {} dodataka, molimo sačekajte.

[ctx: addonStore]
en: Last NVDA version tested: {}
sr_CS: Poslednja testirana NVDA verzija: {}

[ctx: addonStore]
en: Last tested NVDA version:
sr_CS: Poslednja testirana NVDA verzija:

[ctx: addonStore]
en: License URL:
sr_CS: Adresa licence:

[ctx: addonStore]
en: License:
sr_CS: Licenca:

[ctx: addonStore]
en: Loading add-ons...
sr_CS: Učitavanje dodataka...

[ctx: addonStore]
en: Migrate to add-on store
sr_CS: Prebacivanje u prodavnicu dodataka

[ctx: addonStore]
en: Minimum NVDA version:
sr_CS: Minimalna NVDA verzija:

[ctx: addonStore]
en: Minimum required NVDA version: {}
sr_CS: Minimalna neophodna NVDA verzija: {}

[ctx: addonStore]
en: NVDA Add-on Package (*.{ext})
sr_CS: NVDA paket dodatka (*.{ext})

[ctx: addonStore]
en: Name
sr_CS: Ime

[ctx: addonStore]
en: No actions available for the selected add-ons
sr_CS: Nema dostupnih radnji za izabrane dodatke

[ctx: addonStore]
en: No add-on selected.
sr_CS: Nijedan dodatak nije izabran.

[ctx: addonStore]
en: Note: NVDA was started with add-ons disabled
sr_CS: Napomena: NVDA je pokrenut sa onemogućenim dodacima

[ctx: addonStore]
en: Open Add-on &Store
sr_CS: Otvori &prodavnicu dodataka

[ctx: addonStore]
en: Pending removal
sr_CS: Čeka na uklanjanje

[ctx: addonStore]
en: Publisher
sr_CS: Izdavač

[ctx: addonStore]
en: Publisher:
sr_CS: Izdavač:

[ctx: addonStore]
en: Publisher: {publisher}
sr_CS: Izdavač: {publisher}

[ctx: addonStore]
en: Re&place
sr_CS: &Zameni

[ctx: addonStore]
en: Remember this choice for subsequent add-ons
sr_CS: Zapamti ovaj izbor za naredne dodatke

[ctx: addonStore]
en: Remove add-on
sr_CS: Ukloni dodatak

[ctx: addonStore]
en: Reviews URL:
sr_CS: Adresa za recenzije:

[ctx: addonStore]
en: Source &Code
sr_CS: Izvorni &kod

[ctx: addonStore]
en: Source URL:
sr_CS: Adresa izvora:

[ctx: addonStore]
en: Stable
sr_CS: Stabilni

[ctx: addonStore]
en: Unable to download add-on: {name}
sr_CS: Nemoguće preuzeti dodatak: {name}

[ctx: addonStore]
en: Unable to fetch latest add-on data for compatible add-ons.
sr_CS: Nemoguće preuzeti najnovije podatke dodataka za kompatibilne dodatke.

[ctx: addonStore]
en: Unable to fetch latest add-on data for incompatible add-ons.
sr_CS: Nemoguće preuzeti najnovije podatke dodataka za nekompatibilne dodatke.

[ctx: addonStore]
en: Unable to save add-on as a file: {name}
sr_CS: Nemoguće sačuvati dodatak kao datoteku: {name}

[ctx: addonStore]
en: Unknown status
sr_CS: Nepoznat status

[ctx: addonStore]
en: Updatable &add-ons
sr_CS: &Dodaci koji imaju ažuriranja

[ctx: addonStore]
en: Updatable Add-ons
sr_CS: Dodaci koji se mogu ažurirati

[ctx: addonStore]
en: Updatable add-ons
sr_CS: Dodaci koji imaju ažuriranja

[ctx: addonStore]
en: Update Available
sr_CS: Dostupno ažuriranje

[ctx: addonStore]
en: Update Available (incompatible)
sr_CS: Dostupno ažuriranje (nekompatibilno)

[ctx: addonStore]
en: Updates are available for some of your installed add-ons.
sr_CS: Dostupna su ažuriranja za neke od vaših instaliranih dodataka.

[ctx: addonStore]
en: Updating add-ons...
sr_CS: Ažuriranje dodataka...

[ctx: addonStore]
en: Warning: add-on installation may result in downgrade: {name}. The installed add-on version cannot be compared with the add-on store version. Installed version: {oldVersion}. Available version: {version}.
    Proceed with installation anyway?
sr_CS: Upozorenje: Instalacija dodatka će možda instalirati stariju verziju: {name}. Instalirana verzija dodatka se ne može uporediti sa verzijom iz prodavnice dodataka. Instalirana verzija: {oldVersion}. Dostupna verzija: {version}.
    Da li ipak želite da nastavite instalaciju?

[ctx: addonStore]
en: Warning: add-on is incompatible: {name} {version}. Check for an updated version of this add-on if possible. This add-on was last tested with NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA requires this add-on to be tested with NVDA {nvdaVersion} or higher. Enabling may cause unstable behavior in NVDA.
    Proceed with enabling anyway?
sr_CS: Upozorenje: Dodatak je nekompatibilan: {name} {version}. Potražite ažuriranu verziju ovog dodatka ako je moguće. Ovaj dodatak je poslednji put testiran uz NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA zahteva da ovaj dodatak bude testiran uz NVDA {nvdaVersion} ili noviji. Ako ga omogućite, može doći do nestabilnog ponašanja programa NVDA.
    Ipak omogućiti dodatak?

[ctx: addonStore]
en: Warning: add-on is incompatible: {name} {version}. Check for an updated version of this add-on if possible. This add-on was last tested with NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA requires this add-on to be tested with NVDA {nvdaVersion} or higher. Installation may cause unstable behavior in NVDA.
    Proceed with installation anyway?
sr_CS: Upozorenje: Dodatak je nekompatibilan: {name} {version}. Potražite ažuriranu verziju ovog dodatka ako je moguće. Ovaj dodatak je poslednji put testiran uz NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA zahteva da ovaj dodatak bude testiran uz NVDA {nvdaVersion} ili noviji. Instalacija može izazvati nestabilno ponašanje programa NVDA.
    Ipak nastaviti instalaciju?

[ctx: addonStore]
en: Your NVDA configuration contains add-ons that are incompatible with this version of NVDA. These add-ons will be disabled after installation. After installation, you will be able to manually re-enable these add-ons at your own risk. If you rely on these add-ons, please review the list to decide whether to continue with the installation.
sr_CS: Vaša NVDA podešavanja sadrže dodatke koji su nekompatibilni sa ovom NVDA verzijom. Ovi dodaci će biti onemogućeni nakon instalacije. Nakon instalacije, možete ručno da omogućite ove dodatke na sopstvenu odgovornost. Ako su vam ovi dodaci neophodni, molimo pregledajte listu kako biste odlučili da li želite da nastavite instalaciju.

[ctx: addonStore]
en: {num} add-on selected. | {num} add-ons selected.
sr_CS[0]: {num} dodatak izabran.
sr_CS[1]: {num} dodatka izabrana.
sr_CS[2]: {num} dodataka izabrano.

[ctx: addonStore]
en: {summary} ({name})
    Version: {version}
    Description: {description}
sr_CS: {summary} ({name})
    Verzija: {version}
    Opis: {description}

[ctx: advanced.playErrorSound]
en: Only in NVDA test versions
sr_CS: Samo u NVDA verzijama za testiranje

[ctx: advanced.playErrorSound]
en: Yes
sr_CS: Da

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Default (Only when necessary)
sr_CS: Podrazumevano (Samo kada je neophodna)

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: No
sr_CS: Ne

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Only when necessary
sr_CS: Samo kada je neophodna

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Use UIA with Microsoft Edge and other 
    &Chromium based browsers when available:
sr_CS: Koristi UIA podršku za Microsoft Edge i druge
    &Chromium pretraživače kada je dostupna:

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Yes
sr_CS: Da

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Always
sr_CS: Uvek

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Default (Where suitable)
sr_CS: Podrazumevano (kada je moguće )

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Only when necessary
sr_CS: Samo kada je neophodno

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Use UI Automation to access Microsoft &Word document controls
sr_CS: Koristi UI Automation za pristup kontrolama dokumenata u programu Microsoft &Word

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Where suitable
sr_CS: Kada je moguće

en: alert
sr_CS: upozorenje

en: align center
sr_CS: centriraj

en: align centered across selection
sr_CS: poravnavanje centrirano kroz izbor

en: align distributed
sr_CS: poravnaj distribuirano

en: align fill
sr_CS: poravnavanje popunjavanja

en: align general
sr_CS: opšte poravnavanje

en: align justify
sr_CS: poravnaj obostrano

en: align left
sr_CS: poravnaj levo

en: align right
sr_CS: poravnaj desno

en: alignment
sr_CS: poravnavanje

en: alphanumeric
sr_CS: alfanumerički unos dalekoistočnih simbola

en: animation
sr_CS: animacija

en: any dots
sr_CS: bilo koja tačka

en: app
sr_CS: apl

en: application
sr_CS: aplikacija

en: applications
sr_CS: aplikacije

[ctx: aria]
en: banner
sr_CS: baner

[ctx: aria]
en: complementary
sr_CS: dodatni

[ctx: aria]
en: content info
sr_CS: informacije o sadržaju

[ctx: aria]
en: form
sr_CS: formular

[ctx: aria]
en: main
sr_CS: glavni

[ctx: aria]
en: navigation
sr_CS: navigacija

[ctx: aria]
en: search
sr_CS: pretraživanje

en: art
sr_CS: čla

en: article
sr_CS: članak

en: at {x}, {y}
sr_CS: u {x}, {y}

en: attachment
sr_CS: prilog

en: audio
sr_CS: zvuk

en: automatic
sr_CS: automatski

en: automatic color
sr_CS: automatska boja

en: automatically
sr_CS: automatski

en: back
sr_CS: nazad

en: background color
sr_CS: boja pozadine

en: background pattern {pattern}
sr_CS: pozadinski oblik {pattern}

en: backspace
sr_CS: taster za brisanje nazad

en: baseline
sr_CS: osnovna linija

en: behind bottom of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind bottom of {otherShape} by {distance:.3g} points
sr_CS[0]: iza donje strane {otherShape} za {distance:.3g}  tačku
sr_CS[1]: iza donje strane {otherShape} za {distance:.3g}  tačke
sr_CS[2]: iza donje strane {otherShape} za {distance:.3g}  tačaka

en: behind left of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind left of {otherShape} by {distance:.3g} points
sr_CS[0]: iza leve strane {otherShape} za {distance:.3g} tačku
sr_CS[1]: iza leve strane {otherShape} za {distance:.3g} tačke
sr_CS[2]: iza leve strane {otherShape} za {distance:.3g} tačaka

en: behind right of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind right of {otherShape} by {distance:.3g} points
sr_CS[0]: iza desne strane {otherShape} za {distance:.3g} tačku
sr_CS[1]: iza desne strane {otherShape} za {distance:.3g} tačke
sr_CS[2]: iza desne strane {otherShape} za {distance:.3g} tačaka

en: behind top of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind top of {otherShape} by {distance:.3g} points
sr_CS[0]: iza gornje strane {otherShape} za {distance:.3g} tačku
sr_CS[1]: iza gornje strane {otherShape} za {distance:.3g} tačke
sr_CS[2]: iza gornje strane {otherShape} za {distance:.3g} tačaka

en: behind {otherShape}
sr_CS: iza {otherShape}

en: bkmk
sr_CS: mark

en: blank
sr_CS: prazno

en: block quote
sr_CS: citat

en: bold
sr_CS: podebljano

en: bookmark
sr_CS: marker

en: border
sr_CS: okvir

en: bottom edge
sr_CS: donja ivica

en: box
sr_CS: polje

en: bqt
sr_CS: cit

en: braille keyboard
sr_CS: brajeva tastatura

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: bnnr
sr_CS: bnr

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: cinf
sr_CS: infs

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: cmpl
sr_CS: dodtn

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: main
sr_CS: glavn

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: srch
sr_CS: pretr

en: break
sr_CS: prekid

en: browser stop
sr_CS: zaustavi pretraživač

en: bsyind
sr_CS: zauzpok

en: btn
sr_CS: dgm

en: busy
sr_CS: zauzeto

en: busy indicator
sr_CS: zauzet pokazivač

en: button
sr_CS: dugme

en: calendar
sr_CS: kalendar

en: canvas
sr_CS: pozadina

en: cap
sr_CS: nassl

en: cap %s
sr_CS: veliko %s

en: caps lock
sr_CS: velika slova

en: caption
sr_CS: naslov slike

en: caret
sr_CS: kursor

en: caret moves review cursor off
sr_CS: isključeno pomeranje preglednog kursora sistemskim kursorom

en: caret moves review cursor on
sr_CS: uključeno pomeranje preglednog kursora sistemskim kursorom

en: case
sr_CS: osetljivo na veličinu slova

en: category {categories} | categories {categories}
sr_CS[0]: kategorija {categories}
sr_CS[1]: kategorije {categories}
sr_CS[2]: kategorija {categories}

en: cbo
sr_CS: izbo

en: cell
sr_CS: ćelija

en: cell deletion
sr_CS: brisanje ćelije

en: cell insertion
sr_CS: umetanje ćelije

en: cell merge
sr_CS: stapanje ćelije

en: centered
sr_CS: centrirano

en: character
sr_CS: znak

en: chart
sr_CS: grafikon

[ctx: chart]
en: column
sr_CS: kolona

en: chart element
sr_CS: element grafikona

en: check box
sr_CS: izborno polje

en: check menu item
sr_CS: označena stavka menija

en: checkable
sr_CS: moguće označiti

en: checked
sr_CS: označeno

en: chk
sr_CS: izbp

en: clickable
sr_CS: moguće kliknuti

en: clk
sr_CS: klik

en: clock
sr_CS: sat

en: cmnt
sr_CS: kom

en: collapsed
sr_CS: skupljeno

en: color chooser
sr_CS: birač boja

[ctx: color hue]
en: aqua
sr_CS: tirkizna

[ctx: color hue]
en: aqua-blue
sr_CS: tirkizno-plava

[ctx: color hue]
en: black
sr_CS: crna

[ctx: color hue]
en: blue
sr_CS: plava

[ctx: color hue]
en: blue-purple
sr_CS: plavo-ljubičasta

[ctx: color hue]
en: brown
sr_CS: braon

[ctx: color hue]
en: brown-yellow
sr_CS: braon-žuta

[ctx: color hue]
en: dark grey
sr_CS: tamno siva

[ctx: color hue]
en: green
sr_CS: zelena

[ctx: color hue]
en: green-aqua
sr_CS: zeleno-tirkizna

[ctx: color hue]
en: grey
sr_CS: siva

[ctx: color hue]
en: light grey
sr_CS: svetlo siva

[ctx: color hue]
en: orange
sr_CS: narandžasta

[ctx: color hue]
en: orange-yellow
sr_CS: narandžasto-žuta

[ctx: color hue]
en: pink
sr_CS: roza

[ctx: color hue]
en: pink-red
sr_CS: roze-crvena

[ctx: color hue]
en: purple
sr_CS: ljubičasta

[ctx: color hue]
en: purple-pink
sr_CS: ljubičasto-roza

[ctx: color hue]
en: red
sr_CS: crvena

[ctx: color hue]
en: red-brown
sr_CS: crveno-braon

[ctx: color hue]
en: red-orange
sr_CS: crveno-narandžasta

[ctx: color hue]
en: very dark grey
sr_CS: veoma tamno siva

[ctx: color hue]
en: very light grey
sr_CS: veoma svetlo siva

[ctx: color hue]
en: white
sr_CS: bela

[ctx: color hue]
en: yellow
sr_CS: žuta

[ctx: color hue]
en: yellow-green
sr_CS: žuto-zelena

[ctx: color variation]
en: bright {color}
sr_CS: svetlo {color}

[ctx: color variation]
en: dark pale {color}
sr_CS: тамно bleda{color}

[ctx: color variation]
en: dark {color}
sr_CS: tamno {color}

[ctx: color variation]
en: dark {color} grey
sr_CS: tamno {color} siva

[ctx: color variation]
en: light pale {color}
sr_CS: svetlo bledo {color}

[ctx: color variation]
en: pale {color}
sr_CS: bledo{color}

[ctx: color variation]
en: transparent {colorDescription}
sr_CS: prozirna {colorDescription}

[ctx: color variation]
en: very dark pale {color}
sr_CS: veoma tamno bleda {color}

[ctx: color variation]
en: very dark {color}
sr_CS: veoma tamno {color}

[ctx: color variation]
en: very dark {color} grey
sr_CS: veoma tamno {color}  siva

[ctx: color variation]
en: {color} grey
sr_CS: {color} Siva

[ctx: color variation]
en: {color} white
sr_CS: {color} Bela

en: column
sr_CS: kolona

en: column %s
sr_CS: kolona %s

en: column break
sr_CS: prekid kolone

en: column header
sr_CS: zaglavlje kolone

en: column {0} of {1}
sr_CS: kolona {0} od{1}

en: column {columnNumber}
sr_CS: kolona {columnNumber}

en: combo box
sr_CS: izborni okvir

en: comment
sr_CS: komentar

en: comment: {text} by {author} on {date}
sr_CS: komentar: {text} napisao {author} na dan {date}

en: conflict
sr_CS: konflikt

en: continuous
sr_CS: neprekidne

en: continuous section break
sr_CS: neprekidno odvajanje sekcije

[ctx: controlType]
en: tab
sr_CS: kartica

en: covers  {otherShape}
sr_CS: pokriva {otherShape}

en: covers bottom of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers bottom of {otherShape} by {distance:.3g} points
sr_CS[0]: pokriva donju stranu {otherShape} za {distance:.3g} tačku
sr_CS[1]: pokriva donju stranu {otherShape} za {distance:.3g} tačke
sr_CS[2]: pokriva donju stranu {otherShape} za {distance:.3g} tačaka

en: covers left of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers left of {otherShape} by {distance:.3g} points
sr_CS[0]: pokriva levu stranu {otherShape} za {distance:.3g} tačku
sr_CS[1]: pokriva levu stranu {otherShape} za {distance:.3g} tačke
sr_CS[2]: pokriva levu stranu {otherShape} za {distance:.3g} tačaka

en: covers right of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers right of {otherShape} by {distance:.3g} points
sr_CS[0]: pokriva desnu stranu {otherShape} za {distance:.3g} tačku
sr_CS[1]: pokriva desnu stranu {otherShape} za {distance:.3g} tačke
sr_CS[2]: pokriva desnu stranu {otherShape} za {distance:.3g} tačaka

en: covers top of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers top of {otherShape} by {distance:.3g} points
sr_CS[0]: pokriva gornju stranu {otherShape} za {distance:.3g} tačku
sr_CS[1]: pokriva gornju stranu {otherShape} za {distance:.3g} tačke
sr_CS[2]: pokriva gornju stranu {otherShape} za {distance:.3g} tačaka

en: cropped
sr_CS: odsečeno

en: current
sr_CS: trenutni

en: current date
sr_CS: trenutni datum

en: current location
sr_CS: trenutna lokacija

en: current page
sr_CS: trenutna strana

en: current step
sr_CS: trenutni korak

en: current time
sr_CS: trenutno vreme

en: cursor
sr_CS: kursor

en: cursor positioned {horizontalDistance} from left edge of page, {verticalDistance} from top edge of page
sr_CS: kursor se nalazi na {horizontalDistance} od leve ivice stranice, {verticalDistance} od gornje ivice stranice

en: custom application 1
sr_CS: prilagođena aplikacija 1

en: custom application 2
sr_CS: prilagođena aplikacija 2

en: c{columnNumber}
sr_CS: k{columnNumber}

en: c{columnNumber}-{columnSpan}
sr_CS: k{columnNumber}-{columnSpan}

en: dash dot
sr_CS: crta tačka

en: dash dot dot
sr_CS: crta tačka tačka

en: dashed
sr_CS: ucrtano

en: data grid
sr_CS: mreža podataka

en: data item
sr_CS: stavka podataka

en: data point
sr_CS: tačka podataka

en: date edit
sr_CS: uređivanje datuma

en: debug
sr_CS: ispravljanje greške

en: debug warning
sr_CS: upozorenje o ispravljanju greške

en: decreased by {decrementValue} from point {previousIndex},
sr_CS: smanjeno za {decrementValue} od tačke {previousIndex},

en: default style
sr_CS: zadani stil

en: definition
sr_CS: definicija

en: defunct
sr_CS: zastarelo

en: del
sr_CS: obr

en: delayed character descriptions off
sr_CS: isključeni odloženi opisi znakova

en: delayed character descriptions on
sr_CS: uključeni odloženi opisi znakova

en: deleted
sr_CS: obrisano

en: deletion
sr_CS: brisanje

en: deletion: {text}
sr_CS: obrisano: {text}

en: desktop icon
sr_CS: ikona na radnoj površini

en: desktop pane
sr_CS: okno radne površine

en: details
sr_CS: detalji

en: diagonal crosshatch
sr_CS: dijagonalno prevlačenje

en: diagonal stripe
sr_CS: dijagonalna traka

en: diagram
sr_CS: dijagram

en: dial
sr_CS: izborni objekat

en: dialog
sr_CS: dijalog

en: directory pane
sr_CS: okno direktorijuma

en: disabled
sr_CS: onemogućeno

en: display field
sr_CS: polje za prikaz

en: display speech output
sr_CS: prikaži govor

en: doc
sr_CS: dok

en: document
sr_CS: dokument

en: done dragging
sr_CS: završeno prevlačenje

en: dot
sr_CS: tačka

en: dotted
sr_CS: tačkasto

en: double
sr_CS: duple

en: double strikethrough
sr_CS: dvostruko precrtano

en: double {action}
sr_CS: dvostruka {action}

en: down arrow
sr_CS: strelica dole

en: down-right diagonal line
sr_CS: donja desna dijagonala

en: draggable
sr_CS: premestivo

en: dragging
sr_CS: povlačenje

en: drbtn
sr_CS: paddgm

en: drop down button
sr_CS: dugme padajuće liste

en: drop down button grid
sr_CS: dugme za proširenje prikaza mreže

en: drop list
sr_CS: padajuća lista

en: drop target
sr_CS: mesto za spuštanje

en: edit
sr_CS: polje za uređivanje

en: edit bar
sr_CS: traka za uređivanje

en: editable
sr_CS: izmenjivo

en: editing
sr_CS: uređivanje

en: edt
sr_CS: uređ

en: embedded
sr_CS: umet

en: embedded object
sr_CS: umetnuti objekat

en: emphasised
sr_CS: naglašeno

en: end note
sr_CS: završna napomena

en: enote
sr_CS: znapom

[ctx: espeakVarient]
en: none
sr_CS: nijedan

en: even pages section break
sr_CS: jednake strane odvajanje sekcija

[ctx: excel-UIA]
en: Cell Appearance
sr_CS: Izgled ćelije

[ctx: excel-UIA]
en: Cell height: {0.y:.1f} pt
sr_CS: Visina ćelije: {0.y:.1f} pt

[ctx: excel-UIA]
en: Cell width: {0.x:.1f} pt
sr_CS: Širina ćelije: {0.x:.1f} pt

[ctx: excel-UIA]
en: Fill color: {0.name}
sr_CS: Boja oblika: {0.name}

[ctx: excel-UIA]
en: Fill type: {0}
sr_CS: Vrsta oblika: {0}

[ctx: excel-UIA]
en: Outline color: top={0.name}, bottom={1.name}, left={2.name}, right={3.name}
sr_CS: Boja stranica: vrh={0.name}, dno={1.name}, leva={2.name}, desna={3.name}

[ctx: excel-UIA]
en: Outline thickness: top={0}, bottom={1}, left={2}, right={3}
sr_CS: Gustina stranica: Vrh={0}, dno={1}, leva={2}, desna={3}

[ctx: excel-UIA]
en: Rotation: {0} degree | Rotation: {0} degrees
sr_CS[0]: Pravac: {0} stepen
sr_CS[1]: Pravac: {0} stepena
sr_CS[2]: Pravac: {0} stepeni

[ctx: excel-UIA]
en: Shows a browseable message Listing information about a cell's appearance such as outline and fill colors, rotation and size
sr_CS: Prikazuje poruku u režimu pretraživanja koja prikazuje informacije o izgledu ćelije kao što su oblik i boja, pravac i veličina

[ctx: excel-UIA]
en: {firstAddress} through {lastAddress}
sr_CS: {firstAddress} do {lastAddress}

[ctx: excel-UIA]
en: {firstAddress} {firstValue} through {lastAddress} {lastValue}
sr_CS: {firstAddress} {firstValue} do {lastAddress} {lastValue}

en: expanded
sr_CS: prošireno

en: favorites
sr_CS: omiljeni

en: figure
sr_CS: figura

en: file chooser
sr_CS: birač datoteka

en: filler
sr_CS: ispunjavač

en: find a text string from the current cursor position
sr_CS: pronađi određeni tekst od trenutnog položaja kursora

en: find the next occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
sr_CS: pronađi naredno pojavljivanje prethodno unetog teksta od trenutnog položaja kursora

en: find the previous occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
sr_CS: pronađi prethodno pojavljivanje prethodno unetog teksta od trenutnog položaja kursora

en: first line indent
sr_CS: uvlačenje prvog reda

en: flagged
sr_CS: obeleženo

en: focus moves navigator object off
sr_CS: isključeno pomeranje navigacionog objekta fokusom

en: focus moves navigator object on
sr_CS: uključeno pomeranje navigacionog objekta fokusom

en: focusable
sr_CS: moguće fokusirati

en: focused
sr_CS: fokusirano

en: follow cursors
sr_CS: prati kursore

en: font chooser
sr_CS: birač fonta

en: font name
sr_CS: ime fonta

en: font size
sr_CS: veličina fonta

[ctx: font size]
en: large
sr_CS: veliki

[ctx: font size]
en: larger
sr_CS: veći

[ctx: font size]
en: medium
sr_CS: srednja

[ctx: font size]
en: small
sr_CS: mali

[ctx: font size]
en: smaller
sr_CS: manja

[ctx: font size]
en: x-large
sr_CS: x-veliki

[ctx: font size]
en: x-small
sr_CS: x-mali

[ctx: font size]
en: xx-large
sr_CS: xx-veliki

[ctx: font size]
en: xx-small
sr_CS: xx-mali

[ctx: font size]
en: xxx-large
sr_CS: xxx-veliki

en: foot note
sr_CS: napomena

en: footer
sr_CS: podnožje

en: foreground color
sr_CS: boja teksta

en: form
sr_CS: formular

en: forward
sr_CS: napred

en: forwarded
sr_CS: prosleđeno

en: frame
sr_CS: okvir

en: gesture map File Error
sr_CS: greška u datoteci sa rasporedom komandi

en: glass pane
sr_CS: vrhovno okno

en: gra
sr_CS: sli

en: grammar error
sr_CS: gramatička greška

en: grammar: {text}
sr_CS: gramatika: {text}

en: graphic
sr_CS: slika

en: grip
sr_CS: kontrolna drška

en: grouping
sr_CS: grupisanje

en: h%s
sr_CS: n%s

en: hair
sr_CS: kosa

en: half alphanumeric
sr_CS: sažeti unos dalekoistočnih simbola putem alfanumeričke tastature

en: half checked
sr_CS: polovično označeno

en: half katakana
sr_CS: sažeti katakana unos

en: half katakana roman
sr_CS: sažeti katakana rimski način

en: half pressed
sr_CS: polovično pritisnuto

en: hanging indent
sr_CS: viseće uvlačenje

en: has %s
sr_CS: ima %s

en: has attachment
sr_CS: prikačen je prilog

en: has auto complete
sr_CS: ima automatsko dopunjavanje

en: has comment
sr_CS: ima komentar

en: has details
sr_CS: ima detalje

en: has draft comment
sr_CS: ima nacrt komentara

en: has formula
sr_CS: ima formulu

en: has long description
sr_CS: ima dug opis

en: has note
sr_CS: ima napomenu

en: has resolved comment
sr_CS: ima rešen komentar

en: header
sr_CS: zaglavlje

en: header item
sr_CS: stavka zaglavlja

en: heading
sr_CS: naslov

en: heading 1
sr_CS: naslov 1

en: heading 2
sr_CS: naslov 2

en: heading 3
sr_CS: naslov 3

en: heading 4
sr_CS: naslov 4

en: heading 5
sr_CS: naslov 5

en: heading 6
sr_CS: naslov 6

en: heading level %d
sr_CS: naslov nivo %d

en: help balloon
sr_CS: balon za pomoć

en: hidden
sr_CS: skriven

en: high importance
sr_CS: visok prioritet

en: highlight
sr_CS: oznaka

en: highlighted
sr_CS: obeleženo

en: highlighted in {color}
sr_CS: obeleženo {color}

en: hiragana roman
sr_CS: hiragana rimski način

en: hlght
sr_CS: obel

en: hlp
sr_CS: pom

en: home page
sr_CS: početna strana

en: horizontal borders except outside
sr_CS: horizontalne granice osim van

en: horizontal stripe
sr_CS: horizontalna traka

en: hot key field
sr_CS: polje za unos prečice

en: icon
sr_CS: ikona

en: iconified
sr_CS: ikonizovano

en: image map
sr_CS: mapa slika

en: increased by {incrementValue} from point {previousIndex},
sr_CS: povećano za {incrementValue} od tačke {previousIndex},

en: indent
sr_CS: uvučeno

en: indicator
sr_CS: indikator

en: input help off
sr_CS: isključena pomoć za unos

en: input help on
sr_CS: uključena pomoć za unos

en: input window
sr_CS: ulazni prozor

en: input/output
sr_CS: ulaz/izlaz

[ctx: inputGestures]
en: &Filter by:
sr_CS: &Izdvoji po:

en: ins
sr_CS: uba

en: inserted
sr_CS: ubačeno

en: insertion
sr_CS: ubacivanje

en: insertion: {text}
sr_CS: ubačeno: {text}

en: invalid
sr_CS: neispravan

en: invalid entry
sr_CS: neispravan unos

en: invisible
sr_CS: nevidljivo

en: invoke
sr_CS: zahtevaj

en: italic
sr_CS: iskošeno

en: item
sr_CS: stavka

en: katakana roman
sr_CS: katakana rimski način

[ctx: keyLabel]
en: tab
sr_CS: tabulator

en: keyboard, all layouts
sr_CS: tastatura, svi rasporedi

en: label
sr_CS: oznaka

en: landmark
sr_CS: orjentir

[ctx: languageName]
en: Aragonese
sr_CS: Aragonski

[ctx: languageName]
en: Central Kurdish
sr_CS: Centralni Kurdijški

[ctx: languageName]
en: Northern Kurdish
sr_CS: Severni Kurdijški

en: layered pane
sr_CS: slojevito okno

en: layout tables off
sr_CS: isključene tabele za izgled

en: layout tables on
sr_CS: uključene tabele za izgled

en: ldesc
sr_CS: dugop

en: left
sr_CS: levo

en: left alt
sr_CS: levi alt

en: left arrow
sr_CS: strelica levo

en: left control
sr_CS: levi kontrol

en: left edge
sr_CS: leva ivica

en: left indent
sr_CS: levo uvlačenje

en: left shift
sr_CS: levi šift

en: left windows
sr_CS: levi windows

en: level %s
sr_CS: nivo %s

en: line
sr_CS: linija

en: line %s
sr_CS: red %s

[ctx: line indentation setting]
en: Both Speech and Tones
sr_CS: Govor i tonovi

[ctx: line indentation setting]
en: Off
sr_CS: Isključeno

[ctx: line indentation setting]
en: Speech
sr_CS: Govor

[ctx: line indentation setting]
en: Tones
sr_CS: Tonovi

en: line spacing %s
sr_CS: odvajanje redova %s

[ctx: line spacing value]
en: %.1f line | %.1f lines
sr_CS[0]: %.1f red
sr_CS[1]: %.1f reda
sr_CS[2]: %.1f redova

[ctx: line spacing value]
en: 1.5 lines
sr_CS: 1.5 redova

[ctx: line spacing value]
en: at least %.1f pt
sr_CS: barem %.1f pt

[ctx: line spacing value]
en: double
sr_CS: dupli

[ctx: line spacing value]
en: exactly {space:.1f} pt
sr_CS: tačno {space:.1f} pt

[ctx: line spacing value]
en: single
sr_CS: jedan

en: linear gradient
sr_CS: linearni preliv

en: linked
sr_CS: povezano

en: list
sr_CS: lista

en: list item
sr_CS: stavka liste

en: lmk
sr_CS: orj

en: low importance
sr_CS: nizak prioritet

en: lv %s
sr_CS: nv %s

en: manual
sr_CS: ručno

en: marked
sr_CS: obeleženo

en: math
sr_CS: matematički izraz

en: media player
sr_CS: reprodukovanje medija

en: medium
sr_CS: srednje

en: medium dash dot
sr_CS: srednja crta tačka

en: medium dash dot dot
sr_CS: srednja crta tačka tačka

en: medium dashed
sr_CS: srednje ucrtano

en: meeting request
sr_CS: zahtev za sastanak

en: menu
sr_CS: meni

en: menu bar
sr_CS: traka menija

en: menu button
sr_CS: dugme menija

en: menu item
sr_CS: stavka menija

en: mln
sr_CS: viš

en: mnu
sr_CS: men

en: mnubar
sr_CS: trkmen

en: mnubtn
sr_CS: dgmmen

en: mnuitem
sr_CS: stmen

en: modal
sr_CS: modalno

en: moved from
sr_CS: premešteno sa

en: moved to
sr_CS: premešteno na

en: moves to the first table column
sr_CS: premešta se na prvu kolonu tabele

en: moves to the first table row
sr_CS: premešta se na prvi red tabele

en: moves to the last table column
sr_CS: premešta se na poslednju kolonu tabele

en: moves to the last table row
sr_CS: premešta se na poslednji red tabele

en: moves to the next annotation
sr_CS: premešta se na narednu napomenu

en: moves to the next article
sr_CS: premešta se na naredni članak

en: moves to the next block quote
sr_CS: premešta se na naredni citat

en: moves to the next button
sr_CS: premešta se na naredno dugme

en: moves to the next check box
sr_CS: premešta se na naredno izborno polje

en: moves to the next combo box
sr_CS: premešta se na naredni izborni okvir

en: moves to the next different style text
sr_CS: premešta se na naredni tekst različitog stila

en: moves to the next edit field
sr_CS: premešta se na naredno polje za uređivanje

en: moves to the next embedded object
sr_CS: premešta se na naredni umetnuti objekat

en: moves to the next error
sr_CS: premešta se na narednu grešku

en: moves to the next figure
sr_CS: premešta se na narednu figuru

en: moves to the next form field
sr_CS: premešta se na naredno polje za unos

en: moves to the next frame
sr_CS: premešta se na naredni okvir

en: moves to the next graphic
sr_CS: premešta se na narednu sliku

en: moves to the next grouping
sr_CS: premešta se na naredno grupisanje

en: moves to the next heading
sr_CS: premešta se na naredni naslov

en: moves to the next heading at level 1
sr_CS: premešta se na naredni naslov na nivou 1

en: moves to the next heading at level 2
sr_CS: premešta se na naredni naslov na nivou 2

en: moves to the next heading at level 3
sr_CS: premešta se na naredni naslov na nivou 3

en: moves to the next heading at level 4
sr_CS: premešta se na naredni naslov na nivou 4

en: moves to the next heading at level 5
sr_CS: premešta se na naredni naslov na nivou 5

en: moves to the next heading at level 6
sr_CS: premešta se na naredni naslov na nivou 6

en: moves to the next landmark
sr_CS: premešta se na naredni orjentir

en: moves to the next link
sr_CS: premešta se na naredni link

en: moves to the next list
sr_CS: premešta se na narednu listu

en: moves to the next list item
sr_CS: premešta se na narednu stavku liste

en: moves to the next math formula
sr_CS: premešta se na narednu matematičku formulu

en: moves to the next menu item
sr_CS: premešta se na narednu stavku menija

en: moves to the next progress bar
sr_CS: premešta se na narednu traku napredovanja

en: moves to the next radio button
sr_CS: premešta se na naredno radio dugme

en: moves to the next same style text
sr_CS: premešta se na naredni tekst istog stila

en: moves to the next separator
sr_CS: premešta se na naredni separator

en: moves to the next tab
sr_CS: premešta se na narednu karticu

en: moves to the next table
sr_CS: premešta se na narednu tabelu

en: moves to the next table column
sr_CS: premešta se na narednu kolonu tabele

en: moves to the next table row
sr_CS: premešta se na naredni red tabele

en: moves to the next text paragraph
sr_CS: premešta se na naredni pasus teksta

en: moves to the next toggle button
sr_CS: premešta se na naredno dugme prekidača

en: moves to the next unvisited link
sr_CS: premešta se na naredni neposećeni link

en: moves to the next vertically aligned paragraph
sr_CS: premešta se na naredni vertikalno poravnat pasus

en: moves to the next visited link
sr_CS: premešta se na naredni posećeni link

en: moves to the previous annotation
sr_CS: premešta se na prethodnu napomenu

en: moves to the previous article
sr_CS: premešta se na prethodni članak

en: moves to the previous block quote
sr_CS: premešta se na prethodni citat

en: moves to the previous button
sr_CS: premešta se na prethodno dugme

en: moves to the previous check box
sr_CS: premešta se na prethodno izborno polje

en: moves to the previous combo box
sr_CS: premešta se na prethodni izborni okvir

en: moves to the previous different style text
sr_CS: premešta se na prethodni tekst različitog stila

en: moves to the previous edit field
sr_CS: premešta se na prethodno polje za uređivanje

en: moves to the previous embedded object
sr_CS: premešta se na prethodni umetnuti objekat

en: moves to the previous error
sr_CS: premešta se na prethodnu grešku

en: moves to the previous figure
sr_CS: premešta se na prethodnu figuru

en: moves to the previous form field
sr_CS: premešta se na prethodno polje za unos

en: moves to the previous frame
sr_CS: premešta se na prethodni okvir

en: moves to the previous graphic
sr_CS: premešta se na prethodnu sliku

en: moves to the previous grouping
sr_CS: premešta se na prethodno grupisanje

en: moves to the previous heading
sr_CS: premešta se na prethodni naslov

en: moves to the previous heading at level 1
sr_CS: premešta se na prethodni naslov na nivou 1

en: moves to the previous heading at level 2
sr_CS: premešta se na prethodni naslov na nivou 2

en: moves to the previous heading at level 3
sr_CS: premešta se na prethodni naslov na nivou 3

en: moves to the previous heading at level 4
sr_CS: premešta se na prethodni naslov na nivou 4

en: moves to the previous heading at level 5
sr_CS: premešta se na prethodni naslov na nivou 5

en: moves to the previous heading at level 6
sr_CS: premešta se na prethodni naslov na nivou 6

en: moves to the previous landmark
sr_CS: premešta se na prethodni orjentir

en: moves to the previous link
sr_CS: premešta se na prethodni link

en: moves to the previous list
sr_CS: premešta se na prethodnu listu

en: moves to the previous list item
sr_CS: premešta se na prethodnu stavku liste

en: moves to the previous math formula
sr_CS: premešta se na prethodnu matematičku formulu

en: moves to the previous menu item
sr_CS: premešta se na prethodnu stavku menija

en: moves to the previous progress bar
sr_CS: premešta se na prethodnu traku napredovanja

en: moves to the previous radio button
sr_CS: premešta se na prethodno radio dugme

en: moves to the previous same style text
sr_CS: premešta se na prethodni tekst istog stila

en: moves to the previous separator
sr_CS: premešta se na prethodni separator

en: moves to the previous tab
sr_CS: premešta se na prethodnu karticu

en: moves to the previous table
sr_CS: premešta se na prethodnu tabelu

en: moves to the previous table column
sr_CS: premešta se na prethodnu kolonu tabele

en: moves to the previous table row
sr_CS: premešta se na prethodni red tabele

en: moves to the previous text paragraph
sr_CS: premešta se na prethodni pasus teksta

en: moves to the previous toggle button
sr_CS: premešta se na prethodno dugme prekidača

en: moves to the previous unvisited link
sr_CS: premešta se na prethodni neposećeni link

en: moves to the previous vertically aligned paragraph
sr_CS: premešta se na prethodni vertikalno poravnat pasus

en: moves to the previous visited link
sr_CS: premešta se na prethodni posećeni link

en: multi line
sr_CS: višelinijsko

en: mute
sr_CS: bez tona

en: new column section break
sr_CS: nova kolona odvajanje sekcije

en: new page section break
sr_CS: nova strana odvajanje sekcije

en: next track
sr_CS: naredni zapis

en: no bold
sr_CS: nema podebljanja

en: no border lines
sr_CS: nema granica

en: no change from point {previousIndex},
sr_CS: nema promena od tačke {previousIndex},

en: no first line indent
sr_CS: nema uvlačenja prvog reda

en: no hanging indent
sr_CS: nema visećeg uvlačenja

en: no highlight
sr_CS: nema oznake

en: no indent
sr_CS: nema uvlačenja

en: no italic
sr_CS: nije iskošeno

en: no left indent
sr_CS: nema levog uvlačenja

en: no more text after a block of links
sr_CS: nema više teksta posle bloka linkova

en: no more text before a block of links
sr_CS: nema više teksta pre bloka linkova

en: no next annotation
sr_CS: nema naredne napomene

en: no next article
sr_CS: nema narednog članka

en: no next block quote
sr_CS: nema narednog citata

en: no next button
sr_CS: nema narednog dugmeta

en: no next check box
sr_CS: nema narednog izbornog polja

en: no next combo box
sr_CS: nema narednog izbornog okvira

en: no next edit field
sr_CS: nema narednog polja za uređivanje

en: no next embedded object
sr_CS: nema narednog umetnutog objekta

en: no next error
sr_CS: nema naredne greške

en: no next figure
sr_CS: nema naredne figure

en: no next form field
sr_CS: nema narednog polja za unos

en: no next frame
sr_CS: nema narednog okvira

en: no next graphic
sr_CS: nema naredne slike

en: no next grouping
sr_CS: nema narednog grupisanja

en: no next heading
sr_CS: nema narednog naslova

en: no next heading at level 1
sr_CS: nema narednog naslova na nivou 1

en: no next heading at level 2
sr_CS: nema narednog naslova na nivou 2

en: no next heading at level 3
sr_CS: nema narednog naslova na nivou 3

en: no next heading at level 4
sr_CS: nema narednog naslova na nivou 4

en: no next heading at level 5
sr_CS: nema narednog naslova na nivou 5

en: no next heading at level 6
sr_CS: nema narednog naslova na nivou 6

en: no next landmark
sr_CS: nema narednog orjentira

en: no next link
sr_CS: nema narednog linka

en: no next list
sr_CS: nema naredne liste

en: no next list item
sr_CS: nema naredne stavke liste

en: no next math formula
sr_CS: nema naredne matematičke formule

en: no next menu item
sr_CS: nema naredne stavke menija

en: no next progress bar
sr_CS: nema naredne trake napredovanja

en: no next radio button
sr_CS: nema narednog radio dugmeta

en: no next separator
sr_CS: nema narednog separatora

en: no next tab
sr_CS: nema naredne kartice

en: no next table
sr_CS: nema naredne tabele

en: no next text paragraph
sr_CS: nema narednog pasusa teksta

en: no next toggle button
sr_CS: nema narednog dugmeta prekidača

en: no next unvisited link
sr_CS: nema narednog neposećenog linka

en: no next vertically aligned paragraph
sr_CS: nema narednog vertikalno poravnatog pasusa

en: no next visited link
sr_CS: nema narednog posećenog linka

en: no previous annotation
sr_CS: nema prethodne napomene

en: no previous article
sr_CS: nema prethodnog članka

en: no previous block quote
sr_CS: nema prethodnog citata

en: no previous button
sr_CS: nema prethodnog dugmeta

en: no previous check box
sr_CS: nema prethodnog izbornog polja

en: no previous combo box
sr_CS: nema prethodnog izbornog okvira

en: no previous edit field
sr_CS: nema prethodnog polja za uređivanje

en: no previous embedded object
sr_CS: nema prethodnog umetnutog objekta

en: no previous error
sr_CS: nema prethodne greške

en: no previous figure
sr_CS: nema prethodne figure

en: no previous form field
sr_CS: nema prethodnog polja za unos

en: no previous frame
sr_CS: nema prethodnog okvira

en: no previous graphic
sr_CS: nema prethodne slike

en: no previous grouping
sr_CS: nema prethodnog grupisanja

en: no previous heading
sr_CS: nema prethodnog naslova

en: no previous heading at level 1
sr_CS: nema prethodnog naslova na nivou 1

en: no previous heading at level 2
sr_CS: nema prethodnog naslova na nivou 2

en: no previous heading at level 3
sr_CS: nema prethodnog naslova na nivou 3

en: no previous heading at level 4
sr_CS: nema prethodnog naslova na nivou 4

en: no previous heading at level 5
sr_CS: nema prethodnog naslova na nivou 5

en: no previous heading at level 6
sr_CS: nema prethodnog naslova na nivou 6

en: no previous landmark
sr_CS: nema prethodnog orjentira

en: no previous link
sr_CS: nema prethodnog linka

en: no previous list
sr_CS: nema prethodne liste

en: no previous list item
sr_CS: nema prethodne stavke liste

en: no previous math formula
sr_CS: nema prethodne matematičke formule

en: no previous menu item
sr_CS: nema prethodne stavke menija

en: no previous progress bar
sr_CS: nema prethodne trake napredovanja

en: no previous radio button
sr_CS: nema prethodnog radio dugmeta

en: no previous separator
sr_CS: nema prethodnog separatora

en: no previous tab
sr_CS: nema prethodne kartice

en: no previous table
sr_CS: nema prethodne tabele

en: no previous text paragraph
sr_CS: nema prethodnog pasusa teksta

en: no previous toggle button
sr_CS: nema prethodnog dugmeta prekidača

en: no previous unvisited link
sr_CS: nema prethodnog neposećenog linka

en: no previous vertically aligned paragraph
sr_CS: nema prethodnog vertikalno poravnatog pasusa

en: no previous visited link
sr_CS: nema prethodnog posećenog linka

en: no revised %s
sr_CS: nije izmenjeno %s

en: no right indent
sr_CS: nema desnog uvlačenja

en: no status bar information
sr_CS: nema informacija na statusnoj traci

en: no strikethrough
sr_CS: nije precrtano

en: none
sr_CS: nijedan

en: normal configuration
sr_CS: globalna podešavanja

en: normal configuration profile active
sr_CS: profil sa standardnim podešavanjima aktivan

en: not %s
sr_CS: nije %s

en: not checked
sr_CS: nije označeno

en: not deleted
sr_CS: nije obrisano

en: not emphasised
sr_CS: nije naglašeno

en: not hidden
sr_CS: nije skriven

en: not highlighted
sr_CS: nije obeleženo

en: not inserted
sr_CS: nije ubačeno

en: not marked
sr_CS: nije obeleženo

en: not pressed
sr_CS: nije pritisnuto

en: not selected
sr_CS: nije izabrano

en: not strong
sr_CS: nije podebljano

en: not underlined
sr_CS: nije podvučeno

en: note
sr_CS: napomena

en: nsel
sr_CS: nizab

en: numLock numpad 0
sr_CS: numLock numerička 0

en: numLock numpad 1
sr_CS: numLock numeričko 1

en: numLock numpad 2
sr_CS: numLock numeričko 2

en: numLock numpad 3
sr_CS: numLock numeričko 3

en: numLock numpad 4
sr_CS: numLock numeričko 4

en: numLock numpad 5
sr_CS: numLock numeričko 5

en: numLock numpad 6
sr_CS: numLock numeričko 6

en: numLock numpad 7
sr_CS: numLock numeričko 7

en: numLock numpad 8
sr_CS: numLock numeričko 8

en: numLock numpad 9
sr_CS: numLock numeričko 9

en: numpad 1
sr_CS: numeričko 1

en: numpad 2
sr_CS: numeričko 2

en: numpad 3
sr_CS: numeričko 3

en: numpad 4
sr_CS: numeričko 4

en: numpad 5
sr_CS: numeričko 5

en: numpad 6
sr_CS: numeričko 6

en: numpad 7
sr_CS: numeričko 7

en: numpad 8
sr_CS: numeričko 8

en: numpad 9
sr_CS: numeričko 9

en: numpad decimal
sr_CS: taster decimalni zarez na numeričkoj tastaturi

en: numpad delete
sr_CS: taster za brisanje na numeričkoj tastaturi

en: numpad divide
sr_CS: numerički taster podeljeno

en: numpad enter
sr_CS: numerički enter

en: numpad insert
sr_CS: taster Insert na numeričkoj tastaturi

en: numpad minus
sr_CS: numerički taster minus

en: numpad multiply
sr_CS: numerički taster puta

en: numpad plus
sr_CS: numerički taster plus

en: object has no location
sr_CS: objekat nema lokaciju

en: object mode
sr_CS: režim objekta

en: obscured
sr_CS: objekat pokriven od strane drugog objekta

en: odd pages section break
sr_CS: nejednake strane odvajanje sekcija

en: off
sr_CS: isključeno

en: off screen
sr_CS: van ekrana

en: on
sr_CS: uključeno

en: opens dialog
sr_CS: otvara dijalog

en: opens grid
sr_CS: otvara mrežu

en: opens list
sr_CS: otvara listu

en: opens tree
sr_CS: otvara stablo

en: option pane
sr_CS: okno za opcije

en: other item
sr_CS: dstale stavke

en: out of %s
sr_CS: van %s

en: out of bookmark
sr_CS: van markera

en: out of comment
sr_CS: van komentara

en: out of grammar error
sr_CS: van gramatičke greške

en: out of popular highlight
sr_CS: van popularne oznake

en: out of spelling error
sr_CS: van greške u pravopisu

en: out of table
sr_CS: van tabele

en: overflowing
sr_CS: prelivajući

en: page
sr_CS: strana

en: page %s
sr_CS: strana %s

en: pane
sr_CS: okno

en: panel
sr_CS: tabla

en: paragraph
sr_CS: pasus

en: paragraph number
sr_CS: broj pasusa

en: paragraph property
sr_CS: svojstvo pasusa

en: password edit
sr_CS: polje za lozinku

en: pinned
sr_CS: zakačeno

en: play pause
sr_CS: reprodukuj pauziraj

[ctx: poedit]
en: Could not find {description} window.
sr_CS: Nemoguće pronaći prozor {description}.

[ctx: poedit]
en: No {description}
sr_CS: Nema {description}

[ctx: poedit]
en: Reports a translation warning, if any. If pressed twice, presents the warning in browse mode
sr_CS: Prijavljuje upozorenje prevoda, ako postoji. Ako se pritisne dva puta, prikazuje upozorenje u režimu pretraživanja

[ctx: poedit]
en: Reports any comment in the comments window. If pressed twice, presents the comment in browse mode
sr_CS: Prijavljuje bilo koji komentar u prozoru sa komentarima. Ako se pritisne dva puta, prikazuje komentar u režimu pretraživanja

[ctx: poedit]
en: Reports any notes for translators. If pressed twice, presents the notes in browse mode
sr_CS: Prijavljuje bilo koje napomene za prevodioce. Ako se pritisne dva puta, prikazuje ove napomene u režimu pretraživanja

[ctx: poedit]
en: Reports the old source text, if any. If pressed twice, presents the text in browse mode
sr_CS: Prijavljuje stari izvorni tekst, ako postoji. Ako se pritisne dva puta, prikazuje tekst u režimu pretraživanja

[ctx: poedit]
en: comment
sr_CS: komentara

[ctx: poedit]
en: notes for translators
sr_CS: napomena za prevodioce

[ctx: poedit]
en: old source text
sr_CS: starog izvornog teksta

[ctx: poedit]
en: translation warning
sr_CS: upozorenja prevoda

en: pressed
sr_CS: pritisnuto

en: previous track
sr_CS: prethodni zapis

en: prgbar
sr_CS: traknapr

en: progress bar
sr_CS: traka napredovanja

en: property
sr_CS: svojstvo

en: property page
sr_CS: strana sa karakteristikama

en: protected
sr_CS: zaštićeno

en: pwdedt
sr_CS: lozuređ

en: quadruple {action}
sr_CS: četvorostruka {action}

en: radio button
sr_CS: radio dugme

en: radio menu item
sr_CS: stavka radio menija

en: rbtn
sr_CS: rdgm

en: read only
sr_CS: samo za čitanje

en: received: %s
sr_CS: prima: %s

en: reconcile
sr_CS: usaglasi

en: rectangular gradient
sr_CS: pravougaoni preliv

en: redundant object
sr_CS: redundantni objekat

en: refresh
sr_CS: osveži

[ctx: repeat]
en: off
sr_CS: isključeno

[ctx: repeat]
en: on
sr_CS: uključeno

en: replace
sr_CS: zamena

en: replied
sr_CS: odgovoreno

en: replied all
sr_CS: odgovoreno svima

en: report CLDR characters off
sr_CS: isključeno prijavljivanje CLDR znakova

en: report CLDR characters on
sr_CS: uključeno prijavljivanje CLDR znakova

en: report alignment off
sr_CS: isključeno prijavljivanje poravnavanja

en: report alignment on
sr_CS: uključeno prijavljivanje poravnavanja

en: report articles off
sr_CS: isključeno prijavljivanje članaka

en: report articles on
sr_CS: uključeno prijavljivanje članaka

en: report block quotes off
sr_CS: isključeno prijavljivanje citata

en: report block quotes on
sr_CS: uključeno prijavljivanje citata

en: report colors off
sr_CS: isključeno prijavljivanje boja

en: report colors on
sr_CS: uključeno prijavljivanje boja

en: report comments off
sr_CS: isključeno prijavljivanje komentara

en: report comments on
sr_CS: uključeno prijavljivanje komentara

en: report dynamic content changes off
sr_CS: isključeno prijavljivanje dinamičkih promena sadržaja

en: report dynamic content changes on
sr_CS: uključeno prijavljivanje dinamičkih promena sadržaja

en: report emphasis off
sr_CS: isključeno prijavljivanje naglašenog teksta

en: report emphasis on
sr_CS: uključeno prijavljivanje naglašenog teksta

en: report figures and captions off
sr_CS: isključeno prijavljivanje figura i naslova slika

en: report figures and captions on
sr_CS: uključeno prijavljivanje figura i naslova slika

en: report font attributes off
sr_CS: isključeno prijavljivanje atributa fonta

en: report font attributes on
sr_CS: uključeno prijavljivanje atributa fonta

en: report font name off
sr_CS: isključeno prijavljivanje imena fonta

en: report font name on
sr_CS: uključeno prijavljivanje imena fonta

en: report font size off
sr_CS: isključeno prijavljivanje veličine fonta

en: report font size on
sr_CS: uključeno prijavljivanje veličine fonta

en: report frames off
sr_CS: isključeno prijavljivanje okvira

en: report frames on
sr_CS: uključeno prijavljivanje okvira

en: report graphics off
sr_CS: isključeno prijavljivanje slika

en: report graphics on
sr_CS: uključeno prijavljivanje slika

en: report groupings off
sr_CS: isključeno prijavljivanje grupisanja

en: report groupings on
sr_CS: uključeno prijavljivanje grupisanja

en: report headings off
sr_CS: isključeno prijavljivanje naslova

en: report headings on
sr_CS: uključeno prijavljivanje naslova

en: report highlighted off
sr_CS: isključeno prijavljivanje obeleženog teksta

en: report highlighted on
sr_CS: uključeno prijavljivanje obeleženog teksta

en: report if clickable off
sr_CS: isključeno prijavljivanje klikabilnih objekata

en: report if clickable on
sr_CS: uključeno prijavljivanje klikabilnih objekata

en: report landmarks and regions off
sr_CS: isključeno prijavljivanje orjentira i regiona

en: report landmarks and regions on
sr_CS: uključeno prijavljivanje orjentira i regiona

en: report line numbers off
sr_CS: isključeno prijavljivanje broja redova

en: report line numbers on
sr_CS: uključeno prijavljivanje broja redova

en: report line spacing off
sr_CS: isključeno prijavljivanje odvajanja redova

en: report line spacing on
sr_CS: uključeno prijavljivanje odvajanja redova

en: report links off
sr_CS: isključeno prijavljivanje linkova

en: report links on
sr_CS: uključeno prijavljivanje linkova

en: report lists off
sr_CS: isključeno prijavljivanje lista

en: report lists on
sr_CS: uključeno prijavljivanje lista

en: report pages off
sr_CS: isključeno prijavljivanje stranica

en: report pages on
sr_CS: uključeno prijavljivanje stranica

en: report paragraph indentation off
sr_CS: isključeno prijavljivanje uvlačenja pasusa

en: report paragraph indentation on
sr_CS: uključeno prijavljivanje uvlačenja pasusa

en: report revisions off
sr_CS: isključeno prijavljivanje izmena

en: report revisions on
sr_CS: uključeno prijavljivanje izmena

en: report spelling errors off
sr_CS: isključeno prijavljivanje pravopisnih grešaka

en: report spelling errors on
sr_CS: uključeno prijavljivanje pravopisnih grešaka

en: report style off
sr_CS: isključeno prijavljivanje stila

en: report style on
sr_CS: uključeno prijavljivanje stila

en: report superscripts and subscripts off
sr_CS: isključeno prijavljivanje eksponenata i indeksa

en: report superscripts and subscripts on
sr_CS: uključeno prijavljivanje eksponenata i indeksa

en: report table cell coordinates off
sr_CS: isključeno prijavljivanje koordinata ćelija u tabeli

en: report table cell coordinates on
sr_CS: uključeno prijavljivanje koordinata ćelija u tabeli

en: report tables off
sr_CS: isključeno prijavljivanje tabela

en: report tables on
sr_CS: uključeno prijavljivanje tabela

en: req
sr_CS: zaht

en: required
sr_CS: zahtevano

en: reverse diagonal stripe
sr_CS: obrnuto dijagonalna traka

en: revised %s
sr_CS: izmenjeno %s

en: rich edit
sr_CS: napredno polje za uređivanje

en: right
sr_CS: desno

en: right alt
sr_CS: desni alt

en: right arrow
sr_CS: strelica desno

en: right control
sr_CS: desni kontrol

en: right edge
sr_CS: desna ivica

en: right indent
sr_CS: desno uvlačenje

en: right shift
sr_CS: desni šift

en: right windows
sr_CS: desni windows

en: ro
sr_CS: čit

en: root pane
sr_CS: osnovno okno

en: row
sr_CS: red

en: row %s
sr_CS: red%s

en: row header
sr_CS: zaglavlje reda

en: rslvd cmnt
sr_CS: reškom

en: ruler
sr_CS: lenjir

[ctx: script category]
en: Tools
sr_CS: Alati

en: scrlbar
sr_CS: klitrak

en: scroll bar
sr_CS: klizna traka

en: scroll pane
sr_CS: klizno okno

en: search page
sr_CS: pretraži stranicu

en: sect
sr_CS: odelj

en: section
sr_CS: odeljak

en: section %s
sr_CS: sekcija %s

en: section property
sr_CS: svojstvo odeljka

en: sel
sr_CS: izab

en: selectable
sr_CS: moguće izabrati

en: selected
sr_CS: izabrano

en: selected %s
sr_CS: izabrano %s

en: selection removed
sr_CS: izbor uklonjen

en: sent: %s
sr_CS: poslato: %s

en: series {number} {name}
sr_CS: serija {number} {name}

en: sggstn
sr_CS: predl

en: shape
sr_CS: oblik

[ctx: shape]
en: 'No' symbol
sr_CS: "Ne" simbol

[ctx: shape]
en: 'Or' flowchart symbol
sr_CS: 'ili ' grafikon simbola

[ctx: shape]
en: 10-point star
sr_CS: Zvezda sa deset tačaka

[ctx: shape]
en: 12-point star
sr_CS: Zvezda sa dvanaest tačaka

[ctx: shape]
en: 16-point star
sr_CS: Zvezda sa šesnaest tačaka

[ctx: shape]
en: 24-point star
sr_CS: Zvezda sa dvadeset četiri tačke

[ctx: shape]
en: 32-point star
sr_CS: Zvezda sa trideset dve tačke

[ctx: shape]
en: 4-point star
sr_CS: Zvezda sa četiri tačke

[ctx: shape]
en: 5-point star
sr_CS: Zvezda sa pet tačaka

[ctx: shape]
en: 6-point star
sr_CS: Zvezda sa šest tačaka

[ctx: shape]
en: 7-point star
sr_CS: Zvezda sa sedam tačaka

[ctx: shape]
en: 8-point star
sr_CS: Zvezda sa osam tačaka

[ctx: shape]
en: Alternate process flowchart symbol
sr_CS: Alternativan grafikon procesa

[ctx: shape]
en: Arrows pointing left right up and down
sr_CS: Strelice koje pokazuju levo gore desno i dole

[ctx: shape]
en: Balloon
sr_CS: Balon

[ctx: shape]
en: Bent Up Arrow
sr_CS: Savijena strelica gore

[ctx: shape]
en: Bent arrow
sr_CS: Savijena strelica

[ctx: shape]
en: Bevel
sr_CS: Kosa

[ctx: shape]
en: Block arc
sr_CS: Blok arc

[ctx: shape]
en: Callout with Arrows pointing left right up and down
sr_CS: Oblačić sa strelicama koje pokazuju levo desno gore i dole

[ctx: shape]
en: Callout with Double-ended horizontal Arrow
sr_CS: Oblačić sa horizontalnom strelicom koja ima dvostruki kraj

[ctx: shape]
en: Callout with Down Arrow
sr_CS: Oblačić sa strelicom dole

[ctx: shape]
en: Callout with Left Arrow
sr_CS: Oblačić sa strelicom levo

[ctx: shape]
en: Callout with Right Arrow
sr_CS: Oblačić sa strelicom desno

[ctx: shape]
en: Callout with UpArrow
sr_CS: Oblačić sa strelicom gore

[ctx: shape]
en: Callout with accent bar and callout line segments forming a U-shape
sr_CS: Oblačić sa crtom i linijama oblačića u obliku slova u

[ctx: shape]
en: Callout with angled callout line and accent bar
sr_CS: Oblačić sa iskrivljenom linijom oblačića i crtom

[ctx: shape]
en: Callout with angled line
sr_CS: Oblačić sa krivom linijom

[ctx: shape]
en: Callout with arrows that point up and down
sr_CS: Oblačić sa strelicama koje pokazuju gore i dole

[ctx: shape]
en: Callout with border and horizontal accent bar
sr_CS: Oblačić sa okvirom i horizontalnom linijom

[ctx: shape]
en: Callout with border, accent bar, and callout line segments forming a U-shape
sr_CS: Oblačić sa okvirom, crtom i linijom oblačića u obliku slova u

[ctx: shape]
en: Callout with border, angled callout line, and accent bar
sr_CS: Oblačić sa okvirom, krivom linijom oblačića i crtom

[ctx: shape]
en: Callout with border, diagonal straight line and accent bar
sr_CS: Oblačić sa okvirom, dijagonalnom pravom linijom i crtom

[ctx: shape]
en: Callout with callout line segments forming a U-shape
sr_CS: Oblačić sa segmentima linije oblačića u obliku slova u

[ctx: shape]
en: Callout with diagonal callout line and accent bar
sr_CS: Oblačić  sa dijagonalnom linijom oblačića i dodatnom krivom linijom

[ctx: shape]
en: Callout with diagonal straight line
sr_CS: Oblačić sa pravom dijagonalnom linijom

[ctx: shape]
en: Callout with horizontal accent bar
sr_CS: Oblačić sa horizontalnom linijom

[ctx: shape]
en: Callout with horizontal line
sr_CS: Oblačić sa horizontalnom linijom

[ctx: shape]
en: Callout with no border and angled callout line
sr_CS: Oblačić bez okvira i krive linije oblačića

[ctx: shape]
en: Callout with no border and callout line segments forming a U-shape
sr_CS: Oblačić bez okvira sa linijama oblačića u obliku slova u

[ctx: shape]
en: Callout with no border and diagonal callout line
sr_CS: Oblačić bez okvira i dijagonalne linije oblačića

[ctx: shape]
en: Card flowchart symbol
sr_CS: Grafikon simbola karte

[ctx: shape]
en: Chart Plus symbol
sr_CS: Grafikon+simbol

[ctx: shape]
en: Chart Star Symbol
sr_CS: Grafikon simbola zvezdica

[ctx: shape]
en: Chart X Symbol
sr_CS: Grafikon simbola x

[ctx: shape]
en: Chevron
sr_CS: Ševron

[ctx: shape]
en: Circle with line through center
sr_CS: Krug sa linijom u centru

[ctx: shape]
en: Circular Arrow
sr_CS: Kružna strelica

[ctx: shape]
en: Cloud callout
sr_CS: Oblak

[ctx: shape]
en: Cloud shape
sr_CS: Oblik oblaka

[ctx: shape]
en: Collate flowchart symbol
sr_CS: Grafikon sređenih simbola

[ctx: shape]
en: Connector flowchart symbol
sr_CS: Simbol povezivanja

[ctx: shape]
en: Corner
sr_CS: Ugao

[ctx: shape]
en: Counter-clockwise Circular arrow
sr_CS: Kružna strelica okrenuta suprotno od kazaljke sata

[ctx: shape]
en: Cross
sr_CS: Krst

[ctx: shape]
en: Cube
sr_CS: Kupa

[ctx: shape]
en: Curved Down Arrow
sr_CS: Iskrivljena strelica dole

[ctx: shape]
en: Curved Left Arrow
sr_CS: Iskrivljena strelica levo

[ctx: shape]
en: Curved Right Arrow
sr_CS: Iskrivljena strelica desno

[ctx: shape]
en: Curved Up Arrow
sr_CS: Iskrivljena strelica gore

[ctx: shape]
en: Curved Up Ribbon banner
sr_CS: Iskrivljen gornji baner trake

[ctx: shape]
en: Curved arrow
sr_CS: Iskrivljena strelica

[ctx: shape]
en: Data flowchart symbol
sr_CS: Grafikon Simbola podataka

[ctx: shape]
en: Decagon
sr_CS: Dekagon

[ctx: shape]
en: Decision flowchart symbol
sr_CS: Grafikon simbola spuštanja

[ctx: shape]
en: Delay flowchart symbol
sr_CS: Grafikon simbola odlaganja

[ctx: shape]
en: Diagonal stripe
sr_CS: Dijagonalna traka

[ctx: shape]
en: Diamond
sr_CS: Dijamant

[ctx: shape]
en: Direct access storage flowchart symbol
sr_CS: Grafikon simbola direktnog pristupa

[ctx: shape]
en: Display flowchart symbol
sr_CS: Grafikon simbola prikaza

[ctx: shape]
en: Document flowchart symbol
sr_CS: Grafikon simbola dokumenta

[ctx: shape]
en: Dodecagon
sr_CS: Dodekagon

[ctx: shape]
en: Donut
sr_CS: Krofna

[ctx: shape]
en: Double brace
sr_CS: Dupla zagrada

[ctx: shape]
en: Double bracket
sr_CS: Dvostruka zagrada

[ctx: shape]
en: Double wave
sr_CS: Dupli talas

[ctx: shape]
en: Double-ended Arrow pointing up and down
sr_CS: Strelica sa dva kraja koja pokazuje gore i dole

[ctx: shape]
en: Double-ended Circular arrow
sr_CS: Kružna strelica sa dvostrukim krajem

[ctx: shape]
en: Double-ended horizontal Arrow
sr_CS: Horizontalna strelica sa dvostrukim krajem

[ctx: shape]
en: Down Arrow
sr_CS: Strelica dole

[ctx: shape]
en: Explosion
sr_CS: Eksplozija

[ctx: shape]
en: Extract flowchart symbol
sr_CS: Grafikon simbola izvlačenja

[ctx: shape]
en: Folded corner
sr_CS: Isključen

[ctx: shape]
en: Four small squares that define a rectangular shape
sr_CS: Četiri male kocke koje definišu pravougaoni oblik

[ctx: shape]
en: Funnel
sr_CS: Levak

[ctx: shape]
en: Gear with nine teeth
sr_CS: Zupčanik sa devet zuba

[ctx: shape]
en: Gear with six teeth
sr_CS: Zupčanik sa šest zuba

[ctx: shape]
en: Half of rectangular picture frame
sr_CS: Polovina pravougaonog okvira slike

[ctx: shape]
en: Heart
sr_CS: Srce

[ctx: shape]
en: Horizontal scroll
sr_CS: Horizontalno pomeranje

[ctx: shape]
en: Incomplete Pie with wedge missing
sr_CS: Nepotpun krug kome nedostaje ugao

[ctx: shape]
en: Internal storage flowchart symbol
sr_CS: Grafikon simbola skladištenja

[ctx: shape]
en: Isosceles triangle
sr_CS: Isosceles trougao

[ctx: shape]
en: Left Arrow
sr_CS: Strelica levo

[ctx: shape]
en: Left and up Arrows
sr_CS: Strelice levo i gore

[ctx: shape]
en: Left brace
sr_CS: Leva zagrada

[ctx: shape]
en: Left bracket
sr_CS: Leva vitičasta zagrada

[ctx: shape]
en: Left right and up Arrows
sr_CS: Strelice levo desno i gore

[ctx: shape]
en: Lightning bolt
sr_CS: Munja

[ctx: shape]
en: Line Callout
sr_CS: Oblačić sa linijom

[ctx: shape]
en: Line inverse
sr_CS: Obrnute linije

[ctx: shape]
en: Magnetic disk flowchart symbol
sr_CS: Grafikon simbola magnetnog diska

[ctx: shape]
en: Manual input flowchart symbol
sr_CS: Grafikon simbola ručnog unosa

[ctx: shape]
en: Manual operation flowchart symbol
sr_CS: Grafikon simbola ručne operacije

[ctx: shape]
en: Math Addition symbol
sr_CS: Matematički simbol za sabiranje

[ctx: shape]
en: Math Division symbol
sr_CS: Matematički simbol za deljenje

[ctx: shape]
en: Math Equivalence symbol
sr_CS: Matematički simbol jednakosti

[ctx: shape]
en: Math Multiplication symbol
sr_CS: Matematički simbol množenja

[ctx: shape]
en: Math Non-equivalence symbol
sr_CS: Matematički simbol nejednakosti

[ctx: shape]
en: Math Subtraction symbol
sr_CS: Matematički simbol oduzimanja

[ctx: shape]
en: Merge flowchart symbol
sr_CS: Grafikon simbola prelaza

[ctx: shape]
en: Moon
sr_CS: Mesec

[ctx: shape]
en: Multi-document flowchart symbol
sr_CS: Grafikon simbola dvostrukog dokumenta

[ctx: shape]
en: Notched RightArrow
sr_CS: Zasečena strelica desno

[ctx: shape]
en: Octagon
sr_CS: Oktagon

[ctx: shape]
en: Off-page connector flowchart symbol
sr_CS: Grafikon simbola povezivanja van stranice

[ctx: shape]
en: Offline storage flowchart symbol
sr_CS: Grafikon oflajn simbola

[ctx: shape]
en: Oval-shaped callout
sr_CS: Oblačić u obliku ovala

[ctx: shape]
en: Parallelogram
sr_CS: Paralelogram

[ctx: shape]
en: Plaque
sr_CS: Ploča

[ctx: shape]
en: Plaque Tabs
sr_CS: Kartice ploče

[ctx: shape]
en: Predefined process flowchart symbol
sr_CS: Grafikon simbola predefinisanog procesa

[ctx: shape]
en: Preparation flowchart symbol
sr_CS: Grafikon simbola pripreme

[ctx: shape]
en: Process flowchart symbol
sr_CS: Grafikon simbola procesa

[ctx: shape]
en: Punched tape flowchart symbol
sr_CS: Grafikon izlomljenog simbola

[ctx: shape]
en: Quarter Pie Wedge
sr_CS: Četvrtast krug

[ctx: shape]
en: Rectangle
sr_CS: Pravougaonik

[ctx: shape]
en: Rectangle with one rounded corner
sr_CS: Pravougaonik sa jednim krivim uglom

[ctx: shape]
en: Rectangle with one snipped corner
sr_CS: Pravougaonik sa jednim isečenim uglom

[ctx: shape]
en: Rectangle with one snipped corner and one rounded corner
sr_CS: Pravougaonik sa jednim isečenim i jednim krivim uglom

[ctx: shape]
en: Rectangle with two rounded corners diagonally-opposed
sr_CS: Pravougaonik sa dva dijagonalno suprotna ugla

[ctx: shape]
en: Rectangle with two snipped corners diagonally-opposed
sr_CS: Pravougaonik sa dva dijagonalno suprotno isečena ugla

[ctx: shape]
en: Rectangle with two snipped corners that share a side
sr_CS: Pravougaonik sa dva isečena ugla na istoj strani

[ctx: shape]
en: Rectangle with two-rounded corners that share a side
sr_CS: Pravougaonik sa dva kriva ugla koja su na istoj strani

[ctx: shape]
en: Rectangular callout
sr_CS: Pravougaoni oblačić

[ctx: shape]
en: Rectangular picture frame
sr_CS: Pravougaoni okvir slike

[ctx: shape]
en: Return
sr_CS: Povratak

[ctx: shape]
en: Ribbon banner
sr_CS: Traka banera

[ctx: shape]
en: Ribbon with left and right arrows
sr_CS: Traka sa strelicama levo i desno

[ctx: shape]
en: Right Arrow
sr_CS: Strelica desno

[ctx: shape]
en: Right Arrow with Stripes
sr_CS: Strelica desno sa trakama

[ctx: shape]
en: Right brace
sr_CS: Desna zagrada

[ctx: shape]
en: Right bracket
sr_CS: Desna vitičasta zagrada

[ctx: shape]
en: Right triangle
sr_CS: Desni trougao

[ctx: shape]
en: Rounded rectangle
sr_CS: Kriv pravougaonik

[ctx: shape]
en: Rounded rectangle-shaped callout
sr_CS: Oblačić u obliku krivog pravougaonika

[ctx: shape]
en: Sequential access storage flowchart symbol
sr_CS: Grafikon niza simbola

[ctx: shape]
en: Smiley face
sr_CS: Lice koje se smeje

[ctx: shape]
en: Sort flowchart symbol
sr_CS: Grafikon simbola sortiranja

[ctx: shape]
en: Stored data flowchart symbol
sr_CS: Grafikon simbola sačuvanih podataka

[ctx: shape]
en: Summing junction flowchart symbol
sr_CS: Grafikon simbola sumiranja

[ctx: shape]
en: Sun
sr_CS: Sunce

[ctx: shape]
en: Terminator flowchart symbol
sr_CS: Grafikon završenog simbola

[ctx: shape]
en: Trapezoid with asymmetrical non-parallel sides
sr_CS: Trapezoid sa asimetričnim ne paralelnim stranicama

[ctx: shape]
en: U-shaped Arrow
sr_CS: Strelica u obliku slova u

[ctx: shape]
en: Up Arrow
sr_CS: Strelica gore

[ctx: shape]
en: Vertical scroll
sr_CS: Uspravno pomeranje

[ctx: shape]
en: Water droplet
sr_CS: Kapljica vode

[ctx: shape]
en: Wave
sr_CS: Talas

[ctx: shape]
en: four snipped corners
sr_CS: četiri bliska ugla

en: shift
sr_CS: šift

[ctx: shuffle]
en: off
sr_CS: isključeno

[ctx: shuffle]
en: on
sr_CS: uključeno

en: single {action}
sr_CS: pojedinačna {action}

en: skips backward past a block of links
sr_CS: preskače nazad nakon bloka linkova

en: skips forward past a block of links
sr_CS: preskače napred nakon bloka linkova

en: slanted dash dot
sr_CS: kosa crta tačka

en: slice
sr_CS: parče

en: slider
sr_CS: klizač

en: solid
sr_CS: čvrsto

en: sorted
sr_CS: sortirano

en: sorted asc
sr_CS: sortir uz

en: sorted ascending
sr_CS: sortirano uzlazno

en: sorted desc
sr_CS: sortir si

en: sorted descending
sr_CS: sortirano silazno

en: sound
sr_CS: zvuk

en: space
sr_CS: razmak

en: space with any dots
sr_CS: razmak sa bilo kojom tačkom

en: space with dot
sr_CS: razmak sa tačkom

en: speak command keys off
sr_CS: isključen izgovor komandnih tastera

en: speak command keys on
sr_CS: uključen izgovor komandnih tastera

en: speak typed characters off
sr_CS: isključen izgovor ukucanih znakova

en: speak typed characters on
sr_CS: uključen izgovor ukucanih znakova

en: speak typed words off
sr_CS: isključen izgovor ukucanih reči

en: speak typed words on
sr_CS: uključen izgovor ukucanih reči

en: speech viewer disabled
sr_CS: pregled govora onemogućen

en: speech viewer enabled
sr_CS: pregled govora omogućen

[ctx: speechModes]
en: beeps
sr_CS: sa pištanjem

[ctx: speechModes]
en: off
sr_CS: isključen

[ctx: speechModes]
en: on-demand
sr_CS: na zahtev

[ctx: speechModes]
en: talk
sr_CS: sa pričom

[ctx: speechSymbols]
en: &Filter by:
sr_CS: &Izdvoji po:

en: spelling and grammar: {text}
sr_CS: pravopis i gramatika: {text}

en: spelling error
sr_CS: greška u pravopisu

en: spelling: {text}
sr_CS: pravopis: {text}

en: spin button
sr_CS: kružno dugme

en: splbtn
sr_CS: dgmrazd

en: split button
sr_CS: dugme za razdvajanje

en: split pane
sr_CS: okno za razdvajanje

en: spnbtn
sr_CS: krdgm

en: status bar
sr_CS: statusna traka

en: stbar
sr_CS: sttrak

en: stop
sr_CS: zaustavi

en: strikethrough
sr_CS: precrtano

en: strong
sr_CS: podebljano

en: style
sr_CS: stil

en: style %s
sr_CS: stil %s

en: style definition
sr_CS: definicija stila

en: subMenu
sr_CS: podmeni

en: subject: %s
sr_CS: tema: %s

en: submnu
sr_CS: podmen

en: subscript
sr_CS: indeks

en: suggestion
sr_CS: predlog

en: superscript
sr_CS: eksponent

en: switch
sr_CS: prekidač

en: swtch
sr_CS: prek

[ctx: symbolLevel]
en: all
sr_CS: svi

[ctx: symbolLevel]
en: character
sr_CS: znak

[ctx: symbolLevel]
en: most
sr_CS: većina

[ctx: symbolLevel]
en: none
sr_CS: nijedan

[ctx: symbolLevel]
en: some
sr_CS: neki

[ctx: symbolPreserve]
en: always
sr_CS: uvek

[ctx: symbolPreserve]
en: never
sr_CS: nikada

[ctx: symbolPreserve]
en: only below symbol's level
sr_CS: samo ispod nivoa simbola

[ctx: synth setting]
en: Inflection
sr_CS: Modulacija

[ctx: synth setting]
en: Language
sr_CS: &Jezik

[ctx: synth setting]
en: Pitch
sr_CS: Visina

[ctx: synth setting]
en: Rate
sr_CS: Brzina

[ctx: synth setting]
en: Rate boost
sr_CS: Povećanje brzine

[ctx: synth setting]
en: Variant
sr_CS: Varijanta

[ctx: synth setting]
en: Voice
sr_CS: Glas

[ctx: synth setting]
en: Volume
sr_CS: Jačina

en: tab control
sr_CS: kontrola kartice

en: tabctl
sr_CS: kontkart

en: table
sr_CS: tabela

en: table body
sr_CS: telo tabele

en: table footer
sr_CS: podnožje tabele

en: table header
sr_CS: zaglavlje tabele

en: table property
sr_CS: svojstvo tabele

en: table with {columnCountText} and {rowCountText}
sr_CS: tabela sa {columnCountText} i {rowCountText}

en: tear off menu
sr_CS: odvojiva stavka menija

en: text
sr_CS: tekst

en: text "%s" not found
sr_CS: tekst "%s" nije pronađen

en: text frame
sr_CS: okvir teksta

en: text mode
sr_CS: režim teksta

en: tgbtn
sr_CS: dgmprek

en: thick
sr_CS: debele

en: thick diagonal crosshatch
sr_CS: debelo dijagonalno povlačenje

en: thin
sr_CS: tanke

en: thin diagonal crosshatch
sr_CS: tanko dijagonalno prevlačenje

en: thin diagonal stripe
sr_CS: tanka dijagonalna traka

en: thin horizontal crosshatch
sr_CS: tanko horizontalno prevlačenje

en: thin horizontal stripe
sr_CS: tanka horizontalna traka

en: thin reverse diagonal stripe
sr_CS: tanko obrnuto dijagonalna traka

en: thin vertical stripe
sr_CS: tanka uspravna traka

en: through row {row} column {column}
sr_CS: kroz red {row} kolonu{column}

en: through {endCol}
sr_CS: do {endCol}

en: through {endRow}
sr_CS: do {endRow}

en: thumb control
sr_CS: kontrola u obliku male slike

[ctx: time format]
en: {D} day {H}:{M}:{S}
sr_CS: {D} dan {H}:{M}:{S}

[ctx: time format]
en: {D} days {H}:{M}:{S}
sr_CS: {D} dana {H}:{M}:{S}

en: title bar
sr_CS: traka naslova

en: tlbar
sr_CS: altrak

en: tltip
sr_CS: opisal

en: to focus
sr_CS: fokus

en: to review
sr_CS: pregled

en: toggle button
sr_CS: dugme prekidača

en: tool bar
sr_CS: traka sa alatima

en: tool tip
sr_CS: opis alata

en: top edge
sr_CS: gornja ivica

[ctx: touch action]
en: flick down
sr_CS: povlačenje dole

[ctx: touch action]
en: flick left
sr_CS: povlačenje ulevo

[ctx: touch action]
en: flick right
sr_CS: povlačenje udesno

[ctx: touch action]
en: flick up
sr_CS: povlačenje gore

[ctx: touch action]
en: hold
sr_CS: zadržati

[ctx: touch action]
en: hover
sr_CS: povuci

[ctx: touch action]
en: hover down
sr_CS: povuci dole

[ctx: touch action]
en: hover up
sr_CS: povuci gore

[ctx: touch action]
en: tap
sr_CS: dodir

[ctx: touch action]
en: tap and hold
sr_CS: dodir sa zadrškom

en: track change: {text}
sr_CS: praćenje izmena: {text}

en: tree view
sr_CS: prikaz stabla

en: tree view button
sr_CS: dugme za pregled stabla

en: tree view item
sr_CS: stavka prikaza stabla

en: triggered
sr_CS: aktiviran

en: tripple {action}
sr_CS: trostruka {action}

en: tv
sr_CS: ps

en: tvbtn
sr_CS: dgmps

en: tvitem
sr_CS: psstav

en: unavailable
sr_CS: nedostupno

en: underline
sr_CS: podvučeno

en: underlined
sr_CS: podvučeno

en: unknown
sr_CS: nepoznat

en: unknown %s
sr_CS: nepoznato %s

en: unknown input method
sr_CS: nepoznat način unosa

en: unknown language
sr_CS: nepoznat jezik

en: unlocked
sr_CS: otključano

en: unread
sr_CS: nepročitano

en: up arrow
sr_CS: strelica gore

en: up-right diagonal line
sr_CS: gornje-desna dijagonala

en: value {valueAxisData}
sr_CS: vrednost {valueAxisData}

en: vertical align bottom
sr_CS: uspravno poravnavanje uz dno

en: vertical align distributed
sr_CS: uspravno distribuirano poravnavanje

en: vertical align justified
sr_CS: uspravno obostrano poravnavanje

en: vertical align middle
sr_CS: uspravno poravnavanje u sredini

en: vertical align top
sr_CS: uspravno poravnavanje uz vrh

en: vertical borders except outside
sr_CS: uspravne granice osim van

en: vertical stripe
sr_CS: uspravna traka

en: view port
sr_CS: vidljivi prikaz

en: visited
sr_CS: posećeno

en: vlnk
sr_CS: poslnk

en: volume down
sr_CS: utišaj

en: volume up
sr_CS: pojačaj

en: white space
sr_CS: razmak

en: window
sr_CS: prozor

en: with %s column | with %s columns
sr_CS[0]: sa %s kolonom
sr_CS[1]: sa %s kolone
sr_CS[2]: sa %s kolona

en: with %s item | with %s items
sr_CS[0]: sa %s stavkom
sr_CS[1]: sa %s stavke
sr_CS[2]: sa %s stavki

en: with %s row | with %s rows
sr_CS[0]: sa %s redom
sr_CS[1]: sa %s reda
sr_CS[2]: sa %s redova

en: with {rowCountTranslation} and {colCountTranslation}
sr_CS: sa {rowCountTranslation} i {colCountTranslation}

en: wnd
sr_CS: prz

en: word
sr_CS: reč

en: {author} is editing
sr_CS: {author} uređuje

en: {backgroundColor} background
sr_CS: {backgroundColor} pozadina

en: {bookPercentage}%, location {curLocation} of {maxLocation}
sr_CS: {bookPercentage}%, lokacija {curLocation} od{maxLocation}

en: {category} ({nbResults} result) | {category} ({nbResults} results)
sr_CS[0]: {category} ({nbResults} rezultat)
sr_CS[1]: {category} ({nbResults} rezultata)
sr_CS[2]: {category} ({nbResults} rezultata)

en: {color1} to {color2}
sr_CS: {color1} na {color2}

en: {color} (default color)
sr_CS: {color} (podrazumevana boja)

en: {color} on {backgroundColor}
sr_CS: {color} na {backgroundColor}

en: {columnCount} column | {columnCount} columns
sr_CS[0]: {columnCount} kolonom
sr_CS[1]: {columnCount} kolone
sr_CS[2]: {columnCount} kolona

en: {date} (all day)
sr_CS: {date} (svi dani)

en: {desc} left and right edges
sr_CS: {desc} Leva i desna ivica

en: {desc} surrounding border
sr_CS: {desc} Uokvirena granica

en: {desc} top and bottom edges
sr_CS: {desc} Vrh i dno

en: {desc} up-right and down-right diagonal lines
sr_CS: {desc} gornje-desna i donje-desne dijagonale

en: {distance:.3g} point from bottom slide edge | {distance:.3g} points from bottom slide edge
sr_CS[0]: {distance:.3g} tačka od donje ivice slajda
sr_CS[1]: {distance:.3g} tačke od donje ivice slajda
sr_CS[2]: {distance:.3g} tačaka od donje ivice slajda

en: {distance:.3g} point from left slide edge | {distance:.3g} points from left slide edge
sr_CS[0]: {distance:.3g} tačka od leve ivice slajda
sr_CS[1]: {distance:.3g} tačke od leve ivice slajda
sr_CS[2]: {distance:.3g} tačaka od leve ivice slajda

en: {distance:.3g} point from right slide edge | {distance:.3g} points from right slide edge
sr_CS[0]: {distance:.3g} tačka od desne ivice slajda
sr_CS[1]: {distance:.3g} tačke od desne ivice slajda
sr_CS[2]: {distance:.3g} tačaka od desne ivice slajda

en: {distance:.3g} point from top slide edge | {distance:.3g} points from top slide edge
sr_CS[0]: {distance:.3g} tačka od gornje ivice slajda
sr_CS[1]: {distance:.3g} tačke od gornje ivice slajda
sr_CS[2]: {distance:.3g} tačaka od gornje ivice slajda

en: {distance} from left edge of page
sr_CS: {distance} od leve ivice strane

en: {distance} from top edge of page
sr_CS: {distance} od vrha strane

en: {elapsedTime} elapsed
sr_CS: {elapsedTime} proteklo

en: {firstAddress}  {firstContent} through {lastAddress}  {lastContent}
sr_CS: {firstAddress}  {firstContent} do {lastAddress}  {lastContent}

en: {firstAddress} through {lastAddress}
sr_CS: {firstAddress} do {lastAddress}

en: {firstAddress} {firstValue} through {lastAddress} {lastValue}
sr_CS: {firstAddress} {firstValue} do {lastAddress} {lastValue}

en: {hourText} and {minuteText} remaining
sr_CS: {hourText} i {minuteText} preostalo

en: {hours:d} hour | {hours:d} hours
sr_CS[0]: {hours:d} sat
sr_CS[1]: {hours:d} sata
sr_CS[2]: {hours:d} sati

en: {longName} ({name})
    Version: {version} ({version_detailed})
    URL: {url}
    {copyright}
    
    {name} is covered by the GNU General Public License (Version 2). You are free to share or change this software in any way you like as long as it is accompanied by the license and you make all source code available to anyone who wants it. This applies to both original and modified copies of this software, plus any derivative works.
    For further details, you can view the license from the Help menu.
    It can also be viewed online at: https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html
    
    {name} is developed by NV Access, a non-profit organisation committed to helping and promoting free and open source solutions for blind and vision impaired people.
    If you find NVDA useful and want it to continue to improve, please consider donating to NV Access. You can do this by selecting Donate from the NVDA menu.
sr_CS: {longName} ({name}) 
    Verzija :{version} ({version_detailed})
    URL: {url}
    {copyright}
    
    {name} je pokriven GNU opštom javnom licencom (verzija 2). Možete slobodno menjati i deliti ovaj softver na koji god način želite sve dok ga prati ova licenca i sve dok omogućite pristup izvornom kodu svakome ko to zatraži. Ovo važi i za originalne i izmenjene kopije ovog softvera, uključujući i bilo kakav drugi softver baziran na ovom.
    Za više detalja, pročitajte tekst licence iz menija Pomoć.
    Može se pregledati i onlajn na: https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html
    
    {name} je razvila NV Access, neprofitna organizacija posvećena pomaganju i promociji slobodnih i rešenja otvorenog koda za slepe i slabovide osobe.
    Ako Vam je NVDA koristan i želite da nastavi da se usavršava, molimo Vas da razmislite o donaciji organizaciji NV Access. To možete učiniti odabirom opcije Doniraj iz NVDA menija.

en: {message}
    
    Category: "{category}"
    Option: "{option}"
sr_CS: {message}
    
    Kategorija: "{category}"
    Podešavanje: "{option}"

en: {minutes:d} minute | {minutes:d} minutes
sr_CS[0]: {minutes:d} minut
sr_CS[1]: {minutes:d} minuta
sr_CS[2]: {minutes:d} minuta

en: {modifier} released
sr_CS: {modifier} otpušten

en: {numFingers} finger {action} | {numFingers} finger {action}
sr_CS[0]: {numFingers} prst {action}
sr_CS[1]: {numFingers} prsta {action}
sr_CS[2]: {numFingers} prstiju {action}

en: {number} of {total}
sr_CS: {number} od {total}

en: {offset:.3g} centimeter | {offset:.3g} centimeters
sr_CS[0]: {offset:.3g} centimetar
sr_CS[1]: {offset:.3g} centimetra
sr_CS[2]: {offset:.3g} centimetara

en: {offset:.3g} character | {offset:.3g} characters
sr_CS[0]: {offset:.3g} znak
sr_CS[1]: {offset:.3g} znaka
sr_CS[2]: {offset:.3g} znakova

en: {offset:.3g} inch | {offset:.3g} inches
sr_CS[0]: {offset:.3g} inč
sr_CS[1]: {offset:.3g} inča
sr_CS[2]: {offset:.3g} inča

en: {offset:.3g} millimeter | {offset:.3g} millimeters
sr_CS[0]: {offset:.3g} milimetar
sr_CS[1]: {offset:.3g} milimetra
sr_CS[2]: {offset:.3g} milimetara

en: {offset:.3g} pica | {offset:.3g} picas
sr_CS[0]: {offset:.3g} pajk
sr_CS[1]: {offset:.3g} pajka
sr_CS[2]: {offset:.3g} pajkova

en: {offset:.3g} pt
sr_CS: {offset:.3g} tačaka

en: {profileName} configuration profile active
sr_CS: {profileName} je aktivan profil sa podešavanjima

en: {profile} profile activated
sr_CS: {profile} profil aktiviran

en: {profile} profile deactivated
sr_CS: {profile} profil deaktiviran

en: {remainingTimeFormatted} remaining
sr_CS: {remainingTimeFormatted} preostalo

en: {revisionType} {description}: {text} by {author} on {date}
sr_CS: {revisionType} {description}: {text} napisao {author} na dan {date}

en: {rowCount} row | {rowCount} rows
sr_CS[0]: {rowCount} redom
sr_CS[1]: {rowCount} reda
sr_CS[2]: {rowCount} redova

en: {seriesName} series {seriesIndex} of {seriesCount}
sr_CS: {seriesName} serije {seriesIndex} od {seriesCount}

en: {seriesName} trendline type: {trendlineType}, name: {trendlineName}
sr_CS: {seriesName} vrsta linije: {trendlineType}, ime: {trendlineName}

en: {seriesName} trendline type: {trendlineType}, name: {trendlineName}, label: {trendlineLabel}
sr_CS: {seriesName} vrsta linije: {trendlineType}, ime: {trendlineName}, oznaka: {trendlineLabel}

en: {size:g} point font
sr_CS: {size:g} veličina fonta

en: {startTime} to {endTime}
sr_CS: {startTime} do {endTime}

en: {start} through {end}
sr_CS: {start} do {end}

en: {styleName} style, outline level {outlineLevel}
sr_CS: {styleName} stil, nivo redova {outlineLevel}

en: {symbol} as in {description}
sr_CS: {symbol} kao u {description}

en: {textAttribute} off
sr_CS: Isključeno {textAttribute}

en: {textAttribute} on
sr_CS: Uključeno {textAttribute}

en: {totalTime} total
sr_CS: {totalTime} ukupno

en: {val:.2f} centimetre | {val:.2f} centimetres
sr_CS[0]: {val:.2f} centimetar
sr_CS[1]: {val:.2f} centimetra
sr_CS[2]: {val:.2f} centimetara

en: {val:.2f} in
sr_CS: {val:.2f} u

en: {val:.2f} inch | {val:.2f} inches
sr_CS[0]: {val:.2f} inč
sr_CS[1]: {val:.2f} inča
sr_CS[2]: {val:.2f} inča

en: {val:g} pt space before paragraph
sr_CS: {val:g} pt prostora pre pasusa

en: {} suggestions
sr_CS: {} predloga
